تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
دكوراسيون دلتا دكوراسيون دلتا .

دكوراسيون دلتا

ساعت ديواري در دكوراسيون منزل

ساعت‌ يكي از عناصر جدانشدني در هر خانه است كه انتخاب درست آن مي‌تواند يك جذابيت ويژه در دكوراسيون خانه به وجود آورد.
ساعت ديواري

ساعت ديواري

سالهاست كه ساعت‌هاي ديواري با كاركردي غير از يادآوري زمان در خانه جا باز كرده‌اند. آن‌ها در انواع روميزي يا ديواري، به عنوان گونه‌اي از لوازم دكوري نقش زيادي در زيبايي دكوراسيون داخلي منزل به عهده دارند. در اين نوشتار از مجله دلتا به بايدها و نبايدهاي انتخاب و نصب ساعت ديواري در منزل بپردازيم. در ادامه با ما همراه باشيد.

ساعت ديواري مناسب كدام است؟

قبل از خريد ساعت‌ديواري براي منزل، به چند نكته بايد توجه داشته باشيم. انتخاب ساعت به عنوان يك وسيله كاربردي و در عين حال دكوري، همانطور كه مي‌تواند به فضا زيبايي ببخشد، اگر اصولي انتخاب نشود ممكن است باعث بي‌نظم به نظر رسيدن آن نيز بشود. اولين و مهم‌ترين نكته، سبك دكوراسيون داخلي منزل است.

ساعت ديواري مناسب

نكته بعدي رنگ دكوراسيون و ديوار مورد نظر است. بديهي است ساعت‌ديواري كه براي نصب روي ديوار منزل انتخاب مي‌كنيد، از لحاظ رنگ و جنس بايد با ساير وسايل دكوراسيون و مبلمان همسو باشد. يك نكته مهم ديگر ابعاد آن است كه بايد با در نظر گرفتن متراژ منزل و ابعاد ديواري كه قصد داريد ساعت را روي آن نصب كنيد، انتخاب شود.

ساعت ديواري، يك اثر هنري

يكي از نكات استفاده از ساعت‌ديواري به عنوان يك اثر هنري است. درست به همان اندازه كه يك تابلو ديواري زيبايي را به ديوارها و فضاي منزل هديه مي‌دهد، ساعت هم در زيبا كردن دكوراسيون داخلي نقش دارد. 

ساعت ديواري مدرن

چند نكته مهم در خريد ساعت ديواري

حتما قبل از اينكه به خريد ساعت اقدام كنيد، يك بار ديگر محل و ابعاد ديواري كه قرار است ساعت روي آن نصب شود را اندازه گيري كنيد تا مطمئن شويد ساعتي كه انتخاب مي‌كنيد از نظر اندازه متناسب با فضاي مورد نظر باشد. علاوه بر آن دقت كنيد كه در كنار ساعت چه عناصر ديگري قرار است نصب شود، مثل قاب عكس يا تابلو هنري.

ساعت ديواري چوبي

اگر قرار است ساعت‌ديواري را در كنار يكي از اين موارد نصب كنيد، سعي كنيد ابعاد و رنگ آنها را به خاطر داشته باشيد تا ساعت‌ديواري متناسب با آن تهيه كنيد.

ساعت‌ديواري را كجا نصب كنيم؟

براي انتخاب بهترين فضا چند نكته را بايد در نظر داشت. مهم‌ترين نكته كه نبايد فراموش كرد، انتخاب فضايي است كه از تمام بخش‌هاي منزل به راحتي ديده شود. يكي از بهترين فضاها براي نصب ساعت، ديوار پشت كاناپه است. گزينه ديگر، استفاده از يك ساعت‌ديواري منحصر به‌فرد به عنوان يك اثر هنري است. اگر  به اين منظور ساعت ديواري را روي ديوارهاي نزديك ميز غذاخوري نصب كنيد هم ايده جالبي است.

ساعت در پذيرايي

يكي ديگر از راه‌ها، نصب ساعت ديواري بالاي كنسول يا شومينه است. اما فضايي كه ممكن است خيلي مورد توجه قرار نگيرد، فضاهاي اضافي مثل راهرو يا ستون‌ها است. 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “دكوراتيوهاي ارزشمند نوستالژيك” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز ناهارخوري؛ گرد يا مستطيل

ميز ناهارخوري و چيدمان صندلي‌هاي آن يكي از مهم‌ترين عناصر در چيدمان خانه است.
ميز غذا خوري

 ميز ناهارخوري گرد يا مستطيل

تمامي وسايلي كه در خانه و محيط كار خود مي‌بينيم تماما اشكال مختلف و مدل‌هاي جور و واجور دارند. به همين دليل سوالي كه پيش مي‌آيد اين است كه ميز ناهارخوري گرد بهتر است يا مستطيل؟ وقتي تصميم مي‌گيريم كه چه نوع ميز غذا خوري‌ انتخاب كنيم بخاطر وجود مدل‌هاي مختلف از انتخاب‌هاي اساسي غافل مي‌شويم. در اين نوشته از مجله دلتا مي‌خواهيم كه ميز غذا خوري گرد و مستطيلي را با هم مقايسه و ويژگي‌هاي هر يك را بررسي كنيم.

ويژگي‌هاي ميز ناهارخوري گرد:

ميز غذاخوري گرد

مزايا:

 • مساوي بودن فاصله افراد تا مركز ميز براي دسترسي راحت‌تر به مواد خوراكي
 • به راحتي مي‌توان ميز را ترك كرد
 • ايجاد محيطي صميمي
 • همچنين مي‌توان از ميز‌هاي گرد براي بازي‌هاي گروهي استفاده كرد
 • به دليل وجود لبه‌هاي گرد و نداشتن لبه‌هاي تيز و گوشه‌دار بهترين انتخاب براي خانواده‌هايي است كه بچه‌هاي خردسال دارند.

از ميان ديگر مزاياي ميزهاي ناهارخوري گرد مي‌توان به راحتي قرار گرفتن آن در اشپزخانه اشاره كرد؛ ميز‌هاي مستطيلي در آشپزخانه احساس شلوغي را ايجاد مي‌كنند.

معايب:

 • ميز غذا خوري گرد را نمي‌توان در گوشه‌هاي حال و پذيرايي قرار داد چرا كه فضاي زيادي از محيط خانه را اشغال ميكنند.
 • از ميزهاي ناهارخوري گرد نمي‌توان در ميهماني‌ها استفاده كرد و افراد زيادي نمي‌توانند بر سر ميز نهارخوري گرد بنشينند.
 • يكي ديگر از معايب ميز غذاخوري گرد كم‌جا بودن و محدود شدن جا براي چيدمان غذا سر ميز است.

ويژگي‌هاي ميز ناهارخوري مستطيل:

ميز غذاخوري مستطيل

مزايا:

 • به راحتي مي‌توان در گوشه‌هاي خانه قرار داد.
 • ميز غذا خوري مستطيل فضاي پرتي ندارد و مي‌توان از فضا‌هاي گوشه‌دار بهترين استفاده را كرد، ولي ميز‌هاي گرد فضاي زيادي را اشغال مي‌كنند و همه چيز را در اطراف خود مي‌چرخاند.
 • تعداد كاربران حاضر در ميزهاي ناهارخوري مستطيل بيشتر از ميز ناهارخوري گرد است.
 • براي ميهماني‌ها مناسب‌تر است.
 • اگر فضاي كمي در خانه داشته باشيم مي‌توانيم يك طرف آن را به ديوار بچسبانيم تا فضا باز شود.

معايب:

 • داشتن گوشه و خطر آسيب رساندن به كاربر.
 • راحت نبودن پاها در زير ميز.
 • دسترسي سخت كاربران به مخلفات و خوراكي.
 • ديد نسبتا كمتر كاربران به يك ديگر نسبت به ميز‌هاي گرد.
 • داشتن محيط صميمانه كم‌تر نسبت به ميزهاي گرد

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات و ترفندهاي دكوراسيون مطلب “لوستر مناسب ميز ناهارخوري” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۲:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصولي براي چيدمان مبلمان كلاسيك

مبلمان كلاسيك زيبايي‌ها و جذابيت‌هاي خاص خود را دارد و يكي از بهترين انتخاب‌ها جهت چيدمان منزل و دكور داخلي آن بشمار مي‌آيد.
مبلمان كلاسيك

نحوه چيدمان مبل كلاسيك

اگر جزو افرادي هستيد كه به مبل‌هاي كلاسيك علاقه‌منديد بايد بدانيد اگر چيدمان مبل كلاسيك طبق اصول آن انجام نشود، چيزي جز يك خانه شلوغ و كلافه‌كننده به وجود نخواهد آمد. در اين نوشتار از مجله دلتا با نحوه چيدمان مبل كلاسيك و اصول چيدمان آن آشنا خواهيم شد.

اصول چيدمان مبل كلاسيك

 • در قدم اول بهتر است براي استفاده از مبلمان كلاسيك، از متراژ پذيرايي خود و ابعاد مبل اطلاع پيدا كنيد.
 • يك سرويس از اين مبل‌ها را در خانه استفاده كنيد. استفاده از دو دست مبل در خانه‌هايي با متراژ زير ۱۰۰متر، حتي زماني كه تمام اصول چيدمان مبل كلاسيك رعايت شده باشد، باز هم نه تنها به زيبايي خانه كمك نمي‌كند بلكه احساس كلافگي را در خانه به وجود مي‌آورد.

چيدمان مبل كلاسيك

 • براي چيدمان مبلمان كلاسيك، نقطه‌كانوني و مركزي پذيرايي را پيدا كنيد. به طور مثال مي‌توانيد چيدمان مبل كلاسيك را بر اساس شومينه طراحي كنيد. اما توجه داشته باشيد كه فاصله خيلي كم با شومينه در طولاني مدت مي‌تواند به مبل‌ها آسيب وارد كند.
 • حد قانوني را در چيدمان مبل درنظر بگيريد. به بيان ساده‌تر، اگر خانه خيلي بزرگ است نبايد فاصله بين مبل‌ها را زياد كنيد؛ زيرا مكالمه ميان افراد و احساس صميميت ميان آنها از بين مي‌رود يا كمرنگ مي‌شود. از طرفي مانند خانه‌هاي قديمي مبل‌ها را كاملا به ديوارها نچسبانيد و كمي آنها را از ديوار فاصله دهيد.

مبل كلاسيك

 • يكي از اصول چيدمان مبل كلاسيك، وجود تقارن در چيدمان است. اين مبل‌ها به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه اگر مطابق با اصول و متقارن چيده نشوند فضاي اشغال شده در خانه را بيشتر مي‌كنند و موجب كوچك شدن فضاي پذيرايي مي‌شوند. همچنين استفاده از تقارن در چيدمان مبل كلاسيك، به شيك و تشريفاتي بودن دكوراسيون پذيرايي خانه كمك مي‌كند.
 • در چيدمان مبلمان كلاسيك ، بايد آن را به گونه‌اي بچينيد. كه بتواند به راحتي فضاها را تفكيك شده نشان دهد.
 • يكي از نكات مهم در چيدمان مبل اين است كه از چيدن مبل‌ها به صورت اداري و همه كنار هم جدا خودداري كنيد. اين كار بيشتر باعث از بين رفتن احساس راحتي و صميميت مي‌شود.
 • بهتر است در چيدمان مبل، آنها را تلفيقي بچينيد. يعني تمام يك نفره‌ها كنار هم تمام دو نفره‌ها كنار هم نباشد.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “مبل راحتي و ويژگي‌هاي آن” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۸:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

اصول استفاده از مبل رنگارنگ در دكوراسيون داخلي

استفاده از اين مبل‌ها انتخابي بسيار جسورانه است كه هر خانواده‌اي نمي‌توانند از آن‌ها استفاده كنند. 
مبل رنگي

مبل رنگارنگ در دكوراسيون

استفاده از مبل رنگي در دكوراسيون داخلي مدرن مي‌تواند بسيار جذاب و چشم‌نواز باشد. اما استفاده از مبل رنگي، بايد با توجه به اصول كلي خود مورد استفاده قرار گيرد. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا راجع به تركيب‌هاي رنگي مناسب و هماهنگ در مبل رنگارنگ، آشنا خواهيم شد.

اصول‌هاي رنگي در مبل رنگارنگ

يكي از مواردي كه در استفاده از مبل رنگي، بايد به آن توجه ويژه داشت، نحوه هماهنگي رنگ‌ها در كنار هم است. از آنجايي كه مبل رنگارنگ كاملا از مبل‌هاي معمولي و رنگ‌هاي آنها متفاوت است، استفاده و دكوراسيون‌هاي داخلي با استفاده از مبل رنگارنگ نيز كاملا متفاوت است.

مبل‌هاي رنگارنگ به معناي مبل‌هايي است كه در نگاه اول به آن‌ها چندين رنگ را مشاهده كنيد. به همين دليل است كه هماهنگي پرده، فرش، آباژور، تابلوها و تمامي عناصر به كار رفته در دكوراسيون داخلي پذيرايي بايد با دقت و هماهنگ با مبل‌ها انتخاب شوند.

چيدمان مبل رنگي

اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه به مبل‌هايي با رنگ‌هاي خنثي علاقه‌منديد مي‌توانيد از مبل‌هاي سفيد يا تك رنگ در كنار كوسن‌هاي رنگي، استفاده كنيد.

در استفاده از مبل‌هاي رنگارنگ اگر مايل به استفاده از مبل‌هاي رنگي نيستيد مي‌توانيد از مبل‌هايي با دو رنگ اصلي استفاده كنيد و المان‌هاي اطراف آن را مانند فرش، آباژور، پرده و … را رنگي انتخاب كنيد.

مبلمان سبز

سبز يكي از رنگ‌هاي محدود در مبل رنگي است. زيرا افراد بخصوصي به اين رنگ در مبلمان علاقه نشان مي‌دهند. استفاده از اين رنگ محدوديت‌هايي را براي دكوراسيون و المان‌هاي اطراف مبلمان در فضاي پذيرايي به وجود مي‌آورد.

 

مبل سبز در دكوراسيون

مبلمان قرمز

اگر از مبل‌هاي قرمز به تنهايي استفاده كنيد بعد از مدت زمان كوتاهي از رنگ آن خسته خواهيد شد و ممكن است دچار استرس‌هاي شديد شويد. بنابراين بهتر است، اگر قصد استفاده از مبل رنگارنگ در دكوراسيون داخلي خانه را داريد از مبل‌هاي قرمز استفاده نكنيد. استفاده از  اين مبل‌ها زماني مناسب است كه خانه داراي يك فضاي پذيرايي با متراژ بالا باشد و قسمت كوچكي از آن را با مبل‌هاي قرمز دكوراسيون كنيد.

مبلمان رنگي

مبلمان زرد

يكي ديگر از رنگ‌هاي زيبا در مبل رنگي، استفاده از رنگ زرد يا ليمويي است. كه موجب نشاط و انرژي بالا در فضا مي‌شود. اين مبل‌ها مي‌توانند به صورت سه نفره در كنار مبل‌هاي تك نفره كرمي، رنگ زيبايي به فضاي پذيرايي بدهد.

چيدمان مبلمان رنگي

مبلمان آبي

آبي يكي از رنگ‌هاي بسيار پرطرفدار در مبل رنگارنگ است. اين رنگ را معمولا مي‌توان با تمامي رنگ‌هاي اطراف ست كرد. اگر به دنبال فضاي آرام‌بخش در اتاق پذيرايي خانه‌ايد، مي‌توانيد از مبل‌هاي آبي در كنار كوسن‌هاي رنگارنگ استفاده كنيد.

مبلمان رنگي در دكوراسيون

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “روانشناسي رنگ‎ها در دكوراسيون داخلي” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۳:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع طرح پرده اتاق خواب

هنگام تزيين اتاق خواب پرده‌ها علاوه بر ايجاد چشم‌انداز، ورود نور به اتاق را كنترل كرده و فضاي خصوصي اتاق را تامين مي‌كنند.
پرده مناسب اتاق خواب

انواع طرح پرده مناسب اتاق‌خواب

يكي از لوازم تزيين اتاق‌خواب, پرده است. در انتخاب پرده مناسب اتاق خواب ، سليقه افراد بسيار اهميت دارد. طرح‌هاي متنوعي از پرده اتاق‌خواب موجود است كه با توجه به سليقه افراد و تناسب آن با ديگر وسايل اتاق‌خواب مي‌توانند انتخاب شوند. در ادامه اين نوشتار از مجله دلتا انواع طرح و الگوهاي پرده را معرفي خواهيم كرد. توجه داشته باشيد كه بهتر است اين الگوها را با توجه سبك دكوراسيون منزل خود انتخاب كنيد تا محيطي هماهنگ و متناسب داشته باشيد.

انواع پرده‌هاي ساده و بدون طرح براي اتاق‌خواب

پرده‌هاي ساده و بدون طرح اغلب براي سبك دكوراسيون مدرن و امروزي مناسبند كه جلوه‌اي ساده به اتاق‌خواب مي‌دهند. البته اگر اتاق خواب با عناصر زياد دكوري طرح و نقش‌دار ديزاين شده است، پيشنهاد مي‌كنيم از پرده بدون طرح استفاده كنيد تا محيط شلوغ نشود.

پرده ساده

طرح گلدار پرده اتاق‌خواب

طرح‌هاي گلدار پرده كه شامل شكل‌هاي گل، شاخه، برگ و درختان است، رنگ‌هاي متنوع و جلوه‌اي جذاب به اتاق خواب مي‌دهند و فضاي باظرافت در آن ايجاد مي‌كند. به ياد داشته باشيد كه اين نوع طرح اغلب مناسب دكوراسيون كلاسيك و تلفيقي است.

پرده گلدار

طرح هندسي اتاق‌خواب

از پرده‌هايي كه داراي شكل هندسي‌اند، بهتر است در اتاق خواب‌هايي كه به سبك مدرن و امروزي دكور شده‌اند، استفاده كنيد.

پرده طرح هندسي

طرح راه راه پرده اتاق‌خواب

طرح راه راه پرده‌ها را مي‌توان در هر سبك دكوراسيوني استفاده كرد. تنها توجه داشته باشيد كه طرح راه راه افقي، پنجره را عريض‌تر و طرح راه راه عمودي، پنجره را بلندتر نشان خواهد داد.

پرده طرح راه راه

طرح داماس پرده اتاق‌خواب

پرده‌هايي كه داراي طرح داماس است، جلوه لوكس و تجملي به اتاق‌خواب خواهند داد و بهتر است كه از آن در دكوراسيون كلاسيك استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه طبق اصول دكوراسيون اتاق‌خواب، مي‌توانيد رنگ پرده را با رنگ يكي ديگر از وسايل و دكوريجات اتاق يكي كنيد تا محيطي منسجم داشته باشيد.

طرح داماس

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “انواع پرده در دكوراسيون داخلي” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۸:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ست كردن لباس در كمد خانم ها

هرگاه كمد لباس‌ تميز و مرتب باشد، لباس مورد نظر را به سرعت پيدا مي‌كنيد. در اين صورت هميشه جاي سويشرت، تيشرت، پيراهن اداري يا حتي جوراب‌تان را مي‌دانيد.
ست كردن لباس كمد خانم ها

آيا شما هم يك عالمه لباس در كمد داريد اما هميشه براي ست و مرتب كردن كمد لباس‌ها دچار مشكل مي‎شويد؟ حتما پيش آمده كه كمد را باز كنيد و بگوييد حالا چي بپوشم؟ رنگ‌ها و طرح‌هاي مختلفي در كمد پيدا مي‌شود اما نمي‌دانيد چگونه تركيب جالبي به دست آوريد.در اين مقاله مجله دلتا اقدامات ست كردن لباس كمد خانم ها به شما ميگويد.

ست كردن لباس در كمد خانم ها

قدم اول: مهمترين نكته اين است كه چه رنگي دوست داريد. وقتي رنگي را مي‌پسنديد كافيست نگاهي به كمدتان بيندازيد. مي‌بينيد بيشترين رنگي كه در كمدتان مشاهده مي‌كنيد همان رنگ به خصوص است. رنگ محبوب مي‎تواند پايه و اساس استايل شما باشد و بدين شكل وقتي به ست كردن لباس مي‌پردازيد از ايجاد آن لذت خواهيد برد.

ست كردن لباس

قدم دوم: يك تناليته‌ي رنگي كه هماهنگ با رنگ محبوب‌تان باشد اضافه كنيد.

قدم سوم در ست كردن لباس كمد خانم ها: ۲-۳ رنگ خنثي را انتخاب كنيد، رنگ‌هاي مثل مشكي و سفيد. همچنين از رنگهايي كه در طبيعت يافت مي‌شود انتخاب نماييد. مثل رنگ قهوه اي، خاكي و خاكستري روشن (مانند رنگ سنگ‌ها و صخره‌ها).

قدم چهارم در مرتب كردن لباس: شلوارهايي انتخاب كنيد كه مناسب اندام شما باشد و تنها به چيزي كه مد شده است توجه نكنيد. چيزي كه برازنده شماست هميشه ظاهر زيباتري به شما مي بخشد.

مرتب كرد كمد

قدم پنجم در ست كردن لباس كمد خانم ها: اين مرحله حسابي سرگرم كننده و لذت بخش است. به سراغ رنگ مورد علاقه‌ و تناليته رنگ آن برويد. همچنين از اينكه لباس‌هايي با طرح و الگوي خاص و متفاوت بخريد نترسيد. وقتي كه يك طرح و رنگ قوي داشته باشيد و لباس بالاتنه با پايين تنه مطابقت داشته باشد، هيچ ايرادي بر استايل وارد نخواهد بود.

تناليته رنگي

قدم ششم: ۲–۳ عدد تاپ ساده را فراموش نكنيد. انواع تاپ‌ها براي اينكه با چند لايه لباس ديگر ست شوند بايد در هر كمدي موجود باشند. مي‌توانيد آنها را با ژاكت، كت، پوليور و هر چيز ديگري ست كنيد. به ياد داشته باشيد در اين مورد نيز از رنگ‌هاي خنثي استفاده كنيد تا با بيشتر لباس‌ها ست شود و هماهنگي زيبايي ايجاد كنند.

نكات نهايي ست كردن لباس در كمد خانم ها

 • وقتي لباس‌هاي اصلي را داريد، نيازي نيست كه باز هم به يك خريد كلي برويد. كافيست چند قطعه كوچك در چند رنگ هوشمندانه تهيه كنيد تا گزينه‌هاي بيشتري پيش رو داشته باشيد.
 • جواهرات و اكسسوري را در همان طرح و رنگي بخريد كه لباس‌ها به شما اجازه مي‌دهد. در صورت عدم تناسب لباس با اكسسوري، ظاهر جالبي نخواهيد داشت.
 • به كمد لباس مانند يك پازل نگاه كنيد. با داشتن ۱۰ تا ۱۵ عدد لباس مي‌توانيد هر بار آنها را به نحوي با هم تركيب كنيد و يك دست لباس جديد براي خود دست و پا كنيد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “جديدترين مدل هاي لباس پاييزي زنانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۸:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ تركيب رنگ زيبا با سفيد براي دكوراسيون

از خصوصيات رنگ سفيد اين است كه باعث مي‌شود نور در فضا منعكس شده و محيط زندگي را روشن و دلبازتر كند.
رنگ سفيد در دكوراسيون

تركيب رنگ‌ها با سفيد

رنگ سفيد براي دكوراسيون، رنگي خنثي، روشن و از محبوب‌ترين رنگ‌ها در طراحي داخلي است. اين رنگ در همه منازل به چشم مي‌خورد و معمولا غالب است. البته بايد توجه كرد كه استفاده بيش از حد از رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي و تركيب آن با رنگ‌هاي بسيار روشن مي‌تواند سبب بي‌روح شدن فضا شود. به همين خاطر بهتر است در انتخاب خود دقت داشته باشيد. رنگ‌هاي متنوعي را مي‌توان در كنار سفيد براي طراحي داخلي منزل به كار برد، اما برخي از اين رنگ‌ها جذاب‌ترند. در اين نوشتار از مجله دلتا بهترين پالت‌هاي رنگي در تركيب با سفيد را معرفي خواهيم كرد.

سفيد و كرمي

براي كساني كه دوست دارند فضايي سرشار از آرامش را در منزل خود تجربه كنند، رنگ كرمي مي‌تواند گزينه مناسبي در كنار سفيد باشد. سفيد، رنگي روشن است و استفاده از آن در مجاورت يك رنگ روشن ديگر مثل كرمي باعث مي‌شود فضايي پرنور و آرام‌بخش داشته باشيد.

تركيب سفيد و كرم در دكوراسيون

سفيد و طلايي

اگر بپرسيد چه رنگي براي تركيب با رنگ‌هاي متاليك بهتر است، بدون شك خواهيم گفت سفيد. رنگ‌هاي متاليك كه طلايي، نقره‌اي و مسي هستند، درخششي دارند كه در كنار سادگي رنگ سفيد خيلي بيشتر به چشم مي‌آيد.

تركيب سفيد و طلايي در دكوراسيون

سفيد و بنفش

بنفش را مي‌توان از آن دسته رنگ‌ها دانست كه هر كسي براي انتخاب آن شجاعت كافي ندارد. حتي كساني كه رنگ بنفش را دوست دارند هم در استفاده از اين رنگ در طراحي داخلي منزل خود دچار ترديد هستند. اما اگر اين رنگ را دوست داريد، نگران نباشيد، زيرا رنگ سفيد چاره مشكل است. سفيد در تركيب با بنفش، فوق‌العاده خواهد بود و اگر كمي بيش‌تر به قضيه فكر كنيد، متوجه خواهيد شد كه تقريبا تنها انتخاب معقولانه است.

تركيب سفيد و بنفش در دكوراسيون

سفيد و آبي

آبي، خصوصا آبي آسماني از رنگ‌هاي آرام‌بخش و دوست داشتني است و بدون شك از زيباترين رنگ‌هايي است كه در تركيب با سفيد به كار مي‌رود. به كار بردن رنگ آبي روشن در كنار سفيد مي‌تواند اين خصوصيت را بيشتر نمود دهد.

تركيب سفيد و آبي در دكوراسيون

سفيد و سبز

اگر رنگ سبز را در كنار رنگ سفيد قرار دهيد، مي‌توانيد طراوت و شادابي برگرفته شده از طبيعت را در كنار آرامش و روشنايي رنگ سفيد داشته باشيد كه بي‌نظير است. يك خانه كه با رنگ‌هاي سفيد و سبز دكوراسيون شده است، فضايي خواهد بود كه خستگي‌ها و تنش‌هاي روزمره را از شما مي‌گيرد و به جاي آن، حس خوب سرزندگي و نشاط را هديه مي‌دهد.

تركيب سفيد وسبز در دكوراسيون

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “رنگ بژ در طراحي داخلي را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۳:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

هر آنچه درباره فرش اتاق‌خواب بايد بدانيد!

فرش اتاق خواب معمولا بعنوان يك عنصر حياتي و البته دكوري استفاده مي‌شود.
فرش اتاق خواب

انتخاب فرش اتاق‌خواب

يكي از سخت‌ترين كارها، انتخاب فرش اتاق خواب است. به دليل قرارگرفتن تخت‌خواب در اتاق، بسياري از افراد قاليچه را انتخاب مي‌كنند. طرح‌هاي مدرن و فانتزي مي‌تواند يكي از بهترين انتخاب‌ها براي فرش اتاق‌خواب باشد. براي خريد قاليچه بايد دقت داشته باشيد كه طرح و رنگ آن با ديگر وسايل اتاق‌خواب هماهنگي داشته باشد و با هم ست باشند. در اين نوشتار از مجله دلتا به بررسي نكات انتخاب فرش اتاق‌خواب مي‌پردازيم. با ما همراه باشيد.

رنگ فرش اتاق خواب

رنگ قاليچه از مهمترين موارد است. در ابتدا بايد بيان كنيم كه رنگ قاليچه بايد با رنگ ديگر وسايل هماهنگي داشته باشد. رنگ‌هاي روشن مي‌تواند انتخاب درستي براي اتاق‌خواب باشد زيرا در اتاق‌خواب نه غذايي خورده مي‌شود و نه در ورودي خانه است كه احتمال كثيف شدنش زياد باشد. رنگ‌هاي جيغ و تند نيز مي‌تواند به فضا هيجان بدهد. در نتيجه انتخاب رنگ كاملا سليقه‌اي است.

رنگ فرش

چيدمان قاليچه اتاق خواب

يكي از مهمترين مسايل در خريد فرش اتاق‌‌خواب، سليقه مبني بر نحوه چيدمان فرش است. قبل از خريد فرش و فرش براي اتاق خواب، اندازه اتاق‌خواب را در نظر بگيريد. چيدمان فرش مي‌تواند انواع مختلفي داشته باشد كه مهم‌ترين آن‌ها را معرفي مي‌كنيم.

 • قاليچه در تمام اتاق خواب

بسياري از افراد علاقه دارند كه تمام اتاق را با فرش بپوشانند. اين ايده براي اتاق‌خواب‌هاي كوچك مناسب‌تر از اتاق‌خواب‌هاي بزرگ است. قاليچه اتاق‌خواب كوچك براي زيبايي بيشتر بايد با ديوار فاصله داشته باشد. اين كار براي اتاق‌خواب‌هايي مناسب است كه كفپوش زيبا و مناسبي ندارند.

پهن كردن فرش

 • قاليچه زير تخت‌خواب

يكي از رايج‌ترين نحوه چيدمان فرش و قاليچه در اتاق خواب، پهن كردن آن زير تخت‌خواب است. در اين چيدمان فرش كاملا زير تخت‌خواب قرار مي‌گيرد و حدود ۳۰ سانتي‌متر از اطراف تخت‌خواب ديده مي‌شود. برخي از افراد ترجيح مي‌دهند نصف تخت‌خواب يا تمام آن را پوشش دهد. اين امر كاملا سليقه‌اي است. اما براي زيبا‌تر شدن اتاق‌خواب، قاليچه بايد از كنار و اطراف تخت بيرون بزند.

فرش مناسب اتاق خواب

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “فرش را اشتباه پهن نكنيد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۶:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب آباژور مناسب براي دكوراسيون

يك آباژور بايد با مكان و موقعيت متناسب بوده و بدون اشغال كردن فضاي زياد، دكوراسيون داخلي خانه را تكميل كند.
آباژور در دكوراسيون

انتخاب آباژور

آباژورها هرگز از كار نمي‌افتند، به خاطر اينكه هم شيد و هم لامپ آن‌ها قابل تعويض است. از آن‌جايي كه انتخاب آباژور در دكوراسيون از بين اين همه تنوع، كار سختي است به همين جهت در اين نوشتار از مجله دلتا سعي شده است تا پروسه انتخاب آباژور نه تنها ساده شود، بلكه جذابيت بيشتري هم داشته باشد.

آباژور مناسب دكوراسيون

در انتخاب آباژور بايد به چه نكاتي دقت كنيم؟

مهمترين نكته در انتخاب آباژور در دكوراسيون ، سبك شخصي ، هدف از خريد آن، كاربرد آباژور و محل قرار گيري آن در منزل است. براي اينكه بهتر اين موضوع را متوجه شويد، قبل از اقدام به خريد اين سوالات را از خود بپرسيد؛

آيا به سبك مينيمال علاقه داريد يا سنتي يا تلفيقي؟ آيا آباژور قرار است نقطه كانوني براي جلب توجه باشد؟ يا قرار است فقط يك عنصر زيبا مثل تابلوي نقاشي باشد؟ آيا آباژور را براي نورپردازي خريداري مي‌كنيد يا صرفاً جنبه دكوراتيو دارد؟

 • براي دريافت روشنايي بيشتر از آباژور بايد شيد آن، حدالامكان شفاف با دهانه‌هاي بزرگ باشد.
 • براي استفاده تزييني، بيشتر از آباژورهايي با شيدهاي رنگي و جنس مات استفاده كنيد.

انتخاب آباژور

 

هنگام انتخاب آباژور به سه مورد شكل، سايز و جنس، به صورت زير دقت كنيد:

 • براي آباژورهاي روميزي، ارتفاع شيد بايد دو سوم ارتفاع پايه باشد و عرض آن بايد ۱.۲ برابر از هر طرف، بزرگتر از بزرگترين قسمت پايه باشد.
 • اگر هدف از خريد آباژور، ايجاد يك جلوه‌ خاص و زيبا با نور و سايه در محيط‌ است و به روشنايي خيلي احتياج نداريد، استفاده از يك متريال متراكم و تيره كه باعث مي‌شود نور از شيد رد نشود و فقط از بالا و پايين بتابد مناسب است.
 • اگر هدف از آباژور تامين روشنايي و نور زياد در محيط است بايد از يك پارچه شفاف و غير متراكم كه معمولا از الياف طبيعي و فيبر است، استفاده كنيد.

انتخاب شيد آباژور

به طور كلي اينكه چه متريالي مناسب شيد آباژور است، به نوع استفاده و همچنين دكوراسيون اسباب و اثاثيه، رنگ ديوار، رنگ كاغذديواري، نحوه قرارگيري پنجره‌ها براي تامين روشنايي و رنگ كف مرتبط است.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب”چراغ ديواري، عنصر تزييني درخشان” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۱:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيوني براي بلند جلوه دادن سقف كوتاه

كوتاه بودن سقف، مشكلي است كه در برخي از منازل وجود دارد. اين مشكل نسبتا بزرگي براي طراحي‌داخلي است.
بلند نشان دادن سقف

ترفندهاي بلند نشان‌دادن سقف

سقف‌هايي كه ارتفاعشان از كف در مقايسه با اندازه استاندارد كمتر است، فضاي زندگي را خفه مي‌كنند. خوشبختانه براي بلند نشان دادن سقف ، ترفندهاي دكوراسيون مختلفي وجود دارند كه مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد. در اين نوشتار از مجله دلتا، اين عناصر را تك به تك بررسي كرده و ترفندهاي كارا براي بلند نشان دادن سقف را بيان خواهيم كرد.

آينه قدي

يكي از ترفندها استفاده از آينه‌هاي قدي در دكوراسيون است. آينه‌ها هميشه در طراحي‌داخلي به صورت معجزه عمل مي‌كنند. از قابليت‌ آينه‌هاي قدي مي‌توان به قدرت بلند نشان دادن سقف اشاره كرد. آينه قدي مي‌تواند ديوار پشت خود را مرتفع نشان دهد. از اين راه، كوتاه بودن سقف به چشم نمي‌آيد.

آينه قدي

لوستر

نصب لوسترهاي سنگين و كشيده در فضاهايي كه سقف كوتاهي دارند، يك اشتباه بزرگ است. لوسترهايي كه تزيينات زيادي دارند و از سقف فاصله مي‌گيرند، سقف را به كف نزديك‌تر مي‌كنند. بهتر است به جاي اين لوسترها از انواع ساده و مينيمال استفاده كنيد.

لوستر مينيمال

لوازم بلند

از ديگر ترفندهاي دكوراتيو به كار بردن لوازم دكوري بلند است. لوازم دكوري كشيده و بلند باعث ايجاد تصور قرار گرفتن در فضايي با ديوارهاي مرتفع مي‌شوند. گلدان‌هاي بلند، آباژورهاي پايه بلند، مجسمه‌ها و المان‌هاي كشيده و تابلوهايي كه ارتفاع زيادي دارند از اين لوازم دكوري به شمار مي‌روند.

تابلو

يكي از روش‌هاي ساده براي بلند نشان دادن سقف ، نصب تابلوها در ارتفاع زيادتر نسبت به حالت عادي است. به طور كلي، هر تابلو يا وسيله دكوري ديگري كه روي سطح ديوار قرار مي‌گيرد، اگر از كف فضا فاصله گرفته و به سقف نزديك‌تر شود، اين حس را ايجاد مي‌كند كه فضا داراي سقف بلندتر و ديوارهاي كشيده‌تري است.

نصب تابلو

رنگ سقف

رنگ‌ها هميشه جزو تاثيرگذارترين عناصر در دكوراسيون داخلي به حساب مي‌آيند. از رنگ مي‌توان به عنوان يك راه حل براي بلند نشان دادن سقف استفاده كرد. اگر از يك رنگ روشن براي رنگ‌آميزي سقف استفاده كنيد، مي‌توانيد آن را بلندتر جلوه دهيد.

رنگ سقف

رنگ كف

انتخاب رنگ مناسب براي كف كمك زيادي در اين راستا مي‌كند. قانون انتخاب رنگ در رابطه با كف فضا اين گونه مي‌گويد كه اگر در كنار انتخاب يك رنگ روشن براي سقف از يك رنگ تيره براي كف استفاده كنيد، نتيجه بهتري خواهيد گرفت.

كفپوش

شلف‌ها

به هر ميزان كه شلف‌ها را از كف دورتر كنيد و به سقف نزديك‌تر كنيد، ارتفاع سقف از كف را بيش‌تر نشان مي‌دهيد. حتي پيشنهاد مي‌شود شلف‌ها و كابينت‌هاي آشپزخانه را تا زير سقف امتداد دهيد. با اين كار باعث مي‌شويد ديوارها كشيده‌تر شوند و سقف فضا بلندتر جلوه كند.

نصب پرده

يكي از تكنيك‌هاي موثر در طراحي داخلي، نصب ميل پرده در ارتفاع است. محل مناسب براي نصب ميل پرده در فضايي كه سقف كوتاهي دارد، نزديك سقف است. هر چقدر ميل پرده را به سقف نزديك‌تر كنيد، پرده‌ها بلندتر به نظر مي‌رسند و اين به بلند نشان دادن سقف كمك مي‎كند. بهتر است پرده‌ها را نيز بلند در نظر بگيريد، زيرا هر چه پرده‌ها به زمين نزديك‌تر شوند، ديوارها كشيده‌تر مي‌شوند.

نصب پرده به سقف

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با نكات دكوراسيون مطلب “خانه خود را دلبازتر كنيد” را بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

انواع لوستر، كدام مناسب منزل شماست؟

نورپردازي سقف در دكوراسيون داخلي

دكوراسيون پذيرايي كوچك، استفاده‌ بهتر از فضا

لوستر مناسب ميز ناهارخوري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۷:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع: