تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

تركيب پترن‌هاي مختلف در دكوراسيون

پترن، عنصري تكرارشونده است كه بر يك شبكه منظم و يكنواخت قرار مي‌گيرد. پترن‌ها چه در پارچه به كار روند و چه در پوشش ديوارها و كف به سطوح اتاق هيجان ديداري مي‌دهند.
تركيب پترن در دكوراسيون

استفاده از پترن

ترس بيشتر افراد براي استفاده از پترن‌ها، شلوغي و ايجاد عدم توازن در دكوراسيون است، اما در حقيقت، تركيب پترن در دكوراسيون زماني كه به درستي استفاده مي‌شود، مي‌توانند جذابيت‌هاي داخلي را افزايش دهند، اما هنگامي كه به اشتباه استفاده مي‌شوند، ممكن است يك فضاي ايده‌آل با دكوراسيوني متناسب را نيز خراب كرده و در آن عدم توازن ايجاد كنند. از اين رو با اين نوشتار از مجله دلتا در ادامه با برخي نكات كاربردي در مورد نحوه تركيب متناسب پترن‌ها همراه باشيد.

تصميم‌گيري درباره طرح رنگي

اول و مهمتر از همه، شما بايد بدانيد كه چه رنگي براي دكوراسيون داخلي شما مناسب است. رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه با هم تركيب زيبايي ايجاد مي‌كنند. اين يك شروع خوب براي انتخاب رنگ پترن‌ها خواهد بود. به عنوان مثال اگر در دكوراسيون منزل رنگ‌هاي سياه و سفيد داريد مي‌توانيد از خال خال  يا راه راه  سفيد مشكي استفاده كنيد و الگوي رنگي موجود در دكوراسيون را در پترن‌ها نيز تكرار نماييد. مزيت انجام اين كار ايجاد هماهنگي و نگاهي منسجم در دكوراسيون فضاست.

پترن مختلف در دكوراسيون

 

از طرح‌هاي چاپي و پترن‌ مورد علاقه خود شروع كنيد

از طرح‌هاي چاپي و گرافيكي و پترن‌هاي مورد علاقه خود كمك بگيريد و سپس با رنگ‌هاي به كار رفته در دكوراسيون منزل آن‌ها را امتحان كنيد يا در صورت علاقه، از رنگ‌هاي داراي هارموني با ساير اجزا يا در تضاد كامل براي ايجاد نقاط كانوني و قسمت‌هاي مورد علاقه براي قرار دادن مركز توجه بصري از آن‌ها استفاده كنيد. براي انتخاب طرح به كوچكي و بزرگي پترن‌ها براي تاثيرگذاري بيشتر توجه كنيد. از پترن‌هاي ريز در نقاط دور از ديد چشم استفاده نكنيد و مقياس پترن را با ابعاد اجزايي از دكوراسيون كه در آن پترن به كار مي‌رود مورد نظر قرار دهيد تا به خوبي ديده شوند و هم تاثير بصري مثبتي در دكوراسيون ايجاد كنند.

پترن مختلف

بازي با رنگ‌هاي خنثي

اگر فكر مي‌كنيد افزودن الگوهاي بيشتر و رنگارنگ دكوراسيون منزل را شلوغ و نا‌به‌سامان مي‌كند، مي‌توانيد به جاي صرف نظر از  به كارگيري پترن‌هاي مختلف در كنار هم از رنگهاي خنثي استفاده كنيد. براي مثال مي‌توانيد از تناژهاي رنگي سفيد، كرم يا بژ استفاده كنيد. اين رنگ‌ها مي‌توانند رنگ پايه و زمينه خوبي براي پترن‌ها باشند تا بدون نگراني از پترن‌هاي بيشتري در صورت تمايل استفاده كنيد.

تركيب پترن در دكور

توجه به اندازه پترن‌ها

ضروري است كه به اندازه الگوهايي كه با هم تركيب مي‌كنيد، توجه داشته باشيد. بهتر است از استفاده از پترن‌هايي با اندازه و مقياس‌هاي مشابه در كنار يكديگر اجتناب كنيد. به عنوان مثال، مي‌توانيد از الگوي بزرگتر براي پرده و كوچكتر براي كوسن‌ها استفاده كنيد. تركيب‌هاي متفاوت مقياس و اندازه الگوها باعث ايجاد هماهنگي بيشتر در منزل خواهند شد.

دكوراسيون

تركيب پترن‌هايي به رنگ سفيد در كنار يك تك رنگ

از ديگر راه‌هاي امن براي استفاده از الگوها اين است كه آن را با سفيد تركيب يا فقط يك الگو با پس زمينه سفيد انتخاب كنيد. مي‌توانيد با تركيب رنگ‌هاي مختلف پترن خاصي را با پايه سفيد امتحان كنيد. البته بايد بدانيد با اين كار پترن‌ها كمتر به چشم مي‌آيند و اگر دكوراسيون شلوغي داريد و علاقه به استفاده از پترن‌ها داريد يا دكوراسيون مينيمال‌تر را ترجيح مي‌دهيد، اين انتخاب خوبي براي شما خواهد بود. البته شايان ذكر است طرح پترن‌ها و ظرافت آن‌ها نيز در اين سادگي بسيار تاثيرگذار است.

تركيب پترن مختلف

تركيب رنگ‌هاي پررنگ با پترن‌ها

در واقع فارغ از شكل و طرح‌هاي متفاوت، پترن ها به دليل داشتن طرح و افزودن الگوهاي گرافيكي به فضا كمي فضا را شلوغ تر مي‌كنند و اين تاثيرات بصري مي‌تواند با رنگ‌هاي شاد و پررنگ بيشتر شده  و تاثيرات بيشتري در دكوراسيون ايجاد كنند.

تركيب پترن

تعداد پترن‌ها در كنار هم

درباره اين موضوع كه چگونه مي‌توان چند الگو را در يك فضاي مورد استفاده قرار داد مي‌توان گفت پيشنهاد طراحان استفاده از سه تا چهار الگو در مقياس و اندازه‌هاي مختلف است كه بهتر است يكي از پترن‌ها با مقياس بزرگتر استفاده شود تا بقيه الگوها را تحت تاثير قرار دهد و تركيب مناسب‌تري ايجاد كند.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “پارچه سوزن دوزي، براي يك دكوراسيون امروزي!” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۰:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون پرتغال

ليسبون برخلاف اكثر شهرهاي بزرگ اروپا كه با گسترش شهرها در پيرامون شهرهاي قديمي شكل گرفته‌اند، سال‌هاي بسياري است كه بدون گسترش چشم‌گيري، به‌صورت قديمي خود باقي‌مانده‌است.
ليسبون پرتغال

شهر ليسبون

شهر ليسبون پرتغال كه به عنوان پايتخت اين كشور شناخته مي‌شود، از جمله مهم‌ترين اماكن ديدني اين كشور به شمار مي‌آيد و به خاطر قرار گرفتن در امتداد رودخانه تاگوس، از آب و هوايي معتدل و دلنشين برخوردار است. وجود كافه‌ها و رستوران‌هاي متعدد، كليساها و آثار باستاني خيره كننده و كوچه‌ها و خيابان‌هاي رازآلود در دل اين شهر باعث شده است، تا سالانه گردشگران بيشماري راهي اين شهر شده و از جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون ديدن كنند.

ليسبون

كليساي جامع ليسبون | Lisbon Cathedral

كليساي جامع ليسبون، از جمله بناهايي است كه توجه تمام گردشگران را به خود جلب مي‌كند و معماري آن تلفيقي از معماري دوره‌هاي تاريخي مختلف است. ساخت اين كليسا در سال ۱۱۵۰ تمام شده و در طول ساليان طولاني، بارها و بارها دچار تخريب و مجددا بازسازي شده است. اين كليسا با نام اختصاري سه (SE) نيز ناميده و بازديد از آن به همه گردشگران توصيه مي‌شود.

كليساي ليسبون

موزه ملي كاشي ليسبون | National Azulejo Museum

اگر به شهر ليسبون سفر كرده‌ايد، حتما بخشي از زمان خود را به بازديد از موزه كاشي اين شهر كه در كليسا و خياباني با نام Convento da Madre de Deus قرار گرفته است، اختصاص دهيد. اين موزه، مجموعه‌اي از زيباترين كاشي‌ها را از دوره‌هاي تاريخي مختلف گردآوري نموده و بازديدكنندگان با تماشاي آن‌ها مي‌توانند، اوقاتي خوش و به يادماندني را تجربه كنند.

موزه كاشي ليسبون

آسانسور سانتا جاستا | Santa Justa Lift

آسانسور سانتا جاستا، يكي از مهم‌ترين جاهاي ديدني شهر ليسبون است كه با ظاهري عجيب و بسيار زيبا، توجه تمام گردشگران را به خود جلب مي‌كند. اين آسانسور كه در مركز شهر ليسبون به چشم مي‌خورد، داراي ظاهري شبيه به برج ايفل بوده و جالب است بدانيد كه معمار آن Raoul Mesnier du Ponsard، شاگرد گوستاو ايفل، معمار برج ايفل بوده است. گردشگران به راحتي مي‌توانند، چشم اندازي زيبا و خارق‌العاده را بر فراز اين آسانسور عجيب و زيبا تماشا كنند.

آسانسور

برج تاريخي بلم | Belém Tower

برج تاريخي بلم كه به عنوان يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون شناخته مي‌شود، در مجاورت با رودخانه تاگوس قرار گرفته است. اين برج در سال ۱۵۱۵ احداث شده و در آن زمان به عنوان استحكامات نظامي شهر ليسبون، نقش بسيار مهمي را ايفا نموده است. برج بلم در ليست ميراث جهاني يونسكو نيز به ثبت رسيده و امروزه مورد حفاظت بسيار شديد قرار گرفته است.

برج تاريخي بلم

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “جاذبه هاي گردشگري كيتو در اكوادور” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۲:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

هيجان انگيزترين زيپ لاين‌هاي دنيا

تجربه سرعت بالا، ارتفاعات حيرت انگيز و چشم اندازهاي خيره كننده، افرادي را كه به دنبال هيجان هستند جذب خطوط كابلي سراسر دنيا مي‌كند.
زيپ لاين

زيپ لاين‌هاي هيجان انگيز

روش كار زيپ لاين به اين صورت است كه فرد با ريسمان و طناب به صورت نشسته و يا به روي شكم قرار مي‌گيرد و سپس با سرعت بسيار زياد كه گاه به ۱۰۰ مايل در ساعت (۱۶۰ كيلومتر در ساعت) مي‌رسد، روي كابل‌هاي معلق در هوا سر مي‌خورد. سواري گرفتن از خطوط كابلي با تركيبي برابر از هيجان و وحشت، تجربه‌اي است كه افراد مشتاق ماجراجويي نمي‌توانند آن را از دست بدهند. چه بخواهيد به تنهايي روي اين خطوط به پرواز درآييد، چه با يك يا دو نفر ديگر همراه شويد، در اين مقاله برخي از جالب ترين، سريع‌ترين، مرتفع‌ترين و خيره كننده‌ترين زيپ لاين‌ها معرفي شده است. با بخش گردشگري مجله دلتا همراه باشيد.

هيجان

۱- اسلات زيلا (SlotZilla)

از آنجا كه زيپ لاين‌هاي شهري زيادي وجود ندارند كه تمام طول سال فعال باشند، اسلات زيلا در لاس وگاس (Las Vegas) نسبتا منحصر به فرد است. اگرچه اين خط بلندترين، سريع‌ترين و يا طولاني‌ترين خط در جهان نيست، اما به سواران خود اجازه مي‌دهد، درحالي كه فقط ۷۷ پا (۴/۲۳متر) بالاتر از جمعيت مردم شهر هستند، وارد مركز شهر وگاس شوند.

سرعت حركت، بسيار بالاست و سواران بر كابل تنها در حد يك نگاه اجمالي، فرصت تماشاي چراغ‌هاي چشمك زن شهر وگاس و صحنه‌هاي تفريح و مهماني را دارند.

بازي

۲- لا ترولي ين (La Tyrolienne)

آيا مي‌خواهيد به سفري برويد كه بعدها به آن افتخار كنيد؟ اگر چنين است، پس سواري روي زيپ لاين «لاترولي ين» در استراحتگاه وال تورنز (Val Thorens) را تجربه كنيد. اين خط كابلي با ارتفاع ۱۰۵۹۷ پا (۳۲۲۹ متر)، بلندترين خط در جهان و البته مناسب همه است. همچنين، مناظر خيره كننده كوهستان آلپ، بخش فرانسوي (French Alps)، تاثيرگذارترند. سواران اين خطوط در رده سني ۸ تا ۸۸ مي‌توانند بر فراز كوهستان پوشيده از برف عبور كنند و تجربه‌اي فراموش نشدني براي خود رقم بزنند.

هيجان انگيز

۳- مانستر (The Monster)

در سال ۲۰۱۶، نام زيپ لاين مانستر واقع در پارك ماجراجويي تورو ورد (Toro Verde) در كتاب ركوردهاي جهاني گينس به عنوان طولاني‌ترين خط كابلي در جهان ثبت شد. اين خط بيش از يك و نيم مايل (۴/۲ كيلومتر) در سراسر منطقه روستايي جنگلي پورتوريكويي (Puerto Ricans)، كشيده شده است و مي‌تواند با سرعت ۹۵ مايل در ساعت (۱۵۳ كيلومتر در ساعت) حركت كند و درست وقتي كه فكر مي‌كنيد هيچ چيز، ديگر بهتر از آن نخواهد بود، مي‌بينيد هنوز هم موردي بهتر وجود دارد. خطوط كابلي مانستر در نورو ورد، بابت هر نفر كه بر اين كابل سوار مي‌شود، درصدي به بنياد ريكي مارتين كه با قاچاق انسان مبارزه مي‌كند، هديه مي‌دهد.

شهربازي

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “جاده‌هاي رويايي‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

شهرهاي ۲۴ ساعته جهان كجاست؟

چه شهرهايي 24 ساعت شبانه روز بيدارند؟
شهرهاي 24 ساعته

شهرهاي ۲۴ ساعته جهان را مي‌شناسيد؟

آيا مي‌دانيد شهرهاي ۲۴ ساعته جهان در كدام كشورها قرار دارند؟ سبك زندگي در اين شهرهاي شب زنده‌دار متفاوت است. همه چيز در آن به سرعت اتفاق مي‌افتد. در گوشه گوشه اين شهرها پارتي‌هاي شبانه روزي، غذاخوري‌ها و ديگر اماكن خوشگذراني در هر لحظه برقرار است. از اين رو، شهرهاي ۲۴ ساعته هرگز به خواب فرو نمي‌روند.  با بخش گردشگري مجله دلتا همراه باشيد.

شبانه روزي

  1. نيويورك، ايالات متحده آمريكا يكي از شهرهاي ۲۴ ساعته جهان

شهر نيويورك مترادف شب زنده داري بي‌‎حد و حصر است. عجيب و غريب‌ترين پارتي‌هاي جهان را در اين شهر شاهد خواهيد بود. نيويورك هرگز به خواب نمي‌رود و اگر نيمه‌هاي شب هوس پياده‌روي كنيد، مطمئن باشيد كه به هيجان انگيزترين مهماني هاي شبانه دعوت خواهيد شد. خيابان‌هاي نوراني، كافه‌هاي شبانه روزي و بارهاي زيرزميني پر زرق و برق، نيويورك را در صدر ليست شهرهاي ۲۴ ساعته جهان قرار مي‌دهد.

شهر 24 ساعته

  1. مونته ويدئو، اروگوئه (Montevideo, Uruguay)

يك مهماني ساحلي را تصور كنيد. اما تا آخر شب صبر كنيد… هنوز كه اتفاقي نيفتاده است. يكي از بهترين پارتي‌هاي عمرتان را در مونته ويدئو تجربه خواهيد كرد. اين شهر با سواحل پهناور و مناطق سرسبز به بهشت شكارچيان شب زنده‌دار تبديل شده است.

شب زنده دار

  1. مادريد، اسپانيا (Madrid, Spain)

انرژي اين شهر مُسري است. به زبان ساده‌تر مي‌توان گفت زماني كه كل جهان به خواب فرو مي‌رود، مادريد تازه از خواب بيدار مي‌شود. موسيقي‌هاي وجدآور تمام طول شب در كافه‌ها و بارهاي ۲۴ ساعته آن برقرار است.

اسپانيا

  1. بيروت، لبنان (Beirut, Lebanon)

بيروت، نيويورك خاورميانه و پايتخت پارتي آن محسوب مي‌شود. در اين شهر فرهنگ‌هاي متفاوتي به چشم مي‌خورد و شب زنده‌ داري‌هاي پر جنب و جوشي انجام مي‌شود.

لبنان

  1. پاريس، فرانسه (Paris, France)

پاريس، شهر نور است و پس از تاريكي به يكي از زيباترين چشم اندازهاي جهان تبديل مي‌شود. روشنايي برج ايفل چشم‌ها را خيره مي‌كنند و خيابان مقابل آن شاد و پر هياهو به نظر مي‌رسد. ظاهر ظريف شهر و مردم فعال پاريس، در جهان، دومي ندارند.

فرانسه

  1. قاهره، مصر (Cairo, Egypt)

زماني كه در قاهره هستيد، زمان مثل برق و باد مي‌گذرد. جذابيت ۲۴ ساعته شهر با سرگرمي‌هاي شبانه آن چند برابر مي‌شود. هيچ چيز مثل قليان آخر شب يا نوشيدني خوشمزه نمي‌تواند حالتان را جا بياورد. شما مي‌توانيد در حاليكه قليان مي‌كشيد از تماشاي مردم محلي لذت ببريد.

مصر

  1. مغرب، مراكش (Marrakech, Morocco)

مراكش يك سرزمين فوق‌العاده است و آخر شب ها منفجر مي‌شود. مراكش در روز بسيار پر جنب و جوش است اما شب‌ها رويايي مي‌شود. آب و هواي اين شهر براي يك نوشيدني شامگاهي بسيار ايده‌آل است. مراكش يك سرزمين بي‌نظير است كه هرگز اجازه نمي‌دهد از حال خوشي كه داريد پايين بياييد. ميدان اصلي شهر منزلگاه غذاخوري‌هاي بي‌شمار و پاتوق افراد شكمو است كه نيمه شب بدنبال رستوران در خيابان‌ها چرخ مي‌زنند.

مراكش

  1. بمبئي، هند (Mumbai, India)

برخلاف ديگر نقاط جهان، بمبئي شهري است كه هر روز از خاكستر آتش شب قبل بر مي‌خيزد و دوباره با تاريك شدن هوا پارتي واقعي شروع مي‌شود. كلاب هاي شبانه، استراحتگاه‌هاي جالب و رانندگي در كنار دريا، شب شما را مي‌سازند. اين مقصد مانند ساعتي است كه هرگز از حركت باز نمي‌ايستد. بمبئي يكي از بزرگترين شهرهاي ۲۴ ساعته در هند به شمار مي‌رود.

هند

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “موزه‌هاي خنده‌دار دنيا‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۶:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

تركيب پترن‌هاي مختلف در دكوراسيون

پترن، عنصري تكرارشونده است كه بر يك شبكه منظم و يكنواخت قرار مي‌گيرد. پترن‌ها چه در پارچه به كار روند و چه در پوشش ديوارها و كف به سطوح اتاق هيجان ديداري مي‌دهند.
تركيب پترن در دكوراسيون

استفاده از پترن

ترس بيشتر افراد براي استفاده از پترن‌ها، شلوغي و ايجاد عدم توازن در دكوراسيون است، اما در حقيقت، تركيب پترن در دكوراسيون زماني كه به درستي استفاده مي‌شود، مي‌توانند جذابيت‌هاي داخلي را افزايش دهند، اما هنگامي كه به اشتباه استفاده مي‌شوند، ممكن است يك فضاي ايده‌آل با دكوراسيوني متناسب را نيز خراب كرده و در آن عدم توازن ايجاد كنند. از اين رو با اين نوشتار از مجله دلتا در ادامه با برخي نكات كاربردي در مورد نحوه تركيب متناسب پترن‌ها همراه باشيد.

تصميم‌گيري درباره طرح رنگي

اول و مهمتر از همه، شما بايد بدانيد كه چه رنگي براي دكوراسيون داخلي شما مناسب است. رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه با هم تركيب زيبايي ايجاد مي‌كنند. اين يك شروع خوب براي انتخاب رنگ پترن‌ها خواهد بود. به عنوان مثال اگر در دكوراسيون منزل رنگ‌هاي سياه و سفيد داريد مي‌توانيد از خال خال  يا راه راه  سفيد مشكي استفاده كنيد و الگوي رنگي موجود در دكوراسيون را در پترن‌ها نيز تكرار نماييد. مزيت انجام اين كار ايجاد هماهنگي و نگاهي منسجم در دكوراسيون فضاست.

پترن مختلف در دكوراسيون

 

از طرح‌هاي چاپي و پترن‌ مورد علاقه خود شروع كنيد

از طرح‌هاي چاپي و گرافيكي و پترن‌هاي مورد علاقه خود كمك بگيريد و سپس با رنگ‌هاي به كار رفته در دكوراسيون منزل آن‌ها را امتحان كنيد يا در صورت علاقه، از رنگ‌هاي داراي هارموني با ساير اجزا يا در تضاد كامل براي ايجاد نقاط كانوني و قسمت‌هاي مورد علاقه براي قرار دادن مركز توجه بصري از آن‌ها استفاده كنيد. براي انتخاب طرح به كوچكي و بزرگي پترن‌ها براي تاثيرگذاري بيشتر توجه كنيد. از پترن‌هاي ريز در نقاط دور از ديد چشم استفاده نكنيد و مقياس پترن را با ابعاد اجزايي از دكوراسيون كه در آن پترن به كار مي‌رود مورد نظر قرار دهيد تا به خوبي ديده شوند و هم تاثير بصري مثبتي در دكوراسيون ايجاد كنند.

پترن مختلف

بازي با رنگ‌هاي خنثي

اگر فكر مي‌كنيد افزودن الگوهاي بيشتر و رنگارنگ دكوراسيون منزل را شلوغ و نا‌به‌سامان مي‌كند، مي‌توانيد به جاي صرف نظر از  به كارگيري پترن‌هاي مختلف در كنار هم از رنگهاي خنثي استفاده كنيد. براي مثال مي‌توانيد از تناژهاي رنگي سفيد، كرم يا بژ استفاده كنيد. اين رنگ‌ها مي‌توانند رنگ پايه و زمينه خوبي براي پترن‌ها باشند تا بدون نگراني از پترن‌هاي بيشتري در صورت تمايل استفاده كنيد.

تركيب پترن در دكور

توجه به اندازه پترن‌ها

ضروري است كه به اندازه الگوهايي كه با هم تركيب مي‌كنيد، توجه داشته باشيد. بهتر است از استفاده از پترن‌هايي با اندازه و مقياس‌هاي مشابه در كنار يكديگر اجتناب كنيد. به عنوان مثال، مي‌توانيد از الگوي بزرگتر براي پرده و كوچكتر براي كوسن‌ها استفاده كنيد. تركيب‌هاي متفاوت مقياس و اندازه الگوها باعث ايجاد هماهنگي بيشتر در منزل خواهند شد.

دكوراسيون

تركيب پترن‌هايي به رنگ سفيد در كنار يك تك رنگ

از ديگر راه‌هاي امن براي استفاده از الگوها اين است كه آن را با سفيد تركيب يا فقط يك الگو با پس زمينه سفيد انتخاب كنيد. مي‌توانيد با تركيب رنگ‌هاي مختلف پترن خاصي را با پايه سفيد امتحان كنيد. البته بايد بدانيد با اين كار پترن‌ها كمتر به چشم مي‌آيند و اگر دكوراسيون شلوغي داريد و علاقه به استفاده از پترن‌ها داريد يا دكوراسيون مينيمال‌تر را ترجيح مي‌دهيد، اين انتخاب خوبي براي شما خواهد بود. البته شايان ذكر است طرح پترن‌ها و ظرافت آن‌ها نيز در اين سادگي بسيار تاثيرگذار است.

تركيب پترن مختلف

تركيب رنگ‌هاي پررنگ با پترن‌ها

در واقع فارغ از شكل و طرح‌هاي متفاوت، پترن ها به دليل داشتن طرح و افزودن الگوهاي گرافيكي به فضا كمي فضا را شلوغ تر مي‌كنند و اين تاثيرات بصري مي‌تواند با رنگ‌هاي شاد و پررنگ بيشتر شده  و تاثيرات بيشتري در دكوراسيون ايجاد كنند.

تركيب پترن

تعداد پترن‌ها در كنار هم

درباره اين موضوع كه چگونه مي‌توان چند الگو را در يك فضاي مورد استفاده قرار داد مي‌توان گفت پيشنهاد طراحان استفاده از سه تا چهار الگو در مقياس و اندازه‌هاي مختلف است كه بهتر است يكي از پترن‌ها با مقياس بزرگتر استفاده شود تا بقيه الگوها را تحت تاثير قرار دهد و تركيب مناسب‌تري ايجاد كند.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “پارچه سوزن دوزي، براي يك دكوراسيون امروزي!” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۲:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

نشيمني دنج پشت پنجره كه دل شما را مي‌برد!

نشيمن‌ پشت پنجره مي‌تواند براي نشستن باشد يا افزودن يك فضاي شيك به دكوراسيون داخلي منزل.
نشيمن پشت پنجره

نشيمن مدرن پشت پنجره

داشتن يك گوشه دنج در خانه كه بتوان ساعاتي از روز را در آن به مطالعه، نوشتن اتفاقات روزانه يا نوشيدن چاي پرداخت، كمك زيادي به روحيه مي‌كند، مخصوصا اگر در خانه پنجره‌هايي داريد كه از دريچه آن مي‌توانيد به منظره زيباي روبرو نگاه كنيد. پنجره بهترين مكان براي ايجاد چنين گوشه‌هاي دنج و راحتي است. نشيمن پشت پنجره پناهگاه خستگي‌هاي شما است و اجازه مي‌دهند ساعتي را به روش خود زندگي كنيد و از آن لذت ببريد. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي را براي چنين گوشه‌هايي خواهيم گفت. پس با ما همراه باشيد.

كاربرد نشيمن پشت پنجره

اين گوشه‌هاي دنج مي‌تواند فضايي جذاب براي ترغيب كودكان به كتاب خواندن باشد. چرا كه شفافيت پنجره نور كافي را براي خواندن در اختيار آن‌ها مي‌گذارد و هم اين كه كودك مي‌تواند با نگاه كردن به مناظر زيباي اطراف خستگي را از چشمان خود دور كند. كتابخانه‌ معمولا جزو فضاهايي‌ است كه داراي پنجره‌هاي سرتاسري‌ است. از اين رو پتانسيل بالايي براي ايجاد نشيمن‌هاي زيباي پشت پنجره دارند.

پشت پنجره

پشت پنجره، مي‌تواند به‌سان نشيمن‌ خصوصي براي پذيرايي از يك دوست صميمي هم عمل كند. اين نشيمن‌هاي زيبا را با رنگ‌هاي انرژي بخش نظير قرمز يا نارنجي تزيين كنيد و از زيبايي و تاثيرگذاري آن لذت ببريد.

نشيمن‌ پشت پنجره در طراحي دكوراسيون اتاق كار هم مي‌تواند كاربرد داشته باشد. هر گاه نشستن طولاني مدت روي صندلي چوبي مخصوص ميزكار شما را خسته كرد مي‌توانيد به اين نشيمن‌ها كه در كنار آن طراحي كرده‌ايد پناه ببريد. كوسن‌هاي زيبا بگذاريد، پاها را دراز كنيد و از ادامه كار خود لذت ببريد.

گوشه دنج

راهروهاي ارتباطي هم فضايي مناسب براي داشتن گوشه‌اي دنج است. اگر در راهروهاي خانه پنجره داريد كه رو به منظره‌اي زيبا باز مي‌شود حتما از اين ايده براي طراحي دكوراسيون داخلي آن استفاده كنيد با اين كار شما راهرويي متفاوت و منحصر به فرد خواهيد داشت.

شما حتي در اتاق‌خواب هم مي‌توانيد گوشه‌اي دنج و مخصوص به خود داشته باشيد. اما بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه حتما براي انتخاب رنگ عناصر تزييني اين گوشه‌هاي دنج به رنگ‌هاي غالب و سبك طراحي دكوراسيون داخلي اتاق خواب توجه كنيد.

پنجره

اگر فكر مي‌كنيد گوشه‌هاي دنج پشت پنجره يكنواخت و كسل‌كننده است، با اضافه كردن چند كوسن زيبا به آن اين حس را از بين ببريد. يادتان باشد كه كوسن هاي كوچك، تغييرات بزرگي در دكوراسيون‌داخلي خانه ايجاد مي‌كند. در انتخاب رنگ كوسن دقت كنيد تا از رنگ‌هاي مكمل و هماهنگ با طراحي دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد.

نشيمن

براي داشتن نشيمن‌هاي پشت پنجره‌اي و گوشه‌هاي دنج با هيچ محدوديتي روبرو نيستيد، اگر در فضايي احساس آرامش مي‌كنيد مي‌توانيد اين نشيمن‌ها را در آن به وجود بياوريد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۶:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون پذيرايي بدون پنجره

همه ما به دنبال نور كافي در دكوراسيون منزل هستيم و براي خريد، طراحي و … نور طبيعي منزل را در نظر مي‌گيريم. 
پذيرايي بدون پنجره

 پذيرايي بدون پنجره 

وقتي اتاقي در خانه بدون پنجره است ما نور طبيعي ورودي به داخل فضا را از دست مي‌دهيم و فضا حالتي گرفته و كسل‌كننده به خود مي‌گيرد. پنجره‌ها به فضا حس و حالي باز و سرزنده مي‌دهند و باعث ورود نور طبيعي چه در روز و چه در شب به خانه مي‌شوند. اما با استفاده از راه‌هاي مشخص مي‌توان اين حس و حال را به فضا اضافه كرد.پس با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد تا راه‌هايي را معرفي كنيم تا به وسيله آن‌ها بتوانيد مشكل پذيرايي بدون پنجره را حل كنيد.

استفاده از نورهاي تاكيدي

يكي از ايده‌هاي عالي براي نورپردازي دكوراسيون پذيرايي بدون پنجره، استفاده از نورهاي تاكيدي است. اين لامپ‌ها گرچه انرژي كمي براي تامين نور استفاده مي‌كنند اما در روشنايي محيط منزل بسيار تاثير گذار اند. ضمن اينكه شيوه جديدي از نورپردازي به شكل مدرن را به نمايش مي‌گذارند و از اين رو بسيار مورد توجه اند. اگر چه نور مصنوعي جايگزين كاملي براي نور طبيعي محسوب نمي‌شود اما با شيوه به كارگيري صحيح، مي‌توان كمبود نور را به شكلي عالي در منزل جبران كرد.

دكور پذيرايي

استفاده از رنگ‌هاي روشن

توجه داشته باشيد كه استفاده از رنگ‌هاي تيره در فضاي دكوراسيون بدون پنجره كار اشتباهي است. چنين رنگ‌هايي محيط منزل را بيش از اندازه تاريك مي‌سازد. البته در صورت تمايل مي‌توانيد رنگ‌هاي خنثي را در دكوراسيون پذيرايي به كار ببريد. اين رنگ‌ها نيز كمبود نور را تا حد قابل قبولي جبران مي‌كنند. از اين رو گزينه مناسبي براي ااستفاده در محيط‌هاي بدون پنجره است. بهتر است درصد نورهاي روشن به كار رفته در آن، نسبت به رنگ‌هاي تيره بيشتر باشد.

دكوراسيون پذيرايي

استفاده از رنگ ديوار خنثي يا روشن

رنگ ديوار پذيرايي را روشن، ترجيحاً سفيد انتخاب كنيد. تصور نكنيد دكوراسيون پذيرايي بدون پنجره محيطي دلهره آور و كمبود نور غير قابل جبران است. شما مي‌توانيد با شگردهاي دكوراسيون اين تاريكي و فقدان نور را جبران كنيد.

لامپ‌هاي ايستاده

در طراحي پذيرايي بدون پنجره حتماً از لامپ‌هاي ايستاده استفاده كنيد. اين لامپ‌ها ضمن اينكه محيط منزل را زيبا مي‌سازند، جلوه‌اي از دكوراسيون پرنور را در منزل خلق مي‌كنند. به همين خاطر بسيار مورد توجه اند.

دكوراسيون بدون پنجره

 ساده گرايي

براي چيدمان وسايل در اين طراحي بايد از وسايل تزييني جذاب در عين سادگي كمك بگيريد. در چنين دكوراسيوني نبايد محيط اتاق نشيمن را بيش از اندازه شلوغ كرد.

پذيرايي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “آينه كاري سالن پذيرايي” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۱:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي ديوار پشت تخت خواب

هر فضاي خانه وسايل ضروري مخصوص به خود را دارد كه به فضا شخصيت مستقل از ديگر فضاهاي داخلي خانه مي‌بخشد.
ديوار پشت تخت خواب

ديوار پشت تخت خواب

يكي از وسائلي كه دكوراسيون‌داخلي اتاق‌خواب را تحت تاثير قرار مي‌دهد تخت خواب است. تخت‌خواب‌ها را مي‌توان متناسب با دكوراسيون داخلي اتاق‌خواب تزيين كرد، مثلا مي‌توانيد با ايجاد تغييراتي در ديوار پشت تخت خواب آن‌ را با اتاق هماهنك كنيد. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم چند ايده را به شما پيشنهاد دهيم. پس با ما همراه باشيد.

استفاده از كاشي‌هاي نقش برجسته در ديوار پشت تخت‌خواب

شما مي‌توانيد با ايجاد تغيير در ديوار پشت تخت‌خواب بر زيبايي چهره آن تاثيرگذار باشيد. به طور مثال مي‌توانيد از كاشي‌هاي نقش برجسته  روي ديوار اتاق استفاده و بعد رو تختي را هماهنگ با رنگ اين كاشي‌ها انتخاب كنيد تا زيبايي چهره تخت‎خواب دوچندان شود.

طراحي ديوار تخت خواب

كاغذديواري‌هاي منحصر به فرد براي ديوار پشت تخت‌خواب

مي‌توانيد ديوار پشت تخت خواب را با استفاده از كاغذديواري‌هاي منحصربه‌فرد تزيين كنيد تا هم دكوراسيون‌داخلي اتاق خواب دست‌خوش تغييرات شود، هم تخت‌خواب جلوه جذاب‌تر پيدا كند.

ديوار تخت خواب

استفاده از رنگ‌ها و نقش‌هاي جذاب براي ديوار پشت تخت‌خواب

اگر روحيه هنرمندانه داريد مي‌توانيد از نقش‌ها و طرح‌هاي هنري به همراه رنگ‌هاي جذاب در ديوار پشت تخت خواب استفاده كنيد و ديواري هنرمندانه و جذاب در اتاق خواب داشته باشيد.

زيبايي اتاق‌خواب با رنگ‌هاي جذاب

اگر مي‌خواهيد بر تاثير گذارترين عنصر اتاق‌خواب كه همان تخت است تاكيد كنيد، ديوار پشت تخت را يك دست مشكي كرده و پشتي تخت‌خواب را با استفاده از رنگ سفيد و طرح‌هاي كوچك مشكي رنگ تزيين كنيد، جمله‌اي انرژي بخش روي يك تابلو بنويسيد و آن را بر ديوار نصب كنيد، به اين ترتيب شما يك اتاق و تخت‌خواب جذاب و منحصر به فرد خواهيد داشت.

تخت خواب

ديواري با متريال متفاوت در پشت تخت‌خواب

اگر به دنبال تغييرات چشمگيرتري هستيد مي‌توانيد از مواد و مصالح متفاوت‌تري براي ديوار پشت تخت خواب استفاده كنيد. مثلا متريال پشت ديوار را از سنگ‌هاي آنتيك كار كنيد و كنسولي كوتاه پايه پشت تخت قرار دهيد تا بتوانيد آباژورهاي زيبا و جذاب را روي آن قرار دهيد. روي ديوار تابلويي جذاب يا يك آينه شيك و منحصر به فرد نصب كنيد تا در نهايت اتاق‌خوابي منحصر به فرد و زيبا داشته باشيد.

طراحي ديوار پشت تخت خواب

استفاده از پارچه‌هايي جذاب براي پشت تخت خواب

اگر در طراحي دكوراسيون‌داخلي اتاق‌خواب از رنگ روشن استفاده كرده‌ايد، بهتر است كه با استفاده از يك پارچه زيبا و جذاب به آن روح و انرژي بيافزاييد. استفاده از پارچه گلهبي ملايم رنگ براي كوسن‌ها و پشتي ديوارتخت اين اتاق را به اتاقي جذاب و هيجان‌انگيز تبديل كرده است.

قاب عكس‌ براي ديوار پشت تخت‌خواب

استفاده از قاب عكس مي‌تواند ديوار پشت تخت‌خواب را دست خوش تغييرات دلنشين كند. استفاده از اين قاب عكس‌ها شايد ايده ساده به نظر بيايد، اما دكوراسيون‌داخلي اتاق را تحت تاثير قرار مي‌دهد. پس دست به كار شويد و نتيجه شگفت‌انگيز آن را ببينيند.

اتاق خواب

استفاده از چوب در پشت تخت‌خواب

استفاده از چوب در فضاي داخلي خانه مي‌تواند حس طراوت طبيعت را مهمان فضاي داخلي خانه كند، براي اين كه بتوانيد اين حس و حال را به فضاي اتاق‌خواب خود هم وارد كنيد، بهترين گزينه استفاده از يك تكه چوب در پشت تخت‌خواب است. اين تكه چوب مي‌تواند منقوش و حتي حكاكي شده باشد تا زيبايي آن بيش از بيش در اتاق به چشم بيايد.

ديوار پشت تخت خواب

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “دكوراسيون اتاق خواب بي نقص!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۸:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب رنگ آشپزخانه

آيا مي‌دانيد كه رنگ آشپزخانه مي‌تواند باعث شود كه موقع آشپزي و هم زمان صرف غذا راحتي و آرامش بيشتري در محيط حس كنيد؟
انتخاب رنگ آشپزخانه

رنگ مناسب آشپزخانه

گفته مي‌شود كه رنگ‌هاي خاكي، خنثي‌هاي گرم و رنگ‌هاي روشن مي‌توانند در ايجاد آرامش مؤثر باشند. اين رنگ‌ها نه‌تنها نور را خوب بازتاب مي‌دهند، بلكه هر وقت هم كه قصد فروش يا اجاره‌ منزل‌ را داشته باشيد، خيال‌تان راحت است كه چنين طيف‌هايي به سليقه‌ خيلي‌ها خوش مي‌نشيند. در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم درباره انتخاب رنگ آشپزخانه بگوييم، پس با ما همراه باشيد.

قوانين انتخاب رنگ آشپزخانه

در طراحي آشپزخانه معمولا توصيه مي‌شود كه كمتر سراغ رنگ‌هاي خيلي تيره، خنثي‌هاي سرد و ساير رنگ‌‌هاي سرد ازجمله طيف‌هاي آبي، سبز، ارغواني، بنفش و ديگر رنگ‌هاي هم‌خانواده برويد، زيرا اين رنگ‌ها اشتهابرانگيز نيستند و چندان به‌درد آشپزخانه نمي‌خورند. البته صرفا توصيه‌ است، چراكه انتخاب رنگ آشپزخانه درنهايت به سليقه‌ شخصي افراد بستگي دارد.

طراحي آشپزخانه

خنثي‌هاي گرم

خيلي‌ها مي‌ترسند رنگي را انتخاب كنند كه بعدها از انتخابش پشيمان شوند، اما معمولا اگر از طيف‌هاي ميانيِ رنگ‌هاي خنثي انتخاب كنيد، راحت‌تر خواهيد بود. شايد بگوييد كه رنگ‌هاي خنثي خسته‌كننده‌اند، اما فقط كافي است اين رنگ‌ها را با رنگ‌هايي مانند قرمز، زرد يا نارنجي تركيب كنيد تا حس‌وحال گرم‌تري بگيرند. برعكس، اگر رنگ‌هاي خنثي را با سبز، آبي يا بنفش تركيب كنيد، سرد مي‌شوند.

طيف‌هاي قرمز

استفاده از رنگ قرمز در آشپرخانه شايد با سليقه‌ خيلي‌ها جور درنيايد، اما اگر علاقه داريد كه آشپزخانه‌ را با چاشني رنگ‌ها روح تازه‌اي ببخشيد، قرمز انتخاب مناسبي است. مثلا در آشپزخانه‌هايي كه در آنها بيشتر از رنگ‌هاي تيره استفاده شده است، تزريق رنگ قرمز مي‌تواند تيرگي و دل‌مردگي محيط را ازبين ببرد. اگر در آشپزخانه‌اي عمدتا از رنگ‌هاي خاكستري و وسايل استيل استفاده شده است، استفاده‌ هم‌زمان از رنگ قرمز مي‌تواند نقطه‌ي كانوني خوش‌منظره‌اي را مقابل چشم رقم بزند.

كابينت آشپزخانه

طيف‌هاي قهوه‌اي پررنگ

قهوه‌اي ازجمله رنگ‌هاي خاكي و يادآور محل رويش خوراكي‌ها در دل زمين است. اين رنگ براي كساني كه علاقه‌ به رنگ‌هاي خنثي ندارند، مي‌تواند علي‌رغم خنثي‌ بودن انتخاب مطمئني باشد. رنگ‌هاي زيادي را مي‌توانيد با قهوه‌اي تركيب كنيد. اگر تابه‌حال از قهوه‌اي بيزار بوده‌ايد و اكنون ميل داريد كه اين رنگ را به آشپزخانه‌ بياوريد، شايد بد نباشد كه از يك قهوه‌اي تيره استفاده كنيد.

 

رنگ

سراسر سفيد

سراسر سفيد يعني كابينت‌ها، ديوارها، سقف، پيشخوان و هر چيز ديگري كه در آشپزخانه پيداست، همه سفيد باشند. كابينت‌هاي سفيد اِم‌دي‌اِف ترموفيل مي‌توانند ظاهر خيلي خوبي به آشپزخانه ببخشند. اگر مي‌خواهيد آشپزخانه ظاهر مدرن‌تري به‌خود بگيرد، از صندلي‌هاي اپن سفيد، ساعت ديواري سفيد و چند وسيله‌ي سفيد روي كابينت‌ها استفاده كنيد.

انتخاب رنگ

طيف‌هاي زرد ملايم

زرد روشن در آشپزخانه رنگ برنده‌ است. اين رنگ را نه‌تنها اغلب سليقه‌ها مي‌پسندند، بلكه مكمل بيشتر انواع كابينت‌هاي چوبي است. رنگ‌هاي طيف زرد درست مثل طيف‌هاي سفيد حداكثر نور محيط را بازتاب مي‌دهند و براي خيلي‌ها حس بيمارستاني رنگ سفيد را ندارند. طيف‌هاي پررنگ‌تر زرد در صورتي‌ كه با كمي مشكي تركيب شوند، حس‌وحال آشپزخانه‌هاي سنتي و كلاسيك را القا خواهند كرد و درعين‌حال توناژ قوي خود را نيز حفظ مي‌كنند.

آشپزخانه

طيف‌هاي آبي

آبي معمولا رنگ چندان مناسبي براي آشپزخانه نيست، زيرا گفته مي‌شود كه رنگ آبي به تحريك و افزايش اشتها كمكي نمي‌كند. با‌اين‌حال استفاده‌ي محدود از طيف درست اين رنگ در آشپزخانه‌هاي كوچك مي‌تواند فضاي مطبوع و دل‌نشيني را براي آبي‌دوستان رقم بزند. پس اگر از اين رنگ در حد جسته‌گريخته يا به‌عنوان يك رنگ تأكيدي استفاده شود، مي‌تواند رنگ قابل قبولي براي آشپزخانه باشد.

رنگ آشپزخانه

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “انتخاب لوستر مناسب براي آشپزخانه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۴:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

نورپردازي مناسب راهرو

دكوراسيون و نورپردازي داخلي منزل يكي از اصول مهم در زيباسازي است كه در اين ميان راهروها جزو مناطق فراموش شده‌اند.
نورپردازي مناسب راهرو

لوستر مناسب راهرو

راهروها در واقع تونل‌هاي ورودي خانه‌اند كه يا در امتداد درب ورودي قرار دارند يا در ديگر بخش‌هاي خانه به عنوان تقسيم كننده اتاق‌خواب‌ها و ديگر بخش‌هاي خانه ايفاي نقش مي‌كنند. در هر صورتي كه باشد نمي‌توان تزيين راهرو ورودي منزل را ناديده گرفت و به سبب باريك بودن از خير دكوراسيون آنها گذشت. نورپردازي و انتخاب لوستر و چراغ‌هاي متناسب با فضاي راهرو مي‌تواند از شدت كشيدگي و فضاي تنگي كه بر راهرو حاكم است بكاهد. در اين نوشتار از مجله دلتا روش‌هاي نورپردازي راهرو را بررسي خواهيم كرد، با ما همراه باشيد.

نورپردازي راهرو

براي نورپردازي مناسب راهرو خانه از دو گزينه مي‌توانيد استفاده كنيد، اول لوسترهاي آويز يا سقفي است و بعد نوبت به ديواركوب‌ها مي‌رسد. اگر راهرو منزل باريك و سقف بلندي داشته باشد چراغ و لوسترهاي آويز مي‌توانند نمايي شيك و پر نور به دكوراسيون هال ورودي خانه بدهند. بهتر است مدل لوستري كه براي راهرو انتخاب مي‌كنيد هماهنگ و تا حدي شبيه به روشنايي سالن پذيرايي و نشيمن باشد تا هارموني نورپردازي خانه در اين دو بخش رعايت شود. مثلا اگر در سالن لوستر كريستالي نصب كرده‌ايد مي‌توانيد يك مدل ساده‌تر و كوچك‌تر از اين مدل لوستر را براي نورپردازي و تزيين راهرو انتخاب كنيد.

نورپردازي راهرو ورودي

اگر ارتفاع سقف راهرو منزل، اجازه نصب لوستر و چراغهاي آويز را نمي‌دهد. آن وقت بايد به سراغ پايه‌هاي هالوژني رفت كه روي سقف نصب مي‌شوند. معمولا روي اين پايه‌ها بسته به مدلي كه دارند ميتوان از سه تا هشت چراغ هالوژني نصب كرد و امكان تغيير زاويه نوردهي چراغ‌ها وجود دارد. حالت فانتزي و تجملاتي كه در لوسترهاي آويز وجود دارد روي پايه‌هاي هالوژني ديده نمي‌شود و در واقع اين چراغ‌هاي ساده به شيك‌ترين شكل ممكن، تزيين راهرو خانه را بر عهده مي‌گيرند.

نورپردازي

گزينه آخري كه مي‌توان براي دكوراسيون و نورپردازي مناسب راهرو منزل در نظر گرفت چراغهاي ديواركوب است. اين مدل چراغ‌ها به دليل زاويه نصبي كه دارند معمولا تابش نور لايت و ملايم‌تري نسبت به لوسترهاي سقفي دارند. كساني كه مايلند دكوراسيون راهرو خانه، شاعرانه و رمانتيك به نظر بيايد مي‌توانند از اين مدل نورپردازي بهره ببرند. بعضي افراد، كشيدگي ديوار كريدور را با كمك تابلوهاي تزييني به يك گالري كوچك تبديل مي‌كنند. در اين مواقع نورپردازي با ديواركوب‌ها در كنار تابلوهاي ديواري مي‌تواند پيام‌آور خوش‌سليقگي صاحب‌خانه باشد.

نورپردازي راهرو

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “كاغذ ديواري مناسب راهرو” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۹:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع: