تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

اگر خانه كوچك داريد، با نور و رنگ بزرگش كنيد!

براي اينكه خانه‌هاي كوچك فضايي دلباز داشته باشند و بتوانيد بهترين استفاده را از آن ببريد، بايد اين نكات هوشمندانه را رعايت كنيد.
بزرگتر نشان دادن خانه

خانه كوچك خود را بزرگ جلوه دهيد

اگر خانه‌ كوچكي داريد از شلوغ‌كردن محيط پرهيز كنيد و از كوچك‌ترين فضا، بهترين استفاده‌ كاربردي را ببريد. در اين نوشتار از مجله دلتا چند راهكار براي بزرگتر نشان دادن خانه را با هم مرور مي‌كنيم.

از رنگ روشن و مونوكروم استفاده كنيد

رنگ تيره باعث كوچك ديده‌شدن فضا مي‌شود، در حالي كه رنگ‌هاي روشن به بزرگتر نشان دادن خانه كمك مي‌كند. براي اين كار مي‌توانيد از طيف رنگ كرم استفاده كنيد تا فضا را روشن‌تر نشان بدهد. سعي كنيد رنگ اثاث خانه را نزديك به رنگ باقي وسايل‌ها و ديوار يا حداقل در يك طيف رنگي انتخاب كنيد. تشابه رنگ باعث يكدست ديده‌شدن وسايل‌ها و در نتيجه بزرگ ديده‌شدن فضا مي‌شود.

خانه بزرگتر

آينه را فراموش نكنيد

استفاده از آينه روش بي‌نظيري است كه به‌وسيله آن مي‌توان حتي كوچك‌ترين فضا‌ها را بزرگ نشان داد. آينه به‌وسيله انعكاس نور، چه نور طبيعي خورشيد يا نور مصنوعي، فضا را روشن‌تر نشان مي‌دهد. آينه را در راستاي نقطه تمركز اتاق قرار دهيد. در برابر ديوار اصلي اتاق آينه‌اي بزرگ قرار دهيد. اين كار باعث دراز و بلند ديده‌شدن اتاق مي‌شود. اگر آينه را روي ديوار مقابل پنجره نصب كنيد، اتاق را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان مي‌دهد.

آينه در خانه

از فضاي ديوار استفاده كنيد

اگر فضاي كوچكي در اختيار داريد، مهم‌ترين نكته اين است كه از شلوغ‌كردن بي‌دليل خودداري كنيد و فقط لوازمي را كه مورد نياز است، داشته باشيد. اگر وسيله‌اي داريد كه سالهاست از آن استفاده نكرده‌ايد، از شرش خلاص شويد. شلف و رخت‌آويز را درون كمد نصب كنيد. لوازم ريز درون كمد را داخل يك قفسه قرار داده و روي شلف‌ها بگذاريد. تخت خود را كشودار انتخاب كنيد.

بزرگ جلوه دادن خانه

از اثاث خود چندمنظوره استفاده كنيد

مي‌توانيد ميز كار خود را كنار تختخواب قرار دهيد و شب، از آن به‌عنوان پاتختي استفاده كنيد. براي ميز اتاق پذيرايي از گنجه و صندوق استفاده كنيد. اولا سطح كافي براي گذاشتن وسايل را در اختيارتان قرار مي‌دهد. دوما از فضاي داخل آن مي‌توانيد به‌راحتي استفاده كنيد.

فضا را شلوغ نكنيد

هرچقدر كه در اتاق لوازم بيشتري قرار دهيد، كوچك‌تر به نظر مي‎رسد؛ بنابراين از خريدن لوازمي كه كاربرد ندارند، خودداري كنيد. ابتدا لوازمي كه مورد نيازتان است را بچينيد، مانند تخت و مبلمان. اگر فضاي كوچكي داريد، به خريدن يك دست كامل مبلمان فكر نكنيد و تنها به تعدادي كه نيازتان است، بخريد. از گذاشتن صندلي و ميز اضافه خودداري كنيد. ديوار فضا كوچك را با آويزان‌كردن تابلو و نقاشي زياد شلوغ نكنيد. ديوار شلوغ، اتاق را شلوغ و كوچك‌تر نشان مي‌دهد.

بزرگتر جلوه دادن خانه

در چيدمان اثاثيه بازنگري كنيد

وقتي فضاي كوچكي داريد، كوچك‌ترين تغيير‌ها هم بزرگ به چشم مي‌آيند. لوازم را نزديك‌تر به ديوار‌ها قرار دهيد و در وسط اتاق نچينيد. حتما تخت‌خواب را گوشه اتاق قرار دهيد. از مشخصه‌هاي اتاق بزرگ اين است كه بتوانيد به‌راحتي در آن حركت كنيد و اثاثيه را طوري قرار دهيد كه مانع رفت‌وآمد نشوند.

حواستان به ارتفاع لوازم روي ديوار باشد

فرقي نمي‌كند قفسه باشد يا يك تابلو. اگر آن‌ها را در نصف ارتفاع ديوار نصب كنيد، باعث كوتاه ديده‌شدن آن مي‌شوند. اگر اين لوازم را نزديك‌تر به كف اتاق آويزان كنيد، باعث بلند ديده‌شدن سقف مي‌شوند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “دكوراسيوني براي بلند جلوه دادن سقف كوتاه” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۱:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هاي مختلف براي چيدمان مبلمان راحتي

پذيرايي نقش بسيار مهمي را در منزل دارد به خاطر اهميت اين اتاق بايد مبلماني كه در آن ميگذاريم يك فضاي صميمانه، زيبا و منعطف را داشته باشد.
چيدمان مبلمان راحتي

چيدمان مبلمان راحتي

با توجه به معماري مشخصي كه منازل دارند بيشتر اتاق‌هاي پذيرايي و نشيمن مستطيل شكل‌اند و چيدماني كه در اين اتاق‌ها داريم بستگي به نقطه كانوني فضاي اتاق دارد به اين صورت كه در بعضي از اتاق‌ها معماري اتاق جوري است كه قسمت مورد توجه به مركز اتاق شومينه يا پنجره‌ها يا حتي تلويزيون است. وقتي كه مركز كانوني اتاق مشخص باشد چيدمان هم طبق آن مشخص مي‌شود. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هاي مختلف براي چيدمان مبلمان راحتي بررسي خواهيم كرد.

تنوع در چيدمان مبل

اينكه مبلمان را در منزل به چه صورت بچينيد كاملاً بستگي به سليقه دارد. بيشتر افراد براي اتاق پذيرايي خود يك مبل سه نفره و يك نفره و دو نفره و گاهي چند مبل يك نفره انتخاب مي‌كنند. براي اينكه اين مبل‌ها را در سالن پذيرايي بچينيم بايد فضاي كافي بين ديوار و مبلمان و گوشه‌هاي اتاق قرار دهيد و به اين نكته توجه داشته باشيد كه افراد بتوانند به راحتي در اتاق پذيرايي جابجا شوند و براي تردد افراد مشكلي پيش نيايد. براي چيدمان ميزهاي جلو مبلي هم طوري عمل كنيد كه همه افراد بتوانند به ميز جلومبلي دسترسي داشته باشند و همچنين هميشه آن را طوري بچينيد كه بتوانيد وسايل را جابه‌جا كنيد و دكوراسيون انعطاف‌پذير باشد.

مبلمان راحتي

هنگام چيدمان به نقطه كانوني توجه كنيد

نقطه كانوني فضاي اتاق نقش بسيار مهم و چشمگيري در چيدمان مبلمان در محيط دارد و مبل‌ها با توجه به اينكه قسمت كانوني فضا چه باشد ديده مي‌شود. زيرا اين نحوه چيدمان موجب مي‌شود كه افرادي كه در جاي جاي منزل نشسته‌اند، ديد خوبي را نسبت به دكوراسيون داشته باشند. مثلا همه بتوانند به شومينه يا تلويزيون ديد داشته باشند و دسترسي داشته باشند.

چيدمان مبل راحتي

چيدمان مبل راحتي در پذيرايي‌هاي كوچك و با چند در ورودي

اگر فضاي منزل به گونه‌اي است كه داراي چند در ورودي است، اول يك خط فرضي از يكي از درها به در ديگر رسم كنيد و فكر كنيد كه مبلمان را به چه صورت بچينيد كه حركت و جابه‌جا شدن بين درها راحت باشد و بتوانيد به راحتي از دري به در ديگر رفت و آمد كنيد. حتي در اين نوع خاص چيدمان هم بايد به مركز كانوني اتاق توجه داشته باشيد.

چيدمان مبلمان

تقسيم بندي خانه با مبلمان

اگر شما جز آن دسته از افرادي هستيد كه خوشبختانه منزل بزرگ داريد يا اتاق نشيمن بزرگ است مي‌توانيد با استفاده از مبلمان و چيدمان خاص آن اتاق را قسمت‌بندي كنيد. در صورتي كه اين كار را انجام دهيد علاوه بر اينكه فضاي نشيمن دورهمي را در دست داريد، مي‌توانيد فضاي اتاق را هم تقسيم‌بندي كنيد كه از آن استفاده‌هاي ديگري هم بتوانيد بكنيد.

چيدمان متقارن مبلمان در پذيرايي

از جذاب‌ترين مدل چيدماني كه در اتاق‌ نشيمن مي‌تواند وجود داشته باشد و باعث شود كه افراد در روبروي يكديگر قرار بگيرند اين است كه مبلمان را به صورت متقارن بچينيد. در اين چيدمان افراد مي‌توانند روبروي هم قرار بگيرند و با هم ارتباط تاثيرگذارتري داشته باشند.

چيدن مبلمان راحتي

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “اصولي براي چيدمان مبلمان كلاسيك” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۶:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه ديوار اتاق را تزيين كنيم؟

ديوارها بزرگترين قسمت‌هاي قابل مشاهده در هر منزلي هستند و تزيين ديوار بيشترين تاثير و جذابيت را در دكوراسيون داخلي منزل مي‌گذارد.
دكور ديوار اتاق

تزيين ديوار اتاق

گزينه‌ها و انتخاب‌هاي زيادي براي دكور ديوار اتاق‌ها وجود دارند كه همين مي‌تواند تزيين دكوراسيون خانه را مشكل كند. هر ايده‌اي مطمئنا مزايا و معايب خود را دارد اما همه‌ي آن‌ها در نوع خود جالب و زيبا هستند. دكور ديوار اتاق به اولويت‌هاي شخصي، سليقه، تم و سبك طراحي داخلي و عملكرد اتاق بستگي دارد. در ادامهاين نوشتار از مجله دلتا روش‌هاي جذابي را براي دكور ديوار اتاق‌ خواب، پذيرايي و نشيمن‌ ارائه خواهيم داد.

نقاشي‌هاي ديواري

نقاشي‌هاي ديواري اولين پيشنهاد براي دكوراسيون است. مطمئنا اين ايده فضاي اتاق را تغيير خواهد داد. مي‌توانيد از اين روش براي طراحي كل ديوار يا قسمتي از آن استفاده كنيد و اين كاملا به سليقه و فضاي زندگي‌ بستگي دارد. اگر اين نوع تزيين ديوار را انتخاب مي‌كنيد، بايد اندازه، سبك، تم و رنگ آن را در نظر بگيريد تا بتوانيد فضاي يكپارچه و مسنجمي را بسازيد.

نقاشي ديواري

روشنايي

همه‌ي ما به خوبي مي‌دانيم كه روشنايي بخش مهمي از تزيين و طراحي داخلي هر خانه‌ به شمار مي‎آيد. روشنايي مي‌تواند ايده‌ي متفاوت ديگري براي تزيين ديوار و برجسته كردن آن در فضاي خانه باشد. از لامپ‌هاي ديواري، LEDs و انواع گزينه‌هاي ديگر براي ايجاد فضايي برجسته و خاص در خانه‌ استفاده كنيد.

چوب

اگر به دنبال ظاهر سنتي و روستايي براي دكوراسيون خانه‌ هستيد، مي‌توانيد از چوب براي تزيين ديوار اتاق‌ كمك بگيريد. چوب از ساده‌ترين وسايلي است كه هميشه وجود دارد و هزينه‌ي بالايي را نمي‌طلبد. با طراحي‌هاي چوبي مي‌توانيد فضاي گرم و راحتي را در محل زندگي‌ ايجاد كنيد.

تزيين ديوار با چوب

آثار هنري مدرن

دكور ديواري مدرن بيشتر روي سادگي، رنگ‌هاي جسورانه و عناصر خاص تمركز دارد. در مورد انتخاب تابلو‌هاي هنري براي خانه‌هاي مدرن حتما اين نكات را رعايت كنيد. اول از همه بايد به ديواري كه تصميم به تزيين آن داريد، نگاهي بيندازيد و اندازه‌ي اثر هنري مناسب آن را تعيين كنيد. در مورد ديوارهاي پشت مبل، ميز يا تخت‌خواب از آثار هنري هم اندازه با مبلمان يا كوچكتر از آن استفاده كنيد. از آثار هنري با عرض بيشتر نسبت به مبلمان خودداري كنيد چرا كه ظاهر ناخوشايندي را ايجاد خواهند كرد.

تزيين ديوار مدرن

آثار هنري سنتي

اگر به دنبال دكوراسيون اصيل ايراني هستيد، پس بايد براي دكور ديوار اتاق‌ نيز از آثار هنري سنتي و قديمي استفاده كنيد. فرش، قاليچه و گليم كه در كل دنيا شناخته شده است، مي‌تواند زينت‌بخش ديوار اتاق‌ باشد.

آثار هنري كلاسيك

در مورد اين ايده مي‌توانيد از طراحي‌هاي دوره‌ي باروك و رنسانس براي دكور ديوار اتاق استفاده كنيد. انواع آينه‌هاي منبت‌كاري شده و الگوهاي پيچيده نمادي از هنر و زندگي اروپايي است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “چند ايده براي تزيين پشت مبل” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۳:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاي مناسب قرارگرفتن بوفه در دكوراسيون

از بوفه‌ها معمولا براي به نمايش گذاشتن ظروف‌چيني و كريستال شيك و گران قيمت در سالن غذاخوري يا اتاق‌پذيرايي استفاده مي‌كنند.
بوفه در دكوراسيون

 جاي مناسب قرارگرفتن بوفه

بوفه‌ها و ويترين‌ها در چند سال گذشته جزو جدانشدني خانه‌هاي ايراني محسوب مي‌شدند، اما با رشد جمعيت و كوچك‌تر شدن فضاهاي مسكوني كم كم جاي خود را به شلف‌هاي ديواري دادند. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي مناسب‌ترين مكان براي قرار دادن بوفه در دكوراسيون مي‌پردازيم.

پيش از بررسي مكان مناسب قرارگيري ويترين‌ها و بوفه‌ها آنچه كه اهميت دارد نوع ويترين‌هاست كه بايد با ساير لوازم هماهنگي داشته باشد. توجه داشته باشيد كه اگر از ويترين‌هايي كه سبك كلاسيك دارند استفاده مي‌كنيد پس براي آن كه به خوبي در دكوراسيون بدرخشند، بايد با مبلمان كلاسيك هماهنگ شوند و همين‌طور بلعكس براي مبلمان مدرن ويتريني به سبك مدرن هم در نظر بگيريد.

فضاي مناسب بوفه

بوفه‌ها و ويترين‌ها كه غالبا براي قرار‌گيري ظروف مورد استفاده قرار مي‌گيرند بهتر است در محلي نزديك به غذاخوري قرار گيرند، تا دسترسي به آن‌ها براي استفاده ساده‌تر باشد. اگر فضاي كوچكي داريد به خوبي مي‌توانيد توسط يك ويترين آينه‌دار فضاي داخلي خود را دو برابر كنيد. فقط توجه داشته باشيد كه داخل ويترين را با كريستال‌هاي زياد پر نكنيد چرا كه اين كار فضا را شلوغ‌تر و در نتيجه گرفته‌تر مي‌كند.

جاي مناسب بوفه

به خوبي مي‌توانيد تم بوفه يا ويترين خود را با ست غذاخوري خود هماهنگ كنيد و جلوه خاصي به فضاي غذاخوري خود ببخشيد، حتي مي‌توانيد به سادگي تركيب رنگي‌هاي خاصي را براي هماهنگي بيشتر ويترين و ميز غذاخوري خود ايجاد كنيد.

جاي مناسب ويترين

كنج دنج كنار ديوارها معمولا بهترين گزينه براي قرار دادن ويترين‌ها محسوب مي‌شوند، از ويترين‌هاي خود به شيوه متفاوت استفاده كنيد، كافي است كمي خلاقيت به خرج دهيد و به جاي ظروف دكوري از گلدان‌ها براي قرارگيري در ويترين‌ها استفاده كنيد.

چيدمان بوفه

ويترين‌هاي امروزي را مي‌توانيد با كمي تغيير در هر بخش از دكوراسيون منزل قرار دهيد، اما بهترين فضا براي قرارگيري ويترين‌ها قراردادن آن‌ها مابين مثلث نشيمن، غذاخوري وآشپزخانه است.

اگر قصد قرار دادن ويترين و بوفه را در نشيمن داريد توجه داشته باشيد فضايي را كه براي آن در نظر مي‌گيريد به نسبت كنج باشد و ديد نسبي داشته باشد، توجه داشته باشيد كه مبلمان بايد نقطه كانوني دكوراسيون داخلي قرار گيرند و ويترين‌هاي دكوري در فضاي پشتي آن‌ها قرار گيرد.

چيدمان بوفه در دكوراسيون

ويترين‌ها مي‌توانند حتي بخشي از ديوارنشيمن يا غذاخوري را اشغال كنند، نيازي نيست حتما كنجي از فضا را در برگيرند. اگر تمايل داريد مي‌توانيد از آن‌ها حتي در غالب كتابخانه نيز استفاده كند، هيچ قاعده و قانوني در اين باره وجود ندارد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “آينه كنسول‌؛ نكاتي براي خريد آن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۶:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

چراغ‌خواب مناسب براي اتاق‌خواب

انتخاب چراغ‌خواب مناسب از جمله دغدغه‌هاي مهم در دكوراسيون اتاق‌خواب محسوب مي‌شود.
چراغ خواب مناسب

بهترين چراغ‌خواب براي كنار تخت‌خواب

اين چراغ‌ها دو كار اصلي در دكوراسيون اتاق‌خواب انجام مي‌دهند، يكي تامين نور كافي جهت خوابيدن، مطالعه و فعاليت‌هاي ديگر در اتاق‌خواب و ديگري ايجاد زيبايي و جذابيت به عنوان يك عنصر تزييني. بنابراين انتخاب آن نبايد از روي ظاهر و زيبايي صورت پذيرد بلكه كاربرد هم نقش مهمي را ايفا مي‌كند. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا اصول انتخاب چراغ خواب مناسب را توضيح خواهيم داد.

چراغ خواب

تعداد چراغ‌خواب در دكوراسيون

ممكن است در بعضي از تصاوير اتاق‌خواب‌ها دو چراغ در دو طرف تخت ديده باشيد، اما در برخي ديگر تنها يك عدد. به عنوان يك قاعده كلي، اگر اتاق‌خواب يك نفره است به يك چراغ كنار تخت نياز داريد، اما اتاق‌خواب دو نفره تعداد دو چراغ احتياج دارد. البته اين تعداد به غير از مورد گفته شده، به ابعاد و اندازه اتاق نيز بستگي دارد. نكته مهم ديگري كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه چراغ‌خواب به عنوان منبع اصلي روشنايي در اتاق محسوب نمي‌شود، بنابراين نبايد انتظار روشنايي زيادي را از آن داشته باشيد.

چراغ خواب تكي

انتخاب اندازه چراغ‌خواب مناسب

يكي از رايج‌ترين اشتباهات در دكوراسيون اتاق‌خواب انتخاب لامپ كنار تخت در اندازه نادرست است. گاهي اين چراغ‌ها براي تخت‌خواب بسيار كوچك است و گاهي بسيار بزرگ. معمولا اندازه صحيح يك چراغ‌خواب با استفاده از عرض تخت‌خواب به دست مي‌آيد. به اين ترتيب كه عرض كلاهك چراغ‌خواب بايد تقريبا يك سوم عرض تخت‌خواب باشد. به اين نكته خيلي توجه داشته باشيد كه هر چراغ‌خواب از يك پايه و يك كلاهك تشكيل شده كه سنجش در اندازه‌گيري ابعاد كلاهك است.

انواع چراغ خواب

 

ارتفاع مناسب چراغ‌خواب

ارتفاع نبايد به گونه‌اي باشد كه چشم را آزار دهد يا هنگام مطالعه سايه‌اندازي كند. بنابراين براي پاسخ به اين سوال كه چه ارتفاعي مناسب خواهد بود دوباره به ابعاد تخت‌خواب نياز داريم. ارتفاع چراغ خواب بايد به اندازه ارتفاع‌تخت و نهايتا ۵ تا ۷ سانتي‌متر بلندتر باشد.

مدلهاي چراغ خواب

انتخاب كلاهك چراغ‌خواب

چراغ‌خواب‌ها، طرح‌هاي متنوعي دارند. برخي داراي كلاهك‌اند و برخي بدون آن. از آن جايي كه كلاهك چراغ كمك زيادي به پخش نور در فضا و متعادل كردن آن مي‌نمايد، بهتر است از همين مدل استفاده كنيد.

كلاهك چراغ خواب

اما نكته اصلي ارتفاع مناسب براي كلاهك است. در حالت كلي ارتفاع كلاهك بايد حدود دو سوم ارتفاع بدنه اصلي باشد. عرض كلاهك نيز بهتر است دو برابر پهن‌ترين قسمت بدنه چراغ‌خواب در نظر گرفته شود.

پيشنهاد مطالعه: باي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “چراغ ديواري، عنصر تزييني درخشان” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۱:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

چند ايده براي تزيين پشت مبل

فضاي خالي پشت مبل ممكن است حس تهي و خالي بودن را به دكوراسيون القا كند.
تزيين پشت مبل

دكوراسيون پشت مبل

اين روزها آپارتمان‌هاي محدود و بسته جاي خود را به فضاهاي باز و بدون مرزبندي داده‌اند. اين امر باعث شده است كه برخي از جنبه‌هاي دكوراسيون بيشتر مورد توجه قرار بگيرد. دكوراسيون پشت مبل يكي از مواردي است كه شايد كمتر به آن پرداخته شده است. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌‌هاي منحصربه‌فردي را براي تزيين پشت مبل ارائه داده‌ايم، از آن‌‌ها الهام بگيريد و به اين فكر كنيد كه كدام يكي از اين ايده‌ها براي دكوراسيون شما مناسب‌تر است.

ميز كنسول پشت مبل

تزيين پشت مبل با ميز كنسول

ميز كنسول به خوبي مي‌تواند پشت مبل را پوشش دهد و فضاي خالي پشت مبل را تزيين كند. با اين ايده‌ ساده به راحتي مي‌توانيد فضاي پرت و غيرقابل استفاده پشت مبل را به محيطي جذاب در اتاق تبديل كنيد.

براي فضاهاي كوچك سعي كنيد ميزهاي كنسول با قفسه‌هاي باز را انتخاب كنيد تا فضا دلبازتر به نظر برسد. علاوه بر اين ميزهاي كنسول با قفسه‌هاي باز گزينه عالي براي نمايش لوازم تزييني است.

كنسول پشت مبل

اگر فضاي اتاق نشيمن بزرگ است، يا تزيين ميز كنسول با قفسه‌هاي باز كار مشكلي است، مي‌توانيد ميزهاي كنسول با قفسه‌هاي در بسته را انتخاب كنيد.

 •  سعي كنيد ميز كنسولي را انتخاب كنيد كه ارتفاع آن كمي از ارتفاع مبل كوتاه‌تر و عرض آن ۲/۳ عرض مبل باشد. با اين كار ظاهر متعادلي در دكوراسيون‌تان مي‌سازيد.

دكور پشت مبل با صندلي نيمكتي

با اين ايده مي‌‌توانيد فضاي اضافي را به محل نشيمن اضافه كنيد و در عين حال دكوراسيون اتاق‌ را تكميل كنيد. اگر پشت مبل به سمت ورودي خانه يا در نزديكي آن است، اين ايده براي پياد‌ه‌سازي در فضاي خانه‌ عالي است. در واقع صندلي نيكمتي بهترين ايده براي اين موقعيت است. مي‌توانيد از صندلي نيمكتي پشت مبل به عنوان محلي براي نشستن در راهرو و ورودي خانه استفاده كنيد.

نيمكت پشت مبل

دكوراسيون پشت مبل با مبل تك

اگر فضاي پشت مبل به‌گونه‌اي است كه امكان قرارگيري دو مبل تك در آن وجود دارد، مي‌توانيد اين فضاي پرت را به گوشه‌اي دنج براي خود تبديل كنيد. براي پياده‌سازي اين ايده به دو صندلي و يك ميز كنار مبلي نياز داريد تا گوشه‌اي دنج را براي مطالعه‌ يا گفتگو دو نفره خود بسازيد. به اين ترتيب به راحتي مي‌توانيد دو فضاي نشيمن متفاوت را يكجا ايجاد كنيد و از آن لذت ببريد.

 

چيدمان پشت مبل

تزيين پشت مبل با ميز تحرير

اگر به دنبال گزينه‌اي هستيد كه كمي از ميز كنسول كاربردي‌تر باشد، مي‌توانيد از ميز تحرير براي دكوراسيون پشت مبل استفاده كنيد. با اين كار به راحتي توانسته‌ايد پشت مبل خود را تزيين كنيد و علاوه‌ بر اين به راحتي و بدون اشغال فضاي اضافي براي خود دفتر كار ايجاد كرده‌ايد. پس اگر اتاق اضافي براي تبديل شدن به دفتركار را نداريد، اين ايده راه‌حل خوبي است.

ميز كار پشت مبل

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “ديوار پشت مبل را چگونه تزيين كنيم؟” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۹:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

آيتم هايي براي خانم ها كه از مد نمي‌افتند

سالانه طراحان بسياري از برندهاي بزرگ و حتي برندهاي تازه تاسيس جوياي شهرت تلاش مي‌كنند تا آيتم هايي كه از مد نمي افتد را ارائه دهند.
آيتم هايي كه از مد نمي افتد

با بررسي­ استايل افراد سرشناس و مشهور و همچنين فعاليت‌­هايي كه برندها براي توليد محصول خود انجام مي‌­دهند، تلاش كرده‌­ايم چند ترند پرطرفدار را كه در طي ۱۳ سال اخير (۲۰۰۶-۲۰۱۹) توانسته­‌اند در گردون رقابت طراحان بمانند و همچنان علاقه­مندان به خود را داشته‌باشند را ارائه دهيم. در ادامه اين مطلب از مجله دلتا درباره آيتم هايي كه از مد نمي افتد صبحت خواهيم كرد.

آيتم هايي كه از مد نمي افتد

كيف‌­هاي هميشگي Brikins

ظاهر جذاب كيف Hermes Birkin باعث هميشگي شدن آن شد. محبوبيت كيف­­‌هاي قديمي اين برند به گونه‌­اي بود كه  ۹۳% از سهام خود را از طريق فروش دوباره محصولات با طرح­‌هاي گذشته خود بازگردانده‌­است.

كيف هرمس

از پوشيدن استايل مونوكروم نترسيد

Beyonce (خواننده معروف) با آگاهي و مهارت از اين سبك استفاده كرده، او توانسته هماهنگي خوبي بين تاپ، دامن، هدبند و كفش ايجاد كند. در نتيجه توانسته با پوشش خود بر روي مخاطب تاثير مثبت ايجاد كند.

استايل تك رنگ

ترند پرطرفدار جين‌هاي دم‌پا گشاد

در سال ۲۰۰۶ كه جين­ چسبان پر طرفدار بود (هنوز هم طرفداران خود را دارند) جين­‌هاي گشاد در بين مردم رواج يافت. نكته مثبتي كه اين سبك شلوار داشت راحتي آن در طي روز و در محيط كار بود.

جين دمپاگشاد

ترند پرطرفدار شلوارهاي جين و بوت بلند

در سال ۲۰۰۶، Halle Berry بر روي فرش قرمز شلوار جين خودش را بر روي بوت­هاي بلند خود كشيده ­بود. او با اين كار، سبكي از خوانندگان جاز را به نمايش گذاشته بود.

بوت و جين

ترند پرطرفدار بلوز سفيد دكمه‌دار

 بلوز سفيد دكمه‌دار، اين ترند پرطرفدار در عين سادگي مي‌تواند درخشان باشد.

پيراهن دكمه دار

بلوز يقه اسكي مشكي به عنوان آيتمي متغير

يك تيشرت سفيد، پيراهني چهارخانه و يك بلوز يقه برگردان مشكي جز اصلي كمد و قفسه لباس است. استفاده از اين سبك استايل بي‌انتها است و امسال نيز در پوشش Selena Gomez و Kendall Jenner شاهد همراهي لباسي با رنگ تيره در زير پيراهني روشن و درخشان بوده‌ايم.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “تركيب رنگ هايي كه هيچ وقت از مد نمي افتد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات مردان در زمينه پوشش

لباس مردانه هم مثل هر لباس ديگري قوانين مخصوص به خودش را دارد. پنج نكته‌اي كه رايج‌ترين اشتباهات مردان در زمينه پوشش هستند.
اشتباهات مردان در زمينه لباس

لباس مردانه هم مثل هر لباس ديگري قوانين مخصوص به خودش را دارد؛ قوانيني كه خيلي از آقايان از آن بي‌خبر هستند و به همين دليل پشت سر هم فاجعه مي‌آفرينند. اگر قصد داريد استايل شيكي داشته باشد، خوب است از نكات اين مقاله مجله دلتا استفاده كنيد. پنج نكته‌اي كه در ادامه مي‌خوانيد رايج‌ترين اشتباهات مردان در زمينه پوشش هستند.

اشتباهات مردان در زمينه پوشش

لباس مردانه رسمي و فاجعه جوراب سفيد

يكي از فاحش‌ترين اشتباهات مردان در زمينه پوشش ؛ فاجعه جوراب سفيد به همراه استايل رسمي و نيمه رسمي است. جوراب سفيد از قديم به عنوان جوراب ورزشكاران در نظر گرفته شده و امروز هم به عنوان بخشي از ست ورزشي به آن نگاه مي‌شود.
پوشيدن كت و شلوار رسمي به همراه جوراب‌هاي معروف به «جوراب‌هاي خوشحال» يا Happy Socks كه رنگ‌هاي شاد و طرح‌هاي بامزه دارد، به مراتب بهتر از پوشيدن جوراب سفيد با كت و شلوار است.

اين شلوار پيرتان ميكند

ازاشتباهات مردان در زمينه پوشش ، توجه نكردن به قد شلوار است.  شلوارهاي گشاد، بلند و پر چين سال‌هاست از دور خارج شده‌اند و مرداني كه هنوز به اين مدل‌ها علاقه دارند، قديمي به نظر مي‌رسند. قد ايده‌آل شلوار بايد تقريبا مماس با خط بالاي كفش باشد و اگر قرار است زيبايي جوراب‌ها ديده شود، مي‌توانيد چند سانتي‌ از قد آن را كم كنيد.

شلوار نامناسب

بدترين مدل كفش مردانه

لباس مردانه رسمي در كنار يك جفت كفش كه قسمت جلويش مربع شكل است؛ يكي از تركيب‌هاي خطرناك تاريخ مد و لباس محسوب مي‌شود! اين كفش‌ها تقريبا به شش دهه پيش تعلق دارند و معلوم نيست چطور هنوز كه هنوز است جايشان را در قفسه كفش فروشي‌ها باز مي‌كنند.

كفش نامناسب

بهترين اندازه آستين لباس مردانه

بلند بودن آستين كت از اشتباهات مردان در زمينه پوشش ؛ آن‌ها نمي‌دانند كه قد آستين كت بايد تا بالاي استخوان مچ دستشان باشد و حدود دو سانتي‌متر از آستين پيراهنشان را هم نشان دهد. براي همين شبيه پسربچه‌هايي مي‌شوند كه لباس پدرشان را پوشيده‌اند و داخل آن گم شده‌اند.

همه دكمه‌ها بسته شوند؟

در مورد دكمه‌هاي لباس مردانه دو قانون وجود دارد؛ اول اينكه آقايان نبايد دكمه‌هاي پيراهنشان را تا جايي ببندند كه به خودشان يا بيننده احساس خفگي دست دهد و دوم اينكه دكمه‌ها نبايد آنقدر باز باشد كه سينه مردان مشخص شود؛ به طور دقيق‌تر يك دكمه را از بالا باز بگذارد؛ اما بيش از دو دكمه را نه.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “هودي مردانه و چند سبك پوشيدن آن” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۵:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات رايج انتخاب لباس سايز بزرگ زنانه

يكي از بدترين اشتباهات براي انتخاب لباس سايز بزرگ زنانه اين است كه فكر مي‌كنند لباس سايز بزرگ Plus Size بايد خيلي گشاد باشد!
لباس سايز بزرگ زنانه

لباس سايز بزرگ زنانه و انتخاب آن از آن چالش‌هايي است كه اگر ريزه كاري‌هايش را بلد نباشيد، به راحتي از خيلي خوب به خيلي بد تغيير خواهيد كرد. در اين مقاله مجله دلتا با اشتباهات رايج انتخاب لباس سايز بزرگ زنانه آشنا خواهيد شد.

لباس سايز بزرگ زنانه همان لباس گشاد است؟

يكي از بدترين اشتباهات براي انتخاب لباس سايز بزرگ زنانه اين است كه فكر مي‌كنند لباس سايز بزرگ Plus Size بايد خيلي گشاد باشد! خانم‌هاي عزيز داشتن اضافه وزن به اين معني نيست كه قرار است تمام بدنتان را زير لايه‎‌اي از پارچه گشاد پنهان كنيد. به عنوان يك خانم سايز بزرگ بايد فرم بدنتان را بشناسيد و بر اساس آن لباس مناسبتان را انتخاب كنيد. به خاطر داشته باشيد انتخاب لباس‌هاي تماما گشاد يا Baggy صرفا شما را چاق‌تر نشان خواهد داد و كمكي به زيبايي‌تان نخواهد كرد.

لباس سايز بزرگ زنانه گشاد

سر تا پا مشكي بپوشم؟

در اينكه مشكي يكي از بهترين رنگ‌ها براي لباس سايز بزرگ زنانه است، شكي وجود ندارد؛ اما نبايد تمام انتخاب‌هايتان را به اين رنگ لاغر كننده محدود كنيد. تناژ‌هاي تيره از هر طيف رنگي مثل، سرمه‌اي و سبز تيره و آبي كاربني تنها سه نمونه از رنگ‌هاي تيره‌اي هستند كه مي‌توانيد با خيال راحت، آن‌ها را انتخاب كنيد.

لباس سايز بزرگ زنانه مشكي

شلوار بپوشم يا لگينگ؟

لگينگ انتخاب خوبي براي لباس سايز بزرگ است، اما شرط دارد. تنها در صورتي مي‌توانيد لگينگ بپوشيد كه آن را با يك تونيك بلند همراه كنيد. در غير اين صورت به جاي استفاده از لگينگ، سراغ شلوارهاي معمولي راسته برويد تا فرم بدن را زيباتر نشان دهد.

لباس سايز بزرگ زنانه لگ

خريد لباس سايز بزرگ بر اساس مد يا زيبايي؟

ترندهاي دنياي مد و لباس اغلب براي افرادي طراحي مي‌شود كه اضافه وزن ندارند؛ مگر اينكه برند معتبري لاين يا خط توليد محصولات مختص لباس سايز بزرگ زنانه داشته باشد و بتواند ترندهاي اين حوزه را تحت تاثير قرار دهد؛ به همين دليل بهترين انتخاب براي خانم‌هاي سايز بزرگ اين است كه ترجيحا دنبال ترندها نباشند و بيشتر به فكر زيبايي باشند.

بلوك‌هاي رنگي اشتباه

احتمالا اصطلاح Color Blocked Dress را شنيده‌ايد؛ اين لباس‌ها شامل پارچه‌هاي رنگي متفاوتي هستند كه كنار هم قرار مي‌گيرند و مجموعه زيبايي را تشكيل مي‌دهند. نكته‌اي كه اين لباس‌ها را به عنوان لباس سايز بزرگ مناسب مي‌كند و خيلي از خانم‌ها در موردش اشتباه مي‌كنند، اين است كه كدام رنگ در كدام قسمت قرار گيرد. چنانچه اضافه وزن شما سراسري نيست و تنها شامل بخش‌هايي از بدنتان مي‌شود، سعي كنيد رنگ‌هاي مربوط به آن بخش‌ها را تيره‌تر انتخاب كنيد.

لباس سايز بزرگ زنانه اندام

انتخاب اكسسوري براي لباس سايز بزرگ زنانه

اگر عاشق رنگ‌ها هستيد و از اينكه بايد به اجبار سراغ لباس سايز بزرگ زنانه‌اي كه رنگ تيره دارند برويد، خسته شده‌ايد؛ به معجزه اكسسوري ايمان بياوريد. كافي است يك گردنبند زيبا با رنگ‌هاي شاد و روشن بيندازيد يا اگر گردنتان بلند و لاغر است از يك دستمال گردن شاد و رنگي استفاده كنيد تا تيرگي رنگ‌ها را خنثي كنيد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “نكاتي كه درباره‌ لباس شب سفيد بايد بدانيد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۷:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصولي كه هر خانم خوش تيپي دارد

اين مسئله كه كدام رنگ‌ها مد روز هستند و كدام رنگ‌ها نامناسب هستند بستگي به زمان و مكان دارد. براي اينكه هميشه زيبا به نظر برسيد بايد استايلي را انتخاب كنيد كه وابسته به زمان و دوره خاصي نباشد.
اصول خوش تيپي خانم ها

اينكه مي‌گوييم خانم هاي خوش تيپ اين عادت‌ها را دارند به اين معني نيست كه بعد از اينكه خوش تيپي را تجربه كرده‌اند اين عادت‌ها را در زندگي خود قرار داده‌اند، بلكه اصولي موجب خوش تيپي هميشگي آن‌ها شده است. با مجله دلتا همراه باشيد تا اصول خوش تيپي خانم‌ها را به شما معرفي كنيم.

اصول خوش تيپي خانم ها

 • يك روز قبل از هر مراسمي لباس مناسب را در نظر مي‌گيرند، اين كار به شما هم آرامش كافي و هم وقت كافي براي در نظر گرفتن لباس هاي مناسب را مي دهد.
 • لباس زير مناسب انتخاب مي‌كنند: لباس زير‌ها از همه لباس‌هاي رويي كه ديگران مي‌بينند مهم‌تر هستند. سينه بندها و لباس زير را از جنس‌هاي ابريشمي و سبك و نرم انتخاب كنيد تا در آن‌ها راحت باشيد. اين خود يكي از مهم‌ترين اصول خوش تيپي خانم ها است.
 • متناسب آب و هوا لباس مي‌پوشند: لباس‌هايي كه مي‌پوشيد بايد با آب و هوا سازگاري داشته باشند تا در ديد ديگران مسخره جلوه نكنند. اين يكي از اصول خوش تيپي خانم ها است.

اصول خوش تيپي خانم ها آب و هوا

 • متناسب موقعيت لباس مي پوشند: در مجالس رسمي بايد رسمي بپوشيد و در مهماني‌هاي دوستانه سعي كنيد تا تيپ فوق العاده و در عين حال غير‌رسمي داشته باشيد.

اصول خوش تيپي خانم ها مناسب مكان

 • لباس‌هاي اندازه مي‌پوشند: مهمترين ركن اندازه بودن و فيت بودن لباس‌هاست. لباس‌هاي شل و ول و يا خيلي تنگ هيچ وقت شما را آن‌طور كه بايد خوش تيپ جلوه نمي‌دهند.

اصول خوش تيپي خانم ها اندازه

 • مي‌دانند چه موقع كفش پاشنه بلند بپوشند و چه موقع پاشنه تخت: انتخاب كفش پاشنه بلند و همچنين يك جفت كتاني مناسب همگي به اين بستگي دارد كه چه زماني و در چه مكاني مي‌خواهيد آن‌ها را بپوشيد. اساسا پوشيدن كفش پاشنه بلند در محل كار و كفش تخت زنانه در مهماني انتخاب صحيحي نخواهد بود.
 • لباس‌ها را براي خشك‌شويي و شستشو طبقه‌بندي مي‌كنند: قبل از خشك شويي حتما لباس‌ها را بر اساس جنس آنها تفكيك كنيد. حواستان به لكه‌هاي ريز چاي يا قهوه باشد و سريعا نسبت به برطرف كردن آن اقدام كنيد.
 • سبك لباس پوشيدن براي خود دارند: هميشه با اعتماد به نفس كامل تيپ و استايل خودتان را داشته باشيد و هيچ وقت به دنبال تقليد كردن از مد نباشيد. سعي كنيد آيتم هاي خاص را در هر زماني انتخاب كنيد.

اصول خوش تيپي خانم ها سبك

نكات تكميلي

 • عطر را هرگز فراموش نكنيد: هميشه سعي كنيد لباس‌هاي خود را تميز و خوشبو نگه داريد. عطر و رايحه ديدني نيستند ولي به اندازه رنگ لباس‌ها مي‌توانند روي اطرافيان شما تاثير بگذارند. و درصد زيادي از اصول خوش تيپي خانم ها به حساب مي‌آيد.
 • رنگ‌هاي خنثي بپوشيد: اين مسئله كه كدام رنگ‌ها مد روز هستند و كدام رنگ‌ها نامناسب هستند بستگي به زمان و مكان دارد. براي اينكه هميشه زيبا به نظر برسيد بايد استايلي را انتخاب كنيد كه وابسته به زمان و دوره خاصي نباشد. و اين تنها با انتخاب رنگ‌هاي تيره و يا خنثي محقق خواهد شد.
 • آرايش ساده و كم را فراموش نكنيد: استفاده از يك رژ لب خوشرنگ مي‌تواند چهره شما را به كلي تغيير دهد. البته اشتباهي كه اكثر خانم‌ها آن را مرتكب مي‌شوند اين است كه زياد آرايش مي‌كنند كه اين يك اشتباه بزرگ است.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “چگونه رنگ هاي خنثي را در پوشش ست كنيم؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع: