دكوراسيون دلتا

رنگ و روحي تازه در خانه با كمترين هزينه

اگر احساس مي‌كنيد فضاي منزل شما بي‌روح و تكراري شده است بهتر است به دنبال روشي ساده‌تر از نقاشي ساختمان باشيد.
تغيير خانه بدون نقاشي

به خانه رنگ و روح ببخشيم

نقاشي كردن ساختمان و ديوارهاي منزل كار پردردسري است، شما براي انجام آن مجبور مي‌شويد همه وسايل منزل را جمع كنيد و تا زماني كه نقاشي و خشك شدن رنگ به پايان نرسيده است نمي‌توانيد به زندگي عادي بازگرديد. پس اگر احساس مي‌كنيد فضاي منزل شما بي‌روح و تكراري شده است بهتر است به دنبال تغيير خانه بدون نقاشي باشيد. روش‌هايي مثل اضافه كردن مبلمان جديد، منسوجات و چيزهايي كه با يك نصب ساده به دكوراسيون منزل شما اضافه مي‌شوند. اما هر اتاقي شرايط متفاوتي دارد و براي هر يك از اتاق‌هاي منزل بايد روشي خاص و متفاوت به كار بگيريد. در اين نوشتار از مجله دلتا به شما راهكارهايي براي تغيير خانه بدون نقاشي و صرف هزينه زياد ارايه خواهيم داد.

اتاق نشيمن يكي از مهم‌ترين اتاق‌هاي منزل

اگر بودجه محدودي داريد مي‌توانيد وسايل ارزان‌ و كوچك‌تر مثل روكش مبل‌ها، روميزي، گلدان‌ها و اكسسوري‌هاي تزييني اتاق را عوض كنيد يا چيزهاي جديدي به دكوراسيون اضافه كنيد، مثل يك پتو روي كاناپه يا چند گياه سبز زيبا يا در صورت داشتن بودجه بيشتر مبلمان اتاق را تغيير دهيد و از وسايل رنگي‌ و شادتر استفاده كنيد. پس اگر احساس مي‌كنيد كه اتاق نشيمن به تنوع و نو شدن نياز دارد لازم نيست به نقاش ساختماني زنگ بزنيد، كافي است نگاهي به وسايل و مبلمان موجود در اتاق بيندازيد و با انتخاب رنگ‌هاي زيبا و شادتر رنگ و روح تازه‌اي به فضا بدهيد.

 تغيير خانه

اتاق ناهارخوري

براي رنگ و رونق دادن به اتاق ناهارخوري هم راه‌هاي زيادي وجود دارد. مثلا مي‌توانيد يك سيني بزرگ و زيبا وسط ميز قرار دهيد و از دو عدد شمعداني چشمگير و جذاب براي كامل كردن ست ميز استفاده كنيد. اين اشيا را در رنگ‌هايي شاد و زيبا انتخاب و براي جذاب‌تر شدن دكوراسيون اتاق ناهارخوري يك اثر هنري با رنگ و طرحي جذاب كه براي فضاي اتاق ناهارخوري هم مناسب باشد انتخاب و به ديوار آويزان كنيد. مي‌توانيد از روكش‌هاي صندلي در رنگ‌هاي شاد استفاده و روميزي را نيز به رنگي جذاب و متناسب با محيط انتخاب كنيد.

تغييرات دكوراسيون

آشپزخانه

بدون ترديد مهم‌ترين بخش منزل شما كه قلب خانه هم به شمار مي‌رود آشپزخانه است. آشپزخانه محيطي بسيار مناسب براي اضافه كردن رنگ و زيبايي به دكوراسيون است اما براي اين كار لازم نيست حتما كابينت‌هاي آشپزخانه را عوض كنيد يا به فكر نصب سراميك‌هاي جديد باشيد. چيزهاي ديگري هم در آشپزخانه وجود دارند كه اگرچه به اندازه كابينت‌ها به چشم نمي‌آيند ولي بر فضاي آشپزخانه تاثير فوق العاده‌اي دارند.

مثلا فرشي كه در كف آشپزخانه پهن كرده‌ايد مي‌تواند يك فرش رنگي و زيباتر باشد و كاشي‌هايي را كه از ديدنشان خسته شده‌ايد مخفي كند. اگر در آشپزخانه خود فرش نداريد بهتر است براي تهيه آن اقدام كنيد، چون فرش آشپزخانه كار شما را براي نظافت و … بسيار راحت خواهد كرد و از نظر زيبايي نيز تعيين كننده است به شرط آن كه دوام زيادي داشته و قابل شستشو باشد.

تغييرات خانه بدون هزينه

اتاق خواب

اگر اتاق‌هاي دلباز و زيبايي نداريد نگران نباشيد، تنها مي‌توانيد با عوض كردن چند اكسسوري و منسوجات مورد استفاده، رنگ و روح تازه‌اي به اتاق خود بدهيد. روتختي‌ اولين چيزي است كه در هر اتاق خواب به چشم مي‌آيد، بنابراين آن‌ را از رنگي زيبا و شاد انتخاب كنيد. فرش اتاق هم مي‌تواند رنگي‌ و شادتر شود به شرطي كه ديگر اثاثيه اتاق تيره و خنثي باشند، در غير اين صورت بهتر است فرش را از رنگي ملايم و خنثي انتخاب كنيد.

تغيير خانه بدون هزينه

حمام و دستشويي

تغيير دادن فضاي اين بخش‌ها هم نياز به هزينه زيادي ندارد. به جاي عوض كردن كاشي‌ها و سراميك‌ها و وان حمام و … كافي است يك پرده حمام خوش‌رنگ و طرح‌دار براي حمام تهييه و از حوله‌هاي حمام جديد و جذاب استفاده كنيد. اكسسوري‌هاي ديگر را نيز دست كم نگيريد، قفسه‌هاي حمام و قسمت‌هاي ديگر نيز اگرچه جزيي است اما تغييرات چشمگيري در فضا ايجاد مي‌كنند.

تغيير دكوراسيون

راهروها

اين قسمت شايد جزو قسمت‌هايي باشد كه كمتر كسي به دكوراسيون آن توجه مي‌كند. حتي طراحان هم ممكن است دكوراسيون راهروها را بي‌اهميت تلقي كنند اما اين قسمت پررفت و آمدترين قسمت منزل است و هر كسي هر روز بارها از آن‌ها عبور مي‌كند. در نتيجه اين فضا روي روحيه و احساس شما اثر خواهد داشت.

براي زيباتر كردن اين قسمت شما مي‌توانيد از يك آينه و كنسول استفاده كنيد و تعدادي لوازم آنتيك روي آن قرار دهيد تا نور را انعكاس دهند و راهروها را روشن كنند و نظر كساني را كه از اين فضا عبور مي‌كنند به خود جلب كنند.

 تغيير خانه

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اشتباه‌هاي رايج در دكوراسيون” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۳۴:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

سوپرماركتي براي آشپزخانه

مدل سوپرماركت كابينت آشپزخانه فضاي كمي از آشپزخانه منزل را اشغال مي‌كند و مي‌توانيد در كوچك‌ترين فضا نيز اين طرح از كابينت‌ها را نصب نماييد.
سوپرماركت كابينت آشپزخانه

كابينت سوپر ماركت‌دار چيست؟

امروزه به دليل كمبود وقت خريدهاي روزانه جاي خود را به خريدهاي هفتگي داده‌اند. جاي دادن خريدهاي هفتگي و ماهانه، طبقه‌بندي و نظم‌دهي آن‌ها به نحوي كه همواره در دسترس باشند كمي دشوار است، به خصوص اگر فضاي كافي در كابينت براي اين منظور نداشته باشيد. براي حل اين چالش اكسسوري‌هاي داخل كابينت يا كابينت‌هاي سوپري مي‌تواند بسيار كمك كند. سوپرماركت كابينت آشپزخانه معمولا فضاي كمي را از آشپزخانه اشغال مي‌كند و در كوچك‌ترين فضاها هم قابل استفاده است و چون به صورت عرضي يا ريلي باز مي‌شوند، وسايلي كه در انتهاي آن‌ها قرار گرفته‌اند نيز به‌راحتي قابل دسترس‌اند. در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم شما را با معجزه كابينت سوپرماركت‌دار در آشپزخانه آشنا كنيم با ما همراه باشيد.

سوپرماركت آشپزخانه

انواع مدل كابينت سوپرماركت دار

كابينت سوپري به طور كلي به يك انباري متحرك گفته مي‌شود كه در هر بخش آشپزخانه مي‌توان به شكل خاصي آن را طراحي كرد. كابينت سوپرماركت دار به دو دسته تقسيم مي‌شود:

  • كابينت سوپري ضروري
  • كابينت سوپري زينتي

كابينت سوپري مواد غذايي

به طور كلي سوپري‌ و اكسسوري‌هـاي آشپزخانه، به دو دسته تقسيم شده اند، يا به عنوان اكسسوري‌هاي ضروري يا جنبه زيبايي و تجملاتي دارند.كابينت سوپري مواد غذايي جزو دسته اول است كه مدل‌هاي مختلف آن براي طبقه‌بندي انواع مواد غذايي در فضاي كابينت مورد استفاده قرار مي‌گيرد و باعث مي‌شوند اقلام خود را به راحتي در دسترس داشته باشيد. كابينت سوپري مواد غذايي معمولا در نزديكي يخچال قرار مي‌گيرد و مواد غذايي را كه نياز به دماي محيط دارند در خود نگه مي‌دارد.

سوپرماركت كابينت

كابينت سوپري ظروف

كابينت سوپري ظروف يكي از تجهييزات داخلي كابينت از نوع دوم است، كه علاوه بر ايجاد زيبايي ظاهري براي فضاي داخلي كابينت، سبب مي‌شود كه ظروف چيني و شكستني ايمن‌تر در فضاي كابينت قرار گيرد.

كابينت سوپرماركتي

كابينت سوپري كنار گاز

نوع ديگر كابينت‌هاي سوپري كه معمولا در كنار گاز و براي گذاشتن ادويه‌ يا روغن و ساير اقلام مورد نياز براي پخت و پز مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين سوپري‌ها معمولا كوچك‌تر و كم عرض‌تر از ساير سوپر ماركت كابينت آشپزخانه در دكوراسيون آشپزخانه است.

كابينت سوپري مواد شوينده

نوع ديگري از مدل سوپرماركت در كابينت آشپزخانه، اكسسوري‌هاي نظم‌دهنده مواد شوينده است كه معمولا در كنار ماشين لباس‌شويي يا ماشين ظرف‌شويي يا فضاهايي خدماتي قرار مي‌گيرد، كابينت سوپري موادشوينده است. براي اين منظور مي‌توان از سبدريلي داخل كابينت استفاده كنيد و به مواد شوينده خود نظم ببخشيد.

كابينت سوپرماركت دار

سبدريلي داخل كابينت

سبدريلي داخل كابينت از انواع سوپرهاي الحاقي پرطرفدار به كابينت‌ها است كه مي‌توانيد خود سوپري مناسب آشپزخانه را خريداري كرده و داخل كابينت نصب كنيد و لوازم و وسايل شوينده خود را در آن جاي دهيد. معمولا اين سبدها زير سينك قرار مي‌گيرند كه مي‌توانيد سطل زباله تفكيك شده را هم در كنار آن‌ها در نظر بگيريد.

كابينت آشپزخانه

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر “بايد و نبايدهاي دكوراسيون آشپزخانه كوچك” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۵:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

۷ وسيله كه اتاق خواب شما كم دارد!

اتاق‌خواب در عين پرداختن به نيازهاي جسمي و رفع خستگي‌ها بايد از لحاظ روحي و ذهني نيز انسان را از خستگي خارج كند.
وسايل اتاق خواب

اتاق خواب

در ديد اكثر ما در نگاه اول اتاق‌خواب محدود به تخت‌خواب و كمد مي‌شود، اما شايد جزييات ريزي كنار اين دو عنصر اصلي و اوليه قرار مي‌گيرد كه نقش بيشتري در جلوه و زيبايي بصري دكوراسيون داخلي اتاق خواب داشته باشد، جزيياتي كه تاثيرگذاري آنها در برخي موارد بيشتر از داشتن يك تخت‌خواب نرم مي‌تواند در آرامش‌پذيري ما موثر باشد. با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد تا با هم به بررسي برخي از وسايل اتاق خواب ساده اما كاربردي بپردازيم.

آباژور

يك آباژور منحصر به فرد همان چيزي است كه در نگاه اول شما را جذب مي‌كند. اين آباژور حتي اگر در تركيب رنگي با ديگر عناصر اتاق نباشد به عنوان يك عنصر جذاب و منحصر به فرد مي‌تواند عمل كند. آباژور زيبا و جذاب از آن عناصر ويژه‌اي است كه نياز نيست فقط در زمان كاربرد حضورشان مفيد باشد. حتي زماني كه خاموش است و كاربردي ندارد مي‌تواند جذاب باشد و تاثير خود را در محيط ايجاد كند.

اباژور اتاق خواب

آينه

آينه الزاما نبايد با يك كنسول همراه باشد. خودتان را از قيد و بندهاي قوانين طراحي دكوراسيون رها كنيد. آنچه كه  بيشتر از همه براي شما با اهميت است حس فردي و دروني نسبت به وسايل اتاق خواب است. البته اين موضوع را نبايد ناديده گرفت كه هنجارشكني‌ها هم بايد روي قاعده و قانون باشند. به سادگي ديوار مقابل تخت را با يك آينه شيك و منحصربه‌فرد پر كنيد.

وسيله اتاق خواب

كتابخانه

كتابخانه‌ يكي ديگر از همان عنصرهاي دوست داشتني است كه كاربردي بيشتر از يك اكسسوري نظم دهنده دارد. مي‌توانيد اين طبقات را با كتاب‌هاي رنگارنگ يا حتي مجلات روزمره و لوازم دكوري جذاب كنيد. قطعا داشتن يك كتابخانه جذاب شما را بيشتر براي مطالعه ترغيب مي‌كند.

تابلو

تاثير چشم‌گير تابلو‌ها را در فضاي اتاق‌خواب جدي بگيريد. اين تابلوها مي‌تواند اثر هنري، منظره‌اي روح‌نواز يا حتي لحظات دوست‌داشتني و خصوصي شما باشند. حتي مي‌توانيد از قاب عكس‌هاي زيبا استفاده كنيد كه پس زمينه آن‌ها قابل تعويض است و هر از گاهي عكس پس‌زمينه را عوض كنيد و به سادگي يك تغيير دكوراسيون جذاب و بي‌دغدغه و مقرون به صرفه داشته باشيد.

اتاق خواب

پاف

پوف‌هاي جذاب همان دوست داشتني‌هاي خارق العاده‌اند كه به سادگي مي‌توانند با روح و روان ما بازي كنند. يكي از آن‌ها را تهيه كنيد و در اتاق خواب قرار دهيد و مطمئن باشيد كه همه شيفته‌اش مي‌شوند.

دكور اتاق خواب

فرش

از فرش غافل نشويد. فرش‌ عنصر كاربردي در فضا است كه مي‌تواند فضا را منحصربه‌فرد كند. حتي اگر فرش شما ابعاد كوچكي دارد بايد روي طرح و كيفيت آن تمركز كنيد. فرش مي‌تواند نقطه كانوني اتاق‌خواب و در زيبايي بصري اتاق‌خواب تاثير به‌سزايي داشته باشد.

سبد

اگر از آن دسته افراد پر مشغله هستيد كه فرصت شست و شو و اتو كشي لباس را نداريد و اين پروسه خطير را به آخر هفته‌ها موكول مي‌كنيد براي لباس‌هاي خود سبدي تهيه كنيد و در كمد قرار دهيد. طبقه‌بندي و نظم‌دهي كمدها به اندازه خود فضاي داخلي اتاق بااهميت است و در آرامش فكري  بسيار موثر خواهد بود.

دكوراسيون اتاق خواب

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “دكوراسيون اتاق خواب بي نقص!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۲:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

رفع قناسي ديوار با چند ترفند ساده

ديوارهاي فرورفته برخلاف تصور رايج، امكان ايجاد فضاسازي‌هاي خلاقانه و كاربردي را به شما مي‌دهند و مي‌توانند از فضايي بلااستفاده به بخش محبوب و جالب خانه تبديل شوند.
پوشاندن فرورفتگي‌هاي روي ديوار

فرورفتگي روي ديوار

شايد براي شما هم پيش آمده است در فضاي كار يا زندگي خود با فرورفتگي‌ها يا برجستگي‌هايي روي سطح ديوار مواجه شويد، اين برجستگي‌ و فرورفتگي‌ها كه معمولا ستون‌ها و فضاي بين ستون‌ها را تشكيل مي‌دهند، براساس ستون‌گذاري نامطلوب يا باتوجه به نياز فضا به ستون اضافه، ايجاد مي‌شود كه غالبا اين فضا را در طراحي دكوراسيون داخلي مي‌توان تبديل به فضاهاي كاربردي و نقطه عطف طراحي تبديل كرد. به همين منظور در اين نوشتار از مجله دلتا مي‌خواهيم شما را با ايده‌هاي پوشاندن فرورفتگي‌هاي روي ديوار آشنا كنيم، پس با ما همراه باشيد.

پوشاندن فرورفتگي‌هاي كوچك ديوار

طاقچه‌ها به عنوان يكي از فرورفتگي‌هاي دكوراتيو و كاربردي در معماري‌هاي گذشته ايراني به شمار مي‌روند، اما در معماري امروزي حضور چنين طاقچه‌هايي درفضاي داخلي ممكن است با سبك و سياق دكوراسيون همخواني نداشته باشد، اما مي‌توانيد به سادگي با كمي خلاقيت مثل نورپردازي و نصب تابلو، اين فرورفتگي‌ها را تبديل به نقطه عطف دكوراسيون داخلي كنيد و ظاهر منحصر به فردي به آن ببخشيد.

پوشاندن فرورفتگي‌ ديوار

پوشاندن فرورفتگي ديوار ورودي

براي پوشاندن فرورفتگي ديوار ورودي يا راهروها مي‌توانيد از ايده كمدديواري استفاده كنيد! با اين روش مي‌توانيد به سادگي فضايي براي نظم‌دهي لوازم و وسايل ايجاد كنيد. توجه داشته باشيد كه براي اين منظور مي‌توانيد خلاقانه‌تر عمل كنيد و تمام فضاي فرورفتگي را تبديل به كمد نكنيد؛ به طور مثال بخشي از فرورفتگي را تبديل به كمد و قسمت بالاي آن را تبديل به فضاي دكوري كنيد و ظاهر ويژه‌اي به ورودي و راهروهاي خود ببخشيد.

تبديل فرورفتگي ديوار به بوفه

يكي از جزيياتي كه از گذشته در فضاي نشيمن خانه‌هاي ايراني محبوب بوده، ويترين و بوفه است. شما هم مي‌توانيد فرورفتگي ديوار را به ويترين يا بوفه تبديل كنيد؛ براي اين منظور كافي است از يك متخصص كمك بخواهيد تا در فضاي فرورفته ديوار بوفه‌اي را ايجاد كند تا علاوه بر پوشاندن فرورفتگي ديوار يك ويترين جذاب در دكوراسيون داخلي داشته باشيد.

پوشاندن فرورفتگي‌هاي ديوار

تبديل فرورفتگي‌هاي ديوار به فضاي نشيمن

اگر فرورفتگي‌هاي ديوار خانه در فضايي مانند فضاي نشيمن يا اتاق‌خواب قرار دارد، مي‌توانيد آن را به نشيمن‌هاي دنج و جمع و جور تبديل كنيد و ظاهر متفاوتي به آن‌ها ببخشيد. براي اين منظور كافي است فضاي فرورفتگي را تا ارتفاع مشخصي پر و با كوسن‌هاي تزييني فضاي دنجي را براي خود ايجاد كنيد. مي‌توانيد با قرار دادن شلف‌هاي تزييني در اين فرورفتگي‌ها ظاهر مستقل‌تري به اين فضا ببخشيد و از داشتن آن در دكوراسيون داخلي لذت ببريد.

فرورفتگي‌هاي ديوار

پوشاندن فرورفتگي‌هاي ديوار نشيمن

راه حل ديگر پوشاندن فرورفتگي‌هاي ديوار فضاي نشيمن با استفاده از شلف‌ است كه مي‌توانيد با كمك آنها اين فضا را با چند المان دكوري يا عناصر كاربردي مثل آباژور به فضاي دكوراتيو و جذاب دكوراسيون داخلي تبديل و اگر اهل مطالعه هستيد و كتاب‌هاي زيادي داريد مي‌توانيد از آن به عنوان كتابخانه استفاده كنيد و به كتاب‌ها نظم ببخشيد.

فرورفتگي‌هاي روي ديوار

پوشاندن فرو رفتگي‌هاي ديوار آشپزخانه

براي پوشاندن فرورفتگي‌هاي روي ديوار آشپزخانه مي‌توانيد از شلف‌ها استفاده كنيد. با اين كار علاوه بر ايجاد ظاهر متفاوت براي فضاي آشپزخانه به سادگي مي‌توانيد به لوازم و وسايل مختلف موجود در آشپزخانه نظم ببخشيد و ظاهر مرتبي به آشپزخانه خود ببخشيد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد!” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

فضاهاي مناسب براي ميز اتو در منزل!

ميز اتوها در انواع مختلف سبك‌ها توليد شده‌اند كه هر كدام از آنها را مي‌توانيد در قسمتي از خانه قرار دهيد.
فضاهاي مناسب براي ميز اتو

فضاهاي مناسب براي ميز اتو

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه با ميز اتو خود درگير و از جا دادن آن در فضاي داخلي خانه عاجز شده باشيد. ما امروز مي‌خواهيم فضاهاي مناسب براي ميز اتو را ارائه دهيم تا براي ميز اتو جايي ثابت پيدا كنيد و ديگر نگران در چشم بودن آن و مشكلات مخفي كردن آن را نداشته باشيد. پس تا انتهاي اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد.

ميز اتو جمع شونده پشت در كابينت

كابينت‌هايي كه در فضاي رخت‌شوي خانه قرار دارند بهترين مكان براي گذاشتن ميزهاي اتو است، مي‌توانيد صفحات ميز اتو را توسط اهرم‌هايي  به پشت در كابينت‌ها متصل كنيد، البته توجه داشته باشيد كه صفحه رويي ميز اتو بايد تاشو باشد.

فضاي ميز اتو

ميز اتو درون كمد

اگر در خانه رخت‌شوي خانه نداريد و لباس‌ها را در اتاق خواب اتو مي‌كنيد، كمدهايي كه در اين فضا قرار دارند بهترين گزينه است تا ميز اتو را درون آن‌ها قرار دهيد. اين ميزها به راحتي قابل دسترسي است و به راحتي هم جمع و از جلوي چشم ناپديد مي‌شوند.

فضاهاي مناسب براي اتو

ميز اتو جمع شونده درون كشو

برخي از ميزهاي اتو صفحه‌اي تاشو دارند كه براي فضاهاي كوچك بسيار مناسب است، اين ميزهاي اتو به راحتي در هر فضايي جايي ميگيرند، مخصوصا در فضاهاي كوچكي مثل كشوها . اين ميزهاي جمع‌شوند به راحتي قابل دسترس است. آن‌ها به وسيله صفحات و اهرم‌هايي خاص درون كشو‌ها  يا هر فضاي كوچك ديگري جاي مي‌گيرند. براي اين كه چنين ميز اتويي داشته باشيد، مي‌توانيد از نجاري يا شركت‌هايي كه طراحي كابينت انجام مي‌دهند كمك بگيريد.

فضاي مناسب براي ميز اتو

ميز اتوهاي كشويي

در قسمت قبل راجع به ميز اتوهايي گفتيم كه درون كشوها جاي مي‌گيرند، ولي در اين قسمت مي‌خواهيم ميز اتوهايي را به شما معرفي كنيم كه داراي غلتك است و عملكردي مانند كشو‌ها دارند. فقط كافي است تا ريل‌هاي زير كشو را در زير ميز اتو‌ها قرار دهيد و به راحتي آن‌ها را به زير هر صفحه‌اي كه خواستيد جاي دهيد.

ميز اتو

ميز اتوهاي ديواري

همان‌طور كه از اسم اين ميزهاي اتو مشخص است، مي‌توان حدس زد كه اين ميزها به ديوار متصل مي‌شوند و مي‌توانيد بنا بر سليقه خود اين ميزهاي اتو را درون يك كمد مخفي كنيد، يا اين كه آن‌ها را همان ‌طور به ديوار آويزان كنيد.

فضاهاي مناسب ميز اتو

ميز اتوهايي در فرورفتگي‌هاي ديوار

ميز هاي اتو ديواري را كه در قسمت قبل به آن ها اشاره كرديم  مي‌توانيد در فرورفتگي‌هاي ديوار هم جاي دهيد، اين هم مي‌تواند يك ايده ديگر باشد.

فضا مناسب براي ميز اتو

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “اشتباهات رايج چيدمان كمد لباس” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۲:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات رايج در دكوراسيون

دكوراسيون داخلي خانه يكي از معيارهاي اصلي براي داشتن خانه زيبا و مدرن است.
اشتباهات دكوراسيون داخلي

اشتباهات‌ دكوراسيون داخلي

هميشه پرسش مشتركي در بين مخاطبان وجود دارد كه چرا دكوراسيون خانه به دلمان نمي‌نشيند؟ برخلاف اين كه همه چيز را از قبل تهيه و تدارك ديده‌اند، سبك مناسب را انتخاب كرده‌اند، حتي با هزينه زياد مبلمان و وسايل را خريداري كرده اما باز هم به آن چيزي كه مي‌خواستند نرسيده‌اند. پاسخ اين سوال را در اين نوشتار از مجله دلتا بيان كرده‎ايم و اشكال كار در عدم آگاهي از اشتباهات دكوراسيون داخلي است.

طراحي شلوغ اطراف تلويزيون

بعضي از افراد به اين علاقه دارند كه تمام دكوري‌ها و وسايل تزييني به خوبي ديده شوند. بنابراين آن‌ها را در اطراف تلويزيون مي‌چينند. اما بايد بدانيد كه واقعا لازم نيست تلويزيون مركز توجه خانه باشد! بهتر است ابتدا قبل از قرار دادن تلويزيون، ديوار پشت آن را طراحي كرده و محل دقيقي مشخص كنيد. اين كار باعث مي‌شود كه همه چيز تعريف شده باشد و به يك طراحي شيك برسيد.

اشتباهات دكوراسيون داخلي

عدم وجود گياهان خانگي

دكوراسيون بدون حضور گياهان بسيار سرد و بي‌روح خواهد بود. به خصوص فضاهايي مانند نشيمن و اتاق‌خواب بدون وجود سبزي و گياهان خانگي ناكامل به نظر مي‌رسند. شما مجبور نيستيد كه خانه را به يك گلخانه بزرگ تبديل كنيد! فقط كافي است كه گياه مورد علاقه خود را پيدا كرده و چند گلدان كوچك تهيه و حتي مي‌توانيد از آن‌ها فقط براي روي ميز استفاده كنيد.

انتخاب آباژور نامناسب در چيدمان

يك آباژور با يك سبك منحصر به فرد مي‌تواند جذابيت را به يك فضا اضافه كند، اما انتخاب كلاهك نامناسب مي‌تواند نتيجه كاملا برعكس داشته باشد. بهتر است در انتخاب مدل كلاهك آباژور دقت بيشتري داشته و سبك و اندازه آن را متناسب با اتاق در نظر بگيريد.

اشتباهات چيدمان دكوراسيون

چيدن قاب عكس هاي زياد در دكوراسيون

بعضي از افراد به عكس‌ها و خاطرات قديمي علاقه دارند و به همين دليل فضاهاي مختلف خانه را پر از قاب عكس مي‌كنند. در صورتي كه اين كار نه تنها باعث ديدن نشدن عكس‌ها مي‌شود، بلكه شلوغي و هرج و مرج را به همراه دارد. براي ايجاد گالري ديواري بهتر است يكي از ديوارهاي خالي خانه را انتخاب كرده و آن را به يك گالري عكس تبديل نماييد. با اين كار عكس‌هاي موردعلاقه خود را روي ديوار نصب كرده و هر زمان مي‌توانيد آن را عوض كنيد.

اشتباهات دكوراسيون

ناديده گرفتن فضاي ورودي خانه

فضاي ورودي فرصتي فوق العاده براي نشان دادن شخصيت شما است و نماينده آن چيزي است كه در خانه وجود دارد. خيلي از افراد به اين فضا اهميتي نمي‌دهند و آن را به حال خود رها مي‌كنند.يك طراحي بسيار ساده خلق نماييد. لازم نيست حتما ايده‌هاي خيلي خاص و پيچيده داشته باشيد. گاهي با استفاده از يك رنگ يا كاغذديواري براي ديوارها، نصب آينه يا تابلوي هنري، جاكفشي زيبا و …. مي‌توان يك ورودي جذاب طراحي نمود.

مبلمان يكپارچه

بعضي از افراد فكر مي‌كنند كه حتما بايد همه مبلمان و وسايل با يكديگر ست شود. در صورتي كه اين يك اشتباه بزرگ است.سعي نماييد تعادل را بين مبلمان و وسايل برقرار كرده و تنوعي بين آن‌ها ايجاد كنيد. به طور مثال اگر مبل‌هاي بزرگ و سنگين داريد از ميزجلومبلي شيشه‌اي و آباژور ظريف در كنارش استفاده كنيد.

دكوراسيون

نگه داشتن وسايلي كه دوستشان نداريد

يكي از بزرگترين اشتباهات دكوراسيون داخلي نگه‌داشتن چيزهايي است كه واقعا علاقه‌اي به آن‌ها نداريد. خلاص شدن از آن بهترين راه حل است.  اين وسايل را از خانه بيرون برده و جايگزين بهتري انتخاب نماييد.

خانه نامرتب

نامرتب و نامنظم بودن خانه نه تنها باعث ايجاد يك زندگي پر از استرس مي‌شود، بلكه تمام زيبايي يك فضا را نيز خراب مي‌كند. استفاده از فضاي ذخيره‌سازي مخفي. سبدهاي حصيري متناسب با دكوراسيون مي‌توانند به راحتي در كمدها و قفسه‌ها قرار گرفته و فضاي مناسبي براي نگهداري وسايل اضافي باشند.

چيدمان دكوراسيون

پيروي از مد روز

پيروي از يك مد كه بعد از مدتي نيز قديمي مي‌شود از اشتباهات بزرگ دكوراسيون داخلي خواهد بود. زيرا براي رسيدن به آن مد هزينه مي‌كنيد اما پس از مدتي زيبايي خود را از دست داده و وسايل خريداري شده را نيز نمي‌توانيد دور بيندازيد. سبك خود را انتخاب كنيد. رسيدن به سبك شخصي در دكوراسيون باعث مي‌شود هميشه از ديدن آن لذت ببريد و هيچ‌گاه هم قديمي نخواهد شد.

فرش نامناسب براي دكوراسيون

فرش‌هايي كه بيش از اندازه كوچك است علاوه بر اين كه فضا را خالي نشان مي‌دهند به راحتي حركت كرده و روي كفپوش سر مي‌خورند. اگر فرش انتخابي شما اندازه مناسب داشته باشد، به راحتي تا پايه‌هاي مبلمان رسيده و علاوه بر پر كردن فضا حركت نيز نمي‌كند.

كاور مبل نامناسب

اگر مبلمان خود را دوست داريد، راه‌هاي جالب ديگري به جز استفاده از روكش‌هاي ضخيم پلاستيكي براي محافظت از آن‌ها وجود دارد. استفاده از روكش‌هاي شيك بهتر از پارچه‌هاي سبك و ساده براي مبلمان است. گاهي اوقات پهن كردن يك پتو به عنوان شال مبل نيز مي‌تواند همان كار را براي شما انجام دهد.

دكوراسيون داخلي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “بايد و نبايدهاي دكوراسيون آشپزخانه كوچك” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۶:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

تركيب پترن‌هاي مختلف در دكوراسيون

پترن، عنصري تكرارشونده است كه بر يك شبكه منظم و يكنواخت قرار مي‌گيرد. پترن‌ها چه در پارچه به كار روند و چه در پوشش ديوارها و كف به سطوح اتاق هيجان ديداري مي‌دهند.
تركيب پترن در دكوراسيون

استفاده از پترن

ترس بيشتر افراد براي استفاده از پترن‌ها، شلوغي و ايجاد عدم توازن در دكوراسيون است، اما در حقيقت، تركيب پترن در دكوراسيون زماني كه به درستي استفاده مي‌شود، مي‌توانند جذابيت‌هاي داخلي را افزايش دهند، اما هنگامي كه به اشتباه استفاده مي‌شوند، ممكن است يك فضاي ايده‌آل با دكوراسيوني متناسب را نيز خراب كرده و در آن عدم توازن ايجاد كنند. از اين رو با اين نوشتار از مجله دلتا در ادامه با برخي نكات كاربردي در مورد نحوه تركيب متناسب پترن‌ها همراه باشيد.

تصميم‌گيري درباره طرح رنگي

اول و مهمتر از همه، شما بايد بدانيد كه چه رنگي براي دكوراسيون داخلي شما مناسب است. رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه با هم تركيب زيبايي ايجاد مي‌كنند. اين يك شروع خوب براي انتخاب رنگ پترن‌ها خواهد بود. به عنوان مثال اگر در دكوراسيون منزل رنگ‌هاي سياه و سفيد داريد مي‌توانيد از خال خال  يا راه راه  سفيد مشكي استفاده كنيد و الگوي رنگي موجود در دكوراسيون را در پترن‌ها نيز تكرار نماييد. مزيت انجام اين كار ايجاد هماهنگي و نگاهي منسجم در دكوراسيون فضاست.

پترن مختلف در دكوراسيون

 

از طرح‌هاي چاپي و پترن‌ مورد علاقه خود شروع كنيد

از طرح‌هاي چاپي و گرافيكي و پترن‌هاي مورد علاقه خود كمك بگيريد و سپس با رنگ‌هاي به كار رفته در دكوراسيون منزل آن‌ها را امتحان كنيد يا در صورت علاقه، از رنگ‌هاي داراي هارموني با ساير اجزا يا در تضاد كامل براي ايجاد نقاط كانوني و قسمت‌هاي مورد علاقه براي قرار دادن مركز توجه بصري از آن‌ها استفاده كنيد. براي انتخاب طرح به كوچكي و بزرگي پترن‌ها براي تاثيرگذاري بيشتر توجه كنيد. از پترن‌هاي ريز در نقاط دور از ديد چشم استفاده نكنيد و مقياس پترن را با ابعاد اجزايي از دكوراسيون كه در آن پترن به كار مي‌رود مورد نظر قرار دهيد تا به خوبي ديده شوند و هم تاثير بصري مثبتي در دكوراسيون ايجاد كنند.

پترن مختلف

بازي با رنگ‌هاي خنثي

اگر فكر مي‌كنيد افزودن الگوهاي بيشتر و رنگارنگ دكوراسيون منزل را شلوغ و نا‌به‌سامان مي‌كند، مي‌توانيد به جاي صرف نظر از  به كارگيري پترن‌هاي مختلف در كنار هم از رنگهاي خنثي استفاده كنيد. براي مثال مي‌توانيد از تناژهاي رنگي سفيد، كرم يا بژ استفاده كنيد. اين رنگ‌ها مي‌توانند رنگ پايه و زمينه خوبي براي پترن‌ها باشند تا بدون نگراني از پترن‌هاي بيشتري در صورت تمايل استفاده كنيد.

تركيب پترن در دكور

توجه به اندازه پترن‌ها

ضروري است كه به اندازه الگوهايي كه با هم تركيب مي‌كنيد، توجه داشته باشيد. بهتر است از استفاده از پترن‌هايي با اندازه و مقياس‌هاي مشابه در كنار يكديگر اجتناب كنيد. به عنوان مثال، مي‌توانيد از الگوي بزرگتر براي پرده و كوچكتر براي كوسن‌ها استفاده كنيد. تركيب‌هاي متفاوت مقياس و اندازه الگوها باعث ايجاد هماهنگي بيشتر در منزل خواهند شد.

دكوراسيون

تركيب پترن‌هايي به رنگ سفيد در كنار يك تك رنگ

از ديگر راه‌هاي امن براي استفاده از الگوها اين است كه آن را با سفيد تركيب يا فقط يك الگو با پس زمينه سفيد انتخاب كنيد. مي‌توانيد با تركيب رنگ‌هاي مختلف پترن خاصي را با پايه سفيد امتحان كنيد. البته بايد بدانيد با اين كار پترن‌ها كمتر به چشم مي‌آيند و اگر دكوراسيون شلوغي داريد و علاقه به استفاده از پترن‌ها داريد يا دكوراسيون مينيمال‌تر را ترجيح مي‌دهيد، اين انتخاب خوبي براي شما خواهد بود. البته شايان ذكر است طرح پترن‌ها و ظرافت آن‌ها نيز در اين سادگي بسيار تاثيرگذار است.

تركيب پترن مختلف

تركيب رنگ‌هاي پررنگ با پترن‌ها

در واقع فارغ از شكل و طرح‌هاي متفاوت، پترن ها به دليل داشتن طرح و افزودن الگوهاي گرافيكي به فضا كمي فضا را شلوغ تر مي‌كنند و اين تاثيرات بصري مي‌تواند با رنگ‌هاي شاد و پررنگ بيشتر شده  و تاثيرات بيشتري در دكوراسيون ايجاد كنند.

تركيب پترن

تعداد پترن‌ها در كنار هم

درباره اين موضوع كه چگونه مي‌توان چند الگو را در يك فضاي مورد استفاده قرار داد مي‌توان گفت پيشنهاد طراحان استفاده از سه تا چهار الگو در مقياس و اندازه‌هاي مختلف است كه بهتر است يكي از پترن‌ها با مقياس بزرگتر استفاده شود تا بقيه الگوها را تحت تاثير قرار دهد و تركيب مناسب‌تري ايجاد كند.

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “پارچه سوزن دوزي، براي يك دكوراسيون امروزي!” را بخوانيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۰:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون پرتغال

ليسبون برخلاف اكثر شهرهاي بزرگ اروپا كه با گسترش شهرها در پيرامون شهرهاي قديمي شكل گرفته‌اند، سال‌هاي بسياري است كه بدون گسترش چشم‌گيري، به‌صورت قديمي خود باقي‌مانده‌است.
ليسبون پرتغال

شهر ليسبون

شهر ليسبون پرتغال كه به عنوان پايتخت اين كشور شناخته مي‌شود، از جمله مهم‌ترين اماكن ديدني اين كشور به شمار مي‌آيد و به خاطر قرار گرفتن در امتداد رودخانه تاگوس، از آب و هوايي معتدل و دلنشين برخوردار است. وجود كافه‌ها و رستوران‌هاي متعدد، كليساها و آثار باستاني خيره كننده و كوچه‌ها و خيابان‌هاي رازآلود در دل اين شهر باعث شده است، تا سالانه گردشگران بيشماري راهي اين شهر شده و از جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون ديدن كنند.

ليسبون

كليساي جامع ليسبون | Lisbon Cathedral

كليساي جامع ليسبون، از جمله بناهايي است كه توجه تمام گردشگران را به خود جلب مي‌كند و معماري آن تلفيقي از معماري دوره‌هاي تاريخي مختلف است. ساخت اين كليسا در سال ۱۱۵۰ تمام شده و در طول ساليان طولاني، بارها و بارها دچار تخريب و مجددا بازسازي شده است. اين كليسا با نام اختصاري سه (SE) نيز ناميده و بازديد از آن به همه گردشگران توصيه مي‌شود.

كليساي ليسبون

موزه ملي كاشي ليسبون | National Azulejo Museum

اگر به شهر ليسبون سفر كرده‌ايد، حتما بخشي از زمان خود را به بازديد از موزه كاشي اين شهر كه در كليسا و خياباني با نام Convento da Madre de Deus قرار گرفته است، اختصاص دهيد. اين موزه، مجموعه‌اي از زيباترين كاشي‌ها را از دوره‌هاي تاريخي مختلف گردآوري نموده و بازديدكنندگان با تماشاي آن‌ها مي‌توانند، اوقاتي خوش و به يادماندني را تجربه كنند.

موزه كاشي ليسبون

آسانسور سانتا جاستا | Santa Justa Lift

آسانسور سانتا جاستا، يكي از مهم‌ترين جاهاي ديدني شهر ليسبون است كه با ظاهري عجيب و بسيار زيبا، توجه تمام گردشگران را به خود جلب مي‌كند. اين آسانسور كه در مركز شهر ليسبون به چشم مي‌خورد، داراي ظاهري شبيه به برج ايفل بوده و جالب است بدانيد كه معمار آن Raoul Mesnier du Ponsard، شاگرد گوستاو ايفل، معمار برج ايفل بوده است. گردشگران به راحتي مي‌توانند، چشم اندازي زيبا و خارق‌العاده را بر فراز اين آسانسور عجيب و زيبا تماشا كنند.

آسانسور

برج تاريخي بلم | Belém Tower

برج تاريخي بلم كه به عنوان يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري شهر ليسبون شناخته مي‌شود، در مجاورت با رودخانه تاگوس قرار گرفته است. اين برج در سال ۱۵۱۵ احداث شده و در آن زمان به عنوان استحكامات نظامي شهر ليسبون، نقش بسيار مهمي را ايفا نموده است. برج بلم در ليست ميراث جهاني يونسكو نيز به ثبت رسيده و امروزه مورد حفاظت بسيار شديد قرار گرفته است.

برج تاريخي بلم

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “جاذبه هاي گردشگري كيتو در اكوادور” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۲:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

هيجان انگيزترين زيپ لاين‌هاي دنيا

تجربه سرعت بالا، ارتفاعات حيرت انگيز و چشم اندازهاي خيره كننده، افرادي را كه به دنبال هيجان هستند جذب خطوط كابلي سراسر دنيا مي‌كند.
زيپ لاين

زيپ لاين‌هاي هيجان انگيز

روش كار زيپ لاين به اين صورت است كه فرد با ريسمان و طناب به صورت نشسته و يا به روي شكم قرار مي‌گيرد و سپس با سرعت بسيار زياد كه گاه به ۱۰۰ مايل در ساعت (۱۶۰ كيلومتر در ساعت) مي‌رسد، روي كابل‌هاي معلق در هوا سر مي‌خورد. سواري گرفتن از خطوط كابلي با تركيبي برابر از هيجان و وحشت، تجربه‌اي است كه افراد مشتاق ماجراجويي نمي‌توانند آن را از دست بدهند. چه بخواهيد به تنهايي روي اين خطوط به پرواز درآييد، چه با يك يا دو نفر ديگر همراه شويد، در اين مقاله برخي از جالب ترين، سريع‌ترين، مرتفع‌ترين و خيره كننده‌ترين زيپ لاين‌ها معرفي شده است. با بخش گردشگري مجله دلتا همراه باشيد.

هيجان

۱- اسلات زيلا (SlotZilla)

از آنجا كه زيپ لاين‌هاي شهري زيادي وجود ندارند كه تمام طول سال فعال باشند، اسلات زيلا در لاس وگاس (Las Vegas) نسبتا منحصر به فرد است. اگرچه اين خط بلندترين، سريع‌ترين و يا طولاني‌ترين خط در جهان نيست، اما به سواران خود اجازه مي‌دهد، درحالي كه فقط ۷۷ پا (۴/۲۳متر) بالاتر از جمعيت مردم شهر هستند، وارد مركز شهر وگاس شوند.

سرعت حركت، بسيار بالاست و سواران بر كابل تنها در حد يك نگاه اجمالي، فرصت تماشاي چراغ‌هاي چشمك زن شهر وگاس و صحنه‌هاي تفريح و مهماني را دارند.

بازي

۲- لا ترولي ين (La Tyrolienne)

آيا مي‌خواهيد به سفري برويد كه بعدها به آن افتخار كنيد؟ اگر چنين است، پس سواري روي زيپ لاين «لاترولي ين» در استراحتگاه وال تورنز (Val Thorens) را تجربه كنيد. اين خط كابلي با ارتفاع ۱۰۵۹۷ پا (۳۲۲۹ متر)، بلندترين خط در جهان و البته مناسب همه است. همچنين، مناظر خيره كننده كوهستان آلپ، بخش فرانسوي (French Alps)، تاثيرگذارترند. سواران اين خطوط در رده سني ۸ تا ۸۸ مي‌توانند بر فراز كوهستان پوشيده از برف عبور كنند و تجربه‌اي فراموش نشدني براي خود رقم بزنند.

هيجان انگيز

۳- مانستر (The Monster)

در سال ۲۰۱۶، نام زيپ لاين مانستر واقع در پارك ماجراجويي تورو ورد (Toro Verde) در كتاب ركوردهاي جهاني گينس به عنوان طولاني‌ترين خط كابلي در جهان ثبت شد. اين خط بيش از يك و نيم مايل (۴/۲ كيلومتر) در سراسر منطقه روستايي جنگلي پورتوريكويي (Puerto Ricans)، كشيده شده است و مي‌تواند با سرعت ۹۵ مايل در ساعت (۱۵۳ كيلومتر در ساعت) حركت كند و درست وقتي كه فكر مي‌كنيد هيچ چيز، ديگر بهتر از آن نخواهد بود، مي‌بينيد هنوز هم موردي بهتر وجود دارد. خطوط كابلي مانستر در نورو ورد، بابت هر نفر كه بر اين كابل سوار مي‌شود، درصدي به بنياد ريكي مارتين كه با قاچاق انسان مبارزه مي‌كند، هديه مي‌دهد.

شهربازي

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “جاده‌هاي رويايي‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

شهرهاي ۲۴ ساعته جهان كجاست؟

چه شهرهايي 24 ساعت شبانه روز بيدارند؟
شهرهاي 24 ساعته

شهرهاي ۲۴ ساعته جهان را مي‌شناسيد؟

آيا مي‌دانيد شهرهاي ۲۴ ساعته جهان در كدام كشورها قرار دارند؟ سبك زندگي در اين شهرهاي شب زنده‌دار متفاوت است. همه چيز در آن به سرعت اتفاق مي‌افتد. در گوشه گوشه اين شهرها پارتي‌هاي شبانه روزي، غذاخوري‌ها و ديگر اماكن خوشگذراني در هر لحظه برقرار است. از اين رو، شهرهاي ۲۴ ساعته هرگز به خواب فرو نمي‌روند.  با بخش گردشگري مجله دلتا همراه باشيد.

شبانه روزي

  1. نيويورك، ايالات متحده آمريكا يكي از شهرهاي ۲۴ ساعته جهان

شهر نيويورك مترادف شب زنده داري بي‌‎حد و حصر است. عجيب و غريب‌ترين پارتي‌هاي جهان را در اين شهر شاهد خواهيد بود. نيويورك هرگز به خواب نمي‌رود و اگر نيمه‌هاي شب هوس پياده‌روي كنيد، مطمئن باشيد كه به هيجان انگيزترين مهماني هاي شبانه دعوت خواهيد شد. خيابان‌هاي نوراني، كافه‌هاي شبانه روزي و بارهاي زيرزميني پر زرق و برق، نيويورك را در صدر ليست شهرهاي ۲۴ ساعته جهان قرار مي‌دهد.

شهر 24 ساعته

  1. مونته ويدئو، اروگوئه (Montevideo, Uruguay)

يك مهماني ساحلي را تصور كنيد. اما تا آخر شب صبر كنيد… هنوز كه اتفاقي نيفتاده است. يكي از بهترين پارتي‌هاي عمرتان را در مونته ويدئو تجربه خواهيد كرد. اين شهر با سواحل پهناور و مناطق سرسبز به بهشت شكارچيان شب زنده‌دار تبديل شده است.

شب زنده دار

  1. مادريد، اسپانيا (Madrid, Spain)

انرژي اين شهر مُسري است. به زبان ساده‌تر مي‌توان گفت زماني كه كل جهان به خواب فرو مي‌رود، مادريد تازه از خواب بيدار مي‌شود. موسيقي‌هاي وجدآور تمام طول شب در كافه‌ها و بارهاي ۲۴ ساعته آن برقرار است.

اسپانيا

  1. بيروت، لبنان (Beirut, Lebanon)

بيروت، نيويورك خاورميانه و پايتخت پارتي آن محسوب مي‌شود. در اين شهر فرهنگ‌هاي متفاوتي به چشم مي‌خورد و شب زنده‌ داري‌هاي پر جنب و جوشي انجام مي‌شود.

لبنان

  1. پاريس، فرانسه (Paris, France)

پاريس، شهر نور است و پس از تاريكي به يكي از زيباترين چشم اندازهاي جهان تبديل مي‌شود. روشنايي برج ايفل چشم‌ها را خيره مي‌كنند و خيابان مقابل آن شاد و پر هياهو به نظر مي‌رسد. ظاهر ظريف شهر و مردم فعال پاريس، در جهان، دومي ندارند.

فرانسه

  1. قاهره، مصر (Cairo, Egypt)

زماني كه در قاهره هستيد، زمان مثل برق و باد مي‌گذرد. جذابيت ۲۴ ساعته شهر با سرگرمي‌هاي شبانه آن چند برابر مي‌شود. هيچ چيز مثل قليان آخر شب يا نوشيدني خوشمزه نمي‌تواند حالتان را جا بياورد. شما مي‌توانيد در حاليكه قليان مي‌كشيد از تماشاي مردم محلي لذت ببريد.

مصر

  1. مغرب، مراكش (Marrakech, Morocco)

مراكش يك سرزمين فوق‌العاده است و آخر شب ها منفجر مي‌شود. مراكش در روز بسيار پر جنب و جوش است اما شب‌ها رويايي مي‌شود. آب و هواي اين شهر براي يك نوشيدني شامگاهي بسيار ايده‌آل است. مراكش يك سرزمين بي‌نظير است كه هرگز اجازه نمي‌دهد از حال خوشي كه داريد پايين بياييد. ميدان اصلي شهر منزلگاه غذاخوري‌هاي بي‌شمار و پاتوق افراد شكمو است كه نيمه شب بدنبال رستوران در خيابان‌ها چرخ مي‌زنند.

مراكش

  1. بمبئي، هند (Mumbai, India)

برخلاف ديگر نقاط جهان، بمبئي شهري است كه هر روز از خاكستر آتش شب قبل بر مي‌خيزد و دوباره با تاريك شدن هوا پارتي واقعي شروع مي‌شود. كلاب هاي شبانه، استراحتگاه‌هاي جالب و رانندگي در كنار دريا، شب شما را مي‌سازند. اين مقصد مانند ساعتي است كه هرگز از حركت باز نمي‌ايستد. بمبئي يكي از بزرگترين شهرهاي ۲۴ ساعته در هند به شمار مي‌رود.

هند

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “موزه‌هاي خنده‌دار دنيا‌” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۶:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع: