تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

مبلمان فضاي كوچك

يكي از مهمترين مشكلات خانه‌ هاي كوچك، ابعاد كاربردي و مناسب وسايل مختلف از جمله مبلمان براي فضاي داخلي است

مبل مناسب براي منازل كوچك

معمولا براي دكوراسيون خانه‌هاي كوچك، به دليل محدوديت فضا امكان استفاده از هر نوع مبل دلخواه وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد، مشكل رفت و آمد و تنگ بودن فضاي خانه را به وجود مي‌آورد. در اين مطلب از مجله دلتا با بهترين مبلمان فضاي كوچك آشنا شويد.

پيش از هر اقدامي براي خريد مبلمان، متراژ فضاي موجود را محاسبه و يادداشت كنيد، اين موضوع تاثير به‌سزايي در انتخاب مبل مناسب براي شما دارد. محل مورد نظر براي قرارگيري مبلمان در فضاي كوچك را مشخص و با در نظر گرفتن ابعاد موجود، به راحتي مبل مناسب فضاي خود را انتخاب كنيد.

مبلمان ال

مبل ال در فضاهاي كوچك

در فضاهاي كوچك و زاويه‌دار مبل ال بهترين گزينه محسوب مي‌شود. اين مبل معمولا به خوبي در فضاهاي كوچك جا مي‌گيرد و به دليل فرم خاصشان، تعداد افراد بيشتري را در خود جاي مي‌دهند، پس گزينه مناسبي براي شماست. با قرار گرفتن قسمت زاويه‌دار مبل ال در نشيمن كوچك خانه شما، هيچ فضاي پرتي باقي نمي‌ماند و مي‌توانيد با خيال راحت‌تري به سراغ خريد يا چيدمان وسايل ديگر خانه كوچكتان برويد.

استفاده از رنگ‌هاي خنثي در دكوراسيون شيك منزل ايراني به دليل آنكه هيچ غلبه‌اي بر فضا ندارد، يك فضاي كم اثر به شما مي‌دهد كه مي‌توانيد با توجه به روحيه تان در بازه‌هاي زماني مختلف آن را به روز كنيد، با اضافه كردن رنگ‌هاي متنوع به اكسسوري‌هاي كوچك، فضا تحت تاثير قرار مي‌گيرد.

چيدمان مبلمان

مبلمان خاص براي خانه هاي نقلي

وقتي فضاي شما كوچك است، مي‌توانيد استفاده از مبلمان متداول را فراموش كنيد. استفاده از مبلمان خاص براي فضاي كوچك گزينه مناسبي است. اين مبلمان در قالب مبل‌هاي تكي عرضه مي‌شوند و مي‌توانيد با توجه به نياز خود از تعداد و طرح‌هاي مختلف آن‌ها بهره‌مند شويد. براي مثال يك كاناپه دو نفره با يك مبل تك براي دكوراسيون خانه شما بسيار جذاب و خاص خواهد بود.

دكوراسيون داخلي

نيم ست مناسب مبلمان فضاهاي كوچك

وقتي فضاي شما كوچك است، يعني فكر ست كامل مبلمان را از سرتان بيرون كنيد! يك نيم ست جمع و جور همان چيزي است كه به آن احتياج داريد. اين نيم ست مي‌تواند از يك مبل دو نفره به همراه تك مبل هايش تشكيل شده باشد. با توجه به نياز خود تعداد نشيمن صندلي و مبل‌ها را در نظر بگيريد.

مبلمان ال

كاناپه براي فضاهاي كوچك

كاناپه‌هاي تك را در فضاي كوچك فراموش نكنيد، اين مبلمان مي‌تواند در هر سبكي ظاهر شوند، فقط كافي است براي استراحت و تماشاي تلويزيون مناسب و راحت باشند. ولي غالبا از سبك مدرن است. خوبي اين كاناپه‌ها آن است كه حتي براي سوييت و استوديو آپارتمان‌ها هم استفاده مي‌شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۶:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون سبز رنگ

رنگ سبز، يكي از رنگ‌هاي شاد در خانه و در عين حال آرامش‌بخش است. استفاده از اين رنگ در دكوراسيون منزل، علاوه بر اينكه به زيبايي چيدمان شما كمك مي‌كند سبب ايجاد فضايي خاص و آرام مي‌شود.
دكوراسيون سبز رنگ

تاثير رنگ سبز در دكوراسيون داخلي

اگر در فكر تغيير رنگ دكوراسيون منزل خود هستيد اما در انتخاب رنگ مورد نظر خود ترديد داريد رنگ سبز، مي‌تواند انتخاب مناسبي باشد. براي داشتن يك دكوراسيون سبز رنگ با مجله دلتا همراه باشيد.

اتاق نشيمن

نخستين مكاني كه افراد پس از ورود به منزل شما با آن مواجه مي‌شوند اتاق نشيمن است. همين يك جمله كافي است تا به نحوه چيدمان اين اتاق توجه ويژه‌اي شود. امروزه ترويج زندگي آپارتماني، سبب شده تا اغلب مردم از طبيعت فاصله بگيرند. يكي از بهترين راه‌هايي كه مي‌توانيد لحظاتي را دور از هياهوي زندگي شهري سپري كنيد اين است كه در فضا‌هاي آفتابگير اتاق نشيمن، از گياهان آپارتماني استفاده تا رنگ سبز اتاق نشيمن خود را بيشتر كنيد.

استفاده از اشياء سبز رنگ مانند مبلمان، فرش يا دكور‌هاي سبز رنگ، راه‌حل ديگري براي داشتن خانه اي با دكوراسيون سبز رنگ است.

دكور سبز

 

آشپزخانه و رنگ سبز

رنگ سبز در آشپزخانه، فضايي پر جنب و جوش را به وجود مي‌آورد. ساده‌ترين راه براي داشتن يك آشپزخانه سبز، استفاده از كابينت‌هاي سبز رنگ است كه البته مي‌توانيد از گياهان آپارتماني سبز رنگ نيز براي اين كار استفاده كنيد.

اگر امكان تغيير كابينت يا فرش آشپزخانه را نداريد مي‌توانيد رنگ صندلي‌ها يا ميز ناهار‌خوري را تغيير دهيد. با استفاده از برچسب‌هاي سبز رنگ براي در كابينت‌ها، گاز، يخچال يا هود نيز مي‌توانيد با صرف كمترين هزينه، يك دكوراسيون با رنگ سبز در آشپزخانه داشته باشيد. استفاده از رنگ سبز براي سقف نيز جزء ايده‌هاي خاص است و طبيعتا اشخاص، با سلايق خاص نيز از آن استقبال مي‌كنند. براي اجراي اين ايده مي‌توانيد از رنگ‌هاي متفاوت و تيره و روشن استفاده كنيد به عنوان مثال از رنگ سبز روشن براي سقف و سبز تيره‌تر براي فضاي داخلي يا بالعكس استفاده كنيد.

دكوراسيون سبز

استفاده از سبز در اتاق خواب

اگر دچار ضعف اعصاب يا فشار‌هاي روحي هستيد يا بيشتر زمان خود را در اتاق خواب سپري مي‌كنيد بهتر است از رنگ سبز براي ديوار‌ها استفاده كنيد. به كاربردن رنگ سبز براي ديوار‌ها جلوه‌ زيبا و درخشاني به اتاق خواب شما مي‌دهد. با استفاده از اين رنگ در اتاق خوابتان مي‌توانيد تاثير آن بر رفتار افراد را از نزديك ببينيد.

تاثير رنگ در دكوراسيون

اتاق كودك

همانطوركه پيش‌تر گفته شد رنگ سبز، در خلاقيت، كاهش استرس و سرعت مطالعه كودكان تاثير به سزايي دارد.  و با توجه اينكه رنگ سبز به جنسيت خاصي اختصاص ندارد، بهترين رنگي كه مي‌توانيد براي اتاق كودك خود در نظر بگيريد رنگ سبز است.

براي زيبايي بيشتر اتاق كودك، مي‌توانيد براي ديوار‌ها از رنگ سبز در حالت تينت (Tint) (رنگ تينت از تركيب رنگ‌ اصلي و كمي سفيد به دست مي‌آيد) و براي تخت‌ها و دكور از رنگ سبز روشن استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۷:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات طلايي در دكوراسيون اتاق كودك

تزيين اتاق كودك از اهميت ويژه‌اي برخوردار است؛ زيرا زيبا بودن محيط سبب مي‌شود فرزند شما روحيه‌اي شاد داشته باشد.
تزيين اتاق كودك

چگونه اتاق كودك را تزيين كنيم ؟

وقتي كه لفظ دكوراسيون بر زبان جاري مي‌شود اغلب مردم فكر مي‌كنند منظور از اين كلمه، چيدمان بخش‎‌‌هايي مانند سالن يا اتاق نشيمن منازل است. بايد بدانيد كه دكوراسيون خانه فقط شامل سالن پذيرايي نمي‌شود، بلكه تمام نقاط را در برمي‌گيرد. تزيين اتاق كودك يكي از اين فضاها است كه در صورت رعايت برخي نكات و بهره‎‌مندي از چيدمان درست و اصولي مي‌تواند كاري بسيار لذت‌بخش باشد و محيط خانه‎ را عوض كند. با مجله دلتا همراه باشيد.

با توجه به اهميت اين موضوع، چگونگي چيدمان دكوراسيون اتاق كودك نيز در سال‌ هاي گذشته دستخوش تغييرات بسياري شده و انواع وسيله‌‌هاي مورد نياز و مفيد براي داشتن چيدماني مناسب با طراحي‌‎‌هاي نوين و متنوع در حال ارائه به بازار است. براي تزيين اتاق كودك طرح‌هاي گوناگوني وجود دارد. دغدغه والدين اين است كه با توجه به وجود گزينه‌‌هاي فراوان، بهترين انتخاب را براي فرزندان در نظر بگيرند؛ اما بايد بدانيد كه چيدمان اتاق كودك داراي قواعدي است كه حتما بايد رعايت شود.

تزيين اتاق پسرانه

اتاق پسرانه

توجه داشته باشيد كه تزيين اتاق كودك زماني درست و اصولي به نظر خواهد رسيد كه با سليقه آن‌‌ها چيده شود نه با نظر بزرگ‌ترها؛ زيرا در نهايت اتاق براي كودك است و او زمان زيادي را در آن سپري خواهد كرد، بنابراين بايد به شكلي چيده شود كه باعث شادي و نشاط هرچه بيش‌تر آن‌ها گردد. به طور مثال براي اتاق پسرانه كه معمولا به فوتبال علاقه دارد مي‌توانيد از وسيله‌هايي مانند توپ و اشكال مختلف موجود در زمين فوتبال استفاده كنيد.

يكي از اين موارد مهم، توجه به انتخاب درست رنگ است. رنگ و طرح در تزيين اتاق كودك بايد به گونه‌اي انتخاب شود كه با گذشت زمان و بزرگ شدن كودك نيز قابل استفاده باشد و زيبايي رواني و بصري خود را از دست ندهد. با توجه به اين نكات، مي‌توانيد به يك دكوراسيون شيك و هوشمندانه دست پيدا كنيد.

ديزاين اتاقِ كودك

اتاق دخترانه

براي رنگ ديوارهاي اتاق مي‌توانيد از رنگ ‎‌هاي ملايم كمك بگيريد. اين كار باعث مي‌شود تا اتاق بزرگ‎‌تر از آنچه كه هست ديده شود. علاوه بر اين، به كار بردن رنگ‌‌هاي جذاب و پويا نيز مي‌تواند در روحيه كودك تاثير مثبتي داشته باشد؛ مثلا رنگ صورتي يا تركيب دو رنگ نارنجي و سبز زيبايي بي‌نظيري را براي اتاق دخترانه ايجاد مي‌كند. البته مي‌توانيد به جاي رنگ از كاغذ ديواري هم استفاده كنيد. بيش تر دختران به اشكال رنگارنگ علاقه دارند كه توصيه مي‌شود كاغذ ديواري‌هاي گل‌دار، رنگارنگ يا طرح‎‌دار را براي اتاق آن‌‌ها در نظر بگيريد.

تزيين اتاق كودك 2020

انتخاب مبلمان مناسب

مبلمان را از رنگ‌هاي روشن انتخاب كنيد. رنگ‌‌هاي آبي، سفيد و كرم از جمله رنگ‌هايي است كه در برجسته‎‌تر كردن تركيب اتاق كودك مي‌توانند نقش مهمي را ايفا كنند. البته دانستن اين نكته ضروري است كه براي ايجاد كنتراست، رنگ‎‌هاي كاملا متفاوت يا مكمل نيز به ياري شما خواهند آمد. براي مثال بهتر است در كنار تخت كرم رنگ از رنگ‎ آبي و يا نارنجي كه از رنگ‌هاي مكمل به شمار مي‌روند، استفاده كنيد، يا در كنار ميزي كه به رنگ سفيد رنگ آميزي شده از صندلي‌ هاي سبز رنگ براي تكميل رنگ آميزي اتاق بهره ببريد.

همچنين در تكميل تزيين اتاق كودك مي‌توانيد از تختخواب و كمد لباس متناسب با ساير وسيله‌ها استفاده كنيد و به جاي خالي گذاشتن ديوار اتاق يا آويزان كردن وسيله‎‌‌هاي بي مورد، از تابلوهاي مختص كودكان يا جدول‌ هاي آموزشي كمك بگيريد. علاوه بر اين، وجود قفسه‌هاي رنگي كتاب نيز مي‌تواند به عنوان يك عنصر زيبا براي دكوراسيون اتاق نقش مهمي ايفا كند.

طراحي داخلي اتاق كودك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۸:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

نقش ساعت در دكوراسيون داخلي

نكته مهمي كه پيش از هر چيز بايد به آن دقت كنيد انتخاب يك ساعت متناسب با فضاي داخلي شماست، پيش از خريد ساعت محل نصب آن را مشخص كنيد و متناسب با رنگ، بافت و فرم ديوارهاي خود ساعت مورد نظر را تهيه كنيد
ساعت دكوري

ساعت دكوري

ساعت يكي از عناصر پركاربرد و غالبا تزئيني در فضاي داخلي است، با اين كه ساعت‌ها نقش مهمي در فضاي داخلي ما ايفا مي‌كنند اما بيشتر اوقات محل مناسبي براي نصب آن‌ها در نظر نمي‌گيريم، اما امروز در مجله دلتا راه كارهاي مناسبي را براي استفاده بهتر از ساعت دكوري در دكوراسيون داخلي پيشنهاد مي‌دهيم با ما همراه باشيد.

دكوراسيون داخلي

ساعت‌ها بايد در محلي نصب شوند كه از همه قسمت داخلي قابل مشاهده باشند براي اين منظور مي‌توانيد از ساعت‌هاي سقفي استفاده كنيد، اين ساعت‌ها مكانيزم خاصي دارند و از دو طرف قابل مشاهده‌اند، با استفاده از آن‌ها هميشه زمان را در دست خود خواهيد داشت.

اگر به دنبال طراحي‌هاي خاص در دكوراسيون منزل خود هستيد بايد به عناصر ساده به چشم ديگر نگاه كنيد، تركيب ساعت و آينه يك تركيب منحصر به فرد است كه علاوه بر آن كه فضاي شما را بزرگ تر جلوه مي‌دهد، زيبايي خاصي به دكوراسيون داخلي شما مي‌بخشد و تحسين همگان را برمي‌انگيزد.

ساعت

در انتخاب ساعت براي فضاهايي مانند اتاق خواب بايد بيشتر دقت كرد، اگر در خوابيدن مشكل داريد اين عنصر را به كلي حذف كنيد  يا از ساعت‌هاي ديجيتالي كمك بگيريد، اما اگر خواب راحتي داريد ساعت‌ها را در ديوارهاي روبه رو يا اطراف سرويس خواب خود نصب كنيد.

ساعت‌ها انواع و اقسام مختلفي دارند و هر كدام در يك سبك و طرح خاص در بازار موجود است، شما مي‌توانيد به خوبي با توجه به سبك مبلمان ودكوراسيون خود يك كلاسيك آونگ دار يا حتي مدرن ديجيتالي را براي خود انتخاب كنيد و ظاهر متفاوتي به فضاي خود ببخشيد.

ساعت ديواري

ساعت‌ها علاوه بر كاربردشان در فضاي داخلي نقش عنصر تزئيني را نيز بازي مي‌كنند، به خوبي مي‌توانيد با كمي خلاقيت ديوارهاي خود را با ساعت‌هايتان تزيين كنيد، در اين باره نكته‌اي كه بايد به آن توجه كنيد، سبك دكوراسيون شماست كه به خوبي مي‌تواند به شما ايده‌هايي خوب براي انتخاب ساعت‌ها بدهد.

درست است كه ساعت‌ها بايد در فضايي نصب شوند كه به راحتي قابل مشاهده باشند اما افرادي كه به صداي عقربه‌هاي ساعت حساس‌اند مي‌توانند ساعت‌هاي خود را در فضاهايي كم رفت و آمدتري نصب كنند و راه حل مناسب‌تر ديگر براي آن‌ها استفاده از ساعت‌هاي ديجيتالي است.

اتاق خواب

يك راه حل بي نظير براي تزيين ديوارهاي خالي شما تركيب ساعت‌ها با ساير عناصر تزئيني مثل تابلوها و چيني ها و … است حتي مي‌توانيد يك ساعت قديمي را براي اين منظور انتخاب كنيد و حال و هواي نوستالژيكي به فضاي مورد نظر خود بدهيد، اين فضا مي‌تواند محل مناسبي براي مطالعه شما باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۰:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون آشپزخانه باريك

طراحي دكوراسيون داخلي آشپزخانه اگر به درستي انجام شود فضاي كاربردي و در عين حال مناسبي در اختيار كدبانوي خانواده قرار داده مي‌شود از اين رو بهتر است شما در هنگام طراحي دكوراسيون آشپزخانه كوچك و دكوراسيون آشپزخانه باريك حساسيت لازم را به خرج دهيد.
دكوراسيون آشپزخانه باريك

دكوراسيون آشپزخانه باريك با چند ديزاين متفاوت

فضاي دراز براي آشپزخانه‌ها ايده آل نيست و از آنجاكه ما اغلب نمي‌توانيم به ايده آل‌هايي كه در ذهن مان داريم دسترسي داشته باشيم از اين رو بايد دنبال راهي باشيم كه فضايي مناسب را براي اين مدل آشپزخانه ها طراحي نماييم. در ادامه اين بخش از مجله دلتا ايده‌هايي براي دكوراسيون آشپزخانه باريك را در اختيار شما عزيزان قرار داده ايم كه اميدواريم از مشاهده آن ها نهايت لذت را ببريد.

دكوراسيون آشپزخانه باريك

ديزاين داخلي آشپزخانه دراز

كابينت يكي از مهم ترين اجزا در فضاي آشپزخانه‌هاي كوچك و بزرگ محسوب مي‌شود و اگر شما تمايل داريد فضاي آشپزخانه تان منظم و مرتب به نظر برسد بهتر است مدل كابينت‌هاي مناسبي را براي نصب در فضاي آشپزخانه انتخاب نماييد.

براي طراحي دكوراسيون آشپزخانه‌هاي دراز و بلند بهتر است از رنگ‌هاي روشن و خنثي استفاده كنيد تا فضاي آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد همچنين كابينت هاي يك طرفه براي اين مدل آشپزخانه ها انتخابي مناسب و ايده آل به شمار مي روند و در قسمت ديگر آشپزخانه نيز مي توانيد در صورت وجود فضايي مناسب از كانتر يا جزيره استفاده نماييد كه اغلب افراد از سطح كانتر و جزيره آشپزخانه به عنوان ميز غذاخوري كوچك استفاده مي كنند.

طراحي آشپزخانه باريك

آشپزخانه هاي بلند و دراز را مي توانيد به كمك سبك هاي دكوراسيون داخلي مدرن و كلاسيك طراحي نماييد كه انتخاب سبكي مناسب براي ديزاين آشپزخانه به سبك دكوراسيون ساير بخش هاي منزل شما بستگي دارد.

انتخاب كفپوشي مناسب براي فضاي آشپزخانه هاي دراز از اهميت زيادي برخوردار است. كفپوش هاي چوبي براي پوشاندن كف اين آشپزخانه ها انتخابي مناسب و ايده آل محسوب مي شوند و مي توانند باعث ايجاد فضايي گرم در آشپزخانه منزل شما شوند.

نورپردازي آشپزخانه تاثير زيادي روي كارآيي فضاي آشپزخانه دارد از اين رو بهتر است شما فضاي آشپزخانه هاي باريك را به كمك لامپ هاي هالوژن و لوسترهاي كوچك و … نورپردازي نماييد همچنين مي توانيد به كمك نورپردازي كابينت ها فضايي ايده آل و كاربردي را آشپزخانه منزل تان ايجاد كنيد.

دكوراسيون آشپزخانه باريك

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۳:۲۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات مهم دكوراسيون اتاق نشيمن

نحوه چيدمان اسباب و وسايل در اتاق نشيمن، نقش بسيار پررنگي را در ايجاد آرامش و حس مثبت ايفا مي‌كند.
نكات دكوراسيون اتاق نشيمن

چيدمان اتاق نشيمن

اتاق نشيمن از جمله مكان‌هايي است كه اكثر افراد سعي مي‌كنند آن را به بهترين شيوه بچينند. اتاق نشيمن بايد علاوه بر راحتي، جذاب و زيبا نيز باشد؛ زيرا در اين قسمت از خانه، خانواده و دوستان دور يكديگر جمع مي‌شوند. از مبلمان گرفته تا كمدها، تمام قسمت‌ها بايد سبك طراحي مورد نظر را منعكس كنند و كاربردي باشند. به اين منظور در اين مطلب مجله دلتا قصد داريم مهم‌ترين نكات دكوراسيون اتاق نشيمن را با شما در ميان بگذاريم. با ما همراه باشيد.

اتاق نشيمن چيست؟

داشتن طرح و نقشه

داشتن طرح و نقشه مهم‌ترين مرحله چيدمان اتاق نشيمن است. مطمئن شويد كه چه نوع سبكي را مي‌خواهيد در طراحي داخلي اجرا كنيد. علاوه بر آن سايز اتاق و بهترين فضاها را نيز در نظر بگيريد. آيا اين اتاق به پنجره يا راهرو منتهي مي‌شود و يا گزينه‌هاي معماري ديگري كه انتخاب‌هاي شما را محدود مي‌كنند نيز وجود دارند؟ ليستي از مبلمان، اكسسوري‌ها و آثار هنري را كه مي‌خواهيد در اين مكان قرار دهيد تهيه و علاوه بر آن در مورد بودجه خود و اينكه كدام المان در اولويت قرار دارد تصميم‌گيري و اگر بر تمام اين موارد اشراف كامل داريد، مي‌توانيد نسبت به خريد اقدام كنيد.

طراحي اتاق نشيمن كوچك

تمركز بر كاربرد

يكي از مهم‌ترين نكات دكوراسيون اتاق نشيمن تمركز بر كاربرد است. استفاده بيش از حد از ميز و صندلي باعث ايجاد هرج و مرج در فضا خواهد شد. اگر نمي‌توانيد به راحتي در اتاق قدم بزنيد و يا كمدها و كشوها را باز كنيد، بايد براي حذف چند عدد مبل تصميم بگيريد. راحتي و آسايش به معناي بودن در مكاني شلوغ نيست و حضور مبلماني كه فضا را بيش از انتظار اشغال كرده‌اند، حس راحتي را از شما دور خواهد كرد. هنگام افزودن هر المان به فضاي اتاق ابتدا بايد كاربرد، موقعيت و ويژگي‌هاي آن را در نظر بگيريد.

رنگ در دكوراسيون اتاق نشيمن

استفاده درست و هوشمندانه از رنگ‌ها يكي ديگر از مهم‌ترين نكات دكوراسيون اتاق نشيمن است. آيا مي خواهيد به اتاق روح و جان ببخشيد؟ ايجاد سايه‌اي از يك رنگ و تزئين آن با سايه‌هاي ديگر حسي آرامش‌بخش در فضا ايجاد مي‌كند. اما اين كار تنها راه استفاده از رنگ‌ها نيست. ديوارها و مبلماني كه رنگ آن‌ها خنثي است، با وسايل و فرش رنگارنگ، جلوه‌اي زيبا به خود مي‌گيرند. اين كار بهترين گزينه براي تغيير دكوراسيون به طور مداوم است؛ زيرا اجزاي اصلي وقتي رنگشان عوض شود، نمايي منحصربه‌فرد به تصوير مي‌كشند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات مهم درباره استفاده از رنگ‌هاي گرم در دكوراسيون، “رنگ‌هاي گرم در دكوراسيون داخلي” را مطالعه كنيد.

رنگ در دكوراسيون داخلي

استفاده از آثار هنري

آثار هنري از جمله مهمترين المان‌ها در هويت بخشيدن به اتاق نشيمن به شمار مي‌آيند؛ زيرا آن‌ها حسي از زندگي و هيجان به فضا مي‌بخشند. البته حواستان باشد به جاي پر كردن كل ديوار با قاب عكس و تابلوهاي هنري، بهتر است بخشي از ديوار را نيز خالي بگذاريد.

افزودن صندلي

حتي اگر اتاق نشيمن شما كوچك است، صندلي بايد بخشي از چيدمان آن باشد. اين يكي از مهم‌ترين نكات دكوراسيون نشيمن است. اين وسيله كاربردي به راحتي قابل جابه‌جايي است و مي توان آن را در هر نقطه از اتاق قرار داد. اگر اتاق شما به اندازه كافي فضا دارد، افزودن مكاني دنج براي نشيمن حسي گرم و صميمي به آن خواهد بخشيد. در اتاق نشيمن‌هاي بزرگ مي توان دو فضاي مجزا براي نشستن و دورهمي ايجاد كرد.

دكوراسيون نشيمن شيك

قفسه كتاب

اگر فضاي كافي براي قفسه كتاب داريد، حتما آن را در اتاق تعبيه كنيد. قفسه كتاب فضاي اتاق را شخصي مي‌كند و به آن هويت مي‌بخشد. يك قفسه كتاب چه بزرگ و چه كوچك و باريك باشد يا عريض، مي‌تواند فضايي مناسب براي قرار دادن كتاب و اشياي جانبي مورد علاقه شما فراهم كند. وسايلي مانند چراغ مطالعه، لوازم صوتي تصويري، گلدان و … را مي‌توان در اين قفسه‌ها قرار داد.

مدل كتابخانه خانگي ديواري

افزودن بافت

داشتن بافت امري بسيار مهم براي دكوراسيون اتاق نشيمن است. با استفاده از بافت مي‌توان به فضا بعد و حسي از لامسه افزود و به اسباب و اثاثيه‌اي كه سطحي صاف و صيقلي دارند كمي جذابيت و گرما بخشيد. يك قاليچه با پرزهاي نرم، كوسن‌هاي گلدوزي شده و لوازم جانبي مانند چراغ روميزي كه پايه آن پوشيده از قطعات چوب است، فضا را زيبا مي‎كند. تمام اين عناصر جذابيت اتاق را دوچندان كرده و به آن گرما و صميميت مي‌بخشند.

انواع كوسن مبل

كاناپه

كاناپه نقطه كانوني يك اتاق نشيمن است، از اين رو بايد مناسب و راحت باشد. در انتخاب كاناپه علاوه بر رنگ و سبك، بايد سايز آن را نيز مد نظر قرار دهيد. رايج‌ترين مدل كاناپه، مدل دو تا  سه نفره آن است. قبل از انتخاب كاناپه محل قرارگيري آن را اندازه‌گيري و متناسب با فضا نسبت به خريد آن اقدام كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۲:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هاي تزيين اپن آشپزخانه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد كه به تزيينات جانبي فضاي منزلتان علاقه بسياري داريد، بي‌شك تزيين اپن آشپزخانه همان موضوعي است كه براي شما به شدت جذاب خواهد بود!
تزيين اپن آشپزخانه

دكور اپن آشپزخانه

آشپزخانه ممكن است قلب خانه باشد، اگرهم نباشد قطعا نبض آن است! اگر شما هم مانند بيشتر افراد وقت زيادي را درآشپزخانه  صرف مي‌كنيد به اين نتيجه رسيده ايد كه تزيين اپن آشپزخانه يكي از مهم‌ترين قسمت‌هاي اين فضا محسوب مي‌شود. اين فضاي دوست داشتني به عنوان فضاي مركزي خانه است و بايد سه ويژگي مهم را داشته باشد: زيبايي، راحتي و كاربردي بودن. با صفحه دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد.

 اپن آشپزخانه

طبيعت زنده!

بيايد اولين مورد براي تزيين اپن آشپزخانه را طبيعت در نظر بگيريم. يك گلدان شيك و گل‌هايي خندان و شاداب فضا را زنده و شاد نگه مي‌دارد. براي رنگ گل‌ها بهتر است سراغ رنگ‌هاي خانواده گرم مثل قرمز، نارنجي و يا زرد برويد. گل‌هاي طبيعي بهترين گزينه خواهند بود.

كتاب‌هاي آشپزي

كتاب‌هاي آشپزي ايده خوبي براي تزيين اپن آشپزخانه است. يك جعبه يا يك سبد كهنه و قديمي را بازسازي كنيد و درون آن كتاب‌هاي آشپزي خود را قرار دهيد تا همواره كنارتان قرار بگيرد و در دسترس‌تان باشند. اين مورد گزينه ارزان و جالبي براي تزئين اپن آشپزخانه است.

الك‌هاي ديواري!

ديوار‌هاي اطراف و كنار اپن نيز مكاني مناسب براي تزئين است. از اين فضا‌ها غافل نشويد. اين مكان را با يك تابلو هنري زيبا يا تخته سياه كه فضايي مناسب براي نوشتن نكات مثبت يا دستورات آشپزي است، دكور كنيد. اما پيشنهاد ما اين است تا يك كار جديد را اجرا كنيد براي مثال الك‌هايي كه بيكار است و داخل انبار نگهداري مي‌شوند را رنگ آميزي و به ديوار نصب كنيد. لطفا اجازه بدهيد تا خلاقيت شما همچنان زنده باشد.

آشپزخانه

شيشه‌هاي رنگي

كابينت‌هاي ادويه و حبوبات خود را بگرديد و به دنبال شيشه‌هايي با مواد رنگي باشيد. بله درست متوجه شديد! مي‌توان شيشه‌هاي فلفل، زرد چوبه و … را كنار هم روي اپن قرار داد كه علاوه بر طعم و عطر آن‌ها در غذا از رنگ‌ها نيز بهره ببريد. رنگ بندي يكي از بهترين روش‌هاي تزيين اپن آشپزخانه است.

ميوه‌هاي خوشمزه!

گزينه مناسب و خوشمزه بعدي استفاده از ميوه‌هاي رنگارنگ و جذاب روي اپن آشپزخانه است. اين مورد را همگي ما بار‌ها استفاده كرده‌ايم و از امتحان آن سربلند شده ايم. حالا وقت آن رسيده است تا ميوه‌ها را داخل ظروف زيبا چيده و آن‌ها را روي كانتر آشپزخانه خود قرار دهيد.

كانتر آشپزخانه

رنگ‌هاي پر انرژي

وسايل رنگي خود را از كابينت‌ها و كمد‌ها بيرون بكشيد. آن‌ها را كنار هم قرار داده و از زيبايي رنگ‌ها در دكوراسيون خود استفاده كنيد. مي‌توانيد در نزديك‌ترين كابينت آشپزخانه به اپن را براي هميشه حذف كنيد و از رنگي رنگي بودن فضا بهترين استفاده را ببريد.

شمع‌هاي روشن

شمع‌ها در هر فضايي كه قرار مي‌گيرند حال و هواي آن فضا را به طور كامل دگرگون مي‌كنند. از اين عنصر زيبا براي گرم و صميمي‌تر كردن فضاي آشپزخانه استفاده كنيد و آن‌ها را روي كانتر آشپزخانه قرار دهيد. اگر روشنشان كنيد زيبايي فضاي شما دو چندان خواهد شد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي با انواع لوستر آشپزخانه مطلب “لوستر آشپزخانه مدرن” را مطالعه كنيد.

دكوراسيون آشپزخانه

ظروف مسي

از گذشته‌هاي دور ايرانيان از ظروف مسي براي آشپزي و سرو غذا استفاده مي‌كنند. اين ظروف، زيبايي خاص خود را دارند. مي‌توانيد از آن‌ها در تزئين آشپزخانه استفاده كنيد براي مثال آن‌ها را از بالاي اپن آشپزخانه خود آويزان و فضا را چشمگير‌تر كنيد. لطفا نكات مهم را در اين مورد تزئيني در نظر بگيريد، زيرا محكم بودن بست‌ها و آزمايش آن‌ها قبل از اجرا مهم است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با راه‌هاي تزيين پيشخوان آشپزخانه مطلب “تزيين پيشخوان آشپزخانه با ايده‌هاي ساده” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۸:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

نورپردازي سقف در دكوراسيون داخلي

انواع نورپردازي سقف منزل و چراغ هاي به كار رفته در سقف، يك درخشش مركزي به اتاق مي دهند كه به تنظيم فضا كمك كرده و به زيبايي طراحي و دكوراسيون داخلي مي افزايد.
نورپردازي سقف

انواع نورپردازي سقف منزل در طرح ها، اشكال و سبك هاي مختلف، موجود بوده و هر كدام از انواع نورپردازي سقف منزل براي هدف خاصي به كار مي روند. همچنين اين انواع شدت‌هاي متنوعي از نور را ارائه مي دهند. براي به دست آوردن نور مناسب در سقف، لازم است كه وسايل مناسب را انتخاب كنيد كه براي ظاهر كلي اتاق و هدف آن مناسب باشد. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

لوسترها در انواع نورپردازي سقف منزل

لوسترها براي انواع نورپردازي سقف منزل بسيار اعجاب انگيز است. امروزه لوسترها در طرح‌هاي معاصر، كلاسيك و حتي مدرن ساخته مي‌شوند تا با هر نوعي از دكوراسيون مطابقت و هماهنگي داشته باشند. جزئيات تزئيني دقيق اين وسايل، باعث اضافه شدن درخشش به اتاق مي‌شود و به همين دليل به نقطه مركزي تمركز انواع نورپردازي سقف منزل نيز، تبديل مي شوند.

نورپردازي

آويزها در انواع نورپردازي سقف منزل

چراغ‌هاي آويز، لامپ‌هاي شيكي است كه هم به عنوان منبع نور و هم به صورت يك عنصر تزئيني براي اتاق و انواع نورپردازي سقف منزل، كار مي كنند. اين چراغ‌هاي سقفي مدرن، احساسي از پالايش را ايجاد كرده و به هر اتاقي زيبايي مي‌بخشند. اتاق‌هاي با سقف بلند با نياز به انواع نورپردازي سقف منزل، ايده آل اين نوع از لامپ ها است.

چراغ‌هاي آويز گزينه مناسبي براي نصب بالاي ميزهاي ناهارخوري، راه پله‌ها، آشپزخانه‌هايي به شكل جزيره و بخش‌هاي مخصوص مطالعه خواهند بود. اين چراغ‌ها بيشتر به عنوان روشنايي براي خواندن كتاب روي ميز يا كار كردن روي سنگ جزيره آشپزخانه، به كار مي‌روند. چراغ‌هاي آويز در طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع مختلف به كار مي‌روند. همچنين اين چراغ‌ها مي‌توانند به صورت تكي يا تركيبي و چندتايي مورد استفاده قرار بگيرند.

لوستر

لامپ هاي شفاف در انواع نورپردازي سقف منزل

بر عكس لوستر و چراغ آويز، لامپ‌هاي شفاف در انواع نورپردازي سقف منزل كاملاً روي سقف منزل قرار مي‌گيرند. اين لامپ‌ها قابليت نصب در هر مكاني را دارند و براي اتاق‌هاي با سقف كوتاه (۸ فوت يا كمتر-۲متر) ايده آل است. اين لامپ‌هاي كم مصرف، در فضاي كم، از طراحي كاملي برخوردار است و جلوه‌اي تميز و براق به اتاق مي‌دهند. اين لامپ‌ها را مي توانيد درون حمام، راهرو، كمد و نمونه‌هاي بزرگتر آن را در اتاق كودك يا اتاق خواب آويزان كنيد تا خطري از آويزاني چراغ وجود نداشته باشد.

انواع لوستر

لامپ هاي نيمه شفاف در انواع نورپردازي سقف منزل

چراغ‌هاي نيمه شفاف، تركيبي از لامپ‌هاي شفاف و چراغ‌هاي آويز است. اين نوع از انواع نورپردازي سقف منزل، هم تزئيني و هم كاربردي است. به طور معمول اين لامپ‌ها از فاصله ۴ يا ۵ اينچي زير سقف آويزان مي‌شوند، اما فضاي عمودي كمتري نسبت به لامپ‌هاي شفاف اشغال مي‌كنند. اين مدل از انواع نورپردازي سقف منزل عموماً در آشپزخانه‌ها و اتاق‌هاي غذاخوري كوچك مورد استفاده قرار مي‌گيرند. مهم‌ترين نكته و بهترين بخش اين نوع از لامپ‌ها اين است كه شما مي‌توانيد به راحتي و به سرعت، چراغ هاي ledو حباب هاي اين مدل از لامپ ها را تغيير دهيد. با اين حال عموماً يك منبع نوري ديگر نيز در كنار لامپ نيمه شفاف به كار مي رود؛ چرا كه اين لامپ، به تنهايي نور كافي را براي يك منطقه ي بزرگ فراهم نمي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۳:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات چيدمان تابلو

دكوراسيون داخلي منزل و چيدمان وسايل تزئيني در آن، يكي از چالش‌هايي است كه بسياري از افراد معمولا با آن روبه‌رو هستند. در واقع يك دكوراسيون زيبا مي‌تواند از يك‌سو موجب آرامش اهل خانه شود و از سوي ديگر، سليقه و هنر صاحب‌خانه را به مهمانان نشان بدهد.

مي‌توان گفت آنچه بيشتر از مبلمان، گلدان‌ و ديگر وسايل تزئيني مي‌تواند نيازهاي زيبايي‌شناختيِ بصري انسان را فراهم كند، استفاده‌ به‌جا و مناسب از تابلوها و آثار هنري است. اگر فكر مي‌كنيد كافي است يك تابلوي زيبا و گران‌قيمت بخريد و سپس آن را با يك ميخ به ديوار آويزان كنيد، سخت در اشتباه هستيد. در اين مطلب سير تا پيازِ مراحل انتخاب، خريد و چيدمان تابلو را به شما ارائه مي‌كنيم تا با استفاده از نكات آن، دكوراسيون منزل‌تان را به زيبايي تكميل كنيد. با صفحه دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد.

تابلو

انتخاب سبك تابلو

پيش از خريد تابلو يا آثار هنري بهتر است ابتدا تعيين كنيد چه سبكي را مي‌پسنديد. درگذشته سبك تابلوها و آثار هنري بسيار محدود بود، اما امروزه گزينه‌هاي متنوع و زيبايي وجود دارند كه مي‌توانيد بسته به سليقه‌تان بهترين تابلوها را در سبك‌هاي كلاسيك، مدرن، مينيمال و نظاير آن انتخاب كنيد.

اندازه‌ تابلو

پس از انتخاب سبك مورد علاقه‌تان و قبل از خريد تابلو، بايد اندازه‌ آن را تعيين كنيد. تعيين اندازه‌ درست تابلوها يكي از مهم‌ترين مواردي است كه قبل از اقدام به خريدِ آن‌ها بايد در نظر گرفته شود. براي تعيين اندازه‌ تابلو به نكات زير توجه كنيد:

خريد تابلو

فضا

معمولا طراحان دكوراسيون داخلي عقيده دارند هرچه تابلو بزرگ‌تر باشد، بهتر است. تابلوهاي بزرگ در بسياري از موارد مي‌توانند طراحي دكوراسيون منزل را كامل كنند.

 شكل و ابعاد ديوار

براي ديوارهاي بلند كه شبيه به يك مستطيل ايستاده به‌نظر مي‌رسند، بهتر است از پرتره و تابلوهاي عمودي استفاده شود. اما براي ديوارهايي كه افقي است (مانند ديوار راهروي ورودي منزل) بهتر است از تابلوهاي افقي استفاده كنيد. تابلوها بايد تا حدي بزرگ باشند و حداقل دو‌ سوم يا سه‌چهارم كل ديوار را بپوشانند.

 اندازه‌ سقف

اگر سقف اتاق بلند و طاقي‌شكل است، تابلوهاي بزرگي كه كل يك ديوار را پُر مي‌كنند مناسب‌تر است. اما اگر ارتفاع سقف كم است، استفاده از يك تابلوي كوتاه به‌شكل افقي بهتر است.

نصب تابلو

ايجاد گالري ديواري

براي درست كردن يك گالري هنري روي يك ديوار بسيار بزرگ، مي‌توانيد از تابلوهايي با اندازه‌هاي يكسان يا با اندازه‌هاي مختلف (براي افزايش جذابيت‌هاي بصري) استفاده كنيد. در اين روش بايد از آثار هنري يك هنرمند، نقاشي‌هايي با رنگ زمينه‌ يكسان يا تصاوير چاپي با مضمون يكسان استفاده كنيد.

نصب تابلو

پس از خريد تابلو، حال نوبت به نصب آن مي‌رسد. نصب تابلوها اگر به‌درستي انجام نشود ممكن است منظره‌ ناخوشايندي پديد آورد. براي نصب تابلوها، حتما نكات زير را مورد توجه قرار بدهيد:

دكوراسيون داخلي

۱. يكي از اشتباهات رايج بسياري از افراد اين است كه تابلوها را چنان بالا آويزان مي‌كنند كه براي ديدن آن‌ها بايد كاملا سرتان را بلند كنيد. تابلوها و آثار هنري بايد جايي نصب شوند كه كاملا در راستاي چشمان فردي با قدِ حدودا ۱۶۷ تا ۱۷۲ سانتي‌متر قرار گيرند و فرد بدون اينكه زياد سرش را به بالا يا پايين خم كند، بتواند تابلو را تماشا كند.

۲. اگر قرار است تابلو روي ديوار بالاي مبل يا طاقچه‌ شومينه نصب شود، ابعاد آن بايد به‌اندازه سه‌چهارم پهناي مبل يا طاقچه باشد و ۱۵ تا ۳۰ سانتي‌متر بالاتر از آن قرار بگيرد. حتما نياز نيست اين اعداد دقيق باشند، با يك نگاه نيز مي‌توانيد تخمين بزنيد.

۳. اگر مي‌خواهيد به‌جاي يك تابلوي بزرگ چند تابلو را در كنار يكديگر قرار بدهيد، آن‌ها را طوري كنار هم بچينيد كه نزديكِ هم باشند نه اينكه آن‌ها را در كل فضاي ديوار پخش كنيد.

۴. سعي نكنيد همه‌ ديوارها را با تابلوهاي هنري پُر كنيد. نصب تعداد محدودي تابلو، فضاي دلپذيرتري ايجاد خواهد كرد.

۵. هميشه قرار نيست تابلوهاي بزرگ نصب كنيد. گاهي مي‌توان با نصب قاب‌هاي كوچك، تأثير بيشتري روي بيننده ايجاد كرد.

۶. در آخر، براي نصب تابلوها فقط به آويزان كردن‌شان به ديوار اكتفا نكنيد. مي‌توانيد برخي از آن‌ها را روي پيانو، بالاي تخت و حتي روي ميز قرار بدهيد (البته باز هم بايد آن‌ها را به ديوار تكيه بدهيد). اگر به نظرتان عجيب است، حداقل يك‌بار امتحان كنيد!

 

 

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۴:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

اتاق مستر و ۴ نكته براي طراحي آن

اتاق خواب براي هر كسي محل آرامش و گوشه امن خانه است و فرقي نمي‌كند در چه سني باشيد ولي متاسفانه در اكثر مواقع، آنگونه كه سزاوارش باشد، مهم شمرده نمي‌شود.
اتاق مستر

حقيقت آن است كه اگر به دنبال فرصت مناسبي براي تغيير دكوراسيون يا بازسازي اتاق خواب خود هستيد، هرگز اين زمان نخواهد رسيد و خودتان بايد در هر شرايطي كه هستيد، دست به كار شويد. در اين مطلب از مجله دلتا قرار است به بررسي ۴ نكته براي طراحي اتاق مستر بپردازيم.

تخت خواب ماندگار انتخاب كنيد

دنبال وسايل از مدافتاده و قديمي نباشيد و هنگام انتخاب تخت خواب، چندان سراغ ترندهاي روز نرويد. بهتر است مدل هاي مدرن و ساده‌تري انتخاب كنيد كه سال‌هاي زيادي قابل استفاده باشد. شما با انتخاب پايه‌هاي فلزي يا لوازم منحصر به ‌فرد هميشه مي ‌توانيد از فضاهاي تكراري فاصله بگيريد و اتاق مستر شيك براي خود داشته باشيد.

دكوراسيون اتاق مستر

از وسايل دكوري استفاده كنيد

اتاق خواب مكان مناسبي براي اضافه ‌كردن وسايل دكوري جذاب و سرگرم ‌كننده است. كوسن‌، تابلو و پرده‌ به فضا رنگ مي‌‌دهد و چراغ‌هاي روميزي در عين كاربردي‌ بودن، به طراحي اتاق مستر شيك تنوع مي ‌دهد. طراحي تخت‌ خواب ساده‌ترين راه براي تاثيرگذاري در فضا است؛ با تغيير روتختي، بالش و روكش آن‌ها مي‌توانيد تخت‌ خواب خود را به ‌روز كنيد. البته اين فضا براي عكس‌هاي خصوصي و يادگاري‌هاي شخصي بهترين مكان است.

اتاق خواب

چند وسيله خاص اضافه كنيد

اگر به قدر كافي فضا داريد، چند چيز ديگر براي شخصيت‌ بخشيدن به فضا اضافه كنيد. يك ميز آرايش، نيمكت اتاق خواب، و صندلي‌هاي عثماني و كوسن‌هاي خاص فضاي شما را زيبا و منحصربه ‌فرد مي‌‍كند. نيمكت‌ پهن، صندلي‌ راحتي، و مبل تخت‌خواب‌شو مي‌‌تواند قسمتي از يك اتاق‌ خواب را كه بي‌مصرف باقي مانده، تبديل به فضايي براي مطالعه يا چرت روزانه كند.

دكوراسيون اتاق مستر

يك نورپردازي مناسب انتخاب كنيد

در يك اتاق خواب، استفاده از حجم درست نور بسيار مهم است. قبل از هر چيز شما نياز به يك نورپردازي ملايم و رمانتيك داريد. قراردادن چراغ‌ روميزي روي پا‌تختي‌ معمولا انتخاب رايجي است، اما چراغ‌ ديواري با نور ملايم جايگزين بهتري خواهد بود.

طراحي اتاق خواب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۵:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع: