تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

نكات استفاده از وسايل تزييني در دكوراسيون

يك وسيله تزييني كوچك مي‌تواند طراحي داخلي يك مكان را به طور كامل تحت تاثيرات مثبت يا منفي قرار دهد.
وسايل تزييني

وسايل تزييني در دكوراسيون داخلي

مشاهده اين كه چگونه وسايل تزييني كوچك مي‌توانند تاثيرات بزرگ و قابل توجهي در طراحي داخلي فضاي اتاق ايجاد كنند، هميشه باعث تعجب مي‌شود. اما اگر به برخي نكات كليدي در اين مورد توجه نشود، يك اكسسوار كوچك مي‌تواند طراحي داخلي يك مكان را به طور كامل تحت تاثيرات منفي قرار دهد. در اين نوشتار از مجله دلتا به نكات استفاده از اكسسوارهاي متنوع خواهيم پرداخت كه با استفاده از آن‌ها مي‌توانيد در طراحي محيط اطراف خود تغييرات قابل توجهي ايجاد كنيد.

 • اشيا با كيفيت را انتخاب كنيد

محصولاتي كه به صورت عمده توليد مي‌شوند ارزان قيمت بوده و به راحتي در تمام فروشگاه‌هاي لوازم‌خانگي پيدا مي‌شوند. اما قبل از خريد اين محصولات اطمينان پيدا كنيد كه آيا واقعا مي‌خواهيد خانه خود را با اين نوع اشيا پر كنيد؟! زماني كه صحبت از اكسسوارهاي تزييني مي‌شود، يك وسيله با كيفيت و خاص نتيجه بسيار قابل توجه و تاثيرگذارتري از يك شي تزييني كه فراتر از قيمت خود ارزشي ندارد، خواهد داشت.

اكسسوري در دكوراسيون

 • اكسسوارهايي با ابعاد مناسب را انتخاب كنيد

گاهي اوقات در برخي از خانه‌ها تزيينات عجيبي مانند قرار دادن يك تابلوي بزرگ روي يك ديوار كوچك را مشاهده مي‌كنيم. توجه به ابعاد و تناسبات، در ايجاد يك خانه راحت تاثيرگذار بوده و جلوه زيباتري به محيط زندگي خواهد بخشيد.

تابلو در دكوراسيون

 • بافت‌ها و رنگ‌ها را با هم تركيب كنيد.

رنگ‌هاي خنثي براي مبلمان بزرگ انتخاب مناسبي به شمار مي‌روند، اما اگر نمي‌خواهيد فضايي تك رنگ و خسته‌كننده در خانه ايجاد كنيد، كمي رنگ به اين طراحي اضافه كنيد. انتخاب اكسسوارهاي رنگي با بافت‌هاي متنوع روشي كاربردي و تاثيرگذار در ايجاد رنگ در دكوراسيون‌داخلي به شمار مي‌رود. هم چنين مي‌توانيد از اكسسوارها براي ايجاد كنتراست در طراحي خانه استفاده كنيد.

وسايل دكوري

 • اكسسوارها را به صورت لايه‌اي به كار ببريد!

ابتدا وسايل تزييني بزرگ را در تعداد كم به كار برده و سپس وسايل تزييني متوسط و كوچك‌تر به كار برده شده و سعي شود تا تعادل موجود در فضا حفظ شود. گاهي قرار دادن چندين وسيله تزييني كوچك در يك نقطه مي‌تواند حس يك وسيله بزرگ را القا كند، اما فراموش نكنيد كه كمي فضاي خالي براي تنفس در نظر بگيريد. نيازي نيست كه تمام گوشه و كنارهاي يك اتاق با اشيا پر شود.

وسايل تزييني در دكوراسيون

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”ميز جلو مبل و نكاتي براي تزيين آن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۳:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ بژ در طراحي داخلي

زماني كه مي‌خواهيد يك مكان را طراحي كنيد، نكته اساسي كه بايد در نظر داشته باشيد، استفاده درست از رنگ‌ها است.
رنگ بژ در دكوراسيون

استفاده از رنگ بژ در دكوراسيون

در پالت‌هاي رنگي، بژ رنگي بسيار انعطاف‌پذير است. رنگ بژ به عنوان رنگي مابين كرم و قهوه‌اي روشن شناخته مي‌شود. از آن جايي كه بژ رنگي خنثي و آرام است، در طراحي‌داخلي انتخابي مطمئن به شمار مي‌رود. اگر مي‌خواهيد از رنگ بژ در دكوراسيون استفاده كنيد، با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد، تا با روش‌هاي استفاده از رنگ بژ در طراحي داخلي آشنا شويد.

استفاده از رنگ بژ در دكوراسيون

 • رنگ بژ در اتاق‌نشيمن

براي ايجاد فضايي مدرن در اتاق‌نشيمن مي‌توانيد رنگ بژ را با چوب تركيب كنيد. استفاده از رنگ بژ به عنوان رنگي خنثي باعث مي‌شود تا فضا روشن‌تر و دلبازتر ديده شود. اما اگر نمي‌خواهيد تنها با استفاده از رنگ بژ مكاني يك دست و ساده ايجاد كنيد، مي‌توانيد يك عنصر تاثيرگذار و قابل توجه مانند يك مبل در رنگ‌هاي تيره و در كنار رنگ بژ به كار برده و يك نقطه تمركز زيبا ايجاد كنيد.

رنگ بژ در اتاق‌نشيمن

معمولا رنگ بژ با رنگ‌هاي ملايم تركيب مي‌شود، اما در واقع اين رنگ قابليت هماهنگي با رنگ‌هاي قدرتمند و درخشان را نيز دارد. براي مثال در مكاني كه رنگ بژ در آن غالب است، با قرار دادن مبل يا اكسسواري به رنگ نارنجي مي‌توانيد جذابيت مكان را افزايش داده و از هماهنگي رنگ بژ با رنگ‌هاي ديگر استفاده كنيد.

 • رنگ بژ در طراحي داخلي سرويس بهداشتي

اگر مي‌خواهيد اين مكان ظاهري شيك و خاص داشته باشد، از رنگ بژ استفاده كنيد. رنگ بژ در تركيب با عناصر طبيعي جلوه خاص ايجاد مي‌كند. سرويس بهداشتي از جمله مكان‌هايي است كه سنگ مرمر در آن بيشترين استفاده و كاربرد را دارد. اگر سنگ مرمر را با ديواري به رنگ بژ و سطوح چوبي تركيب كنيد، مي‌توانيد به سرويس بهداشتي آرام و زيبا دست پيدا كنيد.

رنگ بژ در سرويس بهداشتي

 • رنگ بژ در آشپزخانه

در طراحي آشپزخانه‌ها، رنگ روشن الويت بيشتري دارد. دليل اين موضوع اين است كه معمولا آشپزخانه‌ها فضايي محدود و كوچك دارند و با استفاده از رنگ روشن، اين مكان بزرگ‌تر احساس مي‌شود. اما به جاي يك رنگ سفيد درخشان مي‌توانيد از رنگ خنثي‌تري مانند بژ استفاده كرده و فضاي زيباتري را در آشپزخانه ايجاد كنيد.

رنگ بژ در آشپزخانه

 • رنگ بژ در طراحي داخلي اتاق‌خواب

امروزه مي‌توان تمام رنگ‌ها را در طراحي اتاق‌خواب مشاهده كرد. رنگ بژ يكي از مناسب‌ترين رنگ‌ها براي اتاق‌خواب به شمار مي‌رود. زيرا فضايي آرام و راحت به آن مي‌بخشد. از آن جايي كه رنگ بژ نيز با چوب تركيبي زيبا ايجاد مي‌كند، مي‌توانيد در اتاق‌خواب مبلمان چوبي خود را با ديوارهايي به رنگ بژ تركيب كرده و از آن‌ لذت ببريد.

رنگ بژ در اتاق‌خواب

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”استفاده از رنگ طلايي در دكوراسيون را بخوانيد.

 

همچنين بخوانيد:

نكات دكوراسيون رنگي

ايده‌هاي تزيين اپن آشپزخانه

استفاده از رنگ طلايي در دكوراسيون

ايده‌هايي براي جدا كردن آشپزخانه از پذيرايي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۷:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديوار پشت مبل را چگونه تزيين كنيم؟

معمولا مبل و كاناپه اصلي جلوي بزرگ‌ترين ديوار قرار ميگيرد كه بيشترين مساحت عمودي سالن را به خود اختصاص ميدهد.
ديوار پشت مبل

ديوار پشت كاناپه

يكي از مهمترين ديوارهاي خانه كه تزيين آن بر طراحي فضا بسيار تاثيرگذار خواهد بود، ديوار پشت مبل است. زيرا اين ديوار بسيار در معرض ديد بوده و تزيين آن مي‌تواند سليقه شخصي را به نمايش گذاشته و حتي به يك نقطه‌كانوني در طراحي‌داخلي تبديل شود. پس اگر مي‌‌خواهيد ديوار پشت كاناپه را به زيبايي طراحي كنيد با اين بخش از مجله دلتا همراه باشيد.

رنگ تيره

اگر مبل داراي رنگ روشن است، براي آن كه جلوه بيشتري به آن بدهيد، بهترين راه اين است كه ديوار پشت آن را به يك رنگ تيره رنگ‌آميزي كنيد.

رنگ ديوار پشت مبل

شلف يا طاقچه

نصب چندين تابلو متعدد در شكل‌ها، فرم‌ها، سبك‌ها و رنگ‌هاي متفاوت و تركيب‌بندي آن‌ها با يكديگر نيز از جمله روش‌هاي كلاسيك تزيين اين ‌ديوار به شمار مي‌رود. براي استفاده از تابلوها در پشت كاناپه مي‌توانيد از شلف‌ها و طاقچه‌هاي ديواري استفاده كنيد و تابلوها را روي آن قرار دهيد. اين روش علاوه بر اين كه مانع از سوراخ شدن بيش از اندازه ديوار مي‌شود، اين امكان را مي‌دهد تا هر وقت كه خواستيد چيدمان تابلو‌ها را تغيير داده يا حتي آن‌ها را تعويض كنيد.

دكوراسيون پشت مبل

چراغ ديواري

اگر ديوار پشت كاناپه بزرگ‌ترين ديوار خانه است، با تزيين آن مي‌توانيد وسعت بيشتري به خانه ببخشيد. به همين دليل يك تابلوي بزرگ يا يك آينه بزرگ انتخاب مناسبي خواهند بود، اما بهتر است كه در كنار اين تابلو يا آينه و در دو طرف آن چراغ‌هاي ديواري نصب كرده يا دو عدد آباژور قرار دهيد. اين چراغ‌ها مي‌توانند هم اين ديوار را تبديل به يك نقطه‌كانوني كرده و هم روشنايي مكان را افزايش دهند و جلوه زيباتري به محيط زندگي خواهند بخشيد.

تزيين ديوار

آينه

يكي از روش‌هاي استفاده از آينه به جاي آينه‌‌هاي كوچك اين است كه ديوار پشت كاناپه را به طور كامل با آينه بپوشانيد. اين روش علاوه بر اين كه جلوه زيبايي به ديوار مي‌‎بخشد، باعث مي‌شود تا مكان حس دلبازتري يافته و روشنايي موجود در آن افزايش يابد.

تزيين ديوار پشت مبل

چيدمان افقي و عمودي

اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه هر عنصري كه براي تزيين ديوار پشت كاناپه مورد استفاده قرار مي‌دهيد، اگر به شكل افقي چيدمان شده باشند باعث مي‌شوند ديوار وسعت بيشتري يافته و اگر به صورت عمودي قرار داده شوند، باعث مي‌شوند تا ارتفاع ديوار بيشتر احساس شود. با توجه به اين موارد مي‌توانيد فضايي را كه به دنبال آن هستيد روي ديوار ايجاد كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”نكاتي براي مدرن‌تر ديده شدن اتاق‌نشيمن” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۹:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون اتاق‌خواب را پاييزي كنيد

با چند تغيير كوچك و ساده زيبايي‌هاي دكوراسيون پاييزي را به اتاق‌خواب خود بياوريد.
اتاق خواب پاييزي

اتاق‌خواب پاييزي

هوا هر روز سردتر از روز قبل شده و بارش باران، فضايي را ايجاد خواهد كرد كه تمايل ما به رفتن به اتاق‌خواب و خوابيدن در زير پتويي نرم و گرم افزايش خواهد يافت. همين موضوع بهانه خوبي است تا اتاق خواب خود را براي پاييزي لذت‌بخش آماده كنيم. با اين بخش از مجله دلتا همراه باشيد تا با تغييراتي كه مي‌توانيد انجام دهيد آشنا شويد:

 • تغييرات طبيعي و ارگانيك

مي‌دانيد كه رنگ آبي موجود در طبيعت با ايجاد برخي تغييرات شيميايي در مغز، باعث ايجاد آرامش و راحتي در جسم انسان مي‌شود. براي اين كه حس راحتي و آرامش را در اتاق خواب پاييزي خود ايجاد كنيد، مي‌توانيد از طيف‌هاي مختلف رنگ آبي به خصوص طيف‌هاي تيره آن در طراحي اين مكان استفاده كنيد.

اتاق خواب ابي

 • قبل از اين كه بخوابيد…

خوابيدن در زير پتو تنها لذتي نيست كه مي توانيد در شب ها و روز هاي سرد تجربه كنيد. كتاب مي‌تواند يكي از همراهان صميمي و گرما‌بخش در پاييز باشد. براي اين منظور قراردادن يك كتابخانه كوچك، ساده و مينيمال در كنار تخت‌خواب مي‌تواند ايده مناسبي باشد.

 • رنگ‌هاي ملايم

استفاده از رنگ‌هاي ملايم مي‌تواند فضايي دلنشين به اتاق خواب پاييزي ببخشد. براي اين منظور تمام طيف‌هاي رنگ خاكي مي‌توانند انتخاب مناسبي باشند. اين رنگ‌ها فضايي لطيف و آرام‌بخش به اتاق خواب خواهند بخشيد. استفاده از مبلمان و اكسسوارهايي در اين رنگ مي‌تواند در ايجاد فضايي دلنشين كمك كنند.

رنگ هاي پاييزي

 • طرح‌هاي شطرنجي

يكي از طرح‌هاي مناسب براي استفاده در فصل پاييز، طرح شطرنجي است. پارچه‌هايي با طرح‌هاي شطرنجي مي‌توانند فضايي گرم‌تر به اتاق خواب ببخشند. رنگ‌هاي زرد، بژ، طوسي، قهوه‌اي و رنگ‌هاي اين چنيني انتخاب مناسبي براي تركيب با طرح شطرنجي به مشار مي‌روند. براي استفاده از اين طرح در دكوراسيون اتاق خواب پاييزي، بهترين انتخاب روتختي خواهد بود.

روتختي شطرنجي

 • سطوح بافت دار

براي گرم‌تر كردن فضاي اتاق مي‌توانيد از فرش‌ها و گليم‌هاي نرم و بافت‌دار روي زمين استفاده كنيد. فرش‌هاي نمدي، پشمي و پنبه‌اي اين تاثير را افزايش خواهند داد. با استفاده از پوست نيز مي‌توانيد جلوه اتاق را افزايش دهيد.

پتوي بافت دار

 • يكي از بايد‌ها!

پتو يا روانداز يكي از بايد‌هاي دكوراسيون اتاق خواب پاييزي به شمار مي‌رود. چه در اتاق‌خواب، چه روي صندلي مطالعه و حتي بر روي مبل اتاق نشيمن، رواندازها نقش اول را بازي كرده و لياقت بهترين جا در دكوراسيون داخلي در فصل پاييز را دارند.

دكوراسيون اتاق خواب پاييزي

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”چند تغيير تا دكوراسيون پاييزي” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۵:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

روانشناسي رنگ‎ها در دكوراسيون داخلي

آيا مي‌دانيد رنگ‌هايي كه در دكوراسيون داخلي به كار مي‌بريد، چه تاثيري بر روحيه دارند؟
رنگ در دكوراسيون

روانشناسي رنگ‎ها

روانشناسي رنگ در دكوراسيون مي‌تواند راهنماي خوبي براي ايجاد فضاهاي ايده‌آل باشد. بررسي نقش رنگ‌هاي پركاربرد در دكوراسيون داخلي و خصوصيات روانشاختي آن‌ها، موضوعي است كه مجله دلتا در اين نوشتار به آن مي‌پردازد. همراه ما باشيد.

رنگ سبز 

سبز، رنگي است كه به عنوان رنگ آرامش و شفافيت شناخته مي‌شود. در كنار اين موارد، براي چشم نيز بسيار مفيد است وبه ما آرامش خاصي مي‌دهد. در واقع، سبز را مي‌توان رنگ طبيعت دانست. مي‌توانيد با استفاده از رنگ سبز در تركيب با رنگ‌هاي ديگري مانند رنگ سفيد و رنگ زرد، دكوراسيون‌داخلي خانه خود را جذاب و آرام‌بخش كنيد.

رنگ سبز

رنگ نارنجي

رنگ نارنجي، يك رنگ بسيار پر انرژي است، اما نخستين چيزي كه بايد درباره اين رنگ بدانيد، اين است كه نارنجي براي دكوراسيون داخلي همه افراد مناسب نيست. بايد در استفاده از آن در دكوراسيون داخلي احتياط به خرج داد. زياده‌روي كردن در به كارگيري رنگ نارنجي سبب مي‌گردد ميزان انرژي فضا بيش از حد زياد شود كه چندان جالب نيست.

رنگ نارنجي

رنگ سياه 

رنگ سياه يك رنگ پرصلابت است كه مي‌توان از آن براي ايجاد يك فضاي برجسته، جذاب كمك گرفت. رنگ مشكي، شايد به عنوان پس‌زمينه و در مقياس بزرگ، زياد مناسب عمل نكند، اما مي‌توانيد برخي لوازم و اكسسوري‌هاي خود را سياه انتخاب كرده و زيبايي بي‌نظيري به خانه خود بدهيد. سياه، رنگي است كه با قرار گرفتن در پس زمينه به صورت محدود مي‌تواند جلوه اجسام درخشان و متاليك را چند برابر كند.

رنگ سياه

رنگ سفيد

رنگ سفيد، محبوب‌ترين رنگ در دكوراسيون داخلي و رنگي اميدبخش است. مي‌توان گفت كاربرد سفيد در طراحي داخلي منزل به مراتب از ديگر رنگ‌ها بيش‌تر است. سفيد، رنگي است شيك و بسيار جذاب كه نماد پاكيزگي و خلوص است. سفيد مي‌تواند پس زمينه خوبي براي فضاهاي مختلف باشد.

سفيد در دكور

رنگ زرد 

زرد، رنگي بسيار شاد و پرانرژي است كه قادر است جذابيت و سطح انرژي بسيار بالايي به منزل بدهد. در روانشناسي رنگ زرد در دكوراسيون آمده كه اين رنگ مي‌تواند فضاي زندگي را روشن و صميمي كند. رنگ زرد، بهتر است در جزييات به كار رود.

زرد در دكوراسيون

رنگ بنفش 

بنفش، يك رنگ متفاوت و شاد است. به كار بردن رنگ بنفش در كنار رنگ سبز از لحاظ روانشناسي، تاثير خيلي خوبي روي حس و حال خانه خواهد داشت. بنفش در طيف‌هاي روشن‌تر خود، مثل ياسي، رنگي است آرام‌بخش و مليح كه به كار بردن آن در هر فضايي مي‌تواند خيال انگيز و آرام‌كننده باشد.

رنگ بنفش

رنگ آبي 

آبي، رنگ دريا، آسمان و آب است. آرامش خاصي در رنگ آبي وجود دارد كه شايد كم‌تر در ديگر رنگ‌ها يافت شود.  شما مي‌توانيد رنگ آبي را با نيلي، سفيد، زرد و خاكستري تركيب كنيد.

رنگ صورتي 

صورتي، يك رنگ بسيار لطيف و رمانتيك است. اگر صورتي را در طيف‌هاي مناسب و در كنار رنگ‌هاي هماهنگ به كار ببريد، مي‌توانيد احساس آرامش و ملايمتي كه دارد را به خانه خود بياوريد. صورتي در كنار رنگ‌هايي مانند شيري، سفيد و بنفش، خيلي خوب به نظر مي‌رسد.

صورتي در دكوراسيون

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”نكاتي براي انتخاب رنگ مبلمان” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۱:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دره نوردي و آب‌نوردي ؛ تجربه هيجان انگيز در ايران

در ميان منطقه‌اي گرم و كويري دره‌اي عميق و اسرارآميز در دل زمين وجود دارد كه به آن تنگه بوچير يا تنگه چله بوچير مي‌گويند.

جاذبه‌اي در قلب استان زيباي هرمزگان كه لذت يك سفر هيجان‌انگيز، خنك و ماجراجويانه را در اختيارتان قرار مي‌دهد. همراه‌ مجله دلتا باشيد تا بدانيم تنگه بوچير كجاست و چطور مي‌توان به آنجا رسيد، براي رفتن به بوچير هرمزگان به چه وسايلي نياز است ؟تنگه بوچير

آشنايي با تنگه بوچير هرمزگان

براي رسيدن به تنگه بوچير يا چله بوچير بايد خود را به استان زيباي هرمزگان برسانيد. جايي در ميانه راه بوشهر و بندرعباس، در نزديكي شهر پارسيان، روستايي به نام بوچير وجود دارد كه تنگه بوچير در ارتفاعات كناري آن جاي خوش كرده است. تنگه‌اي باريك و پرآب كه در ميان شكاف صخره‌ها قرار دارد و شما را از گرماي سوزان تابستان به سرما و خنكاي زمستان مي‌برد. تفاوت دمايي ميان قسمت‌هاي بيروني تنگه با درون آن به اندازه‌اي ست كه حتي در فصل تابستان نيز در داخل اين تنگه، قنديل‌هاي يخ به چشم مي‌خورد؛ قنديل‌هايي كه در كنار چشمه انتهايي تنگه، آب روان داخل دره بوچير را تامين مي‌كند. آشنايي با تنگه بوچير هرمزگان

راهنماي بازديد

 • توجه داشته باشيد بدون داشتن تجربه‌هاي قبلي در دره‌نوردي يا صخره‌نوردي و بدون داشتن مهارت شنا، امكان بازديد از اين جاذبه را نداريد، چرا كه مي‌تواند خطر مرگ براي‌تان داشته باشد. 
 • سفر به تنگه بوچير بدون راهنماي آشنا به منطقه، به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود و مي تواند خطر مرگ براي‌تان داشته باشد.

براي دره‌نوردي در چله بوچير و رسيدن به انتهاي آن بايد تقريبا يك كيلومتر مسافت طي كنيد. البته بايد بدانيد كه مسيري هموار در برابرتان قرار ندارد، بلكه براي رسيدن به انتهاي تنگه بايد بارها به آب بزنيد و از ميان صخره‌ها بالا و پايين برويد. به همين دليل بايد شنا بلد باشيد و تجهيزات صخره‌نوردي را نيز با خود همراه ببريد. تنگه بوچير از دو چله پايين و بالا تشكيل شده است كه اين دو چله پشت سر هم قرار گرفته‌اند. چله پايين مسير طولاني‌تري براي پيمايش دارد و براي گذر از چله بالا بايد فرودهاي زيادي انجام بدهيد.

چله پايين 

براي شروع دره‌نوردي تان بايد خود را به دهانه شكاف تنگ بوچير برسانيد. براي گذر از چله پايين بايد بيشتر مسير را از آب عبور كنيد. ۵۰ متر ابتدايي پيش روي‌تان عمق آب زياد خواهد بود كه براي گذر از آن يا بايد شنا كنيد يا با استفاده از قايق و تيوپ بادي خود را به سمت ديگر برسانيد. چاله‌هاي بعدي نسبتا كم عمق‌تر مي‌شود و تقريبا به كف دره مي‌رسيد. گاه در گوشه و كنار تنگه به لانه پرنده‌ها بر مي‌خوريد؛ اما دقت كنيد كه در طول مسير به اين پرنده‌ها و ماهي‌هاي درون حوضچه‌ها آسيبي نرسانيد.

چله بالا 

پس از گذشتن از ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر از مسير، آبشاري در مقابل‌تان قرار مي‌گيرد كه شما را به سمت چله بعدي راهنمايي مي‌كند. بيشتر بخش دره‌نوردي در چله دوم، نياز به صخره‌نوردي دارد. در قسمت‌هايي از اين چله بايد از دره خارج شويد و دوباره به آن بازگرديد. در انتهاي تنگه، گودالي به عمق ۳۵ متر قرار دارد كه اگر از بالا به آن نگاه كنيد متوجه مي‌شويد كه شكل آن شبيه به قلب است. اينجا كار شما به پايان مي‌رسد و مي‌توانيد راه برگشت را در پيش بگيريد. راهنماي بازديد از تنگه بوچير 

بازديد از تنگه بوچير براي افراد غيرحرفه اي 

اگر دوست داريد از اين دره ديدن كنيد و ويژگي‌هاي لازم براي پيمايش آن را نداريد باز هم مي‌توانيد از زيبايي‌هاي تنگ بوچير لذت ببريد. شما مي‌توانيد در شيب كوه و بالاي دره مسافتي را به صورت پياده برويد و از بالا درون تنگه را نگاه كنيد و از زيبايي‌هاي آن لذت ببريد. بازديد از تنگه بوچير براي افراد غيرحرفه اي پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر مرز حيرت‌انگيز جنگل و بيابان در ايران را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۴:۲۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

جزيره گربه ها ؛ بهشتي براي دوستداران گربه

جزيره‌ايي كه در آن تعداد گربه ها از انسان‌ها بيشتر است و گويا اين گربه ها هستند كه بر تخت پادشاهي نشستند

جزيره آئوشيما ( Aoshima Island ) يك جزيره ي آتشفشاني كوچك از مجمع الجزاير ايزو ( Izu يا Ozu ) ژاپن است و از نظر طبيعت هم از اماكن زيباي ژاپن محسوب مي شود و ۱.۶ كيلومتر طول دارد و به جزيره گربه ها معروف شده است، اين نام گذاري به دليل وجود گربه هاي بيشماري است كه در اين جزيره زندگي مي كنند، قبلا اين جزيره جزيي از منطقه ي ناگاهاما بوده است اما از سال ۲۰۰۵ تا امروز جزو ناحيه ي ازو ( Ōzu ) شده است در ادامه مطلب با مجله دلتا همراه باشيد.جزيره گربه ها

ماجراي ورود گربه ها به جزيره

داستان از اين قرار بوده كه اهالي اين شهر كه اغلب ماهيگير بودند با مشكل ازدياد موش رو به رو شدند، اين موش هاي مزاحم از طريق قايق ماهيگران به اين جزيره مي آمدند و زندگي مردم جزيره را سخت كرده بودند، اين موش ها آن قدر زياد بودند كه باعث ايجاد دردسرهاي زيادي شده بودند و مشكلاتي از قبيل بيماري، صدمه به انبار غلات و… را با خود داشتند. ساكنان اين شهر براي حل مشكل زيادي موش‌ها تصميم گرفتند تعدادي گربه با خود بياورند و در جزيره رها كنند تا موش‌ها را شكار كنند تا مشكل ازدياد جمعيت موش ها تمام شود، ماهيگيران اين بار با قايق هايشان ۴۵ گربه آوردند و در جزيره رها كردند، نقشه خوب پيش مي‌رفت و گربه‌ها موش‌ها را شكار مي‌كردند و همه روزه از تعدادشان كاسته مي شد. اما اهالي جزيره با مشكلي جديد روبه رو شدند كه فكرش را هم نمي كردند، گربه‌ها به سرعت زاد و ولد مي كردند و تعدادشان زياد مي شد، كم كم ديگر موشي در جزيره پيدا نمي شد اما ژاپني‌ها ماندند و تعداد زيادي گربه‌ي گرسنه؛ همين شد كه آرام آرام جزيره ي آئوشيما به جزيره گربه ها معروف شد ، اين جزيره بسيار مورد توجه گردشگران قرار گرفته و سالانه توريستان زيادي را به خود جلب مي كند.ماجراي ورود گربه ها به جزيره

زندگي روزانه ي گربه ها

به مرور زمان زاد و ولد گربه ها آن قدر زياد شد كه تعدادشان از ساكنان شهر  بيشتر شده ، در جاي جاي اين جزيره گربه ها رژه مي روند و مي توان گربه ها را در همه حالت خوابيده، نشسته، پرسه زنان و … مشاهده كرد.زندگي روزانه ي گربه ها

تعامل ساكنان با گربه ها

ساكناني كه در حال حاضر در اين جزيره زندگي مي كنند ديگر به بودن گربه ها عادت كرده اند و به آن‌ها غذا مي دهند و با آن‌ها بازي مي كنند اما برخي از اهالي هم از آن‌ها خسته شده‌اند و در صدد ترك جزيره هستند، اما همانطور كه اشاره شد تنها تعداد كمي كه اغلب بازنشسته هستند و بين ۵۰ تا ۸۰ سال سن دارند در اين جزيره هنوز زندگي مي كنند. اهالي اصلي اين جزيره پس از جنگ جهاني دوم به اين مكان آمده اند و مي توان گفت از روي ناچاري به آئوشيما پناه برده اند و به مرور زمان جمعيتشان افزايش يافته بود و در حدود سال ۱۹۴۵ چيزي نزديك به ۹۰۰ نفر جمعيت داشته داشته است اما با ازدياد گربه ها از تعداد آن‌ها كم شد و هم اكنون انگشت شمار شده‌اند و به عدد ۱۵ رسيده ولي اميد مي رود به دليل علاقه ي توريستان به اين جزيره جمعيت ساكنان رو به افزايش رود.تعامل ساكنان با گربه ها

جذابيت گردشگري جزيره

يكي از جالب ترين نكات درباره ي جزيره ي آئوشيما اين است كه در آن هيچ فروشگاه، مركز خريد، سوپر ماركت و حتي رستوراني وجود ندارد اما همواره توريستان زيادي را به خود جلب مي كند، عاشقان گربه به اين جزيره مي آيند تا چند روزي ميان حيوانات مورد علاقيشان زندگي كنند و از مناظر زيباي جزيره هم لذت ببرند.جذابيت گردشگري جزيره

جمعيت گربه ها

 اين شهر كوچك از ابتدا هم جمعيت زيادي نداشته است اما با افزايش تعداد گربه ها ، مي گويند در حال حاضر جمعيت گربه‌هاي اين جزيره شش برابر اهالي آن شده است، به دليل زادو ولد سريع گربه ها اطلاع دقيقي از جمعيت آن ها در دست نيست اما قطعا تعداد آن ها بيش از ۱۰۰ گربه مي باشد، به راستي آئوشيما سرزمين گربه هاست و آن‌ها در رفاه كامل در اين جزيره زندگي مي‌كنند حتي ورود سگ به جزيره مجاز نيست تا آرامش گربه ها بر هم زده نشود، با ازدياد جمعيت گربه ها از جمعيت ساكنان اين جزيره كاسته شده است. از ده سال پيش جمعيت گربه ها روند رو به رشدي داشته است.جمعيت گربه ها

دسترسي به جزيره گربه ها

براي رسيدن به آئوشيما بايد دو بار قايق سواري كرد، يك بار كه ۳۵ دقيقه طول مي كشد از بندر ناگاهاما تا اهيمه و بار ديگر تا ايستگاه JR Iyonagahama ناگاهاما كه پس از آن بايد كمي هم پياده روي كنيد. قيمت يك بار سوار شدن قايق ۶۸۰ ين براي بزرگسالان و براي كودكان زير ۱۲ سال ۳۴۰ ين است، اگر بخواهيد قايق ها شما را به صورت تور به آئوشيما ببرند و بگردانند هزينه اش ۱۳۶۰ ين مي باشد.جزيره گربه ها

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر مرز حيرت‌انگيز جنگل و بيابان در ايران را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۸:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

مرز حيرت‌انگيز جنگل و بيابان در ايران

اوپرت ؛ بن بست ابرهاي شمال اينجاست

كم پيش مي‌آيد كوير و جنگل همسايه شوند اما بين استان سمنان و مازندران، اوپرت منطقه‌اي با طبيعتي بكر و خيره كننده از همسايگي اين دو چشم‌نوازي مي‌كند.با مجله دلتا باشيد تا اين مرز حيرت‌انگيز را بشناسيم .مرز اوپرت

اوپرت كجاست؟

اوپرت در ۵۵ كيلومتري شمال شهرستان مهديشهر در استان سمنان واقع است بخش شمالي آن مرز بين جنگل‌هاي هيركاني در شمال و دشت كويري در جنوب است. منطقه‌ شمالي شامل دودانگه‌ مازندران است. در اين بخش روستاهاي سنگده و ميانا در بين جنگل‌هاي هيركاني قرار گرفته‌اند . ويژگي‌هاي دره اوپرت با توجه به قرار گرفتن در منطقه‌ خاص جغرافيايي از پوشش گياهي منحصربه‌فردي برخوردار است و در آن مي‌توان تنوع زيستي زيادي را مشاهده كرد. اين منطقه به لحاظ رشد و نمو گياهان مختلف به قطب پرورش گياهان دارويي تبديل شده است به گونه‌اي كه مي‌توان گياهاني چون اورشمك، گوگ په، سيروك، زيره، اوك چو، قعلب، كولك، زولنگ، پاروك، مازش كو، الزي و اوجي را به وفور در اين منطقه يافت كه هر كدام خاصيت درماني خاصي دارند.اوپرت كجاست

جاذبه‌هاي اين منطقه

مرز اوپرت علاوه بر زيبايي‌هاي رويايي به درياچه‌ چورت و باداب سورت نيز نزديك است بنابراين گردشگراني كه به اين منطقه سفر مي‌كنند مي‌توانند ديدن اين مناطق بي‌نظير را نيز در برنامه سفر خود قرار دهند. چشمه‌هاي اين منطقه نيز بسيار زيياست. «قل‌قل چشمه»، «كنگل چشمه»، «پايين لوتي‌گرد چشمه»، «بالا لوتي‌گرد چشمه»، «كله چشمه» و «عمارت سرچشمه» از چشمه‌هايي است كه گردشگران در اين منطقه مي‌توانند از آنها لذت ببرند.اگر اهل جنگل‌نوردي هم هستيد اين منطقه امكان دسترسي به جنگل‌هاي انبوه دودانگه را نيز براي گردشگران فراهم مي‌كند.جاذبه هاي اين منطقه

چطور به مرز كوير و جنگل برويم

اگر قصد گردشگري در مرز اوپرت را داريد مي‌توانيد به شهميرزاد در استان سمنان رفته يا جاده فيروزكوه را براي اين سفر انتخاب كنيد. اگر از شهميرزاد رفتيد پس از خروج از شهميرزاد به سمت فولاد محله و ساري حركت كنيد و از ميانه‌ راه به سمت پرور برويد. از پرور به سمت سرخده برويد و پس از آن از خروجي راست به سمت روستاي اوپرت حركت كنيد. اگر از تهران قصد سفر به اين مرز زيبا را داريد مي‌توانيد از جاده‌ فيروزكوه برويد. ابتدا به روستاي چاشم برويد و از آنجا به سمت اوپرت حركت كنيد. در طي اين مسير كه يكي از زيباترين جاده‌ها به شمار مي‌رود مي‌توانيد گردنه‌ گدوك، راه‌آهن شمال، پل ورسك و غار اسپهبد خورشيد را حتما تماشا كنيد.چطور به مرز كوير و جنگل برويم

چه زماني به اوپرت برويم؟

بهترين زمان سفر به اين مرز سحرانگيز بهار و تابستان است. در اين فصول هم هوا مناسب است و هم طبيعت سرسبز و ديدني است. البته اگه علاقه به طبيعت رنگي پاييز داريد اين فصل هم مي‌تواند زمان خوبي براي اين سفر باشد اما لباس گرم همراه داشته باشيد.چه زماني به اوپرت برويم؟

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر كوله گردي؛ سفري ارزان و ماجراجويانه را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۱:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

وضعيت قيمت مسكن در ۸ منطقه مهم تهران

وضعيت قيمتي در بازار مسكن مناطق يك تا هشت نشان مي‌دهد كه رشد قيمت مسكن در نيمه شمالي تهران در چند هفته گذشته ناچيز بوده است.

تازه‌ترين قيمت‌ فروش آپارتمان مسكوني در مناطق نيمه شمالي پايتخت به ترتيبي اعلام شده كه به نظر مي‌رسد فاصله بازار مسكن با نقطه توقف رشد قيمت كوتاه‌تر شده است.

به گزارش مجله دلتا در تازه‌ترين آگهي‌هاي ملكي مربوط به املاك واقع در نيمه شمالي پايتخت، قيمت‌هاي پيشنهادي فروشندگان نسبت به سطح قيمت آگهي‌هاي مشابه در ماه گذشته يا بدون تغيير بوده يا بعضا رشد بسيار ناچيزي داشته است. اين روند بر خلاف روش اعلام قيمت پيشنهادي در ماه‌هاي تابستان است؛ چراكه در تابستان عموما ميزان رشد قيمت اعلامي فروشنده‌ها محسوس‌تر بود و در نتيجه ميانگين قيمت معاملات مسكن در تهران نيز ماه به ماه با رشد حداقل يكي دو ميليون توماني روبه‌رو بود.

از طرفي اين مدل اعلام قيمت پيشنهادي فروش در نيمه شمالي شهر و مشخصا مناطق يك تا هشت پايتخت بيشتر رواج داشت و فروشندگان ملك در مناطق ۹ به بعد كه تقريبا در نيمه جنوبي شهر (با در نظر گرفتن محدوده محور خيابان انقلاب اسلامي) واقع مي‌شود، كمتر دنباله‌روي شتاب در رشد قيمت‌هاي اعلامي خود بودند.

البته همچنان در برخي از محله‌ها به ويژه در منطقه پنج تهران قيمت‌هاي اعلامي دور از انتظار وجود دارد، اما فراگيري آن در عرضه جديد به مراتب كمتر شده است. واسطه‌هاي ملكي مي‌گويند از نيمه دوم شهريور ترمز رشد قيمت پيشنهادي فروش مسكن به كار افتاده و محدوده قيمت‌هاي جديد فاصله چنداني با قيمت‌هاي اعلامي در نيمه اول شهريور ماه ندارد؛ ضمن اينكه اين وضعيت در هفته‌هاي سپري شده از مهر ماه نيز ادامه پيدا كرده است.

در جدول زير تازه‌ترين قيمت‌ فروش آپارتمان مسكوني در مناطق شمالي تهران ارائه شده است. براي اطلاع از قيمت دقيق خريد يا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و ساير شهرستان‌ها به سايت املاك دلتا مراجعه كنيد.
قيمت-آپارتمان-در-شمال-تهران قيمت‌ فروش آپارتمان مسكوني

پيشنهاد مطالعه: براي آگاهي از گزارش هاي ملكي بيشتر مطلب “چرا آپارتمان‌هاي نقلي فروش نمي‌روند؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۱:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

طراحي دكوراسيون داخلي منزل را از كجا شروع كنيم؟

طراحي دكوراسيون داخلي منزل و پاسخ دادن به اين سوال كه بايد اين كار را از كجا آغاز كرد، موضوعي است كه شايد براي شما هم پيش آمده باشد.
طراحي دكوراسيون داخلي خانه

طراحي دكوراسيون داخلي

مشكلي كه معمولا ديده مي‌شود، اين است كه در بسياري از موارد، افراد نمي‌دانند كه بايد كار طراحي دكوراسيون داخلي خانه را از كجا و چگونه آغاز كنند كه در پايان، نتيجه كار بر وفق‌مراد باشد. اين مشكل، مشكل كمي نيست و باعث مي‌شود افراد در رابطه با طراحي‌داخلي منزل خود سردرگم شوند. به همين‌خاطر، در اين نوشتار از مجله دلتا، سه قدم اصلي براي طراحي دكوراسيون داخلي منزل را شرح خواهيم داد تا اگر مي‌خواهيد طراحي‌داخلي را به دست خود انجام دهيد، با مشكل روبه‌رو نشويد.

طراحي دكوراسيون خانه

اولين قدم: براي هر قسمت، سهمي مجزا در نظر بگيريد

نخستين قدم در رابطه با طراحي دكوراسيون داخلي خانه، ايجاد شخصيتي مجزا براي هر يك از قسمت‌هاي خانه است. يكي از رايج‌ترين مشكلاتي كه اكثر افراد در اين زمينه با آن رو‌به‌رو مي‌شوند، اين است كه فكر مي‌كنند بايد براي طراحي‌داخلي همه قسمت‌هاي خانه از يك ايده استفاده كنند.

دكوراسيون داخلي خانه

هر قسمت خانه هويتي مخصوص به خود دارد. براي رسيدن به اين هدف، بايد در مرحله اول، هر بخش از خانه را به صورت مجزا ببينيد و بعد تصميم‌گيري كنيد.

دومين قدم: انتخاب پالت رنگي متناسب با فضا

دومين قدم براي طراحي‌داخلي دكوراسيون، انتخاب رنگ‌هاست. انتخاب صحيح رنگ‌هاي مورد استفاده در طراحي داخلي مي‌تواند باعث زيبايي بيش‌تر خانه شود و هارموني ميان اجزا را بيش‌تر كند. به جرات مي‌توان گفت كه انتخاب پالت رنگي دكوراسيون‌داخلي از مهم‌ترين كارهايي است كه بايد در اين زمينه انجام دهيد. رنگ محيط اطراف تاثيرات رواني قابل توجهي روي انسان مي‌گذارد و مي‌تواند به تغييراتي در رفتارها و خلق و خو منجر شود. به همين خاطر است كه مي‌گوييم بايد در انتخاب رنگ دقت كرد.

پالت رنگ خانه

وقتي مي‌خواهيد تركيب رنگ منزل را انتخاب كنيد، رنگي كه مايل هستيد هر روز با آن مواجه شويد را انتخاب كنيد. فراموش نكنيد كه رنگ ديوارها تنها عامل موثر در رنگبندي منزل نيست. رنگ وسايل و اكسسوري‌هايي كه در دكوراسيون‌داخلي منزل به كار مي‌بريد، مثل تابلوها، مجسمه‌ها و مبلمان هم مي‌تواند در حس و حال تاثير عميقي بگذارد. حواستان باشد كه رنگ‌هاي مورد نظر با يكديگر هماهنگي داشته باشند، زيرا در غير اين صورت، دكوراسيون داخلي ناشيانه به نظر خواهد رسيد.

سومين قدم: پياده‌سازي سبك در دكوراسيون‌داخلي

به هر حال، سبك‌هاي گوناگون طراحي‌داخلي، اصول و استانداردهايي دارند كه مي‌توانند روي انتخاب وسايل و رنگ‌هاي مورد استفاده در دكوراسيون منزل تاثير بگذارند و چارچوب مشخص كنند.

سبك در دكوراسيون داخلي

وقتي مي‌خواهيد يك سبك را در دكوراسيون‌داخلي خود پياده‌سازي كنيد، بايد به وسايل نيز توجه كنيد. وسايل، شامل مبلمان، ميز و صندلي‌ها، اكسسوري‌ها، فرش، پرده، تابلوها، لوازم دكوري و اين گونه موارد مي‌شوند. خريد وسايل، اگر به نحو صحيح و مناسب صورت گيرد، مي‌تواند دكوراسيون داخلي منزل را تكميل كند و از طرفي قادر است فضاي منزل را دگرگون كرده و محيطي جديد ايجاد كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”دكوراسيون جديد با كمترين هزينه” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۶:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع: