تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

طراحي اتاق خواب مشترك كودك و والدين

با توجه به سبك زندگي‌هاي مدرن، اتاق مشترك عنصر مهمي در ايجاد خانه‌هاي كارآمد و راحت براي خانواده‌ها است.
اتاق خواب مشترك كودك و والدين

دكوراسيون اتاق خواب مشترك

شايد اين موضوع براي اكثر افرادي كه در آپارتمان‌هاي كوچك زندگي مي‌كنند يا فرزندشان سن مناسب براي تنها خوابيدن را ندارد، به يك دغدغه و معضل تبديل شده است. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هاي ارزان و ساده‌اي كه مي‌توان براي بهبود شرليط اتاق خواب مشترك كودك و والدين به كار گرفت را معرفي مي‌كنيم.

اتاق خواب مشترك

تخت خواب مشترك

يكي از روش‌هايي كه معمولا براي اتاق خواب‌هاي مشترك بين دو فرزند يا فرزند و والدين به كار گرفته مي‌شود، استفاده از تخت خواب‌هاي دو طبقه است. در اين حالت كه تخت خواب دو نفره در پايين قرار گرفته و تك نفره‌ها براي بالا طراحي مي‌شوند، مي‌توانند در ابعاد و اندازه‌هاي اتاق خواب سفارش و ساخته شوند. مدل و طرح اين تخت خواب‌ها بستگي به نياز افراد و ويژگي‌هاي اتاق دارد اما در هر صورت بايد اطمينان حاصل كنيد كه هر كودك به راحتي مي‌تواند به تخت خود دسترسي پيدا كند. البته در صورت كوتاه بدون ارتفاع اتاق مي‌توان از تخت‌هاي كنار هم نيز استفاده كرد.

اتاق خواب مشترك كودك و والدين

اتاق خواب مشترك با پرده

يكي از روش‌هاي پرطرفدار اما ارزان كه براي جدا كردن اتاق خواب‌هاي مشترك به كار مي‌رود آويزان كردن پرده است. علت پركاربرد بودن اين ايده در اين است كه پرده‌ها علاوه بر حفظ حريم خصوصي براي هر فرد مانع از عبور نور و جريان هوا نشده و همچنين يك دكوراسيون رمانتيك را خلق مي‌كنند. از طرف ديگر، نصب يك پرده هزينه‌هاي زيادي نداشته و به خصوص براي افراد مستاجر مي‌تواند كارايي بالايي داشته باشد. اين كه از چه جنس پارچه و با چه رنگ و طرحي استفاده نماييد بستگي به كوچك يا بزرگ بودن اتاق خواب و همينطور ميزان نور طبيعي آن خواهد داشت. اما به طور كلي براي مشخص كردن حريمي براي تخت خواب و راحت بودن اشخاص هنگام خوابيدن استفاده مي‌شود.

اتاق خواب مشترك

استفاده از پارتيشن

ايده سوم استفاده از پارتيشن براي جدا كردن قسمت فرزندان از والدين است. استفاده از پارتيشن به اين معنا نيست كه يك ديوار وسط اتاق كشيده و آن را به دو قسمت تقسيم نماييد، بلكه به اين معناست كه مي‌توانيد با مدل‌ها و طرح‌هاي مختلف پارتيشن‌هاي چوبي، كتابخانه‌ها، قفسه وسايل بچه‌ها و حتي كمدهاي كوتاه اين كار را انجام دهيد.

اتاق خواب

به طور مثال مي‌توانيد با قرار دادن يك كتابخانه همزمان تخت خواب والدين را از فرزندان جدا كرده و از فضاي كتابخانه نيز براي چيدن وسايل و كتاب‌ها استفاده كنيد. اگر اتاق‌خواب شما كوچك بوده و يا نور كافي ندارد، بهتر است از جداكننده‌هاي كوتاه و حتي مدل‌هاي ريلي و قابل جابه‌جايي استفاده نماييد.

اتاق خواب

اتاق خواب مشترك با ايده‌هاي خاص

ممكن است طراحي و همين طور ابعاد و اندازه‌هاي اتاق خواب به گونه‌اي باشد كه هيچ كدام از ايده‌هاي گفته شده قابليت اجرا شدن در آن را نداشته باشند. در اين حالت بازهم راه حل‌هايي براي جداكردن اتاق وجود دارد. با اين ايده‌ها ممكن است اين جداسازي مانند نمونه‌هاي قبل آشكار و واضح نباشد اما همين كه براي هر فرد به خصوص فرزندان مكاني مختص به خودشان طراحي شود مي‌تواند تاثير به سزايي داشته باشد. يكي از ايده‌ها اين است كه يك ديوار اتاق را به فرزندتان اختصاص داده و آن را با رنگ آميزي يا استيكرهاي مناسب با سن و جنسيتش تزيين نماييد. اين كار باعث مي‌شود تا كودك بدون جدا شدن از فضاي كلي اتاق، قسمتي مخصوص به خود داشته باشد.

اتاق خواب مشترك

ايده ديگر اين است كه سعي كنيد قسمت والدين را با گلدان‌هاي آويزان يا پارتيشن‌هاي گياهي كه از سقف نصب مي‌شوند جدا نماييد. اين كار باعث مي‌شود كه اتاق خواب از لحاظ بصري به قسمت‌هاي مختلف تبديل شده در عين حال تاريك و دلگير هم نشود.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اشتباهات رايج در دكوراسيون اتاق خواب كوچك” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۴:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

صندلي شفاف، صندلي كه به نام روح معروف شد!

شايد شما هم به نقش مداد رنگي سفيد در جعبه مداد رنگي فكر كرده باشيد. كاربرد اين مداد در محو كردن و طراحي روي كاغذهاي تيره است، پس رنگ همواره نمي‌تواند پاسخ مناسبي براي طراحي ما باشد.
صندلي پلاستيكي شفاف

صندلي پلاستيكي شفاف

بيشتر ما با پركردن پذيرايي با مبلمان بزرگ فضايي خفه را به‌وجود مي‌‌آوريم؛ يعني سكوت و فرصت مكث را از فضا مي‌گيريم. دانستن اين كه براي چه فضايي، چه مقدار از سكوت استفاده كنيم يكي از مهم‌‌ترين توانايي‌‌هاي طراحان است كه در اين نوشتار از مجله دلتا به صندلي پلاستيكي شفاف پرداخته‌ايم، پس تا انتهاي اين مطلب همراه ما باشيد.

صندلي پلاستيكي شفاف

چرا مبلمان شفاف

زماني كه درگير طراحي داخلي هستيد، بايد تعادل بصري را حفظ كنيد. منظور از تعادل و وزن بصري، سنگيني ظاهري اجسام است، يعني يك وسيله تا چه اندازه‌اي توجه را به سمت خود جلب مي‌كند. با اضافه كردن مبلمان شفاف، به دليل ظاهر شفافش، به شما اين اطمينان را مي‌دهد كه تعادل بصري دكوراسيون حفظ شده است.

صندلي پلاستيكي شفاف

مبلمان اكريليك يا لوسيت، به عنوان يك وسيله متعادل كننده مناسب است تا شما را به هدف برساند. از آنجا كه مي‌توانيد آن سمت وسيله را به دليل شفاف بودن متريال آن ببينيد، وزن بصري يا ديداري كمي به فضاي داخلي اضافه مي‌كند و فرصت‌هاي زيادي را براي ديگر وسايل داخلي مهيا مي‌كند تا خودنمايي كنند. همچنين اين مبلمان فضا را كاربردي هم جلوه مي‌دهد.

اگر احساس مي‌كنيد نياز است چيزي روي صندلي‌هاي شفاف خود قرار دهيد تا از ظاهر سبك و بي‌رنگ خود كمي دورتر شوند، مي‌توانيد از كوسن يا تشك صندلي استفاده كنيد.

صندلي پلاستيكي

ساخت صندلي شفاف

از آن جا كه جنس اين صندلي پلاستيكي است هيچ‌ گونه مفاصلي نداشته و مي‌ تواند در برابر باران، سرما و رطوبت بماند. اين صندلي در هتل‌ ها، رستوران‌ها، سالن‌هاي كنسرت و فضاي باز استفاده  و هم‌چنين در ابعاد مينياتوري براي كودكان هم توليد شده است. اين صندلي شفاف باعث القاي فضاي بيش‌تر در آپارتمان‌هاي كوچك نيز مي‌گردد.

صندلي شفاف

صندلي شفاف، مدرنيته غيرمعمول

الهام گرفتن از تاريخ، هميشه راه‌ حل طراحان بوده؛ چون خاطرات مشترك با يك محصول باعث ارتباط ذهني و رواني ما با آن مي‌‌شود و احساس راحتي ما را در فضا تأمين مي‌كند. توسعه مبلمان پلاستيكي سازگار با محيط‌ زيست، يك روش جديد براي زندگي است.

صندلي شفاف

تاريخچه صندلي شفاف، ميراث لوئي شانزدهم

داستان صندلي با مردي به نام لوئي در قرن هجدهم آغاز مي‌‌شود. پادشاه فرانسه به طراحي كلاسيك يوناني و روم علاقه‌‌مند شد، به‌ گونه‌‌اي كه در طول سلطنت پادشاهي او انواع هنرها توسعه يافت. در اين ميان، يك صندلي با پشتي گرد، خطوط صاف، پايه‌‌هاي خم‌ شده به سمت بيرون و يك قاب چوب برجسته، قدرت ماندگاري داشت و درنهايت به نام پادشاه درآمد. اين صندلي به يكي از محبوب‌ ترين طرح‌‌هاي صندلي تا به امروز بدل شد كه سه قرن طراحي مبلمان اروپا را بازنمود مي‌كند.

صندلي پلاستيكي شفاف

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با مبلمان مدرن نوشتار “مبل توگو” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۰:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

اتاق نشيمن مهم‌ترين بخش ديزاين خانه

يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي خانه اتاق‌نشيمن يا پذيرايي است. اتاق‌نشيمن بخشي از خانه است كه افراد خانواده و ميهمانان دور هم جمع مي‌شوند و با يكديگر وقت مي‌گذرانند و از با هم بودن لذت مي‌برند.
ديزاين اتاق نشيمن

ديزاين اتاق نشيمن

وسايلي كه در چيدمان منزل و اتاق نشمين به چشم مي‌آيد شامل قاب عكس، مبلمان، آباژور، لوستر و پرده و… است و بايد در انتخاب آنها دقت و سليقه به خرج داد. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي نكات انتخاب آيتم‌ها براي ديزاين اتاق نشيمن پرداخته شده، با ما همراه باشيد.

ديزاين اتاق نشيمن

مبلمان يكي از وسايل مهم در ديزاين خانه

مبلمان يكي از وسايلي است كه در چيدمان منزل بيش از هر چيزي به چشم مي‌خورد. زماني كه افراد تصميم به تغيير ديزاين خانه مي‌گيرند، مبلمان يكي از اولين وسايل به كار رفته در چيدمان منزل است كه تصميم مي‌گيرند، آن را تغيير دهند. قبل از خريد مبلمان توجه كنيد كه براي ديزاين خانه چه سبكي را مي‌خواهيد اجرا كنيد. اگر قصد داريد كه يك فضاي مينيمال با رنگ‌هاي خنثي داشته باشيد قطعا مبل كلاسيك انتخاب مناسبي نيست و برعكس مبل مدرن در كنار وسايل و رنگ‌هاي پر زرق و برق تناسبي ندارد. انواع مبلمان شامل مبل راحتي، مبل كلاسيك، مبل استيل، مبل معاصر و مبل مدرن است كه با توجه به سبك ديزاين خانه در چيدمان منزل به كار مي‌رود.

اتاق نشيمن

پرده مناسب با ديزاين خانه

قديم‌تر پرده تنها وسيله‌اي براي تنظيم ورود نور خورشيد به داخل خانه و حفظ حريم شخصي بود، اما امروزه در كنار مبلمان، لوستر و… يكي از اجزاي مهم در ديزاين خانه است. بديهي است هر قسمت خانه كه پنجره داشته باشد، پرده نيز در آن قسمت به چشم مي‌خورد. مدل پرده با توجه به هر قسمت خانه متفاوت است. پرده اتاق نشيمن با پرده اتاق خواب و يا آشپزخانه يكي نيست.

 

ديزاين اتاق نشيمن

قبل از انتخاب پرده توجه كنيد چه سبكي در ديزاين خانه به كار رفته است. اگر شما به سبك مدرن علاقه داريد و در چيدمان منزل از مبل مدرن و لوستر ساده استفاده كرده‌ايد، پرده والان‌دار مناسب ديزاين خانه شما نيست. اگر سبك ديزاين خانه شما مجلل است و در چيدمان منزل از مبل استيل و كلاسيك استفاده كرده‌ايد، پرده‌هاي والان‌دار با پارچه‌هاي پر زرق و برق براي ديزاين خانه شما مناسب‌تر است.

يكي از نكات مهم در انتخاب پرده، انتخاب پارچه است. در كنار مبل مدرن بهتر است از پرده‌هاي تك رنگ يا با طرح ساده استفاده كنيد. رنگ پرده بايد با ساير وسايلي كه در چيدمان منزل مانند فرش و مبل به كار رفته است هارموني و هماهنگي داشته باشد. اگر مي‌خواهيد ديزاين خانه مجلل به نظر برسد، در كنار مبل استيل و كلاسيك، پرده‌هاي والان‌دار با پارچه‌هايي از جنس مخمل يا تافته مناسب است.

اتاق نشيمن

براي آنكه سقف خانه بلندتر به نظر برسد، چوب پرده را در بالاترين قسمت نصب كنيد. پرده اتاق نشيمن بايد از نزديك سقف تا مماس بر زمين باشد. عرض پارچه پرده نيز معمولاً تا سه برابر عرض پنجره در نظر گرفته مي‌شود.

انتخاب لوستر متناسب با ديزاين خانه

در انتخاب لوستر علاوه‌ بر ديزاين خانه بايد به فضا نيز توجه كرد. قبل از انتخاب لوستر به وسعت فضاي اتاق نشيمن، ارتفاع سقف و اينكه چراغ هالوژن در سالن پذيرايي به كار رفته است يا خير، دقت كنيد.

لوستر نيز بايد با ساير وسايلي كه در چيدمان منزل به كار رفته است تناسب داشته باشد. مثلا اگر سبك ديزاين خانه مجلل است بايد از لوستر كريستالي با طرح‌هاي كلاسيك استفاده كنيد. مبل استيل بيشتر در خانه‌هايي با متراژ بالا استفاده مي‌شود پس بايد تعداد شاخه‌ها با توجه به متراژ اتاق نشمين انتخاب و اتاق نشيمن متناسب و به يك ميزان روشن شود.

ديزاين اتاق پذيرايي

اگر سقف خانه بلند نيست از خريد لوسترهاي بلند و آويزدار صرف نظر كنيد، چرا كه سقف خانه را كوتاه‌تر نشان مي‌دهد. لوستر مناسب خانه‌هايي با سقف كوتاه مدل سقفي است. اگر از ميزان نوري كه اين لوسترها به فضاي خانه مي‌بخشند راضي نبوديد، براي نور بيشتر از ديواركوب يا يك آباژور در چيدمان منزل استفاده كنيد. البته استثنا نيز وجود دارد، اگر بالاي ميز ناهارخوري لوستر بايد نصب شود، بايد لوستر آويزدار استفاده كنيد تا به خوبي روشن شود، حتي اگر سقف خانه كوتاه است.

ديزاين اتاق پذيرايي

اگر تعداد شاخه‌ها و لامپ‌ها با فضاي خانه متناسب نباشد، براي روشنايي مطلوب فضا مجبور به خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي هستيد كه زيبايي لوستر را كم مي‌كند. از ديگر موارد مهم در انتخاب لوستر، توجه به لامپ‌هاي آن است. رنگ لامپ تاثير زيادي در زيبايي و روشنايي  فضا دارد. بهتر است از تركيب لامپ مهتابي و آفتابي در لوستر استفاده شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۸:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

راه هايي آسان براي تغيير دكور سرويس بهداشتي

براي ايجاد تغيير از ايده‌هاي كاربردي و مقرون به صرفه استفاده كنيد، براي ايجاد تغييرات چشم‌گير در دكور سرويس بهداشتي از جزئيات شروع كنيد.
دكور سرويس بهداشتي

چند پيشنهاد ساده براي زيباتر شدن دكور سرويس بهداشتي

در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي را براي طراحي بهتر دكور سرويس بهداشتي معرفي خواهيم كرد، كه با كمترين هزينه هم مي‌توانيد آنها را تهيه كنيد، با ما همراه باشيد.

يك آينه با فريم زيبا انتخاب كنيد

آينه يكي از وسايلي است كه براي حمام لازم است و در هر سرويس بهداشتي وجود دارد. يكي از فوايد آينه‌ها در سرويس بهداشتي اين است كه باعث انعكاس نور و در نهايت منجر به روشنايي بيشتر در سرويس بهداشتي مي‌شوند. نصب آينه در سرويس بهداشتي‌هاي كوچك باعث مي‌شود آن جلوه‌ي كوچك و قديمي را نداشته باشيد.

دكور سرويس بهداشتي

قفسه‌هاي ديواري در حمام نصب كنيد

در فضاي سرويس بهداشتي بايد برخي قفسه‌ها وجود داشته باشند، زيرا وسايلي كه به آن نياز داريد و زياد استفاده مي‌كنيد را در آن قرار دهيد و ديگر براي استفاده از آن مسافت زيادي را نپيماييد.

سرويس بهداشتي

افزودن كاشي و سينك ظرفشويي

با افزودن كاشي‌هاي زيبا و جذاب در سرويس بهداشتي مي‌توانيد جذابيت چشمگيري به سرويس بهداشتي بدهيد. امروزه ديگر در سرويس‌هاي بهداشتي از پايين تا بالا را كاشي‌كاري نمي‌كنند و فقط قسمت‌هاي خاصي را كاشي‌كاري مي‌كنند و توصيه مي‌شود كه شما هم اين كار را انجام دهيد و مطمين باشيد كه پشيمان نخواهيد شد.

دكور سرويس بهداشتي

روشنايي را هدف قرار دهيد

از طريق چراغ‌هاي مناسب و مطلوب مي‌توانيد به سرويس بهداشتي خود جلوه و درخششي خاص بدهيد كه هركسي را مجذوب خود كند. براي نصب اين چراغ‌ها بهتر است كه چراغ را در بالاي آينه يا در مركز سقف  قرار دهيد. در انتخاب چراغ تمام سعي خود را بكنيد چراغي كه خريداري مي‌كنيد براي فضا مناسب و بتواند نوردهي بالا و مناسبي داشته باشد.

سرويس بهداشتي

مدرن سازي سرويس بهداشتي 

با نصب پرده‌هايي كه جلوه خوب و مناسبي دارند مي‌توانيد جلوه‌ي مدرن بودن را به سرويس بهداشتي خود بدهيد. لازم به ذكر است كه هيچ هزينه زيادي ندارد و با كمترين هزينه مي‌توانيد اين پرده‌ها را تهيه كنيد. شما مي‌توانيد رنگ‌هاي سرويس بهداشتي را با يكديگر هماهنگ كنيد براي مثال اگر شما در سرويس بهداشتي از دو رنگ سياه و سفيد استفاده كرده‌ايد ، براي رنگ پرده مي‌توانيد يكي از اين دو رنگ را انتخاب كنيد تا رنگ‌ها با يكديگر هماهنگ شوند .

طراحي سرويس بهداشتي

شير سرويس بهداشتي

شما به راحتي مي‌توانيد به سرويس بهداشتي خود استايل‌هاي زيبايي مانند اضافه كردن انواع شيرهاي زيبا و مدرن را انتخاب و هر كسي را مجذوب آن كنيد. براي داشتن نماي بهتر مي‌توانيد كنار شيرها از يك گلدان زيبا استفاده كنيد.

طراحي سرويس بهداشتي

از وسايل شيشه‌ايي استفاده كنيد

وسايل شيشه‌ايي روي ديوار مي‌تواند باعث بزرگ ديده شدن فضاهاي كوچك شود و زيبايي چشمگيري به فضا مي‌دهد.براي داشتن احساس بهتر مي‌توانيد چراغ‌هاي شيشه‌اي استفاده  و ديگر چراغ‌ها را خاموش كنيد و اين كار باعث آرامش مي‌شود.

طراحي سرويس بهداشتي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “تغيير دكوراسيون با كمترين هزينه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۲:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون مناسب خانه‌هاي كوچك

خانه‌هاي كوچك ارمغان زندگي مدرن امروز است كه ممكن است حسرت خيلي چيزها را به دل شما بگذارد. داشتن اطلاعاتي درباره شكل طراحي و چيدمان فضاي خانه مي‌تواند كمك زيادي به شما بكند.
دكوراسيون خانه كوچك

چيدمان خانه هاي كوچك

با استفاده از ايده‌هايي كه در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا ارائه خواهيم كرد، مي‌توانيد تجربه بسيار بهتري از دكوراسيون خانه كوچك كسب نماييد. حتي اگر فضاي كافي به منظور نگهداري از لوازم مختلف خانه در اختيار داشته باشيد هم مي‌توانيد اين نكات را بخوانيد و تا حد زيادي محيط خانه را مرتب‌تر از آنچه كه هست نگه داريد.

 

ميزهاي دايره‌اي

 
در صورتي كه به دنبال خريد ميز اتاق نشيمن هستيد، سعي كنيد از ميزهاي دايره‌اي استفاده كنيد. اين نوع ميزها به واسطه لبه‌هاي گردي كه دارند، مي‌توانند فضاي بيشتري از اتاق را در اطراف خودشان در اختيارتان قرار دهند. از آنجا كه پايه اين نوع ميزها معمولا در وسط آنها قرار دارد، فضاي كمتري از كف اتاق را مي‌پوشاند. همچنين با استفاده از ميزهاي دايره‌اي، تعداد افراد بيشتري مي‌توانند دور آن بنشينند و براي پذيرايي، انجام دادن بازي‌ها، و دور هم‌نشيني‌ها مناسب است.
دكوراسيون خانه
 

استفاده از فضاهاي دور از دسترس

 
فضاهاي پنهاني كه بالاي درهاي اتاق‌ها، و بالاي كابينت‌هاي آشپزخانه‌ها وجود دارند، محيط مناسبي براي تعبيه قفسه‌ها، كمدها و طبقات مختلف است. استفاده از قفسه‌هاي باز در اتاق‌ها، بسيار كاربردي خواهد بود.
همچنين اگر مي‌خواهيد فضاي اتاق را به دو بخش مجزا تقسيم كنيد، و در يك طرف آن براي خودتان پرايوسي بيشتري ايجاد نماييد، مي‌توانيد از قفسه كتاب ها استفاده كنيد و به اين ترتيب از كاربري دوگانه آنها سود ببريد. به اين ترتيب علاوه بر آنكه حجم زيادي از كتاب‌ها و وسايل را در اين قفسه‌ها جاي خواهيد داد، مي‌توانيد اتاق را به بخش‌هاي مجزا تفكيك كنيد.
پرده‌ها و دراپه‌هايي كه از سقف آويزان مي‌شوند و تا كف اتاق امتداد دارند نيز مي‌توانند كاربردي هوشمندانه از ارتفاع اتاق‌ها باشند. حتي اگر در اتاق پنجره‌اي وجود نداشته باشد، مي‌توانيد با نصب يك پرده دكوري، جلوه بصري بسيار مناسبي ايجاد كنيد. اين كار در طراحي دكوراسيون مي‌تواند با به وجود آوردن ديد بالا به پايين، وسعت اتاق را تا حد زيادي گسترش دهد و براي محيط‌هاي كوچك بسيار ايده آل باشد.
خانه كوچك
 

كاربري دوگانه

 
دكوراسيون خانه كوچك اگر بتوانيد از برخي فضاها و وسايل به كار رفته در اتاق، استفاده‌اي دوگانه داشته باشيد، بسيار بهتر است. به عنوان نمونه، اگر به اتاق خواب بيشتري در خانه نياز داريد، به جاي استفاده از مبل‌هاي حجيم از كاناپه‌هاي راحتي استفاده كنيد و اتاق نشيمن خانه را تبديل به محيطي راحت براي مهمان‌ها نماييد تا در مواقع ضروري بتوانند روي آنها به استراحت بپردازند.
 
دكوراسيون خانه كوچك
 

توجه بيشتر به ديوارها

 
ميزهاي كنار تخت، يا هر نوع ميزي كه در كنار ديوارها قرار مي‌گيرند و صرفا به محلي براي انباشت وسايل و نامرتب شدن اتاق تبديل مي‌شوند، را كنار بگذاريد. به جاي استفاده از چراغ‌هاي روميزي از چراغ‌هاي ديواري استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد تاقچه‌هاي كوچكي در كنار تخت خوابتان و روي ديوار تعبيه كنيد، و وسايل الكترونيكي كوچك يا ديگر لوازمتان را روي آنها قرار دهيد تا نيازي به ميزهاي دست و پا گير نداشته باشيد.
 
خانه كوچك
 
تا جايي كه مي‌توانيد قفسه‌ها و كمدهاي ديواري را جايگزين اثاثيه بزرگ اتاق كنيد. در ضمن يك آينه با اندازه مناسب هم روي ديوار اتاق نصب كنيد تا فضاي آن را بزرگ‌تر نشان دهيد. همچنين اين آينه‌ها باعث مي‌شوند كه با بازتاب نور در اتاق، محيط روشن‌تري داشته باشيد. بنابراين حتي اگر فضاي كافي براي نصب آينه در اتاق نداريد، روي سطح كنسول، قفسه كتاب، يا كمدها نيز مي‌توانيد آنها را نصب كنيد.
 
دكوراسيون خانه كوچك

مبلمان بزرگ

 
با وجود آنكه با تاكيد بر كوچك بودن فضاهاي خانه، نكاتي براي بزرگ‌تر نشان دادن آنها ارائه مي‌كنيم، اما استفاده از لوازم و مبلمان بزرگ هم مي‌تواند تا حد زيادي به استفاده بهينه از محيط محدود اتاق‌ها كمك كند. به عنوان مثال به جاي استفاده از تعداد زيادي مبل‌هاي تك نفره كوچك مي‌توانيد از يك مبل راحتي يك تكه با طراحي مناسب براي اتاق مورد نظرتان بهره ببريد. به اين ترتيب فضاي اتاق مرتب‌تر نشان داده مي‌شود و از شلوغي بي‌مورد دكور خانه جلوگيري خواهد شد.
خانه كوچك

اهميت رنگ‌ها

 
دكوراسيون خانه كوچك بايد به شكلي كاملا مناسب و با به كارگيري رنگ‌هايي ملايم، حسي از راحتي و آرامش را به ساكنين آن منتقل كند. سعي كنيد از يك طيف رنگي مشخص براي اتاق‌هاي مختلف خانه استفاده كنيد تا يكپارچگي رنگي در محيط كوچك خانه حفظ شود. مي‌توانيد از رنگ‌هاي نزديك به سفيد، براي تمام ديوارها، سقف و كفپوش‌هاي خانه استفاده و از تنوع رنگي غيرضروري در بخش‌هاي مختلف خودداري كنيد.
پوشش پنجره‌ها و پرده‌ها بايد رنگ‌هاي روشن ، ساده و بدون طرح‌هاي پيچيده و تا حد ممكن رنگ‌هايي نزديك به طيف رنگي ديوارها داشته باشند.
دكوراسيون خانه كوچك
 

كنار گذاشتن وسايل غير ضروري

 
فضاهاي كوچك هميشه بايد مرتب و به دور از شلوغي باشند. سعي كنيد هر وسيله‌اي كه به آن نياز داريد را نگه داريد و لوازم بلا استفاده را بي‌درنگ كنار بگذاريد. براي حل اين موضوع هميشه قانون ۹۰-۹۰ را به خاطر داشته باشيد. بر اساس اين قانون، اگر وسايلي از خانه را به مدت ۹۰ روز مورد استفاده قرار نداديد، و حدس مي‌زنيد كه در ۹۰ روز آينده هم به آنها نياز نخواهيد داشت، حتما اين وسايل را از محيط خانه خارج نماييد. به اين ترتيب با وجود تمام سختي و دشواري دل كندن از برخي وسايل و اثاثيه، مي‌توانيد آنها را از فضاي محدود خانه حذف و نظم محيط زندگي خود را بهتر حفظ كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۳:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز پاتختي؛ كاربردي‌ترين جزء سرويس خواب

در واقع يكي از كاربردي‌ترين اجزاء سرويس خواب ميز پاتختي است. اين ميز جايي براي نگه‌داري از تمام چيز‌‌هايي است كه از آخرين ساعات شب تا اولين لحظات صبح به آنها نياز داريد.
ميز پاتختي

پاتختي

ميز پاتختي ، محل مناسبي براي قراردادن آباژور يا چراغ مطالعه، ساعت، كتاب يا حتي ليوان آب براي شب‌هاي طولاني است. در اين نوشتار از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا با كاربرد و انواع چيدمان ميز پاتختي آشنا شويم.

پاتختي

كاربرد پاتختي

ميز‌هاي پاتختي، دو كاربرد اصلي دارند:

اول اينكه اين ميز‌ها حالت تزييني دارد در صورتي كه شما در اتاق خواب خود از وسايل تزييني استفاده نمي‌كنيد ميز پاتختي يكي از عناصري است كه مي‌توانيد از آن براي تزيين اتاق خواب استفاده كنيد.

دومين كاربرد اصلي پاتختي‌ها اين است كه طبقه‌بندي كننده وسايل مورد نياز است. حتي برخي افراد، از ميز پاتختي براي مرتب كردن لباس‌هاي خود استفاده مي‌كنند. ميز پاتختي شما مي‌تواند محل مناسبي براي قرار دادن لوازم آرايشي، ساعت، جواهرات و مهم‌تر از همه يك ليوان آب باشد.

ميز پاتختي

تزيين ميز پاتختي

از آنجا كه ميز‌هاي پاتختي كوچك و دم دستي اند اغلب در تزيين آن‌ها، سهل انگاري مي‌شود. تا آنجا كه اغلب افرادي كه با مشكل كمبود فضا در اتاق خواب خود مواجه هستند، مرتكب اشتباه شده و در زمان خريد سرويس خواب، ميز پاتختي را از ليست خريد خود حذف مي‌كنند.

آباژور

ابتدايي‌ترين تزييني كه مي‌توانيد براي ميز پاتختي خود در نظر بگيريد استفاده از آباژور و چراغ مطالعه است. با توجه به اينكه اين ميز در اتاق خواب استفاده مي‌شود به كار بردن آباژور با فضاي آن هماهنگي بيشتري دارد. از آنجا كه روشنايي و نور در رمانتيك كردن فضاي اتاق خواب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، به شما پيشنهاد مي‌كنيم تا با هدف ايجاد نور ملايم در اتاق خواب از بالب‌هاي كوچك استفاده نماييد.

پاتختي

ساعت‌هاي روميزي

اگر علاقه‌اي به استفاده از آباژور يا چراغ مطالعه نداريد مي‌‌توانيد از ساعت‌هاي روميزي استفاده كنيد. ساعت‌ها نوعي وسيله تزييني روي ميز پاتختي محسوب مي‌شوند. استفاده از انواع ساعت‌هاي مدرن، قديمي و شماطه‌دار حسي نوستالژيك را در ذهن تداعي مي‌كند. استفاده از ساعت، روي ميز پاتختي به شما اين امكان را مي‌دهد تا هر زمان كه بخواهيد روزتان را آغاز كنيد.

پاتختي

تلفن‌هاي تزييني

استفاده از تلفن نيز براي تزيين ميز پا‌تختي انتخاب مناسبي است. البته از آنجا كه امروزه در اغلب منازل تلفن‌هاي همراه جايگزين تلفن‌‌هاي ثابت شده است مي‌توان از تلفن‌هاي قديمي و دكوري استفاده كرد. برخي نيز با استفاده از پايه، تبلت خود را روي ميز نگه داشته و به راحتي از آن استفاده مي‌كنند.

قاب عكس

اگر مي‌خواهيد ميز پاتختي خود را مانند اغلب زوج‌هاي جوان، از لحاظ احساسي و رمانتيك تزيين كنيد، قاب عكس انتخاب خوبي است. قطعا با خود خواهيد گفت كه استفاده از قاب عكس در اتاق‌ها كاري قديمي و منسوخ شده است اما در جواب شما بايد گفت قاب عكس نيز در گذر زمان دچار تغييراتي شده است. شما مي‌توانيد عكس‌هاي مورد علاقه خود را روي شيشه چاپ كنيد. همچنين استفاده از قاب‌هاي نورپردازي شده و موزيكال نيز انتخاب‌هاي مناسبي براي تزيين ميز پاتختي است.

ميز پاتختي

 

گياهان آپارتماني

اگر از تكنولوژي‌هاي روزمره خسته شده‌ايد و مي‌خواهيد شب‌ها را دور از تكنولوژي و در آرامش باشيد استفاده از محبوب‌ترين گياهان آپارتماني روي ميز پاتختي انتخاب مناسبي است. البته در انتخاب اين گياهان دقت كنيد و توجه داشته باشيد كه برخي گياهان در طول شب، گازهاي سمي توليد مي‌كنند.

نور‌هاي بيدار كننده (Light bulb)

هيچكس دوست ندارد فرصت لذت بردن از يك صبح‌ آفتابي را با خواب از بين ببرد، اما امروزه اغلب خانه‌ها فاقد پنجره‌هاي نورگير اند. از اين رو دانشمندان دستگاهي را اختراع كرده‌اند كه نور خورشيد را به شكل جعلي ايجاد مي‌كند. اين Light bulb نور لازم براي بيدار شدن شما را به صورت تدريجي افزايش مي‌دهد. قطعا هركسي بيدار شدن با اين نور را به هشدار‌هاي ناگهاني تلفن‌هاي همراه ترجيح مي‌دهد.

ميز پاتختي

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۱:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

پارچه سوزن دوزي، براي يك دكوراسيون امروزي!

آخرين روند در طراحي داخلي و دكوراسيون نشان مي‌دهد راه‌هاي زيبا براي تغيير دكور خانه و خاص بودن آن، احيا و اضافه كردن الگوهاي قديمي و محلي هر كشور است.
پارچه سوزن دوزي

پارچه سوزن دوزي

در اين نوشتار از مجله دلتا مجموعه‌اي از ايده‌ها با طرح‌هاي زرق و برق‌دار را به شما معرفي مي‌كنيم كه همگي با آن آشنايي داريم. ” Suzani”به نوعي از پارچه‌هاي تزييني گفته مي‌شود كه در زبان فارسي با نام “سوزن دوزي” معروف اند. پارچه‌ سوزني علاوه بر ايران، در كشورهايي مانند تاجيكستان، ازبكستان، قزاقستان و ديگر كشورهاي آسياي ميانه نيز مرسوم اند كه هر كدام طرح‌ها و نقش‌هاي خاص همان منطقه و كشور را به معرض نمايش مي‌گذارند. در ادامه مي‌خواهيم زيبايي‌هاي اين پارچه‌ها و روشهايي براي كاربرد پارچه سوزن دوزي در دكوراسيون را به شما پيشنهاد كنيم.

پارچه سوزن دوزي

پارچه رومبلي، درخشش سوزن دوزي

مبلمان دست‌ساز، با پارچه سوزن دوزي شده، با الگوهاي تزييني محلي الهام بخش عالي براي ايجاد تركيب رنگ‌هاي مناسب در دكوراسيون مدرن است. اين پارچه‌ها براي اغلب مبلمان‌ها از راحتي تا استيل، قابل استفاده اند. معمولا طرح‌ها و نقوش به كار رفته در اين پارچه‌ها شامل شكل‌هايي از خورشيد و ماه، گل‌ها به ويژه لاله، ميوه‌ها، پرندگان و اشكال هندسي است. شما با توجه به طراحي كلي خانه و ساير لوازم در دكوراسيون منزل مي‌توانيد طرح مناسبي براي اين پارچه‌ها در نظر گرفته و ظاهر خيره‌كننده به دكور خانه اضافه نماييد.

 

پارچه سوزن دوزي

نوع و ميزان استفاده از اين پارچه‌ها علاوه بر سليقه، به طرح آن نيز بستگي دارد. گاهي اوقات طرح‌ها پركار و پر از رنگ‌هاي مختلف اند كه اين موضوع مي‌تواند فضا را كمي شلوغ نمايد. پس مي‌توانيد از آن‌ها به عنوان شال مبل استفاده كرده و يا فقط براي تك مبل در تزيين گوشه خاصي از خانه آن‌ها را به كار بگيريد. البته پاف‌ها و نيمكت‌هاي ورودي خانه را نيز فراموش نكنيد. اين طرح‌ها مي‌توانند بهترين خوش آمدگويي را به مهمان داشته باشند.

پارچه سوزن دوزي

سرويس خواب با پارچه سوزن دوزي

از جمله كاربردهاي ديگر پارچه‌هاي سوزن دوزي شده در كالاي خواب است. اين پارچه‌ها كه معمولا پنبه‌اي يا ابريشمي است، مي‌توانند ظاهري بسيار نرم و لطيف داشته كه براي روي تخت مناسب باشند. پارچه‌هاي سوزن دوزي شده، اغلب در دو يا چند تكه جداگانه دوخته شده و سپس به يكديگر متصل مي‌شوند.

سوزن دوزي

روتختي، بالش و كوسن و همچنين شال تخت از جمله موارد پركاربرد براي اين پارچه خواهند بود. اگر دكوراسيون اتاق خواب سبك مدرن و يا مينيمال دارد، به كار بردن اين پارچه‌ها به مقدار محدود، مي‌تواند رنگ آميزي زيبايي را وارد فضا كند. البته به غير از موارد گفته شده، پشتي تخت خواب نيز ايده بسيار زيبايي براي درخشش اين پارچه‌ها در دكوراسيون اتاق خواب خواهد بود.

سوزن دوزي

طرح كوسن و تزيينات پارچه‌اي سوزن دوزي

يكي از زيباترين كاربردهاي پارچه‌هاي سوزن دوزي در دكوراسيون، استفاده از آن‌ها براي كوسن‌ها و كارهاي تزييني مانند طراحي ديوار است. در استفاده از اين پارچه‌ها به خصوص با نقش‌هاي بزرگ هيچ ترسي نداشته باشيد. تنها نكته‌اي كه بايد در اين مورد در نظر بگيريد، حفظ تعادل و هماهنگي است. براي اين كار، اگر از يك پارچه سوزن دوزي با نقشي بزرگ براي تزيين ديوار استفاده كرده‌ايد، الگوها و نمونه‌هاي كوچك تر همان پارچه را در قسمت‌هاي ديگر اتاق به كار بگيريد. البته كه كوسن‌ها براي اين كار بسيار ايده آل خواهند بود.

 

پارچه سوزن دوزي

فراموش نكنيد كه ارزش هنرهاي دستي و محلي همچون پارچه‌هاي سوزن دوزي، هيچ‌گاه با چيزي مانند آن قابل سنجيدن نيست و نخواهد بود.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “تخت خواب سايه بان دار” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۶:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

شال مبل، كامل كننده دكوراسيون اتاق

مبلمان هميشه به عنوان نقطه كانوني خانه‌ها بوده و هست پس شايد نياز به توجه بيش‌تري داشته باشد. شال مبل، يكي از روش‌هايي است كه مي‌تواند زيبايي مبل را دوچندان كند.
شال مبل

شال مبل

هميشه آن قدري كه به كليات مي‌پردازيم جزييات را ناديده مي‌گيريم. در اين نوشتار از مجله دلتا به نكته‌اي كوچك اما زيبا “شال مبل” و انواع روش‌هاي استفاده از آن براي كامل شدن چيدمان مبلمان در دكوراسيون منزل پرداخته شده است. روشي بسيار ساده و ارزان كه با كمي خلاقيت و به كار گرفتن سليقه بهترين نتيجه را براي شما خواهد داشت. كاربردهاي مختلفي را مي‌توانيم براي شال مبل در نظر بگيريم. گاهي اوقات به عنوان يك كاور براي جلوگيري از كثيف شدن مبل استفاده مي‌شود و گاهي اوقات هم فقط جنبه تزييني دارد. بعضي از افراد هم دوست دارند كه در زمستان‌ها پوشش گرمي روي مبل خود گذاشته و از آن  استفاده نمايند. مهم اين است كه در ابتدا شما هدفتان را از استفاده شال مبل مشخص كنيد.

شال روي مبلي

پوشش تمام مبل

شال مبل را به روش‌هاي متنوعي مي‌توان به كار برد. يكي از آن‌ها به كار بردن شال‌هاي بلند است به صورتي كه تمام مبل را پوشش داده و بيش تر حكم كاور را پيدا مي‌كند. اين حالت‌ براي شب‌هاي سرد زمستان بسيار ايده‌آل و لذت‌بخش خواهد بود. كه در اين حالت بايد از پتوهاي كوچك و بافتني‌ها استفاده نماييد. البته اين را يادآوري كنيم كه شال مبل فقط براي مبلمان نشيمن استفاده نمي‌شود، براي هر مبل تكي يا صندلي در هر جاي خانه و حتي حياط هم مي‌توانيد آن را به كار ببريد.

شال روي مبلي

چيدمان دسته مبل

يكي ديگر از روش‌هاي پهن كردن شال روي مبل، استفاده از دسته مبل است. در اين حالت اندازه پارچه نسبت به حالت قبلي مي‌تواند كوچك‌تر باشد. اين كه فقط روي دسته قرار بگيرد يا تا روي زمين ادامه پيدا كند به سليقه و خواست شما باز مي‌گردد. اين روش حالت دكوراتيو و ژورنالي زيبايي به فضاي شما مي‌بخشد.

شال مبل

پهن كردن روي تكيه گاه مبل

شايد اين حالت براي خيلي از ما آشناتر باشد. قرار دادن شال مبل روي تكيه‌گاه، به طوري كه روي دسته‌ها را هم بپوشاند يا حتي تا روي زمين ادامه پيدا كند. يك مدل براي اين حالت وجود دارد كه جنبه تزييني آن را بيش‌تر مي‌كند. اين كه شما شال را به شكل مثلث روي مبل پهن كنيد و با چيدمان‌هاي مختلف كوسن‌ها در كنار آن، تنوع چشمگيري را به وجود بياوريد.

شال روي مبل

قرار‌گيري روي نشيمن‌گاه مبل

اين حالت هم با شال‌هاي كوچك انجام مي‌شود، هم با شال‌هاي بزرگ. ممكن است شما بخواهيد فقط از يك پارچه مستطيل شكل كوچك براي پهن كردن روي مبل استفاده يا شايد هم كاملا برعكس، بخواهيد پارچه‌اي بلند تا روي زمين پهن كنيد. براي اين مورد شال‌هاي خزدار و حتي شال‌هاي مخمل در ابعاد كوچك را پيشنهاد مي‌كنيم. زيرا علاوه بر اين كه جذاب اند حس گرمي و لطافت خاصي را هم القا مي‌كنند.

شال روي مبل

شال روي پاف

بهتر است اندازه شال را به گونه‌اي انتخاب نماييد كه كل پاف را در بر گيرد. در اين حالت هم پارچه‌هاي خزدار و مخمل نتيجه خوبي در برخواهند داشت. نكته آخري كه براي انتخاب شال مبل بايد در نظر داشته باشيد، رنگ آن است. رنگ‌هاي سفيد، خاكستري و به‌ طوركلي رنگ‌هاي خنثي نمونه‌هاي خوبي است، زيرا با هر مبلماني ست مي‌شوند. مي‌توانيد به وسيله همين شال رنگ‌ها را وارد فضا كنيد به اين صورت كه از پارچه‌هاي رنگارنگ اما در ابعاد كوچك استفاده نماييد. روش ساده‌تر انتخاب رنگ الگو گرفتن از رنگ كوسن‌هاي روي مبل است.

شال مبل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۲:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

كوسن مناسب انواع مبل

يكي از بهترين گزينه‌هايي كه مي‌توانيد براي زيباتر شدن منزل و دكوراسيون از آن استفاده كنيد و در كنار مبل شما باعث درخشش بيشتر آن مي‌شود كوسن‌ها هستند.
كوسن مناسب انواع مبل

كوسن انواع مبل

كوسن‌ها در انواع مختلف رنگ‌ها، طرح‌ها و جنس‌ها در بازار موجود است كه با توجه به سليقه و نياز خود مي‌توانيد آن‌ها را خريداري كنيد. در خريد كوسن‌ها حتما به دكوراسيون منزل توجه كرده و سعي كنيد كوسني را خريداري كنيد كه با سبك كلي دكوراسيون شما همخواني داشته باشد. از كنار كوسن‌ها بي توجه رد نشويد، زيرا همين هزينه اندك براي خريد اين كوسن‌ها ميتواند تاثيري در زيباتر شدن منزل شما داشته باشد كه حتي فكرش را هم نمي‌كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي كوسن مناسب انواع مبل پرداخته شده است. با ما همراه باشيد.

كوسن مناسب انواع مبل

كوسن هاي مبل راحتي

از آنجا كه مبل‌هاي راحتي طوري ساخته شده‌اند كه بيشتر قسمت‌هاي آنها را پارچه تشكيل داده است، خريد كوسن براي آن كار دشواري نيست . تنوع پارچه‌ها و جنس آنها در بازار بسيار زياد است و شما خيلي راحت مي‌توانيد رنگي را كه مد نظرتان است در نظر بگيريد و كوسن مورد نظر را خريداري كنيد.

كوسن انواع مبل

در مورد چيدمان كوسن‌هاي مبل راحتي بهتر است چيدمان شما طوري باشد كه تمام هم شكل‌ها را كنار هم قرار ندهيد. بين هر چند طرح كه شبيه هم هستند يك طرح ساده هم قرار دهيد تا از يكنواختي خارج شود. شما مي‌توانيد از چيدمان متقارن در چيدن كوسن‌ها استفاده كنيد. البته اين موارد تنها يك پيشنهاد است و باز هم چيدمان نهايي به سليقه شما بستگي دارد.

كوسن مبل كلاسيك و استيل

اگر دكوراسيون خانه شما سبك كلاسيك و لوكس دارد بهتر است براي كوسن‌هايي كه روي اين مبلمان كلاسيك استفاده مي‌كنيد، از پارچه‌هاي سنگين‌تر كه به اين دكوراسيون بيشتر بخورند و هماهنگي بيشتري داشته باشند استفاده كنيد.

كوسن انواع مبل

يكي از دغدغه‌ها براي خريد وسايل هميشه چيدمان آن‌هاست. بعد از اينكه شما وسيله‌ مناسب را خريداري مي‌كنيد قدم بعدي نحوه چيدمان درست و ست كردن آن با مبلمان است كه باعث مي‌شود زيبايي آنها چندين برابر شود.

در مورد مبل‌هاي كلاسيك در نظر داشته باشيد كه معمولاً مبل‌هاي كلاسيك با رنگ‌هايي كه اشرافي و مجلل هستند درست مي‌شود كه معمولا از رنگ‌هاي قرمز، سبز آبي يا كرمي براي روكش مبل استفاده مي‌كنند. يكي از رنگ‌هايي كه از قديم بيش از همه مورد استفاده قرار مي‌گرفت رنگ قهوه‌اي است كه مي‌توان براي روكش مبل‌هاي كلاسيك از آنها استفاده كرد. از هر كدام از اين رنگ‌ها براي روكش مبل شما استفاده شده باشد بهتر است براي روكش كوسن‌هايي كه كنار هم قرار مي‌دهيد دقت بيشتري به خرج دهيد تا بتوانيد زيبايي اين مبل‌ها را چندين برابر كنيد. به طور مثال در كنار رنگ قرمز، رنگ سفيد مي‌تواند خودنمايي كند يا مي توانيد كليه دكوراسيون خود را در رنگ خنثي، مثلا رنگ نقره‌اي، سفيد يا كرمي قرار دهيد و كوسن را هم از همان رنگ انتخاب كنيد.

كوسن مناسب

اگر روكش مبل كلاسيك شما رنگي رنگي است مي‌توانيد يكي از رنگ‌هاي قالب اين روكش را براي روكش كوسن انتخاب كنيد. با اين كار هم هارموني را حفظ كرده ايد، هم باعث مي‌شويد كه دكوراسيون زيباتر به نظر برسد.

 مي‌توانيد در شكل كلي كوسن‌ها هم تنوع به خرج دهيد و مثلا از كوسن‌هاي دايره يا مستطيل براي دكوراسيون خود استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “مبل راحتي نيم دايره براي چيدمان هلالي “را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۲:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب لوستر مناسب براي آشپزخانه

از مهم‌ترين المان‌هايي كه مي‌تواند در يك آشپزخانه وجود داشته باشد و باعث زيباتر شدن فضا شود، نورپردازي آن توسط آويز و لوستر آشپزخانه است.
لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه

خريد لوستر‌هاي خيلي بزرگ براي آشپزخانه‌هاي خيلي كوچك نمي‌تواند گزينه مناسبي باشد و برعكس. هرچه تعداد لامپ‌هاي يك لوستر بيشتر باشد فضا روشن‌تر خواهد بود و اگر كابينت هايگلاس در آشپزخانه وجود داشته باشد اين نوراني و براق بودن چندين برابر مي‌شود. در برخي از اين مدل‌ها كنترل ميزان نور مطابق با سليقه و خواست شما انجام مي‌شود و مي‌توانيد لوستر آشپزخانه را با توجه به نياز و سليقه خود خريداري كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا به مواردي كه در انتخاب لوستر آشپزخانه بهتر است در نظر داشته باشيد، پرداخته‌ايم.

لوستر مناسب آشپزخانه

لوستر مناسب براي آشپزخانه

اگر انتخاب لوستر به درستي انجام شود علاوه بر اينكه نورپردازي خوبي در محيط برقرار مي‌شود، اين لوستر به عنوان يك وسيله دكوري و نقطه كانوني در آشپزخانه شما به حساب مي‌آيد. اگر از لوسترهايي كه ارتفاع آن‌ها قابل تنظيم است در آشپزخانه خود استفاده كنيد مي‌توانيد درمواقع لزوم ارتفاع آن را با توجه به كاربرد آن در فضا تغيير دهيد.

لوستر آشپزخانه

به طور مثال اگر ميز ناهارخوري شما در آشپزخانه قرار داشته باشد مي‌توانيد لوستر را در بالاي ميز گذاشته و در مواقع لزوم ارتفاع را كم و زياد كنيد تا كنترل نور به دست شما باشد.

بهتر است لوستر مطابق با فضا و ابعاد خريداري شود، زيرا در غير اين صورت باعث شلوغ به نظر رسيدن يا نوعي وسيله اضافي و مزاحم در فضا به حساب مي‌آيد.

لوستر متناسب با سبك دكوراسيون

اگر سبك آشپزخانه شما مدرن است بهتر است براي آن به دنبال لوسترهاي چوبي يا فلزي ساده باشيد. اگر هم سبك سنتي را انتخاب كرده‌ايد از لوسترهاي پر نور با آويزهاي كريستال استفاده كنيد. بهتر است براي آشپزخانه از مدل‌هايي استفاده نماييد كه شاخه‌ها و لامپ‌هاي كمتري داشته باشد و از لوسترهايي با شاخه‌هاي زياد در فضاهاي خانوادگي و مهماني مثل اتاق غذاخوري استفاده كنيد.

لوستر مناسب آشپزخانه

چنانچه تمايل داريد لوستر نسبت به ساير المان‌ها، مانند كابينت كمتر در معرض توجه باشد، بهتر است به تركيب متريال و مصالح لوستر توجه بيشتري داشته باشيد.

اگر انتخاب شما براي تركيب مواد و مصالح لوستر به درستي انجام شده باشد، لوستر شما علاوه بر زيبايي و نوراني بودن ، نسبت به بقيه‌ عناصر فضا برتري نخواهد داشت و ديد آن‌ها را كور نمي‌كند. اگر از كابينت‌هاي كلاسيك در آشپزخانه استفاده كرديد بهتر است از لوستري با لامپ هاي ساده‌تر و بدون كريستال يا با كريستال‌هاي كمتر استفاده كنيد تا افراط در زرق و برق فضا را از زيبايي مورد انتظار دور نكند.

لوستر آشپزخانه

در آشپزخانه‌هايي كه از طرح‌هاي مختلف براي دكوراسيون و تزيين آن‌ها استفاده شده باشد، انتخاب مدل لوسترهاي تك رنگ با يك ماده اوليه يكي از بهترين گزينه‌ها است.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر درباره دكورسيون آشپزخانه نوشتار “جزيره‌اي براي زيباتر شدن آشپزخانه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۸:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع: