دارامان

دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

مبل مدل چستر مناسب خانه هاي مدرن

مبل چستر، از طرفي زير دسته مبلمان راحتي است كه مي‌توان آن را در دكوراسيون مدرن به كار برد و از طرف ديگر از لحاظ اندازه مانند مبلمان سلطنتي است.
مبل مدل چستر

مبل مدل چستر

يكي از مدل هاي مبلمان، مبل چستر است. اين مدل نمايي خاص و مرموز به فضا مي‌بخشد. طراح آن مشخص نيست، اما مبل مدل چستر از زمان هاي گذشته تا كنون محبوب بوده و مشهورترين مدل مبلمان است. از دلايلِ ماندگاري اين مبل در دكوراسيون خانه ها، مي‌توان به راحتي و فرم جذاب آن اشاره كرد. درمجله دلتا بيش تر با اين مدل آشنا شويد.

مبل چستر در دكوراسيون

اگر تصميم داريد مبلمان خود را تعويض يا يك سرويس مبل جديد به خانه اضافه كنيد، خريد يك مبل مدل چستر را به شما توصيه مي‌كنيم. پرداخت هزينه براي مبل با كيفيت مانند يك سرمايه گذاري است، زيرا طول عمر طولاني دارد و نيازي به تعمير در فاصله هاي زماني كوتاه ندارد.

مبل مدل چستر در انواع تك، دو و سه نفره توليد مي‌شود. پارچه به كار رفته در اين مبل اكثرا از جنسمخمل يا چرم است. چرم حالت خود را حفظ مي‌كند و در گذر زمان افتاده نمي‌شود. مي‌توانيد بر اساس سبك چيدمان داخلي، به جاي چرم و مخمل از ساير پارچه ها استفاده كنيد.

كاناپه يكي از عناصري است كه در دكوراسيون داخلي به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شود. يك كاناپه مدل چستر مي‌تواند جذابيت را به محيط القا كند. بهتر است آن را وسط اتاق قرار دهيد و كنار آن يك ميز عسلي يا گلدان بگذاريد. حجمِ بزرگ مبل مدل چستر باعث مي‌شود ساير اجزا تحت تاثير قرار بگيرند و به چشم نيايند با استفاده از كوسن هاي فانتزي و رنگي، به ساير اجزاي مبلمان جلوه برجسته ببخشيد.

تطبيق پذيري مبل مدل چستر با ساير لوازم بسيار زياد است. به همين دليل مي‌توانيد در هر خانه اي، با خيالي راحت ساير اجزاي داخل دكوراسيون را با آن هماهنگ كنيد.

مبل مدل چستر

ويژگي مبل مدل چستر

مهم ترين ويژگي ظاهري مبل چستر تكيه گاه كوتاه و لمسه دوزي با استفاده از دكمه، در قسمت نشيمن، تكيه گاه و دسته است. مبل چستر علاوه بر زيبايي، راحتي افراد را تضمين مي‌كند. نشيمن عريض، بالشت هاي ابري، دسته و تكيه گاهي از جنس فوم، باعث مي‌شود هنگام نشستن روي اين مبل احساس آرامش داشته باشيد و ساعت ها بدون احساس خستگي روي آن بنشينيد.

مبل چستر مانند مبلمان استيل، ابعاد بزرگي دارد، بنابراين پيش از اقدام به خريد، سايز آن را در نظر بگيريد و با توجه به اندازه اتاق، جاي مناسب را براي آن انتخاب، و در صورتي كه فضاي كافي براي آن داريد، مبل چستر را خريداري كنيد.

مبل مدل چستر

رنگ مبل مدل چستر

رنگ هاي محبوب و كلاسيك براي مبل طرح چستر، قهوه اي، زرشكي و يشمي هستند. اين مبل با رنگ هاي مذكور، در دكوراسيون مدرن، كلاسيك و ويكتوريايي كاربرد بيش تري دارد. مدل مبل چستر در رستوران، اتاق كار، نشيمن و كتابخانه استفاده مي‌شود. نمايي مجلل ايجاد مي‌كند و به محيط وقار مي‌بخشد.

بر خلاف مدل هاي قديمي و كلاسيك، در مدل هاي مبل مدل چستر، در رنگ هاي سفيد، آبي و شيري مناسب دكوراسيون مدرن است. در بسياري از مدل هاي موجود در بازار، مي‌توانيد مبل را با صندلي ميز ناهارخوري ست كنيد.

مبل مدل چستر

نكات مهمي كه قبل از خريد بايد به آن دقت كنيد

قبل از خريد مبل چستر به اين نكات توجه كنيد:

 1. هنگام خريد مبل چستر روي آن بشينيد، راحتي آن را از لحاظ سفتي نشيمن و ارتفاع امتحان، سپس مدلي كه با ابعاد فيزيكي شما متناسب است تهيه كنيد.
 2. تكيه گاه مبل چستر بايد گودي كمر را پُر كند يا به گونه اي طراحي شده باشد كه بتوان با قرار دادن كوسن، راحتي را براي افراد تضمين كرد.
 3. به قسمت لمسه ها دقت و كيفيت دوخت را به خوبي بررسي كنيد. اگر لمسه دوزي به خوبي دوخته نشده باشد، استحكام خوبي نخواهد داشت و پس از مدت كوتاهي دوام خود را از دست مي‌دهد.
 4. در بعضي از مدل هاي مبل چستر ممكن است چوب به كار رفته باشد. در اين بخش ترك خوردگي و شكستگي نبايد وجود داشته باشد.

آيا مبل چستر را مي‌پسنديد؟ كدام رنگ را براي آن ترجيح مي‌دهيد؟ منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۳:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

رنگ ديوار بخش وسيعي از نماي ظاهري را شامل مي‌شود به همين دليل انتخاب رنگ مناسب تاثير زيادي در جذابيت دكوراسيون دارد.
بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

در اين مطلب از مجله دلتا، بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي را شناسايي مي‌كنيم. دكوراسيون اين بخش مانند ساير بخش هاي خانه حاوي اهميت است. وقتي سراغ بازسازي ساختمان مي‌رويم يكي از گزينه هاي پيش رو، تعويض ديوارپوش هاي سرويس بهداشتي است. اگر به فكر تغيير دكوراسيونهستيد و يا تازه خانه را كاشي مي‌كنيد آشنايي با رنگ هاي گرم، سرد و خنثي در انتخاب كاشي به شما كمك خواهد كرد.

سبك دكوراسيون مورد نظر خود را انتخاب و كاشي مناسب سرويس بهداشتي را تهيه كنيد. ممكن است بخواهيد كاشي ساده و تك رنگ استفاده كنيد و انواع طرح دار را فقط براي ديوار آكسان در نظر بگيريد، يا به طور كل ديوار را با كاشي هاي طرح دار و پر رنگ بپوشانيد. در هر صورت، سليقه شما حرف اول را مي‌زند.

رنگ خنثي در سرويس بهداشتي

رنگ خنثي؛ بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

رنگ هاي خنثي، مانند سفيد، استخواني و نقره اي با ساير رنگ ها به خوبي هماهنگ مي‌شوند. به همين دليل انتخاب مناسبي براي پوشش ديوار هستند. زيرا در اين بخش از خانه، لوازم محدودي به كار مي‌رود و رنگ هايي كه در دست داريد محدود است و فقط مي‌توانيد به رنگ عناصر ضروري داخلِ سرويس بهداشتي بسنده كنيد.

چه بخواهيد چه نخواهيد سفيد، به عنوان رنگي خنثي، در دكوراسيون سرويس بهداشتي جا دارد. اين رنگ نماد پاكي و آرامش است. با ساير رنگ ها تركيب مي‌شود و خصوصيات تند آن ها را متعادل مي‌سازد.

رنگ گرم در سرويس بهداشتي

رنگ گرم در سرويس بهداشتي

رنگ هاي گرم هيجان و شادابي را در فضا به وجود مي‌آورند. با وجود اين رنگ ها در سرويس بهداشتي مي‌توانيد روزي شاد و هيجان انگيز را آغاز كنيد. قرمز، سبز و قهوه اي رنگ هاي گرمي هستند كه مناسب اين بخش هستند. آن ها را با طوسي، سفيد و كرم تركيب كنيد تا تعادل بصري به وجود آيد.

سعي كنيد تركيب رنگ ها را از بين يك پالت رنگي سه تايي انتخاب و از افزودن رنگ هاي زيادتر از اين، جلوگيري كنيد. تعدد رنگ باعث مي‌شود فضا شلوغ به نظر برسد. بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي را بايد با توجه به رنگ كفپوش انتخاب، و با در نظر داشتن رنگِ غالب در دكوراسيون داخلي سرويس بهداشتي، هارموني را رعايت كنيد.

سرويس بهداشتي مدرن

رنگ هاي سرد در دكوراسيون

رنگ هاي سرد، نقش تسكين دهنده بر روان افراد مي‌گذارند و فضاهاي بسته را دلباز جلوه مي‌دهند. از تركيب شيرآلات برنزي يا طلايي در كنار رنگ هاي سرد بهره بگيريد تا علاوه بر ايجاد كنتراست، سردي فضا را بشكند. براي اينكه فضا بيش از حد سرد به نظر نرسد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم كاشي طرح دار مورد علاقه خود را انتخاب و رنگ پس زمينه آن را پيدا كنيد. ديوار ها را با رنگ زمينه بپوشانيد و كاشي هاي طرح دار را لابلاي آن ها بچسبانيد.

سرويس بهداشتي كوچك

كاشي براي سرويس بهداشتي كوچك

با انتخاب هوشمندانه، مي‌توانيد حس و حال متفاوتي در فضا ايجاد كنيد زيرا سطح وسيعي از نماي داخلي را پوشش مي‌دهد. براي داشتن سرويس بهداشتي لوكس و شيك مي‌توانيد كاشي هاي براق را انتخاب كنيد. معمولا اين بخش از خانه، فضاي كوچكي دارد كه انتخاب كاشي هاي براق به رنگ روشن مانند سفيد، كرم، طلايي و آبي نوزادي به بازتاب نور و بزرگ ديده شدن فضا كمك مي‌كند. علاوه بر اين، كاشي هاي براق به راحتي شسته مي‌شوند و لعاب روي آن ها، از نفوذ آب به ديوار جلوگيري مي‌كند.

تزيين دستشويي

كاشي مناسب سرويس بهداشتي بزرگ

كاشي هاي تيره رنگ مانند شكلاتي، ذغالي و سورمه اي براي سرويس بهداشتي هاي بزرگ توصيه مي‌شود. اين رنگ ها جلوه اي مجلل به فضا مي‌بخشند كه مي‌توانيد با نورپردازي مناسب جلوي تاريك ديده شدنِ محيط را بگيريد. از طرح هاي برجسته و خاص كمك بگيريد تا فضايي گرم و دلنشين ايجاد شود.

هنگام انتخاب و نصب كاشي به اين چند نكته دقت كنيد:

 1. بهتر است رنگ هاي تيره را در كل محيط به كار نبريد، بلكه بخشي از فضا را به شكل خطوط عمودي يا افقي كاشي كنيد. زيرا اين كاشي ها لكه هاي آب را نشان مي‌دهند.
 2. هنگام انتخاب كاشي، يك كاشي را به عنوان نمونه كنار شير آلات، پرده حمام، سنگ روشويي و وان قرار دهيد تا تركيب رنگ آن ها را به خوبي مشاهده كنيد.
 3. مي‌توانيد به جاي كاشي از سراميك ديواري استفاده و ديوارپوش را با كف ست كنيد.

رنگ هاي نا محدودي براي به كار بردن در دكوراسيون داخلي وجود دارد كه با توجه به سليقه و سبك مورد علاقه خود، مي‌توانيد چهارچوب ها را بشكنيد و هر يك از آن ها را انتخاب كنيد. نظرات خود را با ما در ميان گذاريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۴:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديفن باخيا ؛ گياه سمي و بي خطر

 0
ديفن باخيا گياهي سمي است كه خطرناك نيست. به شرط آن كه مراقب باشيد آن را كجا قرار مي‌دهيد.
ديفن باخيا

ديفن باخيا

ديفن باخيا گلي از خانواده شيپوريان است كه زادگاهش به برزيل مي‌رسد. ديفن باخيا از گل هاي آپارتمانيِ مقاوم و هميشه سبز محسوب مي‌شود. شرايط نگهداري اين گياه بسيار ساده است، به همين دليل با وجود سمي بودن، محبوبيت بالايي دارد. در اين مطلب مجله دلتا اين گل را به شما معرفي مي‌كنيم.

چنان چه شرايط مطلوب را براي ادامه حيات ديفن باخيا تضمين كنيد، مي‌تواند به ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتي متر رشد كند. اما در محيط هاي آپارتماني و خانگي، رشد آن در حدود ۷۰ سانتي متر است.

ديفن باخيا، برگ هاي پهن و نازك دارد. برگ هاي آن به رنگ هاي سبز يا ابلق سبز و كرم رنگ است. ساقه هاي آن نرم و ضخيم هستند. برگ هاي اين گياه در شرايط مطلوب به طور مرتب رشد مي‌كنند و جوانه مي‌دهند. برگ هاي بالايي كه نور بيش تري دريافت مي‌كنند بزرگ تر و برگ هاي زيرين ريز تر هستند. معمولا روي هر ساقه يك برگ وجود دارد. ساقه ها در پايين به تنه اي سخت منتهي مي‌شوند.

ديفن باخيا سمي

ديفن باخيا سمي

وجود گياهان داخل منزل، سبب ايجاد شادابي و سرزندگي مي‌شود. استرس و اضطراب را كاهش مي‌دهد. رنگ برگ و گل ها نمايي منحصر به فرد ايجاد مي‌كند. اما ممكن است با شنيدنِ سمي بودن گل ديفن باخيا، از نگهداري آن در منزل خودداري كنيد. بايد به شما بگوييم كه اين گياه بي آزار است. برگ هاي سمي آن فقط در صورتي كه جويده يا بلعيده شوند سمي و بسيار خطرناك است. بنابراين اگر در خانه كودك داريد يا از حيوانات خانگي نگهداري مي‌كنيد بايد گلدان را دور از دسترس آن ها قرار دهيد.

شرايط نگهداري ديفن باخيا

شرايط نگهداري ديفن باخيا

ديفن باخيا به هواي تازه نياز دارد. هر دو هفته يك بار، براي دريافت اكسيژن، برگ هاي آن را با اسفنجِ مرطوب، تميز و گرد و خاك را از روي آن به آرامي پاك كنيد. مانند تمام گياهان، چهار عامل اصلي در سلامت و رشد گياه اهميت دارد.

 • نور

 • ديفن باخيا گياهي سايه دوست است كه نور مستقيم خورشيد به برگ هاي آن آسيب مي‌زند و در نهايت به خشك شدن گياه منجر مي‌شود. ديفن باخيا را دور تر از پنجره قرار دهيد، اما آن را در تاريكي مطلق قرار ندهيد. اگر نور كافي به گياه نرسد، براي رسيدن به نور و دريافت مواد مغذي ساقه هاي آن بيش از حد رشد مي‌كنند.
 • دما

 • ديفن باخيا سرما را ترجيح مي‌دهد و دماي ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتي گراد را تحمل مي‌كند. ممكن است دماهاي كمي پايين تر را براي مدتي تحمل كند ولي برگ هاي آن دچار ريزش مي‌شوند. در فصل تابستان كه هوا گرم است، به صورت روزانه روي برگ ها را آبپاشي و رطوبت لازم را براي آن تامين كنيد.
 • آبياري

 • از آب بدون املاحي، آبي كه جوشيده شده و خنك شده، براي آبياري ديفن باخيا استفاده كنيد. در فصل هاي سرد، يك هفته در ميان و در شش ماه اول سال هفته اي دو مرتبه اين گياه را آبياري كنيد.
 • خاك

 • مخلوطي از كود حيواني، خاك برگ، كاه و ماسه براي خاك ديفن باخيا، مناسب است. آب بايد به خوبي از سطح خاك عبور كند تا ريشه گياه دچار پوسيدگي نشود.

ديفِن باخيا؛ تكثير

تكثير ديفن باخيا

گياه ديفن باخيا، به روش هاي مختلفي ازدياد پيدا مي‌كند. مي‌توانيد با گرفتن قلمه هاي ۵ سانتي متري كه حداقل يك جوانه دارند، اين گل را تكثير كنيد. قلمه را از ساقه جدا سازيد. آن را در سايه نگه داريد. پس از دو روز آن را درون كوكوپيت قرار دهيد.

علت زرد شدن ديفِن باخيا

علت زرد شدن ديفن باخيا

يكي از بيماري هاي شايع در اين گياه، زرد شدن ديفن باخيا و بستنِ تار عنكبوت زير برگ هاي آن است. علت اين بيماري، وجود كنه قرمز روي گياه است كه با سم پاشي برطرف مي‌شود. دماي زياد نيز برگ هاي اين گل را زرد مي‌كند و باعث ريزش آن مي‌شود. در چنين حالتي نياز است جاي آن را تغيير دهيد و به محلي خنك تر منتقل كنيد.

براي آشنايي بيش‌تر با گياهان خانگي مي‌توانيد مطلب “آشنايي با گل هاي آپارتماني ؛ معرفي ۳ گياه آپارتماني” را مطالعه كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۷:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

عناصر مهم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه به شيوه مدرن، خانه را زيبا مي‌سازد و فضايي كاربردي در اختيار شما قرار مي‌دهد.
چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه در سبك هاي مختلفي صورت مي‌گيرد. اين بخش پر اهميت ترين قسمت خانه است كه افراد زمان زيادي از روز را در آن سپري مي‌كنند. آشپزخانه بايد تميز باشد و بتوان به راحتي در آن كار كرد. بنابراين بايد به گونه اي طراحي شود كه فضاي داخلي آن كاربردي باشد. در اين مطلب مجله دلتا شيوه هاي چيدمان آشپزخانه را به شما مي‌گوييم.

 • نورپردازي

به طور كلي در چيدمان آشپزخانه هاي كوچك، استفاده از چند منبع نور براي روشن شدن فضا توصيه مي‌شود. زيرا وجود نور كافي، با حذف نقاط تاريك سبب مي‌شود فضاي داخلي بزرگ تر به نظر برسد. استفاده از نور مخفي سقف يا زير كابينت نيز به عنوان منابع نوريِ مكمل شما را در رسيدن به اين هدف ياري مي‌رسانند. با قرار دادن آينه در آشپزخانه، بازتاب نور را چند برابر كنيد.

مدل پرده آشپزخانه

 • مدل پرده آشپزخانه

به جاي پرده هاي تيره و ضخيم از پارچه هاي توري، سبك و نازك استفاه كنيد تا علاوه بر اين جلوي ورود نور را نگيرد، با رنگ هاي روشن فضاي چيدمان آشپزخانه را دلباز كند.

 • كفپوش آشپزخانه

كفپوش هاي مختلفي براي آشپزخانه وجود دارد. يك كفپوش مناسب بايد چند ويژگي خاص داشته باشد. ضد آب، مقاوم در برابر دما و فشار، سطح هموار و زيبايي از خصوصيات كفپوش مناسبِ آشپزخانه است. سراميك، پاركت، سنگ، وينيل، مشمع و غيره. رنگ كفپوش تاثير زيادي در نماي داخلي چيدمان آشپزخانه دارد. با توجه به رنگ سقف، ديوار ها و كابينت، كفپوش مناسبي تهيه كنيد.

كفپوش آشپزخانه

 • كابينت آشپزخانه

براي داشتن دكوراسيوني منحصر به فرد در آشپزخانه، نوع و رنگ كابينت اهميتي ويژه دارد. كابينت هاي شيشه اي و هاي گلاس سطحي براق دارند و با انعكاس پرتوهاي نور، سبب روشن شدن آشپزخانه مي‌شوند. كابينت مناسب بايد شامل كمد هاي عميق و چندين كشو باشد.

 • جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه در واقع نوعي كابينت مستقل است كه وسط آشپزخانه قرار مي‌گيرد، و نمايي مدرن به وجود مي‌آورد. معمولا جزيره به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شود. اگر از جزيره آشپزخانه در چيدمان اين بخش از خانه استفاده مي‌كنيد، و جاي كافي در اختيار داريد، مي‌توانيد به عنوان ميز غذاخوري از آن بهره ببريد. لوسترهاي مدرن را براي روشن كردن بخش بالايي ميز استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي

 • كاشي بين كابينتي

ديوار ها را با كاشي هاي بين كابينتي بپوشانيد. نيازي نيست تمام فضا را كاشي كنيد. فقط بخشي از ديوار كه قابل مشاهده است، يعني فضاي بين كابينت ها را با كاشي يا سراميك ديواري پوشش دهيد.

 • نظم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه بايد كاربردي باشد. اين ويژگي با قرار دادن وسايل در جاي مناسب پديد مي‌آيد. لوازم غير ضروري را داخل كابينت قرار دهيد و با ايجاد نظم و از بين بردن شلوغي، نمايي دلنشين و جذاب ايجاد كنيد. از تقسيم كننده هاي مخصوص داخل كشو و كابينت كمك بگيريد.

وسايل بزرگ را طوري داخل آشپزخانه قرار دهيد كه به راحتي بتوان در كابينت را باز كرد و به تمام بخش ها دسترسي داشت. نصب شلف هاي ديواري كمك مي‌كند علاوه بر داشتن نظم، نمايي زيبا داشته باشيد.

گل هاي آپارتماني

 • گل هاي آپارتماني

گياهان زيادي وجود دارند كه با توجه به شرايط منزل قابليت سازگاري و نگهداري را داخل خانه دارند. گل هاي آپارتماني را در بخش هاي مختلف خانه استفاده كنيد. وجود گياهان زنده، مانند سانسوريا و بامبو، در دكوراسيون به تصفيه هوا كمك مي‌كنند. علاوه بر اين رنگ سبزِ برگ گل ها آرامش بخش است. گلدان گل را روي اپن، يا پشت پنجره قرار دهيد.

رنگ كابينت

 • رنگ كابينت

با انتخاب رنگ ديوار به دكوراسيون هويت ببخشيد. رنگ هاي گرم جلوه اي دوستانه به فضا مي‌بخشد، اشتها و هيجان را افزايش مي‌دهند. در حالي كه رنگ هاي سرد به بزرگ ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كنند. انتخاب رنگ كابينت به سليقه شما بستگي دارد. كابينت هاي سفيد و چوبي در دكوراسيون خانه هاي ايراني از محبوبيت زيادي برخوردار است. با توجه به ويژگي روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، هر كدام از رنگ ها تاثير متفاوتي روي نماي اين بخش از خانه خواهند داشت.

براي چيدمان آشپزخانه مناسب، ابتدا روي كاغذ طرح مورد نظر را  طراحي و سپس آن را اجرا كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ نكته براي چيدمان كوسن فانتزي

كوسن فانتزي بالشت كوچكي است كه براي راحتي و زيبايي دكوراسيون روي تختخواب، مبل و صندلي قرار داده مي‌شود و روكش آن طرح هايي فانتزي دارد.
كوسن فانتزي

افزودن كوسن به دكوراسيون مي‌تواند به سرعت فضاي خانه را متحول كند. بنابراين با دانستن ۵ نكته ساده، كوسن فانتزي را مانند طراحان داخلي حرفه اي در خانه به كار ببريد و نمايي جذاب ايجاد كنيد. اين مطلب مجله دلتا شما را براي انجام تغييرات بزرگ ياري مي‌رساند. اگر بخواهيد جلوه اي جديد به نماي خانه ببخشيد، چيدمان خانه را با فصل سازگار كنيد، يا به طور كلي تغيير دكوراسيون دهيد، دانستن اين نكات به شما كمك خواهد كرد.

تعداد كوسن

كوسن را مي‌توانيد روي كاناپه، صندلي يا تختخواب قرار دهيد. اما اگر مي خواهد اين بالشت هاي دوست داشتني را روي كاناپه و سرويس مبلمان بگذاريد و انواع بزرگ را ترجيح مي‌دهيد، اولين قانون، قرار دادنِ يك كوسن بيش تر از تعداد نشيمن است. به اين معنا كه براي مثال دو كوسن روي مبل تك نفره بگذاريد. اگر كوسن فانتزي شما سايز مناسبي نداشته و بيش از حد بزرگ باشد، نمي‌توانيد حداقل كميت را در اصول چيدمان رعايت كنيد.

اگر كوسن فانتزي با ابعاد كوچك را دوست داريد، مي‌توانيد تعداد را افزايش دهيد تا جايي كه راحتي را از بين نبرد. بهتر است چند كوسن با كيفيت و اندازه مناسب داشته باشيد، تا تعداد زيادي كوسن كه به سختي آن ها را جاي داده ايد.

ابعاد مناسب كوسن

ابعاد مناسب كوسن

كوسن فانتزي فرم هاي متنوعي دارد. همان طور كه در نكته قبلي بيان شد، تعداد كوسن به ابعاد آن وابسته است. اما سوال اينجاست كه يك كوسن تا چه اندازه مي‌تواند بزرگ باشد؟ در جواب بايد بگوييم سايز كوسن، ارتباطي مستقيم با ابعاد مبلمان يا تختخواب دارد. به طور ميانگين كوسن هاي مربعي داراي طول و عرضي به ابعاد ۵۰ سانتي متر مربع هستند. البته مي‌توانيد بر اساس نياز خود، ساير اندازه ها را انتخاب كنيد.

كوسن فانتزي مبل

حالت ايده ئال استفاده از كوسن فانتزي، تركيب فرم هاي مختلف در كنار يكديگر است تا دكوراسيوني پويا داشته باشيد و نگاه افراد بين اشكال جذاب و متفاوت در حركت باشد. خود را با انواع كلاسيك محدود نكنيد. مي‌توانيد ابعاد مختلف را تركيب كنيد، مربع، مستطيل، گرد يا بيضي از محبوب ترين فرم ها هستند. بزرگ ترين كوسن را در پشت، و كوچك ترين را در جلو قرار دهيد تا عمق ايجاد شود.

كوسن فانتزي پارچه اي

كوسن فانتزي پارچه اي

براي ايجاد تنوع، علاوه بر استفاده از فرم هاي مختلف، مي‌توانيد از طرح و الگو هاي گوناگون كمك بگيريد. تعداد نا محدودي طرح و مدلِ كوسن فانتزي وجود دارد كه تقريبا براي هر سليقه اي مي‌توان طرح مناسب را پيدا كرد؛ خطوط راه راه، هندسي، گل گلي، تصاوير چاپ شده و ساير طرح هاي ديگر. آن ها را در كنار كوسن هاي ساده تركيب كنيد و رنگ هاي مشابه را براي آن ها در نظر بگيريد. گرچه الگوي كوسن ها مي‌تواند بسيار متفاوت باشد، يكپارچگي رنگ به ايجاد پيوستگي در دكوراسيون كمك خواهد كرد. پيشنهاد مي‌كنيم يك يا دو رنگ غالب انتخاب كنيد، و آن را روي ساير كوسن ها بازتاب دهيد. براي اينكه دچار سردرگمي نشويد، طرح يك كوسن را انتخاب، و ساير بالشت ها را با توجه به رنگ و الگوي آن تهيه كنيد.

رنگ كوسن

رنگ كوسن

رنگ هاي مختلف را براي كوسن فانتزي در نظر بگيريد، و چند قانون را رعايت كنيد. تركيب رنگ ها را از ميان حداكثر سه رنگ برگزينيد و فضا را با رنگ هاي بيش تر شلوغ نكنيد، مگر اينكه بخواهيد خانه را با سبكي خاص، مانند وينتج چيدمان كنيد. سه رنگ هم خانواده يا مكمل را در نظر بگيريد تا با هم هارموني داشته باشند و فضايي آرامش بخش تشكيل دهند.

موارد گفته شده به داشتن چيدماني جذاب كمك مي‌كنند اما الزامي براي پيروي از آن ها وجود ندارد. با دانستن اين نكات و تكيه بر خلاقيت و سليقه خود، دكوراسيون خانه خود را به گونه اي منحصر به فرد چيدمان كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۳:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

شمعدان را كجاي دكوراسيون داخلي قرار دهيم؟

آينه و شمعدان از گذشته تا كنون در دكوراسيون خانه هاي ايراني جا داشته اند. براي آگاهي از محل قرار دادن شمعدان در چيدمان خانه اين مطلب را از دست ندهيد.
شمعدان

شمعدان

شمعدان يكي از لوازم دكوري منزل محسوب مي‌شود كه مي‌توانيد در نقاط مختلف خانه از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، سرويس بهداشتي و پذيرايي از آن استفاده كنيد. با قرار دادن شمع هاي گوناگون و نورپردازي ملايم نمايي جذاب به وجود آوريد. اگر مي‌خواهيد براي تزيين خانه از شمعدان استفاده كنيد ولي نمي‌دانيد آن را كجاي منزل قرار دهيد تا به زيبايي چيدمان كمك كند با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

شمع ها عناصري كوچك هستند كه نوري ملايم و لطيف توليد مي‌كنند. اما ابعاد كوچك اين دكوري هاي دوست داشتني سبب نمي‌شود نقش آن ها در دكوراسيون كم رنگ شود. بلكه با انتخاب جا شمعي مناسب و قرار دادن آن در جاي صحيح، مي‌توانيد جلوه اي دلنشين به فضاهاي سرد بدهيد و به خانه روح ببخشيد.

شمعدان

تزيين ميز ناهارخوري

اولين و بهترين گزينه اي كه به شما پيشنهاد مي‌كنيم، تزيين ميز ناهارخوري با شمعدان است. شمعدان هاي چند شعله را براي ميزهاي بزرگ انتخاب كنيد. اگر ميز هشت يا دوازده نفره داريد، مي‌توانيد به صورت قرينه دو شمعدان همسان را در دو طرف ميز قرار دهيد يا از تركيب چندين شمعدان با اندازه هاي مختلف در كنار هم بهره ببريد.

اگر ميز ناهارخوري شما كوچك است، يك شمعدان چند شعله با ارتفاع بلند براي تزيين مناسب است. به اين صورت روي سطح ميز به خوبي روشن شده و مانع انجام فعاليت نمي‌شود.

تزيين شومينه با شمعدان

كانون توجه در دكوراسيون، بخشي است كه به طور ناخودآگاه نگاه افراد به سمت آن نقطه جلب مي‌شود. تزيين چنين جايي، تاثير اوليه را بر افراد مي‌گذارد و ساير بخش هاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار مي‌دهد. شومينه، يكي از كانون هاي توجه چيدمان است. شمعدان هاي پايه دار و افقي را بالاي شومينه قرار دهيد. مدل هاي افقي امكان استفاده از شمع هاي متعدد و در نتيجه نور بيش تر را به شما مي‌دهد. بهتر است شمعدان هاي بلند را در بخش هاي ديگر خانه به كار ببريد، و انواع كوتاه تر را براي اين قسمت استفاده كنيد.

فانوس تزييني

از جديدترين ترندهاي روز، شمعدان هايي به شكل فانوس است كه طرفداران زيادي دارد. از اين مدل شمعدان، به دليل طرح فانتزي آن در مراسم هاي مختلف و مهماني ها نيز استفاده مي‌شود. فانوس هاي كوتاه براي قرار گرفتن روي ميز جلومبلي و كنسول، كانتر آشپزخانه و شلف هاي ديواري مناسب است. فانوس هاي بلندتر تا ارتفاع ۸۰ سانتي متر نيز موجود است كه مي‌توانيد آن ها را در كنار چند فانوس كوتاه تر روي زمين قرار دهيد.

شمعدان چوبي

شمعدان در بوفه

بوفه معمولا در اتاق پذيرايي و نزديك ميز ناهارخوري قرار دارد. از تركيب چند شمعدان با سايز هاي مختلف در كنار هم استفاده كنيد و آن ها را در طبقات مياني بوفه قرار دهيد. براي داشتن سبكي مدرن و شيك شمعدان هاي برنزي، نقره اي و طلايي مناسبِ قرار گرفتن در بوفه هستند. رنگ هاي براق باعث جلب توجه مي‌شوند و فضاي داخلي بوفه را برجسته مي‌كنند.

ميز كنسول

شمعدان، هميشه با آينه در ذهن تداعي مي‌شود. يك جفت شمعدان، با فرم يكسان را روي ميز كنسول، مقابل آينه قرار دهيد و چيدماني قرينه به وجود آوريد. بازتاب آن ها در آينه، باعث مي‌شود دو جفت شمعدان ببينيد و انعكاس نور شمع نيز دو برابر مي‌شود و نماي خانه بزرگ تر به نظر مي‌رسد.

فراموش نكنيد كه بخشي از جذابيت شَمعدان ها به شمع هاي داخل آن است، پس با توجه به طرح و رنگ هاي موجود در چيدمان، شمعي مناسب تهيه كنيد و از زيباييِ پديد آمده لذت ببريد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۳:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

وسايل دكوري منزل ؛ ۹ مدل از جذابترين تزيينات خانه

وسايل تزييني شامل موارد زيادي مي‌شود و از هرچيزي مي‌توانيد به عنوان دكوري منزل استفاده كنيد.
دكوري منزل

دكوري منزل

هيجان انگيز است كه چگونه كه چگونه وسايل  و لوازم تزييني كوچك مي‌توانند تاثير شگرفي در زيبايي چيدمان خانه داشته باشند. طراحان داخلي از تاثير لوازم دكوري منزل از جمله مجسمه، قالي، كوسن، هنرهاي دستي، تابلو هاي هنري، پادري و ساير دكوري ها آگاه هستند، و به خوبي از آن ها استفاده مي‌كنند. در اين مطلب مجله دلتا، به شما نكاتي را مي‌گوييم تا مانند يك طراح داخلي حرفه اي لوازم دكوري را استفاده كنيد و دكوراسيون داخلي جذابي داشته باشيد.

همانطور كه در مطلب “وسايل تزييني را چگونه در چيدمان منزل به كار ببريم؟” بيان كرديم، لوازم دكوري كه باعث شلوغي محيط مي شوند حتي اگر گران قيمت باشند ديگر در زيبايي منزل كمكي به شما نخواهند كرد. در انتخاب وسايل تزييني از سبك مينيمال پيروي كنيد. كيفيت را بر كميت ترجيح دهيد. در اين جا به چند مدل از استفاده از لوازم دكوري در خانه  اشاره مي كنيم.

دكوري چوبي

اگر محيط منزل سرد به نظر مي‌رسد و هويت ندارد، پيشنهاد مي‌كنيم، لوازم دكوري چوبي را انتخاب و فضاي خانه را گرم تر كنيد. رنگ قهوه اي چوب، رنگي گرم است كه در كنار سبز و زرد تركيب جذابي ايجاد مي‌كند. اين سه رنگ جلوه اي از طبيعت را در دكوراسيون تشكيل مي‌دهند. چوب در ساخت مبلمان به كار مي‌رود و ايجاد تناسب بين اجزا راحت است.

آينه دكوراتيو

آينه دكوراتيو

چندين آينه به فرم هاي مختلف، از جمله مربع، دايره و مثلث انتخاب و فرم را در بخش هاي مختلف خانه تكرار كنيد. به اين صورت هماهنگي در ذهن بيننده ايجاد مي‌شود. آينه ها نه فقط با فرم خود به فضا هويت مي‌بخشند، بلكه با بازتاب و انعكاس نور، فضا را درخشان نشان مي‌دهند.

نردبان چوبي

نردبان چوبي

نردبان قديمي را از انبار خارج و آن را رنگ آميزي كرده و با قرار دادن چند طبقه بين پله ها، آن را به وسيله اي كاربردي و تزييني تبديل كنيد. گلدان گل، مجله، كتاب يا مجسمه را روي طبقات قرار دهيد و در آخر با قرار دادن يك ريسه ال اي دي بين پله ها، كار را تمام كنيد.

گلدان

گلدان و گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني نمادي از حيات هستند. گل مصنوعي يا طبيعي خانه را جذاب مي‌سازد و وجود آن در دكوراسيون، سبب روح بخشيدن به محيط مي‌شود. گلدان هاي كوچك، رنگي و شيشه اي را روي ميز كنسول، كانتر آشپرخانه، ميز پاتختي و ناهارخوري قرار دهيد. براي قرار دادن گلدان هاي بزرگ، كنجِ خلوت، پشت پنجره يا بين دو صندلي را در نظر بگيريد.

ظروف تزييني

ظروف تزييني

بهترين مكان براي نگهداري بشقاب هاي گرد و رنگي كه ديگر از آن ها استفاده نمي‌كنيد اما ظاهر زيبايي دارند، ديوار خاليِ پذيرايي است. گلچيني از ظروف عتيقه، يادگاري و رنگارنگ را به صورت پراكنده روي ديوار نصب كنيد.

شمع

شمع و شمعدان

شمع يكي از ابزارهاي نورپردازي مصنوعي است. آن را درون شيشه هاي رنگي، شمعدان هاي بلند و يا مقابل آينه قرار دهيد. گذاشتن شمع جلوي آينه سبب مي‌شود نور بازتاب و نماي زيبايي درون آينه ايجاد شود.

كوسن

كوسن

بالشت هاي نرم و راحت را به چيدمان پذيرايي اضافه كنيد و فضايي صميمانه به وجود آوريد. راحت ترين و سريع ترين راه براي افزودن جذابيت به خانه استفاده از كوسن است. به كمك كوسن مي‌توانيد رنگ، طرح و بافت را به خانه بيفزاييد. اگر مبلماني به رنگ خنثي داريد، رنگ هاي برجسته و پر رنگ را در نظر بگيريد و براي ايجاد كنتراست از آن ها بهره بگيريد.

نورپردازي

لوازم نورپردازي

يكي ديگر از لوازم دكوري منزل كه بسيار كاربردي است و فضا را زيبا مي‌سازد لوستر و چراغ آويز است. اگر آشپزخانه شما به صورت جزيره است، از لامپ و چراغ آويزهاي فانتزي و چشمگير براي نورپردازي روي سطح آن استفاده كنيد.

ديواركوب

آويز ديواري

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد. ديواركوب هاي متنوع را روي آن آويزان كنيد. براي ايجاد جلوه اي برجسته و منحصر به فرد، رنگ هاي متضاد را در نظر بگيريد. مي‌توانيد يك ديواركوب بزرگ را وسط ديوار قرار دهيد يا براي بزرگ ديده شدن فضا از تركيب آويزهاي كوچك در كنار هم بهره ببريد.

اگرچه لوازم دكوري منزل فضا را اشغال مي‌كنند، اما نمايي فريبنده به چيدمان خانه مي‌بخشند. افزدون يك عنصر دكوري به منزل كم هزينه ترين تغيير دكوراسيوني است كه مي‌توانيد انجام دهيد و چشم اندازي جديد در خانه پديد آوريد. بنابراين با انتخاب مناسب ترين دكوري كه با ابعاد منزل و سبك دكوراسيون داخلي منزل شما هماهنگ است، مي‌توانيد يكنواختي را از بين ببريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۸:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

سراميك طرح سنگ ؛ جديدترين كفپوش منزل

سراميك طرح سنگ در انواع كفپوش و ديواري توليد مي‌شود كه شما را با هر دو نوع آن آشنا مي‌كنيم.
سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ

انتخاب كفپوش مناسب اهميت زيادي دارد. سطح ناهموار موجب كاهش ايمني افراد در خانه مي‌شود. علاوه بر اين جلوه اي نامناسب در فضاي داخلي پديد مي‌آورد. سراميك كف در مدل هاي گوناگوني توليد مي‌شود. يكي از اين گونه ها، سراميك طرح سنگ است كه در اين مقاله مجله دلتا سراغ آن مي‌رويم و چند نكته درباره استفاده از آن در خانه به شما مي‌گوييم.

سراميك هاي طرح سنگ در ابعاد مختلفي توليد مي‌شوند اما براي ايجاد نمايي طبيعي، بهتر است ابعاد بزرگ تر را براي پوشاندن كف اتاق پذيرايي تهيه كنيد. اين كفپوش، علاوه بر اينكه جلوه اي طبيعي به سطح زمين مي‌بخشد، از نفوذ آب، چربي و ساير آلودگي هاي به كف جلوگيري مي‌كند. به راحتي ترَك نمي‌خورد و دوام بالايي دارد.

سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ در بيش تر مدل ها، رنگي تيره، از جمله قهوه اي، يشمي و مشكي دارد، كه براي استفاده در خانه هاي بزرگ، راه پله و مكان هاي اداري مناسب است.

سراميك هاي رنگ روشن باعث مي‌شوند فضا بازتر به نظر برسد. به همين دليل بهتر است براي پوشش كف اتاق پذيرايي هاي كوچك از رنگ هاي روشن كمك بگيريد. براي مثال سراميك طرح سنگ مرمر يكي از پر طرفدارترين نمونه هاي روشنِ اين كفپوش است كه در بين ايرانيان محبوبيت زيادي دارد.

سراميك طرح سنگ مرمر

سراميك طرح سنگ مرمر

پيشرفت تكنولوژي در صنعت توليد سراميك، به ساخت طرح هاي مختلف با ظاهري طبيعي كمك زيادي كرده است. از بزرگ ترين فوايد به كار بردنِ سراميك طرح سنگ مرمر در خانه، علاوه بر زيبايي محيط و پوششي مقاوم براي كف، مي‌توان به امكان ست كردن رنگ هاي مختلف با آن اشاره كرد. اين طرح در رنگ هاي سفيد، كرم، طوسي روشن و مشكي با رگه هاي قهوه اي، سفيد، طلايي و ذغالي يافت مي‌شود. طرح سنگ مرمر يكي از طرح هاي پر طرفدار است كه در بخش هاي مختلف خانه، از جمله پذيرايي، اتاق خواب و آشپزخانه به كار مي‌رود. استفاده از اين طرح، براي مكان هاي پر تردد، كاري پر هزينه محسوب مي‌شود. زيرا احتمال آسيب و فرسايش در آن افزايش مي‌يابد.

سراميك ديواري

سراميك طرح سنگ براي ديوار

گرچه استفاده از كاشي و كاغذ ديواري براي پوشش ديوار كاربرد بيش تري دارد اما سراميك طرح سنگ براي ديوار نيز توليد مي‌شود و از تنوع طرح و رنگ بالايي برخوردار است. سنگ مرمر درخشش خاصي دارد كه سبب مي‌شود نماي خانه مجلل و رسمي به نظر برسد. پوشاندن ديوار با سراميك طرح سنگ باعث مي‌شود خانه نمايي لوكس و براق پيدا كند. به دليل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، هم چنين شست و شوي راحت، استفاده از سراميك ديواري درراهرو، آشپزخانه، سرويس بهداشتي و تراس خانه توصيه مي‌شود. يكي از مزاياي سراميك هاي ديواري، هماهنگي آن با سراميك كف است كه پيوستگي را در دكوراسيون داخلي حفظ مي‌كند.

سراميك

سراميك يا سنگ طبيعي؟

سنگ هاي طبيعي، مصالحي بسيار سخت هستند و گونه هاي بسيار زيادي از آن ها تا كنون كشف شده است. سنگ را در فرم هاي مربع، مستطيل و مثلث برش مي‌زنند و براي پوشش كف خانه ها از آن استفاده مي‌كنند. داشتنِ رنگ هاي منحصر به فرد و كيفيت عاليِ سنگ طبيعي، باعث مي‌شود بيش تر افراد به فكر استفاده از سنگ به جاي سراميك باشند.

اگرچه توليد كنندگان در تلاش براي ساخت سراميك هايي با كيفيت و طرح هاي جذاب هستند، اما خريد و هم چنين نصب سنگ طبيعي از قيمت بالاتري برخوردار است. سنگ و سراميك، نياز به مراقب و نگهداري دارند. سنگ طبيعي بايد، هر چند وقت يك بار، با دوغاب پوشانده شود. لكه ها را به خود جذب مي‌كند و تميز كردن آن نسبت به سراميك دشوارتر است.

البته در نظر داشته باشيد كه سراميك طرح سنگ نيز كفپوشي طبيعي است زيرا در روند ساخت آن از مصالح طبيعي مانند خاك رس، ماسه، شيشه و مواد غير فلزي استفاده و توسط دستگاه هاي بزرگ ريخته گري مي‌شود. نسبت به سنگ طبيعي طول عمر بيش تري دارند، و نگهداري آن ها راحت تر است. به دليل وجود لعاب روي سطح سراميك، نفوذ ناپذيري آن ها دائمي است و نيازي به استفاده از دوغاب ندارند. مقاومت بالاي سراميك در برابر آب سبب شده است در بخش هاي مختلفي از جمله سطح كابينت و كنار سينك، بتوان آن را به كار برد.

اين نوع كفپوش به شما امكان مي‌دهد كه با خيال راحت در منزل حركت كنيد و نگران آسيب ديدن نباشيد. با توجه به سليقه خود، ممكن است بخواهيد در بخش هايي از خانه روي سراميك را با فرش يا قاليچه بپوشانيد. نگران نباشيد. ايده هاي خود را جسورانه اجرا كنيد و تجربه خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۶:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

5 نوع رنگ ديوار براي خانه هاي شيك

رنگ ديوار تعيين كننده ساير رنگ هاي موجود در چيدمان است. هم چنين يكي از كم هزينه ترين روش هاي تغيير دكوراسيون محسوب مي‌شود.
رنگ ديوار

رنگ ديوار

رنگ ديوار بيش ترين تاثير را در القاي حس به دكوراسيون داخلي دارد. ديوارها سطح وسيعي از محيط منزل را مي‌پوشانند. بنابراين با انتخاب صحيح، مي‌توانيد نماي منزل را به كلي دگرگون سازيد. با تكيه بر تاثير روانشناسي رنگ، مي‌شود يك خانه كوچك و تاريك را بزرگ، يا يك راهروي عريض را باريك تر جلوه داد. با مجله دلتا همراه شويد تا با هم انواع كاربرد رنگ هاي مختلف را مورد بررسي قرار دهيم.

رنگ ديوار خانه

رنگ ياسي

ياسي، رنگي بسيار روشن است كه از تركيب بنفش با حجم زيادي از سفيد به دست مي‌آيد. اين رنگ در سال 2018 به عنوان رنگِ سال برگزيده شد. راز تناسب در چيدمان، پايبندي به يك پالت رنگي مشخص است. چند رنگ را در نظر بگيريد، و از افزودن رنگ هاي مختلف بدون توجه به سبك دكوراسيون، خودداري كنيد. ياسي را در كنار درجه هاي مختلف رنگ بنفش به كار ببريد و كنتراست به وجود آوريد. سفيد و طلايي، تركيب جذابي را در كنار اين رنگ تشكيل مي‌دهند و نمايي گرم و صميمانه به منزل مي‌بخشند.

سبز آبي

سبز آبي؛ رنگ ديوار اتاق خواب

سبز آبي، يكي از رنگ هاي سرد به حساب مي‌آيد كه بهتر است آن را در محيط هاي روشن و بزرگ به كار ببريد تا از از دلگير و سرد ديده شدن محيط جلوگيري شود. بهتر است با نورهايي به رنگ گرم، مانند لامپ هاي خورشيدي و زرد، تعادل را در فضا حفظ كنيد. رنگ سبز آبي در اتاق خواب، سرويس بهداشتي و اتاق نوزادان كاربرد بيش تري دارد. با تركيب چند رنگ، هارموني به وجود آوريد. براي تكميل پالت رنگي دكوراسيون، لوازم داخل چيدمان را از رنگ هاي سفيد، صورتي، ياسي يا يشمي انتخاب كنيد.

رنگ ديوار اتاق خواب

رنگ هلويي

ديوار هلويي رنگ، باعث مي‌شود فضا گرم و آرام به نظر برسد. رنگ هاي هم خانواده هلويي را براي پرده، مبلمان يا فرش در نظر بگيريد و در فضا پيوستگي ايجاد كنيد. هلويي رنگي روشن است كه مي‌توانيد در كنار آن، از رنگ هاي تيره، مانند زرشكي و قهوه اي براي ايجاد كنتراست بهره ببريد. هلويي در كنار رنگ هاي ملايم، از جمله كرم، بژ، صورتي و نارنجي سبب مي‌شود حسي از هيجان و لطافت در دكوراسيون ايجاد شود. استفاده از اين رنگ براي ديوار اتاق خواب عروس يا كودك، پذيرايي و آشپزخانه توصيه شده است.

ديوار اتاق خواب

رنگ هاي تيره؛ رنگ ديوار پذيرايي

اگرچه بيش تر افراد از رنگ هاي روشن براي رنگ ديوار استفاده مي‌كنند، اما نبايد از رنگ هاي پر رنگ و تيره و نقش آن ها در دكوراسيون داخلي غافل شد. با كمي دقت و استفاده صحيح از عناصر طراحي داخليمي‌توانيد اين رنگ ها را با خيال راحت به چيدمان اضافه و با نورپردازي هوشمندانه و تركيب رنگ مناسب، تعادل و توازن در دكوراسيون منزل ايجاد كنيد. به شما پيشنهاد مي‌كنيم اگر از افرادي هستيد كه رنگ هاي تيره را دوست دارند، يشمي، زرشكي، قهوه اي و سورمه اي را در نظر داشته باشيد.

زرشكي

رنگ زرشكي

رنگ زرشكي، هيجانِ رنگ قرمز را با وقاري كه از رنگ مشكي به ارث برده است در كنار هم دارد. زرشكي، رنگِ طبيعت ناميده مي‌شود. طيف رنگ زرشكي از انواع پر رنگ تا قرمز روشن را شامل مي‌شود كه بسياري از گل ها در اين بازه رنگي قرار دارند. وجود اين رنگ با افزايش ضربان قلب باعث از بين رفتن افسردگي مي‌شود و فضا را آرامش بخش مي‌سازد. طلايي، قهوه اي و نارنجي در كنار رنگ زرشكي نمايي مجلل و شيك به خانه مي‌بخشند.

بهترين رنگِ ديوار

سورمه اي

مي‌توانيد در دكوراسيون كلاسيك و سنتي رنگ ديوار را از درجات مختلف سورمه اي برگزينيد و حتي آن را با كاغذ ديواري سورمه اي بپوشانيد. تمام ديوارها را سورمه اي رنگ آميزي كنيد. براي جبران سرديِ رنگ سورمه اي، كفپوش هاي چوبي يا پرده هاي قهوه اي رنگ به شما ياري مي‌رسانند. با افزودن لوازم و وسايل تزيينيِ سفيد رنگ، روشني را به خانه بازگردانيد و با ايجاد كنتراست، يكنواختي را از بين ببريد.

براي داشتن خانه اي آرامش بخش و دوست داشتني نياز به پيروي از هيچ قانوني نداريد. موارد گفته شده، تاثيراتي هستند كه هر كدام از اين رنگ ها در ناخودآگاه افراد به وجود مي‌آورند كه با دانستن آن ها مي‌توانيد رنگ ديوار منزل خود را به شكلي خلاقانه انتخاب كنيد. شما كدام يك از رنگ هاي معرفي شده را براي دكوراسيون خانه خود مي‌پسنديد؟


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۷:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

چيدمان آشپزخانه عروس با 8 ايده جذاب

 4
چيدمان آشپزخانه عروس، كاري لذت بخش است كه با در نظر گرفتن چند نكته مي‌توانيد دكوراسيون زيبا داشته باشيد.

آشپزخانه عروس

براي داشتن دكوراسيون زيبا، هميشه فضاهاي بزرگ تر بهتر از خانه هاي كوچك نيستند. به خصوص در مورد آشپزخانه عروس كه معمولا خانه هايي نو ساز هستند. با توجه به افزايش جمعيت و كوچك شدن فضاي منازل، خانه هاي جديد و مدرن در متراژ هاي پايين تري ساخته مي‌شوند.  چيزي كه نياز داريد تا بتوانيد به زيبايي آشپزخانه عروس را تزيين كنيد، چند ايده جذاب براي الهام گرفتن است. نمونه هايي از چيدمان آشپزخانه عروس را براي شما جمع آوري كرده ايم تا با به كارگيري اين ايده ها نماي دل‌نشيني به آشپزخانه هاي كوچك، تاريك و نا متقارن ببخشيد. با مجله دلتا همراه شويد.

كاشي بين كابينتي

كاشي بين كابينتي

از سراميك ديواري يا كاشي هاي بين كابينتي براي تزيين ديوار آشپزخانه عروس استفاده كنيد. چنين دكوري با هزينه كم نيز صورت مي‌گيرد. زيرا نياز نيست كل ديوار را با كاشي بپوشانيد. همان طور كه در مطلب ” انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه” اشاره كرديم، فقط بخشي از ديوار را كاشي و تاثير آن را مشاهده كنيد.

 

رنگ كابينت آشپزخانه

رنگ كابينت آشپزخانه

عروس هميشه با رنگ سفيد در ذهن تداعي مي‌شود. رنگ سفيد نمادي از پاكي، صلح و امنيت است. اين رنگ را براي چيدمان آشپزخانه و هم چنين كابينت ها در نظر بگيريد تا علاوه بر اينكه با توجه به ويژگي هاي روانشناختي رنگ، سفيد به ايجاد احساس آرامش و امنيت در زوج جوان كمك مي‌كند، و نماي خانه را بزرگ تر و روشن تر نمايش مي‌دهد.

از تركيب رنگ هاي گرم در كنار اين رنگ استفاده كنيد تا هيجان به دكوراسيون اضافه شود. سفيد جزيي از دسته رنگ هاي خنثي محسوب مي‌شود. اين دسته، با ساير رنگ ها هماهنگي دارند و مي‌توانند به عنوان مكمل در كنار يكديگر قرار بگيرند. براي مثال يكي از بهترين تركيب ها، افزودن رنگ قرمز يا صورتي، به عنوان نمادي از عشق و هيجان، به دكوراسيون سفيد آشپزخانه عروس است. فضاي آشپزخانه را گرم مي‌سازد و در كنار كابينت هاي سفيد، نمايي رمانتيك به محيط القا مي‌كند.

شلف ديواري

براي داشتن چيدماني منظم و جذاب، شلف هاي ديواري را نصب كنيد. ظروف تزييني يا لوازم مورد نياز را روي آن قرار دهيد. هر چه نظم در آشپزخانه بيش تر برقرار باشد و لوازم غير ضروري دور از دسترس گذاشته شود، نما بزرگ تر به نظر خواهد رسيد. ظروف عتيقه و يادگاري را روي شلف قرار دهيد تا احساس تعلق به محيط به وجود آيد.

 

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي زير كابينت و شلف، به ايجاد جلوه اي زيبا و برجسته كردن اين بخش از آشپزخانه كمك خواهد كرد. نور مخفي سقف، ريسه هاي ال اي دي، چراغ آويزهاي روي كانتر يا اپن، نور كافي را براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه تامين مي‌كنند. علاوه بر آن، با انتخاب لوستر يا چراغ هايي به فرم هاي مدرن، آشپزخانه عروس زيباتر به نظر مي‌رسد.

 

گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني

وجود گل هاي آپارتماني در آشپزخانه عروس، حيات و سر زندگي را به زوج جوان هديه مي‌دهد و باعث مي‌شود با ديدن آن ها لبخند به لب بياورند. گلدان هاي سراميكي و جذاب را به فرم هاي مختلف تهيه كنيد و گل ها را درون آن بكاريد. سانسوريا، كاكتوس و ديفن باخيا، از جمله گل هايي هستند كه داخل خانه به خوبي سازگاري پيدا مي‎كنند و نياز به مراقبت هاي خاصي ندارند. اگر شرايط مناسب براي نگهداري از گياهان را نداريد، پيشنهاد بعدي ما به شما، به كار بردن گل مصنوعي در گوشه اي از آشپزخانه يا روي اپن است.

 

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم مورد استفاده مانند قابلمه، دستگيره، چاقو را در مكاني قرار دهيد كه به راحتي قابل دسترسي باشد. در اين صورت مي‌توانيد علاوه بر مرتب كردن فضا، از زيبايي و فرم هر يك از اجزا در دكوراسيون آشپزخانه عروس لذت ببريد.

دستگيره كابينت

دستگيره كابينت

جزئيات را فراموش نكنيد. جسارت به خرج دهيد و به جاي انتخاب دستگيره هاي كلاسيك و قديمي، از سنگ هاي فانتزي و اشكال خاص براي دستگيره هاي كابينت كمك بگيريد.

 

ميز چند منظوره

ميز چند منظوره

ميز هاي چند منظوره را به چيدمان آشپزخانه عروس اضافه كنيد. اين ميز تاشو و بسيار كاربردي است. مي‌توانيد از ميزهاي چند منظوره به عنوان ميز كار يا ناهارخوري استفاده كنيد.

با الهام از ايده هاي بيان شده آشپزخانه را دكور كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع: