تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

خسارت قرارداد در معاملات ملكي

مزيت تعيين خسارت ثابت اين است كه هر چقدر زمان هم سپري شود، هيچ مبلغي به آن اضافه نخواهد شد، چه يك روز چه چند سال.
خسارت در معاملات ملكي

معمولاً در اغلب قراردادهاي ملكي، به‎ خصوص قراردادهاي تنظيمي در آژانس‎هاي املاك، مبلغي به عنوان خسارت قرارداد تعيين مي‎‌شود كه دو طرف معامله با توافق بر سر ميزان آن و درج در قرارداد، تعهدات خود را به واسطه آن در مقابل يكديگر تضمين مي‎كنند. به‎عبارتي تعيين خسارت در معاملات ملكي ، نوعي ضمانت اجرايي محسوب شده كه باعث مي‎شود هر يك از طرف‎ها در مدت مقرر در قرارداد، به تعهدات خود عمل و در غير اينصورت بايد نسبت به پرداخت خسارت به طرف ديگر اقدام كند. در مجله دلتا به بررسي تعيين خسارت در معاملات ملكي پرداخته شده است.

دليل تعيين خسارت در معاملات ملكي

هدف از انعقاد قراردادهاي ملكي اجراي تعهد است و نه مطالبه خسارت؛ تعيين خسارت در معاملات ملكي فقط اهرمي در دست طلبكار است كه به واسطه آن متعهد را به انجام تعهد خود ملزم كند. بنابراين به نظر الزام متعهد به انجام دادن تعهد در گام اول، منطقي و كارامدتر از مطالبه خسارت است.

يكي از شيوه هاي تعيين خسارت در قرارداد، تعيين ميزان مشخصي وجه نقد است كه به دو شيوه در قراردادها شرط مي‌شود و ممكن است به يكي از دو شكل زير تعيين شود.

 • خسارت ثابت
 • خسارت غير ثابت يا روزشمار

 

تعيين خسارت در معاملات ملكي

بنابراين، خسارت معمولاً مبلغي است كه بصورت روزانه و گاهي ثابت به ‎عنوان خسارت يا وجه التزام تعيين مي‎شود و بيشتر مواقع دو طرف توجهي به آن ندارند و موقعي متوجه مي‎‌شوند كه اختلافي بين آن‎ها به وجود آيد. در زمان تنظيم قرارداد بيشتر مذاكرات دو طرف سر قيمت ملك يا اجاره‌بها است و توجهي به ساير مواد و بندهاي قرارداد، ندارند.

معايب و مزاياي تعيين خسارت در قراردادهاي ملكي

عيب خسارت ثابت اين است كه طبق شرط مقرر در قرارداد، فروشنده حتي اگر يك روز هم در انجام تعهداتش به هر دليل تاخير كند، بايد خسارت سنگيني را به طرف مقابل بپردازد و اين خسارت به نظر منصفانه نيست. اما مزيت تعيين خسارت ثابت اين است كه هر چقدر زمان هم سپري شود، هيچ مبلغي به آن اضافه نخواهد شد، چه يك روز، چه چند سال. همچنين عيب خسارت روزشمار اين است كه اگر ميزان اين خسارت در مقايسه با كل قرارداد، رقم ناچيزي باشد، تاثيري در الزام طرف‌ها به انجام تعهد ندارد. مزيت اين شيوه اين است كه هر چقدر از مدت انجام ندادن تعهد بگذرد، بر ميزان خسارت قراردادي افزوده مي شود؛ به‎خصوص اگر خسارت روزشمار، عدد قابل توجهي مثلاً روزانه ۲۰۰ يا ۳۰۰ هزار تومان و گاهي بيشتر باشد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با اصطلاح خيار در معاملات ملكي “خيار در معاملات ملكي به چه معناست؟” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله حقوقي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۱۰:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

درخواست طلاق از طرف زن و مهريه

زن به محض عقد نكاح داراي حق و حقوقي مي‌شود. مهريه، نفقه و اجرت‌المثل از جمله حقوق مالي زن است كه به محض عقد نكاح زن مالك آنها مي‌گردد.
طلاق از طرف زن

بر اساس قانون مدني، حق طلاق به زوج داده شده و بر اساس اين قانون مرد هر زمان بخواهد،”حتي در صورت مخالفت زن” مي‎تواند دادخواست طلاق دهد. اما زن براي گرفتن طلاق بدون رضايت شوهر، بايد يكي از ۱۲ شرط قانون مدني را داشته باشد. در مجله دلتا به بررسي حقوق زن در طلاق مي‌پردازيم و به اين سوال كه آيا طلاق از طرف زن حق و حقوق وي را از بين مي‌برد؟ پاسخ داده شده است.

شرايط طلاق از طرف زن

در موارد ۱۲ گانه زير طلاق مي‌تواند از طرف زن باشد.

۱. در صورت خودداري شوهر از پرداخت نفقه و انجام ساير حقوق لازم زن به مدت ۶ ماه يا بيشتر

۲. بدرفتاري مرد به حدي كه ادامه زندگي را براي زن غير قابل تحمل كند.

۳. بيماري مسري و غير قابل درمان مرد در حدي كه سلامت زن را به خطر اندازد.

۴. جنون مرد، در شرايطي كه امكان فسخ نكاح وجود نداشته باشد.

۵. اشتغال مرد به كاري كه به حيثيت و آبروي زن و مصالح خانوادگي او لطمه بزند.

۶. محكوميت قطعي زوج به مجازات ۵ سال حبس يا بيشتر

۷. ابتلاء شوهر به هر گونه اعتياد كه به تشخيص دادگاه، اساس زندگي خانوادگي را مختل و ادامه زندگي را براي زن دشوار كند.

۸. مرد زندگي خانوادگي را بدون عذر موجه ترك يا اينكه ۶ ماه متوالي يا بيشتر بدون عذر موجه غيبت كند.

۹. محكوميت قطعي همسر بر اثر ارتكاب جرم و اجراي هر گونه مجازات اعم از حد و تعزير كه مغاير با حيثيت و شئون خانوادگي زن باشد.

۱۰. بچه‌دار نشدن مرد پس از گذشت ۵ سال از زندگي مشترك به سبب عقيم بودن يا عوارض جسمي ديگر

۱۱. مفقودالاثر باشد و ظرف ۶ ماه يا بيشتر پس از مراجعه زن به دادگاه، خبري از او نشود.

۱۲. ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر

درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن و مهريه

زن به محض عقد نكاح داراي حق و حقوقي مي‎شود و در مقابل اين حق و حقوق، تكاليفي هم دارد. مهريه، نفقه و اجرت‎المثل از جمله حقوق مالي زن است كه به محض عقد نكاح زن مالك آن‎ها مي‌شود.

مهريه از حقوق مالي زن بوده و هر زمان و تحت هر شرايط مي‎تواند آن را مطالبه كند.

پرداخت نفقه از ديگر حقوق زن است كه در اصطلاح عام به خرجي كه مرد به زن مي‌دهد، گفته مي‎شود و فقط در صورت نشوز زن (يعني تخلف زن از وظايف زناشويي) به او تعلق نخواهد گرفت.

اجرت‎المثل هم از ديگر حقوق زن است كه به ازاي سال‎هاي زندگي مشتركي كه زن با همسرش داشته و در خانه او كاري مثل آشپزي يا ديگر امور خانه را كه موظف به آن نبوده انجام داده، به او تعلق مي‎گيرد.

شايان ذكر است همه موارد مذكور از حقوق مالي زن بوده و فقط در مواردي كه طلاق از طرف زن يا طلاق ناشي از تخلف زن از ‌وظايف همسري يا سوءاخلاق و رفتار وي باشد، اجرت‎المثل شامل وي نخواهد شد، پس اگر طلاق به درخواست زن باشد، فقط اجرت‎المثل به وي تعلق نخواهد گرفت.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با درخواست طلاق به دليل خيانت “طلاق به دليل خيانت همسر” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله حقوقي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۷:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات كوچك اما تاثيرگذار در دكوراسيون

گاهي كوچك‌ترين اشتباهات در دكوراسيون مي‌توانند نظم و زيبايي منزل را بر هم زنند و به اين طريق زحمات شما هدر مي‌رود.
اشتباهات دكوراسيون

شايد شما خيلي براي دكوراسيون منزل خود هزينه كرده و وسايل لوكس و زيبايي هم داشته باشيد، اما دكوراسيون خانه‌تان آن‌قدر كه بايد زيبا نشود و از آن راضي نباشيد.  در اين صورت، احتمالا اشتباهات دكوراسيون كه ناخواسته مرتكب شده‌ايد باعث شده‌ تا دكوراسيون منزل‌تان رضايت‌بخش و ايده‌آل نباشد. مهم‌ترين و رايج‌ترين اشتباهات دكوراسيون كه اكثر ما ايراني‌ها مرتكب مي‌شويم را در اين مطلب مجله دلتا با شما در ميان مي‌گذاريم. با ما همراه باشيد.

قوانين چيدمان منزل

 

نصب تابلو در ارتفاع بالا

نصب كردن تابلوها در ارتفاع خيلي بالا از بزرگ‌ترين و زشت‌ترين اشتباهات دكوراسيون منزل است. تابلوها را بايد طوري نصب كنيد كه براي نگاه كردن آن‌ها لازم نباشد سرتان را زياد بالا بگيريد و يا مي‌توان گفت تابلوها بايد همسطح چشم بيننده باشند.

اشتباهات رايج دكوراسيون

بيش از حد ست كردن

اين كه فكر مي‌كنيد همه وسايل بايد از يك رنگ، يك طرح و يك برند باشند، اشتباه بزرگي است و در اين صورت وسايل خانه خيلي زود براي شما تكراري و خسته‌كننده مي‌شوند. مثلا لازم نيست مبلمان و ناهارخوري دقيقا از يك رنگ و يك طرح باشند؛ بايد كمي خلاقيت به خرج دهيد تا بتوانيد خانه‌اي زيبا و چشم‌نواز داشته باشيد.

كوسن هاي فراوان روي مبلمان

يكي از بدترين اشتباهات دكوراسيون استفاده از كوسن‌هاي زياد روي مبل است. كوسن‌ها مبلمان‌هاي ساده و خنثي را جذاب مي‌كنند؛ اما وقتي شما روي مبلمان خود را پر از كوسن‌هاي رنگارنگ مي‌كنيد مهمان‌هايتان مجبورند براي نشستن همه آن‌ها را روي زمين بريزند و اين اصلا زيبا نيست. به علاوه اين كه اگر تعداد كوسن‌ها بيش از حد باشد باعث بي‌نظمي و شلوغ بودن منزل شما مي‌شود.

كوسن در دكوراسيون

استفاده از يك رنگ در دكوراسيون

بهتر است كه هيچ‌وقت فقط از يك رنگ براي هيچكدام از قسمت‌هاي خانه خود استفاده نكنيد. مثلا اگر اتاق خوابتان كلا صورتي رنگ باشد، كسل‌كننده مي‌شود؛ ولي اگر صورتي و سفيد را تركيب كنيد، فوق‌العاده خواهد شد.

مبل ها را كنار ديوار نچينيد

چيدن مبل‌ها كنار ديوار اصلا جالب نيست و بسيار حالت رسمي دارد. براي زيباتر شدن منزل و بيشتر شدن حس صميميت، بهتر است مبل‌ها را با فاصله از ديوار و مثلا به حالت گرد بچينيد.

چيدمان مبل

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با اشتباهات دكوراسيون اتاق خواب، “اشتباهات رايج در دكوراسيون اتاق خواب كوچك” را مطالعه كنيد.

 

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۷:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي فضاي سبز حياط خانه

اگر مي‌خواهيد حياط خانه خود را به زيباترين شكل طراحي كنيد؛ اما تازه كاريد و چيز زيادي از طراحي فضاي سبز حياط نمي‌دانيد، در اين مطلب با ما همراه باشيد.
طراحي فضاي سبز حياط

اگر شما در منزل خود حياط داريد، بايد بگوييم از افراد خوش‌شانس هستيد. قدم زدن در بين درختان و گل‌ها و نفس كشيدن در هوايي كه طراوت و تازگي دارد، از لذت‌بخش‌ترين كارهاست. ممكن است تصميم داشته باشيد طراحي فضاي سبز حياط منزل‌تان را تغيير دهيد و گياهان بيشتري در آن بكاريد يا شايد به تازگي به خانه‌اي كه حياط دارد نقل مكان كرده‌ايد و ايده‌هاي جذابي براي حياط آن داريد. براي آن كه بتوانيد بهترين و زيباترين حياط را داشته باشيد، بهتر است نكات ابتدايي براي طراحي آن را بدانيد. در ادامه اين مطلب مجله دلتا، مي‌توانيد مهم‌ترين نكات براي طراحي فضاي سبز حياط را ياد بگيريد.

طراحي حياط خانه

۱- خواسته خود از فضاي سبز را مشخص كنيد

به نيازها و علايق‌تان فكر و ليستي از آن‌ها تهيه كنيد. ممكن است بخواهيد بخشي از حياط را به فضاي بازي فرزندتان اختصاص دهيد، بخشي را براي كاشت سبزيجات داشته باشيد و در بخشي ديگر ميز و صندلي و يا مبلمان براي دورهمي و گپ زدن هاي خانوادگي قرار دهيد و يا تمايل به قرار دادن آب‌نما و ايجاد يك حوض كوچك در حياط داشته باشيد. تمام اين موارد را بنويسيد و حتي اگر طراحي خاصي در نظر داريد آن را ترسيم كنيد. به اين ترتيب با اين اولويت‌بندي مي‌توانيد خواسته‌هاي خود را بهتر به طراح منتقل كنيد.

۲- اطلاعات اقليمي محل را جست‌وجو كنيد

درست است كه اين كار به عهده طراح فضاي سبز است؛ اما دانستن آن‌ها به شما كمك مي‌كند تا انتظارات درستي از طراح و خواسته‌هاي به‌جايي داشته باشيد. اطلاعاتي مانند اين كه با توجه به نوع اقليم چه گياهاني مناسب آن فضا هستند و به خوبي رشد مي‌كنند و چه گياهاني در آن آب و هوا دوام نمي‌آوردند و يا ساعات آفتاب و تابش آن چگونه است. دانستن اين موارد در روند طراحي ف ضاي سبز حياط به شما كمك مي‌كند.

طراحي فضاي سبز

۳- نيازهاي خود را تست كنيد

مي‌توانيد براي آن كه از ايده‌هاي خود مطمئن شويد، آن‌ها را امتحان كنيد. براي مثال فضايي كه براي قرار دادن مبلمان و دورهمي انتخاب كرده‌ايد را در نظر بگيريد، به آن فضا برويد و مدت زماني در آن‌جا بمانيد. به اطراف نگاهي بيندازيد و ببينيد آيا اين فضا براي انتخاب‌تان مناسب است يا نه و سپس با خيال راحت و مطمئن از انتخاب خود به بررسي بخش‌هاي ديگر بپردازيد.

۴- صادق باشيد

اگر به تازگي تصميم به نگهداري از گياهان گرفته‌ايد و تجربه كافي براي اين كار را نداريد، پس بايد از طراح بخواهيد تا گياهاني را كه رسيدگي كمتري لازم دارند و يا نگهداري از آن‌ها ساده‌تر است، براي حياط انتخاب كند. اين كار باعث مي‌شود تا رسيدگي به حياط و گياهان براي شما لذت‌بخش باشد و كم كم در اين كار تجربه به دست خواهيد آورد.

حياط خانه هاي ايراني

۵- نقطه كانوني را پيدا كنيد

هميشه بخشي از حياط وجود دارد كه از داخل خانه ديده مي‌شود. شما مي‌توانيد آن بخش را به عنوان نقطه كانوني در نظر بگيريد و از طراح بخواهيد بهترين و زيباترين طراحي را براي آن بخش انجام دهد تا از ديدنش لذت ببريد.

۶- به طراح فضاي سبز اعتماد كنيد

به طراح خود اعتماد كنيد. بله درست است كه اين حياط خانه شماست و دوست داريد از گياهان و ايده‌هاي مورد علاقه خود در آن استفاده كنيد؛ اما طراحي فضاي سبز حياط هم اصولي دارد. ممكن است بخواهيد در حياط حوض داشته باشيد؛ اما اين كار مناسب فضاي شما نباشد و يا قرار دادن نيمكت در حياط باعث كوچك شدن آن شود. پس به طراح اعتماد كنيد. مي‌توانيد از او بخواهيد تا در صورت امكان از موارد مشابه خواسته شما در طراحي فضاي حياط استفاده كند.

طراحي باغچه در حياط كوچك منزل

۷- اطلاعات نگهداري گياهان را بدانيد

ممكن است در طراحي حياط منزل شما از گياهاني استفاده شود كه اطلاعات كمي درباره آن‌ها داشته باشيد. پس بهتر است از طراح خود بخواهيد اطلاعات لازم در مورد آن‌ها را در اختيارتان قرار دهد. اين اطلاعات شامل نام گياه، كود مناسب، چگونگي و تعداد دفعات آبياري و مواردي اين چنين است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با انواع فلاور باكس، “انواع فلاور باكس براي طراحي فضاي سبز” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۷:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده

براي آن كه بتوانيد از رفلاكس معده و حس ناخوشايند آن جلوگيري كنيد، بايد از مصرف برخي مواد غذايي پرهيز كنيد.
مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده

آيا تا به حال فكر كرده‌ايد بعد از مصرف غذا چه اتفاقي در بدن مي‌افتد؟ آيا زمان شروع گوارش احساس سوزش معده را تجربه كرده‌ايد؟ احساس سوزش سر معده يا انتهاي مري ممكن است به دليل مصرف برخي از مواد غذايي خاص رخ بدهد كه به نام رفلاكس معده يا بازگشت اسيد معده شناخته مي‌شود. براي آنكه از رفلاكس معده جلوگيري كنيد، بايد تغييرات مشخصي را در رژيم غذايي خود در نظر بگيريد. شايد به نظرتان سخت باشد كه از مصرف غذاهاي مورد علاقه و محبوب خود دست بكشيد؛ ولي اصلاح رژيم غذايي بسيار راحت‌تر از مصرف دارو براي سال‌هاي پيش رو است. براي آن كه بتوانيد از رفلاكس معده و حس ناخوشايند آن جلوگيري كنيد، نبايد به سراغ مصرف غذاهاي ممنوعه برويد. در اين مطلب مجله دلتا به معرفي تعدادي از مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده پرداخته‌ايم. با ما همراه باشيد.

غذاهاي مضر براي رفلاكس معده

۱- غذاي تند و پر ادويه

اگر از رفلاكس معده رنج مي‌بريد، اولين دسته مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده كه بايد از خوردن آن اجتناب كنيد، غذاي تند و پر ادويه است. ادويه توليد و ترشح اسيد معده را تحريك مي‌كند. اگر به اين محرك توجه نكنيد و اجازه دهيد ترشح اسيد معده افزايش يابد، در خطر ابتلا به بيماري گاستريت مزمن قرار مي‌گيريد.

در صورتي كه به خوردن غذاهاي تند عادت داريد، بايد بدون شك و هرچه سريع‌تر به فكر اعمال تغيير در رژيم غذايي خود باشيد. فراموش نكنيد كه مي‌توانيد از ادويه‌هاي كم‌ضرر و سبزي‌هاي معطر به عنوان چاشني و طعم‌دهنده به غذا استفاده كنيد.

مضرات غذاي تند

۲- قهوه

اگر به رفلاكس معده دچاريد، نبايد قهوه بخوريد. با وجود آن كه قهوه فوايد بسياري براي بدن دارد؛ ولي چنانچه به ميزان زياد مصرف شود، ممكن است مشكل‌آفرين باشد.

كافئين تركيبي است كه رفلاكس معده را تحريك مي‌كند و توليد اسيد را در معده افزايش مي‌دهد. پيشنهاد مي‌شود به جاي قهوه از چاي سبز يا دمنوش‌هاي گياهي و مفيد ديگر استفاده كنيد.

درمان رفلاكس معده

۳- شكلات

يكي ديگر از مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده شكلات است. مصرف مقدار كم شكلات در طول روز، آنتي‌اكسيدان، ويتامين و مواد معدني را به بدن وارد مي‌كند و باعث افزايش سلامتي و بهبود حس و حال فرد مي‌شود. البته همه اين فوايد تنها زماني معنا پيدا مي‌كند كه به رفلاكس معده مبتلا نباشيد. اگر از رفلاكس معده رنج مي‌بريد، بايد از مصرف آن اجتناب كنيد؛ زيرا اين ماده غذايي موجب آرام و شل شدن اسفنكتر تحتاني مري مي‌شود. ميزان زياد چربي، كافئين و تئوبرومين موجود در شكلات، توليد اسيد معده را تحريك مي‌كند.

مضرات شكلات براي رفلاكس معده

۴- مواد غذايي چرب

بدن براي سنتز هورمون‌ها و تامين انرژي لازم، به چربي نياز دارد. محصولاتي مانند كره، مايونز و غيره از جمله مواد غذايي به شمار مي‌روند كه براي افراد مبتلا به رفلاكس معده ممنوع است. اين مواد مخاط معده را تحريك مي‌كنند و بر عملكرد صحيح مري اثر مي‌گذارند. در نهايت همه اين موارد موجب افزايش ميزان اسيد معده مي‌شوند و با اعمال فشار به معده، فرآيند هضم و گوارش را هم آهسته‌تر مي‌كنند. در نتيجه مواد غذايي براي مدت طولاني‌تر از آنچه كه نياز است، در بدن باقي مي‌ماند.

 • به ياد داشته باشيد كه بهترين نوع چربي براي مصرف، روغن‌هاي گياهي مانند روغن نارگيل، روغن زيتون و غيره است.
 • اگر از مايونز استفاده مي‌كنيد، به دنبال تهيه مايونز خانگي باشيد تا بتوانيد كيفيت و كميت مواد تشكيل‌دهنده آن را كنترل كنيد.

علائم بيماري گوارشي معده

۵- مركبات

از آن‌جا كه مركبات pH معده را كاهش مي‌دهند و به همين دليل موجب رفلاكس معده مي‌شوند، بايد در دسته مواد غذايي مضر براي رفلاكس معده قرار گيرند. به جاي مركبات از ميوه‌هاي داراي آلكالين مثل سيب و گلابي مصرف كنيد.

براي مصرف آب پرتقال به دليل خواص مفيد و مواد مغذي موجود، فقط آن را بعد از يك وعده غذايي كامل و مناسب بنوشيد تا آثار اسيدي‌ آن كاهش يابد. مي‌توانيد براي كاهش اين تاثيرات منفي، ميوه‌هاي مركبات را با سبزيجات هم تركيب كنيد.

خواص مركبات چيست

۶- محصولات لبني

شير و ديگر محصولات لبني حاوي مقدار زيادي چربي و كلسيم است. اين تركيبات بيشتر از مواد غذايي داراي منشا گياهي، موجب پيچيده شدن فرآيند هضم مي‌شوند. البته اين گفته‌ها به آن معنا نيست كه به هيچ وجه نبايد لبنيات بخوريد، بلكه بايد بهترين زمان مصرف آن‌ها را شناسايي كنيد. زمان مناسب مصرف لبنيات براي افراد داراي رفلاكس معده، معمولا صبح زود در نظر گرفته مي‌شود تا زمان كافي براي شكستن مواد مغذي و جذب در اختيار بدن قرار گيرد. اگر لبنيات را در شب مصرف كنيد، در حين خواب به بازگشت اسيد معده دچار مي‌شويد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با علل و درمان رفلاكس معده، “رفلاكس معده، علل و درمان آن” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله سلامتي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۶:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

آووكادو و خواص آن

آووكادو ميوه‌اي است كه در مناطق گرم و استوايي پرورش مي‌يابد و سرشار از چربي‌هاي سالم است.
خواص آووكادو

احتمالا تابه‌حال نام سوپرفود به گوش‌تان خورده است؛ سوپرفودها خوراكي‌هايي است كه به‌دليل ارزش غذايي حداكثري‌شان مفيدتر از ساير خوراكي‌ها در نظر گرفته مي‌شوند. گنجاندن سوپرفودها در رژيم غذايي، گامي بزرگ در جهت ارتقاي سلامتي شماست. همراه ما باشيد، در اين مطلب مجله دلتا سعي داريم شما را با خواص آووكادو كه يكي از معروف‌ترين و پركاربردترين سوپرفودهاي دنيا است، آشنا كنيم.

خواص آووكادو براي كودكان

۱.سرشار از پتاسيم

پتاسيم، يك ماده‌ي مغذي است كه اكثر افراد مقدار كافي از آن را دريافت نمي‌كنند. آووكادو در واقع حاوي پتاسيم بسيار زيادي است و هر ۱۰۰ گرم از آن حدود ۱۴ درصد از نياز روزانه شما به پتاسيم را فراهم مي‌كند. جالب است بدانيد موز كه جزء مواد غذايي سرشار از پتاسيم درنظر گرفته مي‌شود، تنها ۱۰ درصد از پتاسيم مورد نياز روزانه را تامين مي‌كند.

مطالعات نشان مي‌دهند كه مصرف پتاسيم باعث كاهش فشار خون مي‌شود؛ فشار خون بالا يكي از عوامل خطر عمده براي حملات قلبي، سكته مغزي و نارسايي كليه است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با منابع پتاسيم، “براي كمبود پتاسيم چه بخوريم؟” مطالعه كنيد.

منابع پتاسيم

۲. مفيد براي قلب

 يكي از مهم‌ترين خواص آووكادو كمك به حفظ سلامتي قلب است. آووكادو و روغن آووكادو سرشار از اسيد اولئيك تك غيراشباع است؛ يك اسيد چرب مفيد براي قلب. همچنين اسيد اولئيك باعث كاهش التهاب در بدن مي‌شود و ثابت شده است كه روي ژن‌هاي مرتبط با سرطان، تاثيرات مفيدي مي‌گذارد.

۳. سرشار از فيبر

 آووكادوها سرشار از فيبر است و حدود ۷ درصد از وزن آن‌ها را فيبر تشكيل مي‌دهد. فيبر، ماده‌ي گياهي هضم‌نشدني است كه مي‌تواند در كاهش وزن و كاهش قند خون نقش داشته باشد و همچنين باعث كاهش خطر ابتلا به بسياري از بيماري‌ها شود.
خواص هسته آووكادو

۴. افزايش جذب آنتي اكسيدان

يكي ديگر از خواص آووكادو افزايش ميزان جذب آنتي‌اكسيدان‌هاست. مطالعات نشان داده‌اند كه خوردن آووكادو يا روغن آووكادو با سبزيجات مي‌تواند مقدار آنتي‌اكسيدان جذب‌شده توسط بدن‌ را به‌طرز چشمگيري، ۲٫۶ تا ۱۵ برابر، افزايش دهد.

۵. حفظ سلامت چشم

آووكادوها نه‌تنها جذب آنتي‌اكسيدان از ساير مواد غذايي را افزايش مي‌دهند، بلكه خود نيز جزء خوراكي‌هاي سرشار از آنتي‌اكسيدان محسوب مي‎شود. اين آنتي‌اكسيدان‌ها شامل مواد مغذي به‌نام لوتئين و زاكسانتين است كه براي سلامت چشم مفيد و دركاهش خطر ابتلا به آب مرواريد بسيار تاثير گذارند .

راه هاي تقويت چشم

 

۶. كمك به كاهش وزن

كمك به كاهش وزن و رسيدن به اندام ايده‌آل يكي ديگر از خواص آووكادو است. شواهدي وجود دارد كه آووكادو يك ماده غذايي مفيد براي لاغري است. در يك مطالعه، افراد به دو گروه تقسيم شدند. به يك گروه وعده‌ غذايي حاوي آووكادو داده شد و به گروه ديگر، يك وعده مشابه اما بدون آووكادو؛ سپس از آن‌ها تعدادي سوال در مورد حس گرسنگي و سيري‌شان پرسيده شد. افرادي كه آووكادو خورده بودند، ۲۳ درصد بيشتر احساس سيري كردند و تمايل آن‌ها به غذا خوردن در طول ۵ ساعت آينده، ۲۸ درصد كمتر بود. پس جاي دادن آووكادو در رژيم غذايي‌ مي‌تواند به شما كمك كند تا به‌طور طبيعي كالري كمتري مصرف كنيد و راحت‌تر به يك رژيم غذايي سالم پايبند بمانيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با خوراكي‌هاي مفيد براي لاغري سريع، “لاغري سريع با آب سبزيجات” را مطالعه كنيد.

خواص آووكادو براي لاغري

۷. پيشگيري از سرطان

يك مطالعه نشان داده كه آووكادو مي‌تواند به كاهش عوارض جانبي شيمي‌درماني در لنفوسيت‌هاي انساني كمك كند. همچنين مشخص شده است كه عصاره آووكادو مانع رشد سلول‌هاي سرطان پروستات مي‌شود.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله سلامتي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۷:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

احتمال تمديد اجاره نامه مستاجران

به دنبال تبعات به جا مانده از شيوع ويروس كرونا، وزارت راه و شهرسازي به دولت پيشنهاد داده قرارداد مستاجران به طور خودكار به مدت 6 ماه تمديد شود.
تمديد قرارداد مستاجران

بازار خريد و فروش و اجاره مسكن در هفته‌هاي اخير تحت تاثير شيوع ويروس كرونا قرار گرفته و عمده اجاره نشين‌ها حاضر به پذيرش متقاضيان خريد يا اجاره ملكي كه در آن سكونت دارند نيستند. از سوي ديگر تمايل به تمديد قرارداد مستاجران از سمت موجران افزايش پيدا كرده است.

به گزارش مجله دلتا واسطه‌هاي ملكي مي‌گويند كه در روزهاي اخير عمده قراردادها در بازار اجاره از نوع تمديد است و با توجه به اينكه فصل جابجايي هنوز فرا نرسيده نرخ ها نيز رشد چنداني نشان نمي‌دهد. با اين حال معاون وزير راه و شهرسازي از ارائه پيشنهادي به دولت براي تمديد خودكار شش ماهه قرارداد مستاجران خبر داده است؛ پيشنهادي كه البته امكان تحقق آن با اما و اگر مواجه خواهد بود.

محمود محمودزاده معاون مسكن و ساختمان، در خصوص تمهيدات وزارت راه و شهرسازي براي مستاجران اعلام كرد: با توجه به بحران كرونا و شيوع اين بيماري همه‌گير و نگراني مردم از نقل و انتقال به واحدهاي جديد و همچنين مشكلاتي كه در خصوص اجاره‌بها ايجاد شده است، وزارت راه و شهرسازي مصوبه پيشنهاد تمديد شش ماهه قرارداد مستاجران به طور خودكار به دولت ارايه كرده است.

تمديد شش ماهه قرارداد مستاجران

وي با اشاره به اينكه مستاجران هم اكنون امكان جابه جايي ندارند، افزود: امكان ديد و بازديد از واحدهاي مسكوني فراهم نيست و در عين حال منابع درآمدي اكثريت مردم كاهش چشمگيري داشته كه اين مساله به ويژه در كلانشهرها مشكلات عديده‌اي را براي شهروندان ايجاد كرده است. به همين منظور اين پيشنهاد از سوي وزارت راه و شهرسازي براي تصويب در دولت در دست بررسي قرار گرفته است.

معاون وزير راه و شهرسازي از ديگر اقداماتي را كه در معاونت مسكن و ساختمان در دست پيگيري قرار دارد طرح جامع مديريت صنعت ساختمان عنوان كرد و توضيح داد: طرح جامع مديريت صنعت ساختمان كشور مراحل نهايي خود را طي مي‌كند. در اين طرح به اين شيوه برنامه ريزي شده است تا جايگاه بازيگران صنعت ساختمان از توليدكنندگان مصالح ساختماني و ساير بخش‌ها، در اين صنعت مشخص شود.

محمودزاده اجرايي و عملياتي شدن اين قبيل طرح‌ها را در ارتقاي وضعيت اقتصادي كشور موثر دانست و گفت: با توجه به اقتصاد بعد از نفت و شرايطي كه هم‌اكنون با آن مواجه هستيم و ضرورت اين مهم، به نظر مي‌رسد كه بايد توجهي ويژه‌ نسبت به مسكن و سرمايه گذاري در اين بخش و سهيم كردن افراد بيشتر در آن مدنظر قرار گيرد.

پيشنهاد مطالعه : براي دريافت آخرين اخبار از بازار مسكن “كاهش ۸۰ درصدي خريد و فروش مسكن” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از املاك دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۴:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني هاي هلند؛ سرزمين گل لاله

هلند، كشور گل لاله و سرزمين آسياب بادي با طبيعت بي‌نظيرش يكي از بهترين مقاصد اروپايي براي سفر است.
ديدني هاي هلند

قدم زدن در ميان باغ‌هاي گل لاله يا پرسه در كنار آبراه‌ها و كانال‌هاي آبي هلند را مي‌توان آرزوي هر گردشگري دانست. ديدني هاي هلند بيشتر از آن است كه تصورش را بكنيد. موزه‌ها و گالري‌هاي ديدني، طبيعت و باغ‌هاي زيباي پوشيده از گل، كانال‌هاي آبي و بناهاي تاريخي همگي بسته گردشگري شما را كامل خواهد كرد. در اين مقاله سعي شده برخي از معروف‌ترين جاذبه‌هاي هلند به شما معرفي شود. با مجله دلتا همراه باشيد.

باغ اروپا Keukenhof

كوكِنهوف يا باغ اروپا از بزرگترين باغ‌هاي گل در جهان و صدالبته از جذاب‌ترين ديدني هاي هلند است كه در شهر ليسه قرار دارد. در اين باغ زيباي ۷۰ هكتاري تقريبا از هر رنگي، گلي براي ديدن و بوييدن هست. حتما اين را مي‌دانيد كه هلند به‌ گل‌هاي لاله‌اش شهره است. در اينجا علاوه بر نمايشگاه‌هاي گل چند رستوران نيز برپا شده است كه مي‌توانيد پس از گردش در ميان گل‌ها براي صرف غذا مهمان‌شان شويد. قسمت هيجان انگيز بازديد از اين باغ استفاده از دوچرخه و يا قايق‌سواري در محوطه باغ است كه امكان ديدن مناظر اطراف باغ را فراهم مي‌كند. همچنين با وجود قصر كوكنهوف در اين باغ مي‌توانيد با فرهنگ و آداب و تاريخ مردم هلند آشنا شويد.

كوكِنهوف باغ اروپا ديدني هاي هلند

موزه‌ ملي Rijksmuseum

موزه‌ ملي هلند واقع در آمستردام يكي از ديدني هاي هلند است كه شامل مجموعه‌ ارزشمندي از آثار هنري و عتيقه‌جات است. در اين موزه حدود ۷ ميليون شي‌ قيمتي و بيش از ۵۰۰۰ نقاشي وجود دارد كه مجموعا در ۲۵۰ سالن چيده شده‌اند. اين موزه شامل يك كتابخانه‌ ۳۵ هزار كتابي نيز بوده و بيشتر قسمت‌هاي اين موزه به نمايش دست‌سازه‌هاي قديمي و مجسمه‌هاي قرون وسطايي اختصاص دارند. اگر مي‌خواهيد حسابي از اين موزه حظ ببريد، حداقل بايد يك روز كامل برايش وقت بگذاريد.

موزه ملي هلند

پارك ملي Hoge Veluwe National Park

هلند، سرشار از زيبايي‌هاي طبيعي است. از جمله‌ي اين زيبايي‌هاي طبيعي مي‌توان به پارك ملي هوخه فيلووه اشاره كرد كه در زميني به‌مساحت ۱۳٬۸۰۰ هكتار، زيستگاه بيش از ۵۰۰ گونه گياهي مختلف و نادر است. اين پارك از چشم‌اندازهاي متنوعي همچون جنگل و چمنزار و در قسمت‌هايي نيز از تپه‌هاي شني تشكيل شده است و حيواناتي از قبيل گوزن و طيف وسيعي از پرندگان مهاجر در آن زندگي مي‌كنند. براي كوهنوردان، پرندگان و دوستداران طبيعت هلند، اين پارك با مناظر و حيوانات بي نظير خود، سفر خاطره‌انگيزي را شكل مي‌دهد.

پارك ملي ديدني هاي هلند

افتلينگ Efteling

اِفتِلينگ بزرگ‌ترين پارك تفريحي هلند است كه در دهكده‌ كاتس‌هئوفل (Kaatsheuvel) قرار دارد. اين پارك از قسمت‌هاي مختلفي تشكيل شده است كه هركدام‌شان به بازنمايي يكي از افسانه‌هاي قديمي اختصاص دارند. همچنين اِفتِلينگ يكي از قديمي‌ترين تِم‌پارك‌هاي جهان است كه در سال ۱۹۵۲ افتتاح شد و از آن زمان همواره محبوب گردشگران بوده است. ازجمله قسمت‌هاي جذاب اِفتِلينگ مي‌توان به راوِلِين اشاره كرد. در راوِلِين مي‌توانيد شاهد روايت دنيايي سحرانگيز و ماجراي ۵ خواهروبرادري باشيد كه با هيولايي شيطاني مبارزه كردند و شكستش دادند.

افتلينگ

آسياب هاي بادي كيندرديك Kinderdijk

كيندِردِيك دهكده‌اي‌ خوش‌منظره‌ در حاشيه‌ رودخانه‌ نورد است. آسياب‌هاي بادي قرن هجدهمي كيندِردِيك، در فهرست ميراث جهاني يونسكو نيز به‌ثبت رسيده‌اند. ۱۹ آسياب بادي در اينجا وجود دارد كه بين سال‌هاي ۱۷۲۲ تا ۱۷۶۱ ساخته شده‌اند و بزرگ‌ترين مجموعه‌ آسياب‌هاي بادي قديمي در هلند به شمار مي‌رود. در زمان‌هاي مشخصي از سال پره‌هاي اين آسياب‌ها به‌حركت درمي‌آيند و جلوه‌اي بسيار باشكوه به اطراف مي‌دهند.

آسياب هاي بادي هلند

گذرگاه هاي آبي آمستردام

آمستردام مثل ونيز و ساير شهرهاي روي آب داراي گذرگاه‌هاي آبي است. اين كانال‌ها جلوه‌ قشنگي به شهر بخشيده‌اند. مي‌توانيد با يكي از قايق‌هاي گردشگري يا تاكسي‌هاي آبي در حاشيه‌ كانال‌ها همراه شويد تا آمستردام را از ميان آب تماشا كنيد. اگر هم علاقه‌اي به قايق‌سواري نداريد، همين كه در حاشيه‌ كانال‌ها قدم بزنيد، به خودي خود لذتي فراموش‌نشدني براي شما رقم خواهد زد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري آمستردام “ديدني هاي آمستردام ؛ بهشت قاره سبز” را مطالعه كنيد.

گذرگاه آبي آمستردام ديدني هاي هلند

مادورودام

اگر وقت كافي نداريد و مي‌خواهيد كل هلند را يك‌جا ببينيد، به مادورودام (Madurodam) در لاهه برويد. مادورودام درواقع نمونه‌ مينياتوري هلند است كه مهم‌ترين نقاط گردشگري آن را در مقياسي كوچك نشان‌تان مي‌دهد. اين نمونه‌يمينياتوري سازه‌هايي همچون راه‌آهن و فرودگاه را نيز شامل مي‌شود و تزئينات ظريفش حيرت‌انگيزند.

مادورودام ديدني هاي هلند

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري ونيز “ديدني هاي ونيز ؛ شهر روي آب” را مطالعه كنيد.

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله گردشگري دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۵:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

طرز تهيه سمبوسه هندي

سمبوسه هندي، غذايي محبوب با طعم و مزه تند و لذيذ است و مي‌توان آن را به عنوان پيش‌غذا يا ميان‌وعده سرو كرد.
طرز تهيه سمبوسه هندي

هرچند كه در كشور ما سمبوسه غذايي جنوبي است و پخت آن در شهرهاي جنوب كشور بسيار رواج دارد، اما اصل سمبوسه به كشور هند بازمي‌گردد. اين پيش غذا كه در وعده اصلي نيز سرو مي‌شود در بين افراد مختلف به ويژه كودكان داراي محبوبيتي ويژه است و با توجه به تنوع بالايي كه دارد به راحتي مي‌توان آن را طبق ذائقه هاي گوناگون تهيه كرد. طرز تهيه سمبوسه هندي را در مجله دلتا بخوانيد.

مواد لازم سمبوسه هندي 

 • ميخك ۶ الي ۷ عدد
 • تخم خردل يك قاشق سوپ‌خوري
 • زيره (پودر شده) ۲ قاشق چاي‌خوري
 • فلفل سياه (پودر شده) يك قاشق سوپ‌خوري
 • تخم گشنيز يك قاشق سوپ‌خوري
 • زنجبيل (پودر شده) يك برش كوچك
 • زردچوبه يك قاشق چاي‌خوري
 • چوب دارچين يك عدد
 • سير (ريز خرد شده) ۴ حبه
 • فلفل قرمز (خشك شده): ۳ عدد
 • پياز (ريز خرد شده) يك عدد
 • هويج (نگيني خرد شده) ۲ عدد
 • سيب زميني پخته (نگيني خرد شده) ۳ عدد
 • ليمو يك عدد
 • نخود فرنگي (پخته) يك پيمانه
 • آرد ۲ قاشق سوپ‌خوري
 • روغن ۳ قاشق سوپ‌خوري
 • نمك به مقدار لازم
 • روغن به مقدار لازم

مواد لازم خمير:

 • آرد يك كيلوگرم
 • نمك ۲ قاشق چاي‌خوري
 • آب به مقدار لازم

طرز تهيه سمبوسه

طرز تهيه سمبوسه هندي

 • براي تهيه مواد مياني، روغن را در ظرف مناسبي روي حرارت گرم كنيد و چاشني‌ها را در آن تفت دهيد تا عطر و بوي آن‌ها بلند شود.
 • سير و فلفل قرمز خشك و خرد شده را در روغن تفت دهيد.
 • پياز، هويج، سيب زميني، نخود فرنگي، آب ليمو ترش، نمك و آرد را اضافه كرده تفت دهيد.
 • ظرف را از روي شعله برداشته و كنار بگذاريد، چوب دارچين و ميخك‌ها را از مواد جدا كنيد.
 • براي تهيه خمير، آب، آرد و نمك را با هم مخلوط  و در صورت سفت بودن خمير كمي آب اضافه كنيد.
 • خمير را ورز داده و سپس گلوله‌هايي به اندازه گردو از آن جدا كنيد.
 • گلوله‌هاي خمير را روي سطح كار با وردنه پهن كنيد و به شكل مثلث در آوريد.
 • سپس مخلوط مواد تفت داده شده را روي هر يك از آن‌ها قرار داده و لبه‌ها را روي هم بگذاريد.
 • سمبوسه‌ها را در روغن داغ سرخ كرده و سپس  در ظرف مناسب سرو كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با طرز تهيه انواع سمبوسه ”دورهمي دوستانه با سمبوسه مرغ” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله آشپزي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۹:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

راهنماي انتخاب لباس تابستاني

لباس‌هاي تابستاني علاوه بر شيك بودن، بايد خنك و راحت باشند. هنگام خريد به الياف به كار رفته در پارچه اين لباس‌ها دقت كنيد.
لباس تابستاني

روزهاي آفتابي و دست و پنجه نرم كردن با گرماي سوزنده نزديك است! اما راه ساده‌اي كه در گرماي شديد هم بتوانيد دوام بياوريد چيست؟ پوشيدن لباس تابستاني خنك! مهم‌ترين فاكتور در انتخاب انواع لباس تابستاني توجه به الياف تشكيل دهنده پارچه آن است. در اين مطلب مجله دلتا با ۴ پارچه با قابليت تنفس و مناسب گرماي تابستان آشنا شويد و بهترين لباس‌هاي تابستاني را انتخاب و خريداري كنيد.

چگونه خوشتيپ باشيم

۱) لباس تابستاني نخي

نخ با الياف نرم و ملايم و راحتش شناخته مي‌شود. ويژگي خاص پارچه‌هاي نخي، امكان عبور هوا از بين الياف ظريف آن است.

لباس نخي را كجا بپوشيم؟

مي‌توان گفت پارچه‌هاي نخي براي هر آب و هوايي مناسبند. آن‌ها را هم در هواي گرم و خشك و هم در هواي مرطوب مي‌توان پوشيد. اما لباس‌هاي نخي قطعا بهترين انتخاب براي ورزش كردن نيستند؛ چون رطوبت را در خود نگه داشته و باعث سرماخوردگي مي‌شوند. علاوه بر آن پارچه‌هاي نخي اگرچه بهترين انتخاب براي لباس تابستاني به شمار مي‌روند؛ اما براي استايل مجلسي شايد آنقدر كارايي نداشته باشند؛ چون هم زودتر چروك مي‌شوند و هم فرم روزمره‌تري دارند؛ مگر اينكه الياف نخي در لباس مورد نظر شما با برخي الياف مصنوعي ديگر تركيب شده باشد.

پوشاك زنانه

مزاياي لباس هاي نخي

علاوه بر امكان عبور هوا از الياف طبيعي لباس‌هاي نخي كه باعث كاهش گرماي بدن مي‌شود، نخ يك جنس ضدحساسيت است و با توجه به ميزان بالاي عرق كردن در تابستان، لباس‌هاي نخي به سلامت پوست شما هم كمك مي‌كنند.

۲) لباس هاي كتان

كتان يا همان لينن از گياه كتان درست مي‌شود و به خاطر خنكي بي‌نظير و حس تازگي در هواي گرم شناخته مي‌شود.

مزاياي لباس هاي كتان

به دليل تراكم بالاي پارچه، كتان معمولا دوام بالاتر و قابليت تنفس بيشتري دارد. آن‌ها كاربردي هستند و براي هر موقعيتي بهترين انتخاب لباس تابستاني به شمار مي‌روند.  علاوه بر اين پارچه‌هاي كتان بسيار سبك هستند.

مزيت كتان نسبت به نخ اين است كه كمتر چروك و آسان‌تر صاف مي‌شود! پس اگر از اتو كشيدن متنفريد، كتان بايد انتخاب اول شما باشد.

راهنماي خريد لباس نخي تابستاني

۳) لباس هاي ريون

ريون، الياف مصنوعي است كه از درخت گرفته شده و طي پروسه‌اي تغيير پيدا مي‌كند. ريون حسي شبيه به ابريشم، پنبه يا لينن دارد.

لباس هاي ريون را كجا بپوشيم؟

پارچه‌هاي ريون بهترين انتخاب براي هواي گرم و خشك هستند؛ اما به اين دليل كه به هر حال الياف طبيعي به شمار نمي‌روند، به اندازه لباس‌هاي نخي قابليت عبور هوا را ندارند و براي هواي مرطوب نمي‌توانند انتخاب اول باشند.

مزاياي لباس هاي ريون

ريون بافتي ظريف‌تر نسبت به لباس‌هاي نخي دارد و بنابراين انتخاب مناسبي براي لباس‌هاي مجلسي يا شوميزهاي تابستاني سبك، لطيف و راحت است.

لباس تابستاني دخترانه

نكته: رنگ‌هاي روشن مثل سفيد، كرم و پاستلي‌ هم درخشش بيشتري براي فصل تابستان دارند و استايل زيباتري مي‌سازند، هم به دليل جذب كمتر نور خورشيد نسبت به رنگ‌هاي تيره، به خنك ماندن شما كمك مي‌كنند.

۴) لباس هاي تابستاني با پارچه الياف تركيبي

برخي پارچه‌ها با الياف تركيبي براي تابستان مناسب است . لباس‌هايي با اليافي از نخ، پلي‌استر، اسپاندكس، نايلون و كتان كه در تركيب با يكديگر هم خنك بوده و هم فرم زيبايي دارند.

اين لباس‌ها كجا كاربرد دارند؟

برخي از اين پارچه‌هاي تركيبي در انواع لباس‌هاي ورزشي به كار مي‌روند. مزيت اين لباس‌ها نسبت به يك تي شرت نخي ساده اين است كه به جاي جذب رطوبت آن را از خود عبور داده و اجازه خشك شدن عرق روي بدن را مي‌دهد، بنابراين در طول فعاليت‌هاي ورزشي هم خنك مي‌مانيد و هم خشك.

استايل تابستاني

همچنين الياف تركيبي، بيشترين كاربرد را در انواع لباس مجلسي دارند. اين پارچه‌ها معمولا بهتر روي بدن فرم مي‌گيرند و كمتر چروك مي‌شوند. همچنين رنگ‌بندي‌هاي درخشاني دارند كه براي انواع بلوز يا پيراهن مجلسي تابستاني مي‌توانيد سراغشان برويد و يك ست خيره‌كننده بسازيد.

 

نكته: پارچه‌هايي با الياف تركيبي معمولا مقاوم‌تراست و با خيال راحت مي‌توانيد آن‌ها را در ماشين لباس‌شويي بشوييد.

پيشنهاد مطالعه: براي انتخاب كفش تابستاني، “راهنماي انتخاب كفش تابستاني زنانه” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله مد و زيبايي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۲:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع: