دكوراسيون دلتا

پنج ايده دكوراسيون براي روشن شدن اتاق تاريك

براي حل مشكل كم نور بودن اتاق هاي تاريك پنج ايده دكوراسيون براي روشن كردن اتاق در مجله دلتا براي شما گردآوري كرديم.
ترفند دكوراسيون

اگر نور طبيعي ورودي به خانه كم است، به اين معنا نيست كه بايد در فضايي تاريك زندگي كنيد. شايد باورتان نشود كه مشكل كمبود نور طبيعي يكي از مشكلات بزرگ طراحان داخلي است كه هميشه در تلاش حل آن هستند. در اين بخش از مجله دلتا پنج ايده دكوراسيون را كه به روشن شدن فضا كمك مي‌كند، بخوانيد.

قطعا بازسازي بنا راه حل كلي و اصولي در اين مورد است. ايده هايي هستند كه با انجام آن ها مي‌شود دكوراسيون اتاق هاي تيره را تغيير داد. فضايي كه به خوبي نورپردازي شده علاوه بر خواستني بودن بر سلامت روحي ساكنين تاثير مثبتي دارد. خانه روشن با تهويه مناسب هوا، سطح استرس را كاهش داده و حال خوبي به افراد مي‌دهد.

با سفيد شروع كنيد

در تلاش براي روشن ساختن فضا اغلب افراد استفاده از آينه براي بازتاب نور به اطراف را بهترين گزينه مي‌دانند. اين فكر كاملا صحيح نيست. در واقع اولين چيزي كه در روشن شدن فضا كمك شاياني مي‌كند استفاده زياد از رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي است. بهترين روش پراكندن نور در فضاي اتاق، وجود رنگ سفيد در سرتاسر محيط است. سفيد بر خلاف اجسام بي رنگ، قابليت انعكاس و بازتاب رنگ در فضا را دارد. بنابراين اگر به بازتاب نور و روشن شدن فضا نياز داريد در قدم اول ديوار و سقف را به رنگ سفيد درآوريد. اگر از اين تغييرات راضي نبوديد به سراغ لوازم برويد. قاب عكس، مبلمان، پرده و ملحفه سفيد را به فضا اضافه كنيد.

ترفند استفاده از رنگ سفيد

چراغ هاي ديواري

استفاده از نورهاي مصنوعي كه به ديوار نصب مي‌شوند لبه اشيا را روشن تر نشان خواهد داد. حتي اگر از چراغ آويز و نورهاي سقفي زيادي در دكوراسيون استفاده شده است از چراغ هاي ديواري غافل نشويد. چراغي را انتخاب كنيد كه نور را به سمت پايين و بالا هدايت مي‌كند. با چنين ايده اي اتاق هاي بدون پنجره هم روشن خواهند بود. اگر در نظر داريد پنل هاي روشنايي به سقف اضافه كنيد، تعدادي از آن ها را نزديك به ديوار نصب كنيد تا نور به ديوار ها بتابد و كاغذ ديواري و كابينت ها برجسته به نظر برسد.

طراحي دكوراسيون داخلي با نور

نور پردازي كابينت

نورپردازي زير كابينت و كانتر ايده مناسبي است . درخششي كه از زير بازتاب مي‌شود، آثار سايه را تعديل مي‌بخشد. اين نوع نورپردازي بعد از اتمام ساخت و ساز خانه با استفاده از نوارهاي ال اي دي ممكن است.
براي روشن كردن سقف در اتاقي تاريك مثل حمام يا انباري، از چراغ هايي استفاده كنيد كه با فاصله كمي از سقف آويزان مي‌شوند. به اين صورت نور ورودي از نورگير را شبيه سازي خواهيد كرد.
به عنوان يك انتخاب خلاقانه، از تابلوهاي نوراني بهره گيريد. علاوه بر افزايش نور، اثري هنري را در مركز توجه قرار مي‌دهيد. آباژور روميزي در كنار مبلمان انتخاب مناسبي براي بازتاب نور بر ديوار است. چراغ هاي روميزي براي حذف سايه هاي بالا و پايين وسايل انتخاب مناسبي هستند.

خنك سازي دكوراسيون با رنگ آبي يخي

نور طبيعي در قياس با نور زرد لامپ هاي رشته اي، دماي كم تري دارد. بنابراين با استفاده از رنگ آبي در دكوراسيون رنگ آسمان را در زندگي تداعي كنيد و دماي رنگ محيط را به تعادل برسانيد. آبي يخي تا حد زيادي به رنگ هاي خنثي نزديك است و به همين دليل مي‌توانيد در كنار انواع رنگ هاي مدنظرتان از آن استفاده كنيد.

ترفند طراحي دكوراسيون داخلي

به استقبال مشكي برويد

ممكن است متناقض به نظر برسد، اما استفاده از رگه هايي مشكي و زغالي رنگ با ايجاد كنتراست سبب برجسته شده نقاط روشن خواهد شد. در خطوط ضخيم پايه هاي آباژور، صندلي، قاب هاي عكس، طرح مبلمان يا فرش از مشكي يا آبي تيره استفاده كنيد.

ترفند دكوراسيون داخلي

لامپ هاي حبابي را تعويض كنيد

در كنار افزودن آبي يخي به دكوراسيون داخلي براي ايجاد تعادل مي‌توانيد از لامپ هايي با توان بالاتر و رنگ مهتابي استفاده كنيد. لامپ هاي زرد و خورشيدي، در ذهن نور خورشيد را تداعي مي‌كنند. اما اگر فضايي روشن و بزرگ تر مي‌خواهيد لامپ هاي سفيد را انتخاب كنيد.

توصيه هاي دكوراسيون

 


برچسب: دكوراسيون داخلي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۲:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :