تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

استفاده از كمد‌هاي مخفي در اتاق‌خواب

يكي از طراحي‌هاي صورت گرفته در دكوراسيون اتاق‌خواب, كمدديواري است.
كمد ديواري اتاق

كمد ديواري اتاق‌خواب

وقتي فضاي اتاق‌خواب شلوغ و به هم ريخته باشد و وسايل كوچك و بزرگ زيادي در آن وجود داشته باشد، مطمئنا ايجاد محيطي آرام و مرتب در آن دشوار خواهد بود. برخي از اين ترفندها علاوه بر اينكه به مرتب شدن محيط اتاق‌خواب كمك مي‌كنند، مي‌توانند فضا را بزرگ‌تر، دلبازتر و بسيار جادارتر نيز جلوه دهند. در اين نوشتار از مجله دلتا برخي از اين ترفندها و نكات خاص براي كمد ديواري اتاق را بررسي مي‌كنيم.

توجه ها را به نقاط ديگر جلب كنيد

استفاده از آينه بزرگ به عنوان درب كمدديواري، علاوه براينكه مي‌‍تواند به بازتاب نور و روشن‌تر شدن فضاي اتاق كمك كند، موجب بزرگ‌تر نشان دادن محيط اتاق خواهد شد. در واقع با بزرگ‌تر نشان دادن فضاي اتاق، فرصت بسيار خوبي براي استفاده از محيط كمدديواري بدون تاثيرگذاري منفي روي ابعاد و اندازه اتاق، حاصل مي‌شود.

كمد ديواري اتاق خواب

كنار پنجره اتاق يك نشيمنگاه كوتاه ايجاد كنيد

در صورتي كه در ديواره‌هاي اتاق فرورفتگي‌هايي وجود دارد كه به شكل پنجره‌هاي شاه‌نشين طراحي شده است، يا حتي اگر با ديوارهايي مسطح در جلوي پنجره‌ها فضاي كافي موجود باشد، مي‌توانيد نشيمنگاهي طراحي كنيد و علاوه بر كاربرد متداول آنها، به عنوان كمدهاي مخفي براي جاي دادن وسايل ريز و درشت نيز از آنها استفاده كنيد.

كمد اتاق خواب

كمدهاي ديواري را به شكل ديوارها درآوريد

اگر قصد داريد يك كمد مخصوص لباس‌ها و رخت‌خواب‌ها داشته باشيد، بهتر است كمدهايي را در اتاق بسازيد كه درب‌هاي كاملا مسطح و بدون دستگيره دارند. چنين درب‌هايي كه بدون اضافات هستند و كاملا مسطح طراحي مي‌شوند، همچون ديوارهاي اتاق به نظر مي‌رسند و از نظر بصري پيش‌آمدگي‌ها را در ظاهرشان نشان نمي‌دهند. به اين ترتيب فضاي اتاق بزرگتر به نظر خواهد رسيد.
 
اتاق خواب

از فضاي زير تخت‌خواب استفاده كنيد

طراحي‌هاي مختلفي براي اين موارد وجود دارد كه به شكل دراور، يا باكس‌هاي ريلي و چرخدار موجود هستند. از اين نوع كمدهاي مخفي مي‌توان براي نگهداري رخت‌خواب‌هاي اضافي يا خارج از فصل و همچنين برخي ديگر از وسايل و پوشاك كه مي‌خواهيم هميشه در دسترس باشند، استفاده كرد.

قفسه‌هايي پشت درب اتاق طراحي كنيد

اين ترفند به ويژه براي اتاق‌هاي كودكان كه انباشته از وسايل كوچك و خرد است، بسيار كاربردي خواهد بود. البته اين ايده براي درب‌هايي مي‌تواند پياده شود كه هنگام باز و بسته شدن، مانعي در پشتشان وجود نداشته باشد.

كمد پشت در

كمدهاي ديواري را حول درب ورودي اتاق بسازيد

ديوارهايي كه درب ورودي روي آنها نصب مي‌شود پتانسيل بسيار خوبي براي ساخت كمد ديواري اتاق دارند. همچنين اگر در طراحي اين كمدهاي ديواري دقت لازم را داشته باشيد مي‌توانيد از نظر بصري آنها را كاملا از مركز توجه خارج كنيد. براي اين كار بهتر است از رنگ‌هاي مشابه ديوارهاي اتاق براي رنگ‌آميزي آنها استفاده كنيد تا فضاي اتاق كاملا يكدست باشد و به بزرگ‌تر نشان دادن محيط كمك كند.

كمد ديواري

 
پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “۷ وسيله كه اتاق خواب شما كم دارد!” را بخوانيد.
 
 

همچنين بخوانيد:

نكات كاربردي در دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك

چراغ‌خواب مناسب براي اتاق‌خواب

اتاق خواب مدرن

دكوراسيون اتاق‌خواب را پاييزي كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۹:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

راه حل كمبود جا در خانه‌هاي كوچك!

از تغييراتي كه نسبت به گذشته اتفاق افتاده و به‌وضوح شاهد آن هستيم، كوچك‌تر شدن فضاي خانه‌ها و گسترش آپارتمان‌نشيني است.
دكور خانه‌ كوچك

دكوراسيون خانه‌هاي كوچك

ديگر زياد مهم نيست كه خانه‌ بزرگ و ويلايي باشد يا كوچك و آپارتماني. در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم چند پيشنهاد براي دكور خانه‌ كوچك را بررسي كنيم. با ما همراه باشيد.

نشيمن

بدون شك اولين فضايي كه در هر خانه‌اي به چشم مي‌آيد فضاي نشيمن و پذيرايي است. نشيمن نقش اساسي و مهمي را در تبيين كلي دكوراسيون داخلي خانه ايفا مي‌كند.
 
نشيمن خانه كوچك
 • انتخاب مبل: مبلمان L شكل يكي از بهترين انتخاب‌ها براي فضاهاي كوچك مربع شكل است. حتي شايد با داشتن يكي از آنها نيازي نباشد كه از صندلي يا مبل ديگري در اين فضا استفاده كنيد؛ بنابراين از شلوغ شدن فضا نيز جلوگيري خواهيد كرد.
 • انتخاب رنگ: براي اينكه كوچك بودن فضاي خانه‌ كمتر به چشم بيايد از رنگ سفيد در طراحي دكوراسيون داخلي خانه‌ بهره بگيريد. رنگ سفيد و خنثي نور را بيشتر منعكس كرده  و به دليل روشنايي كه در فضا ايجاد مي‌كند به بزرگ‌تر جلوه دادن آن كمك خواهد كرد.
 • استفاده از آينه: آينه با انعكاس تصاوير و رنگ‌ها، كمك بسيار زيادي به بزرگ‌تر نشان دادن فضاهاي مختلف خانه مي‌كند. به اين منظور مي‌توان يكي از ديوارهاي نشيمن خانه را آيينه‌كاري نمود.

آشپزخانه

از آنجايي ‌كه آشپزخانه يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي هر خانه‌اي به‌حساب مي‌آيد، بايد براي دكوراسيون و چيدمان آن نهايت دقت و تمركز را به خرج داد.
 
آشپزخانه كوچك
 • استفاده از سطوح براق و سفيد: با كمك سراميك‌، سنگ‌ و كابينت‌هاي براق و سفيد مي‌توانيد جذابيت خاصي به آشپزخانه ببخشيد. هم‌چنين اين سطوح باعث انعكاس نور در فضا شده و آشپزخانه را نيز بزرگ‌تر نشان خواهند داد.
 • استفاده از كابينت با در شيشه‌اي: استفاده از در شيشه‌اي كابينت باعث مي‌شود تا وسايل داخل كابينت ديده‌شده و از طرفي هم از گردوخاك گرفتن و كثيفي آن جلوگيري شود.

اتاق‌خواب

اگرچه دكوراسيون فضاي اتاق‌خواب بسيار سليقه‌اي است، اما مي‌توانيد براي بزرگ‌تر ديده شدن فضا به انجام اين دو پيشنهاد كاربردي بپردازيد:
 
اتاق خواب كم جا
 • تخت‌خواب تاشو: اين نوع تخت‌ها در دو نوع تاشو به‌صورت افقي و عمودي در بازار موجود هستند. مي‌توانيد با توجه به فضاي موجود در اتاقي كه قرار است تخت در آن نصب شود نوع مناسبي از آن را انتخاب كنيد.
 • تابلوهاي عمودي: اگر به نصب تابلوهاي هنري يا عكس‌هاي شخصي در اتاق‌خواب خود علاقمند هستيد، ترجيحا  از تابلوهاي عمودي استفاده كنيد تا ارتفاع ديوارها بلندتر به نظر بيايد. هم‌چنين از نصب تابلو در مركز ديوار خودداري كنيد، چراكه باعث مي‌شود نگاه به آن نقطه متمركز شده و كوچكي ديوار و اتاق بيشتر به چشم بيايد.

سرويس بهداشتي

ترفندهاي دكوراسيوني، هميشه مي‌تواند راهگشاي دكور خانه‌ كوچك باشد. زماني كه فضاي سرويس بهداشتي‌ كوچك است با كمك ترفندهاي طراحي هوشمندانه مي‌توانيد به‌سادگي فضاي آن را دو برابر كنيد.
 
سرويس بهداشتي
 • استفاده از شيرآلات و فلاش تانك توكار:  استفاده از شيرآلات، لوله‌كشي و فلاش تانك توكار باعث مي‌شود تا هم آشفتگي‌هاي بصري فضا حذف شود و هم سرويس بهداشتي بزرگ‌تر به چشم بيايد.
 • تلفيق حمام و توالت: در سرويس بهداشتي‌هاي كوچك معمولاً فضاي حمام و توالت مشترك است. در اين صورت مي‌توان اين دو فضا را با استفاده از ديوار شيشه‌اي از هم تفكيك كرد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “ايده‌هاي مختلف براي چيدمان مبلمان راحتي” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۳:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

فرش مناسب زير ميز ناهارخوري

فرش‌، يكي از هنرهاي اصيل ايراني است كه در همه جاي دنيا به عنوان عضوي جدانشدني در دكوراسيون داخلي به شمار مي‎رود.
فرش زير ميز ناهارخوري

فرش زير ميز ناهارخوري

فرش از هنرهاي اصيل و دستي اين سرزمين است كه در تمام دنيا زبان‌زد خاص و عام شده و با ظرافت‌ها و نقش و نگارهاي بي‌نظير خود، زيبايي و جذابيت بسيار زيادي را براي فضاهاي مختلف به وجود آورده است. از اين هنر دستي فاخر، در بخش‌هاي مختلف خانه استفاده مي‌شود، كه يكي از آن‌ها زير ميز ناهارخوري است. اما آيا مي‌دانيد كه زير ميز ناهارخوري بايد فرش پهن كرد يا نه؟ در اين نوشتار از مجله دلتا به اين موضوع پرداخته‌ايم. با ما همراه باشيد.

دكوراسيون ناهارخوري

 

برخي از افراد، مخالف پهن كردن فرش در اين بخش از خانه هستند. آن‎ها معتقدند با وجود فرش زير ميز ناهارخوري جابه‌جايي صندلي‌ها مشكل مي‌شود و احتمال آسيب رساندن به فرش هم زياد است. از همه مهم‌تر انداختن فرش در جايي كه غذا خورده مي‌شود، در نهايت باعث كثيفي فرش شده و بايد شسته شود.

فرش مناسب ميز ناهارخوري

محاسن استفاده از فرش زير ميز ناهار خوري

 • ايجاد بافت بيشتر در اتاق ناهارخوري
 • ايجاد گرما و صميميت بيشتر براي فضاهاي سرد
 • محافظت از كفپوش در مقابل سايش پايه‌هاي صندلي و ضربه‌ي آن‌ها
 • يكي ديگر از مزيت‌هاي مهم فرش زير ميزناهارخوري مخصوص خانه‌هاي كوچكي است كه ميز را گوشه‌اي از پذيرايي مي‌گذارند. با انداختن فرشي مجزا زير ميز مي‌توان آن قسمت از خانه را از ساير قسمت‌ها جدا و فضايي را به‌عنوان غذاخوري تعريف كرد.

فرش

چه فرشي را براي زير ميز ناهارخوري انتخاب كنيم؟

حقيقت اين است كه فرش‌هاي زير ميزناهارخوري، هم كاربردي هستند و هم به محيط شكل مي‌دهند، اما مهم‌تر از هرچيز، بايد فرشي را انتخاب كنيد كه با اتاق و سبك زندگي‌ هماهنگ باشد. توجه به رنگ و شكل نقوش موجود در فرش، يكي از فاكتورهاي بسيار مهم است كه بايد در هنگام خريد مورد توجه قرار گيرد.

فرش ميز ناهارخوري

اگر فرش انداختيد اين مسائل را رعايت كنيد

 1. از آن‌جا كه حتي بزرگسالان هم ممكن است حين غذاخوردن بي‌دقتي كنند و موادغذايي روي فرش بريزد، بهتر است فرشي تيره با طرح‌هاي شلوغ انتخاب كنيد كه لكه‌ها را بپوشاند و ناچار نشويد دائما آن را بشوييد.
 2.  مطمئن شويد فرش به اندازه‌ كافي مقاوم و بادوام است و به اين راحتي‌ها پاره نمي‌شود. احتمال اين‎كه فرش حين حركت صندلي آسيب ببيند، زياد است؛ بنابراين فرش‌هاي نازك، انتخاب خوبي نيستند.
 3. فرش‌هايي كه براي فضاي بيروني و پاسيوها توليد مي‌شوند، گزينه‌هاي مناسبي براي زير ميز ناهارخوري هستند.
 4.  هرچه فرش‌ بزرگ‌تر باشد، بهتر است. معمولا فرش زير ميز ناهارخوري بايد نيم تا يك متر از لبه‌هاي ميز بيرون بزند. اين اندازه باعث مي‌شود صندلي‌ها بدون گير كردن به لبه‌ي فرش جابه‌جا شوند و احتمال گير كردن صندلي و آسيب آن‌ها كمتر شود.
 5. اگر اتاق غذاخوري يا آشپزخانه‌ي كوچكي داريد، بهتر است فرش خود را تا حد ممكن ساده انتخاب كنيد تا فضا بازتر و وسيع‌تر ديده شود.
 6. براي فضاهاي كوچك بهتر است كه از فرش‌هايي با رنگهاي روشن‌تر استفاده كنيد. رنگ‌هاي روشن با انعكاس نور بيشتر به بزرگ‎تر ديده شدن خانه‌تان كمك مي‌كنند.

ميز ناهارخوري

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “اتاق غذاخوري لوكس و پرجلوه” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۹:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين پيشخوان آشپزخانه با ايده‌هاي ساده

داشتن يك آشپزخانه زيبا تاثير بسياري در دكوراسيون كلي خانه شما دارد . با چند ترفند ساده مي‌توانيد پيشخوان آشپزخانه خود را مدرن كنيد.
پيشخوان آشپزخانه

تزيين پيشخوان آشپزخانه

براي ايجاد تغيير در دكوراسيون آشپزخانه، مي‌توانيد در مدت زمان كوتاه و با كمترين مهارت و استفاده از مواد و رنگ‌هاي مختلف، پيشخوان آشپزخانه را تغيير دهيد. اين كار به زيباتر شدن آشپزخانه و كل خانه كمك مي‌كند. با  اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد.

استفاده از گل‌هاي طبيعي

گل‌هاي طبيعي هميشه جلوه‌اي جذاب به خانه مي‌بخشند. مي‌توانيد براي زيباتر شدن دسته گل‌هاي تازه و رنگارنگ را روي آن قرار دهيد. گل‌هاي طبيعي معمولا طي يك هفته پژمرده مي‌شوند، پس هر هفته گل‌هاي متنوعي بخريد و آن‌ها را روي پيشخوان قرار دهيد تا جلوه زنده و زيبا به آشپزخانه ببخشند.

تزيين پشخوان آشپزخانه

از قوطي‌هاي يك شكل استفاده كنيد

براي اينكه پيشخوان جلوه‌اي زيبا و جذاب داشته باشد، درون قوطي‌هاي يك شكل، مواد غذايي مانند شكر و آرد بريزيد و آن‌ها را روي آن قرار دهيد تا هم پيشخوان تغيير كند و هم دسترسي به اين مواد آسان‌تر باشد. در انتخاب قوطي‌هاي مواد غذايي سليقه به خرج دهيد و رنگ و طرح زيبايي انتخاب كنيد كه با دكوراسيون آشپزخانه هماهنگ باشد.

براي زيباتر شدن پيشخوان، ميوه‌هاي تازه روي آن بگذاريد

براي زيباتر شدن پيشخوان و تغيير دكوراسيون محيط، در ظرفي زيبا مقداري ميوه بگذاريد. اگر ديوارهاي آشپزخانه مرمري است، روي پيشخوان ميوه‌هايي مانند ليمو و پرتقال قرار دهيد تا تركيب رنگ آن‌ها آشپزخانه را جذاب كند.

آشپزخانه مدرن

از روكش استفاده كنيد

مي‌توانيد از روكش‌هايي با طرح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌هاي زيبا براي پيشخوان استفاده و آن را با ساير وسايل آشپزخانه هماهنگ كنيد. اين روكش‌ها بايد نسبت به گرما و انواع لكه‌ها مقاوم باشد.

استفاده از تخته

براي ايجاد تغيير در پيشخوان مي‌توانيد از تخته‌هاي چوبي يا مرمري با اندازه‌هاي مختلف استفاده كنيد و آن‌ها را كنار ديوار بر روي پيشخوان قرار دهيد.

سرويس قهوه يا چاي‎خوري روي پيشخوان قرار دهيد

روي پيشخوان آشپزخانه، سرويس قهوه خوري يا چاي‎خوري زيبايي قرار دهيد. فنجان‌هاي قهوه، سيني قهوه و قهوه‌ساز يا سرويس چاي و قاشق‌هاي چايخوري روي پيشخوان بگذاريد تا پيشخوان و آشپزخانه شما زيبا شود.

استفاده از عكس‌هاي خانوادگي

براي زيبايي بيشتر پيشخوان، از عكس‌هاي خانوادگي استفاده كنيد و همه عكس‌ها را در يك منطقه قرار دهيد.

آشپزخانه مدرن

از لوازم برقي استفاده كنيد

مي‌توانيد وسايل خود را كه ظاهر خوبي دارند، مثل مخلوط كن خوشرنگ يا توستر خود را روي پيشخوان بگذاريد تا آشپزخانه تغيير دهد. اين كار براي افرادي كه آشپزخانه كوچك دارند و نمي‌دانند وسايل برقي خود را در كجا قرار دهند، مناسب است.

مايع ظرفشويي را روي پيشخوان قرار دهيد

اگر كنار سينك خود مايع ظرفشويي نگه مي‌داريد، براي زيباتر شدن اين مايع را در بطري‌هاي زيبا و شيشه‌اي بريزيد و روي پيشخوان قرار دهيد.

وقتي پيشخوان آشپزخانه شلوغ نباشد، ظاهر بهتري دارد، اما فقدان هر گونه تزيين و تميزي كامل آن نيز مي‌تواند ظاهري بي روح داشته باشد، در حالي كه مي‌توان با قرار دادن اشيا تزييني، رنگ، سبك و تم دكور آن را كامل‌تر كرد و به آن شخصيت بخشيد، بدون آنكه بر كارايي آن تاثير گذارد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با انواع كفپوش و ديوارپوش، مطلب“كفپوش و ديوار پوش پي وي سي”را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۵:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

آبي و خاكستري، دو رنگ جذاب در دكوراسيون اتاق نشيمن

اتاق نشيمن خانه، جايي است كه در آن به دنبال حس آرامش  و آسايش هستيم و قطعا رنگ‌هاي به كار رفته در اين بخش از خانه بايد دربردارنده چنين احساسي باشند.
رنگ اتاق نشيمن

تركيب رنگ آبي و خاكستري

فرقي نمي‌كند به طيف‌هاي روشن علاقه داشته باشيد يا رنگ‌هاي تيره را ترجيح دهيد، به هرحال مي‌توانيد گستره انتخاب وسيعي را با رنگ آبي و خاكستري و براي سبك‌هاي مختلف بسازيد. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌ها و نمونه‌هاي مختلفي از تركيب اين دو رنگ و استفاده از آن‌ها براي دكوراسيون اتاق نشيمن را با هم بررسي خواهيم كرد.

از تركيب آبي و خاكستري با سفيد استفاده كنيد

اگر مي‌خواهيد فضاي اتاق‌نشيمن را روشن و پرنورتر كنيد، استفاده از رنگ سفيد به عنوان پس‌زمينه دكوراسيون، همراه با آبي و خاكستري مي‌تواند نمايي جذاب و دوست داشتني برايتان بسازد. لازم نيست براي ايجاد يك تركيب ايده‌آل حتما به سفيدي ديوارها اكتفا كنيد. مي‌توانيد المان‌هاي ديگري از دكوراسيون، از جمله وسايلي همچون ميز تلويزيون، كمدهاي ديواري، مبلمان چوبي و قاب‌هاي ديواري را هم به رنگ سفيد درآوريد و باز هم با كنار هم قرار دادن رنگ‌هاي آبي و خاكستري، چيدمان ايده‌آل خود را بسازيد.
رنگ طوسي اتاق نشيمن

ايجاد تناليته را مدنظر داشته باشيد

لازم نيست رنگ‌هاي به كار رفته در دكوراسيون، درجه رنگي نزديك به هم داشته باشند. مي‌توانيد از رنگ‌هاي تيره يك طيف رنگي در كنار رنگ‌هاي روشن از طيف ديگر استفاده كنيد و باز هم نتيجه عالي در دكوراسيون را مشاهده كنيد.
به عنوان نمونه اگر ديوارها را با آبي نفتي تيره رنگ آميزي كرده باشيد، استفاده از مبلماني با رنگ خاكستري روشن، كنتراست بسيار خوبي در فضا ايجاد خواهد كرد.

براي شروع از تابلوهاي هنري كمك بگيريد

معمولا استفاده از يك تابلوي نقاشي، براي انتخاب رنگ‌ها و ايجاد هماهنگي رنگي در دكوراسيون، بسيار مناسب است. به عنوان مثال يك تابلوي هنري كه در آن طيف‌هاي رنگي خاكستري و آبي با يكديگر تركيب شده‌اند و يك منظره دريايي ساخته اند، مي‌تواند منبع الهام خوبي براي انتخاب ديگر اجزاي دكوراسيون اتاق نشيمن باشد.
تابلو در اتاق نشيمن

از رنگ‌هاي طبيعت بهره بگيريد

اگر نماي اتاق نشيمن به يك فضاي سرسبز منتهي مي‌شود و يك نماي پردرخت را از پنجره اتاق نشيمن مي‌بينيد، مي‌توانيد از رنگ‌هاي طبيعت در دكوراسيون اتاق بيشتر استفاده كنيد تا پيوند بهتري با فضاي خارج از اتاق و مناظري كه از پنجره‌ها به چشم مي‌خورند، ايجاد كنيد. براي اين منظور در كنار به كارگيري رنگ هاي آبي و خاكستري، از وسايل چوبي و رنگ‌هاي طيف قهوه‌اي كه يادآور فضاي طبيعي بيرون از اتاق هستند، بهره ببريد.

طرح‌هاي پر نقش و نگار انتخاب خوبي هستند

شايد به محيط‌هاي پرانرژي‌تر علاقه داشته باشيد و در عين حال دوست نداشته باشيد كه از آرامش طيف رنگي آبي به سادگي عبور كنيد. در اين صورت مي‌توانيد در كنار استفاده از رنگ‌هاي آبي و خاكستري ميانه، از طرح‌هاي پرنقش و نگار براي اجزاي دكوراسيون اتاق نشيمن بهره ببريد.

 طرح و رنگ اتاق نشيمن

پارچه‌هاي مخملي كار را راحت خواهند كرد

از آنجا كه پارچه‌هاي مخملي، سايه روشن بسيار خوبي را با خود به همراه دارند، كار را براي استفاده از رنگ‌هاي مختلف طيف آبي و خاكستري راحت مي‌كنند و چرخش رنگي مورد انتظار را به خوبي در محيط به جريان مي‌اندازند. پارچه‌هاي مبلي مخملي، تم لوكس و پر زرق و برقي به اتاق نشيمن اضافه مي‌كنند.

رنگ آبي در اتاق نشيمن

طبيعت منبع الهام شماست

هنگام انتخاب رنگ دكوراسيون، در هر فضاي محيطي يا هر بخش از خانه، ممكن است دچار ترديد گرديد و در كنار هم قرار دادن طيف‌هاي رنگي سردرگم شويد. در چنين مواردي مناظر طبيعي مي‌تواند بهتر منبع الهام براي چيدمان رنگي باشد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “رنگهاي خنثي در دكوراسيون داخلي را بخوانيد.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۰:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي اتاق كار در منزل

اين روزها با شيوع بيماري كرونا اغلب افراد ترجيح مي‌دهند در خانه بمانند و در اين حالت بايد فضاي دنج و مناسبي در خانه براي انجام كار وجود داشته باشد.
اتاق كار خانگي

دفتر كار خانگي

فرقي نمي‌كند كه از قبل يك فريلنسر بوديد يا در اين روزهاي كرونايي به دوركاري از خانه روي آورده‌ايد. در اين نوشتار از مجله دلتا سعي كرديم تا با پرداختن به چندين ايده براي طراحي اتاق كار خانگي ، بگوييم چگونه مي‌توانيد در محيط خانه جايي را نيز به عنوان فضاي كار در نظر بگيريد. به طوري كه علاوه بر كارآمد بودن، بخشي از دكوراسيون منزل‌ نيز باشد.

دفتر كار

جاهاي دنج خانه را شناسايي كنيد!

براي دكوراسيون دفتركار كوچك در منزل قبل از هر كاري بايد مناسب‌ترين مكان براي اين منظور را شناسايي كنيد. اين مسئله هم به نقشه‌ خانه بستگي دارد و هم به روحيه‌ي فردي وابسته است. در ادامه چند مكان مناسب خانه براي دكوراسيون دفتركار خانگي را پيشنهاد مي‌دهيم:

اتاق كار

دفتر كار خانگي زير پنجره

زير پنجره‌ يكي از بهترين مكان‌‌ها براي طراحي اتاق كار در منزل است. اينكه پنجره‌ اتاق‌خواب را براي طراحي دفتركار خانگي انتخاب كنيد يا پنجره‌ پذيرايي، به روحيه‌ شخصي و البته نقشه‌ خانه بستگي دارد.

مهم‌ترين مزيت انتخاب زير پنجره به عنوان يك دفتركار كوچك نور كافي و طبيعي آن است. چون اگر كارتان با لپ‌تاپ باشد، لپ‌تاب پشت به نور است و اصلا اذيت نمي‌شويد. اگر هم با كاغذ يا چيزهاي ديگر سر و كار داريد مسلما كنار پنجره بهترين و پر نور ترين جا در روز براي كار كردن است.

دفتر كار خانگي

دفتر كار خانگي كنج ديوار

كنج‌ و گوشه‌هاي خالي خانه مثل گوشه‌ اتاق‌خواب، گوشه‌ پذيرايي يا حتي گوشه‌ ديواري در آشپزخانه نيز مي‌تواند مكان مناسبي باشد تا از كم‌ترين فضا بيشترين استفاده را كنيد. يك ميز باريك سه‌گوش، قفسه‌بندي و تامين نور تمام كارهايي‌ست كه بايد به منظور طراحي اتاق كار در منزل انجام دهيد تا يكي از گوشه‌هاي بي‌استفاده‌ خانه را تبديل به يك دفتر كار خانگي شيك و كاربردي كنيد.

طراحي اتاق كار

دفتر كار خانگي زير راه پله

چيدمان دفتركار خانگي در زير راه پله مسلما از فضايي وسط پذيرايي آسان‌تر است. يعني با خيال راحت مي‌توانيد ديزاين متفاوتي داشته باشيد بدون اينكه هارموني كلي فضا به هم بخورد. اين به اين دليل است كه فضاي زير راه پله در خانه را مي‌توان يك فضاي كاملا جدا از كل خانه در نظر گرفت.

دكوراسيون اتاق كار خانگي

دفتر كار خانگي در اتاق خواب

دكوراسيون دفتركار در منزل مي‌تواند بسيار چالش‌برانگيز باشد. مخصوصا وقتي بخواهيم فضاي كار و استراحت را با هم ادغام كنيم. البته اگر شرايطش را داريد ترجيحا بهتر است كه اتاق خواب را به عنوان فضايي براي دفتر كار خانگي انتخاب نكنيد. اما اگر به هر دليلي مثل كوچكي خانه مجبور به اين كار هستيد بايد چند نكته را رعايت كنيد:

طراحي اتاق كار خانگي

 1. سعي كنيد فضاي كار پشت به تخت‌خواب باشد تا تمركزتان بر روي كار بيشتر شود و در حين كار مدام به فكر خواب و استراحت نباشيد.
 2. اگر مي‌توانيد به كمك پارتيشن اين فضا را از محل خواب جدا كنيد. اين كار كمك مي‌كند تا در هنگام استراحت راحت‌تر بوده و آرامش بيشتري داشته باشيد.
 3. سعي كنيد ميز كار را هميشه خلوت نگه داريد تا از آشفتگي ذهني در اتاق‌خواب در امان باشيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “ويژگي‌هاي دكوراسيون اتاق كار خانگيرا بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۹:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

وسايل دكوري كه هر خانه به آن نياز دارد

اكسسوري‌ها جزو لوازم ضروري منزل نيستند اما نقش مهمي در دكوراسيون اتاق نشيمن دارند.
اكسسوري‌ اتاق نشيمن

اكسسوري‌هاي مناسب اتاق نشيمن

مبلمان اصلي با به كارگيري المان‌هاي دكوري و اكسسوري‌ها شكل گرفته و در واقع بدون آن‌ها اتاق نشيمن روح و حس زندگي و فضايي گرم را براي كاربران ايجاد نخواهد كرد در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا با نمونه اكسسوري‌ اتاق نشيمن آشنا خواهيد شد. با ما همراه باشيد.

كوسن و بالشتك‌ها

دو دليل براي استفاده از كوسن‌ها در دكوراسيون وجود دارد. اولين دليل ايجاد راحتي بيشتر در استراحت، خوابيدن و نشستن است و دليل ديگر تزييني بودن آن و قابليت تطبيق با رنگ‌ها و بافت‌ها و متريال‌هاي به كار رفته در فضاست كه مي‌تواند متناسب با فصول و سبك‌ها و تغييرات دكوراسيون هماهنگي و انطباق ايجاد كند.

اكسسوري نشيمن

پتوهاي سبك و ملحفه‌هايي با بافت‌هاي متفاوت

اين اكسسوري شيك چندين عملكرد را در كنار هم داراست. براي فصول سرد و القاي تم فصل زمستان به نشيمن يا براي تغيير دادن و افزودن رنگ به دكوراسيون مي‌تواند ايده‌اي بسيار مناسب بوده و با به كارگيري بافت‌هاي مختلف مي‌تواند همخواني بيشتري در فضا ايجاد كرده و زيبايي و كارايي بيشتري را به فضا بيافزايد.

تزيينات اتاق نشيمن

چيزي كه احساس زندگي و شادابي را به فضا ببخشد

هر اتاق نشيمن نياز به چيزي دارد كه آن را زنده كند. رنگ‌هاي شاد، استفاده از طرح گل‌ها و نقش‌هاي شاد در ديوارها  يا استفاده از نقاشي‌ها و آثار هنري فضا را تغيير مي‌دهد و علاوه بر آن وجود گياهان و گل‌هاي طبيعي در نشيمن بسيار فضا را زنده و پويايي را در نشيمن افزايش مي‌دهد.

گياه در نشيمن

شمع‌ها

استفاده از شمع در دكوراسيون داخلي آرامش فضا را بيشتر ساخته و تمي منحصر به فرد در فضا ايجاد مي كند. رايحه حاصل از انواع معطر آن همينطور ايجاد نوركم در فضاي نشيمن محيطي مطلوب و هنرمندانه را ايجاد مي‌كند و براي قرارگيري روي ميزهاي جلومبلي يا قهوه‌خوري نيز مي‌تواند بسيار مناسب باشد.

شمع

الماني شخصي و مورد علاقه

مهمترين چيزي كه بايد به عنوان اكسسوري‌ اتاق نشيمن داشته باشيد چيزي است كه بسيار شخصي و معني‌دار باشد. مي‌تواند يك اثر هنري، يك عكس يا انواع اكسسوري‌هايي باشد كه برايتان منحصر به فرد محسوب مي‌شود.

 
پيشنهاد مطالعه: باي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “۷ پيشنهاد براي تركيب رنگ اتاق نشيمن را بخوانيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۹:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز ناهارخوري مناسب براي خانه‌هاي كوچك

شايد فكر كنيد كه در خانه‌هاي كوچك نمي‌شود ميز ناهارخوري داشت. ولي بايد بگوييم كه اينطور نيست.
ميز ناهارخوري كوچك

ميز ناهارخوري خانه‌هاي كوچك

در اين نوشتار از مجله دلتا به معرفي ايده‌هايي براي مدل ميز ناهارخوري مناسب منزل‌هاي كوچك مي‌پردازيم و اينكه چگونه قسمتي از منزل خود را مناسب فضاي ناهارخوري كنيد.

ميزهاي گرد

مدل ميز ناهارخوري براي خانه كوچك، مدل گرد است. يك ميز گرد جمع و جور معمولا مي‌تواند افراد بيشتري را نسبت به ميز مستطيلي دور خود جاي دهد. علاوه بر اين در گوشه‌هاي خانه هم مي‌تواند قرار بگيرد.

ميز ناهارخوري گرد

از فضاها استفاده‌هاي چندگانه كنيد

مي‌توانيد به گونه‌اي از ميز ناهارخوري استفاده كنيد كه هم به عنوان فضاي اضافي در كابينت استفاده شود و هم به عنوان ميز ناهارخوري.

ميز ناهارخوري

از ميزهاي تاشو استفاده كنيد

اگر فكر مي‌كنيد به فضاي بيشتري نياز داريد، مي‌توانيد از ميزهاي تاشو استفاده كنيد، تا زماني كه به آن نيازي نداريد آن را در گوشه از منزل قرار دهيد.

علاوه بر اين برخي از ميزها مي‌توانند به ديوار لولا شده و در مواقع نياز باز شوند تا مورد استفاده قرار گيرند. در صورتي كه فضاي منزل مناسب چنين ميزهايي است مي‌توانيد از آن‌ها هم استفاده كنيد.

ميز ناهارخوري تاشو

از ميزهاي گسترده شونده استفاده كنيد

برخي از ميزها قابليت اين را دارند كه بزرگ‌تر شوند. در مواقعي كه قرار است به عنوان ميز تزييني مورد استفاده قرار گيرند به صورت كوچك و جمع و جورند و در زماني كه قرار است به عنوان ميز ناهارخوري مورد استفاده باشند، فضايشان بزرگ‌تر مي‌شود و مي‌تواند تعداد افراد بيشتري را گرد خود جمع كند. اين مدل ميز ناهارخوري براي مهماني‌هاي پر جمعيت در خانه‌هاي كوچك كاربرد دارد.

ميزهاي نشستني

در صورتي كه مي‌خواهيد مدرنيته و سنت را با هم تركيب كنيد مي‌توانيد از ميزهاي نشستني استفاده كنيد. اين ميزها قابليت تنظيم ارتفاع پايه را دارند. علاوه بر اين مي‌توانند گسترده شوند و براي تعداد افراد بيشتر هم مورد استفاده قرار گيرند.

ميز ناهارخوري نشستني

دكوري كه ميز مي‌شود!

اين مدل ميز ناهارخوري زمانيكه به عنوان دكور مورد استفاده قرار گيرد در گوشه‌اي از منزل حضور دارد و در زماني كه بايد به عنوان ميز ناهارخوري استفاده شود، قابليت اين را دارد كه ۱۰ تا ۱۲ نفر را دور خود جاي دهد.

ميزهاي چندكاره

اين ميزها معمولا ميزهايي هستند كه براي زمان چاي‌خوري و قهوه مناسب هستند. اگر معمولا عادت داريد كه روي كاناپه استراحت كنيد، مي‌توانيد از اين مدل ميز ناهارخوري استفاده كنيد. قابليتي كه در چنين ميزهايي مشاهده مي‌شود اين است كه مي‌توان آن را تا كرد يا گسترده كرد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “انواع روميزي براي ميز ناهارخوري” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۲:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ست كردن پرده و فرش در دكوراسيون

آسان‌ترين راه براي تغيير دكوراسيون فضاي منزل و ايجاد حال و هواي تازه، تغيير پرده و فرش است.
ست كردن پرده و فرش

ست كردن پرده و فرش

نگران صرف هزينه و زمان براي تغييرات كلي دكوراسيون نباشيد. در اين نوشتار گزينه‌هايي بسيار كاربردي براي تغييرات و ست كردن پرده و فرش مناسب و در هارموني با فضا آورده شده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد و متناسب با علايق و سبك دكوراسيون موجود منزل از آن‌ها استفاده كنيد.

رنگ‌هاي خنثي

استفاده از رنگ‌هاي خنثي روشي عالي براي داشتن دكوراسيوني دائمي است. با كاربرد رنگ‌هاي بژ، مشكي، قهوه‌اي يا سفيد هميشه خيالتان راحت خواهد بود. علاوه براين، رنگ‌هاي خنثي مي‌توانند بسيار آرام‌بخش و متناسب با هر اتاقي باشند.

ست پرده و فرش در دكوراسيون

تك رنگ

نيازي نيست كه فرش و پرده دقيقا با هم همخواني داشته باشند. فقط بايد باهم خوب تركيب شوند و هارموني در فضا را افزايش دهند. اگر فرش سبز ملايم است، پرده با رنگ سبز آهكي مناسب است. زماني هر دو از يك خانواده رنگ باشند، اشتباه كمتري پيش خواهد آمد و در حين سادگي  دكوراسيوني متعادل خواهيد داشت.

طرح‌هاي مشابه

بسياري از فرش‌ها در طرح‌هاي مختلف و با پترن‌هاي متفاوت ارائه مي‌شوند كه بتوان به راحتي آن‌ها را با پرده هماهنگ كرد. هماهنگي طرح  يا پترن فرش و پرده در منزل امكان هماهنگي بدون تغيير كلي دكوراسيون را داده و در يك نگاه بسيار هماهنگ به نظر ميرسد.

بافت

اين گزينه راه حلي مفيد براي هماهنگ كردن پرده و فرش بدون نياز به تغيير كلي دكوراسيون در منزل است. فرش كركي را با پرده كركي هماهنگ كنيد. به‌خاطر داشته باشيد اين موضوع از اين جهت كه نمود خيلي واضحي در دكوراسيون ندارد ممكن است مورد توجه قرار نگيرد. اما براي كساني كه به جزييات اهميت مي‌دهند و به نكات ريز در دكوراسيون بها مي‌دهند مي‌تواند راهكار خوبي باشد.

ست پرده و فرش

رنگ سوم و رنگ‌هاي مكمل

به خاطر داشته باشيد كه ايجاد هماهنگي فقط از طريق تركيب و استفاده از دو رنگ حاصل نمي‌شود. مي‌توانيد از چند رنگ و همينطور رنگ‌هاي مكمل در دايره رنگ كه روشي عالي براي هماهنگ كردن فرش و پرده است، استفاده كنيد و حتي مي‌توانيد از اقلام دكوري و كوسن‌ها نيز كمك گرفته و فضا را با رنگهاي مشابه دكور و هماهنگ كنيد.

نقطه كانوني

اگر نمي‌توانيد بين فرش و پرده موجود در دكوراسيون خود هماهنگي ايجاد كنيد بهتر است از يك نقطه كانوني استفاده كنيد. برداشتن تمركز از فرش و پرده باعث مي‌شود كه توجه به الگوهاي مختلف و اقلام موجود در فضا متمركز شوند و عدم هماهنگي در فضا كمرنگ‌تر به چشم آيد.

پرده و فرش در دكوراسيون

حتما لزومي به هماهنگي نيست!

آخرين بخش از اين گزينه‌ها توجه به اين نكته است كه مي‌تواند در دكوراسيون منزل هيچگونه هماهنگي بين فرش و پرده وجود نداشته باشد و در واقع بعضي اوقات ناهماهنگي بين اجزاي مختلف دكوراسيون در منزل به خودي خود مي‌تواند يك تركيب زيبا ايجاد كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با نكات چيدمان و دكوراسيون مطلب “ست كردن رنگ پرده با مبلمان” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۷:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

اگر خانه كوچك داريد، با نور و رنگ بزرگش كنيد!

براي اينكه خانه‌هاي كوچك فضايي دلباز داشته باشند و بتوانيد بهترين استفاده را از آن ببريد، بايد اين نكات هوشمندانه را رعايت كنيد.
بزرگتر نشان دادن خانه

خانه كوچك خود را بزرگ جلوه دهيد

اگر خانه‌ كوچكي داريد از شلوغ‌كردن محيط پرهيز كنيد و از كوچك‌ترين فضا، بهترين استفاده‌ كاربردي را ببريد. در اين نوشتار از مجله دلتا چند راهكار براي بزرگتر نشان دادن خانه را با هم مرور مي‌كنيم.

از رنگ روشن و مونوكروم استفاده كنيد

رنگ تيره باعث كوچك ديده‌شدن فضا مي‌شود، در حالي كه رنگ‌هاي روشن به بزرگتر نشان دادن خانه كمك مي‌كند. براي اين كار مي‌توانيد از طيف رنگ كرم استفاده كنيد تا فضا را روشن‌تر نشان بدهد. سعي كنيد رنگ اثاث خانه را نزديك به رنگ باقي وسايل‌ها و ديوار يا حداقل در يك طيف رنگي انتخاب كنيد. تشابه رنگ باعث يكدست ديده‌شدن وسايل‌ها و در نتيجه بزرگ ديده‌شدن فضا مي‌شود.

خانه بزرگتر

آينه را فراموش نكنيد

استفاده از آينه روش بي‌نظيري است كه به‌وسيله آن مي‌توان حتي كوچك‌ترين فضا‌ها را بزرگ نشان داد. آينه به‌وسيله انعكاس نور، چه نور طبيعي خورشيد يا نور مصنوعي، فضا را روشن‌تر نشان مي‌دهد. آينه را در راستاي نقطه تمركز اتاق قرار دهيد. در برابر ديوار اصلي اتاق آينه‌اي بزرگ قرار دهيد. اين كار باعث دراز و بلند ديده‌شدن اتاق مي‌شود. اگر آينه را روي ديوار مقابل پنجره نصب كنيد، اتاق را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان مي‌دهد.

آينه در خانه

از فضاي ديوار استفاده كنيد

اگر فضاي كوچكي در اختيار داريد، مهم‌ترين نكته اين است كه از شلوغ‌كردن بي‌دليل خودداري كنيد و فقط لوازمي را كه مورد نياز است، داشته باشيد. اگر وسيله‌اي داريد كه سالهاست از آن استفاده نكرده‌ايد، از شرش خلاص شويد. شلف و رخت‌آويز را درون كمد نصب كنيد. لوازم ريز درون كمد را داخل يك قفسه قرار داده و روي شلف‌ها بگذاريد. تخت خود را كشودار انتخاب كنيد.

بزرگ جلوه دادن خانه

از اثاث خود چندمنظوره استفاده كنيد

مي‌توانيد ميز كار خود را كنار تختخواب قرار دهيد و شب، از آن به‌عنوان پاتختي استفاده كنيد. براي ميز اتاق پذيرايي از گنجه و صندوق استفاده كنيد. اولا سطح كافي براي گذاشتن وسايل را در اختيارتان قرار مي‌دهد. دوما از فضاي داخل آن مي‌توانيد به‌راحتي استفاده كنيد.

فضا را شلوغ نكنيد

هرچقدر كه در اتاق لوازم بيشتري قرار دهيد، كوچك‌تر به نظر مي‎رسد؛ بنابراين از خريدن لوازمي كه كاربرد ندارند، خودداري كنيد. ابتدا لوازمي كه مورد نيازتان است را بچينيد، مانند تخت و مبلمان. اگر فضاي كوچكي داريد، به خريدن يك دست كامل مبلمان فكر نكنيد و تنها به تعدادي كه نيازتان است، بخريد. از گذاشتن صندلي و ميز اضافه خودداري كنيد. ديوار فضا كوچك را با آويزان‌كردن تابلو و نقاشي زياد شلوغ نكنيد. ديوار شلوغ، اتاق را شلوغ و كوچك‌تر نشان مي‌دهد.

بزرگتر جلوه دادن خانه

در چيدمان اثاثيه بازنگري كنيد

وقتي فضاي كوچكي داريد، كوچك‌ترين تغيير‌ها هم بزرگ به چشم مي‌آيند. لوازم را نزديك‌تر به ديوار‌ها قرار دهيد و در وسط اتاق نچينيد. حتما تخت‌خواب را گوشه اتاق قرار دهيد. از مشخصه‌هاي اتاق بزرگ اين است كه بتوانيد به‌راحتي در آن حركت كنيد و اثاثيه را طوري قرار دهيد كه مانع رفت‌وآمد نشوند.

حواستان به ارتفاع لوازم روي ديوار باشد

فرقي نمي‌كند قفسه باشد يا يك تابلو. اگر آن‌ها را در نصف ارتفاع ديوار نصب كنيد، باعث كوتاه ديده‌شدن آن مي‌شوند. اگر اين لوازم را نزديك‌تر به كف اتاق آويزان كنيد، باعث بلند ديده‌شدن سقف مي‌شوند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “دكوراسيوني براي بلند جلوه دادن سقف كوتاه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۴:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع: