دكوراسيون دلتا

هفت مدل لوستر در دكوراسيون داخلي

لوسترها علاوه بر نقش نورپردازي در دكوراسيون داخلي ساختمان، با فرم و رنگ خاص در زيبايي و سبك چيدمان منزل نيز تاثير بسزايي دارند. لوستر ها در انواع مختلفي توليد مي‌شوند.
لوستر در دكوراسيون داخلي

از عناصر طراحي داخلي مي‌توان به نقش نورپردازي اشاره كرد. علاوه بر بعد زيباشناسي، نورپردازي بر جلوه لوازم و ديد كلي افراد تاثيرگذار است. لوستر از مهم ترين ابزارهاي نورپردازي به حساب مي‌آيد. در انتخاب آن بايد بسيار دقت كرد زيرا تنها يك بار خريده مي‌شود. نكات مختلفي از جمله توان مصرفي، رنگ، فرم، مواد و اندازه در خريد لوستر اهميت دارد. براي آشنايي با چند مدل لوستر در دكوراسيون داخلي با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

لوستر برنز

لوستر كلاسيك چند شعله با لامپ هاي شمعي انتخابي مناسب براي خانه هايي با دكوراسيون رسمي و كلاسيك است. انحناي شاخه هاي لوستر نگاه را به رقص مي‌آورد. رنگ براق و طلايي اين لوستر توجه را به خود جلب كرده و نور را در كانون توجه قرار مي‌دهد.

لوستر برنز در دكوراسيون داخلي

لوستر مستطيلي

لوسترهاي سقفي مدرن و امروزي از فرم ثابت و كلاسيك فاصله گرفته و اشكال متنوعي را شامل مي‌شوند. به كار گيري فلز در لوازم دكوري به دليل مقاومت زياد و تنوع در رنگ رو به فزوني است. لوستر مينيمال و مستطيلي زير با داشتن پنج شعله و فرمي تو خالي مي‌تواند فضا را كاملا روشن سازد. اين لوستر در دكوراسيون مدرن و اسپرت تركيب زيبايي خواهد ساخت. از مدل هاي مستطيلي با شعله كمتر براي نورپردازي اتاق و راهرو استفاده كنيد.

لوستر مستطيل در دكوراسيون داخلي

لوستر مدرن

به دليل بي رنگ بودن حباب ها مي‌توان از اين لوستر مدرن در انواع دكوراسيون استفاده كرد. انتخاب آن براي روشن كردن ميز ناهارخوري، به دليل عرض زياد و داشتن هشت شعله بسيار مناسب است. داشتن فرم دايره اي جذابيت خاصي به اين لوستر بخشيده است. به دليل شيشه اي بودن حباب مي‌توان آن را در دكوراسيون هاي با رنگ تيره و يا روشن هماهنگ كرد.

لوستر مدرن در دكوراسيون داخلي

لوستر چوبي

لوستر چوبي به فرم كندو بيشتر براي نصب در بالاي ميزناهارخوري، كانتر آشپزخانه و رستوران ها مناسب است. استفاده از چوب در نماي اين لوستر حسي از وجود طبيعت در دكوراسيون داخلي خانه به وجود مي‌آورد. جاي خالي در بعضي از خانه هاي اين كندو سبب ايجاد تنوع بصري شده است. مي‌توانيد يكي در ميان از نور سفيد و زرد براي ايجاد تعادل دماي بصري به كار گيريد.

لوستر چوبي در طراحي داخلي

لوستر كنفي

چوب و كنف در كنار يكديگر با رنگ هاي گرم تركيب زيبايي را مي‌سازند. با استفاده از لامپ زرد رنگ، گرماي ديداري را به نماي اتاق بيافزاييد. توجه داشته باشيد اين لوستر با ساير اجزاي دكوراسيون هم خواني داشته باشد. لوستر كنفي براي اتاق خواب، كافي شاپ، آشپزخانه و راهرو مناسب است.

لوستر منفي در دكوراسيون داخلي

چراغ آويز

استفاده از چراغ آويزهاي ساده ولي جذاب كه به چراغ آويز اديسوني هم معروف هستند، به تازگي رواج پيدا كرده است. طول سيم اين چراغ آويزها معمولا طول زياد و قابليت تنظيم دارند. به دليل داشتن سرپيچ هاي متعدد روشنايي خانه را به خوبي تامين مي‌كند. براي فضاي اتاق پذيرايي، آشپزخانه و سالن هاي انتظار مناسب است.

لوستر آويز در دكوراسيون داخلي

لوستر شيشه اي

اين لوستر شيشه اي كوچك براي استفاده در اتاق خواب، آشپزخانه و ورودي منازل مناسب است. براي بزرگ تر نشان دادن اتاق هاي كوچك مي‌توانيد آن را به چيدمان اضافه كنيد. به دليل بازتاب نور به جهت هاي مختلف از لابلاي گوي هاي شيشه اي، به بزرگ تر ديدن شدن فضا كمك مي‌كند. تركيب فرم لوزي و دايروي گوي ها كنتراست جذابي در ظاهر اين لوستر به وجود آورده است.

لوستر شيشه اي در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۳:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :