تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

دكوراسيون جديد با كمترين هزينه

كم پول بودن به معني ثابت ماندن در يك محيط دلگير و قديمي و تحمل فضاي يكنواخت آن نيست.
تغيير دكوراسيون

تغيير دكوراسيون

تغيير دكوراسيون، خانه شما را تازه و مدرن كرده، امكان ابراز و اعمال سليقه را به شما مي‌دهد. تغيير كلي با خريد وسايل جديد مانند مبل، دكور، پرده و رنگ امكان‌پذير است. اما اگر بودجه شما محدود است، با كمي خلاقيت مي‌توانيد به ظاهر جديد و مورد نظر خود بدون تحمل هزينه زياد برسيد. در اين نوشتار از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا راه‌هاي كم هزينه تغيير دكوراسيون را بررسي كنيم.

تغيير

استفاده دوباره

جلوه تازه به خانه دادن به معني تعويض همه چيز و از نو خريدن همه وسايل نيست. استفاده مجدد از آن‌چه قبلا داشته‌ايد، باعث صرفه‌جويي در هزينه‌هاي شما مي‌شود.

در ساير اتاق‌ها، زيرزمين و انباري به دنبال وسايلي باشيد كه مي‌توانيد از آن‌ها مجددا استفاده كنيد. يك لايه رنگ و لكه‌گيري به شما امكان مي‌دهد ظاهري جديد به اشياء قديمي بدهيد. به عنوان مثال، دوباره رنگ كردن يك قاب‌عكس قديمي و تغيير عكس يا پرينت داخل آن مي‌تواند آن را تبديل به يك اثر هنري زيبا براي يك ديوار خالي كند.
چيدمان جديد
از نظر بعضي‌ها معاوضه برخي وسايل با يكديگر نه تنها اشكال و هزينه‌اي ندارد، بلكه ايجاد تنوع مي‌كند. حتي در ميان افراد بي‌‌بضاعت هم افراد باذوقي هستند كه به دنبال تغيير دكوراسيون خانه هستند و براي تكميل و تغيير وسايل خود از بازارهاي دست دوم، بازيافتي يا حراج در گاراژ كه در بسياري كشورها مرسوم است، استفاده مي‌كنند تا آن‌ها را نونوارتر ‌كنند.

ايجاد مركز توجه

به جاي تغيير در همه جا، يك قسمت را كه بيش‌تر مورد توجه است انتخاب و تغيير دكوراسيون دهيد.
اختصاص بودجه به يك قسمت و پرداختن به آن، باعث مي‌شود كيفيت مواد مورد استفاده بالاتر رفته، بيش‌تر به چشم ‌آيد. مثلا تغيير شومينه با كاشي جديد، رنگ كردن مجدد طاقچه آن، نصب مشعل تزييني و قرار دادن يك اثر هنري جديد در بالاي آن تمام توجه‌ها را به خود جلب مي‌كند.

دكور كم هزينه

خود انجام دهيد

تلفيق وسايل دكوري و انجام دكوراسيون توسط خود شما، باعث صرفه‌جويي در هزينه‌ها مي‌شود. هزينه بوم و رنگ معمولا ارزان‌تر از يك كار آماده به عنوان اثر هنري يا صنايع دستي است. درست كردن يك شيد ساده براي آباژور با وسايلي مانند مهره، وسايل تزييني و چسب؛ جلوه تازه‌اي به آن مي‌دهد. اگر در كار چوب كمي مهارت داشته باشيد، حتي مي‌توانيد خود تاج تخت‌خواب يا ميز عسلي بسازيد.

رنگ كنيد

با رنگ، ظاهر و حس اتاق بدون هزينه زياد تغيير مي‌كند. رنگ راه‌حل نسبتا ارزاني براي تغيير يك اتاق است. چه كل اتاق را رنگ كنيد يا يك ديوار را يا ميز و صندلي؛ در واقع توانسته‌ايد با يك قوطي رنگ جلوه تازه‌اي به آن‌ها بدهيد. استفاده از پارچه، راه‌حل ديگري براي رنگ و آب دادن به يك اتاق با توجه به بودجه موجود است. اين تفاوت مي‌تواند در قالب پرده جديد يا كوسن‌هاي رنگي باشد.

تغيير دكور

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “تعويض روكش مبل را بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

تغيير دكوراسيون با ۴ نكته ساده

دكوراسيون اتاق نوجوانان

تجهيزات توكار آشپزخانه و ويژگي هاي آن

دكوراسيون منزل با رنگ هاي شاد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۵:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

شومينه و استفاده خلاقانه از آن

شومينه طوري طراحي شده است كه مي‌توان استفاده هاي مختلفي از آن متناسب با شرايط مختلف در دكوراسيون منزل داشت .
دكور شومينه

بهترين ايده ها براي استفاده از شومينه

حتما شما هم معتقديد كه شومينه در فصل بهار و تابستان يك وسيله بدون كاربرد و اضافي است, اما اگر كمي خلاقيت به خرج دهيد مي‌توانيد از شومينه استفاده‌هاي جالبي در فصل گرما داشته باشيد. در اين نوشتار از مجله دلتا به شما مي‌گوييم كه چگونه دكور شومينه بلا‌استفاده خانه را پركاربرد و فانتزي كنيد.

چيدمان شومينه

 

به عنوان يك جاشمعي متفاوت استفاده نماييد

شما مي‌توانيد براي زيباتر شدن دكوراسيون خانه، درون شومينه بلااستفاده تعدادي شمع قرار دهيد. شمع‌هايي زيبا در سايزهاي مختلف تهيه نماييد و به سليقه خود درون شومينه بچينيد.

شومينه

 به عنوان انبار استفاده كنيد

از شومينه به عنوان مكاني براي قرار دادن وسايل در منزل استفاده كنيد و پس از تميز كردن و رنگ كردن آن را با كتاب، كلكسيون، هيزم مصنوعي، قطعات هنري و… پر كنيد.

شومينه به عنوان انبار چوب 

يكي ديگر از استفاده‌هايي كه مي‌توانيد از شومينه داشته باشيد اين است كه تنه‌هاي چوب در سايزهاي كوچك و بزرگ را با‌دقت ببريد و داخل شومينه قرار دهيد, با اين كار دكور منزل را زيباتر خواهيد نمود زيرا اين كار يك بافت چوبي و زيبا به فضاي پذيرايي مي‌دهد.

درون شومينه لوازم دكوري قرار دهيد

براي اينكه دكور شومينه بلا‌استفاده زيبا شود و در كانون توجه باشد ، قطعات هنري و گلدان‌هاي تزئيني خود را درون شومينه قرار دهيد، به طوري كه نماي ظاهري آن با فصل هماهنگ باشد.

شومينه را كتابخانه كنيد

حتما شما هم تعدادي كتاب كهنه داريد كه ديگر از آن‌ها استفاده نمي‌كنيد, به جاي آن كه كتاب‌ها را داخل انباري نگهداري كنيد مي‌توانيد آن‌ها را داخل شومينه بچينيد, در چيدمان كتاب‌ها سليقه به خرج دهيد و به زيباترين شكل ممكن آن‌ها را داخل شومينه بچينيد. اگر داراي مبل يا كوسن هاي رنگي هستيد مي‌توانيد رنگ چوب ها را بر اساس رنگ كوسن‌ها انتخاب كنيد.

چيدمان شومينه

درون شومينه را رنگ كنيد

براي اينكه دكوراسيون خانه را عوض كنيد، فضاي داخل شومينه را رنگ كنيد. اگر خانه شما به اندازه كافي شلوغ و رنگارنگ است و فضاي داخل شومينه با رنگ خنثي مثل سفيد يا خاكستري رنگ آميزي كنيد و درون آن دكوري‌هاي ساده بگذاريد.

درون شومينه گل و گياه قرار دهيد

در خانه‌هاي كوچك كه فضاي كافي براي قرار دادن گل و گلدان‌ها يافت نمي‌شود, شومينه بهترين ايده است. شما مي‌توانيد داخل و بالاي شومينه گياه و گلدان‌هارا باسليقه بچينيد.

گل و گياه در خانه به خصوص در شهرهاي آلوده و در خانه‌هاي آپارتماني، براي تصفيه هواي خانه لازم است پس از هر فضايي براي قرار دادن گياه و گلدان استفاده كنيد. اين نكته را در نظر بگيريد كه درون شومينه گياهاني را قرار دهيد كه نياز به نور زياد ندارند.

گياهان

با تابلو يا نقاشي شومينه تان را بپوشانيد

حتما لازم نيست كه تابلوها و طرح‌هاي رنگي را بالاي ديوار نصب كنيد بلكه مي‌توانيد شومينه بدون كاربرد را با تابلو يا نقاشي خيره كننده بپوشانيد.

شومينه خود را مخفي كنيد

اگر شومينه جلوه بصري نامطلوبي دارد، بستن آن بهترين گزينه است. شما مي‌توانيد شومينه بلااستفاده خود را با تخته سه ‎ لايه مسدود كنيد و تخته را متناسب با دكور يا ديوار رنگ بزنيد و يا مي‌توانيد شومينه خانه خود را با موزاييك يا پوشش‌هاي چوبي نسوز نيز بپوشانيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر” شومينه هاي مدرن “را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۴:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

خانه خود را دلبازتر كنيد

بيشتر ما كودكي مان را در خانه‌هاي بزرگ گذرانده‌ايم. براي همين در نگاه اول آپارتمان‌ها كوچك و دلگير به نظر مي‌رسند. اما هر مسئله‌اي راه‌حلي هم دارد.
خانه دلباز

خانه خود را دلبازتر كنيد

در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم خيلي كوتاه راهكارهايي را براي چيدمان بهتر خانه‌هاي كوچك ارائه دهيم و شايد مهم‌تر از آن، بگوييم چه كارهايي را نبايد در چيدمان اين خانه‌ها انجام داد تا خانه خود را دلبازتر كنيد.

چيدمان خانه كوچك

ال شكل بچينيد

براي خانه‌هاي كوچك مبلمان ال شكل مناسب‌ترين مبلمان است، چون تعداد افراد بيشتري مي‌توانند از آن استفاده كنند و كنج پرت هم قابل استفاده و خانه دلبازتر مي‌شود. ميزهاي عسلي را كنار بگذاريد و از مبلماني كه دسته‌هايش اين كار را انجام مي‌دهد استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه مبل‌ها را جوري نچينيد كه يك دايره يا چهارگوش با فضايي بسته ايجاد كند.

تلويزيون را روي ديوار بي خاصيت نصب كنيد

ديواري را براي نصب تلويزيون انتخاب كنيد كه براي نشستن و چيدن مبلمان مناسب نباشد. ميز تلويزيون را حذف كنيد. مي‌توانيد با طراحي قفسه‌هاي افقي روي ديوار تلويزيون جايي براي مجسمه‌ها بسازيد؛ اين يعني صرفه‌جويي در فضاي اصلي خانه.

چيدمان

فضاهاي متنوع داشته باشيد

فضاي كار، فضاي نشيمن، فضاي ‌مهمان و ناهارخوري را مي‌توانيم از هم جدا كنيم، اما نبايد اين فضاها را با ايجاد مانع از هم جدا كرد. با تغييري كوچك روي ديوار فضاي مورد نظر مي توان حس جداسازي را به آن فضا القا كرد؛ مثلا قرار دادن يك ميز بسيار كوچك در كنج بي استفاده و ساختن چند قفسه بالاي آن براي نگهداري كتاب يا وسايل ديگر مي توان فضاي كار ايجاد كرد.

كتابخانه ديواري بسازيد

اگر كتاب‌هاي زيادي داريد، مي‌توانيد روي ديوار بالاي مبلمان يا روي يكي از ديوارهاي خالي- جايي كه مانع نشست و برخاست نمي‌شود – قفسه‌هاي افقي‌ مانندي براي كتاب‌ها نصب كنيد. اين كتابخانه مي‌تواند همرنگ دسته مبلمان‌تان باشد تا خانه دلبازتر ديده شود.

ميز ناهارخوري متناسب انتخاب كنيد

وقتي از ناهارخوري در يك خانه كوچك حرف مي‌زنيم، منظورمان يك ميز كوچك دونفره است. اين ميز بهتر است مستطيل شكل و ظريف باشد. اگر فضاي كافي نداريد مي‌توانيد دو ضلع ميز را به ديوار بچسبانيد تا جاي كمتري را اشغال كند.

فضاي كم نور را رنگ روشن كنيد

اگر مي‌خواهيد خانه‌تان دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد از يك رنگ روشن گرم مثل رنگ سفيدي كه به ميزان كمي با رنگ زرد يا صورتي آميخته شده، استفاده كنيد تا كم‌نوري اتاق جبران شود.

گل درشت نخريد

از كاغذديواري‌ها‌ي ساده يا با بافت ريز استفاده كنيد. بافت‌هاي درشت‌ اتاق را كوچك‌تر نشان مي‌دهد. طرح فرش‌هايي با گل بوته‌ها و نقش‌هاي ريزتر اتاق كوچك را بزرگ نشان مي‌دهد. حتي گلدان‌هايي با برگ‌هاي ريز براي اين اتاق‌ها مناسب‌تر هستند. خلاصه به قول قديمي‌ها از «گل‌درشت» پرهيز كنيد.

از اشياي بزرگ استفاده نكنيد

مجسمه‌هاي بزرگ، گلدان‌هاي حجيم، ميزهايي با بدنه يك‌دست و مبل‌هاي درشت براي خانه‌هاي كوچك مناسب نيستند. آنها ممكن است در مغازه زيبا به نظر برسند اما خانه شما را كوچك‌تر كرده و احساس خفقان ايجاد مي‌كنند. درواقع هر خانه‌اي اشياي مناسب خودش را مي‌خواهد. همين اشياي بزرگ در خانه‌هاي بزرگ مي‌توانند احساس بهتري ايجاد كنند.

خانه را رنگارنگ نكنيد

در كل خانه براي مبلمان، پرده‌ها و ديوارها از دو يا سه رنگ استفاده كنيد. رنگ‌هاي متنوع باعث احساس آشفتگي و كلافگي در شما مي‌شود. تازه اين دو يا سه رنگ هم بايد با هم جور باشد؛ مثلا انتخاب يك تركيب دوتايي يا سه‌تايي از آبي، سفيد و قهوه‌اي يا سبز، سفيد و قهوه‌اي يا قهوه‌اي، سفيد و كرم انتخاب‌ مناسبي مي‌تواند باشد.

خانه كوچك

از رنگ‌هاي تند استفاده نكنيد

با اينكه رنگ‌هاي تند در نگاه اول جذابند اما سريع هم دل شما را مي‌زنند. يادتان باشد خانه شما لباسي نيست كه فقط در يك ‌مهماني بپوشيد. شما مي‌خواهيد در اين خانه زندگي كنيد و احتياج به احساس آرامش درازمدت داريد، بنابراين از رنگ‌هايي مثل قرمز، نارنجي تند و زرد براي رنگ غالب فضا مثلا ديوارها و سقف استفاده نكنيد. مي‌توانيد از اين رنگ‌ها براي وسايل قابل تعويض مثل يك كاناپه يا يك گليم كوچك كمك بگيريد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر “افزايش نور خانه را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۰:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

گياهان آپارتماني؛چگونه در دكوراسيون استفاده كنيم؟

يكي از مهم‌­ترين و مفيدترين راه براي آوردن طبيعت به خانه، استفاده از گياهان در دكوراسيون خانه است. در دكوراسيون منزل و يا محل كار، وقتي از طراحي دكوراسيون خوب حرف مي­زنيم، نمي­‌توانيم اهميت وجود گياهان در دكوراسيون را ناديده بگيريم. 
گياه

گياهان آپارتماني

به جز ارزش زيبايي، وجود گياهان در منزل فوايدي از جمله: كاهش ميزان سموم موجود در هوا، بهبود كيفيت هوا، پايين آمدن فشار خون و ايجاد خواب عميق­‌تر و سالم­‌تر دارد. همچنين تحقيقات نشان ­مي­‌دهد كه گياهان بر كاهش استرس افراد بيمار در طول درمان تاثير زيادي دارند. در اين نوشتار از مجله دلتا مي خواهيم ببينيم چگونه گياهان آپارتماني زندگي را به خانه مي­‌آورند.

گياه

 

گلدان‌­هايي كه روي زمين قرار مي­‌گيرند

يكي از ويژگي­‌هاي خوب گياهان، تطبيق‌­پذيري آن­هاست و همچنين در مقياس­‌هاي مختلفي مي‌­توان از آن­ها در دكوراسيون استفاده كرد. گياهان آپارتماني هم مي­‌توانند در حدي كوچك باشند كه در روي ميز و يا داخل قفسه قرار بگيرند و يا آنقدر بزرگ باشند كه سطحي از كف زمين را اشغال كنند. اگر اتاقي داريد كه فضاي خالي زيادي دارد ولي گياه در آن كم است، استفاده از گياهان راه‌­حل بهتري است تا اينكه بخواهيد به وسايل ديگر اتاق اضافه كنيد. گياهاني كه روي زمين قرار مي­‌گيرند مي‌­تواند عنصر گمشده‌­ دكوراسيون باشند كه حس تازه­‌اي را به منزل مي‌­دهند.

استفاده از گياهان گل­دار و رنگي

زماني كه تصميم گرفتيد تا از گياهان آپارتماني در دكوراسيون خود استفاده كنيد، اين نكته را در نظر داشته باشيد كه گياهان فقط به رنگ سبز نيستند و رنگ‌­هاي ديگري از گياهان را هم مي­‌توانيد استفاده كنيد. گياهان گل‌­دار مي­‌توانند رنگ جديدي به دكوراسيون شما اضافه كنند كه با رنگ اتاق شما متناسب باشند. يكي از پيشنهادات براي گياهان گل‌­دار،‌ اركيده‌­ها هستند كه مقاومت بالايي داشته و با نگه­داري درست مي‌­توانند عمر بالايي داشته باشند.

گل­‌هاي شاخه بريده

در جايي كه زمان و نگه­داري كمي براي گياهان داريد، مي‌­توانيد از گل­‌هاي شاخه بريده استفاده كنيد ولي مدت زمان زيادي دوام نمي‌­آورند. گل­‌هاي شاخه بريده يك گزينه‌­ي راحت و سريع براي تغيير رنگ دكوراسيون منزل هستند و همچنين حس خوبي را در خانه ايجاد مي­‌كنند.

ساكولنت‌­ها و كاكتوس­‌ها

مراقبت از گياهان نياز به مهارت دارد و اين مهارت بستگي به نوع گياهان، اقليمي كه در آن زندگي مي­‌كنيد و زماني كه مي‌­توانيد صرف گياهان خود كنيد دارد. برخي از گياهان نياز به نگه­داري بيشتري نسبت به بقيه دارند و سخت‌­تر هستند. اگر در نگه­داري گياهان آپارتماني مهارت زيادي نداريد، از گياهان با نياز به مراقبت كمتر استفاده كنيد. استفاده از گياهان ساكولنت و كاكتوس­‌ها گزينه­‌ي مناسبي براي دكوراسيون هستند و در جايي كه ممكن است گياهان ديگر كمتر دوام داشته باشند، زنده مي­‌مانند. اين گياهان فقط به كمي نور خورشيد و آب احتياج دارند وگرنه نگه­داري كمي لازم دارند.

گياهان

گياهان آپارتماني آويز

راه­‌هاي خلاقانه زيادي براي استفاده­‌ي گياهان در بخش‌­هاي مختلف منزل­تان وجود دارد. بهترين راه براي كاربرد گياهان در دكوراسيون اين است كه هم از نظر ظاهر و زيبايي از آن­ها استفاده كنيم و هم­چنين عملكرد گياهان مورد توجه قرار گيرد. به طور مثال از گياهي كه رايحه‌­ي آن باعث كاهش استرس در محيط مي­‌شود استفاده كنيم، كه از نظر زيبايي هم موثر خواهد بود. يا به كار برودن گياهان آويز در آشپزخانه، هم باعث زيبايي ظاهر آشپزخانه و همچنين باعث پراكنده شدن هواي مطبوع در فضاي آشپزخانه مي­‌شوند.

گياهان آويز

استفاده از گياهان آپارتماني به عنوان جدا كننده فضا

از گياهان آپارتماني مي­‌توان به عنوان جداكننده­‌ دو قسمت در فضاي داخلي خانه، به جاي استفاده از پارتيشن­‌هاي مات شيشه­‌ا‌ي در دكوراسيون، استفاده كرد؛ مثلا به صورت يك قفسه­‌اي كه پر از گلدان­‌هاي زيبا است. و يا با استفاده از چندين گلدان­ بلندي كه روي زمين به صورت رديفي قرار مي‌گيرند مي­‌توان دو بخش از فضا را از همديگر جدا كرد.

گياهان آپارتماني روي ميز

اغلب براي تزيين روي ميز، از گل­‌هاي شاخه بريده استفاده مي‌شود كه بسيار زيبا هم هستند ولي ناپايدارند و بايد هر چند روز يكبار تعويض شوند، گياهان آپارتماني مي‌­توانند مدت بيشتري را زنده بمانند و باعث زيبايي دكوراسيون شما شوند. از اين گياهان مي‌­توانيد به عنوان دكوراسيون زنده در ميز ناهارخوري استفاده كنيد.

طراحي داخلي

زنده شدن فضاهاي مرده با ­گياهان آپارتماني

گياهان مانند مجسمه­‌هاي زنده‌­اي هستند كه حس خوبي به فضا مي‌­دهند كه هيچ وسيله ديگري نمي­‌تواند اين حس را در منزل شما ايجاد كند. در برخي از قسمت­‌هاي خانه كه وسيله ديگري وجود ندارد و يا فضاهايي كه به نظر براي دكوراسيون به درد نخور هستند، استفاده از مجموعه­‌ا‌ي از گياهان آپارتماني در كنار هم مي‌­تواند پيشنهاد خوبي باشد. استفاده از گلدان­‌ها در كنار هم مي‌­تواند يك باغچه كوچك را در منزل شما تداعي كند كه به جذابيت فضا كمك مي­‌كند.

نكته­‌هاي مهم:

  • توجه داشته باشيد كه نياز هريك از گياهان آپارتماني با همديگر متفاوت است و از نظر نور و جريان هوا بايد در جاي مناسب قرار گيرند تا سرزنده بمانند. در نتيجه قبل از انتخاب گياهان ، بايد اطلاعاتي راجع به آنها و نيازهاي گياهان بدست بياوريد.
  • در استفاده از گياهان به صورت يك مجموعه، بهتر است از گياهان با اندازه‌­هاي مختلف استفاده كنيد. چرا كه باعث جذابيت بيشتر و ايجاد تنوع مي­‌شود.
  • به ارتفاع اين گياهان آپارتماني توجه كنيد، برخي از گياهان ارتفاع زيادي داشته و به سقف مي­‌رسند در حالي كه بقيه وسايل ارتفاع كمتري داشته و در نتيجه ممكن است حس پرشدن  و گرفتگي در فضا ايجاد شود.
  • اگر مي­‌خواهيد يك بخش از خانه‌­تان شاخص شود مي­‌توانيد از گياهاني كه تاثير بصري دارند استفاده كنيد. گياهاني مانند: شفلرا، آنتوريوم، فيلودندرون، برگ انجيري و.. پيشنهاد مي‌­شود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر، “چيدمان گياهان آپارتماني در منزل را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۳:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

آينه كاري سالن پذيرايي

يكي از هنرهاي شاخص ايراني آينه كاري مي‌باشد و به كمك اين هنر مي‌توان قسمت‌هاي داخلي خانه را به زيباترين شكل ممكن تزيين كرد.
آينه كاري سالن پذيرايي

ايده هايي براي آينه كاري سالن پذيرايي

تزيين سالن پذيرايي به كمك آينه از انواع روش‌هاي ساده و جالب است و اگر شما تمايل داريد اتاق پذيرايي جالب و در عين حال متفاوت داشته باشيد بهتر است از اين ايده خلاقانه استفاده نماييد. در اين نوشتار از مجله دلتا با انواع ايده‌ها براي آينه كاري سالن پذيرايي آشنا خواهيد شد.

نشيمن

تزيين پذيرايي با آينه

از آينه‌ها مي‌توانيد براي زيباسازي طراحي داخلي پذيرايي مدرن يا كلاسيك استفاده نماييد. آينه‌هاي تزييني در انواع طرح‌ها و رنگ‌هاي متنوع نظير طلايي و برنز و نقره‌اي و مسي موجودند كه انتخاب هر يك از آن‌ها سليقه‌اي است.

آينه‌هاي تزييني همچنين به صورت مدل‌هاي لوكس و ساده طراحي مي‌شوند كه انتخاب هر يك از آن‌ها به ميزان بودجه‌اي كه شما در نظر گرفته ايد بستگي دارد.

آينه‌ها نور را منعكس مي‌كنند و باعث عمق بخشيدن به فضا مي‌شوند از اين رو بهتر است شما از اين عناصر دكوراتيو براي تزيين قسمت‌هاي مختلف سالن پذيرايي استفاده نماييد. آينه‌كاري سالن پذيرايي‌ با ابعاد كوچك ايده‌اي جالب و كاربردي است. براي پذيرايي با ابعاد بزرگ بهتر است از آينه‌هاي عريض و بزرگ استفاده كنيد.

براي آينه‌كاري سالن پذيرايي بايد فضايي را براي چيدمان و نصب آينه در نظر بگيريد كه مناسب باشد. در پذيرايي‌هاي كوچك بهتر است سراغ آينه هاي ديواركوب برويد و ديوار پشت مبلمان يا ديوار بالاي شومينه را به كمك اين آينه‌ها تزيين نماييد. براي پذيرايي‌هاي بزرگ نيز مي‌توانيد از آينه‌هاي پايه‌دار و قدي استفاده كنيد. همچنين براي تزيين ديوار پذيرايي با آينه مي‌توانيد آينه‌هاي چند تكه را روي ديوار نصب و از اين طريق جذابيت دكوراسيون داخلي سالن پذيرايي را تكميل نماييد.

دكوراسيون

اگر فضاي پذيرايي داراي سبك كلاسيك و سلطنتي است بهتر است آينه‌كاري را به شيوه‌اي لوكس و لاكچري انجام دهيد همچنين آينه‌كاري ساده براي پذيرايي‎ها با اين سبك طراحي داخلي انتخابي مناسب و ايده‌آل به شمار مي‌روند.

در اين مطلب با روش‌هايي خلاقانه و كاربردي براي آينه‌كاري سالن پذيرايي آشنا شديد كه اميدواريم با ايده گرفتن از آن‌ها بتوانيد به كمك آينه هاي ساده يا دكوراتيو پذيرايي منزلتان را به زيبايي تزيين كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر “نكات استفاده از آينه در دكوراسيون داخلي را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۷:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون راهروي باريك

راهروي منزل شما به‌عنوان يك راه ارتباطي مهم ميان ساير فضاهاست و به‌ همين‌ دليل بر‌خلاف چيزي كه شايد تا به‌حال فكر مي‌كرديد از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.
دكوراسيون راهرو باريك

دكوراسيون راهروي باريك

همه ما براي چيدمان دكوراسيون منزل خود روزها و شايد ماه‌ها زمان صرف مي‌كنيم. تمام اتاق‌ها و فضاها را با‌دقت بررسي مي‌كنيم و به دنبال بهترين وسايل براي چيدمان آنها مي‌گرديم. در اين ميان شايد به برخي از فضاها كه به نظرمان كم اهميت‌تر مي‌آيند توجه زيادي نكنيم. يكي از اين فضاها راهروي منزل است، به خصوص زماني كه متراژ و ابعاد اين فضا كوچك‌تر باشد. در اين نوشتار از مجله دلتا تصميم داريم كه دقيقا به همين موضوع بپردازيم، با ما همراه باشيد تا دكوراسيون راهرو باريك را مورد بررسي قرار داده و ايده هايي براي چيدمان آن را برايتان معرفي كنيم.

راهرو باريك

اهميت دكوراسيون راهرو در منزل‌

مهم‌ترين اصلي كه براي طراحي دكوراسيون راهرو بايد مدنظر داشته باشيد، سليقه است. حوصله و سليقه به خرج دهيد و طبق علايق خود به دنبال بهترين وسايل براي چيدمان راهروي منزل خود باشيد.

گياهان آپارتماني در دكوراسيون راهروي باريك

شايد لازم نباشد كه براي اين كار به سراغ يك گلدان بسيار بزرگ برويد. اگر فضاي راهروي شما باريك و كوچك است شما مي‌توانيد از گلدان‌هاي كوچك و يا حتي گلدان‌هاي آويز استفاده كنيد. وجود گياهان آپارتماني در فضاي دكوراسيون راهرو باريك باعث باطراوت شدن محيط شده و استقبال و خوشامدگويي خوبي را از مهمانان به دنبال خواهد داشت.

نصب آينه در دكوراسيون راهروي باريك

آينه يكي از مهم‌ترين و اصلي‌ترين وسايلي است كه بايد در دكوراسيون راهروي كوچك وجود داشته باشد، چرا كه قطعا در زمان خروج از خانه به آن احتياج خواهيد داشت و تمايل داريد كه خود را در آن برانداز كنيد. براي اين كار مي توانيد از كنسول، كمدهاي آينه دار و يا حتي يك آينه تكي آويخته شده روي ديوار استفاده نماييد.

نصب تابلو بر ديوار راهروي باريك

از آنجا كه فضاي راهروها باريك بوده و معماري مخصوص به خود را دارند شما مي‌توانيد بهترين و درعين‌حال هوشمندانه‌ترين راه را براي دكوراسيون كردن آنها استفاده نماييد. تعدادي تابلوي زيبا برداريد و به شكل درستي آنها را روي ديوار نصب نماييد. اين كار باعث مي‌شود كه دكوراسيون راهرو به يك گالري فوق العاده تبديل شود. فقط يادتان باشد كه براي اين كار از نصب تابلوهاي بزرگ و بلندقد خودداري نماييد، چرا كه اين تابلوها فضا را تنگ تر و محدودتر نشان خواهند داد.

ميز كنسول در دكوراسيون راهروي كوچك

بهترين انتخابي كه مي‌توانيد براي دكوراسيون راهروي خود داشته باشيد استفاده از ميز كنسول است. اگر دكوراسيون راهروي شما ابعاد كوچك و محدودي دارد مي‌توانيد به سراغ ميز كنسول‌هاي باريك و كوچك برويد. امروزه تمام ابعاد و سايزهاي اين ميزها در بازار موجود هستند كه مي‌توانيد به راحتي به آنها دسترسي داشته باشيد. با داشتن ميز كنسول در دكوراسيون راهروي منزل خود مي‌توانيد ساير عناصر را نيز در كنار يكديگر گرد‌آوريد. براي مثال مي‌توانيد يك آينه در بالاي ميز نصب كرده، گلداني روي آن قرار داده و ساير وسايل خود را روي ميز و يا درون كشوي آن چيدمان نماييد.

راهرو

انتخاب فرش مناسب براي دكوراسيون راهروي منزل

شما مي‌توانيد با انتخاب يك فرش زيبا و مناسب براي دكوراسيون راهروي باريك خود، محيط آن را گرم‌تر و در عين حال زيباتر كنيد. اين كار كمك مي‌كند كه حالت استقبال و خوشامدگويي بيشتر ايجاد كرده و فضاي دنجي را مهيا سازيد. براي اين كار مي‌توانيد به سراغ فرش‌هايي برويد كه سرتاسر كف زمين را بپوشانند يا مدل هايي كه از اطراف با ديوار فاصله دارند.

نورپردازي در دكوراسيون راهروي باريك

در دكوراسيون راهروي باريك نيز مثل هر جاي ديگري از خانه، نورپردازي حرفي براي گفتن دارد! علاوه بر انتخاب نورپردازي زيبا به ميزان نوري كه ترجيح مي‌دهيد در اين محيط باشد نيز توجه كنيد. بهتر است كه براي اين بخش از خانه از نورپردازي ملايم و يا هالوژن استفاده كنيد، با اين حال لوستر، چراغ ديواري و يا آباژورهاي بسياري نيز هستند كه مي‌توانند بهترين انتخاب براي  اين فضا باشند.

داشتن كمد يا چوب لباسي در دكوراسيون راهروي باريك

يكي از بهترين گزينه‌ها براي چيدمان راهرو استفاده از كمد لباس است. اگر آنقدر خوش شانس هستيد كه بتوانيد يك كمد لباس در اين فضا قرار دهيد كه هيچ، ولي اگر  راهروي باريكي داريد، مي‌توانيد از نمونه‌هاي زميني آن استفاده نماييد. در كنار اين نمونه‌ها، چوب لباسي‌هاي ديواري نيز گزينه‌هاي خوبي به‌شمار مي‌آيند. بهتر است كه سعي كنيد تا جاي ممكن با وجود چوب لباسي‌ها فضا را شلوغ نكنيد و مرتب بودن محيط را حفظ نماييد.

عناصر تزييني در دكوراسيون راهروي كوچك

مي‌توانيد با توجه به خلاقيت و سليقه خود و همچنين با استفاده از عناصر تزييني راهروي منزل را به فضاي متفاوتي تبديل كنيد. براي اينكار لازم نيست دست به هزينه‌هاي بسيار بالا بزنيد. شما حتي مي‌توانيد با ساده‌ترين و پيش پا افتاده‌ترين وسايل، محيطي متفاوت و خاص در دكوراسيون راهروي منزل خود ايجاد كنيد و با كمك آن حس استقبال و خوشامدگويي را به خوبي انتقال دهيد.

دكوراسيون راهرو

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “تزيين راهرو خانه با ايده‌هايي ساده را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۱:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

لباس‌هايي كه با گذر زمان نو مي‌شوند!

خيلي چيزها در زندگي، با گذشت زمان بهتر نمود پيدا مي‌كنند!
نو مي‌شوند

لباس‌هايي كه نو مي‌شوند!

شايد جالب باشد كه بعضي از لباس‌ها، همين‌گونه هستند و با پوشيدن مداوم، داستان‌هاي زيادي براي گفتن پيدا مي‌كنند و نو مي‌شوند . شايد با وجود ترندهاي زودگذر، اين ايده كمي عجيب به نظر برسد ولي به شما قول مي‌دهيم كه اين لباس‌ها اگر به خوبي مراقبت بشوند، ساليان سال دوست قديمي و صيميمي شما خواهند شد. با بخش مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد.

 

۹ لباس مردانه كه با گذشت زمان بهتر ميشن

كاپشن چرم

زيبايي كاپشن‌هاي چرم با كيفيت اينكه حتي با گذشت زمان و پوشيدن مداوم اونا و تغيير رنگ بعضي از قسمت‌هاي اون مثلا قسمت آستين‌ و يا جيب‌ها، به جاي بدتر شدن جذاب‌تر مي‌شوند . پس اگر يكي از آن‌ها را داريد به خوبي مراقب آن باشيد و اگر نه، حتما به فكر باشيد، چون مي‌تواند در اكثر مناسبت‌ها از پوشيدن آن لذت برد.

لباس نو

پيراهن پشم چهارخانه

به تاريخچه پيراهن‌هاي پشم بيرين و به كابوي‌ها و مردان سرسخت كه مي‌رسيد، اين پيراهن‌ها با وجود طرح‌هاي چهارخانه تيز و تند تا طرح‌هاي سايه‌دار، مي‌تواند مناسب خيلي از تيپ‌ها باشد و جنس پشم و نرم آن مي‌تواند راحتي كامل رو به شما داده و ساليان سال دوام بياورد.

كهنه

شلوار جين كلاسيك

اين شلوار جين‌ها در مرحله توليد، براي ايجاد سايه‌ها و طرح‌هاي مختلف شسته نميشوند و مزيت آن اين است كه قابل انعطاف‌تر هستند و رنگ كلاسيك آن‌ها مي‌تواند شما را همه جا همراهي كند.

كيفيت

ساعت برنزي

شايد ساعت‌هاي نقره‌اي و حتي طلايي هم خوب باشند ولي جذابيت يكي از انواع برنزي اينكه با گذشت زمان تغيير رنگ ميدهد ولي به روش دوس داشتني؛ يعني از رنگ طلايي براق به رنگ حنايي و بالاخره سايه‌هايي از قهوه‌اي.

جديد

كفش كتاني

خيلي شنيده‌ايد كه كفش‌هاي كتاني بايد هر روز تميز باشند، اين شايد براي بعضي كفش‌هاي كتاني لوكس درست باشد ولي كفش‌هايي مثل كانورس و يا ونس با كمي حالت قديمي و استفاده شده بهتر مي‌شوند.

كتاني

كيف چرم

يك كيف چرم خوب با گذشت زمان رنگ و شكل خاصي به خود مي‌گيرد كه مي‌تواند جذاب باشد. پس موقع خريد از با كيفيت‌ترين‌ها را بخريد. ارزشش را دارد.

كيف چرم

كت دنيم

اين تكه لباس مردانه را، علاوه بر اين كه مي‌توانيد در فصل‌هاي مختلف همراه داشته باشيد، در كنار آن مي‌تواند ساليان سال با شما بوده و با هر بار پوشيدن و شستن بهتر مي‌شود.

كت دنيم

كفش چرم

يكي ديگر از آن تكه‌هاي كلاسيك كه مي‌تواند با شما همراه باشد، كفش‌هاي چرم با دوخت و جنس با كيفيت است.

كفش چرم

كت رسمي مخملي

جنس و حتي رنگ كت‌هاي مخملي داراي پرز، با هر بار پوشيدن، كمي تغيير مي‌كند و با اين حال مي‌‍تواند با شما بماند.

كت رسمي مخملي

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “چگونه از لباس‌هايمان نگهداري كنيم” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۲:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

گشاد كردن شلوار جين تنگ

اگر شلوار جين شما برايتان تنگ شده، مي‌توانيد با روش‌هاي ساده در خانه، سايز مورد نظر خود را درست كنيد.
شلوار جين تنگ

چگونه شلوار جين تنگ را گشاد كنيم؟

گاهي پيش مي‌آيد كه شلواري كه خريده يا كادو گرفته‌ايد، برايتان تنگ بوده و يا به تازگي تنگ شده است؛ اگر دلتان نمي‌آيد كه شلوار جين خود را دور بيندازيد، مي‌توانيد در خانه با كمي حوصله شلوار تنگ خود را گشاد كنيد. با بخش مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد.

جين

ترفندهاي گشاد كردن شلوار جين تنگ

شلوار مرطوبتان را بپوشيد

شلوار خود را با آب بشوييد و هنگامي كه هنوز مرطوب است آن را بپوشيد و با آن راه برويد تا جا باز كند و برايتان گشاد شود.

ضربه زدن

براي گشاد شدن شلوار لي با چيزي مانند كفش كتوني به آن ضربه بزنيد بد نيست.

پوشيدن شلوار در خانه

اگر بتوانيد شلوار لي تنگ خود را در خانه بپوشيد، كم كم جا باز و فشار كمتري به پاها وارد مي‌كند و هر روز احساس راحتي بيشتري خواهيد كرد.

شلوار جين

نرمش كنيد

اگر مي خواهيد شلوار جين شما كمي گشاد شود، شلوارتان را بپوشيد و كمي نرمش كنيد تا جا باز كند.

دوختن يك تكه كش كوچك

اگر شلوار شما برايتان از قسمت كمر تنگ است قسمت كمر شلوار خود را قيچي زده و يك تكه كش به آن اضافه كنيد.

شلوارتان را كمي بكشيد!

آسان‌ترين روش براي گشاد كردن شلوار جين اين است كه آن را با آب ولرم مرطوب كرده و روي زمين پهن كنيد سپس شلوار را زماني كه مرطوب است به هر طرفي كه مي‌خواهيد بكشيد تا برايتان گشاد شود. اگر شلوار اندازه شما نشد دوباره آن را با آب ولرم خيس كنيد و بكشيد.

جين تنگ

در وان آب گرم بنشينيد!

براي گشاد شدن شلوار جين خود، ابتدا شلوار جينتان را بپوشيد و همانطور كه آن را به پا داريد، درون وان آب گرم بنشينيد. سپس شلوار را از پا خارج كنيد و اجازه دهيد تا خشك شود. آب گرم سبب كش آمدن الياف پارچه و شل شدن آن مي‌‎شود.

نوار دور شلوار را به دقت جدا كنيد

اين روش پيشرفته‌تر است و به تبحر نياز دارد اما براي رسيدن به نتيجه مطلوب بهترين تكنيك است. ابتدا ۵ تا ۷ سانتي‌متر درزهاي كناري شلوارتان را بشكافيد و در اين محل نوار دو شلوار را ببريد سپس براي افزايش دور كمر تكه پارچه لي را به شلوار خود بدوزيد.

گشاد كردن

كمر شلوار را با احتياط جدا كنيد

اگر كمر شلوار جين شما به دليل چاقي برايتان تنگ شده بود و به سادگي بسته نشد و به شكم فشار آورد، كمر شلوار خود را جدا كنيد اما اين كار به كمي تخصص در خياطي نياز دارد. پس بهتر است به يك خياط مراجعه كنيد تا كمر شلوار را پايين‌تر از خط شكم بدوزد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “چطور تيپ جين بزنيم؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۶:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

لباس عروس آستين دار

يكي از انواع لباس عروس كه به تازگي مد شده، لباس عروس آستين دار است.
لباس عروس آستين دار

لباس عروس پوشيده

لباس عروس آستين دار كه به تازگي، دوباره مد شده است، چه در ايران و چه در غرب، مورد استقبال عروس‌هاي بسياري قرار گرفته، چرا كه علاوه بر پوشيده بودن كه براي خيلي‌ها اهميت دارد، خود به خود زيور محسوب شده و جلوه خاصي در عكس و فيلم به عروس مي‌دهد. در اين اينجا سعي داريم چند مدل از اين نوع لباس عروس را، به نمايش بگذاريم. با بخش مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد.

عكس شماره ۱

لباس عروس با آستين

عكس شماره ۲

لباس عروس

عكس شماره ۳

عروس

لباس شماره ۴

لباس عروس پوشيده

لباس عروس شماره ۵

عروسي

انتخاب مدل لباس عروس نقش مهمي در زيبايي بيشتر شما در شب عروسي خواهد شد؛ پس در انتخاب خود دقت نماييد و از مدل‌هاي‌ جديد لباس عروس چه در سايت‌هاي داخلي و چه خارجي، ديدن كنيد.

در اين جا جدا از مدل هاي‌ لباس عروس نكاتي ديگر هم كه كمك بـه زيبايي بيشتر شما خواهد كرد ياداوري خواهيم كرد.

عروس جذاب عروس لزوما قد بلند نيست

برخي فكر مي‌كنند هر چـه قد بلندتر باشي جذاب‌تر به نظر مي رسي. البته مـا انكار نمي‌كنيم كه داشتن قد بلند مي‌تواند يك مزيت و يك فاكتور جذابيت براي برخي افراد باشد اما خانم‌هاي با قد متوسط و حتي كوتاه هم مي‌توانند با انتخاب لباس و كفش مناسب جذاب به نظر برسند. اگر قد كوتاه يا متوسطي داريد، پوشيدن يك كفش پنج تا ده سانتي شما را خوش فرم‌تر نشان مي‌دهد.

اما در سايز پاشنه كفش افراط نكنيد چون علاوه بر اين كه راه رفتن را برايتان سخت مي‌كند، كفش‌هاي با پاشنه خيلي بلند كمر را قوزدار هم نشان مي‌دهد و بدن را به سمت جلو متمايل خواهند كرد كه اين شكل خوشايندي ندارد. براي پيشگيري از يك چنين مشكلي پاشنه كفش را متوسط در نظر بگيريد و در كنار ان صاف و با سينه جلو راه برويد.

تاج و تور عروس

تاج و تور قطعا اكسسوري‌هايي بسيار مهم در جذابيت عروس هستند. اگر مي‌خواهيد يك عروس جذاب و شيك به نظر برسيد در انتخاب تاج و تور دقت بـه خرج دهيد و لزوما نياز نيست تاج گران بخريد؛ ولي استفاده از يك تاج ظريف و با مهره‌هاي براق و زيبا روي موهايتان قطعا شما را شبيه پرنسس‌ها خواهد كرد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “مدل لباس عروس پفي و پرنسسي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

تابلوي مناسب براي پذيرايي

تابلو يكي از مهم‌ترين عناصر دكوراسيون داخلي است و اگر مناسب و متناسب با فضا نباشد از جلوه دكوراسيون منزل به شدت مي‌كاهد.
تابلو براي پذيرايي

راهنماي انتخاب تابلو براي پذيرايي

به گزارش مجله دلتا، تابلوها را مي‌توان يكي از عناصر تكميل‌كننده دكوراسيون خانه به شمار آورد. اما آيا هر تابلويي مناسب هر اتاقي است؟ قطعاً معيار انتخاب تابلو براي پذيرايي با تابلو براي اتاق‌خواب متفاوت است. اگر تمايل داريد بدانيد كدام تابلو مناسب پذيرايي است با مجله دلتا، همراه ما باشيد. هماهنگي ميان رنگ و مدل تابلوها با زمينه رنگي به كار رفته در چيدمان باعث ايجاد هماهنگي تمام عناصر با هم مي‌شود.

مكان نصب تابلو

تابلو براي پذيرايي

هنگام خريد تابلو براي پذيرايي به محل نصب آن فكر كنيد. بهتر است تابلوهاي بزرگ را روي ديوارهاي اصلي پذيرايي نصب كنيد.

همچنين، ديوار پشت كاناپه معمولاً بهترين مكان براي نصب تابلو است. اما بايد در نظر داشته باشيد كه طول تابلوها نبايد از طول كاناپه بيشتر باشد.

تابلوهاي كوچك‌تر را گاهي به جاي نصب روي ديوار مي‌توان روي ميز يا شلف قرار داد.

براي نصب تابلوهاي مدرن در اتاق پذيرايي يا اتاق نشيمن بهتر است كه آن‌ها را پشت سر كاناپه اصلي يا روي ديوار كانوني نصب كنيد.

عرض تابلوي شما نبايد بيشتر از عرض كاناپه باشد. اندازه ايده‌آل اين است كه عرض آن، حداكثر دو سوم ديوار بالاي مبل، پيش برود. در مورد نصب گروهي تابلوها هم اين نكته را رعايت كنيد.

هميشه تابلوها را طوري نصب كنيد كه با سطح ديد شما هم تراز باشند. تابلوهاي خيلي بالاتر يا پايين‌تر از خط ديد، فضا را بي‌تناسب نشان مي‌دهند.

تابلو براي پذيرايي

اگر مي‌خواهيد چند تابلوي نقاشي را كنار هم در چند رديف قرار دهيد، بهتر است تابلوهاي روشن را بالاتر و آن‌هايي را كه رنگ تيره‌تري دارند در رديف‌هاي پايين‌تر نصب كنيد.

موضوع يا سوژه تابلوهايي كه مي‌خواهيد كنار هم نصب كنيد، يكسان در نظر بگيريد. به طور مثال، اگر به تابلوهايي با موضوع دريا و اقيانوس علاقه‌مند هستيد، تصاويري از خانه‌هاي ساحلي، ماهيگيري، قايقراني و … را كنار هم قرار دهيد.

بعد از خريد تابلوهاي جديد، بلافاصله سراغ ميخ و چكش نرويد. درباره اينكه مي‌خواهد تابلوها را چطور كنار هم قرار دهيد خوب فكر كنيد. مي‌توانيد يك دايره، مستطيل يا حتي مثلث فرضي را در ذهن‌تان مجسم كنيد و تابلوها را طوري كنار هم بچينيد تا فرم نهايي آن‌ها كنار هم، تعريف شده باشد.

براي راحتي كار، تابلوهاي مورد نظرتان را روي يك مقوا يا كاغذ بزرگ روي زمين بچينيد و بعد از هر كدام الگويي تهيه كنيد. حالا اين الگوها را روي ديوار كنار هم بچسبانيد و بعد جاي ميخ را مشخص كنيد. به اين ترتيب، ديوارهاي شما به دليل آزمون و خطاهاي مختلف هنگام نصب، سوراخ‌سوراخ نمي‌شود.

تابلو براي پذيرايي

اگر تصوير مورد نظر شما كوچك است اما مي‌خواهيد آن‌را داخل يك قاب بزرگ بگذاريد بايد به سراغ تهيه پاسپارتو برويد. پاسپارتو يك مقواي ساده است كه به عنوان يك حاشيه بزرگ يا كوچك دور نقاشي يا تصوير مورد نظرتان قرار مي‌گيرد. رنگ آن بايد با يكي از رنگ‌هاي اصلي نقاشي هماهنگ اما با رنگ قاب تضاد داشته باشد. گاهي اوقات مي‌توانيد از قاب‌هاي حاشيه‌دار هم براي بزرگ‌تر كردن اندازه ابعاد تصوير استفاده كنيد.

اگر مي‌خواهيد تابلوي شما بيشتر به چشم بيايد، بالاي آن يك چراغ براي نورپردازي نصب كنيد كه شاخه آن قابليت تنظيم شدن را داشته باشد و نور را روي سطح تابلو بتاباند. در اين صورت تابلوي شما جلوه بيشتري خواهد داشت.

اگر مي‌خواهيد ديوار شما بلندتر به نظر برسد از چيدمان عمودي استفاده كنيد اما اگر مي‌خواهيد ديوار پهن‌‌تر شود، تابلوها را به صورت افقي كنار هم قرار دهيد.

گاهي اوقات مي‌توانيد از تابلوها براي پوشاندن نقص‌هاي ديوارها استفاده كنيد اما يادتان باشد كه در اين صورت هم بايد ارتباط مشخصي بين اين قاب با ساير تابلوها وجود داشته باشد تا تابلويي كه براي اين منظور در نظر گرفته‌ايد ناموزون و بي‌ربط به نظر نرسد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۰:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع: