تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

مبل راحتي در اتاق نشيمن

مبلمان يكي از مهم ترين عناصر موجود در دكوراسيون داخلي خانه است كه علاوه بر زيبايي در راحتي و رفاه نيز نقش دارد.
مبل راحتي

استفاده از مبلمان در دكوراسيون داخلي علاوه بر زيبايي در راحتي و رفاه افراد منزل نيز نقش دارد. همان طور كه مي‌دانيد مبلمان به سه دسته كلي تقسيم بندي مي‌شوند؛ مبل استيل، مبلمان كلاسيك و مبل راحتي. در اين بخش از مجله دلتا سراغ مبل راحتي مي‌رويم و انواع آن را به شما معرفي مي‌كنيم.

مبل راحتي

واژه مبل از زبان فرانسوي وارد زبان ما شده و به معني وسيله اي براي نشستن است. مبل راحتي نوعي كاناپه نرم، عريض و در حالت استاندارد براي دو نفر مناسب است. اما به دليل علاقه زياد افراد به اين مبل، انواع سه نفره و تك نفره آن نيز توليد مي‌شود. روكش مبل راحتي از جنس پارچه هاي لطيف و يا چرم است. مبلمان راحتي بيش تر در خانه استفاده مي‌شود. ارتفاع مبل راحتي كم است و به هنگام نشستن مي‌توانيد كاملا در آن فرو رويد، لم دهيد و راحت باشيد.

ديزاين خانه

خبري از دسته هاي كنده كاري شده و باريك نيست. دسته هاي مبل راحتي پهن و كم ارتفاع هستند. قسمت نشيمن مبلمان راحتي از اسفنج و فوم نرم به شكل بالشت ساخته شده است. مبلمان راحتي در بيش تر مواقع همراه با كوسن هاي نرم و راحت به فروش مي‌رسد، يا روي آن را با بالشت و كوسن هاي اضافي پر مي‌كنند.

مبل راحتي مناسب افراد مختلف با فيزيك جسمي متفاوت است. كودكان نيز مي‌توانند به راحتي از اين مبل استفاده و پاهاي خود را روي آن جمع كنند.

با توجه به اصلِ راحتي و نرم بودن، نمي‌توان ساختار واحدي براي مبلمان راحتي تعريف كرد. اما در حالت كلي در اسكلت مبل راحتي از چوب استفاده نشده و فقط در نماي آن مقدار كمي چوب به كار رفته است. متريال غالب در ساخت مبلمان راحتي فلز، فوم، پارچه و اسفنج است.

با توجه به مزاياي مبل راحتي، دست كم يك مبل از اين نوع در هر خانه اي پيدا مي‌شود.

انواع مبل راحتي

مبل راحتي به چند دسته تقسيم بندي مي‌شود. از جمله كاناپه، ال، لاوسيت و فوتُن كه در اين بخش هريك از اين انواع را معرفي مي‌كنيم و در بخش هاي بعد، نكاتي در مورد چيدمان آن خواهيم گفت.

ديزاين خانه

كاناپه

معروف ترين و محبوب ترين مبل راحتي كاناپه است. مبلي سه نفره كه براي خوابيدن به هنگام تماشاي فيلم انتخاب بي نظيري است. مي‌توانيد روي كاناپه دراز بكشيد، كتاب بخوانيد، دست ها را آزاد بگذاريد و حتي ظرف پاپ كورن را جلوي خود قرار دهيد. بي شك براي استراحت، جايي بهتر از كاناپه پيدا نخواهيد كرد.

ديزاين خانه

لاوسيت

لاوست يا لاوسيت مبل دو نفره و كوچكي است كه باعث مي‌شود افراد نزديك تر به هم بنشينند. اسم لاوسيت نيز به همين خاطر براي اين مدل انتخاب شده است. لاوسيت در انگليسي به نشيمنِ دوستي معني مي‌شود.

اين مبل دونفره معمولا مقابل تلويزيون قرار داده مي‌شود تا افراد خانواده به هنگام تماشاي فيلم و سريال نزديك به هم بنشينند.

ديزاين خانه

فوتون

اين مبل مناسب خانه هاي كوچك و حتي اتاق خواب است. استفاده از فوتون يا مبل تخت خواب شو در سال هاي اخير افزايش يافته است. فوتون تلفيقي از كارايي و راحتي است. اين مبل فضاي كمي را اشغال مي‌كند و هنگام نياز مي‌توان آن را به تخت خواب تبديل كرد. در دكوراسيون مينيمال كه لوازم غيرضروري كنار گذاشته مي‌شود و حذف لوازم اضافي توصيه مي‌شود، استفاده از فوتون افراد را در رسيدن به مفهوم مينيمال ياري مي‌كند.

فوتون ها در اندازه هاي مختلف توليد مي‌شوند؛ يك نفره، دو نفره و سه نفره. با توجه به دكوراسيون ساير بخش هاي خانه مي‌توانيد انواع مختلف فوتون را كه از متريال هاي متنوع ساخته شده اند، خريداري كنيد. مبل تخت خواب شو را در قسمتي از خانه قرار دهيد كه به هنگام نياز بتوان آن را باز كرد و موانع زيادي مقابل آن نباشد.

مبل راحتي

مبل راحتي ال

فرم اين مبلمان به شكل حرف اِل (L) در زبان انگليسي است. اتصال يك مربع و مستطيل در انتها به يكديگر فرم اِل را تشكيل مي‌دهد. كوچك شدن خانه ها و سبك هاي مدرن در دكوراسيون داخلي دست به دست هم دادند تا مبل ال انتخاب اول آپارتمان نشينان قرار گيرد.

مبل ال را در كنج خانه قرار دهيد و از ساير فضاهاي آزاد استفاده كنيد. مبل ال به حالت هاي مختلفي قابل چيدمان است. در بعضي از مدل ها اين مبل قابليت تخت خواب شو بودن را نيز دارا مي‌باشد.

در چيدمان مبلمان ال نيازي نيست حتما آن را به شكل اِل كنار هم قرار دهيد و از يكي نكته هاي جذاب در مورد اين مبل همين مورد است. مي توان تكه هاي تك و دو نفره را يك سمت و بخش سه نفره را همانند كاناپه جلوي تلويزيون بگذاريد.

مبل راحتي

اندازه

ظاهر مبلمان به عنوان بخشي از لوازم موجود در خانه، با طرز تفكر و فرهنگ افراد ارتباط مستقيمي دارد. بنابراين با توجه به فرهنگ هاي مختلف ممكن است گرايش به بعضي از انواع افزايش يابد. براي مثال در زندگي شهر نشيني، به دليل كوچك تر بودن خانه ها نسبت به مناطق روستايي، مبل راحتي در اندازه هاي كوچك تر طرفدار بيش تري دارد. اين مبل در اندازه هاي مختلف توليد مي‌شود و محدوديتي در اندازه براي آن تعريف نمي‌شود. گر چه به دليل اولويتِ راحتي، سايز اين مبل از مبلمان استيل و كلاسيك بزرگ تر است.

اگر قرار باشد عددي تقريبي براي حالت استاندارد بيان كنيم، بين 20 تا 30 سانتي متر براي عرض و طول بالشتِ نشيمن و 15 تا 35 سانتي متر براي اندازه دسته ها تخمين زده مي‌شود.

مبل راحتي

ساختار

بر خلاف مدل هاي كلاسيك و استيل، بخش نشيمن در مبلمان راحتي به صورت بالشت هاي جدا شونده است كه در بعضي موارد آن را به شكل پيوسته توليد مي‌كنند. بنابراين پس از مدتي براي تغيير دكوراسيون، شست و شو، تعويض روكش و تعمير مي‌توان بالشتِ نشيمن را از بدنه جدا كرد.

مواردي كه در بالا گفته شد، توضيحاتي كلي در مورد مبل راحتي هستند و در آينده به چيدمان مبل راحتي و رنگ هاي مناسب در انتخاب انواع اين مبل مي‌پردازيم.

همچنين بخوانيد:

اصول چيدمان مبلمان در دكوراسيون داخلي

مبل استيل در دكوراسيون داخلي منزل

مناسب ترين فرش زير ميز ناهار خوري كدام است؟


برچسب: مبلمان دكوراسيون داخلي مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۸:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديزاين خانه به سبك مينيمال

يكي از پر طرفدارترين سبك هاي دكوراسيون داخلي، ديزاين خانه به سبك مينيمال است كه در آن همه چيز كم، اما نقشي برجسته دارد.
ديزاين خانه

ديزاين خانه به سبك هاي مختلفي صورت مي‌گيرد. يكي از جذاب ترين سبك هاي دكوراسيون داخلي، سبك مينيمال است. ساده بودن دليل بر سادگي انجام كار نيست. به حداقل رساندن وسايل، انتقال حس با كم ترين عناصر و حذف لوازم غير ضروري باعث مي‌شود كارِ زيباسازي محيط اندكي سخت شود. در اين بخش از مجله دلتا قصد داريم به بررسي ديزاين خانه به سبك مينيمال بپردازيم.

ديزاين خانه در سبك مينيمال؛ فرصتي براي تنفس

اگر قرار باشد تمام سبك ها را به دو دسته سنتي و مدرن تقسيم بندي كنيم، مينيمال در رديف اولِ دسته بندي مدرن قرار مي‌گيرد. طرفداران ديزاين خانه به سبك مينيمال رو به افزايش هستند. زندگي پر هرج و مرج امروزي و آلودگي هاي بصري كه روزانه با آن ها رو به رو مي‌شويم، افراد را به سمت سادگي هل مي‌دهد تا بتوانند در خانه آرامش داشته باشند و نفس بكشند. مينيمال در شاخه هاي مختلف هنري با اين جمله از فن دِر روهه، معمار آلماني-آمريكاي مشهور، در ذهن تداعي مي‌شود:

كم تر، غني تر است.

مينيماليسم يا ساده گرايي، در واقع يك مكتب هنري است كه از كم ترين ها، بيش ترين مفاهيم را بيرون مي‌كشد. طراحي داخلي نيز تلفيقي از هنر و علم است، بنابراين مينيماليسم در سبك هاي دكوراسيون داخلي نيز اثر گذاشته و سبك دكوراسيون مينيمال را پديد آورده است. نبايد دچار اين اشتباه شد كه هر اتاقي با حداقل وسايل دكوراسيون مينيمال دارد. در دكوراسيون مينيمال نيز قوانين خاصي وجود دارد. براي رسيدن به هدف مينيماليسم بايد چندين نكته را مد نظر گرفت و آن را در طراحي داخلي اجرا كرد.

ديزاين خانه

ديزاين خانه مينيمال

به خانه اي كه المان هاي غير ضروري در آن وجود ندارد و تمام چيزهايي كه در فضا وجود دارند مورد استفاده قرار مي‌گيرند خانه مينيمال گفته مي‌شود. ممكن است يك يا دو چيز كه در زندگي براي ما اهميت دارد نيز در دكور خانه قرار گيرد. به بياني ديگر دكوراسيون مينيمال مقابل تجمل گرايي قرار دارد.

مفهوم خانه در دكوراسيون مينيمال به خوبي نمود پيدا مي‌كند. چرا كه بر راحتي، آرامش، نياز و بهينه سازي فضا تاكيد دارد، نه كلكسيوني از اشيا.

براي شروع، اكسسوري هاي تزييني را از اطراف جمع كنيد. كاهش شلوغي حس آرامشي در شما پديد مي‌آورد كه ممكن است بعد از خلوت شدن محيط بخواهيد همين جا متوقف شويد و از نشستن در اتاق لذت ببريد. اما چند مورد ديگر وجود دارد كه در هويت دادن به فضا نقش دارد، بياييد به سراغ آن برويم.

ديزاين خانه

از سبك مونوكروم در ديزاين خانه الهام بگيريد

واژه “كم” را در كل فرآيند چينش دكوراسيون در ذهن داشته باشيد. كم ترين تعداد و تركيب رنگ را انتخاب كنيد. پيشنهاد اول استفاده از يك رنگ، همانند سبك مونوكروم، است. اما ممكن است براي شروع نتوانيد با انتخاب يك رنگ كنار بياييد، پس، از تركيب دو يا سه رنگ هم خانواده استفاده كنيد. كاهش تضاد و تمركز حواس با انتخاب يك رنگ، مانند سفيد به مفهوم دكوراسيون مينيمال نزديك است. با توجه به ويژگي هاي رنگ سفيد، رنگِ خنثي، نماد صلح و بهترين گزينه براي دكوراسيون مينيمال محسوب مي‌شود.

ديزاين خانه

كم ترين مبل و صندلي

مبل و صندلي هاي راحت را نگه داريد و ساير لوازم را خارج و از مبل هاي راحتي و تك رنگ استفاده كنيد. اگر از كوسن ها براي راحتي استفاده نمي‌كنيد و فقط براي زيبايي آن را روي مبل قرار داده ايد، بايد با آن ها نيز خداحافظي كنيد. با حذف هر يك از اين المان هاي غير ضروري، فضا بزرگ تر و روشن تر مي‌شود، در نتيجه شما نيز حال بهتري پيدا مي‌كنيد.

ميز هاي كنسول، چهار پايه اضافي، بوفه و ويترين را حذف كنيد. با كاهش لوازم غيرضروري، اهميت لوازم كاربردي و قابل استفاده افزايش مي‌يابد.

هر چه اشيا و تزيينات كم تري در محيط به كار گرفته شود حواس شما كم تر پرت خواهد شد و بر نور و روشني متمركز مي‌شويد. شايد باور نكنيد، اما در ارتباط با ساير افراد خانه و مهمانان نيز قوي تر عمل خواهيد كرد.

ديزاين خانه

كف پوش

بيش تر خانه هاي امروزي داراي كف پوش هاي سنگي، سراميك يا چوبي هستند. اين كف پوش ها بدون نياز به فرش و قاليچه سطح زمين را زيبا مي‌سازند. خالي بودن زمين علاوه بر خدمت به مفهوم مينيمال، باعث بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. اما اگر اتاق كف پوش مناسبي ندارد از موكت هاي تك رنگ با طرح ساده انتخاب كنيد.

ديزاين خانه

اشكال هندسي

كم بودن به معناي عدم توجه به عناصر طراحي داخلي نيست. عنصري مانند فرم را نمي‌توان از دكوراسيون حذف كرد. در انتخاب مبلمان و لوازم از طرح هاي ساده و هندسي، مانند دايره يا مستطيل استفاده و از انتخاب طرح هاي در هم و شلوغ پرهيز كنيد. اشكال ساده و بدون پيچ و تاب، به سادگي فضا كمك مي‌كنند.

ديزاين خانه

نورپردازي در ديزاين خانه

اگر از نور طبيعي بهر گيريد ديگر نيازي به افزودن يك المان اضافه مثل لوستر و آباژور، براي نورپردازي نداريد. پنجره هاي بزرگ دريچه خوبي براي ورود نور خورشيد هستند. هر چه فضا نوراني و روشن تر باشد، خلوت بودن محيط جلوه بيش تري مي‌يابد و احساس سبكي را در شما القا مي‌كند.

نماي بيروني پنجره مانند يك تابلوي هنريِ پويا بر ديوار به نظر مي‌رسد. علاوه بر دريافت نور طبيعي، از طبيعت در قابي تزييني استفاده كرده ايد كه جنبه تجملاتي نيز ندارد. در صورتي كه ناچار هستيد نورپردازي مصنوعي را به كار ببريد از تركيب نورهاي گرم و سرد در كنار هم بهره بگيريد تا تحركات عصبي و حواس پرتي را كاهش دهد.

اين چند قانونِ ساده و مختصر، در داشتن دكوراسيون مينيمال به شما كمك مي‌كند. براي كاهش استرس و نگراني از چگونگي چيدمان و تجمل، دكوراسيون مينيمال را به شما پيشنهاد مي‌دهيم. در بخش هاي بعدي به چيدمان مبلمان در دكوراسيون مينيمال خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه


برچسب: دكوراسيون داخلي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۳:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب مناسب ترين كاغذ ديواري پذيرايي

علاقه به استفاده از كاغذ ديواري در دكوراسيون افزايش يافته است. كاغذ ديواري هاي مختلفي با رنگ و نقش هاي مختلف وجود دارند. بخشي از ديوار خانه را با اين ديوار پوش هاي دوست داشتني تزيين كنيد.
كاغذ ديواري پذيرايي

ديوار پوش هاي زيادي براي تزيين ديوار وجود دارد. كاغذ ديواري، سنگ، آجر، چوب، چرم و … . در بين اين موارد كاغذ ديواري يكي از محبوب ترين ديوار پوش ها است. وجود كاغذ ديواري دكوراسيون داخلي را تكميل مي‌كند. كاغذ ديواري پذيرايي بايد هويت خانه را به نمايش بگذارد و با ساير لوازم تناسب داشته باشد. براي انتخاب كاغذ ديواري مناسب دانستن چند نكته ضروري است كه در اين بخش از مجله دلتا با آن ها آشنا مي‌شويد.

كاغذ ديواري پذيرايي گل دار

كاغذ ديواري پذيرايي و تركيب رنگ هاي آن

با توجه به چرخه رنگ، رنگ مكمل يا هم خانواده با رنگ غالب در دكوراسيون داخلي خانه را انتخاب كنيد. اگر بدون در نظر گرفتن رنگ، فقط به خاطر علاقه به يك طرحِ خاص، آن كاغذ ديواري را خريداري كنيد، پس از چسباندن كاغذ ديواري به ديوار فضايي شلوغ و در هم خواهيد داشت. شايد متوجه نشويد مشكل از كجاست، اما عدم توجه به رنگ كاغذ ديواري پذيرايي تناسب ديداري را از بين مي‌برد. مي‌توانيد براي هر ديوار يك طرح همسان را انتخاب كنيد يا ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزينيد و فقط براي پوشش آن ديوار، كاغذ ديواري متفاوتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري آبي

سبك دكوراسيون

انتخاب كاغذ ديواري طرح دار كه در دكوراسيون جلوه زيبايي داشته باشد و تناسب را بر هم نزند كار دشواري است. اگر مبلمان ساده داريد و طرح و رنگ زيادي در دكوراسيون داخلي خانه به كار نبرده ايد انتخاب كاغذ ديواري طرح دار توصيه مي‌شود، تا با افزودن طرح و الگو نقش اين عناصر طراحي داخلي پر رنگ شود و فضا از يكنواختي خارج شود.

به هنگام خريد مي‌توانيد كاغذ ديواري پذيرايي را با توجه به دسته بندي بر اساس سبك دكوراسيون خريداري كنيد. براي مثال كاغذ ديواري هاي مناسب خانه كلاسيك داراي طرح اسليمي، بته جقه و گل هاي تك رنگ هستند. اگر مبلمان استيل در پذيرايي داريد و چيدمان داخلي قرينه را ترجيح مي‌دهيد از كاغذ ديواري هاي كلاسيك و سنتي استفاده كنيد. اما دقت كنيد نقوش كم تراكم تر را انتخاب كنيد، زيرا وجود پترن هاي زياد فضا را كوچك تر مي‌كند و حفظ تعادل سخت خواهد بود.

كاغذ ديواري در دكوراسيون داخلي

طرح هاي مكمل

دنياي كاغذ ديواري بزرگ و متنوع است. اگر نمي‌دانيد براي انتخاب طرح يا رنگ مكمل چه انتخابي داشته باشيد كافي است از فروشنده بخواهيد تا كاتالوگ كاغذ ديواري هاي مكمل را به شما نشان دهد. اما ما، شما را راهنمايي مي‌كنيم. اگر از يك كاغذ ديواري با طرح هاي شلوغ و پر رنگ استفاده مي‌كنيد يك كاغذ ديواري با رنگ روشن را به عنوان مكمل در كنار آن انتخاب كنيد. براي مثال در اين اتاق از كاغذ ديواري به رنگ تيره و طرح هاي بزرگ روي يك ديوار و براي ساير ديوار ها از كاغذ ديواري ساده به رنگ روشن استفاده شده است. رنگِ نارنجيِ طرح كاغذ ديواري، روي پرده انعكاس و با نصب يك آينه به فضا عمق داده شده است.

اگر اين ديوار به رنگ ساده انتخاب مي‌شد به دليل نقص در زاويه و فرم چند ضلعي آن، نماي بي هويت و آزاردهنده اي به اتاق القا مي‌كرد. در انتخاب طرح اين كاغذ ديواري، وجود عنصر آب در نظر گرفته شده است و ماهي هاي كاغذ ديواري در تناسب مفهومي با كاربرد اين مكان قرار دارد.

در اتاق پذيرايي، كاغذ ديواري طرح دار را براي بخشي انتخاب كنيد كه وسايل كمتري مقابل آن قرار دارد تا توازن در فضا ايجاد شود. رنگ هاي تيره را همراه فام هاي روشن همان رنگ به كار گيريد. براي مثال اگر مي‌خواهيد يك ديوار را با قهوه اي سوخته بپوشانيد، براي ساير ديوارها از رنگ نخودي، كرم و يا نباتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پذيرايي شيك

خطوط

بارها از نقش خطوط و لزوم وجود آن در دكوراسيون داخلي نوشتيم. اين بار هم بر نقش خط تاكيد مي‌كنيم. بدون خط، فرم معنا ندارد. بدون فرم نيز، هويتِ فضا در هاله اي از بي معنايي رنگ مي‌بازد. نگران سقف هاي كوتاه، اتاق هاي كم عرض و زاويه هاي تند نباشيد. از كاغذ ديواري هايي با خطوط هندسي استفاده كنيد تا با استفاده از بازي هاي بصري نواقص را بپوشانيد.

كاغذ ديواري هايي با خطوط منحني و يا شكسته، جلوه هايي كاملا متفاوت در اتاق به وجود مي‌آورند. اگر نور طبيعي به اندازه كافي به خانه وارد نمي‌شود و با نورپردازي هاي مصنوعي هنوز احساس مي‌كنيد فضاي درون يكنواخت و بي روح است از كاغذ ديواري با پس زمينه گرم و خطوط منحني استفاده كنيد و ببينيد كه اين ديوار هيچ وقت از رقص نمي‌ايستد. حواستان باشد در اتاق خواب از خطوط منحني به حد تعادل استفاده كنيد تا باعث افزايش هيجان نشود و آرامشِ حاكم بر محيط حفظ شود.

كاغذ ديواري پذيرايي خاص

كاغذ ديواري مدرن

از كاغذ ديواري هايي با طرح بزرگ و خطوط پر رنگ در دكوراسيون داخليِ اماكني مانند آتليه، محل كار و رستوران استفاده كنيد. طرح هاي بزرگ در دراز مدت يكنواخت خواهند شد. هم چنين تركيب رنگ و چيدمان لوازم مختلف با آن به سختي صورت مي‌گيرد.

موارد گفته شده تنها راه هاي استفاده از كاغذ ديواري نيستند. خلاق باشيد، ايده هاي خود را با ما در ميان بگذاريد و براي خواندن ايده هاي بيش تر با بخش دكوراسيون از مجله دلتا همراه باشيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي هاي بين كابينتي، كاشي هاي كوچك و جذابي هستند كه با طرح و رنگ هاي جذاب خود، فضاي آشپزخانه را گرم و زيبا مي‌كنند.
كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي، پوششي مخصوص فضاي خالي بين كابينت روي ديوار آشپزخانه است كه براي زيبايي دكوراسيون داخلي آشپزخانه استفاده مي‌شود. انتخاب يك كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه كه نور را به خوبي بازتاب دهد و رنگ مناسبي داشته باشد فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان خواهد داد. با پيشرفت تكنولوژي، كاشي هاي بين كابينتي در جنس و طرح هاي مختلفي توليد مي‌شود. با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد و جواب سوالاتي كه در زمينه فضاي نصب، انتخاب و خريد كاشي بين كابينتي داريد را به دست خواهيد آورد.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

دكوراسيون داخلي تلفيق هنر و علم است، هيچ محدوديتي در علم و بازي هاي خلاقانه هنري وجود ندارد. چارچوب هايي كلي و قابل انعطاف وجود دارند كه با شناخت آن مي‌توانيد دكوراسيون داخلي آشپزخانه را به گونه اي زيبا تزيين كنيد. قوانين را بشناسيد، از آن ها استفاده كنيد يا در صورت لزوم با آگاهي كامل آن ها را بشكنيد. بنابراين مرز مشخصي براي انتخاب رنگ، طرح و ابعاد در كاشي كاري ديوار آشپزخانه وجود ندارد. در ادامه به آن چارچوب هاي كلي مي‌پردازيم.

از كجا تا كجا؟

سوال اساسي كه به هنگام خريد در ذهن ايجاد مي‌شود اين است كه ديوار را از كجا كاشي كنيم و تا كجا ادامه دهيم؟ با دانستن جواب اين سوال مي‌توانيم ابعاد نما را در ذهن داشته باشيم تا رنگ و مقدار كاشي مورد نياز را متناسب با آن انتخاب كنيم. به اين صورت ديگر نگران كم يا زياد بودن تعداد كاشي نخواهيم بود.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

چارچوب

بياييد با بررسي اين آشپزخانه مفهوم محدوديت و ساختار شكني را در كنار هم تعريف كنيم. تا هرجا دوست داريد كاشي كاري را ادامه دهيد، اما از لحاظ زيباشناسي اگر كاشي بين كابينتي طوسي رنگ در اين آشپزخانه روي ديوارهاي جانبي نيز ادامه مي‌يافت تعادل بصري در فضا بر هم مي‌ريخت. فقط ابعاد كاشي كاري نيست كه به فضا هويت مي‌دهد. به خطوط افقي كاشي ها دقت كنيد كه چه هماهنگي جذابي با خطوط سفيد كابينت ها دارند. با ابعاد در نظر گرفته شده كابينت و فضاي كاشي شده مانند تكه اي پيوسته و جدا از ديوارهاي اطراف به نظر مي‌آيند.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

فضاي كوچك

اگر آشپزخانه كوچكي داريد تمام فضاهاي خالي بين كابينت ها را با كاشي هاي يكسان و يك رنگ پر كنيد. كاشي هاي كم رنگ و براق به روشن و بزرگ تر ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كند. در اين دكوراسيون براي جلوگيري از يكنواختي از تركيب سفيد با سايه هاي طوسي استفاده شده است. قابِ سفيد پنجره باعث مي‌شود پنجره وسيع تر به نظر برسد. در نهايت با رنگ آميزي سقف به رنگ سفيد محيطي روشن تر و با افزودن كانترِ تيره رنگ، كنتراست جذابي در محيط به وجود آمده است.

خط به عنوان يكي از عناصر طراحي داخلي نقش برجسته اي در اين چيدمان بازي كرده است تا آشپزخانه اي كامل از لحاظ دكوراسيون داخلي داشته باشيم. ببينيد كه مستطيل هاي كوچك كاشي و طرح هاي مستطيلي كابينت ها، خطوط منحنيِ درِ كابينت و فرم گرد صندلي چگونه بدون نقص در كنار هم تناسب را به وجود آورده اند.

در اين آشپزخانه اگر تنها بخشي از ديوار كاشي شده بود، فضاي خالي روي ديوار باعث جدا شدن بخشي از فضا از ساير فضا مي‌شد و آشپزخانه كوچك به نظر مي‌رسيد.

كاشي بين كابينتي در طراحي داخلي آشپزخانه

مرز افقي

انتخاب مرز افقي كاشي، كاري آسان تر از انتخاب مرز عمودي است. در جهت افقي، معمولا تا لبه ديوار يا كابينت، كاشي را ادامه مي‌دهيم. اما در مورد ارتفاع و فاصله آن تا سقف، تصميم گيري كمي مشكل تر است. مي‌توانيد لبه ي پاييني كابينت ها را به عنوان مرز انتخاب كنيد، يا كاشي كاري را تا سقف ادامه دهيد.

در اين آشپزخانه كاشي تا سقف ادامه يافته اما طرح آن به گونه اي انتخاب شده كه با اختلاف رنگ بتوان يك مرز ذهني به وجود آورد. پراكندگي رنگ آبي در پس زمينه، دو خط فرضي را به عنوان مرز ترسيم كرده است كه سبب حركت چشم به بالا و پايين مي‌شود و يك دست بودن فرم را جبران مي‌كند.

كاشي بين كابينتي رنگي در دكوراسيون آشپزخانه

موارد خاص

اگر جنس كابينت هاي بالا و پايين متفاوت است يا فقط يك رديف كابينت در پايين داريد، كاشي هاي بين كابينتي را تا لبه پاييني كابينت هاي بالايي يا قفسه ها ادامه دهيد. براي روح بخشيدن به فضا و جبران كمبود اِلمان در قسمت بالايي ديوار مي‌توانيد از كاشي هاي رنگي استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي بر ديوار آكسان آشپزخانه

در آشپزخانه هايي كه نماي داخلي يكنواخت و كسل كننده شده است مي‌توانيد خلاقيت به خرج دهيد و از كاشي هايي با طرح هاي متفاوت روي ديوار آكسان استفاده كنيد و يك رنگِ واحد را براي ساير بخش ها در نظر بگيريد.

جنس كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

جنس

كاشي ها از متريال هاي متنوعي ساخته مي‌شوند. سبك دكوراسيون آشپزخانه را در نظر بگيريد، رنگ و طرح مناسب را انتخاب و از بين كاشي هاي بين كابينتي به جنس چوب، شيشه، كريستال، پلكسي، كامپوزيت و آلومينيوم آن را خريداري كنيد.

كيفيت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كيفيت

كاشي هاي بين كابينتي پشت گاز يا سينك استفاده مي‌شوند و در معرض برخورد اشيا تيز قرار دارند، بنابراين بايد در برابر گرما، شست و شو، و ضربه مقاوم باشند. به هنگام خريداري حتما به اين نكات دقت كنيد و برچسب اطلاعات محصول را مشاهده فرماييد.

قيمت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

قيمت

قيمت كاشي به عوامل متعددي بستگي دارد. كيفيت، جنس و متراژ مد نظر شما تعيين كننده قيمت نهايي محصول مي‌باشند. با توجه به ضخامت و مصالح استفاده شده در فرآيند ساخت تنوع قيمت زيادي وجود دارد كه مي‌توانيد با توجه به بودجه مد نظر خود آن ها را خريداري نماييد.

در بخش هاي بعدي به انواع دكوراسيون داخلي آشپزخانه مي‌پردازيم و تنوع رنگ در كاشي هاي بين كابينتي را بررسي خواهيم كرد.

همچنين بخوانيد:

طراحي آشپزخانه، مهم ترين بخش خانه

با قوانين فنگ شويي ؛ آشپزخانه را پر انرژي كنيم

با انواع روكش كابينت آشپزخانه آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

استفاده از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

با توجه به ويژگي هاي ذاتي رنگ زرد، وجود اين رنگ در خانه توصيه مي‌شود. زرد شادي آفرين است. مي‌توانيد آن را به عنوان رنگ كلي استفاده كنيد يا در ابعاد كوچك روي اكسسوري ها به صورت رگه هاي زرد آن را داشته باشيد.
رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

شايد رنگ زرد را كم تر در دكوراسيون داخلي ساختمان ها ديده باشيد. به كار بردن اين رنگ جسارت زيادي مي‌خواهد زيرا اگر با ويژگي هاي آن آشنا نباشيد ممكن است اضطراب و ترس به كل فضا القا شود. در اين بخش از مجله دلتا از خصوصيات اين رنگ حرف مي‌زنيم و به تركيب رنگ‌هاي مناسب اين رنگِ اصلي اشاره مي‌كنيم. با ما همراه شويد تا بدون نگراني و با دانش كافي از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد و محيطي آرامش بخش و شادي آور داشته باشيد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي و تاثير آن بر ذهن

زرد يكي از سه رنگ اصلي در چرخه رنگ است. طيف رنگي زرد ميان نارنجي و سبز قرار مي‌گيرد. نكته جالبي در مورد اين رنگ وجود دارد: در ميان حشرات قابل رويت ترين رنگ شناسايي شده است. مانند ساير رنگ هاي موجود در طبيعت، زرد نيز ويژگي هاي منحصر به فردي دارد. رنگي شادي آفرين كه حتما بايد آن را در گوشه اي از اتاق داشته باشيد. اكسسوري زرد رنگ يا يك ديوار آكسان زرد، هيچ فرقي نمي‌كند. رنگ زرد در دكوراسيون از مثبت ترين رنگ ها به حساب مي‌آيد. نمي‌توانيد از يك درِ زرد رنگ وارد منزل شويد و لبخند به لب نداشته باشيد. هنوز متقاعد نشديد كه بايد يك جاي خانه، بالكن يا حتي راهروي ورودي خانه را به اين رنگ خوش يمن اختصاص دهيد؟

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

طلوع خورشيد در خانه

اين رنگ، متعلق به خورشيد است. از يك كودك بخواهيد تا با رنگ زرد برايتان نقاشي بكشد، او يك خورشيد ترسيم خواهد كرد. زرد انرژي بخش است و بر عملكرد سيستم عصبي مغز تاثيرات مثبت مي‌گذارد. خلاقيت را شكوفا مي‌كند و باعث تقويت حافظه مي‌شود. وجود اين رنگ در فضا توان برقراري ارتباط را در افراد بهبود مي‌بخشد.

استفاده فكر شده از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي فضايي فريبنده ايجاد مي‌كند. با توجه به اينكه كدام يك از سايه هاي زرد را انتخاب مي‌كنيد، مي‌توانيد بازتاب خورشيد را تداعي كنيد يا از آن دور شويد. سايه اي را انتخاب كنيد كه بيشتر مورد پسند شما است. زرد مايل به نارنجي، زرد مايل به سبز يا تركيب آن با مقدار كمي مشكي.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

جاي فرد غمگين در خانه زرد رنگ نيست

تركيب زرد با سفيد، سايه اي روشن از اين رنگ تشكيل مي‌دهد كه براي بزرگ ديده شدن اتاق مناسب است. ديوار آكسان را با زرد مايل به نارنجي و ساير ديوار ها را با ساير تناژهاي زرد از جمله كرم و نخودي رنگ آميزي كنيد، به اين شكل اتاقي با نماي گرم خواهيد داشت كه غم و سردي را از شما دور مي‌كند. اكسسوري هايي به رنگ سرمه اي يا طوسي انتخاب كنيد تا به تعادل دماي بصري برسيد و دچار تحركات عصبي بيش از حد نشويد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ زرد در اتاق خواب

استفاده از رنگ زرد پر رنگ به عنوان رنگ غالب در تمام اتاق، بايد با احتياط صورت گيرد. چرا كه زرد منبع انرژي و تحرك است و به همين دليل حجم بالاي آن، افزايش شديد ضربان قلب را در پي خواهد داشت. به همين دليل بهتر است در اتاق خواب از رنگ زرد براي ايجاد كنتراست يا به عنوان طرح كاغذ ديواري با پس زمينه اي از رنگ هاي روشن تر استفاده شود.

فام زرد را به عنوان رنگ غالب براي اتاق هايي كه زمان زيادي در آن سپري مي‌كنيد انتخاب نكنيد، زيرا با افزايش ضربان، اضطراب و ترس در فرد ايجاد مي‌شود. انتخاب يك يا دو وسيله به رنگ زرد كافي است.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

عناصر طراحي داخلي

به عناصر طراحي داخلي رجوع كنيد. الگوهاي بنفش، آبي يا طوسي روي زمينه زرد فضا را از يكنواختي دور مي‌كند. اگر مي‌خواهيد پترن هايي به رنگ خنثي داشته باشيد بايد به ويژگي روانشناسي آن ها دقت كنيد. براي مثال زرد شادي آور اما در دراز مدت و در ابعاد بزرگ ايجاد دلهره خواهد كرد، پس تركيب آن با رنگ طوسي نياز به يك متعادل كننده سوم دارد؛ فرم هاي مستطيلي، خطوط عمودي و افقي، كه حركت و جنش را به رگ هاي دكوراسيون تزريق كند.

در صورتي كه ديوار را با كاغذ ديواري هاي زرد بپوشانيد، مي‌توانيد با رنگي هم رنگِ كفپوش، سقف را رنگ آميزي كنيد. نواقص اتاق را با استفاده از خطوط و نورپردازي رفع كنيد. خطوط زرد و سفيد عمودي روي ديوار بكشيد تا سقف را بلندتر نمايش دهيد. براي ايجاد كنتراست، يك يا دو المان به رنگ آبي و بنفش به چيدمان بيافزاييد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

تركيب رنگ هاي مناسب

براي دوري كردن از ايجاد فضايي يكنواخت يا دماي بصري زياد، بهتر است از رنگ زرد در كنار ساير رنگ ها استفاده شود. براي تركيب رنگ دو حالت پيش رو داريد؛ رنگ هاي مكمل يا هم خانواده.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ مكمل

همان طور كه اشاره شد، رنگ زرد، به عنوان رنگ اصلي شناخته مي‌شود. رنگ هاي مكمل، رنگ هايي هستند كه از تركيب دو رنگ اصلي به مقدار يكسان توليد مي‌شود. براي پيدا كردن رنگ مكمل هر رنگ در چرخه بايد رنگ مقابل آن را انتخاب كرد. رنگ مكمل زرد در چرخه رنگ، بنفش است كه از تركيب آبي و قرمز به دست مي‌آيد. وجود فام آبي در بطن رنگ بنفش، فضا را خنك مي‌سازد و با كنتراست به وجود آمده يكنواختي را از بين مي‌برد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ هم خانواده

از تركيب رنگ زرد با دو رنگ اصلي و رنگ هاي خنثي، رنگ هم خانواده به دست مي‌آيد. نارنجي، سبز و هر سايه اي بين اين رنگ ها، رنگ هم خانواده زرد محسوب مي‌شوند. رنگ قهوه اي بين زرد و قرمز قرار دارد كه با سايه مشكي تركيب شده است. مشكي رنگي خنثي و ساكن است، بنابراين استفاده از رنگ قهوه اي در كنار اين رنگ تناسب ايجاد مي‌كند و تحركات ناشي از وجود رنگ زرد را كاهش مي‌دهد.

بدون نگراني، از اين رنگ در خانه خود استفاده كنيد و پيشنهادهاي ما را در نظر بگيريد. در بخش هاي آينده به ساير رنگ هاي اصلي، يعني قرمز و آبي مي‌پردازيم.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

مدل هاي چراغ ديواري براي اتاق خواب

8 گياه آپارتماني سازگار با نور كم براي خانه شما

هماهنگي طرح و رنگ كوسن با مبلمان


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون اتاق كودك پسر با طراحي جذاب

در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر از خودِ او كمك بگيريد و لذتي دو چندان را در كنار هم تجربه كنيد. با استفاده از لوازم ارزان و كارهايي آسان فضاي بهتري ايجاد كنيد.
دكوراسيون اتاق كودك پسر

پيش تر در چيدمان اتاق كودك ايده هاي مختلفي براي طراحي داخلي اتاق بيان كرديم. در اين بخش از مجله دلتا به دكوراسيون اتاق پسرانه مي‌پردازيم. دكوراسيون اتاق كودك پسر بايد به گونه اي باشد كه نيازهاي او را با توجه به سن و علايق رفع كند. با دانستن چند نكته، طراحي دكوراسيون اتاق كودكان با توجه به جنسيت كار دشواري نخواهد بود.

دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر با الهام از شخصيت او

در تلاش هستيم به شما ايده هايي بدهيم كه بتوانيد دكوراسيون اتاق كودك پسر را براي سنين سه تا دوازده سال ديزاين كنيد. كودكان به سرعت در حال رشد فيزيكي و تكامل ذهني هستند، بنابراين بايد به نيازهاي جسمي متغيير آن ها توجه داشت. هم چنين با شكل گيري استقلالِ كودكان، در انتخاب طرح و رنگ بايد نظر كودك را اولويت قرار داد و آن را جهت دهي كرد.

طراحي داخلي اتاق پسرانه يا دنياي انيميشن

تقريبا از سه سالگي كودكان به داشتن اتاقي مستقل گرايش پيدا مي‌كنند و حس تملك در آن ها پر رنگ مي‌شود. تا قبل از دوران مدرسه كودك زمان زيادي را مشغول بازي در اتاق و رويا پردازي در مورد شخصيت هاي انيميشن مورد علاقه خود است. بنابراين فضايي طراحي كنيد كه به رشد خلاقيت و شادابي كودك منجر شود.

استيكرهاي ديواري شخصيت هاي كارتوني مورد علاقه او را تهيه كنيد، روي كمد و ميز بچسبانيد. اين گونه به او مي‌فهمانيد كه در تعيين سبك زندگي خود دخيل است. در برش زدن و چسباندن استيكر از كودك كمك بگيريد. به او آموزش دهيد كه براي داشتن مكاني امن و دوست داشتني بايد تلاش كند.

رنگ پسرانه در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون از رنگ هاي روشن و رنگ هايي كه شادي و هيجان را در فضا القا مي‌كنند استفاده كنيد. رنگ هاي نارنجي، كرم و صورتي فضايي گرم و دوستانه در اتاق كودك ايجاد مي‌كنند. اگر از آبي استفاده مي‌كنيد براي ايجاد تعادل بصري مي‌توانيد از تركيب رنگ هاي گرم روي ديوار آكسان يا لوازم بهره بگيريد.

رنگ سفيد يادآور صلح و پاك دامني در ناخودآگاه انسان است، اين رنگ را با ساير رنگ ها تركيب و سايه اي سفيد در آن ها ايجاد كنيد. يا به بياني ديگر رنگي از بين رنگ هاي روشن برگزينيد. از به كار بردن رنگ هاي تيره، مشكي، قهوه اي سوخته و سورمه اي پرهيز كنيد. وجود اين رنگ ها در دراز مدت تاثير ناخوشايندي بر ضمير كودكان خواهند گذاشت.

عناصر طراحي داخلي

فرم، يكي از عناصر طراحي داخلي، به خودي خود قابل دسته بندي به “اشكال كودكانه يا بزرگ‌سال” نيست. در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر بايد خواست او را در اولويت بگذاريد. اگر علاقه اي به استفاده از طرح هاي كارتوني ندارد، فرم هاي ساده و گرد را به او پيشنهاد دهيد. خطوط منحني آرامش و لطافت را در فرد زنده مي‌كنند و خطوط شكسته القا كننده خشونت و تحرك بيش از حد در كودك هستند.

مونوكروم

كودكان ذاتي پويا، پر جنب و جوش و روياپرداز دارند. براي زنده نگه داشتن اين خصوصيات نه فقط در زندگي، بلكه از المان هاي موجود در دنياي اطراف كودك ياري بگيريد. دنياي كودك در ذهن و همان اتاق چند متري خلاصه مي‌شود، سعي كنيد با دانش كافي دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر را تزيين كنيد تا اتاق او به بهترين جاي دنيا تبديل شود.

انتخاب يك رنگ براي اتاق كودك، يا دكوراسيون داخلي مونوكروم براي اتاق كودكان پيشنهاد نمي‌شود، مگر اينكه چند نكته را در نظر بگيريد و يكنواختي را از بين ببريد. استفاده از تك رنگ در اتاق كودك، باعث يكنواخت شدن فضا مي‌شود و در تضاد با ذات پوياي كودكان است. اما اگر تصميم داريد فقط يك رنگ انتخاب كنيد، و براي مثال با استفاده از رنگ سفيد يا آبي اتاق را روشن تر جلوه دهيد، سعي كنيد از اكسسوري هاي رنگي، اسباب بازي، كف‌پوش هاي طرح دار و روتختي رنگي استفاده كنيد. اجازه دهيد ذهن كودك با طرح و الگو به رقص درآيد و متوقف نشود.

كودك اما هنرمند

براي داشتن يك دكوراسيون مناسب نيازي نيست هزينه هاي هنگفتي براي خريد آثار هنري پرداخت كنيد. علايق كودكان به سرعت در حال تغيير است و هر سال به چيز جديدي گرايش پيدا مي‌كنند. به او عزت نفس ببخشيد و با نقاشي هاي او اتاق را تزيين كنيد. هر چند وقت يك بار نقاشي قديمي را با يك نقاشي جديد عوض و فضا را براي او تازه كنيد.

طراحي با توجه به نيازهاي سني

يك ميز با ارتفاع مناسب را در گوشه اتاق قرار دهيد و لوازم بازي كودك را روي آن قرار دهيد. با افزايش سن و شروع دوران مدرسه، از اين ميز به عنوان ميز تحرير استفاده خواهد شد. چراغ مطالعه مناسبي روي آن قرار دهيد يا از نورپردازي روي ديوار جانبي استفاده كنيد تا به راحتي بتوانيد تكاليف خود را انجام دهد.

طرح روتختي، برچسب هاي روي كمد و رنگ پرده را هم زمان با رشد كودك و تغيير سليقه عوض كنيد. اگر فرزند شما به يك گروه ورزشيِ خاص علاقه مند است از پوسترهاي ورزشي و تم رنگي لباس هاي آن تيم در دكوراسيون استفاده و او را به ورزش تشويق كنيد. وجود كشوهاي نگهدارنده براي نگهداري لوازم شخصي، وسايل مدرسه و لباس ها لازم است. تختي خريداري كنيد كه چندين سال بتواند از آن استفاده كند. اگر تختي با طول كم تهيه كنيد ممكن است در سه سالگي مناسب باشد اما حتي در چهار سالگي نيز براي او كوچك خواهد بود. بنابراين تختي با سايز بزرگ تر مناسب تر است. در سنين پايين تر از كتابخانه براي نگهداري اسباب بازي كه جذابيت دارند استفاده كنيد و در سنين بالاتر آن را به كتاب و دفتر مشق اختصاص دهيد.

در مطالب بعدي به دكوراسيون اتاق هاي دو نفره براي كودكان و هم چنين دكوراسيون مناسب كودك دختر خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟

كاغذ ديواري ضد آب چيست؟

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

تغيير دكوراسيون داخلي منزل با هزينه كم

اگر از يكنواختي در دكوراسيون خسته شده ايد ولي نگران هزينه هاي بالاي تغيير دكوراسيون هستيد، بايد به شما بگوييم راه هاي مختلفي وجود دارد كه با هزينه كم مي‌توانيد فضاي داخلي خانه خود را دگرگون كنيد.
تغيير دكوراسيون داخلي

انسان هميشه درپي زيبايي است، به همين دليل به داشتن دكوراسيوني زيبا در منزل و محل كار اهميت مي‌دهد. زيبايي بر بهبود روند كار و كيفيت زندگي تاثير بسزايي دارد. پس از گذشت مدت طولاني و فضايي بدون تغيير ممكن است افراد ديگر رغبت زيادي به دكوراسيون منزل و محل كار خود نداشته باشند، اما به دليل هزينه هاي زياد، منصرف شوند. بايد بدانيد تغيير دكوراسيون داخلي با پرداخت كم ترين هزينه هم صورت مي‌گيرد. براي اطلاعات بيش تر با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

تغيير دكوراسيون داخلي منزل

زندگي ماشيني و مدرن در عصر كنوني، سبب شده است كه افراد از يكنواختي و سكون دوري كنند تا دچارسستي و افسردگي نشوند. تغيير دكوراسيون داخلي منزل علاوه بر اينكه فرآيندي لذت بخش است تاثير مثبتي در حال روحي ساكنان خانه دارد. همان طور كه به آن اشاره كرديم چيزي كه مانع اقدام به تغيير دكوراسيون داخلي مي‌شود هزينه هاي هنگفت تغييرات است. اما گزينه هاي مختلفي براي ايجاد تحول در فضاي خانه وجود دارد كه نيازي به صرف هزينه زياد ندارد؛ تعويض پرده حمام، پادري رنگي جديد، افزودن ميز صبحانه به آشپزخانه و … . در اين بخش ايده هايي را براي تغيير دكوراسيون در اتاق پذيرايي پيشنهاد مي‎كنيم

تغيير دكوراسيون داخلي

تعويض روكش

مبلمان يكي از مهم ترين و پر حجم ترين وسايل موجود در خانه است كه هر روز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. استفاده مدام باعث مي‌شود روكش هاي پارچه اي مبلمان زودتر از ساير وسايل كهنه شود. براي انجام يك تغيير بزرگ از روكش مبلمان و كوسن ها شروع كنيد. با نو شدنِ روكش مبلمان دكوراسيون داخلي هويت جديدي مي‌يابد. تا ديروز رنگ غالب در اتاق آبي بوده است ولي از امروز با نزديك شدن به فصل زمستان، رنگ  زرد گرمي محيط را افزايش مي‌دهد. مي‌توانيد فقط روكش يك مبل را تعويض كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

گل و گلدان

موردي ساده كه زندگي را در خانه به جريان مي‌اندازد. گلدان هاي گل‌دار و يا گياهاني با برگ هاي بزرگ را به خانه اضافه كنيد و كنار پنجره ها بگذاريد. گل هايي مانند پتوس رشد سريعي دارند و با بريدن قسمتي از شاخه و قرار دادن آن در ظرفِ آب به سرعت ريشه مي‌دهد. در اين صورت مي‌توانيد گل هاي خود را بدون هزينه افزايش دهيد و نقاط مختلف خانه را پر از گل كنيد. گياه هواي داخل را تصفيه مي‌كند و با اين تغيير كم هزينه حس بهتري خواهيد داشت.

براي تكثير گياه از بطري هاي خالي و شيشه اي استفاده كنيد و آن ها را به شكل رديف پشت پنجره اتاق پذيرايي قرار دهيد تا هم نور كافي دريافت كنند و هم فضا را با برگ هاي سبز و زيباي خود دل‌نشين سازد.

گلدان هاي كوچك را روي كنسول و درون قفسه هاي ديواري قرار دهيد. گلدان هاي بزرگ بين دو مبل، فضاهاي خالي، گوشه پذيرايي و كنار ميز مطالعه نماي زيبايي خواهند داشت.

 هنگام تهيه گياه جديد، اطلاعات كافي در مورد آن گياه را به دست آوريد. دانستن مقدار آب، دما و نور مورد نياز گياه اهميت زيادي دارد. اطمينان يابيد افراد خانه و به خصوص كودكان به آن گياه حساسيت نداشته باشند. در صورت داشتن حيوان خانگي از قرار دادن گلدان روي زمين و در ارتفاع پايين خودداري كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

عناصر طراحي داخلي

باز هم اين عناصر هفتگانه طراحي داخلي به كمك شما خواهند آمد. اگر فضاي داخلي خانه شما يكنواخت شده و تمركز دكوراسيون داخلي خانه روي رنگ و نور است به سراغ ساير عناصر برويد. در انتخاب پارچه جديد براي روكش مبل و كوسن از طرح و الگوهاي متناسب با فضاي اتاق و سليقه خود بهره ببريد. كوسن و يا روميزي با طرح هاي ريز به رنگ مكمل مبلمان انتخاب و كنتراست ايجاد كنيد.

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و خودتان روي آن نقاشي بكشيد. طرح هاي بزرگ انتخاب كرده و بعد از پايان كار با انعكاس طرح روي يكي از لوازم، خلاقيت خود را به نمايش بگذاريد؛ براي مثال بخشي از طرح را روي پارچه اي سفيد نقاشي و از آن به عنوان روميزي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

لوازم تزييني

قرار نيست يك تابلوي نقاشي گران قيمت را به ديوار آويزان كنيد. عكس هاي جذاب خانوادگي را در اندازه هاي مختلف چاپ كرده و به ديوار بياويزيد، يك ريسه ال اي دي بخريد و آن را بين عكس ها قرار دهيد. هر بار با ديدن عكس ها و بازي نور در كنار تصاوير لبخند به لب شما خواهد آمد.

تغيير دكوراسيون داخلي

از تابلوهاي قديمي خسته شده ايد؟ برگ هاي سبز و رنگي را جمع و آن را در پس زمينه اي سفيد به جاي عكس قديمي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

بازسازي

لوازم جديد خريداري نكنيد، وسايل كهنه و قديمي را رنگ آميزي كنيد. از جذاب ترين كارهايي كه مي‌توانيد در يك روز تعطيل خود را با آن سرگرم كنيد، رنگ آميزي ميز، كتابخانه و پايه هاي مبلمان است.  به جاي انتخاب يك رنگ، تركيبي از چند رنگ يا طرح را به كار گيريد. دقت كنيد رنگ خريداري شده مناسبِ متريال به كار رفته در لوازم باشد.

تغيير دكوراسيون داخلي

آينه ديواري

در نهايت افزودن آينه به اتاق باعث بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. اگر علاقه اي به استفاده از طرح و رنگ نداريد و نمي‌خواهيد خانه را رنگ كنيد، آينه ديواري بلند به ديوار نصب كنيد تا با انعكاس نور و بازتابِ محيط، فضا را بزرگ تر نشان داده و به اتاق عمق بيش تري بدهد. سعي كنيد جاي آينه را در اتاق هاي كوچك تر و روي ديوار آكسان در نظر بگيريد. مي‌توانيد از چند آينه استفاده كنيد.

با داشتن انتخاب هاي متعدد براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل، مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه هاي سنگين، نماي جديدي در خانه داشته باشيد. شما چه ايده اي داريد؟

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۳:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

وقتشه به رنگ آميزي سقف منزل فكر كني

اگر رنگ سقف خانه كيفيت روزهاي اول را ندارد و آلوده به نظر مي‌رسد دست به كار شويد و سقف خانه را رنگ آميزي كنيد. نگران سختي ها و انتخاب رنگ نباشيد، هر مشكلي چاره اي دارد.
رنگ آميزي سقف منزل

متخصصان طراحي داخلي و معماران، نام ديوار پنجم را براي سقف انتخاب كرده اند تا بر اهميت سقف به اندازه ديوار ها تاكيد كنند. شايد بار ها با ديدن رنگ سقف تصميم به رنگ آميزي گرفته ايد. يا ممكن است خواسته باشيد رنگ اين ديوار پنجم را تغيير دهيد، اما سختي كار هنگامِ رنگ آميزي سقف منزل شما را منصرف كرده است. در بيش تر خانه ها سقف را سفيد مي‌كنند و ريسك انتخاب رنگي ديگر را نمي‌پذيرند. اگر از رنگ سفيد خسته شده‌ايد، در مجله دلتا به شما مي‌گوييم براي رنگ آميزي سقف منزل چه رنگي را انتخاب كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

رنگ آميزي سقف منزل به دليل موقعيت قرارگيري آن، از سخت ترين قسمت هاي رنگ آميزي ساختمان است. نگه داشتن دست ها به صورت قائم به مدت طولاني، عدم رسيدن به رنگ يكنواخت به دليل زاويه ديد مايل و تسلط كم بر ابزار رنگ آميزي به هنگام كار از جمله مواردي است كه افراد را از رنگ آميزي سقف منزل منصرف مي‌كند. در برابر چنين مشكلاتي، انتخابِ گچ‌بري گزينه كم دردسري خواهد بود. با اين حال نكاتي را به شما مي‌گوييم كه همين حالا تصميم به رنگ آميزي سقف منزل بگيريد.

رنگ آميزي سقف منزل

بهتر است پيش از اقدام به رنگ آميزي به چندين نكته توجه كنيد تا در حين انجام كار نا اميد نشويد.

  • تا جايي كه مي‌توانيد اتاق مورد نظر خود را خالي و لوازم را به ساير اتاق ها منتقل كنيد. اگر خارج كردن، تخت، مبلمان، ميز ناهاخوري و لوازم بزرگ ممكن نيست، با كاور، ملحفه هاي كهنه و يا پلاستيك ضخيم و بزرگ روي وسايل را بپوشانيد تا از پاشيدن رنگ روي آن ها جلوگيري شود.
  • غلتك مورد نظر را خريداري كنيد يا آن را قرض بگيريد. غلتك ها از لحاظ اندازه و طرح تنوع زيادي دارند. اگر مي‌خواهيد سقفي با رنگ يكدست داشته باشيد، غلتك هاي نخي انتخاب مناسبي است. سَري هايي با طرح برجسته وجود دارد كه مي‌توانيد براي داشتن سقف يا ديوار طرح دار و يا پتينه شده، آن ها را تهيه كنيد.
  • غلتك از اسپري، شُت و قلم‌مو سبك تر است و به دليل ارتفاع بلندِ دسته مي‌توانيد در ارتفاع پايين‌تري به رنگ آميزي مشغول شويد و مجبور به خم كردن سر و گردن نيستيد.
  • اگر مي‌خواهيد رنگ كل اتاق را تغيير دهيد اول از رنگ آميزي سقف شروع كنيد، زيرا ممكن است رنگ به ديوار بپاشد. براي داشتن خطي صاف مرز ديوار و سقف را با چسب بپوشانيد.

رنگ آميزي سقف منزل

انتخاب رنگ

ويژگي بصري رنگ سفيد سبب مي‌شود خانه بزرگ تر و روشن تر ديده شود. به همين دليل انتخاب اول افراد رنگ سفيد است. رنگ هاي كرم، نباتي، نخودي، سبز-آبي روشن، ياسي، آبي كم رنگ، طوسي مايل به سفيد و طلايي را براي رنگ آميزي سقف منزل در نظر داشته باشيد. رنگ ها در دسته هاي مات، براق و ساده و همچنين انواع روغني و پلاستيكي موجود هستند.

رنگ آميزي سقف منزل

 از تركيب رنگ هاي روشن بهره بگيريد. در اين اتاق سقف به رنگ ذغالي است ولي لوازم و ديوارها سفيد هستند. علاوه بر جبران وزن رنگ، با روشن كردن ديوارهاي اطراف، از تاريك شدن اتاق جلوگيري شده است.

به غير از مواردي خاص كه در نظر داريد خانه را به سبكي خاص چيدمان كنيد از رنگ هاي تيره مانند سياه، قهوه اي و سرمه اي استفاده نكنيد. اين رنگ ها سقف را كوتاه و اتاق را تاريك تر نشان مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد سقفي تيره داشته باشيد براي جبران كمبودِ بازتاب نور از نورپردازي هاي مخفي در سقف غافل نشويد. اگر سقف خانه را با رنگ تيره رنگ آميزي كرديد، انتخاب كف‌پوشي هم رنگ با سقف، نماي جذاب تري به اتاق مي‌بخشد.

اگر نور طبيعي به اندازه كافي وارد اتاق مي‌شود يا نورپردازي در آن به خوبي صورت گرفته است، بدون نگراني از كوچك و تاريك به نظر رسيدن اتاق، رنگ هاي پر رنگ تر مثل بژ، بنفش و نارنجي را انتخاب و از رنگ مكمل يا خنثي براي ديوارها استفاده كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

طرح

عناصر طراحي داخلي را در نظر بگيريد. الگو و طرح هاي مورد علاقه خود را انتخاب و با مداد هاي كم رنگ فرم اشكال را روي سقف رسم و سپس با چند رنگ دلخواه آن را رنگ آميزي كنيد. سقف هاي طرح دار براي اتاق خواب و اتاق كودك توصيه مي‌شوند.

ترفند جذابي كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد انعكاس بخشي از رنگ يا طرحِ سقف روي لوازم موجود در اتاق است كه نشان دهنده خلاقيت و طراحي هوشمندانه شماست.

رنگ آميزي سقف منزل

توجه

  • اگر سقف اتاق خيلي كوتاه است از رنگ سفيد يا سايه هاي آن استفاده كنيد.
  • در تركيب رنگ سقف و ديوار رنگ هاي سرد و گرم را در كنار هم به كار گيريد تا تعادل دماي بصري حفظ شود؛ براي مثال اگر اتاق كوچكي داريد، مي‌توانيد براي ديوار و سقف رنگ سرد و رنگ گرم را براي لوازم موجود در اتاق انتخاب كنيد.

از خلاقيت و سليقه خود كمك بگيريد و هر طور كه دوست داريد سقف را رنگ آميزي كنيد. قرار است در خانه خود احساس راحتي داشته باشيد و محيطي دلنشين براي افراد خانواده خود بسازيد، انتخاب با شماست.
رنگ آميزي سقف منزل

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات مهم در خريد ميز ناهارخوري

براي خريد يك ميز ناهارخوري كه علاوه بر زيبايي بتواند رضايت شما را پس از خريد جلب كند، نياز است به چند نكته توجه كنيد و ميز ناهارخوري دلخواه تان را به خانه بياوريد.
خريد ميز ناهارخوري

در گذشته ميزناهارخوري يك كالاي لوكس و غيرضروري شناخته مي‌شد. گرچه نشستن پاي سفره هايي كه روي زمين پهن مي‌شود صفاي خاصي دارد اما نمي‌توان لزوم وجود ميز ناهارخوري و رفاهي كه به زندگي ما افزوده را ناديده گرفت، بنابراين نياز به وجود ميز ناهارخوري در هر خانه اي حس مي‌شود. با نبود ميز ناهارخوري، گويي چيزي در خانه كم است. در اين بخش از مجله دلتا هر آن چه را براي خريد ميز ناهارخوري مناسب نياز داريد به شما مي‌گوييم.

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري در ابعاد و اشكال مختلفي توليد مي‌شود و مي‌توان در هر خانه اي هرچند كوچك يك ميز ناهارخوري داشت. طراحي هاي خلاقانه و مينيماليستي امكان انتخاب ميزهاي تاشو و ديواري را نيز براي ما فراهم كرده اند تا  در آشپزخانه هاي كوچك نيز يك ميز ناهارخوري داشته باشيم. براي خريد ميز ناهارخوري نكاتي وجود دارد كه با دانستن آن ها مي‌توانيد بهتر انتخاب كنيد و از خريد خود رضايت داشته باشيد. ميز ناهارخوري از جمله لوازمي نيست كه هرروز نياز به خريد آن داشته باشيد و فقط يك بار براي آن هزينه پرداخت مي‌كنيد.

خريد ميز ناهارخوري پلاستيكي

چند نكته

براي خريد ميز استاندارد اولين چيزي كه اولويت دارد راحتي افراد است. مشخصات فيزيكي ساكنان خانه را در نظر بگيريد. براي مثال اگر متوسط قدتان بلند است مي‎توانيد ميزهايي بلندتر و براي بچه ها چارپايه هاي كوچك تهيه كنيد تا  هنگام نشستن آن را زير پاي خود قرار دهند.

ويژگي ميز استاندارد

يك ميز خوب يعني ميزي كه استاندارد هاي تعريف شده از لحاظ جنس، ارتفاع، فرم و اسكلت را داشته باشد. براي اينكه از خريد خود پشيمان نشويد و علاوه بر داشتن ميز مورد علاقه خود بتوانيد از آن به راحتي استفاده كنيد چند نكته را به شما يادآور مي‌شويم.

خريد ميز ناهارخوري كم جا

ارتفاع

همان طور كه بالاتر اشاره شد ميز ناهارخوري شما بايد راحتي را تضمين كند. با قرار دادن دست ها روي ميز حداكثر فاصله آرنج تا بدن از چهل سانتي متر بيش‎تر نشود تا از بروز آسيب هاي جدي در طولاني مدت جلوگيري شود. ارتفاع ميز بايد تا زير قفسه سينه باشد، به گونه اي كه بتوانيد به راحتي به محتويات روي ميز دسترسي و آزادي حركت داشته باشيد. اگر ميزي با ارتفاع كم تر از استاندارد انتخاب كنيد، به هنگام صرف غذا بايد خم شويد كه سبب آسيب رسيدن به ستون فقرات خواهد شد.

خريد ميز ناهارخوري مدرن

صندلي

يك صندلي با ارتفاع مناسب انتخاب كنيد كه هنگام نشستن پاها روي زمين قرار بگيرد و نشيمن نرم و راحتي داشته باشد. زاويه تكيه گاه نسبت به زمين نود درجه باشد تا بتوان به راحتي به آن تكيه داد و در زمان استفاده صاف پشت ميز نشست.

تعداد نفرات

تعداد ساكنان و مهمانان خانه در انتخاب تعداد مبلمان و ميز ناهارخوري موثر است. پر طرفدار ترين ميز ناهارخوري، نوع شش و هشت نفره است. مي توانيد يك ميز جمع و جور و كوچك براي صرف چاي و صبحانه در آشپزخانه قرار دهيد و با توجه به نياز، ميز ناهارخوري بزرگ‎تر را گوشه پذيرايي بگذاريد.

خريد ميز ناهارخوري كلاسيك

پايه ها

ممكن است ميزي در نگاه اول زيبا به نظر برسد اما اگر پشت آن بنشينيد متوجه خواهيد شد كه ميز ايستايي بالايي ندارد. ميزي انتخاب كنيد كه داراي چهار پايه با ارتفاع مساوي باشد. اگر ميز مورد علاقه تان تك پايه است، ميزي كه پايه پهن تري دارد يا در انتها به چند شاخه تبديل شده است خريداري كنيد. در حالتي كه پايه هاي ميز ثابت نيست، مطمئن شويد كه  هنگام نصب پايه هاي به درستي در جاي خود قرار بگيرند و ميز واژگون نشود. اگر پايه ها به سمت بيرون متمايل باشند ممكن است مانع رفت و آمد شده و مشكل ساز شود.

خريد ميز ناهارخوري چوبي

سبك

با سليقه هاي مختلف، سبك هاي مختلف نيز به وجود آمده است. توليد كنندگان ميز ناهارخوري نيز در اين مسير با نياز و خواست مشتري همراه شده اند. با توجه به سبك دكوراسيون داخلي خانه مي‌توانيد ميز و صندلي هايي با فرم ها مختلف تهيه كنيد. اگر به چوب علاقه داريد ميزهاي چوبي را انتخاب و براي تكميل آن صندلي هايي با روكش هاي رنگي تهيه كنيد. اگر نمي‌دانيد چه ميزي را با چه صندلي هايي خريداري كنيد، بيش تر فروشندگان ميزناهارخوري را با صندلي مناسب ست مي‌كنند و سرويس كامل را به شما پيشنهاد مي‌دهند.

خريد ميز ناهارخوري كم جا

فرم

ميزهاي ناهارخوري به اشكال مختلفي توليد مي‌شوند؛ گرد، مربع، انواع اشكال هندسي و مدرن. با پيچيده شدن طراحي و پيشرفت نرم افزارهاي طراحي، ميزهايي طراحي و ساخته شده اند كه به هنگام نياز مي‌توان آن ها را باز و سپس آن را جمع كرد، بنابراين فضاي زيادي را اشغال نمي‌كند.

خريد ميز ناهارخوري خاص

جنس

ميزهايي به جنس چوب بامبو و درخت سياه از مرغوب ترين ميزها به حساب مي‌آيند. چوب سياه در برابر رطوبت، سرما و گرما مقاوم است. بعد از ساخت اين ميز آن را در دماي بالا و پايين مورد آزمايش قرار مي‌دهند. اين چوب استحكام زيادي دارد، بنابراين گران قيمت است.

چوب راش نيز استفاده زيادي در صنعت مبلمان دارد، قيمت آن به نسبت چوب سياه كم تر و كيفيت مناسب تري از چوب هاي ديگر دارد. رنگ اين چوب از كرم تا قهوه اي مايل به قرمز متغيير است. به دليل تراكم بالاي بافت چوب راش، مقاومت اين چوب در برابر قارچ و حشرات زياد است. در ساخت ميز ناهارخوري علاوه بر چوب از متريال هاي مختلفي از جمله پلاستيك، شيشه و فلز نيز استفاده مي‌شود.

با توجه به نياز خود، ساير لوازم موجود در خانه و سبك چيدمان مي‌توانيد ميز خود را از ميان جنس هاي مختلف انتخاب كنيد. براي مثال يك ميز ناهارخوري چوبي در سبك دكوراسيون وينتج تركيب جذابي تشكيل مي‌دهد، و يا انتخاب ميز شيشه اي مي‌تواند در بزرگ تر ديده شدن خانه كمك كند. اميدواريم مطالب گفته شده مفيد باشد و سعي خواهيم كرد در مطالب بعدي به چيدمان ميز ناهارخوري در دكوراسيون منزل بپردازيم.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد

روانشناسي رنگ در دكوراسيون


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۷:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

مبل استيل در دكوراسيون داخلي منزل

مبل استيل يا همان سلطنتي در ميان ايرانيان طرفداران زيادي دارد. ابعاد اين مبل نسبت به ساير انواع مبلمان بزرگ‎تر و چيدمان آن در منزل سخت تر است. اما با در نظر گرفتن چند نكته مي‌توان دكوراسيون داخلي زيبايي داشت.
مبلمان استيل

از مبل استيل در دكوراسيون پذيرايي و خانه هاي بزرگ استفاده مي‌شود. اتاق پذيرايي در اغلب خانه هاي ايراني به فرم مستطيل است و مبلمان دور تا دور اتاق چيده مي‌شود. مبل استيل ابعاد بزرگ تري از ساير انواع مبلمان دارد با كم شدن فضاي خانه ها ديگر نمي‌توان مبلمان استيل را به صورت رديفي كنار هم قرار داد. اما همچنان گرايش و علاقه به مبل استيل در بين ايرانيان وجود دارد. در سبك هاي جديد دكوراسيون، چيدمان مبلمان به فرم منحني و روبروي هم پيشنهاد مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا شما را با مبل استيل آشنا مي‌كنيم و در مقالات بعدي توصيه هايي براي استفاده از مبلمان استيل در چيدمان خواهيم نوشت.

مبل استيل

اين مبل با نام مبل سلطنتي نيز شناخته مي‌شود. در واقع  مبل استيل شباهت زيادي به مبلمان كلاسيك دارد. با اين تفاوت كه ارتفاع آن بيش تر است. در ساخت مبل استيل از چوب هاي مرغوب تري استفاده مي‌شود بنابراين عمر و قيمت آن نسبت به مبل كلاسيك بيش‎تر است. معمولا قسمت تكيه گاه مبل استيل داراي يك تاج بلند با كنده كاري زيبا است. در اكثر مدل ها قسمت چوبي پايه و دسته با رنگ طلايي رنگ آميزي مي‌شود. تعداد نشيمن در مبلمان سلطنتي به نه نفر مي‌رسد؛ كاناپه سه نفره، دو مبل دو نفره و دو صندلي ميزبان يا تك نفره.

مبلمان استيل در دكوراسيون داخلي

مبلمان استيل در دكوراسيون داخلي

 مبلمان استيل داراي طراحي خاص و چشم نواز است، بنابراين مي‌توانيد آن را با تركيب رنگهاي مختلف در دكوراسيون داخلي استفاده كنيد. اين مبل از غرب به  كشور ما آمده و با استفاده از هنر دست ايراني روي پارچه و كنده كاري هاي چوبي به محصولي مطابق سليقه خانواده هاي ايراني تبديل شده است. استفاده از مبل استيل يا سلطنتي در دكوراسيون رسمي و تشريفاتي توصيه مي‌شود.

خريد

پيش از خريد، نمونه هاي مختلف چيدمان مبل استيل در اتاق پذيرايي را نگاه كنيد و الهام بگيريد. در ذهن تان جاي هر يك از اجزا را تصور كنيد. ميز جلو مبلي، آباژور و ساير لوازم را از قلم نيندازيد. سپس با توجه به فضاي منزل، سرويس نه يا هفت نفره را انتخاب كنيد. مي‌توانيد بسته به دكوراسيون خانه و نياز خود تعداد كاناپه، مبل و صندلي را تغيير دهيد. همانطور كه گفته شد در حالت استاندارد و معمول تعداد نشيمن در مبل سلطنتي به نه نفر مي‌رسد اما اگر خانه كوچكي داريد، مي‌توانيد مبل استيل مورد علاقه خود را از انواع هفت نفره خريداري كنيد. چيدمان مبل استيل دشوار است از همين رو چندين توصيه براي شما داريم تا بتوانيد مبل استيل مورد نظرتان را به خانه بياوريد و آن را در فضاي اتاق جاي دهيد.

نكات خريد مبلمان استيل

سبك كلاسيك

مبلمان استيل انتخاب مناسبي براي دكوراسيون كلاسيك به حساب مي‌آيد. هنگام انتخاب مبل، به قرينگي چيدمان توجه داشته باشيد و تعداد نشيمن را به گونه اي انتخاب كنيد كه بتوانيد آن گونه كه تمايل داريد آن را چيدمان كنيد. به دليل كنده كاري روي نماي مبل و هم چنين به كار بردن پارچه هاي طرح دار در مبلمان استيل سعي كنيد از لوازم تزييني كم‎تري استفاده كنيد تا دچار شلوغي فضا نشويد.

نقطه كانوني

براي چيدمان مبل استيل، وسط اتاق پذيرايي را در نظر بگيريد، كاناپه سه نفره را با فاصله يكسان از ديوار هاي اطراف قرار دهيد و ساير اجزا را به صورت قرينه در اطراف كاناپه بگذاريد. چيدمان متقارن به القاي تم رسمي و سلطنتي كمك مي‌كند. به اين صورت نقطه اي كانوني ايجاد و دكوراسيون را با توجه به مكان قرارگيري كاناپه تكميل كرده ايد. سعي كنيد مبل و صندلي ها را روي يك خط فرضي منحني قرار دهيد. به گونه اي كه افراد هنگام نشستن روبروي هم و رو به مركز كانوني قرار گيرند.

چيدمان مبلمان استيل

فاصله

همانطور كه در اصول چيدمان مبلمان اشاره كرديم براي دسترسي افراد محل رفت و آمد مشخصي به صورت فرضي در نظر داشته باشيد و در آن مسير لوازم اضافه و بزرگ قرار ندهيد.

مبلمان را به ديوار تكيه ندهيد و فاصله كمي بين ديوار و تكيه گاه مبلمان ايجاد كنيد. مبلمان را با فاصله اي يكسان و نزديك به هم در اتاق پذيرايي بگذاريد. به گونه اي كه هنگام نشستن دست و پاي افراد آزاد باشد ولي آن قدر دور نباشد كه براي ارتباط برقرار كردن دچار مشكل شوند. اگر فضاي بزرگي در اختيار داريد فاصله بين مبل ها را زياد نكنيد. بخشي از اتاق را به محل چيدمان مبلمان اختصاص دهيد و فضاي خالي را با گلدان، كنسول و وسايل تزييني پر كنيد.

فاصله مبلمان تا تلويزيون به اندازه اي باشد كه مشاهده آن راحت بوده و به چشم آسيب نزند. در مورد تمام سبك هاي دكوراسيون، و انواع مبلمان رعايت اين نكته ضروري است. اگر در پذيرايي شومينه يا بخاري داريد، مبلمان را با فاصله از آن ها قرار دهيد، زيرا در فصل زمستان، مجاورت مبل در كنار اين لوازم گرمايشي از عمر آن مي‌كاهد.

فاصله مبلمان استيل در چيدمان

خانه ايراني

فرش در دكوراسيون خانه هاي ايراني نقش پررنگي بازي مي‌كند. حتي اگر كفپوش هاي سراميكي، سنگي يا لمينيت را انتخاب كرده باشيد، باز هم انداختن فرش روي سطح زمين فضا را دلنشين تر مي‌كند. از فرش هايي هم رنگ با طرح مبل در وسط چيدمان استفاده و فرشي انتخاب كنيد كه پايه هاي جلويي كاناپه روي آن قرار گيرد و ميز جلومبلي را در وسط سرويس مبلمان قرار دهيد.

مبلمان استيل در خانه ايراني

ميز عسلي و جلو مبلي

ميزهاي چوبي و كنده كاري شده، با صفحه شيشه اي و به فرم مربع يا بيضي در كنار مبلمان استيل نقش تكميل كننده دكوراسيون را دارند. ميز را با روميزي نپوشانيد. يادتان نرود تقارن بايد در فضا جريان داشته باشد، ميز هاي عسلي را به شكلي متقارن بين مبل ها قرار دهيد و روي ميز جلومبلي را با چيدن ظروف پذيرايي كلاسيك و يا سيني قديمي تزيين كنيد. طرز چينش را به گونه اي انتخاب كنيد كه ظروف بزرگ‎تر در وسط و ظروف كوچك‎تر در گوشه هاي ميز قرار گيرند.

انواع مبل

در دنياي دكوراسيون و به ويژه مبلمان، نمي‌توان دسته بندي خاصي براي وسايل تعريف كرد. اما در حالت كلي مي‌توان گفت مبلمان به سه دسته تقسيم مي‌شوند: مبل استيل، مبلمان كلاسيك و مبل راحتي. در مطالب بعدي به مبلمان راحتي، كلاسيك و زير دسته هاي آن ها مي‌پردازيم. در اين جا شرحي مختصري از مبل راحتي و كلاسيك را مطالعه بفرماييد.

مبل راحتي

تقريبا در هر خانه اي يافت مي‌شود. مبلي با دسته هاي پهن و پايه هاي كوتاه كه در اسكلت آن از چوب استفاده نشده اما ممكن است چوب در نماي مبل به كار رفته باشد. در ساخت مبلمان راحتي از پارچه، چرم و فوم استفاده مي‌شود. مبل راحتي از لحاظ اندازه كوچك تر از مبلمان استيل است. مبل راحتي به انواع مختلفي از جمله ال، ال‌يو و شانو تقسيم و معمولا در قالب دو نفره و سه نفره توليد مي‌شود.

مبلمان استيل و مبل راحتي

مبل كلاسيك

در قسمت هاي چوبي دسته و پايه هاي مبل كلاسيك كنده كاري هاي ظريف، منبت كاري و هنر دست ديده مي‌شود. در ساخت اسكلت مبلمان از چوب هاي راش، روس، گردو، بلوط و يا چنار استفاده مي‌شود. چوب به كار رفته در مبل كلاسيك از مبلمان استيل كم‎تر، در نتيجه وزن آن سبك تر است.

مبلمان استيل و مبل كلاسيك

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۲:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع: