دكوراسيون دلتا

وقتشه به رنگ آميزي سقف منزل فكر كني

اگر رنگ سقف خانه كيفيت روزهاي اول را ندارد و آلوده به نظر مي‌رسد دست به كار شويد و سقف خانه را رنگ آميزي كنيد. نگران سختي ها و انتخاب رنگ نباشيد، هر مشكلي چاره اي دارد.
رنگ آميزي سقف منزل

متخصصان طراحي داخلي و معماران، نام ديوار پنجم را براي سقف انتخاب كرده اند تا بر اهميت سقف به اندازه ديوار ها تاكيد كنند. شايد بار ها با ديدن رنگ سقف تصميم به رنگ آميزي گرفته ايد. يا ممكن است خواسته باشيد رنگ اين ديوار پنجم را تغيير دهيد، اما سختي كار هنگامِ رنگ آميزي سقف منزل شما را منصرف كرده است. در بيش تر خانه ها سقف را سفيد مي‌كنند و ريسك انتخاب رنگي ديگر را نمي‌پذيرند. اگر از رنگ سفيد خسته شده‌ايد، در مجله دلتا به شما مي‌گوييم براي رنگ آميزي سقف منزل چه رنگي را انتخاب كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

رنگ آميزي سقف منزل به دليل موقعيت قرارگيري آن، از سخت ترين قسمت هاي رنگ آميزي ساختمان است. نگه داشتن دست ها به صورت قائم به مدت طولاني، عدم رسيدن به رنگ يكنواخت به دليل زاويه ديد مايل و تسلط كم بر ابزار رنگ آميزي به هنگام كار از جمله مواردي است كه افراد را از رنگ آميزي سقف منزل منصرف مي‌كند. در برابر چنين مشكلاتي، انتخابِ گچ‌بري گزينه كم دردسري خواهد بود. با اين حال نكاتي را به شما مي‌گوييم كه همين حالا تصميم به رنگ آميزي سقف منزل بگيريد.

رنگ آميزي سقف منزل

بهتر است پيش از اقدام به رنگ آميزي به چندين نكته توجه كنيد تا در حين انجام كار نا اميد نشويد.

  • تا جايي كه مي‌توانيد اتاق مورد نظر خود را خالي و لوازم را به ساير اتاق ها منتقل كنيد. اگر خارج كردن، تخت، مبلمان، ميز ناهاخوري و لوازم بزرگ ممكن نيست، با كاور، ملحفه هاي كهنه و يا پلاستيك ضخيم و بزرگ روي وسايل را بپوشانيد تا از پاشيدن رنگ روي آن ها جلوگيري شود.
  • غلتك مورد نظر را خريداري كنيد يا آن را قرض بگيريد. غلتك ها از لحاظ اندازه و طرح تنوع زيادي دارند. اگر مي‌خواهيد سقفي با رنگ يكدست داشته باشيد، غلتك هاي نخي انتخاب مناسبي است. سَري هايي با طرح برجسته وجود دارد كه مي‌توانيد براي داشتن سقف يا ديوار طرح دار و يا پتينه شده، آن ها را تهيه كنيد.
  • غلتك از اسپري، شُت و قلم‌مو سبك تر است و به دليل ارتفاع بلندِ دسته مي‌توانيد در ارتفاع پايين‌تري به رنگ آميزي مشغول شويد و مجبور به خم كردن سر و گردن نيستيد.
  • اگر مي‌خواهيد رنگ كل اتاق را تغيير دهيد اول از رنگ آميزي سقف شروع كنيد، زيرا ممكن است رنگ به ديوار بپاشد. براي داشتن خطي صاف مرز ديوار و سقف را با چسب بپوشانيد.

رنگ آميزي سقف منزل

انتخاب رنگ

ويژگي بصري رنگ سفيد سبب مي‌شود خانه بزرگ تر و روشن تر ديده شود. به همين دليل انتخاب اول افراد رنگ سفيد است. رنگ هاي كرم، نباتي، نخودي، سبز-آبي روشن، ياسي، آبي كم رنگ، طوسي مايل به سفيد و طلايي را براي رنگ آميزي سقف منزل در نظر داشته باشيد. رنگ ها در دسته هاي مات، براق و ساده و همچنين انواع روغني و پلاستيكي موجود هستند.

رنگ آميزي سقف منزل

 از تركيب رنگ هاي روشن بهره بگيريد. در اين اتاق سقف به رنگ ذغالي است ولي لوازم و ديوارها سفيد هستند. علاوه بر جبران وزن رنگ، با روشن كردن ديوارهاي اطراف، از تاريك شدن اتاق جلوگيري شده است.

به غير از مواردي خاص كه در نظر داريد خانه را به سبكي خاص چيدمان كنيد از رنگ هاي تيره مانند سياه، قهوه اي و سرمه اي استفاده نكنيد. اين رنگ ها سقف را كوتاه و اتاق را تاريك تر نشان مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد سقفي تيره داشته باشيد براي جبران كمبودِ بازتاب نور از نورپردازي هاي مخفي در سقف غافل نشويد. اگر سقف خانه را با رنگ تيره رنگ آميزي كرديد، انتخاب كف‌پوشي هم رنگ با سقف، نماي جذاب تري به اتاق مي‌بخشد.

اگر نور طبيعي به اندازه كافي وارد اتاق مي‌شود يا نورپردازي در آن به خوبي صورت گرفته است، بدون نگراني از كوچك و تاريك به نظر رسيدن اتاق، رنگ هاي پر رنگ تر مثل بژ، بنفش و نارنجي را انتخاب و از رنگ مكمل يا خنثي براي ديوارها استفاده كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

طرح

عناصر طراحي داخلي را در نظر بگيريد. الگو و طرح هاي مورد علاقه خود را انتخاب و با مداد هاي كم رنگ فرم اشكال را روي سقف رسم و سپس با چند رنگ دلخواه آن را رنگ آميزي كنيد. سقف هاي طرح دار براي اتاق خواب و اتاق كودك توصيه مي‌شوند.

ترفند جذابي كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد انعكاس بخشي از رنگ يا طرحِ سقف روي لوازم موجود در اتاق است كه نشان دهنده خلاقيت و طراحي هوشمندانه شماست.

رنگ آميزي سقف منزل

توجه

  • اگر سقف اتاق خيلي كوتاه است از رنگ سفيد يا سايه هاي آن استفاده كنيد.
  • در تركيب رنگ سقف و ديوار رنگ هاي سرد و گرم را در كنار هم به كار گيريد تا تعادل دماي بصري حفظ شود؛ براي مثال اگر اتاق كوچكي داريد، مي‌توانيد براي ديوار و سقف رنگ سرد و رنگ گرم را براي لوازم موجود در اتاق انتخاب كنيد.

از خلاقيت و سليقه خود كمك بگيريد و هر طور كه دوست داريد سقف را رنگ آميزي كنيد. قرار است در خانه خود احساس راحتي داشته باشيد و محيطي دلنشين براي افراد خانواده خود بسازيد، انتخاب با شماست.
رنگ آميزي سقف منزل

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :