تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

شرايط كاهش يك سومي قيمت مسكن

كارشناسان معتقدند قيمت مسكن حبابي بوده و قيمت حقيقي واحدهاي مسكوني تا يك سوم قيمت فعلي قابل كاهش است.
پيش بيني قيمت مسكن در ماه هاي آينده

عضو سابق شوراي عالي سياست‌گذاري مسكن با اشاره به پديده شكست در بازار و پيش بيني قيمت مسكن در ماه هاي آينده گفت: در بهترين حالت بيش از ۶۰ درصد قيمت مسكن حبابي است و قيمت حقيقي هر متر مربع واحدهاي مسكوني تا يك سوم قيمت فعلي قابل كاهش است.

به گزارش مجله دلتا افشين پروين‌پور عضو سابق شوراي عالي سياست‌گذاري مسكن و كارشناس اقتصادي گفت: به دليل افزايش حبابي قيمت‌ها، بخشي از تقاضاهاي موثر مصرفي موجود در بازار به تقاضاهاي مصرفي غير موثر تبديل شده و از اين رو بازار با شكست مواجه خواهد شد.

اين كارشناس اقتصادي افزود: در حالي كه بازار مسكن در سال‌هاي گذشته با تقاضاي فراواني روبرو بوده اما شاهد فضاي ركود سنگين در اين حوزه بوده‌ايم. در واقع رشد نجومي قيمت مسكن منجر به غيرموثر كردن بخش عمده‌اي از تقاضاهاي مصرفي در اين حوزه شده است كه چنين شرايطي مقدمات پديده شكست بازار مسكن را فراهم مي‌آورد.

پروين‌پور، در ارتباط با دلايل رشد حبابي قيمت مسكن در سال‌هاي گذشته و پيش بيني قيمت مسكن در ماه هاي آينده گفت: توجه به تورم عوامل توليد مسكن و افزايش شديد قيمت واحدهاي مسكوني در بازه‌هاي زماني كوتاه، مويد اين نكته است كه در بهترين حالت بيش از ۶۰ درصد قيمت مسكن حبابي است و قيمت حقيقي هر متر مترمربع واحدهاي مسكوني تا يك سوم قيمت فعلي قابل كاهش است.

كاهش يك سومي قيمت مسكن

ايجاد مقدمات كاهش قيمت مسكن

محمد حميدزاده كارشناس ديگر حوزه اقتصاد مسكن نيز ضمن اشاره به راهكارهاي عبور از شرايط شكست بازار در حوزه مسكن، گفت: كاهش قيمت مسكن و تخليه حباب قيمتي واحدهاي مسكوني، منجر به افزايش قدرت خريد تقاضاهاي غير موثر شده و زمينه تاثيرگذاري اين تقاضا را در بازار مسكن فراهم مي‌آورد.

اين كارشناس حوزه اقتصاد مسكن، در بيان راهبردهاي اصلي كاهش قيمت مسكن و افزايش قدرت خريد تقاضاهاي مصرفي، گفت: ابزارهاي ماليات تنظيمي، بهترين ابزار دولت به منظور خروج سوداگران از بازار مسكن و فراهم شدن شرايط كاهش قيمت تلقي مي‌شوند. ماليات‌هاي تنظيمي نظير ماليات بر خانه‌هاي خالي و ماليات بر عايدي سرمايه، با ايجاد مانع در مقابل تقاضاهاي سرمايه‌اي امكان عرض اندام را از سوداگران و سفته بازان گرفته و شرايط را به منظور كاهش قيمت مسكن و تخليه حباب قيمتي فراهم مي آورند.

اخذ ماليات تنظيمي به منظور ساماندهي بازارهاي كشور، سال‌هاست مورد توجه كارشناسان حوزه اقتصاد قرار گرفته است و به همين دليل، اخذ ماليات بر خانه‌هاي خالي و ماليات بر عايدي سرمايه در دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار گرفته است. انتظار مي‌رود هر چه سريعتر بسترهاي قانوني و اجرايي لازم براي اخذ اين ماليات‌هاي تنظيمي، فراهم شود تا شاهد خروج بازار مسكن از قبضه سوداگران باشيم.

پيشنهاد مطالعه : براي آگاهي از آخرين گزارش هاي ملكي  “قيمت آپارتمان هاي ۷۰ تا ۱۰۰ متري” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۸:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

استكهلم؛ ونيز اروپاي شمالي

استكهلم با ديدني‌ها و جاذبه‌هاي گردشگري شگفت انگيزش، ميزبان گردشگران بسياري است.
جاذبه هاي گردشگري استكهلم

استكهلم كه ونيز اروپاي شمالي ناميده مي‌شود مجموعه‌اي از جزاير و شبه جزيره است كه مناظر چشم‌نوازش آن‌ها آميزه‌اي از آب و خاك در كنار هم را به نمايش مي‌گذارد. جالب است بدانيد علاوه بر بناها، موزه‌هاي بين‌المللي، تئاترها و گالري‌ها كه استكهلم به خاطر آن‌ها زبانزد است، اين شهر از پاك‌ترين شهرهاي دنياست؛ چرا كه استفاده از دوچرخه به شدت ميان مردم رواج دارد. مجله دلتا را با معرفي جاذبه هاي گردشگري استكهلم ورق بزنيد.

محله قديمي

قدمت اين محله به دهه ۱۲۰۰ ميلادي بازگشته و پر از مناظر و بناهاي ديدني، كافه و رستوران‌هاي با كيفيت و همچنين بوتيك و مغازه است. محله قديمي يا «گامْلا اِستان» (Gamla Stan) يك موزه زنده است كه در قلب شهر نفس مي‌كشد. براي خيلي‌ها اينجا اولين توقف سفر ماجراجويانه در شهر خواهد بود. قطعا هيچ راهي سريع‌تر و بهتر از بازديد اينجا براي رويارويي با روح استكهلم و آشنايي با فرهنگ غالب شهر نيست. مي‌توانيد از مغازه‌هاي متعدد اين قسمت شهر، سوغاتي‌ و هديه‌هاي جالبي تهيه كنيد.

با پرسه زدن در هزارتوي كوچه‌هاي باريك و پيچ در پيچ محله قديمي به دوران قرون وسطي سفر خواهيد كرد. طاق‌ها و نقاشي‌هاي قديمي در پشت ورودي‌هاي زيبا پنهان‌ شده‌اند. كليساي جامع استكهلم، موزه نوبل و كاخ سلطنتي همگي در محله قديمي قرار دارند و بازديد از آن‌ها بسيار واجب است. اگر به كاخ سلطنتي رفتيد حتما سعي كنيد تعويض گاردها را تماشا كنيد.

محله قديمي جاذبه هاي گردشگري استكهلم

كاخ سلطنتي

بازديد از كاخ سلطنتي به تنهايي مي‌تواند يك روز شما را پر كند. اين كاخ كه در لب آب و در كمربندي محله قديمي قرار دارد، محل رسمي اقامت پادشاه سوئد است. جالب است بدانيد اقامتگاه ملكه در جايي ديگر، در جزيره‌اي زيبا به نام «دروتنينگهلم» به معني جزيره ملكه قرار دارد. در اين بنا مي‌توانيد غنا و شكوه امپراتوري سوئد را ببينيد.

كاخ سلطنتي يكي از بزرگ‌ترين كاخ‌هاي اروپا بوده و بيش از ۶۰۰ اتاق و ۵ موزه را در خود جاي داده است. تاريخ ساخت اين بناي بزرگ به قرن هجدهم و سبك باروك بازگشته و يك گوهر گران‌قدر محسوب مي‌شود. تاج نقره‌اي ملكه كريستينا، موزه عتيقه‌جات، اسلحه‌ خانه، خزانه و موزه سه تاج (Tre Kronor) در اين مجموعه نگهداري مي‌شوند. همان‌طور كه گفته شد، بازديدكنندگان مي‌توانند تعويض گاردهاي سلطنتي را تماشا كنند.

كاخ سلطنتي جاذبه هاي گردشگري استكهلم

يورگوردِن

«يورگوردن» جزيره‌اي در قلب شهر استكهلم است كه گردشگران و اهالي شهر را به خود جذب مي‌كند. اينجا مكاني عالي براي گردش و پيك‌نيك بوده و برخي از موزه‌ها و جاذبه‌هاي برتر شهر را نيز مي‌توانيد اينجا تماشا كنيد. تعدادي كافه، رستوران، اسنك فروشي، بار و هتل نيز در محوطه پراكنده شده‌اند. بازديدكنندگان مي‌توانند براي طي مسيرهاي داخل جنگل دوچرخه كرايه كنند و يا اگر به دنبال ماجراجويي بيشتر هستند سوار قايق‌ شوند.

يورگوردِن جاذبه هاي گردشگري استكهلم

موزه اِسكانسِن

قديمي‌ترين موزه رو باز جهان، موزه «اسكانسن» (Skansen) در جزيره يورگوردن قرار دارد و يكي از هيجان‌انگيزترين جاذبه‌هاي خانوادگي به ويژه براي خانواده‌هايي با فرزندان كوچك محسوب مي‌شود. در اينجا به جز موزه مي‌توانيد از باغ وحش استكهلم نيز ديدن كنيد. با وجود بيش از ۱۵۰ ساختمان متفاوت كه از كل كشور گردآوري شده و به اين ناحيه منتقل گرديدند، مي‌توانيد نمايي از كل سوئد را يكجا ببينيد. خانه‌‌هاي اربابي، نانوايي، كليساي چوبي و زيباي سِگلورا و يك سفالگري بخشي از اين ساختمان‌ها هستند. در باغ وحش نيز مي‌توانيد گوزن شمالي، خرس، گرگ، شير دريايي و سياه‌گوش‌ها را تماشا كنيد.

موزه اسكانسن

گردش‌ با قايق

دريا در شريان‌هاي استكهلم جريان دارد و در ماه‌هاي تابستان شهر پر از قايق‌هايي با اندازه و شكل‌هاي گوناگون مي‌شود. بسياري از شهرنشينان در مجمع‌‌الجزاير اطراف شهر، خانه تابستاني دارند و اگر نگوييم كل تابستان، حداقل اكثر آخر هفته‌ها را در آنجا سپري مي‌كنند. ديدن مناظر استكهلم از مسيرهاي آبي، قطعا يكي از بايدهاي سفر به اين شهر محسوب مي‌شود. مي‌توانيد با قايق از زير پل‌هاي استكهلم عبور كرده و از مناظر زيبا لذت ببريد.

گردش‌ با قايق جاذب هاي گردشگري استكهلم

رويال پارك ملي شهر

گردش، يكي از بخش‌هاي جدايي ناپذير فرهنگ سوئدي است. رويال پارك از جاذبه هاي گردشگري استكهلم فضاي سبزي به طول ۱۰ كيلومتر است كه در استكهلم پيچ و تاب مي‌خورد. اينجا اولين پارك ملي شهري در جهان بوده و جمعيت گردشگران و اهالي شهر در آن مشغول پرسه زدن هستند. در بيشه‌هاي اين پارك مي‌توان گوزن شمالي، روباه، پرندگان نادر و زيبايي‌هاي بسيار ديگري را تماشا كرد. موزه‌ها، قلعه‌ها، تئاترها، هتل‌ها، امكانات ورزشي و خانه‌هاي تاريخي از جاذبه‌هاي اين پارك به شمار مي‌روند. عاشقان طبيعت از كاوش روح‌بخشي كه در ميان درختان بلوط چند صد ساله، درياچه‌ها، رودها، تپه‌ها و نقطه‌هاي مخصوص شنا خواهند داشت قطعا نهايت لذت را مي‌برند.

رويال پارك ملي شهر

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري سنت پترزبورگ ”سنت پترزبورگ روسيه؛ شهر شب‌هاي سفيد” را مطالعه كنيد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله گردشگري دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۱:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني‌هاي پاريس؛ خيابان شانزه‌ليزه

شانزه ليزه بلواري نوستالژيك با نمايي زيبا در پاريس است كه گردشگران بسياري براي خريد و پياده‌روي روزانه در اين خيابان قدم مي‌زنند.
خيابان شانزه ليزه پاريس

خيابان شانزه ليزه پاريس نيازي به معرفي ندارد. روزانه نزديك به ۳۰۰ هزار نفر از شانزه ليزه به عنوان اثري كه در فهرست جاذبه‌هاي برتر گردشگري پايتخت فرانسه در صدر مقاصد گردشگري اروپا قرار دارد، براي تحسين بناهاي باشكوه آن، لذت بردن از يك خريد خياباني دلچسب يا شركت در جشن‌ها و فستيوال‌هاي برگزار شده ديدن مي‌كنند. در شانزه ليزه، در امتداد يكي از زيباترين خيابان‌هاي جهان، روز يا شب هميشه ماجراي جالبي براي لذت بردن در انتظار گردشگران است. با مجله دلتادر خيابان شانزه ليزه پاريس از نوستالژيك‌ترين خيابان‌هاي دنيا قدم بزنيد.

گذشته و حال شانزه ليزه

شانزه ليزه واقعا يك خيابان دوست داشتني است كه اغلب بر صحنه كارت پستال‌ها نيز با زيبايي هر چه تمام تر ظاهر مي‌شود. اين خيابان زيبا حدود ۲ كيلومتر طول دارد و از ميدان كنكورد آغاز شده و به ميدان شارل دوگل (ميدان اِتوال) ختم مي‌شود. اگرچه از زمان‌هاي دور، شانزه ليزه به “زيباترين خيابان جهان” تبديل شده است، جالب است بدانيد كه اين خيابان تا قبل از قرن هفدهم ميلادي باتلاقي بيش نبود! در قرن هفدهم بود كه آندره لو نتر (André Le Nôtre )، معروف به باغبان پادشاهي خورشيد، اين خيابان را احداث كرد و به اين ترتيب يك افسانه به دنيا آمد! با گذشت هر دهه زيبايي اين خيابان معروف پاريس بيشتر نيز مي‌شود.

 شانزه ليزه پاريس

قدم زني در خيابان شانزه ليزه

خيابان شانزه‌ليزه پاريس به دو ناحيه تقسيم مي‌شود: ناحيه پايين كه در مجاورت ساختمان‌هايي مانند موزه پتي پله پاريس و قصر شكوهمند گراند پله (Grand Palais) قرار دارد و ناحيه بالا كه مجسمه مشهور پيروزي پاريس در امتداد آن قرار يافته است. در طول اين خيابان زيبا و منحصربه‌فرد برخي از زيباترين و لاكچري‌ترين فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، مراكز خريد و سينماها وجود دارند كه مي‌توانيد از آن‌ها بازديد نماييد.

زيباترين خيابان دنيا

جاذبه‌هاي شانزه ليزه

بناهاي تاريخي و جاذبه‌هاي فراواني در امتداد خيابان وجود دارند. برخي از مشهورترين جاذبه‌هاي گردشگري شانزه ليزه عبارت است از:

 • پتي پاله | Petit Palais
 • ميدان كنكورد | Place de la Concorde
 • موزه دو لورانژري | Musée de l’Orangerie
 •  لا مادلن | La Madeleine
 •  موزه دِزِگو دو پاريس | Musée des égouts de Paris
 • كاخ اليزه | Elysee Palace
 • مجسمه شارل دو گل | La Statue du General de Gaulle
 • ساختمان تاريخي بالزاك | Le Balzac
 • مجسمه سيمون بوليوار | Simon Bolivar Statue

بهشتي براي خريد 

انواع و اقسام فروشگاه‌ها در امتداد شانزه ليزه، مي‌تواند هر خريداري را به وجد آورد. در اين خيابان براي همه سن‌ها و سليقه‌ها چيزي براي خريد وجود دارد. براي يك خريد دلچسب و  فوق العاده در شانزه ليزه آماده شويد.

خيابان شانزه ليزه علاوه بر جاذبه‌هاي تاريخي، مركزي مشهور براي خريد كردن است. تمام برندهاي لوكس و مشهور دنيا در شانزه ليزه شعبه دارند و اگر به دنبال خريدي لوكس و اوريجينال هستيد اين خيابان بهترين انتخاب براي شما خواهد بود. برندهاي مشهوري مثل لويي ويتون، ديور، اوگو باس، شنل، كنزو، رالف لورن، هرمس، ليوايز، گوچي، آديداس، نايكي و صدها برند ديگر در شانزه ليزه شعبه دارند و بهترين و جديدترين محصولاتشان را به مشتريان عرضه مي‌كنند. علاوه بر اين جواهرفروشي مشهور تيفاني نيز در شانزه ليزه قرار دارد و جديدترين جواهراتش را در بوتيكي بزرگ به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع به مشتريان عرضه مي‌كند.

خريد در شانزه ليزه

اگر بودجه كمي داريد، نگران نباشيد: خيابان شانزه ليزه همچنين برندهاي ديگر با قيمت‌هاي مقرون به صرفه‌تر و لباس‌هاي ورزشي مناسب و ارزان مانند گپ، زارا، سپهورا و نايك را در اختيار شما قرار مي‌دهد. به علاوه مي‌توانيد به فروشگاه رسمي PSG كه لباس‌هاي ورزشي را طرح تيم هاي فوتبال معروف پاريس را ارائه مي‌دهد نيز سري بزنيد. همچنين براي يك تجربه ديداري چشمگير هنگام خريد، مي‌توانيد به فروشگاه عظيم پوشاك آبركروبي و فيچ برويد، جايي كه نور كم نور باعث مي‌شود نقاشي هاي ديواري هنرمند آمريكايي Mark Beard جلوه بسيار زيبايي داشته باشند.

خوراكي هاي خوشمزه

لذت بردن از نمونه هاي زيادي از غذا هاي خوشمزه فرانسوي در حين پياده روي در امتداد شانزه ليزه ميسر است: رستوران Ladurée در امتداد اين خيابان وجود دارد كه به ماكاروني‌هاي فرانسوي بي‌نظيرش معروف است. همچنين از ديگر رستوران‌هاي معروف اين ناحيه مي‌توان به رستوران نوليتا (NoLita) اشاره كرد كه در مقابل خيابان شانزه ليزه قرار دارد. اين رستوران جزو رمانتيك‌ترين رستوران‌هاي شهر پاريس محسوب مي‌شود و غذاهاي خوشمزه‌اي سرو مي‌كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۸:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

طرز تهيه دمي گوجه

دمي گوجه يكي از غذاهاي سنتي ايراني است با برنج و گوجه‌فرنگي درست مي‌شود.
دمي گوجه

دمي گوجه با مواد بسيار ساده‌اي طبخ مي‌شود، اما طعم بي‌نظيري دارد و در عين سادگي مورد علاقه بسياري از مردم است. دمي گوجه با گوشت و با مرغ هم درست مي‌شود، اما نوع ساده آن فقط برنج و گوجه‌فرنگي دارد. براي آشنايي با طرز تهيه دمي گوجه با مجله دلتا همراه باشيد.

مواد لازم تهيه دمي گوجه:

 • برنج: يك و نيم پيمانه
 • گوجه‌فرنگي: ۶ عدد
 • پياز :۲ عدد
 • رب گوجه‌فرنگي: يك قاشق غذاخوري
 • كره: ۳۰ گرم
 • نمك، فلفل و زردچوبه به ميزان لازم
 • ليمو عماني: يك عدد در صورت تمايل

طرز تهيه دمي گوجه

طرز تهيه دمي گوجه:

برنج را چند ساعت با آب خيس كنيد تا هنگام پخت خوب دم بكشد و به اصطلاح ري كند.

اين پلو بهتر است به صورت كته درست شود تا خوشمزه‌تر شود و مواد مغذي برنج از بين نرود.

آب برنج بايد اندازه‌اي باشد كه حدود نصف يك بند انگشت آب بالاي آن باشد. كمي نمك به آن اضافه كنيد. حتما برنج را بچشيد تا ميزان نمك زياد نشود.

پياز را نگيني خرد كرده و با مقداري روغن تفت دهيد. وقتي پياز نرم و سبك شد، به آن فلفل و زردچوبه بزنيد.

رب را به مواد افزوده و تفت دهيد تا بوي خامي آن گرفته شود و رنگ دهد. افزودن رب براي خوش‌رنگ شدن غذا است.

گوجه‌فرنگي‌ها را پوست گرفته و خرد كنيد؛ سپس با كره و مقداري نمك به مواد بيفزاييد.

شعله را ملايم كنيد تا گوجه‌ها بپزند و آبشان كشيده شود.

دمي گوجه ساده

قابلمه برنج را روي شعله متوسط گذاشته و در آن را ببنديد تا آب برنج به جوش بيايد و بخار شود.

اگر يك عدد ليمو عماني به برنج در حال جوش اضافه كنيد، غذا خوشمزه‌تر مي‌شود.

قبل از اينكه آب برنج كاملا كشيده شود، مايه دمي گوجه را به برنج افزوده و خوب مخلوط كنيد تا آب برنج كاملا كشيده شود.

حرارت را كم كرده و دمكني بگذاريد تا پلو دم بكشد. بعد از دم كشيدن غذا روي آن مقداري كره بريزيد.

پس از ۵۰ دقيقه غذا آماده است؛ آن را در ظرف بكشيد و در كنار سالاد شيرازي، ترشيجات مختلف و سبزي خوردن ميل كنيد.

براي آشنايي با يك غذاي اصيل ايراني “فوت و فن پخت استانبولي پلوي خوشمزه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۰:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

خورشت آلو مسما با رب انار

خورشت آلو مسما با رب انار يكي از غذاهاي خوشمزه ايراني است كه با مرغ و آلو و رب انار درست مي‌شود.
خورشت آلو مسما با رب انار

خورشت آلو انواع گوناگوني دارد و هم با گوشت قرمز و هم با مرغ طبخ مي‌شود. وقتي اين خورشت با مرغ درست شود، آلو مسما نام دارد كه يكي از خورشت‌هاي پرطرفدار ايراني است. براي آشنايي با طرز تهيه خورشت آلو مسما با رب انار با مجله دلتا همراه باشيد.

مواد لازم تهيه خورشت آلو مسما با رب انار :

 • مرغ: ۴ قطعه
 • برگه قيسي: يك چهارم ليوان
 • آلو خورشتي: نصف ليوان
 • زرشك:۲ قاشق غذاخوري
 • رب گوجه‌‌فرنگي: يك قاشق غذاخوري
 • رب انار: ۴ قاشق غذاخوري
 • نمك، فلفل و زردچوبه به ميزان لازم
 • روغن مايع: ۴ قاشق غذاخوري
 • پياز: يك عدد
 • شكر به ميزان لازم

خورشت لو مسماآ

طرز تهيه خورشت آلو مسما با رب انار :

پياز را نگيني خرد كرده و در روغن تفت دهيد تا سبك و رنگ آن طلايي شود. ادويه‌ها را به پياز داغ افزوده و تفت دهيد.

تكه‌هاي مرغ را به مواد بيفزاييد و دوباره تفت دهيد تا ادويه‌ها به خورد مرغ بروند. حدود ۱۰ دقيقه براي اين كار كافي است؛ سپس رب گوجه‌فرنگي را افزوده و كمي تفت دهيد تا رنگ رب باز شود و بوي خامي آن از بين برود.

آلو خورشتي و برگه قيسي و زرشك را از قبل شسته و حدود يك ربع خيس كنيد. پس از خيس خوردن، با رب انار به مواد اضافه كرده و تفت دهيد.

مقداري آب جوش در حدي كه روي مرغ‌ها را كاملا بپوشاند در قابلمه بريزيد. در قابلمه را ببنديد و حدود دو ساعت روي شعله ملايم بگذاريد تا خورشت پخته شود و جا بيفتد.

نيم ساعت آخر پخت غذا، به مقدار دلخواه شكر اضافه كرده و ميزان ترشي يا شيريني غذا را بنا به ذائقه اندازه كنيد. در آخر بايد حدود يك ليوان از آب خورشت باقي بماند و خورشت غليظ شده باشد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با طرز تهيه خورشت آلو مسما با رب گوجه‌فرنگي “خورشت آلو مسما” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۰:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصول خوش تيپي مردان چاق

چاقي منافاتي با خوش تيپي ندارد و با به كار بردن چند نكته مي‌توانيد يك مرد چاق و خوش تيپ باشيد.
لباس مناسب مردان چاق

اگر چاق هستيد و فكر مي‌كنيد لباسي به شما نمي‌آيد، سخت در اشتباهيد. كافي است بدانيد چه بپوشيد؛ آن وقت يك مرد خوش تيپ خواهيد بود. با مجله دلتا همراه باشيد تا با لباس مناسب مردان چاق آشنا شويد.

انتخاب لباس‌ هايي با خطوط عمودي

لباس‌هايي كه خطوط عمودي دارند، شما را قد بلند‌تر و لاغرتر نشان مي‌دهند. لباس‌هايي را كه خط‌هاي پهن و افقي دارند، فراموش كنيد؛ آنها شما را پهن‌تر نشان مي‌دهند. همچنين از لباس‌هايي كه طرح‌هاي برجسته و جالب توجه دارند هم دوري كنيد.

تي شرت مردانه

پوشيدن تي‌شرت ‌هاي يقه هفت يا پيراهن ‌هاي يقه دار

تي‌شرت‌هاي يقه هفت و پيراهن‌هاي يقه دار، توجه را از زير چانه‌ برداشته و اگر خط گردن باريكي داشته باشيد، باعث گمراه كردن مخاطب مي‌شود. همچنين بهتر است از پوشيدن يقه اسكي اجتناب كنيد، چون گردن را پنهان كرده و باعث جلب توجه به غبغب مي‌شود.

لباس ‌هاي تنگ نپوشيد

به هيچ وجه سراغ لباس‌هاي تنگ نرويد، چون در اين لباس‌ها، تمام اندام چاق به راحتي مشهود است. به جاي آن تي‌شرت يا پيراهن‌هايي را كه اندازه‌ هستند انتخاب كنيد.

لباس تيره مردانه

پوشيدن لباس‌ هاي تيره

پوشيدن لباس‌هاي تيره رنگ شما را لاغرتر نشان مي‌دهد. پس به سراغ رنگ‌هاي سياه، سرمه‌اي، قهوه‌اي يا هر لباس تيره‌ ديگري برويد. لباس‌هاي تيره مخاطب را گمراه كرده و باعث مي‌شود به نظر برسد كه چند كيلويي لاغرتر هستيد.

لباس ‌هاي پارچه ‌اي ضخيم نپوشيد

از پوشيدن سوييشرت‌هاي جيب‌دار، آزاد و ضخيم دوري كنيد. به جاي آن سوييشرت‌هاي يقه هفت و شال‌هاي نازك پشمي انتخاب كنيد. لباس‌هاي ضخيم به حجم اندام اضافه مي‌كنند.

انتخاب ژاكت يا كت سه دكمه

پوشيدن ژاكت يا كت سه دكمه بدن را درازتر نشان مي‌دهد و باعث مي‌شود قد بلندتر و لاغرتر به نظر بياييد.

جيب ‌ها را پر نكنيد

گوشي هوشمند، كيف پول پر و چيزهاي ديگري را كه خيلي جا مي‌گيرند در جيب‌ها نگذاريد. اين كار شلوار يا پيراهن را پهن و افتاده و در نتيجه شما را چاق‌تر نشان مي‌دهد.

لباس مردان چاق

شلوارهاي فاق كوتاه بپوشيد

منظور اين است كه شلوارهايي نپوشيد كه روي كمرتان بسته مي‌شوند. بهتر است شلواري انتخاب كنيد كه زير چربي‌هاي پهلو بسته شود. دور شلوار بايد آنقدري طول داشته باشد كه باعث فشرده شدن زير شكم و در نتيجه بيرون افتادن شكم از روي شلوار نشود.

وضعيت ايستادن صحيح

آخرين مورد كه كم اهميت هم نيست، اين است كه وضعيت ايستادن مي‌تواند يك فرد چاق را لاغر و يك فرد لاغر را چاق نشان دهد. بنابراين وضعيت ايستادن صحيح خيلي مهم است. تا جايي كه مي‌توانيد صاف بايستيد، اين باعث خواهد شد لاغرتر به نظر بياييد و در عين حال استايل خوبي هم داشته باشيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با انواع كت كردانه “كت تك، آچار فرانسه استايل مردانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۵:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب كراوات مناسب

كراوات يكي از اكسسوري‌هاي مردانه است كه براي مراسم‌هاي مختلف رسمي استفاده مي‌شود.
انتخاب كراوات
براي اينكه يك كراوات مناسب و شيك داشته باشيد، بايد هنگام انتخاب كراوات به نكاتي مانند انتخاب سايز، رنگ و طرح، مدل بستن كراوات و نقش و نگار آن توجه كنيد و در نظر داشته باشيد كه كراوات را براي چه مجلسي مي‌خواهيد. براي آشنايي با نكات انتخاب كراوات مناسب، با مجله دلتا همراه باشيد.

سايز كراوات

انتخاب سايز، طول و پهناي كراوات

مهم‌ترين نكته براي انتخاب كراوات، سايز آن است. يك كراوات مناسب بايد از نظر اندازه با مشخصات ظاهري فردي كه آن را مي‌پوشد متناسب باشد. براي افراد بلند قد و قوي هيكل كراوات كمي بلند و افراد با قد كوتاه‌ و لاغر كراوات‌هايي با پهناي كمتر از ۶ تا ۷ سانت مناسب است.

توجه داشته باشيد در كنار قد و قواره، مدل ژاكت يا كت و پيراهني كه مي‌پوشيد، استايل كراوات و مدل كراوات بستن شما را تكميل مي‌كند.

براي اينكه بدانيد كراوات روي پيراهن شما دقيقا بايد كجا قرار بگيرد، اين نكته را در نظر داشته باشيد كه براي افرادي با قد كوتاه، انتهاي كراوات بايد نزديك مركز سگك كمربند و براي افراد بلند قد روي سگك كمربند قرار بگيرد. همچنين اندازه گره كراوات بايد درز و شكاف يقه را كامل پر كند.

رنگ مناسب كراوات

رنگ كراوات

بسياري از افراد براي انتخاب رنگ مناسب كراوات سردرگم مي‌شوند و گاهي اوقات با تمام وسواسي كه به خرج مي‌دهند، رنگ نامناسبي را انتخاب مي‌كنند.

يك نكته مهم و كاربردي براي انتخاب يك كراوات مناسب و شيك رنگ چهر‌ه شما است. اگر پوست شما بور و سفيد است، از رنگ‌هاي تيره استفاده نكنيد. رنگ‌هاي كم‌رنگ و ملايم معروف به پاستلي بهترين انتخاب براي شما هستند.

اگر پوست سفيدي داريد اما چشم و ابرو مشكي هستيد، از رنگ‌هاي متوسط استفاده كنيد؛ مانند سبز كله غازي يا صورتي مايل به سرخابي و خردلي.

افرادي با پوست سبزه هم بهتر ست رنگ پيراهن و كراواتي كه انتخاب مي‌كنند، به هم نزديك باشد. در مجموع رنگ‌هاي پاستلي و ملايم براي بهار  تابستان و رنگ‌هاي جيغ و تيره براي پاييز و زمستان بهترين انتخاب هستند.

طرح كراوات

طرح و نقش و نگار پارچه كراوات

بعد از انتخاب رنگ كراوات، انتخاب يك طرح مناسب مهم‌ترين اصل براي انتخاب و هماهنگي پيراهن و كراوات است. حتما از رنگي براي پيراهن استفاده كنيد كه با رنگ طرح‌ها و نقش و نگار كراوات همخواني داشته باشد، نه با رنگ زمينه كراوات. البته اين قانون زماني كاربرد دارد كه شما از كراوات‌هاي طرح‌دار و شلوغ استفاده كنيد.

يك نكته مهم ديگر اين است كه طرح كراوات با طرح پيراهن نبايد يكي باشد. مثلا يك كراوات راه راه ريز را با يك پيراهن راه راه ريز ست نكنيد. بهترين انتخاب براي پيراهن‌هاي راه راه درشت، كراوات‌هايي با طرح راه راه ريز، خال خالي يا ساده هستند.

اما در مجموع بهترين طرح پيراهن براي كراوات‌هاي پر نقش و نگار يا طرح‌دار، پيراهن‌هاي ساده هستند. رنگ‌هاي پاستلي، شيري، كرم، آبي آسماني و روشن و سفيد به خوبي با تمام طرح‌هاي كراوات ست مي‌شوند و نيازي به دقت و وسواس زيادي ندارند.

ست كردن كراوات

ست كردن كراوات با كت و شلوار

يكي ديگر از مهم‌ترين اصول براي انتخاب كراوات، ست كردن طرح و رنگ آن با انواع كت و شلوار است.

كت و شلوارهاي مرسوم و روزمره و حتي رسمي معمولا به رنگ سورمه‌اي، مشكي يا طوسي هستند. اين رنگ‌ها براي ست كردن با انواع رنگ و طرح كراوات مناسب هستند و شما بايد بيشتر با توجه به رنگ پيراهن خود كراوات انتخاب كنيد. اين قانون در مورد كت و شلوارهاي سفيد هم صادق است.

البته اگر مي‌خواهيد شيك‌تر به نظر برسيد، بهترين كار اين است كه با كت و شلوار طوسي، كراوات‌هايي با تناژ رنگي قرمز و بنفش استفاده كنيد كه هر چه تيره‌تر باشد بهتر است.

براي كت و شلوار سورمه‌اي هم بهترين رنگ، كراوات آبي تيره است. قرمز و زرشكي‌هاي طرح‌دار هم انتخاب‌هاي خوبي هستند.

اگر كت و شلوار شما قهوه‌اي يا كرم است، انواع رنگ آبي و طوسي و كراوات‌هاي طرح‌دار با همين تناژ رنگي بهترين انتخاب هستند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با اصول خوش تيپي “آقايان خوش تيپ اينگونه اند” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۱:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

مراحل دريافت سريع كد پستي

كد پستي ده رقمي كاملا مكان جغرافيايي مورد نظر را مشخص مي‌كند. بدين شكل كه پنج رقم اول محدوده جغرافيايي، رقم ششم رديف ساختمان را در محدوده جغرافيايي و چهار رقم آخر شماره شناسايي مكان مورد نظر در ساختمان را مشخص مي‌كند.

كد پستي

به هر اداره و ارگاني كه مراجعه مي‎كنيم كد پستي و تاييديه كدپستي يكي از مدارك لازم براي پيشبرد كار ما در آنجاست. ايران در زمينه پست هميشه حرفي براي گفتن داشته است. اتحاديه جهاني پست در سال ۲۰۱۲ به ايران گواهينامه استاندارد آدرس‌نويسي را اعطا كرد. يكي از اصلي‌‌ترين شاخص‌هاي دريافت اين گواهينامه، داشتن جزئيات نشاني است. از جمله شاخص‌هاي ديگري كه به دريافت اين گواهينامه منجر شد، داشتن جزئيات نشاني در بخش‌هاي نشاني شهري، روستايي، صندوق شخصي و پست رستانت (پستي كه فرد بدون آدرس گيرنده آن را ارسال مي‌كند) است. حال در اين نوشتار به ذكر شرايط دريافت سريع كد پستي پرداخته‌ايم. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

كد پستي ۱۰ رقمي

كد پستي ده رقمي كاملا مكان جغرافيايي مورد نظر را مشخص مي‌كند. بدين شكل كه پنج رقم اول محدوده جغرافيايي، رقم ششم رديف ساختمان را در محدوده جغرافيايي و چهار رقم آخر شماره شناسايي مكان مورد نظر در ساختمان را مشخص مي‎كند.

دريافت كد پستي

دريافت كد پستي از طريق پيامك و اينترنت

افراد مي‌توانند با ورود به سايت https://epostcode.post.ir و انتخاب گزينه‌ دريافت كد پستي مشتركين وارد صفحه‌ اداره كل جغرافيايي و كدگذاري پستي كشور شوند كه در آن ” فرم استعلام كد پستي ۱۰ رقمي” با انتخاب دو گزينه‌ “اماكن مسكوني” و “اماكن تجاري” اطلاعاتي از متقاضيان خواسته مي‌شود كه پس از تكميل آن مي‌توانند در مدت كوتاهي، كدپستي را دريافت كنند.

افرادي كه پيش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند مي‌توانند از طريق كد رهگيري ۱۰ رقمي‌شان كدپستي خود را دريافت كنند. در فرم درخواست اماكن مسكوني و تجاري آمده است: “در صورت اظهار و تكميل ناقص اطلاعات درخواستي امكان دسترسي به كدپستي ده رقمي ميسر نيست”.

در اين سيستم مشخصات متقاضي شامل نام، نام خانوادگي، شماره ملي، كد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، كدپستي قديمي و ايميل خواسته مي‌شود. در ادامه مشخصات مكاني كه درخواست دريافت كدپستي آن را داريد از متقاضيان خواسته مي‌شود كه شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خيابان و آدرس كامل است. همچنين در صورت تاييد اطلاعات مذكور براي ورود اطلاعات خانوار مي‌توان كليد تاييد را براي ادامه انتخاب كرد تا با دريافت كد رهگيري، كدپستي آن‌ها ارسال شود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نكات ملكي “پاسخ به چند پرسش ملكي” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد املاك موروثي

تخليه فوري ملك

دريافت خسارت در تصادفات رانندگي

در چه جرايمي متهم حق ملاقات با وكيل ندارد؟

شكايت از همسايه

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله حقوقي دلتا ديدن نماييد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۶:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

وجه التزام در قراردادها

وجه التزام با ضرر و زيان و خسارت انجام ندادن تعهد متفاوت است. چون وجه التزام يك مبلغ مقطوع و مشخص شده در قرارداد است و اگر به هر دليل دو طرف در قرارداد اين مبلغ را قيد نكنند، شخص متضرر بايد ثابت كند كه ضرر به واسطه تاخير متعهد در انجام تعهد يا انجام ندادن تعهد بوده است.
وجه التزام در قرارداد

وجه التزام يكي از مهمترين موضوعات حقوقي و پركاربرد در تمام قراردادها است. وجه التزام مبلغ مشخص و مقطوعي است كه دو طرف در زمان تنظيم قرارداد به عنوان جريمه تاخير در انجام دادن يا ندادن تعهداتشان پيش‌بيني مي‎كنند. در واقع نوعي ضمانت اجراي حقوقي است كه احتمال نقض و تخلف از قرارداد را به حداقل مي‎رساند. در اين نوشتار به بررسي اثرات حقوقي وجه التزام در قرارداد مي‌پردازيم. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

وجه التزام چيست؟

وقتي دو نفر با هم قرارداد مي‎بندند ملزم به اجراي مفاد آن قرارداد هستند. اگر در زمان اجراي قرارداد يكي از دو طرف قرارداد به تعهد خود عمل نكند مبلغي را براي جبران انجام ندادن تعهد بايد به طرف ديگر بپردازد. به عنوان مثال در يك قرارداد مشاركت در ساخت ممكن است شرط شود كه اگر سازنده در موعد مقرر نسبت به تحويل آپارتمان‌هاي موضوع قرارداد اقدام نكند به ازاي هر روز تاخير در انجام تعهد مبلغي به عنوان خسارت تاخير در انجام تعهد به مالك پرداخت كند. يا در قولنامه خريد و فروش ملك دو طرف توافق كنند اگر در تاريخ مشخصي در دفترخانه حاضر نشوند مبلغي را بابت عدم حضور به طرف ديگر بپردازد و تعهد خود را نيز انجام دهد. بنابراين اگر يكي از طرف‌هاي قرارداد اجراي تعهد را با تاخير انجام دهد و يا به صورت كلي از انجام تعهد خودداري كند، طرف ديگر قرارداد مي‎تواند دادخواست مطالبه وجه التزام را به دادگاه بدهد.

وجه التزام

تعيين ميزان وجه التزام

دادگاه نمي‎تواند فرد متخلف را به بيشتر يا كمتر از وجهي كه در قرارداد به عنوان وجه التزام ذكر شده محكوم كند. اگر مبلغ وجه التزام مبلغي غيرمتعارف باشد و با تعهد اصلي متناسب نباشد، برخي از مراجع قضايي تا سقف تعهد اصلي و يا حد متعارف حكم صادر مي‎كنند. اما اكثر دادگاه‌ها به استناد قانون و همچنين اصل حاكميت اراده نسبت به پرداخت وجه التزام تا هر ميزاني كه دو طرف در قرارداد توافق كرده‌اند حكم صادر مي‎كنند.

آيا متعهد مي‎تواند با پرداخت وجه التزام، خود را اجراي تعهد اصلي معاف كند؟

وجه التزام براي پايبندي و تضمين اجراي تعهدات متعهد است. در چنين مواردي دادگاه در ابتدا قصد دو طرف را شناسايي و احراز مي‎كند تا بعد از اطلاع از توافق آنها، تصميم بگيرد كه اگر وجه التزام انجام ندادن تعهد، از متخلف گرفته شده، ديگر او را به اجراي تعهد اصلي ملزم نكند. در واقع برخي از دادگاه‌ها اين اعتقاد را دارند كه زماني مي‎توان وجه التزام انجام ندادن تعهد را مطالبه كرد كه امكان الزام متعهد به اجراي تعهد اصلي وجود نداشته باشد. با اين حال متعاملان مي‎توانند در عقد تصريح كنند كه دريافت وجه التزام جايگزين تعهد اصلي نيست و با آن قابل تجميع است. يعني در صورت تخلف، متخلف هم ملزم به اجراي تعهد اصلي باشد و هم وجه التزام را پرداخت كند.

شايان ذكر است وجه التزام با ضرر و زيان و خسارت انجام ندادن تعهد متفاوت است. چون وجه التزام يك مبلغ مقطوع و مشخص شده در قرارداد است و اگر به هر دليل دو طرف در قرارداد اين مبلغ را قيد نكنند، شخص متضرر بايد ثابت كند كه ضرر به واسطه تاخير متعهد در انجام تعهد يا انجام ندادن تعهد بوده و براي اين موضوع بايد به دادگاه دادخواست مطالبه ضرر و زيان ارائه كند كه بعد از اثبات، مبلغ ضرر توسط كارشناس دادگستري محاسبه و تعيين مي‎شود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نحوه گرفتن خسارت در قراردادهاي ملكي “خسارت قرارداد در معاملات ملكي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۷:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

رازهاي يك آشپزخانه شيك و مدرن

مي‌گويند آشپزخانه، قلب تپنده خانه است. پس بايد به فكر زيبا كردن قلب خانه نيز بود.
آشپزخانه مدرن

به گزارش مجله دلتا، آشپزخانه يكي از بخش‌هايي است كه افراد  خانواده، اوقات زيادي را در آن سپري مي‌كنند بايد گفت دليل اصلي اهميت داشتن دكوراسيون آشپزخانه شيك لذت بردن تك‌تك افراد خانواده از فضاي زيباي آن است.

طراحي دكوراسيون آشپزخانه با سنگ مرمر

دكوراسيون آشپزخانه شيك

در طول تاريخ دكوراسيون داخلي هميشه استفاده از سنگ مرمر در طراحي فضاي داخلي آشپزخانه جز كارهاي بسيار لوكس و شيك قرار داشته است.

طراحي هر يك از اجزاي آشپزخانه و ايجاد هماهنگي بين سبك طراحي كابينت و ديگر قسمت‌هاي آشپزخانه مسئله مهمي است كه بسيار در زيبايي نتيجه كار تاثيرگذار است؛ پس اگر از سنگ مرمر استفاده مي‌كنيد، حتماً به هماهنگي آن با ساير اجزاي آشپزخانه توجه كنيد.

 نقش صندلي در دكوراسيون آشپزخانه شيك

 

دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن

استفاده از صندلي‌هاي شيك و لوكسي كه براي كابينت جزيره انتخاب مي‌شوند، مي‌تواند يك دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن را به همراه داشته باشد. پس در انتخاب صدلي‌ها دقت كنيد.

كمي زرق و برق به فضاي داخلي در دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن اضافه كنيد. منظور استفاده از اكسسوري‌هاي زرق و برق دار حتماً لوسترها يا ميزهاي سلطنتي درخشان نيستند.

مي‌توانيد فقط وسايل ساده، مثل تزييني‌هايي از جنس مس استفاده كنيد.. بدون اينكه درخشندگي زننده در فضا ايجاد شود با استفاده از فلز مس، هم از اين متريال محبوب در دكوراسيون مدرن استفاده شده و هم فضا، شكل ديگري به خود خواهد گرفت.

نورپردازي در دكوراسيون آشپزخانه شيك

آشپزخانه

نورپردازي آشپزخانه به خصوص اگر فضا تاريك باشد، اهميت زيادي دارد. اگر در فضاي داخلي آشپزخانه نور كم يا نورگير و پنجره‌هايي در ارتفاع زياد يا در سقف داريد، مي‌توانيد از فلزهاي براق براي طراحي رويه كابينت استفاده كنيد.

فلزات براق و صيقلي از جمله متريال‌هاي محبوب در طراحي دكوراسيون مدرن هستند. مي‌توانيد براي ايجاد فضايي لوكس و منحصر به فرد از اين فلزات براي كابينت‌ها استفاده كنيد. با اين روش فضاي داخلي آشپزخانه نيز بزرگتر و دلبازتر ديده مي‌شود.

استفاده از گياهان آپارتماني

استفاده از گياهان آپارتماني

فضاي سبز از مشخصه‌هاي طراحي دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن است. با استفاده از گياهان طبيعي و سبز رنگ، قدرت و زندگي تازه اي در فضاي دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن ايجاد كنيد.

استفاده از گياهان سبز علاوه‌بر اينكه روح تازه‌اي به خانه شما مي‌بخشد، محيط خانه و آشپزخانه شما را بسيار لوكس و مدرن مي‌كند.

 هر دكوراسيون آشپزخانه ساده اي با تركيب رنگ سبز نما و جلوه خاصي را به خود مي‌گيرد.

نصب لامپ‌هاي آويزي در آشپزخانه

دكوراسيون آشپزخانه شيك

شايد انتخاب لوستر را هميشه از ميان همان مدل‌هايي كه در ويترين مغازه‌ها ديده ايم، انجام داده باشيم. اما لامپ‌هاي آويزي كه خلاقيت زيادي در دكوراسيون مدرن براي ساخت آن‌ها وجود دارند مي‌توانند انتخابي منحصر به فرد باشند.

آويختن دو لوستر آويزي زيبا و مدرن در يك آشپزخانه كه دكوراسيون آن تركيبي از چوب طبيعي باشد، از جزئياتي هستند كه زيبايي فضاي داخلي را دو چندان مي‌كنند.

استفاده از فرش‌هاي زيبا

فرش در آشپزخانه

مسلماً استفاده از فرش دقيقا در قسمت زيرين صندلي‌هاي كابينت جزيره آشپزخانه ايده خوبي نيست. در خيلي از موارد هم كمبود فضا مي‌تواند دليل اصلي براي استفاده نكردن از فرش باشد.

با اين حال اگر فضاي بزرگ و كافي در اختيار داريد، استفاده از يك فرش يا قاليچه زيبا دقيقاً در قسمت مركزي يا در محل سرو غذا در آشپزخانه مي‌تواند زيبايي خاصي به دكوراسيون ببخشد.

انتخاب رنگ براي دكوراسيون آشپزخانه

دكوراسيون آشپزخانه شيك

رنگ يكي از مهمترين عناصر دكوراسيون داخلي است كه اگر در كنار رنگ‌هاي مكمل استفاده شود، جلوه‌اي زيبا به فضا مي‌دهد. به‌همين دليل توصيه مي‌كنيم در انتخاب رنگ و‌هارموني‌اي كه بايد با ساير وسايل و باقي بخش‌هاي خانه داشته باشد، وسواس به خرج دهيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۰:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع: