تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

آشنايي با گل هاي آپارتماني ؛ معرفي 3 گياه آپارتماني

گل هاي آپارتماني حيات و سرسبزي را به خانه هديه مي‌دهند. با پرورش گياهان آپارتماني علاوه بر زيبايي به تصفيه هواي داخل خانه كمك كنيد.
گل هاي آپارتماني

گل ها آپارتماني

در اين بخش از مجله دلتا سراغ گل هاي آپارتماني رفته‎ايم. گياهان زينتي در دكوراسيون داخلي اتاق، آشپزخانه، سرويس بهداشتي، محل كار، مغازه ومكان هاي عمومي استفاده مي‌شوند. آسان ترين راه براي ايجاد فضايي رنگين، استفاده از گل هاي آپارتماني است. وجود گياهان فوايد زيادي دارد؛ تصفيه هوا، ايجاد حس خوب در افراد، سرعت بخشيدن به روند بهبود روحي و افزايش راندمان كار.

گل هاي آپارتماني را نه فقط براي برگ و گل، بلكه براي رنگ هاي طبيعي و چشم نواز آن ها پرورش مي‎دهيم. با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون، با نگاه كردن به رنگِ سبزِ برگ گياه احساس آرامش و شادي در افراد به وجود مي‌آيد.

افزودن زيبايي به محيط از طريق وجود انواع گل هاي آپارتماني حاصل مي‎شود. اگر فضاي كافي براي استفاده از گل هاي آپارتماني نداريد، گياهان بزرگ گزينه مناسبي براي شما نيست. هم چنين اگر نور كافي براي تامين نور مورد نياز گياهان نداريد، گياهان سايه دوست براي شما بهتر است. براي اينكه در تمام طول سال گلي سرحال داشته باشيد، به گياهان مقاوم نياز داريد. براي داشتن اطلاعات بيش تر در مورد استفاده از گل هاي آپارتماني چند نمونه را به شما معرفي مي‌كنيم.

گل هاي آپارتماني

زيباترين گل هاي اپارتماني

به طور كلي براي داشتن گياهي زيبا و سرزنده بايد چند نياز اساسي  آن ها را مثل نور، آب، دما، خاك و اكسيژن تامين كنيد.

  • اكسيژن؛ گياهان براي شادابي و استحكام به اكسيژن نياز دارند. باز كردن پنجره ها و ورود هواي تازه به گياه كمك مي‌كند به خوبي رشد كند.
  • نور؛ براي ايجاد سبزينه و داشتن برگ هاي سبز و مقام، بايد نور مورد نياز براي هر گياه به خوبي تامين شود.
  • آب؛ هر يك از گل هاي آپارتماني با توجه به ويژگي‎شان به مقدار كافي آب نياز دارند. آبياري بيش از حد ريشه گياهان را مي‌پوساند و كم آبي گل را خشك مي‌كند.
  • خاك؛ منبع تغذيه گل ها، خاك است. جذب مواد مغذي و معدني، اكسيژن و آب از طريق خاك صورت مي‌گيرد. هر گياه با توجه به نيازهاي خود در تركيب هاي مختلفي از خاك، شن، ماسه و كود، شرايط زيستي متفاوتي را تجربه مي‌كند.

گلهاي آپارتماني سايه دوست

اگر خانه اي با پنجره هاي كم داريد كه نور كافي را براي پرورش گل و گياه تامين نمي‌كند، نگران نباشيد. بعضي از گياهان كم تر از ساير گل هاي آپارتماني به نور خورشيد نياز دارند و مي‌توانيد آن ها را در فضاي داخل بگذاريد. اين گل ها به نور غير مستقيم نياز دارند و نور مستقيم باعث آسيب ديدن گياه مي‌شود. اگر اين گل ها را براي تزيين تراس استفاده كنيد، خواهند سوخت. البته نه به اين معنا كه گياه را در تاريكي نگه داريد. هر چه شرايط مناسب تري براي گل هاي آپارتماني ايجاد كنيد بهتر و سريع تر رشد خواهند كرد. در اين جا به عنوان نمونه‎اي از گل هاي سايه دوست، گل بامبو را به شما معرفي مي‌كنيم.

گل هاي آپارتماني

بامبو

بامبو كه با نام خيزران نيز شناخته مي‌شود، يكي از گل هاي آپارتماني هميشه سبز است. گياهي است به شكل ني كه به صورت متراكم رشد مي‌كند. اين گل بسيار مقاوم است و به راحتي از بين نمي‌رود. در شرايط مختلف نوري دوام مي‌آورد و به راحتي سازگاري پيدا مي‌كند. تا ارتفاع 20 – 30 سانتي متر رشد مي‌كند. رنگ برگ ها و ساقه سبز پر رنگ، زرد و يا تركيبي از سفيد و سبز است.

گل بامبو در مناطق شمالي شرايط مناسبي دارد و به خوبي رشد مي‌كند. بامبو در قسمت بالاي ساقه به شكل فنر پيچ خورده است. با قلمه زني تكثير مي‌شود. بامبو در آب به حيات خود ادامه مي‌دهد. اما در صورت علاقه مي‌توانيد آن را در خاك هاي مخصوص بكاريد. نور غير مستقيم يا مصنوعي، دماي داخلي خانه و آبِ بدون كلر براي بامبو شرايط مطلوبي پديد مي‌آورد.

گل آپارتماني مقاوم

اگر نگهداري از گل هاي آپارتماني براي شما كاري دشوار به نظر مي‌رسد، پيشنهاد مي‌كنيم از گياهان مقاوم استفاده كنيد. اين گياهان در تمام طول سال سبز هستند و اگر براي چند روز آبياري آن ها را فراموش كنيد، نور كافي به آن ها نرسد يا دما به طور ناگهاني تغيير پيدا كند، سرسبزي خود را حفظ مي‌كنند. پتوس، سانسوريا، پاپيتا، آگلونما و آلوئه ورا چند نمونه از گل هاي آپارتماني مقاوم هستند كه در اين جا به معرفي سانسوريا مي‌پردازيم و در مقاله هاي بعدي سراغ ساير گل هاي مقاوم خواهيم رفت.

گل هاي آپارتماني

سانسوريا

گل سانسوريا از گل هاي آپارتماني بسيار مقاوم است كه در رستوارن، بيمارستان، منازل، اماكن تفريحي و تجاري به رشد خود ادامه مي‌دهد. برگ ها بلند، كشيده و شمشيري دارد. هوا را به خوبي تصفيه مي‌كند. در اوايل بهار شكوفه مي‌دهد. ميزان رشد آن با توجه به گونه هاي مختلف، متفاوت و از 3 تا 70 سانتي متر متغير است. اين گل در دوران خشكسالي رشد نمي‌كند اما به حيات خود ادامه مي‌دهد. شرايط مطلوب براي گل سانسوريا يك بار آبياري در هفته، رطوبت 70 درجه و نور كم است.

گياهان آپارتماني گلدار

گياهان گلدار و رنگارنگ از قديم در گوشه حياط خانه هاي ايراني وجود داشته است. اما با افزايش جمعيت و كوچك شدن منازل، زندگي در خانه هاي آپارتماني گسترش يافته و پرورش گياهان گلدار كاهش پيدا كرده است. شايد فكر كنيد از داشتن گياهان گلدار در آپارتمان و خانه هاي كوچك محروم هستيد اما اين طور نيست، گياهان آپارتماني زيادي وجود دارد كه گل مي‌دهند. گل شمعداني، اركيده، آنتوريوم، آزاليا و بگونيا از دسته گياهان گلدار هستند كه جذابيت و زيبايي را به خانه اضافه مي‌كنند.

گل هاي آپارتماني

گل اركيده

اركيده يك بار در سال گل مي‌دهد. رنگ گلبرگ هاي آن بنفش، ارغواني، صورتي، زرد و سفيد است. اين گل علاوه بر اينكه سايه را دوست دارد، به آبياري زيادي نياز ندارد. براي گل دادن، پس از افتادن غنچه ها نوك ساقه را هرس مي‌كنند تا گياه دوباره گل دهد. تكثير اين گياه كمي دشوار است و بايد توسط افراد ماهر صورت گيرد. اين گل آپارتماني در دماي بين 12 تا 28 درجه سانتي گراد رشد خوبي خواهد داشت. براي داشتن گياهي سرحال و سبز هر دو سال يك بار گلدان آن را تعويض كنيد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. ما را در بخش دكوراسيون همراهي كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

كاربرد مجسمه دكوري در چيدمان خانه

مجسمه ها انعكاسي از افكار هنرمند هستند كه با انتخاب آن ها مي‌توانيد سليقه و تفكر خود را در دكوراسيون داخلي بازتاب دهيد.
مجسمه

مجسمه

مجسمه يكي از وسايل تزييني پركاربرد هنرهاي تجسمي در دكوراسيون داخلي است. معمولا اشكالي به فرم انسان، گياه، ساختمان و حيوان دارد. نمونه هاي مدرن آن به شكل هندسي و اشكال انتزاعي نيز توليد مي‌شود. بايد اشاره كرد كه تمام اشكال سه بعدي، مجسمه نيستند. براي اينكه سازه اي به اين عنوان شناخته شود بايد نوآوري، مفهوم يا علتي براي ساخت آن وجود داشته باشد. پيكر تراش به شخصي گفته مي‌شود كه با هنر دست خود اين وسيله را مي‌سازد. البته مجسمه به صورت عمده توسط دستگاه نيز توليد مي‌شود كه آن را در زمره صنايع دستي قرار نمي‌دهند.

مجسمه صورتك

مجسمه صورتك

مجسمه ها از مصالح مختلفي از جمله انواع فلزات، گچ، سراميك، چوب، فايبرگلاس و سنگ ساخته مي‌شوند. مجسمه را با توجه به كيفيت و مواد به كار برده شده در ساختار، مي‌توان در فضاي باز نيز قرار داد، و براي تزيين تراس، كنار استخر، باغچه و ورودي خانه از آن استفاده كرد.

تنديس به مجسمه هايي گفته مي‌شود كه فرمي از نيم تنه داشته باشد و اگر فقط شكل سر را نمايش دهد نام مجسمه صورتك يا سرديس را به آن اختصاص مي‌دهند. مجسمه صورتك را بر ديوار نصب كنيد تا نمايي زنده به اتاق ببخشيد. مجسمه صورتك مي‌تواند جاذب نگاه و كانون توجه دكوراسيون باشد. اگر مي‌خواهيد همان لحظه اول مهمانان را شگفت زده كنيد، سرديس را در قسمت ورودي خانه روي ديوار بياويزيد.

مجسمه كوچك

مجسمه كوچك

وقتي خانه را با مجسمه هاي دكوري چيدمان مي‌كنيد با استفاده از اين وسيله تزييني در قسمتي از خانه، بُعد سومي به مكان اضافه مي‎كنيد. مي‌توانيد براي هر كدام از بخش هاي خانه چينش متفاوتي در نظر بگيريد. ابعاد، سبك دكوراسيون و بودجه مد نظر شما در اين جا نقشي ندارد. مجسمه خود را در بهترين جاي خانه قرار دهيد تا تاثير آن را بر روح ساكنان مشاهده كنيد.

براي استفاده از اين اثر در دكوراسيون داخلي منزل، از آن ها بين كتاب هاي كتابخانه، روي قفسه و يا روي ميز كنسول استفاده كنيد. وجود مجسمه اي با شكل مورد نظرِ شما در ميان كتاب ها، جذابيت و كنتراست را به فضا اضافه و محيط را از يكنواختي خارج مي‌كند.

تنديس چوبي

مجسمه چوبي

در پيكرتراشي مي‌توان قوانين فيزيك را شكست و از عالم واقعي فراتر رفت. طراحي هاي سورئال يا فرا واقعي، ريشه در قدرت تخيل انسان دارد. اشكال هندسي فضا را از نظر فرم به تعادل مي‌رسانند. مجسمه چوبي، عنصري از طبيعت را در خود دارد كه با توجه به فرم و مكان قرار گيري، مانند موجودي زنده حال و هواي خانه را متغير مي‌سازد. با استفاده از قابليت هاي مواد طبيعي مي‌توان به همه چيز دست يافت. براي مثال با استفاده از چوب، پيكره هايي به شكل صخره طراحي مي‌شود كه با وزن سبك تر، ظاهري مانند سنگ خواهد داشت. يك فيل عظيم جثه، اسب وحشي يا هر موجود متحركي را روي ميز خانه بياوريد. “مالو پالمكويست”طراح سوئدي، درباره مجسمه‌ سازي مي‌گويد:

قوانين بنيادين طبيعت من را شگفت زده مي‌كند. وقتي موادِ سفت و سخت، به نظر بي وزن مي‌رسند، و انگار در فضا معلق هستند، به وجد مي‌آيم.

تنديس فايبرگلاس

مجسمه فايبرگلاس

فايبرگلاس تركيبي از پليمر و شيشه است كه نسبت به ساير مواد چندين حُسن دارد؛ وزن سبك، نقل و انتقال آسان، سطح براق و كيفيت بالا. از اين ماده بيش تر براي ساخت مجسمه هاي بزرگ استفاده مي‌شود و مناسب فضاي باز است. اگر نماي اتاق تكراري شده است و نمي‌خواهيد تغيير دكوراسيون كلي ايجاد كنيد، از مجسمه هاي فايبر گلاس در ابعاد بزرگ كمك بگيريد. طرح و فرم را به اتاق بيفزاييد و ديوارهاي خالي را پوشش دهيد. مي‌توانيد آن را بين مبل ها قرار دهيد و تنوع ارتفاع را بين لوازم موجود ايجاد كنيد. به اين صورت نماي جديدي در دكوراسيون به وجود مي‎آيد.

تنديس سنگي

مجسمه سنگي

به عنوان انسان بايد بپذيريم كه جهان داراي طبيعتي پويا و متحرك است. براي دوام آوردن ناچاريم در زندگي منعطف و چابك عمل كنيم. سازگاري با محيط فقط در هماهنگي فيزيكي خلاصه نمي‌شود، بلكه به فرآيندهاي ذهني، روح و روان نيز مرتبط است. ساخت مجسمه سنگي و كوچك راهي براي ثبت وقايع مختلف زندگي است. براي مثال ذاتِ سنگ، جامد، مات و سخت است. يك هنرمند با پياده سازي مفاهيم معمول بر پيكر مجسمه، زندگي منعطف روزمره را بر سنگِ سخت نقش بندي مي‌كند. آن ها نمادي از رفتار و حركات ما هستند. ارتباط، گفت و گو، بيان رنج يا شادي و ساير احساسات در اين وسيله نمايان مي‌شود.

براي داشتن يك پرنده زيبا، ديدن بناهاي تاريخي يا يك ورزش خاص، نيازي به سفر به دور دنيا نداريد. اين لوازم دكوري نياز شما را رفع مي‌كنند و آن پديده را با مقياسي كوچك در خانه به نمايش مي‌گذارند. گاهي يادآور خاطرات هستند و بعضي مواقع انسان را از افكار مضطرب جدا مي‌سازند.

تنديس مادر و كودك

مجسمه دكوري بزرگ

مجسمه هاي عظيم، با اندازه اي بزرگ تر از ابعاد واقعي، مناسب فضا هاي بزرگ هستند. نقش تاكيدي اين لوازم بسيار پررنگ است و بيش از ساير المان هاي موجود در دكوراسيون بر افراد تاثير مي‌گذارد.

اين وسيله را در جايي قرار دهيد كه اطراف آن با اشيا زيادي شلوغ نشده باشد و بتواند جلوه زيبايي در دكوراسيون ايجاد كند. مي‌توانيد از نورپردازي براي نمايش بهتر آن استفاده كنيد. پيش از تكيه بر قوانين، براي قرار دادن آن در خانه به چشم هاي خود اعتماد كنيد. تناسب را رعايت و اندازه مناسب را به گونه اي انتخاب كنيد كه به زيبايي خانه كمك شود و باعث شلوغي نشود.

اميدواريم مطلب ياد شده مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

مزايا و معايب سقف كناف در دكوراسيون داخلي

رنگ هاي ممنوعه در دكوراسيون داخلي

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۰:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

صنايع دستي در دكوراسيون منزل ؛ يك انتخاب عالي

صنايع دستي در فرهنگ هاي مختلف تنوع زيادي دارد و در دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني داراي جايگاهي ويژه است.
صنايع دستي

صنايع دستي

در اين بخش از مجله دلتا سراغ چهار مورد از صنايع دستي مي‌رويم. صنايع دستي به عنوان نمادي از فرهنگ و رسوم اقوام است. استفاده از آن در دكوراسيون داخلي، ميان تمام فرهنگ ها كاري جذاب محسوب مي‌شود. صنايع دستي در واقع نوعي كاردستي است كه با هنر گره خورده. تفاوت صنايع دستي با كاردستي در كاربرد آن است و بر خلاف كاردستي كه فعاليتي سرگرم كننده و به عنوان عنصري تزييني به كار برده مي‌شوند، صنايع دستي به طور روزمره مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

اين لوازم با دست ساخته مي‌ شوند و به عنوان وسايل تزييني در داخل خانه به كار مي‌روند. افراد ماهر با روش هاي سنتي با به كاربردن ذوق و سليقه، صنايع دستي را توليد مي‌كنند. از جمله صنايع دستي معروف ايران كه در سازمان جهاني يونسكو به ثبت رسيده است مي‌توان به مينا كاري، گليم، سفال، خاتم كاري، منبت كاري، پته دوزي، قلم زني، مليله دوزي و گبه اشاره كرد. در اين جا از صنايع دستي ميناكاري، گليم، سفال و خاتم كاري سخن گفته و نحوه استفاده از آن ها را در دكوراسيون داخلي با هم مرور مي‌كنيم.

ميناكاري

ميناكاري

هر يك از شهرهاي ايران سوغات خاصي مختص به منطقه خود دارند. ميناكاري كه با نام هاي ميناگري و ميناسازي نيز شناخته مي‌شود. از پنج هزار سال پيش تا كنون توسط هنرمندان ايراني براي زيبايي بخشيدن به ظروف، لوازم دكوري و زيورآلات استفاده مي‌شده است.

در دوره معاصر، اصفهان به عنوان مهد ميناگري شناخته مي‌شود. ظروف ميناكاري شده از اصفهان به تمام نقط ايران و جهان ارسال مي‌شوند. وجود بشقاب، پياله، گلدان و قاب هاي ميناكاري با نقوش ظريف و زيبا طرحي خيره كننده را به فضاي خانه اضافه مي‌كند. در هنر ميناكاري رنگ هاي آبي، سبز و قرمز حرف اول را مي‌زنند. بنابراين تركيب رنگ هاي زيادي در دست داريد كه مي‌توانيد با انتخاب آن ها، ساير بخش هاي خانه را دكور كنيد.

گليم

گليم

گليم زيراندازي است كه از پنبه، ابريشم، موي چهارپايان يا پشم بافته مي‌شود. طرحِ گليم در نقاط مختلف ايران منحصر به فرد است. در اكثر موارد، گليم به عنوان فرش استفاده مي‌شود اما با تغيير در نوع بافت به عنوان كيف و نمكدان نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي افزودن خط و به كار بردن ويژگي هاي بصري، طرح هاي مختلف و متنوع گليم، كمك زيادي به شما مي‌كنند. رنگ هاي اصلي و فرعي به خوبي در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند. بنابراين اگر مي‌خواهيد به خانه روح ببخشيد، گليم را به عنوان كفش‌پوش يا پوشش روي مبل به كار بگيريد.

سفال

سفال

خاك يكي از چهار عنصر اصلي هستي است. ايرانيان با بهري گيري از عنصر خاك و آب، ظروف گلي را به سفال تبديل مي‌كنند. سفال در واقع همان سراميك بدون لعاب است. كوزه و پياله هاي سفالي از مشهورترين محصولات سفالي هستند. خاك رس كه مقدار زيادي آهن دارد مناسب استفاده در هنر سفالگري است. از كهن ترين لوازمي كه بشر در زندگي روزمره مورد استفاده قرار مي‌داد، ظروف سفالي است. باستان شناسان با مطالعه روي ظروف سفالي باقي مانده از گذشته به تفسير شرايط زندگي، موقعيت جغرافيايي و اقتصادي تمدن هاي باستان مي‌پردازند. سفالگري نيز هم زمان با سبك زندگي دچار تغيير شد.

شهرهاي زيادي از جمله ميبد، شهرضا، كلپورگان، جويبار، مند، لالجين و سياهكل به عنوان تولدكنندگان ظروف سفالي شناخته مي‌‍شوند. در دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني، تابلوهاي سفالي با طرح هاي برجسته، محبوبيت زيادي دارد. به دليل مقاوت و چسبندگي بالاي گل، فرم پذيري خوب و در دسترس بودن مصالح اوليه، علاقه به استفاده از اجسام سفالي در حال افزايش است. تابلو سفالي، مجسمه هاي كوچك، گلدان و ظروف پذيرايي از پر كاردبردترين لوازم سفالي است.

هنرهاي دستي

خاتم كاري

يكي از معروف ترين هنرهاي دستي روي چوب خاتم كاري است. اشكال هندسي، نقوش چند ضلعي و منظم با دقت و ظرافت روي سطح لوازم استخواني كنده كاري مي‌شود. در نماي لوازم خاتم كاري از مثلث هاي ريز استفاده شده كه از جنس فلز، استخوان يا چوب هستند. سطوح اين لوازم براق و در تمام قسمت ها داراي طرح و نقش قرينه است. باكس، ظرف و قاب خاتم كاري را مي‌توانيد در خانه استفاده كنيد و چيدماني به سبك سنتي به وجود آوريد. تهران، شيراز و اصفهان از محوري ترين مراكز خاتم كاري به شمار مي‌آيند. رنگ غالب در تكنيك خاتم، قهوه اي و كرم است. براي تكميل پالت رنگي در دكوراسيون داخلي خانه از رنگ هاي نخودي، نباتي، شيري، زرشكي و طلايي استفاده كنيد. به دليل پر نقش و نگار بودن لوازم دكوري خاتم كاري شده، از زمينه هاي تك رنگ بهره ببريد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد باشد. با بخش دكوراسيون مجله دلتا همراه شويد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۷:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين ديوار اتاق با ايده هاي خلاقانه

ديوارهاي ساده و يكنواخت افراد را كسل مي‌كند. تزيين ديوار اتاق، راه حل مناسبي براي جلوگيري از اين اتفاق است تا دكوراسيون داخلي را به محيطي دوستانه و گرم تبديل كنيد.
تزيين ديوار

تزيين ديوار

به دنبال راه هاي خلاقانه براي تزيين ديوار هستيد؟ كمي طرح و رنگ ديوار اتاق را زيبا مي‌كند و به خانه روح مي‌بخشد. بدون توجه به سبك دكوراسيون داخلي، راه كارهايي وجود دارد كه با تكيه بر سليقه خود ديوار را تزيين كنيد. اگر براي تبديلِ نماي خشك و خاليِ ديوار به يك مركز توجه شيك آماده هستيد با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

تزيين ديوار

تزيين ديوار پذيرايي

شخصيت و طرز فكر خود را در خانه نمايان سازيد. براي تزيين ديوار پذيرايي كوچك توصيه مي‌شود يك تابلوي نقاشي بسيار بزرگ يا تصويري از يك فضاي دوست داشتني را بر ديوار آويزان كنيد. طرحي سياه و سفيد در سبك مينيمال يا عكسي از درياي آبي رنگ را امتحان كنيد. در اين صورت با تماشاي ديوار اتاق، به يك مكان ديگر پرت مي‌شويد و هيچ وقت از بودن در آن مكان خسته نخواهيد شد. در ساير بخش هاي اتاق رنگ هاي هم خانواده يا مكمل را به كار گيريد. براي مثال اگر نماي دريا را انتخاب مي‌كنيد، رنگ سفيد، نارنجي، قهوه اي و سرمه اي را در نقاط مختلف به كار ببريد. اما اگر تصوير يك جنگل حال شما را بهتر مي‌كند، رگه هاي زرد، صورتي و قرمز پالتِ رنگيِ دكوراسيون را تكميل خواهد كرد.

تزيين ديوار

اگر رابطه خوبي با تصاوير بزرگ نداريد و نگران يكنواختي فضا هستيد، يك گالري ديواري بسازيد. هيچ چيز بهتر از كلكسيوني از آثار هنري مورد علاقه تان نمي‌تواند شخصيت شما را در خانه انعكاس دهد. تعدادي نقاشي، عكس و ديواركوب را به ديوار بياوزيد. بهتر است قاب ها از لحاظ فرم و طرح با هم شباهت و ظاهري ساده داشته باشند. براي بزرگ تر نشان دادن فضا مي‌توانيد نصب قاب ها را تا نزديكي سقف ادامه دهيد.

تزيين ديوار آكسان

راه ديگري كه براي تزيين ديوار پذيرايي وجود دارد، تغيير ظاهري خودِ ديوار است. ديوار آكسانِ مناسب را در اتاق پذيرايي شناسايي كنيد. اين ديوار محل مناسبي براي افزودن طرح و الگوهاي جذاب به خانه است. آن را با رنگ هاي روشن و پر رنگ رنگ آميزي يا از كاغذ ديواري هاي پر نقش و رنگ براي پوشاندن آن استفاده كنيد. در صورتي كه كمي علاقه و حوصله داشته باشيد، مي‌توانيد ديوار را پتينه يا با استفاده از استنسيل روي آن نقاشي كنيد. به اين صورت بر قدرت تاكيديِ ديوار آكسان نيز افزوده ايد.

طرح ماندالا

تزيين ديوار اتاق

پارچه هاي نقش دار يا ديواركوب هاي متنوع را روي ديوار بالاي تخت نصب كنيد. علاوه برا اينكه طرح و نقش را به اتاق آورده ايد، نرمي و لطافتِ پارچه باعث مي‌شود فضا گرم تر شود. نصب و برداشتن پارچه از تابلو راحت تر است. بنابراين به راحتي مي‌توانيد پس از مدتي پارچه اي با طرح متفاوت را جايگزين و تنوع ايجاد كنيد.

آينه هاي دكوراتيو را از ياد نبريد. آينه عنصري است كه در تمام بخش هاي خانه به كار مي‌رود و به كمك شما مي‌آيد. يك آينه بزرگ يا تركيب چندين آينه كوچك در كنار هم را امتحان كنيد. آينه نور را بازتاب مي‌دهد و فضا روشن تر به نظر مي‌رسد. هم چنين با انعكاس فضا عمق بيش تري به اتاق مي‌بخشد. بنابراين به بزرگ ديده شدن مكان كمك مي‌كند.

تزيين ديوار

تزيين ديوار اتاق با كاغذ كادو

استفاده از هنرهاي دستي براي دكور خانه حس خوبي به شما خواهد داد. با به كار بردن كاغذ كادو مي‌توانيد وسايل تزييني ارزشمندي بسازيد. با استفاده از كاغذ كادوهاي رنگي و زيبا و يك قاب خالي، تابلوي نقاشي سفارشي براي خود بسازيد. براي تغيير دكوراسيون با هزينه كم مي‌توانيد به راحتي يك كاغذ ديواري جديد را جايگزين تابلوي قبلي كنيد.

تزيين ديوار اتاق با وسايل دور ريختني

تزيين ديوار اتاق با وسايل دور ريختني

استفاده از ظروف شكسته، ترك خورده، يك بار مصرف و يا قديمي به عنوان دكوري در دكوراسيون داخلي منازل رو به افزايش است. بدون نياز به يك طراح داخلي حرفه اي، با تكيه بر خلاقيت خود بشقاب هاي رنگي و طرح دار را بر ديوار نزديك به ميز ناهارخوري آويزان كنيد. هنگامي كه از دور به اين مجموعه نگاه مي‌كنيد آن را مانند تابلوي نقاشي خواهيد ديد كه خاطرات شما را بازگو مي‌كند. رنگ و طرح بشقاب ها كنتراست به وجود مي‌آورد. با توجه به تاثير روانشناسي فرم دايره، تجمع فرم هاي منحني در كنار هم، سبب ايجاد آرامش مي‌شود و استرس را كاهش مي‌دهد. علاوه بر اين حسي نوستالوژيك در خانه به وجود مي‌آورد.

مكرومه بافي

تزيين ديوار با وسايل ساده

بافت، يكي از مهم ترين عناصر طراحي داخلي است كه در تزيين ديوار مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. فضايي كه يكنواخت و كسل كننده است با افزودن بافت تغيير زيادي پيدا مي‌كند. براي افزودن بافت مي‌توانيد دريم كچر، دكوري هاي مكرومه بافي و حلقه هاي گل را به ديوار آويزان كنيد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

 

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۰:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

نماي جذاب ساختمان با نرده بالكن

نرده بالكن تاثير بسزايي در زيبايي تراس خانه دارد.
نرده بالكن

نرده بالكن

يكي از بخش هاي خانه كه در نگاه اول افراد را به خود جذب مي‌كند، بالكن است. اين بخش از منزل كم تر مورد توجه قرار گرفته است. بيش تر مواقع به جاي تزيين تراس از آن به عنوان انباري استفاده مي‌شود. نصب نرده سبب ايجاد امنيت مي‌شود. نرده ها از مصالح مختلفي از جمله آلومينيوم، سنگ، فلز، فرفوژه و چوب ساخته مي‌شوند. هم زمان با تغيير سبك زندگي و نيازهاي افراد، نرده بالكن نيز از لحاظ جنس و طرح متغير بوده است. در اين بخش از مجله دلتا چند مدل از نرده هاي فلزي بالكن را به شما معرفي مي‌كنيم.

نرده بالكن

نرده استيل

از مهم ترين انواع نرده مي‌توان به نرده استيل اشاره كرد. اين نوع در آلياژهاي متنوعي عرضه مي‌شود كه از لحاظ كيفيت با يكديگر تفاوت دارند. نرده استيل در دو رنگ نقره اي و طلايي توليد مي‌شود. در برابر زنگ زدگي مقاوم است و ظاهري براق دارد. هم چنين در بخش هاي مختلف نما، از جمله بالكن يا تراس، راه پله، پشت بام و حفاظ امنيتي به كار مي‌رود.

براي اينكه ظاهر بالكن هميشه زيبا به نظر برسد نياز است هر 6 تا 12 ماه نرده ها را تميز كنيد. لكه هاي باران، اثر انگشت و آلودگي هاي محيطي را با استفاده از دستمال هاي مرطوب پاك كنيد و براي خشك كردن آن از چند تكه روزنامه كمك بگيريد.

نرده بالكن

نرده فرفوژه

نرده فرفورژه كه به صورت فرفوژه نيز تلفظ مي‌شود به نام گل نَرده معروف است. اين واژه ريشه در زبان فرانسوي دارد. فر به معناي فلز و فوژه به عمل كوبيده شدن آهن گفته مي‌شود. در فرآيند ساخت اين مدل نرده، فلز در كوره با دماي 220 درجه سانتي گراد ذوب مي‌شود. پس از تغيير حالت آن به فرم هاي دايره، گل، برگ، خطوط حلزوني و منحني تبديل به فرفوژه مي‌شود. نرده فرفوژه براي ايجاد جان پناه، درهاي ورودي باغ  و خانه، راه پله و نرده بالكن به كار برده مي‌شود.

نرده بالكن

نرده فلزي بالكن

علاوه بر اينكه نصبِ نرده بالكن از سقوط ساكنان جلوگيري مي‌كند و به عنوان حفاظ مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مي‌توان با انتخاب نرده مناسب جلوه منحصر به فردي به نماي ساختمان بخشيد. جنس نرده، فرم، ضخامت، رنگ و طرح آن نقش پر رنگي در دكوراسيون خارجي منزل دارد. با پيشرفت دنياي تكنولوژي و تنوع در طراحي، گونه هاي مختلفي از نرده بالكن قابل تهيه است.

براي انتخاب نرده بايد استانداردهاي مشخصي را رعايت كنيد. به طور كل براي بيش تر خانه ها حداقل ارتفاع نرده بايد 110 سانتي متر باشد. به گونه اي كه از جان كودكان محافظت كند و منجر به سقوط آن ها نشود.

نرده بالكن

نرده هاي عمودي نماي بالكن را كشيده تر و سقف را بلندتر نشان ميدهد. فاصله ميله هاي عمودي را به گونه اي در نظر مي‌گيرند كه از خطر افتادن كودكان يا اجسامي مانند گلدان جلوگيري شود.

نرده بالكن

استفاده از نرده هاي افقي در حال افزايش است و نمايي مدرن به خانه مي‌دهد. در ساخت نرده هاي ساده از نرده استيل استفاده مي‌شود. خطوط افقي ميله ها تراس خانه را عريض تر نشان مي‌دهد. بهتر است حداقل فاصله بين ميله ها 20 سانتي متر باشد.

نرده بالكن

با استفاده از گلدان آويزهاي رنگارنگ بر روي نرده بالكن، اين بخش از ساختمان را تزيين كنيد. گل شمعداني، پيچك و پتوس مقاومت بالايي دارند و يكي از بهترين گزينه ها براي قرار دادن در فضاي بالكن هستند.

براي الهام گرفتن از ايده هاي بيش تر، مطالب بعدي ما را در بخش دكوراسيون دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

در بازسازي خانه از گچ بري غافل نشويد!


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۹:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

كاربرد آينه دكوراتيو در خانه

آينه هاي دكوراتيو عنصري جذاب در دكوراسيون هستند كه فضا را بزرگ و روشن نشان مي‌دهند.
آينه دكوراتيو

آينه ها از دوست داشتني ترين وسايل تزييني در دكوراسيون خانه هستند. يكي از روش هاي بزرگ و روشن نشان دادن محيط خانه استفاده از آينه دكوراتيو است. آينه با بازتاب نور و انعكاس محيط، باعث ايجاد خطاي ديد مي‌شود. اگر آينه  در جاي مناسب نصب شود، به فضا عمق مي‌بخشد و عيوب طراحي داخلي را مي‌پوشاند. اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد و از ايده هاي ما الهام بگيريد.

آينه دكوراتيو در دكوراسيون خانه

از آينه دكوراتيو فقط به عنوان يك وسيله تزييني استفاده نمي‌شود. نصب آينه راه حلي براي مشكلاتِ خانه هاي كوچك و كم پنجره است. با توجه به ايده هاي زير، آينه دكوراتيو را به چيدمان وارد كنيد و از مزاياي وجود آن بهره ببريد.

توانايي آينه در تغيير جلوه دكوراسيون، سبب شده است اين محصول در طرح هاي هندسي مختلفي توليد شود. آينه هاي دكوراتيو را با توجه به سبك چيدمان خانه، انتخاب كنيد تا نمايي خاص و جذاب در فضا به وجود آوريد.

راهرو ها داراي عرض كمي هستند، بنابراين با نصب آينه دكوراتيو در طول راهرو به عريض تر ديده شدن آن كمك كنيد. انعكاس فضا و بازتاب نور، آينه را به عنصري زنده در خانه تبديل مي‌كند. مي‌توانيد از تركيب چند آينه بدون فريم در كنار هم استفاده كنيد و آرايش پازل مانند، در چيدمان آينه ها روي ديوار ايجاد كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه پلكسي

آينه هاي پلكسي از جنس پلاستيك و سبك هستند. قيمت ارزان تري دارند و از كيفيت بالايي برخوردارند. در اتاق هاي مربعي و كوچك، به كار بردن آينه به تنهايي ممكن است فضا را بزرگ تر نشان دهد، اما نتيجه مطلوبي به شما نخواهد داد. بنابراين براي نتيجه بهتر، از تركيب چند آينه پلكسي در كنار نورپردازي مناسب استفاده كنيد.

هنگام استفاده از آينه در فضاهاي باريك، آينه ها را در زوايايي نصب كنيد كه سبب افراط نشود. نصب آينه ها به صورت موازي، باعث انعكاس مكرر تصاوير در آينه مي‌شود. در اين صورت اشكالي با اعوجاج زياد به دست مي‌آيد كه نه فقط اتاق را بزرگ تر نشان نمي‌دهد، بلكه باعث ناهماهنگي مي‌شود. با رعايت تناسب و انتخاب فواصل مناسب، از اشباع جلوگيري كنيد. در چنين موقعيتي بهتر است يك تابلوي هنري يا عكس خانوادگي مقابل آينه نصب كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه هاي دكوراتيو

خانه اي بدون آينه پيدا نخواهيد كرد. بهترين نقطه براي نصب آينه، ديوار آكسان، بالاي شومينه و نزديك در ورودي است. ديواري مناسب است كه بتواند با وجود آينه به فضا هويت ببخشد. در دكوراسيون داخلي، نگاه افراد به صورت ناخودآگاه به سمت ديوارهاي آكسان كشيده مي‌شود.

يكي از اين ديوارها، ديوار بالاي شومينه است. شومينه در بيش تر سبك هاي دكوراسيون به عنوان مركز توجه در نظر گرفته مي‌شود. از همين رو تزيين آن از اهميت بالايي برخوردار است. بهتر است براي نصب آينه دكوراتيو، از تركيب چند آينه در كنار هم، بر ديوار بالاي شومينه بهره بگيريد. علاوه بر رسيدن به هدف اصلي، كه بزرگ نشان دادن فضا است، زيبايي دل‌نشيني به مركز توجهِ دكوراسيون بخشيده ايد. با قرار دادن شمع هاي مختلف و رنگارنگ، مي‌توانيد از بازتاب نور درون آينه لذت ببريد.

آينه دكوراتيو

آينه كاري ديوار

بدون وجود آينه، چيدمان منزل ناقص است و براي تكميل شدن به يك يا حتي چند آينه نياز دارد. به آينه كاري يك ديوار يا ستون در خانه فكر كنيد تا با بازتاب نور لوستر و چراغ آويز نوري ملايم داشته باشيد و از ديدن تصوير خود بر ديوار خانه لذت ببريد. سعي كنيد مقابل ديواري را كه آينه كاري شده است خالي بگذاريد و آن را نپوشانيد. براي ايجاد هارموني از چند آينه دكوراتيو روي ساير ديوارها كمك بگيريد.

آينه دكوراتيو

آينه ديواري مدرن

آينه ديواري مدرن را به عنوان عنصر كليدي براي دكوراسيون در نظر بگيريد و ساير لوازم را بر اساس آن چيدمان كنيد. معمولا آينه را روي ميز كنسول قرار مي‌دهند يا آن را روي ديوار بالاي تخت نصب مي‌كنند. قاب هاي كنده كاري شده يا پتينه كاري را براي آينه تهيه كنيد و اجازه دهيد وظيفه ايجاد كنتراست را در فضا بر عهده بگيرد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد

همچنين بخوانيد:

8 مدل قفسه مدرن ؛ زيبايي بخش طراحي دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۹:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تاثير پارتيشن خانگي در زيبايي دكور

پارتيشن خانگي، ديواري متحرك است كه بخش هاي مختلف خانه را تفكيك و به زيبايي فضا كمك مي‌كند.
پارتيشن خانگي

از پارتيشن براي جدا كردن بخش هاي مختلف سالن هاي بزرگ و خانه هايي كه به تعداد كافي اتاق ندارند استفاده مي‌شود. با وجود پارتيشن، تغييرات زيادي در دكوراسيون داخلي خانه به وجود مي‌آيد. براي ايجاد فضايي خصوصي در گوشه اي از خانه، پارتيشن هاي متحرك به كمك شما مي‌آيد. در اين بخش از مجله دلتا انواع پارتيشن خانگي را به شما معرفي مي‌كنيم.

پارتيشن

در خانه هاي كوچك، پارتيشن به عنوان جايگزين ديوار، كمك بزرگي به تقسيم بندي فضا مي‌كند. از مهم ترين حُسن هاي آن اِشغال فضاي كم است. در صورت نياز براي تغيير دكوراسيون مي‌توانيد آن ها را جا به جا كنيد و نيازي به بازسازي و تخريب ديوار نداريد. در حالت كلي بر اساس كاربري پارتيشن را به گروه دسته بندي مي‌كنند؛ پارتيشن اداري و پارتيشن خانگي.

پارتيشن خانگي

پارتيشن اداري

يكي از پر كاربرد ترين اجزاي مبلمان اداري پارتيشن است. وجود شرايطي كه كارمندان بتوانند به راحتي و بدون حواس پرتي به كار مشغول شوند، يكي از مهم ترين ويژگي هايي است كه هر دفتر كاري بايد داشته باشد. وجود پارتيشن علاوه بر حفاظت افراد در برابر عواملي كه تمركز را بر هم مي‌زنند، دكوراسيون محل كار را نيز زيبا مي‌سازد.

معمولا در سالن هاي بزرگ كه اتاق كم تري وجود دارد و نياز به جداسازي هر بخش احساس مي‌شود براي تفكيك موقت از پارتيشن اداري استفاده مي‌شود. با تغيير كاربري محيط يا افزايش و كاهش نيروهاي انسان مي‌توان ابعاد فضا را متناسب با نياز تغيير داد. با استفاده از پارتيشن در اتاق كار و ايجاد فضايي خصوصي براي كارمندان، به افزايش راندمان كاري كارمندان كمك مي‌شود.

پارتيشن خانگي

استفاده از اين وسيله در بيش تر خانه ها به چشم مي‌خورد. به دليل اشغال فضاي كم و ظاهري زيبا، جايگزين مناسبي براي ديوارهاي تغيير ناپذير است. با انتخاب طرح و جنس مناسب مي‌توانيد بخش هاي مختلف خانه را همان طور كه مي‌خواهيد تفكيك كنيد. براي انتخاب رنگ، بايد به دكوراسيون كل خانه توجه داشت، تا تناسب در رنگ و سبك رعايت شود. براي پوشاندن بخشي از فضا مي‌توان پارتيشن را به كمك گرفت. براي مثال در اتاق كودكان، براي پوشاندن بخش اسباب بازي و وسايل كودك از پارتيشن هايي با طرح فانتزي و رنگارنگ استفاده مي‌شود.

پارتيشن خانگي

پارتيشن چوبي

ديوار چوبي قابل حملي كه همانند عنصري از طبيعت فضاي خانه را زيبا مي‌سازد و به راحتي مي‌توان آن را با ساير لوازم چوبي درون منزل هماهنگ كرد. پارتيشن چوبي علاوه بر خانه در ادارات، كتابخانه، اتاق كنفرانس و مكان هاي عمومي كاربرد دارد. نكته اي كه در مورد پارتيشن چوبي وجود دارد اين است كه نبايد آن را در محيطي با رطوبت بالا يا فضاي آزاد قرار داد.

پارتيشن شيشه اي

براي نصب اين نوع پارتيشن، فضاي كم تري نياز هست. به خوبي نور را عبور مي‌دهد و به پنجره اي بدون قاب شبيه است. ورود نور طبيعي به پشت پارتيشن، فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان مي‌دهد. براي ايجاد حريم خصوصي، قسمت هايي از شيشه را توسط برچسب هاي مخصوص يا با برش دادن شيشه، مات مي‌كنند.

پارتيشن دو جداره

پارتيشن دو جداره از ضخامت بيش تري برخوردار است. به علت ساختار اين مدل، از انتقال گرما و صدا جلوگيري مي‌كند. مناسب مكان هاي پر رفت و آمد و شلوغ است؛ كتابخانه، بانك و مجتمع هاي مسكوني پر تردد. براي پوشاندن خطاهاي طراحي يا نواقص مكان مورد نظر از اين پارتيشن استفاده مي‌شود. براي مثال بخش هايي از ساختمان كه ديوار زواياي تند دارد با قرار دادن پارتيشن دوجداره به مكاني كاربردي تبديل مي‌شود.

پارتيشن متحرك

سبك، قابل حمل، مقرون به صرفه و نصب سريع از خصوصيات پارتيشن متحرك به حساب مي‌آيد. انتخاب مناسبي براي استفاده در خانه هاي اجاره اي است. براي تفكيك بخش ورودي خانه يا اتاق ها از آن استفاده مي‌شود. ارتفاع اين نوع نسبت به انواع ثابت كوتاه تر است و امكان عبور نور از قسمت هاي مختلف آن وجود دارد. بنابراين با انتخاب صحيح و نورپردازي مناسب مكاني روشن خواهيد داشت.

در بخش هاي بعدي به كاربرد پارتيشن در بخش هاي مختلف خانه مي‌پردازيم. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

كدام نوع ميز تلويزيون براي خانه مناسب تر است؟

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۳:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

صندلي راك و تجربه حس نوستالوژي در خانه

صندلي راك با نام هاي صندلي ننويي، صندلي گهواره اي و صندلي شومينه شناخته مي‌شود.
صندلي راك

دكوراسيون داخلي خانه يك هنر است و روز به روز بر اهميت آن در بين افراد افزوده مي‌شود. مبلمان از لوازم اصلي چيدمان منازل است. صندلي راك يكي از جالب ترين اجزاي دكوراسيون داخلي است. اين صندلي حالتي گهواره اي دارد و به همين دليل حسي نوستالوژيك در ذهن تداعي مي‌كند. اين عنصر علاوه بر زيبايي، نقش آرامش بخشي را بر عهده دارد. در اين بخش از مجله دلتا در مورد صندلي راك بيش تر بخوانيم.

صندلي راك

صندلي راك، نوعي صندلي است كه پايه هاي آن به ستوني منحني ختم مي‌شوند. با استفاده از نيروي وزنِ افراد تاب مي‌خورد. تاب خوردن روي صندلي كنار يك شومينه روشن، يا در نسيم بهاري بسيار لذت بخش است. اين صندلي معمولا از جنس چوب هاي بلوط، راش يا گردو ساخته مي‌شود. البته انواع مدرن آن با مصالح ديگري نيز توليد مي‌شود. پيدايش طراحي خاص صندلي راك در قرن هجدهم شكل گرفت و به مرور تكامل يافت. انواع مختلف اين صندلي، متناسب با انواع دكوراسيون داخلي توليد مي‌شود. مي‌توانيد با توجه به فضايي كه در دست داريد، يك صندلي راك با سايز و شكل مورد نظر خود تهيه كنيد.

صندلي راك

صندلي راك مدرن

در گذشته از اين صندلي درون باغ و روي ايوان استفاده مي‌شد. با پيشرفت ابزار طراحي و هم چنين تغيير سليقه افراد، كم كم اين صندلي به درون اتاق پذيرايي و حتي اتاق خواب راه يافت. در طراحي هاي اوليه نقطه اتصال پايه ها انحناي كم تري داشت. مادران به هنگام شير دادن و خواباندن نوزادان روي آن مي‌نشستند. به همين دليل نام صندلي ننويي نيز به اين صندلي داده شده است. استفاده از اين صندلي در فضاي خانه حس و حالي نوستالوژيك و كودكانه را به وجود مي‌آورد. صندلي هاي مدرن داراي دسته، قسمتي به عنوان تكيه گاه براي پا و كنده كاري هستند. با توجه به خلاقيت و سليقه خود اين صندلي را در بخش هاي مختلف خانه قرار دهيد و با كمك يك كوسن و پتو، نشيمن راحتي تري براي خود بسازيد.

صندلي راك

صندلي راك مبلي

طراحان، خود را به چهارچوب خاصي محدود نمي‌كنند و براي راحتي كاربران مدل هاي مختلفي را ارائه مي‌دهند. يكي ديگر از انواع صندلي گهواره اي، مدلِ مبلي آن است. در اين مدل قسمت نشيمن، تكيه گاه يا هر دو بخش، همانند مبل، با بالشت پوشيده شده است. در صورتي كه علاقه داريد براي مدت طولاني از اين صندلي استفاده كنيد، بهتر است نوع مبلي آن را تهيه كنيد تا بتوانيد بدون احساس خستگي از نشستن روي آن لذت ببريد. حُسن ديگر انتخابِ راك مبلي، امكان ست كردن آن با مبلمان است. روكشي همسان با رويه مبل ها براي صندلي راك استفاده كنيد و آن را در كنار كاناپه يا لاوست قرار دهيد.

راك يك صندلي سنتي است، به همين دليل با ذات دكوراسيون سنتي و كلاسيك ارتباط خوبي برقرار مي‌كند. اما همان طور كه گفته شد، به علت تنوع در ظاهر مي‌توانيد با انتخابي هوشمندانه در انواع سبك هاي چيدمان آن را به كار ببريد. با توجه به رنگ ساير اجزاي داخلي خانه، رنگ مناسبي براي روكش آن انتخاب كنيد تا نمايي يكدست داشته باشيد.

صندلي راك كودك

اين صندلي تجربه لذتبخشي براي كودكان فراهم مي‌كند؛ حسي همانند تاب خوردن و سرگمي. صندلي هاي كوچك تر با طرح هاي فانتزي مخصوص كودكان طراحي شده است تا مناسب فيزيك جسمي آن ها باشد و بتوانند به راحتي از آن استفاده كنند. معمولا صندلي راك كودك به صورت تاشو طراحي مي‌شود تا حتي در طول سفر نيز بتوانيد آن را همراه خود ببريد و سفري شاد در كنار فرزند خود داشته باشيد.

صندلي راك

نكات جالب در مورد صندلي گهواره اي

  • استفاده از صندلي راك به بهبود حال افرادي كه دچار مشكلات ديسك كمر هستند، كمك مي‌كند. تمرين هاي خاصي توسط پزشكان، براي درمان به اين بيماران آموزش داده مي‌شود.
  • اسم صندلي راك هميشه با تصوير مادربزرگي كه كنار شومينه مشغول بافتن شال و كوتاه است در ذهن تداعي مي‌شود. اين صندلي مناسب سالمندان است، زيرا به تحمل دردهاي ناشي از آرتروز كمك مي‌كند. استفاده روزانه از آن سبب تقويت زانو مي‌شود.
  • يك ساعت نشستن و تاب خوردن روي صندلي راك، به طور متوسط 60 الي 150 كالري مي‌سوزاند و عملي چربي سوز است.
  • براي ثابت نشستن روي صندلي، لازم است هنگام نشستن مركز ثقل بدن با صندلي هم راستا شود. به همين دليل حسي از معلق بودن در فرد ايجاد مي‌شود كه به اون آرامش مي‌بخشد.

موارد گفته شده نتايجي تجربي هستند و براي تمام افراد عموميت ندارد. در صورتي كه از بيماري هاي ذكر شده رنج مي‌بريد حتما با پزشك خود مشورت كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

خانه اي سبز با چمن مصنوعي

وجود چمن مصنوعي در فضاي سبز، بالكن و آكواريوم نماي شگفت انگيز به وجود مي‌آورد.
چمن مصنوعي

چمن مصنوعي كفپوشي شبيه به چمن طبيعي، با لطافت كم تر و ساخته شده از مواد غير طبيعي است. اين چمن، تراكم و استحكام بالايي دارد. نياز به آبياري و نور آفتاب ندارد، نگهداري و نصب آن راحت تر است. چمن مصنوعي در مناطقي كه رفت و آمد زياد سبب آسيب زدن به چمن طبيعي مي‌شود، زمين حاصل خيزي ندارد و يا آبياري ممكن نيست استفاده مي‌شود؛ مانند بالكن، حياط، فرودگاه، اماكن عمومي و زمين ورزشي. با مجله دلتا همراه شويد.

چرا چمن مصنوعي ؟

افزايش جمعيت باعث افزايش ميانگين دماي زمين شده است. هم چنين در پي توسعه شهر نشيني با كاهش منابع آبي روبرو هستيم، بنابراين استفاده از چمن مصنوعي به شدت توصيه مي‌شود. اين جايگزين، به كاهش هزينه هاي نگه داري چمن طبيعي و جلوگيري از به كار بردنِ سموم دفع آفات كمك مي‌كند. عمر مفيد چمن تا 10 سال تخمين زده مي‌شود. با استفاده از اين چمن در دكوراسيون خارجي منازل، مي‌توانيد به طور دائم از آن بهره ببريد.

چمن مصنوعي

نصب چمن مصنوعي

پيش از نصب چمن مصنوعي نياز است روي سطح مكان مورد نظر زيرسازي هاي لازم صورت بگيرد. زيرسازي مناسب، از مهم ترين فاكتورهايي است كه بر عمر مفيد چمن تاثير مي‌گذارد. در مرحله زيرسازي، كف زمين زهكشي و سپس صاف و هموار مي‌شود. در مرحله بعد مكان مد نظر را را با چسب هاي مخصوص مي‌پوشانند. رول هاي چمن با توجه به جهتِ خواب نخ ها، در لايه بالايي محكم مي‌شود.

چمن مصنوعي

چمن مصنوعي براي بالكن

يكي از روش هاي مدرن و دوست داشتني براي زيباسازي فضاي تراس خانه كفپوش هاي  چمني است. استفاده از اين كفپوشِ سبز رنگ در تناسب با فضاي بالكن و گياهان است. با انتخاب چمن با كيفيت و مرغوب، در مدت كوتاهي مي‌توانيد تغيير منحصر به فردي در نماي تراس به وجود آوريد. بهتر است چمن هايي با ارتفاع بلند، 1 تا 4 سانتي متر برگزينيد تا بتوانيد بدون نياز به پوشيدن كفش نيز روي آن راه برويد و حس خوبي را تجربه كنيد. علاوه بر اين، چمن نور خورشيد را بازتاب مي‌دهد و سبب بزرگ تر ديده شدن بالكن مي‌شود. هم چنين به علت عدم جذب دما، فضايي خنك به وجود مي‌آورد.

تزيين باغچه

چمن مصنوعي براي باغچه

پوشاندن زمين توسط چمن تزييني در باغچه بسيار رايج است. از آن جايي كه سختي آبياري، هرس كردن و كود دهي در اين محصول وجود ندارد، سبب مي‌شود تجربه اي لذت بخش داشته باشيد. ساختار نرم و لطيف اين محصول، مانند فرش سبزي پهن شده روي زمين است. براي نصب چمن مصنوعي در باغچه، بايد از قبل طرح آن را در نظر گرفت و سپس با تهيه چمن مرغوب و مراجعه به افراد ماهر، براي نصب آن اقدام كرد.

چمن مصنوعي در آكواريوم

نصب چمن در آكواريوم

آكواريوم از ديدني ترين وسايل تزييني است كه در خانه، محل كار و اماكن مختلف وجود دارد. زيبايي آكواريوم به دو عامل وابسته است: ماهي ها و گياهان تزييني. وجود چمن مصنوعي در كنار ساير دكوري ها مي‌تواند نمايي جذاب به آكواريوم ببخشد. گياهان طبيعي در معرض آسيب ديدن توسط ماهيان قرار دارند. اما چمن تزييني مقاومت بالاتري دارد، بنابراين نيازي نيست نگران آسيب ديدن آن باشيد. از ديگر مزيت هاي استفاده از اين محصول اين است كه آلودگي هاي ناشي از وجود گياهان را كاهش مي‌دهد و از بروز بيماري در ماهي ها جلوگيري مي‌شود.

فضاي سبز

همه طبيعت را دوست دارند و وجود عناصر طبيعي در محيط اطراف، به آن ها انرژي مي‌بخشد. استفاده از چمن مصنوعي در قسمت ورودي و حياط خانه، جلوه جذاب و چشمگيري به ساختمان مي‌دهد و با توجه به تاثير روانشناسي رنگ سبز، احساس سرزندگي، شادابي و نشاط خواهيد يافت. در طراحي فضاي سبز با استفاده از چمن مصنوعي، لازم است از افراد متخصص كمك بگيريد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

آكواريوم ؛ اقيانوسي در خانه

آكواريوم محفظه اي شيشه اي، مناسب نگهداري ماهي و گياهان آبزي است. وجود عنصرِ اصلي حيات در كنار ماهي هاي رنگارنگ و گياهان زنده، حس سرزندگي را در خانه بيدار مي‌كند.
آكواريوم

آكواريوم هميشه يك عنصر دكوري در دكوراسيون داخلي بوده است. زيرا مي‌تواند به فضايي خنثي، رنگ و لعاب اضافه كند و تماشاي آن بسيار لذت بخش است. هم چنين در كنار زيبايي، به سلامت روحي شما نيز كمك مي‌كند. بر اساس مطالعات، وجود اين وسيله در محيط سبب كاهش استرس، درد و اضطراب مي‌شود. مي‌تواند در بهتر خوابيدن و رشد خلاقيت به شما كمك كند. در اين بخش از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا با آكواريوم آشنا شويم.

آكواريوم

آكواريوم

آكواريوم اثري هنري است كه تماشاي آن بيش از چند دقيقه طول مي‌كشد و در ابعاد بزرگ، محبوبيت زيادي پيدا كرده است. در خانه هاي مدرن، طراحان داخلي بخشي از فضاي داخلي منزل را به آكواريوم اختصاص مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد آن را در محيط رستوران، دفتر كار يا خانه هاي بزرگ به كار ببريد، بايد انواع بزرگ تر آن را تهيه كنيد. براي خانه هاي نقلي و كم جا، آكواريوم كوچك كه به اسم خانگي شناخته مي‌شود، مناسب هستند.

ابعاد و سايز آكواريوم بر اساس اتاقي كه آن را قرار مي‌دهيد، تعيين مي‌شود. در هر حال، اين وسيله چيزي بيش از سرگرمي و در واقع براي تزريق حيات، به خانه آورده شده است.

آكواريوم

ماهي آكواريوم

وقتي صحبت از آكواريوم خانگي با ابعاد كوچك مي‌شود، يكي از مهم ترين فوايدي كه در ذهن تداعي مي‌شود، امكان استفاده از اين وسيله در تمام خانه ها است. حتي در آپارتمان هاي كوچك نيز مي‌توان يك اقيانوس كوچك و زيبا داشت. ماهي ساكت ترين حيوان خانگي محسوب مي‌شود. ماهي ها نمي‌توانند مشكلات شما را حل كنند، اما مي‌توانند انرژي مثبتي به شما انتقال دهند. البته توجه داشته باشيد كه داشتن آن، نياز به زمان براي تميز كردن محفظه و مراقبت از ماهي ها دارد.

دنياي درون آب تنوع زيادي دارد. ماهي هاي مختلف با شرايط زيستي متفاوت مي‌توانند در اين محيط به حيات خود ادامه دهند. به طور كلي ماهي هاي مناسب به دو گروه دسته بندي مي‌شوند: ماهي گياه خوار و گوشت خوار. ماهي هاي گياه خوار معروف از جمله ماهي گوپي، گورامي و كوي فيش از گياهان تغذيه، و در جيره غذايي خود حجم بسيار پاييني گوشت مصرف مي‌كنند. ماهي هاي گوشت خوار همان طور كه از نام آن ها مشخص است در هرم غذايي خود به سهم بيش تري از گوشت نياز دارند. از محبوب ترين ماهي هاي گوشت خوار مي‌توان به پرِت، اُسكار و نايف اشاره كرد.

گياه زينتي

آكواريوم پلنت

آكواريوم پلنت يا آكواريوم گياهي، مناسب ماهي ها و گياهانِ آب شيرين است. درون آن علاوه بر ماهي با گياهان آبزي مختلف پر مي‌شود. تركيب رنگ سبز گياهان و ماهي هاي جذاب، نمايي لذت بخش در خانه به وجود مي‌آورد. راه اندازي آكواريوم گياهي سخت است. اما اگر براي اولين بار از آكواريوم در داخل خانه استفاده مي‌كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم آكواريوم پلنت تهيه كنيد. نگهداري آسان، هزينه پايين تهيه بي مهرگان و تنوع گياهان از مزاياي اين نوع است. با تغيير مكانِ سنگ يا گياه مي‌توانيد نمايي جديد در دنياي زير آب به وجود آوريد و نياز به پرداخت هزينه هاي سنگين نداريد.

ماهي آكواريومي

گياهان آكواريوم

براي انتخاب گياهان، انتخاب هاي متعددي مقابل شما است. گل هايي با ريشه هاي كوتاه كه به راحتي و بدون نياز به حفر گودال مي‌توانيد آن ها را ميان سنگ بكاريد. گياهاني از جمله نيلوفر آبي، خزه، شت قرمزي، سرخس آبي و علف بلوري در آب شيرين به خوبي رشد مي‌كنند و ظاهري زيبا به وجود مي‌آورند.

آكواريوم خانگي

آكواريوم در دكوراسيون داخلي

استفاده از اين اقيانوس كوچك در دكوراسيون داخلي خانه، به ايده اي شيك و جذاب تبديل شده است. عده اي از اين عنصر به شكل وسيله اي مستقل استفاده مي‌كنند و عده اي آن را در كنار ساير وسايل و روي ميز قرار مي‌دهند. با استفاده از نورپردازي هاي داخلي، حس و حال متفاوتي در آن به وجود آوريد. با قرار دادن لوازم تزييني، فضاي داخل آن را زيباتر سازيد. مي‌توانيد آكواريوم را در گوشه پذيرايي، اتاق خواب، راهرو و اتاق مطالعه قرار دهيد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد بوده باشد. در بخش هاي آينده به چگونگيِ استفاده از آكواريوم در دركوراسيون داخلي خانه خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

اصول نورپردازي در آشپزخانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۹:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع: