تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

انتخاب لباس مردانه متناسب با رنگ پوست

يكي از رازهاي شيك‌پوشي، انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست است. اين مطلب را بخوانيد تا بدانيد چه رنگ لباسي بيش‌تر از همه به شما مي‌آيد.
انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

نه تنها مدل، بلكه انتخاب رنگ لباس نيز مسئله مهمي است كه هر يك از ما با آن دست و پنجه نرم مي‌كنيم. يكي از نكاتي كه بايد هنگام انتخاب رنگ لباس به آن توجه كنيم، رنگ پوست بدنمان است. در واقع رنگ لباسي كه به تن مي‌كنيم، بايد با رنگ پوست ما هماهنگي داشته باشد؛ در غير اين صورت ظاهري كسل‌كننده و بي‌روح خواهيم داشت. اگر مي‌خواهيد بدانيد كه چه رنگ لباسي به پوست شما مي‌آيد و انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست چگونه است، شما را به خواندن اين مطلب مجله دلتا دعوت مي‌كنيم.

راهنماي خريد لباس بر اساس رنگ پوست

انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست روشن

اگر پوست روشني داريد، انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست بايد براي شما به گونه‌اي باشد كه به كمك لباس به ظاهرتان رنگ دهيد. در واقع رنگ‌هايي كه با پوست شما تضاد و كنتراست ايجاد مي‌كنند، بهترين انتخاب برايتان خواهد بود.

رنگ‌هاي مناسب

رنگ‌هاي تيره‌اي مانند خاكستري، قهوه‌اي، جگري، سبز، سرمه‌اي و آبي تيره با رنگ پوست شما هماهنگي زيبايي ايجاد مي‌كنند. بنابراين براي انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست بايد سراغ اين رنگ‌ها برويد.

استايل مردانه

رنگ‌هاي نامناسب

از آن‌جايي كه پوست شما روشن است، اگر لباس‌هاي روشن يا به رنگ‌هاي پاستلي بپوشيد، بي‌روح و كسل كننده به نظر خواهيد رسيد. اين موضوع در مورد رنگ‌هاي خنثي مانند كرم، سفيد، بژ و … صادق است؛ بنابراين بهتر است كه براي انتخاب لباس درپي توناليته‌هاي تيره تر آن‌ها مانند شتري، خاكي يا طوسي تيره باشيد. البته منظور ما اين نيست كه به كل دور رنگ‌هاي روشن را خط بكشيد، بلكه شما بايد چنين رنگ‌هايي را با رنگ‌هاي تيره‌تر تركيب كنيد تا به ظاهرتان جذابيت ببخشد.

انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست سبزه و معمولي

آقاياني كه پوست سبزه يا معمولي دارند، دستشان در انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست بازتر است. از آن‌جا كه پوست آن‌ها برخلاف پوست‌هاي روشن، گرم است، با رنگ‌هاي بيش‌تري ست مي‌شود.

رنگ‌هاي مناسب

اگر چه اكثر رنگ‌ها به پوست شما مي‌آيد؛ اما پيشنهاد ما اين است كه رنگ‌هاي كمي روشن‌تر يا كمي تيره‌تر از رنگ پوستتان به تن كنيد. به عنوان مثال به جاي رنگ شني گرم، رنگ بژ روشن را انتخاب كنيد يا پيراهني به رنگ بنفش حتما در كمدتان داشته باشيد. در روزهاي گرم سال نيز رنگ سفيد مي‌تواند بهترين انتخاب برايتان باشد.

رنگ لباس مناسب پوست سبزه

رنگ‌هاي نامناسب

چون پوست شما تن زرد يا سبز دارد، بهتر است از رنگ‌هايي كه اين دو رنگ را در خود دارند، خودداري كنيد. رنگ‌هايي كه درست مشابه رنگ پوست شماست مثل سبز زيتوني، زرد خردلي، سبز پسته‌اي و كاراملي را به ويژه در موقعيت‌هاي رسمي نپوشيد. اگر پوستي برنزه داريد، مي‌توانيد سر تا پا سفيد يا رنگ‌هاي پاستلي به تن كنيد.

انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست تيره

آقاياني كه پوست تيره‌اي دارند، درست مانند پوست‌هاي سبزه، دستشان در انتخاب باز است.

رنگ‌هاي مناسب

خوش‌بختانه آقاياني كه اين رنگ پوست را دارند محدوديت چنداني در انتخاب رنگ لباس ندارند، به عنوان مثال آن‌ها مي‌توانند رنگ‌هاي سبز آبي يا آبي فيروزه‌اي را به بپوشند. تنها چيزي كه بايد در نظر داشته باشند اين است كه ميان رنگ لباس‌هايشان تعادل برقرار كنند.

نكات شيك پوشي آقايان

رنگ‌هاي نامناسب براي پوست تيره

قهوه‌اي يكي از رنگ‌هايي است كه بايد از آن پرهيز كنيد. همان‌طور كه رنگ‌هاي روشن با پوست‌هاي روشن چندان جور در نمي‌آيد، رنگ قهوه‌اي نيز به دليل شباهتي كه به رنگ پوست شما دارد، گزينه مناسبي نخواهد بود. همچنين اگرچه مشكي و سرمه‌اي دو رنگي است كه بيش از همه در كمد لباس آقايان يافت مي‌شود، اما بهتر است كه استفاده از آن‌ها را به حداقل برسانيد و زمان انتخاب لباس سراغشان نرويد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با اصول ست كردن لباس مردانه، “نكات ست كردن لباس مردانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۱:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكاتي كه درباره‌ لباس شب سفيد بايد بدانيد

رنگ سفيد موجب مي‌شود معصوم و سرزنده جلوه كنيد. همانطور كه پوشيدن لباس شب سفيد مزايايي دارد، نياز است نكاتي را رعايت كنيد.
لباس شب سفيد

در حقيقت سفيد رنگي است كه موجب مي‌شود معصوم، شاداب و سرزنده جلوه كنيد. با اين رنگ در هر جشن و رويدادي بدون آنكه تلاش كنيد جذاب‌تر مي‌شويد، به شرطي كه بتوانيد آن را به درستي ست كنيد. با اين حال همانطور كه پوشيدن لباس شب سفيد مزايايي دارد، نياز است نكاتي را رعايت كنيد تا لباس زشت به نظر نرسد. لباس سفيد، هنگامي كه به درستي پوشيده شود مي‌تواند به پوست و ظاهر جذابيت فراواني ببخشد. با مجله دلتا همراه باشيد.

نكاتي كه درباره‌ي لباس شب سفيد بايد بدانيد

پوشيدن لباس زير مناسب

صرف نظر از اينكه لباس شب سفيد چطور به نظر مي‌رسد، بايد لباس زيري بپوشيد كه با سايه‌هاي لباس و رنگ پوست هماهنگ باشد. فقط به ياد داشته باشيد كه سفيد انواع مختلفي دارد بنابراين بسيار مهم است كه سايه‌هاي انتخابي لباس‌زير با لباس هماهنگ باشد و برعكس.

انتخاب سايه درست

منظور از سفيد فقط يك رنگ نيست. بايد بدانيد وقتي كه در مورد سفيد صحبت مي‌كنيم مي‌تواند رنگ‌هاي عاجي، كرم، پوست تخم‌مرغي، سفيد خامه‌اي، سفيد يخچالي، سفيد الماسي و وانيلي را شامل شود. بنابراين مهم است كه بدانيد رنگ پوست‌تان با كدام يك از طيف‌هاي سفيد متناسب است. هميشه پيش از انتخاب يك لباس شب سفيد ، سعي كنيد ته رنگ پوست خود را بشناسيد.

لباس شب سفيد سايه ها

افزودن كمي رنگ

سال‌ها پيش پوشيدن لباس تماماً سفيد غرابت زيادي با مد داشت، اما اكنون مي‌توان با افزودن كمي رنگ سنت شكني كرد. انتخاب سايه هاي ديگر رنگ سفيد يا افزودن يك رنگ روشن مي‌تواند گزينه خوبي باشد و اين به اولويت و سليقه شما بستگي دارد.

تناسب كيف و كفش

براي انتخاب كيف و كفش متناسب با لباس سفيد مجلسي سعي كنيد از سايه‌هاي ديگر سفيد استفاده نكنيد. اينجا بهتر است يك رنگ ديگر انتخاب كرده و كيف و كفش را با هم ست كنيد. اين يك نگاه جذاب و يكپارچه ايجاد مي‌كند و ظاهر بهتري به لباس سفيد مي‌دهد. شك نكنيد كه بسيار زيباتر خواهيد شد.

انتخاب هوشمندانه و شناخت موقعيت

همانطور كه مي‌توانيد لباس سفيد مجلسي را در بسياري از روزها و مكان‌هاي مختلفي بپوشيد، برخي مواقع نيز مناسب پوشيدن لباس سفيد نيستند مثل مراسم ختم و تشييع.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “بايد و نبايد‌ هاي استفاده از اكسسوري خانم‌ ها” را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۸:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب جوراب مناسب هر كفش

جوراب مناسب هر كفش به موارد مختلف بستگي دارد، مواردي مثل راحتي، استايل و سبك، رنگ و طرح. اما در اين ميان راحتي از بيشترين اهميت برخوردار است.
جوراب مناسب هر كفش

جوراب علاوه بر محافظت از پاهاي شما نقش بزرگي را در استايل شما ايفا مي‌كند. انتخاب جورابي كه با كفش شما همخواني داشته باشد مي‌تواند كمي گيج‌كننده باشد. اين مطلب مجله دلتا مي‌تواند تا حدي به شما در انتخاب جوراب مناسب هر كفش كمك كند.

جوراب مناسب هر كفش

جوراب سر پنجه

اين جوراب فقط پنجه را مي‌پوشاند و انگشتان پا و قسمت پاشنه را باز مي‌گذارد. مناسب پوشيدن با كفش‌هاي جلوباز از قبيل برخي كفش‌هاي تخت، پاشنه‌بلند و صندل است. زيرا مشخص نخواهد بود و در عين حال از پاها مراقبت و از درد جلوگيري خواهد كرد.

جوراب كالج

جوراب كالج را با جوراب ساق كوتاه اشتباه نگيريد. جوراب كالج كوتاه‌تر است و همانطور كه از نام اين جوراب پيداست، بهتر است آن را با كفش‌هاي كالج و ساق كوتاه بپوشيد. مي‌توانيد اين جوراب را با كتاني و كفش پاشنه بلند جلوبسته نيز بپوشيد، مخصوصا اگر شلوارتان كوتاه است يا دامن پوشيده‌ايد.

جوراب مناسب هر كفش كالج

جوراب ساق كوتاه و يك ربع

اين جوراب‌ها در واقع براي استفاده ورزشي طراحي شده اند و براي كساني كه تحرك زيادي دارند مناسب هستند. در حالت ايده‌آل اين جوراب‌ها را با كتاني‌هاي ورزشي مي‌پوشند اما براي پوشيدن با كتاني‌هاي معمولي، صندل و نيم بوت نيز بسيار مناسب هستند.

جوراب مناسب هر كفش نيم ساق

جوراب ساق‌دار

جوراب ساق‌دار مناسب استايل‌هاي كژوال و اسمارت كژوال هستند. اين جوراب‌ها اكثرا مردانه هستند اما مدل‌هاي زنانه و ساده آن‌ها معمولا مناسب پوشيدن با بوت هستند. با مدل‌هاي طرح‌دار و رنگي اين جوراب مي‌توانيد ظاهر كژوال و بي‌نقصي داشته باشيد؛ فقط كافيست آن را با يك جفت كتاني آل استار يا ونس بپوشيد. مدل توري (فيش تيل) اين جوراب با كفش كالج تركيب جالبي مي‌سازد.

جوراب مناسب هر كفش توري

جوراب زير زانو و بالاي زانو

بيشتر كاربرد ورزشي دارند اما خيلي‌ها در استفاده از آن‌ها نوآوري مي‌كنند. اگر قصد داريد در مجلسي دامن كوتاه بپوشيد مي‌توانيد از انواع اين جوراب‌ها با كفش يا بوت پاشنه بلند استفاده كنيد، از نوع ضخيم آن گرفته تا نازك. اگر استايلتان اسپرت است مي‌توانيد كفش پاشنه بلند را با كفش تخت يا كتاني جايگزين كنيد.

جوراب مناسب هر كفش ساق بلند

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “پاييز امسال چه شلواري بپوشيم؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۵:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه رنگ هاي خنثي را در پوشش ست كنيم؟

بعضي از افراد با شنيدن رنگ‌ هاي خنثي، به ياد كلمه «خسته كننده» مي‌افتند! اگر شما هم جزو اين افراد هستيد، اين مطلب مجله دلتا از دست ندهيد.
رنگ‌ هاي خنثي

معمولا وقتي اسم رنگ‌ هاي خنثي را مي‌شنويم، به ياد رنگهاي مشكي، سفيد، قهوه‌اي، خاكستري مايل به قهوه‌ا‌ي، زيتوني، سورمه‌اي و خاكستري مي‌افتيم. بعضي از افراد هم با شنيدن نام رنگهاي خنثي، به ياد كلمه «خسته كننده» مي‌افتند! اين رنگ‌هاي زيبا اگر با طرح‌هاي جالب، بافت برجسته، و زيورآلات جالب ست شوند، يك استايل بسيار شيك و جذاب خلق مي‌كنند. در اين مطلب مجله دلتا قصد داريم نحوه ست كردن رنگ‌هاي خنثي را به شما آموزش دهيم.

چگونه رنگ هاي خنثي را ست كنيم؟

از طرح پوست حيوانات استفاده كنيد

پارچه‌هايي كه طرح پوست حيوانات دارند، اساسا يك الگوي خنثي هستند. اما مي‌توانيد با استفاده از اين پارچه‌ها، يك استايل ساده و يكنواخت را به يك استايل شيك و منحصر به فرد تبديل كنيد. مثلا مي‌توانيد يك شلوار كرم رنگ را با يك بلوز طرح پلنگي ست كنيد. يا از يك كفش نوك تيز مخملي و يك كيف چرمي كرم رنگ استفاده كنيد و لذت ببريد.

رنگ ها را با هم ست كنيد

اگر فكر مي‌كنيد رنگ خنثي با هر رنگ ديگري هماهنگ است اشتباه مي‌كنيد. رمز داشتن يك استايل شيك و زيبا با پوشيدن لباس‌هايي به رنگ خنثي اين است كه اين رنگ‌ها را به گونه‌اي با هم ست كنيد كه باهم هماهنگ باشند. براي مثال، بهتر است رنگ قهوه‌اي را با رنگ نارنجي، و رنگ خاكستري را با رنگ بنفش ست كنيد.

رنگ‌ هاي خنثي نارنجي

از زيبايي گلها بهره ببريد

چطور مي‌توانيم لباس‌هاي طرح گلدار را به زيبايي ست كنيم؟ بهتر است اين طرح را با رنگ‌ هاي خنثي ست كنيد. براي مثال مي‌توانيد يك شلوار پاچه گشاد با طرح گلدار را با يك بلوز جين، يك كيف كوچك مشكي و يك كفش پاشنه بلند جير به رنگ خاكي ست كنيد.

از رنگهاي گرم و طبيعي استفاده كنيد

رنگ‌هاي طبيعي و گرم مثل آبي كمرنگ، كرم شني، آجري و غيره، آنقدر شيك و زيبا هستند كه به راحتي مي‌توانيد از آن‌ها براي هر مراسمي بهره ببريد، مزيت ديگر اين رنگ‌ها اين است كه براي هر فصلي مناسب هستند.

رنگ‌ هاي خنثي كرم

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “نحوه ست كردن لباس خال خالي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۷:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين ديوار بالاي تخت خواب با چند ايده جالب

اتاق خواب‌ها هميشه قسمتي از خانه‌ها بودند كه توجه زيادي به آن‌ها مي شود و براي خريد وسايلي كه در اين اتاق به كار مي‌رود معمولا هزينه و وقت زيادي صرف مي ‌شود
تزيين ديوار بالاي تخت خواب

تزيين پشت تخت خواب

وسايل اتاق خواب اهميت زيادي دارند اين موضوع كه اين وسايل به چه صورت چيدمان و طراحي كلي دكوراسيون اتاق خواب به چه نحوي انجام شود نيز حائز اهميت است زيرا هرچه اين اتاق جذاب‌تر و دلنشين‌تر باشد حسي كه در افراد منزل به وجود مي‌آورد قطعاً بيشتر و باعث زيباتر شدن فضا نيز خواهد شد. در اين مقاله از مجله دلتا سعي داريم تا شما را با راهكارهاي تزيين ديوار بالاي تخت خواب آشنا كنيم .

تزيين پشت تخت خواب به كمك كاغذ ديواري

ديوار پشت تخت خواب شما مي‌تواند جايگاهي باشد كه با استفاده از كاغذ ديواري طرح‌دار و متنوع تزيين  و باعث زيباتر شدن فضاي اتاق خواب شما شود. با تزيين كردن ديوار پشت تخت خواب مي‌توانيد باعث جلب توجه بيشتري به سمت تخت خواب اتاق هم بشويد. با تركيب رنگ‌هاي متنوع در كاغذ ديواري اتاق خواب و روتختي مي‌توانيد ظاهر اتاق را زيباتر و دلنشين تر كنيد.

اتاق خواب

تزيين پشت تخت خواب به كمك رنگ ها

اگر شما جزء افرادي هستيد كه روح شاعرانه و هنرمندانه‌اي داريد مي‌توانيد در ديوار پشت تخت خواب خود از يك سري طرح‌هاي هنري و زيبا همراه با نقش و نگارهاي متنوع كه با استفاده از رنگ هاي گوناگون اتاق تان را زيباتر مي كند استفاده كنيد. تاثير گذار ترين وسيله اي كه در اتاق خواب شما وجود دارد تخت خواب است. با تزيين ديوار‌هاي پشت تخت خواب مي‌توانيد باعث شويد كه تخت بيشتر به چشم بيايد. به طور مثال شما مي توانيد ديوار پشتي تخت را يك دست مشكي كنيد و پشتي تخت خواب را رنگ سفيد و طرح‌هاي كوچك مشكي بزنيد و با اين كار باعث مي‌شويد كه ظاهر بسيار جذابي در اتاق حاكم شود .

تزيين پشت تخت خواب به كمك قاب‌هاي زيبا

در صورتي كه جزو آن دسته از افرادي هستيد كه به سبك روستيك علاقه خيلي زيادي داريد و جز طرفداران آن محسوب مي شويد مي‌توانيد يك قاب چوبي زيبا روي ديواري كه پشت تخت خواب شما قرار دارد نصب كنيد.

قاب‌هاي چوبي مي‌توانند با دست‌ها و طبق خلاقيت و سليقه خود شما هم ساخته شوند. اگر نگران اين هستيد كه ساختن اين طور قطعات چوبي از عهده شما بر نمي‌آيد مي‌توانيد طرح خود را به يك نجار بدهيد و از او بخواهيد كه براي شما قاب عكس چوبي مورد نظرتان را بسازد. افرادي كه طرفدار سبك كلاسيك هستند و سعي دارند در دكوراسيون اتاق خواب خود اين سبك را پياده كنند  از رنگ‌هاي معمول در سبك كلاسيك مي‌توانند براي ديوار پشت تخت خواب خودشان استفاده كنند .

دكوراسيون اتاق خواب

يكي ديگر از كارهايي كه براي تزيين ديوار پشت تخت خواب مي توانيد انجام دهيد قرار دادن تابلوها و قاب عكس هايي است كه با ست و دكوراسيون كلي اتاق شما هم خواني داشته باشد. به طور مثال اگر تم اصلي اتاق خواب شما رنگ‌هاي روشن است مي‌توانيد از رنگ‌هاي سفيد و صورتي و طلايي براي تابلوها و ديوار پوش‌ها استفاده كنيد كه باعث زيباتر شدن اتاق خواهد شد.

تزيين پشت تخت خواب به كمك آينه

يكي ديگر از روش هايي كه اخيراً باب شده است و بسياري از افراد از آن استفاده مي كنند استفاده از آينه هاي هندسي است كه در دكوراسيون‌هاي مدرن مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد.به علت استقبال مردم، اين آيينه‌ها در طرح‌ها و سبك‌هاي مختلف توليد و عرضه مي‌شوند كه متناسب با اتاق خواب‌هاي كوچك تا بزرگ است.

طراحي اتاق خواب

در نظر داشته باشيد كه استفاده از آينه اين حس را به مخاطب منتقل مي‌كند كه اندازه اتاق شما بزرگتر است و بازتاب تصوير فضا در آينه همه چيز را بزرگتر نشان مي‌دهد اگر اتاق شما مرتب باشد تميزي و جذابيت دوبرابر شده و در عين حال اگر اتاق نامرتبي داشته باشيد وجود اين آينه‌ها باعث مي‌شود اتاق را آشفته‌تر از چيزي كه واقعاً هست نشان دهد.

پيشنهاد مطالعه: قبل از خريد پرده اتاق خواب مطلب “انتخاب بهترين پرده اتاق خواب” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۸:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگهاي خنثي در دكوراسيون داخلي

اين رنگ‎‌ها براي هر دو سبك كلاسيك و معاصر مناسب بوده و مي‌تواند طراحي جالبي را براي فضا رقم بزند.
رنگ خنثي در دكوراسيون

رنگ‌هاي خنثي در دكوراسيون داخلي كدامند؟

رنگ خنثي در دكوراسيون پس‌زمينه‎‌ عالي را براي تمامي رنگ‎‌هاي سرد و گرم فراهم مي‌‎كنند و با خيال راحت مي‌توانيد با توجه به سبك طراحي دكوراسيون خود از آن‎ها استفاده كنيد. اين رنگ‌هاي همه‎‌كاره از گذشته تا به امروز در دكوراسيون‌ خانه‌ها وجود داشته‌اند و با نگاهي به ديزاين خانه‎‌هاي ايراني متوجه حضور آن‌ها در دكوراسيون ايراني خواهيد شد. اما با همه‎‌ي اين‌ها اگر نتوانيد رنگ‎‌هاي خنثي را به درستي در دكوراسيون‌ استفاده كنيد، فضاي زندگي مي‌تواند كسل‌كننده شود. در اين نوشتار از مجله دلتا راهنماي جامعي را براي استفاده از رنگ خنثي در دكوراسيون داخلي ارائه مي‌دهيم تا بتوانيد طراحي داخلي‌ را جذاب، گرم و دوست‌داشتني از آب در آوريد.

رنگ خنثي

رنگ‌هاي خنثي در فضا

رنگ‎هاي خنثي گزينه‌ امني براي طراحي داخلي اتاق‌هاي نشيمن و پذيرايي است. اگر از اين مي‌ترسيد كه استفاده‌‎ بيش از حد از رنگ‎هاي خنثي باعث شود محيط‌ اتاق‌، خسته‌كننده به نظر برسد، بهتر است كه براي‎ پرده‌ها و كوسن‌ها از رنگ‌‎هاي متفاوتي استفاده كنيد و به اين ترتيب روح و جان تازه‎اي به فضاي زندگي‌ ببخشيد.

دكوراسيون رنگ خنثي

به هنگام دكوراسيون خانه با رنگ‎هاي خنثي، حتي تغييرات جزئي نيز مي‌تواند فضا را زيباتر كند. مي‌توانيد رنگ‎‌هاي خنثي را براي ديوارها، پرده‎‌ها، مبلمان و كفپوش خانه استفاده كنيد اما بايد به ياد داشته باشيد كه براي لوازم تزييني مثل كوسن‌ها يا ميزهاي جلو مبلي و كنار مبلي، رنگ‎ و الگوهاي بولد را به كار ببريد تا جذابيت بصري اتاق حفظ شود.

طرح رنگي خنثي در اتاق مي‌تواند به خوبي روي ويژگي‌‎هاي خاصي از اتاق تاكيد كند. اگر اتاق نشيمن نيز يكي از اين موارد را دارد، مي‌توانيد با كمك رنگ‎‌هاي خنثي آن را در فضاي اتاق برجسته كنيد. همين‌طور نورپردازي مناسب در اتاق باعث مي‌شود كه فضا ظريف و پيچيده به نظر برسد.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با نكات دكوراسيون مطلب “چيدماني براي استفاده از مبل‌هاي رنگ روشن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۲:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

نحوه چيدمان مبل و ميز ناهارخوري در اتاق نشيمن

تركيب اين دو در كنار هم كار دشوار و پيچيده‌اي نيست و تنها به ذوق و سليقه بستگي دارد.
چيدمان مبل و ميز ناهارخوري

مبلمان و ميز ناهارخوري در اتاق نشيمن

در خانه‎هاي بزرگ، مخصوصا در دكوراسيون خانه‌هاي قديمي، فضاهاي غذاخوري به صورت اتاق‌هاي جداگانه در نظر گرفته مي‎شوند. اما امروزه در خانه‎هايي با متراژهاي كوچك، معمولا همگي اين فضاها در اتاق نشيمن جاي داده مي‌شوند. چيدمان مبلمان و ميز ناهارخوري در چنين فضاهايي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، زيرا هر گونه اشتباه دكوراسيوني مي‌تواند اتاق را شلوغ و تنگ‌تر نشان دهد. بايد بتوانيد با انتخاب هوشمندانه‌ محل قرارگيري مبلمان و اندازه‎ي مناسب آن‎ تعادلي را در اتاق‌نشيمن پلان باز خود برقرار كرده و هر فضا و عملكرد آن را به خوبي تعريف كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا روش‌هاي مفيدي را براي چيدمان مبل و ميز ناهارخوري و تعريف اين فضاها معرفي مي‌كنيم.

مبل و ناهارخوري

تردد در اتاق

اولين چيزي كه بايد قبل چيدمان مبلمان و ميز ناهارخوري بايد انجام دهيد، اندازه‌ دقيق اتاق‌ را داشته باشيد تا به كمك آن بتوانيد مسيرهاي رفت‌وآمد آساني در اتاق ايجاد كنيد. درست است كه اندازه‌گيري فضا و توجه به كاربردي كه اين فضا دارد، براي چيدمان مبلمان ضروري است اما كافي نيست. بايد به هنگام چيدمان مبلمان در اتاق نشيمن به تردد راحت، محل قرارگيري در و پنجره‌ها و منابع روشنايي توجه كنيد.

مبلمان و ميز ناهارخوري

چيدمان مبلمان و ميز ناهارخوري

براي شروع، مي‌توانيد فضاي خود را با استفاده از مبل و قرار دادن آن در مركز اتاق تعريف كنيد. پشت مبل بايد به طرف فضاي ناهارخوري باشد تا بتوانيد اين دو فضا را از هم جدا كنيد. چيدمان مبلمان در اطراف ميز مركزي نبايد از شكل U يا L دور شود. چنين چيدماني به خوبي مي‌تواند فضاي نشيمن را تعريف كند و محيط مستقلي را تشكيل دهد.

تفكيك نشيمن و ناهارخوري

اگر فضاي خانه‌ كوچك است، پيشنهاد مي‌كنيم كه براي دكوراسيون آن به سمت مبل مدل مبل ال راحتي برويد. مبل ال با اشغال فضاي كمتر تعداد نشيمن بيشتري را فراهم مي‌كند. براي چنين دكوراسيوني سعي كنيد كه از ميزهاي ناهارخوري گرد استفاده كنيد.

نكات پاياني

  • ميز و صندلي‌هاي طويل و همين‌طور ميز‌هاي گرد كوچك از لحاظ بصري فضاي اتاق را بزرگ‌تر نشان مي‌دهند.
  • مي‌توانيد براي تعريف فضاهاي جداگانه ارتفاع سقف يا كفپوش را در سمت ناهارخوري تغيير دهيد.
  • براي فضاهاي كوچك مي‌توانيد از مبلمان‌هاي چندمنظوره استفاده كنيد. با يك جستجوي كوچك در اينترنت مي‌توانيد مدل‌هاي بسيار جذاب را پيدا كرده و از آن‌ها الهام بگيريد.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “اصول چيدمان مبلمان نشيمن مربع شكل” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۱:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

راه‌هاي تزيين گوشه پذيرايي

تزيين فضاهاي كنج خانه يكي از مواردي است كه اغلب به آن توجهي نمي‌شود اما مي‌توان با چند راهكار ساده بهترين استفاده را از آن قسمت‌ها برد.
تزيين گوشه پذيرايي

چيدمان گوشه پذيرايي

تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه با فضاهاي كنج خانه چه بايد كرد؟ فضاهايي كه نه وسايل بزرگ در آن جا مي‌گيرند و نه مي‌توان كاربرد خاصي از آن‌ها انتظار داشت. در اين مطلب از مجله دلتا با شما هستيم تا به سراغ راه‌هاي تزيين گوشه پذيرايي برويم. پس اين مطلب را از دست ندهيد.

استفاده از گياهان آپارتماني براي تزيين گوشه پذيرايي

يكي از بهترين ايده‌ها براي تزيين گوشه پذيرايي استفاده از گياهان آپارتماني است. همه ما دوست داريم كه با كمك گل و گلدان‌هاي متنوع، فضاي خانه خود را زيباتر و گرم‌تر كنيم. براي آن كه بتوانيد گل و گياه آپارتماني خود را در سلامت و طراوت كامل نگه داريد، بايد اصول و نكاتي را رعايت كند. نور مناسب، خاك خوب، آب و هواي ايده آل و البته آبياري درست برخي از معيارهاي اصلي براي نگهداري از گياهان آپارتماني هستند.

نكته اي بايد در اين باره ذكر كنيم اين است كه احتمالا در بسياري از شرايط، گوشه پذيرايي از نور چندان خوبي برخوردار نيست، در نتيجه مي‌توانيد براي اين قسمت از گياهاني كه به نور كمي نيازمند هستند استفاده كنيد.

براي استفاده از گياهان آپارتماني در گوشه پذيرايي مي توانيد از روش‌هاي مختلفي استفاده كنيد. چيدمان چند گلدان بزرگ و كوچك در كنار هم، استفاده از استند گل براي قرارگيري چند نوع گلدان متفاوت، استفاده از چند گلدان در كنار وسايل تزييني مثل مجسمه و… تعدادي از راه‌هاي استفاده از گياهان آپارتماني براي تزيين گوشه پذيرايي هستند.

گياهان آپارتماني

استفاده از وسايل دكوري براي تزيين گوشه پذيرايي

يكي ديگر از راه هاي تزيين گوشه پذيرايي اين است كه به سراغ وسايل دكوري و تزييني برويد و آن‌ها را در گوشه پذيرايي چيدمان كنيد. براي اين كار هم راه‌هاي بسيار متنوعي وجود دارد كه كاملا به سليقه شما بستگي خواهد داشت. براي مثال قرار دادن تعدادي فانوس نسبتا بزرگ در گوشه نشيمن باعث مي‌شود كه فضاي بدون استفاده پذيرايي به بهترين شكل طراحي شود.

يكي ديگر از راه‌هاي استفاده از وسايل دكوري براي تزيين گوشه پذيرايي استفاده از يك ميز عسلي در اين قسمت از خانه است. با اين كار مي‌توانيد وسايل مختلفي مثل آباژور، گلدان، مجسمه و… را بر روي ميز قرار دهيد و به بهترين شكل ممكن بتوانيد از گوشه بدون استفاده پذيرايي خود بهره بگيريد. براي اين كار بهتر است به سراغ ميز‌هايي برويد كه يا با مبلمان شما ست هستند و يا آنكه از نظر سبك و رنگ با بدنه مبل تناسب دارند.

استفاده از كتابخانه براي تزيين گوشه پذيرايي

يكي از راه‌هاي هوشمندانه و مناسبي كه مي‌توانيد براي تزيين گوشه پذيرايي خود انجام دهيد استفاده از يك كتابخانه است. شما مي‌توانيد به تناسب ابعادي كه در گوشه پذيرايي‌تان داريد دست به انتخاب مدل كتابخانه بزنيد.

يكي از مدل‌هاي ساده و ارزان تر، همان شلف‌هاي ديواري هستند كه بر روي دو ديوار كنج نصب مي‌شوند. با اين كار مي‌توانيد فرصت مطالعه را نيز براي خودتان افزايش دهيد. وقتي كه در نشيمن  يا پذيرايي مي‌نشينيد مي‌توانيد به راحتي به كتاب‌هاي مورد علاقه‌تان دسترسي داشته باشيد و شروع به خواندن آن‌ها كنيد.

كتابخانه

استفاده از آباژور براي تزيين گوشه پذيرايي

اگر خانه‌تان نورپردازي كافي ندارد، مي‌توانيد با يك تير دو نشان بزنيد و با قرار دادن يك آباژور در گوشه پذيرايي، هم فضا را روشن‌تر كنيد و هم استفاده مفيدي از گوشه پذيرايي داشته باشيد. براي اين كار بهتر است به سراغ آباژور‌هايي برويد كه هم از نظر ظاهري و سبكي وهم از نظر ابعاد با ساير فضاهاي موجود در دكوراسيون نشيمن و پذيرايي هماهنگ باشد.

 آباژور

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با تاثير رنگ در دكوراسيون، مطلب “تاثير رنگ در دكوراسيون داخلي” را بخوانيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۲:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه از تابلوهاي بزرگ ديواري در دكوراسيون استفاده كنيم؟

تابلوهاي بزرگ ديواري براي تمامي فضاهاي كوچك و بزرگ مناسب بوده و مي‌توانند حس و حال جديدي به فضاي زندگي‌ بدهند.
تابلو بزرگ

تابلوهاي بزرگ در دكوراسيون

تابلوهاي بزرگ سبك منحصربه فردي دارند كه باعث مي‎شوند اتاق جذاب به‌نظر برسد. علاوه بر اين به كمك اين آثار هنري مي‌توانيد روي سبك دكوراسيون داخلي خود تاكيد كنيد. اين تابلوها با تمركز روي چند عنصر بزرگ،‎ فضاهاي كوچك را بهينه كرده و آن‌ها را بزرگ‌تر از اندازه‎ واقعي خود نشان مي‌دهند. بر عكس اين قضيه مي‌تواند فضا را شلوغ و تنگ و در نتيجه كوچك‌تر از آنچه هست، بنظر برساند. در اين نوشتار از مجله دلتا نكاتي مفيد براي استفاده از تابلو بزرگ در دكوراسيون‌ ارائه مي‎دهيم كه مي‌توانند در تزيين خانه‌ كمك كنند.

چيدمان تابلو

تابلوهاي بزرگ ديواري را از كجا آويزان كنيم؟

بهتر است كه كار را با انتخاب اثر هنري موردعلاقه‌ و جايي كه مي‎خواهيد آن را آويزان كنيد، شروع كنيد. استفاده از تابلوهاي بزرگ در فضاي خانواده مي‎تواند دلهره‎آور باشد ولي نبايد نگران اين موضوع باشيد. آن‎ها مي‌توانند حس دراماتيكي را به ديوارهاي كوچك اضافه كرده و نقطه كانوني ورودي‌هاي بزرگ را تشكيل دهند. اگر فضاهايي با ظاهر قدرتمند و جذاب را دوست داريد، مطمئن باشيد كه تابلوهاي بزرگ ديواري مي‌توانند انتخاب خوبي باشند. ديوارهاي اتاق‌خواب، نشيمن، بالاي طاقچه، فضاي بين پنجره‎ها يا ورودي خانه مي‌توانند گزينه‎هاي آيده‌آلي براي اين منظور باشند.

تابلو بزرگ در دكواسيون

نحوه استفاده از تابلوهاي بزرگ ديواري

با كمك چيدمان مبلمان در اطراف تابلو بزرگ خود، آن را به نقطه كانوني اتاق تبديل كنيد. اين ايده مخصوصا براي فضاهايي كه تابلو روي شومينه نصب مي‎شود، به خوبي كار مي‎كند. اين چيدمان به خوبي مي‌تواند نگاه‌ها را به سمت تابلو ديواري‌ بكشد و باعث درخشش آن در فضاي اتاق شود.

 همينطور مي‌توانيد مبل يا صندلي‎هاي خود را روبه‌رو با تابلو يا پشت به آن‎ها قرار دهيد. علاوه بر اين مي‌توانيد مبل و صندلي‎ها را با كمك ديواري از تابلوهاي بزرگ از هم جدا كنيد. در مورد اتاق خواب مي‎توانيد تابلوهاي بزرگ را بالاي تخت يا روبه‌رو با آن قرار دهيد.

تابلو در دكوراسيون

  • به ياد داشته باشيد كه هر چقدر فضاي اطراف تابلو ساده‎تر باشد، تابلو بيشتر به چشم آمده و مركز توجه قرار مي‌گيرد.

همين‌طور قرار نيست كه تابلو يكپارچه باشد. مي‎توانيد از تابلو‌هاي چند تكه‌اي بزرگ براي اتاق‌ استفاده كنيد. اين سبك طراحي براي ديوارهاي بزرگ بسيار مناسب و جذاب بوده و مي‌تواند ديوار را به خوبي پوشش دهد. علاوه بر اين حمل و نقل اين تابلوها راحت‎تر بوده و احتمال اينكه مشكلي پيش بيايد، بسيار كم است.

اگر مي‌خواهيد كه تابلو به نقطه كانوني دكوراسيون تبديل شود، بهتر است كه به دنبال طراحي خاصي از آن باشيد كه در همان نگاه اول هر كسي را به خود جذب كند. مي‎توانيد از تابلوهايي با طرح‎هاي هندسي، طبيعت يا هر چيزي كه شما را به خيال‌پردازي مي‎كشاند، استفاده كنيد.

 

پيشنهاد مطالعه: بداي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “ديواركوب تزييني براي زيبايي ديوارها” را بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

ايده‌هايي براي ايجاد ديوار گالري در خانه

نكات دكوراسيون رنگي

كاغذ ديواري هندسي، طرحي كه هيچ وقت قديمي نمي‌شود!

طراحي دكوراسيون داخلي منزل را از كجا شروع كنيم؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۶:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

چه رنگ پرده‌اي براي خانه مناسب است؟

در انتخاب رنگ مناسب پرده‎ اتاق پذيرايي‌ به ياد داشته باشيد كه فقط يك عنصر مي‌تواند در اتاق مثل يك ستاره بدرخشد.
رنگ پرده

رنگ مناسب پرده خانه

عموما اولين چيزي كه به هنگام ورود به يك اتاق متوجه آن مي‎شويد، رنگ غالب دكوراسيون و ميزان نور دريافتي از پنجره‌ها است. پنجره دقيقا مانند چشم‌ خانه است و خانه‎ بدون پنجره مانند خانه‌اي است كه زندگي در آن جريان ندارد. براي همين نحوه‎ي تزيين و دكوراسيون پنجره‌ها از اهميت بالايي در طراحي‌داخلي برخوردار است. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي مدل‌هاي رنگ پرده براي خانه مي‎پردازيم كه هر كدام از آن‌ها مي‌توانند الهام‌بخش باشند.

نگ پرده در دكوراسيون

متداول‌ترين پردهاي رنگي

البته توصيه مي‌شود كه اگر رنگ‌هاي پرجنب‌وجوشي را براي ديوارها، فرش و ساير لوازم اتاق را بكار برده‌ايد، بهتر است كه براي رنگ پرده به سمت رنگ‌هاي خنثي برويد. يا در مقابل، اگر كل اتاق و مبلمان داراي توناليته رنگ‎هاي خنثي است، پرده‎هاي رنگارنگ مي‌توانند سرزندگي و نشاط را به اتاق آورند.

رنگ قرمز

قرمز رنگ بسيار محركي بوده و مي‌تواند انرژي را افزايش داده و اشتها را بالا ببريد. به همين خاطر پرده‌هاي قرمز رنگ براي آشپزخانه‌ها و اتاق‌هاي ناهارخوري بسيار مناسبند. اما با اين حال مي‌توانيد از آن‌ها براي اتاق نشيمن‌ نيز استفاده كنيد. اين رنگ به عنوان رنگ پرده‌هاي اتاق خواب اصلا توصيه نمي‎شود.

پرده قرمز

رنگ نارنجي

رنگ نارنجي به خوبي مي‌تواند تغييرات را بپذيرد، حس راحتي ايجاد كرده و انرژي را بالا ببرد. پرده‌هاي نارنجي براي فضاهاي نشيمن و دورهمي‌ها مي‌تواند بسيار مناسب باشد. اين رنگ براي پرده‌هاي آشپزخانه‌ها بسيار مناسب است و باعث مي‎شود كه غذا راحت‌تر هضم شود. با اين وجود نارنجي بسيار مهيج بوده و بهتر است كه براي اتاق خواب از اين رنگ استفاده نكنيد.

پرده نارنجي

رنگ زرد

رنگ زرد نيز دقيقا شبيه به نارنجي است و به عنوان رنگ محبت و دوستي شناخته مي‎شود. اگر مي‌خواهيد كه مهمانان شما احساس آرامش بيشتري داشته و راحت‎ باشند، اتاق نشيمن خود را با پرده‌هاي زرد رنگ تزيين كنيد.

پرده زرد

رنگ سبز

پرده‌هاي سبز براي اتاق‌خواب بسيار مناسب است و مي‌توانند فضاي آرامي را براي خواب شبانه‎ فراهم كنند. علاوه بر اين پرده‌هايي به رنگ سبز باعث مي‎شوند كه اتاق بزرگ‌تر بنظر برسد. با اين حال اين رنگ براي همه مناسب نيست و مي‎تواند باعث عصبانيت و ناراحتي شود.

پرده رنگ سبز

رنگ فيروزه‌اي

رنگ فيروزه‌‌اي يكي از رنگ‎هاي مورد علاقه‎ي بسياري از مردم است چرا كه حس آرامش و خونسردي را با خود به همراه دارد. بنابراين اين رنگ از پرده‌ها براي هر اتاقي كه مي‌خواهيد بعد از يك روز سخت‌ كاري در آن استراحت كنيد، مناسب است. علاوه بر اين رنگ فيروزه‌اي مي‌تواند با بي‌خوابي و اضطراب مقابله كرده و به تمركز كمك كند.

پرده فيروزه‌اي

رنگ بنفش

اگر به دنبال يك فضاي پرانرژي و آرامش‎بخش هستيد، پرده‌هايي به رنگ بنفش را پيشنهاد مي‌كنيم. رنگ بنفش و صورتي مي‌توانند احساسات عاشقانه و محبت را افزايش داده و تاثير خوبي در روابط بگذارند. بنابراين اين پرده‌ها براي اتاق‌خواب بسيار مناسبند.

پرده بنفش

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “انواع پرده در دكوراسيون داخليرا بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۹:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع: