تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

شمعدان را كجاي دكوراسيون داخلي قرار دهيم؟

آينه و شمعدان از گذشته تا كنون در دكوراسيون خانه هاي ايراني جا داشته اند. براي آگاهي از محل قرار دادن شمعدان در چيدمان خانه اين مطلب را از دست ندهيد.
شمعدان

شمعدان

شمعدان يكي از لوازم دكوري منزل محسوب مي‌شود كه مي‌توانيد در نقاط مختلف خانه از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، سرويس بهداشتي و پذيرايي از آن استفاده كنيد. با قرار دادن شمع هاي گوناگون و نورپردازي ملايم نمايي جذاب به وجود آوريد. اگر مي‌خواهيد براي تزيين خانه از شمعدان استفاده كنيد ولي نمي‌دانيد آن را كجاي منزل قرار دهيد تا به زيبايي چيدمان كمك كند با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

شمع ها عناصري كوچك هستند كه نوري ملايم و لطيف توليد مي‌كنند. اما ابعاد كوچك اين دكوري هاي دوست داشتني سبب نمي‌شود نقش آن ها در دكوراسيون كم رنگ شود. بلكه با انتخاب جا شمعي مناسب و قرار دادن آن در جاي صحيح، مي‌توانيد جلوه اي دلنشين به فضاهاي سرد بدهيد و به خانه روح ببخشيد.

شمعدان

تزيين ميز ناهارخوري

اولين و بهترين گزينه اي كه به شما پيشنهاد مي‌كنيم، تزيين ميز ناهارخوري با شمعدان است. شمعدان هاي چند شعله را براي ميزهاي بزرگ انتخاب كنيد. اگر ميز هشت يا دوازده نفره داريد، مي‌توانيد به صورت قرينه دو شمعدان همسان را در دو طرف ميز قرار دهيد يا از تركيب چندين شمعدان با اندازه هاي مختلف در كنار هم بهره ببريد.

اگر ميز ناهارخوري شما كوچك است، يك شمعدان چند شعله با ارتفاع بلند براي تزيين مناسب است. به اين صورت روي سطح ميز به خوبي روشن شده و مانع انجام فعاليت نمي‌شود.

تزيين شومينه با شمعدان

كانون توجه در دكوراسيون، بخشي است كه به طور ناخودآگاه نگاه افراد به سمت آن نقطه جلب مي‌شود. تزيين چنين جايي، تاثير اوليه را بر افراد مي‌گذارد و ساير بخش هاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار مي‌دهد. شومينه، يكي از كانون هاي توجه چيدمان است. شمعدان هاي پايه دار و افقي را بالاي شومينه قرار دهيد. مدل هاي افقي امكان استفاده از شمع هاي متعدد و در نتيجه نور بيش تر را به شما مي‌دهد. بهتر است شمعدان هاي بلند را در بخش هاي ديگر خانه به كار ببريد، و انواع كوتاه تر را براي اين قسمت استفاده كنيد.

فانوس تزييني

از جديدترين ترندهاي روز، شمعدان هايي به شكل فانوس است كه طرفداران زيادي دارد. از اين مدل شمعدان، به دليل طرح فانتزي آن در مراسم هاي مختلف و مهماني ها نيز استفاده مي‌شود. فانوس هاي كوتاه براي قرار گرفتن روي ميز جلومبلي و كنسول، كانتر آشپزخانه و شلف هاي ديواري مناسب است. فانوس هاي بلندتر تا ارتفاع ۸۰ سانتي متر نيز موجود است كه مي‌توانيد آن ها را در كنار چند فانوس كوتاه تر روي زمين قرار دهيد.

شمعدان چوبي

شمعدان در بوفه

بوفه معمولا در اتاق پذيرايي و نزديك ميز ناهارخوري قرار دارد. از تركيب چند شمعدان با سايز هاي مختلف در كنار هم استفاده كنيد و آن ها را در طبقات مياني بوفه قرار دهيد. براي داشتن سبكي مدرن و شيك شمعدان هاي برنزي، نقره اي و طلايي مناسبِ قرار گرفتن در بوفه هستند. رنگ هاي براق باعث جلب توجه مي‌شوند و فضاي داخلي بوفه را برجسته مي‌كنند.

ميز كنسول

شمعدان، هميشه با آينه در ذهن تداعي مي‌شود. يك جفت شمعدان، با فرم يكسان را روي ميز كنسول، مقابل آينه قرار دهيد و چيدماني قرينه به وجود آوريد. بازتاب آن ها در آينه، باعث مي‌شود دو جفت شمعدان ببينيد و انعكاس نور شمع نيز دو برابر مي‌شود و نماي خانه بزرگ تر به نظر مي‌رسد.

فراموش نكنيد كه بخشي از جذابيت شَمعدان ها به شمع هاي داخل آن است، پس با توجه به طرح و رنگ هاي موجود در چيدمان، شمعي مناسب تهيه كنيد و از زيباييِ پديد آمده لذت ببريد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۳:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

وسايل دكوري منزل ؛ ۹ مدل از جذابترين تزيينات خانه

وسايل تزييني شامل موارد زيادي مي‌شود و از هرچيزي مي‌توانيد به عنوان دكوري منزل استفاده كنيد.
دكوري منزل

دكوري منزل

هيجان انگيز است كه چگونه كه چگونه وسايل  و لوازم تزييني كوچك مي‌توانند تاثير شگرفي در زيبايي چيدمان خانه داشته باشند. طراحان داخلي از تاثير لوازم دكوري منزل از جمله مجسمه، قالي، كوسن، هنرهاي دستي، تابلو هاي هنري، پادري و ساير دكوري ها آگاه هستند، و به خوبي از آن ها استفاده مي‌كنند. در اين مطلب مجله دلتا، به شما نكاتي را مي‌گوييم تا مانند يك طراح داخلي حرفه اي لوازم دكوري را استفاده كنيد و دكوراسيون داخلي جذابي داشته باشيد.

همانطور كه در مطلب “وسايل تزييني را چگونه در چيدمان منزل به كار ببريم؟” بيان كرديم، لوازم دكوري كه باعث شلوغي محيط مي شوند حتي اگر گران قيمت باشند ديگر در زيبايي منزل كمكي به شما نخواهند كرد. در انتخاب وسايل تزييني از سبك مينيمال پيروي كنيد. كيفيت را بر كميت ترجيح دهيد. در اين جا به چند مدل از استفاده از لوازم دكوري در خانه  اشاره مي كنيم.

دكوري چوبي

اگر محيط منزل سرد به نظر مي‌رسد و هويت ندارد، پيشنهاد مي‌كنيم، لوازم دكوري چوبي را انتخاب و فضاي خانه را گرم تر كنيد. رنگ قهوه اي چوب، رنگي گرم است كه در كنار سبز و زرد تركيب جذابي ايجاد مي‌كند. اين سه رنگ جلوه اي از طبيعت را در دكوراسيون تشكيل مي‌دهند. چوب در ساخت مبلمان به كار مي‌رود و ايجاد تناسب بين اجزا راحت است.

آينه دكوراتيو

آينه دكوراتيو

چندين آينه به فرم هاي مختلف، از جمله مربع، دايره و مثلث انتخاب و فرم را در بخش هاي مختلف خانه تكرار كنيد. به اين صورت هماهنگي در ذهن بيننده ايجاد مي‌شود. آينه ها نه فقط با فرم خود به فضا هويت مي‌بخشند، بلكه با بازتاب و انعكاس نور، فضا را درخشان نشان مي‌دهند.

نردبان چوبي

نردبان چوبي

نردبان قديمي را از انبار خارج و آن را رنگ آميزي كرده و با قرار دادن چند طبقه بين پله ها، آن را به وسيله اي كاربردي و تزييني تبديل كنيد. گلدان گل، مجله، كتاب يا مجسمه را روي طبقات قرار دهيد و در آخر با قرار دادن يك ريسه ال اي دي بين پله ها، كار را تمام كنيد.

گلدان

گلدان و گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني نمادي از حيات هستند. گل مصنوعي يا طبيعي خانه را جذاب مي‌سازد و وجود آن در دكوراسيون، سبب روح بخشيدن به محيط مي‌شود. گلدان هاي كوچك، رنگي و شيشه اي را روي ميز كنسول، كانتر آشپرخانه، ميز پاتختي و ناهارخوري قرار دهيد. براي قرار دادن گلدان هاي بزرگ، كنجِ خلوت، پشت پنجره يا بين دو صندلي را در نظر بگيريد.

ظروف تزييني

ظروف تزييني

بهترين مكان براي نگهداري بشقاب هاي گرد و رنگي كه ديگر از آن ها استفاده نمي‌كنيد اما ظاهر زيبايي دارند، ديوار خاليِ پذيرايي است. گلچيني از ظروف عتيقه، يادگاري و رنگارنگ را به صورت پراكنده روي ديوار نصب كنيد.

شمع

شمع و شمعدان

شمع يكي از ابزارهاي نورپردازي مصنوعي است. آن را درون شيشه هاي رنگي، شمعدان هاي بلند و يا مقابل آينه قرار دهيد. گذاشتن شمع جلوي آينه سبب مي‌شود نور بازتاب و نماي زيبايي درون آينه ايجاد شود.

كوسن

كوسن

بالشت هاي نرم و راحت را به چيدمان پذيرايي اضافه كنيد و فضايي صميمانه به وجود آوريد. راحت ترين و سريع ترين راه براي افزودن جذابيت به خانه استفاده از كوسن است. به كمك كوسن مي‌توانيد رنگ، طرح و بافت را به خانه بيفزاييد. اگر مبلماني به رنگ خنثي داريد، رنگ هاي برجسته و پر رنگ را در نظر بگيريد و براي ايجاد كنتراست از آن ها بهره بگيريد.

نورپردازي

لوازم نورپردازي

يكي ديگر از لوازم دكوري منزل كه بسيار كاربردي است و فضا را زيبا مي‌سازد لوستر و چراغ آويز است. اگر آشپزخانه شما به صورت جزيره است، از لامپ و چراغ آويزهاي فانتزي و چشمگير براي نورپردازي روي سطح آن استفاده كنيد.

ديواركوب

آويز ديواري

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد. ديواركوب هاي متنوع را روي آن آويزان كنيد. براي ايجاد جلوه اي برجسته و منحصر به فرد، رنگ هاي متضاد را در نظر بگيريد. مي‌توانيد يك ديواركوب بزرگ را وسط ديوار قرار دهيد يا براي بزرگ ديده شدن فضا از تركيب آويزهاي كوچك در كنار هم بهره ببريد.

اگرچه لوازم دكوري منزل فضا را اشغال مي‌كنند، اما نمايي فريبنده به چيدمان خانه مي‌بخشند. افزدون يك عنصر دكوري به منزل كم هزينه ترين تغيير دكوراسيوني است كه مي‌توانيد انجام دهيد و چشم اندازي جديد در خانه پديد آوريد. بنابراين با انتخاب مناسب ترين دكوري كه با ابعاد منزل و سبك دكوراسيون داخلي منزل شما هماهنگ است، مي‌توانيد يكنواختي را از بين ببريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۸:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

سراميك طرح سنگ ؛ جديدترين كفپوش منزل

سراميك طرح سنگ در انواع كفپوش و ديواري توليد مي‌شود كه شما را با هر دو نوع آن آشنا مي‌كنيم.
سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ

انتخاب كفپوش مناسب اهميت زيادي دارد. سطح ناهموار موجب كاهش ايمني افراد در خانه مي‌شود. علاوه بر اين جلوه اي نامناسب در فضاي داخلي پديد مي‌آورد. سراميك كف در مدل هاي گوناگوني توليد مي‌شود. يكي از اين گونه ها، سراميك طرح سنگ است كه در اين مقاله مجله دلتا سراغ آن مي‌رويم و چند نكته درباره استفاده از آن در خانه به شما مي‌گوييم.

سراميك هاي طرح سنگ در ابعاد مختلفي توليد مي‌شوند اما براي ايجاد نمايي طبيعي، بهتر است ابعاد بزرگ تر را براي پوشاندن كف اتاق پذيرايي تهيه كنيد. اين كفپوش، علاوه بر اينكه جلوه اي طبيعي به سطح زمين مي‌بخشد، از نفوذ آب، چربي و ساير آلودگي هاي به كف جلوگيري مي‌كند. به راحتي ترَك نمي‌خورد و دوام بالايي دارد.

سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ در بيش تر مدل ها، رنگي تيره، از جمله قهوه اي، يشمي و مشكي دارد، كه براي استفاده در خانه هاي بزرگ، راه پله و مكان هاي اداري مناسب است.

سراميك هاي رنگ روشن باعث مي‌شوند فضا بازتر به نظر برسد. به همين دليل بهتر است براي پوشش كف اتاق پذيرايي هاي كوچك از رنگ هاي روشن كمك بگيريد. براي مثال سراميك طرح سنگ مرمر يكي از پر طرفدارترين نمونه هاي روشنِ اين كفپوش است كه در بين ايرانيان محبوبيت زيادي دارد.

سراميك طرح سنگ مرمر

سراميك طرح سنگ مرمر

پيشرفت تكنولوژي در صنعت توليد سراميك، به ساخت طرح هاي مختلف با ظاهري طبيعي كمك زيادي كرده است. از بزرگ ترين فوايد به كار بردنِ سراميك طرح سنگ مرمر در خانه، علاوه بر زيبايي محيط و پوششي مقاوم براي كف، مي‌توان به امكان ست كردن رنگ هاي مختلف با آن اشاره كرد. اين طرح در رنگ هاي سفيد، كرم، طوسي روشن و مشكي با رگه هاي قهوه اي، سفيد، طلايي و ذغالي يافت مي‌شود. طرح سنگ مرمر يكي از طرح هاي پر طرفدار است كه در بخش هاي مختلف خانه، از جمله پذيرايي، اتاق خواب و آشپزخانه به كار مي‌رود. استفاده از اين طرح، براي مكان هاي پر تردد، كاري پر هزينه محسوب مي‌شود. زيرا احتمال آسيب و فرسايش در آن افزايش مي‌يابد.

سراميك ديواري

سراميك طرح سنگ براي ديوار

گرچه استفاده از كاشي و كاغذ ديواري براي پوشش ديوار كاربرد بيش تري دارد اما سراميك طرح سنگ براي ديوار نيز توليد مي‌شود و از تنوع طرح و رنگ بالايي برخوردار است. سنگ مرمر درخشش خاصي دارد كه سبب مي‌شود نماي خانه مجلل و رسمي به نظر برسد. پوشاندن ديوار با سراميك طرح سنگ باعث مي‌شود خانه نمايي لوكس و براق پيدا كند. به دليل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، هم چنين شست و شوي راحت، استفاده از سراميك ديواري درراهرو، آشپزخانه، سرويس بهداشتي و تراس خانه توصيه مي‌شود. يكي از مزاياي سراميك هاي ديواري، هماهنگي آن با سراميك كف است كه پيوستگي را در دكوراسيون داخلي حفظ مي‌كند.

سراميك

سراميك يا سنگ طبيعي؟

سنگ هاي طبيعي، مصالحي بسيار سخت هستند و گونه هاي بسيار زيادي از آن ها تا كنون كشف شده است. سنگ را در فرم هاي مربع، مستطيل و مثلث برش مي‌زنند و براي پوشش كف خانه ها از آن استفاده مي‌كنند. داشتنِ رنگ هاي منحصر به فرد و كيفيت عاليِ سنگ طبيعي، باعث مي‌شود بيش تر افراد به فكر استفاده از سنگ به جاي سراميك باشند.

اگرچه توليد كنندگان در تلاش براي ساخت سراميك هايي با كيفيت و طرح هاي جذاب هستند، اما خريد و هم چنين نصب سنگ طبيعي از قيمت بالاتري برخوردار است. سنگ و سراميك، نياز به مراقب و نگهداري دارند. سنگ طبيعي بايد، هر چند وقت يك بار، با دوغاب پوشانده شود. لكه ها را به خود جذب مي‌كند و تميز كردن آن نسبت به سراميك دشوارتر است.

البته در نظر داشته باشيد كه سراميك طرح سنگ نيز كفپوشي طبيعي است زيرا در روند ساخت آن از مصالح طبيعي مانند خاك رس، ماسه، شيشه و مواد غير فلزي استفاده و توسط دستگاه هاي بزرگ ريخته گري مي‌شود. نسبت به سنگ طبيعي طول عمر بيش تري دارند، و نگهداري آن ها راحت تر است. به دليل وجود لعاب روي سطح سراميك، نفوذ ناپذيري آن ها دائمي است و نيازي به استفاده از دوغاب ندارند. مقاومت بالاي سراميك در برابر آب سبب شده است در بخش هاي مختلفي از جمله سطح كابينت و كنار سينك، بتوان آن را به كار برد.

اين نوع كفپوش به شما امكان مي‌دهد كه با خيال راحت در منزل حركت كنيد و نگران آسيب ديدن نباشيد. با توجه به سليقه خود، ممكن است بخواهيد در بخش هايي از خانه روي سراميك را با فرش يا قاليچه بپوشانيد. نگران نباشيد. ايده هاي خود را جسورانه اجرا كنيد و تجربه خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۶:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

5 نوع رنگ ديوار براي خانه هاي شيك

رنگ ديوار تعيين كننده ساير رنگ هاي موجود در چيدمان است. هم چنين يكي از كم هزينه ترين روش هاي تغيير دكوراسيون محسوب مي‌شود.
رنگ ديوار

رنگ ديوار

رنگ ديوار بيش ترين تاثير را در القاي حس به دكوراسيون داخلي دارد. ديوارها سطح وسيعي از محيط منزل را مي‌پوشانند. بنابراين با انتخاب صحيح، مي‌توانيد نماي منزل را به كلي دگرگون سازيد. با تكيه بر تاثير روانشناسي رنگ، مي‌شود يك خانه كوچك و تاريك را بزرگ، يا يك راهروي عريض را باريك تر جلوه داد. با مجله دلتا همراه شويد تا با هم انواع كاربرد رنگ هاي مختلف را مورد بررسي قرار دهيم.

رنگ ديوار خانه

رنگ ياسي

ياسي، رنگي بسيار روشن است كه از تركيب بنفش با حجم زيادي از سفيد به دست مي‌آيد. اين رنگ در سال 2018 به عنوان رنگِ سال برگزيده شد. راز تناسب در چيدمان، پايبندي به يك پالت رنگي مشخص است. چند رنگ را در نظر بگيريد، و از افزودن رنگ هاي مختلف بدون توجه به سبك دكوراسيون، خودداري كنيد. ياسي را در كنار درجه هاي مختلف رنگ بنفش به كار ببريد و كنتراست به وجود آوريد. سفيد و طلايي، تركيب جذابي را در كنار اين رنگ تشكيل مي‌دهند و نمايي گرم و صميمانه به منزل مي‌بخشند.

سبز آبي

سبز آبي؛ رنگ ديوار اتاق خواب

سبز آبي، يكي از رنگ هاي سرد به حساب مي‌آيد كه بهتر است آن را در محيط هاي روشن و بزرگ به كار ببريد تا از از دلگير و سرد ديده شدن محيط جلوگيري شود. بهتر است با نورهايي به رنگ گرم، مانند لامپ هاي خورشيدي و زرد، تعادل را در فضا حفظ كنيد. رنگ سبز آبي در اتاق خواب، سرويس بهداشتي و اتاق نوزادان كاربرد بيش تري دارد. با تركيب چند رنگ، هارموني به وجود آوريد. براي تكميل پالت رنگي دكوراسيون، لوازم داخل چيدمان را از رنگ هاي سفيد، صورتي، ياسي يا يشمي انتخاب كنيد.

رنگ ديوار اتاق خواب

رنگ هلويي

ديوار هلويي رنگ، باعث مي‌شود فضا گرم و آرام به نظر برسد. رنگ هاي هم خانواده هلويي را براي پرده، مبلمان يا فرش در نظر بگيريد و در فضا پيوستگي ايجاد كنيد. هلويي رنگي روشن است كه مي‌توانيد در كنار آن، از رنگ هاي تيره، مانند زرشكي و قهوه اي براي ايجاد كنتراست بهره ببريد. هلويي در كنار رنگ هاي ملايم، از جمله كرم، بژ، صورتي و نارنجي سبب مي‌شود حسي از هيجان و لطافت در دكوراسيون ايجاد شود. استفاده از اين رنگ براي ديوار اتاق خواب عروس يا كودك، پذيرايي و آشپزخانه توصيه شده است.

ديوار اتاق خواب

رنگ هاي تيره؛ رنگ ديوار پذيرايي

اگرچه بيش تر افراد از رنگ هاي روشن براي رنگ ديوار استفاده مي‌كنند، اما نبايد از رنگ هاي پر رنگ و تيره و نقش آن ها در دكوراسيون داخلي غافل شد. با كمي دقت و استفاده صحيح از عناصر طراحي داخليمي‌توانيد اين رنگ ها را با خيال راحت به چيدمان اضافه و با نورپردازي هوشمندانه و تركيب رنگ مناسب، تعادل و توازن در دكوراسيون منزل ايجاد كنيد. به شما پيشنهاد مي‌كنيم اگر از افرادي هستيد كه رنگ هاي تيره را دوست دارند، يشمي، زرشكي، قهوه اي و سورمه اي را در نظر داشته باشيد.

زرشكي

رنگ زرشكي

رنگ زرشكي، هيجانِ رنگ قرمز را با وقاري كه از رنگ مشكي به ارث برده است در كنار هم دارد. زرشكي، رنگِ طبيعت ناميده مي‌شود. طيف رنگ زرشكي از انواع پر رنگ تا قرمز روشن را شامل مي‌شود كه بسياري از گل ها در اين بازه رنگي قرار دارند. وجود اين رنگ با افزايش ضربان قلب باعث از بين رفتن افسردگي مي‌شود و فضا را آرامش بخش مي‌سازد. طلايي، قهوه اي و نارنجي در كنار رنگ زرشكي نمايي مجلل و شيك به خانه مي‌بخشند.

بهترين رنگِ ديوار

سورمه اي

مي‌توانيد در دكوراسيون كلاسيك و سنتي رنگ ديوار را از درجات مختلف سورمه اي برگزينيد و حتي آن را با كاغذ ديواري سورمه اي بپوشانيد. تمام ديوارها را سورمه اي رنگ آميزي كنيد. براي جبران سرديِ رنگ سورمه اي، كفپوش هاي چوبي يا پرده هاي قهوه اي رنگ به شما ياري مي‌رسانند. با افزودن لوازم و وسايل تزيينيِ سفيد رنگ، روشني را به خانه بازگردانيد و با ايجاد كنتراست، يكنواختي را از بين ببريد.

براي داشتن خانه اي آرامش بخش و دوست داشتني نياز به پيروي از هيچ قانوني نداريد. موارد گفته شده، تاثيراتي هستند كه هر كدام از اين رنگ ها در ناخودآگاه افراد به وجود مي‌آورند كه با دانستن آن ها مي‌توانيد رنگ ديوار منزل خود را به شكلي خلاقانه انتخاب كنيد. شما كدام يك از رنگ هاي معرفي شده را براي دكوراسيون خانه خود مي‌پسنديد؟


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۷:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

چيدمان آشپزخانه عروس با 8 ايده جذاب

 4
چيدمان آشپزخانه عروس، كاري لذت بخش است كه با در نظر گرفتن چند نكته مي‌توانيد دكوراسيون زيبا داشته باشيد.

آشپزخانه عروس

براي داشتن دكوراسيون زيبا، هميشه فضاهاي بزرگ تر بهتر از خانه هاي كوچك نيستند. به خصوص در مورد آشپزخانه عروس كه معمولا خانه هايي نو ساز هستند. با توجه به افزايش جمعيت و كوچك شدن فضاي منازل، خانه هاي جديد و مدرن در متراژ هاي پايين تري ساخته مي‌شوند.  چيزي كه نياز داريد تا بتوانيد به زيبايي آشپزخانه عروس را تزيين كنيد، چند ايده جذاب براي الهام گرفتن است. نمونه هايي از چيدمان آشپزخانه عروس را براي شما جمع آوري كرده ايم تا با به كارگيري اين ايده ها نماي دل‌نشيني به آشپزخانه هاي كوچك، تاريك و نا متقارن ببخشيد. با مجله دلتا همراه شويد.

كاشي بين كابينتي

كاشي بين كابينتي

از سراميك ديواري يا كاشي هاي بين كابينتي براي تزيين ديوار آشپزخانه عروس استفاده كنيد. چنين دكوري با هزينه كم نيز صورت مي‌گيرد. زيرا نياز نيست كل ديوار را با كاشي بپوشانيد. همان طور كه در مطلب ” انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه” اشاره كرديم، فقط بخشي از ديوار را كاشي و تاثير آن را مشاهده كنيد.

 

رنگ كابينت آشپزخانه

رنگ كابينت آشپزخانه

عروس هميشه با رنگ سفيد در ذهن تداعي مي‌شود. رنگ سفيد نمادي از پاكي، صلح و امنيت است. اين رنگ را براي چيدمان آشپزخانه و هم چنين كابينت ها در نظر بگيريد تا علاوه بر اينكه با توجه به ويژگي هاي روانشناختي رنگ، سفيد به ايجاد احساس آرامش و امنيت در زوج جوان كمك مي‌كند، و نماي خانه را بزرگ تر و روشن تر نمايش مي‌دهد.

از تركيب رنگ هاي گرم در كنار اين رنگ استفاده كنيد تا هيجان به دكوراسيون اضافه شود. سفيد جزيي از دسته رنگ هاي خنثي محسوب مي‌شود. اين دسته، با ساير رنگ ها هماهنگي دارند و مي‌توانند به عنوان مكمل در كنار يكديگر قرار بگيرند. براي مثال يكي از بهترين تركيب ها، افزودن رنگ قرمز يا صورتي، به عنوان نمادي از عشق و هيجان، به دكوراسيون سفيد آشپزخانه عروس است. فضاي آشپزخانه را گرم مي‌سازد و در كنار كابينت هاي سفيد، نمايي رمانتيك به محيط القا مي‌كند.

شلف ديواري

براي داشتن چيدماني منظم و جذاب، شلف هاي ديواري را نصب كنيد. ظروف تزييني يا لوازم مورد نياز را روي آن قرار دهيد. هر چه نظم در آشپزخانه بيش تر برقرار باشد و لوازم غير ضروري دور از دسترس گذاشته شود، نما بزرگ تر به نظر خواهد رسيد. ظروف عتيقه و يادگاري را روي شلف قرار دهيد تا احساس تعلق به محيط به وجود آيد.

 

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي زير كابينت و شلف، به ايجاد جلوه اي زيبا و برجسته كردن اين بخش از آشپزخانه كمك خواهد كرد. نور مخفي سقف، ريسه هاي ال اي دي، چراغ آويزهاي روي كانتر يا اپن، نور كافي را براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه تامين مي‌كنند. علاوه بر آن، با انتخاب لوستر يا چراغ هايي به فرم هاي مدرن، آشپزخانه عروس زيباتر به نظر مي‌رسد.

 

گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني

وجود گل هاي آپارتماني در آشپزخانه عروس، حيات و سر زندگي را به زوج جوان هديه مي‌دهد و باعث مي‌شود با ديدن آن ها لبخند به لب بياورند. گلدان هاي سراميكي و جذاب را به فرم هاي مختلف تهيه كنيد و گل ها را درون آن بكاريد. سانسوريا، كاكتوس و ديفن باخيا، از جمله گل هايي هستند كه داخل خانه به خوبي سازگاري پيدا مي‎كنند و نياز به مراقبت هاي خاصي ندارند. اگر شرايط مناسب براي نگهداري از گياهان را نداريد، پيشنهاد بعدي ما به شما، به كار بردن گل مصنوعي در گوشه اي از آشپزخانه يا روي اپن است.

 

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم مورد استفاده مانند قابلمه، دستگيره، چاقو را در مكاني قرار دهيد كه به راحتي قابل دسترسي باشد. در اين صورت مي‌توانيد علاوه بر مرتب كردن فضا، از زيبايي و فرم هر يك از اجزا در دكوراسيون آشپزخانه عروس لذت ببريد.

دستگيره كابينت

دستگيره كابينت

جزئيات را فراموش نكنيد. جسارت به خرج دهيد و به جاي انتخاب دستگيره هاي كلاسيك و قديمي، از سنگ هاي فانتزي و اشكال خاص براي دستگيره هاي كابينت كمك بگيريد.

 

ميز چند منظوره

ميز چند منظوره

ميز هاي چند منظوره را به چيدمان آشپزخانه عروس اضافه كنيد. اين ميز تاشو و بسيار كاربردي است. مي‌توانيد از ميزهاي چند منظوره به عنوان ميز كار يا ناهارخوري استفاده كنيد.

با الهام از ايده هاي بيان شده آشپزخانه را دكور كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

نور مخفي سقف ؛ 5 نمونه نورپردازي مدرن

منابع نور مانند لامپ يا ريسه هاي ال اي دي را درون پنل هاي روشنايي قرار مي‌دهند، يا با ايجاد فرو رفتگي روي سقف، بالا يا زير كابينت، آن ها را به صورت توكار نصب مي‌كنند، تا نور به صورت غير مستقيم به داخل بتابد. نور مخفي سقف نمايي مانند نور طبيعي در دكوراسيون ايجاد مي‌كند.
نور مخفي سقف

نور مخفي سقف

نورپردازي مهم ترين عنصر طراحي داخلي است كه بدون آن علاوه بر اينكه توان حركت و فعاليت از ساكنان گرفته مي‌شود، هيچ يك از اجزاي مبلمان و وسايل تزييني هويتي نخواهند داشت و نقش خود را از دست مي‌دهند. يكي از روش هاي نورپردازي در دكوراسيون استفاده از نور مخفي سقف است كه محبوبيت زيادي پيدا كرده و در سبك هاي مدرن به كار مي‌رود.

نور مخفي روي حاشيه سقف كار مي‌شود كه علاوه بر تزيين سقف، فضا را روشن و وسيع نشان مي‌دهد.

با توجه به كاربري محيط، شدت نور را تنظيم كنيد تا بتوانيد نور مناسب را به دست آوريد. ممكن است به دلايل زير بخواهيم از نور مخفي در منزل استفاده كنيم:

 • براي جبران كمبود نور طبيعي در صورتي كه خانه به اندازه كافي پنجره يا نورگير نداشته باشد.
 • براي تضمين وجود نور كافي در ساختمان و داشتن ديد كافي در تمام بخش هاي ساختمان، كه سبب تضمين ايمني و امنيت مي‌شود.
 • براي افزايش نور ملايم در محيط هايي مانند اتاق مطالعه و آشپزخانه كه نياز به نور بيش از ساير بخش ها احساس مي‌شود.
 • براي برجسته كردن بخشي از دكوراسيون؛ مانند نور مخفي پشت تلويزيون يا داخل بوفه.
 • براي ايجاد نمايي مدرن، دل نشين و فضايي دوستانه.

نور مخفي، به صورت ملايم مي‌تابد و پرتوهاي آن مستقيم به اشيا بازتاب نمي‌كند. منبع نور از ديد خارج است و مات به نظر مي‌رسد. در بخش هاي مختلف خانه از جمله دكوراسيون آشپزخانه، اتاق خواب عروس، پذيرايي، محل كار و حتي سرويس بهداشتي قابل اجرا است.

رنگ نور مخفي سقف

 

رنگ نور مخفي سقف

زيبايي چيدمان فقط به اجزا و لوازم وابسته نيست. رنگ نور نيز نقش مهمي در چگونه به نظر رسيدنِ فضا بازي مي‌كند. هر كدام از رنگ هاي نور حسي متفاوت در خانه ايجاد مي‌كنند. تابش نور رنگي و تلفيق آن با رنگ كاغذ ديواري، سراميك، مبلمان، تابلو و ساير وسايل تزييني باعث مي‌شود رنگ اصلي به گونه اي متفاوت به نظر برسد. بنابراين پيش از انتخاب رنگ نور، اين نكته را در نظر بگيريد و با توجه به سليقه و نياز خود رنگ نور مناسب را انتخاب كنيد. به طور كلي، رنگ هاي گرم فضا را كوچك تر و دوستانه، در حالي كه رنگ هاي سرد، مانند سفيد، فضا را بزرگ و رسمي جلوه مي‌دهند.

 

مدل نور مخفي سقف پذيرايي

نور مخفي سقف پذيرايي مدل هاي متنوعي دارد كه مي‌توانيد با به كار بردن تكنيك هاي مختلف نورپردازي اتاق پذيرايي را جذاب و شيك جلوه دهيد. تاثير نورپردازي بسيار زياد است، با استفاده صحيح و به جا از نور هاي مخفي مي‌توان نماي اتاق را جذاب، يا بر عكس، بدون در نظر گرفتن ويژگي هاي فضا، جذابيت هاي محيط را نامناسب جلوه داد. كنترل نور در اين بخش از خانه از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا فعاليت هاي مختلفي در اين قسمت صورت مي‌گيرد، از جمله تماشاي تلويزيون، صرف ناهار يا شام، پذيرايي از مهمان و ساير كارهايي كه هر كدام نياز به شدت نور مختلفي دارند. اين كار در واقع مانند تلفيقي از هنر و علم است كه با شناخت فضا و تكيه بر خلاقيت، مي‌توان نور مطلوب را در اتاق پذيرايي ايجاد كرد.

جديدترين نور مخفي سقف

 

جديدترين نور مخفي سقف

در دكوراسيون داخلي خانه هاي مدرن براي پوشش سقف از كناف و سقف كاذب استفاده مي‌شود. جديدترين نور مخفي سقف، اجراي آن داخلي سقف كاذب است. اين مدلِ نورپردازي براي خانه هايي كه سقفي با ارتفاع بلند دارند مناسب است. زيرا سقف كاذب حجم زيادي از فضا را اشغال مي‌كند و سطح سقف را چندين سانتي متر پايين مي‌آورد.

 

نور مخفي سقف با گچ

نور غالب در فضا توسط نور طبيعي و ساير ابزارهاي نور پردازي تامين مي‌شود و نور مخفي به گونه اي داخل گچ بري سقف قرار داده مي‌شود كه نور به صورت پراكنده در فضا مي‌تابد، و منبع نور به طور مستقيم ديده نمي‌شود. براي جلوگيري از يكنواختي و كسل كننده شدن فضا، آباژور هاي ايستاده يا چراغ هاي ديواركوب را به خانه اضافه كنيد و بعضي از نقاط را با استفاده از اين ابزارها برجسته تر كنيد.

 

نور مخفي سقف اتاق خواب

از بين تمام بخش هاي خانه، اتاق خواب بخشي است كه زمان زيادي را براي استراحت در آن سپري مي‌كنيد. براي افزايش حس آرامش و راحتي، استفاده از نور مخفي به شما كمك مي‌كند. نور مخفي سقف اتاق خواب، نمايي درخشان و لذت بخش در اتاق پديد مي‌آورد. در صورت لزوم مي‌توانيد از چراغ خواب براي داشتن نور موضعي بهره ببريد و يا به جاي استفاده از لوستر، روي بخشي از ديوار، نور مخفي كار كنيد تا به اين صورت نور كافي در دسترس داشته باشيد.

نورپردازي به يكي از اساسي ترين گزينه هاي طراحي دكوراسيون تبديل شده است واكثر طراحان براي نورپردازي  مناسب دكوراسيون  فضاي داخلي خانه به آن توجه دارند. مي‌توانيد مطابق سليقه و خلاقيت خود از نور مخفي در تمام بخش هاي خانه لذت ببريد.

منتظر دريافت نظرات شما هستيم.


برچسب: دلتا+املاك دلتا+دكوراسيون+مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۳:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون خانه هاي 50 متري

دكوراسيون خانه هاي 50 متري يا خانه هاي نقلي به روشي هوشمندانه، باعث مي‌شود به راحتي نيازهاي خود را مرتفع سازيد و چيدماني چشم گير داشته باشيد.

دكوراسيون خانه هاي 50 متري

دكوراسيون خانه هاي 50 متري

دكوراسيون داخلي خانه هاي كوچك آن گونه كه به نظر مي‌رسد غير ممكن نيست، گرچه كاري دشوار است. در چيدمان چنين خانه هايي از تمام فضاي موجود به صورت بهينه استفاده مي‌شود. با الهام از ايده هاي مختلف، مي‌توانيد نمايي منحصر به فرد و جذاب در خانه به وجود آوريد. در چيدمان چنين خانه هايي خلاقيت حرف اول را مي‌زند. در اين مقاله از مجله دلتا چند ايده براي دكوراسيون خانه هاي 50 متري به شما مي‌گوييم تا بتوانيد خانه اي زيبا و محيطي كارا داشته باشيد.

نورپردازي

 • نورپردازي

اصلي ترين عنصري كه به تمام اجزا هويت مي‌بخشد و شما را در رسيدن به خواسته نهايي ياري مي‌رساند، نور و نورپردازي مناسب است. خانه را به گونه اي نورپردازي كنيد كه با استفاده از خطاي ديد بتوانيد نما را بزرگ تر جلوه دهيد. ابزارهاي مختلفي براي نورپردازي مناسب وجود دارد. از چراغ هاي ديواركوب ياري بگيريد و آن ها را كنار مبل يا بالاي ميز نصب كنيد. نور مخفي كار شده روي سقف و زير كابينت نيز گزينه هاي مناسبي براي روشن كردن خانه هستند. وجود نور باعث مي‌شود تمام كنج هاي خانه ديده شود و با حذف نقاط تاريك، محيط بزرگ تر به نظر برسد.

 • مدل پرده

پنجره دروازه ورود نور است. اگر پنجره اي رو به بيرون داريد، آن را با پرده پذيرايي ضخيم و تيره نپوشانيد. اجازه دهيد نور به داخل بتابد و فضا را روشن كند. هر چه فضا روشن تر باشد، دكوراسيون خانه هاي 50 متري شما بزرگ تر به نظر خواهند رسيد. حتي اگر پنجره بزرگ نداريد، پرده هايي با رنگ روشن به كار ببريد تا نور را به خوبي بازتاب دهد. استفاده از رنگ سفيد و پارچه هاي حرير شما را در رسيدن به اين موضوع ياري مي‌رساند.

فرش ماشيني

 • فرش

استفاده از فرش هاي بزرگ و پر رنگ سبب مي‌شود، نماي دكوراسيون خانه هاي 50 متري بزرگ به نظر برسد و حس خفگي را از بين مي‌برد. بر خلاف كفپوش هاي كوچك كه سطح زمين را به چند بخش تقسيم مي‌كنند، پهن كردن فرش هاي بزرگ با ايجاد خطاي ديد، كف را عريض تر نشان مي‌دهد. ساير اجزاي خانه را با توجه به طرح و رنگ اين عنصر، در خانه چيدمان كنيد.

 • كاغذ ديواري

رنگ سقف و ديوار ها را از ميان رنگ هاي روشن انتخاب كنيد. بهترين گزينه براي دكوراسيون خانه هاي 50 متري استفاده از رنگ سفيد است. اين رنگ به بازتاب نور كمك مي‌كند و نمادي از صلح و پاكي محسوب مي‌شود. كاغذ ديواري هاي ساده با خطوط ظريف عمودي علاوه بر اينكه فضا را دلبازتر جلوه مي‌دهد، با توجه به خصوصيت خطوط عمودي، سبب مي‌شود سقف بلندتر به نظر برسد. مي‌توانيد براي تزيين ديوار، يك تابلوي بزرگ روي ديوار نصب كنيد و فضايي جذاب بسازيد.

آينه دكوراتيو

 • آينه دكوراتيو

اگر نور طبيعي به خانه شما وارد نمي‌شود، آينه دكوراتيو را به كار ببريد. آينه نور را بازتاب مي‌دهد و باعث مي‌شود از كم ترين پرتوهاي نور، بيش ترين استفاده را ببريد. فرم هاي مختلف را براي قاب آينه در نظر بگيريد و با توجه به ويژگي روان شناختي هر كدام، تاثير آن را در خانه ببينيد. آينه هايي با ابعاد مختلف روي ديوار ها آويزان يا ديوار را به طور كامل آينه كاري كنيد.

 • مبل راحتي

با انتخاب مبل راحتي، آسايش را براي خود و افراد خانواده تضمين كنيد. مبل استيل يا كلاسيك ابعاد بزرگي دارند كه فضاي زيادي را اشغال مي‌كند و ذهن را آشفته مي‌سازد. يك كاناپه تختخواب شو و چند مبل تك نفره، به رنگ خنثي تهيه كنيد. تا حد ممكن مبلمان را گوشه ديوار بچينيد تا فضاي بي استفاده در اتاق باقي نماند.

اميدواريم توصيه هاي ما براي شما مفيد بوده باشد و بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. ما را در نظرات خود شريك كنيد.


برچسب: دلتا+املاك دلتا+دكوراسيون+مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۰:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

گل قاشقي ؛ نكات پرورش، نگهداري و تكثير آن

گل پپروميا، برگ هايي شبيه به قاشق دارد كه به همين دليل در فارسي، آن را به "گل قاشقي" نيز مي‌نامند.
گل قاشقي

گل قاشقي

گل پپروميا كه در ايران به نام گل قاشقي شناخته مي‌شود، يكي از گل هاي آپارتماني پر طرفدار است كه هميشه برگ دارد اما فقط در دو ماه سال گل مي‌دهد. گل قاشقي هميشه سبز و سرعت رشد آن بسيار كند است. رنگ برگ هاي آن، معمولا ابلق سبز و كرم است. زيستگاه گياه پپروميا به جنگل هاي انبوه آمازون و نقاط تاريك بر مي‌گردد، به همين دليل قابليت سازگاري در محيط هاي آپارتماني و كم نور را به خوبي دارد. اين گياه برگ هايي پهن دارد و دو ماه از سال گل مي‌دهد. در اين مقاله مجله دلتا، مشخصات، شرايط نگهداري گل قاشقي و روش تكثير آن را به شما مي‌گوييم.

گل قاشقي

انواع گل قاشقي

گل قاشقي گونه هاي مختلفي دارد، كه با توجه به ظاهر و شرايط نگهداري، آن ها را دسته بندي مي‌كنند.

 1. گل قاشقي بالا رونده كه اگر آن را كنار ديوار قرار دهيد يا مسير رشد آن را با استفاده طناب و سيم هدايت كنيد، به اصطلاح از ديوار بالا مي‌رود و رشد آن نسبت به ساير گونه ها بيش تر است. از اين گونه مي‌توانيد به صورت آويز داخل منزل استفاده كنيد. ساقه اين گونه قرمز رنگ هستند و برگ هاي نقره اي دارند. برگ هايي ضخيم دارند كه آب را در خود تا چند روز نگه مي‌دارد.
 2. گونه دومي كه در اينجا به آن اشاره مي‌كنيم، داراي ساقه هاي بلند و سرخ رنگ است. برگ هاي آبدار و ساقه هاي گوشتي از مشخصات ظاهري اين گونه است. لبه برگ ها به رنگ ارغواني در مي‌آيد و برگ ها با پرز هاي ريز پوشيده شده اند.
 3. نوع سوم دُم برگ هاي قرمز دارد و فرم برگ هاي آن مانند قلب و گوشتي است.

گل قاشقي

نگهداري گل قاشقي

با دانستن شرايط نگهداري گل قاشقي گياهي شاداب و سالم را پرورش دهيد و از وجود آن در خانه لذت ببريد.

 • نور

نور يكي از منابع اصلي براي رساندن مواد مغذي به گياه است. همان طور كه اشاره شد، پپروميا نيز مانندبامبو و سانسوريا از گل هاي آپارتماني سايه دوست است. نور مستقيم برگ هاي گياه را مي‌سوزاند و سبب خشك شدن آن مي‌شود. آن را كنار پنجره نيز قرار ندهيد تا سبب خرابي پپروميا نشويد. گلدان گل قاشقي را سه متر دورتر از پنجره قرار دهيد.

 • آب

گل قاشقي هر دو هفته يك بار به آبياري نياز دارد تا عناصر مفيد و املاح را از طريق ريشه دريافت كند. پپروميا به 30 درصد رطوبت احتياج دارد كه توسط اسپري كردن آب بر روي برگ ها تامين خواهد شد. افزايش دما سبب مي‌شود آبي كه در برگ ها ذخيره شده است بخار شود و نياز گياه به آب افزايش يابد. به همين دليل توصيه مي‌شود در فصل هاي گرم، فاصله بين دو آبياري را كاهش دهيد. براي تشخيص زمان مناسب، به سطح خاك دقت كنيد، زماني كه خاك كاملا خشك شد، زمان مناسبي براي آب دادن به گياه است، در غير اين صورت در اثر آبياري بيش از حد، قارچ درون خاك رشد مي‌كند و ريشه گياه مي‌پوسد.

 • خاك

خاك مناسب براي گل قاشقي و داشتن گياهي سالم، نبايد سنگين باشد، تا ريشه ها به راحتي بتوانند داخل خاك رشد كنند. مخلوطي از خاك برگ، شن، پرليت و خاك معمولي كه به خوبي زهكشي شده و آب را در خود جمع نمي‌كند، براي نگهداري پپروميا مناسب است.

 • دما

دماي مناسب براي نگهداري از گل قاشقي، 18 تا 24 درجه سانتي گراد است. البته پپروميا گياهي مقاوم است و بازه هاي دمايي كمي بالاتر و پايين تر از اين ميانگين را نيز تحمل مي‌كند. اگرچه گل قاشقي دماي پايين تر را دوست دارد، اما سرماي شديد سبب مي‌شود برگ هاي آن شروع به ريزش كند و آسيب ببيند.

 • كود دهي

براي تقويت پپروميا مي‌توانيد از كودهاي مايع و جامد كمك بگيريد. آن ها را در آب حل و مواد مغذي را به گياه تزريق كنيد. در فصل بهار و تابستان ماهي يك بار و در فصول سرد هر دو ماه يك مرتبه از كود استفاده كنيد.

گل قاشقي

تكثير گل قاشقي

بهترين زمان براي ريشه دهي، اواخر بهار تا اواسط تابستان است. ازدياد گل قاشقي با دو روش صورت مي‌گيرد.

 • روش تكثير گل قاشقي در آب

در تابستان، ساقه گل قاشقي را به اندازه 5 تا 10 سانتي متر برش و پس از جدا كردن برگ ها و باقي گذاشتن 3 برگ، آن را در آب قرار دهيد. بهتر است براي اطمينان از چند ساقه كنار هم استفاده كنيد. دماي محيط را در بازه 18 تا 24 درجه سانتي گراد نگه داريد. پس از 10 تا 20 روز كه ساقه شروع به ريشه زايي كرد، آن را درون خاك بكاريد و گياه را آبياري كنيد.

 • تكثير گل قاشقي با برگ

يك يا چند برگ كه به خوبي رشد يافته را از بوته جدا كنيد. بهتر است بخشي از دُم برگ را نيز برش دهيد. در صورت امكان انتهاي برگ را درون هورمون مخصوص ريشه زايي فرو ببريد و سپس آن را در خاك قرار دهيد. البته الزامي به استفاده از هورمون نيست، فقط به روند ريشه دهي سرعت مي‌بخشد. گلدان را دور از نور مستقيم و در گرم ترين نقطه خانه قرار دهيد. بعد از سه تا چهار هفته برگ ها ريشه مي‌دهند و رشد مي‌يابند.

با حفظ شرايط مطلوب براي اين گياه، گل سرسبز و شادابي در خانه خواهيد داشت كه حضور آن علاوه بر تصفيه هوا، سبب انرژي بخشيدن به افراد مي‌شود. نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.


برچسب: دكوراسيون، مجله دلتا، املاك دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۶:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب بهترين رنگ مبل براي دكور منزل

رنگ به دكوراسيون هويت مي‌بخشد و با توجه به ويژگي هاي خاص هر رنگ، حسي منحصر به فرد در محيط پديد مي‌آورد.
رنگ مبل

رنگ مبل

عناصر طراحي داخلي، گزينه هايي هستند كه با در نظر گرفتن و مانور روي آن ها مي‌توانيد سبك و حسي خاص را در دكوراسيون داخلي خانه ايجاد كنيد. در اين بخش از مجله دلتا جديدترين تركيب رنگ مبل هاي مختلف را مي‌بينيم و مورد بررسي قرار مي‌دهيم. با ما همراه شويد.

اگر چيدمان خانه را به تازگي شروع كرده ايد، رنگ پارچه مبل را پيش از همه چيز در نظر بگيريد. با توجه به اين رنگ، ساير بخش هاي خانه را دكور كنيد. كاناپه، به عنوان كانون توجهِ دكوراسيون اتاق شناخته مي‌شود. بنابراين نماي ساير بخش هاي خانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

رنگ مبلمان استيل

رنگ مبلمان استيل

رنگي كه تقريبا در هر سبك دكوراسيوني به خوبي هماهنگ مي‌شود و جذابيت خود را حفظ مي‌كند، رنگ بژ يا نخودي براي مبل است. مبل استيل به رنگ بژ در انواع تركيب رنگ هاي گرم و سرد توليد مي‌شود. بژ، سايه هايي از رنگ سفيد را در خود دارد كه سبب مي‌شود به خصوصيات روانشناسي رنگ سفيد نزديك شود و همانند رنگي خنثي قابليت هماهنگي با بسياري از رنگ ها را داشته باشد. بژ به اندازه رنگ سفيد آلودگي ها را نشان نمي‌دهد، كه از اين لحاظ نسبت به سفيد برتري دارد. اگر مبل استيل رنگ بژ را انتخاب كنيد، در واقع يك بوم خالي داريد كه مي‌توانيد رنگ و نقش هاي زيادي به آن اضافه و خانه را به راحتي چيدمان كنيد.

جديدترين تركيب رنگ مبل راحتي

جديدترين تركيب رنگ مبل راحتي

وقتي مي‌خواهيد مبلي را با توجه به رنگ هاي موجود در دكوراسيون داخلي خريداري كنيد هميشه اين سوال پيش مي‌آيد كه آيا رنگي خنثي انتخاب كنيم يا يك رنگ برجسته؟ پيشنهاد ما هر دوي آن ها است. مبلي با تركيبي از چندين رنگ مختلف كه ارتباط خاصي با ساير اجزاي موجود در منزل داشته باشد. براي مثال مي‌تواند رنگي مكمل، متضاد يا هم خانواده باشد. تركيب رنگ، سبب مي‌شود هيجان به محيط افزوده شود و هيچ وقت نمايي يكنواخت و كسل كننده نخواهيد داشت.

رنگ مبل راحتي شيك

رنگ مبل راحتي شيك

برخي، از رنگ هاي تند يا پر رنگ لذت نمي‌برند. بعضي از افراد زمان كافي براي طراحي دكوراسيون داخلي ندارند. ممكن است تعدادي از اشخاص با ويژگي رنگ ها آشنا نباشند. بدون در نظر گرفتن دلايل متعدد، رنگ خنثي گزينه اي مناسب براي تكميل پالت رنگيِ دكوراسيون منزل است كه با همه چيز تطبيق مي‌يابد. خنثي به معني كسل كننده بودن نيست. براي فرار از يكنواختي، رنگ هاي گرم، مانند قهوه اي يا زرشكي را نيز به خانه اضافه و كنتراست ايجاد كنيد.

رنگ مبل نسكافه اي

رنگ مبل نسكافه اي

رنگ نسكافه اي براي مبل راحتي و مبلمان چرم مناسب است. اين رنگ در پالت رنگي قهوه اي قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد از رنگ هاي قهوه اي سوخته تا خاكي و كرم براي ست كردن در كنار آن بهره ببريد. شايد نسكافه اي رنگي خاص و كمياب نباشد اما گرما را به خانه اضافه مي‌كند. سبز، زرشكي، زرد و سفيد رنگ هايي هستند كه در كنار يكديگر جلوه اي از طبيعت را در ذهن تداعي مي‌كنند.

مُبل سلطنتي

رنگ مبل سلطنتي

طلايي هميشه مد بوده است و هيچ وقت جذابيت خود را از دست نخواهد داد. براي افزودن وقار و زيبايي به نماي داخلي منزل، اين رنگ را در كنار زرشكي، بنفش، خردلي، يشمي و قهوه اي تركيب كنيد. طلايي رنگي برجسته است كه فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد. در صورتي كه در جاي مناسب و با تركيب رنگ هاي تيره به كار رود، مانند كوسن هاي سورمه اي و قهوه اي، جلوه اي خيره كننده خواهد داشت.

مبلمان راحتي طوسي

تركيب رنگ مبل راحتي طوسي

مانند رنگ بژ، طوسي رنگي خنثي و مناسب انواع پارچه هاي مبلي است. درجه هاي مختلف اين رنگ را در خانه تصور و رنگي كه به خوبي در چيدمان خانه شما ديده مي‌شود انتخاب كنيد.

رنگ هاي گفته شده براي مبلمان، بسيار پر كاربرد هستند. هر رنگي كه با دكوراسيون خانه شما تناسب دارد و به آن علاقه داريد، انتخاب كنيد. اگر زياد اهل تغيير دكوراسيون هستيد، رنگ هاي پيشنهاد شده گزينه هاي مناسبي هستند كه تا مدت ها مي‌توانيد از آن ها در چيدمان خانه استفاده كنيد.

همچنين بخوانيد:

نكاتي براي انتخاب پارچه مبل

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

معرفي انواع مبلمان اداري


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۶:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

جديدترين مدل پرده پذيرايي

از نقش پرده پذيرايي در زيبايي خانه غافل نشويد. با انتخاب پرده مناسب، علاوه بر اينكه حجمِ ورود نور را كنترل مي‌كنيد، به زيبايي دكوراسيون كمك كرده ايد.
پرده پذيرايي

پرده پذيرايي

پذيرايي بخشي مهم از خانه است كه دكوراسيون داخلي آن بر روحيه ساكنان تاثير گذار است. يكي از پر طرفدارترين ايده هاي تزيين پذيرايي، پوشاندن پنجره با استفاده از پرده و پارچه براي افزودن رنگ، هويت و سبكي خاص به دكوراسيون داخلي پذيرايي است. پرده، پارچه و ميله پرده در انواع مختلفي عرضه مي‌شوند. سبك كلي دكوراسيون پذيرايي را در نظر بگيريد و سپس با توجه به بودجه، چيدمان كلِ منزل، محل قرار گيري پنجره و ابعاد آن، پرده يا پارچه مناسب را بخريد. با مجله دلتا همراه شويد تا با هم به چند مدل پرده پذيرايي جديد، نگاهي بيندازيم.

چوب پرده

 پرده هاي سفارشي معمولا گران قيمت تر از چوب پرده ها هستند، بنابراين مي‌توانيد چوب پرده مورد نظر خود را با هزينه كم تري از ميان دو دسته انتخاب كنيد.

 • چوب پرده دوتايي

چوب پرده هاي دوتايي، ظاهري ساده دارند و براي به كار بردن در چيدمان قرينه مناسب هستند. بر روي اين چوب پرده ها مي‌توان والان نصب كرد. والان به پارچه هاي كوچكي گفته مي‌شود كه در قسمت بالايي پرده قرار دارد و نماي آن را زيباتر مي‌سازد. والان نمايي سنتي و كلاسيك به منزل مي‌بخشد.

 • چوب پرده تك

ميله پرده تكي، براي پرده هاي ساده، سبك، بدون والان و هم چنين محيط هاي كوچك و غير رسمي، مانند اتاق خواب، مناسب تر هستند. چوب پرده هاي لبه دار و عريض كه پرده را درون يك قاب حفظ مي‌كنند مناسب دكوراسيون كلاسيك و مكان هاي رسمي هستند.

پرده پذيرايي

پارچه مناسب پرده پذيرايي

پارچه هاي مناسب براي دوخت پرده از تنوع زيادي برخوردارند. بعضي از پارچه ها براي استفاده در اتاق خواب و ساير پارچه ها براي پذيرايي يا اشپزخانه مناسب ترند.

پارچه هاي سنگين تر، براي پوشاندن پنجره در مناطق سردسيري، اتاق كار و اتاق خواب، انتخاب بهتري هستند. در مناطق گرمسيري، استفاده از پارچه هاي سبك و روشن پيشنهاد مي‌شود.

پرده پذيرايي

 • ابريشم

پرده هاي ابريشمي مدل هايي كلاسيك و سنتي هستند، و حس تشريفاتي به پذيرايي اضافه مي‌كنند. به خصوص اگر بلند باشند و روي زمين انباشته شوند. ابريشم كيفيت بسيار بالايي دارد و به نور اجازه عبور مي‌دهد. براي حفظ حريم خصوصي، پارچه هاي ضخيم را پشت پرده پذيرايي حرير نصب مي‌كنند تا به هنگام شب بتوان آن را باز كرد.

پرده پذيرايي

 • پنبه

پنبه، پارچه اي پر كاربرد است. شست و شو و نظافت آن ها به راحتي صورتي مي‌گيرد. با توجه به سبك دكوراسيون داخلي، مي‌توانيد رنگ و طرح هاي متنوعي را براي پارچه هاي پنبه اي در نظر بگيريد. اين نوع، از ساير پرده ها سفت تر است.

پرده پذيرايي

 • كتان

پارچه كتان صاف و سبك است. در دكوراسيون پذيرايي غير رسمي به كار برده مي‌شود. نمايي مدرن و صميمانه در خانه ايجاد مي‌كند.

پرده پذيرايي

 • مخمل

پرده مخمل نمايي مجلل و سلطنتي به خانه مي‌بخشد. به ندرت در خانه هاي مدرن به كار برده مي‌شود و در دكوراسيون سلطنتي كاربرد بيش تري دارد.

پرده پذيرايي

 • حرير

اگر مي‌خواهيد نماي پذيرايي را بزرگ تر نمايش دهيد و نور كافي را در دكوراسيون داخلي پذيرايي تامين كنيد، بهترين انتخابي كه پيش روي شما قرار دارد استفاده از پارچه هاي حرير به عنوان پرده پذيرايي است. البته براي حفظ حريم خصوصي نياز به استفاده از پارچه هايي ضخيم در قسمت پشتي داريد.

پرده پذيرايي

طرح و رنگ پرده براي پذيرايي

پرده پذيرايي فضاي وسيعي را مي‌پوشاند، بنابراين در نظر گرفتن رنگ و طرح مناسب براي اين عنصر اهميت ويژه اي دارد. همان طور كه براي انتخاب رنگ مبلمان، كاغذ ديواري، فرش و ساير لوازم وقت صرف مي‌كنيد، براي پرده نيز زمان بگذاريد. الگو و جنس پارچه را با توجه به سبك دكوراسيون در نظر بگيريد، تا پيوستگي در چيدمان جريان داشته باشد. قبل از اينكه پرده را خريداري كنيد، تكه اي از پارچه را به عنوان نمونه به خانه ببريد و در كنار ديوار و لوازم قرار دهيد. به اين صورت متوجه هماهنگي، تناسب يا كنتراست آن با ساير وسايل خواهيد شد.

پرده پذيرايي

اندازه پرده پذيرايي

اندازه پرده پذيرايي داراي اهميت زيادي است. معمولا پيشنهاد مي‌شود، حتي اگر بيش تر مواقع پرده را باز مي‌گذاريد، عرض آن حداقل، دو برابرِ عرض پنجره باشد. ارتفاع پرده پذيرايي بايد به اندازه كافي بلند باشد. پرده اي بلند كه تا روي زمين كشيده شده است، به ايجاد فضايي شيك و خاص كمك مي‌كند. اما بهتر است بيش از حد بلند نباشد تا زمين را به طور كامل نپوشاند. حداقل ارتفاع بايد به گونه اي باشد كه مماس با سطح زمين باشد. پرده هاي كوتاه تر از اين اندازه، مانند پارچه هايي هستند كه قيچي شده باشند.

نصب چوب پرده

در آخر بايد اشاره اي كنيم به اهميت چگونگي نصب چوب پرده، كه تاثير زيادي در زيبايي نماي پرده پذيرايي دارد. در كل به دو صورت مي‌توان ميله را نصب و پرده را آويزان كرد.

 • سنتي

چوب پرده را چند سانتي متر بالاتر از قاب پنجره نصب كنيد و مطمئن باشيد ظاهري جذاب، كلاسيك و ساده خواهد داشت كه خانه شما را زيبا مي‌سازد.

 • مدرن

ميله پرده را درست زير سقف نصب كنيد. به اين صورت ارتفاع سقف بلند تر ديده مي‌شود و ظاهري مدرن در محيط به وجود مي‌آيد.

منتظر دريافت نظرات شما هستم. ما را در بخش دكوراسيون همراهي كنيد.

همچنين بخوانيد:

ديزاين ميز جلوي مبل ؛ايده‌هايي ساده براي دكوراسيون منزل

كمد ديواري هاي مدرن براي خانه هاي كوچك

تزيين ميز ناهار خوري با ايده هاي جالب


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۶:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع: