دكوراسيون دلتا

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

استفاده از رنگ سفيد علاوه بر زيبايي احساس امنيت و آرامش در فضا ايجاد مي‌كند. براي تعادل بخشيدن به محيط و ايجاد جذابيت، از كنتراست و رنگ هايي مانند مشكي در يك يا دو وسيله تزييني استفاده كنيد.
رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

اتاقي با ديوار كاملا سفيد، مانند بوم خالي براي نقاشي است. پس زمينه سفيد توانايي بالايي براي انجام دادن تغييرات هيجان انگيز دارد و در مقابل انتظارات را بالا مي‌برد. با الهام از ايده هايي كه در اين بخش از مجله دلتا گردآوري كرده ايم، مانند يك طراح حرفه اي از وجود رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي خانه لذت ببريد.

انتخاب رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

برخلاف آنچه به نظر مي‌رسد به كاربردنِ رنگ سفيد در دكوراسيون آسان نيست. استفاده از پالت رنگي سفيد و خالي از ساير رنگ ها، زشتي و خطاها را به راحتي نشان نمي‌دهد، فضا را بزرگ تر و روشن تر جلوه مي‌دهد اما احتمالِ ديزاين كردن اتاقي بي روح و معمولي را در پي دارد. سايه هاي مختلفي از رنگ سفيد وجود دارد؛ سفيد مايل به نارنجي روشن (ناواجو)، سفيد مرواريدي، سفيد مايل به نقره اي، سفيد مايل به فيروزه اي و … .

دكوراسيون آشپزخانه

براي شروع سراغ دكوراسيون آشپزخانه مي‌رويم. آشپزخانه قلب خانه محسوب مي‌شود. سايه هاي گرمِ رنگ سفيد را در نظر داشته باشيد و از آن  در كنار رنگ غالب استفاده كنيد، تا فضا حال و هواي دوستانه خود را حفظ كند و محيط سردي نداشته باشيد. اگر نمي‌خواهيد سايه هاي سفيد را وارد كنيد، نورپردازي زير كابينت با نورهاي گرم انتخابي مناسب است.

عناصر طراحي داخلي در دكوراسيون داخلي

شلف

شلف (قفسه) سفيد با پس زمينه سفيد هماهنگ مي‌شود و نگاه را به سمت خود منحرف نمي‌كند. لوازم تزييني با رنگ هاي تند و الگوهاي مورد علاقه خود را روي قفسه قرار دهيد. تضاد سفيد و رنگ لوازم كنتراست بصري ايجاد كرده و لوازم تزييني جلوه پيدا مي‌كنند.

قفسه در دكوراسيون داخلي

سبك خودتان را ايجاد كنيد

ديوار سفيد جان مي‌دهد براي تابلوهاي هنري و قاب عكس. عكس هاي خانوادگي، آثار هنري و يا حتي نقاشي هاي خود را در قاب هاي سفيد به ديوار بياوزيد و سبك منحصر به فرد خودتان را در دكوراسيون داخلي ايجاد كنيد.

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

عناصر هفتگانه

طراحي داخلي به معناي تلفيقِ دانش و هنر است. با خلاقيت و به كارگيري هوشمندانه از عناصر طراحي داخلي، بدون نگراني از سفيد استفاده كنيد و از نتيجه لذت ببريد.

فرم

اگر به درستي از فرم كمك بگيريد ديگر به ساير رنگ ها نياز نداريد. يك فرم واحد را به فضا اضافه كنيد و آن ها را در جا هاي گوناگون قرار دهيد. يك ميز جلو مبلي گرد، چراغ آويزهاي گرد، لامپ هاي حبابي و يا آينه اي با قاب دايره شكل هماهنگي دكوراسيون را جذاب مي‌كند.

فرم در دكوراسيون داخلي

الگو

همان طور كه در عكس زير مي‌بينيد الگو هايي كه با طوسي روشن روي سنگ مرمر نقش بسته، با اينكه در زمينه اي كاملا سفيد قرار دارد جذابيت و تنوع ديداري در دكوراسيون ايجاد كرده است.

الگو در دكوراسيون داخلي

كنتراست

يك يا دو وسيله را از رنگ هاي تيره و يا مشكي انتخاب كنيد. درون خانه گياهاني با برگ هاي بزرگ و سبز رنگ پرورش دهيد. وجود ساير رنگ ها كنار سفيد، كنتراستي جذاب ايجاد مي‌كند.

رنگ سفيد در طراحي داخلي

گرما ببخشيد

از تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون بر روان و احساسات غافل نشويد. سفيد، رنگي خنثي محسوب مي‌شود اما استفاده از آن در ابعاد بزرگ و عدمِ وجود رنگ گرم، حس سرما را به محيط القا مي‌كند. براي جلوگيري از سرد شدن فضا به دليل وجود حجم زياد سفيد مي‌توانيد چند ترفند را به كار گيريد. براي كف خانه كفپوش هاي چوبي انتخاب كنيد. مبلماني كه پايه هاي چوبي دارند و كوسن هايي به رنگ شاد شما را در گرما بخشيدن به خانه ياري خواهند كرد.

رنگ گرم در طراحي داخلي


برچسب: تاثير رنگ در دكوراسيون خانه دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :