دكوراسيون دلتا

دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج

دكوراسيون داخلي در سبك هاي مختلفي وجود كه هر شخص با توجه به روحيات و علايقش يك سبك را انتخاب مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج را براي شما شرح مي‌دهيم.
دكوراسيون داخلي منزل

براي داشتن دكوراسيون داخلي زيبا كه احساس خوبي به شما بدهد بايد با يك سري از اصول طراحي داخلي آشنا باشيد. مثلا آشنايي با هارموني رنگ ها، چگونگي قرار گيري مبلمان و يا زواياي مناسب براي استفاده از ظروف تزئيني ضروري است. اجراي هر يك از اين اصول و ايجاد محيط گرم و صميمي با المان هاي خاص ، فضايي دلنشين را ايجاد مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا با  دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج آشنا مي‎شويد.

قانون بي قانوني

يكي از مواردي كه در مورد سبك وينتج به عنوان نقطه قوت محسوب ميشود نداشتن قانون خاص براي انتخاب طرح و يا رنگ است. هر چيزي را كه فكر مي‎كنيد حس خوبي به شما مي‌دهد و از ديدتان زيباست انتخاب كنيد. سراغ طرح هالي اسليمي، گلدار و هندسي برويد. لوازم قديمي و نوستالوژيك، هنرهاي دستي ايراني و حتي لوازم دست دوم كنار يكديگر نقشي پررنگ در طراحي به سبك وينتيج ايفا مي‌كنند. رنگ هاي سبز تيره، نارنجي مايل به قهوه اي، زرشكي، سفيد و كرم در اين سبك بيشتر استفاده مي‌شوند، زيرا بر حس نوستالژيك فضا تاكيد مي‌كنند. همان‎طور كه در عكس هاي زير مي‌بينيد.

دكوراسيون منزل

دكوراسيون منزل

راحت باشيد

اينجا خانه ي شماست، جايي كه بايد در آن احساس آرامش كنيد. از افزودن كوسن و بالش هاي نرم به مبلمان نترسيد. تعدادي پتو در رنگ و طرح دلخواه‎تان در گوشه و كنا صندلي هاي اتاق قرار دهيد. پتو و بالش با راحتي گره خورده‎اند. هرچه ست نشيمن نرم تر باشد بهتر است. براي راحتي بيشتر يك يا چند فرش با طرح هاي دلخواه خريداري و به محيط داخلي اضافه كنيد.

دكوراسيون منزل

مبل راحتي

تناسب را فراموش نكنيد

هر چند كه مي‎توانيد هر چه را كه بخواهيد به فضا اضافه كنيد، اما قرار نيست با افزايش المان ها ذهن را مشغول كنيد. رعايت تناسب لازم است  ، يعني سعي كنيد لوازم تزئيني را در نقاط مختلف خانه به طور پراكنده بچينيد. زيبايي را حفظ كنيد. از گلدان، نورپردازي هاي غير مستقيم، كنسول، تابلوهاي هنري قديمي و قاب عكس هاي خانوادگي سياه و سفيد غافل نشويد.

قاب عكس

قاب عكس

كفپوش هاي رنگي

از سراميك هاي سفيد و تك رنگ فاصله بگيريد، سنگ هاي رنگي، قهوه اي، كرم و انواع چوب ها را امتحان و از كفپوش چوبي استفاده كنيد. رنگ ها را درهم بياميزيد، مثلا كفپوش قهوه اي، ديوار زرشكي و پرده اي يشمي نماي حيرت انگيزي به اتاق پذيرايي مي‌دهد.

كفپوش

وسايل رنگ و رو رفته ؛ مناسب دكوراسيون داخلي به سبك وينتج

اگر وسيله‎اي ارزشمند داريد اما زنگ زده يا رنگ‎و‎رو رفته است، آن را در دكوراسيون خود به كار ببريد. مثلا كمد قديمي مادربزرگ را از انباري بيرون بياوريد، آن را رنگ كنيد و در گوشه نشمين جاي دهيد. گرامافون زنگ زده را گردگيري كنيد و روي ميز كنسول بگذاريد.

كنسول

گرامافون

مبلمان وينتج

 در بسياري از دكوراسيون هاي داخلي به سبك وينتج مبلمان راحتي قرار داده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بخشي از اتاق پذيرايي را كمي رسمي تر چيدمان كنيد از مبلمان هايي كه در نماي آنها چوب هايي به رنگ سفيد و يا قهوه اي سوخته به كار رفته بهره بگيريد. مبلمان وينتج معمولا در قسمت چوبي دسته، پايه و تاج مبل داراي كنده كاري هاي ظريف هستند. روكش صندلي ها داراي طرح هاي برجسته و يا گلدار است.

دكوراسيون داخلي

طبيعت را به خانه بياوريد

از انواع متريال طبيعي در دكوراسيون داخلي منزل خود استفاده كنيد. گلدان هاي زياد، قاب هاي چوبي، آينه هاي دوركاري شده، ميزهاي چوبي رنگ نخورده، درختچه هاي كوچك خشك شده نمونه هايي از مواد طبيعي هستند.

دكوراسيون منزل

پرده هاي نوستالژيك

پرده هاي بلند و طرح دار يا پارچه هاي توري گلدار به سبك قديمي انتخابي مناسب است.

پرده

 


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۸:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :