دكوراسيون دلتا

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك

با ايده هايي از جمله استفاده از سبك مونوكروم در دكوراسيون داخلي و استفاده از لوازم تك رنگ مي‌توانيد خانه هاي كوچك را بزرگ تر نشان دهيد.
دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

در قرن حاضر با افزايش روز افزون جمعيت و نياز به مسكن‌هاي بيشتر، ابعاد خانه‌ها كوچك‌تر شده است. يكي از مشكلات سر راه طراحان داخلي و هم‌چنين ساكنان، چيدمان خانه به شكلي زيبا و كاربردي است. با در نظر گرفتن چندين عامل و تغييرات هوشمندانه در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك مي‌توان اتاق را به مكاني دل‌نشين و دوست‌داشتني تبديل كرد. با مجله دلتا همراه شما هستيم.

انباري جاي لوازم اضافه است

حتي يك پذيرايي بزرگ كه با وسايل زياد و غيرضروري پرشده باشد بي‌نظم و كوچك به چشم مي‌آيد. در اتاق شلوغ نقش عناصر طراحي داخلي تحت تأثير به‌ هم‌ ريختگي قرار خواهد گرفت. اتاق پذيرايي مكاني براي استراحت، تماشاي تلويزيون و گفتگوهاي دوستانه است، براي نگهداري لوازم اضافي از انباري استفاده كنيد. اگر وسايلي داريد كه ممكن است هرچند وقت يكبار به آن‌ها نياز پيدا كنيد از فضاهاي پنهاني مثل كاناپه صندوقي، كابينت، كشو، كمد و يا كنسول در دار استفاده كنيد. استفاده از شلف و كتابخانه  فضا را زيبا مي‌كند، و براي قرار دادن لوازم تزييني  مختلف و وسايل، مناسب است. با انجام اين كار بدون صرف هزينه فضا را بزرگ تر كرده ايد.

الگوهاي سرگرم كننده

پس از اينكه لوازم غيرضروري را كه سهمي در زيبايي پذيرايي نداشته‎اند كاهش داديد، لوازم تزييني و وسايل دلخواه را با الگوهاي جذاب و چشمگير به دكوراسيون پذيرايي اضافه كنيد. الگوهاي ريز فضا را كوچك تر نشان مي‌دهد و چشم ها را به گردش وامي‌دارند. ديواري را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و آن را با كاغذ ديواري طرح دار بپوشانيد.

خطوط

براي مانور دادن روي خط، جايي بهتر از اتاق هاي كوچك نيست. با توجه به ويژگي خط در عناصر طراحي داخلي، هر جا كه نياز بود كشيده تر شود از خطوط عمودي استفاده كنيد. در مقابل نيز خط افقي براي ايجاد تعادل و عريض تر كردن به كمك شما مي‌آيد.

مبلمان

از مبلمان ال و بزرگ بهره ببريد، در اين صورت جاي كافي براي نشستن افراد ايجاد مي‌كنيد. سعي كنيد به هنگام چيدمان آن را به ديوار بچسبانيد تا حداكثر استفاده را از فضا ببريد. رنگ هاي سفيد و خنثي، به ويژه رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي فضا را بزرگ تر از آن چه هست جلو مي‌دهند، مبلمان طوسي يا آبي روشن با كوسن هاي سفيد و سايه هاي آن را انتخاب كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

پايه را حذف كنيد

در نگاهي كلي به اتاق، لبه هاي ديوار و اشيا در بزگ يا كوچك ديده شدن فضا نقش مهمي دارد. به همين دليل توجه به نور پردازي روي لبه ها توصيه مي‌شود. از ميزهاي ديواري بدون پايه استفاده كنيد، با نوار ال اي دي از نور سرد زير ميز استفاده كنيد و با روشن كردن فضاي خالي زير ميز فضا را بزرگتر نشان دهيد. اين توصيه را در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك خود عملي كنيد.

سبك مونوكروم

از وسايل تك در فرم هاي واحد استفاده كنيد. بازيِ نگاه در اين فضاي هماهنگ و چرخش بين لوازم دكوري، باعث مي‌شود كوچك بودن پذيرايي را حتي خودتان هم فراموش كنيد.

زاويه هاي تند

ديوارهايي با عرض بسيار كم يا نامتقارن معمولا بي استفاده مي‌مانند و ايده اي براي زيبا شدن آن به ذهن‎مان نمي‌رسد. با استفاده از نورپردازي تاكيدي، انتخاب رنگي گرم روي يك ديوار يا نصب آثار هنري زيبا در بخشي ديگر از اتاق پذيرايي توجه را از آن ديوار برداشته و به نقطه اي ديگر معطوف كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۱:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :