دكوراسيون دلتا

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

با افزايش آپارتمان‌نشيني، خانه‌ها هر روز كوچك‌تر مي‌شوند و اين باعث مي‌شود كه همواره از كمبود فضا رنج ببريم.
فضاهاي پرت خانه

خلاقيت در استفاده از فضاهاي پرت خانه در آپارتمان‌هاي كوچك بسيار كارگشا است، راه‌هاي گوناگوني براي اين كار وجود دارد كه از جمله آن مي‌توان به استفاده از گوشه‌هاي اتاق، فضاي خالي زير پله‌ها، استفاده از استند ماگ، استفاده از ميله‌آويز و … اشاره كرد.

با افزايش آپارتمان‌نشيني، خانه‌ها هر روز كوچك و كوچك‌تر مي‌شوند تاجايي‌كه ساكنان آپارتمان‌هاي كوچك براي مواجه نشدن با كمبود جا، بايد از همه‌ي قسمت‌هاي خانه به بهترين شكل استفاده كنند. يكي از راه‌هاي صرفه‌جويي در جا، استفاده از همه‌ي فضا‌هاي خانه از جمله فضاهاي پرت خانه است.

راهكارهاي استفاده از فضاي پرت خانه

۱. آلبومي از بهترين لحظه‌ها

در همه‌ي خانه‌ها، ديوار‌هايي هست كه نه كاغذ ديواري دارند و نه تابلويي را نمايش مي‌دهند. يكي از راه‌هاي مناسب براي زيباكردن اين ديوارها، استفاده از عكس‌هاي شخصي است. اين طرح علاوه‌ بر اينكه زيبايي خانه‌ي شما را بيشتر مي‌كند، يادآور همه‌ي لحظات خوبي است كه با عزيزانتان گذرانده‌ايد. به خاطر داشته باشيد كه براي عملي‌كردن اين طرح، اگر همه‌ي تصوير‌ها سايز و حاشيه‌ي يكسان داشته‌باشند، ديوار نماي بهتري خواهد داشت.

۲. نمايي براي چاي نوشيدن

با نصب‌كردن يك تخته چوب به يكي از پنجره‌هاي خانه و استفاده از يكي دو تا صندلي، شما قسمت مخصوصي در خانه براي چاي نوشيدن داريد. براي عملي‌كردن اين ايده، پنجره‌اي را انتخاب كنيد كه پهناي مناسبي داشته باشد. به طور مثال اگر نياز به يك ميز چاي‌خوري دو نفره داريد، بايد پنجره‌اي با پهناي بيشتر از حد معمول را در نظر بگيريد؛ در غير اين صورت اين طرح در اتاق خواب شماهم عملي است.

 فضاهاي پرت خانه

۳. گوشه‌هاي اتاق را فراموش نكنيد

يكي از قسمت‌هاي خانه كه معمولاً در طراحي اتاق نقشي ندارد، گوشه‌ي اتاق است. گوشه‌هاي اتاق، قسمت‌هاي بسيار مناسبي براي قراردادن گلدان‌ها يا ميز‌هايي است كه در آپارتمان‌هاي كوچك جايي ندارند و صاحبخانه‌ها مجبورند آن‌ها را به سمساري بفروشند. البته اين دو مورد همه‌ي كارايي‌هاي گوشه‌ي اتاق نيست و هر خانه‌اي با توجه به طراحي خاص خودش مي‌تواند از اين قسمت استفاده كند.

۴. استند ماگ بسازيد

معمولاً كابينت‌هاي آشپزخانه گنجايش همه‌ي ظروف و ليوان‌ها را ندارد و در بعضي مواقع براي قرار دادن ظروف در جايي كه خشك شوند و دور از دسترس باشند دچار مشكل مي‌شويم. يكي از راه‌هاي ساده براي رفع اين مشكل، استفاده از يك استند ماگ در آشپزخانه است. در اين استند شما مي‌توانيد ماگ‌ها و ليوان‌هاي اضافي را در جاي مخصوص به خود قرار دهيد.

 فضاهاي پرت خانه۵. مشكلات سرويس بهداشتي

مشكلي كه در بيشتر آپارتمان‌هاي كوچك پيش مي‌آيد، نبود محل مناسبي براي قرار دادن حوله‌هاي تميز و وسايل بهداشتي است. اگر شما از اين مشكل رنج مي‌بريد بايد با توجه به ساخت حمام يا سرويس بهداشتي آپارتمانتان، جاي مناسبي براي اين وسايل ايجاد كنيد. يكي از جا‌هايي كه معمولاً از چشم دور مي‌ماند قسمت بالاي در ورودي است. با ميخ كردن يك تخته چوب يا ام دي اف به اين قسمت، محل مناسبي براي نگه‌داري حوله‌هاي تميز و ديگر وسايل بهداشتي ايجاد كنيد.

۶. اتاق خواب يا اتاق كار

در آپارتمان‌هايي كه معمولاً دو يا يك اتاق خواب دارند جايي براي اتاق كار نمي‌ماند. اصولاً داشتن محلي براي فكر كردن به پروژه‌هاي كاري يا انجام دادن كار‌هاي اداري كه معمولاً با خودمان به خانه مي‌آوريم تا حدودي الزامي است. شما مي‌توانيد با قرار دادن ديوار‌هاي كاذب در ميان اتاق‌خواب‌هاي بزرگ، فضاي دنجي براي كار كردن ايجاد كنيد. با اين حال در برخي از موارد اتاق خواب گنجايش قرار دادن ديوار كاذب را ندارد. در اين مورد با قرار دادن ميز تحرير در يكي از گوشه‌هاي اتاق، ميز كار خود را آماده كنيد.

۷. داخل كابيت‌ها را با دقت بررسي كنيد

يكي از جا‌هايي كه كارايي بسياري دارد، اما معمولاً از چشم دور مي‌ماند، درِ كابيت است. با ميخ‌كردنِ چند استند به ديواره‌ي داخليِ در كابينت، فضاي مناسبي براي قراردادن قابلمه‌هاي كوچك، قاشق‌هاي بزرگ و … ايجاد كنيد. البته اگر استندِ آماده كه متناسب با سايز كابينت شما باشد در بازار پيدا نكرديد، با ميخ‌كردن يك تكه چوب به ديواره‌ي كابينت و با استفاده از ميخ بجاي آويز، استند مخصوص خود را بسازيد.

۸. ميله‌ي آويز

در بسياري از حمام‌ها كشو و كمد كافي براي نگه‌داري همه‌ي وسايل بهداشتي را نداريم و از طرفي ديگر، بعضي از وسايل بهداشتي مانند شامپو، صابون يا حوله بايد كاملاً دردسترس باشند. يكي از راه‌حل‌هاي بسيار ساده براي حل اين مشكل، استفاده از ميله‌ آويز پرده‌ حمام يا ميله‌هاي آويز ديگري است كه در حمام وجود دارد. كافي است كه شما استند‌هايي براي نگه‌داري شامپو و صابون آماده كنيد و به ميله‌ها آويزان كنيد يا براي خشك نگه‌داشتن حوله‌ها، آن‌ها را در پشت پرده‌ي حمام آويزان كنيد تا در مواقع نياز به آساني به اين وسايل دسترسي داشته باشيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۱:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :