تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

دكوراتيوهاي ارزشمند نوستالژيك

بسياري بر اين تصورند كه دكوراسيون داخلي مدرن جاي اكسسوري‌هاي نوستالژيك نيست.
دكوراتيوهاي نوستالژيك

وسيله قديمي و نوستالژيك

گذشت زمان نه‌تنها چيزي از ارزش وسايل قديمي كم نكرده، بلكه آنها را به اشياي ارزشمندي تبديل كرده است؛ به‌طوري‌كه برخي مجموعه‌داران اشياي آنتيك حاضرند پول خوبي در قبال اين وسايل بپردازند. در اين نوشتار از مجله دلتا فهرستي از دكوراتيوهاي نوستالژيك ارزشمند را معرفي خواهيم كرد.

ماشين‌ تايپ

مدت‌هاست كه با ظهور رايانه، پرينتر و انواع ‌و اقسام صفحه‌كليدها، استفاده از ماشين‌هاي تايپ پرسروصداي قديمي منسوخ شده است. هرچه تاريخ ساخت اين ماشين‌ها قديمي‌تر باشد، ارزش مادي آنها بيشتر است. اگر يكي از اين ماشين‌هاي تايپ قديمي را در خانه داريد، قدر آن را بدانيد.

دكوري هاي قديمي

تلفن

تلفن‌ قديمي از جمله دكوراتيوهاي نوستالژيك است كه در بسياري از خانه‌ها پيدا مي‌شوند. برخي مدل‌هاي كمياب تلفن‌هاي قديمي بسيار گران‌قيمت‌اند.

وسيله نوستالژيك

گرامافون و صفحه وينيل

گوش‌دادن آهنگ‌هاي ضبط‌شده بر صفحه گرامافون‌هاي قديمي بسيار دل‌نشين است. گرامافون جزو وسيله‌هاي قديمي و قيمتي‌ است كه امروزه به‌عنوان وسايل تزييني در برخي منازل ديده مي شوند. صفحه‌هاي وينيل و آهنگ‌هاي قديمي ضبط‌شده روي اين صفحه‌ها نيز دست‌كمي از خود دستگاه گرامافون ندارند و بسيار ارزشمندند.

 

نوستالژيك

قاشق‌ چنگال‌هاي نقره

قاشق‌ چنگال‌هاي نقره در زمان خود هم ارزشمند بودند و معمولا در مراسم خاص استفاده مي‌شدند. بي‌شك گذر زمان و جنس خاص اين قاشق‌ چنگال‌ها ارزش آنها را چندبرابر كرده است. امروزه قاشق‌ چنگال‌هاي نقره‌ قديمي قيمت زيادي دارند.

دكوراتيوهاي نوستالژيك

ظروف چيني

كاسه‌بشقاب‌هاي آنتيك، قوري‌هاي چيني قديمي، سرويس‌هاي پذيرايي، گلدان‌هاي خوش‌نقش‌ و نگار و فنجان‌نعلبكي‌هاي طلاكاري‌شده جزو وسايلي‌اند كه هرچه قديمي‌تر باشند، ارزش بيشتري دارند.

دكوراتيوهاي نوستالژي

چمدان‌‌ها و صندوق‌هاي قديمي

بسياري از كلكسيون دارهاي لوازم آنتيك علاقه بسياري به جمع‌آوري چمدان‌‌هاي قديمي دارند. صندوقچه‌ها، جعبه‌هاي جواهرات، صندوق‌هاي چوبي و فلزكاري‌‌شده و چمدان‌هاي رنگي قديمي اگر خيلي كهنه و زوار دررفته نشده باشند، باارزش‌اند.

وسايل دكوري قديمي

كتاب‌

كتاب‌هاي خطي و نسخه‌هاي اول برخي كتاب‌ها از لحاظ مادي بسيار ارزشمند است و بسته به موضوع و عنوان كتاب، كلكسيون دارها حاضرند قيمت‌ زيادي براي داشتن آنها بپردازند.

وسايل بازي

وسايل بازي ازقبيل مهره‌هاي خراطي‌شده و صفحات چوبي يا چرمي شطرنج، صفحه منچ، قطارهاي اسباب‌‌بازي و تخته‌نردهاي منبت‌كاري‌شده قديمي از وسيله‌هايي است كه اگر در وضعيت خوبي نگهداري شده باشند، گاهي چند ميليون قيمت دارند.

دكوري قديمي

شيشه‌هاي عطر

شايد با گذشت زمان، عطرهاي قديمي بو و كيفيت خود را از دست بدهند؛ اما شيشه‌هاي برخي از عطرها باارزش‌تر مي‌شوند. نگهداري و جمع‌آوري شيشه‌هاي عطر يكي از سرگرمي‌هاي كلكسيونرها است. اين افراد براي اضافه‌كردن شيشه‌ عطرهاي قديمي و كمياب به مجموعه خود، پول خوبي مي‌پردازند.

راديو و ضبط‌صوت‌

راديوها و دستگاه‌هاي ضبط‌صوت قديمي، بسته به نوع و تاريخ ساخت، ممكن است ارزش مادي زيادي داشته باشند.

نوستالژي

دوربين‌ عكاسي

با ظهور موبايل‌هاي هوشمند، مردم كمتر به‌سراغ خريد دوربين‌هاي عكاسي مي‌روند؛ اما دوربين‌هاي عكاسي دستي يا پايه‌دار قديمي از وسايل نوستالژيكي‌ است كه بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم خريدار دارند. دوربين‌هاي عكاسي قديمي ساخت شركت‌هاي مشهور معمولا گران‌قيمت‌اند.

چراغ‌

چراغ‌هاي لاله، شمعدان، پريموس، گردسوز، پيه‌سوز و خوراك‌پزي و فانوس‌ها و زنبوري‌هاي قديمي طرف‌داران خاص خود را در ميان علاقه‌مندان اشياي آنتيك دارند. امروزه مي‌توانيد مدل‌هاي كمياب، خاص و زيباي اين وسايل را به قيمت‌ زياد بفروشيد.

دكوري

اتو

اتوهاي زغالي و حتي برخي مدل‌هاي قديمي اتوهاي برقي نمونه‌اي ديگر از اشياي نوستالژيك باارزشند. اگر يكي از اين اتوهاي قديمي را در خانه داريد، مي‌توانيد آن را به كلكسيون دارهاي اتو بفروشيد يا از آن به‌عنوان دكور روي ميز ‌خاطره‌هاي خانه‌ استفاده كنيد.

سماور

سماورهاي برنجي و زغالي قديمي براي بسياري از ما يادآور صفا و صميميت خانه مادربزرگ است و خاطرات دوران كودكي را در ذهن زنده مي‌كنند. اين دكوراتيوهاي نوستالژيك و زيبا باتوجه ‌به سال ساخت، جنس و شكل ظاهري قيمت‌گذاري مي‌شوند. برخي مدل‌هاي كمياب و خاص سماورهاي قديمي بسيار گران‌قيمت‌اند.

دكور قديمي

آلات موسيقي

پيانو، تار، سازهاي دهني و محلي و ساير آلات قديمي موسيقي بسته به قدمت و مرغوبيت آنها ارزش زيادي دارند.

روزنامه‌ها و مجلات قديمي

برخي از نسخه‌هاي كم‌تكرار مجلات مشهور ممكن است ارزش نسبتا زيادي ازنظر كلكسيون‌دارها داشته باشند. محتوا و تاريخ انتشار اين مجلات روي قيمت آنها تأثير مي‌گذارد.

ساعت‌

ساعت‌هاي مچي، جيبي، ديواري و روميزي قديمي از ديگر وسايل نوستالژيك و باارزشند. برخي از اين ساعت‌ها بسته به شركت سازنده، قدمت، جنس و اندازه آنها ممكن است صدها ميليون قيمت داشته باشند.

دكوراتيو

مجسمه

مجسمه‌هاي قديمي نيز جزو دكوراتيوهاي زيبايي‌اند كه گاهي ارزش فراواني دارند. طرح، هنرمند سازنده، جنس و قدمت مجسمه در قيمت آن تأثيرگذارند.

فرش

قاليچه، فرش‌ و تابلوفرش‌هاي دست‌باف به‌خودي‌خود گران‌بهاست. گذشت زمان ارزش و قيمت بسياري از فرش‌ها را چندين برابر مي‌كند. طرح‌هاي كمياب فرش‌هاي قديمي اگر خيلي مندرس و رنگ‌ورورفته نباشند، مشتريان فراواني دارند.

تابلوهاي نقاشي

تابلوهاي نقاشي به‌خودي‌خود و به‌عنوان آثار هنري ارزشمندند. معمولا با گذشت زمان ارزش اين آثار چندين برابر مي‌شود. برخي از اين دكوراتيوهاي نوستالژيك كه اثر هنرمندان مشهوري‌اند، شاهكار هنري‌ به شمار مي‌روند و شايد ميلياردها تومان ارزش داشته باشند.

وسايل چوبي

برخي از وسايل چوبي قديمي مثل صندلي‌، كمد لباس، ويترين وسايل دكوري، قاب‌آينه، كنسول، گنجه كشودار، در و پنجره‌ بسيار ارزشمندند. جنس مواد ب‍ه‌كاررفته در ساخت اين وسايل و طرح و نقش روي آنها در قيمت اين وسايل تأثيرگذارند.

چرخ‌خياطي

چرخ‌خياطي‌هاي خوش‌رنگ‌ و لعاب قديمي اگر ساخت برندهاي مشهور باشند، بسيار گران‌اند. اگر يكي از اين چرخ‌هاي دستي يا پدالي قديمي را در انبار داريد، ممكن است بتوانيد آن را به قيمت زيادي بفروشيد.

دكوري نوستالژي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “ديواركوب تزييني براي زيبايي ديوارها” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۷:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت روز رهن و اجاره آپارتمان

عموم مالكاني كه در بازار معاملات رهن و اجاره مسكن حضور دارند، يا طالب رهن كامل هستند يا درخواست اجاره‌بهاي بالايي دارند.
بررسي معاملات رهن و اجاره مسكن در تابستان ۹۹ نشان مي‌دهد در حالي كه هر سال در فصل طلايي نقل و انتقالات ملكي، موجران حاضر در بازار مسكن را به سه گروه دسته‌بندي مي‌شدند، اما امسال يك گروه از موجران به كلي از بازار اجاره‌بها حذف شده‌اند.
 
به گزارش مجله دلتا همواره در بازار اجاره‌بها يك گروه از موجران مايل دريافت وديعه هستند و ملك خود را به‌صورت «رهن كامل» عرضه مي‌كنند. گروه ديگري از موجران نيز در زمره كساني قرار دارند كه مايل به دريافت اجاره‌بهاي ماهانه هستند و اغلب به‌عنوان موجران سنتي، بخشي از هزينه‌هاي زندگي خود را از طريق اجاره‌بهاي دريافتي از مستاجر يا مستاجران خود تامين مي‌كنند. اين گروه از موجران نيز امسال اغلب به دريافت اجاره‌هاي ۲ ميليون تومان به بالا در ازاي وديعه نسبتا پايين تمايل نشان داده و با اين مشخصات، آپارتمان‌هاي خود را در بازار اجاره عرضه كرده‌اند.

يك گروه سوم از موجران نيز در سال‌هاي گذشته در بازار مسكن حضور داشتند كه امسال تعداد آنها بسيار كاهش يافته و به صفر ميل مي‌كند. اين افراد كساني هستند كه در حد تامين هزينه‌هاي نگهداشت ساختمان، مايل به دريافت اجاره‌بها هستند و عمده مبلغ ارزش اجاره اي را به‌صورت وديعه از مستاجر طلب مي‌كنند، اما در عين حال مايل هستند اجاره‌بهاي مختصري در محدوده چند صد هزار تا يك ميليون تومان نيز به‌صورت ماهانه دريافت كنند تا در صورت بروز مسائلي همچون خرابي آسانسور و نياز به تعميرات تجهيزات سرمايشي و گرمايشي در ساختمان، از عايدي نقدي اجاره ملك اين قبيل هزينه‌ها را تامين كنند. اما بررسي موتورهاي جست‌وجوي ملكي نشان مي‌دهد تعداد اين موجران كه به دريافت اجاره‌بهاي تا يك ميليون توماني قناعت كرده‌اند، انگشت‌شمار است.

هم‌اكنون عموم كساني كه در بازار معاملات رهن و اجاره مسكن حضور دارند، يا طالب رهن كامل هستند تا وديعه را در بازارهاي ديگر سرمايه‌گذاري كنند يا اينكه اجاره‌هاي چند ميليوني كه بخش قابل توجهي از هزينه‌هاي جاري زندگي آنها را تامين كند، طلب مي‌كنند.

در جدول زير جديدترين آگهي رهن و اجاره آپارتمان در شهر تهران ارايه شده است. براي اطلاع از قيمت دقيق خريد يا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و ساير شهرستان‌ها به سايت املاك دلتا مراجعه كنيد.

رهن و اجاره مسكن در تابستان 99

پيشنهاد مطالعه: براي آگاهي از گزارش هاي ملكي بيشتر مطلب “خريد خانه در تهران فقط با ۱۰۰ميليون!” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۴:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

معروف‌ترين موزه‌هاي عطر در جهان

اگر قصد داريد از متفاوت‌ترين و منحصر به فردترين موزه‌هاي جهان بازديد كنيد، اگر به جاي قدم زدن در كناره‌هاي سواحل زيبا و كاوش كردن درباره جاذبه‌هاي گردشگري دنيا، مي‌خواهيد چيزهاي غير متداول ديگري را تجربه كنيد حتما از اين موزه‌هاي عطر كه از معروف‌ترين موزه هاي جهان محسوب مي شوند ديدن كنيد.
موزه‌هاي عطر

موزه‌هاي عطر

اگر شما هم جزء افراد عاشق انواع عطرهاي خوش بو هستيد كه با ديدن مجموعه‌اي از عطرهاي مختلف حالتان دگرگون مي‌شود، به شما اين مژده را بدهيم كه در بسياري از كشورهاي جهان موزه‌هاي عطر بسيار زيبا و بزرگي از عطرهاي مختلف وجود دارد كه كلكسيون وسيع و گسترده‌اي از انواع عطرهاي خوشبو و معطر را به نمايش مي‌گذارند.

موزه عطر

موزه عطر فرانسه در گراس | Musée international de la parfumerie de Grasse

هنگامي كه صحبت از عطرهاي خوشبو مي‌شود ناخودآگاه ذهنمان سراغ مهد عطر و ادكلن سازي جهان يعني گراس مي‌رود. گراس كه يكي از شهرهاي كشور فرانسه است با داشتن يكي از معروف‌ترين موزه‌هاي عطر جهان، نام بلند آوازه‌اي را از آن خود كرده است. اين موزه با شكوه، با قدمت تاريخي كه به سال ۱۹۱۸ باز مي‌گردد زيباترين تصاوير از بهترين و مرغوب‌ترين عطرها و ادكلن‌ها را در معرض نمايش بازديد كنندگان قرار مي‌دهد.

تنوع رايحه در اين عمارت با شكوه، شما را به يك جشن واقعي از احساس‌هاي خوشايند دعوت مي‌كند. گويي كه به يك باغ پر از رايحه قدم گذاشته‌‍ايد. جالب است بدانيد كه اين موزه با قدمت ديرينه‌اي كه دارد چندين فضاي نمادين را با اختصاص دادن عطريات مرتبط برپا كرده است كه با قدم گذاشتن به درون آن‌ها و مناظري چشم نواز و روح بخش شما را متحير و شگفت زده خواهد كرد. چنانچه اگر شما هم عاشق عطر و ادكلن هستيد حيف است از موزه عطر گراس، كه يكي از معروف‌ترين موزه‌هاي جهان است غافل شويد.

موزه عطر فرانسه

موزه عطر پاريس | Musée du Parfum

موزه پاريس فرانسه يكي ديگر از معروف‌ترين موزه‌هاي عطر در جهان معرفي شده است كه با قدمت ۳۰۰۰ ساله خود هر ساله مهمانان بي‌شماري را در اقصي نقاط دنيا به سوي خود جذب كرده و كلكسيوني از انواع عطر و ادكلن‌هاي خوش بو و متنوع جهان را همراه با شيشه‌هاي ناب و اسانس‌هاي خالص در اختيار بازديدكنندگان قرار مي‌‎دهد. يكي از جذابيت‌هاي منحصربه فرد اين موزه كه هر بازديد كننده‌اي را در نگاه اول مات و متحير مي‌سازد معماري داخلي باشكوه و فوق‌العاده زيباي آن است كه به محض قدم گذاشتن در آن، نفس را در سينه‌ها حبس مي‌كند.

شايد برايتان جالب باشد بدانيد كه موزه پاريس فرانسه با آن كه طيف وسيع و گسترده‌اي از عطرهاي ناب و خوش بو در بهترين برند‌هاي جهان را در معرض نمايش بازديدكنندگان قرار مي‌دهد، هنرمنداني نيز در آنجا وجود دارند كه بنا به تمايل افراد در همان لحظه عطرهاي فوق العاده خوش بو و جادويي را در مقابل ديدگانشان خلق مي‌كنند. يكي از دلايل اصلي تهاجم شمار زيادي از مردم دنيا به كشور فرانسه، بازديد از اين موزه زيبا و با شكوه است.

Musée du Parfum

موزه عطر كلن آلمان | Fragrance Museum Cologne

موزه عطر كلن يكي ديگر از مكان‌هاي ديدني و جاذبه‌هاي گردشگري كلن آلمان است كه به عنوان معروف‌ترين موزه‌هاي عطر در سراسر جهان معرفي شده است. در اين موزه زيبا، با نمايش گذاشتن بيش از سه قرن تاريخ عطريات مختلف و نيز آثار هنري و شيشه‌هاي عطري عتيقه، به بازديد كنندگان اين امكان را مي‌دهد تا در فضاي سرشار از آرامش قدم زده و عصاره‌هاي خوش بويي را كه در خلق انواع عطر و ادكلن به كار رفته‌اند، استشمام كنند.

 

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “موزه مارپيچي در نروژ‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۲:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

كم بازديدترين كشورهاي جهان

شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد كم بازديدترين كشورهاي جهان در زمره زيباترين مناطق دنيا قرار دارند.
كم بازديدترين

كشورهاي كم بازديد

هر كشوري مانند فرانسه و اسپانيا پر بازديد نيست اما اين دليل نمي‌شود كه دست كمي از ديگر نقاط دنيا دارند. البته به جز كشورهاي جنگ زده! در واقع كم بازديدترين كشورهاي جهان يك مزيت برتر نسبت به كشورهاي پربازديد دارند. اين مكان‌ها خلوت‌تر بوده و گشت و گذار در آنها راحت‌تر خواهد بود. به علاوه، مي‌توانيد از طبيعت بكر و دست نخورده آن بيشتر لذت ببريد. با بخش گردشگري مجله دلتا همراه باشيد.

كم بازديدترين كشور

اقيانوسيه- تووالو: ۲۰۰۰ بازديد كننده

تووالو واقع در جنوب اقيانوس آرام، كم بازديدترين كشور دنيا محسوب مي‌شود. تووالو هيچ نيروي مسلحي ندارد. ميزان تهديدات تروريستي و جرم و جنايات در اين كشور بسيار پايين است. بيشتر مردم جهان تا قبل از اينكه دوك و دوشس كمبريج از آن بازديد نكرده بودند، اين كشور را نمي شناختند. در تووالو يك قلمرو پارلماني با رفاه عمومي برقرار است و ملكه اليزابت دوم رئيس دولت است.

تووالو

اقيانوسيه- كيريباتي: ۴۰۰۰ بازديد كننده

اين كشور شامل ۳۳ جزيره مرجاني و در امتداد خط استوا قرار گرفته است. امروزه كيريباتي به مكاني ايده‌آل براي ماهيگيري، غواصي و استراحت در جزاير خصوصي تبديل شده است.

كيريباتي

آفريقا- سائوتومه و پرنسيپ: ۸۰۰۰ بازديد كننده

كم بازديدترين كشور آفريقا، اين سرزمين دو جزيره به شمار مي رود. مساحت سائوتومه و پرنسيپ به ۲۲۵ كيلومتر مي رسد. اين كشور آفريقايي از نفت، گاز و كاكائو غني است. اما ورود گردشگران به آن تقريبا وجود ندارد. سبك معماري آن برگرفته از دوران استعماري پرتغال بوده و شهر سائوتومه را جذاب ساخته است. فعاليت هاي گردشگري نظير غواصي، ماهيگيري و تماشاي نهنگ هاي كوهي و دلفين ها در ماه هاي جولاي و اكتبر رايج است.

پرنسيپ

كارائيب- مونتسرات: ۹۰۰۰ بازديد كننده

كم بازديدترين جزيره كارائيب مونتسرات است. اين قلمرو كه روي آب هاي قلمرو بريتانيا واقع شده،  بيشتر به خاطر تپه هاي آتش فشاني اش شناخته شده است. اين آتش فشان در دهه ۱۹۹۰ فوران كرد و پليموث (Plymouth) پايتخت سابق اين كشور را با خاك يكسان نمود. در حال حاضر مونتسرات به عنوان “جزيره زمردين” شناخته مي شود.

مونتسرات

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “جاده‌هاي رويايي‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۴:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

نورپردازي سالن پذيرايي

ميزان نور موجود در هر فضايي روي بينايي، روحيه و هيجانات افراد و ساعات بيولوژيك بدن تاثيرگذار است.
نورپردازي سالن پذيرايي

نورپردازي پذيرايي

نورپردازي يكي از مهم‌ترين اركان در طراحي دكوراسيون‌ پذيرايي است. بنابراين اگر نورپردازي در سالن پذيرايي به درستي انجام شود همه اجزاي دكوراسيون به چشم مي‌آيند و فضاي پذيرايي زيباتر به نظر مي‌رسد. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي براي طراحي نورپردازي پذيرايي را بيان خواهيم كرد.

نورپردازي سالن پذيرايي

نكاتي براي طراحي نورپردازي پذيرايي

اگر به دكوراسيون سالن پذيرايي خود اهميت مي‌دهيد و تمايل داريد رنگ و طرح وسايل در دكوراسيون پذيرايي جلب توجه كند، بهتر است در طراحي نورپردازي پذيرايي دقت لازم را به خرج دهيد تا به كمك نور فضاي پذيرايي جلوه زيباتري پيدا كند.
توجه داشته باشيد كه براي طراحي نورپردازي در سالن‌پذيرايي بايد منابع نور متعدد در سطوح مختلف وجود داشته باشد تا نورپردازي دلپذيرتر به نظر برسد. اغلب افراد تصور مي‌كنند كه سالن‌پذيرايي بايد كاملا روشن باشد در صورتي كه اين تصور نادرست است و نور زياد باعث‌ مي‌شود تا در سالن‌پذيرايي احساس راحتي و آرامش نداشته باشيد.

نورپردازي
بهتر است كانون تمركز نور در سالن‌پذيرايي روي ميز پذيرايي در نظر گرفته شود تا توجه مهمان‌ها به مركز اتاق‌پذيرايي جلب شود. مناسب‌ترين منبع نور براي ميز پذيرايي لوسترهاي كلاسيك پر زرق و برق اند و مي‌توانيد اين مدل لوسترها را در بالاي ميز پذيرايي نصب كنيد. از لامپ‌هاي قوي براي اين مدل لوسترها استفاده نكنيد زيرا شدت نور آزاردهنده مي‌شود و جذابيت لوستر نيز كمتر به نظر مي‌رسد. در سالن‌هاي پذيرايي بزرگ اغلب از چند لوستر با نور كمتر براي طراحي نورپردازي مناسب و كاربردي استفاده مي‌شود.

سالن پذيرايي

در ساير قسمت‌هاي سالن‌پذيرايي بهتر است از نورپردازي غيرمستقيم استفاده كنيد. نصب ديواركوب‌هايي كه نور را به سمت سقف پذيرايي مي‌تابانند مي‌تواند ايده مناسبي براي نورپردازي غيرمستقيم باشد. همچنين شما مي‌توانيد براي اين مدل نورپردازي از آباژورهايي كه پوشش‌هاي مات دارند استفاده كنيد. چراغ‌هاي باتري‌دار كه در ميان ظرف‌هاي چيني و سنگ‌هاي تزييني نيز كار گذاشته شده‌اند مي‌توانند ايده مناسبي براي ايجاد نورپردازي غيرمستقيم باشند.

نورپردازي سالن پذيرايي
اگر در فضاي سالن‌پذيرايي بوفه وجود دارد مي‌توانيد لامپ‌هاي هالوژني با نور ملايم را درون بوفه قرار دهيد و از نور اين لامپ‌ها به عنوان نورپردازي غيرمستقيم استفاده كنيد.
يكي ديگر از ايده‌هاي جالب براي طراحي نورپردازي پذيرايي روشنايي دور تا دور سقف كاذب است توجه داشته باشيد كه نورپردازي در سقف مي‌تواند نشان‌دهنده جزئيات بيشتر كار معمار باشد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “انواع لوستر، كدام مناسب منزل شماست؟” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

استفاده از تركيب رنگ و كاغذديواري در خانه

شايد همه اين گونه فكر كنيم كه فقط مي‌توانيم يكي از آن‌ها را انتخاب نماييم يا تنها يكي از ديوارها را متفاوت از ديگران باقي بگذاريم.
تركيب رنگ و كاغذديواري

تركيب رنگ و كاغذديواري

در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم روش‌هايي كه طراحان‌داخلي براي تركيب رنگ و كاغذديواري در منازل را استفاده مي‌كنند معرفي كنيم تا با اين نوع دكوراسيون بيشتر آشنا شويد. سپس نكات مربوط به انتخاب رنگ و طرح آن‌ها را مي‌گوييم تا بتوانيد به صورت صحيح و اصولي در خانه اجرايش كنيد.

تركيب رنگ و كاغذديواري

روش‌هايي براي تركيب رنگ و كاغذ ديواري

توجه داشته باشيد براي تركيب رنگ و كاغذديواري در بخش‌هاي مختلف منزل، روش‌هاي مختلفي وجود دارد كه در ادامه پركاربردترين آن‌ها را معرفي خواهيم كرد.

  • تركيب رنگ و كاغذديواري در اتاق خواب

در اين روش بايد ديوار پشت تاج‌تخت را به عنوان ديوار تاكيدي كاغذديواري كنيد و ديگر ديوارها را با رنگ ملايم و ترجيحا خنثي نقاشي كنيد. اما راه خلاقانه ديگر براي تركيب رنگ و كاغذديواري، كاغذ كردن سطح داخلي بخش‌هاي قاب‌بندي شده ديوار اتاق‌خواب است. بنابراين اگر ديوارهاي اتاق قاب‌بندي شده است، از اين روش مي‌توانيد استفاده كنيد.

تركيب رنگ و كاغذديواري

همچنين اتاق خواب‌هايي كه ديوارشان توسط داكت‌هاي سيم برق و يا گچ بري به دو قسمت تقسيم شده‌اند، براي به كاربردن همزمان كاغذ ديواري و رنگ بسيار مناسب‌اند كه مي‌توانيد در آن‌ها، يك قسمت را نقاشي و قسمت ديگر را كاغذ كنيد.

كاغذديواري

  • تركيب رنگ و كاغذديواري در پذيرايي و نشيمن

مانند اتاق‌خواب، كاغذديواري كردن يك ديوار و نقاشي باقي ديوارها در پذيرايي و نشيمن خانه، بسيار پركاربرد است. مي‌توانيد در اين روش، تنها ديوار بالاي شومينه، ديوار پشت بزرگ‌ترين مبل، ديوار پشت تلويزيون يا ديواري را كه تابلوهاي هنري روي آن قرار دارد  كاغذ و ديوارهاي ديگر را نقاشي كنيد. همچنين ديوارهاي قاب‌بندي شده يا ديوارهايي كه به دو قسمت تقسيم شده‌اند، گزينه مناسبي براي استفاده همزمان رنگ و كاغذديواري در پذيرايي و نشيمن است.

كاغذديواري

  • استفاده از كاغذديواري و رنگ در راهرو و راه‌پله‌هاي خانه

راه پله و راهرو، بخش‌هاي ديگري از خانه هستند كه مي‌توان در آن‌ها از رنگ و كاغذديواري استفاده كرد. براي اين كار مي‌توانيد يكي از ديوارها را كاغذ و ديوار ديگر را نقاشي كنيد. همچنين همان‌طور كه در موردهاي قبلي گفته‌ايم، اگر ديوارهاي راهرو خانه داراي دوبخش است، مي‌توانيد يك بخش آن را رنگ و بخش ديگر را كاغذديواري كنيد.

كاغذديواري

رنگ كاغذديواري و ديوارها 

اگر بعد از خواندن موارد بالا تصميم گرفتيد كه از تركيب رنگ و كاغذديواري در يكي از بخش‌هاي منزل استفاده كنيد، بايد نكاتي را در مورد انتخاب رنگ آن‌ها بدانيد كه در ادامه آن‌ها را توضيح داده‌ايم:

  • تركيب رنگ و كاغذديواري با انتخاب رنگ مشابه

يكي از گزينه‌هايي كه براي انتخاب رنگ نقاشي ديوار و كاغذديواري وجود دارد، انتخاب رنگ مشابه است كه فضايي منسجم و هماهنگ ايجاد مي‌كند. اما توجه داشته باشيد، در اين حالت بهتر است كه سراغ رنگ‌هاي جسورانه و تيره نرويد، چرا كه نقاشي و كاغذديواري تمام ديوارها به اين نوع رنگ‌ها، فضاي دلگير و خسته‌كننده‌اي به وجود مي‌آورد و بعد از مدت كوتاهي دل را مي‌زند. اگر هم اكنون ديوارها نقاشي شده‌اند، براي صرفه جويي در هزينه مي‌توانيد كاغذديواري را بخريد كه رنگ زمينه آن، مانند رنگ ديوارها باشد.

تركيب رنگ و كاغذديواري

  • تركيب رنگ و كاغذديواري با انتخاب رنگ متفاوت

اما تركيب رنگ و كاغذديواري تنها به رنگ مشابه محدود نمي‌شود و مي‌توانيد رنگ‌هاي متفاوتي را براي آن‌ها در نظر بگيريد كه جذابيت و زيبايي بيشتري نسبت به مورد قبلي دارد. توجه داشته باشيد كه در اين روش، رنگ ديوارها بهتر است ساده، ملايم و روشن باشند و در مقابل از رنگ‌هاي زيبا و جسورانه براي كاغذديواري استفاده كنيد تا طرح و نقش كاغذديواري به خوبي جلوه كند. اگر رنگ ديوارها سفيد است تنها كافي است كه يكي از ديوارها را با كاغذ ديواري زيبا و رنگارنگ دكور كنيد.

تركيب رنگ و كاغذديواري

چگونه در اين روش، طرح كاغذ ديواري را انتخاب كنيم؟

شكل و طرح الگو كاغذديواري را بر اساس سليقه و جلوه‌اي كه قصد داريد در فضاي داخلي به وجود آوريد، انتخاب كنيد. اما توجه داشته باشيد اگر مي‌خواهيد بين عناصر دكوراسيون ارتباط و هماهنگي وجود داشته باشد، مي‌توانيد طرح كاغذديواري را به صورتي انتخاب كنيد كه به رنگ يكي از وسايل دكوري شباهت داشته باشد.

طرح و الگوهاي بزرگ كاغذديواري، فضاي داخلي را كوچك و طرح و الگوهاي ظريف و كوچك، فضاي‌داخلي را دلباز و بزرگ‌تر از آن چه كه هست نشان خواهد داد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “كاغذ ديواري سقفي ، ايده‌اي براي ديوار پنجم خانه!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۴:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب پاركت براي خانه‌هاي كوچك

خيلي از شما دوست داريد كاري كنيد كه فضا بزرگتر به نظر برسد. اين خواسته غير ممكن نيست بلكه با انتخاب كف‌پوش مناسب مي‌توانيد خانه را كوچك‌تر يا بزرگتر از آنچه كه هست نشان دهيد.
پاركت براي خانه‌هاي كوچك

نكات مربوط به انتخاب پاركت در خانه‌هاي كوچك

براي انتخاب پاركت براي خانه‌هاي كوچك، نياز به دانستن اصول و نكاتي داريد تا بتوانيد با رعايت آن‌ها، جلوه فضاي داخلي را بزرگ و دلبازتر نشان دهيد. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا در مورد رنگ، اندازه، نحوه نصب و مات يا براق بودن پاركت‌هاي چوبي كه همگي بر كوچك يا بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق تاثير دارند، توضيحاتي ارائه داده‌ايم تا انتخاب اصولي و مناسبي براي كفپوش منزل داشته باشيد.

پاركت

 

چه رنگ پاركتي براي خانه‌هاي كوچك مناسب است؟ 

همان‌طور كه مي‌دانيد رنگ‌هاي روشن، نور بيشتري را نسبت به رنگ‌هاي تيره بازتاب مي‌دهند و با توجه به اين ويژگي، فضاي داخلي را بزرگ و دلبازتر جلوه مي‌دهند. با اين تعريف خيلي از افراد تصور مي‌كنند كه پاركت چوبي روشن براي خانه‌هاي كوچك مناسب است.

اگر شما هم چنين تصوري داريد، بايد بدانيد كه استفاده از پاركت‌هاي روشن، تاثير زيادي بر بزرگ‌تر نشان دادن فضا ندارد. چرا كه اگر اتاق را يك مكعب در نظر بگيريم، كف آن تنها يك وجه و سقف و ديوارها، پنج وجه ديگرِ مكعب را تشكيل مي‌دهند. پس رنگ كفپوش تاثير بسيار كمتري نسبت به رنگ ديوارها و سقف، بر كوچك يا بزرگ‌تر نشان دادن فضا دارد.

پاركت براي خانه‌هاي كوچك

البته اگر روي كف پاركت شده فرش پهن كنيم كه سطح زيادي از آن را مي‌پوشاند، اثر رنگ پاركت را باز هم كمتر مي‌كند. پس در نتيجه، در انتخاب رنگ خودتان را محدود نكنيد و با توجه به جلوه‌اي كه مي‌پسنديد، پاركت روشن يا تيره را خريداري كنيد. بهتر است كه اگر رنگ فرش روشن است، پاركت تيره را انتخاب كنيد و در مقابل اگر رنگ فرش تيره است، پاركت روشني را بخريد. براي اين كه فضاي خانه بزرگ به نظر برسد، تمام بخش‌هاي آن را به يك رنگ و طرح، پاركت كنيد.

كفپوش

 

پاركت با چه اندازه‌اي براي خانه‌هاي كوچك مناسب است؟

يكي از نكاتي كه طراحان داخلي براي دكوراسيون فضاهاي كوچك به آن تاكيد دارند، اين است كه تا حد امكان بايد از ايجاد فضايي شلوغ دوري كنيد. بنابراين براي اينكه درز بين پاركت‌ها، سطح كف خانه را بيش از حد شلوغ به چشم نياورد، آن‌هايي كه عرض خيلي كمي دارند (كمتر از ۷.۵ سانتيمتر) را انتخاب نكنيد.

پاركت

 

در فضاهاي كوچك، پاركت را چگونه نصب كنيم تا آن را بزرگ تر نشان دهد؟

بايد بدانيد كه نحوه نصب پاركت‌ها نيز بر بزرگ‌تر نشان دادن فضاي خانه بسيار تاثير دارد. از اين رو بهتر است كه پاركت‌ها را به صورت مورب نصب كنيد، زيرا در اين حالت، درز بين پاركت‌ها خطوط طولاني‌تري را در سطح زمين ايجاد مي‌كنند و اين حس را انتقال مي‌دهند كه اتاق بزرگ و دلباز است. توجه داشته باشيد كه نصب مورب پاركت‌ها نسب به حالت‌هاي نصب ديگر، پِرتي و ضايعات بيشتري دارد. اگر سطح زيادي از كف خانه را فرش‌ها پوشش مي‌دهند، نيازي نيست كه بر نحوه نصب پاركت‌ها سخت گيري كنيد.

پاركت

پاركت مات براي فضاهاي كوچك مناسب است يا پاركت براق؟

نكته ديگري كه در دكوراسيون خانه‌هاي كوچك بايد رعايت كنيد، اين است كه توجه افراد را به اندازه فضا جلب نكنيد. پس براي اين كه سطح كوچك كف اتاق جلب نظر نكند، بهتر است كه از پاركت‌هاي براق استفاده نكنيد و نوع مات آن را خريداري كنيد.

پاركت براي خانه‌هاي كوچك

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “فرش سالن پذيرايي؛ كليدي‌ترين عنصر خانه” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۷:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

در اين اتاق خواب با آرامش بخوابيد

بعد از يك روز طولاني سخت و خسته كننده، بعد از رهايي از كارهاي روزانه هيچ چيز به اندازه دراز كشيدن روي تخت‌خواب و آسودن در خواب دلپذير شبانه، دلچسب نيست.
دكوراسيون اتاق‌خواب

دكوراسيون اتاق‌خواب براي داشتن خواب راحت شبانه

خواب راحت شبانه به عوامل متعددي وابسته است كه يكي از عوامل تاثير گذار بر آن، محيط و دكوراسيون اتاق‌خواب است. ما هميشه روي زيبايي و شيك بودن اتاق تمركز مي‌كنيم، در حالي كه نكاتي را نيز بايد براي سلامت روح و جسم در دكوراسيون در نظر بگيريم. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا مواردي را شرح خواهيم داد تا با رعايت آن‌ها خواب راحت و لذت‌بخش‌تري داشته باشيد.

دكوراسيون اتاق‌خواب

نكاتي براي داشتن خواب راحت شبانه در دكوراسيون اتاق‌خواب

هميشه ما روي دكوراسيون اتاق‌خواب و رنگ آن تمركز كرده‌ايم، ولي آيا تا به حال به روش‌هايي فكر كرده‌ايد كه عادت‌هاي خوابيدن را بهبود بخشد؟ اگر با خواب شبانه خود به مشكل برخورده‌ايد، اتاق‌خواب بهترين مكان است تا با ايجاد تغييراتي در آن، بتوانيد خواب راحتي داشته باشيد. از كوچك‌ترين تغيير مانند مرتب و تميز كردن اتاق‌خواب تا تغيير بزرگي مانند عوض كردن رنگ ديوارها، مي‌توانند كيفيت خواب را بهبود بخشند.

دكور اتاق‌خواب

رنگ مناسب براي ديوارهاي اتاق خواب

اگر آماده يك تغيير بزرگ در اتاق هستيد تا خواب بهتري در شب داشته باشيد، پس رنگ ديوارها را عوض كنيد. رنگ‌هاي درخشان ذهن انسان را به فكر كردن تحريك مي‌كند، بنابراين گزينه مناسبي براي اتاق‌خواب نمي‌تواند باشد. در مقابل رنگ‌هاي سرد كم رنگ آرام‌بخش اند و به داشتن خواب راحت و آرام كمك مي‌كنند.

دكور اتاق‌خواب

اتاق خوابتان را هميشه تميز و مرتب نگهداريد

شايد باور نكنيد كه اتاق‌خواب تميز و مرتب، كيفيت خواب را بهبود مي‌بخشد. تميز كردن اتاق‌خواب فقط باعث از بين رفتن گرد و خاك و كثيفي‌ها نمي‌شود، بلكه از حواس پرتي و عدم تمركز جلوگيري مي‌كند و اجازه مي‌دهد كه به آرامش برسيد. مرتب و تميز كردن اتاق را هر روز صبح، با مرتب كردن تخت شروع كنيد. طبق مطالعات انجام شده توسط محققان، افرادي كه ابتداي صبح تختشان را مرتب مي‌كنند، نسبت به افرادي كه اين كار را انجام نمي‌دهند، خواب بهتري دارند. پس حتما زماني را براي مرتب كردن تخت در ابتداي صبح در نظر بگيريد.

دكوراسيون اتاق‌خواب

از اسانس‌هاي مخصوص براي خواب آرام استفاده كنيد

اگر به دنبال خواب بهتري هستيد، اسانس و افشانه‌هاي مخصوص مي‌تواند كمك كند. اسانس اسطوخودوس براي موارد زيادي كاربرد دارد ولي عمدتا به تاثير آرام‌بخش آن براي خواب راحت شناخته مي‌شود. شما مي‌توانيد قبل از خوابيدن آن را در هوا پخش يا به طور موضعي از آن استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق‌خواب

از ملحفه‌هاي با كيفيت استفاده كنيد

همان‌طور كه تشك تخت روي كيفيت خواب اثر دارد، ملحفه نيز روي خوابيدن تاثير‌گذار است. از ملحفه‌هاي ضخيم و خشن استفاده نكنيد چون تاثير منفي روي خواب خواهند داشت. ملحفه‌هايي با تراكم الياف بالا و با قابليت تنظيم دماي بدن را تهيه كنيد، مانند ملحفه‌هايي از جنس بامبو و ميكروفيبر كه بسيار مناسب است.

اتاق‌خواب

اجازه ورود نور به اتاق‌خواب را در شب ندهيد

تا به حال به اين دقت كرده بوديد كه كوچكترين نوري در شب حواس انسان را به خود جلب مي‌كند؟ بنابراين هنگام خواب منابع ايجاد نور در اتاق خواب را خاموش كنيد و از پرده‌هايي از جنس پارچه بلك اوت استفاده كنيد تا از ورود نور از خارج جلوگيري كند. در ضمن بهتر است كه گوشي و يا تبلت خود را در زمان خوابيدن به اتاق خواب نبريد تا نور آبي آن‌ها در تاريكي، شما را آزرده نكند.

اتاق‌خواب

محيط اتاق خواب را خنك نگهداريد

دماي اتاق خواب شديدا روي كيفيت خواب تاثير مي‌گذارد. دماي ايده‌آل براي خواب راحت بين ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتي گراد است. علت آن هم اين است كه دماي بدن در هنگام خواب شروع به تغيير مي‌كند و يك محيط خنك باعث خواب آرام مي‌شود. همان طور خنك نگه داشتن اتاق در زمستان آسان است، در مقابل اين كار در تابستان كار سختي است. از سالم بودن سيستم تهويه هوا اطمينان پيدا كنيد و مطمئن شويد كه توانايي اين را دارد كه به اندازه مناسب هواي خنك توليد كند. ممكن است كه پنكه سقفي هم ايده مناسبي براي خنك نگه داشتن اتاق باشد.

دكوراسيون اتاق‌خواب

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “انواع پرده براي اتاق خواب” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۵:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ايده‌هايي براي ديوار اتاق غذاخوري

فضاي غذاخوري يكي از قسمت‌هاي مهم خانه است، فضايي كه در آن وقت خود را با اعضاي خانواده و اقوام مي‌گذرانيد.
ديوار اتاق غذاخوري

طراحي ديوار اتاق غذاخوري

ديوار اتاق غذاخوري فضايي از خانه است كه امكان انجام كاري كاملا غير منتظره مي‌دهد. حتي كوچكترين اتاق غذاخوري مي‌تواند كاغذ‌ديواري طرح‌دار و رنگ ديوار تيره داشته باشد. از آنجا كه اتاق غذاخوري ۲۴ ساعت شبانه روز استفاده نمي‌شود، مي‌توانيد خلاقيت بيشتري با رنگ و دكوراسيون آن داشته باشيد. در اين نوشتار از مجله دلتا چند مورد ايده‌ براي ديوار اتاق غذاخوري رويايي را معرفي ميكنيم.

فضاي اتاق غذاخوري خود را با چوب بازيافتي گرم كنيد

اين يك چالش براي گرم كردن يك فضاي غذاخوري باز و شخصيت دادن به يك اتاق ساده است. قطعات چوب بازيافتي از ترندهاي حال حاضر هستند و مي‌توانند با رنگ و بافت خود، نقطه كانوني يك فضاي غذاخوري باشند.

ايده ديوار اتاق غذاخوري

كاغذ ديواري متاليك به اتاق غذاخوري خنثي جذابيت مي‌دهد

اگر مي‌خواهيد اتاق غذاخوري را خنثي نگه داريد، بافت و طرح، راه جالب نگه داشتن آن است. كاغذ ديواري متاليك معاصر و الگوهاي گرافيكي، اتاق را روشن كرده و لوازم روشنايي را برجسته مي‌كنند. حتي خنثي‌ترين يا مينيماليستي‌ترين اتاق هم از جذابيت آيتم‌هاي متاليك بهره مي‌برند، تا زماني كه پالت رنگ خود را ساده نگه داريد.

اتاق غذاخوري

با پارچه به ديوار اتاق غذاخوري خود رنگ اضافه كنيد

چه مستاجر باشيد و چه وقت يك پروژه رنگ‌آميزي را نداشته باشيد، پرده‌ها مي‌توانند رنگي كه مي‌خواهيد را به شما ارائه دهند. پرده‌هاي چاپي يا طرح‌دار مي‌توانند مقدار زيادي رنگ به اتاق غذاخوري شما اضافه كنند و به شما رنگ‌هاي خاص زيادي براي پالت دكوراسيون بدهند.

بهترين نكته براي استفاده از پرده براي دكور كردن يك ديوار، دست و دلباز بودن است – به معني اضافه كردن يك مقدار اضافي به ميله براي پر كردن سطح ديوار. اگر مي‌خواهيد از پرده‌ها به عنوان نقطه مركزي اتاق غذاخوري خود استفاده كنيد، ميله پرده را با عرضي بيش‌تر از پنجره خود نصب كنيد و فضاي اضافي را با پرده اضافي پر كنيد.

ديوار اتاق غذاخوري

ديوار اتاق غذاخوري را با طرح راه راه جذاب كنيد

نوارهاي افقي پررنگ مي‌توانند يك فضاي كوچك را بزرگ‌تر جلوه داده و تكنيك جزئيات معماري را ايجاد كنند. آثار هنري ساده و بزرگ در يك اتاق ناهارخوري راه راه بهتر به نظر مي‌رسند- آثار هنري كوچك و شلوغ روي يك ديوار راه راه به چشم نمي‌آيند.

ايده ديوار اتاق غذاخوري

رنگ‌ها و طرح‌ها را تركيب كنيد

هنگام طراحي دكوراسيون در مورد تركيب كردن الگوها و رنگ‌ها ترس نداشته باشيد. شما براي اتاق‌هاي كم استفاده خانه خود گزينه‌هاي خلاقانه‌اي داريد، بنابراين در انتخاب‌هاي خود بي باكانه عمل كنيد. اگر مي‌خواهيد الگوها را تركيب كنيد (مثل طرح راه راه و گلدار) اما نمي‌خواهيد افراط كنيد، يك پالت تك رنگ مي‌تواند كمك كند.

اتاق غذاخوري

عكس ديواري، يك اتاق غذاخوري كوچك را دلباز مي‌كند

يك عكس ديواري مي‌تواند اتاق غذاخوري را طوري جلوه دهد كه انگار بي‌انتهاست. يك تصوير ساحلي آرام به مهمانان يك منظره آرام‌بخش مي‌دهد كه در هنگام صرف شام از آن لذت ببرند. تصوير ديواري را به عنوان يك ديوار خاص در نظر گرفته و رنگها را براي پالت دكوراسيون خود به داخل آن بكشيد.

اتاق غذاخوري

از به كار بردن رنگ‌هاي خاص نترسيد

ما رنگ‌هاي خاص را دوست داريم و اتاق غذاخوري شما نقطه‌اي عالي براي نشان دادن آن‌هاست. مانند اتاق آرايش، مي‌تواند رنگ مورد علاقه‌تان را به راحتي بپذيرد. اگر آماده نيستيد همه ديوارها را نقاشي كنيد، اجازه دهيد جزئيات معماري اتاق غذاخوري، راهنماي شما باشند. لبه ديوار ، پنل‌ها و قالب‌بندي‌ها به راحتي، ديوار را براي رنگ آميزي تقسيم‌بندي مي‌كنند. اگر اتاق غذاخوري در حال حاضر داراي جزئياتي است كه ديوار را شامل دو رنگ مي‌كند، اضافه كردن قالب بندي يا يك نوار ساده را براي جدا كردن دو رنگ در نظر داشته باشيد.

ديوار اتاق غذاخوري

با سقف اتاق غذاخوري فضا را نمايشي كنيد

مي‌دانيم كه اتاق‌هاي غذاخوري، داراي چهار ديوار هستند، اما آيا مي‌دانستيد كه يك ديوار پنجم نيز براي دكوراسيون وجود دارد؟ سقف اتاق غذاخوري شما بخش مهمي از برنامه دكوراسيون است. يك لوستر، اغلب نقطه كانوني فضاي غذاخوري است، كه همه چشم‌ها را به سمت سقف خيره مي‌كند. شما مي‌توانيد با اضافه كردن يك رنگ خاص، چوب بازيافتي يا حتي كاغذ‌ديواري از اين ديوار اضافي استفاده كنيد. سقف، بوم خالي شماست.

ديوار اتاق غذاخوري

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “لوستر مناسب ميز ناهارخوري” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۹:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات رايج چيدمان كمد لباس

آيا كارهاي هر روز صبح شما با تلاش براي پوشيدن چند لباس متفاوت شروع مي‌شود و سپس آن‌ها را روي تخت خوابتان مي‌اندازيد؟
چيدمان كمد لباس

به هم ريختگي كمد لباس

آيا وسايل درون كمد لباس شما بيشتر اوقات را به جاي اينكه در كمد قرار بگيرد، در اتاق خوابتان پخش شده است؟ با استفاده از اين نكات، قفسه لباس خود را به مسير اصلي آن برگردانيد. اگر در تلاش هستيد تا كمد لباس خود را مرتب كنيد، ما نكات و ترفندهايي براي ايجاد كمي نظم در چيدمان كمد لباس شما را در اين نوشتار از مجله دلتا آورده‌ايم.

چيدمان كمد لباس

 

نصب يك قلاب در كمد لباس براي لباس‌هاي اضافي

از پرت كردن لباس خودداري كرده و شروع به آويز كردن لباس‌هاي اضافي خود كنيد. يك قلاب را در پشت در كمد لباس خود قرار دهيد و هنگام تعويض لباس‌هايي كه نپسنديده‌ايد، مي‌توانيد آن‌ها را كه باعث جلب نظر شما نشده است،  آويزان كنيد. به اين ترتيب همه چيز را بدون چين و چروك نگه مي‌داريد و مي‌توانيد وقتي زمان بيشتري پيدا كرديد، آن‌ها را در جاي خود و مرتب آويزان كنيد.

چيدمان كمد

يك رخت آويز ايستاده را با يك كيسه مخصوص آويز لباس اضافه كنيد

از چوب لباسي كمد براي آويزان كردن لباس‌هايي كه مرتب مي‌پوشيد استفاده كنيد، به خصوص چيزهايي مانند كت‌ كه هر روز مي‌پوشيد يا شلوار جين مورد علاقه خود. هر چيزي كه براي لباسشويي در نظر گرفته شده باشد، مي‌تواند تا زماني كه نوبت به شستشوي آن برسد، در كيسه مخصوص آويز لباس ريخته شود.

چيدمان لباس

نحوه سر و كله زدن با انبوه جواهرات در كمد لباس

اگر جواهرات شما مكاني براي مرتب‌سازي مانند كمد لباس ندارند، در نهايت باعث به هم ريختگي كمد مي‌شوند. براي رفع اين مشكل درهم و برهمي دو گزينه ساده وجود دارد.

آويز كردن جواهرات مورد علاقه خود در پشت در كمد لباس، يك راه حل خوب براي زماني است كه كمد شما كوچك است. مي‌توانيد انواع گزينه‌ها را براي آويز كردن مرتب جواهرات پيدا كنيد، اما اگر بودجه كافي داريد، چند قلاب يا حلقه كوچك اين كار را به خوبي انجام مي‌دهد.

چيدمان كمد لباس

با داشتن مقادير زيادي جواهرات و لوازم جانبي كوچك، اغلب راحت‌تر مي‌توان همه چيز را در يك كشو ترتيب داد. اگر با بودجه سازماندهي شده كار مي‌كنيد، مجموعه‌اي از فنجان‌ها و وسايل مربوط به آن، يك راه حل جالب و مقرون به صرفه را فراهم مي‌كند.

چيدمان كمد

قفسه‌هاي آزاد، كمك به فضاسازي كمد لباس

قفسه‌بندي باز و آزاد در اتاق خواب يا كمد لباس، مكان مناسبي را براي نمايش برخي از وسايل مورد علاقه شما ايجاد مي‌كند. اين قفسه را مرتب نگه داريد و سعي كنيد همه چيز را جوري نگه داريد كه اتاق تنفس كافي داشته باشد.

چيدمان كمد

تقسيم‌كننده‌هاي فلزي كمد لباس

مجموعه‌اي از تقسيم كننده‌هاي فلزي در كمد لباس باعث مرتب‌سازي چيدمان كمد لباس‌هاي شما در قفسه‌هاي باز مي‌شود. آن‌ها نه تنها جلوه‌اي مدرن به قفسه مي‌دهند، بلكه به جدا كردن تكه‌هاي لباس شما نيز كمك مي‌كنند. براي جلوگيري از ازدحام بيش از حد، سعي كنيد گروه‌هاي لباس خود را به پنج عدد يا كمتر محدود كنيد.

كمد لباس

آيا كمد لباس شما در حال خفه شدن است؟

اگر لباس‌ها در حال سرازير شدن از كمد لباس است، مواردي وجود دارد كه ممكن است كمك كند چند اينچ اضافي را در آن اضافه كنيد. چوب لباسي‌هاي غير يك شكل را از كمد لباس خود خارج كنيد. براي ايجاد يكنواختي بيشتر روي ميله كمد خود، از چوب لباسي‌هاي يك شكل استفاده كنيد. اين كار به وسايل شما امكان مي دهد كه به طور مرتب در كنار هم قرار بگيرد و فضا را ذخيره مي‌كند. از اين فرصت استفاده كنيد تا چوب لباسي خود را به يك نوع روكش‌دار مخملي تغيير دهيد تا از ليز خوردن لباس‌ها جلوگيري شود.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “ويژگي‌هاي كمدديواري مناسب در اتاق‌خواب” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۵:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع: