تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

تخت خواب سايه بان دار

امروزه در دنياي طراحي داخلي و مبلمان با انواع و اقسام تخت خواب‌هايي رو‌به‌رو مي‌شويم كه هر كدام از آنها بنا بر معيارهاي مختلف مي‌توانند گزينه‌هاي ايده آلي براي سليقه‌ها و كاربردهاي متفاوت باشند.
تخت خواب سايه بان دار

تخت خواب سايه‌بان دار

در اين نوشتار از مجله دلتا با شما هستيم تا به معرفي يكي از متفاوت‌ترين و در عين حال محبوب‌ترين انواع تخت خواب‌ها بپردازيم و شما را با آن آشنا كنيم: تخت خواب سايه بان دار !

تخت خواب‌هاي سايه‌بان دار كه با نام‌هاي تخت خواب كانوپي، تخت خواب حجله‌دار و يا تخت خواب پرنسسي نيز شناخته مي‌شوند، مدل‌هايي است كه به لحاظ طراحي متفاوت‌تر بوده و دور تا دور آنها پرده كشي مي‌شود. در واقع در اين نوع از تخت خواب‌ها چهار تيرك در چهار طرف تخت خواب وجود دارد كه با كمك يك پارچه يا پرده به هم متصل مي‌شوند.

تخت خواب حجله دار

 از آنجا كه طراحي اين نوع از تخت خواب‌ها ريشه در دوران بسيار دور و كاخ‌هاي شاهنشاهي دارد، بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند كه از تخت خواب حجله‌دار خود در سبك‌هاي دكوراسيوني كلاسيك و سلطنتي استفاده كنند. با اين حال با وجود مدل‌هاي متنوع‌تر و جمع و جورتر اين نوع از تخت خواب‌ها، به راحتي مي‌توان از آنها در سبك‌هاي دكوراسيوني متفاوتي همچون مدرن، معاصر و… نيز استفاده كرد.

طراحي تخت خواب حجله‌دار

استفاده از تخت خواب سايه‌بان دار و يا همان تخت خواب حجله‌دار صرفا به زيبايي فضا مختص و محدود نخواهد شد. اين نوع از تخت خواب‌ها مي‌توانند حريم شخصي شما را مشخص‌تر كرده و احساس امنيت بيشتري را در زمان خواب به شما القا كنند. علاوه بر اين تخت خواب سايه‌بان‌دار مي‌تواند انتخاب بسيار خوبي براي خانه‌هايي باشد كه نورگيري بسيار زيادي دارند و تابش مستقيم نور در زمان خواب مي‌تواند باعث آزار فرد شود.

تخت خواب حجله دار

در طراحي تخت خواب‌هاي حجله‌دار از دو روش كلي براي نصب پرده‌ها استفاده مي‌شود. در برخي از مدل‌ها، پرده‌هاي اطراف تخت با كمك ستون‌ها و قاب‌هاي بلند و مرتفع كناره‌هاي تخت خواب، اطراف آن را محاصره مي‌كنند. اين يعني پرده‌ها بدون اتصال و تماسي با سقف، صرفا از ستون‌هاي تخت خواب آويزان خواهند شد.

تخت خواب

در نوع دوم طراحي تخت‌خواب‌هاي حجله‌دار، پرده مستقيما به سقف متصل شده و از آن آويزان مي‌شود. به همين دليل هم در چنين مدل هايي شايد بتوان گفت كه موارد استفاده محدودتر مي‌شود، چرا كه كوتاه و يا بلند بودن سقف تاثير بسيار زيادي داشته و مي‌تواند باعث قناسي تخت‌خواب حجله‌دار شود.

تخت خواب

طراحي تخت خواب سايه بان دار تنوع بسياري دارد. اين يعني در كنار مواردي كه ذكر كرديم وجود سقف، ارتفاع متفاوت پرده‌ها، عدم وجود سقف و… همه و همه مي‌توانند تنوع طراحي تخت خواب حجله دار را به مراتب بيشتر كند. به همين دليل مي‌توانيد با توجه به فضاي موجود در خانه و همين طور معيارها و سليقه شخصي به انتخاب تخت خواب سايه‌بان دار مورد نظر خود بپردازيد. اين نوع از تخت خواب‌ها در مدل‌هاي متفاوتي اعم از تخت خواب دونفره، تخت خواب يك نفره، تخت خواب نوجوان و… قابل استفاده خواهند بود.

در دكوراسيون اتاق خواب

طبيعي است كه تخت خواب‌هاي سايه‌بان دار براي تمامي فضاها و دكوراسيون‌هاي اتاق خواب مناسب نخواهند بود. به همين دليل هم لازم است كه پيش از خريد اين نوع از تخت خواب‌ها شرايط موجود در اتاق خواب را بررسي كرده و در رابطه با فضاي مورد نظر براي قرارگيري تخت خواب تصميم گيري كنيد.

تخت خواب

تخت‌خواب‌هاي سايه‌بان‌دار به لحاظ فضاي كلي اشغال شده از كف زمين، تفاوت چنداني با تخت خواب‌هاي معمولي نخواهند داشت، اما از آنجا كه ارتفاع بلندي دارند و فضاي نسبتا زيادي از ارتفاع اتاق‌خواب را اشغال مي‌كنند، مي‌توانند باعث كوچك‌تر نشان دادن اتاق خواب شوند. به همين دليل توصيه‌اي كه برايتان داريم آن است كه تا جاي ممكن در دكوراسيون اتاق خواب كوچك خود از تخت خواب كانوپي استفاده نكنيد.

تخت خواب سايه بان دار

در كنار اين، محل قرارگيري تخت خواب‌حجله‌دار از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. تخت خواب سايه‌بان‌دار را در قسمتي از اتاق خواب قرار دهيد كه مانع جريان نور در اتاق خواب نشود، چرا كه طبيعي است وجود اين حجم مرتفع در اتاق خواب و به خصوص در مسير نور آفتاب مي تواند فضا را بسيار تاريك كند. با توجه به وجود تنوع بسيار زياد تخت خواب سايه‌بان‌دار در ابعاد متفاوت و جمع و جور، انتخاب اين نوع از تخت خواب‌ها را به مراتب آسان‌تر خواهد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۲:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب فضاي نگهداري وسايل بر اساس كاربرد اتاق

فضاي ذخيره سازي مناسب بر هر مكان كدام است و چگونه مي توان بهترين انتخاب را انجام داد؟
انتخاب فضاي ذخيره سازي

فضاي ذخيره سازي

هر مكاني از خانه نياز به نظم مخصوص به خود دارد. به همين دليل لازم است كه در هر اتاق فضاي ذخيره سازي مخصوص به آن را ايجاد كرده و بايد بر اساس كاربرد و استفاده‌اي كه دارد منظم طراحي شود. براي اين كه با انتخاب فضاي ذخيره سازي بر اساس كاربرد اتاق بيشتر آشنا شويد، با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد.

انتخاب فضاي ذخيره سازي

اتاق نشيمن

يكي از پركاربرد‌ترين مكان‌هاي خانه، اتاق‌نشيمن است. در واقع مي‌توان اتاق‌نشيمن را به عنوان اصلي‌ترين فضاهاي خانه معرفي كرد. به همين دليل فضاي ذخيره سازي كه براي اين مكان انتخاب مي‌شود، بايد بسيار كاربردي و همچنين ظاهري دكوراتيو داشته باشد تا طراحي اتاق نشيمن را كامل كند.

 • استفاده از قفسه هاي باز در اتاق نشيمن

در واقع زماني كه صحبت از نظم مي‌شود، اولين چيزي كه به ذهن خطور مي‌كند، كمد‌هايي با  در‌هاي بسته است. اما شلف‌ها و قفسه‌هاي باز نيز هويتي مخصوص به خود داشته و بسيار كاربردي است. اگر تصور مي‌كنيد كه ممكن است قفسه‌هاي باز بسيار بهم ريخته و شلوغ به نظر برسند، مي‌توانيد از سبد‌هاي دكوراتيو در داخل آن‌ها استفاده كنيد.

فضاي ذخيره سازي

 

 • انتخاب مناسب براي علاقه مندان به خريد

اگر از جمله افرادي هستيد كه مدام در حال تغيير دادن لوازم خانه بوده و يا دوست داريد كه چيز‌هاي جديد خريداري كنيد، مي‌توان گفت كه خانه شما پر از لوازم اضافه خواهد بود. در چنين شرايطي مبلماني كه فضاي ذخيره سازي و صندوق دارند، بهترين انتخاب براي شما به‌شمار مي‌روند. براي مثال مبل‌هايي كه در زير آن‌ها فضاي خالي براي جاسازي اشياء وجود دارد و يا پاف‌هاي صندوق دار…

فضاي ذخيره سازي

 • علاقه مندان به فيلم و موسيقي

افرادي كه به ديدن فيلم و يا گوش كردن به موسيقي علاقه‌مندند، معمولا اشياء و لوازم بسياري در اين رابطه دارند. بهترين راه براي ذخيره‌سازي و جاسازي اين اشياء، استفاده از ميز تلويزيوني است كه پر از كشو و طبقات متعدد باشد.

اتاق غذاخوري

براي اين كه بتوانيد از غذا خوردن لذت بيشتري ببريد، لازم است كه فضاي منظم‌تري را در اتاق غذاخوري ايجاد كنيد. ببراي پنهان كردن  تمام  ظروف و اكسسوار‌هاي مربوط به ميز غذاخوري ، انتخاب‌هاي متنوعي پيش روي شما قرار دارند.

 • فضاي ذخيره‌سازي هنري روي ديوار

قفسه‌ها و ويترين‌هاي ديواري، هم براي نگه‌داري از ظروف و هم براي به نمايش گذاشتن آن‌ها، ايده فوق العاده‌اي به‌شمار مي‌روند. حتي با نصب كردن چند بشقاب زيبا و تزييني به ديوار مي‌توانيد دكوراسيون اين مكان را تقويت كرده و زيبايي منحصر به فردي به آن ببخشيد.

ذخيره سازي

 

 • كنسول‌هاي جادار

كنسول‌هايي كه طبقات و قفسه‌هاي متعدد دارند، يكي از بايد‌ها براي ذخيره‌سازي ظروف به‌شمار مي‌روند. نسبت به فضايي كه در اختيار داريد، هرچه ابعاد كنسول بزرگ‌تر باشد، به همان اندازه اتاق غذا‌خوري منظم‌تري را در اختيار خواهيد داشت.

ذخيره سازي

 • ذخيره سازي بهينه

اگر اتاق غذاخوري داراي فضاي محدودي است، مي‌توانيد از كنسول‌هاي باريكي كه داراي دو پايه بوده و به ديوار متصل مي‌شوند استفاده كنيد.

اتاق خواب

براي اين كه بتوان در اتاق خواب فضاي منظمي ايجاد كرد، بسيار مهم است كه هر وسيله‌اي كه در اين اتاق مورد استفاده قرار مي‌گيرد، از جمله لباس‌ها، ملحفه‌ها، لوازم آرايشي و بهداشتي و غيره، جاي مخصوص به خود  داشته باشند.

 • تورفتگي به جاي تاج تخت خواب

مي‌توانيد با استفاده از تو رفتگي‌هاي داخل ديوار فضايي منحصر به فرد در اتاق خواب ايجاد كنيد. براي مثال در فضاي بالاي تخت خواب تورفتگي هايي را ايجاد كرده و آن را به يك نقطه كانوني در اتاق خواب تبديل كنيد. در اين تورفتگي‌ها مي‌توانيد كتاب‌ها، مجلات و يا وسايل دكوري خود را قرار دهيد.

فضاي ذخيره سازي

 

 • كشو ها بزرگترين ناجي هاي اتاق خواب

هر چه تعداد كشوهايي كه در اتاق خواب وجود دارند بيشتر باشند، به همان اندازه امكان ذخيره سازي اشياء بزرگ و كوچك افزايش مي‌يابد. يكي از كارآمدترين كشو‌ها در اتاق خواب، كشوهايي است كه در فضاي زير تخت خواب قرار دارند. اين كشو‌ها اين امكان را مي‌دهند تا از فضاي خالي زير تخت به بهترين شكل ممكن بهره‌مند شويد.

ذخيره سازي

 • تخت‌هاي جك دار

اگر فضا يا اتاق اضافه براي انبار كردن لوازم خود نداريد، تخت‌هاي جكدار مي‌توانند نقش يك انبار كوچك را براي شما بازي كنند.

انتخاب فضاي ذخيره سازي

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “ديواركوب هاي تزييني” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۴:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز خاطره؛ ميزي براي يادگاري‌هاي خانوادگي

بيشتر ما به عكس‌هاي دوران كودكي، خانوادگي و… علاقه داريم و به دنبال محل مناسبي براي آن‌ها هستيم. ميز خاطره محل مناسبي براي ذخيره اين قاب عكس هاي با ارزش است.
ميز خاطره

ميز خاطره

شايد اين همان چيزي باشد كه دكوراسيون منزل‌تان كم دارد. ميزهاي خاطره را خود شما تعريف مي‌كنيد. نحوه انتخاب و چيدمان اين ميزها به خود شما بستگي دارد و بيش‌تر از آن كه بر مبناي اصول باشد، سليقه‌اي است. با اين همه، باز هم خوب است بدانيد معمولا چه وسايلي براي چيدمان اين ميز به كار گرفته مي شود. در اين نوشتار از مجله دلتا، چندين وسيله دكوري و خاطره انگيز براي چيدمان ميز خاطره به شما معرفي خواهيم كرد. همراه ما باشيد.

آباژور

آباژور از اصلي‌ترين مواردي است كه بايد براي چيدمان اين ميز در نظر بگيريد. اين وسيله، تقريبا جزء ثابت هر ميز خاطره به شمار مي‌رود و نيمي از فضاي خالي ميز را پر مي‌كند. به همين خاطر است كه اگر يك چيدمان كامل و بدون نقص مي‌خواهيد، نبايد آباژور را از قلم بيندازيد.

ميز خاطره

تلفن

بسته به اين كه تا چه اندازه به وسايل عتيقه و كاربرد آن‌ها در دكوراسيون منزل علاقه داشته باشيد، يك تلفن قديمي هم مي‌تواند وسيله خوبي براي چيدمان ميزهاي خاطره باشد. تلفن‌هاي قديمي به خودي خود خاطره انگيزند و شما را به حال و هواي چندين سال قبل مي‌برند. اگر يكي از اين تلفن‌هاي قديمي را از خانه پدري خود به ارث برده باشيد، مي‌توانيد روي كمك آن حساب كنيد.

ساعت

ساعت‌هاي روميزي مي‌توانند براي چيدمان ميز خاطره جالب باشند. ساعت‌ها علاوه بر كاربردي بودن، جزو لوازم دكوري نيز به شمار مي‌روند و همين يك امتياز براي استفاده از آن‌هاست. برخي‌ها كه به ساعت‌ها علاقه خاصي دارند، يك كلكسيون از ساعت‌هاي كوچك و بزرگ روي ميز خاطره مي‌گذارند. همچنين شايد يك ساعت قديمي داشته باشيد كه از كار افتاده، اما همچنان براي چيدمان زيبا و فوق العاده خواهد بود.

چيدمان ميز خاطره

شمع

شمع‌هاي دكوري و فانتزي از ديگر گزينه‌ها براي چيدمان ميز خاطره اند. اين شمع‌ها مي‌توانند صرفا نقش دكوري داشته باشند، اما اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد آن ها را روشن كنيد. اگر شمع‌هاي فانتزي را دوست نداريد، به سراغ مدل‌هاي ساده برويد و از شمعدان‌ها كمك بگيريد.

 

ظروف

ظروف دكوري و قيمتي هم مي‌توانند يك چيدمان زيبا و لوكس به ميز خاطره بدهند. اگر در كنار آباژور و ديگر وسايل خود جاي كافي داريد، مي توانيد يك كلكسيون كوچك از ظروف تزييني ايجاد كنيد. به غير از ظروف، هر شيء تزييني يا قيمتي ديگر را نيز مي‌توانيد به كار ببريد.

ميز خاطرات

عتيقه

عتيقه‌جات از گزينه‌هاي لوكسي اند كه مي‌توانند ظاهر ميز خاطره را خيلي زيباتر كنند. اگر در منزل عتيقه نگه داري مي‌كنيد، شايد بد نباشد براي ايجاد تنوع هم شده آن‌ها را به فضاي روي ميز خاطره منتقل كنيد. اگر عتيقه‌اي در منزل نداريد و با اين حال به اجراي اين ايده علاقه پيدا كرده ايد، سري به عتيقه فروشي بزنيد و از ميان هزاران عتيقه موجود، مورد دلخواه‌تان را انتخاب كنيد.

فانوس

فانوس‌ها در حالت خاموش هم زيبا و يك وسيله دكوري منحصر به فرد اند، اما اگر بخواهيد، مي توانيد آن‌ها را روشن كنيد و به عنوان يك منبع نور كوچك براي منزل خود به كار بگيريد. اين ايده براي زماني جواب مي‌دهد كه مي‌خواهيد فضا را نيمه تاريك نگه داريد و در آرامش وقت بگذرانيد.

ميز خاطره

قاب عكس

طبيعتا يكي از مواردي كه نبايد به هيچ وجه در چيدمان ميز خاطره از قلم انداخته شود، قاب عكس است. اصولا ميز خاطره به خاطر همين قاب عكس‌ها، هويت پيدا كرده و اگر جاي آن‌ها را در چيدمان خالي بگذاريد، ديگر معناي اصلي خود را نخواهد داشت. شما مي‌توانيد مجموعه دلخواه خود از عكس‌هاي خانوادگي و دوستانه را تهيه كنيد و با استفاده از آن‌ها به ميز خاطره جان دهيد.

چيدمان ميز خاطره

گلدان

خوبي گلدان‌ها اين است كه تقريبا هر جاي منزل كه شما تصورش را كنيد، جاي مي‌گيرند و براي استفاده از آن‌ها در دكوراسيون داخلي به هيچ بهانه‌اي نياز نيست. گلدان‌ها براي چيدن يك ميز خاطره فوق العاده هستند. البته شايد خاطره انگيز نباشند، اما بخشي از زندگي به حساب مي آيند و حس و حال خوبي كه ايجاد مي‌كنند، كافي است تا براي اين منظور انتخاب‌شان كنيد.

مجسمه

مجسمه‌ها هم مي‌توانند در چيدمان به كمك‌تان بيايند. بسيا زياد است تعداد مجسمه‌هايي كه ممكن است خاطره انگيز باشند يا به شما هديه داده شده باشند. يك مجسمه مي‌تواند در عين ايجاد حس خاطره انگيزي كه به دنبالش هستيد، جلوه خاصي به ميز خاطره و دكوراسيون فضا بدهد.

ميز خاطرات

 

پيشنهاد  مطالعه : براي مطالعه بيشتر “مبل نيمكتي در كجاي خانه استفاده مي شود” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۹:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

پوشاندن ستون وسط خانه با ايده هاي جديد

ستون‌هايي كه درست در وسط فضاي داخلي منزل ساخته شده‌اند و جلوه زيبايي ندارند. از اين رو اغلب افراد با وجود چنين ستون‌هايي در فضاي منزل خود به مشكل مي‌خورند.
پوشاندن ستون وسط خانه

روش‌هاي كاربردي براي پوشاندن ستون

ستون‌هايي كه در فضاي داخلي منزل وجود دارند به دو دسته ستون‌هاي اصلي و تزييني تقسيم مي‌شوند. ستون‌هاي اصلي كه به باربر معروف اند، به هيچ وجه قابل حذف و جابه جايي نيستند. ستون‌هاي تزييني نيز به ستون دكوراتيو معروف و اين ستون‌ها به صورت پيش ساخته موجود اند و مي‌توانيد آن ها را تهيه و در دكوراسيون داخلي منزل از آن‌ها استفاده نماييد. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا روش‌هايي براي تزيين و پوشاندن ستون وسط خانه را معرفي خواهيم كرد.

پوشاندن ستون وسط خانه

ايده‌هايي براي تزيين ستون منزل

ايده‌هاي زيادي براي پوشاندن و تزيين ستون وجود دارد و اگر شما بتوانيد ستون‌هاي اصلي منزل را به زيبايي تزيين نماييد، تغييرات مثبتي در دكوراسيون داخلي منزل كوچك يا بزرگ ايجاد مي‌شود.

تزيين ستون با گياهان

ستون‌هايي كه در وسط منزل قرار دارند مي‌توانند بستر مناسبي براي ايجاد ديوار سبز باشند و شما مي‌توانيد به كمك اين ستون‌ها ديوار سبز زيبايي را طراحي نماييد و طراوت را براي دكوراسيون داخلي منزل به ارمغان بياوريد.

 

پوشاندن ستون

تزيين ستون با كناف

كناف نوعي از صفحات روكش دار گچي، كه داراي انعطاف پذيري و استحكام بالايي است و مي‌توانيد براي تزيين ستون از كناف استفاده نماييد. توجه داشته باشيد كه كناف ستون مي‌تواند باعث ايجاد تغييرات مثبت در ديزاين داخلي منزل شود. براي تزيين ستون مي‌توانيد از انواع طرح‌هاي گچ‌بري و سر ستون‌هاي شيك و … استفاده نماييد.

پوشاندن ستون

تزيين ستون به كمك رنگ آميزي

يكي از ساده‌ترين روش‌ها براي تزيين ستون‌ها استفاده از رنگ‌هاي ساختماني است. اگر ديوارهاي خانه به كمك كاغذ ديواري طرح‌دار پوشانده شده‌اند، بهتر است ستون‌هايي را كه در فضاي منزل وجود دارند به كمك رنگي زيبا رنگ آميزي نماييد و جلوه زيبايي را به طراحي داخلي منزل ببخشيد. همچنين مي‌توانيد رنگ ستون را از بين رنگ‌هاي موجود در كاغذ ديواري انتخاب و هارموني زيبايي را در بين ديوار و ستون ايجاد كنيد.

تزيين ستون به كمك كاغذ ديواري

كاغذ ديواري از انواع متريال‌هايي است كه امروزه براي پوشاندن ديوار‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي پوشاندن ستون وسط خانه به كمك كاغذ ديواري مي‌توانيد از انواع طرح‌هاي سه بعدي و پوستري يا ساده كاغذ ديواري استفاده نماييد.

پوشاندن ستون خانه

تزيين ستون با ديواركوب‌ها

يكي از قديمي‌ترين و كاربردي‌ترين روش‌ها براي تزيين ستون استفاده از ديواركوب‌ها و بشقاب‌هاي ديواري سنتي است. شما مي‌توانيد بشقاب هايي با رنگ دلخواه خود را تهيه نماييد و آن‌ها را روي ستون بزنيد. از اين مدل پوشاندن ستون مي‌توانيد در دكوراسيون‌هاي مدرن و كلاسيك استفاده كنيد.

تزيين ستون با سنگ‌هاي طبيعي و آنتيك

يكي از بهترين روش‌ها براي تزيين ستون استفاده از سنگ‌هاي طبيعي و آنتيك است. اين سنگ‌ها مي‌توانند جلوه‌اي خيره كننده را به منزل ببخشند و علاوه بر اين باعث مي‌شوند تا فضاي خانه گرم و دلنشين‌تر به نظر برسد.

پوشاندن ستون خانه

تزيين ستون به كمك آلومينيوم

تزيين ستون با ورق‌هاي آلومينيومي يكي از انواع تكنيك‌هاي جديدي است كه امروزه مورد استفاده قرار مي‌گيرد و با توجه به اينكه طرح‌هاي به كار رفته روي ورق آلومينيوم برجسته يا فرو رفته اند، از اين رو جذابيت خاص دارند. همچنين ورق‌هاي آلومينيومي نيمه مات اند و تا حدودي نور روي آن‌ها شكست دارد.

نورپردازي ستون

يكي از انواع ايده‌هاي كاربردي براي تزيين ستون‌ها نورپردازي است. شما مي‌توانيد سطح ستون‌ها را به كمك نور مخفي يا نور‌هاي مستقيم نورپردازي نماييد. اين كار باعث مي‌شود تا ارتفاع منزل بلندتر به نظر برسد.

پوشاندن ستون وسط خانه

ايجاد كتابخانه به كمك ستون‌هاي وسط منزل

فضاي بين دو ستون مكاني مناسب براي ايجاد كتابخانه است. مي‌توانيد بعد از ساخت كتابخانه در بين ستون از فضاي كتابخانه براي قرار دادن لوازم دكوري و كتاب و …. استفاده نماييد.

تزيين ستون وسط خانه

نصب تلويزيون روي ستون وسط خانه

اغلب افراد تصور مي‌كنند كه اين ايده پيچيده است در حالي كه شما مي‌توانيد به آساني ستون وسط منزل را به مكاني براي نصب تلويزيون تبديل نماييد و به جاي اينكه به ستون به چشم يك عنصر مزاحم نگاه كنيد آن را به نقطه كانوني تبديل نماييد و مبلمان را هم روبروي ستون بچينيد و از تماشاي تلويزيون لذت ببريد.

پوشاندن ستون

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اتاق‌ ناهار‌خوري لوكس‌تر” را مطالعه نماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۵:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديواركوب تزييني براي زيبايي ديوارها

تزيين ديوارها تاثير زيادي روي زيبايي و جذابيت طراحي داخلي منزل دارد. از اين رو بهتر است شما به كمك انواع وسايل تزييني به زيباسازي ديوارهاي منزل بپردازيد.
ديواركوب تزييني

مدل‌هاي ديواركوب تزييني شيك و زيبا

براي تزيين ديوار ابتدا بهتر است به كمك ديوارپوشي شيك و مناسب سطح روي ديوار را بپوشانيد سپس ديوار قسمت‌هاي مختلف منزل را به كمك ديواركوبي زيبا تزيين نماييد و از اين طريق جذابيت را براي فضاي منزل به ارمغان بياوريد. در اين نوشتار از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا با نواع ديواركوب تزييني آشنا شويم.

ديواركوب تزييني

ديواركوب براي قسمت‌هاي مختلف منزل

ديواركوب‌ها باعث افزايش زيبايي و ايجاد چشم اندازي بي‌نظير مي‌شوند و محيطي خاص را در قسمت‌هاي مختلف منزل به وجود مي‌آورند.

 • از ديواركوب‌ها مي‌توانيد در راهروي ورودي و سالن پذيرايي و اتاق خواب و … استفاده كنيد كه در اين صورت براي هر فضايي بهتر است ديواركوبي متناسب با همان فضا را انتخاب نماييد.
 • ديواركوب در فضاي اتاق نشيمن و سالن پذيرايي اغلب روي ديوار پشت مبلمان نصب مي‌شود همچنين در فضاي آشپزخانه مي‌توانيد بين ديوار كابينت‌ها ديواركوبي مناسب را نصب كنيد. براي تزيين ديوار اتاق خواب نيز مي‌توانيد ديواركوب‌ها را روي ديوار پشت تختخواب نصب نماييد و زيبايي فضاي اتاق خواب را چند برابر كنيد.

ديواركوب

انواع ديواركوب

ديواركوب‌ها داراي انواع مختلفي هستند كه انتخاب آن‌ها به سليقه شخصي و نياز شما بستگي دارد. بشقاب ديواركوب از انواع وسايل تزييني پرطرفدار است و مي‌توانيد تعدادي بشقاب با طرح و رنگ مختلف را تهيه كنيد سپس آن‌ها را روي ديوار بخش مناسبي از ديوار نصب نماييد.

تابلويي هنري يا قاب عكسي بزرگ مي‌تواند توجه اغلب افراد را به سمت خود جلب كند و شما مي‌توانيد به جاي يك قاب عكس بزرگ چندين قاب عكس كوچك را روي ديوار نصب كنيد.

نقش آينه در دكوراسيون داخلي منزل را نمي‌توان ناديده گرفت و مي‌توانيد از آينه‌هاي دكوراتيو براي تزيين ديوار بخش هاي مختلف منزل استفاده كنيد كه در اين صورت فضاي منزل بزرگ و روشن‌تر به نظر خواهد رسيد.

 

ديواركوب

نقاشي روي ديوار يكي از ديگر از انواع ايده‌هاي خلاقانه و كاربردي براي تزيين ديوارها به شمار مي‌رود و مي‌توانيد نقاشي را به صورت مستقيم روي ديوار بكشيد يا آن را روي سطحي ديگر كشيده سپس روي ديوار نصب كنيد.

تزيين ديوار

قفسه‌ها و شلف ديواري از انواع ديواركوب‌هاي پرطرفدار به‌شمار مي‌روند و مي‌توانيد با نصب شلف زيبايي روي ديوار جذابيت دكوراسيون داخلي منزل را افزايش دهيد، سپس روي قفسه‌هاي شلف مجمسه و وسايل دكوري و … را قرار دهيد. همچنين با نصب شلف روي ديوار از فضاهاي پرت موجود در منزل مي‌توانيد استفاده بهينه‌اي داشته باشيد.

لامپ‌ها و لوسترهاي ديواري نيز از انواع وسايل تزييني خاص و لوكس به شمار مي‌روند و مي‌توانيد به كمك آن‌ها روشنايي مورد نياز را براي قسمت‌هاي مختلف منزل تامين كنيد.

تزيين ديوار

اگر تمايل داريد فضاي منزل زيبا و دلنشين به نظر برسد بهتر است گل‌ها و گياهان را به صورت ديواركوب روي ديوار نصب كنيد يا از گلدان‌هايي كه قابليت نصب روي ديوار را دارند استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد” را مطالعه نماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۴:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

جزيره‌اي براي زيباتر شدن آشپزخانه

در طراحي دكوراسيون آشپزخانه‌هاي امروزي، جزيره به يك عنصر ضروري بدل شده است. يك جزيره آشپزخانه، به كارايي آشپزخانه مي‌افزايد و نحوه كار در آشپزخانه را به كل تغيير مي‌دهد.
جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه

جزيره يكي از محبوب‌ترين امكانات آشپزخانه‌هاي امروزي است كه از جلوه‌هاي دكوراسيون آشپزخانه مدرن محسوب مي‌شود و موجب زيبايي بيشتر، افزايش كارايي و بهينه‌سازي فضاي آشپزخانه مي‌شود. اگر آشپزخانه‌هاي جزيره‌دار را مي‌پسنديد، در اين نوشتار از مجله دلتا با ايد‌ه‌هاي نو براي انتخاب جزيره‌ آشپزخانه آشنا مي‌شويم.

اين قانون كلي را مدنظر داشته باشيد كه در آشپزخانه‌هاي بسته بهتر است جزيره در مركز قرار بگيرد تا هم از همه طرف به‌طور يكسان در دسترس باشد و هم جلوي راه نباشد. اما اين قانون درمورد تمام آشپزخانه‌ها صدق نمي‌كند. مثلا در فضاهاي داراي پلان باز (يعني قسمت‌هاي مختلف خانه مثل آشپزخانه و نشيمن داراي فضاي مشترك و يكسره باشند) شايد جزيره‌ي جانبي انتخاب مناسب‌تري باشد، چراكه مرز بين محيط آشپزخانه با فضاي اطراف را مشخص مي‌كند. اندازه و شكل جزيره نيز به نقشه‌ي آشپزخانه بستگي دارد. اما حداقل بايد حدود ۹۰ تا ۱۲۰ سانتي‌متر بين جزيره و كابينت‌هاي پيراموني فاصله باشد تا در رفت‌وآمد مشكلي ايجاد نشود.

جزيره آشپزخانه

۱. گسترش فضاي پيشخوان

به‌سادگي مي‌توانيد با تعبيه‌ جزيره‌ در آشپزخانه از فضاي روكابينتي بيشتري بهره‌مند شويد. هرچه فضاي روكابينتي بيشتر باشد، راحت‌تر مي‌توانيد آشپزي كنيد يا حتي چندنفري به‌اتفاق غذا بپزيد. پيشخوان جزيره همچنين فضاي مناسبي براي صرف غذاست. صفحه‌ روي جزيره مي‌تواند از جنس يا رنگ متفاوتي با ساير كابينت‌ها باشد. مثلا اگر ساير روكابينتي‌ها كوارتز سفيد است، درعوض براي جزيره از كوارتز مشكي يا پيشخوان چوبي رنگ تيره استفاده كنيد.

جزيره

۲. ايجاد فضاي نشيمن

اگر در آشپزخانه‌ ميز غذاخوري نداريد يا به‌دنبال ايجاد فضايي خودماني‌تر براي نشيمن هستيد، مي‌توانيد كارايي جزيره آشپزخانه را با تعبيه‌ چند صندلي پيشخوان ارتقا دهيد و محيطي گرم براي صرف غذا و گپ‌وگفت بين آشپز و مهمان ايجاد كنيد. اما اگر به جزيره، پيشخوان صبحانه يا ميز غذاخوري اضافه كرديد، حتما فضايي هم در زير آن درنظر بگيريد تا وقتي از صندلي‌ها استفاده نمي‌كنيد به داخل هل‌شان دهيد.

آشپزخانه

۳. جاگذاري وسايل آشپزخانه

مي‌توانيد سينك ظرفشويي يا گازروميزي‌ را روي جزيره آشپزخانه نصب كنيد. اما اين جاگذاري درصورتي خوب از آب در خواهد آمد كه هوشمندانه انجام شود. بايد به جزئياتي مثل محل قرارگيري سيستم تهويه يا مسير لوله‌كشي دقت كنيد. وقتي كه گاز روي جزيره آشپزخانه نصب باشد، براي سيستم تهويه بايد از هودهاي جزيره‌اي كه مستقيما به سقف وصل مي‌شوند استفاده كنيد. يا اگر تصميم داريد سينك ظرفشويي را به جزيره انتقال دهيد، در داخل كابينتِ زير جزيره فضاي كافي براي جاگذاري مخفي لوله‌ها درنظر بگيريد.

جزيره

۴. جزيره‌هاي چندسطحي

بازي با ارتفاع جزيره يكي ديگر از طرح‌هاي پيشنهادي است. همان‌طور كه پيشتر هم اشاره شد، از جزيره آشپزخانه براي كاركردهاي مختلفي ازجمله آشپزي و صرف غذا استفاده مي‌شود. اما اگر تصميم داريد جزيره‌اي داشته باشيد كه هم‌زمان چند كاركرد مختلف داشته باشد، مي‌توانيد از جزيره‌هاي چندسطحي استفاده كنيد؛ طوري كه در هر سطح فضايي مجزا براي آشپزي يا صرف غذا داشته باشيد. مثلا يكي از سطوح را فقط به گاز يا سينك ظرف‌شويي اختصاص دهيد و در ارتفاعي ديگر سطحي براي پيشخوان غذاخوري درنظر بگيريد.

آشپزخانه

۵. جادارتر كردن آشپزخانه

با تعبيه‌ جزيره آشپزخانه نه‌تنها فضاي روكابينتي بيشتري در اختيار خواهيد داشت، بلكه از كابينت‌هاي بيشتري نيز برخوردار مي‌شويد و مي‌توانيد تمام وسايل اضافي را از جلوي چشم برداريد. به‌ويژه اگر آشپزخانه‌ طوري است كه به‌خاطر وسايلي مثل يخچال و ظرف‌شويي فضاي كافي براي كابينت در اختيار نداريد، درعوض مي‌توانيد با تعبيه‌ جزيره‌اي كابينت‌دار از فضاي بيشتري براي جاسازي وسايل غيردم‌دستي برخوردار شويد. يا اگر هم با سليقه‌تان جور درمي‌آيد، مي‌توانيد براي قسمتي از فضاي زير جزيره قفسه‌هاي تزئيني درنظر بگيريد و كتاب‌هاي آشپزي يا هر وسيله‌ نمادار ديگري را در اين قفسه‌ها بچينيد.

آشپزخانه

۶. بهينه‌سازي فضاي بالاي جزيره

با نصب قفسه‌هاي معلق مي‌توانيد از فضاي بالاي جزيره براي چيدمان يا آويختن وسايلي مثل سرويس قابلمه يا ظروف ديگر استفاده كنيد. اگر از اين ايده‌ خوش‌تان نمي‌آيد، همچنين مي‌توانيد قسمت بالاي جزيره را با لامپ‌هاي آويز تزيين كنيد يا اگر روي جزيره گاز نصب كرده‌ايد، مي‌توانيد با انتخاب هود جزيره‌اي، نماي بهتري به فضاي بالاي جزيره بدهيد.

آشپزخانه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۸:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ خانه ؛ بهترين انتخاب براي تغيير حال‌وهوا

با كمي زيركي براي تغيير فضاي خانه‌ نيازي به طراح داخلي نخواهيد داشت. با كمي رنگ و مقدار قابل‌توجهي خلاقيت از عهده‌ تغيير نما و حس‌وحال خانه‌تان برمي‌آييد.
رنگ خانه

بهترين انتخاب براي رنگ خانه

امروزه بحث روانشناسي رنگها داغ‌تر شده و ديگر همه مي‌دانيم كه رنگ‌ها مي‌توانند حال‌وهواي ما را تغيير بدهند. يكي از سريع‌ترين و كم‌خرج‌ترين ابزارها براي تغيير فضاي خانه، دميدن روح تازه به آن و ايجاد برورويي كه در بازار ملك نااميدتان نكند، رنگ خانه است. در اين نوشتار از مجله دلتا با ما همراه باشيد، تا نكته‌هايي سودمند را براي نقاشي خانه‌ به شما ارائه ‌كنيم.

چه نوع رنگ نقاشي انتخاب كنيم؟

رنگ‌ها با درجه‌ درخشندگي متفاوت و در دو نوع رنگ روغن و رنگ پلاستيك عرضه مي‌شوند. رنگ پلاستيك به‌دليل سادگي كار با آن و ماندگاري بالا طرفداران زيادي دارد. همچنين در برابر رنگ‌پريدگي مقاوم‌تر است، بهتر از رنگ روغن تنفس و در نتيجه كمتر طبله مي‌كند. براي بيشتر ديوار و قسمت‌هاي خانه رنگ پلاستيك مناسب‌تر است. رنگ روغن براي سطوح چوبي مناسب‌تر است و لكه‌هاي اين سطوح را بهتر مي‌پوشاند، زيرا بهتر از رنگ پلاستيك روي چوب مي‌نشيند. اين را درنظر داشته باشيد كه خشك‌شدن رنگ روغن به زمان بيشتري نياز دارد. يك گزينه‌ خوب استفاده از لاك الكل (شلاك) برپايه‌ي روغن به‌عنوان آستر و سپس رنگ پلاستيك براي رويه‌ كار است.

رنگ خانه

چه ميزان درخشندگي براي رنگ خانه مناسب است؟

هر چه رنگ درخشنده‌تر باشد، تميزكردن آن آسان‌تر است. اگر بچه‌ي كوچك داريد، رفت‌وآمد در محل زياد است يا مانند آشپزخانه امكان پاشيدن روغن به ديوارها زياد است، به‌سراغ رنگ‌هاي با درخشندگي بالا برويد كه به‌سادگي با يك اسفنج خيس تميز مي‌شوند. درمقابل درخشندگي بالا باعث مي‌شود كوچك‌ترين نقص ديوارها به‌چشم بيايد و همچنين درخشش در فضايي مانند نشيمن و پذيرايي ناخوشايند است. رنگ‌هاي با درخشندگي بالا براي نقش و طرح‌هاي روي ديوار مناسب‌اند و در كنار رنگ اصلي ديوارتان جلوه‌ زيبايي ايجاد مي‌كنند.

رنگ‌هاي نيمه‌درخشان هم گزينه‌ خوبي براي آشپزخانه، حمام و دست‌شويي است. اين رنگ‌ها آستر خوبي است، امكان شست‌وشو و درخشش كمتري هم دارند، همچنين ارزان‌ترند. درخشنده‌هاي ساتَني هم با نماي ساتنيِ يك‌دست‌شان براي آشپزخانه، حمام و دست‌شويي و راهروها مناسب اند.

رنگ كردن خانه

اگر ديوارهايتان چندان يك‌نواخت نيستند و به‌قولي زخمي اند، بهتر است رنگ‌هاي مات به‌كار ببريد. رنگ‌هاي مات معمولا نيازي به آستر ندارند. در مقابل به‌آساني تميز نمي‌شوند و اثر غبار و لكه‌ها روي‌شان باقي مي‌ماند، بنابراين بهتر است در مكان‌هايي كه ديوارها خيلي دست نمي‌خورند و گردوغبار زيادي ندارند، استفاده شوند.

در ميان رنگ‌هاي درخشنده، پوست‌تخم‌مرغي از پرطرفدارترين‌هاست كه مانند رنگ‌هاي مات نقص‌ها را مي‌پوشاند، تميزكردن آن ساده‌تر است و بنابراين ماندگاري بيشتري دارد. اين رنگي است كه هم‌زمان خاصيت رنگ‌هاي مات و درخشنده را دارد و براي بيشتر مكان‌ها مناسب است.

رنگ آميزي خانه

چه رنگي را انتخاب كنيم؟

اگر مي‌خواهيد خانه‌تان را بفروشيد، بهتر است رنگ سفيد يا روشن را انتخاب كنيد، زيرا به خريدار امكان مي‌دهد به‌سادگي فضا را مطابق ميل و رنگ انتخابي خودش نقاشي كند، همچنين باعث مي‌شود خانه‌ روشن و تميز جلوه كند. مي‌توانيد اتمسفر اتاق‌ها را با طرح‌هاي ساده و مقداري رنگ و ايجاد پرده‌هايي در طيف‌هاي مختلف تغيير بدهيد.

استفاده از چرخه‌ي رنگ‌ها كمك خوبي است. همه‌ ما مي‌دانيم قرمز، زرد و آبي ۳ رنگ اصلي است و با تركيب آنها رنگ‌هاي ديگر خلق مي‌شوند. رنگ‌هايي مانند آبي و بنفش كه در چرخه‌ رنگ نزديك يكديگر قرار دارند باعث مي‌شوند ديگري برجسته‌تر شود. رنگ‌هاي متضاد مانند سبز و قرمز مكمل يكديگرند و به‌خوبي در كنار هم مي‌نشينند. رنگ‌هايي مثل انواع سبز كه در يك طيف قرار مي‌گيرند نمايي آرامش‌بخش ايجاد مي‌كنند. رنگ‌هاي سرد مانند طيف‌هاي مختلف آبي، بنفش يا سبز باعث مي‌شوند اتاق‌هاي كوچك بزرگ‌تر جلوه كنند و رنگ‌هايي مانند قرمز، زرد و نارنجي فضا را سرزنده‌تر مي‌كنند. مي‌توانيد ميزان گرماي رنگ را با انتخاب طيفي خاموش از اين رنگ‌ها مانند صورتي، گل‌بهي يا زرد روشن تغيير دهيد. برخي رنگ‌هاي گرم مكمل رنگ‌هاي سرد هستند و بالعكس.

رنگ خانه

فضاي آرامش‌بخش

طيفي از پرده‌هاي مختلف تك‌رنگ مانند انواع آبي به فضا آرامش مي‌دهد. محيط تك‌رنگ براي حمام، اتاق‌خواب و به‌طوركلي فضاهايي كه در آنها به‌دنبال آرامش هستيد مناسب است. رنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب كنيد و پرده‌هاي مختلف آن را به‌گونه‌اي كه هم‌پوشاني داشته باشند به‌كار بگيريد. مثلا آبي تيره را براي ديوارها استفاده كنيد سپس آبي روشن را در لوازم و ابزار يا قسمت‌هاي خاصي از ديوارها به‌كار بگيريد.

رنگ‌هاي روشن مانند آبي، صورتي، ياسي و زرد روشن آسايش و آرامشي دلبرانه به‌ارمغان مي‌آورند. اگر به‌دنبال فضاي آرامش‌بخش در اتاق‌ خواب هستيد، پرده‌هاي روشن‌تر رنگ‌ها (گرم يا سرد) را انتخاب كنيد. مواد گوناگون و ابزاري از جنس‌هاي متنوع را استفاده كنيد تا فضا چشمگيرتر شود. كاربردِ يك‌نواخت تنها يك رنگ بدون پرده‌هاي گوناگون در فضايي كه جنس و بافت همه‌چيز يكسان است، قديمي شده است.

رنگي مانند سبز سدري به‌سادگي، راحتي را به آشپزخانه منتقل مي‌كند، درحالي‌كه زرد روشن حس دلپذير انتظار براي شيريني‌هاي خوشمزه را به‌همراه دارد. آبي آسماني هم براي‌تان حس آرامش به ‌ارمغان مي‌آورد.

رنگ كردن خانه

فضاي سرزنده

اگر فضايي بانشاط و سرزنده مي‌خواهيد، رنگ‌هاي سرزنده مانند نارنجي و طلايي، قرمز و بنفش تيره مناسب است. با انتخاب رنگ‌هاي مجاور در چرخه‌ رنگ مانند نارنجي و طلايي، رنگ‌هاي مكمل را به‌كار بگيريد. همچنين مي‌توانيد رنگ‌هاي متضاد مانند نارنجي و بنفش را استفاده كنيد. تركيب مشكي و قرمز تضاد چشمگيري ايجاد مي‌كند يادآور طرح‌هاي شرقي‌ست. رنگ‌هاي متضاد يا مكمل باعث برجستگي يكي نسبت‌ به ديگري مي‌شوند.

رنگ آميزي خانه

فضاي شيك و باوقار

رنگ‌هاي خنثي وقار و انعطاف‌پذيري را به‌ارمغان مي‌آورند. اين‌روزها ديگر فقط سفيد و بژ به‌عنوان رنگ‌هاي خنثي شناخته نمي‌شوند. مي‌توانيد با انتخاب پرده‌هاي گوناگون قهوه‌اي بادامي همراه با رگه‌هايي (پرده‌ها، كمد، قاب‌عكس و…) از قهوه‌ايِ سرخ به‌سادگي فضايي شيك و باوقار خلق كنيد. همچنين مي‌توانيد با اضافه‌كردن رنگ توسط ابزار مختلف مانند بالشتك يا گلدان حالت خنثي فضا را تلطيف كنيد. از استفاده از ابزار زينتي نهراسيد. رنگ‌هاي ختثي به شما امكان مي‌دهند به‌سرعت و به‌سادگي حس‌وحال محيط را تغيير بدهيد. مثلا خيلي راحت مي‌توانيد با افزودن چند تابلو يا ابزار زينتي در رنگ‌هاي مختلف حالت خنثيِ محيط را تغيير دهيد. مي‌توانيد از رنگ‌هاي روشن‌تر يا تيره‌تر از رنگ پايه‌تان استفاده كنيد. به‌ياد داشته باشيد رنگ‌هاي روشن‌تر فضا را بزرگ‌تر و بازتر جلوه مي‌دهند. پرده‌هاي مختلف آجري، ماهگوني و دانه‌اناري حس وقار و شكوه را منتقل مي‌كنند.

انتخاب رنگ خانه

سقف‌ها

با انتخاب رنگي يك پرده تيره‌تر از ديوارها، مي‌توانيد سقف‌هاي بلند را كوتاه‌تر جلوه دهيد. انتخاب رنگي روشن‌تر از ديوارها براي سقف‌ها اثر عكس دارد. از به‌كارگيري كمي رنگ متفاوت در نقاشي سقف نترسيد. اگر نمي‌خواهيد رنگ‌هاي گوناگوني استفاده كنيد، شايد بد نباشد، سقف، قاب درها و كف‌پوش‌ها يك رنگ داشته باشند، رنگي مثل عاجي كرمي. اين كار وقار خاصي به‌همراه دارد و تحول زيبايي خواهي بود.

نقطه‌ي تمركز

هنگام نقاشي خانه از نقطه‌هاي تمركز غافل نشويد. با افزودن رنگ به ديوارها و قسمت‌هاي خاص يا انتخاب رنگي تيره‌تر براي يك ديوار خاص، مي‌توانيد به‌سرعت فضا را تغيير دهيد. كافي‌ست يكي از ديوارها را كمي تيره‌تر كنيد تا اتاق كوچك‌تر به‌نظر برسد. همچنين مي‌توانيد با انتخاب رنگي روشن‌تر از رنگ ديوارها اما از همان خانواده براي برجستگي‌ها و گچ‌بري‌ها، كاري كنيد تا فضا وسيع‌تر به‌چشم بيايد. اين‌ كار باعث مي‌شود فضا بيشتر توي چشم و از نظر ديداري خوشايندتر باشد. اگر پوشش ديوارها متفاوت است، از دو پرده‌ متفاوتِ يك‌رنگ براي ايجاد تضاد ديداري استفاده كنيد. با انتخاب رنگ مكمل تيره‌تر براي قسمت‌هاي ويژه‌ اتاق، كاري مي‌كنيد اين قسمت‌ها برجسته‌تر شوند. نرده‌هاي راه‌پله، به‌ويژه اگر در مركز باشند، با رنگي تيره‌تر از رنگ اصلي ديوارها چشمگيرتر خواهند بود.

رنگ خانه

از بخش‌هاي خاص غافل نشويد و به‌شكلي آنها را برجسته‌ و به اين فكر كنيد كه دوست داريد درون خانه چه احساسي داشته باشيد! اگر فضايي رمانتيك يا آرامش‌بخش مي‌خواهيد از رنگ‌هاي سرد يا گرم‌هاي روشن استفاده كنيد. اگر به‌دنبال محيطي دنج و راحت هستيد، زرد روشن براي آشپزخانه‌تان مناسب است. براي داشتن فضايي آرام و متوازن پرده‌هاي روشن از سبز خزه‌اي يا سدري را به‌كار بگيريد. رنگ‌هاي سرزنده خانه‌تان را پرنشاط مي‌كنند. براي وقار و شكوه رنگ‌هاي خنثي يا سبز روشن مناسب است. مي‌توانيد به‌راحتي با چند قوطي رنگ، قلم‌مو و كمي خلاقيت حس‌وحالي را كه مي‌خواهيد در فضاي زندگي‌تان ايجاد كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر مطلب “انتخاب رنگ براي مبلمان” را بخوانيد.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۹:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

كاغذ ديواري سقفي ، ايده‌اي براي ديوار پنجم خانه!

كاغذ ديواري سقف اتاق خانه اگر داراي يك تصوير زمينه مناسب باشد، يك راه براي اضافه كردن رنگ و نقش به هر اتاق در خانه محسوب مي‌شود.
كاغذ ديواري سقفي

كاغذ ديواري سقفي

بي‌شك يكي از تاثير گذارترين المان‌ها در فضاي داخلي سقف‌ها، طرح و رنگ‌شان در فضا مي‌باشد كه به سادگي مي‌توانند تاثير شگرفي در ابعاد فضا و جلوه دكوراسيون داخلي داشته باشند. رنگ آميزي و گچبري سقف‌ها يكي از متداول‌ترين روش‌ها از گذشته براي طراحي سقف‌ ها بوده است ، اما در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم شما را با روش ديگري براي طراحي ديوار پنجم خانه يعني سقف‌ها به نام كاغذ ديواري سقفي در دكوراسيون آشنا كنيم، اين روش مقرون به صرفه به سادگي مي‌تواند جلوه دكوراسيون داخلي را دو چندان كند، پس با ما همراه باشيد.

كاغذ ديواري سقفي

كاغذ سقفي چيست؟

در واقع همان كاغذ ديواري با جنس ضخيم‌تر است كه نوع مرغوب آن روي سقف ايجاد مي‌شود اين نوع كاغذ‌ها معمولا بدون بو است و عايق گرما، صدا و رطوبت است. كاغذ ديواري سقفي جايگزين بسيار خوبي براي رنگ سقف خانه و گچبري‌هاي غالبا پر هزينه در فضاي داخلي خانه است. يكي از پرطرفدارترين مدل كاغذ سقفي براي فضاهايي مانند نشيمن، كاغذ به رنگ سفيد گچي با طرح و نقش هاي برجسته است كه جايگزين مناسبي براي گچبري‌هاي پر زحمت است.

كاغذ سقفي

فضاهاي مناسب اجراي كاغذ سقفي

اگر سقف خانه شما داراي قسمتي پيش‌آمده يا هر نوع جزييات معمارانه است، مي‌توانيد بر اساس رنگ ديوارها اين قسمت از سقف را كاغذ ديواري كنيد، به طور كلي كاغذ ديواري سقفي را مي‌توانيد با توجه به ابعاد فضاي داخلي در هر فضايي مورد استفاده قرار دهيد.

كاغذ سقفي

كاغذ ديواري سقف اتاق كودك

يكي از پر طرفدارترين فضاها براي اجراي كاغذ سقفي در دكوراسيون منزل اتاق كودك است، در انتخاب طرح و مدل كاغذ سقفي براي اتاق كودك يا فضاهاي ديگر توجه داشته باشيد كه حتما طرح و رنگ انتخابي شما با ساير المان‌هاي موجود در فضا هماهنگي داشته باشند، انتخاب تركيب رنگ هماهنگ با فضاي داخلي مي‌تواند سقف شما را تبديل به نقطه كانوني فضاي دكوراسيون شما كند.

كاغذ ديواري سقف

طرح مناسب كاغذ ديواري براي سقف

براي انتخاب مدل كاغذ ديواري سقفي بهتر است از ابتدا به ابعاد فضاي داخلي توجه كنيد اگر فضاي شما كوچك با سقف كوتاه است بهتر است از طرح‌هاي ساده با رنگ ملايم و خطوط افقي براي بزرگ‌تر نشان دادن فضاي داخلي استفاده كنيد و اگر فضاي نسبتا بزرگ با سقف بلند در اختيار داريد مي‌توانيد از مدل كاغذ ديواري سقفي با طرح‌هاي نسبتا شلوغ و رنگ‌هاي قوي‌تر متناسب با فضاي داخلي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري سقف

روش نصب كاغذ سقفي

 به طور كلي نصب كاغذ ديواري سقفي مانند اجرا كاغذ ديواري معمولي و به مراتب ساده‌تر از رنگ كردن سقف است، چراكه به سرعت و بدون جابه جايي لوازم فضاي داخلي انجام مي‌شود و دردسرهاي رنگ آميزي را ندارد.

كاغذ ديواري سقف

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “روش هاي بلندتر نشان دادن سقف” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

نكات كليدي در انتخاب كاغذ ديواري

طراحي حمام كوچك

دكوراسيون مدرن اتاق نشيمن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۶:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

مبل نيمكتي ، براي كجاي خانه ساخته شده!

مبل‌ها داراي تنوع و رنگ‌هاي مختلفي هستند، اما در اين بين تنها مبل‌هاي نيمكتي هستند كه دست‌ و دل انسان را مي‌لرزانند.
مبل نيمكتي

مبل نيمكتي يا مبل بدون پشتي؟

شايد در ابتدا تصور كنيد كه مبل نيمكتي شبيه به تخت خواب به نظر بيايد و براي فضاي نشيمن يا پذيرايي مناسب نباشد. اما بايد اين را بدانيد كه اين مدل مبل در اتاق نشيمن، با كاناپه و مبلمان اصلي رقابت مي‌كند. هرچند مدتي استفاده از آن كاهش يافته بود، اما امروزه توسط  طراحان و دكوراتورهاي زيادي مورد استقبال دوباره قرار گرفته است. در اين نوشتار از مجله دلتا به كاربرد مبل نيمكتي در دكوراسيون پرداخته شده است، با ما همراه باشيد.

مبل بدون پشتي

كاربرد مبل نيمكتي در دكوراسيون

اين مدل كه در انگليسي به نام daybed (تخت خواب روز) شناخته مي‌شود، به صندلي يا مبل بدون تكيه‌گاه و حتي دسته‌هاي كناري اطلاق مي‌گردد. اين مبل هم در طول روز و هم شب قابل استفاده بوده و حتي براي خوابيدن نيز مناسب خواهد بود.

مبل نيمكتي براي ايجاد يك سالن دوم

يكي از كاربردهاي اصلي به كار بردن اين مبل، ايجاد يك فضاي اختصاصي در كنار نشيمن يا پذيرايي است. به طور مثال فضايي براي مطالعه يا استراحت كردن. به طور كلي مي‌توان گفت كه يك فضاي خصوصي‌تر در كنار مبلمان‌ها و ساير وسايل در نشيمن يا پذيرايي به وجود مي‌آورد.

انواع مبلمان

دو مبل به جاي مبل‌هاي اصلي

قرار دادن دو مبل نيمكتي در روبه روي هم به راحتي مي‌تواند جايگزين جذابي براي مبلمان‌هاي بزرگ و جاگير باشد. اين كاربرد سه مزيت را به وجود مي‌آورد : اول اين كه به ايجاد يك فضاي صميمي براي دورهمي‌هاي دوستانه كمك مي‌نمايد. دومين مورد اين است كه سيركولاسيون و فضاي رفت و آمد بازتر و راحت‌تري را ايجاد مي‌كند و سوم به دليل عدم وجود تكيه گاه، احساس بازتر بودن و ديد به ساير فضاهاي خانه احساس مي‌شود.

يك مبل نيمكتي در مركز سالن

گاهي اوقات مي‌توانيد مبل نيمكتي را به راحتي در وسط سالن يا فضاي مورد نظر خود قرار دهيد. با اين كار علاوه بر اين كه سبك متفاوت و شيكي را خلق كرده ايد، كارهاي روزانه مانند تماشاي تلويزيون را نيز به راحتي انجام مي‌دهيد.

مبل بدون دسته

يك نماد براي ورودي خانه

گاهي اوقات نياز داريم كه فضاي داخلي خانه و درب اصلي يا ورودي حياط را از يكديگر تفكيك نماييم. مبل نيمكتي، راحتي اين كار را برايمان انجام مي‌دهد. با قرار دادن آن در مقابل درب حياط، هم مي‌توانيد از ديدن منظره بيرون لذت ببريد هم اين قسمت را نسبت به ساير فضاهاي خانه شاخص نماييد.

قرارگيري بين مبلمان و پنجره

اين مبل به دليل نداشتن قسمت تكيه گاه مزيت بزرگي نسبت به ساير مبلمان‌ها دارد و آن هم اين است كه مانع ديد نمي‌شود. بنابراين زماني كه مي‌خواهيد مبلي را در مقابل پنجر گذاشته و در عين حال مانع ورود نور يا ديد و منظر هم نشويد، اين گزينه ايده آل و كاربردي خواهد بود.

مبل نيمكتي

يك مبل چرمي در اتاق كار

از كاربردهاي ديگر مبل نيمكتي كه طرفداران زيادي هم دارد، فضاهايي مانند اتاق كار است. حضور يك مبل چرمي علاوه بر شيك‌تر نشان دادن فضا عملكرد دوگانه‌اي را نيز به وجود مي‌آورد. به اين صورت كه هم در زمان‌هاي استراحت به عنوان تخت به كار برده مي‌شود و هم در مواقع داشتن مهمان به عنوان يك مبل ساده و شيك به كار مي‌آيد.

طرفداران اين مدل مبل، همواره از راحت و صميمي بودن آن تمجيد مي‌كنند. زماني شما مهماني صميمي و عزيز داريد و مي‌خواهيد فضاي دوستانه اي را براي او به وجود آوريد. برخلاف ساير مبلمان‌ها كه يك فضاي رسمي‌تر را ايجاد مي‌كنند، اين مبل حس نزديكي بيش‌تري را القا مي‌نمايد.

مبل بدون پشتي

مبل نيمكتي در كتابخانه

فضاي كتابخانه يكي از فضاهاي ايده آل براي استفاده از اين مبل خواهد بود. به دليل ساده و بدون دسته و تكيه گاه بودن، به راحتي در يك گوشه قرار مي‌گيرد و شما مي‌توانيد ساعت‌ها وقت مطالعه خود را روي آن بگذرانيد.

مبل نيمكتي به همراه تشك

اين مدل نيز جهت ايجاد فضايي جداگانه در سالن نشيمن يا پذيرايي به كار مي‌رود و از قسمت بدون تشك آن به عنوان ميز استفاده مي‌شود.

مبل بدون دسته

ديزاين در مقابل پنجره

اگر به دنبال صندلي براي قرار دادن در جلوي پنجره هستيد، اين مدل را به شما پيشنهادي مي‌كنيم. يك فضاي دنج و ساده براي خلوت كردن يا صحبت‌هاي دو نفره از مزيت‌هاي اين كاربري خواهد بود، در عين حال كه از فضاي كنار پنجره نيز استفاده بهينه كرده ايد.

مبل نيمكتي

نيمكت چوبي پوشيده شده از كوسن

در نهايت به يك مدل نيكت چوبي بسيار ساده مي‌رسيم كه با چند كوسن و يك تشك كامل مي‌شود. اين مدل علاوه بر هزينه كم‌تر نسبت به مدل‌هاي قبلي در فضاهاي كوچك نيز قابل استفاده بوده و فضاي سنتي را نيز ايجاد مي‌نمايد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر” فضاهاي پرت را رها نكنيد” مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۹:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

مبل توگو ، انتخابي متفاوت و هوشمندانه!

مبل توگو بر خلاف بسياري از سبك‌ها و انواع ديگر مبلمان منزل، طراحي كاملا متفاوت و منحصر به فردي دارد و به همين دليل نيز مي‌توان غالبا آن را انتخاب افراد جسور و خاص پسند دانست.
مبل توگو

طراحي مبل توگو

انتخاب مبلمان در هر دكوراسيون منزلي نقش تعيين كننده و مهمي خواهد داشت. به همين دليل است كه امروزه طرح‌ها و سبك‌هاي متفاوتي از مبلمان در بازار موجود هستند كه مي‌توانيد بنا بر سليقه خود آنها را انتخاب كرده و مبلمان و دكوراسيون منحصر به فرد خود را داشته باشيد. يكي از انواع مبلمان جديد و متفاوتي كه مي‌توانيد در منزل خود داشته باشيد مبل توگو است. مبلي كه ظاهري مدرن، متفاوت و راحت دارد و مي‌تواند فضاي خانه شما را زير و رو كند. در اين نوشتار از مجله دلتا با شما هستيم تا به طور مفصل در رابطه با مبلمان توگو بگوييم و شما را با ويژگي هاي اين نوع از مبلمان آشنا كنيم.

 

مبل توگو

 

دكوراسيون منزل كوچك

مبل توگو يكي از انواع مبلماني است كه مي‌تواند براي دكوراسيون منزل كوچك مناسب باشد. از آنجا كه اين نوع از مبلمان هيچگونه دسته، پايه و يا پشتي جاگير و بزرگي ندارد مي‌تواند انتخاب بسيار خوبي براي خانه‌هايي باشد كه با كمبود فضا رو به رو هستند و نمي‌توانند پذيراي هر نوع و سبكي از مبلمان باشند. به همين دليل است كه مي‌توان از مبل توگو به عنوان يك مبل كمجا ياد كرد. طراحي جمع و جور مبل توگو مي‌تواند آن را به عنوان يكي از بهترين انتخاب‌هاي دكوراسيون نشيمن كوچك مطرح كند.

مبلمان توگو

 

دكوراسيون نشيمن

اين نوع از مبلمان به لحاظ ظاهر راحت و غير رسمي خود انتخاب خوبي براي فضاهايي همچون دكوراسيون پذيرايي نخواهند بود، بلكه در مقابل شما مي‌توانيد در دكوراسيون نشيمن منزل خود به خوبي روي آنها حساب كنيد.

مبل توگو به لحاظ ظاهر و طراحي منحصر به فرد خود بسيار راحت است و مي‌تواند انتخاب هوشمندانه‌اي براي نشيمن باشد، چرا كه طبيعي است كه افراد تعداد ساعات بسياري از شبانه روز را در اتاق نشيمن خود سپري مي‌كنند و براي اين فضا به دنبال راحت‌ترين نوع مبلمان خواهند بود!

مبل توگو

 

سبك دكوراسيون منزل

انتخاب مبل توگو در دكوراسيون منزل تا حدودي جسورانه و منحصر به فرد است. با اين نوع از مبلمان مي‌توانيد سبك‌هاي متفاوت دكوراسيوني همچون مدرن، مينيمال، تلفيقي و… را طراحي نماييد. بخش مهمي از تعيين سبك دكوراسيوني با مبل توگو به اكسسوري‌ها و ساير وسايلي است كه در كنار مبل توگوي شما قرار مي‌گيرند.

براي مثال اگر زمينه دكوراسيون منزل شما سفيد رنگ است و ساير وسايلي كه در دكوراسيون نشيمن منزل خود انتخاب كرده‌ايد نيز به همين رنگ بوده و سادگي بسياري دارند، انتخاب يك مبل توگو با رنگ متفاوت مي‌تواند فضايي ساده و بسيار مينيمال را براي شما فراهم كند. در صورتي كه با قرارگيري يك گليم سنتي در كناراين  مبل مي‌توانيد فضايي با سبك تلفيقي طراحي كنيد.

مبلمان توگو

به همين دليل است كه در رابطه با استفاده از مبل توگو بايد ساير وسايل موجود در دكوراسيون نشيمن را نيز مورد توجه قرار دهيد و سعي كنيد كه با در نظر گرفتن تمام اين موارد دكوراسيون نشيمن خود را به متعادل‌ترين و ايده آل‌ترين حالت ممكن چيدمان نماييد.

رنگ بندي

از آنجا كه مبل توگو بسيار جسورانه و منحصر به فرد است شما مي‌توانيد با انتخاب يك رنگ بندي هوشمندانه و البته جسورانه، اين طراحي را تكميل كنيد. غالبا در تصاويري از اين مبل مي‌بينيم رنگ بندي‌هاي متفاوتي از اين نوع مبلمان در كنار هم قرار مي‌گيرند و يك مجموعه و ست را شامل مي‌شوند.

علاوه بر اين به خاطر داشته باشيد كه اين مبل مانند ساير انواع مبلمان منزل مي‌تواند كوسن‌هاي زيبا و متناسبي نيز داشته باشد. به همين دليل  است كه معمولا افراد مجموعه و ست مبل توگوي خود را با تركيبي از رنگ كوسن و يا چند مبل توگو در كنار هم شكل مي‌دهند.

توگو

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با مبلمان خاص مطلب” انواع پاف مبل “را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۵:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع: