تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

مبلمان مناسب خانه هاي كوچك

كدام مبل مناسب خانه هاي كوچك است؟ بي ‎مقدمه بگوييم: براي مبله كردن خانه ‎هاي كوچك مي ‎توانيد از مبل‌ هاي ال، يا يك كاناپه تك به همراه چند صندلي، يا يك نيم ست و يا يك دست كامل يا ناقص مبلمان ظريف و جمع و جور استفاده كنيد كه داراي كمترين حد از انحنا و دسته باشند.
مبل مناسب خانه هاي كوچك

در بهترين ‎حالت براي تهيه مبل مناسب خانه هاي كوچك، مي ‎توانيد از مبل‌ هايي استفاده كنيد كه اصولاً فاقد دسته باشند و اسكلت‌ بندي آن‌ ها كاملاً بدون انحنا و در قالب خطوط مستقيم عمودي و افقي و نيز به گونه ‎اي طراحي شده باشند كه بتوانند در كنج خانه نيز قرار گيرند تا امكان استفاده بهينه از فضاي كوچك خانه شما به حداكثر خود برسد. چنين مبلماني غالباً همان مبل ال خواهد بود. با صفحه دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد.

مبل ال، گزينه مطرح مبل مناسب خانه هاي كوچك

ما معمولا مبل‌‌هاي ال را به صورت مبل‌هاي راحتي نه چندان زيبا و با كيفيت مي‎ شناسيم اما امروزه انواع مدل‌هاي مبلمان ال به قدري متنوع‎اند كه هر سليقه‌ اي را مي ‎توانند راضي نگه دارند. امروزه حتي مبل‌ هاي سلطنتي نيز به شكل مبل ال طراحي مي ‎شوند كه تنها در دو انتها دسته دارند. اين مبل‌ ها از نظر بلندي پايه و تاج‌ ها و منبت ‎كاري و … كاملاً شبيه مدل هاي سبك مبل سلطنتي است با اين تفاوت كه همچون مبل‌ هاي ال در كنار هم قرار مي ‎گيرند و تنها در دو انتها از دسته برخوردارند.

تهيه مبل مناسب

خلاصه اينكه هر نوع مبلي را كه بپسنديد نوع ال آن هم وجود دارد . البته مبل‌ هاي ال كه به عنوان مبل مناسب خانه‌هاي كوچك انتخاب مي‎‎شوند عمق كمي دارند و كوتاه‎اند هم به لحاظ اندازه بدنه و هم ارتفاع پشتي، تا فضا را كمتر پر كنند و گاه بهتر است كه كلاً بدون پايه باشند تا ارتفاع آن‌ها به حداقل برسد. بنابراين هنگام انتخاب مبل مناسب براي خانه هاي كوچك، به اندازه پايه‌ ها، بدنه و پشتي دقت كنيد.

همچنين در ساخت برخي مبل‌ هاي ال از چوب و در برخي ديگر از چرم، شيشه و روكش‌ هاي شبه فلز يا شبه شيشه استفاده مي ‎شود كه دسته اول حس و حال گرمتر و دنج‎ تري به خانه شما مي‎‎بخشند و دسته دوم جلوه مدرن‌ تري ايجاد مي‎كنند كه شما مي ‎توانيد بسته به سليقه و علاقه خود از ميان انواع مختلف مبل ال دست به انتخاب بزنيد.

همچنين مبل هاي ال گرد وارد بازار شده‌ اند كه بسيار چشم نوازاست؛ همانطور كه مي ‎دانيد خطوط بدون زاويه، نرم‌ تر، مهربان‌ تر و همچنين نوازشگرتر از خطوط داراي كنج و زاويه‎اند. اين مبل‌ ها مي‎‎توانند يكي از عناصر يك دكوراسيون مدرن و به روز باشند و حس و حال صميمي‌ تري را به دكوراسيون منزل شما ببخشند؛ زيرا مي‎‎توانند به راستي ميهمانان شما را كنار و دور هم بنشانند.

انواع مبل

۴ انتخاب مطرح براي تهيه مبل مناسب خانه‌هاي كوچك

 • مبل ال
 • كاناپه تك به همراه هر نشيمن ديگري كه مي‎ پسنديد از پاف و صندلي‎ هاي خاص و معمولي گرفته تا مبل تك
 • نيم ست
 • يك ست كامل يا ناقص از مبل‌ هاي جمع و جور با دسته هاي كوچك يا تقريبا حذف شده

ابتداي مقاله، در مورد مبل ال به تفصيل صحبت كرديم، اما اگر شما به هر دليل مبل‌ هاي ال را دوست نداريد و در پي يك ست مبل مناسب براي خانه هاي كوچك هستيد، گمان نكنيد كه به دليل كوچك بودن خانه مجبور به تهيه مبل‎هاي خاص و محدودي هستيد.

بلكه شما مي‌ توانيد يك كاناپه تك از مدل مبل مورد علاقه خود خريداري كنيد و با اضافه كردن چند پاف ،صندلي يا مبل تك خاص، كه مي‎ تواند لزوما از مدل كاناپه هم نباشد، يك نيم ست درست كنيد. مطمئن باشيد كه اگر اين كارها را با سليقه و دقت انجام دهيد خانه شما زيبا خواهد شد

مبلمان ال

كيفيت براي دكوراسيون‌ هايي كه با محدوديت‌ هاي عمومي مواجه اند يك نكته كليدي است. كيفيت خوب اجزاي دكوراسيوني كه انتخاب مي ‎كنيد موجب جلوه بيشتر و راحتي بيشتر مي‎شود كه كاملاً نقص هاي احتمالي دكوراسيون شما را مي‎ پوشاند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۳:۰۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين ديوار پذيرايي با ايده هاي بسيار شيك و كاربردي

فضاي اتاق پذيرايي از ساير نواحي منزل بزرگ‌تر و فراخ‌تر است. اين بزرگي و فراخي در محيط منزل سبب استفاده از ايده‌هاي جذاب تزييني مي‌شود.
تزيين ديوار پذيرايي

معمولاً بيشترين فضاي اختصاص يافته در هر منزلي معطوف به اتاق پذيرايي مي‌شود. همه ما به دنبال زيبايي اين اتاق هستيم، از اين رو ايده‌هاي بسياري را براي دكوراسيون آن به كار مي‌بريم. در اين مطلب از مجله دلتا چند ايده متفاوت از تزيين ديوار پذيرايي را به شما ارائه كرده ايم.

اصول كاربردي براي تزيين ديوار پذيرايي

تزيين ديوار پذيرايي بايد با رعايت اصول و نظم اجرا شود. به عنوان مثال ابتدا فضاي روي ديوار را در نظر بگيريد. براي تزيين ديوار بايد فضاي كافي در اختيار داشته باشيد. اگر ديوار اتاق پذيرايي شما كوچك است، از طرح‌هاي ساده استفاده كنيد. در چنين ديواري نبايد از طرح‌هاي پر نقش و نگار يا شلوغ استفاده كنيد. طراحي تزيينات ديوار بايد با تناسبي از رنگ‌ها با رنگ ديوار اتاق پذيرايي انجام شود. به گونه‌اي كه از يك رنگ خاص به طور مداوم استفاده نشود. مخصوصا اگر اين رنگ جز رنگ‌هاي تيره باشد.

طراحي ديوار پذيرايي

ايده هاي جذاب طراحي ديوار پذيرايي

استفاده از استيكرهاي جذاب و زيبا

براي طراحي ديوار اتاق نشيمن بنا به سليقه شخصي مي‌توانيد از استيكرهاي مختلف استفاده كنيد. اين استيكرها، چشم انداز منزل شما را متفاوت و زيبا مي‌سازد.

نورپردازي

يكي از ايده‌هاي فوق العاده و جذاب براي تزيين ديوار پذيرايي, نورپردازي زيباست. بسياري از نورپردازي‌ها به روش تاكيدي روي ديوار انجام مي‌شوند. با اعمال اين نورپردازي، بسياري از تزيينات ديوار نيز جلوه مي‌يابند.

استفاده از طرح هاي زيبا در ديوار اتاق

بسياري از طرح‌ها داراي بعد است. با  اعمال اين طرح‌ها در ديوار اتاق، به فضاي اتاق پذيرايي بعد مي‌بخشيد. اين گزينه زماني مورد توجه و حائز اهميت است كه شما اتاق پذيرايي كوچكي داشته باشيد. در اين صورت بهتر است از طرح‌هاي سه بعدي در زمينه روشن كمك بگيريد.

تزيين پذيرايي

تابلوهاي هنري

تابلوهاي هنري دلخواه خود را متناسب با ابعاد اتاق انتخاب و  نيازي نيست در اتاق پذيرايي كوچك از تابلوهاي هنري بزرگ استفاده كنيد.

استفاده از نقش هاي برجسته روي ديوار

نقاط برجسته روي ديوار بسيار كاربردي است . اين نقش‌هاي برجسته، ديوار اتاق را متمايزتر از هميشه نشان مي‌دهند.

استفاده از قفسه و شلف روي ديوار

توجه داشته باشيد كه براي تزيين ديوار پذيرايي لازم نيست چيزي به دكوراسيون ديوار اضافه گردد. گاهي اوقات با وسايل ساده و عادي منزل از جمله قفسه‌هاي ديواري، طراحي ديوار را به شكل زيبا انجام مي‌دهند. در اين روش ديوار زيباتر شده و علاوه بر آن نيز بخش اعظمي از وسايل در جاي مناسبي مستقر و ساكن شده‌اند.

ديوار پذيرايي

دكورها

شايد بيشترين تزيين و طراحي ديوار مربوط به استفاده از دكور است. دايره وسايل دكوري نيز بسيار وسيع است و بنا به نظر شخصي شما بسيار متفاوت و سليقه‌اي است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۵:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات كليدي در انتخاب كاغذ ديواري

كاغذ ديواري عنصري دكوري است كه براي زيباتر كردن فضا به كار مي‌رود. اما براي انتخاب كاغذ ديواري بايد مواردي را در نظر داشته باشيد و به آن‌ها دقت كنيد تا بتوانيد بهترين انتخاب را داشته باشيد و از آن پشيمان و نا اميد نشويد.
خريد كاغذ ديواري

كاغذ ديواري از عناصر دكوراسيوني است كه به فضاي داخلي روح مي دهد و آن را زيباتر و جذاب تر مي كند. كاغذ ديواري انواع گوناگوني دارد و به همين دليل بايد در انتخاب آن دقت زيادي داشت. در اين مطلب از مجله دلتا نكات مهمي را كه لازم است براي خريد كاغذ ديواري مناسب بدانيد با شما مطرح مي كنيم.

كاغذ ديواري اتاق خواب

كاغذ ديواري اتاق خواب بهتر است رنگ ملايمي داشته باشد. رنگ‌هاي گرم باعث مي‌شوند فضا صميمي‌تر شود و رنگ‌هاي تند مانع خواب راحت خواهند شد..

كاغذ ديواري اتاق پذيرايي

براي اتاق پذيرايي كاغذ ديواري بايد با سبك دكوراسيون خانه هماهنگ باشد. همچنين بايد به رنگ وسايل دقت و كاغذ ديواري را كه تركيب رنگي هماهنگ با آن‌ها دارد انتخاب كنيد. كاغذ ديواري با طرح‌هاي شلوغ براي دكوراسيون و مبلمان ساده و بدون طرح مناسب است، اگر از طرح‌هاي پيچيده و شلوغ در كنار مبلمان و وسايل نقش دار استفاده كنيد فضا كوچك تر  و در دكوراسيون هرج و مرج و آشفتگي ديده مي‌شود.

كاغذ ديواري سه بعدي

كاغذ ديواري اتاق كار

كاغذ ديواري‌هايي كه رنگ‌هاي شارپ دارند و يا گل دار و شلوغ اند مناسب براي اتاق كار نيستند. اين طرح‌ها باعث جلب توجه و حواس پرتي افراد مي‌شوند. براي اين فضا بهتر است طرح‌هاي ساده و يا طرح‌هايي كه رسمي‌اند مانند راه راه يا طرح‌هاي هندسي ظريف را انتخاب كنيد. همچنين كاغذ ديواري‌هايي كه طرح‌هاي آن بصورت سايه روشن ديده مي‌شوند و يا خودشان بافت و طرح دارند براي اتاق و يا دفتر كار مناسب‌اند.

كاغذ ديواري اتاق كودك

اگر كاغذ ديواري را براي اتاق كودك مي‌خواهيد انواعي كه داراي شخصيت‌هاي كارتوني مورد علاقه فرزندتان است و يا انواعي كه طرح‌هاي فانتزي و كودكانه و رنگ هاي شاد و يا ملايم دارند مناسب اند.

انواع كاغذ ديواري عبارتند از

 • كاغذ ديواري كاغذي
 • كاغذ ديواري PVC  با روكش وينيل
 • كاغذ ديواري نانو
 • كاغذ ديواري مخملي
 • كاغذ ديواري سه بعدي

انواع كاغذ ديواري

كاغذ ديواري كاغذي

كاغذ ديواري كاغذي نازك و غير قابل شستشو است. دوام آن ۱ تا ۲ سال است و نكته‌اي كه بايد در نظر گرفت اين است كه به راحتي پاره مي‌شود.

كاغذ ديواري PVC با روكش وينيل

كاغذ ديواري PVC با روكش وينيل محكم و دوام آن ۵ سال است و به راحتي پاره نمي‌شود. اين نوع كاغذ ديواري قابل شستشو و ضدخش بوده و به همين دليل گزينه مناسبي براي اتاق كودكان است.

كاغذ ديواري نانو

كاغذ ديواري نانو با تكنولوژي نانو ساخته مي‌شود. اين نوع كاغذ ديواري علاوه بر تمام ويژگي‌هاي كاغذ ديواري PVC ، مزيت‌هاي ديگري نيز دارد:

 • ضد دوده و كثيفي است.
 • ضد حساسيت است.
 • در برابر آفتاب مقاوم است.
 • پاره نمي شود.
 • عايق گرما و صدا است.

همچنين به اين دليل كه در ساخت آن از تكنولوژي نانو استفاده شده است قيمت بالاتري نسبت به ساير انواع كاغذ ديواري دارد.

جنس كاغذ ديواري

كاغذ ديواري مخملي

كاغذ ديواري مخملي زمينه‌اي از جنس پارچه يا كاغذ ديواري  PVC دارد كه نقش و نگارهاي روي آن از جنس مخمل پارچه‌اي يا مخمل پلاستيكي است. وجود نقش و نگارهاي مخملي باعث مي‌شود تا اين نوع كاغذ ديواري قابل شستشو با مواد شوينده نباشد. كاغذ ديواري مخملي معمولا طرح‌هاي كلاسيك و رنگ‌هاي تيره دارد. براي خانه‌هايي كه سبك دكوراسيون كلاسيك و لوكس دارند بهترين انتخاب است و به خوبي با مبلمان هماهنگ مي‌شود. اين نوع كاغذ ديواري بسيار خاص و زيباست و از كاغذ ديواري‌هاي معمولي قيمت بيشتري دارد.

كاغذ ديواري سه بعدي

كاغذ ديواري سه بعدي از فاصه چند متري به دليل طرح‌ها و سايه‌هايي كه روي آن داده شده، برجسته ديده مي‌شود. همچنين اين نوع كاغذ ديواري قابل شستشو بوده و بسيار پرطرفداراست. پس اگر مي‌خواهيد فضاي خاصي داشته باشيد و به آن بعد جديدي بدهيد اين كاغذ ديواري مناسب است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۸:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع لوستر، كدام مناسب منزل شماست؟

 لوستر‌ها يكي از المان‌ها اصلي و مهم هر خانه محسوب مي شوند. گرما و حس خوب هر محيط، مقدار زيادي به لوستر آن محيط مربوط مي‌شود. اما هر لوستر براي يك فضاي خاص مناسب است و بايد با ديگر آيتم‌هاي دكوراسيون داخلي نيز همخواني داشته باشد.
انواع لوستر

لوستر‌ها را بايد براساس فاكتور‌هاي مختلف از جمله متراژ مورد نظر، ميزان نوردهي لوستر، رنگ، ظاهر و متريال انتخاب كنيد. در ادامه اين مطلب از مجله دلتا با انواع لوستر هاي شيك و زيبا و فضا‌هاي مناسب براي نصب و استفاده از آن‌ها آشنا خواهيد شد.

چراغ‌هاي آويز

اين مدل چراغ‌ها كه به چراغ‌هاي اديسوني هم معروف‎اند، مدتي است كه طرفداران زيادي پيدا كرده‌اند. اين مدل آويز، براي فضا‌هاي مختلفي از جمله فضا‌هاي بيروني، اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذيرايي، و همچنين فضا‌هاي داخلي، راهرو و ورودي كاملا مناسب است.

لوستر آويزان

لوستر آويز چوب و كنف

چوب و كنف، هميشه تركيب زيبايي را خلق مي‌كنند. اين تركيب جذاب، براي لوستر نيز بسيار مناسب و خاص است. اين مدل لوستر بيشتر براي دكوراسيون داخلي اسپرت و امروزي و همچنين براي فضا‌هاي داخلي، اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذيرايي، ورودي و راهرو مناسب خواهد بود.

خريد لوستر

لوستر ريسه‌اي دم ماهي

لوستر‌هاي ريسه‌اي هميشه جزء گزينه‌هاي لوكس و باكلاس به حساب مي‌آيد. اين مدل لوستر بيشتر مناسب هال و پذيرايي است. هنگام خريد به اين نكته توجه داشته باشيد كه براي سقف‌هاي نسبتا كوتاه خيلي مناسب نيست. همچنين از آنجا كه فضاي نسبتا زيادي را اشغال مي‌كند، بهتر است كه در سالن‌هاي بزرگ مورد استفاده قرارگيرد. پس اگر يك سالن پذيرايي بزرگ داريد و به دنبال يك لوستر لوكس هستيد، اين گزينه از بهترين گزينه‌هايي است كه مي‌توانيد انتخاب كنيد.

لوستر مدرن

لوستر سقفي دايره‌اي

اين گزينه بيشتر مناسب آن دسته از افرادي است كه به دنبال لوستر‌هاي مدرن و مينيمال هستنند. لوستر‌هاي سقفي ال‌اي‌دي، نسل جديدي از لوسترها است و طرفداران زيادي خصوصا در ميان جوانان دارد.

لوستر لوكس

لوستر چوبي خاص

اين مدل لوستر چوبي خاص، بيشتر مناسب اتاق خواب، آشپزخانه و راهرو است. همچين اين مدل لوستر براي مصارف خارج از منزل، مثل مغازه، رستوران و كافي شاپ نيز كاملا مناسب است.

لوستر مدرن

لوستر سقفي مستطيلي

اين مدل لوستر سقفي ۶ شعله گزينه مناسبي براي منازل امروزي و اسپرت است. همچنين اگر مبلمان منزل شما چوبي يا طرح چوب است، مي‌توانيد با استفاده از اين مدل لوستر، تركيب هماهنگ و جذابي خلق كنيد. از ديگر ويژگي‌هاي اين مدل لوستر مي‌توان به ضد خش بودن بدنه و كيفيت بالاي رنگ آن اشاره كرد.

خريد لوستر

لوستر سقفي مدرن

از ويژگي‌هاي اين لوستر مي‌توان به كيفيت بالا و ظاهر مناسب و زيباي آن اشاره كرد. همچنين اين مدل لوستر سقفي در ۴ رنگ مختلف موجود  و از اين رو براي رنگ‌هاي مختلف دكوراسيون داخلي قابل استفاده است. اين لوستر را به راحتي مي‌توانيد در منازل اسپرت و همچنين رسمي‌تر استفاده كنيد.

لوستر لوكس

لوستر آويز مدرن

جنس بدنه اين مدل لوستر شيك و مدرن، از فلز بوده و ارتفاع آن حدود ۷۵ سانتي متر است. از اين لوستر مي‌توان در فضا‌هاي مختلف مثل اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذيرايي جمع و جور و نقلي استفاده كرد. اين لوستر شيك امروزي، در دو رنگ سفيد و مشكي موجود است و از اين رو هم با دكوراسيون رنگ روشن و هم رنگ تيره همخواني دارد.

لوستر آويزان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۶:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ترفندهايي براي دكوراسيون پذيرايي مستطيل شكل

چيدمان دكوراسيون پذيرايي مستطيل شكل يك كار هنرمندانه است. نحوه چيدن وسايل در پذيرايي مستطيل شكل در زيبايي و جذابيت خانه تأثير به سزايي دارد.
دكوراسيون پذيرايي مستطيل

شكل هندسي هر خانه‌اي، يك چيدمان خاصي را مي‌پذيرد. مثلاً چيدمان يك پذيرايي مربع شكل با چيدمان يك پذيرايي مستطيل شكل كاملا متفاوت است. وقتي مي‌خواهيد خانه‌اي را بخريد، اگر پذيرايي آن مستطيل شكل باشد، در بدو ورود به خانه احساس مي‌كنيد كه وارد يك تونل تنگ و باريك شده‌ايد. ولي با چيدمان صحيح اين نوع پذيرايي‌ها مي توان شكل آن را تغيير داد، به نحوي كه احساس خوبي به افرادي كه به خانه وارد مي‌شوند، مي‌دهد.در ادامه اين بخش از مجله دلتا درباره ترفندهاي دكوراسيون پذيرايي مستطيل صحبت خواهيم كرد، همراه ما باشيد.

پذيرايي كوچك

قبل از شروع چيدمان پذيرايي ابتدا بايد ابعاد آن را اندازه گيري  و سپس وسايل مورد نياز با پذيرايي را از قبيل مبلمان، تلويزيون، ميز ناهارخوري و … تهيه كنيم. در اين قسمت ترفندهايي براي چيدمان صحيح پذيرايي مستطيل شكل ارائه خواهيم داد.

نكته اول اين است كه محل شومينه، درها و پنجره ها را بررسي و بعد با توجه به آن‌ها محل مبلمان ها و تلويزيون را تعيين كنيم.

اگر صاحب يك خانه با پذيرايي مستطيل شكل كوچك هستيد، بهتر است از مبلمان راحتي استفاده كرده و مبلمان را يك طرف سالن پشت به ديوار بچينيد و روبروي آن تلويزيون را قرار دهيد. دقت داشته باشيد كه اگر پذيرايي شما داراي شومينه است، سعي كنيد مبلمان را به گونه‌اي بچينيد كه جلوي شومينه را اشغال نكند. همچنين از قرار دادن وسايل اضافي در پذيرايي خودداري كنيد تا فضا را كوچك تر و دلگير نكند.

پذيرايي بزرگ

اما اگر خانه‌اي با پذيرايي مستطيل شكل بزرگ داريد، به جاي يك دست مبلمان مي‌توانيد از دو دست مبلمان استفاده كرده كه يك دست را مبلمان راحتي و دست دوم را مبلمان مجلسي يا استيل انتخاب كنيد. مبلمان راحتي را سمت شومينه و مبلمان مجلسي را در طرف ديگر بگذاريد. با اين دو دست مبلمان، خانه به دو قسمت تقسيم مي‌شود و جدا كننده آن‌ها مي‌تواند وسايل تزييني باشد يا اينكه هر دست مبلمان را به صورت گرد و پشت به هم بچينيد. فقط دقت داشته باشيد كه رنگ مبلمان‌ها بايد  همخواني داشته باشند.

همچنين در پذيرايي‌هاي مستطيل شكل بزرگ مي‌توانيد بجاي استفاده از دو دست مبل، يك طرف پذيرايي را كه قسمت نشيمن خانه است با يك دست مبل و طرف ديگر را كه فضاي غذاخوري است با ميز ناهارخوري پر كنيد. در اين حالت نيز رنگ مبلمان و ميز ناهارخوري بايد همخواني داشته باشند.

دكوراسيون پذيرايي

رنگ ها نيز در زيبايي پذيرايي تأثير منحصر به فردي دارند. انتخاب رنگ مبلمان و بقيه دكوراسيون و وسايل سالن پذيرايي بستگي به سليقه صاحب خانه دارد. رنگ هاي گرم و شاد مثل نارنجي و قرمز باعث ايجاد فضايي گرم در خانه مي‌شود و صميميت بين اعضا را بيشتر مي‌كند. همچنين رنگ‌هاي سرد مثل آبي و سبز، استرس و خستگي را از افراد دور مي‌كند.

استفاده از رنگ‌هاي شاد در خانه‌هايي كه ممكن است بعضي از اعضاي آن افسردگي داشته باشند، بسيار تأثيرگذار خواهد بود و به روند بهبودي آن‌ها كمك خواهد كرد همچنين تاثير زيادي در بزرگتر نشان دادن فضاي خانه دارد. رنگ هاي سياه و سفيد نيز جز رنگ‌هاي خنثي محسوب مي‌شوند. تركيب اين دو رنگ با هم يك دكوراسيون شيك و منحصر به فرد ارائه مي كند كه معمولاً با هر سليقه اي سازگار است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۱:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

كابينت هاي گلاس؛ درخشش آشپزخانه

انواع مدل كابينت‌هاي گلاس وجود دارد كه از تركيب رنگ‌هاي مختلف و هاي گلاس‌هاي مات و براق ساخته مي‌شوند. اين نوع كابينت‌ را با توجه به مزايا و معايب آن‌ها و دكوراسيون خانه خود انتخاب كنيد.
كابينت هاي گلاس

در سال‌هاي اخير، در ميان انواع مدل‌هاي جديد كابينت آشپزخانه كابينت‌هايي از جنس گلاس و لمينت به دليل زيبايي فوق‌العاده‌شان بسيار پرطرفدار شده‌اند. جداي از جنس كابينت‌ها، جنس پوشش روي كابينت بسيار مهم است. هر مدل و متريالي مزايا و معايب خودش را دارد كه شما بايد با توجه به آن‌ها و اولويت‌ها و استايل آشپزخانه‌تان يكي را انتخاب كنيد.‌ در ادامه مجله دلتا درباره مزايا و معايب كابينت هاي گلاس بيشتر صحبت خواهيم كرد.

هاي گلاس چيست؟‌

هاي گلاس درواقع همان ام دي اف است كه يك روكش پلكسي گلاس دارد. اما پلكسي گلاس چيست؟ نوعي پلاستيك شيشه مانند و بسيار شفاف است. اين پلاستيك از شيشه كم وزن تر، اما مقاوم‌تر است و قابليت توليد در رنگ‌ها و طرح‌هاي متنوعي دارد. به علت براقي و تنوع زياد اين متريال در طراحي كابينت‌هاي آشپزخانه و سرويس بهداشتي بسيار استفاده مي‌شود.

مزاياي كابينت‌ هاي گلاس

انواع مدل كابينت‌‌ هاي گلاس، بسيار چشمگير است و با دكوراسيون مدرن آشپزخانه يا سرويس بهداشتي همخواني بالايي دارند. اين مدل بيشتر براي آشپزخانه‌هاي مدرن مناسب است تا آشپزخانه‌هاي سنتي.

 • يكي از مهم‌ترين دلايلي كه صاحبان خانه، كابينت‌ هاي گلاس را انتخاب مي‌كنند، بازتاب خوبي است كه نسبت به نور دارد. بازتاب نور توسط متريال‌ هاي گلاس، باعث مي‌شود فضا بزرگتر و روشن‌تر به نظر برسد و اين براي كساني كه آشپزخانه كوچك دارند نكته‌ي مهمي است؛ بنابراين مهم نيست آشپزخانه چند متر است، به هر حال كابينت‌ هاي گلاس آن را بزرگتر نشان مي‌دهد.
 • يكي ديگر از مزاياي استفاده از كابينت‌ هاي گلاس اين است كه اين جنس كابينت به سادگي پاك مي‌شود. هر لكه‌اي به راحتي و بدون هيچ زحمتي از روي آن تميز مي‌شود. فقط كافيست از يك پارچه‌ي نرم استفاده كنيد تا روي كابينت‌ها خش نيافتد.

كابينت آشپزخانه

 • كابينت‌ هاي گلاس، همچنين ضد آب است. اين موضوع هم آ‌ن‌را براي استفاده در آشپزخانه و حمام مناسب‌تر مي‌كند.
 • يكي ديگر از مزاياي كابينت‌ هاي گلاس، سادگي طرح است. آشپزخانه محلي است كه به علت ظرف و ابزار‌هاي زياد، جزئيات بصري بي‌شماري در آن به چشم مي‌خورد. اين جزئيات در كنار يك كابينت تك رنگ و براق و البته بدون فريم زيبايي عجيبي به دكوراسيون داخلي آشپزخانه‌تان مي‌دهد.

معايب كابينت‌ هاي گلاس

خب از مزاياي مدل كابينت‌هاي گلاس گفته شد. مسلما هيچ چيز خوب يا بد مطلق نيست؛ هاي گلاس هم همينطور.

 • كابينت‌ هاي گلاس از آنجا كه رفلكس نوري زيادي دارند، هرگونه لك و اثر انگشت را خيلي زود و واضح نشان مي‌دهند. اگر شما زمان زيادي براي رسيدگي به كابينت‌هايتان نداريد و نمي‌توانيد وقت زيادي صرف دستمال كشيدن آن‌ها كنيد، بهتر است مدل مات آن‌ها را برگزينيد تا خط و خش و لك روي آن نمايان نباشد. (البته همانطور كه گفتيم تميز كردن‌ هاي گلاس بسيار بي دردسر است). همچنين رنگ تيره نسبت به رنگ روشن‌ هاي گلاس، نقص‌ها و لك‌ها را بيشتر نشان مي‌دهد.

مزاياي كابينت هاي گلاس

 • به اين نكته توجه داشته باشيد كه كابينت‌ هاي گلاس مات، كمي دشوارتر از كابينت‌هاي گلاس براق تميز مي‌شود. ضمن اينكه‌ هاي گلاس مات مي‌تواند بافت دار هم انتخاب شود. در اين صورت درست است كه كمتر لك و خش را نشان مي‌دهد، اما سخت‌تر هم تميز مي‌شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۵:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

بهترين رنگ براي دكوراسيون داخلي خانه

آشنايي با تاثير رنگ‌‌ها و استفاده از آن‌ از اصلي‌ترين نكات دكوراسيون داخلي خانه است. چه رنگي براي دكوراسيون داخلي خانه من مناسب است؟
بهترين رنگ براي دكوراسيون

يكي از نكات مهم هنگام اجراي دكوراسيون، توجه به رنگ‌هايي است كه مي‌خواهيد از آن استفاده كنيد. در اين مطلب از مجله دلتا شما را با بهترين رنگ براي دكوراسيون و تاثيري كه اين رنگ‌ها بر روحيه‎تان مي‌گذارد، بيشتر آشنا خواهيم كرد.

دكوراسيون داخلي با رنگ آبي، آرامش در منزل

رنگ آبي موجب كاهش فشار خون، كاهش ميزان تنفس، حفظ تعادل و ايجاد محيطي بي‌سروصدا، مي‌شود و وفاداري، حس محافظه‌كارانه و مسئوليت را افزايش مي‌دهد.

نكته جالب در رابطه با اين رنگ اين است كه باعث احساس رفاه، تازگي، زيبايي و شادابي بيشتر در افراد مي‌شود زيرا اين رنگ تداعي‌كننده آب و آسمان است و آب و آسمان بيشترين تاثير را در رابطه با آرامش افراد در بردارد.

شايد دليل بيشتر افراد براي انتخاب آن احساس صلح و آرامشي است كه در خانه خود پس از سپري كردن يك روز طولاني دارند. رنگ آبي از آن دسته از رنگ‌هايي است كه علاوه بر آرامش اعتمادبه خود در فرد را افزايش مي‌دهد و فرد با اعتماد به نفس بيشتري اوقات خود را سپري مي‌كند.

دكوراسيون داخلي با رنگ سبز، آسايش در خانه

بر اساس تحقيقات متداول روي انسان‌هاي مختلف،كساني رنگ سبز را براي دكوراسيون اتاق خواب يا منزل خود استفاده مي‌كنند كه از ارتباطات اجتماعي و معاشرت‌هاي اجتماعي سالم لذت مي‌برند. اغلب اين افراد شاد و سرزنده به فعاليت مي‌پردازند و با آرامش خاصي روز خود را سپري مي‌كنند چون رنگ سبز تضمين آرامش، آسايش، خنكي، رفع خستگي، اعتدال، احتياط، امنيت، هماهنگي، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد.

بيشتر افراد مشهور و سرمايه دار معاصر از اين رنگ استفاده مي‌كنند زيرا اعتقاد دارند كه اين رنگ باعث ثروت، رشد، تولد و تجديد حيات بيشتري در آن‌ها مي‌شود و اعتماد به نفس خاصي براي امور روزمره به آن‌ها مي‌دهد. علاوه بر اين‌ها رنگ سبز اجتماعي بودن، مرسوم بودن، ظرافت، پيچيدگي، سنت، عادي و گران بودن را مي‌رساند.

دكوراسيون داخلي با رنگ قرمز، شادابي و نشاط در خانه

اگر به دنبال رنگي مدرن با چيدماني خاص از طيف رنگ‌ها هستيد قطعا قرمز مناسب‌ترين رنگ براي اين كار است. جذابيت و نشاطي كه در رنگ قرمز وجود دارد در هيچ رنگ ديگري ديده نمي‌شود. از جمله ويژگي‌هاي اين رنگ اين است كه خود يك سبك را ايجاد مي‌كند و داشتن اعتماد به نفس را به فرد مي‌رساند.

قرمز موجب افزايش فشار خون، بالا رفتن تنفس و افزايش مقاومت مي‌شود و رنگ جسم را خوب منعكس مي‌كند.

هميشه لازم نيست براي استفاده از اين رنگ در منزل اغراق كنيد، مي‌توانيد با تركيب كمي از رنگ سفيد همراه با آن جلوه‌اي مدرن و شيك به منزل خود بدهيد.

روانشناسي رنگ

دكوراسيون داخلي با رنگ نارنجي، سرزندگي و هيجان

نيازي به توضيح زيادي نيست وقتي شما به اين رنگ علاقه داريد قطعا انتخاب مناسبي براي شما است زيرا روانشناسي اين رنگ قدمتي ديرينه دارد و فيثاغورس از سالن‌هاي نارنجي رنگ‌ براي درمان در چين قديم، مصر باستان و هند استفاده مي‌كرد

اين ها نمونه‌هاي بارزي است كه ثابت كند بهترين رنگ براي محيط از جمله سالن‌ها، از زمان قديم تا به حال نارنجي است. علاوه بر اين‌ها از بين رنگ‌ها، نارنجي رنگ مناسبي براي اجتماعات است. تحريك‌پذيري، زودرنجي، كج‌خلقي و خصومت بين افراد را كاهش مي‌دهد و به بهبود رفتارهاي اجتماعي كمك مي‌كند.

به گفته «كريس ايزيكووسكي»، متخصص خواب مركز خواب ادينبورگ، گيرنده‌هاي ويژه‌اي به نام سلول‌هاي گانگليوني در شبكيه چشم وجود دارند كه به رنگ نارنجي بسيار حساس‌ اند.

 تاثير رنگ در دكوراسيون

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۶:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ست كردن رنگ پرده با مبلمان

اتاق نشيمن يكي از اتاق‌هاي مهم خانه است. اعضاي خانواده در اتاق نشيمن دور هم جمع مي‌شوند و گفتگو مي‌كنند و و از صحبت هاي يكديگر استفاده مي كنند.
ست مبل با پرده

براي اينكه اتاق نشيمن خانه شما دلنشين و دكوراسيوني متوازن داشته باشد، بايد از نحوه انتخاب ست مبل با پرده آگاهي كامل داشته باشيد. هم پرده و هم مبل، دو وسيله بزرگ دراتاق نشيمن و ديگر اتاق‌هاي خانه اند و رنگ و طرح آن‌ها تاثير بسيار مهم و تعيين كننده‌اي بر كليت فضاي خانه شما دارد. ما در اين بخش از مجله دلتا با توجه به رنگ‌هاي احتمالي و پرطرفدار مبل، چند مثال ست مبل با پرده را مطرح مي‌كنيم.

ست كردن پرده با مبل قرمز

هر رنگ غالبي، زيرطيف‌هاي رنگي خودش را دارد. قرمز هم همين‌طور است. اگر مبل قرمز داريد، بهتر است كه ديوارهاي اتاق شما سفيد نباشند. در عوض ديوارها را به رنگ عاجي يا يك رنگ خنثي خيلي روشن رنگ آميزي كنيد تا با رنگ قرمز مبل به توازن برسند.

رنگ پرده‌ها را نيز دقيقا با توناژ و طيف رنگي مبل هماهنگ كرده و رنگ قرمز پرده را مشابه قرمزي مبلتان انتخاب كنيد. اگر قرمزي پرده‌ها كمي نارنجي‌تر يا زرد‌تر از رنگ قرمز مبلتان بشود، ست مبل با پرده اتاق شما متوازن نخواهد شد. همين‌طور اگر قرمزي پرده كمي صورتي‌تر يا قرمز‌تر از قرمزي مبلتان بشود، باز هم به مشكل برخواهيد خورد.

اگر دلتان نمي‌خواهد كه اتاق بيش از حد قرمز شود، مي‌توانيد از رنگ‌هاي خنثي براي پرده‌ها استفاده كنيد. استفاده از رنگ‌هاي خنثي براي تمام ست‌ها، در تمام زمينه‌ها جواب مي‌دهد!

طيف رنگي

مبل طوسي و پرده مناسب براي آن

رنگ طوسي هم يكي از پرطرفدار‌ترين رنگ‌ها براي مبلمان است. مي‌توانيد مبل طوسي را با پرده‌هاي نوك مدادي يا مشكي ست كنيد.

مبل طوسي همچنين با پرده‌هاي آبي و طوسي بسيار روشن هم ست مي‌شود و فضا را به تعادل و زيبايي مي‌رساند. استفاده از كفپوش‌هاي طرح چوب، سردي رنگ طوسي را مي‌گيرد و فضا را صميمي و گرم جلوه مي‌دهد. يادتان باشد در استفاده از مبل و پرده طوسي ديوارها را خيلي سفيد نكنيد تا توازن فضا به هم نريزد. در عوض مي‌توانيد از رنگ‌هاي طوسي روشن يا انواع كرم‌ها استفاده كنيد.

در استفاده از رنگ طوسي براي ست مبل با پرده، اگر مي‌خواهيد كمي رنگ به فضا اضافه شود، مي‌توانيد اندكي رنگ ياسي به فضا اضافه كنيد. كوسن‌ها، شال مبل، پرده، و ديگر لوازم تزييني مي‌توانند مقدار بسيار كمي از رنگ ياسي داشته باشند تا فضا رنگين‌تر شود.

رنگ‌هاي ديگري هم وجود دارد كه مي‌توانند به فضاي طوسي رنگ و روح دهند، مثل زرد و قرمز؛ ولي هيچ كدام آرامش رنگ ياسي را ندارند و با رنگ طوسي به خوبي ست نمي‌شوند.

ست مبلمان

مبل قهوه اي و سياه

مبل قهوه‌اي تيره و سياه، از آن انتخاب‌هاي خاص است كه هر اتاق نشيمني را بسيار شيك و منحصر به فرد مي‌كند. ولي اگر اتاق نشيمن كوچك باشد، انتخاب اين رنگ‌ها با مشكل مواجه خواهد شد. ولي با انتخاب پرده‌هايي با رنگ مناسب مي‌توانيد اين احساس خفگي فضاي كوچك را از بين ببريد.

استفاده از پرده‌هاي حرير و روشن، تيرگي مبل سياه يا قهوه‌اي تيره را خنثي مي‌كند و احساس دلباز بودن را به فضا مي‌دهد. همچنين تركيب سياه و قهوه‌اي تيره با آبي، حسي دلنشين و صميمي را القا  و فضا را بسيار زيبا و متوازن مي‌كند.

مبل مشكي همچنين به خوبي با پرده قرمز و سفيد هماهنگ مي‎شود و فضايي بسيار زيبا و دلپسند به وجود مي‌‌آورد.

انواع مبلمان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۴:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

پرده شيد، مزايا و ويژگي‌ها

شايد براي شما هم تغيير پرده يكي از اصلي ترين انتخاب ها در تغيير دكوراسيون منزلتان باشد؟ زماني كه مي خواهيم تغيير و تحولي در منزل ايجاد كنيم پرده مي‌تواند نقش مهمي داشته باشد. عوض كردن پرده‌ها به تغيير نماي كلي دكوراسيون داخلي خانه كمك مي كند. از بهترين نمونه پرده هاي شيك و مدرن و جذاب ، پرده شيد است.
پرده شيد

يكي بهترين گزينه‌ها براي زيبا سازي فضاي دكوراسيون داخلي منازل و اماكن تجاري و اداري استفاده از انواع پرده شيد است. كلمه شيد در زبان انگليسي به معناي سايه است؛ در واقع مي‌توان گفت اين نوع پرده‌ها در ابتدا به منظور ايجاد سايه در پنجره ها به كار برده مي‌شدند. در اين بخش از صفحه دكوراسيون مجله دلتا درباره پرده شيد و مزاياي آن صحبت خواهيم كرد.

پرده شيد رول از يك لايه پارچه كه حول يك محور مي‌چرخد تشكيل شده است. براي تنظيم نور، مي‌توان پرده را حول محوري كه در بالاي آن نصب شده است، بالا يا پايين كشيد. اين پرده‌ها كاملا در قاب پنجره قرار مي‌گيرند. پرده شيد كه در گذشته مرسوم بوده، عموما از يك پارچه تك رنگ ساده ساخته مي‌شده. اما امروزه اين پرده‌ها در جنس‌ها و طرح‌هاي متنوعي توليد مي‌شوند. به ين ترتيب گزينه‌هاي بي‌شماري مقابل مشتري وجود دارد. بعنوان مثال امروزه پرده شيد تصويري طرفداران بسياري پيدا كرده است.

پرده شيد چيست

مزايا و ويژگي‌ها

 • پرده‌هاي شيد داراي جنس‌هاي متنوعي است از جمله: پنبه، كتان، پلي استر، بامبو، سوليت (پارچه از جنس pvc)
  و همچنين اين پرده‌ها با شفافيت‌هاي مختلفي توليد مي‌شوند. در صورتي كه ضخامت آن كم باشد پرده شفاف‌تر بوده و زماني كه پرده پايين است نور تا حدودي از آن عبور كرده و زيبايي خاصي را به فضاي داخلي مي‌دهد.
 • مزيت ديگري كه در اين نوع پرده وجود دارد، چاپ تصاوير دلخواه روي اين نوع پرده‌ها است، كه در صورت شفاف بودن مانند يك قاب عكس نمايان مي‌شود. همچنين روي پرده‌هاي شيد از جنس بامبو نيز مي‌توان تصاوير مورد نظر را چاپ كرد.
 • در دو طرف اين پرده‌ها مي‌توان تصاوير را چاپ و همچنين از اين پرده در اُپن آشپزخانه يا ويترين مغازه استفاده كرد.
 • مزيت ديگر اين نوع پرده‌ها در نحوه كنترل كردن آن است كه به دوصورت دستي و كنترل ازراه دور انجام مي‌شود.

انواع پرده شيد

 • اين پرده‌ها را مي‌توان به تنهايي يا تركيب نمودن با ساير پرده‌ها به كار برد.
 • پرده شيد از نوع (پشت فوم دار) مانع از عبور نور به فضاي داخلي مي‌شود.
 • اين نوع پرده‌ها بسته به ضخامتشان مي‌توانند مانع اتلاف انرژي شوند.
 • مهمترين مزيت آن نصب آسان و سريع آن است.
 • مزيت ديگر راحتي در شستشوي اين نوع پرده‌ها مي باشد.
 • پرده‌هاي شيد در مقابل تابش نور خورشيد داراي مقاومت و طول عمر بيشتري مي‌باشند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۴:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين ديوار بالاي تخت خواب با چند ايده جالب

اتاق خواب‌ها هميشه قسمتي از خانه‌ها بودند كه توجه زيادي به آن‌ها مي شود و براي خريد وسايلي كه در اين اتاق به كار مي‌رود معمولا هزينه و وقت زيادي صرف مي ‌شود
تزيين ديوار بالاي تخت خواب

وسايل اتاق خواب اهميت زيادي دارند اين موضوع كه اين وسايل به چه صورت چيدمان و طراحي كلي دكوراسيون اتاق خواب به چه نحوي انجام شود نيز حائز اهميت است زيرا هرچه اين اتاق جذاب‌تر و دلنشين‌تر باشد حسي كه در افراد منزل به وجود مي‌آورد قطعاً بيشتر و باعث زيباتر شدن فضا نيز خواهد شد. در اين مقاله از مجله دلتا سعي داريم تا شما را با راهكارهاي تزيين ديوار بالاي تخت خواب آشنا كنيم .

تزيين پشت تخت خواب به كمك كاغذ ديواري

ديوار پشت تخت خواب شما مي‌تواند جايگاهي باشد كه با استفاده از كاغذ ديواري طرح‌دار و متنوع تزيين  و باعث زيباتر شدن فضاي اتاق خواب شما شود. با تزيين كردن ديوار پشت تخت خواب مي‌توانيد باعث جلب توجه بيشتري به سمت تخت خواب اتاق هم بشويد. با تركيب رنگ‌هاي متنوع در كاغذ ديواري اتاق خواب و روتختي مي‌توانيد ظاهر اتاق را زيباتر و دلنشين تر كنيد.

اتاق خواب

تزيين پشت تخت خواب به كمك رنگ ها

اگر شما جزء افرادي هستيد كه روح شاعرانه و هنرمندانه‌اي داريد مي‌توانيد در ديوار پشت تخت خواب خود از يك سري طرح‌هاي هنري و زيبا همراه با نقش و نگارهاي متنوع كه با استفاده از رنگ هاي گوناگون اتاق تان را زيباتر مي كند استفاده كنيد. تاثير گذار ترين وسيله اي كه در اتاق خواب شما وجود دارد تخت خواب است. با تزيين ديوار‌هاي پشت تخت خواب مي‌توانيد باعث شويد كه تخت بيشتر به چشم بيايد. به طور مثال شما مي توانيد ديوار پشتي تخت را يك دست مشكي كنيد و پشتي تخت خواب را رنگ سفيد و طرح‌هاي كوچك مشكي بزنيد و با اين كار باعث مي‌شويد كه ظاهر بسيار جذابي در اتاق حاكم شود .

تزيين پشت تخت خواب به كمك قاب‌هاي زيبا

در صورتي كه جزو آن دسته از افرادي هستيد كه به سبك روستيك علاقه خيلي زيادي داريد و جز طرفداران آن محسوب مي شويد مي‌توانيد يك قاب چوبي زيبا روي ديواري كه پشت تخت خواب شما قرار دارد نصب كنيد.

قاب‌هاي چوبي مي‌توانند با دست‌ها و طبق خلاقيت و سليقه خود شما هم ساخته شوند. اگر نگران اين هستيد كه ساختن اين طور قطعات چوبي از عهده شما بر نمي‌آيد مي‌توانيد طرح خود را به يك نجار بدهيد و از او بخواهيد كه براي شما قاب عكس چوبي مورد نظرتان را بسازد. افرادي كه طرفدار سبك كلاسيك هستند و سعي دارند در دكوراسيون اتاق خواب خود اين سبك را پياده كنند  از رنگ‌هاي معمول در سبك كلاسيك مي‌توانند براي ديوار پشت تخت خواب خودشان استفاده كنند .

دكوراسيون اتاق خواب

يكي ديگر از كارهايي كه براي تزيين ديوار پشت تخت خواب مي توانيد انجام دهيد قرار دادن تابلوها و قاب عكس هايي است كه با ست و دكوراسيون كلي اتاق شما هم خواني داشته باشد. به طور مثال اگر تم اصلي اتاق خواب شما رنگ‌هاي روشن است مي‌توانيد از رنگ‌هاي سفيد و صورتي و طلايي براي تابلوها و ديوار پوش‌ها استفاده كنيد كه باعث زيباتر شدن اتاق خواهد شد.

تزيين پشت تخت خواب به كمك آينه

يكي ديگر از روش هايي كه اخيراً باب شده است و بسياري از افراد از آن استفاده مي كنند استفاده از آينه هاي هندسي است كه در دكوراسيون‌هاي مدرن مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد.به علت استقبال مردم، اين آيينه‌ها در طرح‌ها و سبك‌هاي مختلف توليد و عرضه مي‌شوند كه متناسب با اتاق خواب‌هاي كوچك تا بزرگ است.

طراحي اتاق خواب

در نظر داشته باشيد كه استفاده از آينه اين حس را به مخاطب منتقل مي‌كند كه اندازه اتاق شما بزرگتر است و بازتاب تصوير فضا در آينه همه چيز را بزرگتر نشان مي‌دهد اگر اتاق شما مرتب باشد تميزي و جذابيت دوبرابر شده و در عين حال اگر اتاق نامرتبي داشته باشيد وجود اين آينه‌ها باعث مي‌شود اتاق را آشفته‌تر از چيزي كه واقعاً هست نشان دهد.

پيشنهاد مطالعه: قبل از خريد پرده اتاق خواب مطلب “انتخاب بهترين پرده اتاق خواب” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۱:۲۰ توسط:مجله دلتا موضوع: