تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

گل پتوس و شرايط نگهداري آن

نگهداري گل‌هاي آپارتماني در خانه علاوه بر تصفيه هوا و زيبايي محيط، به فضاي خانه سرزندگي و طراوت مي‌بخشد و به سلامت روان افراد هم كمك مي‌كند.
گل پتوس

زيبايي و ايجاد هواي پاك و آرامش توأم با انرژي با وجود گياهان آپارتماني باعث شده است استفاده از گياهان در آپارتمان‌ها روز به روز بيشتر مورد توجه قرار گيرد. بديهي است كه فضاي داخلي خانه‌اي كه گياهان آپارتماني به عنوان بخشي از دكوراسيون داخلي آن، دل‌نشين‌تر، زيباتر و آرامش‌بخش‌تر باشد. بسته‌ به علايق و وسعت فضاي خانه، چند نوع گلدانرا  انتخاب كنيد و ازوجود آن‌ها لذت ببريد. نگهداري برخي از گياهان آپارتماني از جمله گل پتوس بسيار آسان و راحت است و از جمله گياهان آپارتماني پرتوان است.

در اين مطلب مجله‌ دلتا به معرفي گل پتوس و شرايط نگهداري اين گياه زيبا مي‌پردازيم.

گل پتوس

معرفي گل پتوس

گل پتوس از خانواده گل‌هاي شيپوري است و مشخصه ظاهري كه آن را متمايز مي‌كند برگ‌هاي قلبي شكل و زيباي آن است. دو نوع گل پتوس داريم: پتوس با برگ‌‌هاي معمولي و پتوس با برگ‌هاي ابلق. هر دو نوع پتوس نياز به مراقبت دارند و حتي در سايه هم روند رو به رشد خود را به خوبي خواهند داشت ولي برگ‌هاي ابلق نسبت به برگ‌هاي معمولي نياز بيشتري به نور دارند. شاخه‌هاي اين گياه بالارونده هستند و تا سقف ادامه مي يابند كه همين امر جلوه زيبايي به دكوراسيون داخلي مي‌دهد.

شرايط نگهداري گل پتوس

ميزان نور خورشيد

نياز كم به نور خورشيد يكي از ويژگي‌هاي اكثر گل‌هاي آپارتماني است. گل پتوس هم در اين دسته قرار دارد، اين گياه زينتي و مقاوم نيازي به نور مستقيم خورشيد ندارد و در صورتي كه در معرض تابش مستقيم نور خورشيد قرار بگيرد برگ‌هاي آن دچار آفتاب سوختگي و پژمرده مي‌شوند. در صورتي كه برگ‌هاي كمرنگ گل پتوس به تدريج زرد شوند نشانه‌ي اين است كه پتوس شما بيش از حد در معرض نور قرار دارد.گياه پتوس حتي با نور متعادل فضاي خانه هم شرايط مناسب خود را حفظ مي كند؛و بنابراين گياهي كاملا متناسب با فضاي آپارتماني است.

نحوه آبياري

نكته جالب در مورد گل پتوس اين است كه هم در آب و هم در خاك رشد مي‌كند. اما مراقب باشيد كه اگر از ابتدا در آب قرار داده مي شود آن را به خاك منتقل نكنيد، چون شرايط نگهداري بعد از تغيير محل رشد بسيار سخت خواهد شد. اگر در خاك باشد بهتر است هر ۵-۴ روز يك بار آبياري شود، چون بايد خاك آن همواره مرطوب باشد. البته قبل از هر بار آب دادن مطمئن شويد كه سطح خاك تقريبا خشك شده باشد. يكي ديگر از دلايل زرد شدن برگ‌هاي پتوس آب دادن بيش از حد به اين گياه است و همچنين اگر برگ‌ها قهوه‌اي يا پژمرده شدند نشانه كم آبي است. ناگفته نماند آب دادن بيش از حد، به ريشه آن هم آسيب مي‌رساند. در فصل سرد تعداد دفعات آبياري را كمتر كنيد مثلا هر ۷-۶ روز يك بار. چون همان رطوبت اندك محيط برايش كافي است.

گياهان آپارتماني

دماي مناسب

پتوس يك گياه گرمسيري است و دماي بين ۲۲ تا ۳۲ درجه سانتي‌گراد برايش مناسب است. البته در دماي پايين‌تر هم تا حدودي مقاومت مي‌كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با ساير گياهان آپارتماني مقاوم “ گياهان آپارتماني مقاوم ” را مطالعه كنيد.

توجه كنيد كه گل پتوس به دليل داشتن برگ‌هاي سمي حتما بايد دور از دسترس كودكان و حيوانات خانگي باشد، البته برگ‌هاي پتوس كشنده نيست ولي اگر جويده و هضم شوند باعث تحريك دستگاه گوراش و منجر به استفراغ مي‌شوند.

 


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۳:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ سال ۲۰۲۰ در دكوراسيون داخلي

رنگ سال نه فقط بهانه خوبي براي آن دسته از افراد است كه بدر پي ايجاد تنوع در دكوراسيون داخلي خانه هستند، بلكه با تعيين يك خط مشي مشخص انتخاب را براي آن‌ها راحت‌تر مي‌كند.
دكوراسيون داخلي

شركت پنتون (Pantone) از شركت هاي تعيين كننده رنگ سال، طراحان دكوراسيون داخلي را در همين خصوص به چالش مي‌كشد. انتخاب رنگ سال با توجه به رويدادهاي مهم جهان در سال قبل و در آستانه سال جاري انجام مي‌شود. با توجه به تغييرات محيط زيست و شرايط آب و هوايي در سال گذشته سبك زندگي سالم، تندرستي و سلامت روان در سال ۲۰۲۰ بيشتر مورد توجه قرار گرفت، از اين رو رنگ دكوراسيون ۲۰۲۰ اقتباسي از رنگ طبيعت و زمين است يعني رنگ آبي و سبز ملايم و طيف رنگي خاكي و خنثي .

نكته قابل توجه در اين انتخاب، كنار رفتن رنگ‌هاي براق و درخشان است. رنگ‌هاي ملايم، خنثي و مات با در نظر گرفتن آرامش رواني كه به محيط القاء مي‌كنند، انرژي و هيجان به جا مانده از رنگ‌هاي براق سال‌هاي قبل را در خود حل كرده و به صنعت طراحي و فضاي منازل آرامش بخشيدند.  مجله دلتا در اين مطلب چند مدل طراحي داخلي با رنگ سال دكوراسيون ۲۰۲۰ به شما پيشنهاد مي‌دهد.

استفاده از رنگ سبز

رنگ سبز در آرامش اعصاب و روان افراد تأثير دارد و استفاده از آن در طراحي دكوراسيون داخلي حس آرامش و كاهش فشارهاي رواني را القا مي‌كند.در انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰ هم توجه به سلامت روان موردنظر كارشناسان اين صنعت بود و فلسفه‌ انتخاب اين رنگ روانشناسي نهفته در دل آن بود.

 

دكوراسيون داخلي

 

استفاده از رنگ آبي

استفاده از رنگ آبي در طراحي دكوراسيون افزون بر اينكه بر بزرگتر و دلبازتر شدن محيط تأثير دارد، باعث آرامش ذهن مي‌شود؛ همان حسي كه از ديرباز با نگاه كردن به آبي آسمان و دريا داشته‌ايم. البته نبايد رنگ آبي را در تمام ديوارهاي يك فضا به كار برد. براي مثال سقف يا برخي ديوارها را با طيف‌هاي رنگي خنثي طراحي كنيم.

رنگ دكوراسيون 2020

 

رنگ هاي خنثي و خاكي

رنگ‌هاي خنثي چندان نمي‌توانند جلب توجه كنند اما با كمي خلاقيت و تركيب رنگ‌هاي كِرِم و خاكي با رنگ‌هاي خنثي، افزون بر القاي آرامش و سلامت روان، فضايي روشن و دلباز خلق مي‌كنند. البته براي روح بخشيدن به فضا مي‌توانيد از گياهان آپارتماني براي ايجاد طراوت و شادابي در محيط استفاده كنيد.

رنگ دكوراسيون منزل

 

همان‌طور كه در توضيح آثار رواني هر سه رنگ خوانديد، ويژگي بارز تمام آن‌ها القاي آرامش رواني به مخاطب است؛ پس هر كس به سليقه خودش مي‌تواند يكي از اين رنگ‌ها يا تركيبي از آن‌ها را براي چيدمان نشيمن يا محوطه دلخواه منزل انتخاب كند.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۷:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

۴ ايده ناب براي تزيين راه پله

راه پله داخلي خانه مي‌تواند يكي از المان‌هاي زيباسازي دكوراسيون و فضاي داخلي باشد كه با ايده‌هاي خلاقانه مي‌توانيد جذابيت منحصربه‌فردي به آن ببخشيد.
تزيين راه پله

دكوراسيون راه پله‌

راه پله در فضاي داخلي ساختمان در كنار ساير كاربردهايي كه دارد مي‌تواند به عنوان يك بخش از زيباسازي دكوراسيون داخلي استفاده شود. چه در آپارتمان‌هاي كوچك و چه در ساختمان‌هاي بزرگ، با كمي خلاقيت و بدون صرف هزينه خاصي مي‌توانيد از يك راه پله ساده فضايي زيبا و متفاوت بسازيد و چيدمان دلخواه خود را ايجاد كنيد. براي تزيين راه پله انتخاب‌هاي زيادي داريد؛ رنگ آميزي پله‌ها، استفاده از گياهان آپارتماني يا گلدان‌هاي مصنوعي، استفاده از عكس‌هاي خاص و خاطره‌انگيز. در اين مطلب مجله دلتا چند ايده‌ ساده اما جذاب را براي چيدمان راه پله داخل ساختمان مي‌خوانيد.

 

طراحي راه‌پله با رنگ آميزي

رنگ‌آميزي با رنگ سياه براي محيط‌هاي نسبتاً وسيع و با سقف بلند مناسب است چون باعث مي‌شود فضاي راه پله گرفته‌تر و بسته‌تر به نظر برسد. در مقابل رنگ سياه، استفاده از رنگ سفيد و هم‌خانواده‌هاي آن باعث دلبازتر شدن فضاي مورد نظرتان مي‌شود. البته از تركيب هر دو رنگ هم مي‌توانيد استفاده كنيد.

راه پله رنگي

يك ايده‌ ديگر اين است كه تمام قسمت هاي راه پله اعم از كف پله‌ها، نرده‌ها و حتي سقف محدود به آن را يك رنگ بزنيد و يك فضاي متفاوت ايجاد كنيد.

طراحي راه پله داخلي

انتخاب ديگري كه داريد استفاده از طيف‌هاي رنگي متفاوت متناسب با ديگر رنگ‌هايي كه در چيدمان ساير قسمت‌هاي خانه به كار برده شده، كه در اصطلاح به طرح مدادرنگي معروف است . اين ايده بيشتر براي طراحي راه پله اتاق كودك مناسب است.

طراحي راه پله

طراحي با گل‌هاي آپارتماني يا مصنوعي

تزيين راه پله با گل و گياه علاوه بر زيبايي، طراوت و سرزندگي خاصي به فضاي خانه مي‌بخشد.

تزيين راه پله با گل

تزيين راه‌پله با گل

تزيين راه پله با تابلو

از قاب عكس‌هاي خاطره انگيز استفاده كنيد يا متناسب با سبك هنري مورد علاقه‌تان با تابلو‌هاي تزييني متفاوت در سايزهاي مختلف فضاي محدود به راه پله را تزيين كنيد.

طراحي راه پله

طراحي راه پله با كاغذ ديواري

از ساده‌ترين روش هاي تزيين راه پله‌  استفاده از طرح‌هاي مختلف كاغذ ديواري است.

 

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۲:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكاتي درباره دكوراسيون آشپزخانه كوچك

آشپزخانه قلب خانه است و چيدمان آن به بهترين شكل ممكن سبب مي‌شود بر دكوراسيون كل فضا تاثير مثبتي بگذارد.
دكوراسيون آشپزخانه كوچك

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

دكوراسيون داخلي آشپزخانه از جمله مهم‌ترين دغدغه‌هاي طراحان داخلي است ‌به خصوص كه در سال‌هاي اخير عموما متراژ آشپزخانه‌ها در سرتاسر دنيا كوچك و نقلي شده است. اگرچه در گذشته هم اغلب آشپزخانه‌ها كوچك و نقلي بودند اما امروزه آشپزخانه كوچك در خانه‌هاي آپارتماني بيشتر خودنمايي مي‎كند و به‌همين سبب دكوراسيون آشپزخانه كوچك تبديل به يك چالش شده است. در اين مطلب مجله دلتا چند ايده كاربردي به شما پيشنهاد مي‌دهيم.

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي آشپزخانه

نور‌پردازي مناسب يكي از ترفندهاي هوشمندانه و اساسي براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه‌ كوچك است. هر چه آشپزخانه شما نور كمتري داشته باشد دلگير و كوچك‌تر به نظر مي‌رسد. از لامپ‌هاي هالوژن در سقف بالاي كابينت‌ استفاده كنيد تا آشپزخانه‌ نور بيشتري پيدا كند. به كار بردن لوسترهاي بلند و پر نور يك ترفند ساده ديگر براي نورپردازي مناسب آشپزخانه است. از سوي ديگر با انتخاب پرده سبك و نازك، نور طبيعي بيشتري را وارد آشپزخانه كنيد. هر چه آشپزخانه با نور طبيعي روشن‌تر شود فضا بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد.

كابينت هايگلاس

كابينت آشپزخانه كوچك هايگلاس

يكي ديگر از روش‌هاي زيركانه براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه كوچك استفاده از كابينت‌هاي بلند و البته براقِ هايگلاس است. براي آشپزخانه حداقل دو كابينت سرتاسري و بلند به ارتفاع سقف آشپزخانه در نظر بگيريد. به اين ترتيب هم جاي بيشتري براي وسايل باز مي‌شود و هم رنگ براق كابينت‌ها با ايجاد خطاي ديد، آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر از آن‌چه هست نشان مي‌دهد. از سوي ديگر اگر درهاي بالايي كابينت‌ها شيشه‌اي و البته داخل كابينت‌ها مرتب و خلوت باشد فضا بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد. سعي كنيد تفاوت زيادي ميان رنگ ديوار و كابينت‌ نباشد.

پيشنهاد مطالعه: يكي از جديدترين انواع كابينت، مدل جزيره است كه در صورت تمايل مي‌توانيد مطلب “جزيره آشپزخانه در فضاهاي كوچك” را مطالعه كنيد.

آشپزخانه بدون اپن

دكوراسيون آشپزخانه كوچك بدون اپن

در آشپزخانه‌هاي بدون اپن براي جا دادن وسايلي مثل قوطي چاي، ظرف قهوه، ادويه و لوازم دكوري مناسب آشپزخانه مي‌‎توانيد از شلف چوبي يا شلف‌هايي به رنگ كابينت‌ آشپزخانه بدون اپن استفاده كنيد. به اين ترتيب هم وسايل مورد نياز خود را در آن‌ها جا مي‌دهيد، هم جلوه‌اي شيك و كلاسيك به آشپزخانه مي‌بخشيد. علاوه بر اين، جلوي بي‌نظمي آشپزخانه را مي‌گيريد.

دكوراسيون آشپزخانه مدرن

دكوراسيون آشپزخانه مدرن

يكي از مدرن‌ترين روش‌هاي چيدمان آشپزخانه كوچك و ايراني، استفاده از كانتر در محيط است. براي دكور اين مكان، به جاي استفاده از كانترهاي ضخيم و زمخت بهتر است از كانترهاي چوبي نازك استفاده كنيد تا هم فضاي كمتري را اشغال كند و هم فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. حتي اگر مي‌خواهيد چيدمان اين بخش را به سبك آشپزخانه جزيره‌اي بچينيد، بهتر است از كانترهاي كم حجم و نازك استفاده كنيد. به كار بردن كانترهاي متحرك يك ايده فوق‌العاده ديگر براي دكوراسيون آشپزخانه كوچك است.

نقشه آشپزخانه كوچك

نقشه آشپزخانه كوچك

ايراني‌ها علاقه زيادي به آشپزي دارند و دورهم غذا خوردن يكي از جذاب‌ترين كارهاي روزانه است. به همين دليل وجود لوازم پخت و پز از جمله فر و مايكرويو در بيش‌تر آشپزخانه‌ها ضروري است. اگر هنوز در مرحله طراحي و ساخت منزل‌ خود هستيد و براي آشپزخانه متراژ زيادي در نظر نگرفته‌ايد به ياد داشته باشيد كه دستگاه فر و مايكرويو را داخل كابينت‌هاي ديواري تعبيه كنيد. چيدمان اين وسايل، روي كانتر يا كابينت‌ها در آشپزخانه‌هاي كوچك هم فضاي زيادي را اشغال مي‌كند و هم آشپزخانه را شلوغ و در نتيجه كوچك‌تر نشان مي‌دهد. يك راه‌حل ديگر، طراحي محفظه مخصوص، براي جا دادن يخچال، فريزر، ماشين لباسشويي و ظرفشويي است كه در اكثر آشپزخانه‌هاي ايراني جايي براي آن‌ها در نظر گرفته شده است.

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

چيدمان آشپزخانه كوچك ايراني

در دكوراسيون آشپزخانه كوچك گاهي چاره‌اي جز در نظر گرفتن فضاي خالي بالاي كابينت‌ها براي جا دادن وسايل باقي نمي‌ماند. البته لازم است اين كار با نهايت دقت، سليقه و نظم انجام شود. اگر ظروف چوبي يا عتيقه و زيبا داريد آن‌ها را بالاي كابينت‌ جا بدهيد. به اين ترتيب محيط را چشم‌نواز و از فضاي آشپزخانه به خوبي استفاده مي‎كنيد. علاوه بر اين مي‌توانيد با قرار دادن شلف‌هاي متعدد روي ديوار كمبود جا را جبران و به داشتن نمايي جذاب كمك كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات طلايي در دكوراسيون اتاق كودك

تزيين اتاق كودك از اهميت ويژه‌اي برخوردار است؛ زيرا زيبا بودن محيط سبب مي‌شود فرزند شما روحيه‌اي شاد داشته باشد.
تزيين اتاق كودك

چگونه اتاق كودك را تزيين كنيم ؟

وقتي كه لفظ دكوراسيون بر زبان جاري مي‌شود اغلب مردم فكر مي‌كنند منظور از اين كلمه، چيدمان بخش‎‌ هايي مانند سالن يا اتاق نشيمن منازل است. بايد بدانيد كه دكوراسيون خانه فقط شامل سالن پذيرايي نمي‌شود، بلكه تمام نقاط را در برمي‌گيرد. تزيين اتاق كودك يكي از اين فضاها است كه در صورت رعايت برخي نكات و بهره‎‌مندي از چيدمان درست و اصولي مي‌تواند كاري بسيار لذت‌بخش باشد و محيط خانه‎ را عوض كند.

به گزارش اختصاصي مجله دلتا، در سال‌ هاي گذشته با افزايش توجه به تزيين اتاق كودك، پس از يك دوره طولاني تحقيق و بررسي محققان به اين نتيجه رسيده‌ اند كه براي رشد و تعالي شخصيت فردي و اجتماعي، كودكان به اين فضاهاي شخصي سازي شده نياز دارند. به اين ترتيب، آن‌ ها مي‌توانند محيطي آرام براي خود داشته باشند و زماني را براي خواندن يك كتاب يا رسم يك تصوير اختصاص دهند و به راحتي در محيط شخصي خود به مطالعه بپردازند.

در اين بين با توجه به اهميت اين موضوع، چگونگي چيدمان دكوراسيون اتاق كودك نيز در سال‌ هاي گذشته دستخوش تغييرات بسياري شده و انواع وسيله‌ هاي مورد نياز و مفيد براي داشتن چيدماني مناسب با طراحي ‎‌هاي نوين و متنوع در حال ارائه به بازار است. براي تزيين اتاق كودك طرح‌ هاي گوناگوني وجود دارد. دغدغه والدين اين است كه با توجه به وجود گزينه‌ هاي فراوان، بهترين انتخاب را براي فرزندان در نظر بگيرند؛ اما بايد بدانيد كه چيدمان اتاق كودك داراي قواعدي است كه حتما بايد رعايت شود.

تزيين اتاق پسرانه

اتاق پسرانه

توجه داشته باشيد كه تزيين اتاق كودك زماني درست و اصولي به نظر خواهد رسيد كه با سليقه آن‌ ها چيده شود نه با نظر بزرگ‌تر ها؛ زيرا در نهايت اتاق براي كودك است و او زمان زيادي را در آن سپري خواهد كرد، بنابراين بايد به شكلي چيده شود كه باعث شادي و نشاط هرچه بيش‌تر آن ها گردد. به طور مثال براي اتاق پسرانه كه معمولا به فوتبال علاقه دارد مي‌توانيد از وسيله ‎‌هايي مانند توپ و اشكال مختلف موجود در زمين فوتبال استفاده كنيد.

يكي از اين موارد مهم، توجه به انتخاب درست رنگ است. رنگ و طرح در تزيين اتاق كودك بايد به گونه ‎‌اي انتخاب شود كه با گذشت زمان و بزرگ شدن كودك نيز قابل استفاده باشد و زيبايي رواني و بصري خود را از دست ندهد. با توجه به اين نكات، مي‌توانيد به يك دكوراسيون شيك و هوشمندانه دست پيدا كنيد.

ديزاين اتاقِ كودك

اتاق دخترانه

براي رنگ ديوارهاي اتاق مي‌توانيد از رنگ ‎‌هاي ملايم كمك بگيريد. اين كار باعث مي‌شود تا اتاق بزرگ‎‌تر از آنچه كه هست ديده شود. علاوه بر اين، به كار بردن رنگ‌ هاي جذاب و پويا نيز مي‌تواند در روحيه كودك تاثير مثبتي داشته باشد؛ مثلا رنگ صورتي يا تركيب دو رنگ نارنجي و سبز زيبايي بي‌نظيري را براي اتاق دخترانه ايجاد مي‌كند. البته مي‌توانيد به جاي رنگ از كاغذ ديواري هم استفاده كنيد. بيش تر دختران به اشكال رنگارنگ علاقه دارند كه توصيه مي‌شود كاغذ ديواري ‎هاي گل‌دار، رنگارنگ يا طرح‎‌دار را براي اتاق آن‌ ها در نظر بگيريد.

تزيين اتاق كودك 2020

انتخاب مبلمان مناسب

مبلمان را از رنگ‌‎ هاي روشن انتخاب كنيد. رنگ‌ هاي آبي، سفيد و كرم از جمله رنگ‌ هايي هستند كه در برجسته‎‌تر كردن تركيب اتاق كودك مي‌توانند نقش مهمي را ايفا كنند. البته دانستن اين نكته ضروري است كه براي ايجاد كنتراست، رنگ‎‌هاي كاملا متفاوت يا مكمل نيز به ياري شما خواهند آمد. براي مثال بهتر است در كنار تخت كرم رنگ از رنگ‎ آبي و يا نارنجي كه از رنگ ‎هاي مكمل به شمار مي‌روند، استفاده كنيد، يا در كنار ميزي كه به رنگ سفيد رنگ آميزي شده از صندلي‌ هاي سبز رنگ براي تكميل رنگ آميزي اتاق بهره ببريد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيش تر با نقش رنگ در فضاي داخلي خانه، مطلب “روانشناسي رنگ در دكوراسيون” را مطالعه كنيد.

همچنين در تكميل تزيين اتاق كودك مي‌توانيد از تختخواب و كمد لباس متناسب با ساير وسيله ‎ها استفاده كنيد و به جاي خالي گذاشتن ديوار اتاق يا آويزان كردن وسيله‎‌ هاي بي مورد، از تابلوهاي مختص كودكان يا جدول‌ هاي آموزشي كمك بگيريد. علاوه بر اين، وجود قفسه ‎هاي رنگي كتاب نيز مي‌تواند به عنوان يك عنصر زيبا براي دكوراسيون اتاق نقش مهمي ايفا كند.

طراحي داخلي اتاق كودك

فضايي آرام براي مطالعه

  براي مهيا كردن محيط مناسب مطالعه براي كودكان مي‌توان از چراغ ‎هايي كه با دكوراسيون ميز و صندلي اتاق هماهنگي دارند، استفاده كرد. اين چراغ‌ ها در طرح‌ ها و اندازه‌‎ هاي مختلف در بازار موجود است و مي‌توان از مدل‌هايي مانند طرح ابر، گل و يا الگوهاي هندسي براي اين چيدمان بهره برد.

با استفاده از اين موارد، فضاي اتاق را براي كودك لذت‌بخش‎ و با قرار دادن ميز و صندلي‌ هايي متناسب با قد آن‌ ها محيطي دل‌نشين و كاربردي براي بازي با دوستان و همسالان آن‌ ها ايجاد كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع فلاور باكس براي طراحي فضاي سبز

يكي از راه هاي محوطه سازي و تزيين تراس، بالكن، پاسيو و ... استفاده از فلاور باكس است. مي‌توانيد در ادامه اين مطلب، نمونه هايي از فضاهاي سبز تزيين شده با اين وسيله را ببينيد.
فلاور باكس

فلاور باكس

فلاور باكس (گلشنه) جعبه اي تزييني است كه از جنس هاي مختلفي از جمله بتن، چوب يا پلاستيك توليد مي‌شود و مي‌توان داخل آن گلكاري كرد. آيا حياط خانه شما به كاشت گل هاي جديد يا بازسازي كامل نياز دارد؟ با مجله دلتا همراه شويد تا نكاتي را براي طراحي باغ، حياط، تراس، بالكن و … بياموزيد.

اگر قبلاً طراحي منظره نكرده‎ ايد، ممكن است تمام گزينه هايي كه مي‌توانيد انجام دهيد، به نظرتان جزييات بسيار زيادي داشته باشد. فلاور باكس چيست؟ چه مدل هايي دارد؟ از چه جنسي توليد مي‌شود؟ پاسخ همه اين سوال‌ ها مي‎تواند به شما در انتخاب صحيح و طراحي مناسب كمك كند. تزيين محوطه و فضاي سبز، اصول يكساني دارد. به ‎طور كلي همان اصولي كه به شما در طراحي و دكور اتاق كمك ‌مي‌كند، در خارج از محيط اتاق نيز صادق و قابل اجرا است. در ادامه مطلب شما مي‌توانيد با رعايت نكاتي ساده، محوطه و چشم انداز خانه، باغچه، ويلا و … خود را طراحي كنيد.

جعبه گل

انواع فلاور باكس

آيا بچه هاي شما نياز به يك فضاي بازي دارند؟ آيا افراد خانواده شما براي تفريح در يك پاسيو جمع مي‌شوند؟ آيا مي‌خواهيد محلي براي دورهمي خانواده، دوستان و … داشته باشيد؟ براي تحقق اين خواسته‎ ها كافي است ابتدا فهرستي از نيازها و خواسته ‎ها را تهيه و طبق آن طراحي كنيد. اين يك اصل سازماندهي شده براي طراحي چشم انداز است. يكي از گزينه هايي كه مي‌تواند به شما در داشتن محوطه اي جذاب كمك كند استفاده از فلاور باكس است. در اين جا چند نوع از آن را به شما معرفي خواهيم كرد.

 

 • نكته: در هنگام طراحيِ فضا، الگوهاي حركتي خورشيد و باد را در نظر بگيريد. ممكن است بخواهيد يك پاسيو را در سمت غرب حياط خانه ايجاد كنيد، در حالي كه خورشيد بعد از ظهر، بيشتر به آن سمت مي‌تابد و محل مورد نظر خيلي گرم مي‌شود. اين‎ ها اشتباهات رايج در طراحي محوطه براي مبتديان است. محوطه را با توجه به الگوي حركت خورشيد و باد در زمان هاي مختلف روز و سال طراحي و سعي كنيد هر چيزي در جاي صحيح خود قرار گيرد. براي مدتي صحنه طراحي شده را با جزييات كامل تصور كنيد. نتيجه ‎گيري سريع در مورد حياط مي‌تواند منجر به انتخاب‎ هايي شود كه در بلند مدت پاسخگوي نيازهاي شما نيست.

فلاور باكس بتني

 • فلاور باكس بتني

شما مي‌توانيد ايده ‎هاي خود را از يك نقطه شروع كنيد و به مرور زمان در تكميل فرايند طراحي، در ايده‎ اوليه تغييراتي ايجاد كرده و آن را توسعه دهيد. به عنوان نمونه مي‌توانيد از يك فلاور باكس در حياط خانه يا پشت پنجره استفاده كنيد و در ادامه محل قرارگيري آن را نسبت به نور، باد و چشم انداز مناسب تغيير دهيد. يكي از انواع فلاور باكس، نوع بتني آن است كه به دليل داشتن جداره اي مقاوم و رنگي خنثي، مي‌توانيد آن را در مكان هاي گوناگون قرار دهيد و ساير لوازم را با آن هماهنگ كنيد. فلاور باكس بتني را به دليل داشتن وزن زياد، مي‌توان بدون نياز به نصب روي ديوار، داخل محوطه و حتي فضاهاي تفريحي قرار داد.

فلاور باكس ديواري

 • فلاور باكس ديواري

هر طراحي خوب داراي يك يا چند مركز توجه است. نقطه كانوني در حياط و فضاي سبز، ممكن است يك مجسمه، گياهي خيره كننده، يك درخت كهن سال، ابتداي ورودي بنا يا پنجره اي خاص باشد. با قرار دادن فلاور باكس ديواري روي يكي از اين نقاط، توجه را به آن سمت جلب كنيد. نكته اي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه چه گلي را براي كاشتن در فلاور باكس انتخاب مي‌كنيد. اگر محل نصب در معرض نور مستقيم خورشيد است، گياهان سايه دوست را نبايد انتخاب كنيد، زيرا به سرعت خشك مي‌شوند و زيبايي خود را از دست مي‌دهند. مي‌توانيد گل شمعداني يا سبزيجاتي مانند فلفل را درون آن بكاريد.

فلاور باكس پلاستيكي

 • فلاور باكس پلاستيكي

يك اصل پر طرفدار در طراحي چشم انداز، توجه به مقياس است. با قدم زدن در محيط، مي‌توانيد مقياس فضا را درك و از وسايلي استفاده كنيد كه با آن متناسب باشد. دقت به جزييات بسيار مهم است. تغيير در اندازه، شكل و رنگ گياهان، بلندي قد در برابر يك ساختمان و قرار دادن فلاور باكس در مسيرهايي كه نگاه مردم را هدايت مي‌كند، اهميت دارد. فلاور باكس هاي پلاستيكي در ابعاد متنوعي توليد مي‌شوند كه مي‌توانيد با توجه به ظرفيت فضا و در نظر داشتن مقياس، انواع مختلف آن را در اندازه هاي گوناگون تهيه كنيد.

در ارتباط با طراحي محوطه، بسياري از موارد ديگر وجود دارد كه قابل تامل و اجرا است. به ياد داشته باشيد صبر و شكيبايي، كليد طراحي محوطه اي روح بخش با چشم اندازي زيبا است. از خلاقيت خود بهره ببريد و فضاي سبز خانه خود را آن گونه كه مي‌پسنديد تزيين كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۳:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ويژگي هاي صندلي لهستاني

صندلي لهستاني داراي طراحي ارگونوميك است كه هنگام نشستن روي آن احساس راحتي خواهيد كرد.
صندلي لهستاني

صندلي لهستاني

صندلي لهستاني، يكي از انواع صندلي هاي چوبي است. اين صندلي را با نام “تونت” نيز مي‌شناسند. صندلي لهستاني توسط مايكل تونت، مهاجر لهستاني تبار طراحي شده است. ويژگي هاي ظاهري اين صندلي، چوب خميده و فرم هلالي تكيه گاه، دسته و پايه است. در اين بخش از مجله دلتا راجع به صندلي لهستاني بيش تر بخوانيد.

طراحي زيباي صندلي هاي لهستاني سبب مي‌شود نتوان از آن به راحتي گذشت. با ديدن صندلي تونت راغب خواهيد شد حتما يكي از اين صندلي ها را در خانه داشته باشيد.

احتمالا تا به حال صندلي لهستاني را زياد ديده ايد و يا شايد يكي از آن ها را در خانه داشته باشيد، اما نمي‌دانستيد به اين نام شناخته مي‌شود. در بسياري از مكان هاي تفريحي مانند رستوران و كافه، صندلي تونت به كار مي‌رود. انحناي به كار رفته در بخش هاي مختلفِ اسكلت، احساس آرامش و نرمي را تداعي مي‌كند.

صندلي لهستاني

روش ساخت مايكل تونت

“مايكل تونت” پس از تلاش هاي فراوان براي خم كردن چوب، روشي جديد به دست آورد. قطعات چوب توسط بخار بسيار داغ خميده و سپس در چسب جوشانده مي‌شوند. اين روش نوين كه نتيجه اي جذاب و دلنشين داشت، به سرعت در سراسر اروپا رواج يافت و طرفداران زيادي پيدا كرد. كم كم به تمام نقاط جهان انتقال پيدا كرد. اين روش از شيوه هاي پيشين ساده تر بود و نجاران زيادي را محبوب خود ساخت.

مايكل تونت عدد ۱۴ را به عنوان نام اولين مدل صندلي خود كه با اين روش ساخته بود، انتخاب كرد. بعدها نام “پادشاه صندلي ها” را  روي آن گذاشتند، كه هنوز از پر فروش ترين مدل هاي صندلي لهستاني است. صندلي تونت به سرعت به توليد انبوه رسيد. اين مدل اولين قدم براي ورود به دنياي طراحي هاي نوين بوده است. مايكل تونت توانست از اين طريق به ثروت زيادي دست يابد.

صندلي لهستاني

صندلي لهستاني در دكوراسيون

از ويژگي هاي منحصر به فرد اين مدل مي‌توان به وزن كم، طراحي مينيمال، سادگي و هزينه پايين تر نسبت به ساير مدل ها اشاره كرد. به همين دليل استفاده از صندلي لهستاني در خانه ها زياد به چشم مي‌خورد. در مدل كلاسيك فرم نشيمن به صورت دايره است كه با پيچيده شدن طراحي، سبك اين صندلي تغيير يافته و در حاليكه شكل منحني خود را حفظ كرده، تفاوت هاي زيادي يافته است. اين صندلي در كنار ميز ناهارخوري تلفيق جذابي را به وجود مي‌آورد. مي‌توانيد آن را جلوي كانتر يا جزيره آشپزخانه قرار دهيد.

صندلي لهستاني

صندلي راك لهستاني

توليد كنندگان خود را به صندلي هاي كلاسيك محدود نكرده اند و از اين روش در ساخت صندلي راك، نيمكت و حتي تختخواب بهره گرفته اند. مي‌توانيد براي ايجاد تناسب و تعادل در چيدمان، لوازم را با فرم هاي منحني و شبيه لهستاني تهيه كنيد.

صندلي راك با نام صندلي گهواره اي نيز شناخته مي‌شود. پايه هاي اين صندلي در قسمت پايين به يكديگر متصل شده اند. خط اتصال آن ها در تماس با زمين و به فرم منحني است. به گونه اي كه هنگام نشستن روي آن مي‌توان مانند گهواره تاب خورد. صندلي راك لهستاني داراي خميدگي هايي در ظاهر پايه و دسته است كه فرمي دلنشين و جذاب ايجاد مي‌كند.

رنگ گرم و قهوه اي چوب در كنار نارنجي، زرشكي، نباتي و سفيد نمايي جذاب ايجاد مي‌كند كه مي‌توانيد براي قرار دادن صندلي تونت در خانه از چنين تركيب رنگي استفاده كنيد.

صندلي تونت فلزي

گرچه اين صندلي از چوب ساخته مي‌شود و اين فرم بر اساس خميدگي هاي روي چوب شكل گرفت و معروف شد. اما به دليل جذابيت بصري زياد اين طرح انوا ع فلزي آن با الهام از طرح هاي صندلي لهستاني توليد مي‌شود كه براي استفاده در فضاي باز، تراس و حياط مناسب است.

نظر شما در مورد اين صندلي چيست؟ آيا آن را مي‌پسنديد؟ نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۲:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص وازلين براي زيبايي

وازلين يك پماد ارزان قيمت اما با ارزش است كه به شما در داشتن چهره اي زيبا و سالم كمك مي‌كند.
خواص وازلين

خواص وازلين

وازلين نام تجاري براي يك چربي معدني به اسم ژله پتروليوم است كه به عنوان مرطوب كننده براي نواحي مختلف پوست مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وازلين از تصفيه روغن هاي نفتي به دست مي‌آيد. ماده اي بسيار غليظ و سفيد رنگ است. به خوبي روي سطح پوست پخش مي‌شود. حدود ۱۴۰ سال است كه استفاده از وازلين رونق دارد و به عنوان پماد (بالم) براي تقويت پوست به كار مي‌رود. در اين مطلب مجله دلتا در مورد خواص وازلين براي زيبايي بيش تر بخوانيد.

وازلين براي صورت

وازلين روطبت ايجاد نمي‌كند، بلكه منافذ باز پوست را مسدود و رطوبت پوست را حفظ مي‌كند. ژله پتروليوم، ماده اي بي بو و ضد آلرژي است، بنابراين با خيال راحت مي‌توانيد آن را روي پوست خود استعمال كنيد.

وازلين براي صورت

 • وازلين براي چروك دور چشم

استفاده از وازلين، چين و چروك را از بين نمي‌برد، اما از عميق شدن آن جلوگيري مي‌كند. چنانچه به طور مرتب پوست خود را با وازلين ماساژ دهيد، رطوبت و چربي طبيعي سطح پوست حفظ مي‌شود. زيرا وازلين منافذ پوست را پُر و آن را در برابر آلودگي حفظ مي‌كند. رطوبت را نگه مي‌دارد و مانند سپري محافظ براي پوست عمل مي‌كند. بنابراين به عنوان يكي از اعجاز وازلين، مي‌توان به جلوگيري از خشكي پوست و بروز چروك دور چشم اشاره كرد.

 • نرم كننده صورت

براي حفظ رطوب و شادابي پوست، پس از شستن صورت لايه نازكي از وازلين را روي پوست مرطوب خود بماليد. مي‌توانيد با استفاده از يك گوش پاك كن با زدن ضربه هاي آرام، تمام سطح پوست را بپوشانيد. وازلين را اطراف چشم و لب ها با انگشت ماساژ دهيد تا به طور كامل جذب پوست شود. وازلين پوست شما را لطيف مي‌سازد و آن را براق نشان مي‌دهد.

 • پاك كننده آرايش

از آنجا كه وازلين پايه چربي دارد، مي‌تواند هر گونه كرم و مواد آرايشي را به راحتي از روي پوست پاك كند. بر خلاف بسياري از پاك كننده ها، وازلين بدون الكل است. بنابراين آسيبي به پوست وارد نمي‌كند و مي‌توانيد آن را براي پاك كردن كرم پودر، آرايش چشم و لب نيز استفاده كنيد. حتي براي پاك كردن ريمل و رژ لبِ ضد آب نيز به كمك شما مي‌آيد.

 • وازلين براي ابرو

به جاي استفاده از ژل هاي مخصوص، براي مدل دادن به ابروها مي‌توانيد از لايه هاي نازك وازلين استفاده كنيد. سر انگشتان را به مقدار كمي وازلين آغشته كنيد و به ابرو ها حالت دهيد. به اين صورت مي‌توانيد ابروهايي طبيعي با قوس هاي زيبا داشته باشيد.

 • محافظت از لب

آلودگي هوا و آسيب هاي محيطي از جمله سردي هوا يا تابش شديد آفتاب پوست ظريف لب را خشك مي‌كند. مانند برق لب، وازلين را روي لب ها بزنيد، تا از پوست نازك اين ناحيه محافظت كنيد. وازلين عاري از بو و مزه است، پس نگران ايجاد آلرژي و التهاب نباشيد.

 • پاكسازي و تقويت مژه

استفاده از مژه هاي مصنوعي، به زيباتر ديده شدن چشم ها كمك مي‌كند و به عنوان يك مكمل در انواع سبك هاي آرايش به كار مي‌رود. اما يكي از اشكالات استفاده از آن، پاك كردن چسب مژه مصنوعي است. با استفاده از وازلين بدون آسيب زدن به پلك و چشم ها چسب را به طور كامل از روي مژه ها پاك و به حفظ رطوبت مژه كمك كنيد.

درمان موخوره

مقابله با موخوره

يكي از اصلي ترين عوامل بروز موخوره، خشكي مو است. چربي بالاي موجود در وازلين به پيشگيري از ايجاد موخوره و شكنندگي مو، كمك مي‌كند. براي اينكه ناچار به كوتاه كردن مو نشويد، پيش از آسيب ديدن آن، با استفاده از وازلين ساقه مو را تقويت كنيد. مقداري وازلين را با آب مخلوط كرده، انتهاي ساقه مو را به اندازه ۵ سانتي متر با آن ماساژ و اجازه دهيد يك شب تا صبح، روي مو بماند. سپس آن را با شامپو بشوييد.

سفيد كردن دندان

دندان ها به مرور زمان در اثر فعاليت هاي باكتري جرم مي‌گيرند و زرد مي‌شوند. براي از بين بردن تيرگي و سفيد كردن دندان لازم است از مواد شيميايي و دندان پزشكان كمك گرفت. اما براي جلوگيري از ايجاد پلاك و زرد شدن دندان، خواص وازلين به شما كمك مي‌كند. اين روغن مانند لايه اي محافظت كننده روي دندان قرار مي‌گيرد كه آسيبِ مواد غذايي و يا رژ لب را كاهش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود دندان ها براق ديده شوند.

وازلين را روي قسمتي از پوست دست بماليد، و اگر پس از گذشت نيم ساعت قرمزي يا خارش احساس نكرديد، با خيال راحت از آن براي محافظت از پوست و مو استفاده كنيد تا چهره اي زيبا داشته باشيد. نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۵:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

نگهداري گياه نخل مرداب يا پنجه كلاغي

به دليل فرم پنجه مانندِ برگ هاي نخل مرداب آن را با نام پنجه كلاغي نيز مي‌شناسند.
نخل مرداب

نخل مرداب

نگهداري از گل هاي آپارتماني در خانه به تصفيه هوا كمك مي‌كند و جلوه اي سرزنده در خانه پديد مي‌آورد. گياهان مختلفي وجود دارند كه شرايط نگهداري داخل منزل، تراس يا حياط را دارند. در اين مطلب مجله دلتا سراغ گياه نخل مرداب رفته ايم كه گياهي هميشه سبز و مقاوم محسوب مي‌شود. نخل مرداب، گياهي از خانواده مردابي ها است، گياهي علفي كه زادگاه آن باتلاق هاي ماداگاسكار شناخته و معرفي شده است. نام ديگر اين گياه، پنجه كلاغي است.

گياه نخل مرداب داراي ريشه اي مقاوم كه ارتفاع ساقه هاي آن بين ۳۰ تا ۹۰ سانتي متر متغير است. چنانچه شرايط محيطي مناسبي داشته باشد تا ۱۵۰ سانتي متر رشد پيدا مي‌كند.

نخل مرداب ساقه هاي نازك سبز رنگ دارد كه فقط در قسمت بالايي شامل برگ مي‌شود. برگ هاي تيز و باريك به صورت دايره اي كنار هم چيده شده اند. در فصل تابستان گل هاي ريز و قهوه اي رنگ روي قسمت گره برگ ها جوانه مي‌زند. گره، به محل رويش برگ گفته مي‌شود.

نخل مرداب

شرايط نگهداري

 • آب

 • به طور روزانه اين گياه را آبياري كنيد. هرگز اجازه ندهيد خاك گلدان خشك شود. بهتر است ظرفي زير گلدان قرار دهيد و به طور منظم آن را پر از آب كنيد. به آبياري بسنده نكنيد و رطوبت كافي را با اسپري كردن آب روي برگ هاي نخل مرداب تامين كنيد. در فصل تابستان هر روز و در ماه هاي سرد هفته اي يك مرتبه اين كار را انجام دهيد.
 • مي‌توانيد اين گياه را درون آب نگهداري كنيد. در اين صورت لازم است هر هفته آب را تعويض كنيد تا از رشد قارچ و باكتري جلوگيري شود.

به خاطر داشته باشيد كه گرچه ريشه هاي گياه نخل مرداب بسيار مقاوم است، اما كم آبي سبب آسيب شديد به اين گياه مي‌شود.

 • دما

گياه نخل مرداب در تابستان به خوبي رشد مي‌كند و هواي گرم را دوست دارد. اما نمي‌تواند دماي كم تر از ۱۰ درجه سانتي گراد را تحمل كند. ريزش برگ هاي آن در فصل زمستان كه هوا سرد مي‌شود طبيعي است. نگران آن نباشيد، برگ ها دوباره در بهار سبز مي‌شوند. بهتر است ساقه هاي بالاتر از سطح خاك را هرس كنيد تا ساقه هاي تازه جوانه بزنند.

 • نور

شرايط مطلوب براي نخل مرداب اين است كه آن را در نور زياد و تابش غير مستقيم آفتاب بگذاريد و ريشه هاي آن را كاملا خيس نگه داريد. اگرچه در نور كم تر و نيم سايه نيز به حيات خود ادامه مي‌دهد و مشكلي با آن ندارد. نرسيدن نور كافي به گياه سبب كند شدن روند رشد و بلند شدن بيش از حد ساقه هاي آن، مانند علف، مي‌شود و تعداد برگ ها كاهش مي‌يابد.

 • خاك

گياه نخل مرداب نياز به خاك سنگين دارد. تركيبي از خاك برگ و حجم بيش تري از خاك رس كه آب و رطوبت را در خود نگه مي‌دارد. ريشه اين گياه هميشه بايد خيس  و حالتي مرداب مانند در گلدان آن وجود داشته باشد.

 • كود دهي

مي‌توانيد از كود هاي محلول در آب يا مايع براي تقويت گياه نخل مرداب استفاده كنيد. در زمستان ماهي يك مرتبه و در تابستان هر ۲ هفته يك بار به گياه كود بدهيد.

تكثير گل نخل مرداب

 تكثير گياه نخل مرداب

نخل مرداب گياهي منعطف است كه به سادگي مي‌توان آن را تكثير كرد. براي تكثير اين گياه مي‌توان در فصل بهار و تابستان، به روش تقسيم بوته عمل كرد. اين روش نياز به مهارت و دقت دارد. ريشه را به چند دسته تقسيم كنيد و آن را در خاك مرطوب قرار دهيد. گياه پنجه كلاغي عاشق آب است. بنابراين با قرار دادن آن در خاك مرطوب، سرحال مي‌ماند. مي‌تواند ريشه دهد و رشد كند.

براي قلمه گرفتن، ساقه را ۱۰ سانتي متر پايين تر از محل رويش برگ برش بزنيد و آن را به صورت برعكس، به گونه اي كه ساقه بالا باشد و برگ ها درون خاك، بگذاريد.

يكي ديگر از روش هاي تكثير گياه نخل مرداب، كاشت بذر درون بستر مناسب است.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۰:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

تميز كردن مبل با ترفندهاي ساده

تميز كردن مبل با گام هاي ساده و بدون نياز به خارج كردن مبل از منزل، خيال شما را راحت مي‌كند. ما به شما مي‌گوييم چگونه اين كار را انجام دهيد.
تميز كردن مبل

تميز كردن مبل

سرويس مبلمان هميشه در معرض كثيف و آلوده شدن قرار دارد. در اثر باز و بسته كردن در و پنجره گرد و خاك موجود در فضاي داخلي منزل افزايش مي‌يابد و روي لوازم مي‌نشيند. مايعات، خوراكي هاي رنگي، مواد چربي، آلودگي هايي كه به لباس يا دست و پاي كودكان چسبيده است مبلمان را آلوده مي‌كند. اين مورد سبب مي‌شود نماي ناخوشايندي در خانه پديد آيد و سلامتي شما را تهديد كند. نگران نباشيد. در اين مطلب مجله دلتا روش تميز كردن مبل را به شما خواهيم گفت.

 • جارو كشي سطح مبل

سطح مبل را با جارو كشيدن تميز كنيد تا ذرات درشت مانند خورده نان و دستمال برداشته شوند. از سري هاي مختلف براي جمع كردن تمام قطعات كوچك و بزرگ استفاده كنيد. اگر بالشت هاي قسمت نشيمن از مبل جدا مي‌شوند، آن ها را در فضاي باز تكان دهيد تا هر گونه آشغال و گرد و غبار از آن خارج شود و بيرون بريزد. كوسن مبل را نيز جارو بكشيد. به خصوص در قسمت درز و يا دكمه ها كه احتمال تجمع ذرات بيش تر است، فراموش نكنيد.

 • برس كشي مبلمان

بعضي از آلودگي ها مانند مايعات خشك شده، روي مبل مي‌مانند و با جارو رفع نمي‌شوند. از برس هاي نرم براي پاك كردن آن ها كمك بگيريد و آن را روي سطح بكشيد. فشار دست را كنترل كنيد تا سبب پاره شدن پارچه نشود.

پرزگير مبلمان

 • استفاده از پرزگير براي تميز كردن مبل

اگر در خانه از حيوانات خانگي مراقبت مي‌كنيد ممكن است موي آن ها روي مبل جمع شود و به آن بچسبد. كوسن، لباس و پتوهاي پشمي نيز پرز زيادي دارند كه به اطراف پراكنده مي‌شوند و روكش مبل را كثيف مي‌كنند. اين گونه كرك ها با جاروبرقي پاك نمي‌شوند. غلتطك هاي مخصوصي در بازار موجود است كه به آن ها پرزگير گفته مي‌شود. يك پرزگير تهيه كنيد و تمام سطح مبل را با آن تميز كنيد. شايد به نظر نرسد اما در آخر شاهد خواهيد بود كه چطور سطح مبلمان براق مي‌شود.

 • پايه و دستگيره غير پارچه اي

از مراحل مهم تميز كردن مبلمان ، زدودن آلايندگي ها از روي سطوح غير پارچه اي است. هيچ وقت از مواد شوينده براي تميز كردن اين بخش استفاده نكنيد، زيرا سبب آسيب ديدن، خوردگي و در مواردي حل شدن اسكلت مبلمان مي‌شود. از روغن و اسپري هاي مخصوص مبل و تميز كننده هاي استاندارد استفاده كنيد تا طول عمر مفيد سرويس مبلمان را افزايش دهيد. پارچه نخي و نرم را به مقداري از روغن يا محلول آغشته كنيد و به آرامي اقدام به تميز كردن كنيد.

شست و شوي روكش مبل

 • جنس پارچه

هر پارچه اي شيوه نگهداري مختص به خود را دارد. هنگام تهيه پارچه مبلي به برچسبي كه توسط توليد كننده روي پارچه زده شده است مطالعه كنيد. در اين جا چند مورد از علامت هاي اختصاري كه پشت پارچه زده مي‌شود به شما توضيح مي‌دهيم.

 1. S:  اين علامت به معناي آن است كه بايد از مواد شوينده خشك استفاده كنيد و به كار بردن آب ممنوع است.
 2. W: اين نشان به ما مي‌گويد كه استفاده از شوينده هاي مايع به همراه بخار آب مجاز است.
 3. WS: داشتن اين علامت يعني مي‌توانيد به هر يك از دو روش بالا پارچه مبل را شست و شو دهيد.
 4. X: اگر روكش مبل شما با اين حرف نشانه گذاري شده است بايد حسابي مراقب باشيد. استفاده از انواع شوينده هاي خشك و مرطوب براي تميز كردن آن ممنوع است و فقط بايد از جارو استفاده كنيد. ممكن است شوينده هايي مخصوص اين پارچه توليده شود كه از آن ها كمك بگيريد.
 5. O: پارچه اي كه داراي برچسبي است كه با اين علامت نشانه گذاري شده از مواد طبيعي ساخته شده است و براي شستن آن بايد از آب سرد استفاده كنيد تا به پارچه صدمه وارد نشود.

براي تميز كردن مبل حتما به جنس پارچه دقت كنيد و استانداردهاي گفته شده را رعايت كنيد تا از صدمه رسيدن به مبل جلوگيري كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۳:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع: