دكوراسيون دلتا

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

با مطالعه اين گزارش مناطق خاص تهران براي خريد خانه را بشناسيد.
4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

تهران به‌عنوان پايتخت كشور ايران داراي محله‌هاي بسيار خوش ساخت و زيبايي است. اين محله‌هاي با اصالت هر كدام ويژگي‌هاي مختص به خود را دارند و مي‌توان با اتكا به اطلاعات موجود درباره آن‌ها نسبت به خريد خانه اقدام كرد.

در اين گزارش قصد داريم تا شما را با 4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه آشنا كنيم كه جزو مناطق به حساب مي‌آيند.

نياوران

اگر گذرتان به محله‌هاي شمالي پايتخت بيفتد، شاهد كوچه‌هايي آرام و زيبا خواهيد بود كه در عين حفظ اصالت، خانه‌ها و آپارتمان‌هاي لوكس و زيبا در آن خودنمايي مي‌كنند. كوچه‌هايي با سراشيبي و سربالايي‌هاي نسبتاً تند كه با بالا رفتن از آن‎ها، قامت برافراشته‌ي كوه‌هاي سربه فلك كشيده را مشاهده خواهيد كرد. يكي از اين محله‌هاي زيبا و منحصربه‌فرد كه قدمت بسيار زيادي هم دارد، محله نياوران است.

منطقه نياوران از شمال به رشته كوه البرز، از غرب به رودخانه دركه، از جنوب به بزرگراه‌هاي شهيد چمران و آيت‌الله صدر و از شرق به جاده لشكرك و پارك جنگلي قوچك محدود مي‌شود.

از مهم‎ترين خيابان‎هاي اين منطقه از تهران، مي‎توان به نام‎هايي مانند ازگل، اقدسيه، الهيه، اوين، تجريش، دزاشيب و فرشته اشاره كرد، كه نقطه وصلي به تفرج‎گاه‎هاي شمال تهران هستند.

مراكز تفريحي:

 • كاخ، موزه و گالري نياوران
 • پارك نياوران
 • تكيه نياوران
 • ساختمان اصلي پژوهشگاه دانش هاي بنيادي
 • ورزشگاه شهداي نياوران

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

سعادت آباد

به جرئت مي‎توان گفت كه سعادت آباد يكي از لوكس‎ترين مناطق غرب تهران و يكي از محلات خوش آب و هواي اين شهر است. اگر در نقشه، اين نام را جستجو كنيد آن را جزو يكي از محدوده‎هاي مهم منطقه 2 پايتخت خواهيد يافت.

اين منطقه به علت گستردگي جغرافيايي خود داراي خيابان‎هاي متعددي مانند خيابان فرهنگ، بيست و چهار متري، شهرداري، علامه، و پاك نژاد و همچنين ميدان‎هاي مهمي مانند ميدان بهرود، چهارراه سرو و ميدان كاج است.

خيابان‎ها و ميادين بسيار خوبي كه با داشتن امكانات در خور منطقه، آرامش را براي ساكنان به ارمغان آورده است.

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

مراكز خريد و مجتمع هاي تجاري سعادت آباد

 • مركز خريد پايدار
 • مركز خريد آتي ساز
 • مجتمع تجاري علامه
 • مركز خريد كسري
 • مركز تجاري كاج
 • مجتمع تجاري سروستان

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

ميرداماد

منطقه 3 تهران با وسعتي در حدود 3 هكتار، داراي محلاتي نظير دروس، قلهك، شيخ بهايي، ظفر و …است. ميرداماد يكي از نواحي مهم آن محسوب مي‎شود و بر اساس برخي از منابع، اين بلوار به نام ميربرهان‌الدين محمدباقر استرآبادي معروف به ميرداماد، فيلسوف و فقيه دوره صفويان و از اركان مكتب فلسفي اصفهان نام‌گذاري شده‌ است.

واضح و روشن است كه يكي از موارد مهمي كه مي‎تواند از اولويت‎هاي مهم در خريد خانه محسوب شود، وجود موقعيت‎هاي تفريحي و رفاهي آن محدوده است.

مراكز تفريحي و آموزشي ميرداماد

اين منطقه از لحاظ گردشگري و وجود مراكز تفريحي داراي شرايط بسيار خوبي است و پارك‎هاي بسيار بزرگ و وسيعي مانند پارك ملت، بهشت مادران، طالقاني، آب و آتش و بسياري پارك‎ها و فضاهاي سبز درون‎محله‎اي در آن وجود دارد كه توانسته‎اند نياز منطقه و ساكنان را براي ايجاد محيطي سالم و شاداب در جهت گذران اوقات فراغت تامين كنند.

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

امير آباد

امير آباد نام يكي از محله‌هاي قديمي و اصيل تهران است كه در سال‌هاي دور توسط ميرزا تقي خان امير كبير در فاصله ۵ كيلومتري شمال غربي شهر تهران ساخته شد. اين خيابان زيبا بعد از انقلاب به خيابان كارگر شمالي تغيير نام داد.

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

اميرآباد محله‌ اي در منطقه 6

اين منطقه از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه مدرس و خيابان مفتح و همچنين از جنوب به خيابان انقلاب محدود مي‌شود و از مهمترين محله‌هاي آن مي‎توان به محله‎هاي نصرت، اميرآباد، يوسف آباد، بهجت آباد، ساعي و آژانتين اشاره كرد.

موقعيت جغرافيايي اميرآباد

محله اميرآباد از شرق به بزرگراه كردستان و محله يوسف آباد، از غرب به بزرگراه چمران و محله گيشا، از شمال به بزرگراه شهيد همت و محله ده ونك و از جنوب به بلوار كشاورز محدود مي‎شود.

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۵:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :