دكوراسيون دلتا

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

به مناسبت روز جهاني كودك در مجله دلتا ايده هاي جذابي از كوسن، پادري و پتوهاي بافتني براي دكوراسيون داخلي اتاق كودك گردآوري كرديم.
بافتني

امروز به مناسبت روز جهاني كودك، تصميم گرفته‎ايم ايده هايي براي اتاق كودك در مجله دلتا به شما ارائه كنيم. بافتني هاي شيك و ارزاني كه خودتان مي‌توانيد با كمي حوصله براي كوچولوهاي دوست داشتني آماده كنيد. با توجه به هزينه پايين، مي‌توانيد براي ايجاد تنوع  هر چند وقت يكبار دكوراسيون اتاق كوك‎تان را تغيير دهيد. دوران شكل گيري شخصيت افراد در همان كودكي است. هر تلاش كوچكي براي زيبا ساختن دنياي آن ها به نتيجه اي بزرگ خواهد رسيد.

انتخاب با كودك است

سليقه كودك را اولويت قرار دهيد. قرار نيست دنياي بزرگسالان را به آنها تحميل كنيم. اگر كودك در اتاق خودش كه حريم شخصي او به حساب مي‌آيد چيزي را دوست دارد كه مورد پسند شما نيست، مخالفت نكنيد. احترام به نظر و سليقه ديگران را به او آموزش دهيد. با اين كار عزت نفس كودك را افزايش مي‌دهيد. از او بپرسيد چه حيواني را دوست دارد و يك پادري كوچك شبيه حيواني كه مورد علاقه اوست براي وسط اتاق، يا جلوي تخت به وي هديه دهيد.

ماهي

بافتني

فرشته آرزوها باشيد

اجازه دهيد خلاقيت كودك، راهنماي شما باشد. اگر دلش مي‌خواهد بالشت زير سرش دختركي با صورت مربعي باشد يا يك ابري كه پا دارد، به او نگوييد اين افكار اشتباه است. با او همگام شويد، ايده بگيريد و نظراتش را بپذيريد. فورا ميل بافتني و كاموا را به دست بگيريد و همان ايده را پياده كنيد.

كوسن

ابر

دوستان تخيلي بافتني بسازيد

دنياي اطراف كودك‎تان را هدفمند شكل دهيد. تمام دنياي بچه ها همان اتاق چند متري اطراف‎شان است كه در آن بازي مي‌كنند، مي‌خوابند، مي‌خندند و تخيل مي‌كنند. كوسن هايي به شكل آدمك ببافيد و برايش اسم انتخاب كنيد. علاوه بر اينكه فضا را زيباتر كرده‎ايد، يك دوست مشتركي خيالي با فرزندتان داريد. اين موجود غير واقعي مي‌تواند به رشد توانايي هاي اجتماعي كودك در سنين بالاتر كمك كند.

بافتني

كوسن

عروسك

نقاشي كودك همان الگوي بافتني است

از كودك بخواهيد هرچه در ذهن دارد براي‎تان نقاشي كند، همان را به عنوان الگوي كار استفاده كنيد. حتي براي ايجاد هماهنگي در دكوراسيون اتاق كودك، مي‌توانيد در پايان، نقاشي را قاب گرفته و به ديوار نصب كنيد.

بافتني

بافتني

رنگين كمان را به اتاق كودك بياوريد

روانشناسان بارها بر تاثير رنگ ها بر جسم و روح انسان ها تاكيد كرده‎اند. كودكان به رنگ هاي مختلف واكنش هايي متفاوت نشان مي‌دهند. رنگ هاي مختلف را به كار گيريد، با استفاده از تاثير رنگ هاي گرم و سرد در فصول مختلف، ديزاين اتاق را تغيير دهيد. حتي اگر كودك شما مي‌خواهد يك خورشيد سبز يا يك فيل آبي داشته باشد!

بافتني

قلب

سبك زندگي در دنياي معاصر به گونه‎اي است كه فرزندان كمتر با طبيعت و عناصر طبيعي در ارتباطند. تعدادي گنجشك و پرنده،گل و ستاره بافتني روي تختخواب او قرار دهيد.

ماه بافتني

گل بافتني

ابر بافتني

ستاره بافتني

ستاره بافتني

سايرطرح هاي بافتني

طرح هاي زيادي وجود دارد كه مي‌توانيد با ذوق و خلاقيت خود در بافتن پتو، رو تختي، ديواركوب و هر چيزي كه به ذهن‎تان مي‌رسد از آن ها استفاده كنيد.

فلامينگو بافتني

روتختي بافتني

اگر از آن دسته والديني هستيد كه كودكان‎تان به سختي سر سفره غذا مي‌آيند و ميلي به خوردن ندارند بشقابي و زير ليواني هاي رنگارنگ كودكان را به غذا خوردن ترغيب مي‌كند.

زير بشقابي بافتني

سن كودك را در نظر بگيريد

در آخر توصيه مهمي كه نبايد از آن غافل شد سلامت كودكان دلبندتان است. هنگام انتخاب نخ و كاموا حواستان باشد از چه جنسي استفاده مي‌كنيد. براي نوزادان بهتر است كاموايي انتخاب كنيد كه خيلي نرم و ضد باكتري باشد. رنگ روشن را به عنوان پس زمينه انتخاب كنيد تا آلودگي ها را زود تشخيص دهيد. به علت حساسيت بالاي نوزادان، از نخ هايي كه پرز زيادي دارند صرف نظر كنيد. براي بالشت و پتو از كامواي پشمي يا پنبه اي استفاده كنيد.

نوزاد

كودك


برچسب: دكوراسيون اتاق خواب ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۳:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :