تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

استفاده از رنگ طلايي در دكوراسيون

رنگ طلايي لوكس‌ترين رنگ دنياست پس اين طبيعي است كه به دنبال استفاده از رنگ طلايي در دكوراسيون منزل باشيد.
رنگ طلايي در دكوراسيون

رنگ طلايي در دكوراسيون

اضافه كردن رنگ طلايي به دكوراسيون سبب ايجاد يك فضاي شيك و موقر خواهد شد. اضافه كردن رنگ طلايي به دكوراسيون داخلي اصولي دارد. در اين بخش از مجله دلتا اصول اضافه كردن رنگ طلايي به دكوراسيون داخلي را خواهيم گفت. با ما همراه باشيد.

دكوراسيون منزل به رنگ طلايي

از رنگ طلايي براي دكوراسيون بسيار استفاده مي‌شود. اگر اين رنگ به درستي بكار گرفته شود، گرماي ملايم اما پرجلايي را به فضاي اتاق اضافه مي‌كند و سبب زيبا شدن فضا مي‌شود اما در صورت عدم رعايت تناسب، اين رنگ جذاب، فضا را بسيار آزاردهنده مي‌كند و يك خانه طلايي افراطي را ايجاد مي‌كند.

دكوراسيون رنگ طلايي

استفاده از رنگ طلايي براي سالن پذيرايي

طراحي داخلي سالن پذيرايي اهميت بيشتري نسبت به ساير فضاها دارد. استفاده از رنگ طلايي در سالن پذيرايي فضايي مجلل را ايجاد مي‌كند. در پذيرايي بهتر است رنگ طلايي را به صورت تركيبي به كار ببريد و با رنگ‌هاي آبي و مشكي تركيب كنيد.

تركيب سفيد و طلايي براي طراحي دكوراسيون

سفيد يك رنگ خنثي است. بنابراين افراد براي طراحي داخلي دكوراسيون از اين رنگ كنار رنگ ديگر مانند طلايي استفاده مي‌كنند تا دكوراسيون شيك و مدرن به نظر برسد.

تركيب سفيد و طلايي

تركيب رنگ طلايي وسبز در طراحي داخلي

يكي از دلنشين‌ترين فضاها حضور رنگ سبز در كنار طلايي است. اين تركيب فضا را چشم‌نواز و آرام‌بخش مي‌كند. اين تركيب بيش‌تر در فضاهاي كلاسيك ديده مي‌شود به خصوص اين كه از پارچه‌هاي مخمل سبز استفاده كنيد.

سبز و طلايي در دكوراسيون

استفاده از رنگ طلايي در اتاق خواب

ايجاد احساس آرامش در اتاق‌خواب در دكوراسيون داخلي اهميت زيادي دارد. رنگ طلايي پر زرق و برق است و بهتر است براي اتاق‌خواب در اكسسوري‌ها، كوسن‌ها و پرده‌هاي اتاق‌خواب از اين رنگ استفاده شود. اگر لوازم اتاق‌خواب ساده باشد بهتر است از يك كاغذديواري طلايي شلوغ براي ديوار اتاق‌خواب استفاده كرد.

رنگ طلايي

 

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “طوسي، رنگي كه در دكوراسيون هرگز نمي‌ميرد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكاتي براي انتخاب رنگ مبلمان

مبل اين وسيله بزرگ و راحت مي‌تواند تاثير به‌سزايي در انتخاب رنگ‌بندي ديگر وسايل اتاق پذيرايي داشته باشد.
رنگ مبلمان

چگونه رنگ مبلمان را انتخاب كنيم؟

مبلمان يكي از مهم‌ترين اثاثيه اتاق پذيرايي است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمي در زيباترشدن جلوه خانه دارد. يك قاعده كلي در انتخاب رنگ مبلمان اين است كه در تضاد با ساير رنگ‌هاي اتاق يا مكمل آنها باشد. حالت اول جلوه بيشتري به مبل مي‌دهد؛ حالت دوم نيز باعث هماهنگي و ست شدن رنگ‌ها مي‌شود. با اين بخش از مجله دلتا همراه باشيد تا براي اين پرسش ظاهرا ساده، پاسخ‌هايي اصولي و صحيح پيدا كنيم.

ايده بگيريد

براي شروع بد نيست نگاهي به مجلات روز بيندازيد. با اين كار علاوه بر اينكه با جديدترين طرح‌ها و رنگ‌هاي سال و مد روز آشنا مي‌شويد، تصوير واضح‌تري از آنچه به‌دنبالش هستيد در ذهن ايجاد مي‌كند.

از رنگ‌هاي مكمل استفاده كنيد

ساده‌ترين روش انتخاب رنگ مبلمان انتخاب رنگ‌هايي است كه مكمل رنگ‌هاي موجود در اتاق باشد. اين رويكرد ‌باعث يكپارچگي دكوراسيون مي‌شود.

رنگ مكمل در مبلمان

ست كنيد

روش ديگر براي انتخاب رنگ مبل، ست كردن رنگ مبل با محيط است. مي‌توان از برخي رنگ‌هاي هم‌خانواده براي اين‌كار استفاده كرد؛ مثلا مبل مشكي با كف‌پوش خاكستري عالي به نظر مي‌رسد.

ست مبلمان

تضاد ايجاد كنيد

استفاده از طرح‌ها يا رنگ‌هاي متضاد با محيط يا رنگ‌هاي چشمگير مانند يشمي، ياقوتي يا ياقوتي كبود، مبل خانه را چشمگير مي‌كند. طرح‌هاي برجسته روي روكش مبل باعث به‌چشم‌آمدن مبل در اتاقي با رنگ‌هاي ساده و دكور خلوت خواهد شد.

تضاد در رنگ

خودتان طراحي كنيد

اگر اتاق موردنظر خالي و بدون دكور است، بهتر است از رنگ‌هاي خنثي مانند بژ يا خاكستري استفاده كنيد تا بعد در طراحي دكور اتاق راحت‌تر باشيد. اين رنگ مبلمان براي كساني مناسب است كه بخواهند رنگ يا دكور اتاق را عوض كنند يا به خانه‌اي ديگر اسباب‌كشي كنند. همچنين مي‌توانيد رنگ و جلوه مبل‌هاي با رنگ‌بندي خنثي را با اضافه‌كردن كوسن يا روكش‌هاي مختلف تغيير دهيد.

احتمال كثيف شدن مبل را در نظر بگيريد

اگر متاهل و داراي فرزند هستيد، بايد احتمال كثيف شدن مبل را در نظر بگيريد؛ پس بهتر است رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه راحت‌تر تميز مي‌شوند و كمتر كثيفي را نشان مي‌دهند، رنگ‌هايي مانند قهوه‌اي، خاكستري يا مشكي.

مبل تيره

به متراژ محل زندگي‌تان توجه كنيد

اگر محيط زندگي شما بزرگ است، امكان بيشتري براي انتخاب رنگ يا نوع مبلمان داريد، اما اگر چنين نيست بهتر است از رنگ‌هاي خيلي روشن و طرح‌هاي شلوغ پرهيز كنيد تا مبل بيش از حد چشمگير نشود.

 

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “انتخاب مبل مناسب و نكاتي كه بايد بدانيم” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۰:۳۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

كاغذ ديواري مناسب براي فضاهاي كوچك

در طراحي خانه‌هاي كوچك رنگ و طرح كاغذديواري بسيار تاثيرگذار است زيرا اگر اشتباه انتخاب كنيد خانه كوچكتر از آنچه هست به نظر مي‌رسد.
كاغذديواري فضاهاي كوچك

ويژگي‌هاي كاغذديواري فضاهاي كوچك

وجود كاغذ ديواري‌هاي زيبا و متنوع در بازار، باعث شده است كه خيلي از افراد از آن‌ها براي دكوراسيون منازل استفاده كنند. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا تصميم داريم نكات مربوط براي انتخاب كاغذديواري مناسب براي فضاهاي كوچك را معرفي كنيم تا انتخابي مناسب داشته باشيد.

كاغذديواري با چه رنگي مناسب است؟

رنگ‌هاي گرم فضاي‌داخلي را كوچك‌تر و رنگ‌هاي سرد، فضاي‌داخلي را بزرگ‌تر از آن چه كه هست، جلوه مي‌دهند. بنابراين بهتر است براي بخش‌هاي كوچك، كاغذديواري‌هايي به رنگ سبز، آبي يا بنفش را خريداري كنيد و از انتخاب رنگ‌هاي گرم مانند قرمز، زرد و نارنجي دوري كنيد.

دكوراسيون خانه كوچك

البته ناگفته نماند به غير از رنگ‌هاي سرد، كاغذديواري‌هايي كه رنگ زمينه آن‌ها رنگ‌هاي خنثي مانند سفيد، كرم و بژ دارد نيز گزينه مناسبي براي منازل كوچك است.

اگر فضا علاوه بر كوچك بودن داراي سقف كوتاه است، رنگ كاغذ ديواري را كمي از رنگ سقف تيره‌تر انتخاب كنيد تا ارتفاع سقف بلندتر به نظر برسد.

كاغذ ديواري با چه طرحي مناسب است؟

كاغذ ديواري‌هايي كه طرح يا الگوهاي بزرگي دارند، نزديك به چشم مي‌آيند و اين موضوع باعث خواهد شد كه اتاق كوچك‌تر جلوه كند. اما در مقابل الگوهاي كوچك كاغذديواري، دورتر به نظر مي‌رسند و فضاي اتاق را بزرگ‌تر نشان مي‌دهند.

كاغذديواري

در فضاهاي كوچكي كه سقف كوتاهي دارند، از كاغذديواري‌هايي كه الگوي آن‌ها به صورت عمودي تكرار مي‌شوند استفاده كنيد تا ارتفاع سقف بلندتر به نظر برسد. اگر فضاي باريكي داريد از كاغذديواري‌هايي كه الگوي آن‌ها به صورت افقي تكرار مي‌شود استفاده كنيد تا اتاق عريض‌تر به نظر برسد.

كاغذ ديواري با چه جنسي مناسب است؟

اگر به فضاي كوچكي كه در اختيار داريد، نور خورشيد كمي وارد مي‌شود، بهتر است از كاغذ ديواري‌هايي كه جنس و سطح براقي دارند مانند كاغذ ديواري‌هاي متاليك، استفاده كنيد تا نور را بازتاب دهند و فضا را روشن و بزرگ‌تر جلوه دهند. بهتر است از كاغذ ديواري هاي براق در فضاهايي كه نور خورشيد زيادي دريافت مي كنند، استفاده نكنيد.

 

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نكات دكوراسيون مطلب “كاغذ ديواري سقفي ، ايده‌اي براي ديوار پنجم خانه! را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۴:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

۷ وسيله براي مجلل كردن خانه

اكسسوري‌ها جنبه دكوري دارند و براي ايجاد تغييرات كوچك در فضا از آن‌ها استفاده مي‌شود.
وسايل دكوري

چگونه خانه خود را مجلل كنيم؟

اگر به دنبال اين هستيد كه به خانه‌ سر و شكل يك خانه مجلل را بدهيد و از ديدنش لذت ببريد، تهيه وسايل دكوري لوكس كه در اين نوشتار از مجله دلتا راجع به آن‌ها مي‌خوانيد، شما را به هدفتان خواهد رساند.

فرش را دست كم نگيريد

يكي از بهترين وسايل دكوري لوكس كه مي‌توانيد با اضافه كردن آن به محيط خانه‌، فضايي مجلل به وجود بياوريد، فرش است. فرش مثل يك تابلوي زميني عمل مي‌كند كه مي‌تواند دنيايي از نقش و نگار را به محيط خانه اضافه كند؛ نقش و نگارهايي كه نماينده سليقه صاحب خانه است.

فرش در دكوراسيون

 

توجه به مدل لوستر

انواع مدل لوسترهاي مختلف در بازار وجود دارد؛ اما كسي كه دوست دارد خانه‌اش را مجلل كند، بهتر است سراغ لوسترهايي برود كه زيبايي منزل را بيشتر كنند. يكي از بهترين مدل‌ها براي خانه‌هاي بزرگ لوسترهاي چند شاخه كريستالي است كه مي‌تواند با انعكاس نور، فضايي رويايي و جذاب ايجاد كند.

مبلمان كلاسيك

كافي است سري به فروشگاه‌هاي مبلمان بزنيد تا با انواع مبلمان رو به رو شويد؛ اما كدام يك از اين مدل‌ها براي خانه‌اي كه دوست داريد شكوه بيشتري داشته باشد مناسب است؟ بهترين جواب مبلمان استيل است.

مبل كلاسيك

اهميت استفاده از تابلو فرش

از وسايلي كه حضور آن در خانه به زيبايي و شكوه بيشترش كمك مي‌كند، تابلو فرش است. نكته مهمي كه خوب است موقع انتخاب تابلو فرش به آن دقت كنيد، هماهنگي آن با تم كلي خانه، رنگ فرش‌ها و مبلمان است.

كدام ظروف مجلل‌اند؟

ظروفي كه در خانه و آشپزخانه‌ به كار مي‌بريد، نقش اساسي در ايجاد احساس مجلل بودن ايفا مي‌كنند.

  • انتخاب ظروف سيلور: ظروف سيلور يكي از بهترين جايگزين‌ها براي ظرف‌هاي نقره كلاسيك هستند. سرو غذا داخل اين ظروف و گرم نگه داشتنشان با استفاده از وارمر مي‌تواند ميز شام شما را صميمي و گرم كند.
  • توجه به رنگ‌ها: رنگ‌ها تاثير زيادي روي احساسات انسان دارند. به خاطر داشته باشيد استفاده از رنگ‌هاي طلايي و نقره‌اي و تركيب آن‌ها با رنگ سفيد، مي‌تواند ظروف شما را مجلل كند.

توجه به انواع اكسسوري‌ها

وسايل دكوري در ايجاد محيط زيبا نقش پر رنگي ايفا مي‌كند. به خاطر داشته باشيد هر چه تعداد وسايل دكوري كمتر باشد، اما ارزش بيشتري داشته باشد، بهتر است. به اين نكته دقت داشته باشيد كه لوازم دكوري بايد با كلاسيك يا مدرن بودن وضعيت خانه هماهنگ باشند.

اكسسوري مجلل

استفاده از وسايل قديمي

معمولا در هر خانه‌ وسيله‌ قديمي پيدا مي‌شود كه به مرور زمان ارزش مادي و معنوي بيشتري پيدا كرده است؛ اما بسياري به جاي اينكه اين وسايل را در معرض ديد قرار دهند، آن‌ها را در نقاط كور دكوراسيون خانه مي‌گذارند. براي مثال اگر يك گرامافون قديمي داريد، آن را روي يك ميز زيبا قرار دهيد كه مركز توجه است و اطرافش را با وسايل دكوري لوكس، تزيين كنيد.

لوازم دكوري مجلل

پيشنهاد مطالعه : بر اي آشنايي با نكات دكوراسيون “خانه خود را لوكس بچينيد! را بخوانيد.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۸:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

مبلمان مناسب براي جلو تلويزيون

تقريبا اكثر ما ساعت‌هاي زيادي از روز خود را مشغول تماشاي تلويزيون يا استراحت كردن در مقابل آن هستيم.
مبلمان جلو تلويزيون

انواع مبلمان جلو تلويزيون

اتاقي كه تلويزيون در آن قرار دارد اهميت زيادي دارد، زيرا هم محل تفريح كردن ما است هم باعث نزديكي و صميميت بين خانواده مي‌شود، اما مهم‌تر از همه اين‌ها مبلماني است كه جلوي تلويزيون قرار مي‌گيرد، زيرا تمام كارهاي ما روي آن انجام مي‌شود و وقتي مي‌خواهيم تلويزيون تماشا كنيم يا با خانواده هم‌نشيني داشته باشيم بايد كاملا احساس راحتي كنيم. بنابراين در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم به شما بگوييم چه مدل مبلمان جلو تلويزيون مناسب‌تر است.

مبلمان راحتي

ممكن است خانه كمي كوچك باشد و فضاي اتاق نشيمن و پذيرايي از يكديگر جدا نباشد، در اين صورت بهتر است كه مبل راحتي و مدرن را به عنوان مبل جلوي تلويزيون خود انتخاب كنيد. اين نوع مبلمان هم از لحاظ ست كردن با ديگر وسايل اتاق هم از لحاظ چيدن بسيار راحت است و فقط بايد به راحتي و نرمي پشتي مبل خود و كيفيت پارچه و الياف آن توجه كنيد، زيرا قرار است ساعت‌هاي زيادي روي آن لم دهيد و لذت ببريد.

مبلمان مناسب براي جلو تلويزيون

مبل ال

چه خانه بزرگ باشد چه كوچك هميشه يكي از بهترين گزينه‌ها براي مبل مخصوص جلو تلويزيون مبل‌هاي ال است كه به دليل راحتي كه دارند در هر فضايي جاي مي‌گيرند و تعداد افراد زيادي مي‌توانند روي آن بنشينند. از آنجايي كه اين مدل از تنوع بسيار بالايي برخوردار است مطلوب همگان قرار مي‌گيرد.

مبل جلو تلويزيون

مبل تخت‌خواب شو

يكي ديگر از مبل‌هايي كه براي گذاشتن در جلوي تلويزيون مي‌تواند خوب باشد مبل‌هاي تخت‌خواب‌شو است. بسياري از افراد دوست دارند هنگام تماشاي تلويزيون در حالت خوابيده باشند و بتوانند پاهاي خود را دراز كنند، پيشنهاد ما به اين افراد مبلمان تخت‌خواب‌شو است كه بتوانند در نهايت آرامش و راحتي تفريح كنند. اين نوع مبلمان به همراه كوسن مبل تزييني يكي از پرطرفدارترين مبلمان براي جلوي تلويزيون است.

مبل تخت خواب شو

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات دكوراسيون “انتخاب مبل مناسب و نكاتي كه بايد بدانيم” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۷:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

تضاد رنگي، راه حلي براي ديزاين مدرن منزل

طراحان دكوراسيون به خوبي مي‌دانند كه تاثير اولين حضور در يك اتاق چقدر مي‌تواند در شكل‌گيري نگرش ما نسبت به دكوراسيون آن مهم باشد.
تضاد رنگ در دكوراسيون

استفاده از تضاد رنگ‌ها در دكوراسيون

 
بوسيله تضاد رنگ در دكوراسيون مي‌توانيد زيبايي بصري فضا را دو چندان كرده و چيدمان اتاق را متحول كنيد. تضاد رنگ در دكوراسيون، اصلي پايه‌اي و ابزاري مهم براي شكل گيري زيبايي بصري در محيط است. تنها نكته كليدي كه بايد رعايت كنيد اين است كه كجا و چگونه از اين موضوع استفاده كنيد تا بهترين بهره را از وجود آن ببريد. اگر با تضاد رنگ آشنايي نداريد، نگران نباشيد. در اين نوشتار از مجله دلتا به طور مفصل در مورد اين موضوع صحبت خواهيم كرد تا بتوانيد در دكوراسيون منزل خود استفاده بيشتري از آن ببريد.

ايجاد كنتراست بوسيله رنگ‌ها

در طراحي‌هايي كه از دو رنگ به عنوان عناصر متضاد استفاده مي‌شود، معمولا يك رنگ به عنوان رنگ اصلي استفاده مي‌شود و رنگ دوم به عنوان ايجاد كننده كنتراست و تاكيد بر رنگ اول مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به عنوان مثال رنگ اول براي پوشش ديوارها مي‌تواند به كار برده شود و مبلمان، پرده‌ها و ديگر لوازم خانه‌ رنگ متضاد با رنگ ديوارها انتخاب شوند. اگر نمي‌توانيد به راحتي با رنگ‌هايي كاملا متضاد در دكوراسيون خانه مواجه شويد، بهتر است براي اين منظور رنگ‌هايي از طيف خاكستري را به عنوان پس زمينه در دكوراسيون مورد استفاده قرار دهيد.
 

تضاد رنگ

استفاده از كنتراست بوسيله جنس وسايل

جنس وسايلي كه در محيط خانه به كار مي‌بريم، تاثير زيادي بر دكوراسيون داخلي دارند و به طور كلي اهميت اين موضوع تا اندازه‌اي است كه مي‌تواند اصلي‌ترين عامل ايجاد كنتراست در هر يك از اتاق‌هاي خانه باشد. به عنوان مثال حسي كه سطح سرد و صاف يك ميز فلزي مي‌تواند به شما منتقل كند را با سطح زبر و تراش نخورده يك ميز چوبي معمولي مقايسه كنيد.
 
كنتراست رنگ در دكوراسيون

قرار گرفتن شكل‌هاي هندسي متنوع در كنار يكديگر

شكل‌هاي هندسي روش بسيار خوبي براي ايجاد تضاد در محيط است. احتمالا براي درك اين موضوع كار سختي در پيش نداريد. كافي است شكل‌هاي گوشه‌دار و داراي زواياي تند را در كنار اجسامي با انحناي نرم و بدون لبه‌هاي تيز تصور كنيد. اين نوع كنتراست معمولا براي مبلمان استفاده مي‌شود. اما در ديگر لوازم جانبي منزل، مانند قاب‌ها و آينه‌هاي نصب شده و همچنين كارهاي هنري ديواري نيز كاربرد خواهد داشت.
 
 
پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات دكوراسيون “۷ پيشنهاد براي تركيب رنگ اتاق نشيمن” را بخوانيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۰:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

چراغ ديواري، عنصر تزييني درخشان

از چراغ‌هاي ديواري مي‌توانيد به عنوان لوازم دكوري درخشان استفاده كنيد.
چراغ ديواري تزييني

چراغ ديواري

در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم راجع به چراغ ديواري تزييني صحبت كنيم، چرا كه اين نوع منابع نوري علاوه بر كارآيي اوليه كه نورپردازي دكوراسيون داخلي خانه است، مي‌توانند به عنوان لوازم دكوري نيز در خانه حضور پيدا كنند. از چراغ‌هاي ديواري مي‌توانيد به عنوان لوازم دكوري درخشان بهره بگيريد، آن‌ها نمي‌توانند تمام نور مورد نياز فضاي شما را تامين كنند، اما مي‌توانند حس و حالي رويا گونه به دكوراسيون داخلي خانه ببخشند. ميزان نور چراغ ديواري براي انجام فعاليت‌هايي مانند كتاب خواندن اصلا مناسب نيست. حتما به اين موضوع دقت كنيد كه كدام چراغ را براي چه فضايي انتخاب مي‌كنيد.

چراغ ديواركوب

چراغ ديواري براي ديوارهاي بلند

اگر احساس مي‌كنيد كه سقف‌هاي بلند خانه اذيت مي‌كند مي‌توانيد براي شكستن فاصله بصري آنها از چراغ‌هاي ديواري استفاده كنيد. وقتي اين چراغ‌ها روي ديوار قرار مي‌گيرند و اطراف خود را روشن مي‌كنند، مي‌توانند باعث حواس پرتي از ارتفاع بلند سقف‌ها شوند.

چراغ ديواري، بازي سايه ها در طراحي دكوراسيون داخلي

راه‌هاي زيادي براي تزيين ديوارها وجود دارد، نصب آينه، يك تابلو هنري زيبا، نقاشي كردن يا حتي چسباندن استيكر. ولي ممكن است هيچ كدام از اين ايده‌ها را دوست نداشته باشيد براي اين منظور مي‌توانيد از چراغ‌هاي ديواري كمك بگيريد. مزيت استفاده از چراغ‌هاي ديواري اين است كه چهره ديوار خانه در شب و روز تغيير مي‌كند. در روز كه خود چراغ‌ها خودنمايي مي‌كنند و در شب با ناپديد شدن نور طبيعي روز و روشن شدن چراغ‌ها، نور و سايه‌هايي كه روي ديوار پديد مي‌آيد مي‌تواند زيباترين تزيين باشد.

روشنايي ديواري

چراغ ديواري، جلوه اي لوكس در طراحي دكوراسيون داخلي خانه

خيلي از افراد هستند كه دوست دارند دكوراسيون داخلي لوكس داشته باشند. يكي از وسيله‌هايي كه مي‌توانند از آن استفاده كنند، چراغ‌هاي ديواري است؛ اما چراغ ديواري‌هاي كريستال. اين چراغ‌ها استعداد در انتشار پرتوهاي نور دارند و خانه را بيش از هر چراغ ديواري ديگري نوراني مي‌كنند.

چراغ ديواري كريستال

چراغ ديواري‌ها به جاي شمعدان‌ها

اگر كمي طرز فكر را نسبت به چراغ ديواري عوض كنيد، حتي مي‌توانيد از آن‌ها به جاي شمعدان در دو طرف آينه‌اي كه بالاي كنسول گذاشته‌ايد استفاده كنيد. با اين كار فضاي روي كنسول نيز بيشتر مي‌شود و مي‌توانيد وسيله‌هاي تزييني بيشتري را روي كنسول بگذاريد.

چراغ ديواري

چراغ ديواري به جاي آباژور كنار تخت

وقتي اتاق خواب كوچك باشد و امكان اين قضيه وجود نداشته باشد كه از ميزهاي كنار تختي و آباژورها استفاده كرد، مي‌توان چراغ ديواري‌ها را جايگزين آن‌ها كرد. اين چراغ‌ها مي‌توانند حدود ۶۰ سانتي متر بالاتر از تخت قرار بگيرند.

چراغ ديواري كنار تخت

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات و چيدمان دكوراسيون “خانه خود را لوكس بچينيد!” را بخوانيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۷:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

۴ دشمن افسردگي در دكوراسيون

مي‌توانيد با دكوراسيون داخلي مناسب احساس آرامش داشته باشيد و حال دروني را كنترل كنيد.
دكوراسيون و مقابله با افسردگي

چگونه با افسردگي جنگيد؟

محيط اطراف تا حدود زيادي بر روحيه تاثير مي‌گذارد. وقتي خانه را با وسايلي كه نه زيبايي، نه ارزش مادي و معنوي دارند احاطه كنيد، خانه‌اي بدون حس آرامش خواهيد داشت. وقتي بعد از يك روز پر مشغله به اتاق‌خواب مي‌رويد بايد با حالت روحي خوب بيدار شويد تا با انرژي به ادامه زندگي بپردازيد و براي رسيدن به اين حالت دروني دكوراسيوني مناسب نياز داريد. در اين بخش از مجله دلتا به دكوراسيون و مقابله با افسردگي پرداخته‌ايم. با ما همره باشيد.

دكوراسيوني براي افسردگي

اضافه كردن نور

همانطور كه هواي تاريك و گرفته احساس خوشي و شادابي را از افراد مي‌گيرد و افراد حس افسردگي مي‌گيرند، يك اتاق تاريك هم مي‌تواند اين احساس را القا كند. مي‌توانيد در طول روز از نور طبيعي استفاده كنيد ولي براي اتاق‌هاي كوچك ۲ و بزرگ حداقل ۳ منبع نوري در نظر بگيريد. بهترين تركيب شامل؛ يك لامپ سقفي، لامپ كنار تخت و حداقل يك منبع روشنايي ديگر براي كار.

نور اتاق خواب

رنگ چگونه بر ذهن شما تاثيرگذار است؟

رنگ مي‌تواند بر تمام احساسات دخيل باشد و بر دكوراسيون و مقابله با افسردگي تاثيرات مثبت و منفي بگذارد. هركدام معني، مفهوم و تاثير خاص خود را دارند. اگر در فضا از رنگ‌هاي مورد علاقه استفاده نشده است، زمان آن رسيده كه تغيير دادن را شروع كنيد و از رنگ‌هايي كه علاقه داريد و حس‌هاي خوب را منتقل مي‌كنند استفاده كنيد.

رنگ براي افسردگي

آبي، سبز و خاكستري رنگ‌هاي طبيعي و در عين حال آرام‌بخش است، در حالي كه رنگ روشن مانند صورتي، نارنجي و زرد انرژي را افزايش مي‌دهند. شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي خاص در قسمت كوچك ديوار، بالش، ملافه، پرده يا فرش استفاده كنيد.

نظم در دكوراسيون

چطور مي‌توانيد در يك اتاق شلخته احساس مثبت داشته باشيد؟ ملافه نامرتب، ظروف كثيف، لباس‌هاي نامرتب.

نظم در دكوراسيون

چگونه از اين شرايط خلاص شويم؟

هر وسيله را سرجاي خود قرار دهيد. كمد لباس را از لباس‌هايي كه ديگر از آن‌ها استفاده نمي‌كنيد پر نكنيد. مي‌توانيد با خريد چند باكس و قراردادن آن‌ها در جاي مناسب، مانع شلختگي شويد. در اين صورت هنگامي كه وارد اتاق خواب مي‌شويد، با اتاق خوابي مرتب رو به رو خواهيد شد.

طبيعت

طبيعت يكي از موثرترين و قوي‎ترين داروهاي ضد افسردگي در كره زمين است. وجود گياه در اتاق خواب، احساس اتصال با محيط خارج از منزل را يادآوري مي‌كند، اين قدرت بزرگ را وارد اتاق خواب كنيد.

گياه براي افسردگي

حضور گياهان آپارتماني در يك خانه كاملا ضروري است. گياهان علاوه بر تاثير بر بهبود روحيه و مقابله با افسردگي، بر كيفيت هوا نيز تاثير مطلوب مي‌گذارند. يك يا دو گياه در يك ظرف زيبا، كنار پنجره قرار دهيد و صبح، بعد از بيدار شدن از حس تازگي گياهان در كنار پنجره لذت ببريد. مي‌توانيد رنگ را با يك گلدان وارد اتاق كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نكات دكوراسيون “۷ وسيله كه اتاق خواب شما كم دارد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۲:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

۷ پيشنهاد براي تركيب رنگ اتاق نشيمن

يكي از مهم‌ترين نكات در دكوراسيون داخلي اتاق نشيمن، انتخاب تركيب رنگي مناسب براي آن است.
تركيب رنگ نشيمن

تركيب رنگ اتاق نشيمن

شايد هيچ چيز به اندازه رنگ در نگاه اول توجه را جلب نكند. حتي چند شكل ناموزون و ناهماهنگ اگر رنگ‌هايي هماهنگ به خود بگيرند، مجموعه‌اي يكدست را به نمايش مي‌گذارند. اين بار مي‌خواهيم در اين بخش از مجله دلتا ۷ تركيب رنگي فريبنده و استثنايي را براي دكوراسيون نشيمن معرفي كنيم كه برايتان جالب خواهد بود. با ما همراه باشيد.

آبي ملايم و سبز فسفري

اين رنگ‌هاي لطيف را در كنار پرده‌هاي سفيد و مبلمان با رنگ‌هاي كمرنگ به كار ببريد تا جلوه‌گري كنند. چرم نرم را با مخمل فاخر و پارچه‌هاي پر بافت ديگر تركيب كنيد تا جذابيت دكوراسيون دوچندان شود.

رنگ سبز و آبي

تركيب رنگي فيروزه‌اي و قهوه‌اي

شايد تركيب اين دو رنگ را دور از ذهن تصور كنيد، اما بايد بدانيد فيروزه‌اي به زيبايي با قهوه‌اي غليظ شكلاتي هماهنگ مي‌شود. با استفاده از پارچه طرح‌دار يا گل‌دار از يكي از اين دو رنگ در مقابل زمينه‌اي ساده از رنگ ديگر، تضاد و كنتراست ايجاد كنيد. اگر هر دو رنگ را ساده به كار ببريد، به جاي مطلوب و خوشايند به نظر رسيدن ظاهري كسل كننده ايجاد مي‌شود.

صورتي و خاكستري

وقتي از صورتي روشن در فضا استفاده مي‌كنيد، با قرار دادن آن در كنار رنگ‌هاي پخته مثل خاكستري يا حتي سياه، تاثيرش را چندين برابر كنيد. تركيب صورتي با رنگ سفيد، زيادي زيبا به نظر مي‌رسد و براي اتاق خواب دخترانه مناسب است و هميشه نشيمن جذابي به دست نمي‌دهد.

تركيب صورتي و طوسي

تركيب رنگي حنايي و خاكستري

وقتي شما حنايي مايل به قرمز را با رنگ‌هاي جذابي كه در سنگ‌ها ديده مي‌شود مانند سايه‌هايي از خاكستري يا نوعي سبز تركيب مي‌كنيد، فضايي گرم و آرام‌بخش و دعوت‌كننده ايجاد مي‌كنيد. با افزودن اكسسوري‌هاي براق و متاليك مي‌توان ظاهري لوكس به اين تركيب رنگي فاخر داد.

رنگ حنايي در دكوراسيون

ليمويي و طوسي مات

برخي از نظريه‌پردازان رنگ طوسي را يك رنگ خنثاي خالص مي‌دانند و اين سبب مي‌شود اين رنگ مكمل فوق‌العاده  براي رنگ‌هاي روشن و درخشان باشد. برجستگي‌هاي ليمويي را در آباژورها، وسايل روشنايي، كوسن‌ها و اكسسوري‌هاي روي ميز به كار ببريد.

دكوراسيون اتاق نشيمن

تركيب رنگ‌هاي مياني و رنگ سياه

سطوح شيشه‌اي و درخشان سياه رنگ را با پارچه‌هاي لوكس در رنگ‌هاي مياني ملايم تركيب كنيد. اگر مي‌خواهيد محيطي آرام در دكوراسيون نشيمن خود داشته باشيد، با اين كار مي‌توانيد هيجان رنگ‌ها را در فضا كاهش دهيد.

تركيب رنگي كلاسيك آبي و سفيد

آبي و سفيد تركيب شناخته شده‌اي است كه اگر صحيح به كار روند، زندگي و طراوت به فضاي نشيمن مي‌بخشند. اين تركيب رنگي در قالب طرح‌هاو در كنار رنگ‌هاي خنثي، بيشتر جلوه نمايي مي‌كنند.

تركيب رنگ اتاق نشيمن

اين تركيب رنگي را به صورت برجستگي‌هايي در مقابل يك زمينه مينيمال و معاصر به كار ببريد. با اين كار اين تركيب از آن حالت كليشه‌اي هميشگي خارج مي‌شود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با نكات و چيدمان دكوراسيون “از ديوارها ساده نگذريد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۶:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

از ديوارها ساده نگذريد!

ايده‌ها، در ساده‌ترين چيزها خودشان را پنهان مي‌كنند.
تزيين ديوار ساده

ايده‌هايي براي ديوارهاي ساده

حتما نبايد ايده‌ها براي شما هزينه به بار بياورند. ايده جالب در طراحي دكوراسيون داخلي غالبا در دسترس‌ترين ايده‌هاي ممكن است كه با وسايل موجود و در دسترس‌ به راحتي قابل اجرا است. توصيه مي‌كنيم اين ايده‌هاي تزيين ديوار ساده و منحصر به فرد را از دست ندهيد و با اين بخش از مجله دلتا همراه باشيد.

از تكه‌هاي اضافه كاغذ ديواري استفاده كنيد

حتما نبايد كل ديوارهاي خانه را با كاغذ ديواري طراحي كنيد. اگر چند متر كاغذ ديواري در خانه باقي مانده است به راحتي مي‌توانيد قاب روي ديوار را با آن تزيين كنيد. اگر روي ديوار قاب‌هاي گچ بري شده نيست مي‌توانيد تنها روي تكه‌اي از ديوار يا هر قسمتي كه بهتر است كاغذ ديواري را نصب كنيد. استفاده از اين روش يك تحول خوب و منحصر به فرد، در سبك دكوراسيون منزل ايجاد مي‌كند.

ديزاين ديوار

كار متفاوت ديگري كه مي‌توانيد با كاغذ ديواري انجام دهيد اين است كه چند تابلو با طرح و رنگ‌هاي منحصر به فرد بسازيد، و روي ديوارهاي ساده خانه كه خالي مانده است، نصب كنيد. چند تكه كاغذ ديواري در طرح و رنگ‌هاي مختلف كفايت مي‌كند.

پارچه و قاليچه‌هاي تزييني روي ديوار نصب كنيد

اگر كاغذ ديواري در اختيار نداريد مي‌توانيد از خرد پارچه‌هاي موجود در خانه استفاده كنيد. پارچه‌هايي كه داراي طرح‌هاي پر زرق و برق‌اند و دوخت‌هاي خاصي روي آنها زده شده را مي‌توانيد به شكل خلاقانه‌اي در كنار هم بدوزيد.

دكور ديوار

البته اگر پارچه‌هايي با طرح پوست حيوانات در منزل داريد، به راحتي مي‌توانيد چند تابلو تزييني شيك براي اتاق نشيمن‌ طراحي كنيد. حتي براي اين كار مي‌توانيد از هنرهاي دست‌دوزي‌ روي پارچه براي زيباتر شدن تابلوهاي دست ساز بهره ببريد.

كارت پستال

يك روش جذاب و كاملا متفاوت اين است كه ديوار ساده را با استفاده از كارت پستال‌هاي يادگاري كه در اين چند سال جمع كرده‌ايد، تزيين كنيد. مي‌توانيد كارت پستال‌ها را درون قاب‌هاي يك شكل بگذاريد و در كنار هم نصب كنيد يا با چسب‌هاي مناسب به جاي استفاده از ميخ به ديوار بچسبانيد.

 ايده هاي تزيين ديوار

ديوار را با قاب عكس تزيين كنيد

استفاده از قاب عكس‌ها و تابلوهاي تزييني و حتي لوح‌هاي تقديري كه به مرور كسب كرده‌ايد، يكي از عناصر الهام بخش و انرژي دهنده براي تزيين ديوار ساده به شمار مي‌رود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با نكات و مطالب دكوراسيون “فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد!” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۳:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع: