امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي

اگر  در خانه از رنگ‌هاي خثني استفاده كرده‌ايد و دكوراسيون شما جذاب، گرمابخش و  دوستانه نيست، از رنگ‌هاي پاستلي در دكوراسيون داخلي خانه خود بهره  بگيريد.

رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي

رنگ‌هاي پاستلي

اين  روز‌ها رنگ‌هاي پاستلي بسيار محبوب شده‌ و نماد دكوراسيون مدرن است و  محبوبيت بيشتري نسبت به رنگ‌هاي كلاسيك مانند قهوه‌اي، زرشكي، فيروزه‌اي و…  دارند. در اين نوشتار از مجله دلتا ترفندهاي استفاده از رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي، براي شيك  و زيبا شدن خانه را خواهيم گفت.

رنگ‌هاي پاستلي چه نوع رنگ‌هايي است!

رنگ‌هاي  پاستلي حالت ملايم و دوست داشتني دارند و نماد لطافت و معصوميت اند.  رنگ‌هاي پاستلي به تركيب رنگ‌هاي روشن و شاد با رنگ‌هاي سفيد مي‌گويند،  رنگ‌هايي مانند: زرد كوراتز، آبي ملايم، سبز نعنايي، بنفش ياسي، هلويي و  صورتي كم رنگ .

رنگ پاستلي در دكوراسيون

ترفند‌هايي براي اجراي رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي:

به ترفند‌هاي زير دقت كنيد تا بتوانيد از رنگ‌هاي پاستلي در خانه خود، استفاده كنيد.

۱.در استفاده از رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي، عجله نكنيد!

اگر  مي‌خواهيد رنگ پاستلي را در دكوراسيون داخلي خانه خود به كار ببريد، بايد  به آرامي شروع و قسمت كوچكي از خانه را انتخاب كنيد و وسايلي از آن را به  رنگ پاستلي در آوريد . مثلا از راهرو خانه شروع يا وسايلي از آشپز‌خانه را  به رنگ پاستلي  انتخاب كنيد مثل نمكدان‌ها، كفگير‌ها يا وسايل تزييني آشپزخانه را به اين رنگ انتخاب كنيد.

رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي

۲.دكوراسيون داخلي اتاق خواب، به رنگ پاستلي:

اتاق‌خواب  شروع هوشمندانه‌اي براي اجراي رنگ پاستلي است . زيرا اتاق خواب از  قسمت‌هاي ديگر خانه، مجزا است و مي‌توان آن را به راحتي تغيير دكوراسيون  داد. شما مي‌توانيد روتختي به رنگ پاستلي تهيه كنيد و با چراغ‌خواب اتاق را  هماهنگ كنيد. در نظر داشته باشيد از به كار گيري رنگ سفيد  در اتاق‌خواب  خود غافل نشويد.

رنگ در دكوراسيون داخلي

۳.استفاده از رنگ متناقض رنگ پاستلي، در دكوراسيون داخلي:

استفاده از رنگ‌هاي متناقض، مانند قهوه‌اي، بژ، نخودي و… در كنار رنگ‌هاي پاستلي مي‌تواند ايده‌اي هوشمندانه، براي اين سبك رنگ باشد.

رنگ پاستلي

۴.استفاده از رنگ سفيد در كنار رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي:

در  نظر داشته باشيد استفاده از رنگ سفيد در كنار رنگ‌هاي پاستلي، بسيار مدرن و  شيك است. رنگ‌هاي پاستلي را در زمينه رنگ سفيد استفاده كنيد و زيبايي خيره  كننده‌اي به وجود آوريد .

رنگ پاستلي

۵.رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي آشپزخانه:

انتخاب  جسورانه براي استفاده از رنگ‌هاي پاستلي در آشپزخانه، انتخاب كابينت‌ها به  رنگ پاستلي كه بسيار زيبا و خاص است. در مقابل انتخاب محتاطانه براي اجراي  رنگ پاستلي در آشپزخانه، انتخاب رنگ سفيد براي كابينت‌ها و انتخاب رنگ‌هاي  پاستلي براي جزييات آشپزخانه است.

رنگ پاستلي در دكوراسيون داخلي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “نكات مهم براي انتخاب رنگ ديوار” را بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

ترفندهاي كم‌هزينه براي تغيير دكوراسيون 

دكوراسيون سبز رنگ 

بهترين رنگ اتاق‌خواب 

رنگ بژ در طراحي داخلي 

رنگهاي خنثي در دكوراسيون داخلي 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۸:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

نورپردازي سالن پذيرايي

ميزان نور موجود در هر فضايي روي بينايي، روحيه و هيجانات افراد و ساعات بيولوژيك بدن تاثيرگذار است.

نورپردازي سالن پذيرايي

نورپردازي پذيرايي

نورپردازي  يكي از مهم‌ترين اركان در طراحي دكوراسيون‌ پذيرايي است. بنابراين اگر  نورپردازي در سالن پذيرايي به درستي انجام شود همه اجزاي دكوراسيون به چشم  مي‌آيند و فضاي پذيرايي زيباتر به نظر مي‌رسد. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي براي طراحي نورپردازي پذيرايي را بيان خواهيم كرد.

نور سالن پذيرايي

نكاتي براي طراحي نورپردازي پذيرايي

اگر  به دكوراسيون سالن پذيرايي خود اهميت مي‌دهيد و تمايل داريد رنگ و طرح  وسايل در دكوراسيون پذيرايي جلب توجه كند، بهتر است در طراحي نورپردازي  پذيرايي دقت لازم را به خرج دهيد تا به كمك نور فضاي پذيرايي جلوه زيباتري  پيدا كند.
توجه داشته باشيد كه براي طراحي نورپردازي در سالن‌پذيرايي  بايد منابع نور متعدد در سطوح مختلف وجود داشته باشد تا نورپردازي دلپذيرتر  به نظر برسد. اغلب افراد تصور مي‌كنند كه سالن‌پذيرايي بايد كاملا روشن  باشد در صورتي كه اين تصور نادرست است و نور زياد باعث‌ مي‌شود تا در  سالن‌پذيرايي احساس راحتي و آرامش نداشته باشيد.

طراحي نورپردازي پذيرايي
 بهتر است كانون تمركز نور در سالن‌پذيرايي روي ميز پذيرايي در نظر گرفته  شود تا توجه مهمان‌ها به مركز اتاق‌پذيرايي جلب شود. مناسب‌ترين منبع نور  براي ميز پذيرايي لوسترهاي  كلاسيك پر زرق و برق اند و مي‌توانيد اين مدل لوسترها را در بالاي ميز  پذيرايي نصب كنيد. از لامپ‌هاي قوي براي اين مدل لوسترها استفاده نكنيد  زيرا شدت نور آزاردهنده مي‌شود و جذابيت لوستر نيز كمتر به نظر مي‌رسد. در  سالن‌هاي پذيرايي بزرگ اغلب از چند لوستر با نور كمتر براي طراحي نورپردازي  مناسب و كاربردي استفاده مي‌شود.

 

سالن پذيرايي

در  ساير قسمت‌هاي سالن‌پذيرايي بهتر است از نورپردازي غيرمستقيم استفاده  كنيد. نصب ديواركوب‌هايي كه نور را به سمت سقف پذيرايي مي‌تابانند مي‌تواند  ايده مناسبي براي نورپردازي غيرمستقيم باشد. همچنين شما مي‌توانيد براي  اين مدل نورپردازي از آباژورهايي كه پوشش‌هاي مات دارند استفاده كنيد.  چراغ‌هاي باتري‌دار كه در ميان ظرف‌هاي چيني و سنگ‌هاي تزييني نيز كار  گذاشته شده‌اند مي‌توانند ايده مناسبي براي ايجاد نورپردازي غيرمستقيم  باشند.

نورپردازي
 اگر در فضاي سالن‌پذيرايي بوفه وجود دارد مي‌توانيد لامپ‌هاي هالوژني با  نور ملايم را درون بوفه قرار دهيد و از نور اين لامپ‌ها به عنوان نورپردازي  غيرمستقيم استفاده كنيد.
يكي ديگر از ايده‌هاي جالب براي طراحي نورپردازي پذيرايي روشنايي دور تا دور سقف كاذب است توجه داشته باشيد كه نورپردازي در سقف مي‌تواند نشان‌دهنده جزئيات بيشتر كار معمار باشد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “انواع لوستر، كدام مناسب منزل شماست؟” را بخوانيد.

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۷:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

بوسان؛ بزرگترين بندر كره‌جنوبي

بوسان كه يكي از بزرگترين شهرهاي اين كشور است و شهري است كه گردشگران زيادي را به خود جذب مي كند.

گردشگري بوسان

جاذبه‌هاي  گردشگري بوسان آنقدر ديدني است كه آدم دلش مي‌خواهد ساعت‌ها و روزها براي  ديدن هر كدامش وقت صرف كند. اين شهر با توجه به ويژگي‌هايش و همچنين اهميت  اين شهر در كشور كره جنوبي يكي از مراكز اصلي گردشگري در اين كشور است. مجله دلتا براي شما از جاذبه‌هاي گردشگري بوسان مي‌گويد.

ساحل هيوندا

ساحل  هيوندا معروف‌ترين ساحل شهر بوسان است. اين ساحل شني سفيد به طول ۱.۵  كيلومتر امتداد دارد و خط ساحلي زيبايي را در مقابل يك خليج كم عمق ايجاد  كرده كه براي شنا كردن بسيار مناسب است.

گردشگري بوسان ساحل هوندا

معبد هائدونگ يونگونگ

معبد  هائدونگ در ساحل بخش شمال شرقي بوسان قرار دارد. اين جاذبه‌ي باشكوه فرصت  كم نظير بازديد از معبدي در كنار ساحل را مي‌دهد و اين در حالي است كه  بيشتر معابد كشور كره در كوه‌ها واقع شده‌اند.

معبد هائدونگ يونگونگ

تفرجگاه تاجونگدا

اين  مكان يكي از بناهاي تاريخي و مهم شهر بوسان است و در كنار جزيره‌ي Oryukdo  كه يكي از نمادين‌ترين جاذبه‌هاي اين شهر محسوب مي‌شود قرار دارد.  تاجونگدا را با ساحل سنگي و معروفش مي‌شناسند.

تفرجگاه تاجونگدا

معبد بيوميوزا

اين  معبد در قسمت شرقي كوه معروف گومجونسان قرار دارد كه در سال ۶۷۸ و همزمان  با هجدهمين سال پادشاهي امپراتور مونمو توسط راهبي به نام يوئي سانگ در  قلمرو سيلا ساخته شد. اين معبد همچنين مكان آموزش آيين و فرهنگ بودا به  بازديدكنندگان علاقمند و آشنا كردن آنها با اين دين مي‌باشد.

معبد بيوميوزا

كوه و پارك يانگدوسان

كوه  يانگدوسان در مركز شهر بوسان قرار دارد و يكي از سه كوه مهم و معروف اين  شهر است. اين كوه قبل ترها سونگيونسان خوانده مي‌شد كه به معني كوهي است با  نمايي از دريا از ميان يك جنگل انبوه كاج. بعدها به دليل اين كه نوك اين  كوه به شكل سر اژدها درآمد، نام آن به يانگدوسان (به معني سر اژدها) تغيير  پيدا كرد.

كوه و پارك يانگدوسان

ساحل گوانگالي

اين  ساحل به طول ۱.۴ كيلومتر است و با شن‌هاي سفيد و نرمي پوشيده شده است. آب  درياي اين ساحل در يك عمليات ويژه پاكسازي شده است و در نتيجه تميز و زلال  است و به همين سبب گردشگران زيادي به اين ساحل مي‌آيند.

ساحل گوانگالي

اسپاي هئوسيمچونگ

بزرگترين  اسپا در آسيا! اين اسپا كه در منطقه‌ي oncheon در بوسان قرار دارد،  بزرگترين اسپا در آسياست كه توسط يك چشمه‌ي طبيعي آب گرم در آسيا تغذيه  مي‌شود. اين مجموعه‌ي شناخته شده و محبوب كه با نام “چشمه‌ي آب گرم بزرگ”  هم شناخته مي‌شود، شامل يك هتل بزرگ، كافه‌اي عالي در طبقه‌ي آخر و يقيناً  مجموعه‌ي كاملي از حمام‌ها و سوناهاست.

اسپاي هئوسيمچونگ

برج بوسان

اينجا يكي از آسمان خراش‌هاي كشور كره‌ جنوبي است. برج بوسان سمبل اين شهر است. اين برج مكان مورد علاقه ي بوميان و هم  چنين گردشگران شهر بوسان است و در طول شب شما را مهمان نماهاي ۳۶۰ درجه‌ي  زيبايي از شهر مي‌كند.

برج بوسان

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري “كره جنوبي؛ كشور معابد و آسمانخراش‌ها” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

گردشگري در ايلام 

واقعيت هايي درباره روسيه كه نمي دانستيد 

آشنايي با لار؛ شهر حلوا ! 

درياچه توشن؛ تقابل جنگل و دريا 

كاروانسراي شرف؛ موزه آجركاري ايران 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۶:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

دانشگاه سه گوش اهواز

شايد اهواز به داشتن كارون و پل‌هايش معروف باشد؛ اما ساختمان‌هاي قديمي دارد كه از يادگارهاي آغاز دوره‌ي معاصر در اهواز هستند.

دانشگاه سه گوش

يكي  از ساختمان‌هاي معروف اهواز دانشگاه سه گوش است كه استادان و دانشجويان  بسياري روزهاي جواني را در آن‌جا گذرانده‌اند. اين عمارت مثلثي‌شكل، سال‌ها  شاهد رفت‌ و آمد اهوازي‌ها بوده و خاطره‌ها از گذر زمان در دل دارد. با مجله دلتا همراه باشيد و داستان دانشگاه سه‌گوش اهواز را بخوانيد.

 تاريخچه دانشگاه سه‌گوش

ساختمان  سه‌گوش در سال ۱۳۰۸ به‌عنوان ساختمان بانك ملي مركزي اهواز افتتاح شد. سه  سال بعد به مقر اداره حكومتي ولايت يا همان استانداري تبديل شد. در سال  ۱۳۲۱ كه اهواز در جنگ دوم جهاني اشغال شد، عمارت سه‌گوش مقر ارتش متفقين  بود. در ۱۳۳۰ مقر سازمان امريكاي اصل چهار ترومن يا Point Four، ستاد  استانداري خوزستان، ستاد فرمانداري اهواز و اداره كل دارايي خوزستان بود.

تا اين‌كه بالاخره در سال ۱۳۳۶ به مبلغ ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان از بانك ملي ايران خريداري شد و براي مدت طولاني، دانشكده پزشكي دانشگاه جندي‌شاپور نام گرفت.

دانشگاه سه گوش تاريخچه دانشگاه سه‌گوش

اما  داستان به همين‌جا پايان نيافت. ساختمان سه‌گوش از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۰، محل  دانش‌سراي عالي تربيت دبير، مركز علوم پايه دانشگاه جندي‌شاپور، مركز علمي و  سمعي-بصري دانشگاه جندي‌شاپور و دانشكده علوم و سازمان مركزي دانشگاه  جندي‌شاپور بود.

سال ۱۳۵۰ بود كه به  دانشكده ادبيات و زبان‌هاي خارجي دانشگاه جندي‌شاپور تبديل شد. دانشجويان  ادبيات و زبان‌هاي خارجي در سال ۱۳۸۹ اثاث‌كشي كردند و  از اين ساختمان  پرخاطره به دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه شهيد چمران اهواز رفتند.  سه‌گوش اكنون در حال مرمت است.

معماري

در  دوره پهلوي اول، معماري فرانسوي به‌ نام آندره گدار كه بسيار علاقه‌مند به  آثار معماري و تاريخي ايران بود، طرح ساختمان سه‌گوش را براي بانك ملي  ارائه كرد. گدار كه فارغ‌التحصيل دانشكده‌ي هنرهاي زيباي پاريس در رشته‌ي  معماري و باستان‌شناسي بود، ساختمان كتابخانه‌ي ملي ايران، كلاه‌فرنگي  آرامگاه حافظ و چندين بناي معروف ديگر همچون ساختمان موزه ايران باستان را  هم طراحي كرد. آنده گدار در آن زمان رئيس اداره باستان‌شناسي ايران بود.  لازم به توضيح است كه او موسس دانشكده‌ي هنرهاي  زيباي دانشگاه تهران بود.

معماري

ويژگي‌ها

ساختمان  سه‌گوش يا دانشكده‌‌ي ادبيات اهواز مساحتي حدود ۳ هزار متر مربع دارد. در  ساحل غربي كارون، روبه‌روي پل نادري و ميدان مولوي قرار گرفته است. ويژگي  بارز آن، طراحي مثلثي‌شكل آن است كه باعث شده به نام سه‌گوش معروف شود.  مشخصه‌هاي معماري دوره پهلوي اول يعني قوس‌هاي دايره‌اي شكل ايوان و  رواق‌هاي حياط مركزي در اين عمارت هم نمايان است. با اين‌ همه ساختمان  سه‌گوش براساس معماري باشكوه دوره ساساني، دركنار آجركاري و كاشي‌كاري‌هاي  دوره‌ي اسلامي ساخته شده است. طرح كاشي‌كاري‌ ايوان، با آجر دقيقا تكرار  شده و اين آجركاري از ويژگي‌هاي برجسته‌ي دانشگاه سه گوش به‌ شمار مي‌رود.  اين عمارت دو ورودي شمالي و جنوبي و حياطي باصفا در بخش مركزي دارد.

ويژگي‌ها

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با جاذبه‌هاي گردشگري تاريخي در ايران “خانه آندره گدار | معمار فرانسوي در تهران را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

گردشگري در ايلام 

واقعيت هايي درباره روسيه كه نمي دانستيد 

آشنايي با لار؛ شهر حلوا ! 

درياچه توشن؛ تقابل جنگل و دريا 

كاروانسراي شرف؛ موزه آجركاري ايران 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۳:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

۳ پارك آبي برتر دنيا

در  دنياي شلوغ و مدرن امروزي، سرگرمي‌هاي مختلف و تفريحاتي كه از پارك‌هاي آبي  نشات مي گيرند، بيشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته‌اند.

پارك هاي آبي

در  ليست زير تعدادي از برترين پارك هاي آبي دنيا را در سال‌هاي اخير  مي‌توانيد ببينيد. اين پارك‌ها فقط به خاطر سرسره‌هاي متفاوتشان انتخاب  نشده‌اند بلكه تجربه‌هاي خانوادگي، مورد علاقه بودن بچه‌ها و بالاتر از همه  فعاليت‌هاي متنوعي كه در اين پارك‌ها مي‌توان انجام داد، معيارهاي اصلي  انتخاب آنها بوده است. بياييد ببينيم كه مجله دلتا چه پارك آبي‌هايي را براي رقم زدن يك خاطره‌ي فراموش نشدني در سفر برايتان در نظر گرفته است.

مكعب آبي، چين

اين  پارك كه در سال ۲۰۰۸ براي بازي‌هاي المپيك ساخته شد، در شهر بيجينگ چين  قرار دارد و به “مكعب آبي خوشحال جادويي” معروف است. بهترين تفريحي كه در  اين پارك آبي وجود دارد و باعث معروف شدن آن شده است، AquaLoop(حلقه ي آبي)  است كه بعد از قدم گذاشتن به داخل آن وارد تونل آهني عظيم و مرتفعي  مي‌شويد كه نفستان را در طول سواري در سينه‌تان حبس مي‌كند. داخل اين مكعب  آبي، نور آبي شفافي در تمام طول مسير ساطع مي‌شود و باعث مي‌شود كه احساس  كنيد وارد يك كارتون شده‌ايد!

مكعب آبي، چين پارك هاي آبي

پارك آبي جهاني، كانادا

بعد از جزاير استوايي در كانادا، پارك آبي جهاني كانادا، بزرگترين پارك آبي سربسته در دنياست كه بزرگترين موج آبي را  در جهان با بيشتر از ۲٫۷ ميليون گالن آب دارد. طوفان آبي، معروفترين  جاذبه‌ي اين پارك آبي است كه در آن هر ۵ دقيقه يكبار، موج‌هاي ۵ تا ۶ متري  رها مي شوند و افرادي كه در آب هستند را كاملا روي آب شناور مي كنند و  منظره‌ي بامزه‌اي را به‌ وجود مي‌آورند. سرسره‌هاي مرتفع و مارپيچ يكي ديگر  از دلايل معروف شدن اين پارك آبي است. پارك آبي جهاني از مكان‌هايي است كه  وقتي پايتان را در خاك كانادا گذاشتيد بايد به آن سر بزنيد.

پارك آبي جهاني، كانادا

پارك آبي آكواتيكا اورلاندو، فلوريدا 

آكواتيكا  اورلاندو بزرگترين ساحل شني دست‌ساز را در بين پارك‌هاي آبي ديگر دارد.  جاذبه‌ي اصلي اين پارك آبي، شيرجه در بين دلفين‌هاست. افرادي كه در پارك  هستند در طول آكواريومي كه پر از دلفين است شيرجه مي‌زنند. نزديك به ۶۰۰۰۰  گونه گياه مختلف در اين پارك آبي كاشت شده است. اگر دوست داريد همزمان هم  از طبيعت و هم از شگفتي‌هاي ساخت بشر لذت ببريد، پارك آبي آكواتيكا  اورلاندو يكي از بهترين‌هاست.

پارك آبي آكواتيكا اورلاندو، فلوريدا

پيشنهاد مطالعه: “پارك آبي دبي ، شهر موج هاي هيجان انگيز” را در مجله دلتا بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

گنبد قابوس؛ بلندترين برج آجري جهان 

۵ پل معلق و ترسناك جهان را بشناسيد 

طبيعت بكر در اطراف شيراز 

سيشل؛ بهشت استوايي 

جنگل هاي انجيلي؛ طبيعت سوادكوه 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۱:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هايي براي نورپردازي اتاق خواب

هنگامي  كه صحبت از اصول طراحي دكوراسيون اتاق خواب مي‌شود، بسياري از افراد اهميت  نورپردازي را از ياد مي‌برند. اما بايد توجه داشت كه براي جلوه بهتر  دكوراسيون، نور مناسب و استاندارد اولين و ضروري‌ترين گزينه است.

دكوراسيون اتاق خواب

لازمه هر اتاقي، نورپردازي مناسب است و اين قاعده در ارتباط با اتاق خواب نيز صدق مي‌كند. در اين مطلب از مجله دلتا با بهترين ايده‌ها براي نورپردازي اتاق خواب آشنا خواهيد شد.

تركيبي از منابع نوري مختلف

از  اهميت منابع مختلف نور در دكوراسيون اتاق خواب كوچك غافل نشويد. اگر اتاق  خواب شما خيلي كوچك باشد، تنها به يك منبع نوري احتياج داريد. در غير اين  صورت بايد تركيبي از منابع نوري مختلف را براي نورپردازي اتاق خواب خود استفاده كنيد.  

لوستر

طراحي‌هاي ساده 

لازم  نيست كه يك لامپ يا يكي از انواع مدل لوستر فانتزي، طراحي فوق العاده‌اي  داشته باشند تا در دكوراسيون داخلي اتاق تاثير شگرفي ايجاد نمايد؛   طراحي‌هاي ساده مي توانند تاثيري فوق العاده روي دكوراسيون اتاق خواب ايجاد  كنند.

لوستر سقفي شيك

يكي از ساده‌ترين راه‌هاي ايجاد نورپردازي شيك در فضاي اتاق خواب، استفاده از چراغ‌هاي سقفي به جاي آباژورها است.

چراغ‌هاي توكار

چراغ‌هاي توكار ايده بسيار مناسبي براي ايجاد يك نور ملايم و استاندارد در شب است و مي‌تواند در زيبا كردن فضاي اتاق نيز موثر باشد.

نورپردازي

لوستر‌هاي كريستالي

جلوه‌اي  كه لوسترهاي كريستالي ايجاد مي‌كنند قابل مقايسه با هيچ منبع نوري در اتاق  خواب نيست؛ اين لوسترها بسيار شكيل و زيبا است كه فضاي اتاق خواب را بسيار  جذاب خواهند كرد.

لوستر مدرن

در  حالي كه لوسترها اغلب طراحي سنتي دارند و از كريستال ساخته مي‌شوند، اما  تنها گزينه براي اتاق خواب‌ها محسوب نمي‌شوند. لوسترهاي مدرن و زيبايي نيز  براي نورپردازي اتاق، در بازار يافت مي‌شوند.

لامپ‌هاي رشته‌اي در اتاق خواب

درست  است كه اغلب از چراغ‌هاي رشته‌اي، در اتاق نشيمن و آشپزخانه استفاده  مي‌شود، اما اين بدان معنا نيست كه اين چراغ‌ها در اتاق خواب جايگاهي  نخواهند داشت.

نورپردازي رنگي

يكي  از راه‌هاي جذاب براي ايجاد فضاي رنگي در اتاق خواب، استفاده از لامپ‌ها و  چراغ‌هايي است كه داراي روكش‌هايي با طرح و رنگ‌هاي فوق العاده است.

اتاق خواب

لوستر‌هاي چوبي

در  اين اتاق از المان‌هاي مختلف چوبي براي ايجاد سبكي سنتي يا كلاسيك در اتاق  خواب استفاده شده كه لوستر چوبي آن جلوه‌اي بسيار زيبا دارد.

آباژور‌هاي تكي

به  جاي استفاده از يك چراغ خواب خسته كننده و بي روح، مي‌توانيد از  آباژورهايي جذاب و تكي استفاده كنيد. براي مثال آباژور و چراغ خواب‌هايي با  طرح جغد يا طراحي برجسته از يك اسب يا حتي يك صدف زيبا!

همچنين بخوانيد:

نورپردازي سقف در دكوراسيون داخلي 

چراغ‌خواب مناسب براي اتاق‌خواب 

چراغ ديواري، عنصر تزييني درخشان 

دكوراسيوني براي بلند جلوه دادن سقف كوتاه 

چگونه لوستر پذيرايي را انتخاب كنيم؟ 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۶:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

نقش ساعت در دكوراسيون داخلي

نكته  مهمي كه پيش از هر چيز بايد به آن  دقت كنيد انتخاب يك ساعت متناسب با فضاي  داخلي شماست، پيش از خريد ساعت محل نصب آن را مشخص كنيد و متناسب با رنگ،  بافت و فرم ديوارهاي خود ساعت مورد نظر را تهيه كنيد

ساعت دكوري

ساعت دكوري

ساعت يكي از عناصر پركاربرد و غالبا تزئيني در فضاي داخلي است، با اين كه  ساعت‌ها نقش مهمي در فضاي داخلي ما ايفا مي‌كنند اما بيشتر اوقات محل  مناسبي براي نصب آن‌ها در نظر نمي‌گيريم، اما امروز در مجله دلتا راه كارهاي مناسبي را براي استفاده بهتر از ساعت دكوري در دكوراسيون داخلي پيشنهاد مي‌دهيم با ما همراه باشيد.

دكوراسيون داخلي

ساعت‌ها  بايد در محلي نصب شوند كه از همه قسمت داخلي قابل مشاهده باشند براي اين  منظور مي‌توانيد از ساعت‌هاي سقفي استفاده كنيد، اين ساعت‌ها مكانيزم خاصي  دارند و از دو طرف قابل مشاهده‌اند، با استفاده از آن‌ها هميشه زمان را در  دست خود خواهيد داشت.

اگر به دنبال  طراحي‌هاي خاص در دكوراسيون منزل خود هستيد بايد به عناصر ساده به چشم ديگر  نگاه كنيد، تركيب ساعت و آينه يك تركيب منحصر به فرد است كه علاوه بر آن  كه فضاي شما را بزرگ تر جلوه مي‌دهد، زيبايي خاصي به دكوراسيون داخلي شما  مي‌بخشد و تحسين همگان را برمي‌انگيزد.

ساعت

در انتخاب ساعت براي فضاهايي مانند اتاق خواب بايد بيشتر دقت كرد، اگر در خوابيدن مشكل داريد اين عنصر را به كلي حذف  كنيد  يا از ساعت‌هاي ديجيتالي كمك بگيريد، اما اگر خواب راحتي داريد  ساعت‌ها را در ديوارهاي روبه رو يا اطراف سرويس خواب خود نصب كنيد.

ساعت‌ها  انواع و اقسام مختلفي دارند و هر كدام در يك سبك و طرح خاص در بازار موجود  است، شما مي‌توانيد به خوبي با توجه به سبك مبلمان و دكوراسيون خود يك  كلاسيك آونگ دار يا حتي مدرن ديجيتالي را براي خود انتخاب كنيد و ظاهر  متفاوتي به فضاي خود ببخشيد.

ساعت ديواري

ساعت‌ها  علاوه بر كاربردشان در فضاي داخلي نقش عنصر تزئيني را نيز بازي مي‌كنند،  به خوبي مي‌توانيد با كمي خلاقيت ديوارهاي خود را با ساعت‌هايتان تزيين  كنيد، در اين باره نكته‌اي كه بايد به آن توجه كنيد، سبك دكوراسيون شماست كه به خوبي مي‌تواند به شما ايده‌هايي خوب براي انتخاب ساعت‌ها بدهد.

درست  است كه ساعت‌ها بايد در فضايي نصب شوند كه به راحتي قابل مشاهده باشند اما  افرادي كه به صداي عقربه‌هاي ساعت حساس‌اند مي‌توانند ساعت‌هاي خود را در  فضاهايي كم رفت و آمدتري نصب كنند و راه حل مناسب‌تر ديگر براي آن‌ها  استفاده از ساعت‌هاي ديجيتالي است.

اتاق خواب

يك  راه حل بي نظير براي تزيين ديوارهاي خالي شما تركيب ساعت‌ها با ساير عناصر  تزئيني مثل تابلوها و چيني ها و … است حتي مي‌توانيد يك ساعت قديمي را  براي اين منظور انتخاب كنيد و حال و هواي نوستالژيكي به فضاي مورد نظر خود  بدهيد، اين فضا مي‌تواند محل مناسبي براي مطالعه شما باشد.

همچنين بخوانيد:

نكات دكوراسيون رنگي 

كاغذ ديواري هندسي، طرحي كه هيچ وقت قديمي نمي‌شود! 

ساعت ديواري در دكوراسيون منزل 

ايده‌هايي براي ايجاد ديوار گالري در خانه 

چگونه از تابلوهاي بزرگ ديواري در دكوراسيون استفاده كنيم؟ 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۱:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ هاي گرم در دكوراسيون داخلي

رنگ‌هايي  مانند قرمز، زرد و نارنجي محيط خانه را گرم‌تر نشان مي‌دهند. اگر  مي‌خواهيد شيوه درست استفاده از رنگ‌هاي گرم در دكوراسيون منزل را بدانيد،  اين مطلب را بخوانيد.

رنگ هاي گرم در دكوراسيون

رنگ‌هاي  گرم به آن بخشي از گردونه رنگ اطلاق مي‌شود كه متشكل از طيف‌هاي قرمز،  زرد، نارنجي و تركيبات مختلف اين رنگ‌هاست. اين رنگ‌ها به خانه شما گرما  مي‌بخشند. رنگ‌هاي گرم هر قدر پر رنگ‌تر باشند، شدت گرما بخشي آن‌ها بيشتر  خواهد بود. در اين مطلب مجله دلتا مي‌خواهيم نكاتي مهم درباره استفاده از رنگ هاي گرم در دكوراسيون را با شما در ميان بگذاريم. با ما همراه باشيد.

دكوراسيون با رنگ هاي گرم

گرماي طبيعت در خانه شما

رنگ  هاي گرم در دكوراسيون تداعي‌گر نور خورشيد، شن، آتش و حرارت هستند. اين  رنگ‌ها به دليل ويژگي‌هاي خاصي كه به محيط مي‌افزايند، براي ايجاد جذابيت و  انرژي در فضا‌هاي بي‌روح و همچنين ايجاد تعادل در تركيب با رنگ‌هاي خنثي  بسيار مناسبند. رنگ‌هاي گرم در يك فضا اغلب نزديك‌تر به نظر مي‌آيند؛ به  همين دليل است كه اين رنگ‌ها اتاق‌هاي بزرگ را دنج‌تر و صميمانه‌تر مي‌كنند  و در اتاق‌هاي شمالي يا تاريك باعث روشنايي و گرماي بيشتر مي‌شوند.

دكوراسيون داخلي پذيرايي

نكته: با توجه به انرژي‌بخش بودن رنگ‌هاي گرم، بعضي از افراد مايل نيستند از يك  رنگ گرم و برجسته به عنوان رنگ غالب در اتاق خواب يا هر نقطه ديگري از خانه  كه در آن به دنبال آرامش هستند، استفاده كنند.

رنگ هاي گرم در دكوراسيون سنتي

رنگ‌هاي گرم اغلب با سبك‌هاي قديمي و سنتي در طراحي دكوراسيون، تركيبي مناسب ايجاد  مي‌كنند. اگر اين سبك‌ها را مي‌پسنديد، از طيف‌هاي گرم به عنوان رنگ غالب  در فضا استفاده كنيد.

در صورتي كه  بيشتر تركيب رنگ شما از رنگ‌هاي گرم تشكيل شده، با اضافه كردن يك يا دو رنگ  سرد به اين تركيب در آن تعادل ايجاد كنيد. براي آن كه بهترين انتخاب را  داشته باشيد، از رنگ‌هاي مخالف طيف‌هاي گرم در چرخه رنگ استفاده كنيد. براي  مثال، مي‌توانيد يك زرد آفتابي را با يك رنگ ياسي ملايم يا بنفش پررنگ  تركيب كنيد.

رنگ مناسب مبل راحتي

رنگ هاي گرم يا سرد براي درونگراها؟

اگرچه  اغلب در خانه‌هايمان در پي احساس هيجان و انرژي هستيم؛ اما اگر شخصيتي  آرام و درونگرا داريد، احتمالا يك تركيب رنگ گرم و برجسته براي شما مناسب  نخواهد بود. اگر چنين ويژگي‌هايي داريد، رنگ هاي گرم در دكوراسيون را فقط  براي تاكيد در فضا به كار ببريد و از طيف‌هاي سردتر و ملايم‌تر به عنوان  رنگ غالب فضا استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق خواب

انتخاب رنگ ديوار

طيف‌هاي  سفيد، سياه، خاكستري و ديگر رنگ‌هاي خنثي در تركيب با رنگ‌هاي گرم بسيار  مناسب خواهند بود و اين رنگ‌هاي خنثي بسته به ته رنگشان سرد يا گرم به نظر  مي‌رسند. يك رنگ خنثي و گرم مي‌تواند رنگ بسيار مناسبي براي ديوار باشد و  با رنگ‌هاي سردتري مثل انواع آبي، سبز يا طيف‌هاي سرد رنگ قرمز ايجاد تعادل  كند.

روانشناسي رنگ هاي گرم

در  زمان انتخاب اين رنگ‌ها براي ديوارها، بايد توجه داشته باشيد كه به دليل  تفاوت‌هايي كه در رنگدانه‌هاي آن‌ها وجود دارد، ممكن است رنگ مورد نظر روي  ديوار خانه‌ شما با آن چه در فروشگاه ديده‌ايد متفاوت باشد. رنگ‌هايي كه ته  رنگي زرد يا ديگر رنگ‌هاي كمرنگ دارند معمولا گرمند؛ اما با خريد يك نمونه  رنگ و امتحان كردن آن  روي ديوار مي‌توانيد از مناسب بودن اين رنگ براي  خانه خود مطمئن شويد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با رنگ‌هاي مناسب ديوار، “۵ نوع رنگ ديوار براي خانه‌هاي شيك” را مطالعه كنيد.

بهترين رنگ براي ديوار خانه

هنگام  استفاده از رنگ‌هاي گرم به خاطر داشته باشيد كه قواعد مربوط به استفاده از  رنگ هاي گرم در دكوراسيون در واقع فقط براي راهنمايي شماست و اين قواعد  مي‌توانند بسته به عوامل مختلفي مثل نورپردازي يا چيدمان محيط متغير باشند.

همچنين بخوانيد:

نكات مهم براي انتخاب رنگ ديوار 

نكات دكوراسيون رنگي 

استفاده از تركيب رنگ و كاغذديواري در خانه 

دكوراسيون سبز رنگ 

چگونه از تابلوهاي بزرگ ديواري در دكوراسيون استفاده كنيم؟ 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۱:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

قوانين چيدمان مبلمان منزل

در اين مطلب، قوانيني را به شما توضيح مي‌دهيم تا ببينيد با دانستن اين نكات، چيدمان مبلمان منزل چقدر كار آساني است.

چيدمان مبلمان منزل

اگر  از شما بخواهند چيدمان مبلمان منزل و وسايل در يك اتاق خالي را انجام دهيد  و شما قوانين و اصول چيدمان صحيح را ندانيد، اين كار احتمالا برايتان  دشوار خواهد بود. نيازي به نگراني نيست؛ زيرا در ادامه اين مطلب مجله دلتا، قوانين مهم را به شما توضيح مي‎دهيم تا ببينيد چيدمان مبلمان منزل چقدر آسان خواهد شد. با ما همراه باشيد.

قانون اول؛ يك نقطه كانوني ايجاد كنيد

در  بعضي مواقع نقطه كانوني در خانه شما وجود دارد، مانند پنجره اتاق و يا  طاقچه بالاي شومينه. اگر اين نقطه كانوني در خانه وجود ندارد، بايد خودتان  آن را ايجاد كنيد. در نشيمن خانه، مناسب‌ترين گزينه، تلويزيون است.  بنابراين با توجه به سليقه خود ، يك وسيله را به عنوان نقطه كانوني انتخاب  كنيد و با قوانيني كه در ادامه مي‌گوييم، مبلمان را در اطراف آن بچينيد.

چيدمان پذيرايي مدرن

قانون دوم؛ مبل ها را به ديوار نچسبانيد

با  توجه به اندازه اتاق، مي‌توان فاصله بين مبل‌ها و ديوارها را تعيين كرد؛  اما دقت كنيد، حتي اگر فضاي اتاق كوچك است، به هيچ وجه مبل‌ها را به ديوار  نچسبانيد و چند سانتي‌متري فاصله بين اين دو در نظر بگيريد. بر خلاف باور  عموم، اين فاصله كم، فضاي اتاق را بزرگ‌تر جلوه خواهد داد. همچنين اگر  اندازه نشيمن خانه بزرگ است، چيدمان بسيار آسان خواهد بود. در اين حالت  مبلمان را در مركز اتاق و نزديك به هم بچينيد.

قانون سوم؛ فضاي گفت‌وگو ايجاد كنيد

در  چيدمان مبلمان منزل بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه افرادي كه روي مبل  نشسته‌اند بايد بتوانند به صورت طبيعي و بدون اين كه به گردنشان فشار آيد و  يا با صداي شان را بلند كنند، با يكديگر به گفت‌وگو بنشينند. بنابراين  فاصله مبل و صندلي‌ها را طوري بگذاريد كه لازم نباشد كسي صدايش را بلند  كند. همچنين اگر نشيمن بزرگي داريد، چندين فضا براي گفت‌وگو ايجاد كنيد.

دكوراسيون پذيرايي

قانون چهارم؛ هنگام چيدمان تعادل را در نظر بگيريد

هميشه  بايد به اندازه و مكان قرارگيري وسايل در اتاق دقت كنيد و تمام وسايل بزرگ  و يا كوچك را در يك سمت اتاق نچينيد؛ زيرا اين كار حس در هم ريختگي را به  افراد خانه منتقل مي‌كند. در ضمن تعادل را در چيدمان مبلمان منزل و شكل  آن‌ها رعايت كنيد. براي مثال اگر شكل مبل‌ها داراي خطوط صاف و مستقيم است،  يك ميز جلو مبلي گرد در اتاق قرار دهيد.

قانون پنجم؛ مبلمان را طوري بچينيد كه رفت و آمد راحت باشد

از  موارد مهم در چيدمان مبلمان منزل، رفت و آمد راحت افراد بين آن‌هاست.  چيدمان بايد طوري باشد كه هنگام رفت و آمد با مبلمان برخورد نشود. بنابراين  فاصله بين ميز و مبل‌ها را به گونه‌اي تعيين كنيد كه مشكلي براي رفت و  آمد، وجود نداشته باشد.

قوانين چيدمان منزل

قانون ششم؛ فرش با اندازه مناسب انتخاب كنيد

اندازه  فرش بايد طوري باشد كه تمام كف اتاق را نپوشاند. همچنين فرش آنقدر بايد  بزرگ باشد تا مبل‌ها روي آن قرار بگيرند. اين نكته را در نظر بگيريد كه اگر  نمي‌توانيد مبل‌ها را به صورت كامل روي فرش بچينيد، حتما پايه‌هاي جلويي  آن روي فرش قرار گيرد.

قانون هفتم؛ ميز جلو مبلي بزرگ خريداري كنيد

در  اغلب مواقع ميز جلو مبلي بزرگ، بهتر از اندازه كوچك آن است. يك ميز جلو  مبلي بزرگ در مركز نشيمن، هم از نظر زيبايي و هم كارايي گزينه‌اي ايده‌آل و  فضايي مناسب براي قرار دادن لوازم دكوري و ديگر وسايل است. اگر ميز جلو  مبل بزرگ باشد، دسترسي افرادي كه روي مبل نشسته‌اند به ميز راحت‌تر است.  البته بايد فضاي كافي براي رفت و آمد در نظر بگيريد. بنابراين بزرگي ميز به  اندازه‌اي باشد كه بين ميز و مبل حداقل ۴۵ سانتي‌متر فضا براي رفت و آمد  داشته باشيم.

چيدمان مبل سلطنتي

قانون هشتم؛ چيدمان مناسب ميزها در كنار مبل

مبل  و صندلي‌ها بايد دسترسي آسان به ميزهاي كناري يا ميز جلو مبل را داشته  باشند. ميزها نبايد به گونه‌اي باشند كه افراد مجبور شوند براي قرار دادن  يا برداشتن فنجان، از جايشان بلند شوند. همچنين اين نكات را در ارتفاع ميز  در نظر داشته باشيد:

 • ميزهاي كناري  بهتر است كه ارتفاعي برابر با دسته‌هاي مبل يا صندلي داشته باشند. اگر  ميزي با اين ارتفاع پيدا نكرديد، ميزهايي كه كوتاه‌تر از دسته مبل هستند،  مناسب‌تر از ميزهاي بلند است.
 • ارتفاع ميز جلو مبل بهتر است با ارتفاع نشيمن مبل يا صندلي، برابر يا كوتاه‌تر باشد.

قانون نهم؛ از منابع نوري مختلف استفاده كنيد

نور  يكي از مهم‌ترين عناصر در دكوراسيون خانه است كه اغلب افراد از آن غافل  هستند. هميشه از تركيب لوستر، آباژور ايستاده و روميزي در اتاق استفاده  كنيد. آباژورهاي ايستاده را در پشت و كنار مبل‌ها و آباژورهاي روميزي را  روي ميزهاي كناري و طاقچه‌ها قرار دهيد. منابع نوري بايد در سطوح مختلف  قرار بگيرند تا در فضاي اتاق تعادل ايجاد كنند.

نحوه چيدمان مبل

قانون دهم؛ آثار هنري با اندازه مناسب به ديوار آويزان كنيد

آثار  هنري كه به ديوار آويزان مي‌كنيد، چه تابلو نقاشي باشند و چه آينه، بايد  با قاعده قرار داده شوند و با مبلمان اتاق تناسب داشته باشند. براي مثال  تابلوهاي باريك را پشت مبل قرار ندهيد. به جاي آن از تابلوهاي بزرگي كه  طولشان حدود دو سوم طول مبل است و يا از مجموعه‌اي از تابلوهاي كوچك،  استفاده كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون پذيرايي كوچك، استفاده‌ بهتر از فضا 

ميز ناهارخوري كم جا ، مناسب براي خانه كوچك شما 

تزيين ديوار خانه با ايده هاي جذاب 

دكوراسيون پذيرايي بزرگ؛ ايده هاي كاربردي و ساده 

مبلمان مناسب براي جلو تلويزيون 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

آموزش چند مدل تاكردن دستمال جيب

تا  زدن دستمال جيب كار به ظاهر ساده‌اي است اما متفاوت انجام دادن آن شما را  از دسته مردان خوش‌تيپ به دسته مردان ايده آل و جنتلمن ارتقا مي‌دهد. 

دستمال  جيب يا پوشت قطعه‌اي از لباس‌هاي رسمي مردانه است كه شايد اندك كسي آن را  جدي بگيرد اما همين اكسسوري كوچك كه نيمي از آن هم ديده نخواهد شد،  مي‌تواند جلوه زيبايي به شما بدهد. در اين مطلب مجله دلتا چند مدل تاكردن دستمال جيب را آموزش خواهيم داد.

تا زدن پوشت كلاسيك

براي استفاده از اين نوع تا كردن پوشت، جنس آن را پنبه‌اي يا كتان انتخاب كنيد.

 1. دستمال را روي ميز يا سطح صافي پهن كنيد و همه تاخوردگي‌ها را باز نماييد.
 2. پوشت را به صورت طولي تا كنيد تا يك مستطيل به دست آيد.
 3. حال دوباره پوشت را به صورت عرضي تا كنيد تا يك مربع كوچك‌تر به دست آيد.
 4. دوباره پوشت تا شده را به صورت طولي تا كنيد تا مستطيل كوچك‌تر تشكيل شود. پوشت شما آماده قرارگيري در جيب كت است.

دستمال جيب كلاسيك

تا زدن پوشت دونقطه‌اي

تا زدن اين پوشت كمي نياز به دقت دارد. بهترين جنس براي آن كتاني و پنبه‌اي است.

 1. پوشت را روي ميز پهن كنيد و تاخوردگي‌هاي آن را صاف نماييد
 2. پوشت را رو به روي خود از حالت مربعي به لوزي برگردانيد.
 3. گوشه  نزديك به خودتان را با كمي انحراف تا نزديكي گوش ديگر بكشيد. در نهايت شما  شكلي به مانند دو مثلث روي هم خواهيد داشت كه گوشه‌هاي منطبق ندارند.
 4. به مانند تا زدن پوشت نقطه‌اي، گوشه سمت را به روي خود با كمي فاصله از گوش مجاور تا كنيد.
 5. اين كار را با ضلع ديگر هم تكرار نماييد.

دستمال جيب دو نقطه اي

تا زدن پوشت چهار نقطه‌اي

جنس پوشت را كتان يا پنبه‌اي انتخاب كنيد.

 1. پوشت را به شكل لوزي پهن كنيد و چين‌خوردگي را رفع نماييد.
 2. گوشه نزديك به خودتان را روي گوشه بالاتر به صورت نامتقارن تا كنيد.
 3. گوشه سمت راست يا چپ را انتخاب و روي گوشه بالاتر همانند تا زدن پوشت سه‌نقطه‌اي به صورت نامتقارن تا كنيد.
 4. گوشه  باقي مانده را به مانند گوشه قبلي به سمت بالا و نزديك به شه گوش تشكيل  شده تا بزنيد. حال بايد قطعه به دست آمده داراي چهار گوش در بالا باشد.

دستمال جيب چهار نقطه اي

تا زدن پوشت پفي

برخلاف ديگر پوشت هايي كه تا كنون به شما آموزش داديم، اين تا زدن نياز به پوشت ابريشمي دارد.

 1. پوشت را روي ميز و سطح صاف پهن كنيد.
 2. پوشت را از ميانه يكي از اضلاع بگيريد و بلند كنيد. بگذاريد كه ديگر گوشه‌ها به صورت آزاد آويزان باشند.
 3. با انگشتان اشاره دست ديگر، حلقه‌اي درست كنيد و گوشه‌اي كه در دست مخالف داريد را تا ميانه از آن رد كنيد.
 4. در اين مرحله حلقه را تنگ‌تر كنيد. گوش‌هاي پوشت آويزان شده از آن را روي گوشه بيرون از حلقه تا كنيد.

دستمال جيب پفي

تا زدن پوشت پاكتي

تا زدن دستمال جيب پاكتي نياز به كمي دقت دارد. بهترين پارچه براي پوشت كتان و پنبه‌اي است.

 1. پوشت  را روي زمين به شكل لوزي پهن كنيد. اگر پوشت شما دو سمت غير هم‌رنگ دارد،  آن سمتي كه دوست داريد بيرون باشد را رو به زمين پهن كنيد.
 2. حال گوشه نزديك به خودتان را روي گوشه دورتر به صورت متقارن تا بزنيد.
 3. مثلث به دست آمده را صاف كنيد. دو گوش كناري را با دقت روي گوش بالايي تا كنيد تا يك مربع به دست آيد.
 4. به  جز ضلع بالايي كه ديگر اضلاع روي آن منطبق شده‌اند، گوشه‌هاي ديگر را به  سمت داخل و تا خط مياني تا كنيد. شكل نهايي شما بايد شبيه به پاكت نامه  باشد.

دستمال جيب پاكتي

تا كردن دستمال جيب تاجي

تفاوت اين تا زدن پوشت با تا زدن پوشت پفي در جنس پارچه پوشت آن است. پوشت تاجي نياز به پارچه‌اي كتاني يا پنبه‌اي دارد. تمام  مراحل را به مانند پوشت پفي تكرار كنيد. در نهايت شما به‌جاي داشتن شكلي پف  كرده، شكلي به مانند تاج خواهيد داشت. انتهاي تاج را داخل جيب خود فشار  دهيد و شاخه‌هاي به وجود آمده را بيرون از جيب قرار دهيد. به شكل دقت كنيد.

دستمال جيب تاجي

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “انواع كت چرم مردانه” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

پاپيون مردانه و روش‌هاي ست كردن آن 

چند اكسسوري مهم براي هر مرد امروزي 

دكمه سردست و آنچه بايد بدانيد 

انتخاب شال گردن مردانه 

۶ قانون هميشگي در مد و استايل آقايان 

با مجله مدو زيبائي دلتا همراه باشيد 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۵:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع: