دكوراسيون دلتا

چيدمان اتاق كودك

اسباب بازي و لوازم آموزشي كودكان مي‌‌تواند هم به آموزش كودك كمك كند و هم جنبه تزييني در چيدمان اتاق كودك داشته باشد. عروسك و ماشين هاي رنگي را روي قفسه ها قرار دهيد و فضايي سرگرم كننده بسازيد.
چيدمان اتاق كودك

يكي از مواردي كه در دكوراسيون داخلي اتاق كودك با ساير بخش هاي خانه فرق مي‌كند، ويژگي سرگرم كننده بودن فضا است. با استفاده از رنگ هاي شاد، تصاوير متنوع رنگي، پرده هاي جذاب و روتختي زيبا چيدمان اتاق كودك را شاد مي‌سازد. نكته مهم در چيدمان اتاق كودك توجه به عناصر طراحي داخلي و چيدمان لوازم در جاي مناسب است. از ايده هاي مجله دلتا الهام بگيريد.

چيدمان اتاق كودك

چيدمان اتاق كودك كاري هيجان انگيز و لذت بخش است. از لوازم بازي و آموزشي كودكان كمك بگيريد؛ مثل كره زمين و تخته سياه. خواسته هاي كودك را در اولويت بگذاريد. از كوسن هاي رنگي با طرح انيميشن هاي مورد علاقه كودك استفاده كنيد. مي‌توانيد يك تم كلي در نظر بگيريد و آن را در كل محيط به اجرا گذاريد. عروسك هاي شخصيت مورد علاقه داستاني آن ها را به ديوار نصب كنيد و يا استيكر شخصيت هاي كارتوني را به در بچسبانيد، به همين سادگي.

استقلال

اگر كودكان در يك اتاق مشترك هستند، استقلال  آن ها را در نظر بگيريد و فضايي مجزا در اتاق ايجاد كرده و تا جايي كه مي‌توانيد سعي كنيد چيدمان اتاق كودك را به گونه اي شكل دهيد كه او بتواند تا دوران نوجواني در آن زندگي و نيازهايش را رفع كند.

رنگ سفيد در چيدمان اتاق كودك

اسباب بازي

از وسايل مخصوص كودكان، مانند چادرهاي رنگي، تور بالاي تخت و عروسك استفاده كنيد. بهترين انتخاب كه كاربردي و زيبا است، مي‎تواند استفاده از اسباب بازي به عنوان اكسسوري باشد. عروسك و ماشين هاي اسباب بازي را داخل قفسه هايي با ارتفاع كم قرار دهيد تا هم كودك به راحتي دسترسي داشته باشد و هم اسباب بازي كودكان جلوه زيبايي به اتاق بدهد.

چيدمان شيك اتاق كودك

ريسه ال اي دي

از ريسه هاي ال اي دي با رنگ هاي مختلف در نورپردازي استفاده كنيد. اگر سن كودك تان كم است، ريسه را دور از دسترس نصب كنيد.  هنگام خواب، ريسه ها را روشن بگذاريد تا كودك از تاريكي نترسد و با خيالبافي به خواب برود.

كفپوش

سعي كنيد كف اتاق كودك را با فرش رنگي بپوشانيد. از رنگ هاي گرم و تيره استفاده كنيد تا آلودگي ها را نشان ندهد. فرش كمك مي‌كند به هنگام نشستن روي زمين و بازي كردن دست و پاي كودكان زخم نشود.

چيدمان اتاق كودك با چادر تزئيني

تور بالاي تخت

تور بالاي تخت نماي منحصر به فردي به دكوراسيون داخلي اتاق كودك مي‌بخشد. تور را به گونه اي نصب كنيد كه بشود آن را جمع كرد و يا  هنگام بازي آن را دور تخت پهن كرد. به اين صورت حس كنجكاوي و قايم موشك در كودك ايجاد مي‌شود.

گياه

بين كودك و طبيعت دوستي ايجاد كنيد. دانه هاي لوبيا و عدس را با كمك كودك سبز كرده و در گلداني كه با بطري هاي پلاستيكي درست شده  بكاريد. گلدان را در اتاق كودك بگذاريد و به او آموزش دهيد از آن مراقبت كند.

گلدان دست ساز چيدمان اتاق كودك

ايمني و سلامت

از لوازم با لبه هاي منحني استفاده كنيد. وسايل اتاق با لبه هاي تيز براي كودكان خطرناك است. در انتخاب پرده و روتختي سراغ پارچه هاي ضدباكتري و ضدآلرژي برويد. در نهايت توجه داشته باشيد، شادي و سلامت كودك در گرو محبت و عشق است. با صرف زمان، بازي با كودك و توجه به او، كودكي سالم و شاد تربيت كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟


برچسب: دكوراسيون داخلي ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۳:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :