دكوراسيون دلتا

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك

براي مرتب كردن اتاق كودك ايده هاي ساده‌اي وجود دارد كه با شما در ميان خواهيم گذاشت.
مرتب كردن اتاق كودك

مرتب كردن اتاق‌هاي به هم ريخته كودكان همواره دغدغه مادران است. مخصوصاً كودكاني كه در هنگام بازي اسباب بازي‌ها و يا وسايل خود را در كل اتاق پخش مي‌كنند.

كودكان در طول روز، فعاليت‌هاي بسياري را در اتاق خواب مخصوص خودشان انجام مي‌دهند و اين فعاليت‌ها باعث شلوغ شدن و بي نظمي در فضاي اتاق خواب كودك مي‌شود. يك دكوراسيون شلوغ را هيچكس دوست دارد به خصوص اگر اين شخص كودكي باشد كه نياز به محيطي آرامش بخش براي رشد و فعاليت دارد. از اين رو، پدر و مادرها همواره به دنبال روشي هستند كه از اين بي نظمي جلوگيري كنند. در اين گزارش شما را با فنوني كاملاً ساده و راحت براي منظم كردن اتاق كودكان آشنا خواهيم كرد.

نقش اتاق كودك در تربيت آن

با پيشرفت علم و افزايش هوشمندي افراد جامعه در انجام امور مختلف، زندگي روزمره افراد دچار تغييرات زيادي شده است. يكي از اين تغييرات نحوه تربيت كودكان است كه توسط پدر و مادرها انجام مي‌شود. تربيت كودكان مهم‌ترين ركن هر جامعه‌اي است و اگر اين كار به خوبي انجام پذيرد، تاثيرات شگرفي در آينده جامعه و خود كودكان خواهد گذاشت. امروزه اين كار با راهكارهاي مدرن و مفيد تري ارائه مي‌شود. براي مثال، طراحي دكوراسيون اتاق كودك به نحوي كه بتواند اهداف پدر و مادر را در تربيت كودك شان برآورده كند، روشي ساده است كه بدون نياز به انجام كار خاصي شخصيت فرزند شما را شكل مي‌دهد.

در گذشته تفاوت زيادي بين اتاق كودكان پسر و دختر وجود نداشت و كودكان اغلب در اتاق خواب‌هايي كه از امكانات اوليه هر اتاق بهره‌مند بودند به انجام فعاليت‌هاي كودكانه خود مي‌پرداختند. اما امروزه، نه تنها اتاق خواب پسر و دختر تفاوت‌هاي زيادي دارد، بلكه به نسبت علاقه‌مندي‌هاي كودك دكوراسيون اين اتاق‌ها با هم تفاوت‌هايي دارد. رنگ‌هاي پسرانه مثل آبي، سياه و نارنجي و رنگ‌هاي دخترانه مثل صورتي، سفيد و سبز معمولاً در اغلب عناصر اتاق خواب كودكان ديده مي‌شود.

سبد مخصوص اسباب بازي كودكان

اسباب بازي‌هاي كودكان، وسايلي هستند كه كودكان در طول روز ساعت‌هاي زيادي را در كنار آن‌ها سپري كرده و ارتباط زيادي با آن‌ها برقرار مي‌كنند، اما چگونه اين اسباب بازي‌ها را بايد مرتب كنيد كه مشكلي برايتان پيش نيايد.

راه هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارد. بسياري از اسباب بازي ها داراي جعبه هاي مخصوصي هستند كه پس از استفاده در آن قرار مي‌گيرند. برخي اسباب بازي‌ها نيز داراي جعبه نيستند و به دليل كوچك بودن، ممكن است باعث به هم ريختگي اتاق شما شوند. ما به شما پيشنهاد مي‌كنيم براي اينكه اين اسباب بازي‌ها به خوبي در يك جا جمع آوري شود، از يك سبد بزرگ مخصوص ريختن اسباب بازي ها درون آن خريداري و در گوشه اتاق قرار دهيد.

اتاق كودك

قراردادن كمد ديواري 

اگر شما نمي‌توانيد لباس‌ها، اسباب بازي و وسايل شخصي كودك‌تان را در اتاق سازماندهي كنيد، يك كمد ديواري با قفسه‌هاي زياد براي اتاق كودك‌تان خريداري كنيد. با خريد يك كمد ديواري بزرگ كه روي آن قفسه‌هاي پرتعداد نصب شده است، خواهيد توانست علاوه بر لباس ها، وسايل ديگر كودك همچون كتاب، جامدادي، مداد رنگي و حتي اسباب بازي‌هايش را در اين كمد ديواري قرار دهيد.

كمد ديواري كودك

روي وسايل كودك تان برچسب بزنيد

برچسب زدن روي جعبه‌ها و وسايل كودك‌تان به كودك و والدين كمك مي‌كند تا وسايل و لوازمي كه درون اين جعبه ها قرار دارند را بدون دردسر و مشكل پيدا كنند. با اين روش پيدا كردن هر چيزي در اتاق راحت و آسان مي‌شود. اگر شما برچسب نداريد مي‌توانيد روي تكه‌ايي كاغذ بنويسيد و آن را به وسيله چسب روي جعبه يا سبد يا سطل وسايل بچسبانيد. اگر كودك شما خواندن و نوشتن بلد نيست، با كشيدن نقاشي‌هايي كه محتويات درون جعبه را نشان مي‌دهد، در پيدا كردن وسيله مورد نياز كودك به وي كمك كنيد.

آويز مخصوص درِ اتاق 

گاهي اوقات نياز است لباس هاي كودك را دور از دسترس وي قرار دهيد. به همين خاطر پيشنهاد مي‌كنيم از آويزهايي استفاده كنيد كه پشت درِ اتاق و در ارتفاع بالا يا از آويزهاي كودكانه‌اي كه در كمد آن‌ها نصب مي‌شود استفاده كنيد. آويزهايي كه در ارتفاع پايين نصب مي‌شوند، به كودك اين اجازه را مي‌دهد به وسايلش دسترسي داشته باشد. شما با آويز مخصوص كودك براي پشت در اتاقش مي‌توانيد به كودك آموزش دهيد بسياري از وسايل كوچك خود همچون جوراب، لباس هاي خانگي و… را در جاي مخصوص خود قرار دهد.

مرتب كردن اتاق كودك


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :