تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

روكش هاي مبل را تغيير دهيد تا خانه نفسي تازه كند.
تعويض روكش مبل

يكي از كم هزينه ترين كارهايي كه براي تغيير دكوراسيون مي‌توانيد انجام دهيد تعويض روكش مبلمان است. با انتخاب پارچه جديد و نو كردن مبل، جلوه جديدي به خانه دهيد. ما را در مجله دلتا همراهي كنيد تا بيشتر در مورد تعويض روكش مبل بدانيد.

تعويض روكش مبل

با استفاده زياد در طولاني مدت، بالشت هاي نشيمنِ مبل دچار فرورفتگي مي‌شود و ظاهري كهنه پيدا مي‌كند. در درجه اول ممكن است فكر تعويض مبلمان به ذهن شما برسد. اما روشي كم هزينه تر وجود دارد و آن تعويض روكش مبل است. با انتخاب رويه جديد براي مبل، نمايي متفاوت در دكوراسيون به وجود خواهد آمد.

تعويض روكش مبل راحتي

تمام سطح اين مبل با پارچه پوشانده شده است. به دليل كاربرد اين مبل در بخش نشيمن خانه و استفاده زياد از آن، بيش از ساير انواع مبلمان دچار سايش مي‌شود. فوم به كار رفته در بخش نشيمن به مرور زمان كيفيت خود را از دست مي‌دهد و ظاهري زننده پيدا مي‌كند. هنگام تعويض روكش بالشت ها مي‌توانيد فوم اسفنجي درون آن را نيز عوض كنيد.

تعويض روكش مبل در منزل

تعويض روكش مبل در منزل

اگر صدمه زيادي به مبل وارد نشده و فقط مي‌خواهيد رويه آن را تغيير دهيد با توجه به مدل مبلمان مي‌توانيد كار تعويض رويه را در منزل انجام دهيد. روكش قديمي را از مبل جدا كنيد. اندازه آن را به دست آوريد. پارچه مناسب را در ابعاد مورد نظر خريداري كنيد و مقدار اضافه اي را كه براي داخل كار نياز است در نظر داشته باشيد تا با كمبود پارچه روبرو نشويد. با ابزار مناسب آن را به مبل منگنه يا چسب بزنيد. اما اگر ابزار و مهارت كافي را در اين خصوص نداريد اين كار را به متخصص ماهر بسپاريد.

تعويض روكش مبل چرم

جنس روكش

پارچه مناسب براي روكش مبل بايد نرم و با استحكام بالا باشد. روكشي را انتخاب كنيد كه در برابر مواد شيميايي مقاومت كند تا بتوان آن را به راحتي تميز كرد و آثار لك و چربي روي مبل نماند. كتان، نخي، چرم و آكريليك رويه هاي مناسبي براي مبل راحتي هستند.

نكته مهمي كه در مورد پارچه چرم وجود دارد اين است كه چرم طبيعي قيمت بسيار زيادي دارد و پارچه هاي چرم موجود در بازار بيش تر چرم مصنوعي هستند. اگر پارچه را انتخاب كرديد بايد بدانيد چرم در گذر زمان پوسته پوسته مي‌شود و براي مراقبت از چرم بايد با روغن مخصوص آن را چرب كرد. براي جلوگيري از احتمال پارگي هنگام نصب و دوخت، بهتر است كار تعويض روكش مبل از جنس چرم را به دست افراد ماهر بسپاريد.

تعمير مبل راحتي

رنگ روكش مبل

روانشناسي رنگ در دكوراسيون را مطالعه و رنگ مناسب منزل خود را انتخاب كنيد؛ پارچه هاي رنگارنگ براي دكوراسيون بوهمي، رنگ سفيد و روشن براي دكوراسيون مينيمال، رنگ گرم براي مكان هايي كه دماي بصري در آن ها به سردي گرايش دارد و برعكس. اگر بچه كوچك در خانه داريد يا رفت و آمد در خانه زياد صورت مي‌گيرد رنگ هاي تيره را انتخاب كنيد تا زود لك نشود و ظاهر نا مناسبي پيدا نكند.

اگر در انتخاب طرح و رنگ دقت نكنيد و بدون توجه به فضاي كل خانه، روكش را خريداري كنيد حتي با تعويض روكش مبل نيز نماي خانه تغييري نخواهد كرد. اما اگر از اين عناصر طراحي داخلي، رنگ و طرح، بهره بگيريد مي‌توانيد نمايي دل‌نشين به اتاق بدهيد. طرح هاي بزرگ و پر رنگ براي فضاهاي وسيع و طرح هاي ريز و كم رنگ براي خانه هاي كوچك پيشنهاد مي‌شود.

تعويض روكش مبل مدرن

رويه كوبي

مهم ترين و آخرين قسمت تعويض روكش مبل، رويه كوبي است. به مجموعه اي از كارهايي كه براي تعميرات مبل انجام مي‌شود، رويه كوبي مي‌گويند؛ از جمله اتصال نشيمن به بدنه، كشش مناسب روكش، تعمير اسكلت و پايه مبل و حتي اضافه كردن فوم و اسفنج. براي اينكه روكش مبل به خوبي روي مبل بنشيند، چين و چروك روي پارچه نماند يا كشش پارچه زياد نباشد بايد مبل را رويه كوبي كرد.

اميدواريم مطالب بخش دكوراسيون مجله دلتا براي شما مفيد بوده باشد و بتوانيد براي تعويض روكش مبل از آن استفاده كنيد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصول نورپردازي در آشپزخانه

نور به تمام المان هاي موجود در فضا معنا مي‌دهد و به دكوراسيون داخلي هويت مي‌بخشد. آشپزخانه از بخش هاي مهم خانه و نورپردازي مناسب در آن كاملا ضروري است.
نورپردازي در آشپزخانه

با اينكه هر بخش از خانه اهميت خاص خود را دارد اما آشپزخانه قلب خانه است. از اين مكان براي پخت و پز، آشپزي و صرف غذا استفاده مي‌شود. بنابراين توجه به نورپردازي اهميت ويژه اي دارد. در اين بخش از مجله دلتا نكات نورپردازي در آشپزخانه را بررسي مي‌كنيم.

نورپردازي در آشپزخانه

به غير از لوستر و چراغ آويزهاي گران قيمت لوازم ديگري براي تامين نور كافي وجود دارند. نورپردازي انواع مختلفي دارد؛ نورپردازي عمومي، وظيفه اي و تاكيدي.

روشنايي آشپزخانه

نورپردازي عمومي

در بخش هايي از آشپزخانه كه فعاليت بيش‎تري صورت مي‌گيرد و براي انجام كار نياز به نور كافي وجود دارد، مانند سينك، روي گاز و كانتر آشپزخانه از نورپردازي عمومي استفاده مي‌شود. لوستر و چراغ آويز هاي دكوراتيو به حصول نور عمومي كمك مي‌كنند. لوستر ها انواع مختلفي دارند و با تنظيم ارتفاع سيم مي‌توانيد ميز كار و محيط را به خوبي نوردهي كنيد.

نور تاكيدي و وظيفه اي

اين دو نوع نورپردازي، كم‎تر در آشپزخانه به كار مي‌روند و بيش‎تر جنبه تزييني دارند. روي هود و داخل كابينت هاي شيشه اي از نورهاي تاكيدي يا وظيفه اي استفاده مي‌شود.

نورپردازي در آشپرخانه به صورت مخفي

در سبك هاي مدرن، نورپردازي در آشپزخانه به صورت مستقيم، جاي خود را به نور مخفي داده است. منبع اين نور در معرض ديد قرار ندارد و فقط پرتوهاي بازتاب شده آن به چشم مي‌رسد. لوازم نورپردازي داخل فرو رفتگي هاي ديوار و كابينت كار مي‌شوند و كم‎تر در معرض آلودگي هاي چرب و رطوبت قرار دارند. اين نور به سمت بالا يا پايين تابيده مي‌شود و فضا را با حالتي نرم و لطيف روشن مي‌كند. روشن كردن گوشه هاي تاريك با ايجاد خطاي ديد، باعث بزرگ تر ديده شدن هر فضايي مي‌شود. بنابراين در دكوراسيون داخلي هميشه توصيه مي‌شود زير ميز، مبل و زواياي تاريك را روشن كنيد. از نور مخفي در قسمت هاي زيرين كابينت ها استفاده كنيد تا فضايي دلباز داشته باشيد.

پنجره در آشپزخانه

كابينت آشپزخانه

در سال هاي اخير استفاده از نورهاي مصنوعي به شكل نوار ال اي دي، درون كابينت افزايش يافته است و باعث بهتر ديده شدن داخل كابينت، كشو و نماي آشپزخانه خواهد شد. بخش اعظم فضاي آشپزخانه توسط كابينت پوشانده مي‌شود. از همين رو نورپردازي اين عنصر تاثير به سزايي در برجسته تر ديده شدن و بهتر ديده شدن رنگ دارد.

كانتر

براي خرد كردن مواد غذايي و ساير كارها، كانتر به عنوان ميز كار استفاده مي‌شود. بنابراين براي جلوگيري از خستگي چشم و هم چنين زيبايي نما، چراغ آويز هاي بلند را بالاي كانتر نصب مي‌كنند. بهتر است نور هاي متمركز و كانوني در اين قسمت به كار نرود. لامپ هايي كه نور را بازتاب مي‌دهند، مانند هالوژن، انتخاب مناسب تري هستند. علاوه بر روشن شدن فضاي كار، نورپردازي در آشپزخانه با استفاده از هالوژن سقف را بلندتر نشان مي‌دهد.

نقش سنگ بر نورپردازي در آشپزخانه

استفاده از كاشي بين كابينتي به رنگ روشن و جنس براق، كف‌پوش هاي سراميكي و سنگي نيز به بازتاب نور و روشن شدن فضا كمك مي‌كند.

پنجره

از پنجره ها كه راه هدايت نور خورشيد به داخل خانه هستند  غافل نشويد. پنجره ها را با پرده هاي ضخيم نپوشانيد و اجازه دهيد نور خورشيد به درون راه پيدا كند. علاوه بر روشنايي فضاي داخل، در مصرف انرژي نيز صرفه جويي مي‌شود.

سقف

وجود نورهاي مصنوعي به صورت توكار روي سقف، باعث بزرگ‎تر ديده شدن فضا و درخشندگي محيط مي‌شود. از نوار هاي ال اي دي منعطف در سقف استفاده كنيد و آن را در جهت دلخواه شكل دهيد.

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي در آشپزخانه و تعادل دماي بصري

براي تعادل دماي بصري آشپزخانه و داشتن تعادل در دكوراسيون داخلي، مي‌توانيد با توجه به رنگ كابينت از نورهاي گرم يا سرد استفاده كنيد. براي مثال اگر كابينت هايي به رنگ سفيد داريد، نورهاي زرد و خورشيدي را به كار ببريد تا گرما را به قلب خانه بياوريد و فضايي بزرگ تر داشته باشيد. چنانچه از فضاي صميمانه در آشپزخانه راضي هستيد، بهتر است از تلفيق نورهاي سفيد و زرد استفاده كنيد.

اميدواريم موارد گفته شده مفيد بوده باشد. در بخش هاي آينده، نورپردازي در آشپزخانه به سبك هاي مختلف را بررسي خواهيم پرداخت. بخش دكوراسيون مجله دلتا را همراهي كنيد.

همچنين بخوانيد:

كابينت آشپزخانه‎ هاي گلاس ؛ براق و چشم نواز!

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده


برچسب: دكوراسيون آشپزخانه مجله دلتا ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۶:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

براي داشتن خوابي با كيفيت و اتاق خوابي آرامش بخش خريد تختخواب مناسب از ضروريات است.
تختخواب

از مهم ترين نيازهاي اساسي بشر خواب و استراحت است. خواب توان لازم را براي بدن بازيابي و تختخواب يكي از لوازم اصلي خواب است كه كيفيت آن را تضمين مي‌كند. تخت فقط يك بار خريداري مي‌شود، بنابراين در خريد آن بايد توجه كرد و چند نكته را در نظر گرفت. با مجله دلتا همراه شويد تا همراه هم اين اصول را مرور كنيم.

تختخواب

تنوع زياد محصولات به شما كمك مي‌كند علاوه بر اينكه تختخواب مطلوب خود را خريداري كنيد، امكان انتخاب تختخوابي با استاندارد مناسب را داشته باشيد. با هم ويژگي هايي از جمله ارتفاع، ابعاد، پايه و جنس را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

تختخواب

ارتفاع مناسب تختخواب

حفظ بهداشت و سلامتي در زندگي امري ضروري است. براي جلوگيري از رشد باكتري ها ارتفاع تخت بايد به گونه اي باشد كه هوا جريان يابد و از تجمع رطوبت و افزايش دما جلوگيري شود.

ارتفاع تختخواب بزرگسال

ارتفاع مناسب تخت به شما اجازه مي‌دهد زير تختخواب را نظافت كنيد. بهتر است پايه هاي تختي كه انتخاب مي‌كنيد به فرمي باشد كه امكان نظافت را به راحتي داشته باشيد.

با توجه به ويژگي جسمي خود، ارتفاعي مناسب است كه هنگام نشستن و برخواستن پاها به صورت نود درجه روي زمين قرار گيرد. ارتفاع تقريبي حدود 40 سانتي متر تخمين زده مي‌شود.

ارتفاع تخت نوجوان و كودك

به رشد كودك توجه داشته باشيد و ارتفاعي را انتخاب كنيد كه براي مدتي طولاني بتوان از آن به راحتي استفاده كرد. ارتفاع معمول براي تخت كودك تا 30 سانتي متر متغير است. در سنين پايين تر براي اطمينان خاطر تخت هايي انتخاب كنيد كه محافظ دارند. با افزايش سن كودك مي‌توانيد اين محافظ را باز كنيد و كنار بگذاريد.

ارتفاع تختخواب دو طبقه

در خانه هاي كوچك، كه امكان قرار دادن دو تخت در اتاق وجود ندارد از تخت هاي دو طبقه استفاده مي‌شود. ارتفاع مناسب براي اين نوع تختخواب در حالت استاندارد بين 75 تا 170 سانتي متر كه با توجه به ارتفاع سقف متغير است. فاصه دو تختخواب را به گونه اي تنظيم كنيد كه به راحتي بتوان روي تخت پاييني نشست و از آن استفاده كرد. اين فاصله تا حدود 95 سانتي متر مي‌رسد.

تختخواب

ساختار

ممكن است هر چند وقت يكبار بخواهيد با تغيير چيدمان خانه دكوراسيون داخلي را تغيير دهيد يا سالي يك بار مجبور به اثاث كشي هستيد، تختخوابي سبك انتخاب كنيد كه به راحتي قابل جا به جايي و در قسمت اتصالات مقاومت بالايي داشته باشد تا با گذشت زمان و باز و بسته شدن مكرر آسيب نبيند.

پايه

پايه تختخواب بايد توان نگه داري وزن افراد را داشته باشد و خم نشود. اگه تختي انتخاب مي‌كنيد كه پايه ندارد و كشويي است به كيفيت چارچوب و بدنه زيرين تشك دقت كنيد. بدنه نبايد ترك داشته و بايد از جنسي با استحكام بالا توليد شده باشد.

ابعاد

ابعاد تخت با توجه به فيزيك جسمي افراد متفاوت است. تختخواب هاي يك نفره در عرض 90 و طول 200 سانتي متر توليد مي‌شوند و ابعاد دو نفره به عرض 160 و طول 200 سانتي متر مي‌رسد. با توجه به نياز خود مي‌توانيد ابعاد متفاوت را سفارش دهيد. در هنگام سفارشِ تختخوابي با ابعاد دلخواه حتما توجه داشته باشيد كه بتوانيد براي پوشش روي تخت از تشك هاي موجود استفاده كنيد.

جنس

شايد نمي‌دانستيد كه بايد تخت كودكان را مستحكم تر از تختخواب بزرگسالان انتخاب كنيد. وزن كودكان كم تر است اما معمولا كودكان روي تخت مشغول بالا و پايين پريدن هستند. تختخواب از جنس هاي مختلفي مانند چوب، فلز و ام دي اف توليد مي‌شود كه با توجه به منطقه جغرافيايي، بودجه، سليقه و نياز مي‌توانيد از بين آن ها انتخاب كنيد. براي مثال در مناطقي كه رطوبت بالا است پيشنهاد مي‌شود از تختخواب هاي فلزي استفاده شود.

تاج

تاج تختخواب علاوه بر نقش زيبا سازي، كاربرد هم دارد. تاج هاي مسطح و نرم بهترين انتخاب هستند. ممكن است به هنگام برخواست يا خوابيدن سر شما با آن تماس پيدا كند، يا بخواهيد براي خواندن كتاب به صورت قائمه بنشينيد و به آن تكيه دهيد.

تختخواب

رنگ تختخواب

انتخاب رنگ با توجه به روانشناسي رنگ در دكوراسيون صورت مي‌گيرد و به سبك دكوراسيون اتاق خواب شما بستگي دارد. ويژگي هر رنگ را بشناسيد و با داشتن اطلاعات كافي براي رسيدن به فضايي دلنشين و آرامش بخش رنگ مورد نظر را انتخاب كنيد. استفاده از رنگ هاي گرم براي كودكان، رنگ سفيد براي اتاق عروس و رنگ هاي سرد و خنثي براي اتاق بزرگسالان پيشنهاد مي‌شود.

موارد گفته شده بر اساس تجربه طراحان داخلي به عنوان يك استاندارد تعريف شده است. اما دكوراسيون داخلي يك هنر است و با توجه به سليقه و خلاقيت خود مي‌توانيد انتخاب هاي ديگري داشته باشيد.

همچنين بخوانيد:

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۵:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصول انتخاب فرش خانه هاي ايراني

فرش باغي از گل هاي رنگارنگ به زير پا است. گرماي خانه ايراني مديون طرح و رنگ هاي گرم فرش است.
فرش خانه

فرش نقش مهمي در چيدمان دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني دارد. فرش دستباف ايراني با كيفيت بالا و به عنوان يك اثر هنري هميشه ارزشمند بوده است. فرش در انواع مختلفي توليد مي‌شود. تنوع رنگ، طرح، جنس و سايز فرش باعث مي‌شود انتخاب آن سخت به نظر برسد. در بيش تر مواقع به بازار مي‌رويم، با توجه به بودجه هر فرشي كه به نظرمان جذاب آمد آن را خريداري مي‌كنيم. به خانه باز مي‌گرديم و نمي‌دانيم چرا به جاي زيباتر شدن، خانه به نظر شلوغ مي‌آيد؟ درست است كه در سبك دكوراسيون وينتج گفتيم هر آنچه دوست داريد به خانه اضافه كنيد، اما وينتج فقط يك سبك از ده ها سبك است. براي انتخابِ فرش خانه هاي ايراني متناسب با دكوراسيون داخلي خانه، نكات زير را مطالعه كنيد و با مجله دلتا همراه شويد.

فرش خانه

فرش خانه را به درستي انتخاب كنيد

فرشي كه در اتاق خواب پهن مي‌شود، نرم تر و كوچك تر از فرشِ مناسبِ پذيرايي است. به همين دليل مانند تمام لوازم خانه، قبل از خريد فرش جاي مناسب آن را انتخاب كنيد و سبك دكوراسيون خانه را در نظر داشته باشيد. گرچه در دكوراسيون مينيمال توصيه مي‌شود فرش را حذف كنيم، اما در ساير سبك ها، حتي با توجه به وجود كف‌پوش هاي جذاب و متنوع، باز هم نياز به وجود يك فرش احساس مي‌شود.

فرش خانه

جنس فرش

فرش ها در جنس هاي مختفي توليد مي‌شوند كه هر كدام كيفيت متفاوتي دارند. آكريليك؛ مقاومت و طول عمر بالايي. ابريشم مصنوعي؛ پرز كم و طرح هاي متنوع. پلي پروپيلن؛ كيفيت رنگ بالا.

براي بافت فرش دستباف از پشم يا ابريشم استفاده مي‌شود. از لحاظ قيمت و ظرافت ابريشم در رده اول قرار مي‌گيرد و بعد از به پشم مي‌رسيم.

فرش خانه

كاربرد

بايد دقت كنيد كه از فرش در چه مكاني استفاده مي‌كنيد. در مكان هاي پر تردد مانند راهرو و اتاق پذيرايي فرش هاي مقاوم تر و براي اتاق خواب فرش هاي ابريشمي پهن كنيد.

براي فرش اتاق كودك يا اتاق پذيرايي كه احتمال ريختن غذاهاي چرب يا نوشيدني هاي رنگي وجود دارد، لازم است فرشي بخريد كه شست و شوي آن آسان و در برابر مواد شيميايي مقاوم باشد. براي اين منظور جنس آكريليك پيشنهاد مي‌شود. مراقب باشيد اگر فرش پلي استر را براي پذيرايي پسند كرديد به هنگام سرو غذا روفرشي هاي نازك را روي آن بياندازيد.

چيدمان فرش در دكوراسيون ايراني

در دكوراسيون خانه هاي ايراني دماي بصري بيش تر به سمت گرم و دوستانه مي‌رود. يكي از دلايل اين مورد نحوه چيدمان و  رنگ فرش است. براي انتخاب ابعاد مناسب فرش، آن را به گونه اي در نظر بگيريد كه از ديوار ها 50 سانتي متر فاصله داشته باشد و بتوان پايه هاي جلويي مبل را روي آن قرار داد.

فرش خانه

اتاق خواب

پهن كردن فرش باعث مي‌شود زمينِ زير پا را گرم‌تر حس كنيم. اتاق خواب مكان استراحت است و داشتن احساس آرامش با پهن كردن يك فرش زير تخت به وجود مي‌آيد. فرش را به گونه اي پهن كنيد كه هنگام بيدار شدن يا به رختخواب رفتن بتوانيد پاي خود را روي آن بگذاريد. سعي كنيد براي نشان دادن طرح و رنگ فرش حدود 60 سانتي متر از لبه هاي تخت فاصله بگيريد.

اتاق نشيمن

قرار است در خانه راحت باشيد و گرماي دكوراسيون ايراني را در خانه به وجود آوريد. پس در يك جمله مي‌توان گفت فرش را طوري روي زمين پهن كنيد كه هنگام نسشستن روي مبل و استراحت، پاها روي فرش قرار بگيرد. فرشي انتخاب كنيد كه با توجه به اصول چيدمان مبلمان، پايه هاي جلويي مبل روي آن قرار بگيرد.

اتاق پذيرايي

بر خلاف چيدمان اتاق نشيمن، فرش اتاق غذاخوري، بايد كوچك و لبه هاي آن حدود 60 سانتي متر از ميز ناهارخوري بيرون تر باشد تا صندلي به طور كامل روي فرش قرار بگيرد.

فرش خانه

نكات كليدي

  • تمام سطح زمين را با فرش نپوشانيد، بخش هايي را خالي بگذاريد تا وجود فضاي خالي با ايجاد كنتراست سبب برجسته تر شدن نماي فرش شود.
  • رنگ هاي گرم را براي اتاق نشيمن و پذيرايي  و رنگ هاي سرد را براي اتاق خواب استفاده كنيد
  • براي پوشش كفِ آشپزخانه از كف‌پوش هاي مخصوص اين مكان استفاده و فرش را در ساير بخش هاي خانه پهن كنيد.
  • رنگ غالبِ ديوار در بيش تر خانه هاي ايراني رنگ سفيد است. براي فرار از يكنواختي در نماي داخلي فرشي با طرح و رنگ جذاب بخريد.
  • طرحي واحد را براي فرش هاي مختلف خانه برگزينيد. اما چنانچه مي‌خواهيد فضاي بزرگي را با چندين فرش بپوشانيد، بزرگ ترين فرش را از بين رنگ هاي خنثي انتخاب كنيد و ساير فرش ها را در كنار آن بياندازيد.
  • از چسب هاي دوطرفه مخصوص فرش استفاده كنيد تا از ليز خوردن فرش جلوگيري شود.

تمام آنچه گفته شد استانداردهاي تجربي طراحان داخلي هستند. اجباري به پيروي از آن ها نيست. به سليقه خود اهميت دهيد و سبك خود را خلق كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

آينه كاري ديوار ؛ تحولي در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۹:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

پرده هاي رنگارنگ و طرح دار را براي پوشاندن پنجره انتخاب و نمايي جذاب در فضا ايجاد كنيد.
مدل پرده

پرده، لباس پنجره است. با توجه به اين كه پرده ها را در كدام بخش از خانه استفاده مي‌كنيم نكات خاصي بايد رعايت شود كه دانستن آن ها به داشتن خانه اي زيبا و رويايي كمك مي‌كند. با توجه به سبك دكوراسيون داخلي در خانه، پرده نيز بايد هماهنگ با ساير لوازم انتخاب شود. انتخاب پرده مي‌تواند تصوير و حسي كه مي‌خواهيد در فضا پديد آورد. رنگ، طرح، اندازه، جنس پارچه و مدل پرده نمايي متفاوت به آن مي‌بخشد. نقش مهم پرده در دكوراسيون داخلي باعث شد در اين بخش از مجله دلتا به بررسي رنگ، طرح، جنس و مدل پرده در طراحي داخلي بپردازيم. ما را همراهي كنيد.

مدل پرده شيك

مدل پرده در ديزاين خانه

با توجه به نوع چين و دوخت نهايي مدل پرده را در چند دسته، تقسيم بندي مي‌كنند. پرده هاي ساده و چين دار كه آن ها را به طور خلاصه به شما معرفي مي‌كنيم.

پرده پليسه دار

قسمت بالايي اين پرده به شكل چين مرتب و راه راه دوخته شده است. معمولا روي اين پرده از والان استفاده مي‌كنند. پرده پليسه دار مناسب اتاق هايي با دكوراسيون رسمي است؛ اتاق جلسات، اتاق پذيرايي و يا سالن غذاخوري.

مدل پرده مدرن

مدل پرده چين دار

پر كاربردترين نوع پرده است. زيرا به راحتي مي‌توان چنين پرده اي را دوخت و در خانه آويزان كرد. پارچه هاي مختلف را مي‌توان به صورت چين دار دوخت ، ولي پارچه هاي ضخيم انتخاب مناسب براي اين مدل پرده نيستند. اين نوع پرده مناسب اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشيمن است.

مدل پرده جديد

پرده چين دار و پيله دار

جديدترين مدل پرده، تلفيقي از چين و پيله است. اين مدل در انواعِ سه و پنج چين دوخته مي‌شود و هر كدام نماي خاصي به فضا مي‌دهند. با افزايش تعداد چين طول پرده بيش‌تر مي‌شود و به پارچه بيش‌تري نياز است.

مدل پرده پانچ

پرده پانچ

ساده ترين نوع دوخت در ميان انواع مختلف مدل پرده، پانچ است. در دوخت اين مدل پرده نياز به دستگاه پرس صنعتي داريد. قسمت بالايي پرده چين ندارد و فقط داراي حلقه هاي متعددي است كه ميل پرده از ميان آن ها رد مي‌شود. انتخاب مناسبي براي دكوراسيون اتاق كودكان و مكان هاي عمومي است، زيرا باز و بسته كردن پرده به راحتي صورت مي‌گيرد.

مدل پرده كراواتي

مدل پرده كراواتي

براي دوخت پرده هايي با پارچه ضخيم مانند كتان از مدل كراواتي استفاده مي‌‎شود. بالاي پرده به فرم استوانه اي است كه به چين هاي ريز منتهي مي‌شود. اين مدل پرده براي دكوراسيون كلاسيك و رسمي مناسب است.

مدل پرده ساده

تاثير رنگ پرده در دكوراسيون

اگر بخواهيد فضا را بزرگ تر نشان دهيد انتخاب هوشمندانه رنگ پرده به ياري شما مي‌آيد. بايد از پارچه هايي روشن و هم خانواده با ‌رنگِ ديوار انتخاب كنيد. اگر رنگ ديوار تيره است، پرده اي از طيف رنگي يكي از سايه هاي روشن همان رنگ در خانه بياويزيد.

اما اگر نمي‌خواهيد در استفاده از آن رنگ زياده روي كنيد بهتر است رنگ هاي خنثي از جمله طوسي و سفيد را در اولويت قرار دهيد. چنانچه رنگ ديوار سفيد يا طوسي است، مي‌توانيد با توجه به دماي بصريِ اتاق، رنگ گرم يا سرد را انتخاب كنيد. رنگ هاي مكمل براي ايجاد تضاد بصري و دوري از يكنواختي در محيط مناسب است.

با توجه به سبك خانه ممكن است پرده اي ساده يا طرح دار را ترجيح بدهيد. در خانه هاي مينيمال، پرده تك رنگ مناسب است. در حاليكه در سبك دكوراسيون بوهمي پرده رنگارنگ دكوراسيون داخلي را تكميل مي‌كند.

كنتراست در دكوراسيون چشم را به حركت در مي‌آورد و تنوع به وجود مي‌آورد. از نقش الگو غافل نشويد و در انتخاب مدل پرده، طرح را در نظر داشته باشيد.

مدل پرده مشكي

نقش اندازه پرده در نما

پرده هم كاربرد زينتي دارد و هم از ورود نور مستقيم جلوگيري مي‌كند. براي مكان هايي مانند اتاق خواب، يا اتاق كار براي اينكه نور مزاحم استراحت و كار كردن نشود از پرده هاي عريض و بلند استفاده مي‌شود؛ پرده هايي از كف تا سقف. بهتر است اين پرده ها حداقل 3 سانتي متر از كف فاصله داشته باشند تا روي زمين كشيده نشود و به راحتي باز و بسته شود.

در حالت استاندارد ميله پرده 15 سانتي متر بالاتر از قاب پنجره نصب مي‌شود و از اطراف نيز كمي عريض تر از قاب پنجره است. اگر تعداد پنجره ها زياد است پرده ها را كنار جمع كنيد تا نقش خطي عمودي داشته باشند و دچار تكرار نشويد. اگر پنجره ها كوچك است پرده را به اندازه پنجره انتخاب كنيد.

جنس پرده

در انتخاب جنس پارچه به نحوه قرار گيري پرده، مدل پرده، ميزان پوشش پنجره و سبك دكوراسيون توجه كنيد. پارچه هاي متنوعي در صنعت نساجي توليد مي‌شوند كه قابليت استفاده به عنوان پرده را دارد. ما در اين جا تنها به چند مورد از پر طرفدارترين پارچه ها اشاره مي‌كنيم.

مدل پرده توري

تور

پارچه توري حس نوستالوژيك را در افراد بيدار مي‌كند و يادآور خانه هاي قديمي است. پرده هاي توري كلاسيك ترين جنس پرده هستند كه از مد خارج نمي‌شوند. چنين پرده اي در دكوراسيون وينتج، داخل آشپزخانه و اتاق عروس كاربرد بيش تري دارد.

مدل پرده زرد

كتان

پر طرفدارترين پارچه براي پرده، كتان است. پارچه كتان نرم و پنبه اي است، به همين دليل براي استفاده در انواع مدل هاي پرده مناسب است. اين پارچه تنوع رنگ و ضخامت زيادي دارد. پرده هاي كتان نور را كم تر عبور مي‌دهند و براي تاريك كردن اتاق خواب پيشنهاد مي‌شود. در طول روز مي‌توانيد پرده را در كنار جمع كنيد و از نور طبيعي لذت ببريد. مي‌توان با انتخاب پرده هاي كتانِ ضخيم تر، از ورود گرما و سرما به داخل خانه جلوگيري كرد.

مدل پرده صورتي

حرير

پارچه هايي نازك كه بيش تر به عنوان والان استفاده مي‌شود. والان قسمتي از پرده است كه فقط قسمت بالاي پنجره را پوشش مي‌دهد. پارچه هاي حرير داراي بافت ساده يا طرح هاي برجسته هستند. چنان چه خانه نورگير مناسبي ندارد و با مشكلِ كمبود نور روبرو هستيد مي‌توانيد از اين پارچه براي پرده اصلي به همراه يك زير پرده براي پوشش فضاي داخلي استفاده كنيد.

با وجود تنوع زيادِ انواع مدل هاي پرده، انتخاب پرده اي كه براي دكوراسيون خانه مناسب باشد سخت به نظر مي‌رسد، اما با توجه به اطلاعات گفته شده مي‌توانيد بهتر تصميم بگيريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۷:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

اتاق خواب مكان استراحت و محلي خصوصي در خانه است كه بايد با توجه به سليقه خود آن را ديزاين كنيد. اگر رنگ صورتي مطلوب شما است اما ايده اي براي استفاده از آن نداريد با ما همراه شويد.
دكوراسيون اتاق خواب

دنياي طراحي داخلي وسيع و بي انتها است. دكوراسيون اتاق خواب نيز از اين قاعده مستثني نيست و مي‌توان از تمام عناصر طراحي داخلي و سبك هاي دكوراسيون در ديزاين اتاق خواب بهره گرفت. در بخش هاي مختلف مجله دلتا اتاق خواب هاي متنوعي را بررسي كرده ايم و اين بار سراغ دكوراسيون صورتي رنگ مي‌رويم. با ما همراه شويد.

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

رنگ صورتي از تركيب رنگ هاي قرمز و سفيد به دست مي‌آيد. تاثير روانشناسي هر دو رنگ را به ارث مي‌برد و در واقع خصوصيات تضعيف شده هر دو را در فضا القا مي‌كند. گرم است، اما نه به تندي قرمز. آرامش مي‌بخشد، اما يكنواختي سفيد را ندارد. با داشتن اتاق خواب صورتي از ويژگي هر دو رنگ در قالب يك رنگ بهره بگيريد.

صورتي رنگي شاد و يادآور دوران كودكي است. اگر قرار باشد براي رنگ ها تصويري در ذهن بسازيم، گل رز اولين تصوير از رنگ صورتي خواهد بود. رنگ قرمز هيجان آور، انرژي بخش و محرك است. تزريق رنگ سفيد باعث رقيق شدن رنگ قرمز مي‌شود و آن را لطيف مي‌سازد. به همين دليل بر خلاف قرمز، رنگ صورتي خشم را فرو مي‌نشاند. براي درك بهتر از چگونگي استفاده از رنگ صورتي، دكوراسيون چند اتاق را با هم بررسي  مي‌كنيم.

ديزاين اتاق خواب

اتاق خواب صورتي؛ كودكي كه بزرگ شد

تا چند سال پيش از رنگ صورتي در دكوراسيون داخلي اتاق كودك و بخش نوزادان استفاده مي‌شد. اما با جلب توجه طراحان داخلي به خصوصيات رنگ صورتي و تاكيد بر نامحدود بودن ذات رنگ ها و استفاده از آن در طراحي داخلي اتاق خواب بزرگسالان، رنگ صورتي از رنگي كودكانه به رنگ بالغ تغيير يافت. همان طور كه در عكس بالا مي‌بينيم رنگ صورتي دكوراسيون اتاق خواب را به اتاقي كودكانه تبديل نكرده و فضايي كاملا بزرگسالانه در محيط حاكم است. مركز توجه اتاق، ميز سورمه اي رنگ است كه با ايجاد كنتراست نگاه را به خود جلب مي‌كند. به دليل ويژگي روشن كننده بودن رنگ صورتي، نگران كمبود نور نباشيد و با خيال راحت پرده هاي صورتي را در دكوراسيون به كار ببريد. در اين اتاق براي بزرگ تر ديده شدن اتاق، پرده هم رنگ با ديوار انتخاب شده است.

طراحي داخلي اتاق خواب

صورتيِ تاكيدي

در اين اتاق از رنگ صورتي روي سقف، به عنوان ديوار آكسان، استفاده شده و رنگ طوسي و قهوه اي براي تاكيد و تعادل به كار رفته است. به دليل وجود رنگ سفيد در باطن رنگ صورتي فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان مي‌دهد. بنابراين براي اينكه ارتفاع سقف زياد به نظر نرسد، رنگ آميزي سقف تا كمي بالاي ديوار ادامه داده شده است. سبك طراحي داخلي اين اتاق مينيمال و استفاده از خطوط افقي و عمودي در كنار هم تناسب جذابي به وجود آورده است. تضاد فرم گرد لوسترِ با خطوط صاف، يكنواختي را از بين مي‌برد.

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

پالت رنگ پيشنهادي

اشباع رنگ صورتي كم است و به همين جهت قدرت تاكيدي پايين تري نسبت به رنگ هاي مادر، قرمز و صورتي، دارد. بنابراين براي حفظ تمركز روي رنگ صورتي از تنوع رنگِ زياد در كنار صورتي استفاده نكنيد. طلايي، مسي، سفيد و طوسي روشن گزينه هاي خوبي براي تلفيق هستند.

با اينكه در دكوراسيون مدرن، از رنگ خنثي، به ويژه، طوسي به عنوان رنگ مكمل استفاده مي‌شود، اما هميشه استثنا وجود دارد. آبي نوزادي، سبز-آبي و قهوه اي شكلاتي نيز در كنار صورتي به كار مي‌رود.

دكوراسيون اتاق خواب كوچك

صورتيِ جيغ

يكي از سايه هاي پر رنگ صورتي را به صورت محدود روي لوازم بازتاب دهيد تا ويژگي هاي رنگ صورتي را با صدايي بلندتر در اتاق بيان كند. از فرو رفتگي ديوار استفاده شده و آن را با كنسول پوشش داده اند. دو شمعدان پر رنگ روي كنسول قرار داده شده كه در تقابل با كوسن هاي پر رنگ، مثلث فرضي را تشكيل داده است كه باعث حركث چشم بين اين سه نقطه مي‌شود و از كسل كنندگي جلوگيري مي‌كند. براي روشن و بزرگ تر ديده شدن اتاق، از هيچ پوششي براي پنجره ها استفاده نشده و يك آينه دكوراتيو روي ديوار كناري نصب و توازنِ حضورِ رنگ سفيد با انعكاس اين رنگ روي در به وجود آمده است.

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

كمي جسارت به خرج دهيد. رنگ هاي متضاد را براي الگو و طرح ها انتخاب كنيد و حركت در فضا به وجود آوريد. انعكاس طرح روتختي روي بالشت و بخشي از ديوار، پيوستگي را در دكوراسيون اتاق خواب ايجاد كرده است. رنگ مات، نور را به خود جذب مي‌كند و باعث پراكندگيِ حواس نمي‌شود. نكته اي كه در انتخاب رنگ چراغ آويزها صورت گرفته، انتخاب سايه رنگ هاي به كار رفته در اتاق به صورت مات است. رنگ ها بسيار نزديك به هم و مايل به سفيد انتخاب شده اند، به گونه اي كه با وجود تنوع رنگي، مي‌توان آن ها را به دو گروه سبز و رنگ هاي روشن دسته بندي كرد.

نكات گفته شده براي الهام گرفتن و پيشنهاد بخش دكوراسيون مجله دلتا است. در واقع مي‌توان با هر سليقه اي سبكي متفاوت و تركيب رنگي خاص براي دكوراسيون اتاق خواب صورتي تعريف كرد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك(+ويدئو)

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

6 عامل مؤثر در طراحي دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

سبك بوهمي به يكي از ترندهاي پر طرفدار سال هاي اخير تبديل شده است. درباره آن بيش تر بدانيد.
طراحي داخلي خانه

در سال هاي اخير علاقه به طراحي داخلي خانه در سبك بوهمي افزايش يافته است. در سراسر جهان افراد در سبك زندگي و پوشش خود از سبك بوهمي الهام مي‌گيرند. قبل از اينكه دكوراسيون خانه را به سبك بوهمي درآوريد، بايد ويژگي هاي اين سبك را بشناسيد. در اين بخش از مجله دلتا خصوصيات سبك بوهمي را همراه با چند نكته به شما معرفي مي‌كنيم.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي چيست؟

براي درك مفهوم سبك بوهمي شناخت ريشه آغاز اين سبك مهم است. بوهمي يا بوهمين واژه اي فرانسوي، به معناي كولي است و به كولي هاي ساكن بوهم گفته مي‍شد. اين سبك از زندگي كولي ها نشات گرفته است. بوهم بخشي از اروپاي مركزي، واقع در چكِ امروزي و كانون برخورد فرهنگ هاي مختلف از نقاط مختلف اروپا از جمله آلمان و چك بوده است.

كولي هاي ساكن بوهم، از قوانين خاص خود پيروي مي‌كردند. امروزه اصطلاح بوهمي به سبك زندگي بوهميايي گفته مي‌شود.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

دكوراسيون داخلي بوهمي

ويژگي برجسته سبك بوهمي، تلفيق عناصر طراحي داخلي با يكديگر است؛ رنگ، طرح، خط و الگو. دكوراسيون داخلي بوهمي تركيبي از فرهنگ هاي مختلف است. اگر كمال گرا يا پايبند به نظم و قوانين مشخص هستيد و داشتن هويت در طراحي داخلي خانه را مهم مي‌دانيد، سبك بوهمي مناسب شما نيست. اما اگر از زيبايي هر جسم به صورت مجزا لذت مي‌بريد و قرار گرفتن اجزا در يك فضاي كل را به صورت چهل تكه دوست داريد، سراغ سبك بوهمي برويد.

از نكات جذاب اين سبك مي‌توان به اين مورد اشاره كرد كه هيچ يك از دو اتاقِ بوهمي شكل يكساني نخواهند داشت و هر مكان نمايي منحصر به فرد دارد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

به هيچ رنگي وفادار نمانيد

نيازي نيست يك رنگ خاص را مد نظر بگيريد و به فكر انتخاب رنگ هاي مكمل يا هم خانواده باشيد. رنگ گرم و سرد، براق و مات يا هم خانواده و مكمل را در كنار هم به كار ببريد. گرچه به دليل ويژگي روحيِ افرادي كه سبك بوهمي را در زندگي پيش مي‌گيرند، استفاده از رنگ هاي طلايي، نارنجي، قهوه ايِ روشن، قرمز و سفيد كاربرد بيش‌تري دارد. اما ساير رنگ ها نيز در طراحي داخلي خانه هاي بوهمي ديده مي‌شود. براي داشتن فضايي گرم و دوستانه، از همه ي رنگ ها استفاده كنيد و هيچ رنگي را به عنوان رنگ غالب انتخاب نكنيد. همان طور كه سبك زندگي كولي ها همه فرهنگ ها را در خود مي‌پذيرد، همه ي رنگ ها را به خانه راه دهيد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

اكسسوري هاي خوش رنگ و لعاب

بر خلاف سبك مينيمال كه تمام اكسسوري ها و لوازم تزييني را از جلوي چشم دور مي‌كرديد، دكوري هاي رنگي و حتي دست ساز خود را به ديوار بياويزيد. افكارتان را در قالب آثار هنري به دكوراسيون خانه تزريق كنيد. فضاهاي خالي را با پارچه هاي رنگي، دريم كچر، ريسه هاي ال اي دي و طرح هاي دلخواه بپوشانيد. گل هاي آپارتماني با برگ هاي بزرگ، شاخه هاي خشك و زيباي درختان و به طور كلي تمام عناصر طبيعت را از در و ديوار بياويزيد. البته اين به معناي در هم ريختگي فضا نيست. با دقت و خلاقيت، المان ها را در جايي قرار دهيد كه جلوه زيبايي داشته باشد و حس انباري را در محيط ايجاد نكند.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

مبلمان مناسب در طراحي داخلي انه به سبك بوهمي

سبك بوهمي در تضاد با تجملات است، پس از خريد مبلمان دست دوم و قرار دادن آن در خانه نترسيد. مبل راحتيِ آنتيك و رنگارنگ هيچ جايي بهتر از خانه بوهمي نما پيدا نمي‌كند. مي‌توانيد روي مبلمان را با پارچه يا پتوهاي رنگي بپوشانيد. كولي هاي قديم لوازم خانه را از شهرهاي مختلف در طول سفر خريداري مي‌كردند و آن ها را كنار هم در خانه قرار مي‌دادند. مهم راحتي و حال خوب افراد در خانه است.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

سبك بوهمي، سبكي آزاد است و رنگ در آن حرف اول را مي‌زند. در بخش هاي بعدي به ساير سبك هاي دكوراسيون داخلي خواهيم پرداخت. افراد با خصوصيات و تجربه هاي متفاوت، سليقه هاي متفاوتي دارند و نمي‌توان براي همه يك نسخه واحد را تجويز كرد. با تكيه بر خلاقيت هر سبكي كه مي‌پسنديد براي طراحي داخلي خانه خود انتخاب كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده

مزايا و معايب سقف كناف در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

اكسسوري هاي دوست داشتني، اين بار چيدمان ساعت ديواري

ساعت هاي ديواري از جمله لوازمي هستند كه با گذشت زمان تغييرات ظاهري زيادي داشتند و مطابق نيازهاي زيبايي شناسانه در شكل هاي جديدي توليد مي‌شوند. قانوني براي استفاده از ساعت ديواري وجود ندارد اما دانستن چندين نكته مي‌تواند به نصب ساعت ديواري در نقطه اي كه جلوه زيبايي داشته باشد، كمك كند.
چيدمان ساعت ديواري

زمان بدون لحظه اي وقفه، مي‌گذرد. براي رسيدن به اهداف و موفقيت در زندگي، بايد هميشه زمان را نظر گرفت و برنامه هاي روزانه را با آن پيش برد. بنابراين وجود ساعت به عنوان ابزارِ نشان دادن زمان براي افراد مهم است. توجه به چيدمان ساعت ديواري در دكوراسيون منازل به عنوان يك وسيله تزييني، سبب تنوع ظاهري در ساعت هاي ديواري شده است. با مجله دلتا همراه شويد.

چيدمان ساعت ديواري در دكوراسيون

چيدمان ساعت ديواري

قبل از خريد ساعت ديواري محل نصب آن را در نظر بگيريد. ساعت ديواري بايد با ساير المان هاي موجود در دكوراسيون داخلي تناسب داشته باشد. تناسب به معناي يك شكل يا هم رنگ بودن نيست. بلكه با توجه به سبك دكوراسيون داخلي، رنگ، فرم و اندازه ساعت را انتخاب كنيد. بدون در نظر گرفتن كاركرد ساعت، مي‌شود از آن به عنوان يك وسيله تزييني استفاده كرد. ساعت هاي قديمي و از كار افتاده در دكوراسيون وينتج حسي نوستالوژيك به وجود مي‌آورند.

ارتفاع نصب ساعت ديواري

انتخاب ساعت

هنگام انتخاب ساعت، آن را در دكوراسيون داخلي خانه فرض و سپس به خريد اقدام كنيد. اگر به نتيجه كار فكر نكنيد، وسيله اي به خانه اضافه مي‌كنيد كه فقط خانه را شلوغ تر كرده است. ساعت هاي ديواري علاوه بر سايز، بر اساس سبك نيز دسته بندي مي‌شوند؛ ساعت هاي مدرن، كلاسيك، مينيمال و يا آينه اي. دور از واقعيت نيست اگر ساعت ديواري را يك اثر هنري بناميم. با توجه به فرم، طرح و رنگ هاي مختلف ساعت ديواري، مي‌توان از آن مانند يك تابلو، براي زيبايي منزل استفاده كرد.

ساعت ها از متريال متفاوتي ساخته مي‌شوند و هر كدام از آن ها را مي‌توان در دكوراسيون هاي مختلف استفاده كرد. ساعت هاي شيشه يا تك رنگ كه حواس پرتيِ ديداري به وجود نمي‌آورند براي دكوراسيون مينيمال مناسب هستند.

ساعت هاي چوبي را براي دكوراسيون كلاسيك، اتاق هايي با رنگ گرم و در كنار مبلمان چوبي به كار بگيريد. اگر اتاق كوچك و تاريك است، از ساعت هاي آينه اي كه نور را بازتاب مي‌دهند، براي بزرگ تر و روشن تر ديده شدن فضا استفاده كنيد. در واقع در مرحله اول نياز را شناسايي كنيد و با توجه به آن فرم ، طرح و جنس مد مورد نظر را براي رفع نقص در دكوراسيون به كار گيريد.

فرم

فرم ها معاني متفاوتي در ناخودآگاه تداعي مي‌كنند. براي وارد كردن اين عنصر طراحي داخلي، در دكوراسيون داخلي از ساعت ديواري كمك بگيريد.

دايره

دايره نمادي از چرخ هستي، منبع حيات، حركت و تكامل است. در گذشته فرم گرد را براي ساعت خورشيدي به كار مي‌بردند. در واقع حركت عقربه هاي ساعت همواره حول يك مركز به صورت دوار در حال حركت هستند. فرم دايره به خوبي روي ساعت مي‌نشيند. خطوط منحني، داراي حالتي نرم و رها هستند، بنابراين حسي از رهايي و انعطاف در فضا به وجود مي‌آورند.

مربع و مستطيل

در طراحي داخلي، دايره نماد روح و مربع سمبل جسم است. مربع و مستطيل داراي چهار ضلع هستند، همانند چهار عنصر اصلي آب، باد، آتش و خاك. استفاده از فرم مربعي حس همبستگي، قدرت و نظم را در ذهن زنده مي‌كند. خطوط افقي و عمودي، تلفيقي از ايستايي و حركت را در كنار يكديگر قرار داده اند.

مثلث

مثلث تنها فرمي است كه جهت دهي را نمايش مي‌دهد. خطوطِ مورب مثلث حركت و جهت را به خوبي منتقل مي‌كنند و چشم را به حركت وادار مي‌كند. استفاده از اين فرم براي ساعت ديواري كم تر صورت مي‌گيرد.

ساير اشكال

به غير از اين سه شكل اصلي، ساير اشكال يا از تكيب اين چند شكل تشكيل مي‌شوند يا تلفيقي از خطوط هستند. از چنين ساعت هاي در دكوراسيون مدرن استفاده مي‌شود و با توجه به رنگ و خطوطي كه در آن ها استفاده مي‌شود، حس متفاوتي را به افراد منتقل مي‌كنند.

بهترين جا براي نصب ساعت ديواري

جاي نصب ساعت ديواري

براي نصب ساعت، ديواري را در نظر بگيريد كه از بيش تر بخش هاي خانه قابل مشاهده است. ديوار پشت كاناپه، بالاي كنسول و شومينه، كنار قاب عكس و جايي كه از آشپزخانه نيز در معرض ديد است. براي نصب ساعت روي ستون، وجهي از ستون را انتخاب كنيد كه به راحتي و بدون نياز به جابه جايي بتوان ساعت را ديد. مي‌توانيد ساعت را روي ديوار آكسان نصب كنيد.

چيدمان ساعت ديواري

اگر ديوار باريك و يا ستون را براي نصب در نظر گرفته ايد، ساعتي با عرض كم را انتخاب كنيد . ساعت هاي آينه اي و بزرگ، با بازتاب نور به محيط، به بزرگتر ديده شدن فضا كمك خواهد كرد، به شرطي كه در جاي مناسبي قرار گيرد. همان طور كه در اصول چيدمان مبلمان گفته شد، مي‌توان ساعت را كانون توجه قرار داد و مبلمان را بر اساس اين كانون در خانه چيد.

ساعت ديواري بالاي تلويزيون

ساعت ديواري، وسيله اي ياري رسان

براي افزودن كنتراست به محيط، يك ساعت با فرمي متفاوت از ساير المان هاي موجود در محيط بهره بگيريد و تعادل را در دكوراسيون داخلي ايجاد كنيد. اگر تناسب و تعادل در دكوراسيون داخلي به هم ريخته است از ساعت استفاده كنيد. يك ساعت به رنگ مشكي، در اتاقي به رنگ سفيد، با ايجاد كنتراست بصري، يكنواختي را از بين مي‌برد.

اتاقي به رنگ آبي كه براي افزايش دماي بصري در نظر داريد الماني به رنگ گرم در دكوراسيون داخلي داشته باشيد؟ يك ساعت با عقربه هاي نارنجي در كنار چندين تابلو با فرم هاي مشابه مشكل شما را حل مي‌كند. علاوه بر فرم و ظاهر، ساعت ها از لحاظ ساختاري نيز جوابگوي نياز ما هستند. در فضاهاي اداري، بيمارستان و مدارس كه ممكن است ساعت ديواري از نظر پنهان بماند، استفاده از ساعت هاي سقفي كه از دو سمت قابل مشاهده هستند، توصيه مي‌شود.

ساعت ديواري را كجا بزنيم

بعضي ها از صداي عقربه هاي ساعت در محيط منزل لذت مي‌برند و عده اي آن را آزار دهنده مي‌دانند. در انتخاب ساعت براي اتاق خواب، بايد به اين نكته توجه داشته باشيد. اگر صداي عقربه ها را دوست نداريد ساعت هاي ديجيتالي را براي اتاق خواب انتخاب و آن را روي ديوار مقابل تخت نصب كنيد.

فاصله ساعت ديواري از سقف

ارتفاع نصب ساعت ديواري

براي نصب ساعت ديواري، ارتفاع استانداردي وجود ندارد. ساعت را در ارتفاعي قرار دهيد كه به هنگام نشستن و يا ايستادن موازي با چشم قرار بگيرد. به طور معمول گفته مي‌شود در خانه هايي با سقف  كوتاه ساعت را در ارتفاع پاييني در حدود 150 سانتي متر و در خانه هايي با سقف بلند مي‌توانيد ساعت را تا ارتفاع 165 سانتي متر نيز نصب كنيد. اين عدد با توجه به اندازه ساعت و جاي نصب متغيير است.

نمي‌توان قانوني كلي براي نصب ساعت ديواري در دكوراسيون تعريف كرد، تنها با توجه به روانشناسي رنگ، توجه به نقش عناصر طراحي داخلي و كمي خلاقيت مي‌توان از اين وسيله جهت زيبايي و انتقال حس استفاده كرد. در بخش هاي بعدي به نقش ساير اكسسوري هاي تزييني مي‌پردازيم.

همچنين بخوانيد:

عناصر طراحي داخلي منزل

طراحي خانه 20 متري ، ايده‌ هاي هوشمندانه

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكاتي براي انتخاب پارچه مبل

پارچه مبل مانند لباس آن است و در اولين نگاه ظاهر مبل ما را جذب مي‌كند. بنابراين انتخاب پارچه مناسب اهميت زيادي دارد.
انتخاب پارچه مبلي

پارچه مبل بخش مهمي از ظاهر مبل را تشكيل مي‌دهد. رنگ، طرح و جنس پارچه در نماي دكوراسيون تاثير گذار است. كيفيت و طرح هر پارچه با توجه به نوع مبلمان و سبك دكوراسيون انتخاب مي‌شود. تنوع زياد در رنگ و جنس باعث مي‌شود انتخاب روكش مبلمان سخت شود. ما در اين بخش از مجله دلتا در انتخاب پارچه هاي كتان، جير و چرم به شما كمك مي‌كنيم و در آينده به ساير پارچه هاي مبلي مي‌پردازيم.

كاربرد

در مرحله اول تصميم بگيريد مي‌خواهيد از چه مبلماني در منزل استفاده كنيد. پارچه مبل راحتي تفاوت زيادي با پارچه هاي به كار رفته در مبلمان كلاسيك و استيل دارد. همانطور كه در مطلب مبل راحتي و مبل استيل شرح داديم، يكي از شاخصه هاي دسته بندي مبلمان، پارچه به كار رفته در آن است. در ساخت مبل راحتي از پارچه هاي نرم و مقاوم تر استفاده مي‌شود، و پارچه هاي سفت تر براي مبلمان استيل به كار مي‌رود.

صندليِ ميز ناهارخوري در معرض آلودگي با مايعات و چربي قرار دارد. بنابراين بايد پارچه اي استفاده شود كه لكه ها را به خود جذب نكند و قابل شست و شو با شوينده هاي مخصوص باشد. صندليِ ميز ناهارخوري كاربرد كم تري نسبت به مبلمان دارد و در نتيجه مقاومت آن نسبت به پارچه مبل راحتي كم تر است.

پارچه ها براي پوشش و زيبايي ظاهر مبل و صندلي به كار‌ مي‌روند. براي انتخاب مبل ابتدا به آن نگاه مي‌كنيد و نماي آن را مي‌پسنديد. انتخاب پارچه مناسب اهميت زيادي در جذب نگاه افراد دارد.

جنس پارچه

پارچه مبلي را مي‌توان در دو گروه تعريف كرد و با توجه به رنگ، طرح و كاربرد، همه آن ها را در اين دو دسته قرار داد.

الياف مصنوعي: اين الياف در نساجي و طي فرآيند هاي خاص توليد مي‌شود؛ سلولز، پلي استر، نايلون و آكريليك.

الياف طبيعي: در ساخت اين الياف از مواد شيميايي استفاده نشده و جنس آن كاملا طبيعي است؛ پنبه، كنف، كتان، ريون و چرم.

از تركيب دو اليافِ نام برده شده، پارچه هاي تركيبي به دست مي‌آيند.

با هم چند نوع پارچه مبلي را مورد بررسي قرار مي‌دهيم تا بتوانيد انتخاب بهتري داشته باشيد.

انتخاب پارچه كتان براي مبل

پارچه كتان

اگر تصميم داريد براي تغيير دكوراسيون، كاورِ مبلمان خريداري كنيد، كتان بهترين انتخاب است. بافت ظريف و نرم پارچه كتان سبب مي‌شود به خوبي روي مبل قرار گيرد و به هنگام استفاده احساس راحتي داشته باشيد. اين پارچه در برابر شوينده هاي شيميايي مقاوم است و با خيال راحت مي‌توانيد با شامپو فرش آن را تميز كنيد. تار و پود پارچه هاي كتان از هم فاصله دارند، بايد مراقب باشيد با اجسام تيز اصطكاك پيدا نكند. پارچه كتان انتخاب مناسبي براي مبل راحتي است.

انتخاب پارچه كتان براي مبل

جزييات

بياييد دكوراسيون اين اتاق را مورد بررسي قرار دهيم. همان طور كه اشاره شد، پارچه كتان انتخاب مناسبي براي كاور مبلمان است. اين پارچه بافت محمكي ندارد، و جزييات آن از نزديك به شكل شطرنجي به نظر مي‌آيد. در اين اتاق از پارچه كتان با طرح چهار خانه استفاده شده كه متناسب با فرمِ جزيياتِ پارچه است. ميز كنار مبلي نيز با نماي شطرنجي هماهنگي بيش‌تري در دكوراسيون به وجود مي‌آورد.

انتخاب پارچه جير براي مبل

پارچه مبلي جير

پارچه مبلي جير از پوست بز و گوساله توليد مي‌شود و سطح پارچه را در فرآيندهاي مخصوص به شكل مخمل در مي‌آورند. اين پارچه هوا را عبور نمي‌دهد و بسيار گرم است. پارچه جير در برابر سايش و آلودگي مقاوم نيست، بنابراين بيش تر در مبلمان كلاسيك و استيل استفاده مي‌شود. اين پارچه در انواع مصنوعي و طبيعي توليد مي‌شود.

انتخاب پارچه جير براي مبل

رنگ

عناصر طراحي داخلي هيچ وقت نقش خود را از دست نمي‌دهند. در عكس بالا مي‌بينيم كه براي چيدمانِ اين گوشه از اتاق، يك لاوسيت دو نفره به رنگ يشميِ تيره براي پارچه مبلي جير انتخاب شده است، زيرا شست و شوي پارچه جير به سختي صورت مي‌گيرد و با هر بار نظافت از عمر آن كاسته مي‌شود. فرم اكسسوري هاي گرد كه بر روي زمين قرار داده شده اند با طرح گل هاي روي مبل در تناسب است. به دليل وجود طرح گل به صورت برجسته روي پارچه اين مبل، يك گلدان بزرگ نيز كنار مبل قرار داده شده است.

انتخاب پارچه چرمي براي مبل

پارچه مبلي چرم

پارچه چرم مجموعي از “ترين” ها است. به عنوان نرم، مدرن، زيبا، مقاوم و خاص ترين پارچه براي مبل، چرم را انتخاب مي‌كنند. البته اين به معناي بي توجهي و مراقبت نكردن از آن نيست. اگر حيوان خانگي داريد مراقب پنجه كشيدن هاي آن باشيد. مبل چرم را مي‌توانيد به راحتي و تنها با يك پارچه تميز كنيد. مبل هاي چرمي را هر چند وقت يك بار با روغن هاي مخصوص چرب مي‌كنند تا از پوسته پوسته شدن آن جلوگيري شود. پارچه چرم استفاده زيادي در مبلمان راحتي و به خصوص مبل چستر دارد. محبوبيت چرم به حدي زياد است كه مي‌توان دسته بندي جديدي به اسم مبلمان چرم براي آن تعريف كرد.

انتخاب پارچه چرم براي مبل

به عنوان يك نمونه از كاربرد پارچه چرم در مبلمان اين خانه را بررسي مي‌كنيم تا براي چيدمان مبل چرم در منزل بتوانيد از آن ايده بگيريد. چرم هاي طبيعي به رنگ قهوه اي و در تناژ هاي مختلف آن توليد مي‌شوند. در اين پذيرايي فرم بالشت هاي نشيمنِ مبل، مربعي و ميز جلو مبلي مستطيلي انتخاب مناسبي برا جاي گيري جلوي اين مبلمان است. رنگ گرم و تيره فضا را كوچك تر مي‌كند، سطح براق چرم كه نور را بازتاب مي‌دهد، استفاده از ميز شيشه اي و نورپردازي جانبي به جبران كمبود نور كمك كرده است.

پارچه هاي مبلي انواع مختلفي دارند كه در آينده به ساير آن ها خواهيم پرداخت. شما چه پارچه مبلي را ترجيح مي‌دهيد؟

همچنين بخوانيد:

شومينه‌هاي زيبا و مدرن در زمستان سرد

كلبه چوبي ؛ رويايي در دل جنگل (+ويدئو)

8 نكته طلايي در دكوراسيون داخلي خانه (بخش دوم)

لوستر ؛ منبع زيبايي و نور در دكوراسيون منزل


برچسب: مبلمان دكوراسيون داخلي مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۱:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب رنگ كابينت آشپزخانه

آشپزخانه زيبا، روح را زنده مي‌سازد و بر دكوراسيون داخلي كل خانه تاثير گذار است. بررسي رنگ هاي زرد، آبي، قرمز و سفيد براي كابينت آشپزخانه انتخاب امروز ما هستند.
رنگ كابينت آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه و رنگ كابينت ها نشان دهنده هويت فضاي آشپزخانه است. در گذشته آشپزخانه ها فضايي مجزا از ساير بخش هاي خانه بودند. اما در سبك زندگي مدرن، آشپزخانه ها بدون ديوار و در ارتباط با نشيمن و پذيرايي ساخته مي‌شوند. بنابراين دكوراسيون داخلي آشپزخانه علاوه بر اينكه بر محيط آشپزخانه تاثير مي‌گذارد، تمام دكوراسيون خانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد. كابينت بخشي عظيمي از ديوارهاي آشپزخانه را مي‌پوشاند. انتخاب رنگ، طرح و جنس كابينت بسيار مهم است. در اين بخش از مجله دلتا در مورد انتخاب رنگ كابينت آشپزخانه از بين رنگ هاي اصلي و سفيد حرف مي‌زنيم و در آينده سراغ ساير رنگ ها خواهيم رفت. با ما همراه شويد.

رنگ كابينت آشپزخانه

كابينت آتشين

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون و ويژگي رنگ قرمز بهترين جايي كه مي‌توان از اين رنگ استفاده  كرد، آشپزخانه، رستوران و سالن غذاخوري است. اين رنگ اصلي، يادآور آتش و غروب خورشيد، رنگي گرم و اشتها آور است. رنگ قرمز تپش قلب را افزايش مي‌دهد. استفاده از رنگ قرمز براي كابينت، آشپزخانه را به فضايي انرژي بخش و زيبا تبديل مي‌كند. رنگ هاي گرم، از جمله قرمز، كابينت ها را نزديك تر از جاي اصلي خود نشان مي‌دهند بنابراين از اين رنگ در آشپزخانه هاي بزرگ استفاده كنيد و براي آشپزخانه هاي كوچك اين رنگ را در كنار سايه هاي خنثي مانند سفيد و طوسي به كار ببريد.

استفاده از رنگ قرمز به تنهايي، باعث مي‌شود فضا يكنواخت به نظر برسد. رنگ قرمز در ابعاد بزرگ، خشم و بي قراري را به محيط القا مي‌كند. بنابراين براي ايجاد تناسب و تعادل دماي بصري محيط، بهتر است از كاشي هاي بين كابينتي ساده، به رنگ سفيد يا آبي كم رنگ استفاده كنيد.

رنگ كابينت آشپزخانه

دريا در آشپزخانه

رنگ بعدي كه آن را مورد بررسي قرار مي‌دهيم، رنگ آبي است. رنگ آبي، دريا و آسمان را در ذهن تداعي مي‌كند و حسي از وجود طبيعت در خانه اي با دكوراسيون آبي جريان دارد. آرامش، ثبات و خنكي احساساتي هستند كه با وجود رنگ آبي در فضا ايجاد مي‌شوند. رنگ آبي نور را بازتاب مي‌دهد و به اين صورت باعث مي‌شود آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. رنگ آبي، رنگي سردي و ممكن است استفاده آن براي تمام كابينت ها در طولاني مدت سرما را به ذهن منتقل كند و سبب افسردگي شود. پيشنهاد مي‌شود يكي از رنگ هاي خانواده گرم به دكوراسيون اضافه شود. براي مثال ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزينيد و كاشي هاي كرم يا صورتي را براي آن انتخاب كنيد.

رنگ كابينت آشپزخانه

طلوع خورشيد

استفاده از رنگ زرد در دكوراسيون باعث شادي و افزايش حافظه مي‌شود. چه بهتر كه از اين رنگ در قلب خانه استفاده كنيد و با ذات گرم اين رنگِ خورشيدي محيطي گرم داشته باشيد. براي انتخاب رنگ كابينت در آشپزخانه هاي كوچك، رنگ زرد را به شما توصيه مي‌كنيم. اين رنگ با بازتاب نور طبيعي، قدرتي دو برابر به نورِ دريافتي مي‌بخشد. هم چنين اگر نورپردازي به خوبي صورت گرفته باشد، نگران عدم تعادل دماي ديداري نخواهيد بود. مي‌توانيد از نورهاي سفيد و مهتابي استفاده كنيد تا در كنار گرماي رنگ زرد تعادلي دلنشين بر محيط حاكم شود. قهوه اي و سفيد، تركيب رنگ مناسبي را به وجود مي‌آورند.

رنگ كابينت آشپزخانه

برفِ سفيد

مي‌رسيم به رنگ خنثيِ دوست داشتني و آرام؛ سفيد. رنگ سفيد در تمام سبك هاي دكوراسيون از جمله كلاسيك، مينيمال، سنتي و مدرن جايگاه ويژه اي دارد. پاكي، روشني، آرامش و لبخند با رنگ سفيد وارد آشپزخانه مي‌شوند و هيچ وقت خارج نمي‌شود. از رنگ سفيد روي ديوار و كابينت استفاده كنيد. براي اينكه دچار يكنواختي نشويد از عناصر طراحي داخلي كمك بگيريد؛ كنتراست. دسته هاي كابينت يا يكي دو وسيله ديگر را به رنگ تيره انتخاب و كنتراست ايجاد كنيد. رنگ هاي خنثي با تمام رنگ ها سازگاري دارند و مي‌توانيد رگه هايي از هر رنگي كه مي‌پسنديد به دكوراسيون اضافه كنيد.

از اين رنگ ها در دكوراسيون آشپزخانه استفاده كنيد و با خلاقيت خود فضايي زيبا بسازيد. مطالب دكوراسيون داخلي را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

كابينت آشپزخانه‎ هاي گلاس ؛ براق و چشم نواز!

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

8 گياه آپارتماني سازگار با نور كم براي خانه شما

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده


برچسب: دكوراسيون آشپزخانه ديزاين مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع: