تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

اتاق غذاخوري لوكس و پرجلوه

هميشه در دكوراسيون به يك مشكل اساسي برمي‌خوريم; اين كه سليقه‌مان يك چيز مي‌گويد و بودجه‌مان يك چيز ديگر! هماهنگ كردن اين دو به طور همزمان مي‌تواند كاري بسيار مشكل باشد.
اتاق غذاخوري

مدل دكوراسيون اتاق غذاخوري، اينطوري لوكس تر به نظر مياد!

 

اين كه وسايل و مبلماني كه براي فضايمان انتخاب مي‌كنيم پا را از بودجه فراتر مي‌گذارند و آن چيزي كه مي‌توانيم با هزينه كم‌تر خريداري نماييم باب ميلمان نيست! اما واقعيت اين است كه داشتن فضايي مانند سالن ناهارخوري كه گران است و داشتن يك اتاق ناهارخوري كه به نظر گران قيمت مي‌رسد، دو چيز بسيار متفاوت خواهد بود. منظور اين است كه با همان بودجه كم مي‌توان ترفندهايي به كار برد كه طراحي شما گران‌تر و لوكس‌تر به نظر بيايد. براي شروع، در اين نوشتار از مجله دلتا توصيه‌هايي براي صرفه جويي در بودجه درعين رسيدن به يك غذاخوري لوكس و شيك آماده شده است.

 

غذاخوري

 

به كارگيري رنگ‌هاي لوكس

يكي از ساده‌ترين روش‌هايي كه مي‌توانيد شيك بودن را به فضاي غذاخوري خود بياوريد اين است كه رنگ‌ها را به آن اضافه كنيد. گاهي اوقات ديوارها يا اكسسوري‌هاي رنگي از نمونه‌هاي سفيد و بي‌روح جذابيت بيش‌تري دارند. براي اين كار رنگ‌هاي زيادي مانند طلايي، نقره اي، مشكي براي يك سبك لوكس‌تر و رنگ‌هاي ديگر مانند سبز، بنفش و حتي چوب مورد استفاده براي ميز و صندلي به خوبي شما را به اين هدف مي رسانند.

 

توجه به چيدمان روي ميز

چيدمان‌هاي بسيار زيبا و استفاده از گل‌هاي طبيعي را بيش‌تر در دكوراسيون فيلم‌ها و يا تصاوير ژورنال ديده‌ايم. شايد كم‌تر پيش آمده كه اين كار را روي ميز غذاخوري خود نيز انجام دهيم. برعكس، اتاق ناهارخوري يكي از بهترين فرصت‌ها براي بيان يك حس واقعي است، زيرا هيچ چيز زيباتر از يك آرايش گل به خوبي نمي‌تواند زيبايي و حس لطيف را وارد فضاي غذاخوري نمايد. اگر از گل‌هاي ارزان قيمت استفاده كنيد مي‌توانيد هفته به هفته آن‌ها را تغيير داده و تنوع ايجاد نماييد.

 

سالن غذاخوري

 

ظروف طلايي

اين يكي از بهترين راهنمايي‌هاي لوكس‎تر نشان دادن يك اتاق غذاخوري ساده است.  لوازم جانبي هميشه كمك زيادي به اضافه كردن جزييات خاص و البته پركاربرد در فضا مي‌كنند. معمولا براي اين كار از فلزات مختلف كمك گرفته مي‌شود كه فلز طلايي نيز يكي از آن‌هاست. اما اگر به اين رنگ علاقه نداريد مي‌توانيد از نمونه‌هاي استيل يا رز گلد استفاده نماييد. در هر صورت شما همان نماي باشكوه و پر زرق و برق را خواهيد ديد.

 

اضافه كردن قاليچه

فرش هميشه بخش مهمي از دكور خانه براي فرهنگ ها و سبك‌هاي مختلف، چه كلاسيك و چه مدرن، در سراسر دنيا است. امروز ما متوجه هستيم كه فرش‌ها هر زماني كه به فضاي ناهارخوري وارد مي‌شوند، بسيار بهتر از قبل بر آن تاثير گذاشته و مستقل بودن اين فضا را بهتر تعريف مي‌كنند. انتخاب فرش با طرح و رنگ درست مي‌تواند هماهنگي و يكنواختي زيبايي را در فضاي شما به وجود بياورد.

 

فرش اتاق غذاخوري

 

كاغذ ديواري اتاق غذاخوري

كاغذ ديواري يك روش زيبايي است كه مي‌تواند تفاوت خيره كننده در هر اتاق ايجاد نمايد و اگر شما به دنبال ايجاد يك سبك خاص در اتاق غذاخوري هستيد، كاغذ ديواري دقيقا همان چيزي است كه به كمكتان مي‌آيد. نقش و طرح هندسي كاغذ ديواري مي‌تواند تاثير بسيار زيادي بر لوكس شدن فضا داشته باشد. اگر به سمت طرح‌هاي كلاسيك با رنگ طلايي يا نقره اي برويد بيش تر به اين هدف نزديك مي‌شويد.

 

نورپردازي خلاق در غذاخوري

نورپردازي يكي از عناصر مهم در طراحي اتاق ناهار خوري است اما در عين حال مي‌تواند تاثير بسيار زيادي بر سبك اتاق شما نيز داشته باشد. گاهي با انتخاب چند لوستر يا آويز ارزان قيمت در كنار هم مي‌توانيد جلوه خاصي را در فضا به وجود بياوريد.

 

اتاق غذاخوري

 

صندلي روح

از آن جايي كه اين صندلي‌ها امروزه در دكوراسيون طرفداران بسيار زيادي پيدا كرده‌اند، در بسياري از فضاهاي لوكس نيز به كار مي‌روند. شايد دليل اين امر فرم كلاسيك آن‌هاست كه با شيشه‌اي بودنشان تركيب مدرني را نيز نشان مي‌دهند. در اين ناهارخوري از يك ميز گرد به همراه صندلي روح استفاده شده كه يك فضاي شيك اما بسيار صميمي را به وجود آورده است.

 

صندلي شيشه اي

 

اثر هنري

هر اتاق ناهارخوري نياز به هنر دارد. اين آخرين ايده‌اي است كه مي‌توانم براي رسيدن به يك طراحي لوكس يا خاص در فضاي غذاخوري به شما پيشنهاد دهيم. حتما لازم نيست به دنبال آثار مشهور و گران قيمت برويد، در بين آثار هنرمندان جوان نيز مي‌توانيد كارهايي زيبا با قيمت هاي مناسب‌تر بيابيد.

سالن غذاخوري

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “دكوراسيون اتاق غذاخوري را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۱:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

چيدمان خانه بدون مبل

چيدمان خانه بدون مبل هم يكي از اين مد هاي جالب است و در عين سادگي آرامش و راحتي را نيز با خود به همراه دارد.
چيدمان خانه بدون مبل

خانه بدون مبل

تا به حال به تزيين خانه بدون مبلمان فكر كرده ايد؟ نه اين كه خانه‌تان خالي باشد، يعني اين كه مبلمان خانه فرق داشته باشد. متفاوت باشد با هر آنچه كه تا به حال ديده‌ايد، هم مدرن  و هم شبيه خانه‌هاي پدربزرگ و مادر بزرگ باشد. يعني بتواني روي زمين بنشيني اما كاملا هم سبك مدرن باشد. تا انتهاي اين نوشتار از مجله دلتا همراه ما باشيد تا ايده‌هاي چيدمان خانه بدون مبل را مطرح كنيم كه مطمئنا نظرتان را عوض خواهد كرد.

 

چيدمان خانه

استفاده از پشتي و تشكچه‌ها

خانه‌هاي قديمي را به ياد مي‌آوريد، هميشه مهمان خانه‌ها و نشيمن‌ها با پشتي و تشكچه تزيين مي‌شد، كه اتفاقا بسيار هم جالب و دوست داشتني بودند. شما هم مي‌توانيد از همين ايده‌ها استفاده كنيد. و خانه را به سبك خانه‌هاي پدر بزرگ و مادر بزرگ دكور كنيد، اما لزوما اين پشتي‌ها نبايد همان طور قديمي باشند، مي‌توانيد از پشتي‌هاي مدرن‌تري براي دكوراسيون داخلي خانه بدون مبل خود استفاده كنيد.

خانه بدون مبل

كمك گرفتن از كوسن‌ها

كوسن‌هاي كوچك، تغييرات بزرگ در دكوراسيون داخلي پديد مي آورند و هميشه مي‌توان به آن‌ها اعتماد كرد به همين دليل اين ايده بسيار جذاب و دوست داشتني است. تعداد زيادي كوسن يك شكل و اندازه درست و بعد با چيدمان‌هاي مختلف براي خودتان نشيمن درست كنيد. خوبي اين ايده اين است كه هر دقيقه مي‌توانيد آن را تغيير دهيد و هر كسي مي تواند نشيمن مورد علاقه خودش را بسازد.

چيدمان خانه بدون مبل

رختخواب‌هايي كه مبل مي‌شوند

براي اين ايده مي‌توانيد از رخت خواب‌هاي تان كمك بگيريد. چيزي كه در هر خانه ايراني پيدا مي‌شود تعداد زيادي رختخواب است كه هميشه هم مشكل كمبود جا دارند، خب پيشنهاد ما اين است كه ابتدا براي تمام تشك‌ها و بالش‌ها ملحفه‌هاي زيبا و رنگارنگ تهيه و بعد تعدادي از آن‌ها را تبديل به نشيمن‌هايي در گوشه و كنار خانه كنيد. و بقيه را هم به همين ترتيب در گوشه و كنار خانه جاي دهيد. به همين سادگي هم دكوراسيون داخلي خانه را بدون مبلمان چيدمان كرده‌ايد و هم رختخواب‌ها را طبقه بندي و نظم داده ايد.

 

چيدمان خانه

تشكچه‌هاي فانتزي

گاهي وقت‌ها خانه شما مبل دارد اما بد نيست گاهي هم نشستن روي زمين را تجربه كنيد. بنابراين پيشنهاد مي كنيم براي يكي از طرف‌هاي ميزهاي جلو مبلي تعدادي كوسن بزرگ يا تشكچه فانتزي با پارچه‌هاي طرح‌دار و زيبا تهيه كنيد و آن‌ها را روي زمين قرار دهيد. اين ايده دكوراسيون داخلي خانه‌تان را حسابي تحت تاثير قرار دهد.

تشك‌هاي تاشو

حتما شما هم راجع به مبلمان تخت خواب شو شنيده‌ايد، اما اين بار مي‌خواهيم برعكس آن را بگوييم، يعني تخت خواب‌هايي كه مبل مي‌شوند. شايد خنده‌تان بگيريد و بگوييد خب اين‌ها چه فرقي با هم دارند، اما بايد خدمتتان عرض كنيم كه در مبل‌هاي تخت خواب شو، نشيمن مبل‌ها تبديل به جايي براي خواب مي شود، اما در تخت خواب‌هاي مبل شو اين تشك‌هاست  كه با تا شدن يك مبل تر و تميز و زيبا را به شما تحويل مي‌دهند، در واقع همان تشكي را كه رويش مي خوابيد با تعدادي دكمه و بست مي‌توانيد تبديل به يك مبل كنيد.

خانه بدون مبل

خانه‌اي امن براي كودكان

يكي از نگراني‌ها و دغدغه‌هاي تمام نشدني مادرها، نگراني راجع به افتادن آن‌ها از مبل‌ها آن هم موقع شيطنت و بپر بپر است. خانه بدون مبل مي‌تواند يكي از ايده‌هايي باشد كه مادر‌ها از آن به شدت استقبال مي‌كنند. خب پس به جاي مبل‌هاي مرتفع چند تشك گرم و نرم درست كنيد و آن‌ها را در اختيار كودكان‌تان قرار دهيد. تا هم خيال خودتان راحت و هم چيدمان خانه بدون مبل صورت گرفته باشد. در ضمن اين تشك‌ها را مي‌توانيد خودتان بسازيد، اگر نمي‌دانيد چگونه، از مادر‌ها و مادر بزرگ‌ها كمك بخواهيد.

غذاخوري بدون صندلي

فقط نشيمن خانه نيست كه مي‌تواند بدون مبل چيدمان شود، فضاهاي ديگر خانه مانند غذاخوري هم شامل اين قضيه مي شود. مي‌توانيد ميزهاي بدون صندلي داشته باشيد. يك چيزي شبيه ميزهايي كه در آسياي شرقي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

خانه بدون مبل

تركيب كوسن‌هاي كوچك و بزرگ

اگر دوست داريد گوشه دنج خانه را تبديل به پناهگاهي براي رهايي از خستگي‌ كرده اما دوست هم نداريد كه خيلي براي آن هزينه كنيد و گرم و نرم بودن آن هم برايتان مهم است، اين ايده مختص به خود شما است. تعدادي كوسن كوچك و بزرگ تهيه كنيد و آن‌ها را با نظم و ترتيب دلخواه در گوشه دنج خانه بچينيد، هر چه تعداد اين كوسن‌ها زياد باشد آسايش و آرامش شما هم بيشتر است، در ضمن اين هم راهي براي چيدمان خانه بدون مبل است.

چيدمان خانه بدون مبل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۹:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار!

آمدن يك فرشته كوچك به زندگي آدم؛ حس قشنگ و زيبايي است، اما امان از آن روزي كه اين فرشته كوچك و دوست داشتني شروع به راه رفتن مي‌كند.
دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار

دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار

از روزي كه اين فرشته كوچك و دوست داشتني شروع به راه رفتن مي‌كند، آن وقت است كه ديگر نه شما و نه دكوراسيون داخلي خانه رنگ آرامش را نمي‌بينيد. هر چيزي كه در دسترس اين فرشته بازيگوش باشد، از صدمه جان سالم به در نمي‌برد. مطمئنا اين دغدغه بسياري از خانم هايي است كه بچه كوچك دارند، اما امروز ما مي‌خواهيم ترفندهايي را نشان دهيم، كه با استفاده از آن‌ها مي‌توانيد دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار را به جايي امن براي كودك بدل كنيد، كه هم او با خيال راحت به گردش در فضاهاي داخلي خانه بپردازد و هم از نگراني‌هاي شما كم شود. اين مطلب از مجله دلتا را تا انتها همراهي كنيد، كلي ايده‌هاي جالب در انتظار شما است.

چيدن لوازم دكوري روي شلف‌ها و قفسه‌هاي ديواري

اولين قدم براي داشتن خانه اي امن براي كودكان نو پا اين است كه وسيله ها و لوازم دكوري را در ارتفاع‌هايي بچينيد كه كودك دستش به آن‌ها نرسد. البته كه اين كار هم خود نكته‌هايي دارد، مثلا نبايد گلدان‌ها يا  آينه و شمعدان‌ها را در جايي گذاشت كه با يك ضربه به پايين بيافتند و بشكنند و به كودكان و حتي خود شما آسيب بزند. بهتر است كه جايي كه براي آن‌ها در نظر گرفته مي‌شود ايمن باشد و در عوض چيزهايي در دسترس كودك قرار بگيرد كه براي او خطري نداشته باشد.

دكوراسيون خانه‌ بچه دار

تخته سياه‌هايي براي دكوراسيون داخلي خانه

قبل از آنكه وروجك بازيگوش شما به جان ديوارها بيافتد و همانند پيكاسو و ونگوگ شروع به خلق اثار هنري ناب و خاصش كند، بستري را فراهم كنيد تا اين كار را هدفمند‌تر و با لذت بيشتري انجام دهد، نه اين كه دست اخر شما را عصباني كند. يكي از ديوار‌هاي خانه را به شكل تخته سياه در بياوريد يا نه، اصلا مي‌توانيد تمام پايين ديوارها را با تابلوهايي از جنس تخته سياه بپوشانيد. اين بستگي به ميزان شيطنت كوچولوي شما دارد. آن‌هايي كه بچه كوچك دارند، به خوبي مي دانند كه در خانه تخته سياه هم لازم مي‌شود.

دكور خانه‌هاي بچه دار

سبدهايي براي طبقه‌بندي و نظم‌دهي به دكوراسيون داخلي

هر كاري هم بكنيد نمي‌توانيد كودك ۲ ساله را متقاعد كنيد كه اسباب بازي‌هايش را پخش و پلا نكند، پس بايد خودتان دست به كار شويد و سبدها را به يكي از اصلي‌ترين لوازم دكوري خانه بدل كنيد. اين سبدها وقتي در گوشه و كنار خانه وجود داشته باشند اين اجازه را مي‌دهند كه در چند لحظه خانه يا اتاق را مرتب كنيد و البته اگر جنس اين سبد‌ها براي كودك حساسيت زا نباشد، ديگر حتي لازم نيست كه بر برداشتن اسباب بازي‌هايش هم نظارت كنيد، فقط دقت كنيد كه اسباب بازي‌هايي كه درون اين سبد‌ها ريخته مي‌شود براي كودك ايمن باشد همين.

دكوراسيون خانه‌ي بچه دار

 

به جنس فرش‌ها و پارچه‌هاي رو مبلي اهميت دهيد

وقتي صحبت از بچه‌هاي كوچك به ميان مي‌آيد فكر همه به سمت ظريف بودن و آسيب پذير بودنشان مي‌رود. بنابر اين انتخاب‌هاي ما براي چيزهايي كه اين فرشته هاي دوست داشتني با آن‌ها ارتباط دارند بسيار حائز اهميت مي شود. انتخاب فرش‌ها و پارچه‌هاي رومبلي يكي ديگر از چيزهايي هستند كه بايد در انتخاب آن‌ها نهايت دقت و ظرافت به كار برده شود.

اين يك حقيقت انكار ناپذير است كه كودك شما حتما به روي فرش‌ها و مبل‌ها نقاشي خواهد كشيد، هر قدر هم كه شما مواظب او باشيد. پس علاوه بر اين كه زمان انتخاب پارچه‌هاي رومبلي و فرش‌ها به حساسيت زا نبودن و لطيف بودن آن‌ها توجه مي‌كنيد، بايد به جنس و رنگ‌هاي آن هم توجه كنيد. بهتر است كه اين پارچه‌ها را از نوع طرح دار و شلوغ انتخاب كنيد تا اثري هنري بچه‌ها ميان آن‌ها گم شود، رنگ‌هاي خنثي بهترين انتخاب هستند و جنس اين پارچه ها بايد به گونه‌اي باشد كه به راحتي با يك دستمال نم دار پاك شوند. ما بايد آمادگي هر گونه خرابكاري را از طرف اين وروجك‌هاي دوست داشتني داشته باشيد.

سرويس‌هاي بهداشتي مناسب كودكان

در داخل سرويس هاي بهداشتي تعدادي پله‌هاي كوچك و قابل جابه جايي قرار دهيد تا كودك بتواند از آن‌ها براي رسيدن به سينك روشويي استفاده كند. البته اين پله‌ها براي آن دسته از كودكاني مناسب است كه كمي بزرگ‌تراند و مي‌توانند از پس خودشان برايند.

دكور خانه‌هاي بچه دار

پله‌ها و اختلاف ارتفاع‌ها را بپوشانيد

اگر در خانه اختلاف ارتفاع، پله يا چيزهايي از اين قبيل داريد، آن‌ها را با استفاده از كوسن‌ها، رويه‌هاي كاناپه، ابرهايي كه با پارچه‌هاي نرم كاور شده‌اند و خلاصه هر آن چيزي كه فكر مي‌كنيد مي‌تواند از آسيب رسيدن به كودك جلوگيري كند بپوشانيد.

پوشاندن كف اتاق با موكت و فرش

دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار كه قرار است جولانگاه يك وروجك به تمام معنا باشد، اگر كل كف خانه با فرش‌ها و موكت‌هايي كه پرز‌هاي نرم دارند پوشيده شده باشد، بهتر است. با اين كار شما بستري راحت و ايمن را براي بازي‌هاي او پديد مي‌آوريد اما بايد به يكي دو نكته توجه كنيد، اول اين كه فرش‌ها و موكت‌ها نبايد رنگ‌هاي روشن داشته باشند و رنگ‌هايي مانند خاكي، خاكستري و قهوه‌اي گزينه‌هاي بهتري هستند و نكته دو اين كه پرز‌هاي اين فرش‌ها و موكت‌ها نبايد خيلي بلند باشد چرا كه موجب مي‌شود پاي كودك به آن‌ها گير كند و حادثه آفرين باشد.

دكوراسيون خانه‌هاي بچه دار

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر” فرش اتاق كودك ” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۶:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع صندلي راك

تصور هميشگي ما از صندلي‌هاي راك چيزي نيست جز اينكه پدر بزرگ و يا مادر بزرگمان كنار شومينه و يا در يك گوشه دنج خانه در حال بافتني بافتن، كتاب خواندن، موسيقي گوش دادن و يا تلويزيون نگاه كردن هستند.
انواع صندلي راك

صندلي راك

صندلي راك يكي از بهترين و راحتترين صندلي‌ها هستند. انواع صندلي‌ راك طوري طراحي شده‌اند كه هنگام نشستن روي آنها احساس آرامش و راحتي مي‌كنيد. در گذشته نيز از مدل قديمي اين صندلي‌ها استفاده مي‌كردند اما امروزه طرح و مدل اين صندلي‌ها مدرن‌تر هستند و مي‌توانيد به خوبي روي اين صندلي‌ها استراحت كنيد.در اين نوشتار از بخش دكوراسيون مجله دلتا با انواع مدرن صندلي‌هاي راك آشنا مي‌شويم.

صندلي راك چوبي

اين سبك صندلي‌هاي راك را ديده‌ايد. معمول‌ترين مدل صندلي‌هاي راك هستند كه با يكي از انواع چوب توليد مي‌شوند. در چيدمان كلاسيك خانه‌ مي‌توان روي آن حساب كنيد و بسته به رنگ‌هاي غالب دكوراسيون منزل رنگ آن را تغيير دهيد. اگر اين مدل صندلي راك را انتخاب كرديد دستتان حسابي براي تغيير رنگش باز است. مي‌توانيد رنگ‌هاي سفارشي خاص را به كارگاه مورد نظر سفارش دهيد و حسابي خاص و منحصربه‌فرد باشيد.

انواع صندلي راك

صندلي راك لهستاني

اين صندلي‌هاي راك خاص و لاكچري كه با تكنيك شگفت‌انگيز خم چوب ساخته‌شده‌اند، آن‌قدر بادوام و مرغوب‌اند كه مسلماً سال‌ها در خانه‌ از ديدنش لذت خواهيد برد. خم چوب با بخار آب باعث دوام هرچه بيشتر چوب و تاب ملايم و آرام صندلي راك لهستاني شده است. جداي قيمت گران اين سبك همه ويژگي‌هايش فوق‌العاده است و براي منزل كلاسيك انتخابي چشم‌نواز خواهد بود.

راك

صندلي راك راحتي با فوم و پارچه

اگر يك صندلي راك مناسب اتاق كودك مي‌خواهيد اين يكي بهترين انتخاب خواهد بود. نشيمن‌گاه و تكيه‌گاه نرمش مي‌تواند مكاني خوب و آرام را براي شيردهي و آرام كردن كودكتان فراهم كند و خودتان هم حسابي از تاب خوردن روي آن لذت ببريد. شايد پيدا كردن اين صندلي راك كمي سخت باشد اما مسلماً جوينده هميشه يابنده است.

انواع صندلي

صندلي راك مدرن

اين صندلي‌هاي پرطرفدار كه سبك مدرن را رسماً زيرورو كرده‌اند و اين روزها هم حسابي باب شده‌اند اين بار به شكل صندلي راك درآمده‌اند تا از شما كه عاشق چيدمان مدرن هستيد حسابي دل ببرند. اين صندلي‌ها كم‌جا هستند و برعكس ديگر مدل‌هاي صندلي راك مي‌توانيد در خانه كوچك هم به خريدش فكر كنيد و اين خودش يك امتياز مثبت براي اين مدل محسوب مي‌شود.

صندلي راك

صندلي راك باغي

از مواد ضدآب ساخته شده‌اند و به‌راحتي روي بالكن، حياط خانه و در باغ مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد؛ كافي است براي خريدنشان به مراكز فروش صندلي‌هاي باغي برويد. مدل‌هاي باغي و فضاي آزاد صندلي راك بهتر است نشيمن نرمي داشته باشند و يك تشكچه مخصوص انتخاب خوبي است. در هواي دل‌پذير بهاري و خنكاي دل‌انگيز پاييز مي‌توانيد ساعت‌ها روي آن لم دهيد.

از كجا صندلي راك بخريم؟

بازارها و مراكز فروش مبل و ميز و صندلي در شهرتان دم‌دستي‌ترين گزينه ممكن است. ايده ديگر گشتن مراكز توليد و كارگاه‌هاي اطراف شهر است كه معمولاً هم در نزديكي يكديگر قرار دارند. اگر در شهري زندگي مي‌كنيد كه ممكن است صندلي راك باب دلتان را پيدا نكنيد، حتماً اين را هم مي‌دانيد كه اين روزها هر چيزي به‌آساني در اينترنت فروخته مي‌شود؛ كافي است كمي جست‌وجو كنيد. ايده سفارشي ساختن صندلي راك خيلي فكر معقولي نيست چون ساختن اين صندلي براي يك كارگاه به شكل تك به‌صرفه نيست و برايتان حتماً گران تمام خواهد شد به‌علاوه اينكه ساختنش مهارت و تجربه زيادي هم مي‌خواهيد. به هر حال از اين المان زيبا و تاثيرش در دكوراسيون خانه غافل نشويد و از آرامش حركات نرم و آرام آن لذت ببريد.

صندلي

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر “صندلي هاي مناسب اپنرا مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۲:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

تقسيم‌بندي فضاي اتاق با روش‌هاي ساده

چه در سوييتي كوچك زندگي كنيد و چه در خانه‌اي بزرگ با فضاي بسيار آزاد، گاهي دل‌تان فضاي خصوصي مي‌خواهد.
تقسيم‌بندي فضاي اتاق

تقسيم‌بندي فضاي اتاق 

هرچند اخيرا گرايش به طراحي فضاي آزاد بيشتر شده است، اما اين مسئله چيزي از ارزش فضاهاي اختصاصي خانه كم نمي‌كند. اين نوشتار از مجله دلتا را به همين موضوع يعني تقسيم‌بندي فضاي اتاق اختصاص داده‌ايم و مي‌خواهيم ببينيم كه چطور مي‌توانيم بدون بنايي و با زحمت كم، چنين فضاهايي را در خانه ايجاد كنيم.

۱. تغيير چيدمان

اگر در خانه اتاقي بسيار بزرگ و دلباز داريد، به‌‌جاي اينكه اثاثيه را دورتادور اتاق بچينيد، آنها را به مركز اتاق منتقل كنيد. به اين صورت ديگر احساس خالي بودن اتاق توي ذوق نمي‌زند.

• از قرار دادن بوفه در قسمت مياني اتاق واهمه نداشته باشيد، چراكه با اين كار مي‌توانيد اتاق را به دو بخش مجزا تقسيم كنيد.

• وسايل بزرگ‌ را به‌گونه‌اي انتخاب كنيد كه از لحاظ رنگ يا شكل هارموني داشته باشند؛ به اين ترتيب اتاق شلوغ به نظر نخواهد رسيد.

• هميشه سعي كنيد كه فضاي قابل‌ملاحظه‌اي را در اطراف اثاثيهٔ بزرگ‌ خالي بگذاريد تا اتاق بيش‌ازحد شلوغ نشود.

تقسيم‌بندي اتاق

۲. نورپردازي

نورپردازي راهكاري ظريف و نسبتا نامحسوس براي تقسيم‌بندي فضاي اتاق به دو فضاي جداگانه است. چراغ‌هاي روميزي و شمع‌ها، با نور ملايم خود بخش‌هاي كوچك را روشن مي‌كنند. از سوي ديگر چراغ‌هاي سقفي نقاط كانوني خاصي همچون تابلوها و ديواركوب‌ها را روشن مي‌كنند. اما لوسترها و آويزهاي سقفي به‌خودي‌خود از نقاط برجستهٔ خانه اند كه علاوه‌بر روشن كردن فضاي دلخواه، حجم وسيع‌تري را اشغال مي‌كنند و در جداسازي فضاها نقش دارند؛ پس مطمئن شويد كه حداكثر استفاده را از آنها خواهيد داشت.

۳. استفاده از فرش و قاليچه

استفاده از فرش و قاليچه راهكار ديگري براي تقسيم كردن فضاي اتاق به دو قسمت است. فرش يا قاليچه را در قسمت موردنظر پهن و اطراف يا روي آن را با اثاثيه پر كنيد. به اين صورت فضاي موردنظرتان را از ديگر قسمت‌هاي اتاق جدا مي‌كنيد. با استفاده از قاليچه‌هايي در اشكال و اندازه‌هاي مختلف، مي‌توانيد بخشي از فضا را به سليقه‌ٔ خود جدا كنيد. به‌علاوه، مي‌توانيد با پهن كردن فرش و قاليچه‌اي نرم از سردي و سختي كف‌‌پوش خانه بكاهيد.

تقسيم‌بندي فضا

۴. استفاده از قفسه‌هاي كتاب

داشتن قفسهٔ كتاب براي هر خانه‌‌اي ضروري است، اما گاهي انتخاب مكان مناسب براي آن چالش بر‌انگيز است. كتاب‌ها اساسا زيبا هستند و بايد از آنها در طراحي دكوراسيون داخلي خانه استفاده كرد.

استفاده از قفسه‌هاي دورو، ازهرجهت انتخاب هوشمندانه‌اي براي تقسيم بندي فضاي اتاق است. چراكه نه‌تنها كتا‌ب‌ها را در خود جاي مي‌دهد، بلكه مي‌تواند در نقش نوعي ديوار موقت ظاهر شود. با اضافه كردن وسايل تزييني هم‌رنگ به قفسه يا تعبيهٔ نردباني براي ايجاد حس‌وحال كتابخانه، قفسهٔ كتاب‌هاي خود را به يكي از نقاط عطف خانه بدل كنيد.

لازم نيست از اين قفسه‌ها تنها براي كتاب‌ استفاده كنيد؛ شما مي‌توانيد با تركيبي از وسايل تزييني زيبا و يادداشت‌هاي موردعلاقه‌تان در كنار كتاب‌ها، نمايي هنرمندانه ايجاد كنيد؛ يا مي‌توانيد با اختصاص دادن يك طرف قفسه به جعبه‌هاي نظم‌دهنده، آن را به قفسه‌اي دومنظوره تبديل كنيد.

 فضاي اتاق

۵. استفاده از پرده

پيش از هر چيز، بايد به‌دقت هدف‌تان را از تقسيم‌بندي فضاي اتاق مشخص و با توجه به آن، كاربردي‌ترين روش را انتخاب كنيد. اگر هدف‌تان اين است كه اتاق را كاملا به دو فضاي جداگانه تقسيم كنيد، مي‌توانيد با نصب پرده اين كار را انجام دهيد.

كافي است ريل پرده را به مكان موردنظرتان منتقل كنيد و پرده را به آن نصب كنيد. پارچه و گيره‌هايي كه براي پرده انتخاب مي‌كنيد، بايد متناسب با رنگ‌بندي و طراحي ساير قسمت‌هاي اتاق باشند. به اين صورت مي‌توانيد فضايي مشخص را كاملا مجزا و از آن به‌عناوين ‌مختلفي همچون اتاق‌خواب مهمان استفاده كنيد.

تقسيم‌بندي اتاق

۶. استفاده از پارتيشن

اگر مي‌خواهيد دست‌تان براي تقسيم كردن فضا بازتر باشد و به‌دنبال چيزي هستيد كه جابه‌جا كردن آن به‌سادگي انجام شود، استفاده از پارتيشن موقت ايده‌اي عالي و كارآمد خواهد بود.

اگر خودتان قادر به درست كردن پارتيشن باشيد، مي‌توانيد دقيقا همان چيزي را كه در نظر داريد تهيه كنيد. در غير اين‌ صورت مي‌توانيد از پارتيشن‌هاي آماده استفاده كنيد و با كاغذ ديواري مناسب، رنگ و … آن را با ديگر قسمت‌هاي اتاق هماهنگ كنيد.

تقسيم‌بندي فضاي اتاق

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر مطلب” خانه  خود را دلبازتر كنيد را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۵:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد!

از فضاهاي پرت خانه به سادگي نگذريد, از همين فضاها مي‌توانيد بهترين استفاده را ببريد.
فضاهاي پرت را چگونه پر كنيم

طراحان دكوراسيون داخلي چگونه از فضاهاي پرت بيشترين استفاده را مي‌كنند؟

در تمام خانه ها فضاهايي وجود دارند كه به عنوان فضاهاي پرت و بلا استفاده ناميده مي‌شوند. در اين نوشتار از مجله دلتا به مطالعه پيشنهاد‌هاي طراحان دكوراسيون داخلي كه فضاهاي پرت را چگونه پر كنيم ، مي‌پردازيم.

 

فضاي پشت در

فضاي پشت در ورودي خانه يكي از فضاهاي پرت است. شما مي‌توانيد براي كاربردي شدن اين قسمت يك كنسول كوچك و آينه نصب كنيد. نصب كردن اين كنسول و آينه به شما كمك مي‌كند در بدو ورود وسايل‌تان را روي كنسول قرار داده و سر و وضع‌تان را جلوي آينه مرتب كنيد.

فضاهاي پرت

گوشه هاي كوچك

در اين گوشه‌هاي كوچك قلاب‌هاي چوبي ديواري نصب كنيد. به اين قلاب‌هاي كوچك مي‌توانيد ظروف شيشه‌اي كه شمع درون آنها قرار دارد يا گلدان‌هاي كوچك و بزرگ آويزان كنيد.

زير راه پله

يكي از قسمت‌هاي بلا استفاده در خانه‌هاي دوبلكس، مسير زير پله‌ها است. مي‌توانيد در اين قسمت يك نيمكت كوچك قرار دهيد و براي جذابيت بيشتر و تزيين اين قسمت يك تابلو بزرگ را بالاي اين نيمكت نصب كنيد.

كنج

بالاي رادياتورها

برخي از افرادي كه شكل و شمايل رادياتورها را دوست ندارند، از رو شوفاژي استفاده مي‌كنند. اين روشوفاژي‌ها قسمتي از فضاي خانه را اشغال مي‌كنند و قسمت رويه آن‌ها يك فضاي پرت و بلا استفاده است. اما به راحتي مي‌توانيد از قسمت رويه اين روشوفاژي‌ها به عنوان يك ميز كنسول استفاده كنيد.

فضاي بلااستفاده

گوشه هاي بين دو ديوار

اگر فضاي داخلي خانه شما هم به شكلي است كه بين دو ديوار يك فضاي گود و بلااستفاده قرار دارد مي‌توانيد از اين ايده استفاده كنيد. يك ميز كار يا تحرير با سايز كمي كوچكتر از اين فضا سفارش دهيد. دقت كنيد عمق ميز از گودي ديوار شما بيرون نزند.

فضاي باز بين كابينت هاي بالاي آشپزخانه

در برخي از آشپزخانه‌ها به دليل وچود پنجره، فضاي بازي بين كابينت هاي بالاي وجود دارد. شما مي‌توانيد اين فضاي باز را با شلف‌هاي ديواري پر كرده و برخي از لوازم را كه كمتر استفاده مي‌كنيد روي اين شلف‌ها قرار دهيد.

زير پنجره هاي بلند

بسياري از خانه‌هاي امروزي پنجره‌هاي بلند دارند كه ارتفاع آنها ۱۰ تا ۱۵ سانت بالاي زمين است. مي‌توانيد از نيمكت‌هاي كوچك براي قسمت پايين اين پنجره‌ها استفاده كنيد. اين محل مي تواند محل ساكت ودنجي براي استراحت باشد.

فضاهاي بلااستفاده

ديوارهاي آشپزخانه هاي كوچك

يكي از مشكلات خانه‌هاي امروزي متراژ كوچك آنها است. اگر شما هم در خانه كوچكي زندگي مي‌كنيد، مطمئنا آشپزخانه شما هم كوچك بوده و تعداد كابينت هاي آن محدود است. نصب كردن كابينت روي برخي از ديوارها مي‌تواند فضاي آشپزخانه را كوچك‌تر نشان دهد. به جاي استفاده از كابينت مي‌توانيد از شلف هاي ديواري استفاده كرده و روي اين شلف‌ها لوازم دكوري و آشپزخانه را قرار دهيد.

پشت كاناپه

اتاق نشيمن شما اگر مربع شكل باشد و دوست داشته باشيد كه مبلمان را در وسط قرار دهيد با يك فضاي پرت و خالي در پشت كاناپه مواجه مي شويد. اما نگران نباشيد، مي‌توانيد يك ميز، دقيقا مساوي با طول كاناپه در پشت آن قرار داده و روي آن را با لوازم دكوري پركنيد.

فضاي پرت

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر ترفندهاي دكوراسيون مدرن را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۲:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز جلو مبل و نكاتي براي تزيين آن

مي توان با در نظر داشتن نكاتي ساده و مهم، ميز جلو مبلي را به صورت زيبا تزيين كرد و به دكوراسيون پذيرايي و نشيمن منزل جلوه اي شيك بخشيد.
تزيين ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي

در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم نكات كليدي كه طراحان داخلي در تزيين ميز جلو مبلي استفاده مي‌كنند را معرفي كنيم تا بتوانيد اين عنصرِ مهمِ نشيمن و پذيرايي را اصولي و زيبا دكور كنيد.

چيدمان ميز جلو مبلي

براي تزيين ميز جلو مبل، يك دكوري را به عنوان نقطه كانوني در نظر بگيريد!

تزيين ميز جلو مبل مانند دكور اصولي هر اتاقي از خانه، نياز به نقطه كانوني دارد. با توجه به اين موضوع بايد يك دكوري كه از نظر شكل و ظاهر زيبا و متفاوت است را روي ميز جلوي مبل منزل قرار دهيد، تا توجه هر شخصي را به خود جلب كند. نقطه كانوني ميز نشيمن، مي‌تواند شاخه هاي زيبايي از گل مورد علاقه، سوغاتي از يك سفر خاطره انگيز و يا يادگاري خاص از دوستان و آشنايان باشد. پس پيشنهاد مي‌كنيم به سليقه و علاقه خود دكوري خاصي كه بسيار دوستش داريد را انتخاب كنيد.

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبل را شلوغ و در هم ريخته نكنيد!

توجه داشته باشيد كه سطح در هم ريخته ميز جلو مبل، جلوه بدي به دكوراسيون نشيمن مي‌دهد. علاوه بر آن، اين ميز بايد فضاي كافي براي قرار دادن وسايل پذيرايي را نيز داشته باشد. بنابراين بيش از حد آن را پر از لوازم دكوري نكنيد و هميشه آن را مرتب نگه داريد. پيشنهاد مي‌كنيم براي مرتب نگه داشتن سطح اين ميز، يك سيني مخصوص تهيه كنيد و برخي وسايل دكوري و پذيرايي را درون آن قرار دهيد.

براي تزيين ميزهاي جلو مبلي كوچك، از شكلات‌خوري و زير ليواني‌هاي زيبا استفاده كنيد تا فضاي كم‌تري را به لوازم دكوري كه كاربرد خاصي ندارند، اختصاص داده باشيد.

پيشنهاد مي‌كنيم كه بيشتر از سه نوع دكوري را روي اين ميز قرار ندهيد تا هم ديزايني اصولي داشته باشيد و هم فضاي كافي روي آن ايجاد شود. براي مثال تنها از سه گروه، كتاب، شمع و گل براي دكور ميز جلو مبل استفاده كنيد.

چيدمان ميز جلو مبلي

دكوري ها را بر اساس شكل هندسي ميز جلو مبلي كه داريد، انتخاب كنيد!

يكي از مهم‌ترين نكاتي كه در تزيين ميز جلو مبل بايد در نظر داشته باشيد، هارموني و هماهنگي بين شكل هندسي ميز و دكوري هاي روي آن است. پس با توجه به اين موضوع برخي از دكوري ها را مشابه با شكل ميز نشيمن منزل انتخاب كنيد.

البته بايد بدانيد كه مشابه بودن تمام شكل ها، جلوه يكسان و بدون جذابيتي به ديزاين ميز خواهد داد. بنابراين يك يا دو دكوري كه شكل متضاد دارند را روي ميز قرار دهيد.

هارموني با مبلمان و وسايل ديگر را فراموش نكنيد!

توجه داشته باشيد كه عناصر روي ميز جلوي مبل، از ديگر وسايل و مبلمان اتاق نشيمن جدا نيستند و بايد بين آن ها نيز هارموني وجود داشته باشد. پس مانند نشيمن، يك يا دو عدد از آن‌ها را به رنگ و يا طرح مشابه يكي از مبلمان و وسايل ديگر انتخاب كنيد.

تناسب را بين اندازه ميز جلو مبل و بزرگ ترين دكوري رعايت كنيد!

يكي از مهم‌ترين نكات كه در تزيين ميز جلو مبل بايد رعايت كنيد، تناسب بين اندازه ميز و بزرگ‌ترين دكوري روي آن است. در واقع اين دكوري، نه آن چنان بزرگ باشد كه سطح زيادي از ميز را پوشش دهد و نه آن چنان كوچك كه روي ميز گم شود. همچنين در نظر داشته باشيد كه ارتفاع وسايل روي ميز نبايد به قدري باشد كه ديد را براي تماشاي تلويزيون و ديدن مهمانان مختل كند.

براي تزيين ميز جلوي مبل، ريتم ايجاد كنيد!

يكي از ترفندهاي ديگرِ براي ايجاد جذابيت و زيبايي در دكوراسيون، ايجاد ريتم با تكرار وسايل كوچك و بزرگ يا كوتاه و بلند در آن است. براي اين كار پيشنهاد مي‌كنيم يكي از تزئينات روي ميز مثل كتاب، شمع و يا هر چيز ديگري را، روي ميز چيدمان كنيد.

ميز جلو مبلي

از دكوري هايي استفاده كنيد كه از هر طرف قابل ديدن باشند!

دقت داشته باشيد دكوري هاي ميز جلوي مبل، بايد از هر طرفي كه نشسته ايد، قابل ديدن باشند. با اين تعريف وسايلي مانند قاب عكس كه از هر سمتي ديده نمي شوند را روي ميز قرار ندهيد.

طبقه پايين ميز جلو مبلي را نيز مرتب و منظم بچينيد!

در نظر داشته باشيد، ديدِ كم به طبقه پايين ميز جلو مبل نبايد باعث شود كه آن را غير اصولي و نامرتب چيدمان كنيد. پيشنهاد مي كنيم براي اين بخش وسايل كم كاربردتر و آن هايي كه جنبه دكوري كم تري دارند را در نظر بگيريد و منظم و مرتب بچينيد تا به آن ها دسترسي آساني داشته باشيد. از آن جا كه وسايل طبقه زير ميز شيشه اي به راحتي ديده مي شوند، آن را نيز با دكوري هاي زيبا و با توجه به نكات بالا، چيدمان كنيد.

تزيين ميز جلو مبلي

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با تزيينات بيشتر ” آينه كاري سالن پذيرايي را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۴:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هايي براي كتابخانه ديواري

كتابخانه ديواري از آن چيزهايي است كه چه كتابخوان باشيد چه نه، برايتان جذاب خواهد بود. اما معمولا هيچ خانه‌اي از قبل كتابخانه ندارد و لازم است خودتان براي داشتن آن اقدام كنيد. پس اگر قصد چنين كاري را داريد، حتما اين ايده‌ها را ببينيد و الهام بگيريد.
ايده‌هايي براي كتابخانه ديواري

كتابخانه ديواري

آيا در خانه فضاي خالي اضافه داريد و نمي‌دانيد از آن چه استفاده‌اي كنيد؟ آنرا به يك كتابخانه‌ي ديواري تبديل كنيد. اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه دوست داريد در وقت اضافه خود مطالعه كنيد و يا دوست داريد كلكسيوني از كتاب داشته باشيد، احتمالا بايد چند كتاب يا مجله داشته باشيد كه بخواهيد در كتابخانه از آن‌ها نگهداري كنيد. اگر كتابخانه‌هاي طرح سنتي را دوست نداريد، مي‌توانيد يك طراحي مدرن و ساده انتخاب كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا با ما باشيد تا ايده‌هايي براي كتابخانه ديواري را بررسي كنيم.

كتابخانه

كتابخانه ديواري مدرن

اين اتاق با كتابخانه ديواري كار شده چطور است؟ به نظر مي‌رسد كه تركيب رنگي سفيد و خاكستري تيره در اين طراحي بسيار زيباست. چهره‌اي مدرن و معاصر …

تركيب پلكان و كتابخانه

جاي اضافه براي ساخت كتابخانه ديواري نداريد؟ خب جاي نگراني نيست. هنوز هم راهي هست كه بتوانيد كتاب هايتان را در جاي مناسبي قرار دهيد. براي مثال به اين طراحي نگاه كنيد. تركيب پلكان با كتابخانه، استفاده‌ي بهينه از فضا همراه با دكوراسيون مدرن و زيبا را به وجود آورده است.
 
ايده‌هاي كتابخانه ديواري

كتابخانه در اتاق خواب

اگر از كتاب خواندن قبل از خواب لذت مي‌بريد، پس حتما دوست داريد همه‌ كتاب‌هاي مورد علاقه‌تان در اتاق خوابتان باشد تا به راحتي به آن‌ها دسترسي داشته باشيد. لازم نيست كه يك ديوار كاملا خالي را براي طراحي كتابخانه ديواري انتخاب كنيد. مي‌توانيد كتابخانه را با پنجره،  تركيب و نماي زيبايي را خلق كنيد.

تركيب دفتر كار خانگي و كتابخانه

كتابخانه ديواري، يكي از ضروريات دفتر كار خانگي محسوب مي‌شود. در اين تصوير مي‌توانيد يك نمونه‌ي عالي از آن را ببينيد. طراحي بسيار مينيمال، جزئيات جالبي به اين اتاق اضافه كرده است.
 
ايده‌هايي براي كتابخانه

غذاي جسم و غذاي روح در كنار هم

اتاق غذاخوري نيز مي‌تواند براي ساخت كتابخانه مناسب باشد. اين اتاق مي‌تواند چندكاره باشد. شما مي‌توانيد يك ميز ساده و چند صندلي راحت در اطراف آن قرارداده و يكي از ديوار‌ها را به كتابخانه و ويترين اختصاص دهيد.
 
ايده‌هاي كتابخانه ديواري

كتابخانه در ديوار اتاق نشيمن

البته كه در ساخت خانه‌هاي معمولي، محل به خصوصي براي كتابخانه‌ها درنظر گرفته نمي‌شود. اما كتابخانه ديواري مي‌تواند به سادگي بخشي از دكوراسيون خانه باشد. كتابخانه در كنار شومينه و بافت رنگي اتاق بسيار ديدني و تاثير گذار مي شود.
 
كتابخانه ديواري

دكور و كتابخانه

كتابخانه‌هاي ديواري با اشغال حداقل فضا مي‌توانند محل مناسبي براي نگهداري كتاب‌ها و همچنين به نمايش گذاشتن لوازم دكوراتيو خانه باشند. اين طراحي را مي‌توانيد در اتاق خواب، اتاق نشيمن، دفتر كار و اساسا هر فضاي ديگري به كار بگيريد.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۸:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع پاف مبل

انواع مدل پاف مبل را براي قسمت‌هاي مختلف منزل از جمله اتاق نشيمن و اتاق خواب مي‌توان استفاده كرد. تنها كافي است مدل‌ها و كاربردهاي اين نوع مبل را بشناسيد تا خانه خود را زيباتر كنيد.
انواع پاف مبل

پاف مبل 

پاف‌‌ها يك نوع صندلي بدون دسته و بدون پشتي اند، كه درواقع از يك كفي و پايه و يك كوسن تشيل شده است. در اكثر مواقع، انواع پاف مبل را در مقابل مبل يا صندلي راحتي قرار مي‌دهند تا افراد بتوانند به مبل تكيه دهند و پاي‌هاي خود را روي آن دراز كنند. با اين‌حال، پاف‌ ها به گونه‌اي ساخته مي‌شوند كه بتوانند وزن يك نفر را به طور كامل تحمل كنند و اين به آن معناست كه مي‌توان از اين نوع مبل به عنوان يك صندلي نيز استفاده كرد. علاوه بر اين، همانطور كه در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا خواهيد ديد، از پاف‌ها مي‌توان به عنوان ميز جلو مبلي، جعبه‌ي نگهداري وسايل و … نيز استفاده كرد.
انواع پاف

انواع مدل پاف مبل

مدل‌هاي پاف مبل متنوع و كاربرد پاف در دكوراسيون متفاوت است. اندازه، شكل و مواد سازنده پاف‌ها براساس كاربرد آنها تعيين مي‌شود.

۱-مدل پاف مبل مناسب كاربري ميز

اين نوع پاف، سطحي صاف و بدون هيچ‌گونه دكمه يا پستي و بلندي است، به طوري كه مي‌توان به عنوان ميز جلوي مبل از آن استفاده كرد و نگران ريختن مايعات نبود. اين مدل مي‌تواند به هر شكلي باشد و معمولا از ميكرو فيبر، چرم و غيره ساخته مي‌شود.
 

 

پاف مبل

۲-مدل پاف مبل انبار

اگر به دنبال يك راه حل هوشمندانه، براي نگهداري بالش و پتو‌هاي خود در اتاق نشيمن هستيد، اين نوع مدل پاف مبل كه همزمان به عنوان يك جعبه هم كاربرد دارد را در نظر بگيريد. پاف‌هاي اين مدلي، معمولا به شكل مربع يا مستطيل است، همراه با يك در كه يا داراي لولاست و يا كاملا برداشته مي‌شود. بعضي از پاف‌هاي جعبه‌اي، حتي كشو‌هايي براي نگهداري وسايل كوچك‌تر مثل كنترل تلويزيون دارند. اين مدل براي اكثر اتاق‌هاي نشيمن مناسب است و همزمان امكان صرفه جويي در فضا را هم براي‌تان فراهم مي‌كند.
 
پاف صندوقي

۳-مدل پاف گليدر

اگر يك صندلي گليدر يا راك داريد، يك پاف گليدر نيز مي‌تواند به راحتي شما بيفزايد. شما مي‌توانيد آن را در اتاق خواب يا اتاق نشيمن و يا هرجاي ديگري كه نياز به يك تكيه گاه براي پاهاي خود داريد قرار دهيد. اكثر پاف‌هاي گليدر گرد و از جنس مبل يا صندلي شما است.

۴-مدل پاف چستر

اگر به دنبال يك مدل پاف براي اتاق نشيمن شيك هستيد، اين نوع پاف‌ها مناسبند. اين طرح نه تنها جذاب است، بلكه ايجاد راحتي هم  مي كنند و بالشتك‌هاي زيادي دارد كه مي‌توانيد پاهاي خود را به آن‌ها تكيه دهيد و استراحت كنيد.
 
انواع پاف
 
پيشنهاد مطالعه :  اگر به مدل‌هاي چستر علاقه‌مند هستيد، مطلب “مبل مدل چستر مناسب خانه هاي مدرن” را مطالعه كنيد.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي ديوار پشت تلويزيون

ديواري كه تلويزيون در مقابل آن قرار مي گيرد معمولا بزرگ ترين و بلندترين ديوار سالن پذيرايي است بنابراين طراحي و تزيين ديوار پشت تلويزيون از اهميت زيادي برخوردار است و تاثير زيادي روي زيبايي و جذابيت دكوراسيون منزل دارد.
طراحي ديوار پشت تلويزيون

ديوار پشت تلويزيون

امروزه تلويزيون‌ها نسبت به تلويزيون‌هاي قديمي سبك و نازك‌تر شده‌اند و در اغلب خانه‌ها از تلويزيون‌هاي بزرگ ال سي دي و ال اي دي استفاده مي‌شود. از اين رو تلويزيون كاملا در معرض ديد قرار دارد و نقطه كانوني در هر خانه‌اي محسوب مي‌شود. بنابراين بهتر است ديوار پشت تلويزيون به زيباترين شكل ممكن تزيين شود. در ادامه ايده‌هايي را براي طراحي ديوار پشت تلويزيون در اين نوشتار از مجله دلتا مطالعه خواهيد كرد. 

ديوار پشت تلويزيون

ايده‌هاي كاربردي براي ديوار پشت تلويزيون

براي طراحي ديوار پشت تلويزيون ايده‌ها و روش‌هاي زيادي وجود دارد و شما مي‌توانيد به كمك كاغذ‌ ديواري و كناف و نقاشي روي ديوار و … پشت تلويزيون را تزيين كنيد.

تزيينات پشت تلويزيون

يكي از انواع روش‌هاي ساده براي تزيين ديوار پشت تلويزيون استفاده از قاب عكس و يا تابلوهايي است كه به صورت متقارن روي ديوار نصب شده اند اين روش تزيين براي خانه‌هاي كوچك آپارتماني مناسب و ايده‌آل است و در عين زيبايي نيازمند صرف هزينه كمي است. براي تزيين پشت تلويزيون همچنين مي‌توانيد از ديوار سنگي و يا ديوار آجري استفاده كنيد كه اين مدل تزيين براي خانه‌ها با دكوراسيون كلاسيك و يا مدرن مناسب است توجه داشته باشيد كه ديوار آجري و يا سنگي پشت تلويزيون به فضاي سالن پذيرايي صميمت و گرما مي‌بخشد و شما مي‌توانيد به غير از سنگ و آجر از سنگ‌هاي آنتيك نيز براي ديزاين پشت تلويزيون استفاده كنيد.

طراحي پشت تلويزيون

روش ديگر براي تزيين كردن ديوار پشت تلويزيون استفاده از يك كنسول با قفسه‌ها و كمد است كه در اين مدل تزيين اغلب وسط كنسول تو رفتگي براي نصب تلويزيون وجود دارد و اطراف تلويزيون نيز قفسه‌هايي نصب مي‌شود كه مي‌توانيد از اين قفسه‌ها براي قرار دادن وسايل تزييني و دكوري استفاده كنيد و در قسمت پاييني كنسول نيز فضايي براي قرار دادن وسايل پخش كننده در نظر گرفته مي‌شود. برخي از كنسول‌ها به صورت سرتاسري براي ديوار پشت تلويزيون طراحي مي شوند كه اين مدل كنسول‌ها كم هزينه‌ترند و براي خانه‌هاي آپارتماني كوچك مي‌توانند انتخابي مناسب باشند.

ديوار تلويزيون

انتخاب رنگ مناسب مي‌تواند براي تزيين  ديوار پشت تلويزيون ايده كاربردي و كم هزينه‌اي باشد. شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي روشن و قوي براي رنگ آميزي ديوار تلويزيون استفاده و فضايي متفاوت را در اين قسمت از دكوراسيون سالن پذيرايي ايجاد كنيد.
براي تزيين  ديوار پشت تلويزيون مي‌توانيد از شلف و يا قفسه‌هاي ديواري استفاده كنيد و وسايل تزييني و دكوري شيك و جذابي را در قفسه‌ها و يا شلف قرار دهيد.

تزيين ديوار پشت تلويزيون با كاغذ ديواري

براي تزيين و  طراحي ديوار تلويزيون مي‌توانيد از كاغذ ديواري‌هاي ساده و كاغذ ديواري پوستري و يا كاغذ ديواري سه بعدي استفاده كنيد كه هر يك از اين مدل‌هاي كاغذ ديواري، زيبايي و جذابيت خاص خودشان را دارند. توجه داشته باشيد كه رنگ‌هاي به كار برده شده در كاغذ ديواري بهتر است با ساير رنگ‌هاي موجود در دكوراسيون سالن پذيرايي مطابقت داشته باشد تا دكوراسيون داخلي پذيرايي و تزيينات پشت تلويزيون خاص و متفاوت‌تر به نظر برسد.

ديوار پشت تلويزيون

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر “انواع ميز تلويزيون را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۵:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع: