تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

خانه قيفي در توكيو

گرايش معماران به طراحي خانه هاي كوچك در حال افزايش است. خانه قيفي در توكيو، داراي معماري خاص و جذابي است كه در اين بخش از مجله دلتا به آن پرداخته ايم.
توكيو

ژاپن پر از ساختمان هايي با معماري خاص است. افزايش جمعيت و شهرنشيني نياز به آپارتمان نشيني را در مناطق شهري افزايش مي‌دهد. به دليل محدوديت فضا، معماران به سمت طراحي خانه هاي كوچك گرايش پيدا كردند. اين بار در مجله دلتا به خانه قيفي در شهر توكيو مي‌پردازيم.

خانه عشق شماره دو

“خانه عشق شماره دو”، اسم كلبه اي جمع و جور به مساحت 19 متر مربع است. اين خانه توسط تاكشي هوساكا طراحي شد. به دليل فرم قيف مانند سقف بنا، آن را به نام “خانه قيفي” نيز مي‌شناسند. اين ساختمان متناسب با نيازهاي يك زوج طراحي شده است. اين محل اقامتي بتوني شامل يك چارچوب اصلي است كه به نورگير گرد متصل شده است. نورگير تعبيه شده در تمام طول سال نور خانه  را تامين مي‌كند. به بيان تاكشي هوساكا، در طراحي اين خانه اصول پنج گانه رومي كه براي زندگي ايده‌آل در ويلا لازم است، بهره گرفته شده: اتاق مطالعه، سرويس بهداشتي، تماشاخانه، مكان سرو  و پخت و پز غذا و جايي براي گوش دادن به موسيقي.

خانه كوچك در توكيو

خانه عشق در توكيو

هوساكا 10 سال در خانه ي قبلي خود به اسم “خانه عشق” زندگي كرد. در سال 2015، استاد دانشگاه هنر و معماري واسدا شد. مسافت چهل كيلومتري را از خانه تا دانشكده هر روز با قطار، حدود سه ساعت، سفر مي‌كرد. بنابراين به فكر ساخت “خانه عشق شماره دو” در توكيو افتاد. وي صاحب زميني كوچك در توكيو بود، لذا فورا دست به كار شد و طراحي خانه اي دو طبقه را آغاز كرد.

 “همسرم در آن زمان مشغول خواندن كتابي پيرامون “دوران ادو” بود. در اين كتاب به خانواده اي اشاره مي‌شود كه در خانه اي 9.6 متر مربعي به نام “ناگايا” زندگي مي‌كنند. بعد از خواندن كتاب، همسرم معتقد بود 18 متر مربع براي ما دو نفر فضاي زيادي است. بنابراين نظرم عوض شد، و خانه اي يك طبقه طراحي كردم.” تمام اجزاي كره زمين ، براي مثال نور خورشيد، باران، برف، حيوانات، گياهان و انسان ها در اين خانه جايي دارند. سكونت در چنين منزلي به معناي تمركز بر اشغال فضاي كم اما ارتباط ابدي با تمام دنيا در درون خانه است.

خانه كوچك در توكيو

لذت 19 متري

هوساكا اين خانه را براي خود و همسرش ساخته است. او ميگويد هرروز به حمام در فضاي باز مي‌رود، با كيفيت بالايي به موسيقي مورد علاقه ش گوش مي‌دهد، در ظروف سفالي غذا مي‌خورد و كتاب مي‌خواند. تمامي لذت هاي زندگي روزمره را در اين خانه تجربه مي‌كند. در شبيه سازي ها مشخص شد كه سه ماه زمستان خورشيد به صورت مستقيم به درون اين خانه نمي‌تابد. هوساكا در ابتدا نا اميد شد. اما اندكي بعد با دقت به بناهاي مناطق اسكانديناوي تلاش كرد تا ديوارهاي منحني براي سقف طراحي كند و پنجره هاي سقفي در آن جاي دهد. در طرح نهايي سقف به فرم قيفي شكل با منفذي دايروي و متحرك طراحي شد. بخش متحرك تعبيه شده در قسمت نورگير نور كافي را به داخل هدايت مي‌كند. در فصل تابستان، نور خورشيد به طور مستقيم به دورن مي‌تابد و حس دلپذيري در ساكنين ايجاد مي‌كند.

خانه كوچك در توكيو

خانه كوچك در توكيو

فرم در خدمت نياز

ديوارهايي كه به سقف مي‌رسند، شامل دو بدنه به شكل هايپربوليك هستند. اين ديوارها در اندازه هاي متفاوت توليد شده اند و فرم سهموي آن ها كمتر شده است. بيش تر قوس ديوارها در قسمت هاي بالايي، نزديك به سقف وجود دارد. برآمدگي هاي سقف، تا حد ممكن هموار شده است تا ظاهر خانه به يك ساختمان معمولي  شبيه شود و ناهماهنگي در نماي ساختمان هاي منطقه ايجاد نشود.  هفت ديوار كوتاه در اسكلت اصلي ضد زلزله، وجود دارد كه خانه را به سه قسمت تقسيم مي‌كند.

بخش هاي خانه شامل اتاق پذيرايي، آشپزخانه و اتاق خواب هستند. ضخامت ديوارهاي بتي در نواحي انتهايي و پاييني ديوار تا پانزده ميلي متر مربع كاهش داده شدند. اين كاهش ضخامت صورت گرفته است تا بتوان در آشپزخانه قفسه و كانتر قرار داد. اسكلت خانه در كنار كاركرد خود، به شكل نيمكت فرم دهي شده است.

خانه كوچك در توكيو

ارتباط مستقيم با توكيو و طبيعت

“وقتي پنجره جلويي را باز مي‌كنيم با خيابان روبرو مي‌شويم. رهگذران با ما صحبت مي‌كنند. كودكان دست هايشان را روي زمين مي‌گذارند و داخل را نگاه مي‌كنند. سر ميز شام سگ هايي كه در حال رد شدن هستند را نوازش مي‌كنيم. با نگاه به پياده روي سرسبز و پر گل روبرويي، تصور مي‌كنيم يه باغچه در حياط خانه داريم. در اين خانه قيفي، توكيو را از نزديك لمس مي‌كنيم.” زماني كه اين ساختمان احداث شد، خانه عشق قبلي به آتليه طراحي و ويلاي تفريحي اين زوج تبديل شد. خانه عشق مسكني دوست داشتني براي هوساكا و همسرش بود. در ابتدا از نقل مكان احساس ناراحتي مي‌كردند، اما پس از گذراندن وقت در خانه قيفي، شادي و لذت جاي دلتنگي را پر كرد.

خانه كوچك در توكيو

 


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۳:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

به مناسبت روز جهاني كودك در مجله دلتا ايده هاي جذابي از كوسن، پادري و پتوهاي بافتني براي دكوراسيون داخلي اتاق كودك گردآوري كرديم.
بافتني

امروز به مناسبت روز جهاني كودك، تصميم گرفته‎ايم ايده هايي براي اتاق كودك در مجله دلتا به شما ارائه كنيم. بافتني هاي شيك و ارزاني كه خودتان مي‌توانيد با كمي حوصله براي كوچولوهاي دوست داشتني آماده كنيد. با توجه به هزينه پايين، مي‌توانيد براي ايجاد تنوع  هر چند وقت يكبار دكوراسيون اتاق كوك‎تان را تغيير دهيد. دوران شكل گيري شخصيت افراد در همان كودكي است. هر تلاش كوچكي براي زيبا ساختن دنياي آن ها به نتيجه اي بزرگ خواهد رسيد.

انتخاب با كودك است

سليقه كودك را اولويت قرار دهيد. قرار نيست دنياي بزرگسالان را به آنها تحميل كنيم. اگر كودك در اتاق خودش كه حريم شخصي او به حساب مي‌آيد چيزي را دوست دارد كه مورد پسند شما نيست، مخالفت نكنيد. احترام به نظر و سليقه ديگران را به او آموزش دهيد. با اين كار عزت نفس كودك را افزايش مي‌دهيد. از او بپرسيد چه حيواني را دوست دارد و يك پادري كوچك شبيه حيواني كه مورد علاقه اوست براي وسط اتاق، يا جلوي تخت به وي هديه دهيد.

ماهي

بافتني

فرشته آرزوها باشيد

اجازه دهيد خلاقيت كودك، راهنماي شما باشد. اگر دلش مي‌خواهد بالشت زير سرش دختركي با صورت مربعي باشد يا يك ابري كه پا دارد، به او نگوييد اين افكار اشتباه است. با او همگام شويد، ايده بگيريد و نظراتش را بپذيريد. فورا ميل بافتني و كاموا را به دست بگيريد و همان ايده را پياده كنيد.

كوسن

ابر

دوستان تخيلي بافتني بسازيد

دنياي اطراف كودك‎تان را هدفمند شكل دهيد. تمام دنياي بچه ها همان اتاق چند متري اطراف‎شان است كه در آن بازي مي‌كنند، مي‌خوابند، مي‌خندند و تخيل مي‌كنند. كوسن هايي به شكل آدمك ببافيد و برايش اسم انتخاب كنيد. علاوه بر اينكه فضا را زيباتر كرده‎ايد، يك دوست مشتركي خيالي با فرزندتان داريد. اين موجود غير واقعي مي‌تواند به رشد توانايي هاي اجتماعي كودك در سنين بالاتر كمك كند.

بافتني

كوسن

عروسك

نقاشي كودك همان الگوي بافتني است

از كودك بخواهيد هرچه در ذهن دارد براي‎تان نقاشي كند، همان را به عنوان الگوي كار استفاده كنيد. حتي براي ايجاد هماهنگي در دكوراسيون اتاق كودك، مي‌توانيد در پايان، نقاشي را قاب گرفته و به ديوار نصب كنيد.

بافتني

بافتني

رنگين كمان را به اتاق كودك بياوريد

روانشناسان بارها بر تاثير رنگ ها بر جسم و روح انسان ها تاكيد كرده‎اند. كودكان به رنگ هاي مختلف واكنش هايي متفاوت نشان مي‌دهند. رنگ هاي مختلف را به كار گيريد، با استفاده از تاثير رنگ هاي گرم و سرد در فصول مختلف، ديزاين اتاق را تغيير دهيد. حتي اگر كودك شما مي‌خواهد يك خورشيد سبز يا يك فيل آبي داشته باشد!

بافتني

قلب

سبك زندگي در دنياي معاصر به گونه‎اي است كه فرزندان كمتر با طبيعت و عناصر طبيعي در ارتباطند. تعدادي گنجشك و پرنده،گل و ستاره بافتني روي تختخواب او قرار دهيد.

ماه بافتني

گل بافتني

ابر بافتني

ستاره بافتني

ستاره بافتني

سايرطرح هاي بافتني

طرح هاي زيادي وجود دارد كه مي‌توانيد با ذوق و خلاقيت خود در بافتن پتو، رو تختي، ديواركوب و هر چيزي كه به ذهن‎تان مي‌رسد از آن ها استفاده كنيد.

فلامينگو بافتني

روتختي بافتني

اگر از آن دسته والديني هستيد كه كودكان‎تان به سختي سر سفره غذا مي‌آيند و ميلي به خوردن ندارند بشقابي و زير ليواني هاي رنگارنگ كودكان را به غذا خوردن ترغيب مي‌كند.

زير بشقابي بافتني

سن كودك را در نظر بگيريد

در آخر توصيه مهمي كه نبايد از آن غافل شد سلامت كودكان دلبندتان است. هنگام انتخاب نخ و كاموا حواستان باشد از چه جنسي استفاده مي‌كنيد. براي نوزادان بهتر است كاموايي انتخاب كنيد كه خيلي نرم و ضد باكتري باشد. رنگ روشن را به عنوان پس زمينه انتخاب كنيد تا آلودگي ها را زود تشخيص دهيد. به علت حساسيت بالاي نوزادان، از نخ هايي كه پرز زيادي دارند صرف نظر كنيد. براي بالشت و پتو از كامواي پشمي يا پنبه اي استفاده كنيد.

نوزاد

كودك


برچسب: دكوراسيون اتاق خواب ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۳:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج

دكوراسيون داخلي در سبك هاي مختلفي وجود كه هر شخص با توجه به روحيات و علايقش يك سبك را انتخاب مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج را براي شما شرح مي‌دهيم.
دكوراسيون داخلي منزل

براي داشتن دكوراسيون داخلي زيبا كه احساس خوبي به شما بدهد بايد با يك سري از اصول طراحي داخلي آشنا باشيد. مثلا آشنايي با هارموني رنگ ها، چگونگي قرار گيري مبلمان و يا زواياي مناسب براي استفاده از ظروف تزئيني ضروري است. اجراي هر يك از اين اصول و ايجاد محيط گرم و صميمي با المان هاي خاص ، فضايي دلنشين را ايجاد مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا با  دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج آشنا مي‎شويد.

قانون بي قانوني

يكي از مواردي كه در مورد سبك وينتج به عنوان نقطه قوت محسوب ميشود نداشتن قانون خاص براي انتخاب طرح و يا رنگ است. هر چيزي را كه فكر مي‎كنيد حس خوبي به شما مي‌دهد و از ديدتان زيباست انتخاب كنيد. سراغ طرح هالي اسليمي، گلدار و هندسي برويد. لوازم قديمي و نوستالوژيك، هنرهاي دستي ايراني و حتي لوازم دست دوم كنار يكديگر نقشي پررنگ در طراحي به سبك وينتيج ايفا مي‌كنند. رنگ هاي سبز تيره، نارنجي مايل به قهوه اي، زرشكي، سفيد و كرم در اين سبك بيشتر استفاده مي‌شوند، زيرا بر حس نوستالژيك فضا تاكيد مي‌كنند. همان‎طور كه در عكس هاي زير مي‌بينيد.

دكوراسيون منزل

دكوراسيون منزل

راحت باشيد

اينجا خانه ي شماست، جايي كه بايد در آن احساس آرامش كنيد. از افزودن كوسن و بالش هاي نرم به مبلمان نترسيد. تعدادي پتو در رنگ و طرح دلخواه‎تان در گوشه و كنا صندلي هاي اتاق قرار دهيد. پتو و بالش با راحتي گره خورده‎اند. هرچه ست نشيمن نرم تر باشد بهتر است. براي راحتي بيشتر يك يا چند فرش با طرح هاي دلخواه خريداري و به محيط داخلي اضافه كنيد.

دكوراسيون منزل

مبل راحتي

تناسب را فراموش نكنيد

هر چند كه مي‎توانيد هر چه را كه بخواهيد به فضا اضافه كنيد، اما قرار نيست با افزايش المان ها ذهن را مشغول كنيد. رعايت تناسب لازم است  ، يعني سعي كنيد لوازم تزئيني را در نقاط مختلف خانه به طور پراكنده بچينيد. زيبايي را حفظ كنيد. از گلدان، نورپردازي هاي غير مستقيم، كنسول، تابلوهاي هنري قديمي و قاب عكس هاي خانوادگي سياه و سفيد غافل نشويد.

قاب عكس

قاب عكس

كفپوش هاي رنگي

از سراميك هاي سفيد و تك رنگ فاصله بگيريد، سنگ هاي رنگي، قهوه اي، كرم و انواع چوب ها را امتحان و از كفپوش چوبي استفاده كنيد. رنگ ها را درهم بياميزيد، مثلا كفپوش قهوه اي، ديوار زرشكي و پرده اي يشمي نماي حيرت انگيزي به اتاق پذيرايي مي‌دهد.

كفپوش

وسايل رنگ و رو رفته ؛ مناسب دكوراسيون داخلي به سبك وينتج

اگر وسيله‎اي ارزشمند داريد اما زنگ زده يا رنگ‎و‎رو رفته است، آن را در دكوراسيون خود به كار ببريد. مثلا كمد قديمي مادربزرگ را از انباري بيرون بياوريد، آن را رنگ كنيد و در گوشه نشمين جاي دهيد. گرامافون زنگ زده را گردگيري كنيد و روي ميز كنسول بگذاريد.

كنسول

گرامافون

مبلمان وينتج

 در بسياري از دكوراسيون هاي داخلي به سبك وينتج مبلمان راحتي قرار داده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بخشي از اتاق پذيرايي را كمي رسمي تر چيدمان كنيد از مبلمان هايي كه در نماي آنها چوب هايي به رنگ سفيد و يا قهوه اي سوخته به كار رفته بهره بگيريد. مبلمان وينتج معمولا در قسمت چوبي دسته، پايه و تاج مبل داراي كنده كاري هاي ظريف هستند. روكش صندلي ها داراي طرح هاي برجسته و يا گلدار است.

دكوراسيون داخلي

طبيعت را به خانه بياوريد

از انواع متريال طبيعي در دكوراسيون داخلي منزل خود استفاده كنيد. گلدان هاي زياد، قاب هاي چوبي، آينه هاي دوركاري شده، ميزهاي چوبي رنگ نخورده، درختچه هاي كوچك خشك شده نمونه هايي از مواد طبيعي هستند.

دكوراسيون منزل

پرده هاي نوستالژيك

پرده هاي بلند و طرح دار يا پارچه هاي توري گلدار به سبك قديمي انتخابي مناسب است.

پرده

 


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۸:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

پنج معماري مدرن و خيره كننده!

پنج ساختمان با معماري مدرن و خاص كه طراحان حرفه اي در سراسر جهان طراحي كرده اند در مجله دلتا به شما معرفي كرديم.
معماري مدرن

­­­وقتي به معماري مدرن فكر مي‌‎كنيد چه چيزي به ذهنتان مي‌رسد؟ احتمالا خطوط درهم، تيز و طولاني يا ساختاري دور از ذهن، استفاده از مواد صنعتي جديد و چيزهايي شبيه به اين موارد. اما اين موارد براي تمام سازه هاي با معماري خاص صدق نمي‌كند. مثلا مركز زرافه اي مراقبت از كودكان، بناي يادبود ايليندن، خانه شفاف، خانه مكعبي و خانه صدفي كه ما در اين مقاله از مجله دلتا به شما معرفي مي‌كنيم، با تصور عموم از معماري مدرن فرق مي‌‎كند.

1. مركز زرافه اي مراقبت از كودكان – فرانسه

ساخت اين سازه فرانسوي در سال 2012 به پايان رسيد. اين ساختمان مركز نگهداري از كودكان كه شامل مجسمه هايي از حيوانات مختلف، از جمله يك زرافه غول آسا است. اين زرافه به گونه اي طراحي شده كه انگار ساختمان از وسط بدنش رد شده است. هدف از اين طراحي تلقين حس حركت و ايجاد خلاقيت در ذهن كودكان بوده است. در بخشي هاي ديگر ساختمان نيز مجسمه اي از خرس و كفشدوزك وجود دارد.

فرانسه

فرانسه

فرانسه

2. بناي يادبود ايليندن – كروشفو، مقدونيه

ايليندن بناي يادبودي ساخته شده در سال 1974 است كه به انقلابيون و رزمنده هاي ايليندن در شورش سال 1903 تقديم شد. قسمتي از محوطه اين ساختمان شامل مجسمه هايي استوانه اي به اسم “شكستن زنجير” وجود دارد. اين استوانه ها به صورت رديفي و پشت سر هم به شكلي يكسان قرار گرفته اند و نمادي از آزادي بشريت و رها شدن از بند مي‌باشد. درون سازه، مقبره‌ي نيكولا كارف، رئيس جمهور كروشفو و مجسمه اي از توزه پروسكي خواننده، قرار دارد.

معماري مدرن

معماري مدرن

3. خانه شفاف – توكيو، ژاپن

اين خانه‌ي شفاف ژاپني نور طبيعي را در تمام روز به ساكنان مي‌دهد اما از حريم شخصي خبري نيست. بخش هاي مختلف اين خانه درختي شفاف نه فقط از يكديگر جدا نشده اند، بلكه به طرزي خاص با يكديگر در ارتباطند. افراد مي‌توانند صداي يكديگر را از پايين و بالا و هر جاي خانه بشنوند. پله ها متحرك و از جنس چوب است. اسكلت استيل و سفيد رنگ ساختمان شباهتي به درخت ندارد اما تجربه زندگي در اين خانه و ارتباط عميقي كه بين ساكنان ايجاد مي‌شود الگوبرداري شده از جنس ارتباطي است كه بدون وجود معماري هاي مدرن و مهندسي شده، گذشتگان ما با يكديگر داشته اند.

ژاپن

ژاپن

ژاپن

ژاپن

خانه مكعبي – روتردام ، هلند

اين سي و هشت خانه، توسط پيت بلوم طراحي شده اند. خانه هاي مكعبي شكل، چهل و پنج درجه كج شده اند و روي تيرك هايي به فرم شش ضلعي قرار دارند. هدف از اين طراحي بهينه سازي فضا و توزيع بهتر اتاق ها بوده است. اما در واقع حدود يك چهارم از اين فضاي صد متري به دليل موقعيت قرار گرفتن خانه بدون استفاده مي‌ماند. اين ساختار به عنوان نمادي از درختان و جنگل در سال 1984 احداث شد.

خانه مكعبي هلند

خانه مكعبي هلند

خانه مكعبي هلند

خانه مكعبي هلند

خانه صدفي – مكزيكو

خانه صدفي توسط خاوير سنوزيان با الهام از گائودي و فرانك ليود رايت، طراحي و در سال 2006 احداث شد. سنوزيان اسم اين طراحي را “بيو آرشيتكت” گذاشته است. بناي مذكور داراي ظاهري نرم است كه به موزاييك هاي شيشه اي رنگي منتهي مي‌شود. اين شيشه هاي رنگين با برخورد نور خورشيد در اتاق پذيرايي رنگين كماني زيبا مي‌آفرينند.

مكزيكو سيتي

مكزيكو سيتي

مكزيكو سيتي

مكزيكو سيتي


برچسب: ديزاين معماري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۶:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك

براي مرتب كردن اتاق كودك ايده هاي ساده‌اي وجود دارد كه با شما در ميان خواهيم گذاشت.
مرتب كردن اتاق كودك

مرتب كردن اتاق‌هاي به هم ريخته كودكان همواره دغدغه مادران است. مخصوصاً كودكاني كه در هنگام بازي اسباب بازي‌ها و يا وسايل خود را در كل اتاق پخش مي‌كنند.

كودكان در طول روز، فعاليت‌هاي بسياري را در اتاق خواب مخصوص خودشان انجام مي‌دهند و اين فعاليت‌ها باعث شلوغ شدن و بي نظمي در فضاي اتاق خواب كودك مي‌شود. يك دكوراسيون شلوغ را هيچكس دوست دارد به خصوص اگر اين شخص كودكي باشد كه نياز به محيطي آرامش بخش براي رشد و فعاليت دارد. از اين رو، پدر و مادرها همواره به دنبال روشي هستند كه از اين بي نظمي جلوگيري كنند. در اين گزارش شما را با فنوني كاملاً ساده و راحت براي منظم كردن اتاق كودكان آشنا خواهيم كرد.

نقش اتاق كودك در تربيت آن

با پيشرفت علم و افزايش هوشمندي افراد جامعه در انجام امور مختلف، زندگي روزمره افراد دچار تغييرات زيادي شده است. يكي از اين تغييرات نحوه تربيت كودكان است كه توسط پدر و مادرها انجام مي‌شود. تربيت كودكان مهم‌ترين ركن هر جامعه‌اي است و اگر اين كار به خوبي انجام پذيرد، تاثيرات شگرفي در آينده جامعه و خود كودكان خواهد گذاشت. امروزه اين كار با راهكارهاي مدرن و مفيد تري ارائه مي‌شود. براي مثال، طراحي دكوراسيون اتاق كودك به نحوي كه بتواند اهداف پدر و مادر را در تربيت كودك شان برآورده كند، روشي ساده است كه بدون نياز به انجام كار خاصي شخصيت فرزند شما را شكل مي‌دهد.

در گذشته تفاوت زيادي بين اتاق كودكان پسر و دختر وجود نداشت و كودكان اغلب در اتاق خواب‌هايي كه از امكانات اوليه هر اتاق بهره‌مند بودند به انجام فعاليت‌هاي كودكانه خود مي‌پرداختند. اما امروزه، نه تنها اتاق خواب پسر و دختر تفاوت‌هاي زيادي دارد، بلكه به نسبت علاقه‌مندي‌هاي كودك دكوراسيون اين اتاق‌ها با هم تفاوت‌هايي دارد. رنگ‌هاي پسرانه مثل آبي، سياه و نارنجي و رنگ‌هاي دخترانه مثل صورتي، سفيد و سبز معمولاً در اغلب عناصر اتاق خواب كودكان ديده مي‌شود.

سبد مخصوص اسباب بازي كودكان

اسباب بازي‌هاي كودكان، وسايلي هستند كه كودكان در طول روز ساعت‌هاي زيادي را در كنار آن‌ها سپري كرده و ارتباط زيادي با آن‌ها برقرار مي‌كنند، اما چگونه اين اسباب بازي‌ها را بايد مرتب كنيد كه مشكلي برايتان پيش نيايد.

راه هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارد. بسياري از اسباب بازي ها داراي جعبه هاي مخصوصي هستند كه پس از استفاده در آن قرار مي‌گيرند. برخي اسباب بازي‌ها نيز داراي جعبه نيستند و به دليل كوچك بودن، ممكن است باعث به هم ريختگي اتاق شما شوند. ما به شما پيشنهاد مي‌كنيم براي اينكه اين اسباب بازي‌ها به خوبي در يك جا جمع آوري شود، از يك سبد بزرگ مخصوص ريختن اسباب بازي ها درون آن خريداري و در گوشه اتاق قرار دهيد.

اتاق كودك

قراردادن كمد ديواري 

اگر شما نمي‌توانيد لباس‌ها، اسباب بازي و وسايل شخصي كودك‌تان را در اتاق سازماندهي كنيد، يك كمد ديواري با قفسه‌هاي زياد براي اتاق كودك‌تان خريداري كنيد. با خريد يك كمد ديواري بزرگ كه روي آن قفسه‌هاي پرتعداد نصب شده است، خواهيد توانست علاوه بر لباس ها، وسايل ديگر كودك همچون كتاب، جامدادي، مداد رنگي و حتي اسباب بازي‌هايش را در اين كمد ديواري قرار دهيد.

كمد ديواري كودك

روي وسايل كودك تان برچسب بزنيد

برچسب زدن روي جعبه‌ها و وسايل كودك‌تان به كودك و والدين كمك مي‌كند تا وسايل و لوازمي كه درون اين جعبه ها قرار دارند را بدون دردسر و مشكل پيدا كنند. با اين روش پيدا كردن هر چيزي در اتاق راحت و آسان مي‌شود. اگر شما برچسب نداريد مي‌توانيد روي تكه‌ايي كاغذ بنويسيد و آن را به وسيله چسب روي جعبه يا سبد يا سطل وسايل بچسبانيد. اگر كودك شما خواندن و نوشتن بلد نيست، با كشيدن نقاشي‌هايي كه محتويات درون جعبه را نشان مي‌دهد، در پيدا كردن وسيله مورد نياز كودك به وي كمك كنيد.

آويز مخصوص درِ اتاق 

گاهي اوقات نياز است لباس هاي كودك را دور از دسترس وي قرار دهيد. به همين خاطر پيشنهاد مي‌كنيم از آويزهايي استفاده كنيد كه پشت درِ اتاق و در ارتفاع بالا يا از آويزهاي كودكانه‌اي كه در كمد آن‌ها نصب مي‌شود استفاده كنيد. آويزهايي كه در ارتفاع پايين نصب مي‌شوند، به كودك اين اجازه را مي‌دهد به وسايلش دسترسي داشته باشد. شما با آويز مخصوص كودك براي پشت در اتاقش مي‌توانيد به كودك آموزش دهيد بسياري از وسايل كوچك خود همچون جوراب، لباس هاي خانگي و… را در جاي مخصوص خود قرار دهد.

مرتب كردن اتاق كودك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

براي آگاهي از اطلاعات ملكي مناطق 19 و 20 تهران با اين گزارش همراه باشيد.
رهن كامل آپارتمان در منطقه 4 تهران

وب سايت ملكي دلتا اولين وب سايت جهاني در عرصه ملك است كه ساليان متمادي در زمينه خريد و فروش آپارتمان و انواع ملك‌هاي ديگر تجربه اندوزي كرده و اكنون اين تجربه را در اختيار تمامي ايرانيان در هر استان و شهري قرار داده تا با انتخابي درست و آگاهانه بتوانند بهترين خانه را براي خانواده خود خريداري كنند.

اگر شما نيز جزو آن دسته از افرادي هستيد كه قصد خريد آپارتمان يا خريد و فروش هر نوع ملك و زميني با هر نوع كاربري را داريد با اعتماد و اتكا به اين سايت جهاني به راحتي مي‌توانيد خريد و فروشي موفقيت آميز را تجربه كنيد و در كمترين زمان به خانه دلخواه خود دسترسي پيدا كنيد.

از اين رو همواره در سري گزارش‌هاي مجله پيام دلتا سعي كرده‌ايم تا با در اختيار گذاشتن اطلاعات مختصري از مناطق مختلف شهر تهران و شهرستان‌هاي ايران در وهله اول شما را با شرايط خريد در اين مناطق و شهرها آشنا كرده و سپس بهترين ملك‌ها از لحاظ مالي، امكانات رفاهي، موقعيت جغرافيايي، دسترسي‌هاي ويژه محلي و… به شما معرفي كنيم.

طبق روال گزارش‌ هاي روزهاي پيشين امروز با هم به بررسي مناطق 19 و 20 پايتخت خواهيم پرداخت.

منطقه 19 در قسمت جنوب غربي و منطقه 20 در بخش جنوبي شهر تهران واقع شده‌اند، كه از محلات مهم آن‌ها مي‌توان به محلاتي همچون خاني آباد، اسفندياري، نعمت آباد، شكوفه شمالي و جنوبي اشاره كرد.

همچنين منطقه 20 به لحاظ وسايل نقليه عمومي همچون مترو از دو ايستگاه به نام‌هاي ايستگاه مترو جوانمرد قصاب و ايستگاه شهر ري و منطقه 19 داراي ايستگاه‌هاي شهرك شريعتي، عبدل آباد، نعمت آباد و ايستگاه متروي آزادگان برخوردار است و به همين علت خريد آپارتمان در محلات اين دو منطقه به لحاظ دسترسي راحت مي تواند كار عاقلانه‌اي به حساب آيد.

براي ديدن ملك‌هاي اين مناطق در ايــــــنجـــــــــا كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۴:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

آپارتمان‎هايي كه زير 300 ميليون تومان مي‎توانيد بخريد!!

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره املاك 300 ميليوني پايتخت با اين گزارش همراه باشيد.
آپارتمان‎هايي كه زير 300 ميليون تومان

اين روزها و با شرايط نه چندان مناسب در بازار مسكن، خريد آپارتمان زير 150ميليون تومان در تهران بيشتر شبيه يك رويا است. آيا با 300 ميليون مي توان خانه خريد؟ گستردگي مناطق تهران باعث شده است كه در هر منطقه اي بسته به نوع نياز و شرايط مالي خانواده ها آپارتمان هاي مناسب براي خريد پيدا شود. مناطق 9 و 10 تهران جز آن دسته از مناطقي هستند كه با مبلغ 300 ميليون تومان مي‎شود براي خريد آپارتمان در آن اقدام كرد.

به گزارش مجله پيام دلتا ، منطقه 10با 817 هكتار مساحت، كوچك‎ترين منطقه شهرداري تهران بعد از منطقه هفده محسوب شده و داراي  سه ناحيه و 10 شورا ياري است. شاخص‎ترين محلات اين منطقه عبارتند از: سلسبيل، بريانك ، حسام الدين و قصرالدشت.

جمعيت منطقه در حدود 320 هزار نفر و با تراكم ناخالص جمعيتي حدود  420نفر در هر هكتار بوده كه از اين حيث، از پرتراكم‎ترين مناطق شهر تهران در بين مناطق 22 گانه محسوب و جمعيت آن چهار برابر حد استاندارد و دو برابر ميانگين تراكم در شهر تهران است. در حدود يكصد هزار خانوار در اين منطقه زندگي مي‎كنند.

اين منطقه به لحاظ موقعيت جغرافيايي از شمال به خيابان آزادي، از جنوب به خيابان قزوين، از شرق به بزرگراه شهيد نواب صفوي و از غرب به خيابان شهيدان منتهي مي‎شود. منطقه 10، در بخش غربي شهر تهران واقع شده و با مناطق 2 (شمال)، 9 (غرب)، 17 (جنوب)و 11 (شرق ) همجوار است و از 27 بوستان با وسعتي بيش از بيست هكتار برخوردار است.

اين منطقه با داشتن 27 بوستان فضاي مناسبي را براي تفريح ساكنين بوجود آورده است و براي خريد آپارتمان در تهران محل مناسبي را بوجود آورده است. سرانه فضاي سبز 3/2 متر مربع مي‎باشد، يعني براي 9800 نفر يك پارك و به عبارتي در هر 25 هكتار يك بوستان وجود دارد و مساحت كل فضاي سبز منطقه 000/640 متر مربع است. شاخص‎ترين پارك منطقه «پارك هزار شهيد» واقع در خيابان شهيد برادران عرب و بوستان تهراني واقع در خيابان قزوين بعد از دو راهي قپان است.

همچنين موزه حيات وحش هفت چنار واقع در ميدان بريانك، يكي ديگر از امكانات تفريحي اين منطقه به شمار مي‎رود كه مي‎تواند دليل خوبي براي خريد آپارتمان در تهران باشد.

براي جستجوي ملك و مشاهده‌ي املاك موجود در اين منطقه ايـــنجــــا كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

با مطالعه اين گزارش مناطق خاص تهران براي خريد خانه را بشناسيد.

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

تهران به‌عنوان پايتخت كشور ايران داراي محله‌هاي بسيار خوش ساخت و زيبايي است. اين محله‌هاي با اصالت هر كدام ويژگي‌هاي مختص به خود را دارند و مي‌توان با اتكا به اطلاعات موجود درباره آن‌ها نسبت به خريد خانه اقدام كرد.

در اين گزارش قصد داريم تا شما را با 4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه آشنا كنيم كه جزو مناطق به حساب مي‌آيند.

نياوران

اگر گذرتان به محله‌هاي شمالي پايتخت بيفتد، شاهد كوچه‌هايي آرام و زيبا خواهيد بود كه در عين حفظ اصالت، خانه‌ها و آپارتمان‌هاي لوكس و زيبا در آن خودنمايي مي‌كنند. كوچه‌هايي با سراشيبي و سربالايي‌هاي نسبتاً تند كه با بالا رفتن از آن‎ها، قامت برافراشته‌ي كوه‌هاي سربه فلك كشيده را مشاهده خواهيد كرد. يكي از اين محله‌هاي زيبا و منحصربه‌فرد كه قدمت بسيار زيادي هم دارد، محله نياوران است.

منطقه نياوران از شمال به رشته كوه البرز، از غرب به رودخانه دركه، از جنوب به بزرگراه‌هاي شهيد چمران و آيت‌الله صدر و از شرق به جاده لشكرك و پارك جنگلي قوچك محدود مي‌شود.

از مهم‎ترين خيابان‎هاي اين منطقه از تهران، مي‎توان به نام‎هايي مانند ازگل، اقدسيه، الهيه، اوين، تجريش، دزاشيب و فرشته اشاره كرد، كه نقطه وصلي به تفرج‎گاه‎هاي شمال تهران هستند.

مراكز تفريحي:

 • كاخ، موزه و گالري نياوران
 • پارك نياوران
 • تكيه نياوران
 • ساختمان اصلي پژوهشگاه دانش هاي بنيادي
 • ورزشگاه شهداي نياوران

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

سعادت آباد

به جرئت مي‎توان گفت كه سعادت آباد يكي از لوكس‎ترين مناطق غرب تهران و يكي از محلات خوش آب و هواي اين شهر است. اگر در نقشه، اين نام را جستجو كنيد آن را جزو يكي از محدوده‎هاي مهم منطقه 2 پايتخت خواهيد يافت.

اين منطقه به علت گستردگي جغرافيايي خود داراي خيابان‎هاي متعددي مانند خيابان فرهنگ، بيست و چهار متري، شهرداري، علامه، و پاك نژاد و همچنين ميدان‎هاي مهمي مانند ميدان بهرود، چهارراه سرو و ميدان كاج است.

خيابان‎ها و ميادين بسيار خوبي كه با داشتن امكانات در خور منطقه، آرامش را براي ساكنان به ارمغان آورده است.

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

مراكز خريد و مجتمع هاي تجاري سعادت آباد

 • مركز خريد پايدار
 • مركز خريد آتي ساز
 • مجتمع تجاري علامه
 • مركز خريد كسري
 • مركز تجاري كاج
 • مجتمع تجاري سروستان

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

ميرداماد

منطقه 3 تهران با وسعتي در حدود 3 هكتار، داراي محلاتي نظير دروس، قلهك، شيخ بهايي، ظفر و …است. ميرداماد يكي از نواحي مهم آن محسوب مي‎شود و بر اساس برخي از منابع، اين بلوار به نام ميربرهان‌الدين محمدباقر استرآبادي معروف به ميرداماد، فيلسوف و فقيه دوره صفويان و از اركان مكتب فلسفي اصفهان نام‌گذاري شده‌ است.

واضح و روشن است كه يكي از موارد مهمي كه مي‎تواند از اولويت‎هاي مهم در خريد خانه محسوب شود، وجود موقعيت‎هاي تفريحي و رفاهي آن محدوده است.

مراكز تفريحي و آموزشي ميرداماد

اين منطقه از لحاظ گردشگري و وجود مراكز تفريحي داراي شرايط بسيار خوبي است و پارك‎هاي بسيار بزرگ و وسيعي مانند پارك ملت، بهشت مادران، طالقاني، آب و آتش و بسياري پارك‎ها و فضاهاي سبز درون‎محله‎اي در آن وجود دارد كه توانسته‎اند نياز منطقه و ساكنان را براي ايجاد محيطي سالم و شاداب در جهت گذران اوقات فراغت تامين كنند.

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.

امير آباد

امير آباد نام يكي از محله‌هاي قديمي و اصيل تهران است كه در سال‌هاي دور توسط ميرزا تقي خان امير كبير در فاصله ۵ كيلومتري شمال غربي شهر تهران ساخته شد. اين خيابان زيبا بعد از انقلاب به خيابان كارگر شمالي تغيير نام داد.

4 منطقه خاص در تهران براي خريد خانه

اميرآباد محله‌ اي در منطقه 6

اين منطقه از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه مدرس و خيابان مفتح و همچنين از جنوب به خيابان انقلاب محدود مي‌شود و از مهمترين محله‌هاي آن مي‎توان به محله‎هاي نصرت، اميرآباد، يوسف آباد، بهجت آباد، ساعي و آژانتين اشاره كرد.

موقعيت جغرافيايي اميرآباد

محله اميرآباد از شرق به بزرگراه كردستان و محله يوسف آباد، از غرب به بزرگراه چمران و محله گيشا، از شمال به بزرگراه شهيد همت و محله ده ونك و از جنوب به بلوار كشاورز محدود مي‎شود.

براي مشاهده املاك موجود در اين منطقه ايـــنجـــا كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۵:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در سهروردي شمالي

اين خيابان‎ در كنار رشد و توسعه شهري، حال و هواي قديمي خود را حفظ كرده‎ و به يكي از مناطق بسيار خوب براي زندگي تبديل شده ‎است.
خريد آپارتمان در سهروردي شمالي

تهران داراي محله‎ها و خيابان‎هاي اصيل و قديمي است كه به رغم تمام ازدحام موجود در اين شهر هنوز هم فرصت زندگي آرام و دلپذير را براي ساكنين خود حفظ كرده است. يكي از اين خيابان‎هاي اصيل پايتخت خيابان سهروردي است.

موقعيت جغرافيايي و دسترسي ها

به گزارش مجله پيام دلتا، اين خيابان كه به دو بخش سهروردي شمالي و جنوبي تقسيم شده؛ يكي از خيابان‎هاي منطقه 7 تهران است، كه به اسم شهاب الدين سهروردي فيلسوفِ معروف ايراني نامگذاري شده است.

خيابان سهروردي به لحاظ گستردگي شهري از پل سيد خندان آغاز و به خيابان بهار شيراز منتهي مي‎شود و در طول مسير خود از خيابان‎ها و محله‎هاي بسيار زيبايي عبور مي‎كند كه مي‎توانند انتخاب مناسبي براي خريد آپارتمان در تهران محسوب شوند.

همان‎طور كه مي‎دانيد اين خيابان در محدوده‎ي طرح ترافيك واقع شده، اما قسمت شمالي آن كه به اسم سهروردي شمالي نامگذاري شده از اين قاعده مستثنا بوده و اهالي ساكن در اين محدوده تنها ملزم به رعايت قوانين مربوط به طرح زوج و فرد هستند.

همچنين با افتتاح خط متروي سهروردي مشكل تردد در اين ناحيه به كلي برطرف شده و اهالي محل به راحتي با استفاده از اين مترو مي‎توانند به ساير مناطق شهر دسترسي داشته باشند. ايستگاه متروي سهرودي و ايستگاه متروي شهيد قدوسي در اين محله قرار دارد و ايستگاه متروي مصلي و ايستگاه متروي شهيد بهشتي و ايستگاه متروي مفتح و ايستگاه متروي هفت تير در نزديكي اين محله واقع شده است.

اگر شما نيز جزو افرادي هستيد كه زندگي در محله‎هاي قديمي را دوست داريد مي‎توانيد با خريد آپارتمان در سهروردي شمالي اين حس را تجربه كنيد. همچنين اين خيابان اصيل با تنوع بافت ساخت و سازي كه دارد توانسته است رضايت ساكنيني را كه زندگي در آپارتمان‎هاي لوكس و زيبا را دارند نيز تامين كند.

فضاي سبز و امكانات تفريحي

وجود پارك‎ها و منابع غني فضاي سبز طبيعي موجود در اين محله نيز يكي ديگر از ويژگي‎هاي مثبت آن به شمار مي‎آيد. در اين محدوده علاوه بر پارك‎هاي درون محله‎اي، پارك‎هاي بزرگي همچون بوستان انديشه وجود دارد كه در حد فاصل خيابان شريعتي و سهرودي واقع شده است؛ بنابراين براي بهرمندي اهالي منطقه از فضاي سبز و محيطي شاداب هيچ محدوديتي وجود ندارد.

با تمام اين اوصاف خيابان سهروردي يكي از خيابان‎هايي است كه با داشتن تمام ويژگي هاي ياد شده محيط خوبي را براي خريد يا رهن و اجاره آپارتمان به وجود آورده است و با خريد آپارتمان در سهروردي شمالي مي‎توان از امكانات موجود محلي ذكر شده استفاده كرد.

براي ديدن املاك بيشتر در سهروردي شمالي ايــــنجـــا كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

پرده شيد با كاهش ورود نور خورشيد به اتاق مي‌تواند شما از مضرات آن حفظ كند.

پرده‌ها انواع گوناگون و كاركردهاي متفاوتي دارند. برخي از آن‌ها فقط به‌عنوان عناصر دكوراتيو و برخي ديگر به دليل داشتن مزايايي ديگري مورد توجه و اهميت قرار مي‌گيرند.

پرده شيد يكي از اين نوع پرده‌ها است كه علاوه بر ايجاد زيبايي مزايايي بسياري را نيز براي شما به ارمغان خواهد آورد.

پرده شيد چيست؟

كاركرد اصلي اين پرده كه به نام سولار شيد نيز شناخته مي‌شود، ايجاد سايه در فضا و جلوگيري از ورود كامل نور خورشيد به آن است. اين نوع پرده از يك صفحه‌ي نسبتاً نازك تشكيل شده كه تمام قاب پنجره را در بر مي‌گيرد. البته در برخي از انواع شيد جمع شدن پرده و حتي ظاهر آن به‌صورت‌هاي ديگري نيز است كه در ادامه به آن‌ها خواهيم پرداخت.

نور

ميزان نوري كه از پرده شيد عبور مي‌كند بستگي به ضخامت پارچه‌ي استفاده شده در آن دارد و مسلماً هرقدر پارچه نازك‌تر بوده يا فاصله‌ي بين تار و پود آن بيشتر باشد، نور بيشتري از پرده عبور خواهد كرد و طبيعتاً سايه‌ي ايجاد شده تيرگي كمتري خواهد داشت.

پرده شيد

گاه براي نشان‌دادن ميزان نوري كه مي‌تواند از اين پرده عبور كرده و وارد اتاق شود از ارقام نسبي استفاده مي‌شود. به‌عنوان مثال پرده شيد 0% پرده شيدي است كه هيچ نوري از آن عبور نمي‌كند و در نتيجه تاريكي مطلق را در اتاق ايجاد مي‌كند.

مزاياي استفاده از اين پرده

پرده شيد گذشته از امكان ايجاد سايه در اتاق و ممانعت از جلوگيري ورود كامل نور خورشيد به آن، كه خود مي‌تواند براي هر فرد به فراخور شرايط مزيت‌هاي مختلفي داشته باشد ويژگي هاي بسيار ديگري نيز دارد.

1.امكان مشاهده‌ فضاي بيرون ضمن پوشاندن پنجره

با استفاده از اين نوع پرده مي‌توان مانع ديده شدن فضاي داخل اتاق شد. اگرچه ديگر انواع پرده نيز اين مزيت را دارا هستند، اما برتري اين پرده از اين بُعد نسبت به ديگر انواع پرده در اين است كه كاملاً پنجره را نمي‌پوشاند و امكان مشاهده‌ي فضاي بيرون از اتاق را به افراد داخل آن مي‌دهد.

2.امكان استفاده اتوماتيك از اين پرده

يكي از ديگر مزاياي استفاده از پرده شيد اين است كه مي‌توان آن را به ‌شكلي طراحي كرد كه با استفاده از يك موتور قابليت جمع و باز شدن به‌صورت اتوماتيك را داشته باشد و بدين‌ترتيب با استفاده از ريموت كنترل بتوان آن را جمع يا باز كرد. اين مزيت گذشته از اين‌كه استفاده از اين نوع پرده را براي عموم افراد آسان‌تر مي‌كند، براي افراد ناتوان، افراد داراي محدوديت حركت، سالمندان و … بسيار سودمند خواهد بود.

پرده دكوراتيو شيد

3.محافظت از پوست در برابر اشعه‌ي مارواء بنفش خورشيد

پرده شيد با كاهش ورود نور خورشيد به اتاق مي‌تواند در اين زمينه نيز بسيار سودمند باشد. اگرچه به‌طور كلي پرده‌هاي شيد با كاهش ورود نور خورشيد به اتاق مانع تابش مستقيم آن به پوست افراد حاضر در آن مي‌شوند، اما برخي از انواع اين پرده كه به نام پرده شيدسان اسكرين يا پرده شيد ضد آفتاب شناخته مي‌شوند، به‌سبب دارا بودن ويژگي‌هاي خاصي مانند ضخامت بيشتر يا رنگ تيره‌تر از اين نظر كاراتر هستند.

4.صرفه‌جويي در مصرف انرژي

نصب پرده‌هاي مناسب در خانه مي‌تواند در هدر رفت انرژي تاثير به‌سزايي داشته باشد؛ بنابراين استفاده از اين نوع پرده يكي از بهترين گزينه‌ها است. اين نوع پرده تمامي سطح پنجره را مي‌پوشاند و مي‌توان آن را يك عايق حرارت تمام‌عيار به‌‌شمار آورد.

5.تنوع طرح و ظاهر زيبا

از جمله مزاياي ديگر استفاده از پرده دكوراتيو شيد، طرح‌هاي بسيار متنوعي است كه در حال حاضر امكان انتخاب آن با توجه به دكوراسيون اتاق وجود دارد و بهتر اين‌كه مي‌تواند چاپ طرح‌هاي دلخواه را به‌صورت سفارشي روي اين پرده از برخي توليدكنندگان درخواست كرد و دقيقاً طرح و رنگ موردنظر را در اختيار داشت. پرده شيد دكوراتيو با ظاهري بسيار زيبا و شكيل جلوه‌اي كاملاً متفاوت و دلنشين به فضا مي‌بخشد.

پرده دكوراتيو شيد

6.سهولت شست‌وشو

درصورت استفاده از اين پرده ديگر نيازي به پايين آوردن كامل پرده براي شستن پارچه‌ي آن و نصب مجدد با دردسر بسيار وجود ندارد. اين پرده بر خلاف پرده‌هاي پارچه‌اي قديمي كه امكان زدودن گردوخاك از روي آن‌ها سخت و در بيشتر موارد ناممكن است به‌راحتي با استفاده از جاروبرقي يا دستمال گردگيري تميز مي‌شود. براي جلوگيري از باقي ماندن لكه روي پرده لازم است چنان‌چه روي آن لكه‌ي روغن، رنگ، خون و … ايجاد شده باشد، بلافاصله آن را با استفاده از شوينده و حلال متناسب با لكه پاك كنيد.

7.عدم اشغال زياد فضاي اتاق

پرده‌هاي قديمي فضاي بسيار بيشتري را نسبت به اين  پرده  اشغال مي‌كنند. در مقايسه‌ي اين دو نوع پرده، خصوصاً در مورد اتاق‌هاي كوچك به‌خوبي به تأثير قابل توجه پرده هاي شيد در بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه دادن اتاق پي مي‌بريم.

  8.كاستن از سروصداي بيرون

برخي از انواع پرده هاي شيد به‌ويژه پرده‌هاي با ضخامت بيشتر مي‌توانند تا حدي از سروصداي محيط بيرون از اتاق بكاهند. اين مزيت براي افراد حساس به صدا و اتاق‌هاي مشرف به خيابان به‌خصوص در شهرهاي شلوغ كارآمد خواهد بود.

9.محافظت از اشياء گران‌قيمت

اين پرده با كنترل و كاهش نور خورشيد تابيده شده به اتاق‌هايي با فرش، مبلمان، ديوارپوش و اشياي گران‌قيمتِ حساس به نور مي‌تواند در محافظت از آن‌ها نقش مؤثري داشته باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۸:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع: