دارامان

دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

كاربرد آينه دكوراتيو در خانه

آينه هاي دكوراتيو عنصري جذاب در دكوراسيون هستند كه فضا را بزرگ و روشن نشان مي‌دهند.
آينه دكوراتيو

آينه ها از دوست داشتني ترين وسايل تزييني در دكوراسيون خانه هستند. يكي از روش هاي بزرگ و روشن نشان دادن محيط خانه استفاده از آينه دكوراتيو است. آينه با بازتاب نور و انعكاس محيط، باعث ايجاد خطاي ديد مي‌شود. اگر آينه  در جاي مناسب نصب شود، به فضا عمق مي‌بخشد و عيوب طراحي داخلي را مي‌پوشاند. اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد و از ايده هاي ما الهام بگيريد.

آينه دكوراتيو در دكوراسيون خانه

از آينه دكوراتيو فقط به عنوان يك وسيله تزييني استفاده نمي‌شود. نصب آينه راه حلي براي مشكلاتِ خانه هاي كوچك و كم پنجره است. با توجه به ايده هاي زير، آينه دكوراتيو را به چيدمان وارد كنيد و از مزاياي وجود آن بهره ببريد.

توانايي آينه در تغيير جلوه دكوراسيون، سبب شده است اين محصول در طرح هاي هندسي مختلفي توليد شود. آينه هاي دكوراتيو را با توجه به سبك چيدمان خانه، انتخاب كنيد تا نمايي خاص و جذاب در فضا به وجود آوريد.

راهرو ها داراي عرض كمي هستند، بنابراين با نصب آينه دكوراتيو در طول راهرو به عريض تر ديده شدن آن كمك كنيد. انعكاس فضا و بازتاب نور، آينه را به عنصري زنده در خانه تبديل مي‌كند. مي‌توانيد از تركيب چند آينه بدون فريم در كنار هم استفاده كنيد و آرايش پازل مانند، در چيدمان آينه ها روي ديوار ايجاد كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه پلكسي

آينه هاي پلكسي از جنس پلاستيك و سبك هستند. قيمت ارزان تري دارند و از كيفيت بالايي برخوردارند. در اتاق هاي مربعي و كوچك، به كار بردن آينه به تنهايي ممكن است فضا را بزرگ تر نشان دهد، اما نتيجه مطلوبي به شما نخواهد داد. بنابراين براي نتيجه بهتر، از تركيب چند آينه پلكسي در كنار نورپردازي مناسب استفاده كنيد.

هنگام استفاده از آينه در فضاهاي باريك، آينه ها را در زوايايي نصب كنيد كه سبب افراط نشود. نصب آينه ها به صورت موازي، باعث انعكاس مكرر تصاوير در آينه مي‌شود. در اين صورت اشكالي با اعوجاج زياد به دست مي‌آيد كه نه فقط اتاق را بزرگ تر نشان نمي‌دهد، بلكه باعث ناهماهنگي مي‌شود. با رعايت تناسب و انتخاب فواصل مناسب، از اشباع جلوگيري كنيد. در چنين موقعيتي بهتر است يك تابلوي هنري يا عكس خانوادگي مقابل آينه نصب كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه هاي دكوراتيو

خانه اي بدون آينه پيدا نخواهيد كرد. بهترين نقطه براي نصب آينه، ديوار آكسان، بالاي شومينه و نزديك در ورودي است. ديواري مناسب است كه بتواند با وجود آينه به فضا هويت ببخشد. در دكوراسيون داخلي، نگاه افراد به صورت ناخودآگاه به سمت ديوارهاي آكسان كشيده مي‌شود.

يكي از اين ديوارها، ديوار بالاي شومينه است. شومينه در بيش تر سبك هاي دكوراسيون به عنوان مركز توجه در نظر گرفته مي‌شود. از همين رو تزيين آن از اهميت بالايي برخوردار است. بهتر است براي نصب آينه دكوراتيو، از تركيب چند آينه در كنار هم، بر ديوار بالاي شومينه بهره بگيريد. علاوه بر رسيدن به هدف اصلي، كه بزرگ نشان دادن فضا است، زيبايي دل‌نشيني به مركز توجهِ دكوراسيون بخشيده ايد. با قرار دادن شمع هاي مختلف و رنگارنگ، مي‌توانيد از بازتاب نور درون آينه لذت ببريد.

آينه دكوراتيو

آينه كاري ديوار

بدون وجود آينه، چيدمان منزل ناقص است و براي تكميل شدن به يك يا حتي چند آينه نياز دارد. به آينه كاري يك ديوار يا ستون در خانه فكر كنيد تا با بازتاب نور لوستر و چراغ آويز نوري ملايم داشته باشيد و از ديدن تصوير خود بر ديوار خانه لذت ببريد. سعي كنيد مقابل ديواري را كه آينه كاري شده است خالي بگذاريد و آن را نپوشانيد. براي ايجاد هارموني از چند آينه دكوراتيو روي ساير ديوارها كمك بگيريد.

آينه دكوراتيو

آينه ديواري مدرن

آينه ديواري مدرن را به عنوان عنصر كليدي براي دكوراسيون در نظر بگيريد و ساير لوازم را بر اساس آن چيدمان كنيد. معمولا آينه را روي ميز كنسول قرار مي‌دهند يا آن را روي ديوار بالاي تخت نصب مي‌كنند. قاب هاي كنده كاري شده يا پتينه كاري را براي آينه تهيه كنيد و اجازه دهيد وظيفه ايجاد كنتراست را در فضا بر عهده بگيرد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد

همچنين بخوانيد:

8 مدل قفسه مدرن ؛ زيبايي بخش طراحي دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۹:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تاثير پارتيشن خانگي در زيبايي دكور

پارتيشن خانگي، ديواري متحرك است كه بخش هاي مختلف خانه را تفكيك و به زيبايي فضا كمك مي‌كند.
پارتيشن خانگي

از پارتيشن براي جدا كردن بخش هاي مختلف سالن هاي بزرگ و خانه هايي كه به تعداد كافي اتاق ندارند استفاده مي‌شود. با وجود پارتيشن، تغييرات زيادي در دكوراسيون داخلي خانه به وجود مي‌آيد. براي ايجاد فضايي خصوصي در گوشه اي از خانه، پارتيشن هاي متحرك به كمك شما مي‌آيد. در اين بخش از مجله دلتا انواع پارتيشن خانگي را به شما معرفي مي‌كنيم.

پارتيشن

در خانه هاي كوچك، پارتيشن به عنوان جايگزين ديوار، كمك بزرگي به تقسيم بندي فضا مي‌كند. از مهم ترين حُسن هاي آن اِشغال فضاي كم است. در صورت نياز براي تغيير دكوراسيون مي‌توانيد آن ها را جا به جا كنيد و نيازي به بازسازي و تخريب ديوار نداريد. در حالت كلي بر اساس كاربري پارتيشن را به گروه دسته بندي مي‌كنند؛ پارتيشن اداري و پارتيشن خانگي.

پارتيشن خانگي

پارتيشن اداري

يكي از پر كاربرد ترين اجزاي مبلمان اداري پارتيشن است. وجود شرايطي كه كارمندان بتوانند به راحتي و بدون حواس پرتي به كار مشغول شوند، يكي از مهم ترين ويژگي هايي است كه هر دفتر كاري بايد داشته باشد. وجود پارتيشن علاوه بر حفاظت افراد در برابر عواملي كه تمركز را بر هم مي‌زنند، دكوراسيون محل كار را نيز زيبا مي‌سازد.

معمولا در سالن هاي بزرگ كه اتاق كم تري وجود دارد و نياز به جداسازي هر بخش احساس مي‌شود براي تفكيك موقت از پارتيشن اداري استفاده مي‌شود. با تغيير كاربري محيط يا افزايش و كاهش نيروهاي انسان مي‌توان ابعاد فضا را متناسب با نياز تغيير داد. با استفاده از پارتيشن در اتاق كار و ايجاد فضايي خصوصي براي كارمندان، به افزايش راندمان كاري كارمندان كمك مي‌شود.

پارتيشن خانگي

استفاده از اين وسيله در بيش تر خانه ها به چشم مي‌خورد. به دليل اشغال فضاي كم و ظاهري زيبا، جايگزين مناسبي براي ديوارهاي تغيير ناپذير است. با انتخاب طرح و جنس مناسب مي‌توانيد بخش هاي مختلف خانه را همان طور كه مي‌خواهيد تفكيك كنيد. براي انتخاب رنگ، بايد به دكوراسيون كل خانه توجه داشت، تا تناسب در رنگ و سبك رعايت شود. براي پوشاندن بخشي از فضا مي‌توان پارتيشن را به كمك گرفت. براي مثال در اتاق كودكان، براي پوشاندن بخش اسباب بازي و وسايل كودك از پارتيشن هايي با طرح فانتزي و رنگارنگ استفاده مي‌شود.

پارتيشن خانگي

پارتيشن چوبي

ديوار چوبي قابل حملي كه همانند عنصري از طبيعت فضاي خانه را زيبا مي‌سازد و به راحتي مي‌توان آن را با ساير لوازم چوبي درون منزل هماهنگ كرد. پارتيشن چوبي علاوه بر خانه در ادارات، كتابخانه، اتاق كنفرانس و مكان هاي عمومي كاربرد دارد. نكته اي كه در مورد پارتيشن چوبي وجود دارد اين است كه نبايد آن را در محيطي با رطوبت بالا يا فضاي آزاد قرار داد.

پارتيشن شيشه اي

براي نصب اين نوع پارتيشن، فضاي كم تري نياز هست. به خوبي نور را عبور مي‌دهد و به پنجره اي بدون قاب شبيه است. ورود نور طبيعي به پشت پارتيشن، فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان مي‌دهد. براي ايجاد حريم خصوصي، قسمت هايي از شيشه را توسط برچسب هاي مخصوص يا با برش دادن شيشه، مات مي‌كنند.

پارتيشن دو جداره

پارتيشن دو جداره از ضخامت بيش تري برخوردار است. به علت ساختار اين مدل، از انتقال گرما و صدا جلوگيري مي‌كند. مناسب مكان هاي پر رفت و آمد و شلوغ است؛ كتابخانه، بانك و مجتمع هاي مسكوني پر تردد. براي پوشاندن خطاهاي طراحي يا نواقص مكان مورد نظر از اين پارتيشن استفاده مي‌شود. براي مثال بخش هايي از ساختمان كه ديوار زواياي تند دارد با قرار دادن پارتيشن دوجداره به مكاني كاربردي تبديل مي‌شود.

پارتيشن متحرك

سبك، قابل حمل، مقرون به صرفه و نصب سريع از خصوصيات پارتيشن متحرك به حساب مي‌آيد. انتخاب مناسبي براي استفاده در خانه هاي اجاره اي است. براي تفكيك بخش ورودي خانه يا اتاق ها از آن استفاده مي‌شود. ارتفاع اين نوع نسبت به انواع ثابت كوتاه تر است و امكان عبور نور از قسمت هاي مختلف آن وجود دارد. بنابراين با انتخاب صحيح و نورپردازي مناسب مكاني روشن خواهيد داشت.

در بخش هاي بعدي به كاربرد پارتيشن در بخش هاي مختلف خانه مي‌پردازيم. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

كدام نوع ميز تلويزيون براي خانه مناسب تر است؟

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۳:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

صندلي راك و تجربه حس نوستالوژي در خانه

صندلي راك با نام هاي صندلي ننويي، صندلي گهواره اي و صندلي شومينه شناخته مي‌شود.
صندلي راك

دكوراسيون داخلي خانه يك هنر است و روز به روز بر اهميت آن در بين افراد افزوده مي‌شود. مبلمان از لوازم اصلي چيدمان منازل است. صندلي راك يكي از جالب ترين اجزاي دكوراسيون داخلي است. اين صندلي حالتي گهواره اي دارد و به همين دليل حسي نوستالوژيك در ذهن تداعي مي‌كند. اين عنصر علاوه بر زيبايي، نقش آرامش بخشي را بر عهده دارد. در اين بخش از مجله دلتا در مورد صندلي راك بيش تر بخوانيم.

صندلي راك

صندلي راك، نوعي صندلي است كه پايه هاي آن به ستوني منحني ختم مي‌شوند. با استفاده از نيروي وزنِ افراد تاب مي‌خورد. تاب خوردن روي صندلي كنار يك شومينه روشن، يا در نسيم بهاري بسيار لذت بخش است. اين صندلي معمولا از جنس چوب هاي بلوط، راش يا گردو ساخته مي‌شود. البته انواع مدرن آن با مصالح ديگري نيز توليد مي‌شود. پيدايش طراحي خاص صندلي راك در قرن هجدهم شكل گرفت و به مرور تكامل يافت. انواع مختلف اين صندلي، متناسب با انواع دكوراسيون داخلي توليد مي‌شود. مي‌توانيد با توجه به فضايي كه در دست داريد، يك صندلي راك با سايز و شكل مورد نظر خود تهيه كنيد.

صندلي راك

صندلي راك مدرن

در گذشته از اين صندلي درون باغ و روي ايوان استفاده مي‌شد. با پيشرفت ابزار طراحي و هم چنين تغيير سليقه افراد، كم كم اين صندلي به درون اتاق پذيرايي و حتي اتاق خواب راه يافت. در طراحي هاي اوليه نقطه اتصال پايه ها انحناي كم تري داشت. مادران به هنگام شير دادن و خواباندن نوزادان روي آن مي‌نشستند. به همين دليل نام صندلي ننويي نيز به اين صندلي داده شده است. استفاده از اين صندلي در فضاي خانه حس و حالي نوستالوژيك و كودكانه را به وجود مي‌آورد. صندلي هاي مدرن داراي دسته، قسمتي به عنوان تكيه گاه براي پا و كنده كاري هستند. با توجه به خلاقيت و سليقه خود اين صندلي را در بخش هاي مختلف خانه قرار دهيد و با كمك يك كوسن و پتو، نشيمن راحتي تري براي خود بسازيد.

صندلي راك

صندلي راك مبلي

طراحان، خود را به چهارچوب خاصي محدود نمي‌كنند و براي راحتي كاربران مدل هاي مختلفي را ارائه مي‌دهند. يكي ديگر از انواع صندلي گهواره اي، مدلِ مبلي آن است. در اين مدل قسمت نشيمن، تكيه گاه يا هر دو بخش، همانند مبل، با بالشت پوشيده شده است. در صورتي كه علاقه داريد براي مدت طولاني از اين صندلي استفاده كنيد، بهتر است نوع مبلي آن را تهيه كنيد تا بتوانيد بدون احساس خستگي از نشستن روي آن لذت ببريد. حُسن ديگر انتخابِ راك مبلي، امكان ست كردن آن با مبلمان است. روكشي همسان با رويه مبل ها براي صندلي راك استفاده كنيد و آن را در كنار كاناپه يا لاوست قرار دهيد.

راك يك صندلي سنتي است، به همين دليل با ذات دكوراسيون سنتي و كلاسيك ارتباط خوبي برقرار مي‌كند. اما همان طور كه گفته شد، به علت تنوع در ظاهر مي‌توانيد با انتخابي هوشمندانه در انواع سبك هاي چيدمان آن را به كار ببريد. با توجه به رنگ ساير اجزاي داخلي خانه، رنگ مناسبي براي روكش آن انتخاب كنيد تا نمايي يكدست داشته باشيد.

صندلي راك كودك

اين صندلي تجربه لذتبخشي براي كودكان فراهم مي‌كند؛ حسي همانند تاب خوردن و سرگمي. صندلي هاي كوچك تر با طرح هاي فانتزي مخصوص كودكان طراحي شده است تا مناسب فيزيك جسمي آن ها باشد و بتوانند به راحتي از آن استفاده كنند. معمولا صندلي راك كودك به صورت تاشو طراحي مي‌شود تا حتي در طول سفر نيز بتوانيد آن را همراه خود ببريد و سفري شاد در كنار فرزند خود داشته باشيد.

صندلي راك

نكات جالب در مورد صندلي گهواره اي

  • استفاده از صندلي راك به بهبود حال افرادي كه دچار مشكلات ديسك كمر هستند، كمك مي‌كند. تمرين هاي خاصي توسط پزشكان، براي درمان به اين بيماران آموزش داده مي‌شود.
  • اسم صندلي راك هميشه با تصوير مادربزرگي كه كنار شومينه مشغول بافتن شال و كوتاه است در ذهن تداعي مي‌شود. اين صندلي مناسب سالمندان است، زيرا به تحمل دردهاي ناشي از آرتروز كمك مي‌كند. استفاده روزانه از آن سبب تقويت زانو مي‌شود.
  • يك ساعت نشستن و تاب خوردن روي صندلي راك، به طور متوسط 60 الي 150 كالري مي‌سوزاند و عملي چربي سوز است.
  • براي ثابت نشستن روي صندلي، لازم است هنگام نشستن مركز ثقل بدن با صندلي هم راستا شود. به همين دليل حسي از معلق بودن در فرد ايجاد مي‌شود كه به اون آرامش مي‌بخشد.

موارد گفته شده نتايجي تجربي هستند و براي تمام افراد عموميت ندارد. در صورتي كه از بيماري هاي ذكر شده رنج مي‌بريد حتما با پزشك خود مشورت كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

خانه اي سبز با چمن مصنوعي

وجود چمن مصنوعي در فضاي سبز، بالكن و آكواريوم نماي شگفت انگيز به وجود مي‌آورد.
چمن مصنوعي

چمن مصنوعي كفپوشي شبيه به چمن طبيعي، با لطافت كم تر و ساخته شده از مواد غير طبيعي است. اين چمن، تراكم و استحكام بالايي دارد. نياز به آبياري و نور آفتاب ندارد، نگهداري و نصب آن راحت تر است. چمن مصنوعي در مناطقي كه رفت و آمد زياد سبب آسيب زدن به چمن طبيعي مي‌شود، زمين حاصل خيزي ندارد و يا آبياري ممكن نيست استفاده مي‌شود؛ مانند بالكن، حياط، فرودگاه، اماكن عمومي و زمين ورزشي. با مجله دلتا همراه شويد.

چرا چمن مصنوعي ؟

افزايش جمعيت باعث افزايش ميانگين دماي زمين شده است. هم چنين در پي توسعه شهر نشيني با كاهش منابع آبي روبرو هستيم، بنابراين استفاده از چمن مصنوعي به شدت توصيه مي‌شود. اين جايگزين، به كاهش هزينه هاي نگه داري چمن طبيعي و جلوگيري از به كار بردنِ سموم دفع آفات كمك مي‌كند. عمر مفيد چمن تا 10 سال تخمين زده مي‌شود. با استفاده از اين چمن در دكوراسيون خارجي منازل، مي‌توانيد به طور دائم از آن بهره ببريد.

چمن مصنوعي

نصب چمن مصنوعي

پيش از نصب چمن مصنوعي نياز است روي سطح مكان مورد نظر زيرسازي هاي لازم صورت بگيرد. زيرسازي مناسب، از مهم ترين فاكتورهايي است كه بر عمر مفيد چمن تاثير مي‌گذارد. در مرحله زيرسازي، كف زمين زهكشي و سپس صاف و هموار مي‌شود. در مرحله بعد مكان مد نظر را را با چسب هاي مخصوص مي‌پوشانند. رول هاي چمن با توجه به جهتِ خواب نخ ها، در لايه بالايي محكم مي‌شود.

چمن مصنوعي

چمن مصنوعي براي بالكن

يكي از روش هاي مدرن و دوست داشتني براي زيباسازي فضاي تراس خانه كفپوش هاي  چمني است. استفاده از اين كفپوشِ سبز رنگ در تناسب با فضاي بالكن و گياهان است. با انتخاب چمن با كيفيت و مرغوب، در مدت كوتاهي مي‌توانيد تغيير منحصر به فردي در نماي تراس به وجود آوريد. بهتر است چمن هايي با ارتفاع بلند، 1 تا 4 سانتي متر برگزينيد تا بتوانيد بدون نياز به پوشيدن كفش نيز روي آن راه برويد و حس خوبي را تجربه كنيد. علاوه بر اين، چمن نور خورشيد را بازتاب مي‌دهد و سبب بزرگ تر ديده شدن بالكن مي‌شود. هم چنين به علت عدم جذب دما، فضايي خنك به وجود مي‌آورد.

تزيين باغچه

چمن مصنوعي براي باغچه

پوشاندن زمين توسط چمن تزييني در باغچه بسيار رايج است. از آن جايي كه سختي آبياري، هرس كردن و كود دهي در اين محصول وجود ندارد، سبب مي‌شود تجربه اي لذت بخش داشته باشيد. ساختار نرم و لطيف اين محصول، مانند فرش سبزي پهن شده روي زمين است. براي نصب چمن مصنوعي در باغچه، بايد از قبل طرح آن را در نظر گرفت و سپس با تهيه چمن مرغوب و مراجعه به افراد ماهر، براي نصب آن اقدام كرد.

چمن مصنوعي در آكواريوم

نصب چمن در آكواريوم

آكواريوم از ديدني ترين وسايل تزييني است كه در خانه، محل كار و اماكن مختلف وجود دارد. زيبايي آكواريوم به دو عامل وابسته است: ماهي ها و گياهان تزييني. وجود چمن مصنوعي در كنار ساير دكوري ها مي‌تواند نمايي جذاب به آكواريوم ببخشد. گياهان طبيعي در معرض آسيب ديدن توسط ماهيان قرار دارند. اما چمن تزييني مقاومت بالاتري دارد، بنابراين نيازي نيست نگران آسيب ديدن آن باشيد. از ديگر مزيت هاي استفاده از اين محصول اين است كه آلودگي هاي ناشي از وجود گياهان را كاهش مي‌دهد و از بروز بيماري در ماهي ها جلوگيري مي‌شود.

فضاي سبز

همه طبيعت را دوست دارند و وجود عناصر طبيعي در محيط اطراف، به آن ها انرژي مي‌بخشد. استفاده از چمن مصنوعي در قسمت ورودي و حياط خانه، جلوه جذاب و چشمگيري به ساختمان مي‌دهد و با توجه به تاثير روانشناسي رنگ سبز، احساس سرزندگي، شادابي و نشاط خواهيد يافت. در طراحي فضاي سبز با استفاده از چمن مصنوعي، لازم است از افراد متخصص كمك بگيريد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

آكواريوم ؛ اقيانوسي در خانه

آكواريوم محفظه اي شيشه اي، مناسب نگهداري ماهي و گياهان آبزي است. وجود عنصرِ اصلي حيات در كنار ماهي هاي رنگارنگ و گياهان زنده، حس سرزندگي را در خانه بيدار مي‌كند.
آكواريوم

آكواريوم هميشه يك عنصر دكوري در دكوراسيون داخلي بوده است. زيرا مي‌تواند به فضايي خنثي، رنگ و لعاب اضافه كند و تماشاي آن بسيار لذت بخش است. هم چنين در كنار زيبايي، به سلامت روحي شما نيز كمك مي‌كند. بر اساس مطالعات، وجود اين وسيله در محيط سبب كاهش استرس، درد و اضطراب مي‌شود. مي‌تواند در بهتر خوابيدن و رشد خلاقيت به شما كمك كند. در اين بخش از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا با آكواريوم آشنا شويم.

آكواريوم

آكواريوم

آكواريوم اثري هنري است كه تماشاي آن بيش از چند دقيقه طول مي‌كشد و در ابعاد بزرگ، محبوبيت زيادي پيدا كرده است. در خانه هاي مدرن، طراحان داخلي بخشي از فضاي داخلي منزل را به آكواريوم اختصاص مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد آن را در محيط رستوران، دفتر كار يا خانه هاي بزرگ به كار ببريد، بايد انواع بزرگ تر آن را تهيه كنيد. براي خانه هاي نقلي و كم جا، آكواريوم كوچك كه به اسم خانگي شناخته مي‌شود، مناسب هستند.

ابعاد و سايز آكواريوم بر اساس اتاقي كه آن را قرار مي‌دهيد، تعيين مي‌شود. در هر حال، اين وسيله چيزي بيش از سرگرمي و در واقع براي تزريق حيات، به خانه آورده شده است.

آكواريوم

ماهي آكواريوم

وقتي صحبت از آكواريوم خانگي با ابعاد كوچك مي‌شود، يكي از مهم ترين فوايدي كه در ذهن تداعي مي‌شود، امكان استفاده از اين وسيله در تمام خانه ها است. حتي در آپارتمان هاي كوچك نيز مي‌توان يك اقيانوس كوچك و زيبا داشت. ماهي ساكت ترين حيوان خانگي محسوب مي‌شود. ماهي ها نمي‌توانند مشكلات شما را حل كنند، اما مي‌توانند انرژي مثبتي به شما انتقال دهند. البته توجه داشته باشيد كه داشتن آن، نياز به زمان براي تميز كردن محفظه و مراقبت از ماهي ها دارد.

دنياي درون آب تنوع زيادي دارد. ماهي هاي مختلف با شرايط زيستي متفاوت مي‌توانند در اين محيط به حيات خود ادامه دهند. به طور كلي ماهي هاي مناسب به دو گروه دسته بندي مي‌شوند: ماهي گياه خوار و گوشت خوار. ماهي هاي گياه خوار معروف از جمله ماهي گوپي، گورامي و كوي فيش از گياهان تغذيه، و در جيره غذايي خود حجم بسيار پاييني گوشت مصرف مي‌كنند. ماهي هاي گوشت خوار همان طور كه از نام آن ها مشخص است در هرم غذايي خود به سهم بيش تري از گوشت نياز دارند. از محبوب ترين ماهي هاي گوشت خوار مي‌توان به پرِت، اُسكار و نايف اشاره كرد.

گياه زينتي

آكواريوم پلنت

آكواريوم پلنت يا آكواريوم گياهي، مناسب ماهي ها و گياهانِ آب شيرين است. درون آن علاوه بر ماهي با گياهان آبزي مختلف پر مي‌شود. تركيب رنگ سبز گياهان و ماهي هاي جذاب، نمايي لذت بخش در خانه به وجود مي‌آورد. راه اندازي آكواريوم گياهي سخت است. اما اگر براي اولين بار از آكواريوم در داخل خانه استفاده مي‌كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم آكواريوم پلنت تهيه كنيد. نگهداري آسان، هزينه پايين تهيه بي مهرگان و تنوع گياهان از مزاياي اين نوع است. با تغيير مكانِ سنگ يا گياه مي‌توانيد نمايي جديد در دنياي زير آب به وجود آوريد و نياز به پرداخت هزينه هاي سنگين نداريد.

ماهي آكواريومي

گياهان آكواريوم

براي انتخاب گياهان، انتخاب هاي متعددي مقابل شما است. گل هايي با ريشه هاي كوتاه كه به راحتي و بدون نياز به حفر گودال مي‌توانيد آن ها را ميان سنگ بكاريد. گياهاني از جمله نيلوفر آبي، خزه، شت قرمزي، سرخس آبي و علف بلوري در آب شيرين به خوبي رشد مي‌كنند و ظاهري زيبا به وجود مي‌آورند.

آكواريوم خانگي

آكواريوم در دكوراسيون داخلي

استفاده از اين اقيانوس كوچك در دكوراسيون داخلي خانه، به ايده اي شيك و جذاب تبديل شده است. عده اي از اين عنصر به شكل وسيله اي مستقل استفاده مي‌كنند و عده اي آن را در كنار ساير وسايل و روي ميز قرار مي‌دهند. با استفاده از نورپردازي هاي داخلي، حس و حال متفاوتي در آن به وجود آوريد. با قرار دادن لوازم تزييني، فضاي داخل آن را زيباتر سازيد. مي‌توانيد آكواريوم را در گوشه پذيرايي، اتاق خواب، راهرو و اتاق مطالعه قرار دهيد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد بوده باشد. در بخش هاي آينده به چگونگيِ استفاده از آكواريوم در دركوراسيون داخلي خانه خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

اصول نورپردازي در آشپزخانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۹:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

كوسن مبل ؛ جلوه گر مبلمان

كوسن يكي از وسايل تزييني است كه نقش مهمي در دكوراسيون داخلي بازي مي‌كند. كوسن هاي رنگارنگ را در خانه استفاده و نمايي جذاب در اتاق ايجاد كنيد.
كوسن مبل

استفاده از وسايل تزييني در دكوراسيون داخلي، هويت جديدي به فضا مي‌بخشد. يكي از اين لوازم، كوسن مبل است. با به كار بردن كوسن در اتاق پذيرايي مي‌توان سرزندگي را به اتاق اضافه كرد. ممكن است ابعاد كوچكي داشته باشند اما نقش بزرگي دارند. كوسن جزييات ظريف و دوست داشتني را كه در خانه كم داريد به شما مي‌دهد. يك كوسن رنگي در اتاقي سفيد، به تنهايي حال شما را خوب مي‌كند و فضا را از يكنواختي خارج مي‌كند. براي الهام گرفتن از ايده هاي ما، اين بخش از مجله دلتا را مطالعه بفرماييد تا بتوانيد به زيبايي، كوسن را در دكوراسيون منزل خود چيدمان كنيد.

كوسن مبل

كوسن ها راحتي را به شما هديه مي‌دهند. اگر بودجه محدودي داريد و مي‌خواهيد تعداد كمي كوسن خريداري كنيد، آن ها را از ميان رنگ هاي جسورانه و طرح هاي داراي كنتراست برگزينيد. درون اين كوسن را با الياف مختلفي مانند پنبه، پر، پشم شيشه يا اسفنج پر مي‌كنند. از آن هاي براي پر كردن گودي كمر و ايجاد تكيه گاهي نرم بهره ببريد. علاوه بر اين با استفاده از عناصر طراحي داخلي، از جمله رنگ و طرح، به شما قدرت مانور مي‌دهد تا هويت منحصر به فردي به دكوراسيون داخلي ببخشيد. براي مثال تركيبي از رنگ هاي پر رنگ مانند مشكي و ارغواني در نظر بگيريد كه طرحي برجسته دارد. آن را روي مبلي با رنگ خنثي قرار دهيد و فضا را تازه كنيد.

كوسن مبل راحتي

كوسن مبل راحتي

پارچه كوسن از تنوع زيادي برخوردار است. با توجه به جنس پارچه مي‌توان نمايي جذاب و دل‌نشين در خانه به وجود آورد. در بيش تر موارد كوسن فرم مربعي دارد. با توجه به سرويس مبلمان، مي‌توانيد گونه هاي مختلفي از كوسن را تهيه كنيد. كوسنِ مناسب مبلمان راحتي، داراي جنسي لطيف، با طرح و نقش هاي رنگارنگ است. مي‌توانيد از كوسن هايي با ابعاد مختلف در كنار يكديگر استفاده كنيد و به يك سايز و طرح بسنده نكنيد.

در مورد مبلمان چرم قضيه فرق مي‌كند. اگر روكش مبل راحتي شما چرم است، كوسن هايي بزرگ و مربعي انتخاب و براي ايجاد تناسب و دوري از شلوغي، كوسن چرمي تهيه كنيد. معمولا كوسن هاي مبل چرم هم جنس با پارچه روكش مبل است.

كوسن مبل سلطنتي

مبل سلطنتي داراي طرحي پيچيده و كنده كاري هاي زياد در قسمت دسته و پايه است. بنابراين پيشنهاد مي‌شود كوسنِ مبل سلطنتي رنگي خنثي و پارچه به كار برده شده در آن ساده باشد. تا برجستگي ظاهري مبل سلطنتي حفظ شود و نگاه به سمت كوسن هاي رنگارنگ منحرف نشود.

عكس كوسن مبل

كوسن مبل استيل

مبل استيل در چيدمان به سبك سنتي و كلاسيك قرار مي‌گيرد. كوسن مناسب مبل استيل از جنس پارچه هاي مقاوم و هم رنگ با روكش مبل است. معمولا فرمي گرد دارد و داراي ابعاد كوچكي است. پارچه هاي جير و براق مناسب اين نوع هستند.

كوسن سنتي

پارچه كوسن مبل

بهتر است پارچه مناسبِ كوسن پرز نداشته باشد. به دليل استفاده زياد و احتمال آلودگي، لازم است داراي قابليت شست و شو و مقاومت بالا در برابر مواد شيميايي باشد. بايد پارچه اي با بافت متراكم باشد تا الياف درون كوسن ثابت بماند و با گذشت زمان در اثر استفاده مكرر از ميان بافت هاي كوسن خارج نشود.

دكوراسيون داخلي

كوسن فانتزي

بيش تر كوسن ها فرمي مربعي دارند و داراي ابعاد كوچكي هستند. اما با پيشرفت طراحي، طرح هاي مختلفي از كوسن به بازار عرضه شده است. از جمله شكل حيوانات، وسايل نقليه، گل، درخت و … . در ساخت كوسن هاي فانتزي از فنر، پشم شيشه و پلي فيبر استفاده مي‌شود. بدون نگراني، با تكيه بر سليقه و خلاقيت خود از انواع كوسن هاي فانتزي در داخل خانه استفاده كنيد.

اميدواريم مطالب گفته شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در بخش هاي بعدي نمونه هاي مختلفي از كاربرد كوسن در دكوراسيون داخلي را مورد بررسي قرار مي‌دهيم. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

دكوراسيون اتاق خواب دانش آموزان


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ويژگي هاي صندلي اپن مناسب چيست؟

صندلي اپن يكي از عناصر آشپزخانه است كه مقابل اپن يا كانتر قرار داده مي‌شود و تاثير زيادي در دكوراسيون داخلي دارد.
صندلي اپن

صندلي اپن يكي از اجزاي مهم در دكوراسيون داخلي آشپزخانه است. براي تهيه يك صندلي مناسب بايد با ويژگي هاي آن آشنا باشيد. در اين بخش از مجله دلتا، ويژگي هاي صندلي مناسب را به شما مي‌گوييم.

صندلي اپن

يكي از كاربردي ترين تجهيزات داخل آشپزخانه صندلي اپن است. براي خريد صندلي مناسب بايد نكاتي را رعايت كنيد تا بهترين انتخاب را داشته باشيد. اين صندلي نه فقط بر زيبايي آشپزخانه، بلكه بر سلامت جسم نيز تاثيرگذار است. در اين بخش از مجله دلتا ويژگي هاي يك صندلي مناسب را به شما يادآوري مي‌كنيم.

ارتفاع صندلي اپن

ارتفاع صندلي از اهميت بالايي برخوردار است. يك صندلي كوتاه، باعث مي‌شود دستان شما از سطح بدن فاصله زيادي پيدا كند و با زاويه اي باز روي ميز قرار گيرد. ارتفاع زياد صندلي باعث مي‌شود به هنگام صرف غذا يا انجام كار روي ميز خم شويد و در طولاني مدت آسيب هاي جدي به ستون فقرات شما وارد شود.

ارتفاع صندلي بايد با كانتر و اپن آشپزخانه در تناسب باشد. صندلي اپن بايد قابليت تنظيم ارتفاع داشته باشد و با توجه ابعاد اپن بتوان آن را تغيير داد. ارتفاع آن بايد از اپن يا كانتر كم تر باشد تا به راحتي جا شوند. به صندلي هايي كه اين قابليت را دارا مي‌باشند صندلي جك دار مي‌گويند. ارتفاع استاندارد براي صندلي هاي ثابت بين 65 تا 75 سانتي متر تخمين زده مي‌شود.

صندلي اپن

جنس صندلي اپن

توجه به جنس از عوامل مهمي است كه در خريد تمام لوازم خانگي مشترك است. با توجه به بودجه اي كه در نظر داريد مي‌توانيد انواع مختلفي از صندلي را خريداري كنيد. چوب و فلز با كيفيت ترين انواع صندلي اپن هستند. صندلي چوبي نسبت به فلز مرغوب تر و به علت هماهنگي بيش تر با ساير لوازم طرفداران آن زياد است. البته صندلي هاي پلاستيكي نيز به علت تنوع رنگ و قيمت پايين تر، كاربرد زيادي دارند.

روكش صندلي اپن

نكته بعدي كه بايد به آن توجه كنيد، جنس روكش صندلي است. صندلي اپن در معرض رطوبت و آلودگي توسط مايعات و چربي قرار دارد. روكشي را انتخاب كنيد كه در برابر شست و شو و مواد شيميايي مقاوم باشد. پارچه اي را تهيه كنيد كه هنگام نشستن سبب ليز خوردن شما نشود. روكش چرم باعث عرق كردن مي‌شود، اگر مي‌خواهيد از پارچه هاي چرم استفاده كنيد طرحي را در نظر بگيريد كه هوا بتواند به خوبي در جريان باشد.

رويه صندلي بيش از ساختار آن نقش دكوراتيو در دكوراسيون داخلي بازي مي‌كند. رنگ و طرح روكش نشيمن صندلي، به جنسي كه انتخاب مي‌كنيد بستگي دارد. با توجه به رنگ كابينت و ساير اجزاي خانه، طرح و رنگ مناسبي براي روكش صندلي در نظر بگيريد. هم چنين پس از مدتي مي‌توانيد با پرداخت هزينه كم، با تعويض روكش صندلي در دكوارسيون داخلي تغيير ايجاد كنيد.

صندلي اپن

تكيه گاه صندلي اپن

اين صندلي نسبت به ساير صندلي ها ارتفاع بيش تري دارد، بنابراين لازم است تكيه گاه آن به فرمي باشد كه بتواند به خوبي از بدن افراد محافظت كند و سبب سقوط آن ها نشود. ارتفاع تكيه گاه اين صندلي كم است، ولي در بيش تر مدل ها، به فرم نيم دايره طراحي مي‌شود.

در بعضي مدل ها تكيه گاه وجود ندارد و در واقع صندلي به شكل چهارپايه اي بلند است. اين مدل فضاي كم تري را اشغال مي‌كند و امكان تحرك بيش تري به كاربر مي‌دهد. در صورتي كه نمي‌خواهيد مدت زيادي از صندلي استفاده كنيد اين مدل براي شما مناسب است، زيرا به دليل عدم وجود تكيه گاه، خيلي زود باعث خستگي مي‌شود.

ثبات صندلي اپن

معمولا اين صندلي ها داراي طرحي تك پايه هستند كه در انتها پهن است. هنگام انتخاب صندلي مورد نظر، به ايستايي آن دقت كنيد. پايه صندلي نبايد لق باشد. اگر قسمت نشيمن بيش از حد سنگين و پايه ظريفي داشته باشد، اين عدم تناسب سبب مي‌شود صندلي ثبات بالايي نداشته باشد.

صندلي اپن

جاي پا

در انتخاب صندلي مناسب، فقط ظاهر اهميت ندارد، بلكه بايد به ايمني و سلامتي خود فكر كنيد. به علت ارتفاع زياد صندلي اپن، ممكن است پا ها در طولاني مدت در هوا معلق بماند. بنابراين بخشي را به عنوان جاي پا روي پايه قرار مي‌دهند.

سبك صندلي

اين صندلي را مقابل كانتر يا اپن قرار مي‌دهند. بنابراين بايد مدلي را در نظر بگيريد كه با دكوراسيون داخلي آشپزخانه و خانه هماهنگي داشته باشد. فضايي كه در دست داريد تعيين كننده اندازه مناسب صندلي است.

اميدواريم مطالب فوق براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

كاغذ ديواري ضد آب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۱:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

گل شمعداني در دكوراسيون منزل

استفاده از گل هاي طبيعي و رنگارنگ در دكوراسيون داخلي و خارجي، شادي بخش است و مي‌تواند سرزندگي را در خانه به وجود آورد.
گل شمعداني

گياه نماد حيات است. وجود گياهان زينتي در داخل خانه علاوه بر تصفيه كردن هوا، انرژي مثبتي در فضا به وجود مي‌‎آورد. شايد بخواهيد در كنار گل مصنوعي از گل هاي طبيعي در تزيين خانه استفاده كنيد. يكي از گل هاي زينتي كه در اينجا قصد داريم به شما معرفي كنيم، گل شمعداني است. شمعداني از گل هاي محبوب ايرانيان و از گذشته در حياط خانه ها وجود داشته است. اين گل جايگاه خود را از دست نداده و به دليل انعطاف پذيري با شرايط مختلف به داخل خانه راه يافته است. با وجود گل شمعداني در داخل خانه يا روي تراس، نمايي جذاب در منزل به وجود مي‌آيد. شما را با ويژگي هاي گل شمعداني آشنا مي‌كنيم تا از آن در داخل خانه يا فضاي بيرون استفاده كنيد و حس و حال خوبي به وجود آوريد.

گل شمعداني

شمعداني گلي زينتي، داراي ساقه، برگ و گل است. گونه هاي مختلفي دارد. از اين گل براي زيبا سازي تراس خانه، دكوراسيون داخلي و حياط استفاده مي‌شود. گل هاي اين گياه رنگ هاي متنوعي دارند و فرم آن ها به گونه اي است كه نمايي جذاب به وجود مي‌آورد. از ويژگي هاي اين گل، عمر طولاني و سازگاري بالاي آن است. به دليل حالت ظاهريِ كاسبرگ كه در انتها به چند شاخه تبديل مي‌شود و فرمي مانند شمعدان دارد، نام “شمعداني” را براي اين گياه انتخاب كرده اند.

گل شمعداني

ظاهر گل شمعداني

داراي برگ هاي پهن و گرد است. در قسمت لبه ها، بريدگي هاي زيادي وجود دارد. سطح برگ ها با پرزهاي ريز پوشيده شده است. برگِ اين گل در بعضي از انواع داراي سايه هاي ابلق سبز و بادمجاني، اما در بيش تر مواقع تك رنگ، و به رنگ سبز تيره است. داراي ده پرچم است كه فقط هفت پرچمِ آن زايا است. گل ها در قسمت پرچم به طور پيوسته جوانه مي‌زنند. گلبرگ هايي ظريف به رنگ هاي سفيد، قرمز، صورتي و بنفش دارد. اين گل اگر شرايط مناسبي داشته باشد، تا ارتفاع 2 متر رشد مي‌كند.

گل شمعداني

نگهداري گل شمعداني

با آگاهي از شرايط مناسب براي اين گل زينتي، مي‌توانيد چندين سال اين گل را در خانه حفظ كنيد و گل هايي سرزنده و خوش رنگ در دكوراسيون خانه داشته باشيد. فقط لازم است با نور كافي، زمان آبياري، دماي مناسب و مقدار آب لازم براي گل شمعداني آشنا شويد.

گل شمعداني

خاك مناسب گل شمعداني

شمعداني به خاك تركيبي و سنگين نياز دارد. خاكي متشكل از كود طبيعي، شن، خاك برگ و خاك باغچه انتخاب مناسبي براي اين گل است. نسبت تركيب خاك را به صورت يك واحد از خاك برگ، كود و شن در نظر بگيريد و آن را با دو واحد خاك باغچه مخلوط كنيد.

تزيين تراس خانه

نور مناسب براي گل شمعداني

گل شمعداني آفتاب را خيلي دوست دارد و نيازمند به نور مستقيم است. گلدان گل را پشت پنجره هاي جنوبي و آفتاب گير بگذاريد. در زمستان كه نور خورشيد كم تر به داخل مي‌تابد از نورپردازي مصنوعي براي تامين نور كافي استفاده كنيد. با قرار گرفتن در برابر نور خورشيد بيش تر گل مي‌دهد و سرحال تر است. اگر گل را در بالكن قرار مي‌دهيد، مراقب باشيد ساعات زيادي در معرض نور مستقيم قرار نگيرد و براي جلوگيري از سوختن شمعداني آن را در طول روز جا به جا كنيد يا قسمتي را براي ايجاد سايه در نظر بگيريد.

گل هاي زينتي

آبياري گل شمعداني

شمعداني در خاك خشك رشد خوبي دارد و نياز آن به آب كم است. بين هر دو بار آبياري بايد خاك كاملا خشك شده باشد. اما بهتر است محيط رطوبت كافي را براي جذب از طريق برگ ها داشته باشد. اگر در طول روز اسپري كردن آب روي برگ گياهان را فراموش مي‌كنيد، گلدان شمعداني را پشت پنجره آشپزخانه بگذاريد و به اين شكل رطوبت مورد نياز اين گياه را تامين كنيد.

گياه زينتي

دماي مناسب براي گل شمعداني

شمعداني در دمايي بين 10 تا 25 درجه سانتي گراد به حيات خود ادامه مي‌دهد. هر چه دماي اطراف گلدان تعادل بيش‌تري داشته باشد و گلدان بين نقاط متفاوتي جا به جا نشود، گلدهي آن بهتر خواهد بود و شادابي خود را حفظ مي‌كند. البته بعضي از گونه هاي اين گياه شرايط متفاوتي را طلب مي‌كنند. براي مثال شمعداني عطري در دماي 5 تا 10 درجه سانتي گراد، رشد بهتري خواهد داشت. چنانچه مي‌خواهيد گلدان شمعداني را از جايي به جاي ديگر انتقال دهيد، براي جلوگيري از ايجاد استرس در گياه از تغيير ناگهاني خودداري كنيد. اگر مي‌خواهيد گلدان را در فصل هاي سرد به داخل بياوريد، ابتدا چند ساعت از روز آن را فضاي خانه بگذاريد و بعد از چند روز آن را به طور كامل به داخل خانه بياوريد.

تكثير شمعداني

شمعداني به راحتي تكثير مي‌شود و مي‌توانيد بدون نياز به متخصص و انجام كاري خاص اين گل را افزايش دهيد. به راحتي مي‌توانيد تعداد بيش تري از اين گل را در خانه داشته باشيد. بخشي از ساقه گل را جدا كرده آن را در بطري آب بگذاريد و منتظر بمانيد تا ريشه بزند.

اميدواريم مطالب ياد شده براي شما مفيد بوده باشد. در بخش هاي بعدي مجله دلتا به استفاده از گل شمعداني در تزيين خانه خواهيم پرداخت. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

بوفه و نقش آن در زيبايي دكوراسيون داخلي

بوفه محفظه اي شيشه اي براي به نمايش گذاشتن ظروف و لوازم دكوري است.
بوفه چوبي

در دكوراسيون بيش تر خانه هاي ايراني بوفه نقش پر رنگي دارد. با انتخاب بوفه زيبا و مناسب دكوراسيون داخلي خانه را جذاب كنيد. ما در اين بخش از مجله دلتا به شما كمك مي‌كنيم با بوفه چوبي آشنا شويد تا انتخاب بهتري داشته باشيد.

بوفه چوبي

بوفه يكي از اجزاي دكوري است كه بدنه آن از جنس چوب، فلز و ام دي اف، و در آن از جنس شيشه توليد مي‌شود. بوفه به عنوان ويتريني براي گذاشتن ظروف و نگهداري وسايل تزييني است. در گذشته بوفه درهاي چوبي داشت و بيش تر به كمد شبيه بود. با تغيير در سبك هاي دكوراسيون، بوفه ها نيز متحول شدند و نماي مدرن پيدا كردند. با توجه به نماي داخلي خانه و نياز هر خانواده، مدل هاي مختلف بوفه توليد و خريداري مي‌شوند.

اگر از بوفه چوبي براي نمايش ظروف دكوري استفاده مي‌كنيد بخشي را به ليوان و فنجان اختصاص و ظروف دكوراتيو را در وسط طبقات قرار دهيد. قاشق و چنگال را داخل كشو نگه داريد. براي اين مورد، بوفه بلند را انتخاب و اگر مي‌خواهيد بوفه چوبي را براي نگهداري لوازم به كار گيريد، بوفه كوتاه را تهيه كنيد.

مدل بوفه شيك

بوفه دكوري

همان طور كه اشاره شد درِ بوفه چوبي از جنس شيشه و در قسمت بالايي داراي دو تا سه طبقه است. در بعضي از مدل ها براي نگهداري اشيا، قسمت پاييني به شكل كمد طراحي مي‌شود. علاوه بر اينكه با گذاشتن ظروف دكوري داخلي بوفه مي‌توان نماي زيبايي به وجود آورد، كنده كاري هاي روي بوفه چوبي و ساختار كلي آن جذابيت بصري زيادي ايجاد مي‌كند. در بعضي از مدل ها، نماي پشتي بوفه آينه كاري شده است كه با بازتاب نور فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد.

بوفه برنز

جاي مناسب بوفه چوبي

مناسب ترين مكاني كه مي‌توان از وجود بوفه چوبي بهره برد، اتاق پذيرايي، نزديك به ميز ناهارخوري است. كنج اتاق را انتخاب كنيد و ظروف يك رنگ را در بوفه قرار دهيد. بهتر است از ظروف شيشه اي كم تر استفاده كنيد. تجمع آن ها در كنار يكديگر به دليل شفافيتِ شيشه باعث ايجاد شلوغي مي‌شود و فرم ظرف ها به خوبي نمايش داده نمي‌شود. علاوه بر اينكه به ظروف غذاخوري دسترسي داريد فضاي اتاق را دلنشين مي‌سازيد.

بوفه آشپزخانه

همچنين اگر آشپزخانه بزرگي داريد، مي‌توانيد با بهره گيري از خلاقيت خود آن را در آشپزخانه نيز به كار گيريد. مي‌توانيد از بوفه چوبي به عنوان يك مرز فرضي استفاده كنيد و آن را بين پذيرايي، راهرو و آشپزخانه قرار دهيد.

جاي ديگري كه مي‌توان بوفه را قرار داد، مقابل ديوار آكسان است. ديواري خالي كه بيش ترين توجه را به خود جلب مي‌كند در نظر بگيريد و بوفه را مقابل آن قرار دهيد. بهتر است اطراف بوفه را شلوغ نكنيد و اجازه دهيد بوفه چوبي و لوازم داخل آن جلوه خود را دكوراسيون به نمايش بگذارند.

بوفه كوتاه

مدل بوفه چوبي

بوفه چوبي را از لحاظ مدل به دو دسته تقسيم مي‌كنند؛ بوفه هاي مدرن و كلاسيك. در طرح هاي كلاسيك يا سنتي روي پايه ها و نماي بوفه كنده كاري و منبت كاري زيادي وجود دارد. در قسمت بالايي و تاج بوفه اندكي برجستگي وجود دارد. وجود بوفه كلاسيك نمايي رسمي به خانه مي‌بخشد و مناسب خانه هاي بزرگ است. اما در مدل هاي مدرن و جديد، فرم هاي فانتزي، بدون كنده كاري پيچيده، گسترش يافته است. استفاده از اشكال هندسي يا نامتقارن در مدل هاي مدرن رواج دارد.

دكوراسيون مدرن

چيدمان بوفه دكوري در دكوراسيون منزل ايراني

اگر خانه را با مبل استيل يا مبلمان كلاسيك چيدمان كرده ايد و مي‌خواهيد با افزودن يك بوفه چوبي دكوراسيون داخلي منزل را تكميل كنيد، بوفه كلاسيك در تناسب با چيدمان خانه شما است. بشقاب هاي دكوراتيو، يادگاري هاي با ارزش، مجسمه هاي برنزي و ظروف شيشه اي، مناسب بوفه كلاسيك هستند.

اگر خانه شما با سبك هايي از جمله مينيمال، بوهمي، مدرن يا وينتج دكور شده، و از سرويس مبلمان راحتي استفاده مي‌كنيد، پيشنهاد ما به شما انتخاب بوفه هاي مدرن است. با توجه به رنگ و طرحِ غالب اتاق، مي‌توانيد فرم و رنگ بوفه چوبي را انتخاب كنيد. براي پر كردن بوفه مدرن، اجسام دكوراتيو، گلدان و حتي چندين كتاب را به كار ببريد.

دكوراسيون كلاسيك

بوفه و ويترين

شايد اين سوال براي شما پيش بيايد كه آيا بوفه همان ويترين است؟ بوفه و ويترين، كاربرد يكسان اما در ظاهر كمي با هم تفاوت دارند. نسبت ابعاد بوفه به ويترين بزرگ تر است. هر دو نقش تزييني در خانه دارند و براي قرار دادن لوازم دكوري از آن ها استفاده مي‌شود. بيش تر بوفه ها درهاي شيشه اي دارند ولي ويترين در انواع بدون در نيز وجود دارد. ويترين، مناسب خانه هاي كوچك و بوفه براي خانه هاي بزرگ تر مناسب است.

اميدواريم اين مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با بخش هاي بعدي دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۶:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

زيبايي دكوراسيون خانه با آباژور ايستاده

آباژور ايستاده نمايي جذاب به خانه مي‌دهد و به عنوان منبع نورِ ملايم شناخته مي‌شود.
آباژور ايستاده

يكي از ابزارهاي نورپردازي در طراحي داخلي، آباژور ايستاده است. مي‌توانيد از اين عنصر به تنهايي يا در كنار چندين منبع نور استفاده كنيد. به عناصر طراحي داخلي توجه و متناسب با فرم و رنگِ ساير اجزاي خانه آباژور را انتخاب كنيد. آباژور به دو گروه دسته بندي مي‌شود. آباژور روميزي و ايستاده. در اين بخش از مجله دلتا وجود آباژور ايستاده در دكوراسيون داخلي منزل را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

آباژور ايستاده

آباژور ايستاده ارتفاع بيش تري نسبت به آباژور روميزي دارد و بدون نياز به ميز، روي زمين قرار مي‌گيرد. آباژور ايستاده نور ملايمي در فضا ايجاد مي‌كند و نور را به بالا و پايين بازتاب مي‌دهد. آباژورها مكمل لوستر و چراغ آويزها هستند. اين وسيله در بخش هاي مختلف خانه به كمك شما مي‌آيد. علاوه بر كارايي، آباژور ايستاده نقش مكمل كننده دكوراسيون را نيز بر عهده دارد. انتخاب آباژور مناسب براي خانه كاري لذت بخش است كه نياز به رعايت چند نكته دارد. آن نكات را با هم مرور مي‌كنيم.

آباژور ايستاده

ظاهر آباژور

براي داشتن دكوراسيوني منحصر به فرد بايد اتاق نشيمن، اتاق خواب و كل خانه را به عنوان يك بخش واحد در نظر گرفت و هنگام انتخاب آباژور ايستاده فرمي را انتخاب كنيد كه در كل فضا غالب است، تا با انتخاب اشكال متفاوت بي نظمي و شلوغي را در فضا القا نكنيد. اگر مي‌خواهيد آباژور را در مركز توجه قرار دهيد از رنگ هاي تند و پر رنگ روي آن بهره بگيريد. اما اگر نمي‌خواهيد آباژور نقش يك وسيله تزييني داشته باشد و بُعد نورپردازي آن براي شما مهم است، رنگ كلاهك آباژور را از ميان رنگ هاي خنثي انتخاب كنيد. بهتر است آباژور ايستاده را در اتاق خواب، پذيرايي و نشيمن قرار دهيد و براي اتاق خواب آباژور روميزي را به كار ببريد.

با توجه به پيشرفت تكنولوژي و افزايش تمايلِ افراد به داشتم دكوراسيون داخلي جذاب در سبك هاي متنوع، آباژورهاي ايستاده در اشكال مدرن و متنوعي توليد مي‌شوند. سبك دكوراسيون خود را مد نظر داشته باشيد و آباژور را متناسب با سبك دكور خانه خريداري كنيد.

آباژور ايستاده

ميزان نوردهي

با توجه به مكاني كه آباژور ايستاده را در آن جا قرار مي‌دهيد، ميزان نور را انتخاب و تعادل را در فضا برقرار كنيد. اگر در اتاق پذيرايي از اين وسيله استفاده مي‌كنيد، بهتر است لامپ هايي با توان بالاتر به كار گيريد. اما اگر آباژور ايستاده را در اتاق خواب قرار مي‌دهيد، نور ملايم تر و آباژور كوچك تر انتخاب كنيد. براي تامين نور كافي و روشن تر شدن فضا مي‌توانيد از آباژور هاي روميزي هماهنگ با فرم و طرح آباژور ايستاده كمك بگيريد.

آباژور ايستاده

اندازه مناسب آباژور ايستاده

قانون مشخصي وجود ندارد اما چندين نكته وجود دارد كه به شما كمك مي‌كند انتخاب بهتري داشته باشيد.

  • طول سيم بايد به اندازه اي باشد كه بتوان آن را به كليد برق متصل كرد.
  • كابل برق و كليد روشن و خاموش كردن آباژور ايستاده نبايد در هوا معلق بمانند. طراحي آباژور بايد به گونه اي باشد كه آن ها را پوشش دهد.
  • ابعاد كلاهك با توجه به طول پايه طراحي مي‌شود و معمولا يك چهارم طول كل آباژور است.
  • لبه پاييني كلاهك بايد لامپ را بپوشاند. هم چنين اگر كليد روشن و خاموش در قسمت بالايي آباژور قرار دارد، بهتر است كليد از ديد پنهان شده باشد.
  • در هر خانه اي، توجه به ايمني اولويت دارد. در يك آباژور مناسب براي داشتن ثبات كافي، قسمت پاييني پايه از قسمت بالايي پهن تر و سنگين تر است.

موارد فوق فقط براي راهنمايي شما براي انتخابي راحت تر است. مي‌توانيد با توجه به سليقه خود و مكاني كه آباژور را به كار مي‌بريد اين قوانين را بشكنيد. به چشم هاي خود اطمينان كنيد و آنچه در چيدمان به نظر زيبا مي‌رسد انجام دهيد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۶:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع: