دكوراسيون دلتا

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

از تركيب رنگ ها در دكوراسيون داخلي اتاق خواب استفاده و جلوه زيبايي در خانه ايجاد كنيد. براي مثال آبي انتخاب مناسبي براي انتخاب به عنوان رنگ غالب است، در كنار آن ميتوان از زرد و صورتي براي ايجاد كنتراست بهره گرفت.
تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

با شناخت عناصر طراحي داخلي و خلاقيت خود بدون نياز به صرف هزينه هاي زياد و با تكيه بر سليقه خود منزلي خاص و شيك داشته باشيد. اين بار در مجله دلتا سراغ طراحي داخلي اتاق خواب رفته‌ايم. براي داشتن اتاق خوابي آرامش بخش و زيبا از تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب هاي زير الهام بگيريد. با ما همراه شويد.

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب و الگوهاي مدرن

سفيد رنگي خنثي و انتخاب مناسبي براي تركيب با رنگ هاي زرد و صورتي است. يك روتختي به رنگ آبي مايل به نقره اي، دماي اتاق را با طبع سردش متعادل مي‌كند. سايه هاي آبي، مكملِ رنگ هاي زرد است. با شناخت رنگ ها، رنگ مكمل را به درستي انتخاب و كنتراست را به فضا اضافه كنيد. صورتي گچيِ به كار برده شده در اين اتاق با ويژگي تسكين دهندگي، تحركات ديداري ايجاد شده از رنگ هاي ديگر را آرام مي‌سازد. نكته كليدي و جذاب استفاده از الگو و فرم مدرن روي كوسن و ديوار است كه يكنواختي را از بين مي‌برد.

رنگ زرد و آبي در دكوراسيون اتاق خواب

اتاق دنج

ايجاد كنتراست روي ديوار با استفاده از الگوهايي به رنگ هاي روشن و كم رنگ دكوراسيون داخلي اتاق خواب را به فضايي آرامش بخش درمي‌آورد. سعي كنيد در چيدمان دكوراسيون داخلي اتاق خواب از رنگ مشكي در ابعاد بزرگ استفاده نكنيد و با توجه به اثر روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، فقط براي ايجاد تضاد آن را به كار ببريد. به چراغ هاي ديواري كوچكِ مشكي رنگ در اين اتاق توجه كنيد، علاوه بر كاربرد نورپردازي وظيفه اي و با توجه به حاكميت كنتراست در كل فضاي اتاق، از اين چراغ ها براي افزودن تضاد بصري نيز بهره گرفته شده است.

رنگ سرد و گرم در دكوراسيون اتاق خواب

استوا در اتاق خواب

در صورت علاقه به استفاده از طرح هاي پر گل و سبك استوايي در دكوراسيون اتاق خواب از تركيب رنگ هاي طلايي، زرشكي و بنفش غافل نشويد. سنگ مرمر و پارچه هاي مخملي المان هاي تكميل كننده اين مجموعه هستند. ببينيد چطور اين كاغذ ديواري بهاري در كنار رنگ هاي گرم و فقط وجود يك ميز مرمري با پايه هاي طلايي جلوه اي برجسته در دكوراسيون داخلي اين اتاق خواب به وجود آورده است. نكته ظريفي كه در ديزاين اين اتاق وجود دارد انعكاس الگو روي يكي از كوسن ها و قرار دادن آن روي زمينه اي به رنگ ساده و بدون طرح است.

تركيب رنگ بهاري در دكوراسيون اتاق خواب

تاجِ تخت ، پادشاه توجه

از تاج تخت به جاي بوم نقاشي و الگوهاي مورد علاقه تان استفاده كنيد. رنگ آبي آرامش بخش است، آن را به عنوان رنگ غالب دكوراسيون داخلي اتاق خواب برگزينيد. براي ايجاد كنتراست از سايه هاي مكمل آبي، يعني خانواده نارنجي استفاده كنيد. فرم هاي دايره اي گل هاي نارنجي روي تاج اين تخت، توجه را به خود جلب و با به حركت درآوردنِ نگاه، فضا را از كسالت آور بودن خارج مي‌كند. نارنجي اشتياق به زندگي را در وجود افراد افزايش مي‌دهد. به دليل وجود رنگ نارنجي در كانون توجه، برخلاف حجم كم، وزن سنگيني را بر دوش مي‌كشد و مي‌تواند دماي بصري را به تعادل برساند.

تاج تخت در دكوراسيون اتاق خواب

سرما و آتش

در اين اتاق باز هم پادشاه كمك ويژه اي به ايجاد كنتراست در اين اتاق كرده است. با اينكه استفاده از رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي، اتاق را روشن تر و بزرگ تر نشان مي‌دهد، اما احتمال بي روح بودن فضاي اتاق نيز افزايش پيدا مي‌كند. وجود كنتراست، يكي از راه هاي فرار از اين معضل است. با انتخاب الگويي به رنگ سفيد و سايه هاي مايل به طوسي، كنتراستِ مد نظر در قسمت تاج تخت به وجود آمده است. مهره اصلي آرامش و سردي در دكوراسيون داخلي اين اتاق انتخاب تركيب رنگ طوسي و آبي است. براي شكستن خط فرضيِ سكون از رنگ زرشكي براي ايجاد حركت و كنتراست استفاده شده است كه نگاه را به خوبي به خود جلب مي‌كند.

آرامش در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۳:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :