تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

انتخاب رنگ حمام و تاثيرات آن

يكي از سخت‌ترين انتخاب‌هاي دكوراسيون، انتخاب رنگ حمام خواهد بود.

انواع رنگ حمام و سرويس بهداشتي

وقتي نوبت به بررسي بهترين رنگ حمام براي خانه مي‌رسد، يكي از سخت‌ترين انتخاب‌هاي دكوراسيون خواهد بود. متاسفانه اين فضا، جايي است كه اغلب از نظر طراحي داخلي، به آن توجهي نمي‌شود. با اين وجود، اين تصور بايد تغيير كند و ايده‌هاي طراحي رنگ حمام بايد به شكل جدي‌تري مورد توجه قرار گيرند. با اين حال، هر تناليته تاثيرات روحي خاص خودش را دارد كه بسيار با اهميت است. به همين دليل در اين نوشتار از مجله دلتا تعدادي از اين تناليته‌ها را بررسي خواهيم كرد.

دارچيني

رنگ حمام را با سايه‌هاي پرطراوت دارچيني زنده كرده و آن را به يك ويژگي برجسته در خانه تبديل كنيد كه در طولاني مدت، از نظر جذابيت بي‌انتها بماند. نكته مهم‌تر درباره تناليته دارچيني اين واقعيت است كه، تقريبا به عنوان يك رنگ خنثي عمل مي‌كند؛ زيرا با انواع عناصر طراحي حمام بسيار خوب هماهنگ مي‌شود.

 

رنگ دارچيني

سبز سيج

درست مانند خاكستري مفرغي، رنگ حمام سبز سيج، تقريبا با هر سبك طراحي و تمام عناصر به كار رفته در حمام هماهنگ مي‌شود و هرگز از مد نمي‌افتد. به علاوه، اين تناليته براي پنهان كردن لكه‌هاي ايجاد شده روي ديوار، بسيار مناسب است؛ بدون اينكه انتخابي برجسته و چشم‌گير باشد.

سبز سيج در حمام

قرمز گوجه‌اي

براي ايجاد انرژي در حمام، از قرمز پر جنب و جوش گوجه‌اي، روي ديوار تاكيدي استفاده كنيد تا عمق بيشتري داشته باشد و حس نشاط و زندگي را بسازد. گرچه تعداد زيادي ايده تناليته قرمز براي انتخاب وجود دارد، اما پيشنهاد مي‌كنيم به دنبال رنگي باشيد كه كمي تم نارنجي درون خودش داشته باشد. در اين حالت براي سال‌هاي آينده نيز تازه خواهد بود.

حمام قرمز گوجه اي

آبي سلطنتي

آبي سلطنتي گزينه غني و بسيار مجللي را ايجاد مي‌كند و از آنجا كه بسيار قدرتمند است، در حمام‌هاي بزرگتر، بهترين عملكرد را خواهد داشت. به علاوه، تقريبا با هر رنگ به راحتي هماهنگ مي‌شود.

حمام آبي

ياسي

تناليته آرام و ملايم ياسي، هرگز از مد نمي‌افتد و جنسيت خنثي و تناليته غير منتظره‌اي دارد؛ زيرا در خانه‌هاي مدرن آن را زياد نمي‌بينيد. براي داشتن ظاهري مناسب و نگه داشتن آن به صورت بي‌انتها، به سراغ سايه‌هاي ياسي آبرنگي و ظريفي برويد كه با وسايل سفيد و عناصر تزييني هماهنگ شده باشند.

رنگ حمام ياسي

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با نكات دكوراسيون مطلب “راه هايي آسان براي تغيير دكور سرويس بهداشتي” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۵:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

همه آنچه درباره مبل مدرن بايد بدانيد!

بهترين مبلمان، انتخابي است كه تلفيقي از ويژگي‌هاي كاربردي و ظاهري در يك مبلمان باشد.
مبل مدرن

ويژگي مبلمان مدرن

به طور كلي مي‌توان گفت كه تنوع در سبك مبل مدرن آنقدر زياد است كه گاه بدون راهنمايي براي خريد مبل دچار مشكل خواهيد شد. مبلمان گرد، ال، مستطيلي و … در سبك مدرن را مي‌توان خيلي ساده در دكوراسيون داخلي به كار برد. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي ويژگي‌هاي مبلمان مدرن ونكاتي كه در هنگام خريد بايد به آن‌ها توجه كرد، پرداخته ايم. با ما همراه باشيد.

مبلمان دكوراسيون مدرن

جنس مبلمان مدرن

مبلمان مدرن را در زير مجموعه مبلمان راحتي و نيمه راحتي مي‌توانيد پيدا كنيد. در ساختار اين مبل‌ها پارچه زيادي استفاده مي‌شود، حتي براي راحتي بيشتر استفاده كنندگان در طي روز، روي دسته‌هاي مبل نيز پارچه كار شده است. به علت استفاده زياد پارچه در اين مبلمان، زمان خريد حتما به جنس پارچه دقت كنيد تا از كيفيت بسيار بالايي برخوردار باشد.

دكوراسيون مدرن

ويژگي‌هاي اصلي

در سبك مبلمان مدرن هيچ نوع تزيينات اضافه‌اي وجود ندارد. هر چه مبلمان و صندلي‌ها ساده‌تر باشند، جلوه و زيبايي دكوراسيون مدرن افزايش پيدا مي‌كند. براي اين كه مبلمان مدرن را در منزل به زيبايي بچينيد به نكاتي كه در ادامه ارائه شده است توجه كنيد.
مبل مدرن در دكوراسيون

توجه به سادگي مبلمان

همان طور كه بالاتر اشاره كرديم اين اصل يكي از مهمترين جلوه‌هاي مبلمان مدرن است. در اين سبك حتما توجه كنيد كه بايد جزييات غيرضروري را حذف كنيد. خطوط صاف را جدي بگيريد، چون يكي از كليدي‌ترين عنصر‌هاي يك مبل مدرن است. مي‌توانيد با كمك گرفتن از ساير وسايل موجود در دكوراسيون سادگي در چيدمان را تقويت كنيد و جلوه بصري سبك مبل مدرن را دو چندان كنيد.
مبلمان مدرن

كاربردي بودن

ويژگي دومي كه در اين سبك وجود دارد كاربرد وسايل است. هر چه وسايل كاربرد بيشتري داشته باشند بيشتر به سبك مدرن نزديك مي‌شوند. هميشه به ياد داشته باشيد استفاده از وسايلي كه كاربردي فراتر از كاربرد اصلي داشته باشند بهترين وسايل در قبال ساير وسايل مشابه است. براي مثال ميزي كه بتواند علاوه‌بر كاربرد، در قسمت زيرين يك گنجه براي نگهداري داشته باشد بيشتر از ساير ميز‌ها به سبك مدرن شبيه است.
 
 
پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “تضاد رنگي، راه حلي براي ديزاين مدرن منزل را بخوانيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

خانه‌هاي بزرگ را چگونه چيدمان كنيم؟

مهم‌ترين نكته كه در طراحي اتاق‌پذيرايي در نظر گرفته مي‌شود اين است كه بدون اينكه فضا را شلوغ و به هم ريخته كنيد، از تمام قسمت‌هاي فضا استفاده كنيد.
دكوراسيون نشيمن بزرگ

دكوراسيون خانه‌هاي بزرگ

يك اتاق نشيمن بزرگ مي‌تواند چندين كاربري را با هم داشته باشد، بدون اين كه احتياجي باشد براي هر كاربري، يك اتاق جداگانه را در نظر گرفت. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي نكاتي پيرامون اين موضوع مي‌پردازيم تا راحت‌تر بتوانيد دكوراسيون خود را بچينيد.

دكوراسيون پذيرايي بزرگ

فضاهاي مجزا تعريف كنيد

در مورد دكوراسيون نشيمن بزرگ بايد خلاقيت خود را بكار گيريد و با توجه به اندازه و شكل اتاق استفاده‌هاي متنوعي از فضا داشته باشيد. اتاق نشيمن مي‌تواند به بخش‌هاي مختلفي تقسيم شود كه هر كدام كاربردهاي منحصربه فرد خود را دارند. مثلا مي‌توانيد بخشي از اتاق را به دورهمي و گفتگو، بخشي را به تماشاي تلويزيون، ميز ناهارخوري، مطالعه‎ كتاب و سرگرمي و بازي اختصاص دهيد. حتما قبل از هر چيزي در مورد چگونگي استفاده از فضاي خود فكر كنيد و سپس اقدام كنيد.

تفكيك نشيمن بزرگ

فضا را از لحاظ بصري تقسيم‌بندي كنيد

مي‌‌توانيد از فرش، پرده‌ها، كاغذديواري يا مبلمان بدين منظور استفاده كنيد. مي‌توانيد از ايده‌هاي متنوعي براي تقسيم فضاي نشيمن استفاده كنيد. مبل شزلون به خوبي مي‌تواند به عنوان پارتيشن عمل كرده و فضاي نشيمن را به بخش‌هاي مختلف تقسيم كند. همينطور مي‌توانيد از مبل ال به عنوان تقسيم‌كننده‎ فضا استفاده كنيد. مبل ال مي‎تواند به راحتي فضاي نشيمن و ناهارخوري را از هم جدا كند. استفاده از يك ميز كنسول براي جداسازي فضاي اتاق نشيمن‌ نيز مي‌تواند ايده‎ي بسيار جالبي باشد. مي‌توانيد مبل را در وسط اتاق و ميز كنسول را پشت سر آن قرار دهيد.

نشيمن بزرگ

مقياس در دكوراسيون خانه‌هاي بزرگ بسيار مهم است

اتاق‎هاي نشيمن بزرگ با مبلمان‌هايي با سايزهاي كوچك مي‌توانند فضاي ناخوشايندي را بسازند. مبل ال بهترين انتخاب براي اتاق‌هاي نشيمن بزرگ است زيرا كه به راحتي مي‌تواند فضاي بزرگ را پر كند. سعي كنيد از كاناپه و ميزهاي جلومبلي با اندازه‎هاي بزرگ استفاده كنيد.

پذيرايي بزرگ

از رنگ‌ها استفاده كنيد

توناليته رنگ‌هاي روشن نور را منعكس كرده و باعث مي‎شوند فضا بزرگ‌تر به نظر برسند. اين در حالي است كه رنگ‌هاي تيره فضاي اتاق را كوچك‌تر نشان مي‌دهند. پس بهتر است براي ديوارهاي فضاهاي بزرگ از توناليته رنگ‎هاي گرم و تيره مثل سبز تيره، قهوه‌اي ملايم و آبي سير استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “نكاتي براي مدرن‌تر ديده شدن اتاق‌نشيمن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۳:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هايي براي ايجاد ديوار گالري در خانه

منظور از ديوار گالري، يك يا تعدادي از ديوارهاي منزل كه براي زدن تابلوهاي دكوراتيو يا نقاشي و عناصر جذاب ديگر در نظر گرفته مي‌شود.
ديوار گالري

ديوار گالري؛ طراحي جديد خانه‌ها

ديوار گالري مجموعه‌اي از گروه‌هاي عكس و كاغذهاي چاپ شده و عجيب و غريب است كه مي‌تواند به شخصيت و كاركتر يك خانه بيفزايند. هر نوع از اين طراحي‌هاي گالري، براي خالق آن منحصر به فرد و خاص است. اندازه اين تصاوير مي‌تواند كوچك يا بزرگ باشد، اما هر اندازه‌اي كه باشد، هميشه به اتاق جذابيت و مكاني براي خيره شدن چشم‌ها مي‌دهد. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي براي ديوار گالري گفته شده است. با ما همراه باشيد.

چيدمان ديوار گالري

تعداي آينه به ديوار گالري اضافه كنيد

آينه‌ها مي‌توانند به بزرگ‌تر شدن فضا كمك كنند. تعدادي آينه به ديوار گالري بيفزاييد و آن وقت مي‌بينيد كه اين كار يك اثر هنري به شما مي‌دهد كه با نور تغيير مي‌كند.

طرح‌هاي سياه و سفيد

مجموعه تصاوير سياه و سفيد مطمئنا احساسي را به ديوار مي‌دهد كه شيك و مدرن باشد. اما به هيچ وجه گزينه‌هاي گالري را محدود نمي‌كند.

ديوار گالري سياه سفيد

عكس‌هاي خانوادگي قديمي

برخي از تصاوير خانوادگي قديمي خود را به ديوار گالري اضافه كنيد. مطمئنا به واسطه اين عكس‌هاي قديمي تعدادي داستان‌هاي مختلف به مكالمه‌ با دوستانتان اضافه خواهد شد.

ديوار گالري در خانه

مجموعه نقشه‌هاي قديمي

اگر اهل سفر و مسافرت هستيد براي تزيين ديوار اتاق خود از نقشه‌هاي قديمي به جاي تصاوير استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد از اين نقشه‌ها به شيوه‌اي استفاده كنيد تا مكان‌هايي را كه در آن بوده‌ايد علامت گذاري كنيد!

طرح هاي رنگي رنگي

هرچه رنگ بيشتري به گالري اضافه كنيد، جذابيت بيشتري به ديوار خود اضافه كرده‌ايد. از به كار بردن رنگ‌هايي مانند زرد و صورتي نيز نترسيد.

ديوار گالري رنگي

استفاده از فريم و قاب تنها

چه كسي مي‌گويد كه بايد قاب‌ها را پر كنيد؟ بگذاريد آن‌ها با انتخاب چند الگوي جالب و لايه‌بندي گوشه‌ها، خودشان را همان طور روي ديوار نشان دهند.

ايجاد گالري روي قفسه ها

اگر ترديد داريد كه تعداد زيادي سوراخ را در درون ديوار خود به وجود آوريد، يك قفسه قرار داده و تصاوير خود را روي آن‌ها ترتيب دهيد.

گالري در خانه

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۵:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

۷ دليل استفاده از رنگ‌هاي روشن در آشپزخانه

رنگ روشن، بهترين انتخاب براي آشپزخانه به شمار مي‌رود، زيرا باعث مي‌شود تا فضا از آن چه كه هست دلبازتر احساس شود.
رنگ آشپزخانه

چرا رنگ‌هاي روشن براي آشپزخانه مناسبند؟

در طراحي داخلي آشپزخانه، رنگ كابينت‌ها، كاشي‌ها، مبلمان، اكسسوارها، كفپوش و ديوارپوش‌ها، يك پالت رنگي را تشكيل مي‌دهند. براي ايجاد چنين پالت رنگي‌اي، تناليته‌هاي رنگ روشن براي آشپزخانه، رنگ ايده‌آلي به شمار مي‌رود. در اين نوشتار از مجله دلتا به ۷ دليل براي استفاده از رنگ‌هاي روشن در آشپزخانه خواهيم پرداخت. پس با ما همراه باشيد.

ايجاد عمق در مكان

در آشپزخانه مدرن با تركيب رنگ‌هاي سفيد و طوسي، مي‌توانيد آشپزخانه‌اي دلباز و چشم‌نواز را طراحي كنيد. اين را نيز در نظر داشته باشيد كه تركيب رنگ‌هاي طوسي و سفيد، سايه روشن‌هايي را ايجاد مي‌كند كه باعث مي‌شود مكان عمق بيشتري يافته و بزرگ‌تر از آن چه كه هست جلوه كند.

دكوراسيون آشپزخانه

ايجاد فضايي فرح‌بخش

با تناليته‌هاي مختلف رنگ مورد نظر خود، مي‌توانيد يك هماهنگي ايجاد كرده و به نتيجه‌اي قابل توجه دست پيدا كنيد. براي مثال براي ايجاد فضايي فرح بخش، تناليته‌هاي روشن رنگ آبي با رنگ روشن چوب هماهنگي و فضايي زيبا ايجاد مي‌كنند.

زمينه‌اي براي كاربرد رنگ‌هاي ديگر

براي ايجاد كنتراست در آشپزخانه مي‌توان كاشي‌ ديوارها را به رنگ تيره انتخاب كرده و با انتخاب رنگ سفيد براي كابينت‌ها، به فضا كنتراست و تحرك بخشيد. رنگ‌هاي روشني مانند سفيد، زمينه مناسبي را براي استفاده از رنگ‌هاي زنده و متضاد ايجاد مي‌كنند.

آشپزخانه دلباز

نمايان كردن بافت‌هاي طبيعي

رنگ‌هاي قهوه‌اي، بژ يا كرم، در ميان رنگ‌هاي طبيعي قرار دارند. اگر به دنبال فضايي آرام‌بخش در آشپزخانه هستيد، مي‌توانيد رنگ‌ها و تناليته‌هاي طبيعي را در اين مكان به كار ببريد. تركيب بافت چوب با رنگ‌هاي روشن، باعث مي‌شود تا ظاهر طبيعي چوب بيشتر نمايان شده و فضايي طبيعي و دلنشين در آشپزخانه ايجاد شود.

ايجاد فضايي درخشان

لوستر و سيستم روشنايي يكي از عناصر مهم در طراحي آشپزخانه به شمار مي‌روند. استفاده از رنگ روشن روي ديوارها، كابينت‌ها، زمين و تمام سطوح موجود در اين مكان، باعث مي‌شود تا سيستم نورپردازي آشپزخانه تاثير بيشتري يافته و فضايي روشن و دلباز‌تر در آن ايجاد شود.

طراحي آشپزخانه

ايجاد فضايي آرام

مي‌توان كابينت‌هاي پاييني و زير صفحه كابينت را در رنگ‌هاي تيره‌تر انتخاب كرد، اما اگر كابينت‌هايي كه در ارتفاع ديد انسان قرار دارند در رنگ‌هاي روشن انتخاب شوند، ظاهري زيبا و دلنشين در آشپزخانه ايجاد خواهد شد. استفاده از رنگ‌هاي روشن نسبت به ساير رنگ‌هاي ديگر، فضاي آرام‌تري به آشپزخانه مي‌بخشند.

چيدمان آشپزخانه

عنصري تعادل‌بخش در مكان

در استفاده از رنگ‌هاي روشن در آشپزخانه اگر مي‌خواهيد از رنگ‌هاي گرم و زنده استفاده كنيد، تركيب آن‌ها با رنگ‌هايي مانند سفيد و طوسي، مي‌تواند در فضا تعادل ايجاد كند. در حالي كه استفاده از رنگ‌هاي گرم به تنهايي مي‌تواند فضايي خسته كننده به آشپزخانه ببخشد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”ايده‌هايي براي طراحي ديوار آشپزخانه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۱:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصول چيدمان مبلمان نشيمن مربع شكل

چيدمان مبلمان منزل بيشتر از هر چيزي هنر و ظرافت را در طراحي دكوراسيون داخلي خانه‌ نشان مي‌دهد.
نشيمن مربع شكل

چيدمان اتاق‌ نشيمن مربع شكل

يكي از مهم‌ترين مواردي كه به هنگام چيدمان اهميت مي‌يابد، شكل فضاي نشيمن است. بيشتر اتاق‌هاي نشيمن و پذيرايي، شكل مربع يا مستطيل دارند كه هر كدام از آن‌ها چالش‌هاي خاصي را به هنگام چيدمان ايجاد مي‌كنند. مثلا چيدمان اتاق پذيرايي مستطيلي شكل نياز به دقت و توجه ويژه‌اي دارد. چرا كه هر گونه سهل‌انگاري مي‌تواند اتاق‌ را به راهرو يا فضاي عريض غير‌كاربردي تبديل كند. در اين نوشتار از مجله دلتا سعي مي‌كنيم راهنمايي‌هاي كاربردي را براي چيدمان منزل مربع شكل ارائه دهيم.

پذيرايي مربع شكل

نقطه كانوني اتاق‌ كجاست؟

اولين نكته‌اي كه بايد در طراحي داخلي اتاق مدنظر قرار دهيد، يافتن نقطه كانوني اتاق است. معمولا نقطه كانوني مهم‌ترين بخش هر اتاق است و اولين چيزي است كه مردم هنگام ورود به اتاق آن را مي‌بينند. شومينه يا پنجره‌ي بزرگ از جمله نقاط كانوني است كه معمولا با توجه به معماري اتاق در برخي فضاها قرار دارند. اما مي‌توانيد خود نقطه كانوني اتاق‌ را تعيين كنيد. تلويزيون، تابلوي نقاشي بزرگ يا تخت‌خواب مي‌توانند به عنوان نقطه كانوني اتاق بكار برده شوند.

چيدمان نشيمن مربع

تعادل بين بخش‌ها

پلان را با يك خط افقي و عمودي از مركز به چهار بخش مساوي تقسيم كنيد. به مقدار مبلمان در هر ربع نگاه كنيد، به طوري كه هر ربع از لحاظ بصري داراي وزن يكساني باشد. وزن بصري از طريق حس قابل قياس است و آن به سبك، طرح و رنگ مبلمان بستگي دارد. مثلا رنگ‌هاي تيره‌تر وزن بصري بيشتري نسبت به رنگ‎هاي روشن‌تر دارند. تعادل را در تمامي چهار ربع پلان رعايت كنيد. در يك اتاق مربعي شكل اين تعادل بسيار مهم است. زيرا اتاق متقارن است و اگر هر كدام از ربع‌ها وزن بصري متقارني نداشته باشند، اتاق از لحاظ تعادل بهم خواهد ريخت.

چيدمان پذيرايي مربع شكل

مي‌توانيد قوانين دكوراسيون را ناديده بگيريد

با اينكه در بالا روي قوانين دكوراسيون اتاق‌هاي مربعي شكل تاكيد كرديم، اما مي‎توانيد آن‌ها را ناديده بگيريد. اگر شما مي‌خواهيد شومينه را در گوشه‌ي اتاق قرار دهيد، نقطه مقابل آن را چيدمان مبل در نظر بگيريد. اگر مي‌خواهيد  تخت‌خواب‌ را در گوشه‌ي اتاق قرار دهيد، بهتر است كه آن را در گوشه‌ي كناري درب بگذاريد. در هر دو اين طرح دكوراسيون، شكل مربعي اتاق كمي ناديده گرفته شده و اولويت‌هاي شما ترجيح داده شده است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “۷ پيشنهاد براي تركيب رنگ اتاق نشيمن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۴:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

پوشاندن شوفاژ در دكوراسيون داخلي

براي پوشاندن رادياتورهاي نصب شده در اتاق پذيرايي مي‌توانيد از ايده‌هاي ساده الهام گرفته و تغييراتي ايجاد كنيد.
كاور شوفاژ

ايده‌هايي براي پنهان‌كردن شوفاژ 

براي شما هم پيش آمده است كه در گوشه و كنار فضاي منزل با عناصري كاربردي مواجه شويد كه چهره نازيبايي دارند اما به دليل عملكرد و كاربردشان امكان حذف آن‌ها از فضاي داخلي موجود نيست. روش‌هاي زيادي براي پنهان كردن و تزيين رادياتور وجود دارد كه مي‌توانيد با ايده گرفتن از آن‌ها به زيباسازي اين وسيله كاربردي بپردازيد و جذابيت دكوراسيون داخلي منزل را تكميل كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي براي كاور شوفاژ را بررسي خواهيم كرد. با ما همراه باشيد.

روش‌هايي براي مخفي سازي شوفاژ

  • در صورت تمايل مي‌توانيد شوفاژ را تبديل به نيمكتي مناسب كنيد و ميز ناهارخوري را روبروي شوفاژ قرار دهيد تا فضاي ناهارخوري صميمي ايجاد شود. همچنين براي راحتي بيشتر مي‌توانيد تشك و كوسن‌هايي نرم را روي سطح نيمكت قرار دهيد.

كاور كاربردي شوفاژ

  • اگر شوفاژ منزل بزرگ است مي‌توانيد قفسه‌اي بزرگ را روي آن قرار دهيد، سپس روي قفسه اشيا تزييني و چشم‌نوازي را قرار دهيد.

پوشاندن شوفاژ با كاور

  • در صورت تمايل مي‌توانيد براي كاور شوفاژ به كمك الوارها قاب بسازيد سپس الوارها را رنگ كنيد و طاقچه‌اي براي پنجره‌ها بسازيد.
  • اگر شوفاژ يا رادياتور در زير پنجره قرار ندارد مي‌توانيد با تبديل آن به عنوان ميز ، فضايي بي‌نظير را در دكوراسيون داخلي منزل ايجاد كنيد.

كاور رادياتور

  • اگر شوفاژ در فرورفتگي ديوار قرار دارد مي‌توانيد به سادگي آن را بپوشانيد و از شر قناسي و چهره زشت شوفاژ خلاص شويد. توجه داشته باشيد كه قناسي شوفاژ را مي‌توانيد به كمك شلف و يك درب بپوشانيد.

قاب شوفاژ

  • مي‌توانيد براي شوفاژ يك قاب بسازيد و يك دست آينه و شمعدان روي سطح آن قرار دهيد و شوفاژ را به همين سادگي تبديل به كنسول كنيد.

پوشاندن شوفاژ

  • يكي از ساده‌ترين روش‌ها براي پوشاندن هر چيز برجسته‌سازي آن است. مي‌توانيد شوفاژ يا رادياتور را يك رنگ جذاب بزنيد و بدين ترتيب دكوراسيون بي‌نظيري را در فضاي منزل ايجاد كنيد و علاوه بر اين شوفاژ را تبديل به نقطه كانوني كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات و ترفندهاي دكوراسيون مطلب “از ديوارها ساده نگذريد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۵:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

چيدماني براي استفاده از مبل‌هاي رنگ روشن

با انتخاب مبلمان اصلي در رنگ‌هاي روشن مي‌توان فضايي ظريف و زيبا و هم‌چنين دكوراسيوني دلباز و فرح‌بخش را به نمايش گذاشت.

روش‌هاي ست كردن مبلمان روشن در دكوراسيون

تقريبا در تمام خانه‌ها اتاق‌نشيمن مركز خانه به‌شمار مي‌رود، زيرا نشيمن داراي كاربردهاي متفاوتي است كه عادت‌هاي زندگي را شكل مي‌دهد. يكي از مهم‌ترين لوازم در نشيمن مبل‌ است. مبل رنگ روشن از محبوب‌ترين‌ها به‌شمار مي‌روند، اما چگونه مي‌توان مبل‌هاي با رنگ روشن را در دكوراسيون به كار برد؟ براي پاسخ به اين سوال با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد.

استفاده از مدل‌هاي رنگي و قابل توجه

زماني كه صحبت از مبل رنگ روشن مي‌شود، اولين چيزي كه به ذهن خطور مي‌كند مبل‌هايي به رنگ‌هاي سفيد، كرم يا بژ است. اما رنگ‌هاي ديگر نيز داراي طيف‌هاي روشن بوده و با استفاده از اين مبل رنگ روشن مي‌توان اتاق نشيمني منحصر به فرد را به نمايش گذاشت.

رنگ مبل

نمايان شدن بافت‌هاي طبيعي

يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي رنگ‌ روشن مانند سفيد، كرم و طوسي اين است كه با بافت‌هاي طبيعي كه در سال‌هاي اخير به يك ترند در طراحي داخلي تبديل شده‌اند، هماهنگي بي‌نظيري را ايجاد مي‌كنند. بهترين راه براي به نمايش گذاشتن بافت مصالحي مانند سنگ و چوب، اين است كه رنگ‌هايي را به كار ببريد كه پس زمينه‌اي مناسب را براي اين بافت‌ها ايجاد كنند.

رنگ مناسب مبل

تركيب رنگ‌هاي متفاوت با يكديگر

يكي از ترندهاي جديد طراحي داخلي، استفاده از رنگ‌هاي متفاوت براي يك ست مبلمان است. از آن جايي كه يكي از ريسك‌هاي استفاده از مبل‌هاي رنگ روشن امكان ايجاد فضايي كسل‌كننده است، تركيب رنگ‌هاي ديگر با مبل‌هاي روشن مي‌تواند بسيار موثر واقع شود.

انتخاب رنگ مبل

تركيب مبل رنگ روشن و كاغذديواري

زماني كه مبل رنگ روشن را در طراحي داخلي انتخاب مي‌كنيد، براي اين كه بتوانيد فضايي پويا را به نمايش بگذاريد، روش‌هاي متنوعي وجود دارد و يكي از تاثير گذارترين اين راه‌ها استفاده از ديوارها است. اگر تصور مي‌كنيد كه با استفاده از مبلماني با رنگ‌هاي خنثي فضاي قابل توجهي در اتاق‌نشيمن ايجاد نخواهد شد، مي‌توانيد از كاغذديواري براي تزيين ديوارها استفاده كنيد.

مبل رنگ روشن و سبك كلاسيك

مبل رنگ روشن تنها متعلق به سبك‌هاي مدرن نيستند، بلكه براي سبك‌هاي مجلل‌تر و كلاسيك نيز مي‌توانند زمينه مناسبي را ايجاد كنند. به خصوص در مكان‌هايي كه از اكسسوار متعددي استفاده مي‌شود، براي جلوگيري از ايجاد فضايي شلوغ، بهتر است كه براي مبل‌ها از رنگ‌هاي روشن استفاده شود.

مبل كلاسيك رنگ روشن

تركيب طرح و رنگ در مبل‌هاي روشن

رنگ روشن، پس‌زمينه مناسبي را براي طرح‌هاي مختلف ايجاد مي‌كند. به همين دليل افرادي كه دوست دارند از پارچه‌هاي طرح‌دار براي مبل‌ها استفاده كنند، با انتخاب رنگ روشن براي پس‌زمينه مي‌توانند جلوه طرح‌ها را بيشتر كنند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “نكاتي براي انتخاب رنگ مبلمان” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۶:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

كف‌پوش مناسب براي حمام و سرويس بهداشتي

كف‌پوش‌ها داراي انواع متفاوتي است اما سرويس بهداشتي و حمام به دليل آن كه رطوبت بالايي دارند نوعي خاص از كف‌پوش‌ها را مي‌طلبند.
كفپوش حمام

كف‌پوش حمام و سرويس بهداشتي

كفپوش سرويس بهداشتي و حمام بايد در برابر رطوبت دائم مقاوم بوده و نظافت و تميز كردن آن راحت باشد، بعلاوه زيبا نيز ديده شود. با توجه به اين پيش نيازها، خيلي سريع متوجه خواهيد شد كه گزينه‌هاي چندان زيادي پيش‌رو قرار نمي‌گيرند. در اين نوشتار از مجله دلتا با انواع جديد كفپوش حمام و سرويس بهداشتي آشنا خواهيد شد، كه تمام ويژگي‌هاي گفته شده را در خود دارند.

كفپوش مرمر

براي ظاهري لوكس قطعا هيچ سنگي ياراي رقابت با مرمر را ندارد. اما وقتي براي كفپوش سرويس بهداشتي و حمام بخواهيم از آن استفاده كنيم بايد اشكالات آن را هم درنظر بگيريم. مرمر نسبت به سنگ‌هاي ديگر راحت‌تر خط و خش و پريدگي برمي‌دارد. بعلاوه ماده‌اي متخلخل بوده و برخي مواد تميزكننده ممكن است به داخل سنگ نفوذ كرده و آن را خراب كنند. در نتيجه بايد مواد تميزكننده را با احتياط انتخاب كنيد. علاوه بر موارد ذكر شده ممكن است برخي مدل‌هاي سنگ مرمر پس از استفاده به عنوان كفپوش سرويس بهداشتي سبب سرخوردن شوند!

كفپوش حمام مرمري

كفپوش چوبي

چوب مانند ساير مواد درجه‌بندي دارد و برخي بهتر از بقيه در برابر آب مقاومت مي‌كنند. البته در هر صورت بايد سيستم تخيله آب كف حمام طوري باشد كه تمام آب تا قطره آخر از كف حمام خارج شود تا ميزان صدمات احتمالي به حداقل برسد. حال تصور كنيد تخليه درست آب كف حمام، استفاده از سيستم گرمايش از كف براي زودتر خشك شدن چوب هاي كف فراهم باشد، قاعدتاً با چنين شرايطي مي‌توان از چوب‌ها به‌عنوان يكي از زيباترين انواع كفپوش سرويس بهداشتي استفاده كرد.

كفپوش چوبي حمام

كفپوش سنگ‌ريزه‌اي

يكي از مدل هايي كه احتمالا تابه‌حال مشاهده نكرديد، كفپوش‌هاي سنگريزه‌اي است. درست مانند چوب، سنگريزه هم گزينه‌اي بسيار عالي براي افرادي است كه خواستار ايجاد فضايي آرام در دكوراسيون حمام و دستشويي هستند. به علاوه مزيت‌هايي دارند كه ساير كفپوش‌ها ندارند، مثل ضد لغزش بودن و اينكه زير پاي انسان حس خوبي ايجاد مي‌كنند.

كفپوش سرويس و حمام

كفپوش كاشي

محبوب‌ترين و پراستفاده‌ترين نوع كفپوش سرويس بهداشتي و حمام، كاشي است. كاشي‌ها مزيت‌هاي زيادي دارند. اول اينكه كاشي‌ها مقاوم بوده و صد در صد ضدآب‌اند. همين دو عامل كافي است تا به انتخابي ايده‌آل براي بسياري از فضاها تبديل شوند. تنوع زياد كاشي‌ها در شكل‌، اندازه‌، رنگ و سبك‌هاي گوناگون مزيت بزرگ ديگر است كه همه سليقه‌ها را پوشش مي‌دهند.

كفپوش سرويس بهداشتي

البته اگر سطح كاشي صاف و ساده باشد شديدا ليز است. هميشه به‌دنبال مدل‌هاي بافت‌دار و ناهموار برويد. در كنار اين موارد مي‌توان به استفاده از انواع لعاب روي سطح بيروني كاشي‌ها اشاره كرد كه سبب عدم نفوذ آب، مقاومت، طول عمر و ماندگاري كاشي‌ها مي‌شوند.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “راه هايي آسان براي تغيير دكور سرويس بهداشتي” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۵:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه لوستر پذيرايي را انتخاب كنيم؟

وجود نور در هر فضايي از خانه ضروري است و هرچه استفاده از نور در خانه بيشتر باشد آرامش و زيبايي بيشتري به خانه مي‌بخشد.
لوستر پذيرايي

لوستر پذيرايي

از مهم‌ترين وسايل منزل كه تاثير فوق‌العاده‌اي در دكوراسيون‌داخلي دارد لوستر است. لوسترها در سال‌هاي اخير از نظر طراحي تنوع زيادي پيدا كرده‌اند. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا نكاتي در ارتباط با انتخاب مناسب‌ترين لوستر براي پذيرايي را بررسي خواهيم كرد.

حباب لوستر

در مورد حباب لوستر بايد توجه داشته باشيد كه حباب شفاف چراغ‌ها از جنس شيشه، روشنايي بيشتري را ايجاد مي‌كند. در مقابل حباب‌هايي با شيشه‌هاي كدر روشنايي دلپذيرتري را به وجود مي‌آورند.

لوستر كريستالي

مدل لوستر پذيرايي

پذيرايي يكي از مكان‌هاي مهم در هر منزل است و طراحي دكوراسيون داخلي پذيرايي از اهميت زيادي برخوردار است. توجه داشته باشيد كه هر مدلي براي پذيرايي مناسب نيست و لوستري كه استفاده مي‌شود بايد كاملا متناسب با دكوراسيون خانه باشد.

پذيرايي با ابعاد كوچك

اگر فضاي پذيرايي كوچك است بهتر است لوسترهايي را انتخاب كنيد كه شاخه‌ها و چراغ‌هاي كمتري دارند. ممكن است لوستري با شاخه زياد را انتخاب كنيد و بعد به خاطر كوچك بودن فضاي پذيرايي‌ مجبور شويد برخي از چراغ‌ها يا شاخه‌ها را باز كنيد در اين صورت نماي لوستر پذيرايي نامطلوب مي‌شود.

لوستر مدرن

انتخاب لوستري متناسب با ارتفاع سقف

اگر سقف پذيرايي بلند نيست بهتر است كه از انتخاب مدل لوستر بلند صرف نظر كنيد. اين لوسترها اگر در سقف‌هاي كوتاه نصب شوند سقف را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. مي‌توايند از انواع لوسترهاي سقفي و كم‌ارتفاع براي سقف‌هاي كوتاه استفاده كنيد و در فضاي ديگري از پذيرايي‌ يك چراغ ديواركوب يا آباژور هماهنگ با طراحي لوستر قرار دهيد. اما اگر سقف پذيرايي بلند است مي‌توانيد سراغ لوسترهاي آويز چند طبقه و بلند برويد.

لوستر پذيرايي مدرن

مدل لوستر متناسب با دكوراسيون داخلي

اگر دكوراسيون داخلي پذيرايي كلاسيك است، بهترين ايده براي انتخاب لوسترهاي كريستالي با طرح‌هاي كلاسيك است. اين مدل لوسترها قطعه‌هاي مبلمان كلاسيك را به يك ميزان روشن نشان مي‌دهند. لوسترهايي كه روي ميز ناهارخوري نصب مي‌شوند بهتر است آويز و بلند باشند تا همه فضاي ميز را روشن كنند.

انتخاب رنگ لوستر

علاوه بر مدل رنگ لوستر نيز در زيبايي و جذابيت دكوراسيون پذيرايي تاثيرگذار است. انتخاب رنگ‌هاي جديد كه با چند نوع دكوراسيون داخلي مختلف مطابقت دارند مي‌توانند بهترين ايده براي انتخاب لوستر باشند.

رنگ لوستر

همچنين رنگ چراغ‌هاي موجود و نحوه نورپردازي لوستر از اهميت زيادي برخوردار است. چراغ‌هاي آفتابي و مهتابي با رنگ‌هاي متفاوت بهترين مدل‌ها به شمار مي‌روند. اين چراغ‌ها با رنگ‌هاي متنوعي كه دارند چشم را اذيت نمي‌كنند و دكوراسيون پذيرايي را شيك و زيبا مي‌سازند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “نورپردازي سالن پذيرايي” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۳:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع: