دكوراسيون دلتا

خانه تكاني اصولي

با رعايت نكردن اصول صحيح خانه تكاني ناچار مي‌شويد زمان طولاني‌تري را به نظافت اختصاص دهيد و نتيجه مطلوب را هم نگيريد و زحمات شما هدر رود.
اشتباهات خانه تكاني

اين روزها با نزديك شدن به نوروز، زمان شست‌و‌شو و خانه تكاني است؛ اما پيش از آنكه خانه تكاني را شروع كنيد يك سوال از خودتان بپرسيد! آيا روش نظافت من درست است؟ مهم نيست شما چقدر وقت براي نظافت خانه خود مي‌گذاريد يا چند بار در هفته خانه خود را نظافت مي‌كنيد؛ گاهي چند اشتباه كوچك باعث مي‌شود كه رضايت كافي از خانه تكاني نداشته باشيد و زحمت‌هاي شما به هدر رود. با اين مطلب مجله دلتا همراه باشيد تا شما را با برخي از رايج‌ترين اشتباهات خانه تكاني آشنا كنيم.

اشتباهات رايج خانه تكاني

استفاده از تهويه مناسب هنگام نظافت

محصولات پاك كننده‌اي كه براي نظافت استفاده مي‌شوند، اغلب گازهاي زيان آوري توليد مي‌كنند كه ممكن است حالت غش و سرگيجه را در شما ايجاد كند و يا چشم‌ها و ريه‌هاي شما را آزار دهد. به ياد داشته باشيد هنگام نظافت با مواد شيميايي، هميشه پنجره ها را باز بگذاريد يا تهويه را روشن كنيد.

رعايت زمان كافي براي تاثير مواد شوينده

يكي از رايج‌ترين اشتباهات خانه تكاني اين است كه سريع‌تر از زماني كه بايد مواد شوينده را از روي سطوح پاك كنيد. هر كدام از مواد شوينده و پاك كننده، به مدت زماني نياز دارند تا جرم‌ها را از بين ببرند؛ بنابراين اگر ماده را اسپري كرده و به سرعت آن را پاك كنيد، تمام جرم‌ها از بين نخواهند رفت. پس حتما دستورالعمل روي برچسب ماده پاك كننده را بخوانيد و مدت زمان ذكر شده را رعايت و سپس جرم و لكه‌ها را از روي سطح مورد نظر پاك كنيد.

تميز كردن سراميك

تركيب چند ماده شوينده و پاك كننده

بيشتر پاك كننده‌ها هنگاميبي خطر است كه دستورالعمل آن‌ها رعايت شود. وقتي كه دو يا چند محصول مختلف را با هم تركيب مي كنيد، ممكن است محصول جديد خطرناك باشد و گازهاي سمي توليد كند. اين يكي از بدترين اشتباهات خانه تكاني است كه مي‌توانيد مرتكب شويد. حتي اگر ماده پاك كننده كم است، از مخلوط كردن آن با پاك كننده‌هاي مشابه خودداري كنيد.

استفاده از دستكش هنگام نظافت

مواد پاك كننده‌اي كه قدرت كافي براي از بين بردن گل، گريس، جرم‌ها و لكه‌ها را دارند، قدرت آسيب‌رساني به پوست شما را هم دارند. هنگام تميز كردن با پوشيدن دستكش‌هاي لاستيكي يا لاتكس از دستان خود محافظت كنيد.

تميز كردن گاز

سركه و آبليمو بر هر درد بي‌درمان دوا نيست

هرچند اين دو ماده تاثير خارق‌العاده‌اي دارند و پاك كننده‌هاي طبيعي و ماندگار محسوب مي شوند؛ اما سركه و ليمو انتخابي درست براي پاك كردن تمام لكه‌ها نيست. پاك كردن لكه‌ها با سركه و ليمو ممكن است به سطوح مرمر، تراورتن و آهكي آسيب برساند.

اسپري كردن مواد شوينده روي سطوح

براي پاك كردن سطوح، وسايل چوپي و شيشه‌ها، پاك كننده‌ها و مواد شوينده را به صورت مستقيم اسپري نكنيد. با اين كار در واقع ذرات گرد و غبار با آن‌ها تركيب و در نتيجه پس از پاك كردن، سطوح كثيف‌تر مي‌شوند. بايد محلول تميز كننده را ابتدا روي پارچه و يا حوله‌هاي كاغذي اسپري و بعد سطوح را پاك كنيد.

خانه تكاني عيد

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با نكات خانه تكاني، “برق انداختن گاز شيشه اي” را مطالعه كنيد.

رعايت اصول صحيح خانه تكاني كمك مي‌كند راحت‌تر و با خيال آسوده خانه خود را نظافت كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۶:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاي مناسب تلويزيون در اتاق نشيمن

تلويزيون و قرار گرفتن درست آن در اتاق نشيمن، يكي از عناصر مهم در دكوراسيون منزل محسوب مي‌شود. در ادامه مطلب چند نكته مهم درباره نحوه قرارگيري اصولي تلويزيون را شرح مي‌دهيم.
چيدمان تلويزيون

محل قرار دادن تلويزيون و انتخاب بهترين مكان براي آن در فضاي داخلي منزل، نكته اي مهم است كه بايد به آن توجه شود. در ادامه اين مطلب از مجله دلتا اصول و نكات مهم براي چيدمان تلويزيون را شرح مي‌دهيم.

تلويزيون را در  محل هاي پر رفت و آمد قرار ندهيد

از قرار دادن تلويزيون در مكان هايي شلوغ و پر رفت و آمد پرهيز كنيد.

مبلمان را  روبه روي تلويزيون قرار دهيد

همانطور كه قبلا اشاره كرديم، تلويزيون يكي از نقاط كانوني نشيمن به حساب مي‌آيد؛ بنابراين يكي از جاهايي كه مي توان مبلمان را گذاشت روبه روي تلويزيون است .

جانمايي تلويزيون در منزل

توصيه مي شود فاصله مناسب تلويزيون تا مبلمان را رعايت كنيد، به اين دليل كه نزديك بودن بيش از حد به تلويزيون براي سلامت چشم ها مضر است، از اين رو محل قرار دادن مبل را مي‌توانيد نسبت به بزرگي صفحه نمايش تلويزيون تنظيم كنيد.

تلويزيون را پشت يا نزديك به پنجره قرار ندهيد

سعي كنيد تلويزيون را پشت به پنجره يا در نزديكي آن قرار ندهيد، چراكه با اين كار هر نوع منبع نور طبيعي يا مصنوعي در پشت تلويزيون براي شما مشكل ايجاد كرده و تابش نور از پشت پنجره به چشم‌هاي شما آسيب وارد مي‌كند.

تلويزيون را كنار بخاري يا شومينه نگذاريد

توجه كنيد در فصل سرما كه از وسايل گرمايشي استفاده مي‌شود و استراحت و تماشاي تلويزيون در كنار شومينه لذت بخش است تلويزيون را كنار وسايل گرما زا مثل شومينه قرار ندهيد.

چيدمان تلويزيون ديواري

بهترين مكان براي تلويزيون

احتمالا بهترين مكان براي تلويزيون در اتاق نشيمن  نصب آن روي ديوار است. در ضمن مي‌توانيد روي ديوار اطراف تلويزيون با نصب شلف هايي قاب عكس ها و لوازم تزييني را قرار دهيد  يا از قفسه هايي براي گذاشتن كتاب روي آن استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي ديدن مطالب بيشتر درباره چيدمان تلويزيون ” ۴ ايده براي تزيين ديوار پشت تلويزيون ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۵:۱۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

تزيين ديوار منزل

يكي از زيباترين كارهايي كه براي تزيين و زيبايي دكوراسيون داخلي خانه مي‌توان انجام داد، آويختن وسايل هنري خاص و شيك بجاي آويزان كردن قاب عكس و نقاشي به ديوار اتاق‌هاي خانه است. درادامه مطلب به چند مورد اشاره مي‌‎كنيم.
تزيين ديوار منزل

در دكوراسيون منزل، ديوار فضاهاي مختلف و تزيين آن از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. در اين مطلب سعي كرده ايم راهكارهايي ساده و كم‌هزينه و در عين حال هنري و زيبا را در تزيين ديوار منزل به خوانندگان مجله دلتا معرفي كنيم. در ادامه مطلب همراه ما باشيد.

آينه هاي كوچك و زيبا

همانطور كه مي‌دانيد آينه يكي از المان‌هاي موثر در بزرگنمايي فضا به حساب مي‌آيد بنابراين حتما آينه‌هايي با سايزهاي متمايز و قاب‌هاي مختلف را براي تزيين ديوار خانه به كار بريد و زيبايي و جذابيت آن را ببينيد.

تزيين ديوار پذيرايي

فرش و گليم كوچك

يكي ديگر از ايده هاي جذاب ما براي ديوارهاي اتاق، آويزان كردن فرش‌هايي با سايز كوچك روي ديوار است. اگر اين فرش‌ها و گليم‌ها دست بافت باشد، بي ترديد ديواري زيبا و ديدني خواهيد داشت.

دكوراسيون ديوار خانه

بشقاب‌هاي سفالي، سراميكي و چيني

قدرت و زيبايي هنر را به هيچ عنوان در دكوراسيون منزل و تزيين ديوار اتاق دست كم نگيريد. بشقاب‌ها يكي از پرطرفدارترين تزييناتي است كه براي تزيين ديوار پذيرايي مورد استفاده قرار مي گيرد. از بشقاب‌هاي كوچك و بزرگ زيبا به سليقه خود استفاده كنيد و گالري هنري با هارموني جذابي در منزل ايجاد كنيد.

دكوراسيون ديواري

كلاه‌هاي زيباي حصيري

از انواع كلاه ها با سايزهاي مختلف استفاده و ديوار جذاب و خلاقانه‌اي خلق كنيد. اين كلاه‌ها، ديوار جذاب و هنري را براي ديوار خانه شما ايجاد مي‌كنند.

تزيين ديوار خانه

گل‌ها و گياهان زيبا

يكي از راه حل هاي هميشه موثر و جذاب براي تزيين و دكوراسيون منزل، استفاده از گياهان و گل‌هاي شاداب است. عنصري كه هيچگاه تاثير بسيار زيادش را در زيبايي خانه نمي‌توان ناديده گرفت. از انواع باكس‌هاي چوبي يا سراميكي با سايزهاي مختلف استفاده كنيد و به ديوار خانه بياويزيد و از جذابيت آن بهره ببريد.

دكوراسيون ديوار منزل

سبدهاي حصيري

از سبدهاي حصيري رنگارنگ و زيبا در تزيين ديوار منزل خود بهره بگيريد و ديواري خلاقانه و هنري خلق كنيد. تركيب زيبا و متمايز اين سبدها كنار هم جلوه بصري بي نظيري به ديوار اتاق پذيرايي مي بخشد.

دكوراسيون ديوار پذيرايي

پيشنهاد مطالعه: براي ديدن مطالب بيشتر درباره تزيين ديوار ” تزيين ديوار پذيرايي با ايده هاي خلاقانه ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۴:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

حياط خلوت كوچك و ايده هايي جذاب

برخي افراد در خانه خود حياط خلوت كوچك و كم‌جايي دارند. در اين مطلب ايده هاي جذابي براي داشتن حياط خلوت دنج و جذاب را به شما ارائه مي كنيم.
حياط خلوت كوچك

بسياري از صاحبخانه‌هاي با سليقه و خوش ذوق ايراني نمي‌دانند چگونه ايده‌هايشان را براي طراحي يك حياط خلوت دنج و زيبا پياده كنند. در اين مطلب ايده هاي جالب و جذابي را براي داشتن فضايي دلنشين و باصفا در حياط خلوت كوچك به خوانندگان مجله دلتا معرفي مي‌كنيم.

حياط خلوتي كوچك با گل‌هاي معطر

حياط خلوت كوچك خود را با انواع گل‌ها و گياهان معطر بپوشانيد و فضاي دنج و آرامش بخشي را خلق كنيد. گل هاي ميخك، بوته ياسمن و.. مناسب كاشت در حياط خلوت كوچك است.

حياط خلوت كوچك و زيبا

يك باغچه رويايي خلق كنيد

باغچه‌اي به شكل جزيره طراحي كنيد و در آن از انواع رنگ‌هاي جسورانه و زيبا براي گلدان‌هايتان استفاده كنيد. گل و گياهان بلند را در مركز باغچه بكاريد و سايز گلدان‌ها را هم بزرگ در نظر بگيريد كه كاملا از هر طرف، زيبايي باغچه‌اي كه خلق كرده‌ايد به نظر برسد

باغچه كوچك

ميوه هاي آبدار و خوشمزه پرورش دهيد

ميوه‌هاي خوشمزه اي مثل سيب، هلو، گلابي و آلو  روي حصار حياط خود پرورش دهيد و از زيبايي ايجاد شده لذت ببريد.

طراحي حياط خلوت زيبا و باصفا

سبزي‌هاي معطر بكاريد

يك باغچه كوچك با حصار چوبي درست و قسمت آفتابگير آن را انتخاب كنيد و سبزيجات معطري مثل نعنا و سبزي خوردن و ..  در آن بكاريد. سبزيجاتي كه هميشه در دسترس شما و زينت بخش حياط خانه است.

حياط خلوت ايراني

حياط كوچك خود را چراغاني كنيد

خيلي راحت مي‌توانيد با وسايل دور ريختني مثل قوطي‌هاي شيشه‌اي و با استفاده از چراغ هاي ال اي دي آويز زيبايي درست و شب‌هاي خاطره انگيزي در حياط خلوت كوچك خود خلق كنيد. از ريسه‌هاي نوري هم در ميان شاخه‌هاي درختان مي‌توانيد به زيبايي استفاده كنيد.

تزيين حياط خلوت با وسايل دور ريختني

در گلدان مركبات بكاريد

با كاشت هسته مركباتي مثل ليمو يا پرتقال در گلدان‌هاي كوچك و سفالي زيبا، حتي فضاي كمتري را در حياط خلوت خود اشغال كنيد. هسته پرتغال، گريپ فروت و ليمو در گلدان و در فضاي باز خنك خوب رشد مي‌كنند.

گلدان سفالي شيك

نردبان چوبي و منظره‌اي بي‌نظير

از يك نردبان چوبي براي نگهداشتن گلدان‌هاي زيباي خود در گوشه اي از حياط خلوت بهره ببريد. حتي مي‌توانيد اين نردبان را با رنگ‌هاي شاد و روشن رنگ كرده و زيبايي منظره‌اي را كه ايجاد كرده‌ايد دوچندان كنيد.

ايده هايي براي حياط خلوت خيلي كوچك

پيشنهاد مطالعه: براي ديدن مطالب بيشتر درباره طراحي حياط خلوت “ حياط خلوت ؛ شادابي فراموش شده خانه هاي ايراني ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۰:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

مبلمان ال

در بين انواع مبلمان راحتي مبل‌هاي ال از مدل‌هايي است كه اين روزها طرفداران زيادي پيدا كرده‌ و در بسياري از خانه‌هاي ايراني به خصوص خانه‌هاي كوچك مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در ادامه مطلب انواع مبل ال را با ابعاد مختلف شرح مي‌دهيم.
مبل ال راحتي

مبلمان ال علاوه بر اين كه فضاي كمتري اشغال مي‌كند، جاي بيشتري براي نشستن در اختيار شما قرار مي‌دهد، اين نوع مبلمان بسيار با صرفه است، اما ابعاد استاندارد مبل ال براي بسياري از افراد مشخص نيست و و نمي توانند ابعاد استاندارد مبلمان ال را اندازه گيري كنند. در ادامه مطلب از مجله دلتا ابعاد و انواع مبل ال راحتي را شرح مي‌دهيم.

ابعاد و اندازه استاندارد مبل ال

پيش از هر كاري بايد طول و عرض و ارتفاع فضاي اتاق نشيمن خود را اندازه گيري كنيد تا بتوانيد به راحتي مبلمان مناسب اتاق نشيمن را انتخاب و خريداري كنيد. مبلمان ال بيشتر مورد توجه افرادي است كه اتاق نشيمن كوچكي دارند. اين مبلمان علاوه بر راحتي و زيبايي منحصر به فرد خود، اندازه مناسبي دارند.

ابعاد استاندارد مبل ال سه نفره

رايج‌ترين سايز، براي مبل ال سه نفره شامل طول ۱۹۸ سانتي‌متر تا ۲۲۳ سانتي‌متر است. اين نوع مبل ال كه سه جا براي نشستن دارد، فضاي بسيار كمي را اشغال مي‌كند؛ بنابراين براي اتاق‌هاي نشيمن كوچك بسيار مناسب است.

مبلمان ال راحتي

ابعاد و اندازه استاندارد مبل ال ۵ نفره

ابعاد هر دو قسمت چپ و راست اين نوع مبل ال با هم برابر و يكسان است. اكثر مبل‌هاي ال ۵ نفره داراي طول ۲۴۱ يا ۲۴۸ سانتي‌متر  و عمق ۹۰ تا ۱۰۰ سانتي‌متر است. اين نوع مبل ال مي‌تواند بهترين گزينه براي افرادي باشد كه فضاي اتاق نشيمن آن‌ها كوچك است اما مايل به داشتن مبلماني ۵ نفره هستند.

مبلمان ال شيك

ابعاد و اندازه استاندارد مبل ال ۷ نفره با يك صندلي كشيده

اين نوع مبل ال راحتي داراي ۷ صندلي و نيز يك صندلي شزلون براي نشستن است. ابعاد اين مبل ال ۷ نفره به صورت ۲۴۰ × ۳۰۰ × ۱۵۰ سانتي متر است. اين نوع مبل ال مناسب اتاق نشيمن با فضايي بزرگ است، اما در عين حال مي‌توان آن را براي اتاق نشيمن كوچك‌تر نيز استفاده كرد. صندلي‌هاي اين نوع مبل ال از يكديگر جدا ست و در صورت لزوم مي شود مبل را كوچكتر كرد.

مبلمان ال مدرن

پيشنهاد مطالعه: براي خواندن مطالب بيشتر درباره مبلمان ال ” استفاده از كوسن براي مبلمان ال ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۳:۰۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

چيدمان آپارتمان‌‌هاي كوچك

امروزه دغدغه بسياري از افراد داشتن چيدمان مناسب و شيك در آپارتمان‌هاي كوچك است. در اين مطلب با ترفندهايي ساده، اصول چيدمان در آپارتمان‌هاي كوچك را شرح مي‌دهيم. با ما همراه باشيد.
دكوراسيون آپارتمان كوچك

در فضاي كوچك آپارتمان‌هاي امروزي، چيدمان درست و اصولي وسايل و مبلمان نقش زيادي در بزرگنمايي فضاي داخلي دارد. در اين مطلب از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا ترفندهاي ساده و تاثيرگذاري را براي دكوراسيون آپارتمان كوچك به شما معرفي كنيم.

مبلمان راحتي

بطور كلي پيشنهاد مي‌شود، اگر در آپارتمان كوچك سكونت داريد از مبل‌هاي استيل كلاسيك در فضا استفاده نكنيد. زيرا اين مدل مبلمان  براي  فضاهاي كوچك مناسب نيست و  فضا را كوچك‌تر نشان مي‌دهد، از اين رو استفاده از مدل مبلمان راحتي، مبل تاشو و مبل راحتي ال براي آپارتمان‌هاي كوچك پيشنهاد مي‌شود.

دكوراسيون منزل كوچك

نورپردازي مناسب

نورپردازي تاثير بسيار زيادي در بزرگنمايي فضاي داخلي منازل كوچك دارد. بنابراين در صورتي كه امكان استفاده از نور طبيعي وجود ندارد، مي‌توانيد با استفاده از چراغ‌ها و نورهاي مصنوعي مختلف، روشنايي بيشتري در خانه ايجاد كنيد. ضمن اينكه رنگ ديوار چنين منازلي بهتر است، حتما سفيد باشد.

فرش‌هاي كوچك

انتخاب فرش‌هاي بزرگ براي منازل كوچك توصيه نمي‌شود و با وجود اينكه دراغلب آپارتمان‌هاي امروزي و مدرن كفپوش نصب شده است، پس مي‌توان از فرش‌هاي كوچك براي پوشاندن قسمتي از كف استفاده كرد. در صورتي كه كف خانه شما با موزاييك پوشانده شده، مي‌توانيد از فرش‌ها و موكت‌هاي بدون طرح كه داراي بافت عمودي و رنگ خنثي است، استفاده كنيد.

پرده‌هاي بلند

در خانه‌هايي كه سقف بلند دارند، به راحتي مي‌توان با استفاده از كاغذ ديواري و نصب پرده هاي بلند، فضا را دلبازتر و بزرگ نشان داد. همچنين به كار بردن پرده‌هاي بلند براي خانه‌هاي كوچك آپارتماني با سقف كوتاه نيز انتخاب مناسب براي بزرگ جلوه دادن دكوراسيون داخلي است.

رنگ‌هاي خنثي

يكي از نكات مهم ديگر كه در چيدمان منازل كوچك  بايد به آن توجه كنيد، پرهيز از شلوغي و استفاده از طرح‌هاي ساده و رنگ‌هاي خنثي مثل طوسي و سفيد و.. است.

چيدمان خانه هاي معمولي

فضاهاي عمودي منزل

در منازل كوچك مي‌توانيد از فضاهاي عمودي به خوبي استفاده كنيد. علاوه بر اين با نصب انواع شلف و قفسه‌هاي ديواري و استفاده كارآمد از آن‌ها، به وسايل و لوازم موجود در منزل كوچك خود نظم دهيد.

آينه در دكوراسيون داخلي

يكي از ترفندهاي پر استفاده و مؤثر براي بزرگنمايي دكوراسيون آپارتمان كوچك، استفاده از آينه است؛ ضمن اينكه بايد به ابعاد آن توجه كنيدزيرا آينه‌هاي كوچك نه فقط فضا را كوچكتر نشان مي‌دهند، بلكه منظره ناهمگون و نازيبايي را ايجاد خواهند كرد.

ايده هايي براي خانه هاي كوچك

در اين مطلب بطور مختصر ترفندهايي براي چيدمان اصولي آپارتمان‌هاي كوچك شرح داديم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در ميان بگذاريد.

پيشنهاد مطالعه: براي اطلاع بيشتر از دكوراسيون منازل كوچك ” ايده هايي براي دكوراسيون آپارتمان هاي كوچك ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۹:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دكوراسيون اتاق پذيرايي

همه ما به محض اينكه وارد اتاق پذيرايي مي‌شويم سريعا نظرمان به الماني جذاب و خيره كننده جلب مي‌شود كه به آن نقطه كانوني فضاي پذيرايي مي‌گوييم. در اين مطلب از نقطه هاي كانوني در دكوراسيون سخن مي‌گوييم .
طراحي داخلي پذيرايي

در اين مطلب قصد داريم شما را با انواع نقاط كانوني در طراحي داخلي پذيرايي آشنا كنيم. اگر مي پرسيد نقطه كانوني چيست؟ در جواب بايد بگوييم نقطه كانوني پذيرايي  اولين چيزي است كه به محض ورود به فضا نظر شما را به خود جلب مي‌كند و در فضاهاي مختلف اين كانون‌ها با يكديگر تفاوت دارند. در ادامه اين مطلب از مجله دلتا با ما همراه باشيد.

نقاط جذاب اتاق پذيرايي

در دكوراسيون داخلي پذيرايي تصوير زير، سه نقطه كانوني وجود دارد. سقف چوبي روستيك (محلي و قديمي) فضاي اتاق را بزرگتر از آن چه هست نشان مي‌دهد  و از همان اول چشم‌ها را به سمت خود جلب مي‌كند.  همچنين شومينه سنگي كه در مركز اتاق به عنوان الماني جذاب قرار گرفته، به راحتي هويت اتاق را به عنوان فضايي مستقل مشخص مي‌كند. ديوار شاخص آجري اتاق نيز، حس گرمي و صميمت را به فضاي مدرن اتاق مي‌بخشد.

اصول طراحي اتاق پذيرايي

ايجاد نقطه كانوني اطراف يك ديوار نافرم

اگر ابعاد ديوار فضا به اندازه كافي بزرگ و يا متناسب با چيدمان پذيرايي نبود؛ مطابق شكل زير از تركيب المان‌هاي تاثيرگذار و كاربردي مثل يك آينه طلايي دايره‌اي همراه يك آباژور ايستاده خيره كننده و يك ميز بار جذاب استفاده كنيد. اين اجزا كنار يكديگر قرينه نيستند و همين ويژگي تعادل متناسبي را در فضاي اتاق پذيرايي بوجود مي‌آورد.

دكوراسيون نشيمن كوچك

كاغذ ديواري

با انتخاب يك مدل كاغذ ديواري زيبا و جسورانه كه كاملا به چشم بيايد، تمام حواس افراد را به محض ورود، به فضاي پذيرايي خود جلب كنيد. براي ديوار پذيرايي شكل زير، يك مدل زيباي كاغذ ديواري با طرح گل به همراه يك آينه بزرگ ديواري استفاده شده كه تركيب هردوي اين المان‌ها با هم، نقطه كانوني مشخصي را براي اتاق پذيرايي ايجاد كرده‌ است.

طراحي داخلي نشيمن مدرن

پنجره شاخص

از پنجره هاي بزرگ يا تمام قد به عنوان نقطه كانوني چيدمان وسايل در فضاي پذيرايي، به راحتي مي‌توان كمك گرفت. همانطور كه در دكوراسيون پذيرايي تصوير زير مي‌بينيد اولين چيزي كه با ورود به فضاي پذيرايي توجه شما را به خود جلب مي‌كند، پنجره اتاق و قرار گرفتن وسايل، حول اين نقطه كانوني است.

زيباترين دكوراسيون پذيرايي

لوستر بزرگ

در طراحي دكوراسيون پذيرايي شكل زير تنها چيزي كه ابتدا نظر افراد را به خود جلب مي‌كند، لوستربزرگي است كه از سقف آويزان است. در واقع لوستر بزرگ اين اتاق به عنوان يك نقطه كانوني موثر در فضا جلب توجه كرده است.

دكوراسيون پذيرايي مستطيل شكل

ديوارپوش چوبي

از  ديوارپوش هاي زيباي چوبي به عنوان نقطه مركزي پذيرايي به راحتي مي‌توان بهره گرفت و دكوراسيون تلفيقي روستيك (محلي ) و مدرني در فضا بوجود آورد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي مدرن

ديوار گالري

در تصوير زير ديواري طراحي شده با تابلوها و قاب‌هاي حيرت انگيز كه بدون شك نظر هركسي را به محض ورود به اين فضا به خود جلب خواهد كرد . ديوار گالري يكي از نقاط كانوني موثر در دكوراسيون پذيرايي به حساب مي‌آيد.

طراحي داخلي پذيرايي كوچك

ديوار آجري قرمز

در دكوراسيون داخلي پذيرايي تصوير زير، ديوار آجري قرمز رنگ سمت راست نقطه كانوني پذيرايي به حساب مي‌آيد؛ همچنين ديوار سفيد رنگ سمت چپ و مبل راحتي زرد رنگ، در چشمگير شدن اين ديوار تا حد زيادي موثر بوده است.

دكوراسيون داخلي پذيرايي

در اين مطلب چندين المان را براي پيدا كردن نقاط كانوني در طراحي دكوراسيون داخلي پذيرايي به شما معرفي كرديم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در ميان بگذاريد.

پيشنهاد مطالعه: براي اطلاع بيشتر درباره دكوراسيون پذيرايي ” ايده‌هايي براي دكوراسيون هال و پذيرايي ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۴۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

كاغذ ديواري سه بعدي

كاغذ ديواري‌ سه بعدي از جمله ايده‌هاي نو و جذاب در دكوراسيون داخلي محسوب مي‌شود و براي آپارتمان‌هاي كوچك امروزي گزينه مناسبي است و به شما كمك مي‌كند فشار محيط‌هاي بسته‌اي مثل آپارتمان را كم‌تر حس كنيد. با ما همراه باشيد.
مدل كاغذ ديواري سه بعدي

تصوير سه بعدي اين احساس را به شما مي‌دهد كه با لمس كاغذ چيزي فراتر از يك‌ تصوير و كاغذ معمولي را احساس كنيد. كاغذ ديواري سه بعدي از نظر جنس با انواع كاغذ ديواري‌هاي معمولي فرقي ندارد اما طراحي آن به گونه‌اي است كه به دليل سايه‌هايي كه دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متري برجسته يا فرو رفته به نظر مي‌رسد. در ادامه اين مطلب از مجله دلتا شما را با انواع كاغذ ديواري سه بعدي آشنا خواهيم كرد.

انواع  كاغذ ديواري سه بعدي

تقريبا تصويرهاي با كيفيت بالا را مي‌توان روي اين كاغذ ديواري‌ها به راحتي چاپ كرد. قيمت آن‌ها بسته به طرح و جنس كاغذ متغير است. كاغذ ديواري‌هاي سه بعدي به دو دسته كلي تقسيم مي‌شوند:

دسته اول

اين دسته از كاغذ ديواري‌ها به صورت رولي با متراژ مختلف عرضه مي‌شود و داراي طرح‌هاي سه بعدي مانند انواع سنگ و يا اشكال هندسي است. اين كاغذ ديواري‌هاي رولي مانند همه كاغذ ديواري‌ها طرح‌هاي كوچكي دارد كه در طول كاغذ ديواري تكرار مي‌شود و طرح‌ها به صورت سه بعدي است.

دكوراسيون پذيرايي

دسته دوم

اين دسته در واقع پوستر ديواري يا كاغذ ديواري پوستري است كه داراي تصاوير بزرگ  مانند ساحل، جنگل، گل، احجام هندسي و غيره است.

كاغذ ديواري سه بعدي مناسب پذيرايي

پوستر ديواري سه بعدي

اين دسته از كاغذ ديواري‌ها به دو دسته پوستر ديواري آماده و پوستر ديواري سفارشي تقسيم مي‌شوند و در واقع از تكه‌هاي عمودي تشكيل شده‌اند كه در كنار هم قرار گرفته و شكل واحد را تشكيل مي‌دهند.

پوستر ديواري آماده

اين نوع پوستر داراي اندازه‌هاي استانداردي است كه به صورت يك تكه، دو تكه، چهار تكه و هشت تكه عرضه مي‌شوند و بر اساس ابعاد ديوار يكي از اين محصولات را كه هم‌اندازه يا بزرگ‌تر از ديوار است تهيه و موقع نصب مقدار اضافه آن بريده مي‌شود.

پوستر ديواري سفارشي

در اين مدل پوستر ديواري بر اساس اندازه ديوار شما چاپ و تهيه مي‌شود كه اصولا روي كاغذ ديواري قابل شستشو با عرض يك متر توسط دستگاه تخصصي چاپ شده و طول و عرض آن دقيقا به اندازه ديوار شما خواهد بود. همچنين هيچ قسمتي از طرح بريده و ناقص نمي‌شود. نكته قابل توجه در مورد پوستر ديواري سه بعدي اين است كه هر دو گروه قابل شستشو بوده و روي ديوار نصب مي‌شوند.

كاغذ ديواري سه بعدي نقره اي

نكات مهم در استفاده از كاغذ ديواري‌ها و پوسترهاي سه بعدي

  • تصاويري كه استفاده مي‌كنيد بايد با سبك دكوراسيون شما هم‌خواني داشته باشند. مثلا نبايد در منزلي كه طرح كلاسيك كار شده از كاغذ ديواري سه بعدي با طرح مدرن و اشكال هندسي استفاده كرد.
  • نوع كاغذ و چاپ آن نيز اهميت دارد. عكس هايي براي چاپ استفاده مي شوند بايد داراي كيفيت بالا باشند. معمولاً عكس هاي بالاي ۱۰۰ دي پي آي مي توانند تصوير خوبي را روي يك ديوار معمولي ارائه دهند
  • از آن جا كه در اين مدل كاغذ ديواري‌ها، طرح روي ديوار تكرار نمي شود؛ نبايد ساعت و تابلو و تلويزيون روي آن ديوار نصب شود. اگر خواستيد مبلمان را جلوي آن ديوار قرار دهيد بايد اين نكته را در نظر داشته باشيد كه جلوي طرح پوستر را نگيرد.

در اين مطلب انواع كاغذ و پوسترهاي ديواري را شرح داديم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در ميان بگذاريد.

پيشنهاد مطالعه: براي اطلاع بيشتر ” كاغذ ديواري هاي خيره كننده ” را مطالعه كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۸:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

رنگ مناسب براي روتختي اتاق خواب

در اين مطلب نحوه انتخاب رنگ مناسب براي روتختي اتاق خواب را با توجه به سلايق شخصي و فاكتورهاي حائز اهميت در هماهنگي رنگ‌ها در دكوراسيون اتاق خواب شرح مي‌دهيم.
رنگ روتختي

يكي از آيتم‌هاي مهم در دكوراسيون اتاق خواب، انتخاب يك روتختي مناسب و ست كردن رنگ آن با رنگ و بافت پرده و فرش و ساير اكسسوري‌هاي موجود است. در اين مطلب نكات مهمي كه در انتخاب رنگ روتختي مناسب بايد به ياد داشته باشيد را مطرح مي‌كنيم. با مجله دلتا همراه باشيد.

هماهنگي با رنگ اتاق خواب

در اين مورد بايد رنگ مورد علاقه خود و استايل رنگي كه دوست داريد را انتخاب كنيد. تلفيق رنگ‌هاي ملايم انتخاب مناسب‌تري براي روتختي هستند و توجه كنيد براي اتاق خواب‌هاي كوچك از رنگ‌هاي تند استفاده نكنيد چرا كه باعث دلگير شدن فضاي اتاق شما مي‌شوند.

بهترين رنگ براي ملحفه

يك پلت رنگي براي اتاق خود در نظر بگيريد؛ اگر به رنگ خاصي علاقه داريد به تركيب آن با رنگ ساير اكسسوري‌هاي اتاق، تخت و ديوار توجه كنيد. از سايت هاي مختلف مثل پينترست، داتيس و color generator براي انتخاب و تفكيك رنگ روتختي با ساير اجزا كمك بگيريد.

رنگ‌هاي مكمل

از رنگ‌هاي هم‌تناژ ساير عناصر روتختي، مثل كوسن‌هاي تك رنگ يا طرح دار، پارچه‌هاي بافت دار مخصوص دور تخت و بقيه موارد، براي بيشتر نشان دادن يك رنگ خاص، يا تندتر و ملايم كردن رنگ اتاق استفاده كنيد.

بهترين رنگ براي روتختي اتاق خواب

روتختي تك رنگ

روتختي تك رنگ مي‌تواند اتاق شما را ساده و شيك نشان دهد. همچنين رنگ‌هاي ساده و خنثي مي‌توانند اتاق خواب شما را به مكاني آرامش‌بخش تبديل كنند. اولين كاري كه بايد انجام دهيد انتخاب رنگ اصلي است. حالا رنگ اصلي خود را با سايه‌اي تيره‌تر و روشن‌تر از همين رنگ بپوشانيد و در روبالشي‌ها و كوسن‌هاي روتختي خود استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق خواب

روتختي طرح دار

از رنگ‌هاي متنوع آن‌ها مي‌توانيد براي هماهنگي روتختي خود با دكور اتاق‌خواب خود استفاده كنيد. براي روتختي طرح دار سعي كنيد اگر رنگ‌هاي خيلي تند انتخاب مي‌كنيد، براي جلوگيري از خسته شدن چشم آن را با كوسن‌هاي تك رنگي ساده و مات ست كنيد.

بهترين رنگ براي ملحفه

جنس روتختي

روتختي‌هاي براق معمولاً رسمي‌تر هستند و مي‌توانند در تاريكي بدرخشند و زرق و برق بيشتري به اتاق خواب ببخشند. اما روتختي‌هاي كتان و نخي ساده‌تر هستند. مخمل، انتخابي مجللي است كه براي اتاق‌هايي با فضاي تيره توصيه مي‌شود و با جذب نور اضافي، اتاق را تاريك‌تر مي‌كند. از روتختي‌هاي بافته‌شده در يك رنگ استفاده كنيد و رنگ هاي تيره‌تر و روشن‌تر را با روبالشي و كوسن به آن اضافه كنيد.

رو تختي‌هاي دو رو

اگر از آن دسته افرادي هستيد كه مدام در حال تغيير دكوراسيون اتاق خواب خود هستيد؛ بهترين و كم هزينه‌ترين انتخاب براي شما رو تختي هاي دو رو مي‌باشد، رو تختي ها ي دو رو معمولا به دو رنگ و يا دو طرح مختلف عرضه مي‌شود كه مي‌توانيد مناسب‌ترين آن‌ها را با توجه به نكات گفته شده براي دكوراسيون خود انتخاب كنيد و از زيبايي آن بهره ببريد.

در اين مطلب بطور مختصر نحوه انتخاب رنگ مناسب براي روتختي اتاق خواب را توضيح داديم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در ميان بگذاريد.

پيشنهاد مطالعه: براي اطلاع بيشتر از روتختي‌ها ” مدل روتختي ، تعيين كننده هويت دكوراسيون ” را مطالعه كنيد.

 


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۵:۳۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

نوسازي وسايل چوبي قديمي در خانه

احتمالا شما هم از وسايل كهنه چوبي خود مثل صندلي‌ها و دراور و .. خسته شده‌ايد و ظاهر اين وسايل در دكور خانه، دلتان را زده‌است و فكري براي نو كردن آن‌ها داريد؛ در ادامه مطلب روش درست رنگ كردن اين وسايل را با هم مرور مي‌كنيم.
رنگ كردن چوب

رنگ كردن يكي از راه‌حل‌هاي كارآمد براي نو كردن وسايل چوبي است. اغلب پيشنهاد مي‌شود از  رنگ اسپري داخل خانه، به دليل بسته بودن فضاي داخل خانه و گران‌تر بودن آن نسبت به رنگ‌هاي قوطي، استفاده نشود. در اين مطلب روش  رنگ كردن چوب با رنگ‌هاي لاتكس را به صورت مختصر و بدون اشتباه در منزل، با خوانندگان مجله دلتا در ميان مي‌گذاريم.

رنگ كردن وسايل چوبي

وسايل مورد نياز:

  • سنباده
  • دستمال پارچه‌اي تميز
  • قلم‌مو يا غلطك فومي
  • رنگ لاتكس (رنگ با پايه آب)
  • كاردك فلزي
  • بتونه چوب

تميز كردن چوب

براي رنگ كردن سطوح چوب ابتدا، رنگ‌ها و لكه‌هاي از قبل مانده روي وسيله چوبي را با كاردك فلزي از بين ببريد و روي قسمت‌هايي كه نمي‌خواهيد رنگ شود نوار چسب بزنيد.

سنباده زدن

براي داشتن سطحي صاف براي پوشش رنگ، تمام سطوح وسيله چوبي مورد نظر را سنباده بكشيد.( براي وسايل بزرگ‌تر از سنباده برقي استفاه كنيد) مواظب باشيد به ساختار اصلي آن صدمه وارد نشود.

تغيير رنگ چوب مبل استيل

تميز كردن ذرات باقي مانده

سطحي را كه سنباده‌كشيده ايد با دستمال پارچه‌اي تميز كنيد تا ذرات اضافي از روي آن پاك شوند.

بتونه زدن

طبق دستورالعمل روي ظرف بتونه، مواد را آماده كنيد و مدت زمان مشخص شده را صبر كنيد تا بتونه خشك شود. بعد از خشك شدن كامل بتونه، قطره‌هاي خشك شده اضافي و جا مانده را مجدد سنباده كشيده و با پارچه تميز كنيد.

بتونه چوب مبل

رنگ كردن چوب

رنگ لاتكس را با استفاده از غلطك فومي يا قلم‌مو به صورت لايه اي نازك روي سطح وسيله چوبي بكشيد وسه بار رنگ كردن را تكرار و بين هر لايه بين ۶ تا ۸ ساعت صبر كنيد. بعد از خشك شدن هر لايه، اگر قطره و يا ذرات اضافي مشاهده كرديد، حتما آن را سنباده بزنيد و با يك دستمال نو تميز كنيد. قبل از رنگ كردن لايه نهايي چوب و محافظ، حتما تمام ذرات گرد و غبار و پرزها را از روي وسيله رنگ شده پاك كنيد.

رنگ كردن سرويس خواب در منزل

طرز كار با قلم‌مو

حدود يك سوم قلم مو را در رنگ فرو كنيد و ابتدا در يك جهت روي سطح مورد نظر كشيده و سپس به صورت متقاطع با جهت قبلي آن را پخش كنيد. شروع هر قسمت از بالا به پايين و خاتمه آن نيز از پايين به بالا باشد.

لايه محافظ

در آخر، از يك قلم‌مو جديد استفاده كنيد و يك لايه نازك محافظ و براق را به آرامي و با دقت روي وسيله بكشيد تا از حباب ايجاد نكند. ۷۲ ساعت صبر كنيد تا وسيله كاملا خشك شود در غير اين صورت سطح آن چسبناك مي‌شود.

در اين مطلب روش ساده رنگ كردن وسايل چوبي منزل را شرح داديم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در ميان بگذاريد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۱:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع: