تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

اتمام طرح مسكن ملي در گرو تامين منابع مالي

پروژه مسكن ملي وابستگي شديدي به تامين مالي براي اتمام در زمان مقرر دارد و تاخير در آورده مالي، تحويل واحدها را با تاخير مواجه خواهد كرد.
جديدترين اخبار طرح ملي مسكن

براساس جديدترين اخبار طرح ملي مسكن و همچنين اعلام رسمي معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، سرعت ساخت و اتمام پروژه‌هاي طرح اقدام ملي مسكن وابستگي بسياري به تامين مالي دارد.

به گزارش مجله دلتا از ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملي مسكن، اجراي ۱۰۰ هزار واحد بر عهده شركت بازآفريني است كه در بافت‌هاي فرسوده اجرا مي‌شود. از ۳۰۰ هزار واحد ديگر ۲۳۰ هزار در مراحل اجرايي قرار دارد و مابقي نيز در مراحل مختلف از جمله تهاتر زمين، اخذ پروانه يا انتخاب سازنده است.

محمود محمودزاده در پاسخ به اين سوال كه آيا طرح اقدام ملي مسكن تا پايان دولت دوازدهم به اتمام مي‌رسد؟ گفت: اگر متقاضيان، آورده خود را به موقع واريز كنند قطعا در زمان مقرر به پايان مي‌رسد ولي اگر پروژه ها با اختلافات داخلي مواجه شود يا اينكه آورده متقاضيان با تاخير مواجه شود، در پروژه تاثير مي‌گذارد.

پروژه‌اي كه يك ساله تمام شد

محمود زاده با اشاره به ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد طرح اقدام ملي مسكن كه به عنوان اولين واحدها قرار است خرداد يا تير ماه تحويل متقاضيان شود گفت: اين پروژه خرداد سال گذشته آغاز و به يك تعاوني واگذار شد، اما با توجه به اينكه اعضا آورده خود را به موقع پرداخت كردند، ظرف ۱۲ تا ۱۳ ماه آماده شده است.

طرح اقدام ملي مسكن

افزايش مدت اقساط زمين از ۵ به ۱۰ سال

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه افزايش مدت بازپرداخت بهاي زمين واحدهاي طرح اقدام ملي از ۵ به ۱۰ سال را به دولت پيشنهاد داده‌ايم گفت: همه تلاش ما اين است كه جذابيت بيشتري براي متقاضيان مسكن ملي ايجاد كنيم. با توجه به اينكه تسهيلات بانكي جزو منابع دولتي است و امكان كاهش سود آن وجود ندارد تصميم گرفتيم كه از منابع و امكانات وزارت راه و شهرسازي براي كمك به متقاضيان استفاده كنيم.

وي تصريح كرد: در آيين نامه اجازه داشتيم كه زمين را با اقساط پنج ساله واگذار كنيم. به دولت پيشنهاد داديم كه اين زمان را به ۱۰ سال افزايش دهد. اگر دولت با اين پيشنهاد موافقت كند اين طرح بزرگ‌ترين ارزش افزوده را براي متقاضيان ايجاد خواهد كرد.

به گفته محمودزاده، دو سال در زمان ساخت طرح اقدام ملي، تنفس داده مي‌شود و هشت سال اقساط زمين دريافت مي‌شود. با توجه به مطالعات اقتصادي و در نظر گرفتن اين مسئله كه فروش اقساطي زمين، بدون كارمزد است قيمت نهايي زمين بسيار پايين تمام مي‌شود و حتي بيشتر از وام‌هاي ارزان‌قيمت و يارانه دار براي متقاضيان ارزش افزوده ايجاد مي‌كند.

بر اساس جديدترين اخبار طرح ملي مسكن اولين واحدهاي مسكن ملي در بعضي مناطق كشور، خرداد يا تيرماه امسال تحويل مي‌شود. پيش از اين هم محمودزاده معاون وزير راه و شهرسازي گفته بود كه ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهاي كوچك آماده واگذاري است.

پيشنهاد مطالعه : براي آگاهي از آخرين اخبار‌ مسكن “چرا مسكن بي كيفيت ساخته مي‌شود؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۴:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات رايج آشپزي

گاهي با پيش آمدن اشتباهاتي در آشپزي، نتيجه مطلوب را نمي‌گيريد و نمي‌دانيد ايراد كار كجا است.
اشتباهات آشپزي

خوب است با اشتباهات آشپزي آشنا شويد و راه حل برطرف كردن آنها را بدانيد. در اين صورت با رعايت نكات آشپزي به نتيجه دلخواه در طبخ غذا مي‌رسيد. با مجله دلتا همراه باشيد تا با اشتباهات رايج آشپزي و راه حل‌هاي آنها آشنا شويد.

جايگزيني مواد

جابجا كردن يكي از مواد غذايي با ديگري هميشه جواب نمي‌دهد. به عنوان مثال استفاده از بيكينگ پودر به جاي بيكينگ سودا در بعضي موارد احتمالاً همان مقدار كه مي‌خواهيد پف نمي‌كند.

البته اين مشكل هميشگي نيست، مثلا مي‌توانيد عسل را به جاي شكر سفيد و خامه را به جاي شير غليظ و يا آرد ذرت را به جاي آرد گندم به كار ببريد. اما براي اجتناب از اشتباه اول، در هنگام جايگزيني از يك آشپز حرفه‌اي يا يك كتاب معتبر آشپزي كمك بگيريد.

اشتباهات رايج آشپزي

پر كردن بيش از اندازه تابه

همه مواد را با هم و در يك نوبت در تابه نريزيد. بهتر است مواد غذايي را در چند نوبت سرخ كنيد تا هم آب نيندازد و هم يكنواخت سرخ شود؛ در غير اين صورت ممكن است نيمي از غذا بيش از حد سرخ ‌شود و مابقي نيم‌پز بماند.

نگهداري روغن و ادويه نزديك گاز

نگهداري ادويه‌ها و روغن نزديك گاز، باعث مي‌شود تا عطر و كيفيت خود را به دليل گرما به مرور از دست بدهند. بهتر است روغن و ادويه‌ها را در جاي خنك، تاريك و خشك نگه داريد.

اشتباهات متداول آشپزي

داغ نكردن تابه هنگام آشپزي

اگر مواد غذايي سرد را در روغن داغ نشده در يك تابه سرد بريزيد، غذا روغن را جذب مي‌كند و مجبوريد دوباره روغن اضافه كرده و يك غذاي چرب داشته باشيد.

هميشه تابه را روي حرارت بگذاريد و پس از اينكه داغ شد، روغن بريزيد. سپس مواد غذايي را كه به دماي محيط رسيده، اضافه كنيد. اين كار از چسبيدن غذا هم جلوگيري مي‌كند.

ترس از نمك

مقدار نمك مناسب هم غذا را خوشمزه مي‌كند و هم به سلامتي آسيب نمي‌رساند. نمك علاوه بر طعم ‌دهندگي در غذا، كاربردهاي ديگري هم دارد. به عنوان مثال نمك با مايه خمير به ور آمدن خمير كمك مي‌كند. پس تنها در صورتي از نمك اجتناب كنيد كه به دستور پزشك باشد.

نكات آشپزي

روغن در آب پاستا

يكي از اشتباهات آشپزي افزودن روغن در آبي است كه پاستا را در آن مي‌پزيد. اگر پاستا با كيفيت است، نيازي به اضافه كردن روغن در آب جوش ندارد. اگر پاستا را بيش از زماني كه لازم است نجوشانيد، به هم نمي‌چسبد.

مخلوط كردن بيش از حد مواد خمير

مواد خمير را بيش از اندازه هم نزنيد. اين كار باعث مي‌شود گلوتن موجود در آرد از آن جدا شده و باعث سفت شدن كيك يا مافين ‌شود. همين كه احساس كرديد مواد به صورت يكنواخت مخلوط شده‌اند، كفايت مي‌كند.

پر كردن ليوان آرد

بسياري از آشپزها با اينكه از ليوان استفاده مي‌كنند، اما نتيجه كارشان رضايت‌ بخش نيست و دليل آن را نمي‌فهمند. دليل اين مشكل آن است كه ليوان را داخل آرد كرده و آن را با فشار پر مي‌كنند كه در اين صورت مقدار آرد از اندازه مورد نظر بيشتر مي‌شود. براي اندازه‌گيري درست، ليوان را با يك قاشق پر كرده و روي آن را با پشت قاشق صاف كنيد تا آرد اضافي بيرون بريزد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله آشپزي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۴:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

طرز تهيه نان تافتون

نان تافتون خانگي يكي از نان‌هايي است كه مي‌توان راحت و بي دردسر و با كمترين مواد اوليه در خانه درست كرد.
نان تافتون

طرز تهيه نان تافتون بسيار ساده است و در پخت آن نيازي به خمير مايه فوري نيست. اين نان خوشمزه و فوري بهترين گزينه براي صبحانه يا عصرانه است. براي آشنايي با طرز تهيه نان تافتون خانگي با مجله دلتا همراه باشيد.

مواد لازم تهيه نان تافتون :

 • آرد گندم: ۳ ليوان
 • نمك: نصف قاشق غذاخوري
 • بيكينگ پودر: يك قاشق غذاخوري
 • روغن مايع: ۴ قاشق غذاخوري
 • آب: يك ليوان

نان تافتون خانگي

طرز تهيه نان تافتون :

آرد را دو بار الك كرده؛ سپس با نمك و بيكينگ پودر مخلوط كنيد.

روغن را به مواد افزوده و وقتي يكدست شد، يك ليوان آب اضافه كنيد.

با ليسك همه مواد را هم زده و مخلوط كنيد تا خمير لطيفي به دست بيايد. سپس خمير را خوب ورز دهيد تا جاافتاده‌تر شود. توجه داشته باشيد كه براي ورز دادن خمير حتما دست را چرب كنيد.

خمير آماده شده را در ظرفي گذاشته و روي آن را با پلاستيك يا پارچه بپوشانيد تا حدود ۲۰ دقيقه در دماي محيط استراحت كند.

روي سطح صافي را آردپاشي كرده و با وردنه خمير را روي آن پهن كنيد. با چاقو يا كاتر خمير را به حالت دايره برش بزنيد تا منظم شود.

تابه را بدون روغن داغ كرده و نان را داخل آن پهن كنيد. وقتي يك طرف نان پخت، آن را برگردانيد تا طرف ديگر هم بپزد.

توجه داشته باشيد به محض اينكه نان را داخل تابه گذاشتيد، حباب‌هايي روي نان ايجاد مي‌شود كه نشان مي‌دهد نان در حال پختن است؛ مراقب باشيد نسوزد.

به محض پخته شدن نان، آن را از تابه بيرون آورده، داخل پارچه گذاشته و روي آن را بكشيد تا نان گرم بماند و خشك نشود.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با طرز پخت يك نان خانگي خوشمزه “نان شيرمال خانگي” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله آشپزي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۷:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

جلوگيري از پيري پوست با ورزش

در اين مطلب ۴ ورزش مؤثر به شما معرفي مي‌كنيم كه پيري و افتادگي پوست صورت را به تأخير مي‌اندازد.
ورزش صورت

ورزش صورت يكي از بهترين راه‌ها براي جوان و شاداب نگه داشتن پوست صورت است. ورزش صورت زحمت چنداني ندارد و وقت زيادي هم نمي‌گيرد. درحالي‌ كه بسياري از ما از اين حقيقت آگاهيم، كمتر كسي به ورزش صورت اهميت مي‌دهد. با مجله دلتا همراه باشيد تا با ۴ تمرين روزانه براي جلوگيري از پيري پوست صورت و حفظ شادابي و استحكام آن آشنا ‌شويد.

ورزش صورت

تقويت نقاط مشكل ‌ساز

معمولا بخش پاييني صورت زودتر از ديگر قسمت‌ها دچار افتادگي و شل‌شدگي مي‌شود. اين تمرين به تقويت اين بخش از صورت كمك مي‌كند.

با بند انگشتان اشاره و مياني همراه با روغن ماساژ مناسب،‌ خط آرواره را از گونه‌ها به سمت گوش‌ها مالش دهيد. ابتدا بند انگشتان را در گوشه آرواره بگذاريد؛ سپس پوست را به بالا و به سمت گوش‌ها بكشيد. اين حركت با تكرار به كشيده شدن پوست به سمت بالا كمك مي‌كند.

اكنون به ‌آرامي آرواره پاييني را رها كنيد. آرنج‌ها را روي ميزي بگذاريد و بخش بالايي استخوان گونه‌ها را به دست‌ها تكيه دهيد. سنگيني سر را روي دست‌ها بيندازيد و بگذاريد سرتان آرام بگيرد. آرواره را همچنان باز و رها نگه داريد. براي ۱۰ ثانيه يا بيشتر اين حالت را حفظ و سپس حركت را تكرار كنيد. اين حركت در كشش ماهيچه‌هاي گونه‌ها مؤثر است.

قوام ‌دهنده صورت

اين حركت به ‌ويژه در ميان بازيگرها بسيار پرطرفدار است، چون همه ماهيچه‌هاي صورت را درگير مي‌كند. ابتدا ماهيچه‌هاي صورت را رها كنيد؛ سپس به آرامي و با صداي بلند اين حروف را تلفظ كنيد: A، E، I، O و U. نكته اين است كه براي تلفظ حروف، بهتر است دهان را به‌تمامي باز كرده و تا جايي ‌كه مي‌شود ماهيچه‌ها را درگير كنيد. اگر به‌اندازه كافي روي هر حرف تاكيد كنيد، متوجه مي‌شويد كه همه ماهيچه‌ها از سينه تا گونه‌ها به‌كار گرفته مي‌شوند.

براي تاثير بهتر، اين حركت را همراه با ماساژ صورت انجام دهيد. ابتدا ماهيچه‌ها را با ماساژ دادن همراه با روغن گرم كنيد؛ سپس حركت را انجام دهيد. همراهي اين دو با يكديگر، ماهيچه‌ها را با قوام‌تر و سفت‌تر مي‌كند.

كشش يوگا

ماهيچه‌هاي تحت‌ فشار ممكن است به افتادگي صورت و بسته شدن منافذ منجر شوند. براي كشش و آرامش ماهيچه‌هاي صورت كه از پركاربردترين ماهيچه‌هاي بدن هستند، تمريني شگفت‌انگيز اما ساده دارد به نام كشش يوگا است.

براي انجام اين تمرين، انگشتان اشاره را در دهان فرو كنيد. آنها را روي لپ‌ها حركت دهيد تا به جايي برسيد كه كام و گونه‌ها به هم متصل ‌شوند. اكنون با فشار انگشتان را به پايين و به سمت آرواره پاييني بچرخانيد. اين كار باعث كشش و رفع تنش در ماهيچه‌هاي خسته صورت مي‌شود.

كشش چشم

كشش چشم

درست مانند تمريناتي كه براي بدن انجام مي‌دهيم، اين تمرين ‌هم با تكرار به نتيجه مي‌رسد. هدف پرورش ماهيچه‌هاي صورت نيست، بلكه مي‌خواهيم با كمي كشش ماهيچه‌هاي صورت را رها و تنش را از آنها دور كنيم. در اين تمرين با تحريك نقاط فشار، جريان خون افزايش مي‌يابد و مواد مغذي بيشتري به پوست صورت مي‌رسد. اين از هر جهت براي پوست صورت مفيد است و توصيه مي‌شود اين حركت ساده را هر صبح انجام دهيد.

با انگشتان اشاره‌ روي ابروها را پوشانده و آنها را بالا ببريد. همزمان چشم‌ها را ببنديد و جمع كنيد. آهسته تا ۳ بشماريد و سپس چشم‌ها و ابروها را رها كنيد. اين تمرين به طراوت پلك‌ها و درمان پف زير چشم هم كمك مي‌كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با راه‌هاي جلوگيري از پيري پوست صورت “از پير شدن پوست جلوگيري كنيد” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله مد و زيبايي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۲۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ كردن مو در خانه

بسياري از خانم‌ها از اينكه ريشه موهايشان درآمده و رنگ آن متفاوت با رنگ مو باشد، خوششان نمي‌آيد و دوست دارند با رنگ كردن مو در خانه سريع آن را برطرف كنند.
رنگ كردن مو

اگر ريشه موهاي شما زود در مي‌آيد و وقت كافي براي رفتن به آرايشگاه براي رنگ ريشه نداريد، با مجله دلتا همراه باشيد تا با اصول و نكات رنگ كردن مو در خانه آشنا شويد.

انتخاب رنگ مو

رنگ روي ژورنال يا بسته‌بندي رنگ مو با رنگي كه روي مو‌هاي شما ايجاد مي‌شود، متفاوت است. براي اينكه رنگ موها دقيقا شبيه رنگ ژونال شود، بايد موها را با پايه قوي دكلره كنيد تا تقريبا به ‌رنگ زرد بسيار روشن برسد و سپس مو را رنگ كنيد. البته بهتر است قبل از رنگ كردن مو، مقداري از آن را روي نوك موها امتحان كنيد تا ببينيد نتيجه دلخواه را مي‌گيريد يا نه.

شستن مو

بهتر است كه يك تا دو روز قبل از رنگ كردن مو، سر را خوب بشوييد تا چربي يا كثيفي باعث خوب عمل نكردن رنگ مو يا تيره شدن آن نشود. البته بلافاصله پس از حمام هم نبايد مو را رنگ كرد، چون اين كار به مو‌ها و پوست سر آسيب مي‌زند.

جنس مو

اگر مو‌هاي زبر يا خشك داريد، آن را قبل از شروع كار با مقدار كمي روغن گياهي چرب كنيد تا راحت‌تر رنگ بگيرد.

رنگ كردن مو در خانه

انتخاب اكسيدان

اكسيدان عامل فعال‌ كننده و تسريع‌كننده رنگ مو است و بدون آن رنگ مو عمل نمي‌كند. بنابراين اكسيدان خود را با توجه به طيف رنگ مويي كه داريد، انتخاب كنيد.

۴ نوع اكسيدان وجود دارد؛ اكسيدان ۳ درصد كه ضعيف‌ترين نوع اكسيدان است و براي رنگساژها، هايلايت‌ها، مش‌ها و انواع لايت‌ها و همينطور در رنگ‌هاي تيره مثل مشكي و قهوه‌اي تيره براي ثبات و تيرگي بيشتر مو كاربرد دارد.

اكسيدان ۶ درصد كه قوي‌تر از اكسيدان ۳ درصد است و براي رنگ كردن مو‌هاي سفيد، دكلره‌هاي ضعيف، تكنيك آمبره و سامبره و رنگ كردن ريشه مو و ابرو كاربرد دارد.

اكسيدان ۹ درصد كه بسيار قوي است و قابليت روشن‌ كنندگي دارد و براي رنگ‌هاي روشن‌تر و رنگ مو‌هايي با پايه متوسط تا بلوند كاربرد دارد.

اكسيدان ۱۲ درصد كه قوي‌ترين نوع دكلره است و توصيه مي‌شود خودتان از اين نوع اكسيدان استفاده نكنيد، چون بسيار قوي بوده و مو‌ها را با سرعت زياد روشن مي‌كند و روش كار با آن را آرايشگران حرفه‌اي مي‌دانند.

معمولا بهترين تركيب براي رنگ و اكسيدان، يك به يك است؛ مگر اينكه روي بسته اكسيدان يا رنگ، دستورالعمل خاص ديگري ذكر شده باشد.

دسته بندي مو ها

از كجا شروع كنيم؟

رنگ كردن مو را از پشت سر شروع كنيد و بعد به سراغ جلوي مو و بغل گوش‌ها برويد. براي شروع كار، مقداري كرم مرطوب‌كننده يا وازلين دور صورت و محل رويش موها بماليد تا درصورت برخورد رنگ مو به پوست، پس از شستن، اثر آن راحت‌تر پاك شود.

ابتدا مو‌ها را دسته‌ دسته كنيد؛ سپس قسمت انتهايي هر دسته را رنگ كنيد. حدود ۱۰ دقيقه بعد ريشه را رنگ كرده و دور آن دسته از مو را فويل بپيچيد و به‌سراغ دسته بعدي برويد.

پس از اينكه رنگ را كاملا روي تمام قسمت‌هاي مو گذاشتيد، كلاه مخصوص رنگ مو يا يك عدد مشما روي سر بگذاريد؛ سپس سشوار را روي درجه گرم گذاشته و مو‌ها را سشوار كنيد تا گرما باعث شود كه موها زودتر رنگ بگيرد.

اگر جنس موها نرم است، ۳۰ دقيقه و اگر زبر است، حدود ۴۰ دقيقه صبر كنيد؛ سپس موها را با آب بشوييد.

بهتر است تا يك روز براي شستن موها از شامپو استفاده نكنيد. پس از رنگ كردن مو، حتما هر شب از محصولات مراقبتي مو مانند روغن زيتون يا ماسك‌هاي طبيعي و گياهي استفاده كرده و موها را چرب نگاه داريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۱۱:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

قوانين ملاقات فرزند

دادخواست الزام به ملاقات فرزند مشترك مانند ساير دعاوي حقوقي، توسط خواهان به طرفيت خوانده و با موضوع ملاقات طفل مطرح مي‌شود.
ملاقات فرزند

ملاقات فرزند مشترك حق طبيعي، اخلاقي و قانوني والدين است و نمي‎توان هيچ يك از والدين را از اين حق بدون دليل قانوني محروم كرد. بنابراين، در صورتيكه هر يك از والدين ادعا كند كه ديگري شرايط ديدار با فرزند را ندارد، بايد اين ادعا را در دادگاه صالح اثبات كند. در مجله دلتا به بررسي قوانين و مقررات مربوط به ملاقات فرزند پرداخته شده است.

ملاقات فرزند بعد از طلاق

مدت زمان ملاقات بعد از طلاق، محدوديت ندارد، مگر اينكه طفل بعد از سن رشد (۱۸ سال تمام)، تمايلي به ملاقات نداشته باشد. با ارائه لايحه و نوشتن دليل و مستندات مي‎توان از دادگاه تقاضاي افزايش زمان ملاقات طفل را مطرح كرد. همچنين چنانچه قبل از طلاق، فرزند نزد هر يك از والدين بوده و از ملاقات طرف ديگر جلوگيري شود، طرف مقابل مي‎تواند از طريق مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيك قضايي و ارجاع دعوي به دادگاه خانواده تقاضاي خود را مطرح كند.

حق ملاقات فرزند

امتناع از تحويل فرزند

دادخواست الزام به ملاقات فرزند مشترك مانند ساير دعاوي حقوقي، توسط خواهان به طرفيت خوانده و با موضوع ملاقات طفل مطرح مي‎شود. دادگاه نسبت به موضوع رسيدگي كرده و در صورت احراز صلاحيت و همچنين مصالح كـودك راي مقـتضي را صادر مي‎كند. هيچ يك از والدين حق ممانعت از ملاقات فرزند مشترك براي طرف مقابل را ندارند، حتي مشكلات اخلاقي پدر يا مادر هم باعث نمي‎شود از ملاقات او با فرزندش جلوگيري شود. در صورت ممانعت از تحويل فرزند و عدم توجه به دستور مقام قضايي با او برخورد قانوني خواهد شد.

سلب حق ملاقات طفل

در مواردي ممكن است حق ملاقات از پدر يا مادر سلب شود. در اين شرايط بايد مشخص كرد كه در صورت تحويل فرزند به طرف مقابل چه خطرات و مشكلات و يا شرايط ناگواري احتمال دارد طفل را تهديد كند. در زير بخشي از مواردي كه موجب سلب حق ملاقات مي‌شود ذكر شده است.
۱. بيماري حاد و مُسري
۲. خطرات جاني
۳. ساير مواردي‎ كه طبق نظريه پزشكي قانوني به عبارتي موجب ترس و تحولات روحي، رواني، اخلاقي و… است.

گاهي به محض جدائي موقت يا دائم، يكي از زوج‌ها به شهر يا كشور ديگري مي‎رود و حق ملاقات را براي طرف ديگر با بُعد مسافت و هزينه مواجه مي سازد. اين گونه افراد به دستور و بررسي قاضي پرونده، نقطه ملاقات را بر حسب مسافت تعيين مي‎كنند كه براي طرف‌ها امكان ملاقات باشد.

شرايط ملاقات فرزند

تعيين مكان ملاقات فرزند

تعيين مكان ملاقات مي‌تواند توافقي باشد و در صورت عدم توافق به تشخيص دادگاه است. برخي دادگاه‎ها نيز براي حل اين مشكل، كلانتري را محل ملاقات قرار مي‎دهند، در حاليكه اين اقدام به طفل آسيب روحي و رواني جدي وارد مي‎كند و ترس و اضطراب ناشي از اين ملاقات‎ها آرامش روحي او را در معرض خطرات جدي قرار مي‎دهد. در قانون حمايت خانواده قانونگذار به لزوم ايجاد امكانات مناسب براي ملاقات فرزندان طلاق با والدينشان تاكيد مي‌كند.

مدارك لازم براي دادخواست ملاقات فرزند

۱. كارت ملي
۲. شناسنامه
۳. سند ازدواج يا طلاق‌نامه

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با شرايط بخشيدن مهريه براي حضانت فرزند “بخشيدن مهريه در قبال حضانت فرزند” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۰۰:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

طلاق رجعي طلاق رجعي

در دوران عده طلاق رجعي، كليه حقوق و تكاليف زوجين به قوت خود باقي است. مثلاً نفقه زن همچنان بر عهده شوهر است يا اگر يكي از زوج‌ها فوت كند، ديگري از او ارث مي‎برد.
طلاق رجعي

باورهاي اشتباه افراد درباره طلاق سبب مي‎شود تا فكر كنند جدايي از همسر بهترين و كارآمدترين گزينه است. بر اين اساس، قانون راهي را براي زوج‌ها گذاشته است تا در صورت پشيماني پلي براي بازگشت داشته باشند. در اين نوشتار به بررسي و روند طلاق رجعي پرداخته شده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

تعريف طلاق رجعي

گاهي در طلاق زن و شوهر به اجبار خود يا ديگران يا تحت تاثير رويدادها و اتفاقاتي و حتي گاهي بر اثر دشواري‎هاي زندگي و فشارهاي عصبي در لحظه تصميم گرفته و تن به طلاق مي‎دهند. پذيرش اين نوع طلاق براي هر زوجي دشوار است و پيامدهاي منفي اين نوع طلاق بيشتر از ديگر طلاق‎ها است. در طلاق رجعي تا زماني كه عده زن به پايان نرسيده است، رابطه نكاح كاملاً قطع نشده و به تعبيير قانون، زني كه در عده طلاق رجعي است در حكم زن شوهردار است. در اين دوران، كليه حقوق و تكاليف زوجين به قوت خود باقي است؛ مثلاً نفقه زن همچنان بر عهده شوهر است يا اگر يكي از زوج‌ها فوت كند ديگري از او ارث مي‎برد. لازم به ذكر است ازدواج شوهر با زن ديگر قبل از اتمام دوران عده زن اول، نياز به اذن دادگاه دارد.

ثبت رجوع در طلاق رجعي

نحوه ثبت رجوع

رجوع مي‎تواند با لفظ يا عملي مثل نزديك شدن به زن به قصد بازگشت باشد و نياز به هيچ‎ گونه تشريفات خاصي ندارد. ثبت رجوع در دفتر رسمي طلاق شرط صحت آن نيست اما عدم ثبت رجوع، طبق قانون جرم شناخته مي‎شود.

حقوق زوجين در طلاق رجعي

از جمله حقوق زوج‌ها در طلاق رجعي مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 1. در صورت فوت يكي از زوجين، طرف مقابل از او ارث مي‌برد.
 2. زن مستحق دريافت نفقه است.
 3. در صورت فوت يكي از زوج‌ها، امكان غسل دادن او توسط طرف ديگر وجود دارد.
 4. زكات فطره مطلقه رجعيه برعهده شوهر است.
 5. هزينه كفن مطلقه رجعيه برعهده شوهر است.
 6. نزديكي شوهر در مدت عده به مطلقه رجعيه رجوع محسوب مي‌شود؛ حتي اگر شوهر قصد رجوع نداشته باشد.
 7. خواستگاري از مطلقه رجعيه چه به‌ صراحت و چه به‌ اشاره جايز نيست.
 8. در صورت زناي هريك، زناي آنها محصنه است و با اجتماع شرايط رجم مي‌شوند.
 9. قسم ياد كردن مبني بر ترك روابط زناشويي براي مطلقه رجعيه صحيح است.
 10. تا زماني كه مطلقه رجعيه در عده است، شوهر نمي‌تواند خواهر او را به همسري بگيرد.
 11. حق ازدواج مرد ساقط است.
 12. زنا با مطلقه رجعيه در حال عده، باعث حرمت ابدي است.
 13. اگر شوهر فوت كند، مطلقه رجعيه بايد عده وفات نگهدارد.
 14. براي حج مستحب اجازه شوهر براي مطلقه رجعيه شرط است؛ اما در حج واجب اجازه شرط نيست.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با شرايط داوري در طلاق “داوري در طلاق چيست و چه مراحلي دارد؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۳:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ويژگي هاي دكوراسيون اتاق كار خانگي

دكوراسيون اتاق كار خانگي كار پيچيده‌اي نيست. فقط كافي‌است برخي نكات را دانسته و از آن پيروي كنيم.
دكوراسيون اتاق كار خانگي

به گزارش مجله دلتا، با شيوع ويروس كرونا در سراسر جهان، براي جلوگيري از ابتلاي افراد به اين ويروس، بيشتر كارمندان محل كار خود را به خانه منتقل كرده‌اند و بخشي از چيدمان خانه را به دكوراسيون اتاق كار خانگي تغيير دادند.

ازآنجاكه براي ويروس كوويد ۱۹ هيچ دارو يا واكسني پيدا نشده، لذا اين مهمان ناخوانده مدتي بيشتر از حد انتظار با ما مي‌ماند و بهتر است خود را با شرايط زندگي كنوني، وفق دهيم.

يكي از اين شرايط، انتقال محل كار به خانه است كه اگر محيط مناسبي نداشته و از اصول چيدمان درست تبعيت نكرده باشد، اتاقي كسل‌كننده خواهيم داشت كه حضور در آن ملال‌آور خواهد بود.

از طرفي، دكوراسيون اتاق كار خانگي نبايد به‌گونه‌اي باشد كه به چيدمان ساير بخش‌هاي خانه، به ويژه اگر يك اتاق كار جداگانه در اختيار نداريد، لطمه وارد كند.

براي طراحي فضاي اداري ايده‌آل در خانه، بايد به عملكرد و شخصيت فضاي موجود توجه كنيد؛ زيرا به خصوص در اتاق كار خانگي كه تمركز به نسبت كمتر از دفتر كار خارج از منزل است، احتمال مي‌رود كه تداخلاتي در كار پيش آيد؛ از اين‌رو، براي داشتن يك دكوراسيون اتاق كار خانگي مناسب و افزايش كيفيت كار، و همچنين استفاده بهينه از فضاي موجودتان با ما همراه باشيد.

ايجاد محيطي كه بتوان در آن متمركز بود

دكوراسيون اتاق كار خانگي

دفتر كار شما فقط شامل يك ميز و صندلي نيست. وسايل متعددي در يك اتاق كار وجود دارد كه مي‌تواند تمركز شما را از بين ببرد. مواردي كه در اتاقتان موجود است را بررسي كنيد و سپس زمينه‌هاي لازم براي ايجاد بالاترين سطح تمركز را به وجود آوريد. مثلاً، ممكن است تلفن مانع از كار مفيد شما باشد؛ مي‌توانيد آن‌را از فضا دور كنيد. همچنين، مي‌توانيد براي كار گروهي يا ملاقات با مشتري، قسمتي مجزا را اختصاص دهيد.

صندلي كار مناسب

دكوراسيون اتاق كار خانگي

صندلي مهمترين وسيله هر دفتر كار است؛ زيرا بيشترين ساعات كاري را روي آن نشسته‌ايم. بنابراين، راحتي و استاندارد بودن آن بسيار مهم است. به ارتفاع صندلي نيز توجه كنيد. زيرا در صورت عدم ارتفاع مناسب و ناراحت بودن آن، زودتر از وقت معمول احساس خستگي خواهيد كرد و به مرور زمان اين مسئله سبب مشكلات جسماني شما نيز مي‌شود.

نور كافي

دكوراسيون اتاق كار خانگي

نور‌پردازي مناسب سبب روشن‌تر شدن اتاق و افزايش تمركز مي‌شود. درنتيجه، كيفيت و راندمان كار افزايش مي‌يابد. پس تا آنجاكه ممكن است از نور طبيعي بهره بگيريد. در مواقع لزوم و كمبود نور طبيعي، نورهاي غيرطبيعي، مانند چراغ‌هاي مطالعه را وارد فضاي كاري كنيد تا از خستگي چشم جلوگيري كرده و از عدم وضوح ديد به دليل كمبود نور بكاهيد.

انعكاس هويت شخصي

دكوراسيون اتاق كار خانگي

دفتر شما بايد فضايي مختص خود شما باشد. به ياد داشته باشيد كه از طريق رنگ‌ها و فرم‌ها، لوازم دكوري و تزئيني مي‌توانيد هويتي متعلق به خودتان را در فضا ايجاد كنيد.

اين تم شخصي، علاقه شما را به حضور در محل كار افزايش مي‌دهد. درنتيجه، راندمان كاري‌تان بيشتر مي‌شود. از طرفي، سبب مي‌شود به ميز كار خود دلبستگي داشته باشيد و اينگونه از اينكه پشت آن بنشينيد، نه‌تنها احساس بدي پيدا نخواهيد كرد، بلكه از انجام كارهايتان پشت چنين ميزي، لذت خواهيد برد.

استفاده از گياهان در دكوراسيون اتاق كار خانگي

دكوراسيون اتاق كار خانگي

چه درخانه و چه در محل كار سعي كنيد گياهاني را متناسب با فضاي كار و باتوجه به آب‌وهواي شهرتان انتخاب كنيد. استفاده از گياهان علاوه‌بر نشاط‌بخش بودن، موجب مي‌شود دكوراسيون اتاق كار خانگي شما، شيك و مدرن به‌نظر برسد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۷:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون اتاق خواب مستر

اتاق خواب مستر يكي از منحصربه فردترين بخش‌هاي خانه است كه بايد چيدمان خاص خود را داشته باشد.
دكوراسيون اتاق خواب مستر

به گزارش مجله دلتا، اتاق‌خواب مستر، يكي از بخش‌هاي مهم خانه‌هاي نوساز به شمار مي‌رود كه تقريباً در همه آپارتمان‌هاي امروزي  وجود دارد. دكوراسيون اتاق خواب مستر معمولاً كمي متفاوت از ساير اتاق خواب‌هااست. در اين اتاق خواب سرويس بهداشتي و حمام نيز تعبيه مي‌شود.

در خانه‌هاي نوساز فضاهاي بزرگ به اتاق خواب مستر اختصاص داده مي‌شود. اين اتاق‌خواب معمولاً متعلق به والدين است و به ندرت در اختيار فرزندان يا مهمانان قرار مي‌گيرد.

وسايلي كه براي چيدمان اين اتاق‌ها به كار گرفته مي‌شود، معمولاً يك تخت‌خواب دونفره، دو ميز پاتختي، كمد، يك ميز آرايش و حتي كتابخانه‌اي كوچك است.

اگر به جزييات در چيدمان و طراحي دكوراسيون اتاق خواب مستر اهميت مي‌دهيد، بايد آباژور، كوسن و لوستر را نيز به ليست وسايل خود اضافه كنيد.

برخي افراد بنابر طراحي‌هاي جديد، يك پارتيشن در ابتداي فضا قرار مي‌دهند و تخت‌خواب در پشت آن قرار مي‌گيرد. اين امر باعث مي‌شود كه ديد مستقيم از فضاي بيرون به درون اتاق محدود شود. از پارتيشن زماني استفاده كنيد كه فضاي زيادي در اختيار داريد.

اتاق خواب مستر

فضاي بالاي تخت‌خواب را مي‌توانيد با ايده‌هاي بسيار جالب زيباتر كنيد. به طور مثال ايجاد كمي عقب نشيني در بخشي از ديوار پشت تخت‌خواب فضاي مناسبي براي قرار دادن لوازم دكوري است. يك نورپردازي مناسب مي‌تواند اين دكور را زيباتر كند.

تعبيه نور مخفي در بخش‌هاي مختلف اتاق‌خواب مستر مانند ديوار پشت يا حاشيه فضاي زير تخت‌خواب در زيباسازي اتاق موثر است كه در اكثر اتاق خواب‌هاي امروزي ديده مي‌شود. تعبيه نور مخفي مي‌تواند نقش چراغ خواب‌هاي سابق را ايفا كند.

مطالب ذكر شده مي‌تواند به شما در دكوراسيون اتاق خواب مستر كمك شاياني كند اما مجله دلتا براي شما نكات بسيار كليدي ديگري نيز دارد كه تقريباً جزو اصول اوليه چيدمان اتاق‌خواب مستر هستند:

 • محل قرارگيري تخت در چيدمان اتاق‌خواب بايد به نحوي باشد كه قسمت بالايي تخت در معرض ديد نباشد.
 • بهتر است مكان قرارگيري تخت در زير پنجره نباشد.
 • براي كنار تخت‌خواب در طرفين از پاتختي استفاده كنيد اما توجه كنيد محل قرارگيري تخت‌خواب و يا پاتختي‌ها مانع باز شدن كامل در اتاق نگردد.
  دكوراسيون اتاق خواب مستر
 • دراور و آينه را در جايي قرار دهيد تا نور به صورت مستقيم به آينه نتابد و انعكاس آن مانع از ديد مناسب نگردد.
 • در صورت قرار گرفتن دراور روبه‌روي تخت‌خواب، حداقل بايد فاصله‌اي به اندازه ۸۰ سانتي‌متر براي عبور بين تخت و دراور در نظر بگيريد.
 • قرار دادن وسايل الكترونيكي مانند تلويزيون براي دكوراسيون اتاق خواب مستر توصيه نمي‌شود.
 • از رنگ‌هاي سرد و ملايم در اتاق استفاد كنيد تا براي استراحت آرامش بيشتري در فضا حاكم شود.
 • براي چيدمان اتاقتان به كفپوش اتاق دقت كنيد و تا جاي ممكن از استفاده سنگ و سراميك در فضا بپرهيزيد. از متريال‌هاي گرم و با نرمي بيشتري استفاده كنيد. موكت و فرش انتخاب مناسبي هستند.
 • استفاده از آباژورها و نورپردازي‌هاي موضعي كنار تخت‌خواب، انتخاب خوبي نسبت به نورهاي سقفي به شمار مي‌آيند.
 • از نصب ديواركوب‌ها و يا قاب عكس‌هاي بزرگ روي ديوار بالاي تخت و همچنين لوسترهاي سنگين به سقف اتاق خواب، براي مواقع زلزله بپرهيزيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۶:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ضدعفوني ميوه در زمان كرونا

ميوه و سبزيجات اگرچه بسيار مغذي هستند اما اگر به درستي ضدعفوني نشوند، دردساز خواهد شد.
ضدعفوني كردن ميوه

به گزارش مجله دلتا، ميوه يكي از مهم‌ترين مواد خوراكي است كه در سبد غذايي ما قرار دارد و امروزه ضدعفوني كردن ميوه با وجود ويروس كرونا بسيار حائز اهميت است.

بايد در نظر داشت كه فقط خودن ميوه مهم نيست، طرز درست شستن آن‌ها از اهميت بالايي برخوردار است؛ زيرا اگر درست شسته نشوند شما در معرض بيماري قرار مي‌گيريد. با ما همراه باشيد تا چند روش مفيد براي ضدعفوني كردن ميوه  در دوران شيوع ويروس كرونا به شما معرفي كنيم.

صابون مايع براي ضدعفوني كردن ميوه

ضدعفوني كردن ميوه

صابون مايع، ماده خوبي براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها به حساب مي‌‌آيد. صابون‌هاي كوچك يا غيرقابل استفاده خود را جمع كنيد و آن‌ها را رنده كنيد. سپس صابون‌هاي رنده‌شده را داخل بطري مخصوص صابون مايع بريزيد و بعد چند قطره آبِ ليموه تازه به آن اضافه كنيد و آب داغ را كم‌كم درون بطري بريزيد. به اندازه در بطري، گليسيرين را هم اضافه كنيد؛ سپس، درِ بطري را ببنديد و خوب آن را تكان دهيد و يك ساعت آن‌را كنار بگذاريد.

زماني‌كه مي‌خواهيد از محلول صابون مايع براي ضدعفوني كردن ميوه بهره بگيريد، اين محلول را داخل ظرف گودي بريزيد و ميوه‌ها را درون آن قرار دهيد. به مدت دو الي پنچ دقيقه بگذاريد ميوه داخل آن باشد و در آخر با آب آن‌ها را بشوييد. اين محلول مي‌تواند ميوه‌هاي شما را در برابر ويروس كرونا ضد عفوني كند.

‌آب‌اكسيژنه براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها

ضدعفوني كردن ميوه

آب‌اكسيژنه يكي ديگر از مواردي است كه براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها در برابر ويروس كرونا مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. شما مي‌‌توانيد ‌آب‌اكسيژنه را از داروخانه يا فروشگاه مواد شوينده، بخريد.

استفاده از سركه براي ضدعفوني كردن ميوه

ضد عفون

سركه، يك ماده ضدعفوني كننده طبيعي و بسيار قوي و موثر به شمار مي‌رود. به دليل آن‌كه قدرت ضدميكروبي آن بسيار بالا است، هر نوع ميكروبي را نابود خواهد كرد.

طرز استفاده از سركه براي ضدعفوني كردن اين‌گونه است:

سركه را در يك ليتر آب رقيق كنيد و ميوه‌ها را داخل آن بگذاريد و بعد از ۱۰ دقيقه ميوه‌ها را با آب به خوبي بشوييد.

ضدعفوني كردن ميوه با ‌آب‌نمك

ضدعفوني ميوه

نمك، يك ماده ضدعفوني كننده محسوب مي‌شود و براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها در برابر كرونا گزينه خوبي است. ابتدا دو قاشق مرباخوري نمك به آب ولرم اضافه كنيد و چند دقيقه بگذاريد تا آب سرد شود. ميوه‌ها را به مدت نيم‌ساعت در آن قرار دهيد و در آخر با آب بشوييد.

مي‌توانيد داخل ‌آب‌نمك يك قاشق مرباخوري سركه هم اضافه كنيد تا قدرت آن براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها چند برابر شود.

استفاده از محلول جوش‌شيرين و ‌آ‌بليمو

ضد عفوني ميوه

جوش‌شيرين و ‌آبليمو خاصيت ضدعفوني‌كنندگي بالايي دارند و در تماس  با يكديگر واكنش‌هايي انجام مي‌دهند كه سبب از بين بردن ويروس‌ها و آلودگي‌ها مي‌شود. طرز استفاده آن براي ضدعفوني كردن ميوه‌ها دربرابر كرونا، اينگونه است:

يك قاشق ‌آب ليموترش را همراه با دو قاشق جوش‌شيرين مخلوط كنيد و داخل ظرف آب سرد بريزيد. سپس ميوه‌ها را داخل محلول غوطه‌ور كنيد و اجازه دهيد مواد كاملاً روي ميوه‌ها باقي بماند. پس از نيم‌ساعت آن‌ها را ‌با آب بشوييد.

در مطالب آتي، نحوه ضدعفوني كردن سبزيجات بيان مي‌شود. شما را دعوت مي‌كنم در روزهاي آينده نيز با مطالب مجله دلتا همراه ما باشيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله سلامتي دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۱:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع: