تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

انواع پرده براي اتاق خواب

پرده‌ها نسبت به جنس و ضخامتشان، عايق صوتي و گرمايي اند كه اين ويژگي‌ها پرده را تبديل به گزينه مناسبي براي اتاق خواب مي‌كند تا خوابي آرام‌بخش و بدون دردسر داشته باشيم.
انواع پرده اتاق خواب

معرفي انواع پرده براي اتاق خواب

اتاق‌خواب بخش شخصي خانه است و هر فرد علاقه دارد كه آن را با توجه به سليقه خود دكور و چيدمان كند. اما بايد بگوييم دكوراسيون اصولي اتاق خواب، تنها به سليقه ما و زيبايي آن وابسته نيست و بايد در كنار اين دو، محيطي آرام‌بخش و به دور از استرس ايجاد كنيم كه نقش پرده بر تمام اين ويژگي ها، تاثير دارد. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا، انواع پرده براي اتاق خواب را با توجه به ميزان نوري كه از خود عبور مي‌دهند توضيح خواهيم داد، تا در عين زيبايي، اتاق خوابي آرامش بخش و امن داشته باشيد.

پرده اتاق خواب

۱. انواع پرده‌هايي كه اغلب نور را از خود عبور مي‌دهند

انواع پرده‌هايي كه تقريبا تمام نور خورشيد را از خود عبور مي‌دهند، از پارچه‌هاي نازك و شفافي مانند تور و حرير دوخته مي‌شوند. اين نوع پرده‌ها براي اتاق خوابي مناسب خواهند بود كه نورگير نيستند، تا در طول روز از طريق آن‌ها، ميزان نور كافي براي فعاليت‌هاي روزمره وارد محيط شود. اما دقت كنيد كه با توجه به اين ويژگي، آن‌ها به هيچ ميزان حريم شخصيتان را حفظ نخواهند كرد و افراد ديگر از بيرون به اتاق خوابتان، ديد خواهند داشت.

انواع پرده اتاق خواب

بنابراين اگر از اين پرده مي‌خواهيد استفاده كنيد، از پرده آستري كه جنس ضخيم‌تري دارد، در پشت آن استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد، پرده‌هاي ضخيم‌تري را در جلوي پرده توري يا حرير به كار ببريد تا در مواقع نياز، جلو ورود نور به اتاق خواب را بگيرد.

انواع پرده اتاق خواب

۲. انواع پرده‌هايي كه به طور متوسط نور را از خود عبور مي‌دهند

انواع پرده‌هايي كه ميزان متوسطي از نور را از خود عبور مي‌دهند، از جنس پارچه‌هاي نيمه شفاف مانند نخ، كتان و ابريشم دوخته مي‌شوند. اين نوع پرده‌ها نسبت به پارچه‌هاي تور و حرير، ضخامت بيشتري دارند و حريم شخصي را تا حد بيشتري براي افراد حفظ مي‌كنند. اما به ياد داشته باشيد كه از ميل پرده‌اي استفاده كنيد كه كنار زدن پرده در آن آسان باشد تا بتوانيد ميزان نور دلخواه را در طول روز وارد محيط كنيد.

پرده اتاق خواب

پرده‌هاي نخي به راحتي قابل تميز كردن و شست و شو است. اما پرده‌هاي كتان نسبت به پرده‌هاي نخي وزن سنگين‌تري دارند و شست و شوي آن‌ها نسبتا سخت‌تر است. همچنين پرده‌هايي از جنس پارچه ابريشم، پرده‌هاي گران قيمت و لوكسي است كه جلوه بسيار زيبا و تجملي را به اتاق خواب مي‌دهند. اما در نگهداري اين نوع پرده بايد دقت كنيد، زيرا به صورت خاص بايد شست و شو شوند.

پرده اتاق خواب

۳. انواع پرده‌هايي كه نور را از خود عبور نمي‌دهند

پرده‌هاي شيد، كركره‌اي و پرده‌هاي پارچه‌اي كه از جنس پارچه‌هاي بلك اوت، مخمل و كرباس اند، در هنگام بسته بودن، اجازه عبور هيچ نوري را از خود نمي‌دهند و حريم شخصي را بيش‌تر از هر نوع پرده ديگري حفظ مي‌كنند. استفاده از اين نوع پرده‌ها براي افرادي كه هنگام خواب به نور حساسيت دارند، بسيار مناسب خواهد بود. دقت داشته باشيد كه پرده‌هاي شيد و كركره‌اي قابل تنظيم اند و در مواقع مختلف مي‌توان ميزان ورود نور طبيعي مورد نياز محيط را، با آن‌ها كنترل كرد. اما اگر از نوع پارچه‌اي اين پرده‌ها مي‌خواهيد استفاده كنيد، آن‌ها را روي ميل پرده‌اي نصب كنيد كه كنار زدن و بستن آن‌ها به آساني انجام گيرد.

انواع پرده اتاق

پرده‌هاي مخملي علاوه بر حفظ حريم شخصي، عايق گرما است كه آن را تبديل به گزينه مناسبي در مناطق سردسير مي‌كند. اما توجه داشته باشيد كه شست و شوي آن‌ها بسيار سخت است.

پرده‌هايي كه از پارچه كرباس دوخته شده‌اند، از نظر بافت و ظاهر بسيار شبيه پرده‌هاي كتان است ولي ضخامت نسبتا بيشتري دارند. البته كه شست و شوي كرباس بسيار ساده است كه اين ويژگي آن را تبديل به گزينه مناسبي در محيط‌هاي غير رسمي مانند اتاق خواب مي‌كند.

پرده اتاق خواب

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “رازهاي دكوراسيون اتاق‌خواب” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۱۶:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بايد و نبايدهاي دكوراسيون آشپزخانه كوچك

فضاي محدود و كم كابينت‌ها، سطح باريك اُپِن يا پيشخوان، نبودن هيچ فضايي براي قرار دادن ميز ناهارخوري و محيط دلگير و كم نور، بخشي از مشكلات مهمي است كه همه ما در چيدمان و دكوراسيون آشپزخانه كوچك با آن روبرو هستيم.
دكوراسيون آشپزخانه كوچك

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

طراحان داخلي در اين خصوص با ارائه ترفندها و توليد نظم دهنده‌ها و تجهيزات مخصوص به كمك آمده‌اند تا از دكوراسيون آشپزخانه كوچك به بيشترين شكل ممكن بتوانيم استفاده و آن را به درستي دكوراسيون كنيد. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم اين نكات و تجهيزات خاص را در غالب بايد و نبايد معرفي تا بتوانيد به كمك آن‌ها، آشپزخانه نقلي منزلتان را به صورت مناسب چيدمان و دكور كنيد و فضاي آن را بزرگ‌تر جلوه دهيد.

دكور آشپزخانه كوچك

از سبك‌هاي مدرن و مينيمال استفاده كنيد!

يكي از مهم‌ترين مواردي كه در دكوراسيون آشپزخانه كوچك بايد رعايت كنيد، ايجاد فضايي مرتب و به دور از درهم ريختگي آن است. در واقع هر چه فضاي اين نوع آشپزخانه‌ها شلوغ و بي‌نظم‌تر باشد، كوچك و دِلگير جلوه مي‌كند.

پس براي ايجاد چنين فضايي بايد تمام ظروف و وسايل آشپزي را با توجه به كاربردي كه دارند، انتخاب كنيد و موارد غير‌ضروري را كنار بگذاريد. توجه داشته باشيد كه چنين كاري علاوه بر ايجاد محيطي مرتب، فضاي كابينت و كشوها را نيز بيشتر مي‌كند تا بتوانيد تمام وسايل مورد نياز را داخل آن‌ها بچينيد.

دكوراسيون آشپزخانه

داخل كابينت‌هاي آشپزخانه كوچك را اصولي چيدمان كنيد!

محيط آشپزخانه‌هاي كوچك بايد مرتب باشند، پس تا حد امكان بايد سطح پيشخوان آن را خلوت نگه داريد و بيشتر ظروف و وسايل را داخل كابينت‌ها قرار دهيد. ابتدا تمام ظرف‌هاي غير ضروري و كم كاربرد را شناسايي كنيد و آن‌ها را در بخش ديگري از منزل يا در كابينت‌هاي بالايي كه دسترسي سختي دارند، قرار دهيد.

توسط نظم دهنده‌ها و نصب اكسسوري‌هاي مخصوص تمام موارد پركاربرد ديگر را در كابينت‌ها بچينيد تا از حداكثر فضاي آن‌ها بتوانيد استفاده كنيد. ناگفته نماند كه در قسمت پاخور نيز مي‌توانيد كشوهاي مخصوصي نصب كنيد و در آن‌ها برخي ظروف كم كاربرد را قرار دهيد تا از فضاي كوچك آشپزخانه به خوبي استفاده كنيد.

آشپزخانه كوچك

از سطح خالي ديوارها در ديزاين آشپزخانه كوچك غافل نشويد!

در ديزاين آشپزخانه‌هاي كوچك، بايد از هر جايي براي قرار دادن وسايل و ابزار آشپزي استفاده كنيد تا به تمام آن‌ها دسترسي آساني داشته باشيد. با اين تعريف پيشنهاد مي‌كنيم كه روي سطح خالي برخي از ديوارهايي كه كابينت‌كاري نشده‌اند، پگ بورد، قفسه‌هاي باز يا آهنربا و ميله نصب و وسايل را در آن‌ها چيدمان كنيد.

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

سطح محدود روي اپن يا پيشخوان آشپزخانه را بيشتر كنيد!

بعد از فضاي كم كابينت‌ها، اين سطح محدود و باريك اپن است كه كار كردن در آشپزخانه‌هاي كوچك را دشوار مي‌كند. در واقع اندازه پيشخوان اپن آشپزخانه‌ها هنگام آشپزي، فضاي كافي و مناسبي را براي قرار دادن وسايل مورد نياز ايجاد نمي‌كند و به سرعت سطح آن پر و در هم ريخته مي‌شود.

براي حل اين مشكل، ابتدا بايد تا حد امكان روي آن وسيله و دكوري غير ضروري قرار ندهيد تا هنگام آشپزي دست و پاگير نشوند. سپس مي‌توانيد با استفاده از تخته خردكن مخصوص سينك، ميز كشويي آشپزخانه و جزيره ثابت يا متحرك به سطح پيشخوان آشپزخانه اضافه كنيد تا كارها را آسان‌تر انجام دهيد.

دكوراسيون آشپزخانه

در آشپزخانه كوچك به جاي جزيره ثابت، از جزيره‌هاي متحرك نيز مي‌توانيد استفاده كرده كه معمولا ابعاد كوچك‌تري دارند و مي‌توانيد آن را با توجه به نياز جا به جا كنيد.

در آشپزخانه كوچك از ميزهاي ناهار خوري معمولي استفاده نكنيد!

مطمئنا يكي از بديهيات در دكوراسيون آشپزخانه‌ كوچك، به كار نبردن ميزهاي ناهار‌خوري معمولي در آن‌ها است. در اين حالت به جاي ميزهاي معمولي بايد ميزهاي تاشو و يا ميزهاي ناهارخوري كشويي تهيه كنيد تا فضاي كم آشپزخانه را اشغال نكنند.

البته به غير از ميزهاي تاشو و كشويي، پيشخوان آشپزخانه نيز جايگزين مناسبي براي ميزهاي ناهارخوري است كه مي‌توانيد براي سرو غذا روي آن، از صندلي مخصوص اپن استفاده كنيد.

دكوراسيون آشپزخانه

ديوارها و كابينت ها را به رنگ تيره انتخاب نكنيد!

رنگ‌هاي تيره، فضا را دلگير و كوچك جلوه مي‌دهند. بنابراين براي دلباز و بزرگ‌تر به نظر رسيدن آشپزخانه، بايد رنگ ديوارها و كابينت‌هاي آن را به رنگ روشن انتخاب كنيد. همچنين بهتر است كه رنگ ديوار و كابينت‌ها مشابه باشند تا آشپزخانه فضايي يكپارچه و بزرگ‌تر داشته باشد. جدا از رنگ روشن كابينت‌ها، بهتر است آن‌ها را از جنس هايگلاس انتخاب كنيد تا سطح بازتاب دهنده آن‌ها فضاي آشپزخانه را دلبازتر كند.

آشپزخانه كوچك

آشپزخانه كوچك را به صورت اصولي نورپردازي كنيد!

اما بعد از رنگ، نور عاملي است كه در كوچك يا بزرگ‌تر جلوه دادن يك فضا بسيار تاثير دارد. در قدم اول براي اينكه به آشپزخانه نور خورشيد مناسبي وارد و دلبازتر شود، پنجره آن را با پرده كركره‌اي يا حرير روشن بپوشانيد. سپس براي تامين نور محيطي به جاي آويز، از چراغ‌هاي سقفي توكار استفاده كنيد، چرا كه آويزها فضاي زيادي را در بر ميگيرند و آشپزخانه را كوچك‌تر مي‌كنند.

آشپزخانه كوچك

در قدم آخر براي اينكه آشپزخانه را به صورت اصولي نورپردازي كنيد، زير كابينت‌هاي بالايي، ال اي دي نواري نصب كنيد تا علاوه بر ايجاد فضايي زيبا و با ظرافت، روي پيشخوان را براي انجام دادن راحت‌تر كارها، نورپردازي كرده باشيد.

كاشي‌هاي بين كابينتي را به صورت افقي و كفپوش آشپزخانه را موازي با ورودي آن نصب كنيد!

جالب است بدانيد كه يكي از ترفندها براي بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه‌هاي كوچك، نصب كاشي‌هاي بين كابينتي به صورت افقي است. زيرا خطوط افقي اين كاشي‌ها باعث مي‌شود كه ديوار آشپزخانه عريض‌تر از آن چه كه هست به نظر برسد. همچنين سراميك يا پاركت كف آشپزخانه را نيز موازي با ورودي نصب كنيد تا به بزرگ‌تر جلوه دادن سطح آشپزخانه كمك كند.

دكوراسيون آشپزخانه كوچك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۳:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

حفظ حريم تراس آپارتمان با گياهان

زندگي آپارتماني امروزي ارتباط ما را با فضاي باز شخصي، تنها به تراس‌هاي كوچك خانه محدود كرده است.
پوشاندن ديد تراس

پوشاندن ديد تراس

همه ما خانه را فضايي خصوصي براي خود و خانواده‌مان مي‌دانيم و قطعا در چنين موقعيتي براي حفظ حريم شخصي خود دنبال راه‌حل مي‌گرديم. اگر دچار چنين مشكلي هستيد، ديگر جايي براي نگراني نيست. در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم راه‌حلي كاربردي براي پوشاندن ديد تراس و حفظ حريم خانه را به شما آموزش دهيم. اين كار را به‌راحتي مي‌توانيد به كمك گياهان انجام دهيد و با يك تير دو نشان بزنيد. در اين صورت هم از وجود سرسبزي و زيبايي گياهان در تراس لذت مي‌بريد و هم ديد همسايگان به آن را محدود مي‌كنيد.

پوشاندن ديد تراس

گياه لاغر و قد بلند، حصار محدودكننده ديد در تراس

گونه‌اي بلند و باريك گياه بامبو يك راه‌حل عالي براي حفظ حريم خصوصي تراس خانه‌هاي مدرن محسوب مي‌شود. اين گياه بدون اينكه رشد عرضي زيادي داشته باشد تا ارتفاع شش متر رشد مي‌كند؛ بنابراين براي تراس‌هايي با مساحت كم بسيار مناسب است. به كمك روش در هم بافتن درختان بامبو حريمي مناسب براي تراس خانه شما فراهم خواهد شد. در روش در هم بافتن درختان، كاشت آنها با فاصله كم صورت مي‌گيرد و باغبان با جدا كردن شاخ و برگ قسمت زيرين درختان، فضايي منفي را نسبت به قسمت بالاي آن به وجود مي‌آورد.

پوشاندن ديد

گياهان با مراقبت كمتر

اگر فكر مي‌كنيد زمان كافي براي نگهداري و مراقبت از گياهان در تراس خانه‌ نداريد، باز هم جاي نگراني نيست؛ زيرا گياهي مانند يوكا از آن دسته گياهاني است كه علاوه بر تامين حريم تراس خانه شما نيازمند نگهداري دائم و پيگير نيست. اين گياه نسبت به شرايط نامساعد نور، دما و هوا بسيار مقاوم است و در هر جاي خانه مي‌توان از آن استفاده كرد؛ به همين دليل در اكثر خانه‌ها نيز ديده مي‌شود. درست است كه اين گياه برگ‌هاي پهني ندارد اما ساختار رشد شاخ و برگ آن به شما كمك خواهد كرد تا با قرار دادن تعدادي از آنها در كنار هم به هدف مورد نظرتان دست پيدا كنيد.

پوشاندن تراس

گياه گلداري كه ديد را به تراس خانه شما محدود مي‌كند!

مگنولياي گل درشت يكي از انواع مشهور پرورش يافته‌ مگنولياهاي هميشه سبز است. اين درخت داراي انواع گوناگوني است كه هر كدام خصوصيات متفاوتي دارند. مگنولياي گل‌درشت مي‌تواند تا ۱۵۰ سانتي‌متر رشد كند.

پوشاندن ديد تراس

گياهي با رنگ و رويي منعطف و تركيبي

گياه شمشيري يا سانسوريا، گياهي هميشه سبز و از محبوب‌ترين گياهان زينتي خانگي محبوب به شمار مي‌رود. شمشيري كه به نام «زبان مادر شوهر» نيز شناخته مي شود، مي‌تواند رشدي تا ارتفاع۱۴۰ سانتي‌متر داشته باشد؛ بنابراين هنگامي كه آن را به صورت فشرده و در كنار هم بكاريد و در حاشيه بالكن خانه قرار دهيد، مرز ميان تراس خانه و فضاي اطرافش را تعيين خواهد كرد.

پوشاندن تراس

گياه رونده و پيچك ‌مانند براي از بين بردن ديد

شايد بتوان به جرات گفت كه يكي از بهترين گزينه‌ها براي از بين بردن ديد همسايه‌ها به فضاي تراس خانه استفاده از گياهان رونده مانند پوتوس است. گياه پوتوس به عنوان گياهان آپارتماني يا خانگي بسيار مناسب است؛ البته اين را فراموش نكنيد كه فضاهاي زياد روشن برگ‌هاي آن را مي‌سوزاند و در نهايت گياه را از بين مي‌برد. در صورتي كه بالكن آپارتمان شما در سايه قرار نمي‌گيريد، بهتر است از اين گياه استفاده نكنيد.

پوشاندن ديد تراس

شايد تراس‌هاي فرورفته در بدنه ساختمان مكان مناسبي براي رشد و نگهداري اين گياه باشند. پوتوس مي‌تواند تا ۵/۲ متر رشد كند. اين گياه زيبا با حالت آبشاري مي‌تواند از اطراف سقف بالكن خانه شما آويزان شود يا با تهيه داربست به شكل دهي آن كمك كنيد. همچنين مي‌توانيد شاخه‌هاي اين پيچك را با قلاب طوري به ديوار وصل كنيد كه از اطراف ديوار تراس خانه شما بالا برود.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “ايده‌هاي طراحي دكوراسيون تراس كوچك” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۰:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

بهترين رنگ اتاق‌خواب

انتخاب رنگ اتاق هميشه يك دغدغه اساسي است . قطعاً هر رنگي تأثير متفاوتي بر فضاي خانه و روحيه شما مي‌گذارد.
رنگ اتاق‌خواب

رنگ اتاق‌خواب

از نظر بيشتر افراد سه ويژگي مهم براي اتاق خواب آرامش، دلپذير بودن و صميميت است. رنگ‌هايي مانند خاكستري، آبي، سبز و بنفش و طيف‌هاي رنگي آنها مي‌توانند ما را در داشتن اتاق خواب آرام كمك كنند و به علاوه طيف‌هاي روشن اين رنگ‌ها مي‌تواند فضا را بزرگتر از آنچه هست نمايش دهد. در اين نوشتار از مجله دلتا با موضوع انتخاب رنگ اتاق‌خواب  با ما همراه باشيد.

رنگ اتاق‌خواب

رنگ خاكستري آبي

اين رنگ به نوعي تسكين بخش خستگي است و مي‌توان آن را به عنوان بهترين رنگ اتاق خواب انتخاب كرد. اين رنگ ويژگي‌هاي مختلفي دارد از جمله: خنكي، آرام، سكوت. اگر نگران استفاده از اين رنگ به عنوان رنگ ديوار هستيد، مي‌توانيد اين رنگ را در قالب يك اثر بزرگ هنري در ديوار اتاق خواب خود جاي دهيد.

رنگ اتاق‌خواب

براي كمك  به تكميل انرژي اين رنگ، مي‌توانيد از رنگ سفيد براي سقف استفاده كنيد. حالا براي جلوگيري از استفاده بيش از اندازه طيف‌هاي رنگ سرد مي‌توانيد از چوب و فيبرهاي طبيعي براي كف سازي فضا بهره بگيريد.

رنگ خاكستري روشن

براي داشتن اتاق‌خواب روشن، رنگ خاكستري روشن را پيشنهاد مي‌كنيم. اتاق خواب با ديوارها و سقف سفيد يكدست، احساس بي‌رنگ و روح بودن فضا را القا مي‌كند. با اضافه كردن يك رنگ خاكستري روشن فضا را از بي‌حالي نجات دهيد.

كنتراست بين اين دو رنگ براي اتاق‎‌‌‎خواب مي‌تواند با خود كلي انرژي را به همراه آورد. براي تكميل اين فضا از رنگ خاكستري تيره در وسايل استفاده و انرژي را دو چندان كنيد.

رنگ

رنگ آبي روشن

چرا براي دكور اتاق‌خواب از طبيعت الهام نگيريم! بهترين رنگ اتاق خواب از طبيعت الهام گرفته شده است. رنگ آبي سرشار از آرامش است و چه چيزي بهتر از آرامش براي اين فضا است؟ آبي روشن الهام گرفته از رنگ آسمان روشن و جذاب، رنگي مناسب براي ديوارهاي اتاق خواب است.

همچنين رنگ نارنجي مكمل رنگ آبي است، اما بهتر است براي رنگ اتاق خود از اين رنگ زياد بهره نگيريد. پيشنهاد ما براي تكميل كننده رنگ آبي، رنگ شكلاتي و قهوه‌اي است.

اتاق‌خواب

رنگ سبز

اين رنگ‌ احساس شادابي و سرزندگي را به ارمغان مي‌آورد. اين رنگ‌ها چون از طبيعت الهام گرفته شده‌اند مانند رنگ آبي براي اين فضا بسيار مناسب هستند. رنگ سبز همراه خود حس خنكي فضا را نيز دارد. اگر در رنگ سبز كمي رنگ خاكستري ملايم را تركيب كنيد حس خنكاي فضا را بيشتر كرده‌ايد و اين تركيب تبديل به رنگ مناسب اتاق خواب خواهد شد.

اتاق‌خواب

رنگ بنفش

رنگ بنفش به كمك ما مي‌آيد تا استرس و تنش‌هاي روزانه را از خود دور كنيم، پس اين رنگ نيز رنگ مناسبي براي ديوار اتاق خواب است. رنگ بنفش تند را هرگز براي اتاق خواب انتخاب نكنيد و از رنگي نظير ياسي يا بنفش كمرنگ استفاده كنيد، اما چون اين رنگ از خانواده رنگ‌هاي سرد است، براي كفپوش محيط به فكر پاركت‌هاي چوبي يا فرش‌هاي دستباف باشيد تا گرما را به فضا بياوريد و از سرماي فضا بكاهيد.

رنگ اتاق‌خواب

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “رازهاي دكوراسيون اتاق خواب” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۱:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون خود را ژورنالي كنيد

دكوراسيون داخلي منزل نشانه شخصيت و هويت ساكنانش است. بسياري هنوز طرفدار دكوراسيون سنتي منزل  و برخي درپي دكوراسيون‌ منزل مدرن يا ساده هستند.
دكوراسيون ژورنالي

دكوراسيون ژورنالي

دكوراسيون داخلي با اين كه از نظر بسياري از افراد كاري ساده و راحت است، اما بايد بدانيد كه اين كار نيازمند تخصص و مهارت خاص خود است؛ بنابراين قبل از اين كه دست به كار شويد با ديدن نمونه‌ها و ايده‌هاي طراحي دكوراسيون داخلي، آگاهي‌هاي مورد نياز را كسب كنيد و مي‌توانيد از ايده‌هاي ارائه شده الهام بگيريد. در اين نوشتار از مجله دلتا سعي در معرفي چند ترفند ساده براي اينكه دكوراسيون خود را ژورنالي كنيد، كرده ايم. با ما همراه باشيد.

۱. بازشو‌ها را نپوشانيد

بازشو‌ها سبب ورود نور به داخل و ديد و منظر به بيرون مي‌شوند. در حقيقت حضور نور طبيعي در منزل بسيار مهم و اساسي است. بهتر است تا آن جا كه مي‌شود از نور طبيعي به جاي مصنوعي بهره ببريد. زيرا نور مصنوعي به مرور بر روحيه و سلامتي تاثير خواهد گذاشت. از طرفي وجود تعداد بيشتر پنجره سبب سبكي فضا و هم چنين بزرگتر نشان دادن آن مي‌شود؛ بنابراين سعي كنيد به جاي پوشاندن پنجره‌ها با پرده‌هاي ضخيم، از آن‌ها نهايت بهره را ببريد.
دكور ژورنالي

۲. تقارن را در چيدمان خود حفظ كنيد

با ايجاد تقارن در قسمت‌هايي از خانه (نه همه بخش‌ها) به خصوص بخش‌هاي اصلي، آرامش و احساس سكون را به فضاي خود هديه دهيد. ذهن انسان تقارن را راحت تشخيص داده و با آن ارتباط بهتري برقرار مي‌كند؛ بنابراين پيشنهاد مي‌كنيم از اين قانون غافل نشويد و در بعضي قسمت‌ها آن را به كار بريد و فضايي ژورنالي خلق كنيد.
دكوراسيون ژورنالي

۳. از قفسه‌ها استفاده كنيد

استفاده از قفسه به دو دليل رخ مي‌دهد: اول به دليل كمبود فضا و نياز به فضاي بيشتر براي ذخيره كردن وسايل و دليل دوم به نمايش گذاشتن دكوري‌ها و المان‌هاي قشنگ و جذاب در منزل. از طرفي قفسه جنبه جديد و زيباتري دارد و مي‌تواند به طراحي و دكوراسيون داخلي فضا كمك كند.
دكوراسيون

۴. از ايده‌هاي خاص استقبال كنيد

مسلما طراحي‌هاي تكراري و مشابه هيچ جذابيت و زيبايي براي شما نخواهد داشت. بايد سعي كنيد فضايي خلق كنيد كه در آن ردپايي از خود شما و ايده‌ها و المان‌هاي جديد باشد. ديدن فضايي خاص براي مهمانان نيز جالب توجه خواهد بود. در حقيقت بهتر است فضاي شما انعكاسي از شخصيت خودتان باشد تا بتوانيد در آن احساس راحتي و تعلق مكان داشته باشيد.

دكور ژورنالي

۵. استفاده از جزييات اضافي را فراموش كنيد!

سعي كنيد از شلوغ كردن و تعدد مبلمان و وسايل منزل پرهيز كنيد. زيرا شلوغي بيش از حد فضا سبب سنگيني و در نتيجه ايجاد نوعي اغتشاش بصري مي‌شود. اين امر مخصوصا وقتي فضاي كوچكي داشته باشيد، بيشتر جلوه گر خواهد شد. از طرفي اين مورد فضاي شما را كوچك‌تر نشان خواهد داد. چيدمان ساده و مرتب سبب ايجاد فضاي ژورنالي و تسلي خاطر خواهد شد. در حقيقت بايد هميشه در نظر داشته باشيد كه خانه بايد فضايي آرامش بخش بوده و مكاني براي استراحت شما بعد از يك روز كاري خسته كننده باشد.
دكور ژورنالي

۶. مبلمان مناسب فضا را انتخاب كنيد

انتخاب و خريد مبل يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي دكوراسيون داخلي است. مي‌توان گفت كه مبلمان نقطه‌ كانوني فضاي نشيمن بوده و چشم گيرترين بخش اين فضا است. انتخاب مبلمان ژورنالي بايد بر حسب فضا، ابعاد و سبك طراحي باشد. اگر فضاي كوچكي داريد با انتخاب يك كاناپه‌ خانوادگي بزرگ از به كاربردن مبل‌هاي متعدد پرهيز كنيد. انتخاب رنگ مبل نيز بسته به طراحي شما خواهد داشت. اگر فضاي بي روحي داريد با انتخاب يك رنگ متضاد و تند، به محيط انرژي ببخشيد. هم چنين وجود كوسن‌ها را جدي بگيريد. گاهي با انتخاب رويه‌هاي مناسب براي آن‌ها مي‌توانيد تاثير شگرفي بر محيط بگذاريد.
دكوراسيون ژورنالي

۷. در انتخاب لوستر‌ها دقت كنيد

لوستر يكي از مهم‌ترين المان‌هاي فضاست كه بايد در انتخاب آن دقت كنيد. سعي نماييد از سبك مورد طراحي خود پيروي كرده و بهترين گزينه را بر مبناي آن به كار بريد. گاهي لوستر به كار رفته خود مي‌تواند به عنوان عنصر دكور ژورنالي شده و نقطه‌ عطف فضا باشد. نكته‌ مهم ديگر ميزان روشنايي لوستر شماست. با توجه به متراژ و ميزان نور مورد نياز راجع به اين مورد تصميم گيري كنيد. اگر روشنايي محيط بيش از اندازه زياد باشد سبب خستگي چشم شما مي‌شود. اين امر در مورد فضا‌هاي كم نور نيز به صورت كسل كننده بودن ظاهر خواهد شد؛ بنابراين نورپردازي شما حتما بايد به صورت اصولي صورت پذيرد.

دكوراسيون ژورنالي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۶:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

گليم و جاجيم در دكوراسيون خانه

اين روزها بسياري از خانم‌هاي خانه‌دار براي طراحي دكوراسيون خود از گليم و جاجيم استفاده مي‌كنند، چرا كه اين نوع از دست بافته‌ها حس زندگي در خود دارند.
گليم و جاجيم

 فرش گليم و جاجيم در دكوراسيون

گليم و جاجيم به دليل داشتن پشم طبيعي گوسفند و رد هنر دست‌هاي بانوان روستايي، حس زندگي در خود دارند و حال و هواي ديگري به خانه‌هاي آپارتماني مي‌بخشند. گليم و جاجيم‌ها مي‌توانند به راحتي جاي فرش‌ها را در فضاي داخلي ما پر كنند و به خوبي مي‌توانيد با دكوراسيون سبك مدرن آن‌ها را هماهنگ كنيد، يك دست مبلمان رنگ خنثي روشن، به خوبي با رنگ‌هاي شاد گليم و جاجيم‌هاي دست بافت تركيب مي‌شوند و دكوراسيون را منحصر به فرد مي‌كنند. در اين نوشتار از مجله دلتا پيشنهادهايي براي استفاده از اين هنر اصيل در دكوراسيون خانه پرداخته شده است، با ما همراه باشيد.

گليم و جاجيم

گليم و جاجيم 

گليم نوعي فرش بدون پرز است كه با درگيري تاروپود به يكديگر ايجاد مي‌شود . معمولا تار آن پنبه و پشم وگاهي نخ ابريشم و پود آن از نخهاي پشمي و كرك و ابريشم به صورت رنگي استفاده مي‌شود .

جاجيم گونه‌اي زيرانداز دورويه است. جاجيم دست‌بافي است از پارچهٔ كلفت شبيه به پِلاس كه از پلاس نازك‌تر است و آن را از نخ‌هاي رنگين و ظريف پشمي يا پنبه‌اي يا آميزه‌اي از اين دو مي‌بافند. جاجيم‌ها پرز ندارند و مي‌توان از هر دو روي آن استفاده كرد.

جاجيم

گليم و جاجيم در دكوراسيون

قاليچه‌ و فرش‌ها تاثير شگفت انگيزي در چيدمان و دكوراسيون مكان‌هايي مانند تراس، حياط يا پشت بام خانه دارند و باعث ايجاد فضايي دنج و گرم براي استراحت و بحث و گفتگو مي‌شوند. پهن كردن چنين مدلهاي زيبايي از فرش گليم در محيط هاي خارجي بخصوص خانه هاي ويلايي كه از منظره اي زيبا بهره مي برند، در تركيب با نماي فوق العاده طبيعت جلوه اي بسيار بي نظير و منحصر بفرد در دكوراسيون خلق مي كنند.

گليم

البته نوع قاليچه‌اي كه انتخاب مي‌كنيد بايد طوري باشد كه بر فضا غلبه نكند زيرا اين قالي ها به قدري زيبا هستند كه مي‌توانند توجهات را تماما به سمت خود جذب كنند. هارموني و كنتراست دو موضوع مهمي هستند كه در انتخاب مدل قاليچه بايد مورد توجه قرار بگيرند. براي ايجاد هارموني بايد رنگ قاليچه و فرش گليم با رنگ تم كلي دكوراسيون تركيب شود. زماني به يك تركيب مناسب مي‌رسيم كه، حداقل يكي از رنگ‌هاي موجود در قاليچه با يك رنگ در فضاي اتاق مشابه و همسان باشد. مورد ديگر تضاد است. براي ايجاد تضاد در دكوراسيون استفاده از يك قاليچه گليم به رنگ روشن در دكوراسيون اتاقي با سايه‌هاي تيره و قوي نتيجه‌اي بسيار زيبا و مطلوب در پي خواهد داشت.

گليم

يك فضاي مناسب ديگر براي گليم‌ و جاجيم‌ها فضاي زير ميز نهارخوري است، مي‌توانيد در منزل تركيبي از فرش و گليم داشته باشيد، مي‌توانيد فضاي جلوي مبل را به فرش و فضاي زير غذا‌خوري را به گليم يا جاجيم‌ها اختصاص دهيد.

مي‌توانيد كوسن‌هايي از جاجيم داشته باشيد و فضاي دكوراسيون را به سبك ايراني تغيير دهيد. با اين كار به خوبي مي‌توانيد فضايي متمايز داشته باشيد. هميشه نياز نيست عناصر به همان شكل اصلي كه وجود دارند استفاده شوند، به خوبي با تغييرات ساده مي‌توانيد يك دكوراسيون عالي و مقرون به صرفه داشته باشيد.

گليم و جاجيم

براي دكوراسيون اصيل خود يك پاف از جنس جاجيم يا گليم تهيه كنيد. اين پاف‌ها براي فضاي جلوي شومينه بسيار مناسب‌اند و به خوبي مي‌تواند به فضا تم شرقي خوبي ببخشد.

پشتي، مبلمان راحت خانه ايراني، امروزه هم طرف‌دار‌هاي خاص خودشان را دارند. هنوز هم در خانه‌هاي حياط‌دار قديمي و با صفاي پدربزرگ و مادربزرگ‌ها يكي از آن‌ها به چشم مي‌خورد، گليم‌ها و جاجيم‌ها به خوبي مي‌توانند روكش مناسبي براي پشتي‌ها باشند.

هميشه اسم تابلو فرش‌هاي نفيس به گوش ما خورده است، يك گليم دست بافت بي‌نظير يا يك جاجيم چند رنگ همان چيزي است كه مي‌تواند ايده‌هايي براي تزيين ديوار خالي شما باشد، حتي اگر سبك دكوراسيون شما ايراني است، مي‌توانيد با اين كار تركيبي، سبك خانه‌ي خود را به سبك تلقيفي تغيير دهيد، و لذت ببريد.

گليم و جاجيم

مبل فرش‌ها نيز يكي از آن عناصر بي‌نظيري هستند كه مي‌توانند از جنس گليم و جاجيم‌ها باشند و در فضاي دكوراسيون داخلي ما خوش بدرخشند، مبل فرش‌ها ظاهر ايده‌آل و اصيلي دارند كه به خوبي براي فضاي دكوراسيون داخلي با سبك ايراني مناسب‌اند.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اصول پهن كردن فرش” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۰:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

چرخ سرو غذا در دكوراسيون خانه

چرخ‌هايي كه براي حمل وسايل كوچك استفاده مي شوند ترولي نام دارند، چرخ سرو وزن سبكي دارد و افراد چه در خانه و چه در محل كار خود مي‌توانند از آن به‌ راحتي استفاده كنند.
كاربرد چرخ سرو

چرخ سرو 

در دهه‌هاي اخير يكي از اشتباهاتي كه در دكوراسيون‌هاي داخلي به چشم مي‌خورد، نبود چرخ سرو در خانه‌ها بود، زيرا بسياري از مردم و حتي طراحان داخلي فكر مي‌كردند كه چرخ سرو فقط براي رستوران‌ها و تالارها كاربرد دارد. در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم انواع چرخ‌هاي سرو و كاربرد آن‌ها را به‌صورت كامل توضيح دهيم تا بدانيد كه اگر از اين مدل چرخ‌ سرو يا ميزهاي چرخ‌دار استفاده كنيد و يا اگر به‌عنوان دكور در خانه داشته باشيد تا چه اندازه‌اي مي‌توانند براي منازل مفيد و كاربردي باشند. حتما بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه شما در كجاي خانه مي‌خواهيد از آن استفاده كنيد كه در آخر، استفاده ازچرخ سرو بستگي به سليقه و سبك زندگي شما دارد.

كاربرد چرخ سرو

كاربرد چرخ سرو در خانه

استفاده از چرخ سرو اكثرا در خانه‌هاي بزرگ مد شده زيرا كاربرد بسيار زيادي براي بردن وسايل سفره، جمع‌كردن وسايل و همين‌طور سرو غذا روي آن را دارد ولي بايد گفت كه براي خانه‌هاي كوچك هم مي‌توانيد از آن استفاده كنيد، زيرا برخلاف اينكه بعضي از افراد فكر مي‌كنند چون خانه كوچكي دارند، جايي براي چرخ سرو نيست بايد گفت كه اتفاقا در اين خانه‌ها بسيار كاربردي و زيبا است و براي سرو نوشيدني و غذا روي بالكن يا حتي در بعضي از خانه‌هاي كوچك به‌عنوان جزيره آشپزخانه يا همان كانتر مي‌توان استفاده كرد.

چرخ سرو

كاربرد چرخ سرو به‌عنوان ميز اصلي

اين مدل از چرخ سرو يا ميز چرخ‌دار، دو چرخ و دو پايه‌ ثابت دارد و براي زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه شما ميز اصلي غذا را براي ميهمانان سرو كرديد و به يك ميز اصلي ديگر نياز داريد كه در ميهماني به‌ صورت ثابت گوشه سالن قرار بگيرد تا مهمانان به شكل سلف ‌سرويس از نوشيدني‌ها و ظروف روي آن استفاده نمايند.

چرخ سرو

كاربرد چرخ سرو به‌عنوان ميز ناهارخوري كمكي

در بسياري از ميهماني‌ها يك ميز ناهارخوري بزرگ به‌عنوان ميز اصلي در نظر گرفته  و از اين مدل چرخ سرو براي كنار ميز ناهارخوري استفاده مي‌شود كه مثلا بسياري از وسايلي كه روي ميز اصلي جا نمي‌شوند يا اولويت اصلي صاحب ‌مجلس نيستند، روي اين ميز قرار مي‌گيرند.

چرخ سرو

بهتر است بدانيد چينش در چرخ سرو معمولا به اين صورت است كه در طبقه اول غذاها و خوراكي‌ها، در طبقه‌ پايين ظروف و بقيه موارد هم در طبقه‌ آخر قرار مي‌گيرند. فقط توجه داشته باشيد كه اين ميز متحرك است و اگر به‌صورت اصولي و درست وسايل در آن چيده نشوند، امكان ريختن غذاها و ظروف وجود دارد.

كاربرد چرخ سرو براي تزيين ورودي منزل

اين مورد يكي از جذاب‌ترين كاربردهاي چرخ سرو است، به اين صورت كه شما به ‌جاي استفاده از كمدها و جاكفشي از اين ميزهاي چرخ‌دار براي خوش‌آمد گويي به ميهمانان خود استفاده مي‌كنيد. يعني ميهمانان به‌جاي ديدن آن وسايل تكراري با ميزي مواجه شوند كه با انواع گلدان، سبدهاي حصيري، دكوري‌هاي زيبا و خيلي وسايل ديگر به صورتي چشم‌نواز تزيين ‌شده است و بايد بدانيد كه انتخاب هركدام از اين موارد هم بستگي به سليقه و سبك چيدمان منزل دارد.

كاربرد چرخ سرو

كاربرد چرخ سرو به‌عنوان ميز كنار مبلي

شما با داشتن يك ميز در كنار مبل يا تخت خود، مي‌توانيد وسايلي را كه دوست يا نياز داريد نزديك شما باشند داشته باشيد. چرخ سرو متحرك است و وقتي شما از آن به‌عنوان ميز كنار تخت خود استفاده مي‌كنيد بايد بدانيد كه به ‌راحتي مي‌توانيد آن را در اتاق خود جابه‌جا كنيد و اينكه چون جنبه‌ دكوراتيو و تزئيني پيدا مي‌كند، انتخاب مدل آن بسيار مهم است و بايد با توجه به دكوراسيون اتاق خود آن را انتخاب كنيد.

كاربرد چرخ سرو

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “ميز جلو مبلي و نكاتي براي تزيين آن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۶:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

تخت خواب گرد، اتاقتان را با اين مدل تصور كنيد!

از نظر ما يك اتاق خواب زماني كامل مي‌شود كه تختخواب مستطيل شكل زيبايي در آن قرار بگيرد. سپس كمدها، ميز آرايش، ميز تحرير و يا هر وسيله مورد نياز ديگر را به آن اضافه مي‌كنيم.
تخت خواب گرد

تخت خواب گرد

سوالي كه از شما دارم اين است كه آيا تاكنون به تخت‌هاي غير مستطيل يا مربع هم فكر كرده ايد؟ اصلا تاكنون در چند خانه تخت خواب‌ گرد يا چند گوشه را مشاهده كرده‌ايد؟ اگر فكر مي‌كنيد كه با اين مدل‌ها آشنايي نداريد و يا نمي توانيد از آن‌ها در منزل خود استفاده كنيد، با اين نوشتار از مجله دلتا با ما همراه شويد.

مزاياي تخت‌خواب گرد

همه ما تصوري كه از تخت خواب‌هاي گرد داريم، خانه‌هاي اشرافي و سلطنتي و اتاق‌هاي لوكس در فيلم‌هاي سينمايي است. اما در واقعيت مثال‌هاي نقض فراواني وجود دارد و خواهيد ديد كه اين تخت‌ها در خانه‌هاي معمولي با اتاق‌هاي كاملا معمولي هم پيدا مي‌شوند.

تخت گرد

از مهم‌ترين مزاياي تخت‌خواب گرد مي‌توان به وجود نداشتن زاويه و گوشه‌ها در آن اشاره كرد. اين موضوع باعث مي‌شود كه امكان آسيب كودكان و افراد ناتوان كم‌تر شده و همچنين راحت بتوان آن را در فضا جابه جا نمود. به نظر روانشناسان، يك شكل گرد، باعث مي‌شود فرد احساس امنيت بيش‌تري پيدا كنند و به نوعي آرامش را در فضا القا مي‌كند.

تخت خواب گرد

از ديگر ويژگي‌هاي مثبت يك تخت‌خواب گرد مي‌توان به اين موضوع اشاره داشت كه تقريبا در تمام سبك‌ها قابل استفاده بوده و مي‌توان آن را با دكوراسيون‌هاي مختلف به كار برد. مهم نيست كه شما يك اتاق خواب مدرن داريد يا كلاسيك، مهم اين است كه مي‌توانيد با يك سرويس خواب مناسب و ساير لوازم مورد نياز در اتاق خواب، اين تخت را با سبك موجود هماهنگ نماييد.

تخت خواب دايره‌اي شكل براي تمام سنين از نوزاد گرفته تا زوج‌هاي جوان قابل استفاده خواهد بود. به خصوص دخترهاي نوجوان از اين طرح بسيار استقبال مي‌كنند و با روياها و خيال‌پردازي هايشان هم خواني بيش‌تري دارد.

تخت خواب

معايب تخت‌خواب دايره‌اي شكل

از بزرگ‌ترين معايب اين مدل تخت‌خواب كه باعث مي‌شود عده زيادي به سمتش نروند، اين است كه براي اتاق‌ها و فضاهاي كوچك مناسب و ايده آل نيست. به همين دليل بيش‌تر براي اتاق خواب‌هاي با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار مي‌گيرد. البته روش‌هايي وجود دارد كه شما بتوانيد آن‌ها را براي اتاق‌هاي كوچك نيز قرار بدهيد.

تخت خواب

يكي از اين روش‌ها جاي‌گيري تخت در گوشه‌ها و كنار اتاق است. اين موضوع ممكن است باعث بشود كه مجبور شويد به صورت سفارشي تخت را ساخته و سپس خريداري كنيد اما اگر به اين طرح علاقه‌منديد مسلما ارزش آن را خواهد داشت. روش دوم به كار بردن لوازم و مبلمان گرد در كناره‌هاي تخت است كه باعث مي‌شود با كمبود جا مواجه نشويد.

تخت خواب گرد

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر نوشتار “تخت‌خواب سايه‌بان دار” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۶:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ويژگي صندلي مناسب پيشخوان

تبديل شدن آشپزخانه‌هاي كلاسيك و قديمي به آشپزخانه‌هاي اپن، پاي صندلي‌هاي مناسب پيشخوان را به خانه‌ها باز كرده است.
صندلي بار

ويژگي‌هاي صندلي پيشخوان

وجود صندلي‌هاي ابر در كنار كانتر، شرايط مناسبي را فراهم مي‌آورد كه مهمانان خودماني براي گپ و گفت روي آنها بنشينند و در ارتباط نزديك با صاحب‌خانه باشند. در اين نوشتار از مجله دلتا نكات مهم در انتخاب اين نوع صندلي مناسب را مورد بررسي قرار داده‌ايم، پس با ما همراه باشيد.

صندلي بار 

انواع صندلي بار

انواع مختلفي از صندلي بار در بازار وجود دارد. اغلب اين صندلي‌ها از چوب و يا فلز ساخته مي‌شوند و در زير آنها اغلب فضايي براي قرار دادن و استراحت‌ پاها وجود دارد. همچنين صندلي‌هاي بار بدون پشتي يا با تكيه‌گاه ساخته مي‌شوند. بعضي از انواع اين صندلي‌ها دسته دار و برخي بي‌دسته‌اند. برخي مدل‌هاي غير چوبي اين صندلي‌ها قابليت تنظيم ارتفاع نيز دارند. همچنين اين صندلي‌ها در انواع مناسب براي داخل و  فضاي آزاد ساخته مي‌شوند.

صندلي بار 

ارتفاع صندلي‌هاي پيشخوان

صندلي پيشخوان سه نوع در ارتفاع متفاوت دارد: كانتر، بار، و تماشاگر.
صندلي‌هاي كانتر براي ارتفاع استاندارد كانتر كه ۹۰ سانتي‌متر است طراحي شده‌اند. در نتيجه ارتفاع استاندارد اين صندلي‌ها در بازه‌اي بين ۶۰ تا ۶۵ سانتي‌متر قرار دارد.
صندلي‌ بار مناسب بخشي از كانتر آشپزخانه است كه به صورت نرمال ۱۵ سانتي‌متر بالاتر از بقيه سطح كانتر است. بدين معنا كه كانتر به جاي ۹۰ سانتي‌متر، ۱۰۵ سانتي‌متر ارتفاع دارد. در نتيجه صندلي‌هاي بار استاندارد ارتفاعي در حدود ۷۵ سانتي متر دارند.
صندلي هاي تماشاگر يا استاديومي، بلندترين ارتفاع را در اين بين دارند. اين صندلي‌ها ارتفاعي بين ۸۵ تا ۹۰ سانتي‌متر دارند و براي كانترهاي ۱۲۰ سانتي‌متري طراحي شده‌اند.
برخي از صندلي‌ها قابليت تنظيم ارتفاع را، به وسيله جكي كه در زير صندلي تعبيه شده، دارند. در نتيجه مي‌توان از اين صندلي‌ها در مقاصد مختلف استفاده كرد. برخي از اين صندلي‌ها چرخ دارند. چرخ‌دار بودن صندلي‌، در صورتيكه وزن بالايي داشته باشد، كمك بسيار زيادي به جابجايي صندلي، بدون فشار آوردن به كمر شما خواهد نمود.

صندلي كانتر

عواملي كه يك صندلي اپن را راحت مي‌كند

راحتي روي يك صندلي، اغلب بحث شخصي‌ و سليقه‌اي است، اما لازم است به استانداردهاي آن نيز توجه نمود. استاندارد ارتفاع كه در قسمت قبل صحبت كرديم، يكي از عوامل ايجاد راحتي در استفاده از صندلي بار است.

عامل بعدي وجود پشتي يا تكيه‌گاه در صندلي ست. در صورتي كه قرار باشد براي مدت طولاني روي اين صندلي‌ها بنشينيد، لازم است حتما از صندلي‌هاي پشتي‌دار استفاده كنيد تا كمر آسيب نبيند. همچنين استفاده از بالشتك‌هاي نرم يا استفاده از صندلي‌هايي كه نشيمنگاه آن تشك‌دار است راحتي و آسايش بيشتري را فراهم مي‌آورد.
عامل ديگر، جا پاي مناسب، در ارتفاع مناسب است. اگر جاي پا زيادي پايين باشد، عملا باعث مي‌شود پاي شما نتواند استراحت كند. اما اگر اين جاي پا در ارتفاع بالايي قرار داده شده باشد، ممكن است در طولاني مدت به زانوي خم شده شما فشار بياورد و آسيب وارد كند.

صندلي بار 

تعادل در صندلي‌هاي پيشخوان

هرقدر ارتفاع صندلي‌ها بيشتر مي‌شود احتمال عدم تعادل در آنها بيشتر است. در نتيجه لازم است صندلي‌ هايي انتخاب كنيد كه هنگام نشست و برخاست روي آنها، احساس امنيت و پايداري داشته باشيد. اين حالت در صندلي‌هايي كه غيراستاندارد ساخته مي‌شوند وجود ندارد و كاربر را براي نشستن روي آنها دچار اضطراب افتادن مي‌كنند.

 

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر مطلب “انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۸:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

لوستر مناسب ميز ناهارخوري

داشتن نور طبيعي در دكوراسيون يك نعمت بزرگ است اما گاهي كافي نيست يا ممكن است براي جلوه دادن به فضا از يك روشنايي مصنوعي استفاده كنيد.
لوستر مناسب ميز ناهارخوري

چراغ بالاي ميز ناهارخوري

لوستر يا چراغ آويز در هر فضايي كه باشد علاوه بر ايجاد روشنايي و نور، خصوصيت مهم ديگري نيز دارند: زيبايي و شيك بودن. يك منبع نوري زماني مي‌تواند كارايي مناسب داشته باشد كه علاوه بر تامين نور مورد نياز، با ساير عناصر دكوراسيون نيز هماهنگ بوده و بتواند به عنوان يك عنصر تزييني عمل نمايد. در اين نوشتار از مجله دلتا نكاتي را بررسي مي‌نماييم تا با توجه به فضا، لوستر مناسب ميز ناهارخوري را انتخاب كنيد.

لوستر

انتخاب لوستر با توجه به شكل ميز غذاخوري

ممكن است فكر كنيد كه شكل و ظاهر ميز غذاخوري تاثيري بر ميزان روشنايي و نوردهي يك لوستر يا چراغ ندارد، اما نكاتي وجود دارد كه در انتخاب مدل آن مي‌تواند راهنماي خوبي باشد. اگر ابعاد يك ميز بزرگ بوده و نمي‌توانيد از يك لوستر استفاده كنيد، انتخاب مدل‌هاي دوتايي مي‌تواند ايده‌آل باشند. اين مدل علاوه بر تامين نور در همه قسمت‌هاي ميز تعادل بصري را نيز برقرار مي‌كند.

لوستر ميز ناهارخوري

اندازه مناسب لوستر غذاخوري

مسلما يكي از موارد مهم در انتخاب چراغ و لوستر اندازه آن‌هاست. اگر نمي‌دانيد كه مدل كوچك يا بزرگ را بايد انتخاب نماييد، بهتر است به نماي كلي فضاي غذاخوري دقت داشته باشيد. به اين معنا كه يك فضا به غير از ميز و صندلي غذاخوري عناصر ديگري مانند كاغذ ديواري، آينه، تابلوي هنري و …. داشته و طرح و مدل چراغ مي‌تواند بر ديده شدن يا نشدن آن‌ها تاثير مستقيم بگذارد.

لوستر

ميزان روشنايي لوستر غذاخوري

مسلما نوع لامپ ميزان روشنايي لوستر و چراغ را تعيين مي‌نمايد، اما مدل كلي چراغ نيز در اين موضوع تاثيرگذار خواهد بود. به طور مثال، لوسترها با بدنه سلب و پوشيده، نور را بيش تر در يك نقطه متمركز مي‌كنند و برعكس، بدنه‌هاي شفاف‌تر و شيشه‌اي روشنايي را پخش خواهند كرد. امروزه مدل‌هاي مشبك زيبايي طراحي و ساخته مي‌شوند كه با تابيدن نور چراغ سايه‌هاي زيبايي را در فضا خلق مي‌كنند.

لوستر ميز ناهارخوري

انتخاب لوستر با توجه به سبك اتاق

يك منبع نور مي‌تواند به تنهايي تاثير مستقيم بر سبك دكوراسيون  فضا داشته باشد. شما مي‌توانيد يك مدل كاملا هماهنگ با سبك خانه انتخاب كرده يا برعكس، نمونه‌اي متفاوت در نظر بگيريد. معمولا مدل‌هاي فلزي، كريستال و درخشان حس و حال رسمي در فضا به وجود مي‌آورند در حالي كه لوستر‌هاي چوبي، حصيري و پارچه‌اي فضايي خودماني و سنتي‌تر ايجاد مي‌كنند. چراغ آويزهاي شيشه‌اي اگر ساده و بدون تزيين باشند سبكي مدرن را القا كرده و اگرداراي تزيين و جزييات زياد باشند سمت و سويي كلاسيك به خود مي‌گيرند.

لوستر مناسب ميز ناهارخوري

نكات مهم در انتخاب چراغ بالاي ميز ناهارخوري

  • در انتخاب لوستر يا چراغ آويز مي‌توانيد به عناصر كنار آن مانند آينه‌ها يا آويزهاي ديگر توجه كنيد.
  • ديمرها مي‌توانند نقش اساسي در نورپردازي اتاق ناهار‌خوري داشته باشند. در طراحي دكوراسيون ديمر براي ايجاد يك محيط جذاب مهم است.
  • ارتفاع استاندارد چراغ آويز بين ۷۰ تا ۹۰ سانتي‌متر بالاي ميز غذاخوري است. اگر فضاي شما سقف بلندي داشته مي‌توانيد آن را در ارتفاع ۷۵ سانتي‌متري بالاي ميز نصب نماييد.
  • در مورد اندازه چراغ آويز يا لوستر بالاي ميز غذاخوري نمي‌توان قانون ثابتي در نظر گرفت اما به طور معمول لوستر بايد نزديك به ۱۵ سانتي‌متر از دو طرف عرض ميز فاصله داشته و بتواند روشنايي كل ميز را تامين نمايد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اتاق غذاخوري لوكس و پرجلوه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع: