تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

نصب تابلو پارك ممنوع در چه صورت جرم است؟

جلوي در خانه و مغازه، ملك خصوصي كسي نيست. بنابراين، نصب هر‎گونه تابلو پارك ممنوع، يا تهديد به پنچر كردن خودروها در كوچه و خيابان‌هاي شهر، جرم محسوب مي‎شود و مي‎توان در دادسرا شكايت كرد.
تابلو پارك ممنوع

طبق قانون، نصب تابلو پارك ممنوع و پارك پنچري به غير از روي در پاركينگ، جرم است و قانون براي آن مجازات حبس در نظر گرفته است. يكي از مشكلاتي كه مردم در بيشتر شهرها با آن روبرو هستند، پيدا نكردن جاي پارك مناسب در خيابان‌هاي شهر است. شهروندان به علت نبودن پاركينگ‌هاي عمومي به‌ اندازه كافي در مراكز شهر، مجبورند خودروهاي خود در كوچه‌هاي هم‎جوار خيابان‌هاي شهر پارك كنند كه در بعضي از مواقع باعث ايجاد مشكل براي ساكنان منازل واقع در اين محله‎ها خواهد شد. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

بررسي موضوع مطابق با قوانين ايران

طبق ماده ۲۴ قانون مدني هيچ‌كس نمي‌تواند كوچه و خيابان‌هايي كه بن‌بست يا مسدود نيست را تحت تملك قرار دهد. همچنين، مطابق با ماده ۹۶ قانون شهرداري‎ها، اراضي كوچه‌هاي عمومي، ميدان‌ها، پياده‌روها، خيابان‌ها و بطور كلي معابر، مورد استفاده عموم است و ملك عمومي محسوب مي‎شود؛ طبق اصل ۱۹ قانون اساسي ايران نيز، همه مردم از حقوق مساوي برخوردار هستند.

پارك ممنوع

استثنائات جرم بودن نصب تابلو پارك ممنوع

جلوي در خانه و مغازه، ملك خصوصي كسي نيست. بنابراين، نصب هر‎گونه تابلو پارك ممنوع، يا تهديد به پنچر كردن خودروها در كوچه و خيابان‌هاي شهر، جرم محسوب مي‎شود و مي‎توان در دادسرا شكايت كرد. همچنين مسدود كردن كوچه و خيابان نيز جرم است و مجازات دارد. در نتيجه، قرار دادن موانع از سوي كسبه، نگهبانان ادارات و يا هر شخص ديگري در كنار كوچه، خيابان، مقابل مغازه يا خانه و ممانعت از پارك خودروهاي ديگر، نقض آشكار حقوق شهروندي است و طبق قانون، مجازات دارد و همه مردم مي‌توانند ماشين خود را در تمام كوچه‌هاي شهر پارك كنند. اما اين ممنوعيت دو استثناء دارد:

 1. از نظر قانون، پارك كردن خودرو مقابل پاركينگ هر جايي چه خانه باشد و چه مغازه ممنوع است.
 2. استثناء دوم درباره كوچه‌هاي بن‌بست است. اگر فردي در كوچه بن‌بست ساكن باشد، تمام فضاي داخل كوچه حق او و همسايه‌ها است؛ به اين ترتيب پارك كردن خودروي افرادي كه ساكن آن كوچه نيستند از نظر قانون مشكل دارد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با وظايف شهرداري “وظايف شهرداري ها چيست؟” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله حقوقي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۰:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون بوهو چيست؟

اگر از خلاقيت و آزادي لذت مي‌بريد و براي استفاده از رنگ‌ها هراسي نداريد، حتما اين سبك دكوراسيون را امتحان كنيد.
دكوراسيون بوهو

دكوراسيون بوهو متعلق به كساني است كه مي‌خواهند فضاي خانه خود را پر از زندگي، رنگ و اسباب و اثاثيه جالب كنند. زيبايي اين سبك در تضاد آن با انضباط و نظم دكوراسيون مدرن است. دكوراسيون بوهو بر آزادي و رهايي از قيد و بندها تاكيد دارد و فضايي پر از آرامش و تا حدي غيرمعمول را پديد مي‌آورد. براي آشنايي بيشتر با اين سبك، اين مطلب مجله دلتا را بخوانيد.

دكوراسيون داخلي

دكوراسيون بوهو يا كولي وار چيست؟

بوهو كوتاه شده كلمه بوهميان (Bohemian) است كه در زبان فرانسه به كولي يا كسي كه زندگي غيرمعمول و اغلب هنرمندانه‌اي دارد مي‌گويند. به همين دليل دكوراسيون بوهو مناسب براي افرادي با سبك زندگي غيرمعمول مانند جهانگردان، بازيگران و نويسندگان است. البته لازم نيست حتما شغل عجيبي داشته باشيد تا بتوانيد از اين سبك دكوراسيون لذت ببريد. اگر روح آزاد و ذهن خلاقي داريد و مي‎خواهيد سبك چيدمان خانه شما تصوير جهانگردي، تنوع و فرهنگ را در ذهن تداعي كند، مي‌توانيد اين سبك دكوراسيون را براي خانه خود انتخاب كنيد.

بهترين ديزاين خانه

رنگ در دكوراسيون بوهو

هيچ قاعده و قانوني در چيدمان به سبك بوهو وجود ندارد؛ با اين حال استفاده از رنگ‌هاي زميني و گرم در اين سبك متداول است. در كنار اين رنگ‌ها از آرايه‌هايي با رنگ درخشان و چشمگير نيز استفاده مي‌شود. به عنوان ‌مثال مي‌توانيد رنگ‌هاي زمينه دكوراسيون را قهوه‌اي تيره، سبز و خاكستري در نظر بگيريد و سپس دكورهايي با رنگ بنفش تند، نارنجي روشن و آبي كاربني را به اين زمينه اضافه كنيد. استفاده از تركيب رنگ‌هاي زنده و زيبا از اصلي‌ترين ويژگي‌هاي دكوراسيون بوهو است.

رنگ در دكوراسيون بوهو

دست شما در اضافه كردن بافت‌ها و طرح و نقش‌هاي متنوع به اين چيدمان باز است. از اين‌كه طرح‌هايي را در كنار هم قرار دهيد كه تفاوت زيادي با هم دارند نترسيد. از نقش‌هايي از سرتاسر جهان استفاده كنيد تا فضا حس شادابي و تنوع را القا نمايد. روميزي‌هاي رنگارنگ روي ميزهاي خود پهن كنيد. دكوراسيون ديوارها در سبك بوهو اهميت زيادي دارد؛ پس روي ديوارها در كنار تابلوها و قاب عكس‌ها، زيلوهاي سنتي نصب كنيد. با وجود آن كه استفاده از رنگ‌هاي زنده و تند امضاي دكوراسيون بوهو است، از رنگ سفيد غافل نشويد. سفيد را براي متعادل كردن رنگ‌هاي تند و ايجاد فضا ميان آرايه‌هاي رنگارنگ استفاده كنيد.

دكوراسيون بوهو چيست

دكورها و تزيينات سبك بوهو

برخلاف چيدمان به سبك مينيمال و مدرن كه تأكيد بر استفاده از حداقل وسايل دكوري است، در دكوراسيون بوهو بايد فضا را سرشار از تزيينات متنوع كنيد. كليد چيدن دكور در سبك بوهو، جور كردن دكورهايي با ظاهر بسيار متفاوت در كنار هم است. در دكوراسيون بوهو آزاديد كه از متريال‌هايي متفاوت بهره بگيريد، از كتان و مخمل گرفته تا بافتني‌هاي سنتي. براي ايجاد فضايي گرم و صميمي از قاليچه‌ها، كوسن‌ها و پرده‌هايي پرنقش‌ونگار با رنگ‌هاي گرم استفاده كنيد.

سبك بوهميان

خانه سبك بوهو خود را با صنايع دستي و تزييناتي كه در سفرهايتان خريداري كرده‌ايد، تزيين كنيد. تنوع را در دكورهاي خود فراموش نكنيد. مي‌توانيد چيني‌هاي مختلف، بطري‌هاي قديمي، تابلوهاي نقش برجسته و هر چيز ديگري را كه به ذهنتان مي‌رسد در كنار هم در اين چيدمان به كار ببريد. دكوراسيون بوهو با همه كولي‌وار بودنش مي‌تواند شيك و برازنده هم باشد. بنابراين دفعه بعدي كه در فروشگاهي يك لوستر زيبا يا آينه‌اي با قاب نقره ديديد، از اضافه كردن آن به خانه خود نترسيد.

اثاثيه خانه به سبك بوهو

مبلمان سبك بوهو در مبل فروشي‌ها پيدا نمي‌شود؛ بلكه بايد با گذر زمان آن‌ها را جمع‌آوري كنيد. خصوصا مبل‌هاي كلاسيك و وينتيج كاملا با اين سبك همخواني دارند. هر تكه از وسايل خانه بايد براي شما خاص باشد و داستاني را بازگو كند. در عتيقه‌فروشي‌ها بگرديد و هر تكه از اثاثيه را كه به نظرتان جالب آمد خريداري كنيد و در كنار يكديگر قرار دهيد. صندلي‌ها و راحتي‌هايي كه بالشتك نرم و رنگ تند و شادي دارند، بلافاصله حس و حال دكوراسيون بوهو را منقل مي‌كنند.

چيدمان اتاق نشيمن

با پهن كردن قاليچه‌ها روي زمين و قرار دادن بالش‌هاي بزرگ روي آن فضايي صميمانه براي دورهم نشستن روي زمين ايجاد مي‌شود. اصولا سبك بوهو حس گرم دورهم بودن را به ذهن متبادر مي‌كند؛ بنابراين با مبلمان خشك و صندلي‌هاي رسمي چندان همخواني ندارد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با روانشناسي رنگ‌ها در دكوراسيون داخلي، “رنگ در دكوراسيون داخلي” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۱:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

خواص چاي نعناع

چاي نعناع يكي از محبوب‌ترين انواع چاي است و مصرف آن براي تسكين مشكلات گوارشي و داشتن خواب راحت، بسيار توصيه مي‌شود.
خواص چاي نعناع

چاي نعناع علاوه بر طعم خوب، تاثيراتي مثبت بر حفظ سلامت و زيبايي دارد. اين نوشيدني خوشمزه، علاوه بر خاصيت‌هايي كه براي سلامتي و زيبايي شما دارد، به كاهش استرس هم كمك مي‌كند؛ اما اين تمام ماجرا نيست. در اين مطلب مجله دلتا با ما همراه باشيد تا در مورد خواص چاي نعناع و تاثيرات شگفت‌انگيز آن بر آرامش و سلامت بدن بيشتر بدانيد.

چاي نعناع و قاعدگي

۱. كاهش استرس

وقتي صحبت از استرس و نگراني به ميان آيد، چاي نعناع مي‌تواند بهترين دوست‌تان باشد. منتول خاصيت آرامش‌بخش و آنتي‌اسپاسموديك (ضداسپاسم و كاهنده تنش عضلات) دارد و به آرامش ذهن كمك مي‌كند. همچنين منتول براي آرامش عضلات مفيد است و همين امر مي‌تواند درنهايت موجب كاهش استرس و نگراني شود. در ضمن طبيعت ضدالتهاب چاي نعناع مي‌تواند فشار خون و دماي بدن را كاهش دهد و به ايجاد آرامش كمك كند.

براي كاهش استرس چه بخوريم

بنابراين در زمان استراحت ۵ دقيقه‌اي بين كارتان، يك فنجان چاي نعناع را همراه با گوش‌دادن به موسيقي موردعلاقه‌تان بنوشيد تا از خواص چاي نعناع حداكثر بهره را ببريد.

۲. كمك به خواب راحت

نوشيدن چاي نعناع قبل از رفتن به رخت‌خواب، به خواب راحت كمك مي‌كند و اين ويژگي از منتول موجود در نعناع نشأت مي‌گيرد. بنابراين بهتر است يكي دو ساعت قبل از خواب چاي نعناع بنوشيد و خوابي آرام را تجربه كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با دمنوش‌هاي خواب آور، “۵ دمنوش براي داشتن خواب راحت” را مطالعه كنيد.

دمنوش براي تنظيم خواب

۳. درمان اختلالات تنفسي

چاي نعناع با خاصيت آنتي‌اسپاسموديك خود، موجب كاهش تحريك شده و باعث مي‌شود كمتر سرفه كنيد و مشكل تنفسي‌تان حادتر نشود. چاي نعناع با آرامش‌بخشي به ماهيچه‌هاي گلو و سينه مي‌تواند به رفع علائم سرماخوردگي و آنفولانزا كمك كند.

۴. كمك به كاهش وزن

خواص چاي نعناع در كاهش اشتها به اثبات رسيده است. رايحه روغن‌ نعناع و تركيبات آلي موجود در آن، به كنترل اشتها كمك مي‌كند و مانع از پرخوري و چاقي مي‌شود. همچنين نوشيدن چاي تركيبي از برگ نعناع و برگ چاي سبز به‌عنوان اولين چيزي كه در روز ميل مي‌كنيد، مي‌تواند سوخت‌وساز بدنتان را افزايش دهد.

چاي نعناع براي لاغري

۵. رفع بوي بد دهان

طعم منتول در كنار خاصيت ضدباكتري چاي نعناع آن را به روشي مناسب براي از بين بردن بوي بد دهان تبديل كرده است. عناصر ضدباكتري نعناع ميكروب‌هاي عامل بوي بد دهان را مي‌كشند و هم‌زمان منتول موجود در نعناع با انتقال بوي خود به دهان، موجب خوش‌بوتر شدن آن مي‌شود.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با درمان بوي بد دهان، “علت بوي بد دهان و روش‌هاي درمان آن” را مطالعه كنيد.

رفع بوي بد دهان

۶. تقويت دستگاه ايمني

چاي نعناع خاصيت ضدباكتري داشته و با باكتري‌هاي بيماري‌زا مبارزه مي‌كند. نوشيدن چاي نعناع نه‌ تنها مي‌تواند علائم بيماري را از بين ببرد، بلكه از بروز بيماري نيز پيشگيري مي‎كند. همچنين مقاديري از ويتامين B، پتاسيم، آنتي‌اكسيدان‌ها و كلسيم در چاي نعناع موجود است كه بدن‌تان با دريافت آن‌ها بهتر مي‌تواند وظايف خود را انجام دهد و با بيماري‌ها مبارزه كند.

۷. پيشگيري از حالت تهوع و استفراغ

يكي از بدترين چيزها، احساس ناخوشايند حالت تهوع است. نعناع خاصيت آنتي‌اسپاسموديك داشته و مي‌تواند احتمال حالت تهوع و استفراغ را كاهش دهد. نكته جالب اين است كه حتي استشمام چاي نعناع نيز مي‌تواند خاصيت ضدتهوع آن را برجاي گذارد.

درمان حالت تهوع

۸. تسكين مشكلات معده

اگر به‌طور دائم از باد معده، يبوست و نفخ رنج مي‌بريد، نوشيدن يك فنجان چاي نعناع هنگام غروب مي‌تواند موجب تسكين مشكلات‌تان شده، به هضم غذا كمك كند و باعث شود شب‌ها راحت‌تر بخوابيد.

۹. پاكسازي پوست

اگر از مشكلات پوستي هورموني مانند آكنه رنج مي‌بريد، چاي نعناع مي‌تواند راه‌حل طبيعي براي رفع اين مشكلات باشد. چاي نعناع موجب افزايش خفيف سطح هورمون استروژن در برخي افراد مي‌شود؛ در نتيجه از بروز اين مشكلات هورموني جلوگيري و به پاكسازي پوست‌تان از آكنه كمك مي‌كند.

دمنوش براي تقويت معده

اگر مي‌خواهيد حداكثر استفاده را از خواص چاي نعناع داشته باشيد، مقداري چاي نعناع را به آب وان حمام اضافه كنيد. اين كار به تسكين سوختگي‌ها، جوش‌ها و ساير التهابات پوستي كمك مي‌كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با خواص نعناع، “نعناع و ده‌ها خاصيت باورنكردني” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله سلامتي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۸:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

هشدار درباره افزايش نرخ‌ اجاره

نايب رئيس اتحاديه مشاوران املاك از جهش قيمت اجاره در ماه‌هاي آينده در پي كاهش اجباري سود بانكي خبر داد.
نرخ اجاره در سال 99

نايب رييس اتحاديه مشاوران املاك نسبت به افزايش نرخ اجاره در سال ۹۹ به دنبال كاهش سود سپرده‌، همزمان با آغاز فصل جابه جايي مستاجران هشدار داد.

به گزارش مجله دلتا حسام عقبايي ضمن اشاره به اثرات كاهش سود سپرده‌هاي بانكي به ۱۵ درصد بر بازار خريد و فروش مسكن و نرخ اجاره در سال ۹۹ ، گفت: هرچند كه كاهش نرخ سود سپرده‌ مي‌تواند قدرت وام‌دهي بانك‌هاي تخصصي بخش مسكن را افزايش مي‌دهد، اما در كنار كاهش اجباري نرخ سود سپرده بانكي، بايد مشوق‌هاي اقتصادي ديگري را در نظر گرفت تا مردم خصوصا مستاجران در نابساماني‌هاي بازار مسكن دچار آسيب نشوند.

نايب رئيس اتحاديه مشاوران املاك افزود: با كاهش سود سپرده‌هاي بانكي، اين دغدغه وجود دارد كه بخشي از نقدينگي سرگردان، وارد بازار مسكن شده و قيمت‌ها را به يكباره دچار جهش كند.

وي يادآور شد: همچنين اين نگراني نيز وجود دارد كه با كاهش نرخ سود سپرده‌هاي بانكي، موجران و مالكاني كه با درآمد حاصل از اجاره‌داري، گذران زندگي مي‌كنند، اقدام به كاهش وديعه مسكن (پول پيش) كرده و خواهان افزايش رقم اجاره ماهانه پرداختي از سوي مستاجران شوند؛ به خصوص كه كاهش سود سپرده‌ها، با آغاز فصل جابه جايي مستاجران يا تمديد قراردادهاي اجاره مسكن همزمان شده است.

نرخ اجاره

عقبايي ادامه داد: ممكن است برخي موجران براي جبران مابه التفات نرخ سود سپرده‌هاي بانكي با تورم عمومي، رقم وديعه مسكن را به طور نامتعارفي افزايش دهند و در نتيجه متقاضيان رهن كامل، با كمبود شديد واحد مسكوني اجاره‌اي كه با نقدينگي خانوار متناسب باشد، مواجه شوند.

وي گفت: بايد در كنار كاهش سود سپرده‌هاي بانكي، كاهش تورم عمومي در دستور كار قرار گيرد تا به مستاجران فشار نيايد و موجران، تورم را به عنوان اصلي‌ترين بهانه افزايش اجاره بها، دست‌آويز قرار ندهند.

فعال صنفي بخش املاك، با بيان اينكه در حال حاضران، اصلي‌ترين قشري كه از كاهش سود سپرده‌ها آسيب مي‌بيند، مستاجر است، تصريح كرد: اگر سياست‌هاي اقتصادي كه قرار است متمم سياست كاهش سود سپرده باشد، اجرا نشود، بيم آن مي‌رود كه نقدينگي به سرعت به بازار مسكن هجوم آورده و اين كالاي مصرفي را بيش از گذشته به كالاي سرمايه‌اي تبديل كند. بازار مسكن در سال‌هاي اخير عمدتا يك كالاي سرمايه‌اي بود و ۸۰ درصد معاملات در ۴ سال گذشته، سرمايه‌اي بوده است نه مصرفي.

پيشنهاد مطالعه : براي دريافت آخرين اخبار از بازار اجاره “بازار اجاره با كرونا به كدام سمت مي‌رود؟” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از املاك دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۷:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني هاي يونان ؛ سرزمين اساطير باستان

يونان كشوري بسيار ديدني در اروپا با جاذبه‌هاي مختلف تاريخي و تفريحي است كه هر ساله گردشگران بسياري را از سراسر دنيا به سمت خود مي‌كشاند.
جاذبه هاي گردشگري يونان

كشور باستاني يونان زيبايي‌هاي طبيعي و تاريخي شگفت‌انگيزي دارد. مكان‌هاي تاريخي، جزاير بسيار زيبا و متعدد، سواحل شني و آب و هواي بسيار مطبوع و مديترانه‌اي، اين كشور را تبديل به يكي از بهترين مقاصد گردشگري اروپا كرده است. جاذبه هاي گردشگري يونان منحصر به آتن نيست و در سراسر اين كشور هميشه جايي وجود دارد كه شما را به وجد آورد. با مجله دلتا همراه باشيد.

آكروپوليس

بناي مرمري آكروپوليس در مرتفع‌ترين نقطه‌ آتن قرار دارد و از مهم‌ترين جاذبه هاي گردشگري يونان است. در اين بنا مجسمه‌ آتنا از الهه‌هاي يونان باستان و محافظ شهر آتن را خواهيد ديد. شما مي‌توانيد از گذرگاه‌هاي داخل آكروپوليس عبور كرده و ساعت‌ها محو تماشاي ستون‌هاي دوريسي (يكي از شيوه‌هاي معماري كلاسيك) و معابد تماشايي مانند معبد پارتنون شويد.

آكروپوليس

كوه المپ

در اساطير يوناني كوه المپ جايي است كه تخت زئوس (پادشاه خدايان) در آن قرار داشت. همچنين هادس (فرمانرواي مردگان) از اين كوه بر جهان مردگان و دنياي زيرزميني فرمانروايي مي‌كرد. اگر از طرفداران اساطير يوناني هستيد، نبايد در سفرتان ديدن اين كوه را از قلم بيندازيد. براي بالارفتن از المپ بايد ابتدا به شهر ليتوچورو كه در دامنه‌ كوه قرار دارد، برويد. در آنجا با توجه به توانايي و ميزان آمادگي جسماني‌ مي‌توانيد بخشي از مسير يا همه‌‌ آن را طي كنيد.

كوه آلمپ

درياچه‌ پلاستيرا

يك بعدازظهر آرام در كنار درياچه‌ پلاستيرا انتظار شما را مي‌كشد؛ البته اين مقصد گردشگري با ساير جاذبه‌هاي طبيعي يونان يك تفاوت بزرگ دارد و آن اينكه اين درياچه ساخته‌ دست بشر است. ولي اين نكته از ارزش‌هاي آن نمي‌كاهد. اين درياچه با درختان بلوط و شاه‌بلوط احاطه شده و مي‌توانيد در آنجا به قايق‌راني يا رودگردي (رفتينگ) بپردازيد. همچنين مي‌توانيد مسير كنار اين درياچه را پياده يا سوار بر اسب طي كنيد.

درياچه‌ پلاستيرا جاذبه هاي گردشگري يونان

جزيره‌ي سانتوريني

سانتوريني را با تصاوير كارت پستالي آن مي‌شناسند كه در آن خانه‌هاي سفيد سنتي در زير خورشيد داغ يونان قرار گرفته‌اند و با دريا و كليساها تصوير زيبايي را مي‌سازند. با قدم‌زدن در اين جزيره مي‌توانيد از تماشاي معماري جذاب آن لذت ببريد. مناظر اين جزيره حاصل فعاليت‌هاي آتشفشاني بوده و يكي از تماشايي‌ترين چشم‌اندازها را در سرتاسر يونان دارد.

جزيره‌ي سانتوريني جاذبه هاي گردشگري يونان

دلفي

اين مكان كه در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده از جذاب‌ترين نقاط توريستي در يونان است و در كنار كوه پارناسوس قرار دارد. در گذشته افراد براي دريافت راهنمايي پيشگويان به دلفي مي‌آمدند. در سفر به دلفي مي‌توانيد از تماشاي معابد، يك استاديوم زيبا، يك تئاتر و ويرانه‌هاي باستاني اين شهر لذت ببريد. دلفي در فاصله‌ي ۱۸۰ كيلومتري آتن قرار دارد. بنابراين اگر مي‌خواهيد از اين شهر خارج شويد و از نقاط جديد بازديد كنيد، انتخابي عالي است.

دلفي جاذبه هاي گردشگري يونان

پارك ساماريا گُرج

يكي از بهترين نقاط جزيره‌ زيباي كرت (بزرگ‌ترين جزيره‌ي يونان)، پارك ملي ساماريا گرج است. اگر به طبيعت علاقه‌مند هستيد، بازديد از اين پارك را هرگز فراموش نكنيد. اين پارك ۱۶ كيلومتر مساحت  و در بعضي نقاط تنها ۴ متر عرض و براي پياده‌روي بخش‌هاي مختلفي دارد. ولي پياده‌روي در تمام قسمت‌هاي آن بيش از ۷ ساعت طول مي‌كشد.

پارك ساماريا گُرج جاذبه هاي گردشگري يونان

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري باكو “ديدني هاي باكو ؛ بهشت رويايي بالكان” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله گردشگري دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۶:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

شير برنج انبه؛ دسر ويژه افطار

يكي از بهترين غذاها براي سرو در افطار، دسرهاي مقوي و نيروزا از جمله شير برنج انبه با تركيبي از شير، برنج و طعم‌دهنده‌هاي متنوع است.
شير برنج انبه

شيربرنج به دليل تركيب شير، برنج و شكر و سادگي پخت و همچنين هضم آسان، در سفره‌هاي افطار به وفور ديده مي‌شود. رعايت چند نكته ساده در پخت اين غذا و همچنين طعم‌دار كردن آن مي‌تواند بسياري از افراد به‌ويژه كودكان را به اين غذا علاقه‌مند كند. طرز تهيه شير برنج انبه را در مجله دلتا بخوانيد.

مواد لازم

 • كره ۲/۵ قاشق غذاخوري
 • چوب دارچين يك تكه
 • شكر ۳ قاشق غذاخوري
 • انبه پوست شده و خرد شده ۱ عدد رسيده
 • روغن مايع ۱ قاشق غذاخوري
 • برنج ۱ پيمانه
 • شير ۱ پيمانه
 • شيرعسل ۱/۵ پيمانه
 • پوست ليمو ۱ عدد
 • پودر جوزهندي به مقدار لازم

طرز تهيه شير برنج انبه

طرز تهيه شير برنج انبه

 • يك قابلمه ترجيحا نچسب انتخاب كرده و روي حرارت كره را ذوب كنيد.
 • چوب دارچين و يك قاشق غذاخوري شكر را به كره اضافه كنيد و هم بزنيد.
 • انبه خرد شده را اضافه كنيد و به اندازه‌اي هم بزنيد تا كاراملي شود. سپس تكه‌هاي انبه را در بياوريد. چوب دارچين در كره بماند.
 • در همان قابلمه روغن را اضافه كنيد و برنج را در آن تفت دهيد.
 • شير، شير عسل، پوست ليمو و بقيه شكر را به قابلمه اضافه كنيد و پس از جوش آمدن، شعله را كم كنيد و بگذاريد به مدت ۲۰ دقيقه بپزد. پس از پخت، پودر جوزهندي را به آن اضافه  و شعله را خاموش كنيد.
 • تكه‌هاي انبه را به قابلمه اضافه و با هم مخلوط كنيد.
 • اجازه دهيد شيربرنج در يخچال سرد شود. پيش از سرو مي‌توانيد شيربرنج را با تكه هاي انبه تزيين كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با طرز تهيه انواع دسر ”كاچي زعفراني ويژه ماه رمضان” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله آشپزي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۶:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

رفع زردي دندان با روش هاي خانگي

عوامل بسياري از جمله مصرف زياد چاي و قهوه، سيگار كشيدن، ژنتيك و بيماري‌هاي دهان موجب زردي دندان‌ها مي‌شوند. در ادامه با چند روش خانگي براي رفع زردي دندان آشنا مي‌شويد.
رفع زردي دندان

تغيير رنگ دندان‌ها ممكن است امري نامحسوس باشد كه به‌مرور زمان اتفاق مي‌افتد. اين تغيير رنگ اجتناب‌ناپذير است. با بالا رفتن سن، دندان‌ها زردتر به‌نظر مي‌رسند. در واقع هرچه ميناي بيروني دندان دچار فرسودگي شود، عاج دندان كه متمايل به زرد است، بيشتر ديده مي‌شود. اگر به بهداشت دهان و دندان و زيبايي دندان‌هاي خود اهميت مي‌دهيد، با ما همراه باشيد. در اين مقاله از مجله دلتا، با چند روش موثر آشنا مي‌شويد كه مي‌توانيد با كمك آن‌ها راهي براي رفع زردي دندان پيدا كنيد.

علت جرم دندان

۱. استفاده از جوش شيرين و هيدروژن پراكسيد

شما مي‌توانيد با تهيه خمير دنداني از جوش شيرين و هيدروژن پراكسيد، جرم‌ها و باكتري‌هاي روي دندان‌هايتان را پاك و براي رفع زردي دندان اقدام كنيد.

يك قاشق غذاخوري جوش شيرين را با ۲ قاشق غذاخوري هيدروژن پراكسيد مخلوط كنيد و به‌صورت خميري يكدست درآوريد. پس از مسواك زدن با اين خمير، دهان‌تان را كاملا با آب بشوييد. همچنين مي‌توانيد با تركيب همين مقدار از مواد مذكور، براي خود دهان‌شويه درست كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با ديگر فوايد جوش شيرين، “كاربردهاي جوش شيرين براي زيبايي” را مطالعه كنيد.

سفيد شدن دندانهاي زرد

۲. روغن نارگيل

برخي معتقدند ماليدن روغن نارگيل روي دندان‌ها مي‌تواند جرم و باكتري‌ها را از دندان و دهان پاك كند و اين به‌نوبه خود موجب سفيد شدن و رفع زردي دندان مي‌شود. براي اين كار هميشه از روغن‌هاي ارگانيك و باكيفيت استفاده كنيد تا حاوي مواد مضر نباشند.

همچنين مي‌توانيد ۱ يا ۲ قاشق چاي‌خوري از روغن مايع نارگيل را در دهان بريزيد و تقريبا ۳۰ ثانيه آن را در دهان‌تان بچرخانيد. مراقب باشيد روغن به انتهاي گلويتان نرسد و آن را قورت ندهيد، چرا كه با باكتري‌ها و سموم دهان‌تان تركيب شده است و بهداشتي نيست. پس از گذشت زمان لازم، روغن را از دهان خارج كنيد. اكنون دهان‌تان را با آب بشوييد و سپس يك ليوان آب بنوشيد. در آخر دندان‌هايتان را مسواك بزنيد.

خواص روغن نارگيل

۳. سركه سيب براي رفع زردي دندان

با استفاده از مقدار كمي سركه سيب هم مي‌توان دندان‌ها را سفيد كرد. ۲ قاشق چاي‌خوري سركه سيب را با تقريبا سه‌چهارم يك فنجان استاندارد آب تركيب كنيد. سپس محلول را به مدت ۳۰ ثانيه در دهان بچرخانيد. پس از آن، دهان‌تان را بشوييد و دندان‌هايتان را مسواك بزنيد.

۴. پوست ليموترش، پرتقال يا موز

برخي از افراد مدعي‌ هستند كه براي رفع زردي دندان مي‌توانيد پوست ليمو ترش، پرتقال يا موز را روي دندان‌هايتان بماليد و آن‌ها را سفيد كنيد. اعتقاد بر اين است كه تركيب دي-ليمونين موجود در پوست برخي از ميوه‌ها، به سفيد شدن دندان‌ها كمك مي‌كند. پوست ميوه را به‌مدت ۲ دقيقه به‌آرامي روي دندان‌هايتان بماليد؛ سپس دهان‌تان را آب بكشيد و دندان‌هايتان را مسواك بزنيد.

چگونه زردي دندان را از بين ببريم

۵. مصرف سبزيجات و ميوه هاي پرآب

با مصرف ميوه‌ها و سبزيجات خام پرآب مي‌توانيد دندان‌هاي سالمي داشته باشيد. تصور بر اين است كه آب موجود در اين مواد خوراكي مي‌تواند دندان‌ و لثه‌ها را از جرم و باكتري‌هايي كه درنهايت موجب زردي دندان‌ها مي‌شوند، پاكسازي كند. همچنين پس از مصرف هر وعده غذا، مصرف ميوه‌هاي ترد مي‌تواند مقدار بزاق دهان را افزايش دهد و بزاق دهان ذرات به‌جامانده از غذا را كه به دندان‌هايتان چسبيده‌اند، پاك مي‌كند.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله مد و زيبايي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۰:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

سند اوقافي با سند تك برگ چه تفاوتي دارد؟

سند اوقافي نوعي سند ملكي است كه مالك آن را وقف كرده و اداره اوقاف اين ملك را به صورت اقساط 99 ساله به ديگران منتقل مي‌كند.
سند اوقافي

سند اوقافي و تفاوتي كه با سند تك برگ دارد، بيشتر اوقات براي مردم روشن نيست. پيش از اين در خصوص سند ملكي و انواع آن به طور مفصل سخن گفتيم. در اين نوشته قصد داريم به تفاوت سند تك‌برگ و سند اوقافي بپردازيم. از اين رو ابتدا مفهوم سند اوقافي و سپس تفاوت آن را با سند تك‌برگ به طور مختصر شرح مي‌دهيم. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

مفهوم سند اوقافي

معمولاً مردم تصور مي‎كنند سند اوقافي يعني سند ملكي كه معارض بوده يا اداره اوقاف ادعاي مالكيت نسبت به ملك داشته باشد. سند اوقافي نوعي سند ملكي است كه مالك آن را وقف كرده و اداره‎ اوقاف اين ملك را به صورت اقساط ۹۹ ساله به ديگران منتقل مي‎كند كه اين استثنايي است بر ماده ۸۸ قانون مدني در مورد مال وقف، كه خريد و فروش ملك وقفي را مجاز ندانسته است. خريداران ملك اوقافي ملزم هستند مبلغ ناچيزي به‎ عنوان قسط يا اجاره سالانه به اداره‎‎ اوقاف بپردازند كه ميزان آن مثلا ً در يك زمين وقفي ۲۰۰متري ممكن است سالانه ۳۰۰ هزار تومان باشد. اين املاك فرقي با املاك شخصي ندارند و ايرادي هم در آن‎ها نيست؛ حتي امكان ساخت و ساز هم در اين املاك  وجود دارد. چه ‎بسا خريد ملك وقفي به دليل ارزان‎تر بودن؛ براي كساني كه مشكل مالي و اقتصادي داشته و توانايي خريد املاك شخصي را ندارند، يك امتياز محسوب شود.

سند وقفي

تفاوت سند تك برگ با سند اوقافي

۱. اسناد ملكي به ‎صورت شش دانگ و ممكن است در قالب يك جلد يا بيشتر باشند يا به صورت سهمي صادر شوند كه در نهايت مجموع سهام‎ها بايد شش دانگ باشد؛ اما سند اوقافي در بيشتر مواقع به‎صورت يكجا وقف مي‎شود و بخش‎هاي سهام را ندارد.

۲. در هر سند ملكي حدود چهارگانه‎ ملك؛ يعني شمال و جنوب، شرق و غرب و نيز حدود املاك مجاور با آن و يا حدود دسترسي به خيابان مشخص شده است. اما بيشتر سندهاي اوقافي، مخصوصاً آن‎ها كه در قديم نوشته شده‎اند، حدود و مشخصات كاملي ندارند؛ به‎طوري كه گاهي تشخيص نوع وقف و مصرف آن هم مشكل است.

۳. سند هر ملك، شناسنامه‎ آن ملك است؛ بنابراين نام مالك يا مالكان و شماره پلاك ثبتي و شماره‎ قطعه‎ ملك و هرگونه اصلاحاتي كه صورت گرفته باشد، در هر نوع سند نوشته  و از اين طريق در اداره ثبت اسناد و املاك، سابقه و هويت ملك مورد نظر مشخص مي‎شود.

۴. سند ملكي در اداره‎ ثبت اسناد و املاك صادر مي‎شود؛ اما سند وقف ممكن است گاهي به‎ طور دست‎نويس نوشته ‎شود. دقت كنيد اگر سند منگوله‎دار است؛ منگوله‎ سند دست‎نخورده باشد و اوراق آن همگي مربوط به يك سند باشد. همچنين شماره سريال‎هاي يك سند يكسان باشند.

۵. نقل و انتقال هر سند ملكي در دفاتر اسناد و املاك صورت مي‎گيرد؛ اما نقل و انتقال ملك وقفي بايد با نظارت و مجوز متولي آن، كه معمولاً سازمان حج و اوقاف است؛ صورت ‎گيرد. اگر اين مراتب رعايت نشوند، هرگونه نقل و انتقال، غير قانوني است.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نحوه تبديل سند قطعي به وكالتي “نحوه تبديل سند وكالتي به قطعي” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله حقوقي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۰:۳۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

راهكارهايي براي افزايش نور در خانه

وجود روشنايي و نور كافي، به خانه جلوه درخشاني مي‌دهد و منزل شما را دلباز مي‌كند. ترفندهايي براي افزايش نور خانه را در اين مطلب بخوانيد.
افزايش نور در خانه

تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه چرا روشنايي خانه اهميت زيادي دارد؟ شما طرفدار كدام هستيد؟ خانه‌اي روشن و پر نور يا خانه‌اي با نور كم؟ تحقيقات نشان داده است اشخاصي كه اهميت بيشتري به نور و روشنايي مي‌دهند و براي افزايش نور در خانه خود تلاش مي‌كنند، افراد باانگيزه و شادتري هستند. پس وجود نور در خانه چه از نوع طبيعي و چه مصنوعي اهميت بسياري دارد. اما براي افزايش نور در خانه چه كارهايي مي‌توان كرد؟ در اين مطلب مجله دلتا مي‌خواهيم به راه‌حل‌ها و ترفندهاي بهبود نورپردازي خانه اشاره كنيم و از آن‌ها براي روشن كردن خانه خود استفاده كنيم.

نورپردازي منزل

اهميت روشنايي و نورپردازي خانه

در اين موضوع كه وجود روشنايي و نورپردازي به خانه جلوه درخشاني مي‌دهد كه هيچ شكي نيست و تقريبا در تمام خانه‌ها از وسايل مختلف نورپردازي مانند لوستر، نور مخفي در سقف كاذب، هالوژن، آباژور و … براي بهبود روشنايي خانه استفاده مي‌شود؛ اما تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه نور چه تاثيري فراتر از زيبايي دارد؟ طبق علم روانشناسي و تحقيقات به عمل آمده در اين راستا، نور و روشنايي مي‌تواند حس و حال شاداب‌تري را در افراد ايجاد كند و نور به عنوان يك عامل محرك باعث تكاپو و انگيزه در افراد مي‌شود. پس اگر تا الان خانه و اتاق تاريكي داشته‌ايد، دست به كار شويد و با ترفندهايي كه به شما پيشنهاد مي‌دهيم كاري براي بهبود روشنايي و افزايش نور در خانه خود انجام دهيد.

دكوراسيون خانه

نور خورشيد را به خانه خود دعوت كنيد

مهم نيست تا چه اندازه نور خورشيد به درون خانه شما مي‌تابد، فقط اجازه دهيد نور به داخل فضا وارد شود. به جاي استفاده از پرده‌هاي رنگ تيره و ضخيم، از پرده‌هايي كه رنگ روشن و جنس لطيف و نازك دارند استفاده كنيد. پرده‌هايي مانند حرير يا تور كه رنگ‌هاي روشن دارند به راحتي نور را به داخل خانه هدايت مي‌كنند. همچنين مي‌توانيد از آينه‌هاي ديواري دكوراتيو استفاده كنيد. آينه يك وسيله بسيار خوب براي بازتاب نور و رنگ در فضاي خانه است.

انتخاب پرده پذيرايي

رنگ سفيد مساوي با روشنايي است

يكي از بهترين ترفندهاي افزايش نور در خانه استفاده از رنگ سفيد در دكور و طراحي داخلي منزل است. حتي اگر شما به ميزان كمي رنگ سفيد را وارد يك فضاي بسيار تاريك كنيد باز هم به بهبود روشنايي اتاق كمك كرده‌ايد و مي‌توانيد تاثير آن را به خوبي مشاهده كنيد.

يكي از ترفندهاي استفاده از رنگ سفيد در خانه، استفاده از قاب عكس‌هاي سفيد يا قفسه و كتابخانه به رنگ سفيد است. با وجود اين كه اين وسايل، تزييني و دكوراتيو هستند، باز هم تاثير به‌سزايي روي افزايش نور در خانه مي‌گذارند.

استفاده از رنگ سفيد براي ديوار نيز به عنوان يكي از ترفندهاي بهبود نورپردازي خانه، مي‌تواند گزينه خوبي باشد. براي اين كار كافي است يك ديوار از خانه يا حتي يك در را انتخاب  و آن را سفيد كنيد. اگر دوست داريد به جاي رنگ سفيد از كاغذ ديواري براي پوشش ديوار‌ها استفاده كنيد، هيچ اشكالي ندارد. مي‌توانيد كاغذ ديواري‌هاي سفيد با طرح خيلي كم يا ساده را جايگزين رنگ سفيد كنيد.

رنگ مناسب براي خانه هاي كم نور

همچنين خالي از لطف نيست كه به لامپ‌هاي فلورسنت سفيد اشاره كنيم. استفاده از اين مدل لامپ، نور سفيد ملايم و طبيعي را در خانه ايجاد مي‌كند. پس اگر خانه شما نورگيري خوبي ندارد، اين مدل نور مصنوعي مي‌تواند به بهبود روشنايي خانه شما كمك كند.

توجه به جزئيات كوچك  براي بهبود روشنايي خانه

فراموش نكنيد كه گاهي كوچك‌ترين جزئيات و وسايل خانه مي‌تواند تاثير به‌سزايي در شرايط جوي خانه بگذارد. براي ايجاد تغييرات لازم و افزايش نور در خانه مي‌توانيد از وسايل دكوري كمك بگيريد. حال از چه وسايل دكوري مي‌توان استفاده كرد؟

دكوراسيون پذيرايي

اولين و بهترين پيشنهاد براي شما استفاده از رنگ‌هاي متنوع و روشن است. لازم نيست براي بهبود روشنايي اتاق، فقط از رنگ سفيد استفاده كنيد؛ بلكه يك قاليچه رنگي وسط پذيرايي خانه يا بالشت‌هايي با پارچه رنگي روي تخت مي‌تواند فضاي خانه و اتاق شما را دلبازتر و روشن‌تر جلوه دهد.

يك پيشنهاد هيجان انگيز ديگر براي بازتاب نور بيشتر در فضاي خانه، اين است كه چندين گلدان شيشه‌اي رنگي را پر از آب كنيد و پشت پنجره قرار دهيد. شنيده‌ايد كه از قديم مي‌گويند آب روشنايي مي‌آورد؟ حال مي‌توانيد اين كار را انجام دهيد و از تلفيق نوري كه از آب و شيشه رنگي عبور كرده و وارد فضاي خانه شده لذت ببريد. تلفيق آب و نور هميشه در بهبود نورپردازي خانه نقش به‌سزايي داشته است. يكي از روش‌هاي ديگر براي ايجاد اين تلفيق، استفاده از آكواريم در فضاي خانه است. آكواريوم نه تنها كمك به روشنايي بيشتر خانه مي‌كند، بلكه موجب آرامش نيز مي‌شود.

نورپردازي

در ضمن براي زيبايي و ايجاد حس گرما و صميميت، مي‌توانيد يك سيني طلايي يا نقره‌اي رنگ را با چند وسيله تزييني و دكوراتيو تزيين كنيد و روي ميز قرار دهيد.

به بي نظمي‌ها نظم دهيد

تا به حال توجه كرده‌ايد هر چه فضاي خانه يا اتاق شلوغ‌تر و نامنظم‌تر باشد، فضا تيره‌تر به نظر مي‌رسد؟ اگر تا كنون به اين نكته توجه نكرده‌ايد، براي مدتي هميشه فضاي خانه و اتاق خود را مرتب نگه داريد تا حضور نور و روشنايي بيشتر در خانه را احساس كنيد.

از فضاهاي ذخيره‌سازي خانه استفاده كنيد. مثلا اگر انباري داريد، حتما وسايل غير ضروري خود را آن‌جا جمع كنيد. اگر كابينت يا ميز شما كشوهاي مخفي مختلف دارد، سعي كنيد وسايل غيرضروري را آن‌جا سازماندهي كنيد و وسايل ضروري را نيز با نظم خاصي بچينيد.

از تابلوهاي بزرگ و شلوغ براي تزيين ديوار استفاده نكنيد. اين دسته از تابلوها، به‌خصوص براي خانه يا اتاقي با فضاي كم، باعث شلوغ جلوه دادن خانه و تيرگي فضا نيز مي‌شود.

اتاق نشيمن

بيش از حد از مبلمان استفاده نكنيد. قرار نيست تمام فضاي خانه يا اتاق مبلمان شود، گاهي يك فضا با وجود خالي بودن زيباتر جلوه مي‌كند. پس به اندازه از مبلمان استفاده كنيد تا خانه روشن‌تر نيز به نظر برسد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نورپردازي اتاق خواب، “نورپردازي اتاق خواب با ايده‌هايي خلاقانه” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۶:۲۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

علائم پيري زودرس پوست

سن تنها عامل پيري پوست نيست و گاهي اوقات عوامل ژنتيكي يا عادت‌هايي مربوط به سبك زندگي سبب مي‌شود در جواني، پوست شما با سرعت رو به پيري برود.
پيري زودرس پوست

با بالا رفتن سن بسياري از ارگان‌هاي بدن، از جمله پوست تحت تاثير سن قرار مي‌گيرند. متاسفانه بايد گفت راهي وجود ندارد كه از علائم پيري زودرس پوست به طور كامل دوري كنيد. با بالا رفتن سن، پوست هم دچار پيري مي‌شود و نشانه‌هايي از خود بروز مي‌كند كه اجتناب‌ناپذير است. گاهي اين علائم به اندازه‌اي پيشرفت مي‌كند كه احساس مي‌كنيد پيري با سرعت هر چه تمام‌تر و بسيار زودتر از آنچه تصور مي‌كرديد، در حال روي آوردن به شماست. پيري زودرس پوست تركيبي از عوامل ژنتيكي و محيطي و  فاكتورهاي موجود در سبك زندگي شماست. از آن‌جايي كه نمي‌توانيد ژن‌هايي كه با آن‌ها متولد شده‌ايد را تغيير دهيد، بايد ديگر قسمت‌هاي اين پازل يعني عواملي مانند در معرض خورشيد قرار گرفتن، رژيم غذايي ضعيف و كم خاصيت يا استرس‌هاي شديد را كنترل كنيد. با اطلاع از برخي علائم پيري، مي‌توانيد با انجام برخي راهكارها سرعت رسيدن به پيري پوست را كم كنيد. در اين مطلب مجله دلتا با ما همراه باشيد.

پيري پوست صورت

نقطه‌ها و لكه‌هاي پوستي

هر تغييري در رنگ پوست نشان دهنده آسيب نور خورشيد است و كك و مك نيز در اين دسته قرار مي‌گيرد. اولين لكه يا كك و مكي كه بر روي پوست شما ايجاد مي‌شود، حتي اگر در زمان كودكي‌تان باشد، نشان‌دهنده افزايش سن پوست است. هر زماني كه احساس كرديد اين لكه‌ها روي پوست صورتتان بيشتر شده‌اند، خصوصا اگر در دهه بيست سالگي شما باشد، آن را به عنوان يك علامت مهم تلقي و بدانيد كه بايد حتما از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد. بسياري از افرادي كه رانندگي مي‌كنند، اولين لكه‌ها را در سمت چپ صورتشان مشاهده مي‌كنند. براي اين كه اين لكه‌هاي ايجاد شده روي صورت محو شوند، از درمان‌هايي استفاده كنيد كه حاوي موادي مانند ويتامين ث، نياسين آميد و رتينول باشد.

انواع لكه هاي پوستي

قرمزي پوست

لكه‌هاي قرمز پراكنده و مداوم روي پوست نشان مي‌دهد مويرگ‌ها پاره شده‌اند. اين قرمزي اغلب در ناحيه گونه‌ها و اطراف بيني مشاهده مي‌شوند. دليل اين عارضه چيست؟ زماني كه در معرض نور آفتاب قرار مي‌گيريد، اين اتفاق رخ مي‌دهد. هر چه در سنين پايين‌تر اين قرمزي‌ها را مشاهده كرديد، وضعيت وخيم‌تر است. اگر بدون استفاده از كرم ضد آفتاب، براي مدت زمان طولاني در معرض آفتاب قرار گيريد، اين پديده شدت مي‌يابد.

درمان قرمزي پوست صورت

خطوط و چروك‌هاي صورت

اگر احساس مي‌كنيد كه در حين خنديدن چند خط كوچك در اطراف چشمان شما يا زماني كه ابروها را بالا مي‌بريد، چند خط روي پيشاني‌تان ايجاد مي‌شود، مشكلي وجود ندارد. مشكل زماني ايجاد مي‌شود كه در حالت عادي كه هيچ حركتي به اجزاي صورت خود نمي‌دهيد، اين خطوط پديد آيند. اگر در سنين ۲۵ سالگي خطوطي روي پيشاني يا اطراف چشمان شما ديده مي‌شود، براي پيري زودرس پوست هنوز خيلي زود است. شايد تصور كنيد كه بوتاكس و تزريقاتي از اين قبيل براي درمان خطوط مناسب است؛ ولي بايد بدانيد كه بهترين روش استفاده از محصولات داراي كلاژن و رتينول هستند. همچنين كاهش استرس مي‌تواند به كاهش چين و چروك كمك كند.

رفع چين و چروك

خشكي پوست صورت

زماني خشكي پوست در همه ناحيه‌ها ايجاد مي‌شود كه هورمون‌هاي زنانه در حال تغيير باشد و اين اتفاق در اواخر دهه چهل سالگي و اوايل پنجاه سالگي پيش مي‌آيد. اين نشانه اگر پيش از سنين رايج ديده شود، نشان دهنده آن است كه پوست شما سريع‌تر از حد معمول در حال پير شدن است. خودتان را مقصر ندانيد؛ چرا كه عمده علت خشك شدن پوست به ژنتيك شما برمي‌گردد. اين نوع خشك شدن پوست با پايين‌ترين سطح اسيد هيالورونيك طبيعي پوست در ارتباط است و بهتر است به فكر استفاده از محصولاتي باشيد كه اين ماده را در محتويات خود داشته باشد. كرم مخصوص خشكي پوست خود را قبل از كرم روز و شب روي صورت بماليد تا از سلامت، رطوبت و جواني پوست شما محافظت كند.

پيشگيري از پيري زودرس پوست صوررت

پوست شل در ناحيه فك

شل شدن پوست به طور عادي بعد از ۴۰ سالگي ايجاد مي‌شود. اگر افتادگي پوست صورت را قبل از اين سن مشاهده كرديد، بدانيد كه پيري زودرس پوست در حال اتفاق افتادن است. شل شدن پوست معمولا از ناحيه فك شروع مي‌شود. آسيب نور خورشيد ابتدا باعث تغيير رنگ پوست صورت در برخي قسمت‌ها مي‌شود و سپس كلاژن و الاستين پوست در پايين‌ترين لايه‌هاي پوستي را آسيب مي‌زند و موجب شل شدن و افتادگي پوست مي‌شود. در كنار استفاده از ضد آفتاب، از محصولات ضد پيري استفاده كنيد كه حاوي پپتيد باشد و بتواند توليد كلاژن را تحريك كند تا پوستي سفت و سالم‌تر داشته باشيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات مراقبت از پوست، “مراقبت از پوست صورت پس از ۳۰ سالگي” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله سلامتي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۶:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع: