تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

4 مدل از تزيين كاغذ ديواري پشت تلويزيون

از آن جا كه تلويزيون به عنوان كانون توجه دكوراسيون در نظر گرفته مي‌شود، زيبايي اين مكان بر نماي كل چيدمان داخلي تاثير گذار است. بنابراين زيبايي ديوار پشت تلويزيون، نياز به دقت و توجه دارد.
كاغذ ديواري پشت تلويزيون

تلويزيون، شومينه، آينه هاي دكوراتيو بزرگ يا پنجره، در بيش تر خانه ها به عنوان كانون توجه دكوراسيون داخلي شناخته مي‌شوند. بنابراين تزيين اين بخش از خانه، بسيار اهميت دارد. پس از پرداختن به تزيين ديوار بالاي شومينه و استفاده از آينه هاي دكوراتيو، در اين بخش از مجله دلتا به سراغ دكور تلويزيون روي ديوار رفته ايم و به شما توصيه مي‌كنيم از كاغذ ديواري پشت ديوار تلويزيون استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

راحت ترين راه براي تزيين ديوار پشت تلويزيون، استفاده از كاغذ ديواري هاي مختلف است. طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه با سبك دكوراسيون شما تناسب دارد. كاغذ ديواري تيره با الگوهاي بزرگ براي دكوراسيون مينيمال و در تركيب با رنگ هاي خنثي مناسب است.

هنگام انتخاب رنگ و مدل كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون توجه به سبك دكوراسيون خانه الزامي است. از آن جا كه نگاه ها زمان زيادي به سمت ديوار پشت تلويزيون است، بايد طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه زود از آن خسته نشويد و با توجه به نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري، تاثيرات بلند مدت هر رنگ را در نظر بگيريد.

كاغذ ديواري سه بعدي

ديوار پشت تلويزيون مي‌تواند به عنوان ديوار آكسان انتخاب شود. بنابراين مي‌توانيد از ميان رنگ هاي تيره و طرح هاي خاص كاغذ ديواري مورد علاقه خود را انتخاب كنيد. طرح اين ديوار پوش ها به دو دسته، از جمله دو بعدي و سه بعدي تقسيم مي‌شوند. سبك طرح هاي سه بعدي به گونه اي هستند كه به دليل نوع سايه و روشن، از نماي دور به شكل برجسته يا فرورفته به نظر مي‌رسند.

كاغذ ديواري هاي سه بعدي در بيش تر مواقع، تصوير منظره طبيعي، گياهان و حجم هاي هندسي را نمايش مي‌دهند. استفاده از اين نوع ديوار پوش براي دكور ديوار پشت تلويزيون، يعني با يك تير چند نشان را زده ايد. از تماشاي تلويزيون لذت ببريد، كانون توجه دكوراسيون را زيبا سازيد و علاوه بر اين شاهد يك منظره طبيعي باشيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري سنگي

نكته اي كه در مورد سبك هاي چيدمان مدرن وجود دارد اين است كه از هر رنگ و طرحي مي‌توانيد استفاده و با روش هاي گوناگوني آن ها را به خانه اضافه كنيد. براي مثال يك ديوار فلزي، چرمي يا آجري در پشت تلويزيون مي‌تواند نمايي جذاب به وجود آورد.

در خانه هاي سنتي، روستيك و كلاسيك، كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون را با طرح هاي سنگ يا آجر انتخاب كنيد. براي جلوگيري از شلوغي و حواس پرتي مي‌توانيد كاغذ ديواري هاي ساده را براي ساير ديوارها انتخاب يا ديوار را با رنگ، نقاشي كنيد. براي ايجاد تناسب و هارموني، رنگ هاي نخودي، كرم، طوسي و نباتي را به كار ببريد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري رنگي

اگر مي‌خواهيد فضاي خانه را براي كودكان و نوجوانان مهيج سازيد، از كاغذ ديواري هاي تك رنگ، به رنگ هاي گرم، مانند بنفش، قرمز و نارنجي كمك بگيريد. تلويزيون مستطيلي و تيره رنگ، ميان ديوار، در كنار رنگ كاغذ ديواري، كنتراست جذابي به وجود خواهد آورد. در اين حالت، ديگر نياز به نصب ساير ديوار آويز هاي تزييني نخواهيد داشت.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري فانتزي

اگر تلويزيون در اتاق خواب يا اتاق كودكان قرار دارد، كاغذ ديواري براي پشت ديوار تلويزيون را از رنگ هاي روشن با طرح فانتزي انتخاب كنيد تا به اتاق هويت ببخشيد. پس زمينه صورتي، آبي روشن، سفيد و نباتي انتخاب هاي بهتري هستند. بهتر است روي ديوار چيزي آويزان نكنيد، زيرا در كنار كاغذ ديواري طرح دار بر شلوغي محيط مي‌افزايد مي‌توانيد يك ميز تلويزيون يا كتابخانه به رنگ سفيد مقابل ديوار قرار دهيد تا نماي ديوار بيش از حد خلوت نباشد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۵:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

بامبو ، گياهِ خوش شانسي در خانه

عده اي معتقدند وجود تعداد فرد از ساقه هاي بامبو در منزل، براي ساكنان شانس مي‌آورد. شايد اين يك خرافه باشد، اما قطعا با وجود بامبو در خانه حس و حال خوبي خواهيد داشت.
بامبو

وجود گل هاي آپارتماني در خانه به يكي از ضرورت هاي زندگي تبديل شده است. گياهان، سرسبزي و نشاط را به خانه هديه مي‌دهند و هوا را تصفيه مي‌كنند. بامبو ، يكي از مقاوم ترين گل هاي خانگي است كه به پاكسازي هوا كمك مي‌كند و به مراقبت زيادي احتياج ندارد. با مجله دلتا همراه و با اين گياه بيش تر آشنا شويد.

بامبو

بامبو با نام خيزران نيز شناخته مي‌شود. ساقه هاي آن شبيه به درخت است و مي‌تواند در زيستگاه طبيعي خود، مناطق گرمسيري، تا 1 و نيم متر رشد كند. قطر ساقه 1 الي 4 سانتي متر و برگ هاي آن از 15 تا 25 سانتي متر متغيير است. گياه بامبو، گلي علفي و چوبي شناخته مي‌شود. وجود ريشه هاي اين گل در خاك، به ترميم آن كمك مي‌كند. اما بيش تر مواقع در آب به حيات خود ادامه مي‌دهد.

بامبو

روش پيچاندن بامبو

ساقه هاي بامبو انعطاف پذير هستند و به كمك نورپردازي هاي مصنوعي مي‌توانيد به ساقه ها شكل دهيد و آن را از حالت صاف به شكل فنر در آوريد. از لامپ هاي هالوژني كمك بگيريد. به مدت چند روز گياه را در مكاني تاريك قرار دهيد و بدون وقفه، از يك جهت خاص به آن نور بتابانيد. خواهيد ديد ساقه ها به سمت نور حركت مي‌كنند و شكل مي‌گيرند. پس از چند روز جهت نور را تغيير دهيد. زماني كه فرم دلخواه را پيدا كرد، به صورت طبيعي آن را نور دهي كنيد.

بامبو

نگهداري بامبو

بامبو گياهي سازگار است و نگهداري از آن شرايط سختي ندارد. مانند تمام گياهان بايد به شرايط دمايي، نور، آب و كود دهي آن توجه كنيد تا گياهي سرحال و شاداب داشته باشيد.

نور؛ بامبو گلي سايه دوست است كه در مناطقي با نور كم نيز به حيات خود ادامه مي‌دهد. اما در آن صورت رشد نمي‌كند يا رشد آن بسيار ناچيز خواهد بود. نور مناسب براي اين گياه نور غير مستقيم خورشيد است. گلدان گل را 3 الي 4 متر دورتر از پنجره قرار دهيد تا نور خورشيد، برگ هاي سبز آن را نسوزاند.

آب؛ همان طور كه اشاره شد اين گياه بسيار منعطف است و در خاك نيز رشد مي‌يابد. اما بهترين حالت براي نگهداري از بامبو، قرار دادن آن در آب است. بهتر است 10 الي 20 سانتي متر از ساقه گياه درون آب قرار بگيرد. آب بدون كلر و فلورايد براي بامبو مناسب است. تعويض آب، هر 2 هفته يك بار كافي است.

دما؛ اين گل در دماي 18 تا 22 درجه سانتي گراد سرحال و شاداب است، دماهايي پايين تر يا بالاتر از اين مقدار، موجب آسيب ديدن بافت هاي اين گياه مي‌شود.

كود دهي؛ گياه بامبو براي رشد و تقويت به كودهاي محلول در آب نياز دارد. كودهاي قطره اي اين گل در بازار موجود است.

بامبو

تكثير بامبو

اين گياه را مي‌توانيد به راحتي در منزل تكثير كنيد. قسمت هاي بالايي ساقه را به اندازه 20 سانتي متر بدون نگراني هرس كنيد. بامبو به رشد خود ادامه خواهد داد. بخش هاي هرس شده را داخل آب قرار دهيد و شرايط مناسب را براي آن ايجاد كنيد. براي اطمينان از ريشه زايي، از محلول هاي مخصوص ريشه دهي استفاده كنيد.

وجود اين گل در دكوراسيون خانه

بامبو را به صورت تك شاخه، يا چند شاخه اي مي‌توانيد در دكوراسيون داخلي خانه استفاده كنيد. گلدان هاي بلند را براي اين گياهِ دوست داشتني در نظر بگيريد و آن را روي كنسول يا اپن آشپزخانه قرار دهيد. زماني كه بامبو رشد كرد و ارتفاع آن افزايش يافت، آن را بين مبل ها، كنار تخت يا گوشه اي از خانه كه دماي مناسبي دارد قرار دهيد.

گياه بامبو با ماهي فايتر، كه يك ماهي آكواريومي است، هم زيستي مسالمت آميزي دارد. مي‌توانيد يك ماهي فايتر زيبا را درون گلدان شيشه اي در مجاورت اين گياه قرار دهيد و از اين دو موجود زنده در خانه نگهداري كنيد.

 • اگر در خانه كودك داريد يا از حيوانات خانگي نگه داري مي‌كنيد، توجه داشته باشيد برگ هاي بامبو سمي است. آن را در ارتفاع مناسبي قرار دهيد.

اميدواريم مطلب فوق مورد پسند شما قرار گرفته باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۸:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

مقابله با آلودگي هوا در فضاي منزل

در روزهايي كه آلودگي هوا به اوج خود مي‌رسد، با استفاده از راه كارهايي ساده، هواي محيط داخلي خانه را پاكيزه نگه داريد.
آلودگي هوا

اين روزها صحبت از آلودگي هوا زياد به ميان مي‌آيد. با سرد شدن هوا، پديده وارونگي دما رخ مي‌دهد كه در نتيجه سبب افزايش آلودگي هوا مي‌شود. شايد با شنيدن اصطلاحِ “آلودگي هوا” تصويري از كوچه و خيابان در ذهن شما نقش ببندد. اما آلودگي هوا در محيط هاي بسته، مانند خانه و محل كار نيز وجود دارد. زمان زيادي از روز را در اين محيط ها مي‌گذرانيم، استراحت مي‌كنيم و حتي مي‌خوابيم. بنابراين براي مقابله با معضلِ آلودگي هوا، بايد چاره اي انديشيد. تميز نگه داشتن هواي داخل خانه، خودرو و محل كار براي سلامتي همه ضروري است. با هم چند روش براي پاكسازي هواي داخل ساختمان را بررسي مي‌كنيم تا بتوانيد با خيال راحت درون خانه احساس آرامش كنيد. با مجله دلتا همراه شويد.

مواد شوينده خانگي

مواد شيميايي شوينده يكي از عواملي هستند كه موجب آلودگي هوا در داخل خانه مي‌شوند. اين مواد بخار و گاز ايجاد مي‌كنند كه علاوه بر پوست، روي سيستم تنفس، ريه، بيني و دهان شما نيز تاثير منفي مي‌گذارند. افرادي كه ريه هاي حساسي دارند، مانند بيماران مبتلا به آسم يا سينوزيت، علائم وجود اين گازها را حس مي‌كنند. بخارات حاصل از مواد شيميايي باعث ايجاد التهاب مي‌شوند و تنفس را سخت ميكنند.

به جاي استفاده از اين مواد كه آلرژي زا نيز هستند، بهتر است براي شست و شوي كف‌پوش، ديوار و ظروف از دستمال هاي مرطوب يا مواد غير اسيدي استفاده كنيد.

آلودگي هوا

فيلتر تصفيه هوا

باز كردن در و پنجره و گردش هوا در تمام فصول سال، به خصوص روزهاي آلوده، ممكن نيست و سبب بروز بيماري و آلرژي مي‌شود. به شما پيشنهاد مي‌كنيم از دستگاه هاي تصفيه هوا استفاده كنيد و به طور مرتب از لحاظ سلامت دستگاه را مورد بررسي قرار دهيد. با توجه به ابعاد خانه بايد دستگاهي را انتخاب كنيد كه بتواند بخش هاي مورد نظر را پوشش دهد. فيلترهاي كافي براي تصفيه هوا داشته باشد و رطوبت مناسب را در هوا توليد كند.

گياهان آپارتماني

وجود گل و گياه علاوه بر اينكه حس خوبي در افراد به وجود مي‌آورد و به فضا رنگ مي‌بخشد، به تصفيه هواي آلوده نيز كمك مي‌كند. گياهاني مانند بامبو، سانسوريا، پاپيتال و گل گندمي سموم را كاهش مي‌دهند و اكسيژن توليد مي‌كنند. گل هاي آپارتماني را در جاي مناسبي قرار دهيد و به خوبي از آن ها نگهداري كنيد، تا سبب داشتن هوايي مطلوب در خانه شوند.

استعمال دخانيات

طبق اعلام متخصصان، استعمال دخانيات در فضاهاي بسته و منازل از مهم ترين عوامل آلودگي محسوب مي‌شود. گاز و ذرات باقي‌مانده حاصل از دود سيگار روي لوازم رسوب مي‌كند و خطرات زيادي را براي سلامتي به وجود مي‌آورد. در اتاق هايي كه فرش، پارچه و مبلمان بيش تري وجود دارد، دود سيگار داخلي بافت آن ها نفوذ مي‌كند. در خانه هايي كه كودكان زندگي مي‌كنند ريسك اين خطرات بالاتر است. زيرا كودكان روي زمين مي‌نشينند و بازي مي‌كنند. هم چنين بيماران قلبي و ريوي نبايد در معرض دود سيگار قرار بگيرند. به دودي كه روي لوازم مي‌نشيند، “دود دست سوم” مي‌گويند. سيگار كشيدن را متوقف كنيد و از افراد سيگاري بخواهيد داخل منزل سيگار نكشند.

آلودگي هوا

نكات ايمن سازي

براي پايين آوردن آلودگي هاي داخلي اقدامات زير به شما كمك خواهد كرد:

 • شمع هاي معطر را در جعبه نگه داريد.
 • مطمئن شويد هواكش سرويس بهداشتي و آشپزخانه به درستي كار مي‌كند.
 • ملحفه و روكش ها را هر هفته با آب داغ بشوييد.
 • كف زمين و ساير سطوح را روزانه جارو بكشيد و گردگيري كنيد.
 • كفش را خارج از خانه در بياوريد و پادري را به طور مرتب شست و شو دهيد.
 • براي جلو گيري از نشت آفات زباله ها را در سطل مخصوص در بسته نگهداري كنيد.
 • در صورت امكان موكت و فرش را جمع كنيد و هر روز كف خانه را تي بكشيد.

 

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. پيشنهاد مي‌كنيم براي حفظ سلامتي خود در دوران آلودگي هوا، و آشنايي با خوراكي هايي كه به حفظ سلامت شما كمك مي‌كنند مطلب بهترين خوراكي هاي ضد آلودگي هوا  را نيز مطالعه بفرماييد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۳:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

پتينه ديوار ، ايده اي جذاب براي بازسازي خانه

پتينه نوعي نقاشي روي ديوار است كه مي‌توانيد هر چند بار كه دوست داريد آن را بازسازي و در نماي ديوار تغيير ايجاد كنيد.
پتينه ديوار

اگر به فكر بازسازي يا تغيير دكوراسيون خانه هستيد، اما نمي‌خواهيد زياد هزينه كنيد و به دنبال راهي سريع مي‌گرديد، پيشنهاد ما به شما، تزيين ديوار پذيرايي يا اتاق ها با  پتينه ديوار است. با مجله دلتا همراه شويد.

پتينه ديوار

پتينه يك هنر است و به مجموعه كارهايي گفته مي‌شود كه براي ايجاد جلوه اي كهنه و فرسوده اي روي وسايل تزييني، اجسام يا ديوار صورت مي‌گيرد. در پتينه كاري با استفاده از رنگ هاي دكوراتيو از جمله تيره و روشن، سطح اشيا را با بافت هاي نازكي به شكل زنگ زده، پوسيده، مات و ترك خورده مي‌پوشانند. پتينه كاري روي اجسام چوبي، فلزي، سنگي، مس و بسياري از مواد ديگر صورت مي‌گيرد. پتينه كاري در نقاشي ساختمان نيز كاربرد دارد و به دليل نماي منحصر به فردي كه در دكوراسيون خانه به وجود مي‌آورد، محبوبيت زيادي پيدا كرده است.

پتينه كاري

در پتينه كاري ساده بخش هايي از ديوار، به خصوص قسمت هاي گوشه و مرزهاي آن با پنجره، فرسوده به نظر مي‌رسد، مانند برگه هاي زرد و كاهي يك كتاب قديمي. پتينه روي زمينه اي تك رنگ انجام مي‌شود. رنگ هاي روغني، پلاستيكي، اكريليك و گچ زيرساخت هاي مناسبي براي شروع پتينه كاري مي‌باشند. طرح هاي پتينه داراي دو حالتِ تخت يا برجسته هستند. پتينه به صورت هاي گوناگوني انجام مي‌شود. در اين جا سه صورت مورد از آن ها، كه خود شما مي‌توانيد بدون دردسر انجام دهيد، به شما معرفي مي‌كنيم.

پتينه با اسفنج

در اين روش ديوار با رنگ مورد نظر پوشانده مي‌شود، سپس با اسفنجي آغشته به رنگي متضاد به ديوار ضربه زده مي‌شود. نيازي به داشتن تخصص و ابزار حرفه اي نمي‌باشد. اما نتيجه كار، بسيار جذاب و زيبا است. هرچه اسفنج بافتي لطيف تر داشته باشد طرح شما نرم تر، و اگر اسفنجي با بافت متراكم انتخاب كنيد، مي‌توانيد طرحي برجسته داشته باشيد. با كمي خلاقيت و حوصله مي‌توانيد از انواع پارچه هاي نخي، جين و كتان نيز كمك بگيريد.

پتينه رنگارنگ

براي اجراي اين تكنيك مي‌توانيد از پارچه، اسفنج و غلتك هاي برجسته كمك بگيريد. اسفنج را روي ديوارِ تازه رنگ شده بكشيد و رنگ هاي اضافي را از روي آن پاك كنيد. ابزار مورد نظر را به رنگ هاي مورد نظر آغشته كنيد و به نقاط مختلف ديوار ضربه بزنيد. اگر مي‌خواهيد مرز رنگ ها مشخص نباشد با اسفنج خيس آن ها را تركيب كنيد.

پتينه برجسته

خميرهاي مختلفي موجود هستند تا با كمك آن ها بتوانيد جلوه هاي زيبا و برجسته اي در نماي ديوار به وجود آوريد. اين خميرها كمك مي‌كنند تا بافت هاي انتزاعي، ترك ديوار، اشكالي هندسي و ساير طرح ها را روي ديوار اجرا كنيد. از تكنيك در اتاق هاي بزرگ استفاده كنيد و سعي كنيد براي جلوگيري از شلوغ به نظر رسيدن، از رنگ هاي خنثي كمك بگيريد.

پتينه ديوار

كاغذ ديواري يا پتينه

تنوع زيادي در طرح، رنگ و مدل كاغذ ديواري وجود دارد. حتي كاغذ ديواري هايي با طرح پتينه موجود است. چند تفاوت در اين دو پوششِ ديوار وجود دارد كه با دانستن آن ها مي‌توانيد بهتر تصميم بگيريد.

 • كاغذ ديواري داراي طرح هاي تكرار شونده است كه با توجه به ابعاد طرح در فواصل مشخصي كنار هم قرار مي‌گيرد. در حاليكه اين مورد در پتينه وجود ندارد. بنابراين تنوع ديداري و منحصر به فرد بودن از برتري هاي پتينه نسبت به كاغذ ديواري است.
 • در پتينه كاري  معمولا از رنگ هاي روغني استفاده مي‌شود كه قابليت شست و شو و گردگيري دارد.
 • براي نصب و چسباندن كاغذ ديواري نياز به زيرسازي مناسب، سطحي هموار و بتونه داريد. اما در هنر پتينه كاري، ناهمواري ها و حتي نواقص ديوار به چشم نمي‌آيند و حتي مي‌توانند به عنوان مزيت محسوب شوند.
 • ترك خوردگي، رنگ پريديگي و آسيب هاي پتينه به راحتي قابل ترميم و در بعضي از مدل هاي پتينه كاري، به عنوان بخشي از طرح به نظر مي‌رسد.
 • اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد و از پتينه براي زيباسازي دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۴:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

پادري نمدي

پادري هاي جذاب دوست داشتني را در خانه پهن و دكوراسيون را غرق در رنگ كنيد.

كف‌پوش هاي متنوعي در دكوراسيون داخلي خانه مورد استفاده قرار مي‌گيرند. يكي از اين كف‌پوش ها پادري است كه از جنس هاي مختلفي از جمله پلاستيك، پليمر، پلي استر، پشم و نمد توليد مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا به پادري نمدي مي‌پردازيم.

نمد

پارچه اي از جنس پشم كه به روش سنتي توليد مي‌شود. در فرآيند ساخت اين بافته سه عامل رطوبت، فشار و حرارت نقش دارند. هنر نمدمالي از صنايع دستي استان هاي سمنان، گلستان، مازندران، خراسان و ساير مناطق ايران به شمار مي‎رود. براي داشتن كيفيت بهتر در بافته هاي نمدي از زرده تخم مرغ و صابون استفاده مي‌شود. نمد قيمت پايين و رنگ پذيري بالايي دارد.

پادري نمدي

پادري نمدي

فرش، قاليچه، موكت، گليم و به طور كلي كف‌پوش هايي با ابعاد كوچك كه مقابلِ در پهن مي‌شوند، پادري نام دارند. پادري براي جلوگيري از ورود آلودگي هاي بيروني به داخل و حفظ نظافت در بخش هاي مختلف خانه از جمله مقابل در ورودي، سرويس بهداشتي و … استفاده مي‌شود. از نمد در دوخت عروسك و وسايل تزييني مختلف نيز استفاده مي‌شود. علاوه بر اين، در توليد پادري نيز كاربرد زيادي دارد. پادري نمدي به دليل هزينه پايين و طرح هاي گوناگون بسيار پر طرفدار است.

پادري نمدي

خواص نمد

براي نمد چند خاصيتِ تجربي كشف شده است. استفاده مكرر از نمد، به عنوان پادري، در درمان رماتيسم، كمرد درد و كاهش درد مفاصل موثر است. پادري هاي نمدي داراي نقش هاي سنتي و رنگ هاي متنوعي هستند. نرم و راحتي اين پارچه احساس آرامش را به وجود مي‌آورد و حال روحي را بهبود مي‌بخشد.

نمد گرما را در خود حفظ مي‌كند و هنگامي كه پاي خود را روي آن مي‌گذاريد يا راه مي‌رويد باعث افزايش دماي كف پا و افزايش گردش خون مي‌شود. بنابراين گرفتگي عضلات را رفع مي‌كند و حس خوبي در افراد ايجاد مي‌كند.

باكتري و قارچ در نمد رشد نمي‌كند. به همين دليل پادري نمدي بوي بدي نمي‌گيرد.

پادري نمدي

پادري نمدي در اتاق خواب

اگر اتاق خواب به بالكن راه داشته باشد، پادري نمدي مقابل در تراس گذاشته مي‌شود تا از ورود گرد و خاك به داخل اتاق جلوگيري شود. بافت نمد به گونه اي است كه گرد و خاك به خوبي روي آن مي‌نشيند و وارد اتاق خواب نمي‌شود. تنوع رنگ در پارچه هاي نمدي به شما اين امكان را مي‌دهد كه بتوانيد با توجه به دكوراسيون داخلي، پادري مورد علاقه خود را تهيه كنيد.

پادري حمام

براي سرويس هاي بهداشتي دو پادري در نظر گرفته مي‌شود. يك پادري در داخل حمام يا دستشويي و ديگري را بيرون در مي‌گذارند. نمد به دليل قدرت جذب بالاي رطوبت، انتخاب خوبي براي قرار گرفتن مقابل در دستشويي و حمام است. پادري پلاستيكي را براي داخل و پادري نمدي را بيرون سرويس بهداشتي قرار دهيد تا رطوبت پا را به خود جذب كند.

پادري نمدي

پادري نمدي در ورودي خانه

پادري در بخش بيروني خانه پهن مي‌شود تا هنگام خارج شدن از خانه، پا روي زمين قرار نگيرد. قرار دادن آن در بخش داخلي براي جلوگيري از ورود آلودگي به خانه است. بهتر است پادري تيره رنگ را براي اين بخش از خانه در نظر بگيريد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري

كاغذ هاي ديواري نماي جذابي به خانه مي‌بخشند. با شناخت تاثير هر رنگ، انتخابي مناسب داشته باشيد و فضا را دل‌نشين كنيد.
انواع كاغذ ديواري

رنگ كاغذ ديواري

در اين بخش از مجله دلتا به بررسي نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري مي‌پردازيم. كاغذ ديواري يكي از جذاب ترين پوشش هاي ديوار است. هنگام انتخاب كاغذ ديواري، لازم است با نقش رنگ در ظاهر آن ها آشنا باشيد. به طور كلي رنگ به سه دسته تقسيم مي‌شود، رنگ هاي گرم، سرد و خنثي. انتخاب هر رنگ با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، حس متفاوتي را در فضا به وجود مي‌آورد. رنگِ غالبِ چيدمان را در نظر بگيريد، و گزينه اي كه نما را كامل مي‌كند، برگزينيد. رنگ هاي گرم، سرد و خنثي را به شما معرفي مي‌كنيم.

كاغذ ديواري زيبا

رنگ گرم در مدل كاغذ ديواري

قرمز، نارنجي و زرد از رنگ هاي گرم محسوب مي‌شوند. اين رنگ ها در ناخودآگاه حس گرما ايجاد مي‌كند و فضا را صميمانه نشان مي‌دهد. وجود اين رنگ ها، نمايي كوچك در فضا به وجود مي‌آورد. اگر مي‌خواهيد كاغذ ديواري خود را از ميان اين رنگ ها انتخاب كنيد، تناسب را در فضا رعايت و از لوازمي به رنگ خنثي، مانند طوسي و سفيد كمك بگيريد تا خانه بيش از اندازه گرم به نظر نرسد.

چنانچه تصميم داريد تمام ديوارها را با كاغذ ديواري بپوشانيد، رنگ هاي گرم را از ميان انواع روشن آن ها برگزينيد. براي استفاده از رنگ هاي تند، يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد، رنگ پر رنگ را فقط بر روي آكسان و ساير بخش ها را با كاغذ ديواري ساده بپوشانيد. كاغذ ديواري هاي گرم مناسبِ نشيمن، پذيرايي، اتاق خواب كودك و مكان هاي تفريحي است. رنگ هاي خانواده قرمز، هيجان و نشاط را القا مي‌كنند. زرد نماد خورشيد و روشني بخش است. نارنجي از تلفيق قرمز و زرد به دست مي‌آيد، و سرزندگي و نشاط را در خانه به وجود مي‌آورد.

كاغذ ديواري شيك

رنگ هاي سرد

نقطه مقابل رنگ گرم، رنگ هاي سرد هستند كه ذاتي خنك دارند و فضا را سرد جلوه مي‌دهند. وجود رنگ هاي سرد، سبب بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. آبي و سايه هاي مختلف آن، سبز و بنفش، رنگ هاي سرد محسوب مي‌شوند. اگر بخواهيد اين رنگ را براي تمام ديوارها انتخاب كنيد، بهتر است از تركيب رنگ هاي گرم در كنار آن بهره ببريد تا محيط از لحاظ بصري، متعادل به نظر برسد. استفاده از كاغذ ديواري هايي به رنگ سرد، در اتاق خواب، راهروهاي باريك و بخش هايي كه مي‌خواهيد بزرگ تر به نظر برسد، توصيه مي‌شود. آبي، سبز و بنفش به ترتيب آرامش، سرزندگي و شجاعت را به محيط القا مي‌كنند.

كاغذ ديواري اتاق

رنگ هاي خنثي

طوسي، دودي، سفيد، نقره اي، مشكي و ذغالي از جمله رنگ هاي خنثي هستند. اين رنگ ها نسبت به دو گروه ديگر تاثيرات ملايم تري دارند. رنگ هاي خنثي با تمام رنگ ها تركيب مي‌شوند و تلفيق جذابي ايجاد مي‌كنند. انتخاب مدل كاغذ ديواري از ميان رنگ هاي خنثي، ويژگي رنگ مجاور را متعادل مي‌سازد و براي ايجاد تناسب به كار مي‌رود.

اگر بخواهيد از كاغذ ديواري هاي خنثي به تنهايي استفاده كنيد، انواع طرح دار آن توصيه مي‌شود، تا فضا بي روح و كسل كننده نشود. سفيد و مشكي دو رنگِ اصلي در اين زير شاخه هستند. ساير رنگ ها از تركيب اين دو رنگ با درجاتِ مختلف از هر كدام، به دست مي‌آيند. با توجه به مقدار تركيبِ اين دو رنگ، ويژگي هاي رنگِ حاصل به اين دو رنگ نزديك مي‌شود. سفيد نماد صلحي و پاكي است و فضا را بزرگ نمايش مي‌دهد. مشكي به عنوان جلوه اي از اصالت شناخته و سبب كوچك ديده شدنِ محيط مي‌شود.

ديوارپوش آبي

رنگ روشن براي مدل هاي كاغذ ديواري

رنگ هاي روشن، از تركيب سفيد با ساير رنگ ها به دست مي‌آيند. همان طور كه اشاره شد از خصوصيات رنگ سفيد، بزرگ و روشن نشان دادن فضا است، بنابراين هر چه يك رنگ به سفيدي مايل باشد، اين خاصيت را بيش تر در خود دارد. كاغذ ديواري به رنگ روشن از جمله نباتي، آبي نوزادي يا صورتي فضا را دل‌باز نشان مي‌دهد. اگر مي‌خواهيد ديواري را دورتر جلوه دهيد، مانند ديوار راهرو، كاغذ ديواري روشن به شما كمك مي‌كند.

ديوارپوش جديد

رنگ تيره

رنگ هاي تيره از اشباع رنگ بيش تري برخوردارند. هر چه سايه هاي مشكي را به رنگ مورد نظر بيافزاييم، رنگي تيره تر خواهيم داشت. تيرگي باعث كوچك و تاريك ديده شدن مكان مي‌شود. انتخاب كاغذ ديواري تيره، كار دشواري است، زيرا امكان دارد فضا دل‌گير به نظر برسد. از تركيب رنگ هاي تيره در كنار طرح هاي روشن استفاده كنيد. وجود كف‌پوش و سقفِ روشن به ايجاد تعادل كمك مي‌كند. هم چنين با نورپردازي مناسب و به كار گرفتنِ آباژورهاي ايستاده يا روميزي مي‌توانيد تيرگي فضا را جبران كنيد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. با توجه به نقش هر يك از رنگ ها، در دكوراسيون داخلي خانه خود از آن ها بهره بگيريد و نظرات خود را با ما در ميان بگذراريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي داخلي خانه دوبلكس ايراني

طراحي خانه به شكل دوبلكس كم تر رواج دارد. اما آشنايي با نحوه چيدمان اين منازل خالي از لطف نيست. با ما همراه شويد.
خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني

خانه هاي دوبلكس، داراي طراحي داخلي به صورت دو طبقه هستند كه دو بخش به طور مستقيم، توسط راه پله به يكديگر راه دارند. بنابراين دكوراسيون داخلي اين خانه ها، كاري دشوار است و به توجه بيش تري نياز دارد. در گذشته خانه دوبلكس، زير بناي زيادي داشت اما به مرور، با كوچك شدن خانه ها، ابعاد خانه دوبلكس نيز كوچك تر شده و محدوديت طراحي در آن افزايش يافته است. روش هاي چيدمان در خانه دوبلكس ايراني شايد براي شما هم مفيد و جالب باشد. با مجله دلتا همراه شويد.

خانه دوبلكس

مدل خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني داراي يك طبقه ولي ساختار داخلي آن شامل دو قسمت با اختلاف سطح است. اين دو سطح توسط راه پله به هم راه مي‌يابند. بنابراين دكوراسيون آن ها كاملا با هم در ارتباط و ممكن است نشيمن و پذيرايي در قسمت پاييني، اتاق ها و سرويس بهداشتي در بخش بالايي قرار بگيرند. در درجه اول طراحي داخلي ساختمان در اين نوع خانه ها از اهميت ويژه اي برخوردار است و در واقع به سبك دكوراسيون جهت مي‌دهد.

با استفاده از پنجره هاي بزرگ، نور طبيعي به خوبي به داخل وارد مي‌شود و خبري از تاريكي و دلگير بودن فضا نخواهد بود. به همين دليل معمولا اتاق خواب در طبقه بالا در نظر گرفته مي‌شود تا از نور طبيعي بتوان در طول روز استفاده كرد و در مصرف انرژي صرفه جويي شود.

خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس شيك

اغلب افراد دوست دارند در خانه دوبلكس زندگي كنند. مركز ثقل دكوراسيون و يكي از مهم ترين دليل گرايش افراد به اين سبك خانه ها، فرم راه پله است. راه پله نقش پر رنگي در نماي داخلي خانه بازي مي‌كند. اين عنصر نقطه اتصال دو فضا و داراي سطح وسيعي است. مصالح به كار رفته در اسكلت و ظاهر راه پله به دليل ابعاد بزرگ آن، كاملا در معرض ديد قرار دارد. راه پله ها با توجه به سبك طراحي، فرم هاي مدرن، كلاسيك، گرد و يا چند طرفه به خود مي‌گيرند. با انتخاب نرده هاي زيبا و ساختار مناسب راه پله، خانه دوبلكس ظاهري شيك پيدا مي‎كند.

خانه دوبلكس ايراني

دكوراسيون خانه دوبلكس

دكوراسيون داخلي خانه دوبلكس ايراني، ساده و مينيمال است. زيرا در بيش تر موارد، ساختار خانه طرحي پيچيده دارد. بنابراين اگر دكوراسيوني شلوغ، پر از طرح و رنگ براي آن در نظر بگيريم، حس خفگي در چيدمان ايجاد مي‌شود.

آشپزخانه در خانه دوبلكس ايراني نيز هم چنان به عنوان قلب منزل واقع شده است. پيشنهاد مي‌شود رنگ كابينت آشپزخانه را در چنين ساختماني با توجه به ساير لوازم از جمله گاز، هود و يخچال انتخاب كنيد تا فضايي يكپارچه داشته باشيد.

آپارتمان دوبلكس

در دكوراسيون خانه دوبلكس ايراني وسايل تزييني كمي به كار برده شده و اغلب از لوازم دكوري بزرگ مانند مجسمه، مبلمان راحتي، آينه هاي قدي براي بزرگ تر نشان دادن فضا، چراغ آويز هاي ساده و رنگ هاي روشن استفاده مي‌شود. دكوراسيون مونوكروم يا تك رنگ، انتخاب مناسبي براي خانه هاي دوبلكس است. دقت به چند نكته در چيدمان خانه دوبلكس ايراني اهميت دارد. در اين جا به شما سر نخ هايي مي‌دهيم تا با توجه به آن ها بتوانيد خانه خود را به خوبي چيدمان كنيد.

فضا

هنگام طراحي دكوراسيون داخلي، سعي كنيد فضا هاي مختلفي براي خانه در نظر بگيريد. گرچه دو بخش خانه از يكديگر جدا هستند اما بايد در ظاهر يكپارچه باشند. مي‌توانيد از كف‌پوش هاي مختلف در دو طبقه داخلي استفاده يا با رنگ ها بازي كرده، كنتراست به وجود آوريد اما تناسب و هارموني را حفظ كنيد.

خانه ايراني

مبلمان و لوازم خانگي

وجود راه پله ممكن است بخش زيادي از فضا را اشغال كند. بنابراين بايد در انتخاب سرويس مبلمان هوشمندانه عمل كنيد. جاي مناسبي براي هر يك از اجزا در نظر بگيريد تا هر روز از پله ها بالا و پايين نرويد. پشنهاد مي‌شود اشيا مورد نياز و پركاربرد، از جمله تلويزيون، كتابخانه و مبلمان راحتي را در طبقه پايين و لوازم شخصي را در طبقه بالا بگذاريد. البته اين مورد بر اين فرض استوار است كه اتاق ها در طبقه بالا قرار داشته باشند.

وسايل دكوري

ديوارهاي راه پله و ستون ها را با ديواركوب، قاب عكس، آينه هاي دكوراتيو و ساير تزيينات ديواري بپوشانيد. هنگام بالا رفتن از پله با نمايي هيجان انگيز روبه‎رو مي‌شويد. به اين بخش هويت مي‌دهيد و تنوع به وجود مي‌آوريد. براي افزودن سرسبزي و نشاط گل هاي آپارتماني سايه دوست را نيز مي‌توانيد به ديوار آويزان كنيد.

همان طور كه هميشه تاكيد كرده ايم، دكوراسيون داخلي تلفيقي از هنر، علم و خلاقيت است. اميدواريم با استفاده از ايده هاي بخش دكوراسيون مجله دلتا و با تكيه بر دانش و خلاقيت خود بتوانيد از موارد ياد شده در چيدمان داخلي خانه خود بهره ببريد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

طراحي دكوراسيون داخلي منزل ؛5 اشتباه كه نبايد انجام دهيد

7 اشتباه كه نبايد در خريد فرش مرتكب شويد!


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۴:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

بطري، پارچه، چوب و پلاستيك به زمان زيادي براي تجزيه شدن نياز دارند. اين لوازم را دور نريزيد و از آن ها بهتر استفاده كنيد.
با وسايل دور ريختني چه بسازيم

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

اكنون، بيش از هر زماني در طول تاريخ، توجه به كاهش توليد زباله و مصرف بهينه منابع انرژي ضروري است. براي تسهيل اين موضوع، چند ايده هيجان انگيز براي شما داريم. با استفاده از وسايل بازيافتي و هنر دست، وسايل دكوري بسازيد. وجود صنايع دستي و لوازمي كه براي ساخت آن ها زحمت كشيده ايد، در دكوراسيون داخلي خانه، اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود از بودن در آن مكان احساس رضايت بيش تري داشته باشيد. صدها گزينه ديگر براي افزودن به فهرست زير وجود دارد. اما در اين مطلب از مجله دلتا فقط به چند مورد مي‌پردازيم تا بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. بياييد ببينيم با وسايل دور ريختني چه بسازيم تا خانه را زيبا كنيم.

بطري شيشه اي

بطري شيشه اي

بطري هاي شيشه اي را دور نريزيد. آن ها را شسته هر گونه برچسب را جدا و به فرم زيباي آن ها نگاه كنيد. اين شيشه ها را به عنوان گلدان گل مصنوعي به كار ببريد. اگر با هنر ويتراي آشنا هستيد، مي‌توانيد شيشه ها را با رنگ هاي مورد علاقه خود رنگ كنيد، يا روي آن ها نقاشي بكشيد.

بطري هاي شفاف و بزرگ را براي نگهداري گل خشك، صدف و تيله هاي رنگي استفاده كنيد. براي زيبايي نماي آشپزخانه، شكلات هاي رنگي، كوكي، عناب و انواع خوراكي هاي رنگارنگ را درون بطري بريزيد و آن را روي ميز آشپزخانه، كانتر يا شلف قرار دهيد.

راه ديگري كه مي‌توانيد از بطري شيشه اي استفاده كنيد، ساخت شمع شناور است. اين شمع براي استفاده در نقاط مختلف دكوراسيون از جمله روي ميز كنسول، تزيين ميز ناهارخوري، سرويس بهداشتي و اتاق خواب مناسب است. علاوه بر زيبايي و افزودن رنگ به فضا، به عنوان عنصري براي نورپردازي غير مستقيم در نظر گرفته مي‌شود.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

قوطي فلزي

يكي از وسايل بازيافتي و پر مصرف كه روزانه دور ريخته مي‌شود قوطي هاي كنسروِ فلزي است. اين قوطي هاي فلزي را رنگ آميزي و در جا هاي مختلف استفاده كنيد. به عنوان شمعدان، جامدادي روي ميز كار و حتي گلدان گل آن را به كار ببريد. اگر كمي بيش تر حوصله به خرج دهيد، مي‌توانيد به پوشاندن سطح بيروني قوطي با استفاده از گوني و ربان، آن را از حالت قوطي خارج كنيد و جلوه اي جذاب به آن ببخشيد. قوطي هاي فلزي در برابر رطوبت مقاوم هستند. بنابراين حتي اگر مي‌خواهيد تحولي در دكوراسيون تراس خانه ايجاد كنيد، از شمعدان هاي فلزي دست ساز كمك بگيريد. كافي است چند سوراخ در بدنه قوطي ايجاد و يك شمع درون آن روشن كنيد. به همين راحتي وسيله اي كاربردي و جذاب ساخته ايد.

قاب عكس چوبي

قاب هاي قديمي و تكراري را دور نريزيد. آن را تغيير كاربري بدهيد. با استفاده از چند ميخ و كاموا آن ها را به پايه نگهداره عينك و زيورآلات تبديل و به جاي اينكه عينك هاي آفتابي خود را درون كشو، روي هم انبار كنيد، آن ها را به صورت منظم و مرتب در استند دست ساز خود قرار دهيد. براي تنوع در دكوراسيون از رنگ هاي چندمنظوره كمك بگيريد و قاب را رنگ بزنيد. مي‌توانيد در هر قسمت از خانه كه به رنگ و طرح نياز داريد، اين استند را به عنوان دكوري به كار بگيريد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

نگهدارنده كتاب

مجسمه هاي قديمي، اسباب بازي قديمي كودكان، دكوري هاي كوچكي كه از آن ها خسته شده ايد يا حتي فنجان ترك خورده را نگه داريد. از اين لوازم به عنوان نگهدارنده كتاب استفاده كنيد و به كتابخانه روح ببخشيد. اگر ظاهر آن ها تكراري و يكنواخت شده است، با استفاده از رنگ يا كاغذ كادو، ظاهري متفاوت به اين وسايل بدهيد و يك دكوري جديد براي خود بسازيد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

ساخت پاف

مي‌رسيم به آخرين گزينه از اين فهرست؛ پاف. پاف وسيله اي دوست داشتني و كاربردي است كه انواع مختلفي از آن را مي‌توانيد درست كنيد. پارچه هاي اضافي، لباس هاي كهنه و دستمال هاي قديمي به همراه يك چرخ خياطي و روكش پارچه اي، وسايل لازم براي ساخت يه پاف جذاب را تشكيل مي‌دهند. كاري ساده كه نتيجه اي دوست داشتني دارد. پاف را در هر گوشه از خانه بگذاريد و از وجود آن لذت ببريد.

اميدواريم توانسته باشيم نظر شما را جلب كنيم. نظرات خود را در مورد استفاده از وسايل دور ريختني با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

دكور منزل با گل مصنوعي


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

كناف سقف ؛ مدرن ترين دكوراسيون خانه

استفاده از سقف كاذب در دكوراسيون داخلي خانه هاي مدرن رو به افزايش و كناف سقف يكي از انواع سقف كاذب است كه به دليل داشتن مزاياي فراوان در طراحي داخلي منازل به كار مي‌رود.
كناف سقف

سقف

سطح پوشاننده بالايي يك مكان، سقف نام دارد. طراحان داخلي به دليل اهميت سقف، آن را ديوار پنجم نيز مي‌نامند. براي محافظت در برابر عوامل بيروني، مانند باران، باد، برف، نور مستقيم خورشيد، جدا كردن طبقات و هم چنين حفظ حريم خصوصي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. ارتفاع سقف با توجه به منطقه جغرافيايي متغير است. سقف انواع مختلفي دارد؛ از جمله سقف LCP، كامپوزيت، دال بتني، كاذب و متحرك. در اين بخش از مجله دلتا،  كناف سقف را به شما معرفي مي‌كنيم.

سقف كاذب

استفاده از سقف كاذب رو به افزايش است. اجراي سقف كاذب با استفاده از گچ، فلز، آلومينيوم، چوب و كامپوزيت در شاخه هاي ساختماني رو به فزوني است. سقف كاذب شامل دو بخش است؛ شبكه فلزي متصل به سقف و پنل سبكِ مجزا. سقف كاذب مصالح زير ساخت را پوشش مي‌دهد. عايق صدا و دما به حساب مي‌آيد. سقف هاي بلند را كوتاه تر نشان مي‌دهد و انتخاب مناسبي براي استفاده از نور مخفي است.

سقف كاذب

كناف سقف

روكش نسل سوم از جنس گچ كه براي پوشاندن سقف ساخته مي‌شود. كناف روي سازه هاي فلزي سوار مي‌شود و به آن متصل مي‌گردد. از ويژگي هاي اين سقف وزن سبك، تنوع در ظاهر و شكل پذيري آن است. وزن كم اين سقف باعث مي‌شود ديوارها بار كم تري حمل كنند و در هنگام زلزله ايمني بيش تري براي ساكنان وجود دارد. براي بازسازي خانه هاي قديمي مي‌توان كناف سقف را به كار برد. سقف كناف در انواع بدون سازه نيز وجود دارد. اين نوع به وسيله چسب به ديوارها متصل مي‌شود.

كناف كاري

پياده سازي كناف بر روي سقف به ابزار و مصالح ويژه اي نياز دارد و در مراحل مختلفي اجرا مي‌شود. كناف كاري به چهار شكل از جمله پوششي، جدا كننده، مشبك و يكپارچه صورت مي‌گيرد. هر كدام از اين اشكال در جاي متفاوتي به كار مي‌رود.

كناف كاري پوششي؛ در بازسازي ساختمان هاي قديمي كاربرد و نقش ترميم كننده دارد.

كناف كاري جدا كننده؛ همان طور كه از نام آن پيدا است، براي جدا كردن بخش هاي مختلف به كار مي‌رود.

سقف كناف مشبك؛ از ساده ترين روش هاي اجراي سقف كاذب است. براي زيبايي و نورپردازي به صورت مخفي در خانه استفاده مي‌شود.

كناف يكپارچه؛ اين مدل به صورت يكدست بر روي سازه هاي فلزي آماده مي‌گردد و پس از خشك شدن به ديوار متصل مي‌شود.

كناف سقف

كناف سقف پذيرايي مستطيلي

يكي از فضاهايي كه كناف سقف در آن كاربرد زيادي دارد، اتاق پذيرايي است. فرم پذيرايي در بيش تر خانه هاي ايراني به شكل مستطيل است. اگر قصد بازسازي سقف پذيرايي را داريد، براي اجراي سقف كاذب در چنين مكاني به شما پيشنهاد مي‌كنيم از فرم هاي متنوع سازه ها بهره بگيريد و براي جذابيت بيش‌تر از نور مخفي داخل سقف استفاده كنيد. به اين شكل علاوه بر اينكه به زيبا شدن اتاق كمك كرده ايد با نورپردازي سبب بزرگ شدن پذيرايي مي‌شويد.

مي‌توانيد سقف كاذب را رنگ آميزي كنيد يا از گچ بري هاي مختلف بر روي آن بهره ببريد. كناف سقفِ پذيرايي مي‌تواند به گرم ماندن خانه در زمستان و خنك نگه داشتن آن در تابستان كمك كند. اتصال و جابه جايي اين سقف به آساني صورت مي‌گيرد. بنابراين براي تغيير دكوراسيون يا تعمير آن با سرعت بالا و با پرداخت هزينه كم مي‌توانيد آن را بازسازي كنيد.

كابل هاي برق و تمام اتصالات درون سقف پنهان مي‌شوند و به اين شكل از شلوغي نماي سقف جلوگيري مي‌شود. مي‌توانيد با توجه به ارتفاع سقف خانه، ضخامت هاي مختلفي را براي آن انتخاب كنيد تا سقف بيش از حد كوتاه به نظر نرسد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. ما را در بخش دكوراسيون دنبال كنيد و نظرات خود را به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۸:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع مدل هاي شلف ديواري مدرن

شلف وسيله تزييني براي قرار دادن لوازم دكوري، كتاب و گلدان است كه به زيبايي دكوراسيون داخلي خانه كمك مي‌كند.
شلف ديواري

انواع شلف ديواري

شلف به معني قفسه است و شلف ديواري انواع گوناگوني دارد؛ شلف دكوري و گلدان، استند لوازم، باكس ديواري، شلف تلويزيون يا آشپزخانه. اين محصول از فلز، چوب، پلاستيك، شيشه، آينه و ساير مصالح ساخته مي‌شود. انواع شلف ديواري عبارتند از: شلف كشويي، چند تكه، گوشه، باكس، هندسي و ساير اشكال. با به كار بردن آن در دكوراسيون داخلي منزل، مي‌توانيد نمايي جذاب و منحصر به وجود آوريد. در اين بخش از مجله دلتا انواع شلف ديواري را به شما معرفي مي‌كنيم.

استند گلدان

شلف گلدان

بدون توجه به فصل، وجود گل در خانه ضروري است. گل هاي آپارتماني نمايي رمانتيك و جذاب به خانه مي‌بخشند. علاوه بر اين هوا را تصفيه مي‌كنند. با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، با افزودن رنگ سبز به چيدمان خانه، آرامش و نشاط را به منزل اضافه مي‌كنيد. شلف گلدان با داشتن طبقه يا جاي گلدان، انتخاب مناسبي براي قرار دادن گلدان است. اين محصول را در قسمت ورودي، گوشه پذيرايي، تراس و پشت پنجره آشپزخانه نصب كنيد.

ميز ديواري تلويزيون

شلف ديواري تلويزيون

شلف ديواري تلويزيون نوعي ميز مدرن براي قرار دادن تلويزيون و از محبوبيت زيادي برخوردار است. اين شلف از دو بخش تشكيل مي‌شود. يك بخش كه روي زمين قرار مي‌گيرد و بخش دوم به ديوار متصل مي‌گردد. با توجه به مدل هاي مختلف، ممكن است يكي از دو بخش وجود نداشته باشد يا هر بخش به چند تكه مجزا تقسيم شود. تلويزيون، ديوار آكسان و شومينه در دكوراسيون بيش تر خانه هاي ايراني به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شوند. مبلمان و ساير لوازم را بر اساس مركز توجه چيدمان مي‌كنند. بنابراين زيبايي اين بخش به طور مستقيم بر چيدمان كل فضا موثر است.

با استفاده از وسيله هاي تزييني، گل مصنوعي، كتاب، شمع و قاب عكس هاي كوچك شلف ديواري تلويزيون را تزيين كنيد. ابعاد و رنگ شلف بايد متناسب با رنگِ غالب در دكوراسيون و سرويس مبلمان باشد. ارتفاع شلف را به گونه اي قرار دهيد كه تلويزيون زيادي بالا يا پايين نباشد. بهتر است جاي آن را به گونه اي در نظر بگيريد كه موازي با  افراد قرار گيرد.

باكس ديواري

باكس ديواري

باكس ديواري در دو نوع وجود دارد؛ نوع كمد مانند و بدون در. مي‌توانيد براي تغيير دكوراسيون آن را جا به جا كنيد و يا با پوشش هاي مخصوص در باكس را با طرح و رنگ بپوشانيد. از باكس مي‌توانيد براي پوشاندن نواقص ديوار، نگهداري لوازم اضافي و تزيين ديوار استفاده كنيد. تفاوت باكس و شلف در فرمِ چهارچوب آن است. شلف به شكل طاقچه، اما باكس مانند جعبه، داراي چند ضلع و محيطي بسته است. باكس هاي مثلثي، چند ضلعي، مربع و گرد از محبوبترين انواع باكس ديواري محسوب مي‌شوند.

شلف آشپزخانه

شلف آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه و دكوراسيون اين بخش از خانه بر چيدمان كل خانه تاثير گذار است. نظم وسايل در آشپزخانه باعث برجسته شدن نماي آشزخانه مي‌شود. به كمك شلف ديواري در اين مكان مي‌توانيد وسايل را مرتب كنيد. علاوه بر اين با قرار دادن گل هاي آپارتماني، ظروف عتيقه و اشيا جذاب جلوه زيبايي به آشپزخانه مي‌بخشيد.

استفاده از شلف ديواري به جاي كابينت در آشپزخانه هاي كوچك توصيه مي‌شود. زيرا كابينت از پراكنده شدن نور به كل فضا جلوگيري و به دليل حجم بالايي كه اشغال مي‌كند فضا را كوچك تر نشان مي‌دهد. همچنين مي‌توانيد با نورپردازي در آشپزخانه به شيوه هوشمندانه، نماي اين بخش را روشن تر سازيد.

قفسه دكوري

شلف دكوري

شلف دكوري يكي از وسايل تزييني مورد استفاده در دكوراسيون داخلي منازل است. بر خلاف انواع ايستاده، به ديوار نصب مي‌شود. مي‌توانيد با قرار دادن گلدان، ساعت، ريسه ال اي دي، مجسمه، آينه هاي دكوراتيو كوچك، كتاب و ساير لوازم دكوري نماي جذابي در خانه به وجود آوريد. شلف ديواري در فرم و رنگ هاي متنوعي توليد مي‌شود. با توجه به سبك چيدمان خانه و فرم ساير اجزا، با انتخاب طرح هاي مختلف، جلوه مد نظر خود را در دكوراسيون خانه پديد آوريد. اگر مي‌خواهيد فضا را از يكنواختي خارج كنيد، فرم هاي مختلف و متفاوت با لوازم موجود در خانه به كار گيريد. اما اگر مايل به ايجاد هارموني و هماهنگي هستيد در انتخاب شكل تناسب را در نظر بگيريد. شلف دكوري ظاهري جذاب دارد و حتي بدون نياز به قرار دادن اكسسوري بر روي آن، به محيط زيبايي مي‌بخشد.

اميدواريم مطالب فوق براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۰:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع: